Új privát üzeneted érkezett!

Arwen!

Gondolom akkor a baával kapcsolatban keresel könyvet! :lol: :lol: :lol:
Először azt hittem a fogyival!!

Én a Gyemek születik-et ajánlom, Lennart Nilssontól.
Gyönyörű méhen belüli képekkel van tele, hónapról -hónapra veszi a terhességet,és magával a fogamzással és szüléssel is foglalkozik. Valamint azokról is sok kép van.
Meseszép, pont itt van előttem!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


http://www.imix.hu/

ő az a könyv

Kép
arwen***
 
 


Szerintem a kettő majdnem ugyan az!
Akkor viszont amelyik neked jobban tetszik!
Ami nekem van, az ilyesmi! :lol:
Árban( ha szabad ijet írni) 5950 forint a Gyermek születik!

Kép Kép Kép
asiye
 
 

 
 

ijet-ilyet!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ciki!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


hűha nem mondod, ugyanaz a két könyv...akkor értelemszerűen a gyermek születik...merthogy annál azt írja egy cikk, hogy már klasszikusnak számít

Kép
arwen***
 
 


Sziasztok!

Ma nem volt internetem nap közben, de amikor van, akkor jövök!

Arwen!

Üdv köztünk!
Könyvet most nem nagyon tudok ajánlani, de végiggondolom.

Asiye!

Beni tudja, hogy lesz kistesója. Igazából Ő szeretné. :D
Mivel van pár fölösleges kiló rajtam, és így a hasamon is... :oops: Beni gyakran mutogatja és mondja, hogy: BABA! :D Nagyon aranyos.
Tudja mit jelent ez, hiszen a hugom május végén szül, és amikor talákoznak mindig megsimogatja a pociját és puszit ad rá. De más kismamákra is hasonlóan reagál. :) Nagyon édes tud lenni.
Vendég
 


Zsuzska!

Merre voltatok pontosan?
Én is úgy szeretnék vitorlázni! Imádom a vizet!

Arwen!

Fogyókúrához kitartást! Csak úgy sikerül!
Én már csak tudom, nekem mindig hiányzott! :oops:
Szénhidrát szegény diétát tartasz? A gyümölcsökben is sok a szénhidrát,a tejben pedig... Én ezeket nagyon nehezen tudnám nélkülözni.
Vendég
 


Sziasztok!

Végre pihi!!!! Ma egész nap pörgök ezerrel eismét. Mosás, takarítás, bevásárlás, könyvtár, főzés, felmosás, terigetés.... hulla vagyok már :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Catherine!
A fűzfői öbölben van a vitrolásunk :!: :!: :!: Rengeteg hajó van bent a kikötáben.... egyik szebb, mint a másik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok! Én is vagyok!

NE AGGODJATOK!! NEM FOG KIHALNI A TOPIK!!! Itt a jó idő, hétköznap van mindenki jön megy!! Szóval ennyi!

Én holnap megyek a kispesti polgármesteri hivatalba mert az egyik kedves rokonom megengedte, hogy belyelentkezzek hozzá id-re, mert az Istvánba szeretnék szülni MAJD!!!! És hogy ne kerüljön majd olyan sokba erre kényszerültem! Szoval jövöhéten mikor szabin leszek akkor tudjak menni az uj doki bácsihoz! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Biztos, hogy számít az orvosválasztásnál, hogy hova vagy bejelentkezve?
Én úgy tudom nem. Oda mész és ahoz az orvoshoz aki Neked szimpatikus. Nem kell fizetni érte.
Bár táppénzre csak a körzeti nőgyógyász, vagy a saját nőgyógyászod ajánlásával a háziorvosod írhat ki.
Vendég
 


Nocika: már megszünt a kötelező orvos kórház én is úgy tudom :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt!

megint kérdéssel jönnék:

mikortól kell folsavat szedni? mondjuk tegyük fel, októbertől próbálkozunk majd...akkor abban a hónapban kell elkezdeni? vagy előtte? és elevit vagy folsav? vagy mindkettő?az elevitről hallottam hideget-meleget, van aki sokat hízott is tőle...

Szép napot mindenkinek!

Kép
arwen***
 
 


Szia Arwen!

Én az előző terhességem alatt és most sem szedek semmi ún. terhesvitamint, vasat vagy folsavat.
Ez talán annak köszönhető, hogy a szülésznőm, aki az orvosom asszisztense is a magánrendelésen, és az orvosom is más vitamin pártiak. Pontosabban aloe verás vitaminokat szedtem. A gelt végig, és a szülésznő mondta mikor melyik vitaminkészítményt érdemes. Igaz, hogy ez így nem olcsó mulatság, de nekem bevált.

Egyébként úgy tudom, hogy 2-3 hónappal a tervezett terhesség előtt ajánlják elkezdeni a vitaminokat. (Elevit, Gravida...)

Ezt a könyvet nézted már?:
Bokor Attila; Krasznai Péter, Dr.:
9 legszebb hónapom - A fogamzástól a szülésig
Igazából még én sem ismerem. :oops: Most talátam rá a neten.
De a szerzőket látve nyugodt szívvel ajánlom. Az egyikük az én nőgyógyászom, egy másik szerző pedig a kisfiam gyerekorvosa, aki ott volt a születésénél is. Tehát biztosan gyakorló orvosok. Szerintem érdekes lehet, azt hiszem én is megveszem. :D
Vendég
 


hú, ez is jónak ígérkezik..ilyesmit szeretnék amúgy igazán...amit elismert orvosok írtak. Mert van sok olyan könyv, ami inkább a képek miatt szép, de tartalmilag nem elég szakszerű...meg ahogy a könyvesboltokban járok, ha nincs egy tucat, akkor egy sem...

Kép
arwen***
 
 


Arwen!
Nálunk a Suttogó sorozatot viszik nagyon és a Az a 9 hónap című könyvet..... őket dícsérik az olvasóink :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok!

Az a 9 hónap: Nekem az eredeti van meg. Nem rossz, de mellette biztos jól jön még egy olyan könyv ami legalább heti bontásban leírja mi történik. Kicsit túl is haladtunk már rajta, de az átdologozott kiadást nem ismerem.

Suttogó: Nem a terhességről, hanem a gyereknevelésről szól. Nekem kicsit "poroszos", de vannak benne jó ötletek.

Mi Beninél mindenhonnan loptunk egy-két ötletet, és leginkább saját megérézéseim alapján neveltük/jük.

A könyvekél hangsúlyozom, hogy ezek szubjektív magánvélemények! :!:

Zsuzska!

Könyvesboltban dolgozol?
Most állítottam össze magamnak egy listát olyan témába vágó könyvekkel amelyek még nincsenek meg, de érdekelnek... :shock: Ha interneten rendelem meg (min. 20% kedvezmény), még akkor is bőven szelektálnom kell, mert a férjem sokkot kap... Több mint 40 ezer Ft. :shock:

Többiek hova lettek?
Vagy csak nincs érdekes téma?
Vendég
 


Sziasztok!

Az a 9 hónap: Nekem az eredeti van meg. Nem rossz, de mellette biztos jól jön még egy olyan könyv ami legalább heti bontásban leírja mi történik. Kicsit túl is haladtunk már rajta, de az átdologozott kiadást nem ismerem.

Suttogó: Nem a terhességről, hanem a gyereknevelésről szól. Nekem kicsit "poroszos", de vannak benne jó ötletek.

Mi Beninél mindenhonnan loptunk egy-két ötletet, és leginkább saját megérézéseim alapján neveltük/jük.

A könyvekél hangsúlyozom, hogy ezek szubjektív magánvélemények! :!:

Zsuzska!

Könyvesboltban dolgozol?
Most állítottam össze magamnak egy listát olyan témába vágó könyvekkel amelyek még nincsenek meg, de érdekelnek... :shock: Ha interneten rendelem meg (min. 20% kedvezmény), még akkor is bőven szelektálnom kell, mert a férjem sokkot kap... Több mint 40 ezer Ft. :shock:

Többiek hova lettek?
Vagy csak nincs érdekes téma?
Vendég
 


Bocsi a kétszeri elküldésért! :!: :!: :!:
Kicsi fiam garázdálkodott! :oops:
Vendég
 


Könyvtárban dolgozom :lol: :lol: :lol: :lol:

Biztosan mindenki vásárol, meg vacsit készít, meg ki tudja???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

Könyvtár... :D Nagyon régen voltam. :oops:
Pedig imádtam. De már alig van időm olvasni. Azokat a könyveket pedig inkább megveszem amire mégis van időm.

Jó neked! Gondolom szereted is a munkád.

Erről jut eszembe! Nektek sincs Jacques Prévert verseskötetetek?
Vendég
 


Sziasztok! Én is vagyok! Most értem haza nem rég! meg van az uj bejelentett lakcímem! Szoval azt én is tudom, hogy oda megyek ahova csak én akarok, de azt halottam, hogy az Istvánba fízetnem kell! Szoval ezért akartam csak ezt az egészet! De meg van és igy megnyugodtam kicsit! Most már csak az kell, hogy kedd legyen és randizhassak az új dokibácsikámmal!! Ő szépen megvizsgál és megmondja, hogy mi is az én bajom! Pl: MInden rendben csak várjunk, mert még nem jött el a mi idönk! És ennyi! Na akkor váreok szép nyugodtan! De ha ne adja isten valami gebasz van akkor ne 30 éves fejjel derüljön ki hanem most és igy szerintem jobb tenni ellen mint késöbb! Vettem ma palástfű teát meg cickafarkfű teát csak azt nem tudom melyiket kell inni pé elött és melyiket kell inni utána! ha tudja valaki akkor az légyszi jelezzen! Elöre is köszi a segitséget! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szia Nócika előbb a cickát kell inni kizárólag a 14-dik napig tovább nem ha 28 napos a ciklusod ha több akkor tolódik a peteérésed egy nappal pl ha 29 napos akkor a 15 napon van péd szóval addig idd a cickát de csak addig és utánna palástfű én igy ittam igaz szedtem clostiti is de multhónapba volt pém 4db is és előtte csak clostit ittam és nem volt semmi.Ha van kérdésed tedd fel nyugotan.
Chaterine:milyen aloe verás dolgokat ittál én most rendeltem multi macat és remélem segit helyre tenni mert sokan dicsérik hogy helyre hozza az embert nögyógyilag.
Pénteken megyek petevezeték átfuvásra nagyon félek de remélem minden oké lesz sok puszi mindenkinek
Zsuzsa remélem minden oké veled és jól vagytok

Kép
bévi
 
 


Szia Bévi! Köszi a jó tanácsot! Egyenlöre nincs kérdésem! Ja de mégis! Mennyit ittál meg egy nap! És mennyi vízhez mennyit raktál???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nóci:Én 3dl vizbe raktam egy evőkanálal jó puposal és este ittam lefekvés előtt mindig hát ennyi remélem neked is segit

Kép
bévi
 
 


Sziasztok!

Bévi!

Én kizárólag FLP (Forever Living Prouct, utálom, mert ez annyira reklámnak tűnik) termékeket szedtem és ittam. Nekem/nekünk nagyon bevált. A gelt Beni is issza, és nem is szokott beteg lenni. Pedig sokat van gyerekek között, akik nem mindig egészségesek. De tőlünk sem szokott mindent elkapni, még Apa calici vírus fertőzését sem... :D

Erre a teára lehet hogy én is benevezek majd, ha ebben a hónapban nem jönne össze kistesó. (De úgyis összejön. :D :D :D )
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenki dolgozik?
Akkor senkinek nem fájdítom a szívét azzal, hogy nagyon jó idő van. :D De közeledik a hétvége!
Vendég
 


Catherine!
A Maszkabál van csak meg :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Én is dolgozom, de sehol egy teremtett lélek :lol: :lol: :lol: Így netezem :lol: :lol: :lol:

Hoztam vicceket:

Hajnalban felkel a megszállott horgász. A felesége így szól hozzá:
- Ne menj, kint esik az eső, viharos a szél!
De a horgász csak összepakol, fogja a botjait, és elindul. Kint ő is >észreveszi milyen rossz az idő, ezért visszamegy. Csöndben levetkőzik, isszabújik az ágyba, és csak annyit mormog:
- Pokoli az idő!
Erre a felesége:
- Tudom drágám, az a hülye férjem meg elment horgászni!

- Képzeld, három év együtt járás után Béla végre beszélt a házasságról.
- Tényleg, és mit mondott?
- Hogy a feleségét Beának hívják és van három gyerekük.

Hatalmas buli után így szól a férj a feleségnek:
- Nagyon berúgtam az éjjel, így nem emlékszem, hogy veled szeretkeztem a kamrában?
- Hány órakor?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Testhez simuló hosszú szoknyában a buszra készül felszállni egy szõke bombázó. De mivel a szoknya nem engedi, hátranyúl, hogy a zippzárt megigazítsa. Újabb próbálkozás de a szoknya nem enged, hátranyúlás,zippzár igazítás. Megint egy lépés felfelé, de a szoknya csak nem enged. A nõ újra hátranyúl, zipzárt igazít, de erre a mögötte levo férfi, megfogja a nõ formás fenekét és feltolja a buszra, mire a nõ felcsattan: -Mit képzel maga disznó, miért fogdos?? Erre a férfi:
- De hölgyem, mivel a sliccemet már teljesen lehúzta, azt hittem ennyit már igazán megengedhetek magamnak.


A szõke titkárnõt elsõ munkanapján elküldik kávét csinálni. Mivel még sosem fõzött kávét, lemegy a közeli presszóba egy termosszal.
- Elnézést, belefér ebbe a termoszba hat csésze kávé?
A pincér méregeti a termoszt egy kicsit, aztán felel:
- Igen, azt hiszem hat csésze pont elfér benne.
- Ó, ez nagyszerû! Akkor kérek kettõt cukorral, egyet cukor nélkül, egyet tejszínnel és két capuccinot.

- Pistike, hozzál a hentestől hurkát. De ne véreset!
A gyerek elképedve:
- Denevéreset???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Cigányasszony hazavisz egy hazugságvizsgálót, ami sípol, ha valaki
hazudik.
A gyerek hazaér az iskolából:
- Hanyast kaptá fiam?
- Ötöst anyám! BIP
- Hármast! BIP
- Jó...egyest.
Anya:
- Bezzeg amikor én iskolába jártam, sose kaptam egyest! BIP
Apa:
- Bezzeg amikor én iskolába jártam... BIP
- Apa, nem jártál iskolába?
- Há ne szemtelenkeggyé fiam, az apád vagyok! BIIIIP

. . . . . . . . . . . .

A kannibálok cigányt sütnek nyárson. Pörgetik, mint az őrült, mire a
törzsfőnök azt mondja nekik :
- Lassabban, mert nem fog átsülni.
Mire a kannibálok :
- Próbáltuk ... de akkor lopkodta a krumplit!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


> A városban túlszaporodtak a galambok. Türhetetlenné vált a
nagy szemét és
> hordalék utánnuk.
> A polgármester úgy dontott hogy 1 milliót ad annak aki
kiírtja a
> galambokat
> a városból.
> Jött is egy vállalkozó és így szólt:
> - Én ennyiért elintézem a galambokat de van egy
feltételem, márpedig ,hogy
> senki nem fog kérdezni semmit, ha mégis akkor a dupláját
kérem.
> A polgármester beleegyezett.
> - A vállalkozó kivett egy sárga galambot a táskájából ,
elengedte és az
> összes galamb elrepült utánna az isten tudja hova.
> Ezt látván a polgármester megszólalt:
> - Tudom hogy ez most 1 milliónkba fog kerülni de meg kell
kérdeznem; nincs
> véletlenül a táskájában még egy sárga cigány is??

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


sziasztok!

én most kicsit gondterhelt vagyok...
eddig abban a hitben voltam, hogy véglegesít majd az igazgató a suliban, ahol tanítok. Ezt mondta nekem szeptemberben is...de lehet hogy mégsem fog. Csak hosszabbítja a szerződésem...hogy menjek el így babázni a következő tanévben?
A tervek szerint ősszel vagy télen várandós lennék, 1-2 éven belül jönne a testvér is, így tképp 4-5 évig tuti itthon lennék. HOgy utána visszamennék-e ebbe a suliba, ahol tanítok, vagy váltanék munkahelyet, a jövő zenéje, de más, hogyha tudom, hogy véglegesítve vagyok, van helyem visszamenni valahova...

MÉg ezek nem 100%os infók, a helyettessel beszélgettem...

Az az igazság, én éveket nem tudnék várni a véglegesítésre...most vagyok 26 éves szeretném mindkét gyermekünket 30 év alatt megszülni...

eh, kemény dolog ez...

Kép
arwen***
 
 


Arwen!
Hát nagyon remélem, hogy a főnököd meggondolja magát és véglegesít téged..... hát az biztos, hogy amíg szerzőséssel vagy, nem olyantuti dolog bebabásodni :roll: :roll: :roll:
De biztosan meg fog oldódni gyorsan.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


na lányok, én is vagyok ám, csak olyan nehezen telt el az érettségizős hét. De eltelt, így holnap végre megyek a nődokinőhöz, aki megmondja, hogy mennyi időt kell kihagynunk (remélem, max. ezt a ciklust) a vetélés/műtét miatt.
Én már nagyon próbálkoznék, és most már azt a két hét láblógatást is visszasírom, amikor vártam, hogy most banya vagy baba :roll:
Na de holnap okosabb leszek.
Nem tudom, írtam-e, hogy a műtét után semmi gond nem volt, de vasárnaptól vérezni kezdtem, bár nem nagyon, és görcsölni, na azt baromira. Mára már minden tünet megszűnt, de én tényleg azt hittem, hogy nem maradok meg. Olyan volt, mintha valami nagyon gáz ( :D ) bélfertőzést szedtem volna össze, és a beleim a sérült méhemet nyomták volna... Na, szóval nem volt egyszerű a hét, de most már itt! 8)

nócika! Ez az Istvános-fizetős hír honnét van? Mert elvileg én is ott szeretnék szülni (a nődokinőm ott dolgozik, gondolom, így célszerű... :wink: ), de azért a lakást nem adnám el...

arwen, maximálisan megértelek, a pedagógusoknak ez a para, hogy mindig egy évet kell várni, mire kiderül, hogy itt meghosszabbítják, vagy végre véglegesítik, esetleg mehet tovább... Szerencsére engem véglegesítettek, de csak azért, mert rajtam kívül az összes magyartanár távozott egy év alatt, így én lettem 364 nap munkaviszonnyal a legöregebb :D
nemlajos
 
 


szia nemlajos!(:-DDD remélem, egyszer megtudom az igazi neved...)

ahogy olvasom, egy rossz élményen vagy től, ne aggódj, hamarosan próbálkozhattok megint...

Magyartanár vagy?MI a másik szakod? Én angol-töris vagyok...
Amúgy azon gondolkodtam délután,hogy tőlünk most 2 tanítót fognak elbocsátani, mert nincs elég gyerek, nem jött össze 3 osztály nálunk, csak kettő. És ők is véglegesítve voltak már. Tehát tulajdonképp ez sem véd meg semmitől, ugyanúgy elbocsáthatnak.

Anyukámmal beszéltünk most délután, ő iskolaigazgató most(és német-történelem tanár:-DD), azt mondta, ne aggódjak, ha a baba jönni akar, jöjjön...a többi majd megoldódik...végül is állásom van, mert számítanak rám, csak nem tudnak véglegesíteni....

Kép
arwen***
 
 


Sziasztok!!

Nemlajos! Én ezt az Istvános-fízetös dolgot itt a neten láttam, de, hogy melyik oldalon azt ha megölnének se tudnám megmondani! Egyébként én se adtam el gyönyörü házunkat csak egy ismeröshöz jelentkeztem be ideglenesre!! Megszabad tudni a dokinöd nevét?? Meg hogy magánba jársz e??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


arwen, én csak magyart tanítok, a másik szakom filozófia, de nincs már rá igény középiskolában (se). A mi munkahelyünk se biztos, amióta iskola összevonások vannak, biztos, hogy elküldenek több tanárt is, emiatt is mennék gyorsan szülni. Hát, most aztán kiderült, hogy miben mesterkedek, természetesen mindenki tud róla, hogy hová tűntem az általam szervezett ballagás előtti napon (aki nem tudja: vérezni kezdtem 5 hetes terhesen, bementem az első kórházban, ahol a rögtöni műszeres befejezés mellett döntöttek)

nócika én sem azért adom el a házat, hogy máshoz költözzem, nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy ha pénzbe kerül az ott-szülés, akkor nekem is ki kellene találni valamit, mert ANNYI pénzem sose lesz. Igen, magánba "járok", mondom idézőjelben, mert még csak egyszer voltam nála, de eddig minden remek:)
Surtya Zsuzsának hívják, és remélem, holnap már az összes elérhetőségébe beavat, hogy többé ne járjak úgy, hogy nekem (vagy egy ügyeletes orvosnak) kelljen dönteni.
nemlajos
 
 


Sziasztok!

Nemlajos!

Örülök, hogy jobban vagy! Az orvosnak szerintem mondd el a görcsölést is! Nem tudom ez mennyire tipikus ilyen esetben!

Arwen!

Sajnálom a véglegesítést! Bár szerinetm az sem jelent túl nagy biztonságot, de jó tudni, hogy lenne hova visszamenni. Én viszont nem várnék a helyedben. Lehet, hogy tényleg évek kérdése.
Bár be kell vallanom én ezt nem tudom teljesen átérezni. Igaz, hogy a barátaink között is vannak tanárok és a sógorom is az (éppen történelem), de én mindig a versenyszférában dolgoztam. Ráadásul olyan helyen ami nem fog megszünni, de létszámleépítések ott is vannak. Most is. Talán ez csak akkor érint majd engem, ha egyszer visszamegyek. Remélem addig még eltelik pár év. De manapság semmi sem biztos. És nem csak nálunk. Ez mindenhol így van.

Ha jön a baba úgyis megkapod Te is a járandósságokat, függetlenül attól, hogy milyen a szerződésed. És a baba a legfontosabb szerintem! :D
Vendég
 


Zsuzska!

Köszi, azt a könyvet ismerem. Szerintem nagyon jó. :D

A viccek is azok voltak. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

nemlajos! nem irigyellek...a másik telített szak pont a magyar szak...
a vérzést sajnálom...nem tudom, te mit gondolsz, de nekem ilyenkor mindig az ugrik be, hogy talán a természet vagy Sors nem véletlenül teszi azt ilyen esetben, amit....én azzal nyugtatnám magam, hogy lehet, hogy beteg, vagy sérült gyermek lett volna..és inkább jobb az elején szenvedni, mint akkor ha már megvan a baba...tudom, nem vigasz, nem is annak szántam...csak én hiszek ebben....

Catherine!(Nem véletlenül az Üvöltő szelekből van a neved? Ott is így írják...)

Igazad van, anyukám is ezt mondta nekem végül...Már nagyon szeretne nagymama lenni. Párom anyukája pedig mostanában gyerekfigurás papírdekorációkat csinálgat( szerintünk már ő is várja, hogy nagyi legyen).

Tegnap olvasgattam cikkeket, bababarát kórházakról írtak: létezne, hogy Budapesten 3 ilyen kórház van csak? Szent Imre, Szent István, Máv kórház...itt vannak baba-mama szobák, és alternatív szülésre is van lehetőség...

Vagy Pesten a többi kórház is ilyen, csak ennek a háromnak jó a marketingje?:-D

Csepelen fogunk lakni, azt nézegettem, hogy közlekedésileg a legjobb lenne talán a Szent István...

Csak holnap leszek legközelebb, mert tantestületileg kirándulni megyünk, Agárdra.
Sziasztok, szép pénteket mindenkinek!!!

arwen***

Kép
arwen***
 
 


Szia Arwen!

Jó kirándulást!

A nevem egyszerűen csak a Katalin francia változata. Francia kéttannyelvűbe jártam ugyanis. A külföldi tanárok, akikből nem volt hiány, szerették a saját nyelvükre lefordítani a neveinket. Ez pedig rajtam ragadt. Egy páran még ma is így hívnak. (De az Üvöltő szelek sem rossz... :D )

Szerinem több baba-barát kórház is van. :wink: Én a Péterfyt is annak mondanám. Csak akkor nincs Veled a babád, ha TE nem akarod. Illetve talán császár után az első éjszaka, ha nincs Veled senki. De egy egyágyas alapítványi szobában ez is megoldható.
Igaz, én az első éjszaka éjfél körül bevittem Benit a csecsemősökhöz, mert szerettem volna egy kicsit aludni és nem csak rá figyelni. De amikor hajnalban 4-5 óra között felkelt és sírt mert éhes volt, már hozták is vissza! Nem próbáltak vele mindenféle lötyit itatni, tudták mire van szüksége. :)
És a vizet csak pohárból lehet nekik adni. Azt mondják, a cumi megzavarná a szopó reflexeket, és különben is tud inni pohárból is! És igazuk volt! A két napos babám pohárból ivott:

Kép

De régen volt... :wink:

Nem tudom hétvégén milyen gyakran tudok majd jönni, mert megyünk a nagyszülőkhöz. Megpróbálok jelentkezni.
Vendég
 


Sziasztok!

Egy kis adalék a hétvégéhez:
"Pünkösd a régmúltban gyökerező, mágikus célzatú, nászt, termékenységet, tavaszt köszöntő ünnep. Egyesek szerint visszavezethető a római Floráliákra időpontja, és a régi ünnephez hasonló termékenységet ünneplő jellege miatt."

Tehát mindenkinek sok sikert! :D :D :D
Vendég
 


Itt salgótarjánban baba-barát szülészet van és csaszi után sem vették el a babát pedig 24 órás szigorú ágyfekvés volt nekem :) csak ha akartam volna :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Császárt altatásban vagy spinális érzéstelenítéssel csinálták?
A Péterfyben EDA-val megy, és ott nincs 24 órás fekvés. 2-3 óra múlva fel lehet kelni. (Ha tudsz és akarsz. :wink: )
Vendég
 


Sziasztok!

Az István-ban spinálisan érzéstelenítenek,(altatás kizárva), és utánna 6 óra múlva keltenek ki az ágyból, kiveszik a katétert és letusoltatnak. Ha ez éjszaka történik, akkor csak hajnalban hozzák ki a kicsit, ha meg nappal, akkor mire megszáradsz, már az ágyadon vár a baba! :lol: :lol: :lol:
Legalábbis amikor 2 éve voltam bennt, akkor a császárosoknak így volt!
Ja! És ha valakinek tudják előre hogy császár lesz, akkor lehet időpontra lefoglalni az alapítványi szobák közül. Egyébként sorban megy! Nagy szerencs kell hozzá!

A Jahn Ferencben,(ott szültem először), szintén spinálisan csinálták, de ott még van altatás mint lehetőség.
Este elviszik a babátés reggel hozzák vissza.
Műtét után 24órával vették ki a katétert és engedték meg hogy felkelljünk és zuhanyozzunk. Akkor még nekem nem kelllett fizetni az egyágyas szobáért, de állítólag már fizetős. :wink: :wink:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


spinálisban szerintem csak biztonsági fektetés van 24 óra

nika70
Salgótarján
 
 


Én nem tartottam be, meg is lett az eredménye!
Reggel helyett ,már előző este felültem(csak felültem, nem keltem ki az ágyból) és mégis olyan iszonyatos fejgörcs kínozott másnap, amilyet előtte el sem tudtam képzelni. :x :x :x . Második szülés előtt nagyon féltem ettől, de szerencsére nem lett baj! :roll: :roll:

Szóval ez is változó!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!

Érdekes tapasztalatok. A spinális érzéstelenítésről én is hallottam, hogy szinte elkerülhetetlen velejárója a fejfájás. :(

Más:
Nektek is szokott enyhe "mindjártmegjön" érzésetek lenni pé-kor? Vagy csak én képzélem bele, hogy ez ilyenkor azt jelenti?
Vendég
 


Catherine!

Nekem is szokott lenni ilyen "fájás" szerű, és én is megfigyeltem, hogy pont a ciklus közepén, pé valószínű idején. kb.3nap

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!

Catherine! Igen! Nekem is van ilyen érzésem, ugyhogy tudom mit érzel!! Mondjuk nekem mindig is nagyon fájdalmas dolog volt mikor megjött az első nap! Te mennyire érzed ezt meg??? Lehet, hogy ennek is köze van azért hozzá! Mert volt olyan kolléganőm aki nem hitte el, hogy valoban rosszul vagyok és mikor mondtam, hogy most van pém azt meg Ő kizárt dolognak tartotta, hogy ilyen létezik! Pedig mégis!!!! Úgy tudok ilyenkor írigykedni! Csak 1x szeretném azt érezni, hogy gyogyo meg szurni nélkül milyen az hogy meg jön! Bár biztos akkor azmiatt sírnék! És amugy nagyon aranyos a kicsikéd, ahogy a pohárbol iszikézik!!! :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: