Új privát üzeneted érkezett!

timcike!

Az egyszeri anyaságit (gondolom a szülés utáni anyasági segélyre gondolsz) az illetékes Államkincstári kirendeltségen kell benyújtani a gyerek születési anyakönyvi kivonatával és taj kártyájával. Ugyanitt kell a TGYÁS-t és majd a Gyed-et is, ha a munkáltatód nem kifizetőhely.
Ha jól tudom az új szabályozás szerint 1 év munkaviszony szükséges, de ebben nem vagyok biztos. Nekem még a legkisebbel a fél év volt, de azóta nem tudom, visszaállították-e.

kristin!

Üdv! Kérdezz bátran, én ötödszörre futok neki... :wink:
yusz
 
 


Kata!

Nekem is a mensit pár napos barnás pecsételés előzte meg mindig. Most az aktuális "pecsételés elmaradás" keltett gyanút.
Igazam is lett, két csíkos teszt is bizonyította.

Szóval szerintem elég ígéretesen hangzik amit írsz! Drukkolok! :D
yusz
 
 


Yusz! És mikor csináltad meg a tesztet, ami kimutatta? Mármint a mensi érkezésének napján, vagy vártál még pár napot? Köszi!! :) Csak, miheztartás képpen :)
Vendég
 

 
 

Kristin! Üdv a csapatban... Akkor mostmár Neked is aktuális feladat egy vonalzó elkészítése :) :D
Vendég
 


yusz írta:timcike!

Az egyszeri anyaságit (gondolom a szülés utáni anyasági segélyre gondolsz) az illetékes Államkincstári kirendeltségen kell benyújtani a gyerek születési anyakönyvi kivonatával és taj kártyájával. Ugyanitt kell a TGYÁS-t és majd a Gyed-et is, ha a munkáltatód nem kifizetőhely.
Ha jól tudom az új szabályozás szerint 1 év munkaviszony szükséges, de ebben nem vagyok biztos. Nekem még a legkisebbel a fél év volt, de azóta nem tudom, visszaállították-e.

kristin!

Üdv! Kérdezz bátran, én ötödszörre futok neki... :wink:


Köszönöm az infót!

Az egyszeri anyaságira gondoltam, igen.Mikor a kisfiamat szültem,akkor a védőnőtől kellett a 4 pecsét és kész.Most akkor ez nem így működik, ha jól értem?Akkor is az államkincstárnál be kellett nyújtani ezeket a dolgokat, de a pecsét is kellett...Most is kell, nem? Nekem eddig ősz visz csak 3 hónap munkaviszonyom van...azért szeretném tudni, hogy még hány hó. kellene ahhoz, hogy Gyed-et kapjak, mert akkor bejelentkezek valahova és fizetem magam után a járulékokat.Így megéri szerinted?Mármint az, hogy nem jövök ki rosszabbul, ha fizetem magam után a járulékokat?

Köszi előre is a választ.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kata!

Én pont aznap teszteltem. Akkor már nagyon gyanús volt, hogy nincs se pecsételés se semmi.
Ráadásul nem reggeli vizeletből, hanem délután. Miután megvettem a tesztet.
Másnap reggel meg egy leellenőrző tesztelést végeztem. :lol:

timcike!

Sajnos ezekre nem tudok neked kielégítő választ adni. Nálam nem kellett igazolás a védőnőtől, csak a kórháztól, hogy tényleg megszületett a pici. Lehet, hogy ez városonként eltér.
Amit érdemes megtenned, hogy felhívod az Államkincstárat és egy Gyed-es ügyintézőtől megkérdezed, hogy mi a teendő, ha csak 3 hónap mv.-od van.
Ők a legfrissebb infókat is tudják. :wink:
yusz
 
 


beleki!

Igen, nagyon tetszik a vonalzótok, este nekileselkedek én is, csak most dolgozom és csak pillanataim vannak üresben:)
kristin27
Székesfehérvár
 
 


yusz!

Védőnővel kapcsolatosan lenne kapásból kérdésem, ha tudnál segíteni. Mikor kell felkeresnem?Megvolt az első UH-m, és a nődokim mondta, hogy menjek a védőnöhöz. Utánanéztem neten, de csak délelőtt van terhesgondozás, én viszont dolgozom minden nap...még nem szeretném elmondani a munkahelyemen, hogy mi a helyzet.
Tudsz erről valamit?
kristin27
Székesfehérvár
 
 


A védőnőhöz el kell menned, mert a különböző vizsgálatokhoz neki kell kitölteni a papírokat. A 10-11 hétnél tovább semmiképpen sem halaszthatod. Nekem a védőnő hazajött az otthonomba. Hívd fel telefonon, és kérdezd meg ezt a lehetőséget is.
Remélem segítettem.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


kristin!

Szerintem is a legjobb megoldás, ha felhívod. Ha elég rugalmas, meg tudsz beszélni vele időpontot, akár csecsemőrendelésre is, ha az délután van.

Gondolom kaptál egy papírt, amit majd a védőnőnek ki kell tölteni, ő is vezet majd rólad egy kartont, végez vizsgálatokat a terhesség folyamán.
yusz
 
 


yusz írta:
timcike!

Sajnos ezekre nem tudok neked kielégítő választ adni. Nálam nem kellett igazolás a védőnőtől, csak a kórháztól, hogy tényleg megszületett a pici. Lehet, hogy ez városonként eltér.
Amit érdemes megtenned, hogy felhívod az Államkincstárat és egy Gyed-es ügyintézőtől megkérdezed, hogy mi a teendő, ha csak 3 hónap mv.-od van.
Ők a legfrissebb infókat is tudják. :wink:


Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kukicsi, yusz!

Köszi az infót a védőnőről, hétfőn szabin leszek, átmegyek és remélem, hogy találok majd valakit, aki tud velem foglalkozni.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin, nagyon jó a vonalzód!
A beillesztésnél valami plusszban van, mert nem kellene megjelnjenek a plussz </A> jelek, de majd egy nálam hozzáértőbb segíteni fog. Én már sajna nem emlékszem, hogy kell ezt.
Hihi, öregszem :wink: De nagyon tetszik.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok,én is csatlakoznék! :) A vonalzómból látszik,már van egy épp 3 éves kislányunk és egy majd 5 éves kisfiunk. Pocaklakó nem volt tervezve,és megmondom őszintén az időzítés sem tökéletes,de azért már megbarátkoztunk a gondolattal,és nagyon várjuk a bébit! :) Tegnap dokinál is voltam,így a méretek alapján ma 6+3 vagyok. Tegnap már volt szívhang,babuci jó helyen van,egyedül van,szóval minden ok! :D

Mindenkinek könnyű,boldog babavárást,igyekszem szorgalmasan írni! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szia patricia!

Valahogy nálunk is így történt, abszolút nem számítottunk kis tesóra, pláne, hogy ötöske érkezik.

No mindegy. De már mi is várjuk szeretettel. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nos, sorjában, mert ennyi infóra nem sikerül egy üziben válaszolni....

Timcike! A 4 pecsét az orvostól kell, ezt a könyvedben jegyzik, de amint meg vana 4 pecsét kapsz/kérsz, egy igazolást, mert a Kiskönyved erre nem alkalmas, mert szeméyliségi jogokat sért, nálam pl. még a munkahelyem sem nézte meg, csak az igazolással foglalkozott --> ez az egyszeri anyasági támogatáshoz kell, amit a szülés után intézel vagy intéz a mhelyed.

A GYED/GYES jogosultságához 1 év munkaviszony szükséges.

És tudd, hogy a Gyed összege maximált azthiszem 86-89 ezer/hó ebből lejöhet az adóelőleg, ha van más jövedlemed.
A szülés utáni első félé évre jár a TGYÁs, ez olyan, mint egy betegszabadásg és az átlagfizetés 70 %-a.

Yusz! Akkor ma lehet, hogy evszek eggyet, és holnap reggel megcsinálom, ha kibírom addig. :)

Kristin! A védőnőt az első orvosi vizsgálat után kell, mert ő a tény alapján vesz fel. kb 8-9. hét. Bizony eljöttek azok az idők, amikor szabit kell kivenni, vagy később menni dolgozni. Én nem tudom, hogy kijön-e házhoz, mert elvileg gépbe vezeti fel az adatokat, és kitölti a kiskönyved, valamint méricskél és az ő munkaideje is 4-5-ig tart... Szóval :(

Klassz a vonalzód! :)
Vendég
 


PAtricia! Gratulálok és üdv köztünk. Mivel már egészen bizonyos én is többet fogok jelentkezni, készüljetek :)
Neked is egy feladat: a legkisebb vonalzója még hiányzik! :) :)
Vendég
 


kukucsi, Kata!

Félreértés ne essék, el akarok én menni a védőnőhöz, csak nem egyszerű a helyzetem. Anno mikor felvettek, direkt megkérdezték, hogy mi a helyzet a gyerek témával...szóval kicsit félek megmondani a melóhelyen, nehogy másképp viszonyuljanak hozzám.+ még elég korai is lenne nem?vagy szerintetek meg kellene mondanom?

Én is egyből beleszerettem a vonalzómba.

Elég pocsékul vagyok ma, a kedvenc kajáim se nagyon csúsznak le...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin!
Ó, bocsának nem szemrehányosan akartam írni.
Még korai, a 91. naptól, tehát a betöltött 12. hét, mert akkor tekinthető jogilag valósnak. Micsoda hülyeség.
Kérdés, hogy mióta vagy ott, ha már 1 éve, akkor mehetnek a búsba, ha 2 hónapja, az ciki. De hidd el meg fogják érteni, bár nem tudom, hoyg milyen szférában dolgozol.

Mennyi idős vagy? Ha szabad tudni... :)
Vendég
 


Drága Lányok!

Egy kis statisztika. a mai nappal 20 vagyunk ebben a fórumban. :)
Vendég
 


kristin!

Szerintem semmiképpen ne mondd még el a munkahelyeden! Amíg nem látszik addig nem is fogják megsejteni.
Ráérsz utána közölni, ha meg ki akarnak tenni, simán elmehetsz betegállományba.

Kata!

Mi a helyzet? Még semmi? Mikor kellene megjönnie?
Szerintem ez több mint valószínű, hogy baba! Főleg, hogy neked is szokott lenni pecsételés előtte.
Holnap reggel tesztelsz?????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


YUSZ!

Bizony-bizony, ma kellett volna megjönnie, és ezt megelőzően egy kis 3-4 napig tartó pecsételés, de nem kopogtatott... :) :)

Igen, holnap, ha kibírom addig..... :shock:
Vendég
 


Én lehet, hogy ellőnék egyet még ma... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Vicces lány!!!!!! :) Szerinted én min gondolokodom, ha még nem jöttél vlna rá, elmondom...

[size=7]Bemenni a Mammutba, venni egy tesztet, elvonulni a nyilvános WC-ben. [/size]
Vendég
 


beleki-nagyon szépen köszönöm!!!! :wink: Rég volt már az a 2006...azóta sok minden változott ahogy látom... sok mindent el is felejtettem, hogy mi hogyan működik.Mikor és kihez kell fordulni.
Most utánaolvastam.6-7 hetes terhesen kell felkeresni a nőgyászászt és a védőnőt.Majd 12 hetesen jön az első ultrahang a kórházba...az első vérvétel az mikor is van?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Emlékeim szerint 16. hét.
Vendég
 


Íme a szükséges vizsgálatok a várandósság alatt.

Vizsgálatok, ügyintéznivalók a terhesség alatt
Az első vizsgálaton az orvos megállapítja a terhesség korát, készít egy ultrahangot (vagy ad rá beutalót), valamint elküld egy csomó vizsgálatra.

Az első vizsgálatok: labor (ne lepődj meg, kb. 7 ampulla vért vesznek majd le), EKG, háziorvos (belgyógyászati vizsgálat), fogászat (egy gyulladt fog komoly problémákat okozhat a terhesség folyamán).

Ha minden vizsgálat eredménye megvan, ezekkel kell elmenni a védőnőhöz, aki kiadja a kiskönyvet. Ezután általában legközelebb a 12. héten kell elmenni az orvoshoz, aki ismét készít egy ultrahangot, elvégzi az ún. tarkóredő-mérést, amivel a Down-kórt szűrik.

A 16. héten vesznek le vért az ún. AFP vizsgálathoz, amivel úgyszintén a Down kór jeleit keresik.

A 18. héten megint ultrahang. Aztán jó ideig semmi.

A 24. hét környékén van vércukorvizsgálat, mégpedig terheléses (van, ahol csak egy zsömlét kell megenni, van, ahol cukros vizet inni).

Legközelebb a 30. hét környékén van UH, utána pedig a 36.-on.
A 36. héten vesznek kenetet a streptococcus vizsgálathoz is (ha találnak streptococcust, akkor antibiotikummal kb. 1 hét alatt kikezelik, ellenkező esetben szülés közben a baba elkaphatja a bacit szülés közben, ami tüdőgyulladást okozhat nála).

A 36-37. héten van mégegy vérvétel, és ekkor kezdődik meg a CTG (NST) vizsgálat is, amire minden héten egyszer kell menni, a 40. héttől pedig kétnaponta (sőt, van, ahol naponta, de mindez orvosonként változhat).

Ahhoz, hogy később járjon az anyasági támogatás, összesen 4 alkalommal kell megjelenni az orvosnál terhesgondozáson, amiről a szülés előtt lehet igazolást kérni, de persze általában sokkal többször megy el az ember orvoshoz. A 12. héttől havonta, aztán később már két-háromhetente, a 36. héttől hetente. A terhesgondozáson minden alkalommal van vizeletvizsgálat (ha van benne fehérje, az terhességi toxikózis jele lehet), vérnyomásmérés (ugyanemiatt), súlymérés (szintén a toxikózis jele lehet a hirtelen súlynövekedés). Ez utóbbit nem szekálásból csinálják, és tudni kell, hogy a nagy testsúly és a hízás nem okoz toxikózist, csak a hirtelen súlynövekedés (mert a szervezet ilyenkor vizet tart vissza) és több vizsgálat bizonyította már azt is, hogy a terhesség alatti hízás miatt nem alakul ki nagyobb eséllyel terhességi toxikózis, szóval emiatt nem kell tartani.
Vendég
 


A fentiek alapján a 11-12.héten.
Vendég
 


Akkor viszont ide kívánkozik, hogy ne a "valós" 12. héten nézzék meg ezeket, hanem a 10.héten, mert itt orvosilag a kor+2 héttel számolnak.
De mindegy, majd az első UHura úgyis felkerül a baba kora, és az után igazítanak mindent.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


beleki- köszöntem szépen.Ja Atikámnál is csodálkoztam, hogy minek annyi vér...de Ők tudják... :?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Halihóóó!

Van most itt valaki?:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Én itt vagyok... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kata
tukon ulok! Annyit gondoltam ma rad, biztos voltam, hogy mar tesztelni fogsz. Es tessek...
Honnan tudod, hogy mar huszan vagyunk a forumon? Vezetsz tablazatot, vagy megcsinalnad adott esetben? Drukkolok nagyon!
Tetszett a masik forumon tett hozzaszolasod!


Udv kozottunk, Patricia!

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gemini! Úgy látom itt semmi sem marad titokban. Másik fórum. Tudod, nem igen szoktam érteni az efajta stílust ès kioktatást, de ez van mindig vannak ilyenek.

Nos! N furdalom tovább az oldaladat és köszönöm, h gondoltál rám. Van mièrt.

A teszt pozitiv lett, így csatlakozom érdemben is. :) Nagy a boldogság!

További szép hétvégét!
Vendég
 


beleki- GRATULÁLOK!!!!

Tervezve volt, vagy csak bekopogott? :wink:

Tudod, én mikor vártam az első babámat 4 évvel ezelőtt, akkor is voltak ilyen kioktatós mindenkinél mindent jobban tudók.Én inkább nem öntöttem olajat a tűzre és próbáltam elcsitítani őket...most is azt tettem, hogy ne legyen balhé, de legszívesebben más stílusba írtam volna meg a véleményem.
Talán igazad is lett, hiszen senki sem ír már a Márciusiba... :cry: Remélem azért hamarosan csak csatlakoznak többet oda is és írni fognak.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Biztosan fognak csatlakozni, csak még nem nagyon van mit írni.
Vendég
 


Tervezett volt, május elején keztünk próbálkozni.
Vendég
 


beleki-akkor nektek is jó hamar összejött :wink: Mi Júni 5-óta próbálkozunk csak. :oops: 8) Én így is számítottam, hogy a kisfiam legyen kicsit önállóbb, mert nagyon anyás, és utána lesz neki csak tesója.Ha hamarabb estem volna teherbe, nagyon nehéz lett volna.Így legalább segíteni tud.Már nagyon várja.Azt mondja neki csak "kifiú kell" :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kata
nagyon orulok nektek! Ugye te akkor mar marcius elejere esel? Maradsz azert velunk, ugye?
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!
Látod Kata,te voltál az első hozzászóló,és össze is jött gyorsan az a + teszt! Gratula!!! :)

Gemini!
Jól gondolom hogy 3 lánykád van? És a pici vonalzója alá mi van írva? És ha nem titok megosztod a keresztneved? ;)

Ja,és egy körkérdés: nevek vannak a tarsolyban? :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Kata!

Gratulálok! De jó hír! :D

Számolás szerint nekem is a márc eleje jön ki, de inkább maradnék. Nem tudni, hogy kicsit előbb érkezik-e a picur, vagy később. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


patricia- remélem nem haragszik meg gemini, ha lefordítom neked,amire választ szeretnél kapni:

Igen 3 kislánya van és az utolsó vonalzón pedig az áll, hogy "Terhes vagyok a 6-dik hét és 6-dik napja.Már csak 232 nap van hátra."

Yusz-attól függetlenül még írhatsz a Márciusiba is.Én is írok mindkettőbe...Szívesen látunk! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Kata gratulálok, és üdv (és gratula) az újaknak is:)
Én ma vagyok 7+2, igazság szerint az utóbbi hétben jelentkeztek csak a tipikus tünetek. Kb. 2-3 óránként már megéhezem, és ha nem tudok enni, akkor kínoz a gyomorsav és olyankor hányingerem is van. Sajnos a munkában nem tudom megoldani, hogy akkor és annyit egyek amennyi kell.
Már nagyon várom a 13-át, akkor megyek legközelebb dokihoz:)

Tudom, hogy "mindegy csak egészséges legyen", de ki milyen nemű kisbabát szeretne? Én sokáig csak lányt akartam volna, de az utóbbi hónapokban úgy voltam vele, hogy mindegy. Most fiút érzek:)
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


bzs88-szia és Gratula neked is.
Én kisfiút szeretnék, a férjem kislányt és a kisfiunk is kisfiút szeretne,mint én.De szerintem kislány lesz. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Köszi Timci,nem hiszem hogy gond lesz belőle ;)

Bzs!
Nekünk 1 vegyespáros után mindegy,a férjem inkább fiút szeretne,én kislányt, a gyerkőcöknek mindegy, a fiam csak annyit mondott,hogy csak akkor akar kistesót ha nem vágják fel a hasamat,de különben meg jól vagyunk mi így is! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


patricia-nagyon szívesen. :wink:

Akkor ezek szerint te inkább kislány párti vagy. :wink: De aranyos lehetett Márk, mikor mondta.Császároztak Mircsivel és azért mondja?

Engem Atikámmal, sajnos 22 óra vajúdás után... :( Kemény volt.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Bzs!

Nálam a legnagyobb fiú, aztán jön 3 lány, ötödiknek fiút szeretnénk. Zárásképpen. :lol:

timcike!

Jól megszenvedtél! Miért hagyták addig húzni?
Bár azt mondják, hogy az első szülés a leghosszabb, nekem az első volt 10 óra, a második 3 óra, a harmadik szintén 10 óra körüli volt, a negyedik meg 6 óra.
Már most félek, hogy az ötödik mennyire lesz nehéz. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz- fogalmam sincs, hogy miért húzták!Már nagyon fáradt voltam.Hiába adtak bármit is, nem tágultam 2,5 ujjnyi volt a max.Akkor kérdezte meg tőlem a doki, hogy vállalom-e a császárt, mikor a kicsi szívhangja kezdett lassabb lenni... :cry: De hála az Istennek, hogy ép egészséges.Csak van egy kis szívritmus zavara,amire azt mondták ártalmatlan.Nem kell vele foglalkozni.A legjobb dokihoz is elvittem,Ő is azt mondta.De nem kívánom senkinek a 22 órát.Remélem a mostani baba nem kínoz meg annyira...ha meg nagyon kileszek, szólni fogok a dokinak, hogy ne kínozzon tovább, menjünk fel a műtőbe.
Jó nagy gyerekeid vannak.Irigylésre méltó ennyi gyerek.És az is, hogy te is ennyire bátor vagy, hogy két kicsi mellé vállalsz egy picit is. Igaz a nagyok szívesen segítenek neked,gondolom... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Hu, sokan csatlakoztak miota nem irtam :D
Gratulalok az ujaknak! Kata, ugy orulok, ugyesek voltatok :wink: hatalmas gratula!
Emelyges tovabbra is fennal+ uj tunetem a szekrekedes puffadas :oops:
Pentek ota semmi. Leallt a belmukodesem. Semmi nem segit :( A szilvale aszalt szilva tej combo sem hajt meg. Nektek van ilyen problematok? Mi segit?
Szombaton volt a hazassagi evfordulonk. Elmentunk vacsorazni. Eloetelnek szezamos tonhal falatkakat rendeltem. Vissz kellet kuldenem mert csak kivul volt atsutve. Az en hibam mert nem kertem,hogy sussek at jol :? igy hideg cukkini kremlevest ettem helyette. Hm, pedig olyan jol nezett ki az a tonhalacska :cry: Olyan nehez volt valasztani, szinte minden fogasban volt valami amit nem ajanlott enni varandossag idejen. Mindig ez van miota baba van. Fel oraig bongeszem az etlapot mire osszehozom a menut :?
Holnap jon a vedono 9:30-ra. Majd meselek!

Jo ejszakat mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


oolong-Szia!Sajnálom a vacsorát...és azt is, hogy székrekedésed van.Nekem nincs és az első terhességemnél sem volt...te most hány hetes vagy, mert a vonidat sajnos nem lehet látni... :(
Nem tudok semmi újat ,amit fel ne soroltál volna ahhoz, hogy tudj wc-ni.Minél több zöldséget és gyümölcsöt egyél.Ez muszáj meghajtson.Ha nem, kérdezd meg a védőnőt...Azért nem kell annyira túlzásba vinni az evészetet.Csak a puffasztós kajákat próbáld mellőzni "B" betűseket és a szénsavas italokat.Plusz Cigi és kávé meg alkohol.Ezek amik veszélyesek...gondolom tudod... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: