Új privát üzeneted érkezett!

Érdeklődnék, hogy van valakinek tapasztalata? Én 106 kiló vagyok -igaz magas is- 32 éves és szeretnék babát, de a fogyás nem megy... :(
xzyw
 
 


Sziasztok!

Nekem 2004. novemberében született a kisebbik lányom. Mikor terhes lettem már igen magas volt a kezdősúlyom: 95 kg. "Szerencsémre" :x végig gyomorsav-túltengésem volt, így vissza kellett fognom magam a kajálással. Ha keveset ettem, akkor nem forrt a torkom. És akkor nagyon bejött nekem a gyümölcsevés is, amivel "jól laktam", tehát nem ettem még mellé hízlalós kajákat. Elhiheted, hogy jó evő vagyok, ha sikerült magam majd egy mázsára felhizlalni, de a terhesség alatt NEM HIZTAM semmit, szülni is 95-el mentem be. Kb. 87 voltam szülés után, ami igazán nagy öröm volt akkor. Persze én hülye nem figyeltem oda utána a kajálásra és szépen visszajöttek a könnyedén leadott kilók. (Sajnos még több is!)
Szóval nem az a gond, ha nagy súllyal indulsz, hanem ha erre rakódik még 10-15-20.
Mint nekem az elsőné, amit 68 kg-ról indítottam és 95-el mentem be szülni. Hát igyekeztem szépen...
Ja, de egyik terhességemnél sem volt semmi gondom se a vérnyomásommal, se a cukrommal, viszont nagyon vizesedtem.
Dióhéjban ennyi.
A súlyod miatt ne fogd vissza magad a babázástól, mert az egy csodálatos dolog.
(Sokan esküsznek Norbira, én is lassan eljutok oda, hogy kipróbáljam. Még mi is szeretnénk babát, de nem igazán a súlytól aggódok, hanem hogy nem leszek terhes. Ducin ez is nehezebben jön össze... :(
Remélem mihamarabb boldog kismama leszel!

Marica
marica69
 
 


Szia!

Ne aggódj a súlyod miatt!Én tavaly 98-ról indultam,nem volt semmi problémám a terhesség és a szülés alat sem.Sőt még vissza se nyerhettem nem csekély versenysúlyomat és ismét terhes lettem!(Alig 3 hónappal szülés után)Tehát a fogamzást se befolyásolta nálama túlsúly.Nem diétáztam egyik terhességemnél sem,így nálam még jöttek a kilók plusszba.(13-15)
4 hét múlva ismét szülök,most sincs több problémám,mint tavaly.
Nem mellesleg én 33 múltam.

Szóval ne aggódj,vágj bele nyugodtana babázásba!

Sok sikert kívánok neked!

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 

 
 

Sziasztok!!

Szerintem ez egy "közkedvelt" oldal lesz, mert sok kismama küzd súlyproblémákkal már a terhesség előtt is. És magamból kiindulva félünk is. Pedig szerintem nem kell, mert saját tapasztalatom is az és másoktól is hallottam, hogy a molett kismamák álltalában lényegesen kevesebbet szednek fel, siokan kevesebbek szülés után mint terhesség előtt és nálluk ritkábban fordul elő pl.a terhességi toxémia,mert ők nem szednek(nem szedhetnek) fel, 25-30 kilót pár hónap alatt.

160 cm. vagyok. első terhességemet 74kg-mal kezdtem. A32.terheségi héten79kg voltam, majd2hónap múlva 84kilósan mentem szülni. Szülés után 76kilóval mentem haza. 9hónap múlva, ekkor már 78kg.voltam sajna, de még naponta 6szor szoptattam a kisfiamat, ismét babás lettem.
ekkor már többet,-17kilót szedtem fel.

Most 14 hós a kicsi, és 67kg vagyok. 7 kilóval kevesebb mint az első terhesség előtt.
két kicsi mellett lerohangáltam magamról, és mellettük enni sincs sok időm. meg még szoptatok is.
Szerintem minden terhesség után más a szervezet hormonháztartása.

Szerintem élvezze ki mindenki azt a 9hónapot és ne vesztegesse olyasmire az időt, hogy ilyeneken agyal.annyira hamar vége ennek a szép periódusnak!!
De figyelni lehet. Pl: minden nap egyen édességet az ember, csak délelőtt tegye. én minden nap eszem túrórudit, meg kindercsokit. ezzel a napi édesség vágyam kielégítem, és nem éjszaka eszem.
Nagyon finom ha natur joghurtot összeturmixol az ember gyümivel.
vannak mostmár teljeskiörlésű kekszek( jóreggelt), péksütik kenyerek.
fehér kenyér helyett ezeket együk. üdítő helyett friss züldség -gyümölcs levet igyunk(talán megéri befektetni egy gyümölcscentrifugába, az a babának is hasznos lesz mikor már kaphat ilyesmit.)

Ahova csak lehet menjünk gyalog.

Szerintem jobb ha nem foglalkozunk a dologgal kelleténél jobban, mert akkor elveszi az ember figyelmét a lényegről. És aki sokat gondolkodik azon, hogy mit egyen-mit ne, az álltalában többször éhes. Mint ahogy most, ennek az irománynak a végére érve megéheztem. :D :D :D
Mindenkinek sok sikert!!
Sziasztok!!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, ha lehet :)

JÓmagam serdülő korom óta túlsúlyos vagyok. Aszongyák genetika. :o Az apai nagymamám is ilyen alkatú volt. Mondják, h ducin nehezebb teherbe esni, de nekünk könnyen megfogant. Sajnos az első babánkat az első trimeszterben elveszettük. Több ok is volt, vegyszerekkel dolgoztam, a másik ok pedig vércsportösszeférhetetlenség. A férjem A RH + Én B RH - A vetélés-műszeres befejezés után kaptam anti D szurit és amikor szerettük volna megfogant a fiam. Féltem az első védőnős látogatástól, de egy nagyon kedves védőnőt fogtam ki, és nem döbbent meg az alkatomon. A vérnyomássommal gond volt, a mai napig frontos időben kiugrál, olyankor 150/100, de napi 1-2 dopegyt és rendben van. A vércukrommal nem volt gond és csak a 37. hét kürül vizesedtem.
Ábel 9 nappal a kiirt időpont után született, egészségesen. Lassan 10 hónapos és még napi 2-3 szor szopik. A súlyom kicsit több, mint a terhesség alatt, de pár hét és rohanhatok a sétáló fiam után, így reménykedem, h sikerül leadni valamennyit.


Nagyon különleges nevú babák anyukái vagytok!! :D JÓ egészséget Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

énis csatlakoznék...

Az alacsony 164 cm-hez 88 kg társul! Még leírni is rossz!

Sajnos nekem volt már 2 vetélésem, de az első vetélés idején mégcsak 60 kg voltam, ami ideálisnak mondható. Úgyhogy biztos vagyok benne hogy nem ez volt a baj.
Most már lehetne újra próbálkozni, de a férjem kijelentette, hogy akkor próbálkozunk újra ha lefogytam.
Na erre nekem eldurrant az agyam és nagyon összevesztünk.
Mondtam neki hogy nem olyan könnyű lefogyni (már régóta próbálom), meghogy találjon magának akkor egy gebe nőt, akit teherbe ejt, és ott biztos nem lesz majd semmi baj.
Mondjuk mindezek mellet megpróbálok odafigyelni az alakomra (már ha annak lehet nevezni), DE HA EGYSZER NEM AKARNAK LEMENNI AZOK A FRÁNYA KILÓK!!!!!

Szóval teljesen megértelek benneteket,

Üdv mindenkinek:

Vera
nagy vera
 
 


Sziasztok! :)

De jó hogy ilyen topik is van! :lol: :lol: :lol:
Nos, a súlyos gondok... :roll: :roll:

1. terhesség: Kezdés: 85 kg, vége: 83 kg
2. terhesség: Kezdés: 87 kg, vége: 84 kg
3. terhesség: Kezdés: 98 kg, és jelenleg 86 kg-nál tartok. :D

Aki fogyni akar, vállaljon babát! :lol: :lol: :lol:

Jah, és mindez 158 cm-hez... :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok Sorstársak! :D

Nem gondoltam, ogy ilyen érdrklődés lesz a topik iránt de örülök neki, hogy van aki hasonló problémákkal küszködik...

Olyan kérdésem lenne, hogy a tesztoszteron szintetek hogyan alakult az "elhízás" után? Mert nekem elég magas és szőrösödöm... :(

A másik az, hogy a menstruációs ciklust kitolhatja-e?

Egyébként pár ismerősöm van aki pufin kezdte és a terhesség végére lefogyott... érdekes az emberi szervezet... :)
xzyw
 
 


Cukika: Elárulnám, de foggalmam sincs. :oops: :roll: :D
Egyszerűen kajára rá sem tudtam nézni kb. a 25. hétig.
Ettem, mert muszáj volt, de nem kívántam semmit. :? :?
Vendég
 


Kedves topikindító!

Olyan jó lenne,ha írnál vmilyen becenevet,ahogy szólíthatnánk!
Bevallom őszintén,én mindig nagydarab voltam,így fogalmam sincs milyen hatással volt a hormonjaimra a túlsúly.Egy biztos a szőrökkel én is küzdök.A menstruációmmal nem voltak problémáim.A tabletta szedése előtt is többé-kevésbé rendszeres és pontos volt.

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 


Mondjuk nekem is volt egy terhességem, csak sajnos nem tarthattam meg.

12 hét alatt 93 kilóról 78-ra fogytam, egyszerűen nem tudtam enni és feküdtem...

My name: Kingi :D
xzyw
 
 


Hűűű, Kingi! Az már tényleg nagyon durva fogyás. :( :( :(
Nekem soha nem volt gondom a mensivel, 3-4 nap a max.
Szőrmóknak sem tartom magam... :lol: :lol: :lol:
Dobok egy jelenlegi pocakot. :D
Kép
Vendég
 


Cukika: Köszike! :D Mint látod, én is tele vagyok csíkokkal... :roll: :roll: :roll:
És sajna lettek újak is. :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok,

itt a helyem :D

Én 99 kilóval kezdtem a terhességet (első baba :) ). Soha nem voltam nádszálkarcsú, de 3 éve abbahagytam a cigizést (pont a majdani babucink egészsége érdekében), és szépen összeszedtem 30 fölös kilót :shock: :oops: A baba viszonylag nehezen jött össze (nekem hosszúnak tűnt...), fogamzásgátló elhagyásától számítva 1,5 év múlva. A mai napig nem tudom, hogy a tabletta, vagy a túlsúly miatt alakult így...annyi bizonyos, hogy amint elhagytam a bogyót, rendszertelen lett a menzim, volt, hogy 4 hónapig sem jött meg. Mindenesetre a hormonjaim állítólag rendben vannak :) , pedig a szőrök nekem is gondot okoznak :?

Anne, neked is szép nagy a pocód :D

Cukika, én is alaposan becsíkozódtam, eleinte keseregtem is, hogy ha anno odafigyelek a bagóhelyettesítő nasikákra, akkor most kb. 80 kiló lennék, és a striát még hírből sem ismerném. Most már nem érdekel, tenni úgysem tudok ellene (nem is kenegetem), a páromat nem zavarja, bikinit meg sosem hordtam :lol:

Jah, és eddig (35+3) 11 kilót híztam, de úgy, hogy az első 4 hónapban összesen 3 kilót kaptam magunkra :)
Amin meglepődtem: terhességem elején arra számítottam, hogy majd biztosan kapom a leb...okat orvosi oldalról a súlyom miatt, de soha senki nem akadt ki rajta - se a dokim, se a védőnőm. Még csak annyit se mondtak, hogy mivel plusszal kezdek, igyekezzek ne sokat hízni.

Najó, kisregény vége... :wink:

Jó éjt
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szia Balwin! :)

Én meg az ellenpélda vagyok... Apa szépen néz, és már terhes vagyok. :oops: :shock: :D :D
A Tri-Regolt szedem/szedtem évek óta. Daniellám egy 1 hetes hasmenés eredményeképpen alakult a gyógyszer mellett. (Egészséges, semmi baja :D )
Péterem a szopiztatás alatt szedhető fogamzásgátló mellett alakult (asszem Continuin :oops: ).
És most Andrisom... Ő megint csak egy rosszullét következménye.
2 hétig hánytam, és tök elfelejtettem hogy ilyenkor semmi hatása a bent nem maradt gyógyszernek. :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok :)

Annee, húha, akkor te jó fogékony vagy :lol:

Én meg elkiabáltam tegnap a súlyommal kapcsolatos dolgot: ma a terhesgondozós orvos diétát ajánlott :? (már 14 kilónál tartok :oops: ) Mondtam neki, hogy már eléggé vizesedek (szerintem ezért híztam az utóbbi jópár hétben), de csak annyit mondott, hogy nem kell kettő helyett enni :shock: Első "diszkriminatív" élményem :D Mindegy, én tudom, hogy nem zabálok - nem is tudnék, alig van étvágyam. Majd a választott dokimnak kifejtem az álláspontomat :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin: Szeretik azt hinni hogy aki túlsúlyos, az embertelen mennyiséget eszik. Pedig ez nem igy van. Egyszerűen a túlsúly annak a következménye hogy a szervezeted több szénhidrátot vesz fel mint amennyit le tud bontani.
Vendég
 


Sziasztok!

Annee!
Én is hasonló cipőben járok,nálam se számít a fogigátló vagy a szoptatás...

Kingi!
Meg tudták mondani,hogy mi volt az oka annak a rohamos fogyásnak?A fogyás miatt nem tarthattad meg a babát,vagy volt més oka is?És mikor történt ez veled?
Remélem nem baj,hogy ilyen kíváncsi Fáncsi vagyok(a súly is stimmel.. :D )!
Biztos hamarosan összejön a baba!Mindent bele!

Balwin!
Én már 16 kg-nál járok,de többször nem állok hivatalos személy(védőnő)előtt mérlegre. :D

A hasam nekem is nagy és csíkos...De már nem sok van hátra szülésig.Utána pedig...Szintén nagy és csíkos lesz! :D :oops:

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 


annee,
klassz a pocakod :D hamarosan neked is meglesz a babó

A csíkok szerintem szexefilek :lol: :lol: :lol:
Azt hallottam róla, hogy van akinek rosszabb minőségű a bőre, kevesebb benne a kollagén, ezálltak csíkosabb. Én már 8 évesen csíkosodtam, pedig akkor nem voltam pufi. Szerintem a hormonokkal is összefüghet.

Mona: 22 éves voltam a kapcsolatom se volt túl fényes, se munka, se ahol lakni tudnánk, fiatal voltam nem voltam még érett rá, most már 32 évesen talán elmondhatom, hogy tényleg szeretnék:D
Azt mondták a nagyokos orvosok hogy nem lehet gyermekem, mondtam, oké, nem igen vigyáztunk és 1 év után becsúszott.
Közben gyógyszert is szedtem valamilyen hormonszerűt, de elég gyenge volt, valamilyen vizsgálathoz.

A súlyom pont a terhesség miatt csökkent le 78 kilóra, nagyon rosszul voltam, egész nap feküdtem...(lehet hogy a babánál se volt valami kerek)
A súlyomat tartottam kb 3-4 évig, aztán felhízlalt az ex férjem és nem tudok lefogyni, :cry:

A babót már tervezzük, már csak az engedélyezésre vár, aztán kivitelezzük....
:lol:

Olyan jó nektek gömbölyű kismamik!!!
Bár a para még bennem van, de szerintem mindenkiben...

:lol: :roll:

Kingi
xzyw
 
 


Sziasztok!
Hasonló problémáim vannak....103 kg/168 cm....első gyerek.
Nincsenek tüneteim, tök fura, viszont nem vagyok éhes, hamar telítődök....lehet, hogy kövéreknél ez a tünet???és így fogynak???
Vendég
 


Szia Lafead! :)

Előfordulhat... Mondjuk én örülök neki hogy nem a 98 kg-ra híztam rá. :)
Én sem kivántam semmit. Sőt, volt hogy a kaja gondolatától is rosszul voltam. És ez nem az elején, hanem a közepén, a 20-28. hét között történt. Az elején nagyon kell figyelni a súlyra. Nem kell tele enni magad, de mindig legyen valami a pociban!!!
Akkor is ha később visszajön. Az első trimeszter kritikus a babáknál. És egy lendületes fogyás nem tesz jót.
A fogyás valószinüleg Nálad is bejön majd. Ez olyan 5-8 kg minuszt jelenthet a 12 hét alatt. Többnek nem szabad lennie.
Vendég
 


Sziasztok !

Én ugyan már túl vagyok a szülésen de a terhességemet 103kg-val kezdtem és 12 kg-t híztam és nem vontam meg magamtól semmit 170 cm vagyok és elmúltam már 36 mikor teherbe estem.Jelenleg 98 kg vagyok és még szoptatok kisfiam hétfön lesz 4 hónapos.

Kingi : Jó hogy inditottad ezt a topikot hiszen nagyon skan vannak hasonló cipöben:) És drukkolok hogy sikerüljön.
Nekünk másfél év alatt sikerült védekezés nélkül de nem nagyon aggódtam mert nekem a doki is azt mondta hogy kb 2 év próbálkozásig nem foglalkoznak vele különösebben.

Annee: nálam azért volt benne hogy sokat ettem de inkább édességfüggö vagyok de szerintem a genetika is bejátszik mert apai ágn nálunk az unokatesóim nálam sokkal súlyosabbak:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Kedves anyukák és leendő anyukák!
Nagyon örülök nektek, hogy ilyen sokan lettetek a topikban, legalább sok okos információt tudunk megosztani egymással, ki szülés előtt, ki terhesssége alatt, ki szülés után.
Kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak én vagyok ennyi túlsúllyal, aki babát tervez :)

Ahogy összességében nézem, ha valaki "teltebben" kezdi a terhességet,az soványabban fejezi be.

Már csak az a kérdés, hogy a plusz súly és a plusz kor mennyiben hátráltatja a teherbeesést?

Kingi
xzyw
 
 


Sziasztok!

Cukika!

Nekem nem volt nehéz elfogadni a testalkatomat,hiszen egész életemben nagydarab voltam.De környezetemben(pl. a páromon)látom és tapasztalom,hogy aki hirtelen hízik meg,annak nagyon nehéz elfogadnia magát.Sajnos tanácsot adni nem tudok,csak annyit,hogy most úgy is a babád egészsége a legfontosabb,és ha ez néhány kiló plusszal jár....most talán nem olyan nagy dolog.Szerintem terhesség után,ha majd a baba leköti a figyelmedet és utána kell szaladgálni,biztos úgy lecsusszannak rólad a kilók,hogy észre sem veszed.És ha látod,hogy növekszik,ügyesedik a gyermeked,már nem is lesz fontos mennyit mutat az a fránya mérleg!

Mona

Kép
KépKép
monaszisza
 
 


Cukika: nálunk is hasonló a helyzet világéletemben dundi voltam habár vannak napok mikor utálom magam de összeségében elfogadom és a párom igy is szeret :D
És ne aggódj nekem több ment le szülés után mint amennyi rámjött úgyhogy ne aggódj szerintem nálad is ez lesz és ne vonj meg magadtól semmit mert azt a babától is megvonod :D:D fel a fejjel

nika70
Salgótarján
 
 


egy kép 19 nappal szülés elött Kép

és a kiscsaládom :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


köszönöm szépen :D:D:D és tényleg ne aggódj mert az nem tesz jót a babának és tuti ha már meglesz a baba akkor te is visszanyered az eredeti alakodat csak bízni kell benne:9

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Végre elszántam magam! :D
Annyira megnyugtató ez a topik!!! Nekem nagyon sokat számít tudni, hogy nem vagyok egyedül. Én egyelőre nem várok még babát, (illetve nagyon is várom :D), de ha összejön, mindenképpen jövök közétek. :D

meri
 
 


Sziasztok!

Nehét elfogadni a helyzetet, nekem is nehéz volt, de nem az a lényeg, sztem ki hány kiló. Ha a párja elfogadja, nekem elfogadja.
Ő vékony és tök helyes és okos srác mégis engem vett el....asszem az számít, milyen vagy belülről. Közhely de igaz.
Szóval engem nem nagyon érdekel már, hogy mennyi vagyok.
Bár amikor elkezdtünk a babán gondolkodni és ránkijesztettek, hogy ennyi súllyal nem lehet, heti 5x tornáztam és lement 6 kiló 1 hó alatt. Ekkor estem teherbe.Addig 2 éve már hogy próbálkoztunk, bár nálam betegésgek is befigyelnek, 1 év alatt ment fewl 30 kiló....van egy nőgyógyis betegségem, ezért nem lehettem terhes sokáig. nem volt mensim tavaly csak össz 2x....azóta kapok gyógyikat, amiket a terhesség alatt is ennem kell, hogy ne legyen gond és a 12 héttől ismét tornázok, engedik, csak most nem.
És eljutottam oda, hogy hiáynzik a sport, pedig sohasem sportoltam!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok :)

Kingi, hát akkor egy kalappal a babóproject-hez :wink:

Engem zavar a túlsúlyom, pedig én se voltam soha balerinaalkat. De még ennyi sem, mint most...szóval ezt már nagyon soknak érzem (egészségügyileg is: selejtes a gerincem), és nem is akarok beletörődni. Párom egyelőre jól viseli az idomaimat, meg valahogy így terhesen az érdekel a legkevésbbé, hogy hány kiló vagyok. De később (szülés/szoptatás után) szeretnék majd fogyni - 70 kilósan istenien éreztem magam :) Naezmég odébb van... :roll: :D

Nika, én is tarjáni vagyok :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Lafead:
Neked tényleg jó, hogy hiányzik a sport... én azért tornáztam hetente 3szor és hetente úsztam 2szer, hogy fogyjak..soha nem élveztem a hátam közepére nem kívántam, 2 hónapig bírtam, nem sok eredménnyel.
Nem értem mit szeretnek rajta, én ha hazajövök pihenésre vágyom, mondjuk kint a fűvön :lol:

meri: legalább nem vagyok egyedül :lol:
HAJRÁ!

Kingi
xzyw
 
 


balwin: én csak két éve vagyok Tarjáni:) Peströl költöztem ide mert a párom idevalósi és 5 hónap fent lakás után elege lett pestböl és ideköltöztünk de nem bántam meg egyáltalán :)Az interneten ismerkedtünk meg augusztusban lesz 3 éve :D
És nagyon szeretjük egymást és ö elfogad engem ilyennek hiszen igy is ismert meg igaz nem voltam csak 85-90 kg de hát a friss levegö........... meg a sok kaja habár mindig jó evö voltam :D de most 98 vagyok és a szoptatás alatt megy még szerintem lejebb is pedig eszem mindent mint azelött édeséget is mert az kihagyhatattlan :lol: legalábbis számomra :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kingi, én anno aerobikozni jártam, és marhára utáltam, hogy suli/munka után megpihiztem otthon, aztán meg össze kellett kaparnom magamat, hogy este elmenjek ugrabugrálni :? Viszont nagyon jót tett az állóképességemnek, és miután abbahagytam(!) az egész edzésrejárósdit (kb. 1 évig csináltam), el is kezdtem fogyni :lol: Ki érti ezt?!

Nika, akkor mi nagyon egy cipőben járunk :wink: Én is a párom miatt élek Szolnokon, immár 3 éve, és mi is a neten, chat-elés közben akadtunk egymásba - 6 éve :)
Tündéri kisfiatok van :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin: köszike
ugye hogy nem olyan reménytelen a neten ismerkedni? Nekem mondjuk voltak rossz tapasztalatim is de egy neten megismert srác ajánlotta azt az ismerkedös barátkozós oldalt ahol végül is az Én páromra rátaláltam:)

Annó én is jártam egy évig tornázni nagyon szerettem és izmosodtam kezdtem alakulni csak hát a teremben nem volt légkondi sajna ki családi terem volt és a nagy melegben nem jártam igy abba maradt és azóta sem mozgok semmit sem :D:D:D nekem mondjuk nem is hiányzik :D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok csajok,üdvözlök mindenkit.Magampól annyit, hogy most várjuk a második picinket július végér, és ha mindenigaz kislány lesz és Csengének fogják hívni.Sajna én is plusz kilókkal küzdök, ami azért nem jó, mert pl. most a terhesség idején kismamaboltban sem igazán kapok rám való ruhát, mert ekkora méretben sajnos nincs- mondják nekem. Amúgy van már egy 14 éves fiam, vele teljesen más volt a terhességem és a súlyom is. A picurt eleve 67 kg-mal kezdtem, míg a fiammal alig voltam50 kg és nem beszélve arról, hogy csak 20 éves. Most meg 35 és majdnem 80kg. Bár sajna évek óta ezt csinálom,, hogy lefogyok drasztikusan utána meghízok és kezdhetek mindent elölről, ami nem olyan egyszerű.
tóthné ildi
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem beállhatok a sorba :( Én is szépen elhíztam még az első terhességem előtt. 85 kg voltam és 103 kg mentem szülni. 93 kg maradtam. Második terhességnél már "csak" 8 kg jött rám, mert semmi mást nem kívántam csak a gyümölcslevest:) 3. terhességnél meg hiába ettem annyit szaladtam a másik két prücsök után, hogy egy deka se jött rám. Igen én is örültem a kis fogyásnak, aztán a szoptatás alatt meg ismét szépen lassan, de biztosan hízni kezdtem.
Már nem szopik a pici sem, talán ideje lenne rászánnom magam egy kis fogyókúrára :lol:

Nika!
Torna jó dolog, csak sajna elkezdeni nehéz. ég a pofám a saját lustaságom miatt, de még így is úgy ki tudok purcanni estére. Aztán lehet, ha leadnék úgy 20 kg-ot a "teherbírásom" az egész napos feladatok nem vennének ki belőlem annyi energiát... De hát ezt is csak egyféleképpen tudhanám meg ugye 8)

Balwin!
Tényleg macerás lehetett újra szedelőzködni tornára, de talán az állóképesség miatt megérte. Fogyni meg az edzés abbahagyása után ... talán azért mert (úgy rémlik, de ettől még lehet, nem jól tudom) az izomszövet nehezebb, mint a zsírszövet. Tehát eljársz tornázni és izmosodsz, miközben a zsírpárnák tünnek, de a sújod ugyanaz maradhat emiatt. Ilyenkor inkább megmérik a comb-derék-csípő körfogatát, hogy hány cm a fogyás:) De javíts ki, ha tévedek!

Ildi!
Amit leírtál sajnos tipikus jojo effektus. A szervezetnek furcsa és bizony hiába fogsz le, a szervezeted elkezd védekezni az éhezés ellen, azzal, hogy lelassítja az anyagcserét és abból a kevés táplálékból igyekszik minden egyes cseppet hasznosítani. Aztán mikor abbahagyod a fogyókúrát és bezabálsz a megnövekedett kalóriát is mind egy szálig elraktározza, hiszen éhezünk és most végre van kaja, raktározni kell. Aztán mire a szervezet megint rájön, hogy vége az éhezésnek és visszaáll normál szintre az anyagcsere addigra többet szedtél magadra, mint amennyit leadtál.
Ezért mondják azt, hogy fogyókúrázni nem szabad drasztikusan. Napi 5x-i étkezés, de kis mennyiségekben, hogy a szervezet érezze, nincs éhezés. És ezt sajna nem lehet csak úgy abbahagyni. Életmód váltásra van szükség a tartós fogyáshoz.
ez mind szép és jó, csakhát bagoly mondja verébnek... ugyanis meg kéne fogadnom a saját tanácsaimat mert én hiába tudom, sosem bírom ki :oops:
Azért remélem nem volt zavaros kicsit reggel van még, de ilyenkor érek rá, amikor alszanak a kölkecek.

Kép
sasha
 
 


Sziasztok.
Hát én sem mondehatom magam nádszál kisasszonynak.6hét mulva fogom szülni a 3.babámat és én is sokat kinlodtam a sulyommal.Az első babámat 67.el kezdtem és 83-al felyeztem be.Aztán 8honapos volt a fiam amikor szopiztatás és gyogyszer mellett ujra terhes lettem.Azt 77-el kezdtem és 88-al felyeztem.Most szintn 8honapos volt a fiam mikor ismét terhes lettem/ezt már igy terveztük/81-el kezdtem és a héten mértem magam 85 vagyok.Pedig azt mondja a dokim ugyanakkora babát várhatok most is mint a két fiam.A nagyobbikat 40hétre szültem 3400gr és 52cm volt,a második fiam 36 hétre született 3440gr és 54cm-el.Most még a párom is mondja,hogy látja rajtam,hogy csak pocira hizom.De az már jó nagy.
kicsiwuki
 
 


Sziasztok :)

Én időközben megszültem, pont a kiírt időpontban :D 15-16 kilót szedtem fel (mérlegfüggő, melyik), és mostanra le is ment rólam mind :shock: Mondjuk az étvágyam csak mostanában kezd visszatérni :roll: Igaz, enni most sincs több időm :mrgreen:

Szép napot :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!!
Már olvaslak titeket hetek óta, de valahogy most rászántam magam, hogy irjak én is!Egy kicsit irok magamról, ha nem baj!33éve vagyok, most várom az első babámat, és én sem voltam sosem egy csontkollekció!!Most voltam mérésen és képzeljétek fogytam 2 kg-ot, így majdnem annyi vagyok mint amennyivel kezdtem, mert így akkor csak 1,5 kg-ot híztam eddig!!Ha így haladok, akkor jó lesz, mert én sem akarok 100kg-felett lenni! :cry:
Ma megyek 18 hetes Uh-ra, nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit tudnak mondani, esetleg látja-e majd a doki, hogy ki lakik a pocakomban!Kisfiú, vagy kislány!!Persze mindegy, csak egészséges legyen!!De ha esetleg ma nem derül ki, akkor 13.-án megyünk 4dimenziósra, azt is nagyon várom!!Igazából rajtam most kezd látszani a pocim, hogy gömbölyödik!Nagyon örültem ennek a topiknak, és majd még jövök!
Üdv. mindenkinek:Anita

url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
anita21
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni!
Én 27éves vagyok!
Sajnos túlsúlyal lettem várandós!
3,5év után annyi megpróbáltatás után végre terhes vagyok!
3sikertelen inszem 2műtét ,és rengeteh hormon:
Az első lombikom sikerült.
Csak sajnos nagyon el vagyok keseredve a súlyom miatt!
70kilóról indultam és sajnos a rengeteg hormon megtette a hatását.
Igazából nem ettem sokat,de a levegőtől is híztam már a végére.
168cm vagyok és 92kg.
A hatódik héttől folyamatósan rókázók napi 1-2róka van.
Kicsit félek a doki nem fog cseszegetni a súlyom miatt?

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok,

Most találtam rá erre a topikra, és ahogy már előttem is sokan írták: nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül. Magamról: 30 éves vagyok, 180 cm mellett 98 kg. Nem voltam mindig ekkora, ám kb. 9 éve nagy törés volt az életemben, amely nyomán egy év alatt szedtem fel kb. 20 kilót... Na, de a férjem úgy szeret, ahogy vagyok (Ő egy tipikus "szépfiú", szőke, kék szemű, izmos, stb.., mégis én kellek Neki :lol: ), immár 10 éve. Eddig az ismerőseim közül senki nem riogatott azzal, hogy ekkora túlsúllyal ne vállaljak babát, inkább csak én aggódom, hogy egyszer majd, ha eljön az idő, a védőnő azt mondja, ejnye... Na mindegy. Április óta próbálkozunk, több-kevesebb eséllyel, mert a férjem a munkája miatt sajnos általában mindig akkor van külföldön, amikor épp a legintenzívebben akcióznunk kellene... :roll: Remélem, hamarosan csatlakozhatom a gömbölyded kismamik táborához :D
bienvenue
 
 


Sziasztok!
Egyszer már bekukucskáltam hozzátok, és ígértem, hogy majd ha a babó is bekukucskál hozzánk, visszatérek. Hát itt vagyok. :)

Én 158 cm vagyok és 84 kg. Furi, mert nem érzem ennyinek magam. Pontosabban remekül érzem magam a bőrömben. Most meg, hogy már behúzni sem tudom a hasam, büszkén mutgatom, elvégre lakik benne valaki. :D

A dokinénim semmiféle megszorítást nem javasolt az alkatomat látva. Illetve annyit mondott, tán nem kéne fölöslegesen még vitaminokkal is tömni magam, így csak folsavat szedek. Azt is mondta, egyek, amit gondolok, a hízás a terhesség alatt alkati kérdés, nem fogok kevesebbet hízni, ha nem eszem meg a lángost, amit megkívántam. Persze arra is felkészített, hogy a védőnéni esetleg fog majd "okosakat" mondani. ;)

Tegnap jártam a védőnőnél is. Semmit nem mondott a súlyomra, még a száját sem húzta el. Végül is mit mondhatna, azt csak nem fogja javasolni, kezdjek el fogyókúrázni... :D:D:D

Egyébként szerintem a védőnőt is az érdekli inkább, mennyit és milyen ütemben hízol a terhesség alatt, azaz normális hízásról vagy vmilyen rendellenes dologról van-e szó.

Én így látom. :)

Boldog pocakosodást mindenkinek! :D

meri
 
 


Cukika, a kilóimhoz? :wink: :D:D:D:D Köszi, aranyos vagy!! :D

meri
 
 


Sziasztok, néhány napja olvasgatom ezt a fórumot, és végre találtam egy nekem megfelelő topicot.
30 éves vagyok, és túlsúlyos kismama, a 12. héten járok. Ő lesz a harmadik babám, van két kisfiam, 9, illetve 2,5 évesek. Az első terhességemnél híztmam meg nagyon, 60-nal kezdtem, és 86-tal menetem szülni, a szoptatás alatt pedig 97-re sikerült híznom.
Nagy nehézségek árán fogytam vissza 90-re. A második babánál nagyon figyeltem a kajálásra, mindössze 2,2 kilóval voltam több a végére, mint előtte. De a szoptatás alatt megint elszaladt velem a ló, vagyis inkább a férjemmel, aki rengeteg finomágott főzött nekem. Most is megfogadtam, hogy figyelek, eddigi eredményem: mínusz 2 kiló. Most 91 vagyok, remélem nem is leszek több.
csibe76
 
 


Nem tudjátok, miért nem teszi be az aláírásomat, a hsz. végére?

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


csibe76 írta:Nem tudjátok, miért nem teszi be az aláírásomat, a hsz. végére?

OKÉ, már beteszi.
csibe76
 
 


Dehogynem! Bizots mindenkinek a könyökén jön ki, és nem is hisznek benne, de a második babánál az update szerint étkeztem. Ez persze annyit jelent, hogy betartottam a kódokat, fogyókúráról szó sem volt, néha pedig belefért egy kis bűnözés is. Ezzel a módszerrel fogyni csak akkor lehet, ha mellette számolod a kalóriákat is.
A legfontosabb, hogy nem ettem fehér lisztes dolgokat, csak teljeskiörlésű lisztből készült kenyeret, zsemlét, stb. És a főzéshez is csak ezt a fajta lisztet használom azóta is. És persze minimális cukor. Nem olyan nehéz betartani, tényleg, és megéri. És rengeteg gyümölcs, zöldség, saláta sovány húsal. A vacsora a legfontosabb, hogy könnyü legyen. Volt, hogy reggelire a szalonnát kívántam, akkor azt ettem, nem csináltam belőle problémát, és nem aggódtam mindíg a súlyom miatt. Röviden ennyi.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Cukika, az 1100 g a 28. héten, az bizony egy picivel több, mint az átlag, de ne aggódj, nem biztos, hogy extra súlyú lesz. Nekem a pici a 32. héten 3300 g volt, azt mondta a doki, majdnem 5 kilós lesz. Halálosan be voltam tojva, hogy fogom megszülni, de nem lett csak 3750g.
csibe76
 
 


A 22 kiló, az nem semmi, gratulálok! Akkor nem lesz nehéz visszafogynod a szülés után, ha ilyen kitartó vagy. Akinek már egyszer sikerült, annak biztos nem lesz gond másodszor sem. Ha meg ilyen jól ismered az updatet, akkor a terhesség és a szoptatás alatt is betarthatod, persze nem olyan drasztikusan, de szerintem érdemes.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


cukika írta:...na, mondjuk látnád a bőrömet.....csúnya striás nagyon....főleg most a hasam :cry:


Na ezzel én is így vagyok, az első terhességem alatt nagyon kinyúlt a bőr a hasamon. Azóta is lóg, nem is tudok vele mit kezdeni. Talána műtét segítene rajta, de attól meg félek, és pénzem sem nagyon van rá. :?

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: