Új privát üzeneted érkezett!

Bettike, Zsuzsi!

Köce a biztatást! Asszem én is túlparázom néha a dolgokat... :)

Zsuzsi:

Mi igazából eddig nagyon szerncsések vagyunk, mert a legeslegelsöre összejött a pöttömség odabent. :) Talán emiatt is vagyok kicsit parásabb, mert nem merem elhinni, hogy ennyire összejöjjön. Na, de a lényeg, hogy én Ádámnak (férjem) már akkor mondtam, amikor még nem is volt itt a menzesz ideje, de úgy éreztem, hogy nöttek a melleim. Elöször nem hitte el, de aztán "bevizsgálta". :) Utána meg közösen izgultunk, hogy na megjön-e. Napközben kb 1/2 óránként csörgött, hogy van-e vmi. Aztán elmentem dokihoz, meg teszt (1db - teljesen egyértelmü) és örvendeztünk nagyokat.

Néven majd akkor akarunk rendesen gondolkodni, ha már van uh.

11-ére akkor szorítok Neked!

Gabó

kgaba
 
 


Az én férjem nagyon várta, úgyhogy nagyon kellene örülnie, de még nem mer, mint ahogy én sem... Remélem eljön majd az az idő, amikor már nemcsak a félelem lesz, hanem az öröm is... :roll:

Névválasztás... ha fiú, akkor Ábel, lány még nincs...nekem a Boróka tetszik, férjemnek az Anna, úgyhogy talán Babett...

Fagyizó? Azt én is szeretem... :wink:
marek
 
 


Sziasztok, az én párom is nagyon várta, főleg mert mint korábban említettem, mi már több mint egy éve próbálkoztunk. Már a SOTE repro assistance központjába is volt időpontunk aznapra, amikor most a terhesség miatt megyek a nőgyogyómhoz... :lol:

Aranyos volt amikor meglátta a teszt eredményét. Igazából ő vette észre, elkerekedett a szeme, majd elkezdett ugrálni örömében... nagyon édes volt. Teljes meghatódottság. :roll: És mindez február 13-án, amikor egy barátnőm újszülött babájához (keresztfiamhoz) bementünk volna a kórházba... a teszt volt a mi ajándékunk! :)


Azóta egyébként teljes az aggódása, nem cipelhetek, nem csinálhatok semmit... majdnem. :lol:

névileg mi jól állunk, ha lány, akkor Sára lesz. Fiú névvel gondunk van. Szívesen veszünk ötleteket, de persze még ráérünk... :)

KépKép
stike
 
 

 
 

köszi a tippet!és még1 kérdés a folsavval kapcsolatban!nektek a doki mondta vagy csak úgy magatoktól kezdtétek el?jó ez hülye kérdés csak csodálkozom,hogy az én dokim ezt meg sem említette,pedig most utána néztem a neten és tényleg mindenhol írják,hogy nagyon fontos! :?

egyébként én még csak most töltöm a 22-t és egyetemre járok,ugyhogy nekünk a baba egy nagy újévi meglepi volt! :roll: :D
amikor nem jött meg csináltam egy tesztet,halvány 2csík,5nap múlva csináltam egy újat akkor már határozottabbak voltak a csíkok!együtt lestük,h mi lesz az eredmény,tehát egyszerre tudtuk meg,h mi a helyzet! :D

a névvel úgy vagyok,hogy még félek ezen gondolkodni! :roll:
de nekünk a különleges nevek tetszenek!...:)

adri
Vendég
 


Sziasztok!

Barifelho :)
Ki a dokid az Imreben? Az enyem Nyulasi Gabor

Hanyinger:
Most talan nem tunok majd normalisnak, de en vagyom ra. Mert a dokim mindig azt mondja, ha vannak tunetek, az csak azt jelenti, szepen fejlodik a baba. Igaz, hanyni Akossal sem hanytam,csak neha emelyegtem. Most hanyingerem meg nem volt, gyomoreges annal inkabb, de en komolyan orulnek, ha neha hanyingerem lenne. Mert engem megnyugtatna.

Napsugar :)
Jobbulast!!No, azert nem ilyen merteku hanyingerre vagyom. :shock:

Szia Inez :)

Zsuzsi :)
A parom meglepodott es nagyon orult,mikor megtudta a babat.
Nevek: Nora/ Erik
Az Erik meg nem tuti.

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Nekem az Elevitet is és a folsavat is Czeizel Endre mondta...a nőgyógyimmal még nem találkoztam. Mondjuk magzatvédőt már elég régóta szedek, de eddig Gravidát szedtem, előtte Elevitet. Ja, és az Elevitet a férjemnek is mondta, mert elég sz@rok a génjeink és állítólag neki sem ártana, de valahogy a férfiúi önbecsülését sértené, ha terhesvitamint kéne szednie... :lol: :lol: :lol:
marek
 
 


Zsuzsu! Hanna anyukája... :) Nálunk Dóri már tudja hogy anya hasában ott a kistesó. Naponta többször megsímogatja a hasam és mutogat rá. :) Tegnap voltam Uh-n és kaptam időpontot a 12 hetes genetikai uh-ra. De már csak 13+2 -re kaptam időpontot és én voltam az utolsó akinek volt hely arra a hétre is!!! Se előtte se utánna nem volt már hely... Ha nincs még időpontod sűrgősen kérj!!!!

Én is az elevitet szedem. Nekem folsavat senki se mondott...

Új tünetként megjelent az orrdugulás. Ja és a húsra rá se birok nézni, nem hogy megegyem. A legnagyobb gondom hogy enni se birok. Vajon normális hogy már most nem férek bele a régi nadrágokba???

Nevek: lány Nikoletta (nem nagyon rajongok érte, de a férjem ragaszkodik hozzá, és már Dóri is Nikinek készült...) fiú Botond vagy Dávid (ebből én fogok választani :D )

Tegnap már egy cm-es volt a babóka és végre hallottam a kicsi szívét is. Most a 12. hétig nem kell sehova menni, csak növeszgetni a pocaklakót. :lol:

Szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok Lányok!

Kriszta: Én Fülöp doktorhoz járok. Március 4-én megyek, majd meglátjuk, mit mond. Nagyon elfoglalt és népszerű orvos. Te magánrendelésre jársz vagy az sztk-ba? Én magánra, kíváncsi vagyok mennyi lesz egy "látogatás".

Én úgy hallottam, hogy a folsav ugyebár kiürül a szervezetből ezért bátran lehet szedni. Én a 3 mg-os változatot szedem és mellé 2-3 naponta Gravidát. Megoszlanak ugye a vélemények, hogy kellenek-e egyáltalán ezek a vitaminok és ha igen, akkor melyik. Szerintem egyre megy és a sok zöldség, gyümölcs biztos, hogy mindennél fontosabb.
barifelhõ79
 
 


Ja! A névvel kapcsolatban: én még csak Mazsolának hívom, mert valljuk be, egyelőre az is. :D Majd a 12. hét után gondolkodunk ezen. Lesz időnk rá bőven. Amennyi hülye név van mostanság "forgalomban" lesz is mit gyorsan kizárni. :D
barifelhõ79
 
 


Perdo :)
De jo, hogy mar hallhattad a babad szivet :D

Barifelho :)
Ugy tudom, hogy ha az en dokim vmi miatt nem tud ott lenni a szulesnel, automatikusan a Fulop doki veszi at a betegeit es forditva :D
Maganrendelesre jarok.

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

Nálunk Ábinál olyan természetes volt, h két csíkos lett a teszt. Most meg a szomszédos topicban bíztattak a lányok, h teszteljek már, mert tuti tüneteim voltak. Amikor kijött a két csík, hívtam a férjem. Meglepődött, mert nem beszéltük meg, h tesztelek. Annyit kérdezett: biztosan nem járt le a teszt szavideje??? :lol: :lol: :lol: Hozott Nekem egy fehér rózsát. Örült nagyon, minden vágya egy kislány.

Lánynevünk a TIRZA (azt jelenti báj, kedvesség, öröm) ha fiú, akkor még passz. Férjecském tegnap azzal állított haza, h mi lenne, ha Konstantin lenne......ááááááááááááááááá :) :cry: Nekem az Ármin tetszik...

Gabó!
Olyan jó együtt :D örülni ugye??!!!

Stike!
Olyan jó, amit irsz!!! Erőt adhat másoknak, aki esetleg csüggednek!!!!! Kívánok Neked is sok-sok örömet, problémamentes babavárást!!!!
Az jó, ha vigyáz Rád!!!! Az első babánál én is óvatos voltam (különösen mert előtte elvetéltem), de most nem tudok mit tenni, ha óvatosan is, de emelgetem a 12,5-13kg fiamat.

Adri!
Nekem a doki mondta a folsavat, sőt már családtervezéskor is lehet szedni. Én még a szoptatás alatt is szedtem, Gravidával együtt.
Mit tanulsz??

Kriszta!
Én is vágytam egy kis hányingerre, de ahogy Napsugit olvasom, inkább mégsem... Tudom butaság, de Ábival igy úgyanígy voltam mint most, de remélem azért pocaklakó kislány....(gondoltam, ha rosszul vagyok, akkor tuti kislány..)
Annyira jó, hallani a szívverését ugye??!! A legtutibb bizonyíték, h ott lakik a pocakban :D


Pedro!

Szegedi vagy????? Ildit , Hannát szeretem nagyon! :D
Ki a dokid??????????? Ábinál nekem a Sikó megcsinálta a nucha szűrést, amikor ügyelt....Időpontom nincs, még nem voltam dokinál....11-én megyek. Pestre is megyünk, a Bolgárkerék utcába vértesztre. Elmúltam 35 éves és ki akarjuk zárni az esetleges genetikai betegséget. (nem volt betegség sem a családjainkban, sem Ábinál, de állítólag hasznos 35 év felett)
A derekamnál nekem is kényelmetlenek a nacik. Állítólag a többedik babánál hamarabb pocakosodunk. Én azt érzem, mintha már kétszer ilyen idős lenne pocaklakó....

Barifelhő!
Amikor a fiamat vártuk, a 21. héten volt genetikai UH. Akkor nézegette a doki, mutogatta, h hol a gyomra, szíve, vese....és egyszer csak azt mondja: "hopp ez itt egy fütyi..." röhögtünk, mire a férjem: szia Ábel! szóval ráértek a névvel. :) :) Mi a vérteszt miatt már kb. a 13-15 hét körül megtudjuk a nemét...


Mi a virágoskertben kertészkedtünk délelőtt. A szél erős, de szélvédett helyen voltunk.
Ábel segített összeszedni a gazt:
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Én szerdán megyek a Bolgárkerék utcába...lassan visszajáró vendég leszek ott :cry: A tesztet szerintem nekem is javasolni fogják, bár én még csak 29 vagyok. Meg szívultrahang is van ott, oda is kell mennem... :roll:

Zsuzsu
Nagyon édes a kisfiad!
Egyébként pontosan hol laktok? Írtad, hogy Szeged mellett, de asszem nem írtad, hogy hol... Mi a férjemmel Szegeden végeztünk, ő még mindig szeretne odaköltözni....kár, hogy ott nincs munka... :cry:
marek
 
 


Zsuzsu! Szabó Dávid a dokim. Nagyon fiatal doki, de nekem megfelel. Mivel még nem nagy név, ezért nem járnak hozzá sokan, mobilon tudom elérni, és így nagyon várni sem kell. Írok neked privit!

Kép

Kép
perdo
 
 


Zsuzsu: nagyon tündér a kisfiad!:D kérdezted mit tanulok! jogot miskolcon!... :roll:

tényleg lányok,van itt valaki miskolci? csak infot szeretnék a dokimról!:D

olyan jó nektek,ahogy kivettem ti mindannyian házasok vagytok,igaz? :)

a nevekkel kapcsolatban eszembe jut egy jó sztori: egyik barátunkéknál jött a baba megtudták,h lány és megbeszélték,h Niki lesz!szült b.nőm és az apuka ment,h láthassa a kis Nikit,erre mondják neki,h ilyen nevű baba nincs!anyu az utolsó pillanatban meggondolta magát és Brigi lett a kislány!:D meglepi!...
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok!
Gabó vagyok Tatabányáról.
Nekem van két nagyobbacska lányom , Dana 7 éves, Laura 6 éves.

A párommal ez lesz az első közös babánk, és Ő nagyon odáig van a boldogságtól, de rettenetesen aggódik értünk.

A mi neveink: Janika vagy Fruzsi

Kép
Kép
Kép
tgabi80
 
 


Sziaszok!

Marek!

Irtam pü-t!
mennyi időre kaptál időpontot a Bolgárkerék utcába??? Lécci irj majd le mindent, hogy zajlott a vizsgálat, mennyit kellett várni, milyenek voltak a dokik, asszisztensek...Jöhet pü-ként is. KÖSZÖNÖM!!!!!!
Köszi az Ábeldicsit, igazi rosszcsont! :lol:

Pedro!
Hallottam a dokid nevét. Egy ismerősöm a Szőllősinél szült, Ő is szimpi, csak már idős.
Köszönöm a pü-t!!!!

Adri!
Amikor Ábi született még mi sem voltunk házasok. Így elmondhatjuk a fiunk ott volt az esküvőnkön. (5 hónapos volt amikor összeházasodtunk). Emiatt ne érezd kellemetlenül magad. A doki ad egy igazolást, h várandós vagy és kb. mikorra várható a szülés. A 6-7 hónap környékén el kell menni apukával az Önkormányzathoz az anyakönyvi hivatalba és ki kell tölteni egy apasági nyilatkozatot. Ezen szerepel, h melyik vezetéknevet szeretnétek. Szülés után ezen nyilatkozat alapján anyakönyvezik a babát. Amikor Ábel született a mamák kb. 70% -a nem házasként szült......

Kicsit ciki lehetett az ismerősödnek a névcsere :lol: Ezek szerint nem volt apás szülés???

Tőlem számtalanszor megkérdezték a szülés után, h biztosan Ábelt akarok -e...... :o :o

Gabó!
Sziaaaaaaa! :D Az aggódás természetes, de a más állapot nem betegség! :lol: :lol:

Mi ma is kertészkedtünk, jólesett gereblyézni kicsit. Gyönyörűen süt a Nap, Ábel pulcsiban rohangászott még a sapit is leszedte és az én fejemre tette... :o :lol: :lol:

VIDÁM NAPOT MINDENKINEK!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki hétvégézik. Mi is most értünk haza. Szegeden voltunk. Tök jó volt, csak sajnos fáj a hasam, lehet, hogy inkább pihennem kellett volna... :roll: Remélem azért nem lesz gond...
marek
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is hétvégéztünk Ádám szüleinél, csak nemrég értünk haza.

Zsuzsu
Tényleg nincs jobb, mint amikor ö is velem együtt várja (várta) az eredményt. Azóta meg ha vmim kicsit fáj (pl múltkor derekam), rögtön kérdezi, hogy de a pocóm ugye nem fáj??? Meg hogy minden rendben van-e.
Meg nálunk már a szükebb család is tudja, és ök is mindig kérdezik, hogy hogy vagyok. :)

Tényleg, Lányok!!!
Tudja vki, hogy fejfájásra, ha már minden kötél szakad, mit lehet bevenni? Mert már éjszaka elkezdett fájni, és nagyon nem akar abbamaradni. Iszom egy csomót, de lassan már béka nö a hasamba.

kgaba
 
 


Kgaba! Én úgy tudom hogy ha minden kötél szakad, akkor panadolt lehet bevenni. Mondjuk ha nekem fáj a fejem az semmit sem ér...

Nekem legközelebb április elsején kell mennem dokihoz. Az 6 hét múlva lesz. Ez normális, nem kell hamarabb menni? -mondjuk nem lesz elég a gyógyszerem... szóval kénytelen leszek hamarabb felhívni-

Kép

Kép
perdo
 
 


Üdv Mindenkinek!

hogy teltek a hétvégék?olyan szép az idő még most is! és olyan utálatos,h én csak bentről nézhetem! :?
ez a folytonos fekvés kiborító!de főleg azért,mert egyedül vagyok napközben és állandóan azon jár az agyam,h bárcsak mostmár minden rendben lenne!... :roll:
tudom,h ez nem az a hely,ahol erről van szó,de mivel ti velem egyidős kismamik vagytok így gondoltam megkérdezem,h közületek nincs e valakinek barnázós gondja és,ha igen, mit mondott rá a doki? meg ezzel együtt olyan lüktető szúró,néha égető érzésem van a hüvelyemben és a hugcsőben!az ilyen ismerős valakinek?....pedig eddig minden eredményem(citologia,vér,vizelet,uh) rendben van! :?

ne haragudjatok,h ilyen panszáradattal kezdem a hetet,de ezen agyaltam egész hétvégén és gondoltam megkérdezem,h vannak e hasonló cipőben járók! :roll:

zsuzsu:ismét köszönöm az infót!bárcsak már ott járnánk a 6-7.hónapban... :roll:

de azért az izgulásommal úgy látom legalább nem vagyok egyedül!
olyan aranyos,ahogy leírjátok,h mennyire aggódnak a fiuk! :wink:

kgaba: a fejfájásra nekem azt mondta a dokim(és máshol is ezt olvastam) hogy be lehet venni egy algopyrint,mert az jobban árt a babának,ha szenved az anyuka! de nagyon sokan esküsznek a homeopátiás bogyókra meg a különböző gyógynövényekre is!(aloeverás dolgok pl):)

adri
Vendég
 


Perdo
Az hogy lehet, hogy 6 hét múlva..? És a 12 hetes uh? Vagy félreértettem valamit? :roll:

Adri
Barnázás...nekem még nem volt...de rettegek tőle...Mindenféle fájdalmak nekem is vannak...de engem még nem látott doki :oops: Illetve voltam egy uh-n és annyi....
Téged a doki parancsolt ágyba a barnázás miatt?? Szegény.... De inkább pihenj, így nem lesz semmi baj...
marek
 
 


Sziasztok!

Hogi vagi???

Csajok! Ha holnap megyek uh-ra (7+3 mensi szerint) akkor lesz már szívhang! Szét izgulom magam! :oops:

Perdo! 12. héten nem kell menni UH-ra? És a védőnőnél voltál már, hogy elküldjön minden felé? :roll: Vagy még nem kell?

Gaba! Én is egyetértek a fentiekkel, hogy algopyrint lehet, mert a fájás rosszabb! :?

Kép
bettike
Eger
 
 


Algopyrint biztos lehet???? Nemtudom, de mintha rémlene, hogy azt pont nem... :? De lehet, hogy csak álmodtam... :?

Bettike
Én is mensi szerint 7+3 voltam, amikor uh-ra mentem és még nem volt szívhang, pedig szerintem már kellett volna. Elméletileg 6. héttől van, de nekem ez még sose jött össze.... Uh alapján mégcsak 5 hetes voltam, úgyhogy ezen a héten már kéne lennie....de nemtom, hogy eljutok e uh-ra a héten...
marek
 
 


Hello Lányok!

Olyan gyönyörű napunk van! :D

Remélem, mindenki a legnagyobb rendben van.

Én a jövő kedden megyek végre a saját dokimhoz. Nagyon bízom benne, hogy minden a helyén van és szépen fejlődik. Akkor majd ő megállapítja, hol is tartunk időben.

A hétvége óta nem az igazi a közérzetem. A gyomrom valahogy nincs a helyén. Amolyan egész napos émelygés. Nincs hányás, olykor öklendezés fordul elő. A hányósak az első pillanattól hánynak vagy fokozatosan jön elő? Ezt jól megkérdeztem. :)

A 6-7. heti uh után majd csak a 12.-en kell menni? A jövő héten leszek csak felvilágosultabb a kérdésben a dokilátogatás után.
barifelhõ79
 
 


:oops: Megnéztem...lehet szedni Algopyrint... asszem csak álmodtam... bocs :oops:

Én is émelygek egész nap, de hányni még nem hánytam...remélhetőleg már nem is fogok...persze lehet, hogy fokozatosan jön elő, de remélem nem, mert ez a folyamatos émelygés is elég kellemetlen, nem hiányzik még a hányás is...
marek
 
 


Köce a sok infot mindenkinek!

Reggel be akartam menni patikába, hogy ott majd bizti tudnak nekem segíteni, de amik munkába menet úba estek, mind csak 8kor nyitottak, úhogy ezt buktam. :(
Azóta picit jobb a helyzet, próbálok még mindig sokat inni, aztán munka utn irány egy gyógyszertár.
Homeopátiás bogyeszt egyébként adnak recept nélkül? Vagy azt csak úgy adnak? Még soha nem vettem ilyet.

Ma volt az 1. "furán"létem is. :) Leginkább olyan levegőtlennek érzek mindent (busz, szoba, ...) Aztán fél11kor muszály volt picit ennem, mert különben sztem kitaccsoltam volna. (eddig erre vártam).

Adri!
Barnázás nekem sem nagyon volt (hüv. uh utáni napon 2 db pici pötty). A dokid nem mondott erre meg a fájásra semmit? Ha más nem, sztem hívd föl. ÉS PIHIZZ SOKAT!!!!

kgaba
 
 


Aranyosak vagytok!köszönöm...

igazából beszéltem már a dokimmal többször is,de csak magneB6ot és c-vitamint mondott meg szigorú fekvést!
azt mondta, fölöslegesen ne szedjek semmit,ha maradni akar, akkor így is marad!hát én nagyon bízom benne,h akar! :roll:

de holnap rendel,úgyhogy megtámadom... :D

egyébként az algopyrinről megoszlanak a vélemények...
egyesek szerint minden kémiai dolog tilos,mások szerint meg még jót is tesz egy kis antibiotikum.(állítólag akik szedtek 1-2 ilyet a terhesség alatt,azok között kisebb a koraszülés aránya)
tisztára kiokosodok a nagy itthonfekvés alatt!:D

én úgy tudom,h a homeo-s dolgokra nem kell recept!de ebben nem vagyok biztos :lol:

adri
Vendég
 


Marek! Jól látod, a 12. heti uh majd csak 13+2 -n lesz... nem volt korábbra időpont! :evil: A központi terhes tanácsadásra is csak a nucha szűrés után lehet menni, így április 2.-án megyek, és ott adnak mindenféle beutalót.
Nálunk a körzeti védőnő nem ad sehova se papírt!!

Inez! Én azért kapok utrogesztant, hogy még véletlen se legyen barnázás. (No meg azért mert lombik baba) De én úgy tudom hogy a barnázás lehet progeszteron hiánytól is. Vagy utrot, vagy duphastont szoktak ilyenkor adni.

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok Kismamik!

"Benéztem" hozzátok kicsit :D . Kevés időm van ezért ritkán jutok el hozzátok, de örömmel olvasom a sok hasznos tapasztalatcserét. Kiváncsi vagyok kinek milyen tapasztalata van 4d ultrahangról. Mi most voltunk először, és a Hepinetet választottuk. Előtte sokat érdeklődtünkés a honlapjukat is megnéztük www.hepinet.hu. Tapasztalt szonógráfusaik vannak, és nagyon kedvesek. a picur jól van és egészséges. Azt hittem csak Dunakeszin van rendelőjük, de olvastam, hogy Óbudán is vannak a Vörösvári úton, és a Péterffy kórházban is. Na meg hétvégén! amikor apa is ráér:)) Dawn kór szűrésen volt már valaki? Ők ezzel is foglalkoznak, anyai vérbő végzik a szűrést. Írjatok ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban. Ti melyik rendelőbe voltatok, mennyibe került?Köszönöm.

Jó egészséget a mamának, babának, családnak :))
ildili
 
 


Jó reggelt!

Merre vagytok?

Bettike
Mi volt az uh-n? Volt már szívhang?

Perdo
Hogy lehet, hogy nem volt időpont? Hova jársz uh-ra?
Én még azt se tudom, hogy kell e időpontot kérnem uh-ra, mert még nem voltam, csak a helyi kórházban, de nem ott fogok szülni, hanem Pesten. Lehet, hogy végre el kéne mennem dokihoz, hogy megtudjam, hogy mi a szokás.
Egyébként neked ki ad beutalót, ha nem a védőnő?
marek
 
 


Marek! Nekem elvileg a központi terhes tanácsadáson adnak beutalókat, de csak a 12. heti uh után lehet menni. A körzeti védőnőm most néz utánna hogy nincs e későn az a betöltött 13. heti uh...

Ki merre van? Nagyon eltűnt mindenki.

Kép

Kép
perdo
 
 


És kiskönyved már van? Vagy van itt egyáltalán valakinek? Nálunk vérvételre a 12. heti uh előtt kell menni...asszem :?
marek
 
 


Kiskönyvet a körzeti védőnő ad, így az már van. :) Jól megbonyolították...

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

tényleg nagyon eltünt itt mindenki!...

nekem sincs még kiskönyvem és nem is tudom,hogy működnek ezek a dolgok! :?
de ma megyek a dokimhoz és mindent megkérdezek tőle!
egyébként ahoz képest,hogy az első3 hónap milyen fontos annyira nem érzek nagy törődést!söt,inkább azt érzem,h a12. hétig szinte nem is érdekel senkit!persze tudom,h a12. a vízválasztó,meg hát ezek csak az én tapasztalataim!...
ti hogy vagytok ezzel?

adri
Vendég
 


Adri
Kiskönyvet elméletileg akkor kapsz a védőnőtől, ha már van szívhang. Legalábbis nálunk így van.
És egyébként igazad van. Az első 12 hét a legfontosabb, mégis ilyenkor van a legkevesebb vizsgálat. Persze 6. hétig nem is lenne sok értelme, utána meg az a lényeg, hogy te vigyázz magadra és mindent megtegyél, hogy ne legyen baj. Persze sajnos nem csak rajtad múlik...sőt... Szóval ilyenkor fő a nyugalom...mondom én, aki a legjobban be van sz@rva... :?
marek
 
 


Sziasztok!!

Vagyok én is. Ebben a szép időben sokat vagyunk kint. Nekem is szurkálhgat a hasam itt-ott. Igazából nem tudom mi lehet, elképzelhető, h csak az emésztésem....
Nálunk is akkor ad kiskönyvet a védőnő, ha már van igazolás a dokitól, h baba van.
Én is parázós vagyok, de próbálok csak rövid távban gondolkodni. Most a dokilátogatásig látok, amiatt izgulok, h minden rendben legyen.

Igazából talán a védőnőnek kellene tanácsokat adni a kismamiknak, már az első hetekre vonatkozóan is. Nagyon sokan tanácstalanok és az orvosnak nem mindig van ideje ilyanekkel foglalkozni, hiába magándoki.

Mi szerencsések vagyyunk, itt vagyunk egymásnak és megoszthatjuk az ismereteinket :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


zsuzsu: tökéletesen egyetértek veled!szerintem is kéne,hogy figyeljenek ránk már az elejétől kezdve!
én sokszor olyan hülyén érzem magam,amikor kérdezősködök,mert látom a dokin,h olyan magától értetődőnek érzi ezeket a dolgokat de hát nem mindenkinek azok!

marek:köszi az infot!de nálunk már megvolt a szívhang hallgatás is és még mindig nem mondott semmit! te hogy állsz vele?

ma kiszedem belőle!:D

de tényleg jó,hogy itt minden problémát meg lehet osztani!így tényle könnyebb!
bár izgalom az mindig van!... :roll:

adri
Vendég
 


Sziasztok!!

Igazából védőnő válogatja. Ha normális-emberséges az illető, akkor ha egy kismama felkeresi, h pozitív lett a teszt, de még nem volt dokinál, viszont vannak kérdései, akkor a védőnő válaszol. Vagy ez hiú ábránd részemről??
Persze sok védőnő a "tankönyvet mondja", az pedig gáz.

Ábival én is végigizgultam a 291 napot, sokat paráztam, de a férjem segített mindenben. Most próbálok csak a következő "feladatra" koncentrálni...

Adri!
Normális , h vannak kérdéseid, az a hülye, aki emiatt lenéz....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kedves Kismamák!

Legelőször is engedjétek meg, hogy gratuláljak a kis jövevényekhez.

Én 2007. októberében lettem anyuka, és májustól kezdtem pocakosodni. Nagyon szép tavaszi-nyári kismamaruhákat vettem, amelyeket most szeretnék továbbadni. A ruhákat újonnan vettem, megkímélt, szép állapotban vannak. 38-as konfekcióméretnek felelnek meg, a terhességem legvégéig tudtam hordani őket. Mindet kimostam, kivasalni sajnos már nincs időm.

Képeket, információkat, árakat az alábbi linken lehet találni:

http://picasaweb.google.com/Waterlilly2 ... mamaholmik

Köszönöm, hogy elolvastatok, és elnézést, ha zavartam.

Üdvözlettel:

Waterlilly

Kép
waterlilly
 
 


nah,nem lettem okosabb csak szomorúbb!...
még mindig jön a barna ezért mondta a doki,h így meg sem vizsgál!
csütörtökre megint kaptam beutalót uh-ra!...mondta,h ez a barnázás még veszélyes és ha csütörtökön még rendben találják a babát akkor TALÁN stabilnak lehet mondani a terhességet!...
de még mindig nem írt fel semmit!
lehet,h meg kéne kérdeznem egy másik orvost is???
mondtam neki ezt a szúró érzést is a hüvelyben erre azt mondta,h valószínűleg a folyás marta fel és kenjem be canestennel!
hát nem tudom....sztem az is elég durva krém én szivem szerint inkább bephantennel kenném be!...mit gondoltok?

ezek után már ugye ki sem tértünk a védőnős dolgokra... :(
olyan rossz...bárcsak már túl lennék ezen az egészen...

adri
Vendég
 


Na, én is itt vagyok.

A fél napot az ÁEK-ban töltöttem. EKG, labor. A laborhot fél10kor jutottam oda, és 2 órát kellett várni, hogy sorra kerüljke. Tök jó volt étlen-szomjan... Az eredmény meg kb 1 hét.

Utána elugrottam a védönöhöz, megbeszéltünk idöpontot, de azt mondta, csak akkor menjek, amikor már lesznek eredményeim. JA! UH-ra csak 12 hetesen (v 12. héten?) kell mennem. Pedig már azt vártam legjobban.

Aztán bementem 2 gyogyesztárba is, és mindkét helyen azt mondták, hogy csak nagyon-nagyon muszály esetben vegyünk be bármit is fejfájásra az elsö 3 hónapban és az utolsó 6 hétben. Nekem egyébként vszínüleg az alacsony vérnyomás (100/65) miatt fáj a fejem, erre fekete teát javasoltak.

Jó hosszú lettem, bocsánat.

kgaba
 
 


Adri
Javasolnék egy másik dokit, mert ez durva....! Canesten..??? :shock: Menjen már...! De komolyan... mióta jársz ehhez a dokihoz? Amúgy is szerintem meg kellett volna néznie uh-val, hogy minden rendben van e.... Persze lehet, hogy csak én vagyok túl parás....

Gaba
Érdekes a rendszer nálatok... :roll: Annyira nem értem, hogy mindenhol máshogy van.... :?
Egyébként régen én is megkérdeztem a gyógyszertárban és azt mondták, hogy semmit ne vegyek be. Mondjuk én allergiára kértem valamit, mert majdnem megfulladtam, de azt mondták, hogy el kell viselni... :shock: köszi...nemsokára jön a tavasz, és viseljem el!!! Alig várom!!! Ja, még a Calcium pezsgőtablettára is azt mondták, hogy nem kéne az elején. Pedig ez meg hülyeség. Nekem már görcsöl a lábam éjszaka, és arra calciumot és magnéziumot szoktak adni...asszem :roll:
marek
 
 


Sziasztok!

Na megvolt az UH! :lol: Hallani még nem lehetett, de láttam a szívdobogását! Hihetetlen jó érzés volt, a kis töpörtyűt így látni! :lol: :lol:
Két hét múlva újra ellenőrző UH, hogy fejlődik-e rendesen, aztán 12 hetes nagy UH, vizsgálatok és ha az kész, akkor kell mennem a védőnőhöz! A doki így mondta! Annyit mondott, hogy szedni kell az elevitet, magneb6-ot és éljek úgy, mint eddig! :lol: (Ez jó vicc!)
Nagyon jó volt!

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!!

Mennyire más a rendszer mindenhol! Az a vicc, h mindannyian kisbabát várunk, mégsem egységes a vizsgálatok sora, csak hasonló.

Gaba!
Nálunk pld. EKG a 28. hét körül van. Akkor már megvan a terheléses vércukor eredmény és EKG után a belgyógyász kiértékeli az aznapi EKG-val együtt. Az első vérvétel is a 12. hét után....
A fekete tea valóban jó lehet...Én pont az ellenkezőjével küzdök...frontérzékenység és ugrál a vérnyomásom. 140/100 körül sajna....

Adri!
Elég rosszul hangzik, de ne add fel!!!!! Pihenj és majd kiderül. Én is váltanék dokit....Sok fórumban irnak a lányok gyógyszerről, amit szoktak adni, h stabil legyen a terhesség az első hetekben, de én sajna nem ismerem...
Nem értek hozzá, de sztem a bepanten nem árthat

Bettike!
Örülök a jó híreknek!! A vonalzód pontos??? mennyi idősnek mondta a doki a babád??? Mikor volt az utolsó mensid?

Marek!
Te hogy vagy??????

Többiek???????????????????????????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsu! Mensi első napja szerinti a vonalzóm! Január 5!
A doki a papírra csak annyit írt, hogy 7 hetes!

Adri! Szerintem is keress másik dokit és sürgősen! Én pl. az inszem miatt a 9. hét utánig kapom az utrogestan nevű gyogyót, ami progeszteron, terhesség támogató, sokan vérezgetésnél, pecsételésnél ezt kapnak! És mi az hogy nem vizsgált meg! :twisted:

Kép
bettike
Eger
 
 


sziasztok.
Grat mindenkinek, olvasgatlak benneteket, csak most megpróbálok dolgozni, nagyon elmaradtam a munkámmal és a vendégeim viszaont lesz@rják ha nekem gondom van.
Betti, az a néhány nap eltérés még be is hozható, nekem is más adatokat adott meg az uh, mint amit kiszámoltam, de szerintem majd behozzuk, attól is függ szerintem hogy hogyan mérik
A barnázósoknak kitartást, nagyon izgulok értetek, kívánom hogy minden jóra forduljon.
Védőnő
Én már kaptam volna kiskönyvet, a doki adott igazolást, szűk két hét múlva lesz újabb uh, csak utána akarom megcsináltatni.
Több vetélés után az ember már óvatos nagyon.
Na pussz mindenkinek megyek dolgozni.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Adri!!
(tegnap lemaradt, bocsi)
Sztem is válts doki! Vagy legalábbis menj el egy másikhoz is, hogy az mit mond!!! És sztem minél előbb!
De szorítok ám, hogy minden rendben legyen!

Szép napokat mindenkinek!

kgaba
 
 


Sziasztok! Én sem tüntem el, csak nincs semmi, amiről be tudnék számolni! Ez most jó hír vagy rossz? :?

Nincs ok az aggodalomra, csütörtökön doki, alig várom! Úgy szeretném látni az arcát, amikor belépek és megkérdezi, hogy mit keresek itt! Mivel utoljára ugye terhességelősegítésre küldött! :lol:

Szóval egyelőre én tünetmentes vagyok és remélem ez így is maradok jó darabig... :P talán néha érzem az alhasamat, de semmi egyéb. Annak elenére, hogy nem lépek be azért olvaslak benneteket!

Adri tényleg kellene egy kontrol másik dokival!

Zsuzsu, köszi a kedves szavaidat! és óvatosan az emelgetéssel! :)

Marek, az engem is érdekelne, hogy kálcium perzsgőtabletta szedhető-e, mivel több okból is szoktam, főleg mostanában: a csontjaim sosem voltak a legjobbak és a 90 napos diétában is hiányzik a megfelelő mennyiség, ezért én is 2-3 naponta beveszek egyet.

KépKép
stike
 
 


Valami nem stimmel a vonalzómmal.... megyek utánanézek!

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék. Ma voltam először a saját dokimnál (lombikbaba, szóval tegnap még uh-ra mentünk a "tetthelyre".
Én is azt hittem majd lépten-nyomon vizsgálatok, de a 12. hétig nem kell visszamennem. Addig is ellátott a doki pár jó tanáccsal, mért vérnyomást meg testsúlyt, de a többit majd a 12. hét végén- 4 hét múlva.
Sógornőm 2 hetente járt uh-ra az elején, szóval azt hittem én is megyek majd még a 10. héten is. ez van.
Addig is nyugalom, pihenés.

Ami picit meglepett, az Elevitet - amit szedek már 1 hónapja- nem javasolta, adott egy másik multivitamint - ahogy elnézem nem kifejezett magzatvédő, de ő tudja. az elmúlt hónapokban kiderült, hogy a legfontosabb bízni az orvosokban. - mindegy mit találnak ki :lol: Eddig bejött.

Kiskönyvem még nincs, azt is 4 hét múlva kapok. De én is azt hallottam, hogy azt korábban is adnak.

Én is kapom az Utrogestant, de még a legelején - amikor teszteltem - pont volt egy kis vérezgetésem, jól megijedtem. Az orvosom persze megnyugtatott, hogy egy kis vérzéstől nem ilyedünk meg. Hát Ő nem ijedt meg... 8)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: