Új privát üzeneted érkezett!

Vicky: A 4 hét már jobban hangzik.. Bár nekünk kicsit más a helyzetünk, mint Nektek, mert miután visszaszokott a szünet után a saját bölcsibe, szeptembertől kezdődik az ovi.
Hát igen, Nikivel sokmindent meg lehet beszélni, kezd egyre kompromisszumkészebb lenni, de mindig kell valami neki tetsző dolog jutalomként, hogy engedjen a nemakarásából. De gondolom ez minden gyereknél így van.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Szerintem abban a csoportban több gyerek is lesz, aki megy oviba. Egy kislánynak az anyukájával szoktam is beszélgetni, ő olyan korú mint Niki. Ők most szoknak be, de ebéd után mennek még ők is haza.



vicky79
 
 


Sziasztok, rég jártam erre!
Most nyugi van, Boti alszik, nagyok oviban-bölcsiben, úgyhogy van egy kis nyugi.

Vicky,
kitartást a bölcsihez. Nekünk nagyon jól megy, Levi szeret menni, nincs is gond. Az egész beszoktatás két hét volt, vagyis 9 nap, mert a hétfő pünkösd volt. Kedden kezdtük, csütörtökön már ott ebédelt Levi. A második hét szerdáján meg már ott is aludt. Ok, előtte járt családi napközibe, tehát az nem volt új, hogy nélkülem van.
Lili ovijában is már otthonosan mozog, megy kezet mosni egyedül, játszik a játékokkal, néha nem tudom, hogy melyik csoportból szedjem elő, ha indulni akarok, még jó, hogy csak kettő van :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Sziasztok! Vicky, már volt ottalvás a bölcsiben? Minden okés? A sírós napot sajnálom, remélem, hogy másnapra kialudta magát és nem lett gond.

Dorcinak most nem nagyon ment a bölcsizés, mert 1 hónap szünet volt és teljesen elszokott tőle. Új gyerekek is jöttek és 2 új dadus. Nyomasztó volt neki ez a változás, kb. egy hétig tartott, mire már nem sírt reggel. És nálunk ez sajnos rendszeres: 2 hét után máris beteg lett és itthon van egy hete. Fogzik és náthás is egyszerre. Nálunk 2-3 hetente mindig beteg Dorci, hiába adok immunerősítőt, akármit. De lehet, hogy mást kéne kipróbálni, mert ami nekem jó volt gyerekként, az neki nem válik be. Azt mondják, hogy hozzászokik majd a bölcsis torokgyuszikhoz és immunis lesz rá. Csak már mikor?

Denika: Nálatok akkor már ovi van? Oda könnyebb volt átszoktatni, mint beszoktatni a bölcsibe anno?
Vendég
 


Már csütörtökön és pénteken is ott aludt Barbus, igaz csak fél órákat, mert még meg kell szokni a másik babát. Ők még csak ketten vannak. Az áttörést szerintem az hozta az alvásban, hogy bevihettem az utazóágyat és a matracát. Délelőttönként mondjuk sokat sír, de ebédelni már hajlandó ha a fogára való van. Azt mondta a dadus néni, hogy bele fog szokni, csak kell még neki idő. A jövő hetem még szabad, utána megyek dolgozni. Mit adsz Dorkának immunerősítésnek? Én immunotrofinát adok neki, remélem nem lesz sokat beteg. Nálatok mikor kezdődtek a betegeskedések?



vicky79
 
 


Most éppen Normaflore-t adtam egy hétig, mert egy kolléganőm ajánlotta, hogy ez náluk nagyon bevált. Rá is van írva, hogy immunerősítő. Hát .... még nem igazán vált be. Bár most azt mondta a doki, hogy csak a fogzás miatt náthás. 15-16. fogak jöttek ki. Nálunk télen kezdett Dorka, az a torokgyulladások időszaka, sokszor volt torokgyuszija és egyszer tüszös mandula gyulladása is. Most meg csak a fogzás miatt volt náthás - elvileg....

Dorkának az nem tett jót, hogy a kiscsoportban maradt, ahol teljesen új gyerekeket szoktatnak be. A csoporttársai pedig mentek középsőbe, akikkel eddig játszott. Ő pont félidőben van, tehát középsőbe még kicsi, ezért a kicsikhez tették. Délutánra már átmehet a nagyokhoz, a haverokhoz és akkor már mindenki vidám:)
Vendég
 


Szerintem nálunk is jobb lesz a dolog, ha már többen lesznek. De ők kezdték a beszokást, csak az udvaron vannak többen.



vicky79
 
 


Képzeljétek, éjszaka bekerültünk Barbussal a Bethesdába. Annyira hányt, hogy nem maradt meg benne semmi és nem akart abba maradni a hányás. Hajnalban kapott infúziót, de azóta jobban van. Már nem hányt. Remélem hamar haza mehetünk. A bölcsi a hétre biztosan annyi. Pedig már ott reggelizhetett volna. Mindegy, majd a jövő héten, így egy hét táppénzzel nyitom a melót.



vicky79
 
 


Sziasztok

Bocsi az eltünésért de Darcsi melett nem igazán tudok bármit is csinálni!!
Ha tudok akkor jelentkezem hosszabban csak most hétvégén megyünk lagziba és nálunk alszik sok vendég(rokonok Szlovákiából)meg meló is lesz péntek éjjel de melette még a menyasszonyi csokrot és a díszeket is meg kell csinálnom!
Vicky jobbulást Barbusnak!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Vius: Kitartás a vendégekhez.



vicky79
 
 


Tegnap haza engedtek minket. Utána a páromnak lett epegörcse, szóval megjártuk még aznap a honvéd kórházat is. De kiderült, hogy nála is Barbus vírusa dolgozik. Éjszaka már haza is engedték egy csomó szuri után. Most lábadozás megy. Barbus ugyan ma elég sokat fosott, de reméljük nem esik vissza. Eszik-iszik rendesen.



vicky79
 
 


Vicky, most olvasom, mi történt veletek! Szegénykém! Te nem kaptad el a vírust? Barbus nem fogyott le, minden okés most már? Jól megijedhettél, elhiszem! Én amíg lehetett, szabin voltam, ha beteg volt Dorka, de már elfogyott a szabim, így valszeg táppénz lesz, ha legközelebb beteg lesz. Az meg nagyon kevés, valami 5000 Ft max naponta. :-(

A párod jól van már? Ti is a Honvédba jártok? A párod katona vagy rendőr? Az nagyon jó kórház, jó modern és nincs az a tömeg, mint egy átlagos SZTK-ban.

Vius: jó sokat melózol te is, szegénykém! Dobjál majd képeket Dariról, ha tudsz. Már rég láttam és biztosan megnőtt. Jobb az étvágya már? Dorci nagyon jól eszik, de utálja a zöldborsót, a bölcsiben sosem eszi meg.
Sokszor kér husit, nagyon szereti, kis vércse:)
Vendég
 


Dorka: Már alakulunk, csak összeszedtünk egy bacit a kórházban, úgyhogy most taknyosak vagyunk mindannyian. Barbus nem fogyott szerencsére, csak egy pár óráig hányt és már a hasmenése is elmúlt. Apa mávos és ezért mi is mehetünk a Honvédba. Én a mávban is szültem. Bár nekem a dokim is ott volt. Jobb egy fokkal, mint a János. Remélem hétfőn már mehet bölcsibe Barbus. Én a héten voltam szabin, kórházi napokon és táppénzen is. A jövő héten még szabin leszek. Maradt még egy pár napom, de azt én is a betegségre tartogatom.



vicky79
 
 


Sziasztok

Vicky remélem már minden rendben van veletek!!

Dorka Darcsi nem jó evő továbbra sem úgy kell beleimádkozni a kaját.
Hétvégén lagziban voltunk csütörtökön temetésre megyünk 9.én meg keresztelő és mi leszünk a keresztszülők.
Én beteg lettem remélem Darcsi nem kapja el !
Kép Milán (öcsém fia)Darcsi És unokaöcsém Kép Darcsi és az unokaöcsém

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Vius: Holnap még leviszem reggel a dokihoz, hátha mehet bölcsibe. Annyira sok reményt nem fűzök hozzá, mert még folyik az orra és éjszaka köhögött. Mondjuk nap közben egyáltalán nem köhög és a hurut is csak fehéres. De nem gond, ha csak hétfőn megy, csak szeretném ha a legkevesebbet hagyna ki. Így is nehéz lesz visszaszoknia. Tegnap bementünk apát bemutatni és láttam, hogy más gyerek is taknyos. Ha már dolgoznék szerintem ennyiért nem maradnék itthon. Persze ha a bölcsiben azt mondják, hogy vigyem haza, akkor kénytelen leszek. Dari aranyos ott a fiúk között.



vicky79
 
 


Teszek ide is képeket, hátha egy kicsit "feléledünk" :lol:
Kép
Kép
Kép

Na meg Levi sztárfotói:
http://www.arc-modell.hu/bid197/gyermek ... Babak/Levi

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska: A gyerekek nagyon szépek.

Denika: Nálatok mi újság a bölcsivel?

Melóm alakul, hétfőn kezdtem. Nagyon fáradt vagyok, de jó dolgozni. Barbus is egyre jobban bírja a bölcsit. Délelőttönként még sírdogál, de eszik és alszik.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Már jó rég jelentkeztem. :roll:

Dorka anyu: Niki bölcsibe kezdett járni, csak előre paráztam a jövő nyári bölcsiszünet, oviátszokás miatt. Dorci oviba jár? Sajnálom, hogy olyan sokat beteg, remélem, hamar megedződik. Én is immunotrofinát adok Nikinek. Ő nagyon nem szeret bevenni semmilyen gyógyszert, de ezt imádja, mindig kérne repetát belőle. :)

Vius: Mekkora nagylány lett Darcsi! :)

Linácska: Szép család vagytok! Lili most kapott szemüveget?

Vicky: Mivel csak januárban megyek dolgozni, és van egy problémás kislány a csoportban, ezért lassú beszoktatáson vagyunk a bölcsiben. Ez a harmadik hét, hogy járunk, és ma vittem be először 10 óra előtt. Még nem alszik ott, talán majd jövő héten. Addig valahogy át kellene szoktatnom a korábbi lefekvésre és felkelésre, mert így ebéd után 2 előtt nem tud elaludni. Amúgy minden rendben van, nem sír, amikor eljövök, jól érzi magát, elfogadta a gondozónénit. Ebédre főként csak gyümölcsöt eszik, de itthon sem erőssége az evés, úgyhogy ez nem meglepő. Én meg próbálok másik munkahelyet keresni, mert nem engedélyezték, hogy 6 órásba menjek vissza, így meg napi 11 órát leszek távol, ha ehhez hozzáadom Niki éjszakai 10 órás alvását, akkor marad napi 3 óránk együtt, amiben benne van a reggeli készülődés, vacsora, fürdés, lefekvéshez készülődés. Közös játékra szinte semmi időnk nem fog maradni, amitől tiszta depi vagyok mostanában.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Depi miatt megértelek. Én most reggel 6-kor indulok otthonról és így fél 5-kor megyek érte. Már nem is játszóterezünk utána, mert Barbus olyan fáradt, hogy csak a hiszti megy. Nagyon nehéz visszaszokni a melóba. Örülök azért, hogy Nikinek tetszik a bölcsi. Melyik kislány a problémás?



vicky79
 
 


Vicky: Neked is az utazás miatt ilyen hosszú a "munkaidőd"? Remélem, hamar sikerül visszaszoknod a munkába. Én ma voltam bent a munkahelyemen, káosz háza az egész, átszervezések folynak már nyár eleje óta, leépítés is lesz. Igazából nem nagyon bánnám, ha elküldenének, kapnék egy csomó végkielégítést, és nem kellene dilemmáznom, hogy merjek-e munkahelyet váltani. :roll:
Cintia a problémás kislány a csoportban. Júliusban volt 2 éves, és még napi háromszor szopizott. Az anyjának nem sikerült otthon elválasztani, gondolta, majd a bölcsivel elválasztja. Amikor elkezdett ott aludni, már az udvarról bemeneteltől kezdve őrjöngve kereste az anyját. Üvöltve rohangált körbe-körbe a szobában, időnként kiszaladt, volt, hogy csak a babakocsitároló helységben érte utol a gondozónő. Mostmár kicsit jobb a helyzet, csak akkor kezd sírni, amikor le kell feküdni. Annyira sajnálom szegényt, szerintem felelőtlenség egy anya részéről ilyen módon hagyni szenvedni egy gyereket. Nem volt elég erős, hogy otthon leszoktassa a ciciről, gondolta, majd más megoldja, és még abból is kimarad, hogy a bajában vigasztalhassa a gyerekét.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Nálunk le kell dolgozni az ebédszünetet is, vagyis emiatt pénteken már 3-kor jöhetünk haza. Cintiáékat én is ismerem, nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig szoptatta az anyja. Pedig neki még van egy nagyobb gyereke is, nála mit csinálhatott? Nem is mondta, hogy nehezen megy a beszoktatás.



vicky79
 
 


denika,
igen, most lett szemüveges Lili. Már fél éve kiderült, hogy nem az igazi a látása, de akkor még várt a szemész, hátha javul. Javult is, de nem eleget, és inkább most szokja meg, mint jövőre az iskolában.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska: Pici korcsolyát keresek Barbusnak, lehetőleg nem 2 élűt. Láttam egy itteni fórumon, hogy annak idején kerestél még a lánykádnak. Sikerült a végén venned neki? Ha igen használjátok-e majd a fiúkkal, vagy eladnád?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2011.10.31 21:55-kor.



vicky79
 
 


Sziasztok! Bocsi, sikerült megint nagyon eltűnni.
Vius, nagyon szép nagylányod van már! Gyönyörű a ruhája is!:)
Nem látszik továbbra sem, hogy nem jóevő, nagyon csini a kislányka:)

Nálunk meg lehet, hogy kiderül a laktózérzékenység. Dorcinak ekcémája szokott lenni, és amikor napi 10 joghurtot evett, tejjel és kakaóval 1 hónapon át, akkor totál borzalmas lett a bőre. Amint abbahagytuk a tejfogyasztást, újra szép lett a bőre és a hasi-masi is elmúlt, az éjszakai felsírások is. Szóval, most már biztos a dolog:((
Majd el kell mennünk dokihoz is, hogy megtudjuk, hogyan kell kezelni és ki lehet-e nőni ezt egyáltalán. Nekem is ez van különben, de a párom kiválóan bírja a tejet, napi 1-2 l-t simán megiszik a sütemények mellé. Semmi baja tőle. Szegény Dorcikám tőlem örökölte a tejérzékenységet. Nekem a nyers tej okos fájdalmakat, a sajt, tejföl, joghurt nem.

Linácska, nagyon szép a csipet-csapatod!!:)) Szemcsi jól áll Lilikének:) Én is 6 éves koromtól lettem szemüveges. Ismerős szitu. Régen még nem voltak ilyen csinos szemüvegek, SZTK-s, karika-keretes "szépségekben" hódítottam:)))

Vicky: drukk a melóhoz!! Ne aggódj, minden rendben lesz. Bár én mondom..... amikor még most is depis vagyok attól, hogy vissza kellett mennem dolgozni. De akkor is minden okés lesz :wink:

Denika, rossz lehet látni azt a szegény problémás kislányt. Remélem, hogy megnyugszik szegényke. Viszont nektek jó a lassú beszoktatás, neked is megnyugtatóbb lehet. Nekünk is kb. 1 hónap volt a beszoktatás, nem tudom, hogy lassúnak számít-e. De így volt jó:)
Én munkaidő kedvezményt kértem, 7-30-ra járok és így 4-kor már ottvagyok Dorkáért. Mondjuk nem tudok túlórázni a többiekkel, de ezt megértik szerencsére.
Vendég
 


vicky,
nem vettem korcsolyát, vagyis igen, de olyan cipőre szerelhető kétélűt. Rendesből 28-as volt a legkisebb, amit láttam, az mostanra már jó lesz. Régen, mikor általános iskolás voltam, a 3 éves hugomnak is béreltem a suliból, az olyan 24-es volt talán, na de 20 évvel ezelőtt. Neten körbe kell nézni, hogy létezik-e egyáltalán ilyen kicsi.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Dorka: Jó néha itthon lenni, de dolgozni sem rossz. Csak nagy a hajtás.

Linácska: Én is úgy emlékeztem, hogy a húgomnak kicsi korija volt. Közben megkérdeztem az ortopéd orvost is a Barbus bokája miatt és ő is a két élűt javasolta. Olyat láttam, venni is akarok majd neki. A bokájának jót fog tenni, ha tetszeni fog neki.



vicky79
 
 


Sziasztok

Dita Milónak boldog 2.szülinapot!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Dita: Milónak boldog szülinapot. Jó régen jártál már erre, mi van veletek?



vicky79
 
 


Vius: Darinkának is nagyon boldog 2. szülinapot!

Milókának is! Isten éltesse!

Vicky, hogy megy a beszoktatás? Minden okés?
Vendég
 


Dorka: Már teljesen beszokott Barbus, csak mindig közbejön valami betegség. Most a hasa megy, megint itthon kell maradnom vele. Még jó, hogy a munkahelyemen nem dobnak ki ezek miatt. Nálatok mi újság?



vicky79
 
 


Vicky, nálunk is hasmenés járvány van, már alig van valaki bölcsiben. Illetve Dorka lázas lett, 3 napos láza van a doki szerint és most itthon volt szegényke.
Anyósom segít ilyenkor szerencsére, mert különben nem örülnének a munkahelyen, hogy 2 hetente otthon vagyok. Remélem, hogy már lassan megerősödik Dorci immunrendszere és nem lesz olyan sokat beteg.
Az más kérdés, hogy én is állandóan beteg vagyok, és nem feküdhetem ki a betegségeket, mert akkora hajtás van most nálunk. Ez szintén nem olyan jó dolog.

Viszont jó hír, hogy ma megyünk Kari ajándékokat venni, nagyon jó buli lesz, irány a vásár:)

Kép Kép
Vendég
 


Dorka nagyon édes. Remélem tényleg csak ez a 3 napos láz lesz, abból hamar fölépülnek. Nálunk most köhögés van, ezért is halasztottuk el a strandolós telelést aranyvasárnap hétvégéjére. Mi is ajándékokat venni voltunk délelőtt, de Barbus nem annyira szereti. Türelmetlen. Mi gyerek laptopot vettünk Barbusnak, a tescoban most csak 2690 ft. Meg kapott már az ikeából új ágyat, de az majd a szülinapjára lesz. Bár a két ünnep között össze akarom majd rakni. Névnapjára asztalt kapott meg széket, ezeket nagyon szereti. Az etetőszékben már nem maradt meg.



vicky79
 
 


Vicky, szerencsére tényleg csak 3 napos láza volt Dorkának, hamar elmúlt. Viszont elég sírós szegényke, lehet, hogy a foga jön....
Jaj, de jó lehet a gyerek laptop, mi is akartunk ilyesmit Dorkának. Úgyis mindig a mieinket akarja püffölni:)
Még egy csomó füzetet és ceruzát szeretnék Dorkának venni, mert nagyon szeret rajzolni. Már majdnemhogy pálcika figurákat is tud rajzolni (kis jóindulattal). :) Lerajzolja apát, anyát és Dorkát is (kisebbre rajzolja, mint a szülőket). Egész kis ügyi a csaj. Tud csigát is rajzolni.
A kisasztal nagyon jó ám. Dorci is annál eszik, kis széken. Felcsapja a partedlit és szól, hogy éhes, mint egy étteremben:)
Vendég
 


Dorka: Majd mondom hogy tetszett neki a laptop, de biztosan fog. Most egy napot járt bölcsibe és megint beteg. Most kötőhártya gyulladása van. Már egy kicsit jobb, mert apa reggel óta csepegtet neki. Én még holnap dolgozom, utána cserélünk. Maradok én csütörtökön és pénteken. Lemaradtunk a holnapi fotózásról, de remélem a szombati Mikulás ünnepségről nem.



vicky79
 
 


Vicky, jaj, de rossz lehet a kötőhártya gyulladás! Dorci nem szereti ilyenkor a szemcseppet, pedig napi 5-ször kellett csepegetni. Barbus hogy bírja?

Láttam ma azt a laptopot, tök jóóó! Majd fizetéskor lehet, hogy megveszem, nem is olyan drága. Tök jól néz ki, mint az igazi:)
Vendég
 


Nem nagyon bírja ő sem a szemcseppet. Mikor mondom, hogy csukja be, akkor kinyitja. Mikor végre ki kellene nyitnia, akkor meg összeszorítja. De már sokkal jobb a szeme, viszont még köhög. Meg nem nagyon akar enni. Ma viszem vissza a dokihoz, majd megkérem, hogy nézze meg a száját. Remélem nem valami afta vagy mi. Cumizik azért, de azt sem olyan szívesen.



vicky79
 
 


Vicky: mi volt a dokinál? Lehet, hogy csak torokgyuszija van, akkor sem szívesen esznek a gyerkőcök, fáj a nyelés.

Képzeld, a bölcsiben jövő héten hétközben lesz Mikulás nap és délben el illik hozni a gyerkőcöt. Hát hogy hogy oldjuk meg, nem tudom..... Ezek az ünnepségek elég rosszak, mert nem nagyon engednek el engem szabira és rajtam kívül minden anyuka ott tud lenni:( De hát nagymam és apa besegít, még jó, hogy vannak nekem.
Nálatok már volt valami ünnepség? Ott tudtál lenni?
Vendég
 


Dorka: Be van gyulladva Barbus torka, de nem tudom miért nem akart eddig enni. Ma persze evett. Megnézettem azért a száját, de nincs semmi gond. Nagyon nyugodtan viseli az orvosi vizsgálatokat, meg sem nyikkant. És nyitja szépen a száját. A szeme is még be van gyulladva, de már sokkal szebb. Engedélyt kaptunk a szombati Mikulás ünnepségre. Ez a munkahelyemen lesz. Szerintem nálunk nem lenne gond az ilyen ünnepségekkel, 9-15-ig kell kötelezen ott lennem, de volt már hogy eljöttem hamarabb. Ha van plusz időm, akkor elengednek.



vicky79
 
 


Milyen volt a Mikulás Ünnepség? Barbus nem félt a Mikulástól? Dorkáéknál holnap lesz, jön a Mikulás. Már nagyon gyakorolták a gyerekek a dalokat, tuti nagy buli lesz. Megy az egész család, nagymama, stb. És utána a rokonoknál játszanak tovább az unokatesójával:)
Hú, már mennyi csokit megevett Dorci, most rákattant nagyon. TÉAPÓ CSOCSI-t kér mindig:))
Vendég
 


Nálunk már volt Mikulás, több is. A bankos nem különösebben érdekelte, a bölcsisnél a dadusba kapaszkodott, a játszóteresnél belém. Ha közelebb kellett menni hozzá, akkor félt tőle.



vicky79
 
 


A bölcsiben ma volt ugye, a Mikulás: Dorci nagyon élvezte, kétszer is sorbaállt ajándékért:))) Majdnem kapott is, csak lebukott, mert ott volt a kezében az előző csomag:)

Nálatok most nincs év végi hajtás? Nálunk nagyon az van, eléggé fáradt vagyok. De talán jövő héten egy-két nap szabit csak kiadnak, aludnék fél napot, fél napot pedig játszanék a kiscsajjal. Mint amikor itthon voltunk gyeden, régi szép idők.
Vendég
 


http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

Légyszi like-oljátok Lili rajzát. 250000Ft értékű bútort nyerhet a csoportjuk. Köszi

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nem tudom mennyire lesz időm jönni holnap, úgyhogy inkább ma kívánok mindenkinek boldog karácsonyt!

Kép



vicky79
 
 


Kellemes ünnepeket kívánok én is Nektek!
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nagyon Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek!!!

Kriszta & Dorka
Vendég
 


Sziasztok!!


Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket és sok sok locsolót kívánok!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Sziasztok!

Vius: Dorkám is válogatós lett, ha nem az van otthon, ami a kedvence, nem eszik semmit. Te hogy tudod etetni Darinkát így? Dorci most megnyúlt és soványabb lett, pocakja sincs már. Nem szeretném, ha sovány lenne. Pl. akármilyen hús nem jó neki, csak a csirkemell filé. Tehát párizsi, virsli, sonka, semmi sem kell neki. Csak a csirkemell és abból is csak a pörkölt. Ha nincs itthon ilyesmi, akkor nem akar húst enni. Főzelékeket nem akarja megenni. Már pánikban vagyunk, ha a kedvencei nincsenek itthon, nehogy éhezzen szegény. Ezért vasárnap is, ha kell, elrohanunk a közértbe, állandóan vásárolunk, hogy az alap élelmiszerei legyenek itthon, különben hisztizik. Nálatok ez hogy van?
Vendég
 


Szia!!!

Dari 13,5 kiló sem nem sovány se nem kövér meg kilencven pár cm .
Pár falat kaja és utánna kaja kész elég.Akkor megyek vele mesét nézni olyant ami lefoglalja és közben megtömöm.
Nekem nagyon szereti a vajas kenyeret.szalámit eszik valamennyit húst is amikor milyen kedve van .
Most rá kattant a joghurtra de tejnek kell lenni mindig itthon mert reggel délben este (Tápit)vagyis kakaót iszik persze már nem tápi.van mikor rá jön a csoki ehetnék de akkor nem tudja mi az az elég és ha elveszem hisztizik.DE nem lehet mindig csokit enni és nem is engedem neki.Most a dinnye nagy szám nála meg a főtt kukorica .
Ezekből is sokat meg eszik.

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Nekem is tápinak hívja Barbus a tejet. :-) Ez jó. Pedig nem is ismerik egymást. Egyébként Barbus is reggel-este tejcsizik és majdnem 1 liter tej elfogy naponta. Barbus 90 cm és 10,5 kiló.



vicky79
 
 


Sziasztok!:)
Dorci 13 kg és tegnap 92 cm-nek mértem. Ő is mindig csokit enne és szintén nem tudja, hogy mi az elég. Ismerős dolog ez:)
Ez az elterelem a figyelmét és megetetem - dolog nagyon tetszik:) Nálunk még akkor eszik, ha mi is eszünk, mert akkor kér belőle. Szegény apa a csípős ételeit nagyon félti Dóritól. Mindig egy kis tányérban kiteszünk Dorkának is ételt apáéből és csak a többit Erős Pistázza be apa, hogyha Dorka kér, akkor neki még nem erős változat legyen.
Az ivás is egy tortúra, tejet-kakaót kér (ami nálunk tápszer), aztán baracklevet, de ám nem jó akármiből. Mert pohárból akarja, vagy egy-egy kijelölt műanyag üvegből, amihez éppen kedve van. És ha nem akarom abban felszolgálni neki, földre fekszik és hisztizik.
A bölcsiben pedig akár cékla főzeléket is megeszik. Hogy csinálják?

Vicky, jó lehet a sok tejcsi, mármint kap kálciumot a kiscsaj rendesen, az jó. Dorkának azt sem tudom, hogyan pótoljam ezeket a tejfehérja allergiája miatt. Különben nehéz, mert túrórudit és tejet, joghurtot kér állandóan és nem érti meg, hogy arra allergiás, nem ehet belőle. Nagymamának már annyit szokott sírni, hogy ő ad neki, amitől persze tiszta ekcéma lesz szegény Dorka. De legalább boldog.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: