Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi még nem döntöttük el 100%-ra, hogy visszamegyek jövőre dolgozni, csak gondolkozunk rajta. Nagyon szeretnék itthon maradni még egy babó erejéig... Csak azt nem tudom, hogy ha bevezetik amit akarnak a GYEDdel kapcsolatban, akkor az hogy vonatkozik a második gyerekre. Azaz, hogy én dolgoztam Ádám előtt több, mint 3 évet, fog-e járni a kistesó 2 éves koráig is a GYED? Igazság szerint ez a GYED dolog annyira nem is zavarna, ha a forint nem állna ilyen gyengén és nem lenne ennyire kiszámíthatatlan, mert ugye most már van egy elég izmos lakáshitelünk is.
Meg azt sem értem, hogy mit gondolnak, hová teszem az 1 éves gyerekem, mert bölcsöde az nincs. A harmadik dolog, hogy mindenki azt mondja, hogy szoptassunk, amíg csak tudunk, mert az tök jó a baba immunrendszerének.... Most akkor válasszam le már 1 éves korában?
Moti, én is multinál dolgoztam, tudom, miről beszélsz, nálam dettó ugyanez volt.

Boniko, nagyon édes és ügyes a Kisfiad!

képzeljétek, hirtelen alig van tejem..... nem tudom, mi történt.... tiszta para vagyok!

Eszter

Kép

Kép
ske
 
 


Sziasztok!

Látom :shock: , mindenki agyal és tájékozódik az eseményekről-már amennyire lehet. Kicsit megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül a dilemmámmal, viszont valahol kétségbeejtő, hogy életünk ezen szakaszában-ami szerintem a legboldogabb-ilyen dolgokkal vagyunk elfoglalva :(

Eszter, ne aggódj, én is folyton úgy éreztem, hogy nincs tejem, de ha szépen gyarapszik a Manócska, akkor biztosan nincs gond. Idővel a tej teljesen átalakul és már nem érzed azt a "teltségérzetet" sem. Esetleg kínáld meg többször-az inger miatt-legalábbis én ezt tettem.

Mától szép időt mondanak-kíváncsi leszek. Akkor csavargunk egy nagyot a Balaton parton!

Jó csavargást, hintázást és sétát mindenkinek!

Danyuci :D
danyuci
 
 


ske próbáltad a z Urtica Urens nevű homeós bogyót napi 5 bogyó ..nekem mindig visszahozta! :lol:
Vendég
 

 
 

danyuci hétvégétől a közeledben leszünk, mert utazunk haza anyuékhoz zalába :lol:

enis? többiek?
Vendég
 


Hahóóó!

Boniko, gyertek csak, itt szép idő van és a madárcsiripelés....már nagyon hiányzott :lol:

Tegnap hatalmasat csavarogtunk, még az ebédfőzéssel is megcsúsztunk :oops: szerencsére a dédimama kisegített :oops:

A homeós bogyókat nem nagyon ismerem...hát mindig tanul az ember. Viszont a Viburcol-homeós kúp, nekünk bevállt fogzásra, a nyügi elszállt :lol:

Tegnap voltam a védőnőknél "mázsálni", és rákérdeztem a húsra, de azt mondták, hogy 8 hónapos kor alatt nem ajánlják. :shock: Akkor most hogy is van ez??? Az összes 6 hónapos bébiételben már van hús...igaz, mi még csak a 4 hónaposakat eszegetjük...

Szóval káosz...

Szép napot! Danyuci :D
danyuci
 
 


Haliho,
én is vagyok, csak sok tennivaló van mindig, és hát mi is jó sokat vagyunk levegőn!

Melaszka, látom Engem már észre sem veszel :( :( (ebből is látszik mennyit írtam)

Én is dolgoztam multinál mielőtt elmentem szakmában dolgozni :) Nem is tudom, hova mennék vissza, lehet inkább a multihoz, persze anyagiak miatt. Elég szomorú ez, hogy az embernek anyagi megfontolásból kell munkahelyet/szakmát választani, és ehhez igazítania gyerekvállalást is :( :(

Bár én most még nem aggódom, megvárom, mit hoznak ki az egészből végül, mert az mindig más, mint a kezdeti híresztelések... Nekünk ez a 2010 május nem olyan jó időpont, túl közeli, és akkor apa se mlehetne itthon az első pár hónapban, így mi maradunk az ősz-télnél...

Kép
pipal
 
 


Sziasztok!

Mi se aggódunk, kistesó mindenképp lesz. Majd meglátjuk tényleg mit hoznak ki ebből a gyed dologból.


Nálunk egész tűrhető az idő, picurka nagyon jót alszik kint
:lol: :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Ske,

na izgulj, nekem is pont 4 hónapos korában volt egy ilyen időszak, hogy azt hittem, nincs tejem, illetve tényleg kevesebb volt, mint előtte, hiába ettem ugyanúgy, stb.....ordított Boldi, mikor kifogyott a ciciből, sírtam én is, végül a gyerekorvos mondta, hogy ilyenkor adjak neki még lefejt tejet, mikor az elfogyott, akkor tápot, és ha megeszi, megeszi, de előtte mindig szoptassam.és 3 hét után már nem kellett pótolni, visszajött rendesen a tej.most persze nem azt mondom, hogy rögtön tápot neki!csak, hogy ne izgulj. :D
melyik multinál voltál, ha megkérdezhetem.?én a Vodafone-nál dolgoztam, front office területen.4,5 évig.elég is volt.- :D
DAnyuci, Ti Balatonnál laktok?de jó Nektek!!!imádom.nekünk Balatonakaliban van nyaralónk, illetve ANyóséknak, nyáron sokat vagyunk ott, olyan jó nyugis.
Boldizsár is kint alszik, imádja.bent nem alszik fél óránál többet, kint viszont akár 3-at is.tegnap is egész nap kint voltunk, járkált a kertben, megvizsgált minden kavicsot, fűszálat, stb. :D
Mindenkinek jó csavargást mára!!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


szisztok előkerültetek?

tegnap mi is kinn voltunk, bár a friss levegő fogalmát nem ismerjük :cry: már nagyon várom, hogy hazautazzunk...meg a nyarat hogy menjünk a Balcsira! :lol:

Hrá kistesók!
biztos lesz valami megoldás! reménykedem!
Vendég
 


ske mi is a 13.kerben lakunk! :lol: ti merre?
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is voltunk kinn tegnap, de Ádám ha nem alszik már nem akar a mózesben feküdni! :shock: Így a tervezett 2 órás sétából 1 óra séta + 1 óra Ádám a kezemben+ tolom a babakocsit vergődés lett. A sportkocsihoz szerintem még olyan kicsi, nem?

Moti!
Váltottam ki tápszert. Tegnapelőtt este Ádám nem kért cicit, csak üvegből evett 80 ml tejcit meg 130 ml tápszert. Úgy benyelte, hogy csak lestem. Tegnap este már hajlandó volt szopizni, de utána mé üvegből evett 100 ml tejcit.
Most azt csinálom, hogy mivel Ádám este 9-10 órától alszik reggel 7-8-ig, felkelek hajnal 2kor és lefejek és ez elég a pótlásra.
Én a gyógyszeriparban dolgoztam, imádtam és szeretnék is visszamenni oda. Majd meglátjuk.

Boni!
A Gömb utcában lakunk, a Béke térnél. és Ti?
Mi is hazautazunk a szüleimhez húsvétkor és maradunk is egy ideig. Én is nagyon várom már!!!!

Kép

Kép
ske
 
 


ske mi is!!!! a Petneházyban!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


mi holnap utazunk húsvét utáni kedden jövünk!!! Kép
Vendég
 


Ske: Vizszintben fekszik Ádám? nekem úgy rémlik, azt mondta a védőnő, hogy 5 hónapos kortól lehet egy kicsit ültetni. Nem 90 fokban persze....de egy pindurkát.

Danyuci: Hogy megkavarjalak, mi 7-8 hónaposan kezdtük a husit, eleve az egész hozzátápit én 6 hónaposan kezdtem, addig csak cici volt és egy pici alma, mert kinézte a kezemből. :lol: Többelmélet van, egyesek szerint fontos, hogy korán adjunk a babának húst, nehogy vérszegény legyen, másik orvosi elmélet szerint nem kell elkapkodni, akár 9-10 hónaposan is be lehet vezetni. Szóval..lehet választani, kinek mi jön be. :lol:

Többiek?

Rólunk: hát ha nálunk nem lesz baba 2010-ben, akkor igencsak egyke marad Réka, én már benne vagyok a korban. Szóval mi csak akkor halasztunk, ha valami nagyon nagy gikszer lesz, de akkor sajnos végképp lezárjuk a családalapítást. Remélem, nem így lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.04.03 12:50-kor.
Vendég
 


Boni: Jó pihit nektek!!!!
Vendég
 


Akik utaznak, azoknak jó utat, és sok pihit!!!!
Hozzátápi:én is fél éves korban kezdtem, arra viszont nem emlékszem pontosan, hogy mikor evett Boldi először húst...a terhesség óta szita az agyam, annyira gáz....már a kisboltba is listával járok, és sokszor még így is elfelejtek valamit. :D még jó, hogy már lediplomáztam, és nem most kell. :D még a végén megbuknék. :D
Poppy, remélem, nem marad egyke a LÁnyod!!!!én az voltam, illetve van egy tesóm, aki 19 évvel idősebb, de nem együtt nőttünk fel, és mindig úgy szerettem volna egy igazi testvért!!!!
egyébként ha bevezetik az új rendszert, nem tudom, mi lesz....ki tud megélni 30ezer gyedből, vagy mi ez?annak kéne, aki ezt kitalálja.....és akkor csoda, hogy csökken a népesség...értem én, hogy válság van, de miért a családi pótlék az első, amihez hozzányúlnak?
képzeljétek, tegnap reggel úgy beállt a nyakam, hogy egy órig nem bírtam felkelni, irtó mázlim volt, hogy épp jött Anyukám, és vigyázott Boldira....délutánra sem lett jobb, a szomszédom ajánlott egy csontkovácsot, aki ráadásul 2 percre lakik tőlünk, véletlen valaki lemondta az időpontját, és azonnal tudott fogadni.(egyébként 3 hétre előre teltház van)és csodát tett velem!mindenkinek ajánlom, akinek van valami hasonló problémája.
nos, megyek a kertbe, jó 7végét mindenkinek.

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Kibújt az első fogacskánk :lol: :lol: :lol:

A hétvégét a nagyszülőknél töltöttük, nagyon jó volt. Olyan jó, hogy ilyen jó idő van. :D

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


szia Kri,

gratula Zsombi fogához!nem is volt nyűgös?
mondjuk az első nekünk is könnyen jött.
Az alsók voltak gázosabbak.

Mi is örülünk nagyon a szép időnek, egész nap mászkálunk mindenfelé. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Kri: gratula a fogacskához!!!! Mi még küzdünk a hatodikért.

Moti: Mindjárt szülinap nálatok! Előkészületek? Ajándékok?
Nekem is van egy 12 évvel idősebb bátyám, pont elment koleszba, amikor 2 éves voltam. Úgyhogy én is egykeként nőttem fel és nagyon hiányzott egy másik tesó. Nyakad hogy van?

De jó Boniéknak, jól kifogták a szép időt a pihihez! :P Azért én sem panaszkodom, hatalmasakat sétálunk. Kár, hogy lassan itt az allergiaszezonom. :(
Vendég
 


Boniéknak nem jó! nem jöttek fel értünk :cry: csak kiskrapek mászik ezerrel


majd szerdán vagy csüt.megyünk de APával :?
Vendég
 


sziasztok!

Boni!
A Petneházyn laktok? Tök közel van, ráadásul az Országbírón szoktunk sétálni!:)

Kri!
Gratula a fogacskához!

Mi jól vagyunk, tápszerrel pótolgatjuk a hiányzó tejcit esténként. A gyümölcsöknek nincs nagy sikere.... Pénteken kapunk 2 oltást.

Most mennem kell, mert Ádám nyűglődik.

jövök még.

Kép

Kép
ske
 
 


Poppy,

köszönöm kérdésed, nyakam rendeződött, miután kezelésbe vett a csontkovács.mondta, hogy nagyon sok a méreganyag a szervezetemben, most tegnap óta próbálok ellene tenni.3 napos kúra, nem is olyan vészes.gyümiket, barnarizst, kölest lehet enni, éhezni nem kell.már csak 1 nap van hátra.azért este már hamburgerekről vízionáltam, de reggelre elmúlt :D
szülinapi előkészületeket ma kezdtem el, lesz egy zsúrja Boldinak jövő szombaton, rendeltem tortát, lesznek szendvicsek, sütök mézes figurákat meg sajtos tallért.és lesznek szép lufik, ma voltam a boltban, olyan jó ilyenekkel foglalkozni.lehet, hogy dekoratőrnek kellett volna mennem.állandóan üvegdíszeket gyártok mostanában, nem bírok leállni vele.- :D remélem, jó idő lesz 18-án, mert összesen 23an leszünk, 11 gyerek, plusz szülők, bent a lakásban nagyon szűkös lenne.
Allergiás vagy?az aztán borzasztó lehet!és mire?és mettől meddig tart?reméljük, a gyerkőc nem örökölte.
Ske, hátha majd a barack.Boldi imádta, azóta is az a kedvence.csak sajnos már kifogyott a fagyasztóból, befőttet meg nem merek adni.

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok.
Tegnap megint volt egy horror sétánk, Ádám nem akart aludni és így nem volt hajlandó a mózesben feküdni. Végső elkeseredésemben most úgy döntöttem, hogy ma kipróbáljuk a sportülésben. Tudom, hogy még korai, de másként nem tudunk levegőzni, csak ha kézben van. A sportülést hátra döntöm és csak a lába lesz megemelve, úgy talán nem lesz gáz. KB. olyan, mintha a hordozóban lenne. Mi a véleményetek?

képzeljétek, döntöttünk: lesz Ádámnak kistesója, nem érdekel semmi. :) A férjemnek és nekem is van tesónk 1-2 év korkülönbséggel, így nem tudjuk elképzelni, hogy Ádám egyke legyen.

Moti!
Tök jó ez a szülinapi party- szerevezés! :D Biztos jó idő lesz!

Lányok én úgy szeretnék fogyni picit! a szoptatás alatt is híztam 3 kilót, így még mindig van rajtam 10 kg plusz a terhesség előttihez képest, pedig akkor is +5 kg-ban voltam, mert hát a dohányzásról való leszokás megtette a hatását. :( Nincs valami jó módszeretek? Nem érzem így jól magam. :(

Kép

Kép
ske
 
 


Ske,
szerintem semmi gáz nincs mostmár, ha nem mózesben viszed a MAnót.mi is kb. ilyenkor cseréltük le a mózest a hordozóra.és a sportülést meg tök jól hátra lehet dönteni.még lehet, hogy élvezni is fogja a sétát.tök jó lenne.és nagyon szupi, hogy lesz kistesó!!!!!nagyon jó döntés szerintem.majd csak megleszünk valahogy.van egy barátunk, akiknél 5 gyerek van.nagyon kevés pénzből élnek, de hittel, szeretettel, boldogan.és csak ez számít.
Fogyással kapcs., én most, hogy méregtelenítek ezzel a rizzsel, egy nap alatt lement 1 kiló, pedig nem is volt szándékomban.szóval ezt ajánlom, sok tapasztalatom nincs, de 2 barátnőm van, akik 15 kilótól szabadultak meg a szétválasztó diétával.amelyikben van fehérje nap, szénhidrát nap, stb.ha szeretnéd, meg tudom keresni a "receptet".

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti,

És szerinted nem apadna még jobban a tejem, mert ettől parázok nagyon, így sincs sok. :(

Sportülés:
Tegnap este "belepróbáltam" Ádámot... Ádám nem pici baba, mert már 72 cm, de így is olyan csöpp volt benne. :D
kíváncsi leszek, mi lesz ma a sétánál....

Kép

Kép
ske
 
 


Sziasztok!

Hát...jól eltűntem-irgum-burgum, de ilyen szép időben csak csavargunk és udvarozunk. Hát...már olyan szép barnák vagyunk, mintha május lenne.
Kicsit le vagyok maradva a dolgokkal, de próbálok minden témára reagálni, kezdve a csontkováccsal...szóval, csak óvatosan vele, mert tudom, hogy vannak profik, de sajnos kellett már néhányszor utánuk dolgoznom, de ez vonatkozik a Jade köves ágyra és a fittness gurukra is...ez van :shock:

Boniko :( kis türelem!

Gratulálok az első fogacskához :D

A séta nálunk hordozóval működött, mert nem látott ki és az idegesítette, de tegnap óta mi is félig űlő helyzetben sétálunk. Szája nyitva-nyála folyik, annyira nézelődik, egy hangja sincs. Bár előtte a hordozókendőt használtuk, azt is nagyon szerette, de már 10 kiló, alig bírom benne cipelni.

A fogyókúra, nekem az egész várandósság az volt-sajnos :( A sok hányás miatt fogytam 10 kilót és most is 5-tel kevesebb vagyok, mint eleinte. A diéta jó ötlet, csak módjával, mert a tejtermelést igenis befolyásolja-szakmai ártalom, de én a mozgásra szavazok.

Most indulunk piacozni: házi sütésű mézespuszedliért-a nagy kedvenc :lol:

SZép napot! Danyuci :D
danyuci
 
 


Ske, a tejci bizony szerintem apadna, akármelyik diétát is választod.és ez a mozgásra is vonatkozik, mármint intenzív aerob típusú edzést nem javasolnak csak , ha már elérte a Babó a fél éves kort.bár az elválasztó diétával egyáltalán nem kell éhezni, tök jó kajákat ehetsz, mikor végigolvastam, nem is értettem, hogy mások hogy fogynak le tőle, mert én normális esetben sem eszem annyit egy nap.
Danyuci,kösz az óvintést, nekem mindig voltak fenntartásaim az ilyesmivel kapcs., de a szomszédom elég jártas ebben, és évek óta hozzá jár, ezért mertem én is elmenni.nélküle még most is fájna.
mézespuszedlit mi is szeretjük, csak én magam sütöm. :D persze csak akkor tudok, ha Anyukám addig vigyáz Boldira.viszont nagyon sokáig eláll, puha marad és nagyon fini.ha valakinek kell a recept, szóljatok.
hú, a hányást nem irígylem, nekem álomterhességem volt, semmi bajom nem volt egész idő alatt, kivéve némi visszért, de az előtte is látszott már, és szülés után elmúlt.
Ske, kérünk majd beszámolót a sétáról! :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Danyuci: én is hányós kismama voltam, szenvedtem sokszor, mint a kutya. A 20. hétig hánytam, de utána is sokat émelyegtem.

Ske: Sajnos nem tudok jó módszert, nekem mindig csak a koplalás hatott. :( Aszta, akkor tnyleg nem pici baba Ádám. Réka 1 évesen volt 74. Hány centivel született?

Moti: dobhatsz receptet! :) Hű, biztosan szuper lesz a szülinap! :lol: Az első pedig olyan emlékezetes....

:lol: remélem, Réka nem lesz allergiás, én fűrefára vagyok, áprilistól augusztusig megszakításokkal.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat :D

Ske, örülök hogy a kistesó mellett voksoltatok végül ti is. :lol: :lol: :lol:

Fogyókúrában sajna nem tudok tanácsot adni mert én amit felszedtem a terhesség alatt azt már rég leadtam és még több is lement a szoptatással.

Nekem is álom terhességem volt semmi hányás, rosszullét. Remélem a második is ilyen lesz. :D

Mi már sétálunk a sportülésben. Nagyon élvezi manócska. :lol: :lol: :lol:

Moti: a recept engem is érdekel :D

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Eltűnt amit írtam, szóval most újra:

sziasztok!

Moti,
túlvagyunk a sportkocsis sétán, Ádám aludt természetesen végig, így nem lettem okosabb....

Poppy,
Ádám 59 cm-rel született, de mivel én 192 cm magas vagyok, szerintem ő sem nagyon fog 2 m alatt megállni. nő, mint a gomba, nincs is ideje hízni, alig van rajta hurka. csak nyúlik, nyúlik és nyúlik.:)
Most én is egy picit visszaveszek a kajálásból, hátha megy le néhány kiló. Csoki tilalmat már 2 hete tartom, de most jön a húsvét..... :cry: ha rámtör a nassolási vágy, eszem egy almát.

Terhesség:
Nálunk sem volt gázos, 2x hánytam, egyszer a kávétól egyszer meg epertől, de az 4 órán át tartott, durva volt!!!!

Kép

Kép
ske
 
 


Poppy, tényleg reméljük, Babóca nem örökli az allergiádat, ez nagyon rosszul hangzik.szedsz rá valamit?öröklődik a hajlam egyébként?
Ske, szerintem maradhat a sportkocsi, ha ilyen jól alszik benne.egy csomó ismerősünk egyébként kezdetektől fogva sportban tartotta a babáját, mert egyszerűen nem volt pénzük 56 féle babakocsit venni.
A diéta a következő oldalon érhető el:
http://fogyi90.oldal.biz/index.php?lap=fogyi90-1
remélem, sikerült bemásolni.
van a leírásban egy olyan, miszerint víz napot is be kell iktatni, de a barátnőm azt speciel nem csinálta meg, anélkül is hatásos!szerintem épp elég kemény a gyümölcs nap is. a többi viszont simán elmegy.

Ske, mosolyogva olvastam, hogy, ha Rád tör anassolási vágy, eszel egy almát.....közben én?megfogom a nutellás dobozt és befalom a felét egyszerre. :D tegnap este elfogyott, most direkt nem veszek másikat.mondjuk szerencsére nem vagyok hízásra hajlamos, csak a méregtelenítés miatt igyekszem ilyeneket nem tartani itthon, mert ha van, megeszem.

KépKépKépKép
moti
 
 


Szerencsés vagy, Moti, én ha édességre nézek, már +2kg.....

Kép

Kép
ske
 
 


hű, hát ezt sem irígylem.
amúgy nem eszek sok édességet.csak néha úgy igazán megkívánom és akkor fél doboz nutella.
nyáron meg a fagyi.na, annak nem tudok ellenállni.bármennyit képes vagyok megenni, kapásból 4 gombóccal indítok.Balatonon 2x4et szoktam enni a kedvenc fagyizómban, Zamárdiban.csak azért nem 3x8-at, mert a férjem nem engedi, az már ciki. :D
ennyi belefér, a cigit, piát utálom.szerencsére. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Rakok egy képet, ha nem gond

Kép

Kép

Kép
ske
 
 


Hello Lányok!

Szívesen cseréltem volna veletek. Én naponta 8-10x hánytam, a végén már a víz sem maradt meg bennem. Undorodtam az ételektől, mindennek vas ízét éreztem. Néhány hét alatt fogytam 10 kilót, mire a férjem rájött, hogy valószínű a gravida a ludas a dolgokban. Pedig én minden nap leküzdöttem, mert tudtam, hogy a babónak szüksége van rá. Aztán hipp natal-ra váltottam, az valamivel jobb volt. A középidőig tartott kb. ez a rémálom, és utána minden rendben ment.

A diétát én is ismerem, sőt ismerősök között többen is csinálták és látványosan fogytak. Viszont valaki azóta visszaszedte a többszörösét is, de egy házaspár szépen tartja az elért súlyt azóta is. Ja...nem szeretem a csokit...szerencsére :D Én mégis a mozgásra szavazok, bár nem az aerob jellegű gyakorlatokra, inkább csak kis erősítés és nagy séta. Nekem meg is van a napi 5-6 km-em. Leginkább a kutya miatt, de pocakosság alatt is rengeteget sétáltam. Pláne MBT-ben (ez egy cipő, ha valaki nem ismeri) :lol:

Az én fiam 48 cm-rel született, ő volt a legkisebb az osztályon. Most 7,5 hónaposan pedig 75 cm és 10 kiló. Igazi HURKA-GYURKA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon édes Ádám, és mekkora.... :shock:

Szép hétvégét mindenkinek és persze sok locsolót!!! :lol:

Danyuci :D
danyuci
 
 


Sziasztok mamik!
Gondoltam bekukkantok... mi is szeretnénk majd nyár vége felé már egy újabb lakót a pocakba.


90 napos diéta szerintem nagyon jó!

Én az első szülés után 11 kilót fogytam vele, de most nincs hozzá lelki erőm pedig most is le kellene annyit adni... :(

Víznapot ne tartsatok ha szoptattok, minden más mehet.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Én is benézek.Mi is nekiállnánk a bővítésnek de előbb ki kell vetetnem az epekövem ahhoz meg be kell fejeznem a sulit.(esti gimi tavaly nem sikerült befejezni :) de megérte!)
Vendég
 


Megnézem azt a diétát talán ki is próbálom :).Amúgy is kell az epekő miatt de nem árt lefogyni sem.Bár már "csak"5-6 kg-al vagyok több mint szülés előtt de már akkor is akartam fogyni.

Remélem sosem kell megbánni a második vagy sokadik babót a politika miatt.A mi helyzetünk se rózsás de annyit gondolkodtunk és ugyanannyi van mellette mint ellene így ha már más nem áll útjába akkor belevágunk.
Vendég
 


Sziasztok!

Kipihente mindenki a nyuszit? :lol:

Nekünk nagyon jól telt a húsvét. Tegnap voltunk locsolni nagy siker volt :lol: Apa mondta a verset Zsombi locsolt kis segítséggel. Édesek voltak.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


sziasztok,

Mamacka, ez szupi, harmadik Babót terveztek?elvileg mi is majd 3-at szeretnénk. :D de csak egyesével, most Boldi 1.kistesóját tervezzük.
A diétázóknak sok sikert kívánok!!már ha elkezdte valaki. :D
nekem ez volt a legszebb Húsvétom, eddigi életem során.Most volt Boldi 1 .Húsvétja, és az első szülinapja is.vasárnap volt a családi ünnepség, nagyon élvezte, és mi is. :D kapott kölcsönbe egy kisnyuszit is, imádta, csak sajnos a macskák megtámadták (mármint a nyulat) és szegény nagyon félős lett, úgyhogy már másnap visszavittük.tiszta horror. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti: Fotók a szülinapról? Szegény nyuszi! :D
Allergia hajlam öröklődik, naná. :twisted: :twisted: Remélem, Réka az apjára üt ebben, az ő családjában nincs allergia.
Én csokira vagyok nagyon kívánós, 1-2 tábla mindig van itthon, mert ha elkap a sóvárgás utána, muszáj ennem és kész. :shock: :lol:

Gitka: Üdv! :P Hát igen, az én szemem előtt is az van, hogy tesó KELL Rékának, a válság csak nem tart örökké. :roll: Valahogy csak túléljük. Nekünk még lakáshitelünk, autóhitelünk sincs.

Boni: ?

Ske: Ádám manód nagyon aranyos, jó kis játszókuckója van. Nem is tudom, mintha nagyobb lenne 4-5 hónaposnál. Jól tartod biztosan. :lol: :wink: És hát ha eleve 59 cm-el született.....

Húsvét jól telt, rengeteget ettünk....minden félét....Jájjj....Jövő héttől én is diétázom egy kicsit, van rajtam kb. 5 kiló. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Ritkán jut időm bekukkantani, de azért vagyunk mi is!

Látom milyen sokan laktok "szülőföldemen", ilyenkor kicsit nosztalgiázom, mert én 22 évig laktam az Üteg utcában (lakótelep), és 1 évet a Petneházyban! Most sétálhatnánk együtt is ,de azóta jó messze költöztem, de anyukám még mindig ott lakik, így szoktunk arra járni...

Egyébként szerintem érint mindannyiunkat: http://www.petitiononline.com/gyed01/

Szép napot, mi nemsokára megyünk oltásra!

(Ske, nagyon eltűntél a novemberiből!)

Kép
pipal
 
 


Sziasztok!


Örülök, hogy nem csak én dilemmázok , hogy mikor is legyen következő babánk. Mi most akarunk belekezdeni a baba készítésbe. :-DDD. Mert július egyig vagy végéig most nem tudom, ha összejönne akkor két évig kapnék gyedet és egy évig gyest. Ti mit hallottatok erről a dologról?

Ske, Boniko,

mi is a 13-ban laktunk. Neketek ki a gyermek orvosotok? Nekünk a Sólyom Éva. :-)


Ske,

milyen kis szépséges fiad van. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vikci: Hát remélem, ebből a gyesesdiből nem lesz semmi. :twisted: :twisted: :twisted: Nagyon nem mindegy, hogy meddig van gyed.

Én júli 1 -et olvastam, de nem tudom, hogy állapítják meg, ki esett teherbe még júni 28-án mondjuk, ki csak júli 4-én? Ciklus első napja számít, vagy mi?! :twisted:

Én is fontolgatom ezt a korábbi akcióba lendülést, mi ősztől próbálkoznánk csak....sztem megérné pár hónappal hamarabb indítani. :roll: :roll:
Vendég
 


Köszönöm poppy,

pont ezen agyaltunk a barátnőmmel, hogy most mi az ami számít ídőben.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Jó reggelt!

a tegnapi napom a pakolás és pihenés jegyében telt, így nem nagyon tudtam jelentkezni. visszaolvasni meg 10 nap termését lehetetlen a sajtkukacom mellett...

kicist offolok :

az általam tervezett pihenésből nem nagyon lett semmi, mert Zsiványom másképpen értelmezte az otthonlétet..

Én úgy képzeltem, hogy tudok kicsit önző módon pihenni mert fiam eljátszik mamákkal, unokatesókkal, papival

Ő úgy képzelte, hogy egész nap az ölemben lesz, néha lemerészkedik, de ha valaki közelít visít..

szóval napközben a 10 nap alatt egyszer sikerült 1 órát aludnom az Elfújta a szél közben , amit egyébként nézni szerettem volna..
:lol:

szóval szerdán reggel lementünk, délben értünk haza .. gyerek kezemben, mosolyog mindenkire, majd amikor valaki elveszi mind akit nyúznak sír... nagyszülők kétségbeestek egy pillanatra.. (aztán párom nagynénje megjegyezte, hogy férjem ugyanezt csinálta egy-két hónapon keresztül ennyi idősen..már senki nem akarta ölbe venni, mert amit művelt az katasztrófa..szóval nem is csodálkoztam utána Zsigmondon...)

első este csak 8szor keltünk, második este 6szor... na gondoltam hurrá nyaralunk...

Szombaton voltunk unokatesóknál ott jól eljátszott, Vasárnap ,megkapta a lego duplo primoját és imádja... képzeljétek 3 nap után már ő saját maga egymásra rakta a formákat... és jól eljátszik vele...

kapott szüleimtől egy iciri labdát, na azt is élvezettel kergeti egész nap..

HÉtfőn korán reggel apája elvitte locsolni..és a gyerek nem sírt! vigyorgott és anyósom szomszédja még ölbe is vehette kemény 2 percre...

:lol: kapott egy csomó kinder tojglit amit nekem kellett megenni, mert ugye ezáltal ő is kap belőle :wink:

szóval rendeződni látszott a dolog... (este viburcol kúpot adtam neki de így is 5 ször kelt és a végén megértük 8 hónap után., hogy a fiunk köztünk aludt!)

aztán apa HÉtfőn délután háromkor viszajött BPre, és onnantól katasztrófa.... fiamat egy pillanatra nem hagyhattam magára, mert szegénykém szerintem azt hitte én is lelépek..megszakadt a szívem..kedden vettem neki a gyógyszertárba pulsatilla nevü homeos bogyót , de nem nagyon bíztam benne...

szerdán érezhettük hatását...anyukám munkahelyére bementünk ..anya felkészítette a többieket, hogy fiam visítani fog.. felértünk és Zsigmond szórta a vigyorokat, mászkált a varrógépek között.. :lol: mindenki imádta..

aztán végre nem sírt senkitől, eljátszott mindenkivel, nem kellett mellette ülni..

aztán szombaton visszajöttünk.. a visszaút katasztrófa volt, mert meleg volt, többször meg kellett állnunk, de az utolsó fél órában már csak az ölemben volt el... ilyent még nem csináltam, de muszáj volt haladnunk...

:oops: :cry:



ne haragudjatok, de most nem tudok reagálni visszaolvastam.. de ZSigmond már itt van mellettem ...

de ha már ilyen sokan lakunk a 13ban akkor minitali? végre lennének ismerős arcok a közelben...


és a képek
gluténzabálás
:lol: Kép

unokatesókkal Kép
Kép

locsolás után, kicsit sokat ittam :lol:

Kép Kép
Vendég
 


Viki a Virág Éva
Vendég
 


Sziasztok!

Kibújt végre a 2. fogacskánk is. Szörnyű sírós, nemalvós hétvégén vagyunk túl. Remélem most már jobb éjszakáink lesznek.

Poppy, Viki köszi az infókat. Mi is agyalunk hogy akkor most mikortól próbálkozzunk. Eredetileg ősszel akartuk kezdeni. Megvárjuk, hogy egyáltalán megszavazzák e ezt az új törvényt aztán döntünk. Egy biztos kistesó lesz. Aztán majd csak valahogy átvészeljük a dolgokat, ha még is elfogadják ezt a megszorítást.

Boniko, igen mozgalmas 10 napotok volt. :lol: Nagyon édes a kicsi :lol: :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


kri gratulálok! mi még nyűglődünk másodikkal!
Vendég
 


Kri: Gratula!!!

Boni: Tündéri kisfiad van! :P

Gyes/Gyed: Hát most úgy látom, hogy babaprojektet halasztani nem érdemes annak, aki rövidtávon mindenképpen kistesót szeretne. Sőőőt! Az 1 éves gyed pont akkor fog minket érinteni, ha halasztunk. Kíváncsi leszek a törvényre azért, ezek minden nap mást mondanak. :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: