Új privát üzeneted érkezett!

Marmalade Üdv itt! Nekem a 3. napon kellett mennem hormonos vérvételre, de mondták, hogy 2 vagy 4 is jó, lehet, nálad is van benne ennyi rugalmasság.
Hajrá június! Akkor kb. egy év múlva szülsz :wink:

Megvagyunk, javul az állapotom, mármint lelkileg kezdek tényleg megnyugodni :) még 3 hét a köv. uh-ig........ messze van :roll:. Kicsit aggódok a Metylpred szedésétől :roll:. Ugyan csak napi 4 mg kell, de akkor is szteroid tartalmú :roll:. Kb. egy hete azon filózok, felhívjam-e a dokit, vagy sem :roll:. Ott van a papíron, hogy szedni kell, tehát idétlen, felhívnom, hogy komolyan gondolta-e, de ugye nem adott hozzá receptet :roll:. Értitek a dilemmám?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, én a 7.hétig szedtem a metypredet, a 16mg-sat. Nem fogsz ártani a babádnak!
De, ha kétséged van ezzel kapcsolatban, akkor kérdezd meg a dokidat, hogy tényleg kell-e az neked! :wink:

Mindenkinek gratulálok akiknek sikerült! puszi
suegirl25
Veresegyház
 
 


Rekuja
Ha nekem kétségem lenne, én megkérdezném a doktort! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Sziasztok ki hogy van!?!

Efgk: nagyon el vagy tunve!!!! :cry:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbabab azért szöveget kérünk hozza!!!!

Kettő akkor és volt mind a kettőnek Szivhang!?!?
Mi Hogy volt!!!!mesélj!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Juj, Lombikbaba ez nagyon jó!!!! :D:D:D:D:D Mindenkinek pont az, amire vágyott :D Gratulálok :) Vonalzót aktualizálni kéne dupla babára, nem? :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lombikbaba Jók lettek a vonalzók 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


:D :D :D Ejjjjjjjjha Lombikbaba!!!!!!!Ez NEM SEMMI! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gratulálok!Vigyázz rájuk!
efgk
Budapest
 
 


Lombikbaba - ez igen :) majd mesélj is azért...

Efgk - veletek mi újság?

Rekuja - végül fehívtad a dokit a Metylpred kapcsán?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Mimi

Én ma hívtam a kórházat,mert ma van a ciklusom első napja és beszéltem a biológussal,mert nem tudtam mi legyen velem....,kezdjem holnap a clostilbegytet...vagy ne,mert kiszámoltam mikorra esne a ciklus 12.napja,amikor az inszemet szokták nekem csinálni és az pont vasárnap..,utána meg hétfőn sem dolgoznak és ugye kedd május 1.Szóval abban maradtunk,hogy csak vasárnap kezdjem a clostit és május 2.-án délelőtt megyek ultrahangra és,ha jók a tüszők egyből megkapom a tüszőrepesztőt és még az nap inszem.Azóta diétázom+gyógyszer,mozgáshoz lusta vagyok :lol: Remélem így is sikerülni fog.Aztán,ha még sem jönne össze,utána leírom mi lesz a következő lépés,mert már az is meg van. :wink:
Veled mi újság?Hogy vagy??
efgk
Budapest
 
 


Efgk - örülök, hogy akkor nem kell olyan sokat kihagynod. (nekem két barátom van, akik inszemből lettek terhesek, mindkettőjüknek a második sikerült, úgyhogy hajrá!)

Velem minden oké, leszámítva, hogy továbbra is nulla tünetem van, ami persze egyrészt jó, másrészről meg néha aggódom, hogy minden oké-e odabent. De a múlt heti vizsgálat alapján igen, szóval megpróbálok nem gondolni semmi rosszra.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Kedves mimilee és a többiek! :)
A férjemmel már nagyon régóta próbálkozunk a babával (2007), de orvosi segítségért csak 2009 szeptemberében fordultunk. Ekkor ugye elvégeztek mindenféle vizsgálatot. Férjemnél nagyon jók voltak az eredmények, nálam sem találtak semmi problémát. Volt petevezető átfújás -----> a kontraszt anyag kijutott, minden rendben. Volt laporosztkóp műtét (még az évben 2009 november) és ott sem találtak semmi különöset (az egyik petefészkem hártya szerűen be volt vonva, azt oldották, de nem fordítottak rá különösebb figyelmet, így gondolom nem is volt annyira fontos). Szóval nagyon belevetettük magunkat az elején......aztán vártam a csodát, azt hittem, hogy most már minden rendben lesz, de nem jött. Egyszerűen nem hittem el, hogy nem sikerül, majd legközelebb csak 2010 őszén kerestük fel a dokimat. Ekkorra kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, 3-4 hónap volt amire beállították. Itt valahol csináltak összeférhetetlenségi vizsgálatot, ahol kiderült, hogy összeférhetetlenek vagyunk... :( de azzal nyugtattak, hogy ez még nem jelenti azt, hogy spontán nem jöhet össsze, de azért nem kell rá számítani, ppfff.... Ezt követően jöttek az inszemek, összesen 5, mind sikertelenül végződött.....:( Sokszor össze kellett kaparjam magam, annyira el voltam keseredve..... De most újra erőt merítettem/tünk, hogy voltunk Szegeden, Zádori doktor úr annyira megnyugtatóan beszélt......
Tehát összefoglalva mi ismeretlen eredetű meddőséggel állunk szembe.
De ahogy mimilee is mondta, hátha elkapom az itt végigsöprő teherbe esési lázat :D
Mindenkinek akinek sikerült szívből gratulálok!! Nagyon jó ilyet látni kedves Lombikbaba, egyszerűen ezért érdemes élni ....... :D
marmalade
Kecskemét
 
 


Marmalade - nagyon hasonló a történetünk, bár mi elég hamar - fél év próbálkozás után - orvoshoz fordultunk.
Minket is vizsgáltak, de a pajzsmirigy alulműködésen túl mást nem találtak. Miután gyógyszerrel beállították a pajzsmirigy működését, még adtunk egy újabb fél évet magunknak, hátha spontán sikerül, hiszen az orvosok bíztattak minket... de nem... akkor belevágtunk az inszembe. én 4 után mondtam, hogy oké, hagyjuk abba, jöjjön a lombik. Most úgy tűnik, ez bevált. Hasonlót kívánok nektek is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Köszi Mimi,nekem most a 3.inszem lesz,de ez remélem sikerül végre! :roll:
efgk
Budapest
 
 


Húúúú, lombikbaba, szépen beletrafáltam az ikrekbe :):):) GRATULÁLOK!!!!!!!!! Belegondoltál már a jövőbe?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Mimi Tuti,hogy minden oké!!!! :wink: Örülj,hogy nincs tünet,szegény tesóm végig hányta a kilenc hónapot.VOlt,hogy reggel úgy jött dolgozni,hogy tiszta lila volt az álla környéke...a sok erölködéstől. :?
efgk
Budapest
 
 


Lombikbaba gyere már mesélni :lol: kíváncsi vagyok a "story"-ra,hogy-hogy reagáltál amikor mondták,hogy ketten vannak a babócák.Először biztosan ilyen fejed volt! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
efgk
Budapest
 
 


Babácska!

Veled mi újság???
efgk
Budapest
 
 


Nyuszika Itt is gratula a pocaklakóhoz :)

Marmalade Mit jelent, hogy összeférhetetlenek vagytok? És hogy kerülik ki?
Nálunk is hasonló folyamat zajlott le, kivéve, hogy a petevezeték-átjárhatósági után rögtön indultak az inszemek. A morbid a dologban, hogy most, hogy már szültem, nem hogy helyreálltak volna a dolgok, de a februári lombikkezelés sokkal nehezebben ment, mint az előző három :shock:. Ennyit arról, hogy a szülés helyrebillent. Van akit igen, engem nem. De a lényeg, hogy jön a kismanóm, és ha nekem most sikerült, amikor minden ellene szólt, akkor menni fog ez másnak is könnyedén :D

Mimilee Szaffival én is tünetmentes voltam. Bezzeg most folyton émelygek :? Vagy zabálok :roll:. De lassan már nem is kell, hogy tüneted legyen :wink:.
Gyógyszer miatt nem telefonáltam, beindult az allergiám (nyüves nyárfák), kifejezetten jól jön egy gyulladáscsökkentő ilyenkor, talán megúszom a szokásos torokgyulladásomat :roll:. Meg aztán Suzi is írta, hogy ő is kapott :roll:.

efgk Hajrá diéta! Mozgásnak az is jó, ha egy buszmegállóval hamarabb szállsz le, és legalább annyit sétálsz. Napi fél óra séta már rengeteget számít!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Hűhhhaaa Mimileee nekem ez a második inszem :oops: :lol: Jujjjjj én NAGYON remelém a jót a jót a jót!!!

Jol vagyok egy hét és megyek a kórházba és fény derül mindenre...
Állandóan meg van a megjönn érzés, ma már társul hozzá kicsi derék fàjás is...de a megjönn érzés erősebb nagyon szúr a hasam!!!!!reggelente nagyon ver a víz, de direkt nem mérek hőt!!!Nem veszek róla tudomást...annyira hogy van mikor 2-3 órát is csúszik az utro be adása :oops: Tegnap elott este elfelejtettem :oops: De pótoltam...
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nóci
Doktor szerint két gyönyörű, erős babám van! Szerinte, háromgyerekes anyuka leszek karácsonyra!!!! :lol: :wink:

Efgk
Drukkolok! Most nagyon jó széria van :wink:
Nagyon örültem, mikor kiderült, hogy 2 embrió megtapadt, fejlődik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Marmalade
Kitartást neked!

Nyuszika
Belegondoltál már a jövőbe?

Igen, lesz 3 gyerekem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mimilee
Nekem sincs tünetem :lol: :lol: :lol: :lol:
Dolgozom, éljük az életünket... és az egy 21 hónapos gyerek mellett nem éppen unalmas :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nóci
Az Utrot inkább próbáld meg nem elfelejteni!!!! Azt jó olyan egyenletesen elosztott időközökben használni, hogy ne legyen nagy ingadozás a szintje között!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok...ki hogy van!?!
Én ma vagyok a 14 napon :oops:
Pénteken megyek az eredményeiért :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nóci - juhéj! nagyon szorítok... Eddig kibírtad tesztelés nélkül?

Én továbbra is teljesen tünetmentes vagyok... Ami egyrészt tök jó, másrészt meg aggódok, hogy minden oké-e, de nyilván igen... :)

Többiek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Noci Megy a drukk péntekre :wink:

Mi a hétvégén átestünk egy jó kis torok és hangszálgyulladáson. Még jó, hogy nyomatom a metypredet, így két nap alatt láz nélkül megúsztam... nem úgy Szaffi :(. Jövő szerdán genetikai uh! Már alig várom!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! :D

Most regisztráltam ide!

Jó volt olvasgatni mindenki történetét, éppen ki hol tart, mitől fél, aggódik!
Gondoltam én is csatlakozom! :lol:

Én már túl vagyok 4 lobikon, volt 3 méhen kívüli terhességem és sajnos már nincs petevezetékem, ezért csak a lombik jöhet szóba! Valamiért nem akar megtapadni!
Mi most a Budai Meddőségibe járunk!
Jó lenne még olyannal beszélni, akinek ott sikerült, vagy oda jár/t!
Persze bárkivel szívesen beszélgetek a témáról!
Drukkolok mindenkinek, mert tudom min mentek keresztül!
Nekem a legfőbb vágyam egy baba, vagy kettő!!!!! :lol: :D :lol:

Mindenkinek szép napokat, kellemes várakozást és sok-sok pozitív tesztet! :) :D :) :D :) :D

nicol
nicol79
Érd
 
 


Szia Nicol

Én is a BMC-be jártam, ki az orvosod? :D
suegirl25
Veresegyház
 
 


Sziasztok!
Rekuja: az összeférhetetlenség valami olyasmi lehet, hogy a női szervezet idegen anyagként kezeli, s elpusztítja a spermiumot. De erre mondta a nőgyógyászom, hogy ezzel a vizsgálattal nem tudjuk megállapítani, hogy miért, csak azt hogy nem jut be oda, ahova kell...és hogy ezt nem kell alapul venni, ettől még akár spontán is teherbe eshetek...szóval én sem értem igazán. Köszönöm a biztatást!

Tegnap voltam Ultrahangon Szegeden a ciklusom 13. napján, minden rendben volt gyógyszerek szedése nélkül van rendesen peteérésem, mondta a doki, hogy szombaton lesz az ovulációm, azért próbálkozzunk spontán is ;) hát jó ezt nem kell kétszer mondani, de én ebben azért már nem hiszek...

Legközelebb májusban a ciklusom 16. napján kell mennem. Akkor kiírja a gyógyszereket, amiket majd szednem kell és ha jól emlékszem a 21. napon elkezdjük a "blokkolást". Van ilyen? Ez mi? Erről még nem is hallottam. Valamint a júniusi mensinél kezdjük a stimulációt. Kb. ennyi történt velem. :)

Noci én is szorítok érted :)

Nicol üdvözöllek itt! :)

A volt kolléganőm 12 hetes kismama és ő is arról számolt be, hogy tünetmentes volt végig, hát most ez a módi :D

Szép napot mindenkinek!
marmalade
Kecskemét
 
 


Szia Suegirl! :D

Én a Zekéhez járok! Eddig nagyon normális volt velem! Azt viszont hallottam, hogy majdnem mind a pénzre megy! :(
Neked erről mi a tapasztalatod?
Te kihez jártál? Milyen sikerrel?

További szép napot!

Nicol


Szia Nicol

Én is a BMC-be jártam, ki az orvosod?
nicol79
Érd
 
 


Szia Marmalade!

Köszi a köszöntést! :lol:

Szép napot mindenkinek!

Én ma kaptam az első szurit, innen indul a visszaszámlálás!!!! :o :o :o :o :o :o :o
nicol79
Érd
 
 


Nicol, én 3 évig a Skriba drnő-höz jártam, a 4.beültetés sikerült, most már babázok a 3hónapos kisfiammal.
Voltam párszor Zekénél is, de én nem tapasztaltam, hogy tartanák a markukat. Én szívhang után adtam. És mégsem éreztem úgy, hogy mellőzve lennék. Szerintem egyik sem pénzéhes.
Drukk a sok-sok petéhez! :)
suegirl25
Veresegyház
 
 


Noci Van eredmény?

Nicol Tyű, akkor két héten belül vagy? Hajrá petécskék :D

Marmalade Nekünk is mondták, hogy kb. 10 év rendszeres házasélet alatt összejöhet egy spontán babó :roll:. Én most ugye 33 vagyok...
Blokkolás kb. az, hogy leállítja a hormonrendszeredet, hogy aztán egy időben indítsa újra, így tuti egyszerre fog minden petécske beérni. Ez még így sem tökéletes, nekem Szaffinál volt az, hogy volt 11 beérett és két éretlen pete. (aztán az egész focicsapatból csak kettőt tettek vissza és nem volt fagyasztható, végül egy gyerek lett). Szóval kb. 1-2 hét a leállás, utána 10-15 nap alatt gyártanak egy csomót, beérlelik, jöhet a leszívás. Rá 3-5 nappal visszakapsz 2-3 sejtkupackát. Valamikor Lombikbaba belinkelt egy tök jó leírást a törvényes protokolról, aszem januárban 8) Ha nagyon izgat, lapozgass vissza!

Én legutóbb nem adtam a Kaáliban :roll:. Egyrészt azt hittem, megyek még egyszer, de mondta a doktornő, hogy legközelebb már a szülészorvoshoz menjek. Másrészt... szóval le akarta állítani a stimulációt, mert szerinte nem ment jól, aztán nem ő ültette vissza a manó(ka)t. Így egy kicsit úgy éreztem, a saját makacsságomnak és nem neki köszönhetem ezt a babát :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nocinak van :oops:
POZITIV :lol: de gratulációt nem kerek, majd 3 hét múlva mikor a szivhangnak jövök :wink: óvatosság :wink: Köszönöm a megértést :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci
Drukkolok! :lol: :wink:

Nicol
Általában azt mondják, hogy olyan 30-40%-os a lombik sikeressége :?
Hormonálisan minden rendben nálad? IR? Trombózis-hajlam? Ezek is befolyásolhatják pl. a megtapadást... Méhnyálkahártya milyen szokott lenni ET-nél? (van több olyan ismerősöm, akinek úgy lett babája, hogy beültetés előtt kicsit "megkapargatták" a nyálkahártyát...)
Hajrá szurizás!

Marmalade
Akkor ti is kezdtek hamarosan!
Amit leírtál az a hosszú protokollra jellemző...
http://www.pecsimeddoseg.hu/petefeszek-stimulacio
Itt jól le van írva, hogy milyen protokolook vannak...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Noci, szorítok!

Ma ekkora a pocim:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: ez most komoly!?!?!?! :shock: :shock: :shock:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Rekuja, nem semmi.......... És akkor még én csodálkozok, mintha alakulna a hasam........... Amúgy nagyon szép a pocak, csak tényleg durva, hogy a 2. baba mennyivel hamarabb meglátszik :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja
Szép nagy pocak :lol: :lol: :lol: :lol:
Szaffival mekkora volt ennyi idősen?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


sziasztok! Mivel itt új vagyok, jó sokat megpróbáltam vissza-olvasni!!!


emlékszem, amikor először kerestem fel a Kaáli intézetet, akkor én is minden fórumot, blog bejegyzést elolvastam....ezt el is mondtam a dokinak, aki azonnal mondta, nah ezt felejtsem el...

Igaza is volt, már azért is, mert nagyon különbözőek vagyok "kívül-belül", még, ha hasonló is a probléma, akkor is mindig van egy pici eltérés....

Nálunk férfi meddőség volt, kevés volt a mennyiség, nem is kockáztatunk inszeminációval, hanem egyből a lombikra kerültünk, idén áprilisban...és Én is mindent elolvastam, hogy ugyan ezzel a problémával hányadik alkalommal sikerült ...nem volt jó a statisztika...Viszont jó pár ismerősömnél, sokkal kevesebb mennyiséggel sikerült elsőre. Értsétek a mennyiséget, nálunk 4-6 millió, és akinek szintén hasonló volt a probléma: nálunk 2 millió volt ráadásul ők közel a 40 életkorhoz.

Én 31 vagyok, a párom 34. Nálam semmi probléma nem volt, sőt eddig minden orvos elmondta a labor eredményem után, hogy a gondolattól teherbe eshetnénk....

erősen higgyetek benne, hogy sikerül, én el se tudtam volna képzelni máshogyan. Azóta ma vagyok 5 hetes, és látjátok nem volt nagy "mennyiségünk"

Stimulációnk: Március 10dikén kezdtem a fogamzásgátlót (marvelon) 15 napig szedtem, aztán megjött a menses és kezdtem az injekciót 8 napig (gonal- 150-es egységben) )8.nap: tüszőrepesztő
és 10 nap a petesejt leszívás
7 petesejtem lett, 5 termékenyült meg és az 5.napon kaptam vissza 2.-öt...
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


gigio Gratulálok! Igen, a rémtörténeteket mellőzni kell, és a pozitív hozzáállás sokat számít, ebben egyetértek 8)

Szaffival 14 hetesen (vagyis kb. 2 héttel idősebben) ekkora hasam volt, ez se kicsi :roll: Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: gyönyörű nagy pocakod volt/van, mekkora lett az elsőnél a végére?! :D
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


3,49 kg volt Szaffi. De a végén nem volt már ilyen extrém hasam, csak hamar kezdett nőni. Szaffinál a 12. hétre (pont most néztem) már +3 kg-nál tartottam, most még csak fél kg jött fel :roll:.

Voltam kombinált teszten, minden okés odabent 8). Még jó, hogy megkaptam dvd-n, mert semmit se láttam az egészből, ugyanis Szaffi mindenáron szét akarta kenni a zselét a hasamon, utána meg elvenni a dokibácsitól az ultrahangfejet :oops:. Egy élmény volt :oops: :lol:.

Gyógyszerek mennek tovább, metypred a 18. hétig, utro amíg el nem fogy, az még kb 2-3 hét, aspirin protect 28. hétig. Nem kaptam több vasat, mondta, majd a köv. vérvétel alapán megnézzük, akkor mennyi kell, addig legyen ez a napi 10 mg. 3 hét múlva AFP vérvétel, uh. legközelebb a 18. héten.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jajjjj de szel én is én is :lol: :lol: :lol: Kiváncsi vagyok nálam mikor fog valami látszani :wink: Igaz még szülők elott titok :wink: 12 hétig :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci, te mikor mész Uh.-ra?

Rekuja akkor még te is használod az utrot? jesszum, ilyen sokáig kell majd.... :D
1 hónapja használom, 3×2-őt, akkor még fogom is egy jó párszor :D
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Gigijo: én 3x3 utrot szedek, min. 20 hétig :oops:
Május 14-én megyek, te?!?!?!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


woooo, én is akkor , kihez mész????
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Igen!? :lol: MÁV kórházba megyek :) te!?
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci:, én a Kaáliba, délelött, nagyooon várom...akkor már a 7.hétben leszek :)
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Rekuja
Szaffinál is szépen növekedett a pocakod!
Gratulálok a jó eredményekhez!

Gigijo
A méhlepény a 12-16. héten veszi át a progeszteron termelését. Addig kell általában a pótlás!
Én is kapok progeszteron-készítményt!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: