Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezekhez nem nagyon tudok hozzászolni, mert egyáltalán nem értek hozzá!

Yusz!

Aranyos vagy,hogy érdeklődsz, én mindennap olvaslak ám titeket és csendben szoritok, hogy mindenkinél minden rendben legyen. Amúgy nálunk minden rendben van, csak most megkezdődött az iskola és tényleg semmi időm nincs, ez az utolsó évem és még fogalmam sincs mi lesz velem vizsgaidőszakba. Sajnos nálunk nincs olyan, hogy a nagyszülők elviszik a gyerekeket 1-1 órára amig tanulnék, mert messzebb laknak, úgy hogy marad az éjszakai tanulás nappal meg a fáradság. Talán kibirom évvégéig :lol:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok,

Ma reggel csúnyán összevesztünk Bazsival, kezdődött azzal, hogy nem akart felkelni, aztán észrevettem hogy bepisilt, ami már régen nem fordult elő. Hisztit rendezett amiatt, hogy nem akarom bekísérni, de hát olyan ciki már hogy egy felsőst bekísérnek. Ott bőgött, hogy akkor ő nem megy be és nem írja meg a környezet dolgozatot.Aztán meg lehülyézett, na erre eldurrant az agyam, elkezdtem ordítani vele, persze a vége mégis csak az lett, hogy bekísértem, de szerintem amennyire felhúzta magát ma reggel, jól elbaszarintja a dolgozatát. Ráadásul témazáró :oops: :oops: :oops:

Néha képtelen vagyok kezelni a Bazsival való kapcsolatomat, már arra is gondoltam, hogy kérek egy kis segítséget a suli pszichológusától, hátha van valami ötlete. :roll: :roll: :roll: :roll:

Ha szépen kérem valamire,meg sem hallja, ha ordítok, akkor meg a fejemhez vágja hogy mi a francnak kiabálok vele, meg neki nincs kedve ezt hallgatni. Na most akkor hogy kérjem valamire???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy nagyon megértelek, nem könnyű a kamaszokkal. Sokszor kiborítják az embert és csakazért is az ellenkezőjét teszik, mint amit kellene.
Az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy a párod sokat van távol és rád marad a nevelés nagy része.
Szerintem abból nem lesz baj, ha beszélsz a pszichológussal. Nekem is kellett anno a fiammal kapcsolatban. Igaz tanácsot nemigen adott, de kicsit megnyugtatott.

Nálam általában az válik be, még a mai napig is, hogyha annyira elmérgesedik a helyzet közöttünk, pár napig nem beszélek vele. Nem szólók hozzá, nem csomagolok uzsonnát, nem adok enni (igaz ő már kiszolgálja magát)nem hallgatom meg és kerülöm a társaságát.
Két-három nap alatt "megtörik" mert nem bírja, hogy harag van.
Persze ez csak nagyon ritkán fordul elő (sokszor nem is lehet eljátszani, mert elveszti a hitelességét)
Tudod, az apjukat sosem szerették és én vagyok az egyetlen akihez szívből kötődnek.

De mivel minden gyerek más, nem biztos, hogy ez pl. Ginánál is működne.
Nagyon nagyon nagyon nehéz időszak következik és csak azt az egy tanácsot tudom adni, hogy legyél erős és következetes, még akkor is, ha már rég átgondoltad a helyzetet.
A másik, hogy most nagyon vigyáznod kellene magadra, nem jó ha idegeskedsz. Próbálj beszélni a pároddal, hogy kicsit beszélgessen el Bazsival. Tudod, ilyen férfi a férfival beszélgetés amitől talán kicsit észhez tér a srác. :lol:

Clarissa mit tanulsz? Pesze, csak ha publikus. Minden elismerésem a gyerek mellett tanulóké! :wink:
Én a fősulit a fiam mellett végeztem, de kínkeservesen. Máig sem értem hogyan tudtam helytállni ennyi mindenben. :shock: Valószínű voltak foghíjak, de a fiatalság erőt adott. Ma már nem lennék rá képes. :(
Kicsi fiad nemsorkár már megy, hacsak már el nem indult? :lol:

Ma megyek terhesrendelésre, holnap védőnőhöz, előre félek mennyit szedtem fel egy hónap alatt! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

Judy!

Van egy jó könyv, a címe: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje...
Sok jó ötlet van benne, hogyan értsünk szót a gyerekekkel.

Mellesleg, ha neki nem ciki, hogy bekísérik, akkor miért ne?

Chlarissa!
Hajrá utolsó év! Ebben sorstársak vagyunk. :wink:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Azt hiszem ezzel a tb-s dologgal felhívom a béreseket, hogy melyik lenne jobb. :oops: :oops: :oops:

Yusz,
Tényleg nagyon félek az előttem álló évektől, mármint ami Bazsit illeti. :oops: :oops: :oops: Azért megnézem hogy mikor van fogadó ideje a pszichológusnak, talán mond valami okosat. :oops: :oops:

Amúgy ez a nem szólok hozzád-ot kipróbáltam már és mintha lenne hatása. :lol: :lol: :lol: Csak sosem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá, főleg ha esti pusziról van szó. :lol: :lol: :lol:
Boeske,
Köszi az infót. :lol: :lol:

Én ma szarul vagyok, szédelgek meg köhögök is. :oops: :oops: :oops: Ráadásul utálom ezt a szelet is. :oops: Délelőtt játszóházban voltunk Barbikával, hát majd elvitte szegénykémet a szél a kocsitól a az épületig. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Moni!

A nagymama csak akkor mehet gyes-re a 3.-kal ha már nem dolgozik és csak nyugdíjas.Met mi is filóztunk ezen,de mkivel anyukám melózik 4 órában a nyugdíj mellet így valszeg ez nem jöhet szóba.

Én pont úgy tudtam hogy nem előnyös TP-re menni mert akkor abból (is)számolódik a GYED.Nálunk a tb-s csaj így mondta a melóhelyen..és nálam így is volt..mindhárom fiam előtt TP-en voltam és egyre szarabb gyed-et kaptam. :shock:

Bocs h nem reagálok többet de el vok havazva...holnap jövök bővebben.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Yusz!

Csecsemő és gyermekgondozó, nevelőnek tanulok. 0-6 éves gyerekekre specializálódok :lol: Ma jol fel is húztam magam, mert ugye én halasztottam tavaly és idén szakdolgozatot kell irnunk, és nekünk nem kellett előző évbe leadni a címeket ,akik meg idén járnak azonak már le kelett adni előző évbe és megcsinálták a kutatási tervet is. Ma szoltak, hogy akkor most én azt 2 hét alatt dobjam össze, amire nekik tavaly volt fél évük + kutatásmodszertan órájuk is. Még azt se tudom miről akarok irni, nemhogy kutatási tervet csináljak róla :twisted: Nagyon haragszok a tanulmányisunkra is mert direkt bementem hozzá még augusztusba, hogy megkérdezzem kell e valami ami esetleg más mint nekünk volt meg ilyenek, de ezt elfelejtette megemliteni. Na eldugulok csak kicsit felidegesitettem magam ezen.
Kicsi fiam még nem megy magától, de néha már 1-2 lépést odajön hozzám egyedül. Biztos hamarosan elindul, mert már nagyon probálgatja magát. Állni már szépen áll egyedül. Kiara 10 hónapos volt pont amikor már tudott menni, bár ő mindent nagyon hamar csinált és most is kis örökmozgó :lol:

Boeske!

Hajrá neked is! Én nem is tudom, hogy csinálod 3 gyerek mellett :roll: Minden elismerésem!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Jó reggelt,

Chlarissa,
A suli miatt nem irigyellek. Nem lehet könnyű gyerekek mellet. :oops: :oops: :oops: Nem is értem, hogy te és Boeske hogy csináljátok. Mikor tanultok??Éjszaka??? :oops: :oops: :oops:

Tünetem még mindig nuku, csak az álmosság és a gyakori pisilés. Remélem minden rendben van odabent. :oops: :oops: :oops: :oops: Olyan messze van még a kedd, utána meg mire visszajön a doki szabiról még jó pár hét. Hogy én mikorra fogok szívhangot látni?! :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Ne légy türelmetlen...minden OK odabennt!!!(pont a szülinapomom mész a dokihoz:))

Chlarissa!

Hát nálunk se voltak a helyzet magaslatán soha a tanulmányisok..megértem a dühödet :evil:
Azért valahogy össze tudod dobni azt a kutatási tervet?
Emlékszem nekünk is kellett és nekem olyan nehezen született meg..a szkdoga elkezdését is húztam-halaszutottam...3 hónap kellet mire egyátalán egy betűt leírtam :oops: :roll: ..aztán amikor elkezdtem és belerázódtam akkor meg nem bírtam abbahagygyni és 79 oldal lett :oops: :roll: (80.volt a max) :wink: ..ja perzse nekem is elég húzós volt a gyerekek mellett de nekem volt segítségem elég sok...az államvizsga előtt pl.két hetet anyunál laktak a srácok és tudtam nyugiba tanulni.

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2009.10.15 10:00-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Hú Clarissa az jó nehéz hivatás! Szerintem az egyik legnehezebb a gyerekekkel való foglalkozás. Hihetetlen türelem kell hozzá. Na és gyermekszeretet.

Nekem sokszor elegek a sajátjaim. :lol:

Nálunk is a lányaim előbb indultak el, főleg Melindám aki szintén 10 hónapos volt. A fiam meg 13 hónaposan indult el és tényleg mindent később csinált mint a két lány. :lol:

Judy az nem baj, ha nincs tüneted. A picur(ok) jól van(ak), nyugi!
Ha meg jövő héten csak petezsákot lát, nyugodtan menj el utána egy héttel egy másik dokihoz, akkor már lesz szívhang is. :wink:

Most nálunk is alakulnak a viharfelhők. A fiam tegnap elfelejtette megmondani, hogy egy lánnyal sétálgat suli után és 5 felé jött haza. A telefonja kikapcsolva, szóval agyon izgultam magam. :evil:
Este meg a frissen lefestett konyhaszekrény ajtót, amit még fektettem, hogy ne legyen rajta megfolyás, szépen oldalra támasztotta és az egészet csiszolhatom meg és festhetem újra. :evil: Arról nem is beszélve, hogy mindent összekent vele.
Persze erre csak egy vállrándítás a válasz.

Az meg csak hab a tortán, hogy folyton elkerül minket. Állandóan a szobájában van, szinte sosem jön közénk. Köszön, aztán elvonul. Ott is eszik. Hiába terítek meg szépen az étkezőben, ő elviszi avval a dumával, hogy tanul.
Állítom, hogy a haverjai sokkal többet tudnak róla mint én. :(

Panny ti meggyógyultatok már? Hogy vagytok?
Azt nem tudod véletlenül, hogy a férj elmehet-e GYES-re? Én is szeretném igénybe venni, addig is kicsit könnyebb lenne.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Csak akkor mehet el a férjed gyes-re ha te táppnzen vagy..amúgy sajna nem!!Mert egy családban csak egyféle családtámogatási ellátás jár...mivel a TP nem az ezért lehet mellette a gyes is!Ez sajna biztos mert már én is utána jártam...anno amikor én TP-en voltam 2x is a férjem nevére jött a gyes.

Már jobban vagyunk...Olika még egy kicsit köhécsel de semmi komoly.

A következő h tegnap meg a Márk foga fájdult meg a suliban...de annyira h érte kellett mennem délben és menni a fogászatra...hát nem unatkozom a kölkökkel :)

Utálom h ilyen hamar ilyen hideg lett :evil: :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kár. Na nem baj, akkor anyóst kérjük meg, mert anyu még dolgozik. Van egy Bt-je és nem akarja sem eladni, sem átadni egyenlőre.

Melindát is vinnem kell a fogászatra, de nagy a huza-vona. Nemigen akar kötélnek állni. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Jaj Istenem Yusz, ahogy olvasom a szavaidat egészen megrémülök, hogy még mi vár rám. :oops: :oops: :oops: :oops:
Felköthetem a gatyámat asszem. :lol: :lol: :lol: Mindig úgy visszasírom azt az időszakot amikor pici babák voltak. :lol: :lol: :lol:
Panny,
Szerintem én elmegyek táppénzre majd januártól, apa meg megigényli a GYEST szülésig. Nem baj, ha beleszámít a táppénz a GYED-be, mert ugye nekem magas a fizetésem(a max GYED 2,5x-se), és így mellette még a GYES-t is megkapjuk. :lol: :lol:
Fogorvost ne is mondd, mind a 2 gyereknek kell menni további kezelésre+Daninak kell fogszabályzó is. :oops: :oops:
Örülök, hogy Olika már jobban van. :lol: :lol:
Én is utálom a hideget. Bekapcsoltuk a fűtést, mert szétfagyott a seggünk. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hulla fáradt vagyok, reggel 8-tól 19:45-ig voltak óráim ma és még megyek holnap is meg szombaton is :shock: Csak azért irok ha már tegnap szó volt róla, hogy a kisfiam ma ELINDULT! Itt totyogott ma a szobába és én nem voltam itthon :cry: :cry: :cry:
Majd holnap irok még, de most kutatnom kell, remélem valahogy összehozom, amugy sérült gyerekek a bölcsődei csoportban lesz a címem.Legalább már ezt tudom, már csak a többi van hátra :lol:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Chlarissa!
Az elinduláshoz gratulálok!
Örülök, hogy alakul a beadandód. A maratoni órákhoz kitartást. Én a jövő héten megyek. :(

Yusz!
Mi volt a dokinál/védőnőnél?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Clarissa! Gratulálok a kis fiadnak! Kár, hogy nem láttad, de sebaj, mert innentől már egyre többet láthatod. :lol:
Az órákhoz kitartást (a hideg ráz a gondolatra). Viszont a szakdolid jó és aktuális téma.

Boeske, köszi az érdeklődést. Híztam 2 kg-t. :evil: Nem örülök neki, most már elértem a 60-at. Kicsit szelektálnom kell az ételek között. :(
Megint kitárgyaltuk a h1n1-et, semmiképp nem ajánlatos sem 3 év alatti kicsinek, sem állapotos kismamának.
Viszont javasolt egy immunerősítő német szert, Kolostrum a neve.
A tehén előtejéből vonják ki, és ezek a "buta németek" észrevették, hogy már a pár napos csecsemőtől az aggastyánig mindenkinek használ.
Az ára kicsit borsos, kb 6000 Ft körül van és elég nehéz beszerezni. Elvileg a gyógynövény boltok rendelik meg kérésre.
Majd utána nézek a neten. Annyit megér.

Judy! Semmiképpen nem akartalak megijeszteni. Minden gyerek más, nem szentírás, hogy Bazsival is nehéz lesz. Probléma mentes kamaszkor szerintem nincs, kérdés, hogy az ember mennyire veszi a szívére.
Volt egy kolléganőm, aki mindíg hangoztatta, hogy akkor őszült meg, amikor a lánya kamaszodott. Viszont tény, hogy a lány már 32 és még mindíg gondok vannak vele.

Én is félek egy kicsit bevallom, de nem mutatom. :lol: Nehogymá a kölök észrevegye. :wink:
Ma buliba megy, lányok fiúk vegyesen, reggelig tart. Gyomorideg a köbön, de már annyit tiltottam, egyre muszály elengednem.
Kértem a lány címét akinél tartják, pofavágás a válasz, meg ne égessem már stb...
Mondtam, csak úgy mész, ha tudom hol vagy és kinél. Nem foglak ellenőrizni de tudni AKAROM!
Aztán előhozakodtam a gumi témával is. :oops:
Persze megint lehurrogott, hogy ő nem olyan meg még nem érdekli stb....
És ha lesz egy szituáció? Vagy kicsit isznak és akkor mindjárt "olyan" lesz? Nem kell egy életre szóló betegség. Sem unoka. :(

Szóval tiszta ideg vagyok, ma nem fogok aludni egy szemhunyást sem. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Bocsi az eltűnésért, sajnos Berci szülinapján, múlt pénteken elkezdődött az újabb betegséghullám nálunk! Szép sorban minden gyerekem lebetegedett, ez 2 napig tartó 39.5 fokos, szinte levihetetlen lázzal, iszonyú levertséggel, étvágytalansággal, végtag-és torokfájással, némi hányással-hasmenéssel járt együtt, miközben a férjem is elindult egy újabb külföldi auditra, Lengyelországba. Mire hazaért, már én is az ágyat nyomtam, iszonyú fejfájással és a többi tünet is egyezett, csak szerencsére nekem nem volt olyan magas lázam, mint a gyerekeknek. Ha anyósék és anyukám nincsenek, nem tudom, mi lett volna...még most is rémesen fáj a torkom, de már legalább ki tudok mászni az ágyból!
Nem írtam még, hogy kedden voltam dokinál, a laborleletek rendben, jövő héten megyek terheléses cukorra. Viszont kiderült, hogy van egy elég durva Streptococcus fertőzésem, amire most 10 napig lórúgás antibiotikumot és Dalacin krémet kell használnom.
Elképzelhető, hogy a keményedéseket is a fertőzés okozza, a 3x1 Magnerot nem is csökkentette a keményedéseket, sőt, kedden, gyakorlatilag egész nap keményedett a pocim, de szerencsére a méhnyak, méhszáj állapota nem rosszabbodott. Dokihoz viszont sűrűbben kell járnom, 27-én megyek ebben a hónapban harmadszor!
Most, hogy ágyhoz voltam/vagyok kötve és a szenzációs nagyszülők gondoskodnak mindenről kicsit jobb a helyzet pocak-fronton, remélem, nem tartanak ki szülésig a keményedések, mert jó, hogy sokaknál ez nem jár együtt a méhszáj kinyílásával, de nálunk ez mégiscsak az 5. baba, épp 1 éve szültem, ráadásul már a 3. terhességem óta mindig kinyílik 1-2 ujjnyira a külső méhszáj a huszonx. héten! :?
Mindegy, jobban vagyok lelkileg-fizikailag és igyekszem jönni gyakrabban. Részben visszaolvastam már, de van még lemaradásom bőven!


Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok,

Látom nagy a pangás. :oops: :oops: Mondjuk ebben a hideg időben nekem sincs kedvem semmihez, legszívesebben egész nap a meleg takaró alatt pihiznék. :lol: :lol: :lol:

Yusz,
Hogy sikerült a buli???Időben hazaért gyermeked?
Hogy érzed magad?
Márti,
Hát nagyon sajnálom ezt a betegséghullámot nálatok. Remélem hamarosan túl lesztek rajta. :oops: :oops:
És azt lehet tudni, hogy honnan jött ez a fertőzés neked??Tényleg nagyon rendesek a nagyszülők, hogy így segítenek. Használd is ki, és pihenj nagyon sokat. :oops: :oops:
Panny,
Nálatok mi újság?Pé megvolt már??Gondolom dolgoztok rajta ezerrel. :wink: :wink: :lol: :lol:

Én jól vagyok, még mindig nincs semmi kismama tünetem a fáradságon kívül. Most már tényleg kezdek aggódni. :oops: :oops: Holnap délelőtt megyek uh-ra, de nagyon lassan vánszorognak az órák. Bárcsak már reggel lenne., :oops: :oops:
Yusz, nálad mikor jött az első hányinger? :lol: Már alig várom, soha nem gondoltam volna, de most tényleg azért imádkozok, hogy jöjjön már a rosszullét. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Nyugi minden oké odBENN! nEKEM A csajokkal a 7. HÉT KÖRNYÉKÉN JELENTKEZETT először, a fiamnál meg egyáltalán nem! Várom nagyon a jelentkezésed hnap uhu után!

Márti!
Pihenj csak! Használd ki, amíg lehet!

Yusz!
7végém buli után minden renben volt?

Panny!
Hogy álssz a ciklussal? Már csak te vagy előttem, és jöhetek én a pocakosodással! :lol:

moni
 
 


Csajok,

Csináltam anyatanyán egy zárt fórumot, ha gondoljátok átmehetnénk oda, ott senki nem kukkol minket.

Clostis csapattal is átmentünk és sokkal jobb, hogy senki nem olvasgat minket.

Moni,
Köszi a nyugtatást, hát remélem hogy tényleg minden rendben van. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy!
Nekem is a 7. hét után kezdődött. De tudod írtam már, hogy ez az első baba akivel hányingerem volt.
De a te korodban még én sem éreztem semmit! És persze ugyanúgy aggódtam, még akkor is, amikor csak a petezsák látszódott.
A holnapi uh-n bizti megnyugtatnak. Talán már szívhang is lesz.

Én benne vagyok a zárt fórumban, majd írd le priviben, hogy műkszik. :lol:

Márti! Nagyon sajnálom amin keresztül mentetek! Szerencsére, hogy jobban vagytok. Meg, hogy a pici babának nem lett baja a láztól.
Azt tudod, hogy milyen vírust kaptatok be?

Moni, Judy, köszi az érdeklődést a hétvégi buli szerencsésen zárult. Mondjuk nem aludtam valami sokat, de a kölök rendesen hazajött reggel 8-ra. Nem ivott egy pohár sörnél többet (pedig voltak keményebb italok is) a kiscsajjal nem jött össze, mert az még a régi barátját siratja.
Most legalább nyugi lesz egy ideig. :roll: Remélem.

Én viszont most picit aggódom, mert reggel arra ébredtem, hogy egy csomóban van a méhem. Olyan kemény volt, hogy szinte feszített. Este is éreztem valami hasonlót, de nem is figyeltem rá.
Más tünet nincs, csak ez a pár keményedés. Ha tartósan megmarad elmegyek a dokihoz. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Panny,

SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK ÉS TELJESÜLJÖN MINDEN ÁLMOD!!!


Csajok,
Hol vagytok????????????????????????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A zárt fórumot támogatom, de akkor már mehetnénk ide is: http://www.pannonsystem.hu/forum/index.php?sid=5b350b36afd175d528270d3f9a0770a7 Ide aztán tényleg csak azok jönnek akik zártan akarnak fórumozni. Ami még pozitívum, hogy saját oldal, a férjem csinálja a pannonsystem.hu -t, én meg a fórumokat, tehát, ha akármiylen hiba van, azt azonnal kijavítja. Persze nem muszáj ide jönni, csak mint lehetőség írtam.

Judy!
Nagyon várom a híreket!

Yusz!
vegyél be pár magneB6-t! Nyugi, nem leszs emmi, sztem csak a nagyfiadért való izgulással váltotta ki!

Tényleg többiek?

moni
 
 


Na ez a link nem jött össze, bennmaradt egy szóköz. Remélem most siekrül:
http://www.pannonsystem.hu/forum/index.php?sid=5b350b36afd175d528270d3f9a0770a7

moni
 
 


Ja és a zárt fórumok nem is látszanak, azért tűnik az egész üresnek. :lol:

moni
 
 


sziasztok,

Gyors leszek mert most estem haza. Az én dokim nem volt, Pestre kellett mennie, pedig azt mondta ez az uccsó munkanapja, mert szabira megy.
Na mindegy, ott vártam 3 órát mire nagy nehezen bekerültem ahhoz aki éppen ott volt persze nem volt túl alapos.

A jó hír, hogy van egy 11 mm-es petezsákom, a rossz pedig hogy mindkét ovariumban van 1-1 ciszta, 19 és 30mm-esek, amik nem tudom hogy kerültek oda.
Most e miatt parázok, 1 hét múlva kell kontrollra mennem,

Most kissé aggódok és megint számolgathatom vissza a napokat. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
No para! Én folyamatosan cisztásodtam, amíg szoptattam. A ciszta tipikus melléktünete a Clostynak! Nekem anno ezért nem is adott a dokim ezt. De tényleg no para!!! Szépen fel fog magától szívódni! Igyál Berry nektárt!!! De legalább parázhatsz már! :lol:

moni
 
 


Sziasztok!

Végre találtam hasonszőrűeket. Ezideáig komplett elmebetegnek néztek, akinek elárultam a negyediket :shock:
Valamikor 1-2 évvel ezelőtt pont így terveztem, hogy most szülessen a negyedik, de a külső körülmények nem voltak adottak, hát bizonytalan időre (de legalább 3-4 évre) elhalasztottuk a projektet. És tessék 8) Ez a gyerek akkor is meg akar születni.
Vendég
 


szia Rhea,

Örülök, hogy csatlakoztál. Éppen most hívogatom a csajokat zárt topic-ba, de Yusz kivételével mindenki felszívódott. Ha gondolod gyere regisztrálj és beengedlek. Ott tudunk nyugisan beszélgetni. :lol: :lol:

Amúgy látod én pont ma voltam uhun, de most aztán parázok rendesen, mert van 2 cisztám, plusz még csak petezsákot láttak, de benne még senkit. :oops: :oops: :oops:

Te voltál már uh-on??Nagyobb gyerkőcök fiúk, lányok, hány évesek?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv, Rhea. Jó dolog, hogy egyre többen vagyunk. Írj valamit magatokról. :lol:

Mi a helyzet lányok? Nagy a csönd! Panny remélem minden oké, és a babagyártás miatt nem jelentkezel! :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hali csajok!

Hol vagytok???

Igaz h most még csak egy netkávézóból de itt vok..Judynak írtam már sms-ben hogy a gép szarakszik megint :evil: De most hétvégére(vagy már előbb)tényleg úgy néz ki h meglesz.

Hol vagytok zárton????S.O.S.!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Zárton vagyunk, gyere regisztrálj, bár én a héten nem igen vagyok az őszi szünet miatt. Nem férek a géphez. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom, már csak a zártra írtok.
Ne haragudjatok, de oda nem megyek utánatok. Remélem azért a jó híreket ide is megírjátok.

Ha valaki maradna még, én benézek néha. :wink:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Szia! Én azért minden nap benézek de senki nem ír! :cry:
Magunkról annyit, hogy hétfőn megyek AFP-re.
A hetünk elég elfoglalt volt az őszi szünet miatt. Igaz pár napot nem voltak itthon a nagyok, de aztán bepótolták! :shock: :shock:

Zártban csak Judy van, ugyhogy nem tudom hol vannak a többiek?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


húúúú, Yusz!

Nagyon megy az idő, már AFP? Nemsokára félidőnél vagy.

Én sem érek rá mostanában, dec. 4-én már kezdődnek a vizsgáim. Muszáj tanulnom.

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Jó tanulást, a vizsgákhoz meg kéz- és lábtörést! De addig még van egy kis idő szerencsére!

Tényleg ebbe még bele sem gondoltam, hogy lassan elérem a felét. :lol:
Annyira tünetmentes vagyok, hogy sokszor csak akkor jut eszembe a baba, ha hirtelen mozdulatnál húzodnak a méhszalagok, vagy ha Ginát emelem és nem kellemes. :wink:
Viszont egyre gyakrabban jelentkezik a kis lurkó a ficánkolásával.
Főleg esténként, valószínűleg, hogy akkor jobban tudok figyelni a jelekre. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Yusz

Tényleg hihetetlenül megy az idő, olyan kiváncsi vagyok hogy kisfiú vagy kislány :lol:

Amúgy én is tanulok, ha tudok. Össze kell szednem egy csomó mindent a szakdolgozatomhoz, kérdőíveket kell beadnom a bölcsödékbe a gondozónőknek, meg kellene csinálom egy halom megfigyelést ( gondozónő-gyerek) és még keresnem kell forrásokat is. November végiég kaptam haladékot, hogy leadhassam a kutatási tervet ugy hogy bele kell huznom rendesen. Na meg persze van még ezek mellett 3 beadandóm amit fogalmam sincs mikor csinálok meg.

Többiekkel mi van?

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Hali!

Na végre itt vok :wink:

Boeske!

Én regeltem a zártra de tutira fogok ide jönni mert szeretem a babanetet :wink: és az itt lévő emberkéket is :oops: :wink:

Nekünk is zsufi volt a hetünk mert a szünet miatt itt tolongtak a srácok :wink:
Próbáltam programokat szervezni(voltunk pónilovagolni,kirándulni,mekizni :wink: ,unokatesózni)de volt h a rossz idő miatt be voltunk zárva a házba és akkor olyan de olyan kupit csináltak :lol: :lol: :x :x

Yusz!

Tényleg rohan az idő...mindjárt szülsz :wink:

Chlarissaz!

Annyira át tudom érzeni a szakdogás és beadandós feladataid...nekem is mint Démoklész kardja lebegtek felettem ezek a súlyos gondok...kitartást hozzá!!!

Rólam annyit hogy az előző ciklus sikertelen volt,most vok a műtét utáni második ciklusban és a 25.cn-on.Barnázás van(de az mindig szokott)és mást nem érzek...apával szorgoskodtunk amikor kellett...hát majd meglátjuk..sztem kedd előtt semmiképp nem tesztelek.

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

De jó hogy végre vagy, már nagyon hiányoztál. :lol: :lol:
Beengedtelek zártba.
Amúgy én is fogok ide is jönni, mivel van aki nem akar zártba jönni és én ezt tiszteletben tartom. :lol: :lol:

Neked akkor holnapra egy kalappal. :lol: :lol:


Vége az őszi szünetnek, fiúk ismételten suliban, most már talán több időm lesz írni is. Persze újra elkezdődött a dili háza reggelente, mert semmi kedvük kimászni a meleg ágyból, na meg Bazsi szokásos hisztije, hogy nem akar tanulni.
Barbika ismételten tiszta takony és köhög. Most már ez megy szeptembe releje óta.Leviszem ma a dokihoz,most már jobb ha megnézi, meg mond valami okosat. Persze én amondó vagyok hogy a folyamatos fogzás miatt van ez, mert augusztus vége óta tényleg folyamatosan jönnek a fogacskák. Kezdték az alsó szemfogak 1-2 hét különbséggel, most meg a felső szemfogak jönnek. 2 hét takony és 1 hét nyugi, ez megy hetek óta.

Dűlőre jutottunk oltás ügyben is. Egyedül apa fogja beoltatni magát asima és a h1n1-essel is, mert ő sok ember között van nap mint nap.Legalább ő ne hozza haza. Na meg anyukám is, mert ő meg a TB-nél dolgozik és szintén rengeteg emberrel találkozik minden nap. Apu meg úgyis nyugdíjas, itthon van. A húgom meg megint csak itthon lóg most,felmondott.

Én meg jól vagyok, nagyon enyhe émelygéssel és állandó ehetnékkel.Hasam alja kicsit fájdogál, de remélem csak a méhszalagok nőnek.Szerdára hívott be az orvosom, hát remélem most már szívhangot is fogok hallani, mert még mindig nem tudom mi a helyzet odabent. Na és remélem a cisztáim is felszívódtak. És engem is utól ért a székrekedés. Minden pasis tünetet produkálok, szóval én biztos vagyok benne hogy kisfiam lesz. Fiúknál volt enyhe émelygés és székrekedés. Barbinál nem voltgond a széklettel viszont iszonyatosan hányingerem volt és nagyon pattanásos lettem.Most meg tiszta az arcom is. :lol: :lol:

Chlarissa, Boeke,
Hát tényleg minden tiszteletem a tietek, hogy még tanulni is van kedvetek. Én este 10-kor mint egy zsák esek az ágyba be, nem hogy még könyvet vegyek a kezembe. Csak bámulom a tv-t amíg el nem alszok. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma voltam AFP-n, két hét múlva eredmény. Megint lehet min izgulni. :lol:
Helyettesítő doki volt a terhesrendelésen, az AFP beutalóért kellett bemennem. Jól lebaltázott, hogy miért nincs beírva a kiskönyvembe a genetikai vizsg. eredmény.
Jó fej! Talán nekem kellene beírni? Modtam is neki, hogy a xxx dr Úr már látta az eredményt, végül is ő a dokim. Nem baj azt akkor is be kell írni.
Olyan mérges vagyok olyankor, amikor hülyének néznek, vagy okoskodnak mert én "csak egy beteg" vagyok. :twisted:

Clarissa!
Csak megerősíteni tudom Judyt, le a kalappal a gyermek mellett tanulók előtt! :lol:
Én is fáradtan esek össze a nap végén. Sőt még azt is elfelejtem, amit pár perce még tudtam. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,

Na, akkor ide is leírom.

Tegnap este közöltem a szüleimmel a 4. babát. Első reakció, hogy "Te hülye, meggondolatlan!" Aranyosak mi?
Meg hogy éhen fogunk halni, meg rámegy az egészségem, meg a többi gyerek kárára megy négyeske. Na, ezt nem egészen értettem.
De ma reggelre megnyugodtak és viccesen mondta anyu, hogy majd kér tőlem 1gyereket, nekem úgyis sok van, hogy kapjon egy kis családi pótlékot pluszban. Na, meg hogy gondolkodtam-e azon hogy hogyan fogunk elférni az autóban.
Bár szerintem az észosztásnak még nincs vége. :lol: :lol: :lol:

Panny,
HOL AZ A POZITÍV TESZT??????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Remélem holnapra lesz :wink:
Holnap reggel csinálom meg a 25-ös tesztet.Amúgyis holnap kell nem megjönnie :wink:

Ma takarítok,úgyhogy keveset leszek.

pusza

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Judy, akkor bejött amit sejtettél a szülőkkel kapcsolatban. De szerencsére hamar megemésztődött az új info. :lol:

Én a közvetlen kolléganőmtől tartottam, neki mondtam meg utoljára. Kicsit bántott is a dolog, hiszen vele voltam a legbizalmasabb. És láss csodát elsőre gratulált. :lol:

Pannykám csak óvatosan takarítgass!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


A teszt:POZITÍV :lol:

De még csak óvatosan élem bele magam a júliúsban történtek tükrében.Majd ha lesz szívhang akkor kicsit megnyugszom.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Nyugodj meg, most biztos minden rendben lesz!


Na, a gyerekorvosunk ma jól feladta a leckét. MÁrknak torokgyulladása van, elvittem hozzá. Rákérdeztem az influenzaoltásra, azt mondta, örül, hogy szóba hoztam, mert feltétlen javasolja. Pufff.....
Már rengeteg gyereket beoltott, szinte az egész rendelési időben ezt csinálja.
Abban biztos vagyok, hogy nem pénzért mondja ezt, soha senkitől nem fogad el pénzt. Máskor sohasem ajánlott oltást, tudja, hogy mi nem vagyunk oltás-pártiak. HÁt, most elbizonytalanított. Lehet, hogy az ovisoknak mégis be kéne adatni???

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Panny, GRATULÁLOK!
Most tuti nem lesz baj.
Szépen sorban megbabásodtunk! :lol:

Boeske!

Én is beadatom a két nagynak. Ginának csak azért nem mert nem jár közösségbe. Különben megkapná.
A családban volt aki beadadta és semmi mellékhatás nem jelentkezett.
Úgyhogy a két rossz közül a kisebbiket választom. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Panny,
Itt is gratulálok a pozitív teszthez. Képet azért majd dobjál ám. És ne izgulj, minden rendben lesz most. :lol: :lol:
Boeske,
Én is elkezdtem vacilálni, hogy a srácokat beoltatom. :oops: :oops: :oops:

Végre eljutottam a dokihoz, van egy 12mm-es lurkóm jó szívhanggal. Mondtam is a dokinak, hogy az elmúlt 2 hétben 10 évet öregedtem.
A 19-es cisztám teljesem felszívódott, a 30mm-es pedig összeesett 17mm-re, szóval hamarosan az is felszívódik majd. Most olyan nagyon boldog vagyok. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


sziasztok,

Ide is leírom, hogy döntöttem, holnap délelőtt beoltatom a fiúkat, persze ezt még ma este ha viszem Barbit vissza a dokihoz megbeszélem vele. De a védőnő azt mondta, hogy van a rendelőben vakcina.

Ezen kívűl beszéltem 3 gyerekorvossal és 2 védőnővel. A vakcinával semmi gond nincs, nyugodtan be lehet adatni, esetleg az fordulhat elő, hogy már más mutáció ér el hozzánk és nem használ, de ártani semmiképpen nem árt. Igazából ez az oltóanyag is olyan mint a másik influs oltóanyag, csak másik törzsre lett kifejlesztve.
Szóval én beadatom, már csak Barbikára való tekintettel is. Amúgy meg sajna a nagyon magas láz 12 hét alatt fejlődési rendellenességeket és vetélést okozhat. E miatt is rettegek és remélem mire ideér a járvány, ha ideér, addigra már mindegyikőnk túl lesz a 12. héten. Az a baj, hogy az influs lázat meg nagyon nehéz csillapítani. :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
A 12. hét már nincs messze. Addig biztos nem lesz járvány. Már ha lesz egyáltalán.

Ma már láttam az oviban az oltás plakátját. Lehet, hogy inkább ott oltatom be a nagyokat. (Ott csak a h1n1 ellen oltanak.) A gyerekorvosunk a szezonálisat is ajánlja, de azt inkább kihagynám.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


sziasztok,

Barbika még mindig taknyos és köhög, most váltott a doki egy erősebb köptetőre meg maradt a kevert orrcsepp neki. Láza nincs, csak nem nagyon akar enni. Jó lenne már kilábalna belőle, mert ez az állandó orrszívás már kiakasztó. Ráadásul már vér is jön az orrából.

Még tegnap este beoltotta a fiúkat a doki. Hát remélem nem tettem rosszat vele. Ma itthon fogtam őket, figyelem a hatást. Párom jövő héten kapja meg, és anyuék is úgy döntöttek, hogy Barbika és négyeske miatt ők is beoltják magukat.

Én jól vagyok, enyhe émelygés és kis hasfájáson kívűl nincs más tünetem.
Viszont mivel 99,9% a császármetszés, úgy döntöttünk, hogy kérek egy szép masnit a petevezetőimre. Hát e miatt kicsit szomorú vagyok, de apa azt mondta, hogy jobb ha kérjük, különben tuti még eszembe jutna később, hogy mi lenne ha................. :lol: :lol: :lol: :lol:


Elgondolkodtunk az autón is, hát csak a Dacia Logen 6 személyes jöhet szóba, mást nem fog elbírni a pénztárcánk :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: