Új privát üzeneted érkezett!

Klarissza,
szerintem sincs semmi gond, amíg egy ponton szúr a hasad. Nekem amikor baj volt (méhen kívül voltam terhes), akkor erősen görcsölt a hasam.
Írjál majd, hogy enyhült-e a fájás!!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Pumperka!

Ez igen,ikrek!!Gratulálok!!! :D :D :D
Igen én is hallottam hogy van olyan hogy néha felszívódik az egyik magzat,sőt van hogy csak a szüléskor derül ki hogy eleinte ketten voltak,de te nem gondolj ilyenre,nektek ketten lesznek :D :D :D
Egyébként vannak ikrek a családban???Örökletes vagy teljesen véletlen???

Melinda!

Neked is grat, hogy mostmár hivatalosan is kismami vagy a könyvecskéddel :)
A fönököd elég jól reagált, :) ritka ez manapság. :(

Jó éjt mindenkinek :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!!

A fájdalom reggelre mindig enyhül, jelenleg nem fáj. Még kettőt alszok és megtudom, hogy mi újság odabenn. Egyébként még soha ilyen gyorsan nem tágult a méhem mint most (3.terhességnél szerintem már normális :roll: vagy mégse :?: )már nem tudom behúzni a hasam :P

Pumperka én is ikreket akarok, legalább nem kellene többet szülnöm (párom ezen kívül szeretne még egyet, neki a második lenne nekem a negyedik)

Melinda már nagyon kiváncsi vagyok, hogy hét év után most hogy néz ki a kiskönyv! grat!

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is csináltam egy vonalzót, remélem sikerült is! Na de most majd meglátom!

Hogy vagytok? Én meglepően nagyon jól érzem magamat! Szinte semmi émelygés, semmi hányinger. A melleim sem feszülnek már annyira, igaz érzékenyek nagyon. Estére egy kicsit elfáradok, és 10-kor már alszom, mint a mormota, de ennyi.

Ahogy látom ti bevállalósak vagytok a gyerek témában. Töbgyermekes anyukák vagytok és az ikrek gondolata sem rémít meg titeket. Minden elismerésem. Én nagyon szeretném ezt a babát, de még nem érzem magamban azt, hogy több gyermekre is érett lennék. Bár sokan mondják, hogy az anyai ösztönök minden kétséget felülmúlnak.

Szép napot!

Andi

Kép
tand
 
 


Sziasztok, csajszik!

Pumperka:
gratula!!! Mit jelent az, hogy a tünetekből érezted már az ikreket?

Klarissza:
Nekem az első hetekben (már 4-6 hetesen) most is és korábban, Gordonnál is annyira szúrt a hasam, hogy már hülyét kaptak tőlem a dokik, mert akkoriban állandóan rohangáltam vele dokitól dokiig. Nagyon ijesztő volt, lent, oldalt, egy pontban. Azért féltem, mert (nem ér kiröhögni :? ) azt hittem, méhen kívül van a csöpp, aztán egyszer az egyik végre felhomályosított, hogy valószínűleg a méh függesztőszalagja feszül, a növekedés miatt.

Émelygéssel-rókakomával hogy álltok? Nekem az egész napos émelygés már lassacskán már megszokott ( :cry: ) néha ölelgetem is a csészét. Ami jó hír, hogy az elmúlt héten már volt készer is olyan 1-2 óra, amikor nem émelyegtem ( 8) ) Isteni érzés volt! Már alig várom, hogy kinőjük ezt a kínlódást, de hol van az még....

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Ide is csatlakozok, nekünk is március a célidőnk.
Van már egy 2 éves "nagy"fiam, Nándi, most várjuk Ketteskét.

Rókakoma még nincs, jó lenne most elkerülni, mert Nándival nagyon szenvedtem. :oops:

5+5-ön voltam dokinál, akkor 5 mm-es petezsákot láttunk, jövő héten megyek vissza, illetve egy másikhoz. Kicsit még bizonytalan, hogy kihez is szeretnék menni, mert a régi, nagyon jól bevált nőgyógyászom a Schöpf-Méreiben maradt, ami ugye magánkh lett. Sajnálom is rendesen. :roll:

Tábli ötletét támogatom, a 2005. nyári babáknál én csinálom, bár azon már nem nagyon van mit csinálni, néha feldobom, ill. mostanság kistesókkal bővitem :D

munkahely: szeretném minél tovább húzni a bejelentést, annál is inkább, mert már korábban megállapodtunk, hogy szeptembertől visszamegyek dolgozni, és iszonyat jó pénzt ajánlottak. Egyébként is kivárnám a 12 hetet, de igy meg pláne. Tudom, kicsit szenya dolog, de ők sem nézték az én érdekeimet, mikor januárban azt mondták "hááát, ha lesz pozició, visszaveszünk, ha nem, akkor meg elbúcsúzunk" (mellesleg ezt igy nem tehetik meg, de mindegy)

Pumperka :)
igen. állitólag sokszor van úgy, hogy több petesejt megtermékenyül, de végül csak 1 marad meg. Drukk az UH-ig :)

Felébredt a kisfőnök, pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Klarissza!

Ezzel a hasbehúzással én is így vagyok és én is rájöttem,hogy valszeg a 3.gyereknél már elég lazák az izmok,a szalagok és gyorsabban tágul a méh :wink:

Üdv :D itt is Minyu!
A másik topic nem nagyon aktív :?

A táblát én is pártolom!!Ki csinálná szívesen???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Minyu!

Akkor mardj nálunk, hátha mi aktívabbak leszünk. :wink: Én is pont 5 hét 5 naposan megyek dokihoz :lol:

Mpatr olvastalak a másik topikban nem ismered véletlen a páromat (Ő is állatorvos) :?:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Ja egyébként Lexus mondta, hogy csinál majd táblát, csak most nyaralni van :!:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Amiről még nem beszéltünk, az a sport. Ti mit olvastatok, illetve hallottatok erről a témáról? Én rendszeresen teniszezem, illetve spinningre járok, és nekem nagyon hiányozna a mozgás, ha mindenről lemondanék. Igaz a dokim a teniszt nem erőltette, de a spinning ellen semmi kifogása sincs.

Üdv a körünkben Minyu!

A munkahelyes sztorit jól csinálod! Sajnos ebben a mai világban nem lehet másképpen csinálni.

Pá, Andi

Kép
tand
 
 


tand :)
én is szeretek sportolni, de Nándi mellett sok időm nincs. Igy marad a súlyemelés (11 kilós súllyal :P ), futás (hosszú és rövidtáv egyaránt), stepaerobic (lépcsőzés fel-le) stb.
Az tuti, hogy én csak a már bevált terhestornás videokazimat fogom alkalmazni. Nagyon vicces a néni aki tartja, de legalább átmozgat.

tábli: Lexust megvárjuk, ha mégsincs kedve táblit gyártani, én bevállalom

másik topic: ahogy lesz több tavaszibabás, felélénkül majd az a topic is, csak kell egy kis idő :P :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Melyik másik topikról beszéltek?

Sport: hát csajok az nem igazán az én műfajom, otthoni kazettára ugri-bugri megy esetleg, tavaly augusztusban abbahagytam a cigizést, mert októberben indult a babaprojekt (3 hónap füstmentesség) ami nem jött össze csak a kilók jöttek fel most mire végre terhes lettem már van rajtam sajna 14 kg plussz, de majd leadom a szoptatással :wink: Most bizti nem fogok fogyózni, meg ugra-bugrálni, mert nekem a második terhességgel komplikációk voltak. Akkor azt hittem az is olyan egyszerű lesz, mint az első és 20 hetesen még cipeltem a sörösládákat, meg a nagyfiamat (volt vagy 18 kg). Ennek egy kórházban kötés vetett végett. Úgyhogy én most nem sportolok és nem emelgetek, nem cipekedek csak amennyit még nem érzek megterhelőnek.
Kicsit hosszú lettem :oops:
Ja meg még azt akartam mondani, hogy fura újra terhesnek lenni 7 év után :wink:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Minyu, örülölk, hogy Te is csatlakoztál! :lol:

Klarissza,
nagyon kiváncsi vagyok az UH-ra!

Az elmúlt napokban itt hencegtem, hogy nincs jóformán semmi tünetem, most meg elég intenzíven érzem az émelygést, nem szokott nálam a rókakoma látogatást tenni, próbálok arra koncentrálni, hogy ne is jöjjön. Érdekes, hogy én délután és este szoktam émelyegni, nem reggel. Meg igazából lehet, hogy nem is émelygést érzek, hanem a melóhelyi feszültség hozza ki ezt az érzést.

Úgy tudom, hogy az első 12 hétben semmit sem szabad sportolni, utána meg lehet úszni, lépcsőzni, biciklizni. De én is, mint Minyu, inkább a terhestornát fogom csinálni. Amellett pedig kismamajógázni fogok. A terhességem előtt rendszeresen jártam jógára és néha-néha aerobicra is, a jóga nagyon kikapcsolt, és olyan izmokat mozgatott meg, amit a torna nem. Hiányzik már a mozgás.

Nekem nem egy ponton fáj a hasam, hanem szurogatni szokott, meg olyan érzésem, van, mintha meg akarna jönni a mensim. Akkor most már tudom, hogy ez a méhtágulástól lehet. Gondoltam rá, csak ilyenkor mindenre gondolok, csak a legegyszerűbb dologra nem, hogy mitől lehet ez meg az.


Pussz

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Én is kívácsi vagyok a másik topikra! Melyik az?

Ti képesek vagytok otthon egyedül végigcsinálni egy terhestorna kazit? Sajnos nekem nincs annyi lelki erőm, hogy itthon nyomassam egyedül. Na arról meg nem is beszélek, hogy a párom hülyére röhögné magát (régebben már kipróbáltam egy Rubint Réka DVD-t és sajna ezt a reakciót váltotta ki belőle).

Klarissza, milyen értelemben furcsa 7 év után terhesnek lenni? Rossz emlékeid vannak, vagy csak úgy?

Pá, Andi

Kép
tand
 
 


Andi,
Biztos, hogy jobb lenne, ha indulna nálunk a városban kismama torna, ahova el lehetne járni, de sajna nem tudok róla. Így kénytelen vagyok otthon mozogni.

Amikor itthon tornáztam, a párom engem is kifigurázott, meg jókat kacagott rajtam, de elhatároztam, hogy majd akkor fogok tornázni, ha nem lesz itthon. Vagy becsukom az ajtót, ha itthon van és úgy csinálom.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Sziasztok!

Mpatr!
Rosszul fogalmaztam amikor írtam: Nem azt a tényt erősítette meg az orvos, hogy ikrek, hanem csak magát a terhesség tényét. Azoknak a tüneteit éreztem.Eztután jött a sokk, hogy mi lenne,ha ketten lennének. Sógornőm egyből mondta, hogy ezért érzem az első perctől fogva, hogy gyorsan nő a méhem. De ezt csak annak tudtam be, hogy harmadik terhesség, mint ahogy klarissza is írja.
Szerintetek meddig lehet ez a felszívódás dolog (hányadik hétig)?
Utána gondolom már gáz ha valamelyikkel történik valami. Gondolom az idő előrehaladtával egyre biztosabb, hogy nem szívódik fel.
Már éppen én is előakartam kaparni a terheskazit, de ez a kettős lehetőség most óvatosságra intett. Így is a két gyerek mellett van elég házimunka....

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Klarissza, kicsit könnyebb volna eldönteni, hogy ismerem-e a párodat, ha tudnám, hogy hívják. :D :D

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Andi!

Én úgy tudom,és az orvosok is áltaában azt mondják,hogy aki a terhesség előtt aktívan sportolt annak a terhesség alatt sem kell abbahagyni hacsak nincsa valami óvatosságra intő tünet.Persze nem most kell felkészülni egy olimpiára( :) )de szerintem ha te előtte is,ahogy írtad,rendszersensportoltál akkor csinálhatod tovább amennyire neked jólesik és nem megterhjelő.Legallábbis nekem a dokim mindig ezt mondta.Én is rendszeresen jártam aerobicra és biciklizni s ezt az elsővel folytattam is.Sajna a másodiknál már nem lehette mert veszélyes lett volna a babára(vérömleny volt közvetlen a kicsi mellett ami aztán feszívódott)szóval azt javasolták ,hogy csak pihi és no sport!

Most meg itt a két rosszcsont fiam akik mindig adnak melót :lol:

Egyébként a terhestornák is klasszak nekem is van egy Kálai féle.

Melinda!

A tehesjóga nagyon szuper és jártam oda is anno!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Egyenlőre engem is elkerlnek a komolyabb rosszullétek.

Klarissza,Andi!

A másik topic a Magzatok kor szerint alatt van:2008 tavaszi babák

Pumperka!

Szerintem az első hetekben(kb.7-9hétig) megtörténik az a felszívódás ha megtörténik.De nem biztos :oops:


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mpatr! Az egyetemen csak Macinak hívták :wink:

Na és ma hogy vagytok kismamik?

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Halihóó!

Hazajöttem anyukámtól! Látom, sokan csatlakoztak, üdv mkinek :D Hamarosan visszaolvasok, és megpróbálok reagálni a lehető legtöbb dologra! Azért kicsit örülök, h csak 1 oldalnyit termeltetek kb., remélem, sikerül írnom mkinek ;) Kb. fél óra és jövök.

KépKép
lexus
 
 


Na, itt vagyok ragyogok, meg büszke vagyok, mert visszaolvastam mindent! Most reagálnék mindenre, amit olvastam, szal előre is bocs, ha hosszú leszek, meg biztos leírom azt, amit már más is leírt, de hadd érezzem, h olyan sok mindenből nem maradtam ki :D Vagyis inkább hadd hozzam be a lemaradást! ;)

Livi! Nem nem szabad hízni az első 3 hónapban, hanem nem mindenkinél jelentkezik a hízás az első trimeszterben, leginkább a hányingerek – hányások miatt. Mert ugyebár ha kijön az emberből az, ami benne van, esetleg a kevésbé szerencsésekből (lassan ide kell sorolnom magam :?) az, ami nincs is bennük, az ugye egy huzamosabb idő után súlyveszteséggel jár.. sztem tök jó, h neked van étvágyad, és abszolút úgy gondolom, h nem baj, h híztál!

Ingerlékenység: nálam is megvan, sajna, és a terhesség egyik velejárója, sajna! Én olyan bazi naagy dolgokon bukok ki az utóbbi időben, mint pl. miért van 12 perces reklám a két műsor között a tv-ben, és hasonlók, de ezeken nagyon, már-már megijedek magamtól :shock:

Bejelentés: én most, kedden elmondtam anyunak, hát volt nagy öröm. Egyébként mivel a pisilési ingereim 2 percesekre jönnek ki :?, ezért anyu már nagyon kérdezősködött, meg a kaját sem kívántam, émelyegtem is sokat, úh kezdett tisztulni neki a kép.. de várta, vele keddig. Nekem most úgy áll a dolog, h tudja az apuka (höhö, még jó), meg anyukám! Más senki, és jó ideig nem is tervezem még bejelenteni! Jövő héten UH, addig tuti várunk! A munkahelyen meg, hááát.. én is a 12. hétig tervezek várni, de 'félek', h addigra már akkora lesz a pocak, h nem lehet titokban tartani ;)

Melinda! Örülök, h te is visszatértél a nyaralásról, remélem, jól éreztétek magatokat! És köszi a felhatalmazást ;), holnap neki is állok a tábla elkészítésének. Csajok, felhívás keringőre, kérem az adatokat azoktól, akik még nem írták le! :D

Pepike! Jaj, de jó, tök örülök, h van vki, akivel ugyanolyan idősek vagyunk! :D Tök vicces lenne, ha ugyanazon a napon szülnénk is!

Andi! Gratulálok a baba-bizonyossághoz! Jó jóhírekre jönni ;)

Kipkopp! Üdv itt! Minyu! Üdv itt is :D

Tábla: természetesen továbbra is azt gondolom, h szívesen csinálom, úh adatokat-adatokat! ;)

Na, tényleg hosszú lettem, nagyon bocs.. :oops: De jó volt visszaolvasni meg írni! :)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is hozzátok csatlakozni.
Első babánkat várjuk.
Ha minden jól megy, nekünk is márciusi babánk lesz! :D

Ma voltam UH-n. Ott a dobogó szívecske.

Örülök, hogy ilyen sokan vagyunk.

Nekem tünetem szinte semmi. A hasam néha szúrkál görcsölget, de enyhén, cickók fájnak. És minden du. jó nagyokat alszom.
De semmi más nincs!

Üdv. Mindenkinek! :D
Vendég
 


Szia Aranykavics! Üdv a csapatban! :D Tök jó, h nincsenek tüneteid, irigyellek ezért is, meg a naagy délutáni alvások miatt is - nekem ilyenek a meló miatt nem jutnak sajna! :) Gratula a babához meg a szívhanghoz!

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!!!!

Remélem megengeditek, hogy csatalkozzam! Március 29-re várjuk a babánkat, tegnap már 6mm-re mérték a petezsákot! Hatttttalmas gyerek, és egy az egyben rám hasonlít..... :lol: :lol:

Émelygés az van, és ha hagyom a gyomromat égni, akkor már hányás is sajnos.... :cry: Pocim néha szúrogat, feszülget, egyéb tekintetben remekül vagyok!
Vendég
 


[color=red][/
]Sziasztok![color=red][/color

Üdvözlet a csapatban Aranykavics, Szakadék!
Aranykavics, jó uh gépe van dokidnak, ritka, hogy ilyen hamar már látszik a dobogó szivecske.
Minyu! Most néztem, hogy mi szinte egy idősek vagyunk.
A táblázatot én is örömmel fogadom majd. Jó nézegetni ki mikor, hol.
Lexus! Már részben írtam adatokat, de most összefoglalva:
Pumperka
31 éves
2 gyerek
2008. március 14.
Kistarcsai Kórház
és lehet, hogy ikrek
Ha valamit kihagytam szóljatok :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Szia Pumperka, jó reggelt!

Jelen pillanatban a következő tüneteim vannak: kelkáposztafőzeléket ennék, émelygek, és majd elalszom..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Annyira jó és egyben nagggyon nem jó!!!
Vendég
 


Üdv a körünkben Aranykavics és Szakadék!

Szakadék, látom te sem vagy valami nagy alvó! Minden reggel én is hajnalok-hajnalán fennt vagyok, bár este már legkésőbb tízkor alszom (ez egyébként nem vall rám).

Lexus, jó, hogy újra velünk vagy! Már várom a táblit!

Egyébként hogy vagytok? Hála istennek, én még mindig szinte tüntementesen! Enyhe émelygés, de az is inkább az esti órákban, ja meg a melleim baromi érzékenyek, de ennyi!

További szép napot!

Andi

Kép
tand
 
 


Jó reggelt!

üdv Szakadék&Aranykavics :lol:

Tábla:
Panny
31 éves
2 gyerek van(Márk 5,Kristóf)
próbálkozás:1 hónapja
3.gyerek:2008.márc.22.
??????kórház(Máv??)

Lexus!
Ha én is kihagytam valamit szólj!! :lol:
És köszi :lol:

Aranykavics!

Hát tényleg klassz gépe van a dokidnak hogy már látta a szívecskét :D

Szakadék!

Kelkáposzta korán reggel.... :lol: az igen!!!! :wink:
Egyébként én midig utáltam a kelkáposztafőzeléket és a terhesség alatt annyira megszerettem!!!!! :lol:

Tünetek:

Nkem nagyon változó.Néha nagyon kerüléget a rókakoma,amúgy álmosság egész nap és cicifájás!

Pannie

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!

Nekem az émelygéses hányós tüneteim reggel 10-re már enyhülnek, bár reggel 6-kor mindig felébredek és irány a mellékhelység nagydolog miatt.

Egész nap éhségérzetem van, de semmit sem kívánok. Estére már nagyon éhes szoktam lenni, de enni nem nagyon tudok.

Én is már korán el szoktam aludni és a melleim is nagyon érzékenyek.

Jövő hét után UH. Akkor már szívhangot is kell hallani akkor már 9 hetes leszek

Kép
cicuka78
 
 


Lexus!
Itt küldöm az adatokat!! :lol:

Szakadék
35 éves
1 gyerek
rengeteg ideje várjuk Borsókát
Dokihoz legközelebb aug 9-én kell mennem
Borsóka 2008. március 29.
Otthon szeretnék szülni
Vendég
 


Sziasztok!

Hű, mennyit írtatok már korán reggel, csak kapkodom a fejem! Szakadék! Üdv köztünk! :D Én kicsit kókadt vagyok, a szomszédjaink miatt össz-vissz 2 órát aludtam, úh nem mondom magam vmi fittnek.. Megyek is inni egy kávét.

Köszi mindenkinek, aki írja az adatokat a táblába! ;) Neki is állok hamarosan, és rögtön feldobom, ha kész, aztán majd megmondjátok, h jó-e vagy sem ;)

Ja, Pumperka! Neked már akartam gratulálni a 2 babához!! Tök jó :D

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!
Szeretnék hozzátok csatlakozni! A héten volt egy pozitív tesztem, :D de csak jövő héten megyek orvoshoz, mert most sajnos szabadságon van,. Így azt sem tudom, hogy mikor szülök (remélhetőleg minden rendben van odabent..) (de ha beírom a babanetes szülés kalkulátorba, akkor március 28-át dobja ki).
Magamról:
28 éves vagyok, már van egy 2 éves kislányom. Valószínüleg az Istvánban fogok szülni, az elsőt a Schöpfiben szültem, de biztos tudjátok, mi lett a kkórház sorsa :(
Terhességi tüneteim nincsenek, de az elsőnél sem voltak, (soha nem volt pl hányingerem, émelygésem) , max a mellem feszül néha, fáj, ó, és hatalmas az étvágyam!
Rövien ennyit így elsőre!
Sziasztok!
ajsa
 
 


Sziasztok lányok!


Szeretnék én is csatlakozni hozzátok és minden babós kismaminak sok szép babavárós napot és sok egészséget kívánni. Mi az első babónkat várjuk a párommal. Most vagyok 5+6-on, az első uh-n már hétfőn voltunk, ahol láttuk a kis nyuszkókát még kicsi babszemként...a következőre pénteken megyünk, amikor is már remélemlesz szívhangja a drágámnak.

Évi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Szia Ajsa!!!!
Gratulálok az újabb babához!!! Egy napon fogunk szülni, ha minden jól megy, nekem is március 29-ét dobott ki a kalkulátor. Persze ez majd az uh után fog változni majd jócskán!!!!

Irtózatosan szerencsés vagy, hogy semmi émelygésed nincsen!! Nekem már sikerült ma is vezetnem a Nagy Fehér Buszt..... :cry: :(
Vendég
 


Szia Éva!!!!
Fúúúúú, hát mi volt itt júniusban??? Naggggyon aktívak voltak a pasasok!!!!! :lol:

Gratulálok a babácskához, és üdvözöllek itt, bár jómagam is nagyon új vagyok ebben a csapatban!
Vendég
 


Sziasztok!

Bnesz.eva és Ajsa üdv a csapatban!

Hát a június tényleg elég sokunknál aktív volt!

Lexus! A kávét bátran nyomod most is? Ezt azért kérdezem, mivel arról én sem tudok lemondani, de úgy tudom, hogy koffein, illetve tein tartalmú italok fogyasztása nem ajánlott.

Pá, Andi

Kép
tand
 
 


Ajsa, Évi! Üdv a csapatban, nagy gratula a babákhoz!

Andi! Régebben napi 2-3 kévét ittam, most már csak egyet, azt is sok tejjel és kevés kávéval. Tudom, h nem ajánlott, meg nem jó, meg minden - de úgy vagyok vele, mint ne, h nem tudok lemondani róla! A munka miatt.. hajnalok hajnalán kelek, muszáj vmitől felébrednem! Ha majd már nem fogok dolgozni (hol van az még), na akkor majd lehet, h megpróbálom nélküle. Most nem menne :roll:

KépKép
lexus
 
 


mint ne = mint te :roll:

KépKép
lexus
 
 


Csajszik!


Köszönöm a kedvességet, kuksizzatok rá erre a linkre, egy doktornő írta...

http://babatervezok.otthona.net/terheskerdesek.shtml

Évi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Szabad-e kávézni, teákat és kólát inni?

Napi 2 - 3 csésze kávét nyugodtan meg lehet inni. A fekete tea és a kóla koffein tartalma alacsonyabb, ezért ha inkább azokat választod, abból többet is megihatsz. Ne lépje azonban túl a fekete tea fogyasztása a napi 5 csészényit és a kóla fogyasztása a napi 2 litert.
Még hasznosabb a zöld tea vas, cink, magnézium, kálcium kálium és fluor tartalma miatt, valamint mert serkenti az emésztést.
Az eperlevél teáról közismert, hogy a medence izomzatát ellazítja és érzékenyebbé teszi a fájások számára. Ezért ezt csak a 36. terhességi hét után igyuk!

Na, most ettől megnyugodtan :D Ez egy kérdés és rá a válasz arról az oldalról, amit Évi adott. Sztem nagyon hasznos, én elmentettem, köszi szépen, Évi! ;)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Szuper, hogy ennyien csatlakoznak hozzánk. Bnesz.eva Szakadék :D :D :D :D :D
Cicuka veled is majdnem egyidős vagyok :D (bár itt egy hónapon belűl mindenki benne van) Bár ha marad az iker dolog, gyanítom, hogy mi nem márciusi babások leszünk.
A kávén én is gondolkodom. Alig bírom ezt az álmosságot. Nekem ez a legrosszabb :cry: Émelygés alig, róka még nem is volt. 8)
Évi! Az oldal tényleg jó! Köszi :wink: !

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pumperka! Most nézem, pont egy héttel jársz előttem, hihi :D
Hajrá kávé, látod, a doktornő szerint sem árt ;)

KépKép
lexus
 
 


Biztos hogy lekpooan a fejem.............. :shock: :shock: :shock: :roll:
Vendég
 


Nagyon szívesen csajok, örülök, hogy segíthettem. Én az után érdeklődöm, hogy van valaki, aki már megmondta a munkahelyén? Én igen, bár a papíromat nem írták alá, de az ov-m(őt inkább nem minősítem) kivételével mindenki jól fogadta a hírt.

A szalagjaim nekem is húzódnak, a doki szerint nem baj, írt rá magne b6-ot. A háyninger nekem nem olyan gyakori, viszont a cicim majd szétszakad, annyita fáj.


puszika

KépKép
bnesz.eva
 
 


Én még nem mondtam meg a melóhelyen. Nekünk az első UH-n még nem volt szívhang. Egy hét múlva kell majd mennem megint, ha akkor lesz (akkorra már lennie kell!), akkor majd elkezdek gondolkodni, h mikor mondjam meg. Most vagy az UH utáni héten vmikor esélyes, v a 12. hét után. Nem tom, nálunk ez egy bonyolult kérdés! :?

KépKép
lexus
 
 


Én sem mondtam még meg, abban a pillanatban felfüggesztenek a melóhelyemen, mert 15 órát dolgozom egy nap, és azt kismamaként nem lehet..... :roll: :roll: És mehetek be az irodába a "nők" közé, é nagyon nem akarok bemenni. Igyekszem addig eltitkolni, amíg lehet....... :roll:
Vendég
 


Én is kb. így vagyok vele, h igyekszem eltitkolni, amíg lehet.. de előbb-utóbb el fog kezdeni nőni a pocakom, és az alkatom miatt mkinek világos lesz, h ez nem hízás. Mondjuk én egy bizonyos részről szarul érzem magam amiatt, h 'takargatni' akarom a babát. Csak tudom, h ilyenkor mik a 'szokások' itt a munkahelyen, mármint olyankor, amikor vki bejelenti a babát, és ezeket akarom megúszni :roll:

KépKép
lexus
 
 


Csak sokáig nem már nem fogom pedig tudni, mert annyit hányok, hogy nem adok neki egy hetet, ki fog derülni. Mehetek begsibe...... :x :x :? Pedig szeretnék dolgozni, de tutira nem fogják hagyni.
Vendég
 


Ez nálam pont ugyanígy van. Fél perc alatt fal fehér leszek, meg továbbra is 2 percenként járok pisilni. Ha vki ismeri a terhesség tüneteit, annak már tuti feltűnt most is!

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!
Örülök a kellemes fogadtatásnak, biztos jó csapat leszünk.
Szakadék! Valszeg tényleg egyszerre leszünk kiírva. Bár még csak jövő héten megyünk dokihoz, de gondolom ők is az utolsó menzesz időpontját veszik alapul (?), vagy a gyerek mérete szerint számolják ki (?) nem tudom, ti tudtok erről valamit? Egyébként, most mondtam el anyának, aki csak annyit mondta, ő már tudja, mert csak rám kell nézni- de nem fejtette ki bővebben (valyon mit láthat rajtam??)
Láttam felmerült a mit szabad enni, inni,-mit nem. Nekem az előző orvosom gyakorlatilag mindent megengedett, két dologtól intett óva: égetett szeszek, és az édesítőszerek, ill. azzal készült élelmiszerek (vigyázat a vitaminos -pezsgőtablettákkal).
Ezen kívül azt mondta, bármit-ami jól esik!! Úgyhogy én mindent ettem!! Ha colát kívántam, azt ittam, ha camembert sajtot, akkor azt ettem! (Azért emeltem ki ezt a kettőt, mert ezektől tudom, sokakat óva intenek...) És semmi bajunk nem lett. És azt is mondta, ha igaz lenne az a sok állítás, hogy mi árt a magzatnak (amikkel teli vannak a magazinok, és könyvek..), és tényleg úgy lenne, már régen kihalt volna az emberiség...
Vitamint is ellenezte (folsavat és vasat -maltofer folt szedtem, ). Kíváncsi vagyok, az új doki mit mond ezekről....
Mindenkinek van már fix dokija?
Ki hol szül??
Van még vki aki az Istvánban?
Sziasztok!
ajsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: