Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Krisz és Éva!

Épp a minap olvastam a neten, hogy a "vitt anyag" azért problémásabb, mert téves eredményt okozhat, mivel pl. szállítás közben hőmérséklet változás stb. hatására a spermiumok minősége, mozgékonysága csökkenhet, bármennyire is ügyel az ember. Amúgy meg legkésőbb a mintavétel után 1-2 órával el kell végezni a vizsgálatot, hogy korrekt legyen az eredmény.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisz!

A megadott e-mail címedre írhatok?

Éva
Éva
 


Kedves Krisz!

A spermavizsgálathoz legcélszerűbb a helyszínen adni a mintát. Egyrészt azért, mert szállítás közben nem biztosítható a megfelelő hőmérséklet, másrészt pedig mert a leadott minta az otthoni körülmények között szennyeződhet. Ezen túlmenően pedig a vitt anyagon nem tudnak elvégezni egy fontos vizsgálatot, mégpedig nem állapítható meg az elfolyósodási idő. (Ez kb. 20-30 perc az egészséges ondó esetében.)
Névtelen
 

 
 

Kedves Éva!
Ha gondolod irhatsz nekem, hatha "meg okosabbak" leszünk.

Kedves Nevtelen!
Te nagyon felvilagosult vagy ebben a temaban!
krisz
 


Kedeves Krisz!

Köszönöm az elismerést. Sajnos fél éve ez az egyik központi témának otthon. Volt idő kiművelődni.

Ato
Ato
 


Sziasztok!

Szorítsatok nekünk, most lesz hétvégén az újabb peteérés, és ezáltal az újabb "akció", talán végre összejöhet a csemete. Azért is lenne szép, mert most volt a szülinapom, és nagyon szép ajándék lenne.
Nem nagyon reagáltátok le, hogy közületek ki hogyan jelentette be a párjának, és a szülőknek a kisbabát. Van valami igazán eredeti ötletetek erre? Nekem az, hogy rá fogok rajzolni a hasamra fekete vastag filccel egy kislurkót három szál hajjal, és aláírom, hogy : Szia Apa! Csak már végre ott tartanánk!!!

Szóval drukkoljatok!

Mindenkinek minden jót, a kisbabáknak jó egészséget, a várakozóknak sok sikert!


Niki
Niki
 


O.K. Szorítunk. Megjegyzem nálunk minden hónapban van ilyen, de baba már egy éve nincs.
Névtelen
 


Sziasztok!
Nincs ilyen eredeti otletem, de egyebkent tetszik. En amikor a Martinnal kismama lettem egyszeruen csak felhivtam telefonon. Most sem tervezek semmi kulonlegeset, mert ugyis sejti.
Kedves nevtelen! Nem kell elvenni masoknak a kedvet azert, mert nektek nem jott ossze. Mi is mar harom honapja probalkozunk, es eddig eredmenytelenul. De tudok orulni masok sikerenek, es orulok a biztatasuknak! Nem akarok rossz indulatu lenni, ezert inkabb nem irok semmit!
Niki! Szurkolok nektek, es kivanom, hogy sikeruljon minel elobb!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hány sikertelen próbálkozás után csinálják meg az átjárhatósági vizsgálatot.

Éva
Éva
 


Szia Éva!

Az átjárhatósági vizsgálat nem a sikertelen próbálkozásoktól függ, hanem egy kezelési, illetve kivizsgálási folyamat része. Ez már az utolsó vizsgálatok közé tartozik. Pl. inszemináció előtt mindenképpen megcsinálják.

Egyébként mi - ha addig ne jön össze - jövőre belevágunk az inszeminációba. Van valakinek tapasztalata ez ügyben. Pl. mire kell figyelni stb?
Névtelen
 


Igen, van!
nekunk elsore osszejott, a Budai Meddosegi Centrumban jartunk a kivizsgalasokra, nekunk sem volt ok arra, hogy miert nem estem teherbe, szoval igy az inszeminacioval probalkoztunk es sikerrel!!
Kedves Nevtelen, ekrlek ird meg, mire vagy kivancsi a dologgal kapcsolatban. Te hova jarsz ??
Zsike
zsike
 


Sziasztok!
Mi is probalkozunk egyfolytaban, de en is minden honapban remenykedem hogy nem jon meg. A mult honapban kaptam hormon injekciot, most ebben a honapban semmit, de olvastam itt valamelyikotoknek epp ilyenkor jott ossze a baba. Mar elmult a peteeresem (azt hiszem, szerintem nem mindig ugyanakkor van) volt is "akcio". Most a napokban, pontosan a 16.-17. napon vereztem egy kicsit. Arra gondoltam, mivel majdnem minden tornazom otthon kazettara, lehet hogy attol. Szerintetek ez veteles? Kicsit aggodom!
Krisz
krisz
 


Kedves Móni!

Kösz a biztatást, egyébként a "névtelen" hozzászólón én is meglepődtem. Azért nem válaszoltam rá, mert meg sem érdemli.
Martin mennyi idős? És a pocakodban lévő kismanó? Nagyon jó Neked, hogy már itt tartassz, mi egyenlőre csak várjuk a csodát továbbra is. De nem adjuk fel, ha végképp semmi nem lesz, egy pár hónap múlva elmegyünk dokihoz.
Kösz az együttérzést, tényleg jól esik.

Szia!
Niki
Niki
 


A NEVTELEN fele "biztatas" ne legyen hatassal ratok!
Es TENYLEg ne csak a leendo babara gondoljatok.
En anno mar teljesen a betege lettem a dolognak, konnyes lett a szemem ha kismamat hattam, hogy en miert nem... aztan osszejott!
Szoval el a negativ gondolatokkal!
Zsike
zsike
 


Sziasztok!
Felreertettel Niki! Meg mi is csak probalkozunk, es en arra gondoltam a sejtessel, ha igen nem lehetne letagadnom. Meg sajnos nekunk sem jott ossze a masodik, meg mi is csak probalkozunk. Martin egyebkent 4 eves mult augusztusban. Csa az a rossz, hogy elsore osszejott, es most meg mar a 3. sikertelen honap utan vagyunk!
Moni
Moni
 


Szia Móni!

Tudom, milyenek a sikertelen hónapok egymás után. Sajnos úgy néz ki, nekünk most sem sikerült. Bár még csak onnan sejtem, hogy egyáltalán nincs hőemelkedésem, aminek lennie kell. Szóval majd a tesztnél tényleg kiderül.
Szóval Martin már 4 éves? Mindjárt meg is nézem a fényképek között, hátha küldtél róla fotót, és akkor megcsodálhatom a Kismanót. Szóval ovis. Az alapvégzettségem nekem is óvónő, bár sosem dolgoztam óvónőként, a kötelező gyakorlatokon szembesültem azokkal a megmosolyogtató szövegekkel, amiket ilyen idősen kikombinálnak. Tök jó fejek ebben az időszakban (is).

Niki
Niki
 


Szia Móni!

MEGTALÁLTAM MARTINT a fényképtárban, GYÖNYÖRŰ KISFIÚ!!! Az a családi kép is aranyos, látszik, hogy nagyon jól megvagytok így együtt. Gratulálok!

Niki
Niki
 


Koszi Niki!
Irhatnal magatokrol! Ha nem akarod itt, akkor a mail cimemre is kuldheted: kom@savaria.hu
Miota probalkoztok egyebkent?
Moni
Moni
 


Szia Móni!

Köszi a címet, csak az a baj, hogy az e-mail-es szerverrészünk rossz a cégnél, és jelenleg nem tudok küldeni semmit. (ha jó lesz, küldök majd)Csak a Net működik. Szóval sok-sok hónapja próbálkozunk már április óta, de még sehol a Manó. Gyanítom, hogy igen jelentősen hozzájárul a sikertelenségünkhöz a cégemnél folyamatosan, nap mint nap elszenvedett stressz mennyisége. Biztos ismered az érzést, mikor félsz valamitől, és a gyomrod tájékára 5 percenkként belenyilal a fájdalom. Hát ez itt elég rendszeres, de végül is nem panaszkodni akarok. Csak egyszerűen TUDOM, hogy ez okozhat meddőséget. Szeretném megteremteni magunknak a nyugodt életvitelt, ez a cégen kívül sikerül is. Nagyon jól megvagyunk, és a párom annyi szeretetet ad nekem, amit soha sem tapasztaltam még senkitől az előző kapcsolataimban. (bár nem volt túl sok.) Szóval rajtunk nem múlik, továbbra is igyekszünk, talán nemsokára nekünk is lesz egy ilyen szép kisfiunk, mint Nektek. Legyetek rá nagyon büszkék!

Szia!

Niki
Niki
 


Szia!
Koszi az elismero szavakat! Remelem sikerul hamarosan nektek is a baba. Hat igen a stressz! Szerencsere most nincs jelen az eletemben, de ismeros az erzs. Az elozo suliba ahol tanitottam, szerencsere csak egy evig, oda hasonlo erzesekkel mentem nap mint nap. Orultem ha beteg a Martin, es nem kell mennem. Nem a kollegak miatt, hanem a gyerekek miatt. Szakmunkaskepzo volt, es csupa erdektelen gyerek. Azt hiszem nem kell tobbet irnom rola. Remelem minel hamarabb sikerulni fog. A leveled varom!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Nem tudná valaki megmondani, hogy Magyarországon melyek azok a gyógyfürdők, amelyeknek a vize nőgyógyászati panaszokra jó?

Köszi

Éva
ÉVA
 


Anyukamek annak idejen Bukre jartak, es segitett!
En vagyok az elo pelda. :)
Moni
Moni
 


Szia Móni!

Köszi a választ, tegnap be voltam havazva, és nem tudtam írni. Szóval előbb-utóbb váltanom kell, mert ez itt már elég durva. Csak új munkahelyen meg nem biztos, hogy előnyös úgy kezdeni, hogy már az elején lehet, hogy terhes leszek. Szóval megy a tipródás, hogy mit tegyünk.
A szakmunkásképzőkről én is hallottam, van egy szomszéd fiú, aki ilyen suliba járt. Tökéletesen értem, hogy miről beszélsz, ha már csak őbelőle indulok ki. De milyen lehet 30 ilyen gyerek együtt???

Különben úgy határoztam, hogy mindenképpen ki fogom próbálni terhesség alatt a kapcsolat analízist a babával, és el fogok járni a foglalkozásokra. Ha esetleg egyszerre várnánk a porontyokat, akkor mehetnénk majd együtt is, ha van időd és kedved.

Szia!

Niki
Niki
 


Szia Niki!
Szivesen mennek veled egyutt, de en sajnos szombathelyi vagyok, es itt meg nem hallottam errol. Ha tudsz konyvcimet a temarol, akkor legyszi ird meg!
Nem 30, hanem 36 ill. 39 volt... :(
Inkabb nem irok rola, egyreszt mert offtopic, masreszt, meg a remalmaimban sem szeretnem, ha megegyszer ott kellene tanitanom!!!
Moni
Moni
 


Kedves Leendő kismamák! Lehet, hogy túl optimista vagyok, de ha kiderül, hogy minden rendben van mindkét féllel, miért szorongtok? Én másfajta szemléletben hiszek, nem az akadémiai orvoslásban. Ezek szerint pedig még nem érett meg a helyzet egy kis lényben. Lehet, hogy már kiválasztott benneteket, tetszik neki a rokonság is, csak a rá váró feladatok végrehajtásához nyugodtabb szülőkre vágyik.
Szerintem nincs ok az aggodalomra. Minden helyzet beérik, ha nem, akkor annak nem a petevezeték és a lusta ondó az oka. Bár én is böjtöltem terhesség előtt, mert jó, ha egészséges az ember, de szerintem jobb inkább ŐRÁ gondolni. Én legalábbis azonnal leköltöznék az anyukámba, ha látnám, hogy mereng az ablak előtt és elképzeli, milyen aranyos leszek. Sokkal szívesebben rohannék hozzá, mintha nézné a hőmérőt, meg papírokra pisilgetne havonta.
Hiszen az egésznek Ő a lényege, nem a testünkben zajló fizikális változások.
Realistább okot keresve én azt tapasztaltam, hogy sokan vagyunk, akiknek az év egy adott hónapjában sikerül beleesni a teherbe. Ehhez pedig akár egy év "gyakorlás" is kellhet.
Nem akarok senkit megbántani, mert tudom, milyen rossz, mikor az ember késznek érzi magát és mégis várni kell. De gondoljatok őrájuk, nekik nehezebb a döntés.
Csicsó
Csicsó
 


Szia Csicsó!

Én egyetlen egyszer mentem el a Hit Gyülekezete számomra hihetetlenül ostoba összejövetelére, mert a barátaim rábeszéltek. Ott hallottam ilyeneket. Nem akarlak megbántani, nem azért írom ezt, de a barátaim szerint, akik ebben hisznek, azért nincs lakásuk 3 gyerekkel (!), mert Isten még nem rendezte el nekik, de majd megoldja. Azért adták az egy éves gyerek kezébe a hámozatlan banánt, amit a gyerek még kibontás előtt a szájába vett, mert nincs miért aggódniuk, Isten megvédi a gyereket a banánszüret idején a banánra került különböző déli vírusok, baktériumok ellen. .... Szóval no comment.
Én jobban hiszek a hőmérőzésben, meg a papírra pisilésben, mert nekem ez ad támpontot, hogy éppen hogy állunk a babavárással. Hidd el, azért mert mások máshogy gondolkodnak, attól még ők is nagyon akarhatnak kisbabát. Esetleg már minden reményt elvesztettek, hogy legyen is nekik. Az én édesanyám 8 évig nem esett teherbe, lehet, hogy ez nálam is öröklődött. Csak 6 hónapja igyekszünk, de már akkor is nagyon várjuk a mi babánkat. És már előre tudom, hogy terhességem alatt mi mindent fogok neki elmesélni, és mennyire fogjuk már akkor is szeretni ŐT.

Móni!

Szombathely az elég messze van. Akkor majd azt csináljuk, hogy eljárok a gyakorlatokra, és pontosan leírom Neked e-mailben, hogy mit hogyan kell csinálni. Nehogy kimaradj ebből, mert én csupa jót hallottam róla.
Az anyaság rovatban a kapcsolatanalízisnél olvastam könyvcímet.

Sziasztok!

Niki
Niki
 


Sziasztok!

Niki!
Koszi elore is nagyon rendes vagy! Bar csak itt tartanank mar! Igazat irtal ahhoz, amit Csicso irt, de lehet, hoyg hulyenek nezel, de en is azon az allasponton vagyok, hogy meg nem erettmeg a helyzet, hogy baba legyen. Nem vagyok templomba jaro, de hiszek Istenben, es tudom, hogy O tudja mikor kell erkeznie a kovetkezo babanak.
Moni
Moni
 


Csicso!
Szepen hangzik, DE nem igaz... Bocs, de en hosszas ablakon kimerengesek utan mentem el a parommal a bUdai Meddosegi Centrumba, ahol a fantasztikus garda meg jobban segitett, hogy a leelndo babust varjam. Dehat attol meg az inszeminacio segitett.
Ennyi.
Ja, en 30 evesen szultem, tovabb varni es merengeni a mulo ido miatt ugyebar nem celszeru.
Az elzarodott petevezetekrol annyit, hogy meg a Mikulas sem tud bemaszni a hazba ha zarva a kemeny, pedig o sokat tud.
Zsike
zsike
 


Kedves Zsike! Úgy látszik, más húrokat pengetünk. Mindezek mellett azt hiszem félreértettél. Nem járok gyülekezetekbe, és nem vallási vitába akartalak keverni. Engedd meg, hogy írjak egy példát. Szerettem volna állást változtatni néhány éve. Kerestem egy jó angol tanárt, kerestem a kapcsolatokat és beadtam jónéhány önéletrajzot. Amint az angol tantival belemélyedtünk bizonyos témákba, valahogy átértékelődtek bennem az értékrendek. Eldöntöttem, hogy az agyam és a lelkem megérett az anyai szerepre. ÉS cserébe a "sors ajándékaként" a saját munkahelyemen rendeződtek át teljesen a dolgok, sokkal jobb lett körülöttem minden, hogy még az a másfél év, míg megszületett a babus, nyugodtan telhessen. Így azt gondolom, meg kell tennünk mindent a vágyainkért, akár az inszeminációt is, de számomra ez valahol mégis azt mutatja a leendő babámnak: látod, kis csipet, milyen nagyon várlak.
Szóval valahol az aranyközépúton lehet az igazság.
A Mikulás pedig szerintem elgondolkodik, miért van zárva a kémény.
Csicsó
csicsó
 


Kedves Niki! Eszembe jutott még valami. Ha nincs semmi egészségügyi problémátok, létezik egy Jonas nevű módszer. Eszerint nem törvényszerű, hogy a 14 nap tájékán essünk teherbe, az én fiam a 6. napon fogant. A módszerrel egy nőgyógyász foglalkozik, Győrben és Pesten lehet elérni. Egy évre vonatkozó naptárt ad, hogy az adott hónapokban melyek a szóba jöhető napok.
(Akiknél történt már vetélés, olyan napokat ad meg, amikor nagyobb az esély egészséges babára, és vonatkozhat a számítás arra is, hogy melyik hónap eredményezhet kislányt illetve fiút.)

Gondolom ez sem bombabiztos módszer, de jó a statisztikája, és egy barátnőmnek három évi próbálkozás után az első hónapban fogant a babája. Hátha neked is bejön, nem kéne 8 évet várnod. A tel: Dr. Pánszky Gyula 30/9940797, 356-1578.
Bár sikerülne! Csicsó
csicsó
 


Szia Csicsó!

Nagyon köszi a doki nevét, meg a telefonszámot, fel fogom hívni. Elég érdekes, amit írtál, mi a 14. nap körül tüsténkedünk a legintenzívebben, de persze ez nem jelenti azt, hogy máskor meg semmi sincs. De nem fogalmazódott meg bennem ilyen konkrétan az, hogy máskor is teherbe lehet esni. Hallottam már persze róla, csak valahogy az agyamig nem jutott el. Valami olyasmit olvastam, hogy nem törvényszerű, hogy havonta csak az egyik petefészekből szabadul ki petesejt, mert lehetséges, hogy mindkettő kibocsájt 1-1 érett sejtet, csak nem egy időben.

Mindenesetre ennek a dokinak utánanézek, köszi szépen. Ja, és olvastam a "Te történetedben" a babád kapcsolatanalízises történetét. (Azt hiszem, Te írtad) Hogy megy egy ilyen foglalkozás? Szerintem mindannyiunkat érdekel, ez amolyan alfa állapot, mint az agykontrollban? Vagy önhipnózis külsősök segítségével? Én mindenképpen el fogok menni egy ilyen tanfolyamra, ha terhes leszek. Tudnál mesélni róla valamit?

Kösz,

Niki
Niki
 


Szia Csicso!
Leci ellenorizd? en semmifele vallasi dolgot ( Hitgyuli) nem emlitettem. Koszi:
Zsike
zsike
 


Szia Zsike! Teljesen igazad van, bocsi! Az előtted szóló tette.

Neked azt szerettem volna válaszolni, hogy a hozzászólásom úgy kezdődött, hogy "ha mindkettőtöknél rendben van minden". Az elzáródott petevezeték nem erről szól, ezért nem értettem a válaszod és kevertem össze mindent bánatomban. De azt hiszem ,már minden rendben van mindenkinél.

Kedves Niki! Az Anyaság alatt nyitottam Pszichoanalízises babák topicot, ott bővebben olvashatsz a témáról.
Csicsó
csicsó
 


Szia csicsó !

Nálam most derült ki, hogy ninsc minden rendben. A hőmérsékleti görbém össze vissza megyeget. Tegnap semmi jót nem mondott a OCSK-ba a védőnő.
A vérzésem általában pontosan szokott megjönni.
Szerdán kell a férjem spermamintáját bevinni, majd csütörtökön kell visszamenni.
Akkor bővebben fognak nyilatkozni, meg akkorra kész lesz a vérelemzésem is.
Nagyon ki akadtam.

Üdv.: Kati
UI.: kérlek írj!!
Király kati
 


Kedves Kati!

Kérlek, nyugodj meg, nem lesz semmi baj! A ciklus rendezése nem jelent ma már akadályt az orvostudományban! Vannak rá egyszerű és hatékony módszerek, arra az esetre is, ha egyáltalán nincs peteérés. A chaten is írtam, hogy egy kedves barátnőmnél is ez volt a gond, és pár hónap múlva már boldogan várta a kisbabáját. Kívánom, hogy veled is így legyen hamarosan!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!
csicso meg tudnad irni mennyiert kudenek ilyen naptart? Sot en ugy tudom csak akkor csinaljak meg, ha tudod a pontos szuletesi datumod(ora, perc is)
Ha valaki tud valami bovebbet errol, irjon!
Az en gorbem is tragikus! Mint mar irtam dec.-ben megyek UH-ra. Remelem kideritenek valamit. Addig nem akarom, hogy a ferjemet bevonjam, mert szerintem nalam lesz a gond. Se a PG53 se a hom gorbe nem jelzi a peteerest.
Moni
Moni
 


Sziasztok lányok!

A párommal nemrég döntöttük el hogy babát szeretnénk. Eddig még sajnos nem sikerült.
Van egy pár problémám és nagyon jó lenne ha valaki tudna rá válaszolni.
Egy kicsit belezavarodtam a hőmérséklet vitába. Addig még eggyezik a dolog hogy a menstruáció utáni normális értékről leugrott 36.0 körülire, de ott is maradt négy napig. Ez a tartós csökkenés szerintetek normális? Utánna három nap alatt felugrott 36.6 körülire s azóta itt van. Én azt olvastam 37-re kellene felmennie. Akkor lehet hogy az én 36.6 értékem arra utal, hogy nem is volt peteérésem?
Szerintetek a rendszeres sortolás befolyásolhatja negatív irányba a teherbeesést?
Mindenkinek nagyon szorítok!
RÁGI
 


Lanyok, a homero-gorbet szerintem nem szabad abszolut hiteles dolognak venni, szoval ha van gorbe, akkor O.K., de ha nincs, nos elmondom az esetemet: soha , semelyik meres alkalmaval nem produkaltam olyan gorbet amelyet " kellett" volna, aztan a vizsgalatok soran kiderult, hogy semmi gond sincs. Szoval ha van gorbe az jo, de ha nics, az meg nem feltetlenul baj.
NYUGI!
Zsike
zsike
 


Kedves Király Kati! Írok-írok, de mit írjak? Nem említetted, miről írjak?
Tényleg ne izgulj, szépen sorba kell venni a problémákat és megoldani. Ugye tudod, hogy fogsz még szülni? Tutiiii!

Kedves Moni! Én három éve 6.000,- Ft-ért kaptam naptárt, nem tudom, mennyiben figyeli a nőgyógyász az inflációt.
Tudom, hogy előbb úgy illik és szokás, hogy a hölgy végigjárja az összes tortúrát és csak, ha mindent kilőtt, akkor jön a pasi. De szerintem küldd el nyugodtan a férjed is. Az enyém legalábbis azt mondta, úgysem látott kamaszkora óta ilyen jó kis újságokat. És nálunk is, meg egy barátnőmnél is a jó teszteredmény után egyből volt fogantatás. Ki tudja, miért.
Csicsó
csicsó
 


Ja, Moni, tényleg kell hozzá a születés időpontja. Nálunk Apu agykontrollal nézte meg, mikor születtem. Lehet, hogy hülyeség, én sosem műveltem, de úgy látszik, pontos volt, mert az első hónapban sikerült.
Csicsó
csicsó
 


Kedves Rági! Szeretném röviden összefoglalni a tüneti-hőmérőzés lényegét: tehát a menstruáció első napja egyben a ciklus első napját is jelenti. A peteérésig az ösztrogénhormon jelenléte dominál, ez segíti a tüsző érési folyamatát. Ha minden reggel azonos időben azonos hőmérővel azonos testnyílásban megméred a hődet, kb. 36.2 - 36.5 közötti értékeket fogsz kapni (bár egyénenként óriási eltérések lehetnek lényeg az, hogy megközelítőleg "alacsony" szinten maradnak az értékek). A pete érettségét és kiszabadulását az ún. cervikális nyák megjelenése jelzi, azaz röviddel a petesejt várható kiszabadulása előtt a hüvelyedből jellegzetes állagú nyák távozik. Ez először bőséges és tojásfehérjéhez hasonlít; másnap, amikor pisilés után megtörlöd magad, jellegzetesen puhának, síkosnak, csúszósnak érzed majd a hüvelybemeneted. Ez már az az időszak, amelyben nagy esélye van a kisbaba megfoganásának! Ám a hőmérséklet még mindig alacsony. Ahogy a petesejt kiszabadult, az agyalapi mirigy - a közben megemelkedett progeszteron hormon hatására - néhány tized fokkal megemeli a test hőmérsékletét. Vagyis akkor, amikor reggel (általában a petesejt kiszabadulása utáni reggelen, vagy egy -két nappal utána)a hőd "felugrik" mintegy két-három tized fokkal magasabbra, mint az azt megelőző időszak átlag értékei (pl. 36.5 volt a legmagasabb, és most 36.7-36.8 - nál már nem lesz alacsonyabb). Ez a megemelkedés már azt mutatja, hogy a petesejt kiszabadulása már megtörtént (ritkán még az a nap is termékeny, amikor az első magasabb hőt érzékeljük). Három "magas" hőmérsékleti érték után a teherbeesés valószínűsége nulla, mert ekkor már nincsenek meg a női testben azok a feltételek, amelyek a fogantatást elősegítenék. Ez a magas időszak egészen a következő menstruációig tart, hossza 12-16 nap (általában 14 nap). Ha sikerül legalább egy-két ciklusról ilyen feljegyzést készíteni, a következő alkalommal előre kiszámíthatod, melyik az a nap, amikor termékeny vagy. Felejtsd el a klasszikus 14. nap elméletét! Nekem volt már olyan ciklusom, amelyben a 21. napon szabadult ki a petesejt (meg is termékenyült, gyönyörű kislányom van:) ). Még egy fontos dolog: nem elég csak a hőmérőzés!!! A nyák megfigyelése is nagyon fontos (lehet, hogy kicsit gusztustalan, de én minden nap feljegyzem a megfigyeléseimet, így most már tudom, melyik váladéknak milyen "jelentése" van).Ebben a nyákban tudnak csak élni az ondósejtek. Sok sikert, puszi: Viráganya Kedves lányok! Bocs a bőbeszédűségért...:)
Viráganya
 


Rági, bocs, láttam, hogy volt még kérdésed. A hőmérsékletnek nem kell 37 fokra felmenni, a többihez viszonyított relatív különbség számít! A sportolásról: a nem túlságosan megerőltető sportolás csak jót tehet. Egyébként most jelent meg a Shape kísérleti száma, a Fitt Mama. Sok érdekes dolog van benne erről a kérdésről (is).Sziasztok! Viráganya
Viráganya
 


Kedves Zsike, Viráganya!

Köszi hogy válaszoltatok!

Nem tudjátok e véletlenül hogy árt e a szaunázás a terhességnek?

Sziasztok!RÁGI
RÁGI
 


Kedves RÁGI!

Ha ártani nem is árt, de biztosan nem használ, hisz melegvízbe se lehet ülni a terhesség alatt. Kérdezd meg az orvost vagy a védőnőt de én addig semmiképp nem járnék.
Üdv. Tika
Névtelen
 


Szia RŔGI!

A szaunázás-dologhoz szólnék, minthogy a legilletékesebb helyen, Finnországban várok babát, és itt ugye a szauna lételem. Jól kifaggattam az itteni dokit a dologról, aki azt mondta, hogy egyáltalán nem árt a szaunázás babaváráskor, a szitu teljesen más, mint a kád forró víz. Annyit mondott csak, hogy csakis annyit szaunázzak, amennyi jól esik, de annyit aztán nyugodtan. Jót tesz testnek-léleknek, talán még a striák ellen is tudhat valamit. Én végigszaunáztam a babavárásom eddigi 24 hetét, hidd el, érzed, mikor elég! A finnek amúgy szülésig rendszeresen szaunáznak, nagyot mosolyogtak a kérdésemen... Szóval éljen a szaunás babavárás! A finn dokiknál illetékesebbet azt hiszem, keresve sem találunk!
Adri
KAdri
 


Régi!
Kadri valasza engem megnyugtatna. En szaunaztam -egyszer - a terhessegem alatt, az alatt az iszonyu 2 het alatt, mig pancser dokik jovoltabol abban a hitben eltem, hogy elment a babam. Aztan kiderult, hogy nem igy tortent, perzse leirhatatlan siras a boldogsagtol, aztan lelkiismeretfurdalas a szaunazas miatt, ami elmaradt volna, ha valaki Adri tapasztalatat meg tudja osztani velem. Azert en igy sem mernek, dehat en ovatos duhaj vagyok babavaras temaban.
Zsike
zsike
 


Sziasztok!
Kedves Csicso!
Nagyon jol leirtad a ciklus folyamatat, ezert merek kerdezni toled. Szerinted mi lehet az oka annak, felido korul jelentkezik a nyak(pont akkor voltam dokinal), es megsincs peteeres? A hom szinte az egesz ciklus alatt lent van, neha felugrik, es a PG53 sem mutat peeteerest!
Moni
Moni
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a válaszokat.

Kedves Moni! Mi az a PG53?

Sziasztok! RÁGI
RÁGI
 


Az egy mikroszkop, ami megmutatja a nyalbol vagy a huvelyvaladekbol, hogy aznap van- esely a teherbe esere.
Moni
Moni
 


Szia Moni!
Ez a PG53 engem is erdekelne, meg nem nagyon hallottam rola, hol lehet beszerezni es hogyan kell hasznalni, legyszi ird meg nekem. Ugyanis en is babat akarok es minden erdekel ennek erdekeben. Neked amugy bevalt?
Krisz
Gajdán Krisztina
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: