Új privát üzeneted érkezett!

Pókica!

Nekem semmi bajom azzal, h 3- an vagyunk tesók, csak egy nőnek felnevelni 3 gyereket nem egyszerű dolog. Majdha megszületik a 3. tudni fogod, h mire gondoltam:-) Felnőttkorukig nevelni nem kis felelőssség. Ezért szeretnék kettőt. Egy tesó azért kell:)

T avaly júliusba születtett egy ismerősömnek a 3. babája a két lány 6 és 3 évesek voltak. Ősszel mikor felugrottunk vendégségbe, kérdeztük, milyen 3 gyerekes anyukának lenni, és csak ennyi volt a válasz, hogy sok. Persze gyönyörű babák imádni valók, és megéri a sok fáradság:-))))

Sokan nevelnek több gyerkőcöt, le a kalappal előttük, hogy ennyi energiájuk van!!!

Üdv Nóna!

Szorítok, h minden rendben legyen!!!

Mi csütörtökön megyünk a dokihoz, majd megírom, h mi volt!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Szia Nóna!
Gratulálok, üdv köztünk! Jól tetted, hogy jöttél és nagyon fogok szorítani ma délelőttre!
Aztán írd ám meg, hogy mit mondott a doki és hogy most mennyi idős várandós vagy! :D

Milyen jó, akkor lehet szerdán és csütörtökön is szorítani valakinek! :)

Köszi Mustyi, hogy leírtad.
Szerintem nálunk nem lesz húzós, mert a lányom teljesen lefoglalja a fiamat. Alig várja, hogy suliból hazaérjen, ahogy belép az ajtón, már szaladnak egymás felé. Eteti, itatja, gondozza a kicsit, imád játszani Vele, tanítgatja, mesél Neki este az ágyban, olvas napközben, együtt színeznek, szaladgálnak a kertben. Nekem szó szerint semmi dolgom nincs, majdnem olyan mintha nem is lenne gyerekem.
Kivéve mikor hajba kapnak, mert a Kicsi nagyon szeret rámászni a Nagy fejére és akkor van sivalkodás.
:lol:
Most is együtt néznek mesét, aztán megyünk ki a kertbe játszani, addig én olvasok vagy gondozom a kiskertem, még nem tudom.
Tehát mindenre van időm, mivel Ők nagyon szeretnek együtt lenni.

A felelősségről: nem érzem nagyobbnak a felelősséget mióta kettő van, mintha egy lenne. Ugyanolyan felelősség egy gyereket felnevelni mint kettőt, gondolom a 3-nál sincs másképp. A felelősség nem lesz nagyobb, csak többfelé jut belőle ugyanannyi. Majd ha megszületik a két lurkód, majd meglátod!

Én inkább attól félek, hogy majd ha megszületik a 3. gyerek és eltelik 2-3 év, akkor megborul az egyensúly. De azt mondják ettől sem kell félni, mert akkor a lányom már 14 év körül lesz, nem lesz már a játszós korszakban, a középső meg majd eljátszik a legkisebbel. Ebben is van igazság.
Valamint a figyelem megosztásnál kell toppon lenni, nehogy bármelyik elhanyagolva érezze magát.
Szerencsére nem egyedül kell majd megbírkóznom a nagy feladattal, apa itthon nagyon szeret játszani Velük. :D :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok,

én is üdvözlök minden újdonsült decemberi kismamit! Mi január első hetére vártuk Manókát, de végül egy héttel korábban jött, így decemberi lett. :lol: Kívánok Nektek gondtalan, nyugodt és nagyon boldog várandósságot! :lol: Majd be-benézek nosztalgiázni, ha nem bánjátok :wink:

Viki

Kép
vickybabe
 
 

 
 

Szióka!

Pókica mi nem terveztük a babát hanem már megint becsúszott mint a többi....nagyon könnyen teherbe esem!Gondolkozom rajta,hogy elköttetem magam szülés után,de nem tudom lehet-e 35 év alatt.
Aggódni nem aggódok a megosztott figyelem miatt,szerintem menni fog! :)

fmelinda te Veszprémi vagy?Veszprémben nem tudod mennyi a genetikai szűrés és ,hogy hol csinálják?

Kicsit ki vagyok bukva...ma kaptam az adóhivataltól egy 80ezres csekket a 680ezres mellé.......!Nagyon rosszkor jön ez a baba,de én nem tudnám elvetetni,mint ahogyan sokan tanácsolják nekem(persze így nem mondják ki,de körbeírják) a "barátnőim" közül!
Sokan csak vészmadárkodni tudnak,pedig én is aggódom...és inkább arra vágyom ,hogy mellettem álljanak.......
Vendég
 


Köszi Vickybabe!

:D

Szia Tulipános!

Olvastad a fórum elejét? Mert én is az elköttetésen gondolkodom, ha olvastad, láthatod, hogy én is nagyon könnyen esem teherbe.
3 gyereknél úgy tudom kortól függetlenül kérni lehet.

Szerencsére anyagilag elbírjuk az újabb kicsit, majd összébb húzzuk magunkat. De szerintem erre is csak nagyobb korukban kerül sor, hiszen borzasztó sok ruhánk van, mindenünk megvan. Az utolsó kiscipőtől kezdve a babakocsiig, minden, hiszen a fiunk nemrég nőtte ki a babakorszakát.
A havi pelenkát sem lesz megterhelő megvenni, mert pont mikor születik, akkor már szobatiszta lesz a fiunk, így megint csak egy gyerekre kell pelust venni.
Ráadásul mivel egy napon fog születni a fiunkkal, így méretben is évszakhoz illő ruhák vannak. :D totál szerencsésen jött ki az egész!
Így én nem aggódom ilyenek miatt.

Nem lehet részletfizetést kérni? Addig jó lenne letörleszteni, míg dolgozol, mert utána már kevesebb a gyed.

Szerintem az a jó barátnő aki őszintén megmondja mit gondol és nem az, aki azt mondja, amit hallani akarsz.
De ha Te a megtartása mellett döntesz, akkor ezt azonnal el kell fogadnia és támogatnia. Ha az ellenkezőjeként döntenél, akkor meg azt kell elfogadnia és abban támogatnia.

De az biztos, hogy bajban ismerszik meg ki a jó barát.

De mi itt vagyunk Veled, Neked és én teljesen megértelek, hogy így döntöttél. Szerintem itt mindannyian mértünk, akár vártuk már évek óta a bébit, akár meglepetésként jött!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


úgy értem: mindannyian megértünk (elírtam)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nona! Mi volt a dokinál? Mit láttak az Uh-n? Mennyadik héten vagy? :) Nagyon kiváncsi vagyok?
Vendég
 


Én is nagyon várom már Nonát.
Meg kellett volna kérdezni Tőle, hogy mikor megy, hány óra körül.
Remélem minden rendben.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Nóna! Nagyon várunk már a hírekkel.
Özön házimunkám van, csak azért kapcsoltam be a gépet, hogy reménykedtem, van már valami hír felőled.

Egyre jobban izgulok az én holnap délutánom miatt is :?
Vendég
 


Gabi! Hányra mész holnap? Megy a drukk neked is! De aztán Te időben jelenkezz ám, mert izgulunk Érted!

NÓna????
Vendég
 


Nóna mi van veled?
Írhatnál nekünk!
Az én kissebbik fiam 14hónapos múlt..,te nem félsz egy kicsit a kis korkülönbség miatt(túl kevés)?.pl:..2 etetés,peluscsere,hiszti egyszerre.....
Én a héten akarok dokihoz menni,de egyenlőre nem magánhoz..!

Köszi Pókica az infót(elköttetést).Most már olvastam az elejét is a fórumnak...nem vagy semmi :D
Ruhák és felszerelés nekünk is van...úgyhogy nekünk sem kell semmit sem venni!Ráadásul mindkét fiam téli gyerek...szóval megint ugyanazok a ruhák jók lesznek nálunk is! :D
A részletfizetést megkértük(még nem jött válasz),de ma hallottam,hogy lehet törlést is kérni nehéz körülményekre hivatkozva...hát megpróbáljuk hátha sikerül!1 próbát megér!

Fmelinda: nem válaszoltál nekem.,vagy nem odavalósi vagy?
Vendég
 


Sziasztok, megkerültem! :)

Bocs a késlekedésért, csak most jöttünk haza nemrég., mert anyuméknál voltunk, így nem tudtam írni.

Szóval az van, h. minden oké, még szívhang nincs, uh szerint 3-4 hete fogant a baba ( így mondta a doki), majd az igazi korát később számolják, utolsó menzesz és méretek alapján.

Ez amúgy hasi uh volt, péntek reggel 7-re megyek a kórházba újabb uh-ra, az már valszleg hűvelyi lesz. Doki azt mondta, annyira hátrahajló méhem van, hogy hasi uh-val szinte lehetetlen most még látni.

Remélem, mihamarabb lesz szívhang, az azért megnyugtató lenne.

Ami miatt viszont rendesen elkeseredtem, az az, hogy a doki szerint el kéne választanom a kisfiamat, mert vetélést okozhat a szoptatás. Igazából úgy fogalmazott, h. nem lehet megjósolni, mi van akkor ha nem hagyom abba. Az az igazság, hogy a fiam főleg éjjel szeret szopizni, csak úgy tud megnyugodni, ha felébred, vagy nyugtalan. ÉS még az is hozzátartozik, hogy ő sajnos semmi mást nem iszik még mindig. Próbálkoztunk már mindennel, mindenféle itatóalkalmatosságból ( még fecskendővel is!), de semmi eredmény, csak az anyatejet fogadja el. Nem tudom mit csináljak. Persze tudom, erőszakkal, keményen talán le lehetne szoktatni, de ez annyira távol áll tőlem... szóval emiatt egy kicsit magam alatt vagyok...
:cry:
nóna
 
 


Nagyon köszönöm, hogy szorítottatok és hiányoltatok, jól esett! :D
nóna
 
 


M&G, én is gondolok Rád holnap, hányra is mész? Bocs ha már írtad, de most csak gyorsan végigfutottam a mai termést, lehet, h. átsiklottam egy-két dolgon. :oops:

Tulipános, hát, egy picit tartok az egyik kicsi másik pici felállástól, de nagy a lelkesedés is bennem. Nálunk az a nehézség, hogy párommal két éve költöztünk egy kisvárosba, itt is a város szélére, senkit nem ismerek, szóval eléggé egyedül vagyok. A párom a megyeszékhelyen dolgozik, oda jár be minden nap, szüleim is ott laknak, így kétszer egy héten mi is bemegyünk a kisfiammal, és ott vagyunk anyukámnál, ott van ismerősöm is, akivel közösen szoktunk babát sétáltatni. Szerintem különben megőrülnék itt egyedül. Nem tudom, hogy két gyerkőccel mi lesz majd... ez egy kicsit aggaszt.
nóna
 
 


M&G, én is gondolok Rád holnap, hányra is mész? Bocs ha már írtad, de most csak gyorsan végigfutottam a mai termést, lehet, h. átsiklottam egy-két dolgon. :oops:

Tulipános, hát, egy picit tartok az egyik kicsi másik pici felállástól, de nagy a lelkesedés is bennem. Nálunk az a nehézség, hogy párommal két éve költöztünk egy kisvárosba, itt is a város szélére, senkit nem ismerek, szóval eléggé egyedül vagyok. A párom a megyeszékhelyen dolgozik, oda jár be minden nap, szüleim is ott laknak, így kétszer egy héten mi is bemegyünk a kisfiammal, és ott vagyunk anyukámnál, ott van ismerősöm is, akivel közösen szoktunk babát sétáltatni. Szerintem különben megőrülnék itt egyedül. Nem tudom, hogy két gyerkőccel mi lesz majd... ez egy kicsit aggaszt.
nóna
 
 


Bocs a duplázásért, de annyira lassú most a net, hogy azt hittem, nem küldte el elsőre.

Amúgy nekem ma a Femibion 800-at ajánlották, mint terhességi vitamint, állítólag ez a legkorszerűbb. Illetve azt mondta a dookim, h. ha görcsölget a hasam, akkor szedjek E vitamint... Hát ezt még sose hallottam, de biztos jó, ha mondja.
nóna
 
 


Akinek picije van közületek, és esetleg még szoptat, megírná nekem, hogy neki mit tanácsoltak ezzel kapcsolatban. Annyira tanácstalan vagyok... legszívesebben szoptatnék tovább, de ha valami baj lenne, azt biztos nem tudnám megbocsátani magamnak.... :roll: Ráadásul nem is biztos, hogy ha baj lenne, akkor emiatt, de ilyenkor az ember erre gondol....
nóna
 
 


NA, most meg velem van tele lassan az egész oldal... :oops:

Valaki segítene, hogyan tudom az órát átállítani? Nálam még téli időszámítás van, pedig a profilom azt mutatja, hogy nyárira van beállítva. Nem tudom mi a gond.

Lányok, igyekszem majd személyesen is írni mindenkinek, csak most nagyon fáradtnak érzem magam, olyan szita az agyam is mostanában. Amúgy én nem érzek semmilyen tünetet, illetve annyi, hogy talán estére jobban elálmosodom, elfáradok. Emiatt is aggódtam picit, hogy nem érzek semmi tulajdonképpen.
nóna
 
 


Sziasztok!

Nónának szeretnék csak írni, olvastam a "problémádat". Hát eléggé megoszlóak a véleméynek a szopi+terhességről. Az tuti, hogy méhösszehúzódást okoz. De van olyan ismerősöm, aki végig! szoptatott a terhessége alatt és problémamentes volt. Én 1 hete teszteltem pozitívat (én is dec.-re várom) és elválasztottam a Fiamat, de Ő jól viselte, bár imádta. :) De belenyugodott. Ha Te nem érzed, hogy rossz lenne, nem görcsölsz, lehet nem lenne probléma belőle, ha szoptatnál tovább... Remélem tudtam segíteni!

Jó pocakosodást!!!

(Ja és szia Vicky és Pompom! :D )

Kép
Kép
sleepin
 
 


Szia Nóna!

Az én "nagy" fiam is szopizik még, kb napi 2x. Neki is nagy érvágás lenne, ha erőszakkal leválasztanám, nagyon imádja.
Én is elválasztódás párti vagyok, sosem bírnám erőszakkal ezt megtenni.
Így úgy oldom meg, hogy szedek MagneB6-ot is, az görcsoldó.

Szeptemberben volt egy vetélésem, de akkor nagyon beteg voltam az 5. héten, az lehetett a baj, mert akkor állt meg a fejlődésben a baba.
A barátnőm is szoptatott mikor 8 hónapja terhes lett, a nőgyógyásza engedélyezte, végül pár hónap múlva a fia magától szokott le a szopiról.
Ez a doki volt a fiamnál az én orvosom is.
A gyerekorvosunk és a védőnőnk nem ajánlja.
A szoptatási tanácsadók szerint semmi baj nincs ebből, sőt a tandem szopira bíztatnak ha úgy alakul.

Tehát nagyon megoszlik a vélemény.
Én az biztos, hogy tovább fogok szoptatni, mert a meglévő gyerek lelki egészsége nekem fontosabb.
A pici pedig amennyiben jól beágyazódott, úgyis megmarad. Ha nem jól kapaszkodik, akkor viszont amúgyis bármikor lehet valami, miközben a 15 kilós fiamat emelgetem vagy cipelem az úton ha nagyon elfáradt.
Más lenne, ha szépen el lehetne választani, de nálunk nem ez a helyzet.

Mikor volt az utolsó mensid első napja?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Köszi Nóna a beszámolót, örülök, hogy eddig minden OK.

Köszi mindenkinek az együttérzést, majd csak este megyek dokihoz. Magánrendelés és mindez munka után. Későn érkezem én is, de jövök a hírekkel.

Már nagyon izgulok...
Vendég
 


Jó reggelt!

Én is még csak az utolsó mensiből számoltam hogy hány hetes lehetek.

Lányok tis is görcsöltök mensiszerűen? Jobban inkább éjszaka. Én néha nagyon megijedek! Mától szedek 2x2 MagneB6-ot hátha segít.

Nona! Pénteken már biztos látni a babátokat. Szívhang csak a 7.-ik héttől van ugye?
Vendég
 


Sziasztok! Uj belepokent szeretettel udvozlok mindenkit, es persze millio jokivansag mindenkinek! Nagyon orulok, hogy van decemberi babas topik, mert en is dec. 13 korulre vagyok kiirva, es legalabb igy "eloben" kahatom az infokat, amik engem is erdekelnek, raadasul ugyanabban az idoben, amikor engem erint...jajj de jo! :) Persze olvasok egy halom konyvet, de az megsem ugyanaz...meg el sem tudjatok kepzelni, hogy itt milyen siralmas a terhesgondozas...vagyis nem siralmas, mert tul.keppen nem is letezik!!! En csak ma reggel voltam vervetelen, de mar a fogantatas pillanatat is ereztem...majd kesobb elmeselem...az en tortenetem tenyleg meseszep, olyan, mint egy film, talan tulsagosan is, ugyhogy egyenlore inkabb csendben maradok...a kisordog nem alszik :twisted:
Ti mit ereztek? En azon a lelki erzesen kivul, hogy van a baba, SEMMIT!!! Szep napot mindenkinek!
pumipumi
 
 


Tulipános! Ne haragudj, de tényleg nem olvasta az üzit. Igen Veszprémi vagyok, de nem tudom mennyiért csinálják a genetikait. De meg fogom kérdezni!!

Pumipumi! Üdv közöttünk! Én is a kalkulátor szerinet dec13-ra szülnék. Nagyon kiváncsi vagyok a történetedre, de csak ha úgy érzed akkor meséld el. Én várni fogom. Hogy kerültél Rómába? Én nem érzem magam valami jól. Eléggé fáj a hasam megszúrkál. Remélem hamar elmúlik. Ez lesz az első baba? Mikor kell menned legközelebb uh-ra? De dolgozol vagy már otthol vagy?
Vendég
 


Romaba a szerelmem miatt jottem, 1 evvel es 8 honappal ezelott. Elotte egyszer talalkoztunk Pesten, de minden vilagos volt...ugyhogy par het mulva otthagytam az addigi eletem...es persze megerte!!! Ez az elso babam, 29 vagyok...ezert sajna semmilyen jo tanaccsal nem tudok szolgalnia tobbiek...szinte mindenki tapasztaltabb nalam :) 23-an megyek az elso Uh-ra, mar nagyon varom, bar igazsag szerint meglepoen nyugis vagyok. A hasszurkalast eddig mindenkitol hallottam, es mindenhol olvastam. En nagyon ritkan erzem a havi elotti erzest, de csak rovid ideig es alig...inkabb csak affele sejtes. Meg dolgozom, de csak par napig, mert veszelyes munkat vegzek, laborban vizminoseget vizsgalok...sav, olom, higany, ilyesmi, napi 3-4 oran at. Persze, miota vana a baba, csak titkarnoskodom :) De emiatt ugye mindenkinek el kellett modanunk mar ilyen koran, leven hogy a kollegak kozt baratok is vannak...es tudjatok, percek kerdese az egesz :( ha megyek Uh-ra 23-an..szerintetek lesz mar szivhang is? napi bontasban olvasom, mikor mi tortenika picivel, es elvileg holnaptol mar 65-t ver a szive, de nem tudom...lehet, hogy nem hallhato meg...
pumipumi
 
 


sziasztok!

jaj de jó látni, hogy vannak új decemberi kismamák:)
ilyenkor elfog a nosztalgia érzése, hogy milyen is volt anno:))
ja igen 14.hétig hánytam...mégsem olyan jó emlékezni :D
de örülök nektek, örömteli babavárást:)

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Most csak gyorsan kérdezni jöttem, aztán ha a kisfiam elaludt, akkor jövök újra.

Sleepin, Tőled szeretném kérdezni, Te hogyan választottad el a fiadat? Egyszerűen csak nem szoptattad tovább, és kész? Vagy fokozatosan? HOgy csináltad? Én még mindig gyötrődöm, hogy mit csináljak, nem iszik a fiam semmit, nem kell neki se cumisüveg, se phár, se csőrös pohár, stb...Előre is köszi!
nóna
 
 


Pumipumi! Érdekes életed lehet kinn! Kicsit irigyellek! Én sem dolgozom már, mert én is veszélyes anyagokkal dolgozom. Meg nekem nem normál hanem lombikos terhességem van. Ez miatt se, mivel annyit küzdöttünk ezért a babáért. Nekünk is első baba lesz. Én 31 éves vagyok. Elötte hol laktál? Melyik oldalon van napi szinter lebontva a terhesség, vagy könyben olvastad? Nekem is minden pillanatomat ez tölti ki! :)


Orsimorsi! Örülök, hogy benéztél hozzánk! remélem jól vagytok az aprósággal! Nektek pedig örömteli babázást és jó egészséget kívánok!!! :D
Vendég
 


Melinda! A lombikos baba eseteben talan meg nagyobb lehet az orom (mar ha van nagyobb)...bar gondolom, az aggodas is, nem? Biztosan minden rendben lesz...mindenki megerdemli.nekem rengeteg ismerosom van, akik inkabb feladjak, mert nem vallaljak a lombikot, az orokos vizsgalatokat...szoval hajra!!! Kulonben (gondolom) a fogantatstol utana minden ugyanugy zajlik, nem? kiveve talan, hogy tobb vizsgalatra kell mennetek. Napi bontast 2 konyvben olvasok, nem tudom, hogy nalunk van-e ilyen. Ha nincs, akkor majd szivesen leirom par mondatban minden nap, mikor mi tortenik. Sokszor teves (2,5 mm a baba, 2 mm a sziv, es hasonlok), meg persze nem 100 %, hogy aznap tortenik, de azert megiscsak jo. Sokszor tudni igy azt is, hogy milyen tapanyagra van aznap nagyobb szukseg...erdekes. Elotte Soponban eltem, de amugy zahonyi vagyok eredetileg...micsoda tavolsagok!!!

Orsimorsi! Nosztalgia? Talan ideje lenne ujra egy babanak?
Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi! Ha ráérsz akkor leirhatnád nekem a napi történést, és hogy épp mire van szülségünk, mert szerintem azonos idősek lehetünk. Csak nekem este vált át a vonalzom a5 hét 3 napra. :) Tényleg nagyon nagy öröm nekünk ez a baba mert 4-5 éve küzdünk érte. Nagyon sok hormonkezelés laparószkópiás műtétek előzték meg. De a lényeg hogy végre sikerült. Csak az első 12 hétben jelen több vizsgálatot.
Vendég
 


Sziasztok LÁnyok!

Kisfiam elaludt, itt vagyok. :)

Kicsit megnyugodtam, most beszéltem a védőnőmmel, ő azt mondta, egyáltalán nem javasolja az erőszakos elválasztást, pláne ha a kisfiam nem iszik semmi mást, azt mondta, csak akkor indokolt, ha valamiért veszélyeztetett vagyok a vetélés tekintetében. Még azt is mondta, hogy egy idő után sóssá válik majd az anyatej íze, valószínű, hogy nem nagyon fogízleni neki, így sanszos, hogy magától abbahagyja majd. És ezzel nincs is gondom, ha magától megy.

Az az igazság, hogy én tavaly 10 nappal túlhordtam a fiamat, úgy indították a szülést, egy éjszakát vajúdtam, de még így sem nyílott semmit a méhszájam, így arra gondolok, h. talán nem érzékeny a méhem annyira az összehúzódásokra, talán nem csinálok hülyeséget, ha szoptatom a babámat annyiszor, amennyiszer feltétlen szükséges.

M&G szorítok estére!!!! Gyere a hírekkel!

Üdvözlök minden új emberkét is!!!
nóna
 
 


Pókica, az utolsó mensim márc. 5-én volt, ha onnan nézzük, akkor holnap leszek hivatalosan 6 hetes, és a kalkulátorok alapján dec. 10-12. körül jönne a babó. Bár a fiam is jól ráhúzott, de ő végig egy héttel kisebb volt a hivatalos koránál, sztem egy héttel később fogant, mert ezt az egy hetet mindvégig tartotta.

Most úgy érzem, picibaba nagyjából úgy foganhatott, hogy a hivatalos ( mensitől számított) dátum nagyjából megfelelő is lesz. Onnan gondolom, hogy előbb kimutatta sokkal a teszt, mint a kisfiamat. Remélem pénteken már többet tudunk. Úgy örülnék egy szívhangnak! Bár azt inkább jövő hétre mondták, vagy utána, ez mondjuk érdekes, hisz elvileg holnap lesz 6 hetes, én úgy tudom, 6 hetes körül már látszik. Na majd meglátjuk, de az nagyon megnyugtatna!
nóna
 
 


Nóna! Sajnos ebbe nem nagyon tudok beleszólni. De erőszakkal tényleg nagyon nehéz lehet elválasztani. Szerinem csináld ahogy a védőnő mondja.

Tulipános! Talán te is Vp közeléből vagy?
Vendég
 


Fmelinda, Pumipumi, érdekes, néztem, hogy ugyanarra a napra várjátok a babót, de mégis egy nap különbséggel írja a korukat. Miért?

Én is csinálok majd vonalzót, csak várom, hogy akkor mi lesz a hivatalos kora, mikorra várhatjuk. :)

LÁnyok, továbbra is érdekelne, hogy tudom az órámat átállítani, mert nem jó időt mutat!
nóna
 
 


Nona! 6 hetesen már látszódnia kell az uh-n. Én holnap megyek uh-ra. Ha nagy szerncsém van akkor már látni fogják! Jajjj, nagyon izgulok!!
Vendég
 


Ja, a szülés várható idejéhez még annyit, hogy gondolom, nekem tuti császár lesz, hisz csak egy éve volt a császárom, az elég rövid idő.

Egy kérdés: Ti éreztek olyat, hogy hirtelen beleszúrogat a hasatok? Nekem az előbb bal oldalon eléggé beleszúrt, meglepődtem. Ilyenkor az ember mindentől megijed, hiába nem első baba lesz. :oops:
nóna
 
 


Nagyon varom mar, hogy beszamoljatok a szivhangokrol!!!En jovo heten, mikor megyek Uh-ra, 6 hetes es 4 napos leszek, szoval remelem...bar szerintem a dokinak esze agaba sem jut majd, nna de majd en emlekeztetem :)
melinda! fel ora mulva szabadulok az irodabol, aztan elmegyek kicsit konditerembe, es ha hazaerek, leirom majd minden nap, mikor mi torteni...mar amig nem ajanl valaki egy konyvet, ami nalunk is kaphato.
pumipumi
 
 


Nona! Én is csak kalkulátorral számoltam ki! Szerintem azért a különbség, mert én este felé regisztráltam és minden nap este vált csak át. Ha más időpontot mondanak akkor átírom!
Az órát fogalmam sincs hol állítsd át. Nekem nem kellett. A számítógéped rendes időt mutat?
Vendég
 


Pumipumi! Kondizol még? Nem félsz tőle? Nagyon vigyázz!!!!!! Előre is köszi!!
Vendég
 


Fmelinda, elhiszem hogy izgulsz, én is így voltam. Tulajdonképpen én tegnap két helyen voltam, elmentem egy állami rendelőbe, ott tudom, hogy nagyon tuti ultrahang gép van, ott látta a doki hasi uh-n is, azt mondta, a fogantatástól számított 3-4 hetes lehet, ami stimmel is. A saját magándokim rendelőjébe nem olyan jó a gép, ő nem látta, ezért behívott péntek reggelre a kórházba, hüvelyi ultrahangra.

Szóval ha jó a gép, tuti, hogy Neked is látszani fog, de szívhang még nem nagyon várható. Úgyhogy ne ijedj meg, ha az még nem lesz, nem is kell lennie.

Mikor mész majd? Szorítok Neked is nagyon!

Én pénteken korán megyek reggel, de mivel anyunál leszünk megint, csak délután-estefelé tudok jönni helyzetjelenteni. :)
nóna
 
 


Nona! Az orat azon az oldalon tudod allitani, ahola jelszot is peldaul, konnyen odajutsz, ha pl valtoztatsz itt a bal oldalon valamit (html...). En ugy tudtam, hogy akinek volt mar egyszer csaszara, az utana tuti hogy megint csak csaszaros lehet...vagy csak eltelt ido kerdese? A vonalzo problemaja: attol is fugg, hogy mikor kleszitetted: keso este, kora reggel...igy 1 nap kulonbseg siman lehet.
melinda! Mikor mesz holnap? Remelem, koran reggel, es utana gyorsan beszamolsz. En holnap reggel megyek meg csak a HCG eredmenyert...meg azom sincs egyenlore, csak 5 pozitiv tesztem :)

Kép
pumipumi
 
 


Hopp, úgy nézem, most jól írja ki az időt. Pedig nem csináltam semmit. Na mindegy, akkor magától helyrejött. :shock:
nóna
 
 


Pumipumi, köszi, valahogy megoldódott magától az idő probléma.

Én úgy tudom, lehet szülni egy császár után még simán, csak több évnek el kell telnie. Kettő után már asszem nem lehet.

5 teszt... hát igen, nekem is van négy... ellenőriztem, nehogy meggondolja magát! :lol:

Akkor Neked is várjuk az eredményedet holnap!

Nálam a kisfiamnál kétszer nézték a HCG-t az elején, hogy fejlődik-e, mert nem látták uh-n. Jól be is voltam tojva emiatt. De szerintem ezt nem mindig nézik.
nóna
 
 


AAAAAAAAA...a konditerem nem veszes...persze messzirol elfelejtettem a lepcsozogepet es tarsait. Gyors utemben setalok, aztan keves koredzes de szinte suly nelkul es csak 10 perc, kihagytam a szokasos gepek felet is mar,aztan meg fel ora uszoda, ennyi.
Nona! Anyukadnal nincs internet? Hihetetlen, hogy milyen turelmetlenek vagyunk :)

Kép
pumipumi
 
 


Melinda, Te akkor pontosan tudod, mikor fogant? Mármint a lombik miatt. Bocs, ha már írtad. :oops:

Tulipános, megértem, hogy rosszul esik, ha vészmadárkodnak. Ilyenkor az ember amúgy is olyan érzékenyebb, sebezhetőbb. Nekem csak azt mondogatják időnként, hogy húúúú, nem lesz egyszerű két kicsivel, meg jaj, mit fogok majd csinálni, hogy birkózok meg vele... ezzel csak az a baj, hogy a kétségeket ültetik az emberbe, ráadásul semmi értelme, mert azzal nem lesz nekem könnyebb, ha előtte ezt hallgatom. Én inkább olyan vagyok, akit bíztatni kell, mert sokat számít. Bár gondolom ezzel sokan vagyunk így.
nóna
 
 


Hú micsoda forgalom van itt! :D

Köszi Fmelinda,azthiszem a Veszprémi kórházban nincs genetikai szűrés...,azt viszont nem tudom,hogy veszprémben máshol van-e,de ha tudsz valamit szólj!Te sem veszprémi vagy?Te honnan?
Én amúgy Ajkai vagyok!

Én hétfőn megyek dokihoz este 5:45-re.A két gyerkőcöt csak akkor tudom lepasszolni!Már várom! :D
Amúgy már két fiam van és mindegyiknél lányra vágytunk jobban...de tuti hogy a harmadik is fiú lesz!Én már beletörődtem,és talán jobb is!Azé még picit reménykedem...,de fiú neveken gondolkozok csak folyton! :D
Próbáltam megnézni ezt a Jónás naptárt..,de nem ment!
Valaki ismeri ezt a módszert?
Vendég
 


Pumipumi, van anyukámnál internet, és olvasni tudlak is benneteket, csak írni nem tudok, mert akármit töltök be, az alsó és felső sorok hiányoznak minden oldalról. Úgyhogy beírom az üzenetet, és nem tudom elküldeni, mert az elküldés már nincs rajta a képernyőn. Ugyanígy vagyok az iwiw-vel, bejelentkezem, de már kijelentkezni nem tudom, mert az a funkció már nincs rajta. Nem tudom, miért van ez, már kérdeztem anyut, sőt a páromat is, aki informatikus, de nem tudtak mit mondani. Szóval ezért nem tudok üzenetet küldeni nektek. :shock: HA valakinek van ötlete az ügyben, írja meg! :)
nóna
 
 


Nóna!Nekem március 27-én ültették be, de elötte már 2 napot éltek az embiocskáim egy kémcsőben. Szóval a megtermékenyítés időpontja: márc. 25. Nekem a 12.-ik hétig még ahhoz a dokihoz kell mennem aki a beültetést csinálta. Ott szuperjó hüvelyi uh van.
Én holnap 10-re megyek. Ha hazaértem jövök rögtön! :)

Amugy nekem is tuti császár lesz, mivel gerincműtött vagyok!

Pumipumi! Akkor te nagyon jó kondiban lehetsz. Én is szeretnék majd kismama tornára járni, de csak 12.-ik héttől javasolják. Nekem a hcg-m múlt hét csütörtökön 321 volt. Kiváncsi vagyok neked mennyi lesz?
Vendég
 


Tulipános, arról jutott eszembe amit írtál, h. a párom azt mondta, hogy tuti három fiunk lesz majd ( mármint összesen, nem most). :) Én mindig inkább fiúra vágytam, ami teljesült is, és szeretném átélni azt is, hogy milyen egy kislánnyal. :) De kisfiúnak ugyanúgy örülni fogok.

Tényleg, vannak már névötletek bárkinél, ami esetleg publikus is?
nóna
 
 


Tulipános! De én Vp-i vagyok, vagyis Úrkúti (Ajka mellett) 3 éve lakunk Vp-ben. Csak sajnos nem tudom hogy van e genetikai. Holnap este várunk téged is a hírekkel!! :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: