Új privát üzeneted érkezett!

Zseppy!

Nem hagyjuk abba!!! Kép
Szépen "beálltunk" a két naponkénti együttlétekre. Egyrészt röhejes, hogy "kötelező" együtt lenni, másrészt így egy kicsit sűrűbb lett a "magánéletünk", mint annakelőtte volt. Kép

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok,
elfelejtettem írni nektek, hogy szabin voltam pár napig...

Andi: gratulálok a babátokhoz és jó egézséget a terhességhez!

Cupicica: régebben kint dolgoztam Bécsben és a ruhaválaszték bőségét csak meg tudom erősíteni. Nekem már mindegy lenne hol válogatok, csak válogathassak Kép)

Lányok, ez a PG mittoménhány hogy működik? Én láttam valami hasonlót a DM-ben, de abban 5 darab valami volt. Na most mi van, ha nem abban az 5 napban van a peteérésem? És milyen árban van?

Én most azt sem tudom hányadik napon vagyok, annyira fáradt vagyok. Hétvégén férjem dolgozott és egyedül voltam a gyerekkel. Olyan nehéz a kétnaponkénti szeretkezést betartani, mikor vannak olyan napok, mikor fiamat csak későn tudjuk ágyba dugni és utána már mindenhez van kedvem csak "ahhoz" nem. Ti nem vagytok így ezzel néha?

Puszi mindenkinek!
viki30
 
 


Sziasztok!

Újra itthon vagyunk. Jót tett ez az egy hét nekem. Igaz a babaprojekt hátrányba került, de majd most bepótoljuk.

Andi
Gratulálok a babához, jó egészséget és zavartalan terhességet kívánok!

Viki30
Teljesen egyetértek veled. Nálunk sem működik a kétnaponta együttlét. Van olyan amikor csak behullok az ágyba és egyáltalán nincs kedvem hozzá. Nálunk rapszódikus ez a dolog, van úgy hogy 4 egymást követő nap is, de eltelhet egy hét is mire együtt vagyunk.

Cupicica
Hajrá, csak így tovább!

Puszi mindenkinek!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 

 
 

Viki!

A pg53 egy ovuláció figyelő mini mikroszkóp. Gyógyszertárban tudod beszerezni, 2-3000 forint körül. Nyálmintával működik, a használata elég egyszerű.
A DM-ben olyan tesztet láthattál, ami szintén a peteérést figyeli, a vizeletbe kell mártani a tesztcsíkot, ez 3000 forint és öt darab van benne. A pg53 szerintem jobban megéri, mert az "örök" darab. A hatékonyságáról több helyen is jókat olvashatsz.
A gyógyszertárban lehet még kapni egy Babymine nevű minimikroszkópot is, de az 13.000 forint.

Nálunk sem szentírás a kétnaponkénti együttlét, van, amikor mi is hullaként esünk be az ágyba, de azért igyekszünk odafigyelni, különösen így ciklus közepén, meg amikor jelez a pg53. Kép

Cupicica
cupicica
 
 


sziasztok,
én csak olvasom a 2 naponkénti együttléteket, de ez nekünk nem megy. nagyon fáardtak vagyunk mire este lesz, ráadásul a férjemnek egy csomószor túlóráznia kell /jobb esetben itthon túlórázik (programozó/ én meg nagyon fáradékony vagyok. az is eszembe jutott, hogy biztos nem véletlenül van olyan, hogy jobban kívánjuk néha az együttlétet mert akkor talán nagyobb az esély a babáraKép
kumpibogar
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki épségben visszatért, remélem, többen már a szó szoros értelemben többen jöttek vissza, mint ahányan elmentek. Kép

Viki!
2160 Ft a PG/53. Én 3 napja vettem.

Én meg most már több mint 1 hete vérezgetek. Pontosabban valamikor vérzek, valamikor nem. Nem tudom, mi ez. Lehet, hogy el kéne mennem a dokihoz.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi,
Szerintem is menjél el dokihoz. Azért az nem normális, ha vérezgetsz. Mellesleg ciklus közben vagy, vagy meg kellett volna jönnie. Ha utóbbi csinálj gyorsan terhességi tesztet.

Megmondom őszintén mi már úgy kaptuk a PG53-at és mivel nem voltam benne biztos, ezért vettünk mi is ovulációs tesztet (amit a DM-ben láttatok). Szóval azért így legalább nem fecsérelsz el feleslegesen sok pénzt...

2 napi együttlét nálunk nagyon sokáig problémát okozott. Leginkább miattam. Most persze megint ez a szitu, de most már nem baj, ha nincs így. Szóval tényleg figyeljetek oda, és ovuláció esetén akár naponta is (dokim szerint ez kedvez a fiúknak)...

Kitartás!

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Mesi,
szerintem is menjél el orvoshoz!

A "programozott" együttlétek miatt talán érdemes több romantikát belevinni a dologba, bár ha mindkét fél fáradt, akkor ez nehéz.
Nálunk már az is megkönnyítette a dolgot, hogy nem kell óvszert használnunk, így több spontaneitásra nyílt lehetőség. Az is fontos, hogy a "programozás" ne menjen a kapcsolat rovására! Nem baj, ha "csak" háromnaponta kerül rá sor, mint ahogy abból sem, ha szinte minden nap! (Bár azért én a magam részéről próbálok a két naphoz igazodni Kép)

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?

Mesi!
Az általad adott útmutató alapján megcsináltam a saját Jónás naptáramat, de egyvalamit nem értek. Nekem úgy tűnik, hogy hónaponként felváltva jelzi a kisfiút, illetve a kislányt. Nem tudtam megfejteni, hogy mit jelentenek a sárga pöttyök (talán ciklus közepe?), illetve a kis rombuszok.
Van valami ötleted?

Köszi a segítséget!

Cupicica

U.I.: ha jól értelmezem az ábrát, bécsi tartózkodásunkra jelölte a kisfiút. Én már ezt sem bánom, csak sikerüljön!!!
cupicica
 
 


Sziasztok!

Cupicica!
Nekem nem váltva jelöli a kisfiút és a kislányt. Vannak olyan hónapok, hogy egymás után 3x is kisfiút jelez. Szerintem neked csak pont így jött ki, bár ezt nem értem, hogy hogyan számolja.

A pöttyökről és a rombuszokról valahol azt olvastam, hogy az egyik a teliholdat jelöli, a másik pedig a félholdat. De nem tudom, ez mennyire igaz.

Szóval akkor kisfiad lesz! Ne is bánd, egyenlőre nekem is csak egy kisfiam van, de imádom. egyáltalán nem bánom, hogy nem kislány lett. Jó persze, így másodikra kislányt szeretnék, de ha kisfiú lesz, akkor is örülni fogok.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Mesi,
azért még ne kiabáljuk el a dolgot!!! Persze azért a próféta szóljon belőled!!!
Most már ott tartok, hogy mindegy, mi lesz a neme, de a titkos vágy mégis csak egy kislányka...
Persze a négy gyerekbe minden belefér! Kép

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom már mindenki beszerzte a PG53-at. Hétvégén gyönyörűen kivehető páfránymintát mutatot úgyhogy remélem sikeres lesz az akciónk!

Zsófi
hzsófi
 
 


Szia Zsófi!

Szívből kívánom, hogy úgy legyen!!! Kép

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!
Azért tévedtem ebbe a topicba, mert én is 2006-ban akarok szülni, és fogok is!! Kép Holnap töltöm be a 17. hetet, április 22. körül lesz a nagy nap!
A teherbeesés nálunk sem első nekifutásra sikerült. Egy viszonylag kis hormontartalmú fogamzásgátló abbahagyása után szépen okosan kivártuk a 6 hónapot (pedig hallottam, hogy a 3 is elég lett volna...) mialatt élesben nem próbálkoztunk.
Az első nekifutás után fél évvel jött össze a trónörökös, pedig én azt reméltem talán hamarabb. Talán az volt a baj, hogy nagyon rákészültem lelkileg, illetve nagyon lelombozódtam egy-egy mensi után. 7 napos késés után csináltam meg a tesztet, ami pozitív lett. Előtte 2-3 hónappal csináltam már egyet 6 naposnál, és amikor negatív lett, akkor megfogadtam, hogy én többet tuti nem élem bele magam, nem is veszek többet tesztet, csak ha már nagyon sokat késik, vagy esetleg jönnének a reggeli rosszullétek. Ha jönni akar a baba, úgyis jönni fog, majd a természet elintézi. Persze azért dolgoztunk rajt mi is! Kép
Szedtem két-három hónapig a Clostylbegyt nevű peteérést elősegítő bogyót, amit a dokim írt fel, lehet, hogy ez is segített. Ultrahanggal minden hónapban megnézett, megállapította, hogy igen, van ennyi meg ennyi mm-res jó nagy érett tüszőm, ekkor meg ekkor érdemes próbálkozni.
Aztán sikerült! Eddig teljesen jól viselem, még csak rosszul sem voltam egyszer sem, semmi hányinger vagy émelygés, semmi görcs. Remélem így is marad. Kicsit félek, hogy azért nem fog minden ilyen simán menni és én sem úszom meg kellemetlenségek nélkül, de remélem ha eddig kegyes volt hozzám a sors, akkor talán ezután sem fog nagyon gyötörni. Kép
Fiú vagy lány téma nekünk eddig még mindegy, hiszen első baba lesz.
Megkérdezni meg szeretném, mert nagyon kíváncsi természet vagyok. Pedig jó és szép dolog lenne meglepődni is, amikor kipottyan, de hát ha egyszer közli a doki, hogy látni a nemét, nem tudom majd megállni, hogy ne kérdezzem meg. Persze csak ha mutatja magát! 28-án megyünk legközelebb UH-ra, akkorra már betöltjük a 19. hetet. Úgy tudom akkor már van, hogy meg tudják mondani. Meglátjuk.
Egyelőre ennyit szerettem volna írni magunkról, illetve ennyi jutott eszembe! Kép
Úgyis jön majd aktuális téma, amiről írni lehet, illetve kíváncsian várom, hogy mi lesz veletek! Aki most próbálkozik, annak sok sikert, hajrá! Akinek pedig már összejött, annak sok-sok egészséget továbbra is!
Puszi: Nadine.

nadine81
 
 


Sziasztok lányok!

Nadine
Üdv köztünk!
Gratulálok a pocaklakóhoz, jó egészséget és további problémamentes babavárást kívánok!

Úgy látom már csak én vagyok lemaradva a pg53 megszerzésével. Az az igazság én úgy hiszek
benne,hogy enélkül is összejön. Aztán lehet, hogy koppanok megint!

Hzsófi
Hajrá,sok sikert!Kép

Cupicica
Kívánok neked egy kislányt, hátha segít.Kép

Mesi
Mi újság voltál dokinál a vérezgetés miatt?

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Nadine!
Üdv köztünk! Hol fogsz szülni (tudom, nekem ez a dilim)

HZsófi!
Nagyon szurkolok nektek (meg mindenki másnak is)!

Bufo!
Persze, a pg53 nélkül is összejön, az előző terhességemnél én sem csináltam semmit. Na jó, csak hőmérőztem. Én is csak azért vettem meg, mert kiváncsi voltam rá, meg most olyan rendszertelen nálam minden.
Egyébként nem voltam dokinál (amúgy is 2 hétre előre tudnak csak adni időpontot), mert megszűnt a vérezgetés, viszont meg se jött rendesen. Ez már a 31.nap. De a múltkor is 35 napra jött meg, nem tudom, lehet hogy egyáltalán nem akar beállni a hormonháztartásom a szülés után? Mindegy, még várok. Terhes tuti nem vagyok (semmi jelét nem is érzem), mert mi még nem akcióztunk élesben, hogy meglegyen a fél év a két terhességem között. Most decemberben akartuk elkezdeni, de ha így alakul, lehet hogy nem lesz belőle semmi. Azért is jó nekem most ez a pg53, mert legalább látnám, hogy van-e peteérésem, vagy az is hiányzik.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!
Bufo,
köszönöm a jókívánságokat, remélem minden marad így!
Mesi,
Sopronban fogok szülni, mert hozzánk ez van legközelebb, kb. 20 km. Pár éve újították fel az egészet, így elég szép és kultúrált. Tudom, hogy nem ezen múlik, de nálam ez is fontos. Jártam már olyan kórházban, ahol inkább nem szülnék...
Itt, ebben a topicban ki hányadik csemetéjét várja vagy hányadik csemetét próbálja összehozni és mióta próbálkozik?
Sziasztok: Nadine.

nadine81
 
 


Sziasztok!

Rókus kórházból melyik dokit, szülésznőt ajánlanátok?
Tegnap voltam a terhestanfolyamon, megmutatták a szülőszobát, és egy csomó infót elmondtak. Én kiváncsian hallgattam.

Zsuzsa
veletek
 
 


2006 januárban fogok szülni

zsuzsa
29.hét
veletek
 
 


Sziasztok!

Nadine
Mi a 2. csemetén dolgozunk. Már van egy kisfiam Dávid, ő januárban lesz 2 éves. Októberben fogtunk neki a dolognak, eddig még nincs eredmény. Bízom benne év végéig összejön a kistesó.

Veletek
Én is a rókusban szültem. Az én dokim dr Demeter János, a szülésznő Szabolcsi Erzsébet (volt, de most nem dolgozik, mert, balesete volt).
Akiket dícsértek Halmosi, Mihályi, Tóth dokik. Személy szerint nekem még Tóth doki volt szimpi
( minden nap bejött megnézni pedig nem is nála szültem). Szülésznőt nem nagyon tudok ajánlani mert a többit nem ismerem.
A szülőszoba kicsit riasztó elsőre, de nagyon figyelembe veszik te mit szeretnél. Legalábbis akkor nálam így volt. Azóta nem tudom mi a helyzet. Elkezdték már a szülészet felújítását?
Pontosan hanyadikára vagy kiírva?

Mesi
Lehet, hogy még kicsit össze van zavarodva a hormonháztartásod. Ez szülés után nem ritka. Biztos közrejátszott a műtét is, és a szoptatás is hirtelen maradt abba. Minden visszaáll majd , de lehet, hogy több idő kell hozzá. De addig is nézegesd a kis készüléket. Mi meg szurkolunk.

Mindenkinek kellemes további napot!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Én Anita vagyok, nekem is van egy kisfiam már,aki februárban lesz 5 éves. Sajnos én a második babát elvetéltem a 7. hétben. az okot nem tudjuk. Azóta folsavat szedtem és 3 napja keztem el az elevitet. Most 3 hónap pihenőre vagyunk ítélve, addig nem próbálkozhatunk. Január elején lehet újra. Az a baj, hogy én már nagyon szeretném és félek, hogy a vetélés miatt nem fog összejönni elsőre. Kérlek segítsetek. Mi ez a PG53 és hogy működik. Előre is köszi.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Nadine!
mi is a 2. babán dolgozunk. Kisfiam, Zsoltika holnap lesz 4 hónapos.

Anita!
Ne kenődj el, tuti sikerülni fog a babó! Kolleganőimnek is volt vetélésük, és most velem együtt vannak gyesen. A pg53 egy minimikroszkóp, a peteérést jelzi (azaz, hogy mikor célszerű akciózni). de bővebbet olvashatsz róla a http://www.licencia.hu/index.html oldalon,ezen belül jobb oldalon a Családtervezés/fogamzásgátlás. Itt meg is lehet rendelni. Egyébként kapható a gyógyszertárakban, a www.hazipatika.hu-n is. 2160 Ft. Szerintem megéri, mert egy örök darab.

Zsuzsa (Bufo)!
Igen, valószínűleg összezavarodtak a hormonjaim. Azért remélem, nekünk is hamarosan összejön a baba. Legkesőbb márciusig terhes szeretnék lenni. Igazad lehet, de én erre nem is gondoltam, hogy közrejátszhat a műtét. Meg hát igen, tényleg hirtelen maradt abba a szopi. csak én is úgy szeretnék már páfrányokat látni, nem csak a kis gömböket.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Szia Mesi!

Remélem nálunk is kapható a gyógyszertárban. Ma mindenképp megnézem, bár még nem sürgős, csak tesztelni szeretném, nekünk még vigyázni kell, de kíváncsi vayok működik-e.
Köszi a segítséget.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Nadine, Anita!
Üdv köztünk! Kép

Mi szeptember óta próbálkozunk, első baba lesz.
Remélem a pg53-ról már ódákat fogok zengeni 2-3 hét múlva! Kép
A múlt hónapban is jelzett rendesen, de a baba nem jött össze. Kép Persze ennek nyilván más okai voltak.

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit ráérek, úgyhogy szórakoztam egy cseppet a neten. A Mesi által megadott Jónás módszeres oldalon (ahol már a magamra vonatkozó részt megnéztem), kipróbáltam a férjem adatait, mivel a férfiak számára is lehet ilyen naptárat készíteni (meg hát végül is rajtuk múlik, hogy X vagy Y kromoszóma kerül-e a petesejt közelébe Kép), az eredmény a következő: számára is nagyjából ugyanazokra az időszakokra jelzik az fogantatási időpontokat, csak éppen tökéletesen a fordítottját, mint nekem! Neki is felváltva vannak fiús, illetve lányos hónapjai, de ezek még véletlenül sem esnek egybe az enyéimmel!
No, majd meglátjuk!

Cupicica
cupicica
 
 


Cupicica!

Én is kipróbáltam Zolira, és neki is pont fordítva jelezte a kisfiút és a kislányt. Az időszakok nálunk is kb egybeesnek 2 nap csúszással. Most már én is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény. Egyenlőre mondjuk még csak várok, hogy a hormonjaim végre hajlandóak legyenek rendbe szedni magukat...

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, gratulálok Dávidhoz, biztosan sok örömötöket lelitek benne, és remélem hamarosan követi őt egy hugica vagy öcsike, és karácsonyra tényleg betehetitek a fa alá a pozitív terhességi tesztet! Kép

Anita, nagyon sajnálom a babát, szörnyű lehetett. De ha jól érzem, már sikerült túltenni magatokat rajt (már amennyire lehet..) és új erővel, új reményekkel indultok neki a következő apróságnak. Nekem ugyan csak az első baba van a pocakban, de az elején nagyon féltem, hogy vetélés lesz belőle. Egyáltalán nem volt rá semmi okom, csak sajnos alapban nagyon parás vagyok. Alig vártam, hogy túllépjek a 12. héten, igaz utána is bármi lehet.. De most már próbálok egyre kevesebbet ezzel foglalkozni, és csak a jó dolgokra figyelni.

Cupicica, további sok sikert a babaprojekthez, látod, nekünk is fél év kellett hozzá, de sikerült. Nekem fogalmam sincs mi az a pg53, még csak nem is hallottam róla. Csak most, hogy visszaolvasom a korábbi írásokat! Kép

Mesi, van valami oka annak, hogy ilyen hamar "dolgoztok" Kép a második utánpótláson? Van, aki retteg, nehogy teherbe essen, míg a pici el nem múlik mittomém 1,5 - 2 éves. Mondjuk én is így tervezem, úgy képzelem el, hogy kevés legyen a korkülönbség (ha lesz második..) a két manó között. Fene tudja melyik a jobb. Biztos mindenki maga tudja, úgy dönt, ahogy jónak látja. Nálatok mi szólt emellett?

Sziasztok: Nadine.

nadine81
 
 


Sziasztok!

Nadine!
Bocsi, rövid leszek, mert Zsolti már reklamál, hogy felébredt. Azért akarunk most még 1 babát, mert kicsi korkülönbséget akarunk.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Nadine!

Köszi a bíztatást! Egyébként azért szereztem be minden "segédeszközt", mert jövőre 30 éves leszek; négy gyereket szeretnénk, tehát nincs túl sok időm a megvalósításra! Egy csomó vizsgálatot is megcsináltattunk előre, mert normál esetben egy nőgyógyász 1-2 éves sikertelen próbálkozás után kezd el ezekkel foglalkozni.
Eddig nem "karrierista" szempontból nem vállaltam babát: a férjemmel tavaly házasodtunk össze 1 év jegyesség után; és azért vártunk egy évet, hogy az osztályomat le tudjam érettségiztetni. Ezt csak azért írtam le, mert mostanában a sajtóban egyre több helyen lehet olvasni, hogy a nők a karrierjük miatt egyre később vállalnak gyermeket, és ha 30-35 éves koruk körül ez eszükbe jut, azonnal akarnak mindent.

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Köszi Nadine az együttérzést. Valóban próbálok túlleni a baba elvesztésén és csak előre nézek. Attól félek túlságosan is rá vagyok most kattanva, és úgy érzem sikerülnie kell.
Az első babánál nem volt semmi problémám, eszebe se jutott, hogy elvetélhetek, pedig kint dolgoztam Németországban és elég nehéz fizikai munkát végeztem egy gyors étkezőben illetve a konyháján. Gondolhatod, azokat a hatalmas nehéz edényeket mosogatni. stb. Szóval meg se fordult a fejemben, hogy történhet valami. 13 hetes voltam mikor visszaköltöztem ( lejárt a vízumom). De csak pozitív élményeim vannak az akkori terhességemről. Hányingerem is addig volt, míg meg nem ettem egy kiflit. Aztán bírtam egésznap. És most tessék, mikor mindenféle félelem nélkül indultam a következőnek, ez történik. Sajnos. De igyekszem túl lenni rajta és a következő próbálkozásra koncentráli, de úgy érzem görcsös vagyok és egy kicsit félek is, nem élnék túl még egy vetélést.
Nem tudom az agyamnak megmagyarázni...
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita!

Próbálj meg az orvosoddal beszélni a félelmeidről! Olvastam, hogy sárgatesthormon-hiány is okozhat vetélést, ezt azonban jól lehet mérni, és gyógyszeresen kezelni. Esetleg kérdezz rá! Ha pedig összejön a baba, biztos van rá valami mód, hogy sokat pihenhess vele az első időkben is!

Ha túl görcsös vagy, az "blokkolhatja" a fogamzást (mondom én, aki azon görcsöl, hogy mihamarabb legyen babája Kép)

Cupicica
cupicica
 
 


Szia Cupicica!

December elején megyek vissza a dokomhoz. Meg akarom nézetni magam. Rákszűrés és egyéb dolgokat kérdezni tőle. Remélem nem talál semmit és indulhat a baby projekt. Mikor elvetéltem nem mondott semmit a sárgatesthormon- hiányáról. Azt mondta, hogy ilyen kis terhességnél valószínűsíthető, hogy genetikai jellegű hibából adódóan hal el a magzat és örüljek neki, mert később sokkal nehezebb feldolgozi, ha a baba ne talán nem egészséges. Ebbe a válaszba próbálok beletörődni, és remélem, hogy a következő babám nem lesz gén hibás.
Sajna 1/2 2-kor lejárt a munkaidőm és legközelebb majd hétfőn tudok benézni hozzád(tok). Csak a munkahelyemen van internet. Puszi nektek!
Jó hétvégét.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek mi történt. A párom befizetett egy útra (2 hét Egyiptom), és november 30-án már indulunk is.Kép Ha máskor nem akkor majd ott hátha sikerül a következő baba. Teljesen fel vagyok dobva, akkor voltunk utoljára nyaralni amikor kiderült, hogy Dávidal terhes lettem. Októbar 20 körül kell megjönnie, tehát ha ez a hónap sem lesz sikeres akkor majd ott összehozzuk a 2. trónörököst.

Anita
Nagyon sajnálom ami veled történt, de én is csak azt tudom mondani meg kell próbálni túllépni rajta. Kívánom minnél hamarabb legyen valaki a pocakodban aki elfeledteti ezt a bánatot.Kép
Hidd el sikerülni fog, és ne őröld magad, az nem használ.

Cupicica
Milyen vizsgálatokon voltatok?

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok,
hú, hát itt annyi munka volt, hogy minden nap csak odáig jutottam el, hogy írni kéne nektek, de a megvalósításra már nem maradt idő.

Cupicica: mi sem tartjuk be görcsösen a kétnaponkénti szeretkezést és próbáljuk mindig úgy beállítani a dolgot,hogy semmi másra nem vágyunk jobban fáradtan, minthogy összebújjunk Kép Érdekes, mert én sziklaszilárdan tudtam, hogy az első gyerekem fiú lesz. Mi nem kérdeztük meg a nemét, de egyértelműen lehetett látni az UH-on. Most én is szeretnék kislányt, de egy kispasit is nagyon eltudnék képzelni.

Krumplibogár: nálunk is az a gond, hogy vannak napok, mikor férjem este 9 körül ér haza. Na most én fél 10 körül sokszor le szeretnék feküdni, így előfordul hogy gyakorlatilag már az ajtóban rákényszerítem házastársi kötelességeinek teljesítésére Kép

Mesi: nekem is volt gyenge hóközi vérzésem, de nálad ez még szerintem teljesen érthető. Nemrég szültél, beletelik egy kis időbe, míg beáll a régi rend.

Zsófi: kiváncsian várom a páfrány eredményét! Kép

Nadine: gratulálok a babához! Örülj neki, hogy nincsenek problémáid és nyugodj meg, biztosan egézséges a babád!

Bufo: nekem sincs PG53-am... De jónak tűnik, amit a lányok írtak róla. Hú, az egyiptomi út biztosan nagyon szép lesz. És két hét!!

Péknéanita: sajnálom, ami a babáddal történt. A héten derült ki a kolleganőmről, hogy újra babát vár, a harmadikat, de mesélte, hogy velük is ez történt januárban. Sajnos ilyen szörnyűségek előfordulnak az életben, és ennek igazán nem lehet látni az értelmét.

Cupicica még csak annyit,hogy második babánál már türelmesebb leszel. Ilyenkor már ott egy pihe-puha nyálas lókötő, aki nem hagy időt a napok számolgatására. Nálunk a férjem az, aki türelmetlen, mindig kérdezi hogy hova tettem már azt a kistesót, mert Õ úgy érzi már odaaadott mindent, ami részéről ehhez szükséges Kép

Puszi nektek és szép hétvégét!
viki30
 
 


Sziasztok!

Bufo!
Nem semmi a párod! Ott tuti összejön a trónörökös. Múltkor Cupicica ment el Bécsbe, és remélhetőleg 3-an jöttek haza, most meg ti.
Lehet, hogy nekünk is el kéne utazni?
Mi csak karácsonykor fogunk menni apósomhoz. Nem hiszem, hogy ott sikerülne nekünk.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok,
Végre be tudtam lépni. Napokig nem láttam semmit a topikban...Kép

Pihenéssel eléggé sok minden megoldhatóKép Mi pontosan tudjuk, hogy Gazemberünk a keszthelyi nyaralásunk alatt jött össze. Most a második, meg akkor, amikor én itthon voltam Vele betegállományban.

Viki,
Nem akarlak elkeseríteni, de egy idő után (kb. 1 év) elveszted a türlemedet és még rosszabb, mint az elsőnél, mert nem érted most miért nem, ha már egyszer sikerült... Szóval mi már minden vizsgálaton túl voltunk.

Bufo,
Általában egy egyszerű hormon vizsgálattal ki lehet deríteni azt, hogy nőknél van-e bármilyen hormonális probléma. Nekem 3-szor kellett mennem egy ciklus alatt. Aztán, mivel nekem az első császár volt (és sajnos a császárnál előfordul, hogy "összenő" a petevezeték) voltam HSG vizsgálaton (petevezeték átjárhatóság). Ja, azt elfelejtettem, hogy a hormon vizsgálatnál mindig uh-zott is Doki bácsi, hogy van-e peteérésem. A hormon vizsgálatot nekem kb. 4-szer csinálták meg, de nem volt egy értékem sem rossz. HSG vizsgálat jó lett. De máshol, ahol még egy baba sincs tudtommal a pasival kezdik a kivizsgálást.

Lyányok,
Kitartás, még a Babóknak is dönteniük kell milyen családhoz és főleg kikhez szeretnének tartozni. Tudom ez misztikusan hangzik, de nálunk mielőtt kiderült terhes vagyok félévvel azt magyarázta Gazember, hogy már a csillárról figyel minket a kistesó. Aztán amikor közölte szerinte már a hasamban van, meg se lepődtem, hogy kiderült terhes vagyok.

Cupicica,
A vércukrom 4,2 volt terhelés után (tökéletes). Kicsit vérszegény lettem, de az ellenanyag negatív lett. A vizeletem jó lenne, ha nem lenne tele vesehomokkal. Anyu megkérdezi mitől lehet, hátha diétával kiküszöbölhető. Bár azt már mondta, hogy ne egyek sok édességetKépKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ennyien mellettem vagytok.
Én holnap megyek a megrendelt PG53- ért. Aztán hétvégén beteg leszek "remélem", mert a vetélés után egy kicsit rendszertelen, aztán én is tesztelem a mikroszkópot. Decemberben még megvárom, hogy megjöjjön, aztán indulhat a próbálkozás.
Zsuzsa! De jó, hogy Ti eltudtok még menni nyaralni! Remélem sikerül ott összehozni a kis jövevényt. Az első babám nekem is Németországban fogant. Látszott is rajta, mert 2 éves koráig "igen" szó helyett a "ja" szót használta. Kép))))
Aztán a bölcsibe leszokott róla.
Viki30! Remélem nem sérletek meg,de Te is elváltál?
Csak azért kérdezem, mert írtad, hogy nincs pasid. Ha nem akarsz, ne írj róla.
De én is elváltam. És végre 2 éve találtam egy férfit, akivel együtt élünk 1 éve. Vele tervezzük már a babát. Nekem 1 fiam van, neki 1 fia és 1 lánya.Az Õ gyerekei igazából nem velünk élnek, de sokat vannak velünk.
Április 22-re tervezzük az esküvőt, minden felhajtás nélkül szűk családi körbe. Nagyon örülnénk, ha már hárman lehetnék az anyakönyvvezető előtt.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok,
hogy telt a hétvégétek? Én kicsit behoztam a lemaradásomat, takarítottam szombaton és jókat főztem. Anyukám sajnos beteg most, így mozira esély sem volt.

Zseppy: ebben tényleg van valami, gondolom 1 év után már én sem lennék ilyen nyugodt. De már sokszor gondolkoztam azon,hogy mi van, ha csak egy gyerekem lesz. Nagyon szeretnék még babát, de ha ez előfordulna, akkor is azt mondhatnám, hogy már szerencsés ember vagyok, mert egyszer megadatott. Fura, mert hétvégén mondtam is ezt férjemnek, és Õ csak annyit mondott: nekünk lesz még babánk és kész Kép
Ezzel a petevezeték összenövéssel megijesztettél, mert nekem korábban volt egy méhenkívüli terhességem és akkor az egyik petevezetékemet eltávolították.
Nekem egyébként a cukrom volt magas fiammal, én sem ehettem édességet Kép(

PéknéAnita: Azt hiszem én is megrendelem a PG53-at, mert éjjel azt álmodtam, hogy megcsináltam és éppen azt mutatta, hogy ovulálok Kép
Jajj, remélem nincsenek jövőbelátó képességeid, mert nem váltam el! Próbáltam visszaolvasni, hogy mit érthettél félre, de én inkább olyanokat szoktam írni, hogy férjem így, férjem úgy Kép
Egész biztos,hogy áprilisig babás leszel, ez nem is kérdés! Csak kezdj hozzászokni a gondolathoz, hogy keveset táncolhatsz majd! Kép

Képzeljétek, jelentkeztem egy futó csopotba. Tudom, hogy ez nem a legjobb időzítés, de annyira szeretnék mozogni és futni imádok. Na és ez az, ami talán megoldható gyerek mellett. Remélem, nem lesz hosszú futó pályafutásom, mert valakinek nem fog tetszeni a pocakomban Kép

Puszi nektek!
viki30
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Egyiptom biztosan nagy élmény lesz!
Vizsgálatok: a férjemnél spermavizsgálat; nálam általános orvosi vizsgálat+clamydia szűrés (tavasszal voltam rákszűrésen és ultrahangon, ezért ezek most nem kellettek).

Zseppy!
Örülök, hogy jelentkeztél, már aggódtam miattad! Próbálj meg sok gyümölcsöt enni, meg ha szereted a turmixot (persze cukor nélkül!), akkor az is segíthet az édesség iránti vágy csillapításában. Kép

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!

Viki30: Nem akarok a jövőbe látni, Isten ments, valamit félreértettem.Bocsi!!! Már meg is találtam.De hülye vagyok Kép!!! Na mindegy egy kicsit figyelmetlen voltam így munka közben. Mégegyszer ezer bocsi. Nem akarom a frászt hozni rád. Kép
Az esküvőnkön nem lesz nagy buli, így másodszor nem igazán illik. De azért a családdal is lehet jót szórakozni. Nagyon bízom benne, hogy addigra tényleg lesz egy pocilakóm. Kép
Ez valóban jó ötlet, hogy sportolni szeretnél. Csináld, az kikapcsol.
Én a fiam előtt sokáig néptáncoztam, és mióta elváltam visszamentem. Nagyon jó. Szeretném a babáig folytatni. Az egyik csaj nálunk 6 hónapos terhességéig táncolt és elég könnyen szült. Azért én addig nem akarok, ha megtudom, hogy terhes vagyok azonnal abbahagyom, nem élnék túl még egy vetélést.
Puszi:
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Viki30
A hétvége nálunk mozgalmas volt. Szombaton vásárolni voltunk 3-saban. Dávidnak szandált, a férjemnek fürdőgatyát. Hát kész tortúra volt. Minden mozgó járműnél meg kellett állni és persze alig tudtunk szabadulni. Vasárnap anyósoméknál voltunk. Így a takarítás mára maradt.
A méhen kívüli terhességed hogy derült ki? Bocsi ha butát kérdezek, de arra rá lehet jönni UH nélkül?

Péknéanita
Én is örülök, hogy végre el tudunk jutni egy kicsit pihenni. Igazából a férjem nem tudott eljönni szabadságra sem tavaly, sem idén nyáron ezért megyünk most.
Az én fiam az igen helyett, "aha"-t használja.

Cupicica
Már voltunk egyiptomban, most inkább csak pihenni megyünk, nem hiszem , hogy minden látványosságot megnézünk megint. De azért fél napos programokra biztos elmegyünk, hosszabbra nem , mert Dávid nem hiszem, hogy bírná.

Zseppy
Most egy kicsit megijedtem, mert én is császárral szültem, de remélem nem az összenövések miatt nem lettem eddig terhes. Igaz még csak 1 hónapja próbálkozunk. A férjem azt mondja nem lóverseny ez, mi van ha eltelik fél év és csak akkor jön össze, ne görcsöljek rajta.
A második babát szülheted rendesen mit mondott a doki?

Tücsök
Az ég szóljon belőled.Kép
Veletek mi újság, teljesen jól vagy már? Zsolti rendes gyerek vagy kis gazember aki folyton anyát igényli?

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Cupicica,
Most megint gond volt a topik láthatóságávalKép
Én arra is gondoltam a sorozatos megfázás miatt sok C-vitamint ettem És ugye a felesleget elvileg kipisiled. Ja, meg elvileg ez is okozhat vesehomokot. Na, most már nem szedek...

Bufo,
Én biztosan nem szülhetek normális úton sajnos. Nem nőgyógyászati vagy szülészeti probléma miatt volt az első császár.

Bufo, Viki
Tényleg ne izguljatok biztosan összejön. Csak azért írtam le, hogy én mit éreztem, mert sokan azt hiszik egy már meglévő babó mellett az ember nyugodtabban próbálkozikKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok,
Pékné Anita: semmi baj, ha babonás lennék azt mondanám, talán pont ez jelenti azt,hogy hosszútávú lesz Kép
Nagyon hiányzik már egy kis mozgás, ráadásul az alakomra is ráférne. Ha úgy járok, mint fiammal, akkor elég hamar meg fogom érezni a babát és akkor más mozgásfajtát keresek. De fiammal mi még 8 hónapos terhesen is jártunk bringa túrákra. Azt hiszem inkább a kezdeti időszakban kell óvatosnak lenni, késöbb már erősebb a baba. Na persze csak ésszel.

Bufo: az én méhenkívülim egy elég csúnya történet volt, majdnem elvéreztem. Első tünet az volt, hogy késett, aztán megjött, de nagyon erősen és hosszan. A teszt negatív volt. Elmentem dokihoz, ő annyit mondott nyár lévén, hogy biztosan felfáztam vagy valami hasonló. 5 napra rá egyik reggel rosszúl lettem, bedagadt a hasam kb. 4x-esére és ájuldoztam. A mentők bevittek és mikor ott is eldobtam magam, megnéztek UH-al, mire kiderült,hogy tele a hasam vérrel. Műtét, de sajnos az egyik petevezetékemet eltávolították, mert az "szétrobbant". Ezek után már fiam is egy hatalmas öröm!
Utazással kapcsolatban: fiam most a nem akarok korszakban van és nem merünk befizetni repülős útra. Mi van, ha arra sem akar felszállni? Feltuszkolhatom, de nem esik pánikba?? Szóval ez nálunk most eléggé kérdésessé teszi az utazást. És képzeld, még vonatra sem száll fel Kép

Nekem is császárom volt, de én abszolút természetes szülésre készülök. Úgy tudom, hogy ha 2 év eltelt az előző szülés óta, akkor ha nincs baj, akkor nem törvényszerű az újabb császár.

Szióka
viki30
 
 


Sziasztok!

Hát ezzel a császáros, összenövéses dologgal engem is jól megijesztettetek. Én is császárral szültem. De még mindig nem jött meg (már 36 napja) és most már kezdek aggódni, mi van a hormonjaimmal.

Bufo!
Zsolti most nagyon-nagyon nyűgi. Jön a foga (az egyik már nagyon látszik), meg szerintem most megfázott, mert néha szörcsög és skat köhög. Most is sírt, alig tudtam visszaaltatni. És holnap mennénk a 4 hós oltásra. Hát, nem tudom, mi lesz belőle.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Én is simán szültem. Nekem egy élmény volt (a fájdalmat leszámítvaKép)Hamar is ment és nem éjszaka kellett kínlódnom. Én szerencsésnek érzem magam, remélem a következő is ilyen könnyen fog menni. Mindenkinek ilyen szülést kívánnék. Bővebben róla:
Mi a volt párommal de. 3/4 10-re értünk a kórházba (apás szülés volt) és du. 1/4 3- kor már ott ordított a pocakomon. Igazi csúcs fejű volt, de estére egy gyönyörű gyerek lett belőle. Megúsztam mindenféle nyűgöt, értem itt a beöntést, infúziót. A gátmetszést azt nem, de nem fájt, sőt jobb is volt úgy, mert az alkatomhoz képest "nagy" gyerek volt a fiam. 56 cm és 3,60 kg. Most se kicsi ahhoz képest, hogy 5 éve lesz 30- as lába van már most. És 122 cm-s ruhákat hord. Elég magas gyerkőc.
Röviden ennyi. Majd még később benézek hozzátok, kéne egy kicsit dolgoznom is.Kép
Puszi:
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Jobbulást!!!

Bocsi, hogy tegnap csak röviden kukkantottam be, de elég zsúfolt nap volt: 8-14-ig tanítás (na jó, azért volt lukasórám isKép), 14-17-ig értekezlet (rosszabb, mint a parlament), 17-20-ig szaktanári fogadóóra. Mivel most fog érettségizni az osztályom, hozzám elég sok szülő jött.

Viki!
A sportolás jó ötlet, a "szakirodalom" is ajánlja! Tényleg, Zseppy, nektek összejött az aquafitness?

Nem tudom, kinek mennyire ingadozó a súlya (nekem baromira oda kell figyelnem); én azt vettem észre, hogy amióta szedem az Elevitet, nagyon gyorsan rám "ugrik" 1-2 kiló (pedig nem eszem többet azóta, sőt!), amit hatszor annyi munkával, odafigyeléssel tudok ledolgozni, mint a gyógyszer előtt. Pedig mostanában plusz mozgásom is van: a szalagavatóra két tánccal is készülünk, mindkettő elég ugrálós!Kép
Nektek mi a tapasztalatotok?

Cupicica
cupicica
 
 


Cupicica,
Elevitnek egyik "hatása" lehet ez. Én első babámnál csak az 5.hónapban kezdtem el szedni. Addig híztam összesen 1 kilót és utána egy hónap alatt hirtelen híztam 4 kilót. Én ezért csak folsavat szedtem inkább most terhesség előtt.
Aquafitness sehogy nem jött össze eddig. A hülye antibiotikum miatt múlthét óta folyásom van. Állítólag ki kell böjtölnömKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szia Cupicica!

Igazad lehet az Elevittel kapcsolatosan, bár nekem az előtt kezdődött, hogy elkeztem szedni,szerintem a folsavtól. Azóta 8 kg szedtem fel összesen, pedig táncolok mellette. Kicsit meg is visel, mert ruhatárat kellett cserélnem, úgyanis az összes gatyámat kihíztamKép. Na mindegy , majd a baba után ( ha lesz )visszafogyok.

Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok,
Mesi: biztosan megvan az oka a menzid késésének, Te még szoptatsz, nem?

Anita: nekem amúgy is nehéz szülésem volt, relatív téraránytalanság miatt hiába indult be a szülés, az utolsó szakaszban elakadt, mert nem tudott lejjebb haladni a fiam. De még így is csodálatos élmény volt, ez semmihez sem fogható!
Tegnap este gondolkoztam azon, hogy mekkora hülyeséget írtam Nektek. Dehogynem akarok mégegy babát! Majd megőrülök érte és bármire képes lennék érte! Inkább ez a saját nyugtatásom volt, mert annyi szörnyűséget olvastam már itt a babaneten.

Cupicica: Mit tanítasz? Lehet, hogy már írtad, akkor ne haragudj a kérdésért.
Az Elevit engem inkább felfúj és néha székrekedésem van tőle. Most kb. 2 naponta veszek be egyet, így nem olyan vészes. Én azóta híztam, mióta visszajöttem dolgozni. Itt több időm van enni.

Tegnap elmentem futni, nem hozhatok szégyent a szakosztályra Kép Meséltem anyunak, hogy olyan érzés volt, mikor régen csapatban kajakoztam. Húzott az a tudat, hogy azért is csinálom, mert mások számítanak rám. Így már úgy érzem, mindenképpen megvan az eredménye,hogy elszántam magam erre a lépésre Kép

Kicsit kezd rossz kedvem lenni, nemsokára eljön a retteget 28. nap és annyira nem merek bizakodni Kép

Puszi

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!

Viki30
Én is járok tornázni . Eddig 1 héten 3x mentem, de most járt le a bérletem és már az utazásig nem veszek újat, mert úgysem tudom lejárni. Ma is voltunk Dáviddal délelőtt, de ma egyáltalán nem esett jól, pedig mindig élvezem.
Most nálunk "enyém" korszak van, minden amit megkaparint szerinte az övé. Az utazást jól szokta bírni, remélem most sem lesz gond. Már mondja " nyanyalni repcsi".

Nekem biztos eltelik a két év a következő szülésig, majd akkor meglátjuk mi lesz, császár vagy természetes. Ezen még nem agyalok , előbb legyen a hasamba valaki.

Cuoicica
Jó húzósak az ilyen napok , én már el is felejtettem. Na nem mintha hiányozna.
A szalagavató mikor lesz nálatok, még idén vagy csak jövőre?
Én csak a 6. hónaptól szedtem vitamint és vasat, és összesen 10 kg híztam az egész terhesség alatt, így nem tudom mennyit számít ez a súlynövekedésbe.

Péknéanita
Szerencsés vagy, hogy ilyen gyorsan sikerült szülnöd. Biztos a következő sem lesz nehezebb.
A kilók miatt meg nem érdemes addig aggódni amíg a párodnak tetszel.

Tücsök
Kitartást a fogak még egy jó darabig jönni fognak. Próbáltad már a Chamomilla vulgaris 15 homeopátiás golyókat adni Zsoltinak? Nekünk bevállt, nem volt olyan nyügi.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: