Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Érdeklődnék mit tudtok a rubeola oltásról?
Mi úgy gondoltuk a párommal, ha már úgyis várni kell beoltatom magam, mert én még nem voltam rózsahimlős és félő, hogy pont akkor kapom el, amikor nem kéne.
Ti mit gondoltok erről?
Kaptatok ilyen oltást, vagy szerintetek túl reagálom a dolgot és nem kellene ezzzel foglalkoznom. Az a baj, hogy nagyon izgulok a következő baba miatt és nehogy már éppen emiatt menjen el a következő.
Ha tudsz valamit erről a dologról kérlek írj!
indigo
 


Szia Indigó!

A téma avatott szakértõje Mamacica, pár hónapja tõle hallhattunk sokat errõl. Õ beoltatta magát, és neki 3 hónapot mondtak utána várni, majd a végén már alig gyõzte, telljen már le. Valamelyik másik topicban meglesz, keress rá rubeola-ként, biztos sokminden elõjön. Tkp. hasznos lehet az oltás, ha biztos vagy benne, hogy ki tudod várni az utána levõ 3 hónapot (ha nem, akkor megint egy rakás idegeskedés). A fertõzésveszélyrõl annyit,hogy a mai kisgyerekek már oltva vannak ellene ( a pontos kezdõévet nem tudom, a 8 éves fiam már bõven kapott), ezért a rubeola járvány ma már nem gyakori. Egyébkét Mamacica szépen bepöttyösödött tõle (ezt pl. az én gyerekeim anno kihagyták)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!

Annyira izgulok, már 5 hete, hogy megvolt a műtétem és még mindig nem jött meg.
Szerintetek kell aggódnom, vagy ez még teljesen normális.
Nektek mikorra jött meg a műtét után.
Ráadásul van egy cisztám is, ami lehet, hogy időközben visszafejlődött, még nem voltam azóta orvosnál, de félek, hogy emiatt alakul így a menszim.
Segítsetek, lehet ez az ok. Vagy a hormonjaim nem működnek rendesen?
Puszi
indigo
 

 
 

Indigo,

az en elso mutetem 2 honapja, a masodik lassan 4 hete volt, es meg nekem sem jott meg.Ugy ereztem, hogy ovulacio mar volt, tehat jovo heten kellene a menzinek megjonni.
Azt hiszem 4-6 het utan jon az elso menzesz, de persze ez nem szentiras.
Szerintem varj meg egy kicsit, talan megjon hamarosan.

Andi
andianya71
 


Indigó,Én két hónapot vártam annak ellenére,hogy nekem is fél évet javasoltak.Elsőre összejött és a kilenc hónap végén született,tökéletesen egésségesen.Szi réka
vreka
 


Még azt elfelejtettem mondani,hogy az első menzim úgy 9 héttel a szülés után jött meg.réka
vreka
 


Szia Vreka!

És az alatt a 2 hónap alatt, amíg várakoztatok nem is volt menszid?
Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat. Azt hiszem felesleges még aggódnom. Ugye?
Ezért várok még.
Puszi
Indigo
 


S
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Az orvosom szerint a mutét után 40.-60. nap között kell megjönnie.
Ez a várás dolog nagyon érdekes, nekem is három hónapot mondtak, de a Generikai tanácsadó 6-ot javasolt. Nálam is most ez a dilema.
Nálatok vizsgáltak sárgatest elégtelenséget? Szerintetek a homérozés választ ad erre?
Sziasztok
Györgyi
Névtelen
 


Sziasztok!
2 pici gyermekem van,én szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, de én azt mondom, hogy gondoljátok jól át. ha azt tanácsolták, hogy 6 hónap, akkor annak biztosan volt valami oka, nem csak úgy saccolt a doki. lehet hogy valakinek sikerül tökéletesen ugyis, hogy nem vár szinte semmit, de van akinek nem....De lányok! Gondolkodjatok el ha már gyereket akartok ha 1% esély van arra, hogy valami gond lesz , érdemes kockáztatni? nem lenne jobb inkább kivárni a javasolt idöt és kockázat(bár teljesen kockázat nélküli terhesség nincs) nélkül vállalni? ez nem játék, vagy jólesz, vagy nem!!!!
Mea
 


indigo,egy menzim volt utánna már jött is a baba.
Réka
vreka
 


Lányok köszi a reagálásokat. Végül is 38. napra megjött úgyhogy nem kellett tovább izgulnom. Persze ez a menszi nem olyan volt mint a többi volt, sokkal tovább tartott és a hasam is nagyon fájt. Nálatok is volt változás? Remélem nem marad így, mert ezt nem lehetett elviselni, még a gyógyszer sem szüntette meg a fájdalmakat.

Holnap megyek a dokihoz, remélem 3 hónap párti. Szorítsatok, majd megírom mi volt. Addig is puszi
Indigo
indigo
 


Szia Indigo!

Pucur vagyok. Nekem is azt mondták, hogy 4-6 hét az elsö menzi, azt viszont nem mondták, hogy a 3 honapot (mert nekem is ennyi kivárást javasoltak)honnan kell számolni. Mütéttöl vagy az elsö menzitöl?? Igaz még csak másfél hete volt a mütét, tehát még van idön az elsö mensiig. Érdekes, hogy nekem a terhesség elött csináltak hormonvizsgálatot, de az jo volt. A terhesség alatt bevéreztem, akkor kaptam hüvelyi utrogestant.

Puszi mindenkinek, Indigo neked meg egyfolytában szoritok, mert most te vagy a legközelebbi, akivel ez történt, és akivel folyamatosan tudok egyeztetni. Már csak azt kell eldönteni, hogy melyik top.-ban tartjuk a kpcsolatot, mert valahol máshol is találkoztunk már.

Pucur
Pucur
 


Sziasztok!
A várakozási időhöz szeretnék hozzászólni.
Én tavaly novemberben veszettem el a 6. héten a kisbabámat, nem kellett műtéti befejezés, szerencsére, bár ehhez nekem is volt közöm, mert egyszerűen nem mentem el orvoshoz, elhatároztam, hogy csak akkor megyek, ha a vérzés tovább tart 7-8 napnál, de nem tartott. Nos, az én orvosom is 6 hónapot mondott várakozási időnek, s akkoriban alapos kutatómunkát végeztem a neten az ezzel kapcsolatos orvosi véleményekkel kapcsolatban. Nos a legtöbben 3-6 hónapot mondanak a vetélés után. Van, aki azt mondja, hogy akár 3 héttel a vetélés után is neki lehet állni, sőt, mivel ilyenkor friss a nyálkahártya, talán még jobb is. Én a magam részéről ezt azért nem tanácsolnám, különösen, ha volt műtéti befejezés a fertőzésveszély miatt. A hormonháztartásnak is rendeződnie kell, erre kell legalább 1-2 rendes ciklus.A nyálkahártya meg szerintem minden hónapban újraképződik. Általában az első rendes mensrtuáció után újra lehet kezdeni a nemi életet. A babaneten több olyan szerencsés kismama van, aki már a második hónapban terhes lett ismét, és meg is maradt a terhesség, sőt pont a hétvégén született meg egy ilyen baba.
Ami engem illet, és is elég hamar elkezdtem próbálkozni, de a természet, vagy a szervezetem egyszerűen úgy döntött, hogy bizony kivárja a 6 hónapot. A vetélés után pontosan fél évvel lettem ismét terhes, az már más lapra tartozik, hogy ez meg méhenkívüli lett. Ennek semmi köze ehhez.
Szóval, csajok, az első rendes menstruációt várjátok ki, aztán szerintem lehet próbálkozi, ha nincs esetleg sárgatestelégtelenségre utaló jel (ilyen lehet pl. ha valakinek menstuáció előtt pecsételő vérzése van, vagy a peteérést követően 10 napnál hamarabb jön meg, nincs meg a ciklus második felében az emelkedett hőmérséklet) Ilyenkor gyógyszeresen kell előkezelni a ciklust és utána teherbe esni, mert ha nem, akkor megismétlődhet a vetélés.
Sok sikert mindenkinek. (Őn a magam részéről a vetélés után azt hittem, ennél rosszabb nem jöhet, de most már tudom, hogy igen, de ez ne vegye el a kedveteket.)
Lola
Lola
 


Üdvözlök mindenkit ebben a szomoru rovatban.

itt Anna, lehet hogy valaki meg emlekszik ram a "mar megint megjött" topicbol.
Sajnos junius 8.-an elhalt a magzat a 11.ik hetben. Addig minden rendben volt, szivmüködes stb. A magzatot es a mehlepenyt megvizsgaltak es semmit nem talaltak. 36 eves vagyok, ez a masodik vetelesem, az elsö tavaly szeptemberben volt.

Ma, 2 es fel hettel a müszeres befejezes utan, voltam a nögyogyaszomnal, es mint mondta, ilyet ritkan latott. A meh nyalkahartyaja teljesen fel volt epülve es ket eres elött levö petet fedezett fel. Azt mondta, menjünk haza es szeressük egymast.
Ezt azert irom, hogy 3 honap, fel ev, 10 ev, azt kell komolyan venni amit a testünk erez. En tudtam hogy igy lesz, mert a veteles utan eszmeletlen erö tört fel bennem, hogy igenis, ki fogok hordani egy gyereket, es nem adom at magam az elkeseredesnek. ( Az elsö veteles utan en is meg akartam halni, es 5 honapban tellett, mig a meh nyalkahartyaja felepült.)
Nagyon hiszek abban, hogy a positiv beallitottsag ebben segitett es segiteni fog.
Minden este meggyujtok ket feher gyertyat, es megprobalom elengedni a halott embriokat. Ök tudjak miert mentek el, de hiszek benne hogy vissza fognak jönni.
lehet hogy most nem leszek terhes csak par honap mulva, de mindannyiotoknak ( Ancsi, Indigo es a többiek akiket ez a szörnyüseg ert, azoknak mondom, elöre kell tekinteni, örülni annak ami jönni fog, magunkat szeretni, es akkor nincs 3-6 honap varakozas.

en sem fogom soha elfelejteni ezt a ket terhesseget, marcsak azert sem mert a sejtjei egy hön szeretett embernek kezdtek el osztodni bennem.

Kivanok mindannyiotoknak sok sikert, eröt , es a lelek akkor jön vissza amikor ö akar, es nem amikor az orvos mondja.

Öllellek

Anna
Anna
 


Draga Anna!

Ha olvasol nagyon szepen kerlek gyere at a regi topicodba,annyit emlegettunk vajon mi lehet veled ha hiszed ha nem eppen ma is.Pethes Ildi talalt rad es azonnal szolt,hogy itt vagy.Nagyon sajnalom ami tortent,altalaban nem vagyok siros de most komolyan a kornyeken vagyok.Legyszives gyere vissza hozzank es probalkozz tovabb.Orulok,hogy ennyire pozitivan eled meg viszonylag a dolgot,hidd el ez segiteni fog es igenis ANYUKA leszel.Kerlek nezz be hozzank!!!!!!!

mindannyiunk neveben puszillak

Kriszti
kriszti
 


Szia Pucur!

Mivel is kezdjem. Hétfőn voltam a dokinál. Sajnos egy kicsit megijesztett bennünket, mert a szövettani vizsgálatom alapján van egy kis galiba, amit tovább kell ellenőrizgetni, nehogy baj legyen. Mit is mondjak megvan a véleményem az előző orvosomról, aki semmit nem mondott műtét után. Most meg kiderül, hogy folyamatos ellenőrzésre van szükségem, mert előfordulhat, hogyha a műtét során maradt bennt egy kis sejt a méhlepényből, akkor az el is rákosodhat. Szóval kedden rohanás a kórházba vérvételre. Az eredmény sajna csak jövő kedden lesz meg. Utána megyek vissza a dokihoz és az eredménytől függ, hogy hogyan haladunk tovább. Szóval ez történt. Remélem jövőhéten jó hírekkel tudok szolgálni, addig is kitartás
Indigó
U.I:Pucur szerintem ez a topic megfelelő lenne a kapcsolat tartásra, mert máshová nem nagyon szoktam benézni, talán még a Műszeres befejezésbe.
Puszi
indigo
 


Szia Indigo!

Mit értesz az alatt, hogy a szövettan alapján van egy kis galiba? A babával volt valami vagy a méhlepénnyel?

Nekem a jövö héten kell mennem orvoshoz, de még mindig nem jött meg a zárojelentésem, (2 hete)amit postán igértek. A szövettanom a hét vége felé lesz meg, de vinnem kell hozzá a zárojelentést is, mivel rávezetik az eredményt.

Addig is szoritok Érted, hogy ne legyen semmi galiba nálatok.

Olyan hosszunak tünik ez a három honap várakozás a következö babáig.

Anna!

Olvastam a másik topicban a hozzászolásodat, olyan pozitivan állsz a dolgokhoz, hogy le a kalappal elötted. Most belöled meritettem eröt éppen. Kedden államvizsgám lesz és hát tanulnom kell. Mindig megnézem a mailemet, hogy van-e rajta valalmi, de ha már fennt vagyok, akkor....... Babanet.

Szoritok mindenkiért, puszi

Pucur
Pucur
 


Sziasztok!
Újabb néhány könnycsepp mindenkiért aki ezt átélte, és az összes babáért akit elvesztettünk...
A mi babánk egy hete ment el, a 11. héten.
Õ lett volna a második gyermekünk.
Van egy gyönyörû, egészséges 2 éves kislányunk.
Vártuk az új babát, örültünk, hogy jön.
Meglepõ volt, hogy a páromat (pasi létére), hogy megrázta a dolog.
(Ja és 2 napra egyedül maradt a kislányunkkal. Képzelhetitek:-))
Sokat beszélgetünk a történtekrõl, arról, hogy az a baba biztosan beteg volt, azért történt ez... és reménykedünk, hogy legközelebb sikerül kihordani a babát.
A gond az, hogy a doki valami miómát talált a méhemben a küret után és az mondta "gyorsan szüljek", mert ha ez megnõ ki kell venni a méhemet. Viszont azt mondta, 2 hónap és jöhet a következõ terhesség.
Én bizakodom.
Azért ha valakinek van tapasztalata, vagy infója a miómával kapcsolatban, írjatok.
Rémtörténeteket ne!! Csak szépet és jót!:-))
Üdv.
Malacka
Névtelen
 


Szia Pucur!

A baj a következö volt. A hormonjaim nem jól műkodtek igy a méhlepény elkezdett burjánzani. Valószinüleg a babának nem volt baja, csak a tulburjánzott sejtek elfoglalták a helyet igy a bébi nem tudott fejlődni. Nem tudom a következö terhességnél mi lesz a teendö ez ügyben, hogy ne következzen be még egyszer, mert az orvos szavaiból azt vettem ki , hogy ez elöjöhet újra és újra.
A vérvétel eredménye csak kedden lesz meg igy csak a jövö héten hétfön tudok dokihoz menni és akkor tudok irni a fejleményekröl.

Lányok
Ha csak 3 hónapot kell várni, akkor már csak egy hónapig kell kibirnom. Bár a doki nem mondott idöt, hogy várni kellene, csak annyit mondott ha jó lesz az eredményem, akkor elmondja, mit és hogzan kell tenni a következö babánál.
Szerintetek lehet, hogy nem is kell kivárnom a 3 hónapot?
Puszi Indigo
indigo
 


Malacka!

Nagzon sajnálom, hogy itt kell köszönteni téged ebben a topicban. Remélem mielöbb egy ici-pici bébi lakik majd újra a pocakodban. Addig is fel a fejjel.

Pucur
Az elsö néhány hét nekem is nagyon soknak tünt. Azt hittem nem fogom kibirni még 3 hónapig sem. Most, hogy telt az idö, enyhültek a fájdalmak is úgy érzem még a 6 hónapot is ki biornám, ha nagyon muszáj lenne. Bár éppen tegnap mondtam a páromnak, hogy kisbabát akarok. Úgyhogy azt hiszem nagyon hosszú lenne a 6 hónap. De hidd el eltelik egy kis idö még és sokkal jobban fogod birni a várakozást.
Puszi
Indigo
indigo
 


Szia Indigo!

Holnap államvizsga, holnapután doktornö. Remélem azt mondja majd, hogy mégsem kell 3 honapot várni. Már két és fél hete, hogy megvolt a mütét. Vérzés 4 napig, utána semmi, most pedig barnás folyás, olyan kis nyálkahártya darabkákkal. Mennyisége minimális. Tapasztaltál ilyet? A mütét utáni ellenörzésen milyen vizsgálatokat csinálnak? Honnan tudjál, hogy a hormonjaid voltak a hibásak, ez már a szövettan eredménye? Még mindig nem kaptam meg a zárojelentésemet, lasu ez a posta nagyon.

Malacka!

Itt megtalálsz minket egy darabig, aztán irány a "friss kismamák topic", ugye oda is velünk jössz? Ha bármilyen kérdésed van, mindenki szivesen segit. Még jo, hogy van ez a babanet, igy mindig eröt lehet meriteni valamelyik irásbol.
Fel a fejjel, lesz ez még jobb is, sokkal jobb!!!!!

Puszi, Pucur
Pucur
 


Köszönöm.
Igyekszünk át. A párom még csak olvas..
de már látom a "babanet függõ" pasimat...
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Indigo!

Ma voltam dokinéninél. Tegnaptol diplomás lettem!!
Ezen is tul vagyok. Meg kell várni az elsö mensi, azután a mensi 4. napjátol 2x1 Clostybegit, 13 napon UH, hogy van-e peteérés, ha igen, akkor 2x vérvétel a hormonszint megállapitása céljábol. Ha oké a hormonszint, akkor már a következö honapban lehet probálkozni. Ha nem, akkor beállitják a hormonszintet, de ugye az idö.

A doktornö azt mondta, hogy a vetélés nem indok arra, hogy x idöt várni kelljen. Az ok a peteérés, azt kell vizsgálni meg a hormonszintet. Ha mindez oké, akkor nincs kikötés (illetve értelme) annak, hogy 3 vagy 6 honapot várjon a szerencsétlen babára vágyo hölgyemény!

Várom, hogy mondj magadrol valami jo hirt. Neked mikor kell, hogy megjöjjön?

Puszi: Pucur
Pucur
 


Szia Pucur!

GratulálokKépKépKépKépKép a diplomádhoz
Hát elég viszontagságos volt a hét eleje. Hétfőn felhívtam a kórházat, hogy nincs-e meg a vérvételem eredménye. Azt mondták most csinálják mehetek érte. Így elrohantam a kórházba és még este eltudtunk menni a dokihoz.
Hát jó hírekkel nem tudok igazán szolgálni, bár a vérvétel eredménye jó lett. Mégis meg kell egy hónap múlva ismételni a vérvételt, hogy ez az állapot továbbra is fenn áll-e vagy javult. Arról nem szívesen beszélt, hogy mi van akkor ha rosszabodik.
Utánna a vérzés 20. és 22. napján szintén vérvétel, hogy jó -e a peteérésem. Ha minden jó, akkor nincs szükségem gyógyszerre, de a fél évet ki kell sajnos várnom.Kép
Muszáj. Ennél a betegségnél, ami nekem volt, legalább félévet várni kell, hogy a méh megnyugodjon. Akinél nem ilyen volt a probléma, annál 3-4 hónapot kell várni.
Szóval várnom kell. De így már el tudom fogadni a várakozást, mert tudom, hogy azért kell várni, mert beteg voltam. De az előző orvosom nem is mondta a betegségemet, sőt nem is tudott róla így mondta a fél évet és ez zavart. Mostmár nem. Remélem érted mire gondolok.
A műtét után egy napig semmi nem folyt belőlem, majd elkezdtem vérezni. Kb egy hétig, ha jól emlékszem. Ilyen trutyik akkor nem jöttek belőlem. De az első menszim a 38. napon jött meg és nagyon megkínlódtam vele. Ekkor voltam darabkák, amik jöttek ki belőlem és elég sokáig is tartott a havim, valamint a végén barna folyásom volt 2-3 napig. Szóval szerintem nyugodj meg, minden rendben van. Hiszen teljesen normális, hogy most eltérnek a megszokottól a dolgok, hiszen megbolygatták a szervezetünket. Nekem még a mütét után a mellemből is szivárgott valami, olyan volt mint a víz. Nagyon megijedtem, hiszen nem tudtem ez mitől van. De aztán elmúlt. Valószínűleg a szervezetem megbolondult a hirtelen változás miatt.
Na mára ennyi
Puszi Indigo
Szorítok, hogy minden rendben legyen és mihamarabb a friss kismamák topicba irogass.
indigo
 


Szia Indigó!

Jo, hogy benéztél, már vártalak. Sajnálom, hogy a betegséged miatt ennyit kell várnotok, de megéri.
Nekem az augusztusi probálkozási lehetöség oly messzinek tünik, de igazad van, a végeredmény minden várakozást megér. A barna folyásom pont félidöben volt, a doktornö azt mondta ez jo jel, mert peteérésre utal. Remélem a mensim nem lesz olyan borzalmas, habár a derekam már most fáj. Persze, számitok rá, hogy a vérzés erösebb lesz és darabos, de ez valoszinüleg a jövö héten kiderül. (csütörötkön lesz a 28. nap) Vagy mégsem jön meg, látom neked is 38. nap. Kiváncsi leszek az eredményre, mert normális esetben is 27-33 nap között mozog a ciklusom.

Azért jelentkezz sürün, hogy mi van veled!!!

Puszi, Pucur
Pucur
 


Szia Indigo !
Én ajánlom neked a védőoltást , az egyik barátnőm pont akkor lett rubeolás , mikor 10 hetes terhes volt . Sajnos elvetélt , a második terhessége is megszakadt , és csak ezután derült ki , hogy rubeolás volt . 1 hónapja gyönyörű kislánynak adott életet . Inkább megelőzni kell a bajt , mint később megbánni.
erika (erika)
 


xxx
Névtelen
 


Sziasztok,
Én még új vagyok ezen az oldalon, de várnám a segítséget azoktól akiknek van hasonló tapasztalata. Én idén március elején a 33. héten vesztettem el a kisfiamat. Az orvosom azt mondta, hogy már a nyáron teherbe eshetek, egy másik pedig azt, hogy ősszel, vagyis egy fél évet kell várni.
Végül is ez egy rendes szülés volt(megindították a babám betegsége miatt)
Hallottam olyanról is, aki rögtön teherbe esett. Mi a véleményetek?
Névtelen
 


szia nevtelen

mi aprilisban vesztettuk el 25 hetesen a pici lanyunkat. az orvosom 2-3 honap varakozasi idot ajanlott. mi ugy dontottunk, hogy meg egy mensit megvarunk (osszesen vegul is negy ciklust) aztan ugy augusztus vegen, ha minden jol megy akkor mi is nekikezdunk uj remenyekkel. ha valami konkretan erdekelne, szivesen leirom az en tapasztalataim, akar maganba is.

szep napot

ildiko
ildiko
 


Szia Ildiko

Sajnos nehezen jutok Internethez, ezért adnek egy email címet, amin tudnánk levelezni
várom jelentkezésed
tunde.toth@intl.pcgb.com címemen
Tunde
Névtelen
 


Sziasztok,

De jó, hogy társakra leltem!

Nekem néhány hete ment el a babám. A 12. heti UH-ra készültünk, (a 6.-on a doki mindent rendben talált), és amikor a monitort elkezdte nézni, akkor már láttam, hogy baj van. két másodperc múlva azt mondta, hogy sajnálatos hírt kell közölnie: a magzat kb. 3 hete elhalt.
Az egészben a legrosszabb az, hogy semmit sem éreztem előtte. (nem görcsöltem, nem véreztem,stb.) Azt javasolta a doki, hogy másnap feküdjek be a kórházba, és kitisztítja a méhem, nehogy fertőzést okozzon a bent maradt magzat.

Szóval ennyit, eléggé megrázott a dolog. Azt hinné az ember, hogy a 2. terhessége milyen egyszerűen megy majd! Merthogy ez a második baba lett volna, mert itt szunyókál mellettem egy 13 hónapos.

sziasztok,
Névtelen
 


Szia névtelen!
Nagyon nagyon sajnálom ami veled történt.
Szorítok neked is, a következõ babáért.
Én is errõl a topcról indulva lettem babanet-függõ Kép Kép
Nekem is a második babám ment el. Az elsõ terhességem olyan hihetetlenül könnyû volt. A szülés körül semmi rossz élmény. Boldogan terveztük a következõt. A 11. héten egy éjszaka kezdtem vérezni. 3 óra mulva már ki is vették a kicsit. Azt modta az doki, hogy már 1 hete halott a magzat. És én sem éreztem semmit.

Ne keseredj el. A korai idõben elvesztett terhesség azért lásd be, jobb mint ha hónapok múlva egy ultrahang alkalmával kiderül, hogy beteg a baba.

Ha már testileg, lekileg rendbejöttél, próbálkozhattok újra.
És ebben az a nagyszerû, hogy az ember örömét leli a próbálkozásban KépKép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Kedves Névtelen aug.3 -ról! Kérlek, jelezz, ha újra idelátogatsz! Tudnék mesélni, bíztatást adni!!!(Elsõ gyermekemet 32hetes korában vesztettem el...)s.s.
Névtelen
 


kedves SS.

Fent megtalálod az Email címemet, azon könnyebben tudnánk levelezni TUNDE.TOTH@INTL.PCGB.COM

Örülnék ha bíztatnál egy kicsit.
Magamról annyit, hogy több mint 9 hónapja veszítettük el a babát, lassan túl vagyunk a dolgon, csakhát most jön a karácsony......A többit majd email-en.
Tunde
t
 


Tünde!
Emilek sorozatban eltünnek! Kérlek írj, próbálok válaszban...
stipstop@startmail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!
Gondoltam ide írom meg elõször, hogy IGEN! Pozitív lett a tesz, kisbabát várunk. Nagyon remélem most minden rendben lesz. Persze most 10x annyira aggódom, mint a korábbi terhességeknél. Fel a fejjel szomorkodók, aki nem védekezik az elõbb-utóbb teherbe esik Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves MalackaKép

Gratulálok Nektek és vigyázz MagatokraKépKép!

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves SS.
Írtam neked levelet, de visszadobta a gépem, lehet, hogy nem jó a fenti email cím amit megadtál?
Tunde
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Sajnos én is elveszítettem a kisbabámat, a 12. héten. A nyolcadikon még mindent rendben talált az orvos, de a következõ vizsgálaton kiderült, hogy nem él a baba. Az volt a legsokkolóbb, hogy semmi jele nem volt annak, hogy baj van, én izgatottan meredtem az UH monitorra, gondoltam, már látni fogjuk, ahogy ficánkol bennem a Kisember. És ehelyett azt láttam, hogy mozdulatlan, és nincs egyetlen lüktetõ pontocska sem a képen. Akkor azt hittem,ennél borzalmasabb már nem lehet semmi. De lett, a másnapi mûtét. Babás kórterembe kerültem,úgyhogy egész délelõtt a folyosón ücsörögtem inkább,és persze rettenetesen féltem mûtéttõl. Mikor felébredtem, iszonyúan üresnek éreztem magam. Az még nem derült ki, mi okozta a bajt, majd talán a jövõ héten. Persze a környezetemben sokan "felállították már a diagnózist", hogy biztos nem ettem eleget, nem pihentem, stb. Ez nagyon rosszul esik, mert az ember ilyenkor olyan állapotba kerül, hogy hajlik arra, hogy igazat adjon az ilyen feltevésekre. Igazából az a legrosszabb, hogy már azt sem tudom, hogy normális vagyok-e, nem reagálom-e túl a dolgokat, mert az ismerõseim szerint már túl kellene tennem magam a történteken, (4 hete volt a mûtét) és telve optimizmussal már a következõ babára kellene koncentrálnom. Mintha egy vakbélmûtétrõl lenne szó. A valóság meg az, hogy bár iszonyúan szeretnék egy babát, félek egy újabb terhességtõl. Ti hogy vagytok ezzel? Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de jó, hogy le tudtam írni. Köszi hogy elolvastatok, sziasztok.
Juci
juci
 
 


Szia Juci!
Lehet hogy ez nem nyugtat meg,de szeintem ha elmegy egy baba,azzal valami nem volt rendben,és semmi köze ahhoz hogy nem pihensz vagy nem eszel rendesen.Sajnos ezt így kell elfogadni.
Mostantól meg inkább egy új babára gondolj(ha már ez így alakult bár tudom ez nehéz mert valahol ezt én is átéltem).
Ilyenkor mindenki próbál okosabb lenni nálunk,és megadni a választ mindenre.Persze ez nem megy.
Ne félj az újabb terhességtõl.Ha összejön,és megszületik a baba,te leszel a világ legboldogabb embere!
Sok sikert,és NE ADD FEL!
Üdv.Mariann
zmariann
 


Kedves Mariann!
Köszönöm szépen a bíztatást, tudom hogy neked van igazad, és hogy soha nem szabad feladni. Én se fogom, de még szükségem van egy kis idõre. Nekem volt már egy terhességem, ami alatt egyszer már átéltem a poklot, de ennek a történetnek szerencsére jó vége lett.( már 15 hónapos ) Viszont a patológián sok mindent lát az ember, amit soha nem lehet elfelejteni. Úgyhogy én minden nap hálát adok a sorsnak az én kis Malackámért, és megpróbálok hinni abban, hogy ennyi rossz után már csak jó jöhet.
juci
juci
 
 


Sziasztok!
Nem tudom ti mit hallottatok a koffein vetélést okozó hatásáról, a neten ellentmondó információk vannak róla. Az elsõ terhességem alatt hányingert kaptam még a szagától is, majd a baba születése után teljesen kávéfüggõ lettem. Egy tejeskávé minden reggel, és ezt folytattam a teherbeesésem után is. A vetélésem elindulása elõtti napon két kávét ittam. Másnap vérezgettem, és harmadnap jött a vége. (ez tegnapelõtt volt)Most lelkiismeret furdalásom van, de korábban nem tudtam a koffein ezen hatásáról. És ez valamiért a nemdohányzó nõkre vonatkozik egy kutatás eredményei szerint. Én sosem dohányoztam. Így, ha le tudtok mondani a kávéról, az is egy fokkal csökkenti a veszélyt.
Furcsamód én nem beszéltem errõl a terhességemrõl senkinek (9 hetesen vesztettem el), mintha éreztem volna, hogy nem lesz jó vége. Még egy adalék, még szoptattam is naponta háromszor, ami szintén rizikót jelent. Ti nem féltetek a méhetek elvesztésétõl, én nem is a babát gyászoltam, hanem attól rettegtem, hogy elveszítem a lehetõségét, hogy több legyen. (A "befejezés" normál kockázata a méh kilyukadása, nem mûhiba...) Még valami. Volt egy kutatás arról is, hogy a gyógyszeres befejezés (mûtét nélkül) ugyanolyan hatékony az elsõ trimeszterben. Alkalmazzák ezt a módszert valahol itt Magyarországon? A Péterfyben biztos nem, ott ilyen lehetõség a 9. hétnél fel sem merült.
Kistestvér
Névtelen
 


Kedves Tünde !
Ritka vendég lettem a neten, ezért késtem eddig.
Talán sikerült az ünnepeken túljutnod nélkülem is, de azért hadd bíztassalak egy kicsit.
Nekem az orvosom már akkor tudta, hogy egyedül az húzhat ki a gödörbõl, ha amint lehet, újból teherbe esek. Arra kért, hogy legalább 3 ciklust várjak.
A 4 ciklus során lettem ismét terhes, egy kicsit egybe is folytak a dolgok: mintha másfél évig hordtam volna.
Meggyõzõdésem, hogy a dolgok fejben dõlnek el:az elsõ 2 év próbálkozás után jött össze, a második meg sitty-sutty!
De megérte az összes aggódás, mert egészségesen megszületett a kisfiam.
egészen biztos, hogy sokkal könnyebben viseltem így a megpróbáltatásokat, mintha tovább vártunk volna , így is egy örökkévalóságnak tûnt az a 4 hónap. Csak arra tudlak bíztatni, hogy mindent bele !
Elfeledtetni sosem fogja az elsõt, de nem is kell !!!
Csak helyre kell rakni a dolgokat, mert csak akkor tudsz elõre lépni. Ebben kaphatsz segítséget is: létrejött egy csapat, akik ilyen esetben lelki segítséget nyújtani tudnak. Sokat tudnak a mi nehézségeinkrõl, hidd el: érdemes megkeresni õket.
Tehát: PERINATÁLIS PSZICHOTERÁPIÁS SZAKAMBULANCIA
HAWA MUNKACSOPORT
Vadaskert Szakambulancia, Bp Hûvösvölgyi út 116.
( Bejárat a Lipótmezei út felõl )
Dr Frigyes Júlia tel.:06-20-388-5653
Molnár Judit tel.:06-30-311-2994
Nem tudom, miért nem jön nálad a baba ennyi idõ után sem, de lehet, hogy azért, mert nem zártad le az elsõ történetet.
Kíváncsian várom a gondolataidat, esetleg kérdéseidet !
Üdvözlettel: Zita (stipstop@freestart.hu)
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Én is a közelmúltban veszítettem el a kisbabámat, és szintén rettegtem (még most is) a késõbbi következményektõl. Mert a könyvek nagyon érzékletesen és elrettentõen tudják ecsetelni az abortuszok késõi következményeit, de arról persze szemérmesen hallgatnak, hogy ezek a következmények nem csak a mûvi abortuszokra vonatkoznak. Sõt, az orvosok se szívesen beszélnek ilyesmirõl szerintem, bár lehet, hogy õk azért, mert nem akarják fokozni a baba elvesztése miatti fájdalmat. De hiába nincs kimondva, szerintem mindenki fél a komplikációktól. Én pl. attól rettegtem, hogy felébredek az altatásból, és közlik velem, hogy ezért meg ezért ki kellett venni a méhemet. Szerencsére ez nem így volt, de még most is félek a gyulladásoktól, hogy elzáródik a petevezetékem stb. Én most úgy próbálok úrrá lenni ezeken az érzéseken, hogy megpróbálom "optimális" állapotba hozni a szervezetemet a következõ terhesség elõtt. Így legalább hasznosan telik el a várakozási idõ. Még egy laikus vélemény: szerintem nem a kávé okozta Nálad a bajt, ne gyötörd magad emiatt. Persze tudom, hogy Te is kutatod az okokat, de hidd el, nem magadat kell hibáztatnod. Én is ezt tettem, és nem vezet semmire. Az orvosom szerint egy erõs terhesség nem szakad meg kávé, tea, sõt még dohányzás hatására sem. A gyógyszeres befejezésre tudtommal nincs lehetõség Mo.-on.
juci
juci
 
 


Kedves Juci!
Én is úgy gondolom, hogy kihasználom az adódó idõt olyasmire amit terhesen nem tehetnék, és próbálom az immunrendszeremet erõsíteni (most hagyom abba a szoptatást is). Tényleg, te kaptál antibiotikumot megelõzésként?
Köszi: Kistestvér
Névtelen
 


Szia Kistestvér!
Nekem nem adtak antibiotikumot, pedig most egy fokkal talán nyugodtabb lennék, ha kaptam volna. Egyébként nekem azt mondta az orvosom, hogy vannak nõk, akiknek a szülés és a szoptatás után nehezebben áll vissza a hormonális egyensúly, és ez okozhat problémát a következõ terhességnél. Nagyon valószínû, hogy nálam ez volt a gond, és fogunk is csinálni egy hormonszintmérést, mielõtt újra elkezdünk próbálkozni.
juci
juci
 
 


Juci!
Te meddig szoptattál? És mikor érdemes ez a hormonális kivizsgálás?
Köszi: Kistestvér
Névtelen
 


Szia Kistestvér!
Én tíz hónapig szoptattam, most 15 hónapos a kisfiam. Ezért gondolt arra az orvosom, hogy esetleg még túl magas a prolaktinszintem. A hormonvizsgálatot a ciklus második felében szokták elvégezni. Egyébként nekem ajánlottak egy homeopátiás oldatot, ami normalizálja a prolaktinszintet, és ezáltal az ösztrogén-progeszteron arányt is. Te nem tudsz róla valamit véletlenül? Ja, a neve Mastodynon csepp.
juci
juci
 
 


Szia Juci!
A csepprõl majd érdeklõdöm. Én még most is szoptatok este, próbálom abbahagyni. Az "eset" idején még napi háromszor szoptattam. Mondjuk a dokim elõre szólt, hogy ez veszélyeztetõ tényezõ (ezért nem is beszéltem a terhességrõl senkinek). Õ azt mondta, fél év a szoptatás után már tutira elegendõ a hormonális rendezõdéshez. Neked az mindjárt lejár.
Hajrá!
Kistestvér
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: