Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!
Gratula mindenkinek aki volt már dokinál :D :D :D :D
Jajj én is már úgy izgulok,alig várom hogy mehessek és mondja a doki hogy minden rendben!!!
Egyik nap nagyon jól érzem magam........a másik nap meg alig tudok kikelni az ágyból...... :( :( :(
Hááát...azért nagyon nagyon remélem hogy minden rendben lesz.....ennyire talán nem aggódtam mikor kisfiammal voltam terhes,pedig ő az első baba volt......most meg.....
Na majd csak túl leszek ezen is,ha már láthattam az én picikémet!!
Mindenkinek rosszullétmentes szép napokat és nagyon szép hétvégét!!!!
dittka85
Sárbogárd
 
 


jucka0906, Panka: Üdv a novemberi baba várok között :)

Éva: ez elég furcsa, de biztos kiderül, majd, hogy mi az oka :).

A hányósoknak kitartást.

Akik mennek dokihoz, azoktól várjuk az eredményt :).

Én tegnap extra hisztis voltam, nagyon érzékeny a zajokra, a fülemet minden zene s minden hangosabb dolog zavarta. Az este volt egy kicsi hányinger, de elviselhető volt.

Szép tavaszi napot mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Nekem a doki mondta, hgy nem kell semmit szedni, esetleg Elevitet szedhetek, az nem árt.
Mondjuk a terhes vitaminok tartalmaznak annyi folsavat, magnéziumot, hogy az elejénszerintem elég. Nekem a vége fele kellett a kisfiamnál plusz magnéziumot és kálciumot szednem ...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 

 
 

Köszi a válaszokat, akkor nem parázok ezen, hogy nem szedek folsavat, de majd a doki megmondja hétfőn a tutit.
Olvasgatok és vannak álláspontok, ami szerint nem elég a magzatvédő vitaminban lévő folsav sem a vas, nem ideális a mennyiség ami benne van és vannak orvosok is akik ezt mondják.

Én meg a legjobbat szeretném ahogy mindenki magamnak is meg a babának is.
pannik
Budapest
 
 


Szerintem plusz vasat addig nem érdemes szedni, amíg nem készül el egy vérkép. Ha ez vashiányt mutat, akkor persze szedni kell. Hasonló a helyzet a folsavval is, ugye ez elvileg az idegrendszeri fejlődéshez szükséges (valami ilyesmi rémlik) és szerintem ezt csak akkor kell emelt dózisba szedni, ha valakinél nagyobb az esélye egy-egy idegrendszeri betegségnek, rendellenességnek ...

Persze minednki úgy csinálja, ahogy a legjobbnak ítéli a dolgokat, de azért a vitaminok, ásványi anyagok túlzott bevitele ugyanúgy gondot okozhat, mint a hiánya.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


uhhh, visszaolvasva nagyon okoskodónak tűik, amit írtam, bocsi nem ennek szántam ...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Jucka0906, Panka: udv es boldog babavarast!

dittka: valahogy en is igy vagyok... Az elsonel abszolut nem aggodtam, termeszetesnek vettem, hogy minden rendben lesz. de most a masodikkal mindenfele hulyesegen aggodom (lehet hogy az is kozbejatszik, hogy pont egy evvel ezelott volt egy vetelesem - nem tudom)

evik: 9+3 :) Jo neked hogy mar a szivhangot is hallhattad.

molme/panka: a folsav a nyitott gerinc kialakulasa ellen kell. Foleg az elso trimeszterben fontos. http://www.folsav.hu/



Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy egy csomo etelben van folsav. "Legjobb folsav-forrásaink a máj, a leveles zöldségek (különösen a paraj), a gyümölcsök, és az élesztő." Szerintem ne aggodj, Panka, biztos jut folsav a szervezetedbe!



madge: akkor nem írtam teljesen hülyeséget, rémlett ez a nyitott hátgerinc dolog, de nem voltam benne biztos.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Gratula a szívhangokhoz én most kaptam időpontot jövőhét szerdára továbbra is fáradt vagyok lefektettem a Nellit ebéd után és vele együtt aludtam el :lol: tegnap irtó rosszul voltam ma talán egy fokkal jobb :lol: várom már a szerdát hogy lássam a picurt

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Köszönöm lányok!
Hát a mai napot sem bírtam ki róka nélkül.... meddig lesz ez így? előbb már sírtam is, bár biztos az ultraérzékenységem miatt van, de olyan nehéz... Majd éhen veszek, de épp most főztem Apinak túrós csuszát, és rohantam is a wc-re... ránézni nem bírok az ételre :( persze próbálok rendszeresen enni, nehogy baj legyen... :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Jucka nekem is forog a gyomrom rendesen velem meg a férjem veszekszik hogy szalad a ház :oops: de had szaladjon egyszerűen örülök hogy megfőzök én is eléggé eltudom magam hagyni :shock: de tartsunk ki valahogy nekem az első terhességemnél már a 9.héten semm bajom nem volt :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Kitartást lányok! Azt mondják, hogy csak az első trimeszter ilyen hányós, émelygős ... Aztán nem sokára jön a 2. trimeszter, ahol meg tele leszünk energiával és feltőltődünk az utolsó 3 hónap újabb nehézségeire ... :)
---
A lakás rendben tartása, főzés, mosás, gyerekezés nekem is felemészti minden időmet... Én most rájöttem, hogy napközbennem alszom és így talán éjjel nem kelek fel 3-4 alkalommal...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Kicsit lemaradtam, de sajna megvolt rá az okom.

3 napig szenvedtem vmilyen hasmenéses vírussal, szinte 10 percenként mentem a WC-re és a második nap a lábamon nem bírtam állni.
Persze agyon izgultam magam, nehogy baja legyen a kicsinek (párom szerint ne izguljak nem fogom kikakilni).

Remélem minden rendben van.

Én is sokkal szétszórtabb és fáratabb vagyok. Azért az én drágám vette a lapot és többet segít mint általában. Szó nélkül fürdet mosogat stb. és ez tök jól esik.

Beáta
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
izor
Kiskunhalas
 
 


Köszi a kedves szavakat :)
Reméljük, hogy minél előbb kiheverem ezt... szó szerint :D egész nap alszom :( legszükségesebb dolgokat megcsinálom, de szundi ezerrel. Barátok köztöt már meg sem birom nézni, olyankor már a másik oldalamra fordulok :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Ja, és nektek is kitartást!!! Látom neketek már van gyerkőc... :) Pihenjetek sokat!!! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Folsavat lehet venni recept nélkül?
izor
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Újaknak üdv!

Szívhangokhozgratula!

Izor! Igen, lehet kapni.

Tegnap voltam dokinál. Az én dokim szabin volt, és egy akkora paraszt helyettesítette, h nem tudom h egyáltalán most van-e baba vagy nincs. Az uh-nál ez a párbeszéd zajlott le:
-"Nem látom ezt a terhességet! Van hányingere?
- Igen.
- Egyszercsak: na, látom már a terhességét. Éles szélű petezsák, benne pete"

De szívhangot nem nézett, közölte h kb 6-7 hetesnek felel meg, védőnőhöz irányítva, és 2 hét múlva kontrol. De minek küld így védőnőhöz? Oda nem csak szívhang után kell menni? Legalábbis Petránál még így volt. Most letettem erről a babáról :cry:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Szia Pruci!
Ne aggódj, semmi baj nincs/nem lesz!!! Sajnos vannak ilyen dokik, akiknek "büdös a munka" és odanyögnek valamit, csak hogy takarodj el tőle. Én biztos nem hagytam volna annyiba, sajnos nagy a szám, én megmondtam volna neki a magamét :D Ne aggódj :)
Egy kérdésem lenne: ti minden nap szedtek Elevitet/vagy bármi mást? Én ma (eddig) nem vettem be, és csodák csodájára kitűnően érzem magam! :) Tudtam rendesen enni, nem alszom reggel óta, és vidámabb a hangulatom is :) Este azért beveszem, csak érdekelne, hogy érdemes-e minden nap szedni, ti hogy csináljátok?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


pruci: ne aggódj, legközelebb a jó dokid lesz, és akkor ő majd megnyugtat.

Hányósoknak sok erőt.

Nekem a doki azt mondta a folsavra, hogy ha a terhesség előtt szedtem akkor most már nem szedjem tovább, kajákba annyi van, hogy az elég a babának. Az Elevitet azt mondta majd csak három hónap után.

jucka0906: a nővérem is ilyenekről számolt be, neki a doki azt mondta volt nem szabad minden nap szedni, mert "felfújja" a babát, és nagy lesz.
Na ez is kicsit okoskodósnak tűnt, de ne vegyétek úgy, csak leírtam, amit én hallottam a dolgokról :). Persze minden baba, mama és terhesség más.
Én ma megint extra álmos vagyok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Köszi kaccso! szerintem bevezetem a 2-3 naponta szedést... így nekem is jobb lesz :) aztán a doki majd megmondja hogy mizu :) nekem "okoskodhattok" nyugodtan, első baba lesz, minden tanácsot szívesen veszek :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Nekem is az első, tapasztalat nélkül, de van három sógornő, és egy nővérem, akik ellátnak néha tanácsokkal. Ha jó nekem, akkor megtartom, ha nem akkor nem :).
Kaptam még egy jó tanácsot, ami nekem bevált míg folsavat szedtem. Olyankor mindig éhes voltam rövid időn belül, miután bevettem és akkor mondták, hogy vegyek be utána C vitamint, és akkor nem leszek éhes. Ezt ne értsétek úgy, hogy fogyókúrázni akartam, csak ilyenkor a hűtőt egybe le tudtam volna nyelni. Nekem ez bevált. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


hú, még annyit akartam, hogy amíg nem tudtam hogy baba van, szedtem tőzegáfonya kapszulát, eléggé felfázós vagyok, de ez használ... viszont amióta nem szedem ~1 hete, azóta kezd visszatérni a felfázós tünet :( nincs hozzá "betegtájékoztató", mert csak az van ráírva hogy étrend kiegészítő, ezért nem tudom szedhetném-e. valaki esetleg? :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Pénteken voltam uh-n, már volt szívhangja a picurnak, aki 9mm. :) Ma vagyok pont 7 hetes, a hányás az nálam is jelentkezik általában reggel, plusz szédülés, de hát csak elmúlik majd. Azt szeretném kérdezni, hogy a vonalzót honnan tudnám ide betenni? Amúgy elsõ babánk, szóval elkél majd pár jó tanács azoktól, akiknek már van gyerkõc!!! :lol: Válaszokat elõre is köszönöm! Jó éjszakát mindenkinek!
mimite
Győr
 
 


Sziasztok,

Köszi a véleményeket a folsavról, vasról, hétfőn minden kiderül :D majd mondom mit mondott az orvosom.

mimite üdv :D Vonalzót a profilodba tudod beilleszteni ha már elkészítetted és onnantól folyamatosan megjelenik majd minden hozzászólás alján.

Pruci, nagyon sajnálom a bunkó dokit, ez olyan szomorú, hogy így bánt veled, de emiatt nehogy már lemondjál a babáról, végül is kinyögte, hogy látja ez a lényeg.

rosszul levőknek kitartást kívánok és jobb napokat.

Izor, remélem már teljesen jól vagy, borzasztó lehetett ez a vírusos nyavalya és pont most. Szegényke.

Szívhangokhoz gratula :!:

én továbbra is jól vagyok, kisebb apróbb émelygések. néha pici hányinger, álmosság estefelé ezek vannak, de összességében egész nap jól vagyok, és ennek nagyon örülök, remélem így is marad.

jó éjszakát
pannik
Budapest
 
 


mimite: üdv a csapatba :), gratulálok.

jucka0906: szerintem kérdez meg majd a dokidat.

pannik: várjuk az eredményt!

Nekem estére hányingerem van, rég nem volt hát itt volt az ideje :).

Mindenkinek sok sok ++++++.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Ez a vitamin kérdés is egy a sok közül, amire ahány orvos van annyi véleményt, tanácsot mond.
Nekem a doki már a kisfiamnál is javasolta, hogy nyugodtan lehet szedni és végig a terhesség alatt. A fiam 3,85-el született és 56 cm-el.
Egyik ismerősöm orvosa pedig azt mondta neki, hogy csak az első hónapban szedje a terhes vitamint ...
És Ti meg már most írtatok kb 2-3 verziót a vitaminra....
----
Rosszul lévőkbnek kitartást, ennél többet nem tudopk írni, mert nekem nem volt és most sincsenek olyan nagy rosszul léteim.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Sziasztok kicsit lemaradtam, nem voltunk otthon próbáltam visszaolvani
molme: igen figyelem már azt a hétröl-hétre  fiammal anno én csak a 10 héttöl kezdtem mivel 9. héten voltam már mire dokihoz mentem.:-)

Üdv.Jucka és jobbulást

Vitamin: én femibion 800-at szedek ami az elsö 3 hónapra van az összetételében jóval magasabb folsavat tartalmaz, 4.-töl pedig a 400-asat kell az már vitaminos…és anno a fiamnál is csak 1 fajta vitamint szedtem végig + a 6.hónaptól magneB6-ot mert sokat keménykedtem.

dittka : én is annyira másképp élem most meg,mint a fiamnál…ott teljesen sodródtam és eszem sem jutott, hogy valami baj lehet…most meg mindenen parázok…de talán igy a normális

izor : jobbulást …hát az nem kellemes ,remélem már jobban vagy szuper ,hogy segít a párod,nagyon rendes töle

Én aluszékony vagyok a reggeli hányingerezésre megtaláltam a megoldást, vagyis át tudom küzdeni és aztán egész jó a napom…nem parézom már a nagyobb vagy kisebb a baba témán valami majdcsak lesz, ki azert nem dobtok ugye ha mégis októberi lennék :-) csak nem értem :-O



pruci: sajna tele van a világ bunkó parasztokkal….biztos minden rendben lesz és a saját dokid szépen megmutatja neked a kismanót…az a baj tudod,hogy kényszernek veszik megcsinálni ami a munkájuk és ami a kötelezö lenne….jajjjj nagyon fel tudok ilyenen mérgedni…,tisztelet a kivételnek persze…

jucka : én mindennap szedem a femibiont

mimite : üdv. és boldog babavárást , valamelyik vonalzóra amiket itt látsz kattints rá és ott meg tudod csinálni…utána a kódot ami a végén elöjön be kell másolni a profilodba az aláírásba

rosszullévöknek jobbulást, azt hiszem kicsit hosszura sikeredtem bocsi

Mindenkinek nagyon szép napot


Évi



evik
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat! Ma is hányós a "hangulatom", de már kezdem megszokni.... :D
Vitamin + minden más: Az én orvosom elég érdekes dolgokat etet velem. :) A folsavat, E-vitamint és a Gravidát már akkor elkezdte szedetni velem, amikor mondtam neki, hogy babát szeretnénk, most hogy sikerült, azt mondta a folsavat már csak addig szedjem, amíg el nem fogy, ugyanúgy az E-vitamint is. Most szedem továbbra is a gravidát, plusz magnézium citrici (por) kell napi 4-et innom. Napi 1 Kaukázusi Kefírt kell ennem, amibe búzacsírát kell tennem, napi 1 bögre zöld mező teát, meg Linom-ot. A ti dokitok is ennyi mindent szedet veletek? Elég alapos a dokim, de nagyon jó orvos, a nővérem is nála szülte mind a 2 gyerkőcét.

Ti hogy álltok a névválasztással? Vagy ez még korai? Könnyen meg tudtok egyezni apucival? Úgy érzem nekünk nehéz lesz olyan nevet választani, ami mindkettőnknek tetszik.... :lol:

Én is kicsit hosszú lettem, bocsi!

Akik rosszul vannak azoknak kitartás!!!
Szép napot mindenkinek!!!
mimite
Győr
 
 


Bocsi megint én, de próbálgatom azt a fránya vonalzót. :)


Kép
mimite
Győr
 
 


Hát mimite ilyet még nem hallottam :lol: vagyis ennyi fajtát, pedig jópár anyukával körbe vagyok véve :shock:
degát biztos tudja mit csinál,vagyis megvannak a saját elvei :-)))

Név: hát Ádámnál lány nevekkel voltam teli és a fiú okozott nehézséget..végül én is párom is felirtuk a bent maradt 5 nevet és abból ami egyezett /szerencsére 2 volt csak/ abból lett Ádám :D most ha lány lenne már nem tudom adnám e amit szerettem volna mivel nagyon sokan adták itt a környezetünkben, de végülis a családban senki úgyhogy még lehetne, de a baráti társaságunkban van már,nem tudom...de mellette még van 2-3 ami topnév :lol:
fiú megint nehéz téma lenne,de meg tudunk egyezni megint :D

Évi



evik
 
 


na jó lett a vonalzó :D



evik
 
 


sziaszotk reggel kinyitottam a hűtőt és megéreztem a hurka szagot na mondanom se kell hogy már jött is kifelé minden.
Névválasztás már mi is beszélgettünk róla lánynevünk már van az a Nellinél is rég megvolt :lol: nálunk most a Fanni név vezet mint leányzó de a fiú nevek hát............ most sincs úgy ahogy az előző csemeténél sem tudtunk megegyezni :lol: nehéz ügy :lol:

Mimit: üdv itt és gratula az első gyerkőchöz.

Vitamin: nekem a folsavtól ment a hasam úgyhogy most abbahagytam és csak a gravidát szedem :lol:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Sziasztok Kismamik! :)
Mimite, üdv nálunk :)
Köszi a vitaminos+a tőzegáfonyás gondolatokat. Az Elevitről most kicsit leálltam, ma van a második napja, hogy nem vettem be. Félek tőle, nem akarok rókázni :D Estére lehet beveszek egyet. A tőzegáfonya kapszulának utánanéztem, rengeteg kismaminak javasolta is a doki, hogy szedje, mert ez a húgyuti fertőzésekre is jó, és megvéd a baciktól, szóval már tegnap vettem be este, meg ma reggel is, máris jobban vagyok "odalent" :)
Név ügyileg megvagyunk, fiú/lány variációban is megegyeztünk! Kész csoda :D Holnap pedig ha ad a doki időpontot, akkor már láthatom a csöppségemet :) De max. csütörtökön!
Kitartást lányok!!! Pár korty hideg kóla csodákra képes!!!!! Legalábbis nekem :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Mindenkit üdvözlök, köszönöm a biztató szavakat.

Tegnap este már egy nagy adag sólett is lecsúszott uh. tök jól vagyok. Ma kicsit szédelgősen ébredtem ebben az esős időben a vérnyomásom padlón.

Teri biztos rendben lesz minden. Szerintem is csak akkor küldenek védőnőhöz ha már van szívhang :shock:

Én végig szedtem a lánykámmal a Gravidát és 3 kg. született. Szóval ez olyan alkati kérdés is lehet, nem?!

Azért már jól benne vagyok a korban nem kockáztatok (37 :oops: ).

Meg vannak a nevek, de még nem árulom el :lol:

Szép mosolygós napot!!!!

Megyek főzni tovább!!!

Beáta
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
izor
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok! :)

Igen, sikerült a vonalzó :)
evik: És mi lett volna a lánynév, amit adtatok volna? És mik azok, amik most tetszenek?

jucka0906: Megkérdezhetem melyik nevek mellett döntöttetek? A kólát még nem próbáltam, de a gyömbér az tényleg jó! :)

izor: Szuper, hogy jobban vagy, és hogy enni is tudtál. Én is mindig örülök, ha valami bennem marad... :D Miért nem árulod el a neveket? :) Pedig olyan kíváncsi vagyok :lol: !
Mi finomat főzöl?

További szép napot mindenkinek!


Kép
mimite
Győr
 
 


evik: dehogy dobunk ki :))

jucka0906: várjuk a doki utáni beszámolót. Nekem is bevált a kóla. Mióta terhes vagyok nagyon kívánom a kólát, addig nem nagyon ittam.

Nekünk is megvannak a nevek, a fiúnevet már évekkel ezelőtt eldöntöttük, még mikor csak együtt jártunk :). A lánynév is megvan de az mostanában tisztázódott le.
Sokáig fiút szerettünk volna, most pedig inkább lányt. Igazából nekem teljesen mindegy inkább a férjem szeretne lányt.

Szerintem a dokik a vitaminokat is egyénekre szabják. Lehet, hogy ugyan az a doki más mást mond a az anyáknak, mert nem vagyunk egyformák.
Én most sem vagyok egy csinibaba, ezért kicsit félek, hogy túl sok kiló fel fog futni rám. Elég nehezen megy le róla minden deka. Persze nem bánom ha ez az ára a babának, de ameddig tudok ügyelek rá és odafigyelek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Szia kaccso!

De jó, hogy már ti is tudjátok a neveket! Te elárulod mit választottatok? Jó lenne pár tipp, amit ajánlhatnék páromnak.
Az én dokim 10kg-ot enged híznom, legalábbis azt mondta az a határ. Én meg úgy vagyok vele, ha éhesek vagyunk, akkor eszünk....:)


Kép
mimite
Győr
 
 


Husi leves, székely káposzta, túró gombóc :roll:

Én 13 kilót híztam a lányommal és amikor kijöttem a kórházból , már 7 kg. le is ment.
Aztán eltelt egy év és annyira lefogytam, hogy az anorexiát súrolta. Nem azért mert le akartam fogyni vagy nem ettem, hanem a sok éjszakázástól + szoptatás. Az én gyönyörűségem 2 éves koráig éjszaka 2-3 óránként ébredt.

Beáta
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
izor
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Latom aktivak voltatok az elmult ket napban. :)

mimite: udv nalunk es boldog babavarast!

Nevek: Nekunk az elsonel a lanynev tuti volt (mar akkor tudtuk, mikor meg csak 1-2 honapja voltunk egyutt). Akkor a fiunevvel bajban lettunk volna. Most van fiu es lanynevunk is. Tobbet is feldobtunk es Kata valaszthatott. Fiunev: Kende, lanynev: Eszti. Amikor Kata jatszik az eger csaladjaval, akkor a harom gyerek egeret Katanak, Kendenek es Esztinek hivja :) Nekem lanynevbol meg tetszik a Kincso es a Csenge is, de sajnos a "cs" betus neveket itt nem tudnak kiejteni :(. Fiu nevbol ami nekem meg tetszik: Nandor, Attila, Keve, Nimrod.

Izor: Kata nalunk meg mindig felkel ejjel. :shock: Szerencsere mar nem kelt fel bennunket csak szepen atjon hozzank, bebujik mellem az agyba es velunk alszik tovabb.

Pruci: en is sajnalom, hogy ilyen bunko volt a doki. Remelem a kovetkezo alkalommal a sajat dokid lesz es jobb lesz az elmenyed.

En kepzeljetek csak Aprilis 21-re kaptam az elso idopontomat. :( Szoval mindenkit irigylek, aki mar latta a manokajat es szivhangot is hallott.



Sziasztok!

Köszi a bíztató szavakat! Abban bízom, ha folyamatosan hányingerem van, öklendezek és nagyon rosszul érzem magam, akkor talán minden rendben van odabent... Olyan érdekes, van olyan kaja, amit az egyik nap simán megeszem, a másik nap meg undorodom tőle...

Izor! Hihi:egyidősek vagyunk, majdnem egy napon szültük az elsőt és megint egyszerre vagyunk babások... (jó lenne ha így is maradna...)

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


köszi kaccso :lol:


Ádám ha kislány lett volna akkor Emma lett volna tutira :D most is benne van a pakliban csak most a ,,top,,-on a Léna van :D fiút nem tudom, de a Márk talán ami egyezett már egyszer...

hát lányok én +30 kilóval mentem szülni, most is épp mondtam a páromnak hogy csak megérintett a terhesség szele és 3,5 kilónál tartok :oops: ez van ugylátszik én ilyen tipus vagyok... 9 kiló ment le a kórházban, utána 14 könnyen lement ,na de az a utoló 7 hát az nem volt piskóta :lol: de ugy vagyok vele,nemszámít majdcsak idövel lemegy...

nekem is felkel az Ádám minden éjjel...nagyon ritka ha nem :roll:



evik
 
 


Ha kisfiunk lesz, Zsombor lesz, ezt még a kapcsolatunk legelején megbeszéltük :D Kislány pedig Darinka(Apa találmánya) vagy Minka(enyém) ezen még talán vacilálunk, de amúgy szinte mindegy. :)
Az Elevitet meg azt hiszem most fejeztem be... ebéd után bevettem egyet, hozzáteszem addig tök jól voltam, azóta pedig mint a mosott sz*r....Természetesen rókacsalád is meglátogatott. :(
Lehet túl sok gyakorikérdéseket olvastam, de ott sokan írták, hogy leváltották az Elevitet, mást szednek attól nem hánynak. Ha holnap megyek dokihoz, megkérdezem mit tegyek....
Hát lányok, én eddig csak fogytam, pedig nádszál 50kg vagyok (voltam)...Kíváncsi vagyok, mennyi leszek :)

Egy kicsit indiszkrét kérdésem lenne, persze nem muszáj válaszolni, csak érdekelne.... Szóval, az ágyban most annyira nem vagyok kívánós. Ez normális ilyenkor? Már egy ideje nem voltam Apával és úgy sajnálom, de egyszerűen nem "érdekel" a dolog :\
Mikor fog megjönni a kedvem? :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


jucka0906: várjuk mit mondott a doki :).
Az ágyban most mi sem vagyunk annyira aktívak, de ez nem azért van mert én nem akarom, hanem most így alakult. Állítólag ilyenkor a nők jobban kívánják, bár ezt én még nem éreztem :). Azt is olvastam, hogy az orgazmus alatt kitapintható a baba is, ezt sem tapasztaltam :P :oops:

Nevek: nekünk a vezetéknév elég érdekes nem túl sok név talál hozza. A vezeték nevünk Mag, és szerintünk ehhez főleg magánhangzóval kezdődő nevek passzolnak, és kevés mássalhangzós. Elég nagy a család és ebből kifolyólag elég sok név "foglalt", azok közül amik nekünk tetszenek. Fiúnév az Botond lesz, és a lánynév pedig Orsolya, nagyon sokat gondolkodtunk az Andrea és az Ildikó neveken is, de mind kettő van a családba. A lánynév nincs teljesen lezárva :).

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


jucka: a masodik trimesztert szoktak szex-trimeszternek is hivni, mert akkor a kismamak kivanosabbak. Nekunk hatarozottan igy volt az elozo terhesseg alatt :D



Jó sokat írtatok, bocsi nem név szerint reagálok...

Név: a kisifiam Zsombor lett, imádom a nevét, már elég régóta szerettem volna és a páromat is sikerült meggyőzni. Lány nevekben én nem gondolkodtam, mert nekem csak fiam születhetett elsőre :D (bejött a megérzésem). Most kb azóta, hogy a kicsi pocaklakó megfogant odabennt két fiú név jár a fejembe a Botond és a Levente. Lány nevek megint nem érdekellnek... De igazándiból majd csak akkor akarok a nevekkel foglalkozni (vagyis meggyőzni a férjemet a Boti, Levi páros valamelyikére) ha már biztosak vagyunk a nemébe.

Házasélet: az elején a terhességnek, pont a osszullétek, fáradékonysáég miatt nem ugyanaz, legalábbis ezt halottam. Aztán igaz majd jön a második trimeszter, amikor tele leszünk energiával ...
Érdekes, mert a férjem az előző terhesség alatt nagyon óckodott az együttléttől, egy elég gyermeteg magyarázattal jött ... Most úgy fest alább hagyott ezzel a mesével ...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


szép jó reggelt lányok:) szeretnék hozzátok csatlakozni én is:) mindenkinek gratula a pocaklakóhoz:)

Kép
nyunyi82
Békéscsaba
 
 


nyunyi82: Üdv köztünk

Nekem ez a nap nagyon rosszul indul. Olyan álmos vagyok mint még soha. Alig tudtam kikelni az ágyból és alig várom vissza feküdhessek. A kedvem sem jó és hányingerem is van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Szia Kaccso:) :)


Szegényke az nem jó:( én is igy vagyok vele ,na meg állandóan a wc-t járom:S aludnék egész nap én is,de a kislányom melett nem lehet:) még csak 14 hónapos a kis drágám és egy örökmozgó:)

Kép
nyunyi82
Békéscsaba
 
 


Nyunyi üdv a csapatban látom ha kisfiú lesz Bence lesz bevallom most nálunk is a Bence név az első bár az a baj hogy a vezetéknevünk is b-re végződik és nem túl találó a b-betűs keresztnév de valahogy mindig ide jukadunk ki a párommal szóval szivesen veszek ötleteket a Veréb mint vezeték névhez. Lánynév már megvan ha kiscsaj lesz Fanni lesz :lol:

Tegnap én is rosszul voltam főleg este ma elég jó bár a ciceim leszakadnak :lol:

Kaccso: kitartást :lol:

Házasélet a párom hosszas nyüstölése után tegnap megadtam magam de legszivesebben körömreszelőt is vittem volna :P én egyáltalán nem élveztem, bár az elsőnél is így volt tényleg a második trimeszterben leszünk aktívabbak :lol:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: