Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Az első inszemináció után vagyok. Érdekelne ha valakinek volt már annak mi a tapasztalata?
Előre is köszönöm a válaszokat.


Szia Reni, én is! Hova jársz? Holnap kell visszamennem (BMC). Félek, hogy nem sikerült. Inszem után volt hasfájás, nyíllalt, csipkedett, érzékeny lett a cicim. Most meg elkezdettem kicsit verezni. Neked milyen tü
 


Bocs, elküldte...szóval neked milyen tüneteid vannak?
 

 
 

Szia Márti,

Ma voltam teszten és sajnos nem sikerült negatív lett a tesztem :( most újra kezdjük! Mi Tapolcára járunk így most lesz a második inszeminációm. Tünetek nem nagyon voltak annyi hogy inszemináció utáni második nap görlcsöltem akkor nem is mentem dolgozni, de ennyi utánna semmi max néha éreztem picit hogy szurkál a hasa,.
Ti hova jártok ??


Nekem is negatív lett!
Bp.i vagyok, mi a János kórházba járunk.
Nekem a tünetekre azt mondták, hogy a stimuláció miatt lehetett+a kúp okozhatott hasonlókat. Nekem most egy hónap szünet és utána jöhet a 2..
Neked nem kell kihagynod egy hónapot?
 



O sajnálom . Neked hányadik inszeminációd? Nekem nem kell kihagyni semmit. A héten kell megbetegednem csütötökön a 3. napon el kell kezdenem szedni a clostilbegyt gyógyszert 5 napig utánna ultrahang és rá egy két ap az inszemináció. Mi Tapocára járunk. Neked miért kell egy hónapot várni mit mondtak?


Sziasztok! Nekünk most lesz a 4.


Első volt. A hormon szurik miatt kell kihagyni. Merifert kapok mens első napjától egy hétig, utána ultrahang, aztán egy másik szúri és utána 2.napra csinálják....
 


@brigitta0506:
Szia Brigi, hova jársz? Hány db javasoltak? Nem viselt meg lelkileg nagyon
 


@marti111:
A Genium Med-be járok Antritter doktornőhoz. 6-ot javasolt utána lombik. 25 hónapja nem sikerül a baba, vannak jobb és rosszabb hónapok. Most úgy tűnik végre megtaláltuk a bajt (mert eddig nem tudtuk h mi a baj minden vizsgálat negativ volt, illetve az ÍR kezelve lett) az nk sejt aktivitás magas, kaptam rá gyogyszert. Remelem tényleg ez volt a baj.


Ti mi miatt jutottatok el az inszemig?


Kb mi is 2 éve próbálkozunk, minden leleltünk jó, de mégsem sikerül! Mi az a nk sejt?
Neked sem kellett kihagyni a kettő között 1 hónapot?
 


@marti111:


Szia!
Nem kellett kihagynom. A Clostyt is szedem már több mint fél éve minden hónapban, azt sem kellett szüneteltetni, igaz semmi mellékhatása nem volt, csak annyi hogy 1 tüsző helyett 2 érik.
Az NK sejt aktivitás ha magas az azt jelenti, hogy a megtermékenyített petesejtet a szerzvezet idegen testnek érzpékeli és túlzottan védekezik ellene, így nem tud beágyazódni. Tulajdonképpen az NK sejtek elpusztítják. Igazából akkor szokták vizsgálni ha folyamatos vetélés van. Nálam még csak 1X késett 1 hetet és pozi teszt is volt. De a különböző dolgokból amiket elmondtam a dokinőnek, úgy gondoljuk hogy többször létre jött a megtermékenyítés csak nem ágyazódott be. Ezért inkább megcsináltuk a vizsálatot (igaz nem olcsó) és magas is lett. Kaptam rá gyógyszert.


Sziasztok, :)

Igen a törvény 6 inszeminációt ír elő de indokolt esetben kevesebb. Nekem a dokim azt mondta max 3 inszemináció. Mi is lassan 2 éve probálkozunk. Mondjuk nekem a korelőzményre való tekintettel is elkezdük meg a korom miatt is. Nekünk is elvileg minden eredményünk jó. Nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy a második sikerül e majd. Nekem csak clostit kell szednem a menstruáció 3 napjától 5 napig 2*1. Utánna ultrahang aztán egy injekció hasfalba és rá kétnapra inszemináció. Én mondjuk megyek a dokimhoz beszélni akarok vele, hogy lehet jobb lenne ha nem várnánk három inszeminációig hanem inkább kezdjük el a lombikot. Kiváncsi leszek rá mit mond. Pont azért sem szeretnék annyit várni mert lelkileg ez azért elég megterhelő de ezt nektek nem kell sajnos mondanom. :(


@kerteszreni:
Kíváncsi leszek mit mond majd a dokid. Állítólag két lombik között három hónapnak kell lennie, így támogatja a tb.
Megírod, mit javasolt?
 


Persze mindenképp jelzek!:) Egyébként nekünk már be kellett jelentkezni lombikra is az időpont amit kaptunk az 2019 március. Ezt az időpontot mi semmiképp nem szeretnénk megvárni és állítólag van rá lehetőség, hogy előbb meg legyen csak akkor fizetnünk kell nem kevesett! A három hónap két lombik között az azért nem kevés idő :(


Sziasztok! Helyzet jelentés :) Mind két oldalon két két petesejt van 13-14 mm-esek. De az e havi inszem elmarad, mert az LDN-nek kell legalább két hónap, hogy beállítsa az NK sejtet aktiviást. Illetve most már a nyálkahártyám is vékony :( Vennem kell inofolic-ot, illetve a következő hónapban Ovitrelle injekcióval stimulálunk. Plusz ha következő hónapban megyek inszemre akkor kapok infúziót is az NK sejt miatt, plusz véralvadásgátló injekciót mert az egyik véralvadási értékem nem a legjobb és csak azárt hogy biztosra "menjünk". (Jah az inofolic is emiatt kell, mert ez az érték befolyásolja a folsav felszívódást és arra az inofolic jó.) Hát kicsit nekem is sok volt egyszerre az információ meg az injekció szó, nem túl jó érzésekkel jöttem el ma a dokitól. Az biztos hogy úgy érzem Ő is mindent megtesz amit lehet.


Inofolicot folyamatosan szedem. A gynositol is uolyan, felváltva szokott akcióban lenni. Oviterellt kaptam, tüszőrepedésre. Jó kis csomaggal jöttél el, nem baj, ha sikeres lesz a következő!! :lol:
Néztem az NK vérvételt, kb 30eft. Sztem megcsináltatom, bár a doki nekem még nem ajánlotta....
 


@marti111:
Bizony jó nagy csomagom van, de ha így sikerül akkor legyen. Igazából magától nekem sem mondta csak a véralvadast az nk-rá rákérdeztem és akkor mondta h azt is.


Sziasztok, 
Én nem s tudom, hogy nekem ilyet néztek e . Azt mondta a doki, hogy minden eredményünk jó. Most olyan nehezzen akarok megbetegedni pedig ha már sajna nem sikerült jó lenne, hogy ne menjenek feleslegbe a napok jó lenne már minél előbb újra menni..


@kerteszreni:
Nekem is azt mondta, de vmi még sem stimmelhet... mert ha minden ok, akkor már miért nem babázzunk...
Nem értem miért nem ajánlják fel, hogy elvégeztetheted pl az nk vérvételt (nyilván saját költségen), hogy hamarabb kiderüljön ha pl ezt kell kezelni??? Miért kell hosszú hónapokat kidobni az ablakon. Ahogy hétfőn a sorban mögöttem álló lany mondta (3.inszem lett -) itt lehet a türelmet gyakorolni.. Bízzunk a köv hónapban!!!!
 


@marti111:


Hát igen de nagyon a magyar egészségügytől mit is várunk nem igaz? Hát teljesen igazad van ez csak is türelem játék ami mindenkit próbára tesz. Persze mindenki a végeredményre gondol, mert azért bármit megtenne mindenki.  Hát bizzunk a jóba 


Sziasztok, csatlakoznék ha megengeditek
2 éve próbálkozunk, ősszel stimulálással kezdtünk. Novemberben volt az első inszem, dec kimaradt, mert karácsonykor ovuláltam
Január 25-én és 26-án volt inszem és 8-ára nem várom...
Stimulálásra jó kis csomagom van: Clostilbegyt, Meriofer
 
 


Bocs, elment mielőtt befejezte volna..
Szóval előbbiek érlelésre, Ovitrelle tüszőrepesztésre és egy kis progeszteron pótlásnak Utrogestan.
Elmúltam 37, remélem van még esélyünk. Páromnál minden oké, nálam kezelt PM alulműködés és IR.
 
 


Ha most sem sikerül, akkor beállunk a sorba lombikra, sajna egyre fogy az időnk.
 
 


@kerie:
Persze, hogy csatlakoztathatsz! :-)
Egységben az erő ;-)
Hova jársz? Két inszem után engedik a lombikot?
 


Szia, köszi Szeged női klinika. Valahol ilyesmit olvastam, de lehet nem engedik, csak 1 évnyi várólista van, jó lenne időben beállni a sorba... Mondjuk HSG-n még nem voltam, a dokim szerint olyan ritka a petevezető probléma hogy felesleges a kínzás.
 
 


@marti111:
Olvastam, hogy a szünet is volt téma. Nekem is azt mondta a doki, hogy nem kell, "haladjunk" inkább pedig én is úgy tudom, hogy 3 hó után kell egy hó szünet.
 
 


Mi el sem juthattunk az inszemig HSG nélkül. A kínzás az azért túlzás, nem fájt, kicsit kellemetlen volt, de ennyi.
1 év! Bele sem merek gondolni.
 


@kerie:
Nagyon úgy tűnik, hogy mindenhol más a protokoll. Ez az én is haladni szeretnék, azt hiszem beszélnem kell a dokival...
 


@marti111:
Olvastam, hogy a szünet is volt téma. Nekem is azt mondta a doki, hogy nem kell, "haladjunk" inkább pedig én is úgy tudom, hogy 3 hó után kell egy hó szünet.
 
 


Mondjuk nem volt mellékhatása egyik szernek sem nálam, lehet ezért is mehet.
Gyógynövénnyel kísérleteztek?
 
 


Eh, kétszer is elment ua az üzi, én vagyok ilyen bénán vagy vannak gondjai?
 
 


Sziasztok!


Én is csatlakoznék, ha lehet. 1. inszemen vagyok túl és 24-én kell tesztelnem, bár rövidek a ciklusaim (23 naposak kb) így valószínűleg hamarabb kiderül ha nem jött össze...

 
 


@zizmo:
Azért még ne add fel, hol a remény :-D
Hol csinálták?
 


@marti111:


Szegeden a Női Klinikán csinálták.


Pfú, most viszont vagy jó dolog miatt vagy benyaltam valami vírust, de egész nap hányingerem volt/van... A jó dolog miatt még nem hiszem, hogy rosszul lennék, mert csak 4 napja csinálták.

 
 


@zizmo:
Nekem az inszem utáni kúptól voltak hasonló tüneteim :cry:
Kerie is szegedi....
 


Sziasztok, nálunk jön majd egy következő inszem, de csak a jövő hónapban. Most mégis inkább megcsináljuk azt a HSG-t. Bár a doki szerint igen kicsi az esélye hogy mindkét kürtő el legyen záródva, legalább kizárjuk ezt is. Hétfőn megyek és megpróbálok nem parázni
Addigra meglesz a friss hormonprofil is, hát kíváncsi vagyok.
Ami a lombikot illeti, kiderült hogy Szegeden konzira is csak 2019-re adnak már időpontot, a doki azt javasolta keressem meg a pécsi, győri, vagy vmelyik budapesti intézetet,hónapokat lehet nyerni.
Veletek mi a helyzet?
 
 


@kerie:
Ne paráz, nem lesz semmi gond, max kellemetlen érzés lesz.
Megkérdeztem a dokit az nk sejt vizsgálatról, azt mondta, hogy mivel a oep nem támogatja ezért a 2. sikertelen lombik után szokták ajánlani, de nincs akadálya, hogy már most megcsináltassam. Legalább hamarabb kiderül, ha magas és kezelni kell. IDŐ!!!! Úgyhogy megcsináltatom. Kérdeztem a lombikos előjegyzést is, azt mondta nincs akadálya, hogy jún-júl hónapra előjegyezzen, ha akarom. Persze, hogy akartam :-D
Március elején nekem is jön a 2.inszem. Reménykedjünk!!!
:lol: :lol:
 


@marti111:
Hol lombikoztok? Én is örülnék egy ilyen korai időpontnak már ha másképp nem megy.
 
 


@kerie:
Budapest, BMC.
 


@marti111:
Köszi az infót!
Hétfőn megvolt a HSG, szerencsére mindkét oldal hibátlanul átjárható Ennek nagyon örülök, mostmár mindent kizártunk, jöhet a baba
 
 


@kerie:
Örülök!!! :-D
Jaja!! Úgy legyen!!!
 


Sziasztok! Sajnos ma teszteltem egy negatívat, úgyhogy nagyon úgy fest, az első inszem nem sikerült... Na de majd összeszedem magam és indulunk a második körre.
 
 


@zizmo:
Sajnálom, de jó a hozzáállásod és az esélyek a másodiknál már jobbak
 
 


@zizmo:
Ki az orvosod?
 
 


Sziasztok! Nekem ma van a 4. cn. Ovitrelle-t kell szúrnom a 3 5 7 9 napon. Inszeminacio után meddig cleanex-et minden nap. Plusz kapok infúziót is azt hiszem 2x. Ez lesz a 4. inszem.


Ovitrelle-t? Az tüszőrepesztő, nekem csak 1x kellett ovu előtt. :-o
 
 


Én Meriofertet kapok 3. naptól minden másnap, ciklus 2.felében pedig Utrogestant 10 napig.
 
 


@kerie:


Pásztor Norbert az orvosom, nagyon imádom Vigyor
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: