Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a válaszát! Igyekszem a legjobbat kihozni ebből az egészből!
Vendég
 


Szia Ilonana!

Ezek szerint Betaloc infók alapján nem voltam tájékozott eléggé, de hát ezt írtam is. Lényeg, hogy Gyuri kijavított, vagy legalábbis elmondta a pontos és fontos infokat.
Majd írj azért a további fejleményekről!

Panni
uran
 
 


Szia Mindenki!
Úgy alakult,hogy szedem a betalocot és bár még mindig nagyon aggódóm,a dokim megnyugtatott,hogy nem rajtam kísérletezik ki ezt a gyógyszert, az én terhességem alatt...és mivel maximálisan megbízok benne,mint orvosban,nem ellenkezem,de elmondtam neki az aggódalmam okát!
Ez vanKép
Üdv.
Ilona (28+1)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Sajna én is csatlakozom a klubhoz:
140/89-es vérnyomást mértek nálam tegnap, a 28. hét legvégén...
Nekem az orvos egyelőre csak napi vérnyomás-mérést írt elő, de amint vagy az első érték 140, vagy a második 95 fölé megy, azonnal riadóztatnom kell őt Kép
Igazából azért aggaszt a dolog, mert mindig is inkább alacsony volt a vényomásom, álmomban sem jutott eszembe, hogy esetleg ennyire felmehet...
Utoljára amikor mérték (igaz, közel három hónapja), 125/90 volt, akkor még nem aggódtam...

Kérdésem: szerintetek ilyenkor természetes gyógymód (pl fokhagyma kapszula, hasonlók) segíthetnek? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de mivel eddig még sosem volt ilyen problémám, kicsit értetlenül állok most is...

Lir
lirian
 
 


Szia Lir!

Nem írnám le újra a dolgokat. Nézz vissza az archivumban, aug 20 körül Liv kérdezett doglokat, és az akkori diskurzusban én is és még mások is leírták az erre vonatkozó ötleteiket. Azt más most mondom, hogy csak diétával, term gyógymódokkal nem hiszem, hogy meg tudod úszni. Ne erre készülj. Hanem arra, hogy ha szükséges, akor bízz az orvosodban és vedd be a gyógyszereket.

Próbálj beszerezni vérnyomásmérőt valahonnan. Arról is olvashatsz itt a topicban, hogy mely gyógyszereket szokták kiírni, ezért ezek közül ha kapod valamelyiket, akkor semmi baja nem lesz a babádnak. Ilyenek voltak a corinfar, dopegyt, betaloc, amik most így hirtelen eszembe jutnak.

Sajna abban az esetben, ha igaz amit írtál, márpedig miért ne lenne igaz, jó eséllyel inkább van toxémiáról szó, mint a terhesség "terhe" miatt kialakuló a jövőre előremutató magas vérnyomás. Ebben az esetben az a cél, hogy kordában tartsák a vérnyomást addig amíg lehet, hogy a baba minél tovább fejlődhessen a hasadban. Az esetek nagy százalékában semmi baj nem lesz, féleg akkor nem, ha időben észreveszika gondot, és kezelik. Márpedig nálad ez a helyzet. Tehát ne félj semmitől. Minden ok lesz. Bízz az orvosodban, és ha van valami írj. Azért ne parázz. Mert attól csak feljebb megy a vérnyomásod. Sokan vannak olyanok, akik hasonló cipőben járnak, és én nem is egyet ismerek, akik időben, egészséges kisbabát szültek. Olyat akinél nem így történt nem ismerek.

Ja még egy, erről korábban azt hiszem nem írtam. A szülésnél ha sikerül a term. uton indulni, akkor az EDA ajánlott, mert lefelé viszi a vérnyomást.

Na most ennyi

Nyugi

Puszi Panni (akinek van egy kisfia, aki egészséges, és megas vérnyomás gondok után született, és most újra várja babáját)
uran
 
 


Sziasztok!

Vérnyomás-info:
hétvégén volt 136/86
ma hajnalban pedig 131/86
ez szerintetek jobb?

Lirian
lirian
 
 


Szia Lirian!

Szerintem így, ebben a formában ezek az értékek semmit nem mondanak. Az igazi az ABPM (24 órás vérnyomásmérés) lenne, annak az adataiból pontosabb képet lehetne nyerni.
És az is kérdés, hogy betartottad-e a vérnyomásmérés "szabályait".. pl. ülve, félórás nyugi után...

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!

Bocs, hogy ilyet kérdezek, de fogalmam sincs az egész témáról, még sosem voltam érintett benne:

a fent leírtakon kívül még milyen szabályai vannak a vérnyomás-mérésnek?
Egyébként ezeket kb igen... ma reggel talán kicsi hiányzott a fél órából, de nyugiban voltam...

Lir
lirian
 
 


Lir!

A "sima" vérnyomásmérésnek kb. ezek a szabályai, amit leírtam. A 24 órásnál van még: előtte 24 órán át nem szabad dohányozni és alkoholt fogyasztani. De gondolom ezek most nem állnak fenn...KépKépKép
Amúgy szerintem nem is vészesek ezek az eredmények, az, hogy esetleg magasabbat mérnek az orvosnál, lehet akár az ún. fehérköpeny-effektus hatása is.
Érdemes esetleg a vérnyomásmérődet is "ellenőrizni", pl. a dokinál mérjetek az övével és a tieddel is, kb. azonos értéket kellene kapni. Nemrég hallottam egy olyan véleményt, hogy pl. a csuklóvérnyomásmérők 30 éves kor felett már nem a valós adatokat mutatják. Valaki ezt az erek állapotával magyarázta...

Szóval, fő a nyugalom, semmi stressz... (már ha ezt egyáltalán el lehet kerülni...KépKép)
Kép
Ági
aszemenyei
 
 


Lir!

Bocs, most néztem meg, a 30 nem is vonatkozhat rád!!

Bocs!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági, semmi baj Kép)

Igyekszem megnyugodni, igazából egy nagyon rossz éjjelem volt emiatt, aztán próbáltam agyból is lehiggadni...

Remélem minél tovább kihúzzuk együtt Lilussal, jó lenne, ha nem ezért kéne megindítani a szülést...
lirian
 
 


Lir!

Én drukkolok Nektek!!


Ági
aszemenyei
 
 


Szi Lir és Ági!

A két vérnyomásmérő össze hasonlítása nem oly egyszerű, ui egymásután egy vérnyomásmérő sem mér azonosat, nem kettő. Merthogy nem áll olyan gyorsan vissza a karban a keringés.

Másik. Alapvetően ezek nem vészes eredmények. Még messze állnak a megindításra indukáló értékektől. Amit én hallottam, hogy akár még 190/110-es vérnyomásnál is hezitálnak. Na nem akkor, ha ez állandósul csak akkor, ha ez hirtelen jött.
De azért figyelned kell. Sikerült megtalálni a természetes segítséges levelet?
Tehát figyelj oda, de ne izgulj, legalábbis próbáld meg. Ezt magamnak is mondhattam, de akkor is állandóan ez járt az eszembe, ez sajna ilyen.

Még sokáig ki fogjátok húzni együtt. Hol fogsz úgy egyébként szülni?

Ügyesen, és vigyázzatok egymásra!

Panni
uran
 
 


Uran! Ági!
A 140/90 alatti bármely érték, bárhogy mérték, biztosan nem kóros.
ABPM csak jóval efölött kell.
Lirian nem hypertoniás, nincs magas vérnyomása. Naponta mérni is felesleges, 2 - 3 naponta elég.

Tényleg nyugi.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Köszi Gyuri a helyreigazítást. Még jó hogy van itt egy szakember, mert mi is beleestünk abba a hibába, amimbe legtöbbször szoktak az emberek, hogy ez már majdnem rossz.
Úgyhogy , ahogyan Gyuri is mondta NYUGI, és várjuk jelentkezésedet. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Sziasztok Kép

Köszönöm a megnyugtató választ, Gyuri!!
És mindenki másnak is, hogy egyáltalán foglalkoztatta a problémám Kép

Ma megint 130 feletti volt a vérnyomásom, kezdem teljesen elveszíteni a realitás-érzékemet azzal kapcsolatban, hogy mi az, ami tényleg magasnak számít Kép

Gyuri, kérdezhetek még valamit?
A pulzusom mostanában (az estéket kivéve, amikor már minden lecsendesedik) 100 fölött van, eddig 105 volt a legmagasabb... ez jelent valami rosszat, vagy e tekintetben is megnyugodhatok? Kép

Előre is köszönöm a válaszokat Kép

Lir
lirian
 
 


Szia Lir!

Elvileg a 140/90-es vérnyomás feletti értékek számítanak magasnak. Ezekkel kell már foglalkozni. Ha több ilyen értéked van (akármelyik is magasabb az adottnál), akkor valamit tenni kell. Ez valamilyen gyógyszer szedését fogja jelenteni, gondolom. De egyelőre te nem vagy ez az eset. Tehát most ne foglalkozz még vele.

Abszolult laikusként úgy gondolom, hogy az igazán veszélyes vérnyomások úgy 180/110 körül kezdődnek. De lehet, hogy nincsen igazam. Azt hallottam annak idején, hogy terhesség esetén (lehet, hogy egyébként is) a per magas volta a rosszabb. Tehát továbbra is nyugi, és időnkénti ellenőrzés.

Sajna a pulzushoz nem tudok hozzászólni.


Kitartás
Panni
uran
 
 


Lir!
140/90 felett a foglakozás azt jelenti, hogy gyakrabban kell mérni..... 100 körüli pulzus terhesnek nem kóros.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!
8. hetes terhes vagyok, sajnos évek óta magas a vérnyomásom. első terhességem 35. héten ezért fejeződött be szerencsésen.Kislányom már 7 ves.
Eddig cardurát szedtem 1 mg naponta ezt most nm szedhetem. Viszont a vérnyomásom 150/60, 140/100 értékeket produkál rendszeresen mérem, itthon magamnak. Most kaptam napi egy vagy 2 szem Dopegytet, attól függően hogy mennyire megy fel. Kérdésem más vérnyomáscsökkentő nincs ami hatásosaab,?? sajnos nekem ez az előző terhességemnl is már felment 25. héttől 3 x 3 szemre naponta.
melike77
 
 


Szia!

Kicsit tapasztalt laikusként szólnék csak hozzá a dolgokhoz.

1. Én úgy emlékszem, hogy a dopegyt olyan gyógyszer, ami a hatását lassan, hosszú idő után, mondjuk egy hét alatt fejti csak ki (nekem ezt mondták), ezért nem értem azt a szedési stílust, hogy egyszer 1-et naponta, máskor kettőt, ahogy épp a vérnyomásod mutatja.

2. Amit még adni szoktak és nekem is adták a corinfar, ami más elven működik, másra hat, mint a dopegyt, ha jól tudom, ezért a kettőt egymás mellett szokták is adni, ha szükséges. Én is így kaptam. Tehát, lehet, hogy azt is kaphatnád. Ez visoznt azért is jó, mert gyors hatású gyógyszer, elvileg azonnal hathat a szájban szétrágva, vagy bevéve magas vérnyomás esetén.

Amit én mondanék, hogy nagyon sürgősen menj el vagy a háziorvosodhoz, vagya nőgyógyászodhoz vagy egy belgyógyászhoz, aki beállít valami terhesség alatt is szedhető, és hatásos gyógyszerre, merthogy ezek a vérnyomások terhesség alatt nem jók. Egyébként sem. Egyébként lehet, sőt biztos, hoyg van hatásosabb vérnyomáscsökkentő, csak az nem biztos, hogy adható kismamának.

Vigyázz magatokra! Pihenj, és nyugi!

Ja és veszélyeztetett vagy? Vagy dolgozol?

Panni
uran
 
 


Melike!
uran nem pontos.
A Dopegyt gyorsan hat. Ez a világszerte elsőként alkalmazott vérnyomáscsökkentő szer: TERHESEKNEK. Adagja nem lehet más csak 4x valami, mivel gyorsan bomlik, legalább 4x kell adni. A kezelés a SZÜLÉSZ kezébe való, mert övé a felelősség is. Neki KELL válallni a kezelést! pl. kezdetben 4x1 tbl, mit max 4x2 ig lehet emelni, mert nagyobb adagban már nem is hatásos, ekkor kell a másikat (un. kalciumcsatoran blokkolót) adni, a szertől függő mennyiségben és adagolási mód szerint. Az ellenőrzés helyes módszere pedig a 24 órás folyamatos, ambuláns (nem kórházban!) történő mérés un. ABPM.
Továbbás: lásson szemész (mióta áll fenn a baj), nézni kell a vesefukciókat (mi az ok? lehet más is) és a vizelet fehérje mennyiségét. stb.
Ja és veszélyeztetett terhesség! Igen.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a válaszokat Kép

Mérem a vérnyomásomat szorgalmasan, és hála az égnek azt mondhatom, hogy viszonylag jó számokat mutat a mérő Kép

Remélem ez így is marad, de azért a közelben maradok, jó hatással vagytok rám Kép

Köszönöm mégegyszer:
Lir
lirian
 
 


Kedves Gyuri!

Örülök, hogy leírtad, amit írtál. És sikerült újonnan helyre igazítanod. Engem, és azokat is akik engem a fentiek szerint kezeltek, ill. félretájékoztattak.
Az én kezelésem úgy történt, hogy először 3x1 corinfar, aztán később 3x1/2 dopegyt plusszba. Tehát közel sem aszerint, ahogyan leírtad. Ezt mi alapján kell megállapítani az orvosoknak, hogy mennyit kell adni, és miből? Mert fura, hogy 5-en 5 félét mondanak.
Az ABPM nekem is így lenne logikus, engem persze befektettek, mondván a kórhában az a tapasztalat, hogy anyukák nyugodtabb életet élnek, jobban látszik az eredmény (az indokot a nővérke mondta és no comment). Nekem sem tűnt logikusnak hiszen, utána itthon voltam. És nagyon nem mindegy, hogy rohangálok egész nap a gyerek után, vagy bennt tengek-lengek a kórházban. Na de miért lenne ez másképp, itt is vannak ellentétes vélemények.
Az pedig, hogy a szülész feladata ezt a kérdést eldönteni, az jogos, és valóban neki kell vállalni a felelősséget, ámde mit tegyen az ember, ha itt a neten pl. azt hallja, hogy ezt kell tenni, az orvosa pedig szögegyenest mást állít? Én elmennék egy harmadik orvoshoz is (pl. a háziorvos, vagy egy belgyógyász, merthogy egy 3. nőszógyászhoz mégsem mehetek el már). De ez magánvélemény. HIszen én mint nem-orvos más alapján hogyan döntsem el, hogy melyik szülésznek higyjek? (teszem fel mindegyik esetében bízom a szakmai tudásában, miért is tennék másképp)
Vagy fogadjuk el, hogy az orvoslás nem fehér és fekete, minden ember más és más, és vannak ilyen-olyan bevett szokások, rutinok, amik attól függnek, hogy az adott orvos éppen melyik tanszéken végzett, ki a főorvosa, meyik szakfolyóiratot olvassa,.... És remélhetőleg minden módszer jó, nem árt a babának, nekem sem.

Lehet választani, vagy jobb ötletet mondani.

Mindenkinek kellemes hetet
Panni
uran
 
 


Köszi a válaszokat belgyógyásznál voltam az mondta ezt de most elmegyek egy másikhoz mert ez enm votl biztató kérnék ugy is egy 24 órás vérnyomás monitorozást is.
melike77
 
 


Panni!

Elküdenéd az emilke-címedet a címemre? Szeretnék küldeni Neked valamit..

Köszi
Ági
aszemenyei
 
 


Uran!
Ez az én véleményem
gyuri
Szeged
 
 


Szia Ági!

Elküldtem.

Szia Gyuri!

Tudom.

Panni
uran
 
 


Panni!

Kép
Ági
aszemenyei
 
 


sZIASZTOK, MÉG EGY KÉRDÉSEM LENNE JÖVŐ HÉTEN SZERDÁN RAKJÁK FEL A 24 ÓRÁS VÉRNYOMÁSMÉRŐT, AZNAP UGYE AKKOR NE VEGYEK DOPEGYTET??
melike77
 
 


Szia Mel!

Szerintem erre kérdezz rá, de én LAIKUSKÉNT úgy gondolom, hogy azt szeretnék látni, hogy a gyógyszerrel együtt jó-e a vérnyomásod...
Ha nem ez a kérdés, hanerm az, hogy gyógyszer nélkül hogyan működsz... De erre AZ ORVOSODNÁL KÉRDEZZ rá!!Kép
Nekem eddig 4-szer volt ABPM-em, de a vérnyomáscsökkentő szedésekor mindig gyógyszerrel együtt nézték. (Tulajdonképpen így tudták kontrollálni, hogy elég-e és jól működök-e ezekkel a gyógyszerekkel)

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Szia Mel!

Én is ezt írtam volna. De már nem mertem. Hátha megint butaságot írok. Kép
De megerősíteni én is ezt tudom.

Panni
uran
 
 


mel!
Kapitális butaságot kérdeztél.
Magasvérnyomás betegséged van.Kezelik. A kezelés eredményességét akarják ellenőrizni (ABPM). És Te benned felmerül, hogy pont akkor abbahagyod a kezelést???? Azaz megszünteted azt, amit csinálnak. Juuuuuuj.
Bocs begurultam
gyuri
Szeged
 
 


Figyelj Gyuri, az hogy kezelik az tulzás ugy irta fel az orvos hogy felhivta a patikát hogy van e ez a szer... aztán a dózis. akkor vegyem be amikor magas. na nekem már reggel 160/60 akkor beveszem délben megint este megint magas... szóval nemirnám azt hogy kezelik de köszi a választ
melike77
 
 


Gyuri, itt sokan nem tudunk alapvető dolgokat, alapvető kérdésekre válaszokat, sokszor az orvosaink hiányos tájékoztatása miatt. Ne "gurulj be", Mel csak kérdezett, ez a topik ezért (is) van. Bocsánat, hogy beleszóltam.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Mel!

Arról nem írtál, hogy a nőgyógyászod mit mondott kezelésként, ha jól emlékszem, bár javíts ki ha nem így van. Holnap az ABPM alatt szedd a gyógyszert, de a Gyuri által írt módon, vagy ne szedd, bár ez veszélyes dolog lenne. Én inkább szedném, ha ilyen vérnyomásokat mérsz. És menj el a nőgyógyászodhoz sűrgősen, és mutasd meg neki az eredményt, hozzátéve, hogy ez napi 4x1 dopegyt mellett van így. Szerintem. De te életed, te babád, te terhességed.

Remélem segítettem.

Gyuri!

A Melnek írt leveled szerintem igen durvára sikeredett, még ha igazad is van. De nyílván rossz napod lehetett. Hozzáteszem, hogy ez a levél minősítette nem csak Melt, de Ágit, engem és az orvost is, aki előírta ezt az "adagot". Azért annyira kapitális baromságot nem kérdezett, szerintem, ha annak is tűnik. Na mindegy. Megtörtént, ez van.

Üdv
Panni
uran
 
 


Ok, bocsánatot kérek, de tényleg: ez olyan, mintha mondjuk egy cukorbeteg azt kérdezné, hogy amikor mérik a cukrát akkor is diétázzon, vagy akkor az inzulint se adja be.
Minden az orvos (vagy más hozzáértő személy) által előírt bármi (gyógyszer, diéta) bizony kezelés, még akkor is ha a doktor nem magyarázta el, hogy mit csinál, ami persze nagy hiba, de a vásár kettőn áll: mindent meg kell kérdezni. Nem szabad ugy gondolkodni, hogy "nem zavarom doktor ur a kérdéseimmel", igenis a végsőkig pontosítani kell, addig senki se nyugodjon amig kellő felvilágosítást nem kap, mert aztán jön egy goromba (Pannai: durva) fráter és olyanokat mond, hogy "kapitális butaság".
gyuri
Szeged
 
 


sziasztok.
Milyen kis vita alakult it ki, de tényleg nem kaptam az orvostól megfelelő utasitást és szerintem az hogy ha magasat mérek vegyek be egy szemet nem igzán helyénvaló.
Nőgyógyász: nála szültem a lányom anno 35. héten meginditva kiugró érték és csillagok látása miatt... Ő most is annyit mondott menjek el belgógyógyászhoz és állitsák be!!!
egyébként reggel megkaptam a ketyerét csak hogy hozzátegyem egy nővér lökte rám mineke redményeként itthon 2 óra elteltével már csak csipogott de nem mért!!! Na de azóta helyrehoztam a hibát, mert hiába hivtam fel ahol feltették azt mondta a hölgy kapcsoljam ki és be és ennyi..
amúgy szedem a gyógyszert igaz kérdésem lenne hozzád gyuri: a dopegyt táj. benne van Bromocriptinne ne szedjük namost nekem magas prolactinszint miatt 3 éve szedem a Bromocriptint jelenleg is este 2.5 mg.ot. miért van az a táj-ban hogy ne szedjük vele????
melike77
 
 


Szia Mel!

Azért hogy ne szedd a kettőt együtt!!!!!!!!!

Panni
uran
 
 


Szia Mel!

A Bromocriptin és a Dopegyt a prolactin koncentrációt ellentétesen befolyásolják...

Panni
uran
 
 


Mel!
1. Terhesen minek szednéd a Bromocriptint?
2. Ha két szerről azt írják, hogy együtt nem szedhető, annak oka van (ld. Uran)
3. Mi lett az ABPM eredménye.
4. Szerintem minden terhességi kórképet a szülész kezeljen, mert ő a felelős az egész terhességért (tanulja meg!) Ha pedig valamit nem tud (ilyen van), akkor konziliumot kér (tanácsok okosabbtól) és azt is ő hajtja végre. Tehát a belgyógyász ezt/azt tanácsol és a szülész rendeli el a kezelést, vizsgálatokat stb.
5. A "beteg", terhes, várandós (nem kívánt törlendő) pedig kérdez, kérdez, kérdez - megért, magáévá tesz, kételkedik!!!!
gyuri
Szeged
 
 


Hát nem tudom mi lett az eredmény mert a nővér levette a műszert és 1 óra mulva közölte hogy menjek vissza holnap mert nincs orvos aki kiértékelje!!!!!!
A Bromocriptint azért szedem mert a nőgyógy endokrinologus határozottan erre utasitott mivel a prol. szintem hipofizis microadenoma miatt magas!!
melike77
 
 


Na ennyit a magyar egészségügyről, ma telefonáltam hogy mielőtt elindulok tuti hoy van e a doki, és kiderült nem lezs majd csak hétfőn. Még jó hogy nem kocsikáztam 40 km ilyen uton.
melike77
 
 


Szia Mel!

Nem lehet, hogy a doki beteg lett, sürgős dolga akadt,...? Nem hiszem, hogy ez a dolog a magyar egészségügyre tartozik.

Panni
uran
 
 


Nem mivel elkotyatotta hölgy a telefonba hogy előadásra utazot...jolesett angyon
melike77
 
 


Akkor ez még mindig nem az egészségügy hanem a nővérke hibája, aki tájékozatlan, vagy odanemfigyelő volt, mert gondolom egy ilyen útról azért tud az előző napon. Szerintem. Hát ez van. Még szerencse, hogy nem mentél el. Kép

Panni
uran
 
 


És helyettes nincs?
De bizony ez mi vagyunk, a magyar Eü.
Szégyenlem is magam ilyenkor.
gyuri
Szeged
 
 


Mikor visszavittem megkérdeztem hogy esetleg egy másik orvos nem nézhetné meg az eredményt és határozottan nem volt a válasz, pedig mindegy lett volna ki adja meg a pontos diagnózist.
Na de ma már remélem lesz orvos és célegyenesben leszek, mert még mindig nem tudom hogy miért nem lehet szedni a bromocriptint és a dopegytet együtt és mert főleg mióta nem szedem a Bromot azóta tejem van....
Gyuri ne szégyeld magad, annyi a beteg hogy én már a látványtól is rosszul vagyok, csak számoltam az orvosra ezért akadtam ki egy kicsit..
melike77
 
 


Megkaptam az eredményem és hát az orvos szerint elég a 3*1 Dopegyt..
melike77
 
 


Mel!
4x!!!!
gyuri
Szeged
 
 


gyuri egy kérdés hogy osszam el a 4-et,?
melike77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: