Új privát üzeneted érkezett!

nekem fájt az elején is. Majd megkérdezem hétföön a dokit.
Szép estét lányok!
molkata
 
 


Sziasztok

egy ujabb ujonc a fedelzeten :), szamitasaim szerint julius 29-e koruli lesz a bebi. Most kereshetek orvost, olyat akit nem zavar a sulyfeleslegem ami az elso gyerkoc utan maradt :(. Mindenkinek kitartast :)
mandarka
 
 


Sziasztok!

Lynia, Emília Nóra a teljes hivatalos neve. Te is Emília vagy?
Holnap megírom amit tanácsoltak, akkor több időm lesz gépezni, most csak bekukkantottam.

Nekem még nem tudja a dokim a babát, de Emi korai UH méreteit leírhatom: 6 hetesen nem látták, csak a petezsákot, 7 hetesen 5 mm volt, azt írták rá, hogy 5 hetes, tehát két héttel fiatalabbank minősítették.
(Grav sept 5 volt a papíron = 5 hetes terhesség, az orvosok mindig az utolsó menstruáció első napjától számítják).
9 hetesen 2,2 cm volt, ekkor már a tényleges korát írták rá.

Kispiskóta, ha a dokid nem hallgat szívhangot, a védőnő biztos fog, ha jól emlékszem, a 19-20 héten már meg tudja hallgatni.

Szia Mandarka!
Majdnem egy napra leszünk kiírva! :wink: Végre valaki hóvégi :D !

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 


KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na, sziasztok!

Mi is volt a kérdés?
Fiút szeretnék (Ádám). De nem sértődünk meg, ha lány (egyelőre Anna) lesz... Csak jöjjön, és legyen mindene ott, ahol lennie kell :)

A mellfájás nekem elmúlt kb. a 6-7. héten. Közvetlenül az émelygős-álomkóros időszak előtt... :lol: Durva szagrosszullétek vannak: nem tudok az otthonomhoz legközelebbi lépcsőn feljönni az aluljáróból, kerülök egy kicsit (kb. 20m), mert van egy nyilvános wc, ahol annyira büdös "illatosítót" használnak.

UH-k
6+1 (én), 5 mm, szívhang sejthető (nem pisiltem, ezért dokinéni trükközött, h egyáltalán lásson vmit :o )
9+1 (én), 28 mm, egyértelmű szívhang, és látható a test szerkezete is. Méretéből következtetett arra Dottore, hogy Babó 8 hetes (ismertük a lehetséges foggantatásokat) volt akkor.
Ez múlt héten volt, tehát Babó most 9 hetes, én meg 10 hete menstruáltam utoljára.

Eszembe jutott, leírom, nekem eddig mik váltak be hányinger-elnyomás, vagy falásroham ellen (nem egyszerre, és nem is mindig jók): mandula, mogyoró, aszalt szilva, párolt rizs, felvágott, csoki (jaj), rosots gyümilé, fehérje: sajt, Túróvarázs, joghurt, és hát bármilyen enyhén olajos sült kaja...

Vsz én szülök legelőször, de ha jól látom, sokan tapasztaltabbak már!!!!!!


Lombikosok: sztem a félelem tök normális. Nekem (szerencsére) semmi komplikáció sehonnan, és én is nagyon félek, hogy visszafordul Babó. Mondjuk aludni tudok, de elég egy szélgörcs a riadalomhoz.

Jut eszembe szélgörcs: a hasfájás nekem mindig ettől van. Eccerűen a felfúvódást nem tudja kezelni a belem, állandóan feszül. Ha végre nyugodtan egyedül maradok :oops: , akkor elmúlik a fájás.
Sajnos a vetélés fájás egyértelmű (ha jól láttam szegényeket az ügyeleten brrr)

Vegyetek Kismama magazint, és aki megengedheti magának, vegye meg a Csodálatos utazás c. könyvet. Ne Karira, most!!! Nagyon jó napról-napra látni, hogyan fejlődik legújabb Főnökünk :)
Ebből a könyvből tudom, hogy Babónak már mindene megvan, most éppen körmöt növeszt!!!!!!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Az én papíromon a mérete nincs csak ez : Grav. s. 7. Jó szívműködés.
A 7mm az uh közben mondta. De akkor ez teljesen normális érték?! Olyan jó, hogy hasonló korúak vagyunk a terhesség szempontjából,mert így tudunk egymásnak támaszt nyújtani!

Ha fiúnk lesz akkor vagy Koppány vagy Zalán lesz, ha lányunk akkor Csenge! :lol:

Cicifeszülés van nálam egyedül tünetként, de hál égnek a nagyimnak és anyumnak is csak ez volt! :wink:

Szerintem a félelem nemcsak a lombikosokra jellemző, hanem mindenkire! Természetes az aggódás!

Ja én is találtam ilyen táblázatot, mint te uxi és ott a 7. héthez 1,5-2 cm volt írva. Itt ijedtem meg, de aztán rájöttem, hogy azt elírták!

kispiskóta
 
 


Bori, nekem még nincs hányingerem, de anno nagyon bevált a pirítós kefírrel.

Én is felfúvódok. Szerintem az Elevit enyhén székrekedésre is hajlamosít a benne lévő vas miatt.

Ha a méhetek görcsöl, magnéziumot szoktak javasolni, általában elég a Magne B6 (ez jó hányingerre is).
Sajnos ebben van tapasztalatom :cry: , Eminél az első 10 hétben görcsölt, meg az utolsó 2 hónapban keményedett állandóan a hasam, a 8-9. hónapot fekve töltöttem. :x

Úgy látom, a zoknis vonalzóm csak délben vált, még a tegnapit mutatja.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


sziasztok, szép reggelt!

uxi: igen, én is Emília vagyok :D

görcsök: sajna nekem is vannak néha, de nem vészesek, kicsit megijedtem az elején, mert nem tudtam, hogy ez "normális"

nálam 6+0-n 6mm volt, és még nem volt szívhang, 8+0ra vagyok hívva, addigra "lesz" (dolgozunk rajta :wink: )

molkata: b.fűzfő, Te?

Elevit+székrekedés stimmel, pedig még csak 4 tabletta van bennem :?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


és üdv közöttünk mandarka :!:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Én is Elevitet szedek, de nekem csak az elején volt tőle keményebb székletem!
Van itt aki Gravidát szed?

kispiskóta
 
 


Lynia, privi ment!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ja és a nevek nagyon szépek!

nálunk Ábel lesz, lánynévvel bajban vagyunk!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Én át szeretnék majd térni a Gravidiára, mert abban állítólag van jód is. Árban kb annyi, mint az Elevit.
Csak még van Elevitem, az egyik anyuka a játszótéren adott egy madjdnem teli dobozzal ajándékba, nekik már kell. 8)

Na megyek, felébredt a lánykám.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
nekem a székrekedéssel nagyon sok a gondom ezért sokat is görcsölök.viszont én a vetéléseknél abszolút nem görcsöltem.semmit nem éreztem csak az utóbbi 12 uh előtt vettem észre,hogy a hasam puha lett bés egyik napról a másikra elmúlt minden tünetem.nem voltam kívánós stb....
szóval szerintem ez sem egyforma mindenkinél.de tuti mindenkinél rendben lesz minden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moniá
 
 


csajok,találtam egy tök jó oldalt.aki nem ismeri az nézzen be:
www.mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html

moniá
 
 


Jó reggelt lányok!
Üdv Mandarka!

Lynia! Èn Veszprém, de most Stuttgártban vagyok. Veszprémbe jársz dokihoz? Ki az orvosod?

Uxi és Kispiskóta! Megnyugtattatok ezekkel a méretekkel, mert én már azt hittem, hogy nem fejlöödik elég jól a babócám.

Az szerintem is normális, hogy mind aggódunk. Az egyik kolléganööm mondta, hogy ezútán már mindig így lesz. Èveken át :-)

Móni! Neked a vetéléseid hanyadik hétben voltak?
Èn is elevitet szedek és minden nap megkinlódok a lenyelésével, mert ennek is utálom a szagát.

Szarvasbori! Akkor már az én babócám is körmötnöveszt? Alíg várom, hogy lássam, de minden uh elöött annyira izgulok, hogy nehogy valami gond legyen :-(
molkata
 
 


Kata!
az első az nem halt el,hanem petevezetékben fejlődött.Őt 6 hetesen távolították el.a másik 12 hetes uh-on derült ki,hogy elhalt.azt mondta a dokim,hogy 8 hetes nagyságnak felelt meg.amikor 8 hetesen voltam még minden rendben volt,de a férjem pont ma mondta,hogy ő úgy emlékszik,hogy sejtettem én,hogy baj van,mert mondogattam,hogy ez is elmúlt az is elmúlt stb.akkor nem volt vígasz semmi,de utólag úgy gondolom,hogy csoda,hogy az elsőt túléltem a második meg bizti nem lett volna egészséges vagy ,ha később történik akkor meg kell szülnöm így művi úton elvették.szóval a sok rossz között próbálom látni a jót.

moniá
 
 


Nagyon jó, hogy tudsz ilyen pozitívan gondolkodni és teljesen igazad van.
Amikor görcsöl a petefészkem én leginkább attól tartok, hogy nehogy legyen egy méhenkívüli terhességem is, mert 3 babócából csak egy van (a méhemben). Gondolom, hogy alaptalan és már észrevették volna, de azért akarok beszélni az orvossal.
Egyébként, más lányok is mondták, hogy görcsöltek az elején. Biztos nincs gond, csak félek.
molkata
 
 


nem lehetsz méhenkívüli,az már kiderült volna.nekem már 5. hétben látták,de moivel volt egy cisztám a méhemben vártak,mert nem tudták eldönteni,hogy melyik a baba.(az okosok)
amikor látszódott a szív,akkor döntöttek.

moniá
 
 


egyépként te már voltál a 8 hetesen ott minden kiderült volna.
én meg azon eggódom,hogy 6+1 vagyok és a méhemen nem érzek semmit.mióta görcsölgetsz?

moniá
 
 


Köszi! Àllítólag még a stimu is okozhat ilyen tüneteket az elsöö harmadban.
molkata
 
 


A 7 hetesen voltam útoljára. 6 hetesen görcsöltem, de aztán elmúlt és most kb 1 hete.
6 hetesen még én sem éreztem a méhemen semmit, azt hiszem, hogy a 7-8 héten kezd alábbszállni (ezt az utrogestánból is érzem, mikor felteszem. Már alíg van hely bennem :-) )
molkata
 
 


akkor lehet,hogy normális,hogy nem érzek semmit?

moniá
 
 


Szerintem, teljesen normális. Az a fura, hogy ha érzünk valamit az a gond, ha nem akkor meg az. Jó lenne nem félni ennyire.
molkata
 
 


Hát ja.vicces,hogy te azon aggódsz,hogy érzed én meg azon,hogy nem.szerintem ne aggódjunk.mit szólsz hozzá?

moniá
 
 


próbáljuk meg! :-)
molkata
 
 


Ìrtad, hogy egy csomó mindent szedsz:elevit,magne b6..stb.Az orvos mondta, hogy kell szedned vagy magadtól kezdted el.
Nekem semmit sem mondott, az elevitet is magamtól szedem, mióta elkezdöödött a stimu.
molkata
 
 


nekem a doki ajánlotta,hogy kb egy hónappal előtte kezdjem szedni.a magne B6-ot meg most mondta,hogy görcsöl a vádlim meg hányinger ellen.Az aloe termékeket is ő mondta,de azt nem muszály szedni,de az ő meglátása szerint nagyon jó.

moniá
 
 


hova lettek a többiek????

moniá
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok. Hétfőn voltam orvosnál, és 4 mm a kölök, és láttam a kis szívét dobogni, és elbőgtem magam, amikor megláttam. :D
Akkor volt betöltött 6. hét.
Segítenétek, hogy ezt a vonalzót hol találom és hogy működik? köszi!
nenoke
 
 


én is figyeltem, hogy mindenki eltüünt.
Nemsokára hazajön az apa ebédelni. :-) Most lettem kész a kajával.

Egyébként, arra gondoltam, hogy valószínüü, ha tudnánk dolgozni, nem aggódnánk ennyit. Elterelné a figyelmünket egy kis idööre.
molkata
 
 


Szia Nenoke! Gratula a babához.
A vonalzót a következöö címen találod: http://babafalva.hu
Ott van egy olyan, hogy vonalzók. Elkészíted a vonalzót és elküldik a címedre a kódját. Azt a kódot kell az aláírásodba elmenteni.
molkata
 
 


én is itt vagyok ám, csak munka mellett most olvasgatni tudtalak csak titeket :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


molkata, dokihoz almádiba járok, nem fogadott, mert ugye a veszprémi kórházban ügyeletesnél szülnek az emberkék

de megeshet, hogy 12. hét után, vagy a komolyabb vizsgálatoknál magánrendelésre megyek el

tudsz jó dokit ajánlani ott esetleg?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Szia Lynia!
Mit dolgozol?
Veszprémben két dokinál jártam, egyiknél sem volt jó tapasztalatom, pedig magánban "látogattam" ööket. Végül a háziorvosom a Kiszelit és a Csergööfyt ajánlotta. A Kiszelirööl csak annyit, hogy a kórházban a müütétem elöött öö is megvizsgált és kilátásba helyezte, hogy mindent ki fognak szedni belöölem. Ezután írtam egy nyilatkozatot, amiben nem egyeztem bele.
Szóval, nincs sok jó tapasztalatom.
molkata
 
 


amúgy én elevitet szedek, de csak ameddig a doboz kitart, mert iszonyú székrekedésem van, és a dokim azt mondta, elég ha folsavat szedek.
nenoke
 
 


az igen, sokan meg a kiszelyt ajánlják, igaz félősebbeknek nem, szóval én kihagyom az tuti, na meg ezek után, amit írtál!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Lynia, a legjobb barátnőm édesanyja Almádiban védőnő, ha gondolod, megkérdezem tőle, kit ajánl.
nenoke
 
 


nenoke, megköszönném, nagyon rendes vagy!

tényleg: a védőnőhöz ugye lakhely szerint kell menni?
elég a tartózkodási hely is ugye? én nézi a lakcímkártyát? (mert nekem még a tartózkodási nincs átírva)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Üdv Nenoke!
én úgy tudom,hogy az elevitet lehet úgy is szedni,hogy 2-3 naponta egyet és akkor nem lesz székrekedés.Kata!
mivel indokolta,hogy mindent"kiszed"belőled.ez nagyon kemény.

moniá
 
 


mennem kell, jó 7végét mindenkinek!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Nagyon sok és nagy cisztáim voltak, azt mondta, hogy lehet rossz indulatú daganatom van.
molkata
 
 


Lynia! Jó hétvégét!
molkata
 
 


Jó hétvégét neked!!!!!
még jó,hogy nem hagytad magad.

moniá
 
 


Lynia, első körben Németh Zsoltot javasolta a barátnőm, csut 14.00-19.00 88/438-488, jövő hétre megszerzi a mobilszámát, és akkor meg tudod kérdezni tőle, hogy lehet-e nála szülni.

Móniá, köszi, én is hallottam, úgyhogy próbálkoztamis vele, hogy kétnaponta vettem be, de sajnos nálam az sem jött be. Sebaj, marad a folsav.
nenoke
 
 


Èn úgy tudom, hogy terhesség alatt normális a szérekedés. Persze, lehet, hogy az elevit rásegít. Èn nem hagyom abba, mert nem biztos, hogy egyébként tudnék annyi vitamint enni, amennyire a babának szüksége van.
molkata
 
 


Èn úgy tudom, hogy terhesség alatt normális a szérekedés. Persze, lehet, hogy az elevit rásegít. Èn nem hagyom abba, mert nem biztos, hogy egyébként tudnék annyi vitamint enni, amennyire a babának szüksége van.
molkata
 
 


Nem tudom, nekem az orvos mondta, hogy akkor inkább ne szedjem, csak a folsavat. És csak bízom benne, hogy a változatos táplálkozás segít.
Amúgy elég sokan ellenzik a terhesvitaminokat: ellustul a szervezet, és nem veszi fel onnan, ahonnan tudná a vitamint stb.
nenoke
 
 


Sziasztok!

Na, leraktam a lányt aludni, jöhet a gép :wink: .

Kata, ne aggódj a méhen kívüli miatt. Ha a petevezetékben tapad meg, akkor nincs elég helye a növekedésre, és a 6-7.héten (ha addig nem veszik észre) gyakorlatilag szétfeszíti a petevezetéket, és erős vérzés indul meg.

Székrekedés: az Elevitben lévő vas okozza,sajnos csak fokozódik, amikor külön vasat is kell majd szedni a 2. félidőtől. :? Hallottam már olyat is, aki egyik nap folsavat, másik nap Elevitet szedett.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Gondolom a dokid tudja,hogy mit csinál.nem minden esetben kell szedni vitamint.a te ested biztos nem komplikált.

moniá
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: