Új privát üzeneted érkezett!

monic: Nagyon ügyesek a gyerekek. Ez az angolozás tök jó. Szeretném majd én is, ha Barbus jól beszélne angolul. Gondolom, hogy fáradt vagy, én nem is tudom mit csinálnék, ha ennyit fent kéne lennem éjszaka. Valami csak alakul reméljük.



vicky79
 
 


Vicky,

köszi a biztatást, aranyos vagy. :lol: Én egyenlőre nem is reménykedem, most is egy üvöltős éjjelen vagyunk túl... De már megszoktam, ezt is meglehet szokni...

Azt nem is írtam, hogy nálunk milyen NAGY problémák vannak :lol:
Egyik este a férjem bejött, hogy beszéljek már Danci fejével, mert azt hiszi, hogy ő Kungfu Panda és fel tud repülni a tetőre 8)
Hát én ezen 2 percig sírva röhögtem, aztán meg rendesen leizzadtam, mert egy 2 évesnek nem tudtam elmondani, hogy ő nem Kungfu Panda. Hosszas beszélgetés után abban egyeztünk meg, hogy mivel már sötét volt kint, Kungfu Panda sötétben nem szokott felrepülni a tetőre :?

Szóval nem egyszerű a 2 évesek élete sem, tele vannak ők is problémával a maguk módján :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic: Ez a kungfu panda nagyon jóóóó! Szegény te, nem lehet egyszerű egy 2 évessel.

Képzeljétek, vettünk autót! Szombaton megyünk el érte, mert még nem mertem egyedül Barbussal a hátam mögött elhozni. De nagyon szép. Egy 2005-ös metálkék Daewoo Kalos. Vittem magammal egy szerelő srácot, tök jót alkudott nekem.

Kép



vicky79
 
 

 
 

Sziasztok!

Monic!

Gratula a magánbölcsihez, biztos szuperül ellesznek a fiúk! Az éjszakák tényleg jó fárasztóak lehetnek így :cry: Akkor ezek után én már nem is panaszkodom, hogy minden nap 5-kor kelünk :(
Kungfu Panda :twisted: :twisted: :twisted:

Vicky!

De jópofa autót vettetek! Nagyon tetszik! Gratulálok hozzá! :)

Nekem egyik szemem sír, másik nevet: felvették a picikéimet a bölcsibe. Szeptemberben kezdhetnek :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


évi: Nálunk is ma derül ki, hogy mehet-e Barbus bölcsibe, de én már szeretnék menni dolgozni szeptemberben. A kocsi tényleg tök jó vétel volt, holnap megyünk érte. Megpróbálok egy kis asszisztálással én haza jönni vele, mert hétfőn már egyedül kéne átvinnem a szerelőhöz átnézetni.



vicky79
 
 


Vicky!

Majd mesélj, mi lesz a bölcsivel!
Szerintem nem lesz gond az egyedül vezetéssel, nekem pl. jobban megy egyedül, mint ha a férjem is ott van :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok,

Vicky,

gratulálok az új autóhoz, nagyon szép, és igazi kis mozgékony városi járgány. 8)

Évi,

hát az 5 órai kelés elég korán van, én nem tudom, hogy bírnám...
Nekem még most is húzza mindkettő a lóbőrt, én meg tűkön ülve várom, hogy ébredjenek, mert mennénk el itthonról.

Névnapomra kaptam a férjemtől biciklit (fogyás céljából kértem, mert egy 10-est le kellene dobni, de szoptatás miatt a fogyókúra nem jöhet szóba) , nagyon szuper, gyerekülés elöl-hátul. Eddig csak Dancit mertem vinni, mert legalább 8 éve nem tekertem, de tegnap már a kicsit is, apával elmentünk túrázni, nagyon jó volt. Elfáradtunk rendesen, főleg én, de a gyerekeknek nagyon tetszett. Dávidka elöl ülve még a kezeit is felrakta úgy élvezte, hogy éri a szellő :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Vicky, Évi,

grat nektek is a bölcsihez, nagy lépés, engem legalábbis már most megvisel lelkileg... :oops: Dancinak megjött az óvodai értesítője is, hogy februártól felvették, úgyhogy a magánbölcsibe csak az első fél évet megy majd, amit persze ott nem mondhatok meg, mert akkor fel sem vennék... Úgyhogy majd februárban szólok, hogy Danci oviban folytatja tovább. Dávidka pedig böcsis lesz még 2 évig.

Vezetés: nekem 13 éve van jogsim, jól is vezetek, de az én férjem mindig talál beleszólnivalót :evil: Én sem szeretem, ha velünk van amikor én vezetek...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Köszi csajok, remélem én is egyre jobb leszek. Nálunk apa nem tud vezetni, úgyhogy ő nem szól be. Ma délután megyünk majd először úgy, hogy az ismerősöm nem lesz velünk, viszont Tomi meg Barbus hátul. Holnap meg egyedül Barbussal. Minden tűzkeresztségen átesek rögtön.

Monic: Ez a biciklizés tök jól hangzik, mi is akartunk venni Barbusnak ülést, de még eddig nem vettünk. Azt sem igazán tudom, hogy milyen állapotban vannak a bicók, a szárítóba vannak kitéve.



vicky79
 
 


A tegnapi utunk elég carra sikerült. A lényeg, hogy ránk szakadt az ég, eltévedtem mert nem láttam semmit, a gyerekem már unta a banánt mert szomjas volt és véletlenül a csomagtartóba tettük a többi innivalót, a szélvédőm bepárásodott és nem tudtam hol kell a levegőkeringetést bekapcsolni, mikor végre sikerült kitalálnom hogy merre is vagyok akkor néztem hogy le van zárva az út mert meccs van és a felhőszakadásban nem működött a gps a telefonomon. Szóval első útnak nagyon faca volt, azt hittem sírva fakadok, mire végre haza értünk. Volt egy lámpa, ahol állandóan lefulladtam és csak harmadszorra sikerült átmennem. Gondolom a mögöttem lévők szentségeltek rendesen.

Ma már könnyebben mentek a dolgok (Barbus elaludt már a hídon oda felé), csak azt a hülye Mekit volt nehéz belőni. De meg lett és talán délutánra kész is a verda. Jó voltam, bementem véletlenül a kútra, ott megkérdeztem, hogy most akkor merre menjek. Persze kifelé a kasszánál jól lecsesztek, mert én azt hittem hogy a csaj látta, hogy nem tankoltam, ő meg nem tudta mire vélni, hogy fizetés nélkül szeretnék távozni. Elég ciki volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2011.05.26 11:25-kor.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Vicky!

Akkor egyből mélyvíz, ügyes vagy! Lényeg az, hogy odajutottál, és vissza is, a többi meg majd alakul! Én nagyon-nagyon sokáig lefulladtam, mostanra van úgy, hogy már simán megyek.

Monic!

Jó is a biciklizés, bár a mienk a garázsban porosodik :oops:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Évi, Vicky: Lassan én is ugrok a mély vízbe. Tegnap voltam forgalmi vizsgán, és sikerült! Elsőre! :) Márcsak egy kis papírmunka, és kezemben lesz a jogsi.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Ugyan személyesen már megtettem, de itt is gratulálok. Nekem ma már egész jól ment. Egy körforgalomnál voltak csak türelmetlenek mögöttem, de carok rá. :)



vicky79
 
 


Vicky: Köszönöm! :) Én pedig gratulálok a verdához! Jó kis autónak néz ki! Élőben is megsasoltam a múltkor, amikor a közelében parkoltunk. :wink:
Nagyon ügyes és bátor vagy! Nem is kell foglalkozni a türelmetlen, bunkó vezetőkkel, jól el kell kerülni őket. A lényeg, hogy Te szabályosan és biztonságosan közlekedj.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


denika: Köszi. Azért kíváncsi leszek majd te hogy érzed magad vezetés közben. Nekem talán könnyebb lesz annyiból, hogy a párod is vezet, de lehet hogy az lesz, mint a lányoknál, hogy bele fog ugatni. :D Majd mesélj. Nekem egyébként nagyon hamar meg lett a papír Dec. 28-án adtam be az okmányirodába az igazolásokat és jan. 3-án már ki is hozta a postás a jogsit. Ma megjött a kocsi törzskönyve is, csak nem voltunk itthon. Egyébként eddig meg vagyok vele elégedve, a váltója kicsit furcsa nekem, de majd megszokom. Azt mondta a szerelő, hogy nincs baja. Holnap megy a kicsike mosóba és kapja a beígért polírt a régi kerekekért. Akkor lesz csak igazán szép.



vicky79
 
 


Szasztok!

Denika!

Hatalmas gratula, nagyon ügyes voltál! Csak így tovább! Nekem is hamar kész lett a jogsim, 4 munkanap alatt megcsinálták.

Vicky!

Olyan ügyes vagy, hogy ilyen klasszul intézed ezeket az autós ügyeket!Én azt se tudnám merre induljak szervízbe :oops: Viszont ma tökegyedül (Ill. a két kicsivel) elemntünk Auchanba. Jó, nincs messze, de én még nem indultam útnak városon kívülre :oops: Odataláltam, haza is sikerült érni, és a gyerekeket se vesztettem el vásárlás közben :) Megvan a mai sikerélmény-adag is :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi: Ügyes voltál a picúrokkal, nehéz úgy vezetni, hogy a gyerek/ek is elveszik az ember figyelmét. A szerelőt az a srác intézte nekem, aki segített a kocsit megvenni. Szerencsém volt vele, egész olcsó volt. Holnap meg be kell mennem a Hősök teréhez a gyerek keresztapjáért és segít kivinni a kocsit polírozni. Aztán már csak egy futómű beállítás van hátra, de az ott van tőlünk 5 percre. Azért örülnék már ha nem muszájból kellene vezetnem, de sajnos nincs más, aki elintézné helyettem.



vicky79
 
 


Teszek Nektek képeket. Boti 33+3 hetes, kb. 2300g.

Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linacska: Botika nagyon édes. Szép kis pofija van. Nem izgulsz? Vagy így a 3. gyereknél már nem izgul az ember a szülés miatt?



vicky79
 
 


Vicky,
nem izgulok, de valahogy olyan fura, mert Levit rosszabbul viseltem, bár könnyebb volt. Csak már tudtam, hogy mire számíthatok, és hogy az nem a legkellemesebb. Kíváncsi leszek, most mi lesz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska: nagyon jók ezek a képek!:) Gyönyörű már a babád, igazi kis husika, mindene tökéletes!:)
Miket tudtál meg, amik nem a legjobbak? Drukkolok, hogy minden rendben menjen.

Monic, nagyon aranyosakat írsz mindig a srácokról:) Jókat szoktam vigyorogni. Tudtad, hogy Kungfu Panda 2 is van már? Azt is feltétlenül nézzétek meg ezek után:)
Az angoltanuláshoz gratula, mármint hogy ilyen jól megy a kisfiadnak!

Ha nem haragszotok, írok picit Dorkáról is: Napról-napra többet mond már, inni-enni kér. Mondja, hogy kukurikúúú a kakas stb. Elég sírós azonban és nyafizik sokat, ha nem kap meg valamit, akkor sikít, dobhártyaszaggatóan. És olyan jó, hogy már mindjárt 1,5 éves:)
Vendég
 


Barbus is így szokott sikítani. Legutóbb a sparban egy bácsi neki akart adni egy tábla csokit, hogy milyen ügyesen érvényesíti az akaratát. Persze finoman lebeszéltem a bácsit róla, mert azért megdícsérni nem kéne.



vicky79
 
 


dorka,
úgy értettem, hogy a második szülénél már tudtam, hogy az milyen, ill. hogy nem a legkellemesebb dolog az életben, ezért jobban paráztam, míg az elsőnél csak sodródtam az eseményekkel.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Barbust felvették a bölcsibe, ma kapott levelet tőlük. Azért felbontottuk levél titok ide vagy oda. :) 22-én szülői értekezlet. Még most született és már bölcsibe megy. És már nincs is olyan sok idő addig. Most jövök rá, hogy szeretek itthon lenni. Nem mindig volt ez így, de mostanában szeretek. És most mehetek majd dolgozni. :(



vicky79
 
 


Vicky: Gratula a bölcsihez! :) Én le sem tudom írni, mit érzek a bölcsivel kapcsolatban, pozitív dolgok csak akkor jutnak eszembe, ha nagyon megerőltetem az agyam. Hozzánk amúgy még nem ért ide a postás. :? Pedig már nagyon várom a jogsimat is.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Sziasztok!

Vicky!

Gratula bölcsihez! Drukk, hogy a kis hölgy gyorsan és könnyen beszokjon, és minden simán menjen! Tényleg olan furcsa, hogy még csak most születtek, és már bölcsibe mennek... Dórinál nekem az volt a legfurcsább, hogy az én pici lányom életének van olyan része, amiről csak akkor tudok, ha ő, vagy valaki más elmeséli...

Denika!

Azért nem az ördög találmánya a bölcsi sem :wink: Én is voltam bölcsis pl, és mégis ember lett belőlem :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


denika: Nekünk tegnap volt bedobva a levél, de nem hiszem hogy postán jött, mert nem volt rajta bélyeg. Lehet hogy csak körbe szaladnak és bedobják a leveleket. Én egyébként nagyon kíváncsi leszek hogy bírja Barbus majd. Jó lenne ha egy csoportba kerülnének Nikivel, legalább lenne ismerős arc.

évi: Én is voltam bölcsis és a húgom is, szóval nálunk ez nem olyan nagy szó, viszont mindketten 3 évesen mentünk bölcsibe az oviig. Azért az csak más, mint 20 hónaposan. De Barbus szerintem szeretni fogja, miután megszokta. Most nyáron még szoktatom a nagyikkal, hogy nem mindig velünk van. Remélem minden rendben lesz.



vicky79
 
 


Levi kedden kezdi a bölcsibe a beszoktatást, de ugye ő már február óta családi napközis.

denika,
ha most így érzel a bölcsi iránt, akkor valahogy kezd el szoktatni magad a gondolathoz, mert ha te bizonytalan vagy, azt a gyerek is megérzi, és küzdeni fogtok. Tényleg nagyon sok múlik anyuka hozzáállásán.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Denika!

Linácska a számból vette ki a szót :) A gyerekeknek érezni kell azt, hogy te biztos vagy a döntésedben, és hogy te tudod, hogy jó lesz neki a bölcsiben, különben kutya nehéz lesz... Drukkolok, hogy minden simán menjen!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Nemone

Boldog születésnapot kívánunk!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Elkezdtük kedden a bölcsit. Annyira aranyos együtt ez a néhány gyerek. Most még csak 5-en vannak. Levi ma már 1,5 órára nélkülem is ottmaradt. Szépen elköszöntem tőle, majd átadtam a gondozónéninek. Persze volt két perc sírás, de aztán semmi gond. Holnap már ott is reggelizik, meg ebédel, jövő héten az alvást is megpróbáljuk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska: örülök, hogy jól megy a beszoktatás. Remélem mi is ilyen gördülékenyen vesszük az akadályokat. Leviéknél mikor lesz a szünet, hogy ilyenkor kezdtétek a beszoktatást?



vicky79
 
 


Linácska: Örülök, hogy jól haladtok a beszoktatással! Csak így tovább!

Bölcsivel kapcsolatban teljesen igazatok van! Nagyon bizonytalan vagyok, de igyekszem összeszedni magam szeptemberig. Talán a jövő szerdai szülői értekezleten kapok egy csomó infót, ami segít majd leküzdeni a bennem lévő negatív érzéseket.

Vezetés: Múlt hét pénteken megkaptam a jogsimat. :D Épp utaztunk haza hosszú hétvégére a mamához, apa szerette volna, ha vezetek kicsit, kipróbálom az autópályán száguldást. De amikor Paksnál Nikinek mondtuk, hogy most anya fog vezetni, és beültem a vezető ülésbe, akkora félelemmel átitatott sírás tört ki Nikiből, hogy csak na, közben kiabálta, hogy "anya nem tud vezetni". Így apa vezetett tovább Bajáig, közben nyugtatgattam, próbáltam elmagyarázni neki, hogy mostmár én is tudok vezetni. Aztán Baján már nem sírt, amikor elfoglaltam a vezető ülést, és amikor elindultam, örömmel kiabálta, hogy "sikerült, sikerült, anya vezet". Visszafelé már nem aggódott Niki, hogy én vezetek, így Paksig vezettem, kipróbáltam az autópályát.
Viszont a héten többször is kocsikáztunk családosan, amikor én vezettem, és amikor hibáztam, apa lekiabált. Valószínű ezért tért vissza Niki félelme, legközelebb már újra sírva fakadt, amikor vezetni akartam, sőt azt kiabálta, hogy "fel fogunk borulni". :roll: Hogy honnan szedhette ezt? :?:
Kipróbáltam az egyedül vezetést is, és sokkal jobban ment, mint, amikor a férjem mellettem ül. Sokkal magabiztosabban ültem be az autóba.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Sajnálom, hogy Niki ennyire fél, ez neked sem ad valami nagy magabiztosságot. Nekem szerencsére apa nem vezet és aki meg mellettem ült, ő elég türelmes volt. Mondjuk a biciklis sztorinál ő is megijedt egy kicsit, ilyet soha többé nem csinálok.

Tegnap nagyon carul voltam, otthon voltunk egy hétig a nagyiknál és szerintem elrontottam a gyomrom. Szóval volt tegnap minden, de mára már szerencsére elmúlt. Kocsikáztunk mi is, ma volt a bankos juniális és kocsival mentünk ki a Hárshegyre. Oda felé nem volt gond, visszafelé viszont megbolondult a gps-em és a végén Ürömön keresztül jöttünk haza. Tankolni kellett, de a végén haza értünk.



vicky79
 
 


Vicky,
augusztusban lesz bölcsiszünet. Ez amúgy egy vadi új bölcsi, uniós pályázatból van, meg kellett nyitni határidőre.

Denika,
biztos nem lesz semmi gond a bölcsiben. Az a fontos, hogy mikor elbúcsúzol Nikitől, az egy percnél ne tartson tovább. Mondod neki, hogy elmász, de visszajössz, adsz két puszit, és átadod a gondozónőnek. Igen, sírni fog. Kb. 2 percig, és utána nagy valószínűséggel nagyon jól fogja érezni magát egész nap. Te meg sarkon fordulsz, kijössz, és ha úgy jobb, akkor kint jól kisírod magad :lol:
Én most látom az anyukákon, hogy mennyire el tudják rontani a gyerek beszokását. Egyrészt nem elköszönnek, hanem lelépnek a gyerek mellől, amikor nem figyel. A gyerek persze ugyanúgy ordít, de még a bizalmát is elveszti az anyjában. Aztán anyuka ott leskelődik, hogy vajon mi van a gyerekkel. Hallgatja, hogy sír, aztán összetörik ő is lelkileg.
Jó, persze ez emberfüggő, én könnyen tudom kezelni. Lili is 21 hónaposan már ovis volt, Levi 18 hónaposan családi napközis, napi 12 órát nem láttam, amíg dolgoztam. De tudtam, hogy jó helyen van, és ő is nagyon élvezte.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Húúúúúú csajok, ez a bölcsi dolog nálunk is szerintem nekem lesz majd nehéz. Mert azért mégiscsak itt ül Danci a szoknyám szélén már lassan 2,5 éve, és nagyon megszoktam. Aztán nekem majd duplán nehéz lesz, mert szeptembertől Dávidka is megy a magánbölcsibe, aztán februártól Dancinak irány az ovi és Dávidka egyedül marad a bölcsiben.
Nekem lelkileg ez egy kicsit nehéz, de kénytelen vagyok beadni őket, mert itthon kell egy pár óra a gyerekek nélkül, mivel nekem itt van a könyvelés is, és elég nehéz úgy csinálni, hogy a két pici rángatja közben a nadrágom szárát...

Lincsáka,

már nagyon a végét járod, nem izgulsz? Én már akkor izgulok, hogyha belegondolok, hogy mindjárt szülsz, 3. gyerek ide vagy oda :D

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic,
még nem izgulok, csak azért, hogy jövő szombatig még ne bújjon ki Boti, mert Lili oviscsoportjával megyünk piknikezni. Az egyik anyuka meghívott magukhoz. :lol:
A doki szerint könnyen, gyorsan fogok szülni. Na ezzel kiegyeznék.
Amúgy a hasamtól már lehet jó is lesz megválni, mert hatalmas, mint ahogy Boti is benne. Szerdán voltam UH-n, már most 3,5 kiló.
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, gyönyörű nagy pocód van!!!:) Drukk akkor, hogy még maradjon bent picit Boti!

Monic: Dávidkának boldog 1. szülinapot kívánok!!!:-)

A bölcsivel nem lesz gond, ne aggódjatok! Az anyukának nehezebb mindig, mint a babának:)

Vicky, nem vagy te babás? :wink:
Vendég
 


Dorka: Nem, gyógyszerezek. Mostanában vágyom máaik babára, de most a lóvé miatt nem lehet. Majd dolgozom egy évet és utána elkezdjük a tesó projektet. Legalábbis most így gondolom.



vicky79
 
 


Vicky, én totál megértelek. Nálunk is a pénztelenség miatt halasztódik a tesó projekt. Melyik gyógyszer jött be neked? Nekem a Yadine nagy gondokat okozott. Most kaptam Lindynette-20-at. Még nem próbáltam, de hátha bírom.
Még egy évet szeretnék várni én is legalább. Sajnos a pénzhiány miatt.

Tényleg, mikor mentek 18 hónapos oltásra? Az az utolsó oltás, aztán 6 évesen kell legközelebb menni. Állítólag az már nem olyan vészes, jól bírják a babák. A 15 hónapos volt a legnehezebb.
Vendég
 


Dorka: Én most Volinát szedek. Kénytelen voltam szedni, mert nagyon véreztem nélküle. A norculut állította csak le. Júliusban kapja Barbus az oltást, remélem nem lesz gond. Eddig mindig belázasodott. Én szeretném majd az influenza elleni oltást beadatni neki, hátha legalább azt megúsznánk majd a bölcsiben. Egyébként most fűtöm apát, hogy majd a tesónál jöjjön el gyedre minimum fél évre. Féltem a helyem és szerintem úgy anyagilag is jobban járnánk. Meg neki több türelme is van, mint nekem. Barbusnak is jobb lett volna hamarabb menni bölcsibe, bár januárban még nem vittem volna, júniusban meg már nincs beszoktatás. De a tesónál majd függ attól is, hogy mikor születik. És persze reménykedünk benne, hogy sikerülni fog meddőségi nélkül, mert az borítaná a költségvetést. Abban állapodtunk meg, hogy nem megyünk vissza.



vicky79
 
 


Sziasztok,

Dorkaanyu,

nagyon szépen köszönjük a születésnapi köszöntést :)

Mostmár nálunk is vége a szoptatásnak, kb 2 hete sikerült nagy nehezen véget vetni neki, és gyógyszert, én Symicia-t kaptam. Még életemben nem hallottam róla, én csak annyit kértem a dokitól, hogy olyat adjon amitől nem hízok túl sokat. Még nem kezdtem el szedni, majd jövő héttől, hogy a nyaralásba ne kavarjon majd bele a mensi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára monic80 2011.07.01 12:15-kor.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic: Dávidkának mi is boldog szülinapot kívánunk! Még csak most született a kis mogyoró és már ő is egy éves! Hihetetlen hogy megy az idő, főleg hogy a gyerekeken látja az ember.



vicky79
 
 


Monic, nagyon ügyi vagy, hogy ilyen sokáig szoptattál!!:) Emlékszem, hogy mondtad, hogy Danikánál hogy megszenvedtetek. Akkor most minden jobban ment, le a kalappal!!!
Symiciáról még nem hallottam, biztos jó. Nekem a Yadine-tól fájtak az ereim a lábamban, combomban végig és vádligörcseim lettek, de folyamatosan. Nagyon furi volt, meg is ijedtem. És utána kimaradt egy mensi, nem biztos, hogy attól. De lehet, hogy a sok idegeskedéstől maradt ki, ezt már nem tudjuk meg....
Előtte Cerazette-t kaptam szoptatás alatt, attól nem éreztem semmit, az klasszul bejött.

Vicky mami, megy a privi!
Vendég
 


Dorka: Ment a válasz.



vicky79
 
 


Vicky,

neked is köszönjük a jókívánságot :lol: Nekem is hihetetlen, hogy már Dávidka is 1 éves, nagyfiú már, mostanában kezd egy picit könnyebb lenni az életem, mert bizony az egyik pici másik kicsivel nagyon nehéz volt.
Annak is örülök, hogy 10,5 hós kora óta megy, mostanra szinte már fut, úgyhogy a babakocsit sem használjuk már, mindenki megy a saját lábán.
Majd teszek képeket, ha lesz időm kicsinyíteni :oops:

Dorkaanyu,

én a szoptatás alatt Azalia-t kaptam, nekem is bevált.
Engem csak az zavar az új gyógyimban, hogy mindenki mellnövekedésről számolt be, nekem pedig ez nem hiányzik, mert ígyis jókora méreteim vannak az egyéves szoptatástól.... Lehet , hogy nem is kellett volna utánaolvasnom...
DÁvidkával is nagyon fájt a szoptatás, de nem volt más választásom, mert semmilyen tápszert nem fogadott el, csak az anyatejet, cumisüvegből is kb 1 hónapja tanult meg inni.
Mondjuk a tápszert most sem issza meg, így marad a túrórudi és a tejszelet, puding ami tejterméket bele tudok diktálni...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic: Jó hamar megtanult járni Dávidka, nagyon ügyi:) Lehet, hogy a nagytesó jó hatása miatt?
Tényleg: sokat tanul Danikától?
Vendég
 


Dorka,

igen, nagyon sokat tanul, fogékony :)
A gond csak az, hogy Danci sokat pofozza és bántja a kicsit, hiába szólunk rá, a kicsi pedig azt hiszi, hogy ezt így kell, és mostmár ő is akarná bántani a nagyot. Tegnap pl a partvis nyelével támadt Danikára. :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic: Nem lehet egyszerű a két kis gazemberrel. :) Gondolom kell hozzájuk türelem rendesen. Nem emlékszem írtad-e már: ti megálltok két porontynál, vagy gyúrtok majd még egy kislányra?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2011.07.04 11:14-kor.



vicky79
 
 


Vicky,

az álmunk 3 közös gyerek volt, de a fiúkkal annyi a dolog, hogy nem tudnám mostanában elképzelni, hogy bővüljön a család. Amúgy pedig nem vagyok lánypárti, konkrétan lányra nem gyúrnánk. :oops: Férjemnek van egy 15 éves lánya, bőven elég a lányokból...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: