Új privát üzeneted érkezett!

Caramel, alapítványi szobában vagy? Azokba én is benéztem, tényleg nagyon jók! Ha lesz üres, én is oda szeretnék kerülni. Mikor engednek haza?
Majd lehet, hogy lesznek kérdéseim a kórházzal kapcsolatban, de jelenleg egy sem jut eszembe.
És bár nem engem kérdeztél, de sajnos már én is 19 kilónál járok... :roll:

Zitáról valami hír??
Vendég
 


Imádom ezt a babázást!Nem is gondoltam volna.

Berekedt a kicsi Léna remélem semmi komoly,ma torokból orditott remélem csak attól.

Mikortól viszitik ki a kicsit.Ma egy hetes a doki azt mondta tegyem ki vagyis szellosztessek ra 10 percig ki toltam az erkélyre mert oda sutott a napocska.Holnap megint ,de anyósom vasárnam már mutogatni akarja az utcába hogy csak 10 percre.én még nem nagyon szeretném .szerintetek?Ti hogy csináljátok?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Ismet csak beugrottam.............
Zita a lombikos tropikban is van, ahol en is voltam.
Szoval, a heten Zita is megszult, nemtom pontosan kedden, vagy szerdan, edes kisfia lett, pontos adatot nemtok, csak annyit hogy jol vannak, es hetvegen mehetnek haza.

Zita megegyzer gratulalok a bebikehez, sok tejcsit, es jo egeszseget!
Vendég
 

 
 

Ebben az esetben gratula Zitáéknak is! Köszi Georgia a híreket!

Detti ti jól vagytok? El vagy tűnve...
Vendég
 


Bea, szerintem nyugodtan kiviheted. Én anno nem vártam szinte semmit, igaz, akkor melegebb volt május eleje, mint most.
Vendég
 


Zita, én is gratulálok a kisfiad megszületéséhez:) majd gyere mesélni ide is, ha lesz időd rá:) sok-sok boldogságot Nektek!!!

Caramel, de jó hogy az egyágyasban vagy, én is abban szeretnék lenni:) Jól tudom, hogy 2 db egyágyas szoba van, az egyik alapitványi, azt hiszem ez a jobban felszerelt, úgymond IKEA-s, és van egy másik is. Nor, ha egyszerre szülnénk, akkor talán jut mindkettőnknek egyágyas:)
- nekem az lenne a kérdésem, hogy mennyi idővel a születés után kaptad meg a kisfiadat igy hogy császár volt?

Bea, szintén a felkészitőn azt mondták, hogy mielőtt kivisszük levegőre, az ablaknál szellőztessük egy kicsit, persze beöltöztetve:) ha jó idő van és a teraszra süt a nap, ott szerintem nem lesz baja! az utácban való mutogatással még én is várnék...

Linh: ezt a nyelvletapadást hogy lehet észrevenni? erről hallottam már én is, de nem tudom mi a gyógymódja...??? köszi a homeo infókat, ma megyek a bogyókért:) remélem olyan gyors szülésem lesz mint neked és Beának;)

Georgia: hogy van Virág? megy a szopizás? adnak vmilyen "gyógyszert" vagy gyógyteát a hasfájásra, kakilás megkönnyitésre?

Dettus: te merre jársz? veletek mi újs?

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Én is köszönöm a homeopátiás infókat.
Annyi kérdésem lenne a málnalevél teával kapcsolatban, hogy ha megduplázom az adagot (kétszer innék 2,5 dl-t), és már most sem olyan az anyagcserém mint előtte (amúgy is ritkán kellett "kimennem"), okozhat székrekedést szerintetek?

Zitának én is gratulálok, Georgia köszi a hírt, remélem hamar kinövi Virág a hasfájást!

Bea, olyan jó olvasni, hogy minden rendben veletek, és élvezed a babázást! :) Ahhoz, hogy mikor mennyi időre tanácsos kivinni, nem tudok hozzászólni, de gyűjtöm az infókat... :D

Linh, ez a nyelvletapadás nem semmi, én még nem hallottam róla.. Mivel jár ez az egész, hogy "lazítják" fel? (Nem tudom hogy kell mondani, de remélem érted mire gondolok.)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Caramel,hatalmas gratula a pici fiacskátokhoz!!!

Zita,nektek is nagy gratula!!

Lihn,ügyesek és gyorsak voltatok,szuper!

Bea,a kicsit hűvösebb időben mi is így csináltuk Lencivel,először erkélyen levegőztettük,aztán ha szépen sütött a napocska,nem fújt a szél mentünk sétálni is,Alízt nyári babaként rögtön sétálni vittük.

Nor,Oroszlán köszi vagyok-elvagyogatok én is,de tegnap totál begörcsölt a vesém (vesekő),amivel az urológián nem tudnak semmit csinálni,mert félnek hogy beindítaná a szülést ill. a baba már túl nagy és lent van,hogy katétert tegyenek fel...szerintük szülészetre kellene menni és inkább ott a szülést beindítani.Úgyhogy tegnap tömtem a fájdalomcsillapítót,görcsoldót (persze ez se jó,de anélkül nem lehetett volna kibírni),így legalább el tudtam menni az oviba az Anyák napi ünnepségre,nagyon szép volt!Aztán éjszaka tudtam aludni,azóta nem görcsölt még be újra,bízom benne,hogy nem is fog!De szegény Ármin,majd kiugrott a pocakból,szinte már ijesztő volt.Úgyhogy most kivárunk.
És végre a kórházi cuccaink majdnem 100 %-osan bepakolva !
Holnap meg lagziba kéne mennünk,végülis anyuéknál lennénk,de azt még meglátjuk nekiindulunk-e,ha igen is csak cuccostól.

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Nor: azert csak Linhnek cimeztem a kilos kerdesr, mert o aggodott erte annyira:) Hat igen, van, aki a 19-et is sokallja, de kulonbozoek vagyunk, es en pl. Kizartnak tartom, hogy 10 kg plusz alatt tudnek maradni egy terhesseg alatt, mig masnak megeroltetes nelkul megy. En hiszek a szoptatas aldasos zsir-eltunteto hatasaban:)))
A szobam gondolom, alapitvanyi, igen. Vagy van olyan egy agyas, ami nem alapitvanyi??? Hmmmm, nem tudom. Mindenesetre az biztos, hogy ez a szoba nem IKEA-s, hanem egyszeru, korhazi berendezesu, de a lenyeg, hogy tiszta, es jol felszerelt.
Oroszlan: csaszar utan apukaval volt a baba, amig engem "befejeztek", utana en mar nem lattam, elvittek ellatni. Kb 2 ora mulva kaptam meg, de ugye a szigoru fekves miatt meg latni is alig lattam belole valamit:( 19-20.30-ig visszavittek furdetni, en ekozben kelhettem fel, es a furdetes utan meg megkaptam, ekkor tudtam igazabol eloszor megnezni, megfogdosni. Az a 12 ora fekves nagyon nagyon nagyon hosszu volt!!!
caramel
 
 


Caramel, igen, gondoltam, hogy miért Linhtől kérdezted, de sajnos én is eléggé kivagyok emiatt, mert ugye még 3 hét van hátra, tehát tuti 20 fölött lesz a vége nekem is. Múltkor csak 13,5 kilót híztam, ami szoptatással nagyon gyorsan lement, de ez ugye most sokkal több, ezért is sokkol annyira. Azért én is bízom benne, hogy nem lesz a fogyással gond most sem.
Sajnálom, hogy ilyen sokat kellett feküdnöd, de az a lényeg, hogy már ezen is túl vagy és nem olyan sokára hazamehettek!

Oroszlán, igen, én is valami ilyesmit hallottam a szülésznőmtől, hogy 2 db egy ágyas van, az egyik alapítványi, a másik nem. Viszont én úgy tudom, mindkettő ugyanolyan jól felszerelt, a különbség a bútorok típusában van, az alapítványi az IKEA-s, és ez drágább valamennyivel.
Állítólag van fizetős kétágyas is, amihez szintén van fürdő, wc, hűtő stb. Ha nem sikerül egyágyast intézni és egyszerre szülünk, akkor mehetnénk oda.

Detti, jó hogy te is jelentkeztél. Hát, nem lehet könnyű, nem is tudom, mi bíztatót írhatnék. Bízzunk benne, hogy előbb kibújik Ármin. A tesók időre jöttek?

Zsuzsi, sajnos nem tudom, mit okoz a málnalevél tea ilyen téren. Próbáld ki az emelt adagot, aztán ha rosszabbodik a helyzet, csökkentsd vissza. Egyébként nekem nagyon bevált, hogy reggelente eszem egy doboz kefirt egy púpos evőkanál zabkorpával. Hatásos és ráadásul nagyon szeretem is.
Vendég
 


Sziasztok!

Zita: Gratulálok a kisfiad érkezéséhez!!!! Remélem jössz majd és mesélsz, ha lesz időd! :)

Nor: hát igen, Danival rutinos voltam, vele állva illetve guggolva vajúdtam, Marcival meg végig fekve voltam a szülőágyon. Marcinál hajnali 4kor folyt el a magzatvíz és 10:31kor érkezett. Az azért hosszabb menet volt, pedig oxitocin is volt.

Nyelvletapadás:Dani nyelvét részben felszabadította a neonatológus (ez bazi ollóval gyakorlatilag) és azt mondta, meglátjuk, mennyire nyúlik a nyelve meg minden, de ha beszédhibás lesz, akkor el kell vinni fül-orr-gégészhez és műtétileg fogják megoldani... :shock: :? :shock:
Hát... ez van. Ez legyen a legkisebb gondunk! :)

Caramel: Dani 3550g-mal, 57 cm-rel és 36cm-es fejkörfogattal született. A te fiad mekkora?
Kilók... hát, asszem végülis 18-19 kg-mal mentem be, igazság szerint nem mertem megmérni, gondoltam majd csak ráérek szerda reggel, akkor lett volna megint aktuális a nőgyógyász.

A Jánosban az egyágyas az ingyenes? Csak kiváncsiságból kérdem, mert én is egyágyasban voltam az Imrében, de az fizetős szolgáltatás.

Bea: ha jó idő van és nem fúj a szél, szerintem nyugodtan kiteheted a picit levegőzni vagy kimehettek sétálni. Jó nagyokat fog aludni! :)

Zsuzsi: nekem is voltak hasonló problémáim mint neked, nekem az vált be, hogy reggel éhgyomorra ittam meg egy pohár málnalevél teát. Bár nem tudom, neked az hogy viszi le a cukrodat... nem biztos, hogy ez nálad beválik...

Dettus: oh, te szegény!!!! Borzasztó lehet, hogy bírod?? Kitartást neked, hátha hamarabb jön Ármin és akkor nem kell tovább szenvedned!!! Nem akarod megindíttatni a szülést?

linhbaba
 
 


Rólunk: jól vagyunk, ma megvolt az első 100g feletti szopi... zöld is volt eddig a kakija a rengeteg zabálástól, de ma az utolsó kettő már szép aranysárgára sikerült, úgy örültem!
Dani egyre élénkebb, egyre többet van ébren, ma már voltunk kint babakocsival 2x10 percet. Sajnos azonban itt nálunk mindig fúj a szél és félek, hogy megfázik ezért ha a szél rákezdi, be is szoktunk menni.
Amin most meg háborgok, az az, hogy Konakiont kell adni a lurkónak majd vasárnap, meg utána havonta. Igenám, csak a Konakion hiánycikk a gyógyszertárakban, nem lehet kapni...

Jó éjszakát!
Puszi

linhbaba
 
 


Zita!HATALMAS GRATULA!
Rendesen gyarapodunk :lol: :lol: Ez tok jó!

A kilók miatt szerintem se kell nagyon aggódni 75-el mentem be és tegnap 65 voltam

Mi is jól vagyunk,tegnap kicsit rekedtek voltunk de már át ment gondolom az ordítás miatt,az éjjelunk nehéz volt szerintem a pocija fájt,mert szopizott egy csomót pihizett aztán rázenditett megint hasra fektettem simogattam,volt kaki puki aztán elaludtunk reggel keltunk ettunk most alszik.Amugy nagyon rafinált napkozbe alszik nehogy lássa ot valaki aztán anyának meg éjjel néz azokkal a tundéri szemeivel :lol: :lol:

Linh:Sajnálom ,de nagyon jó hoyg pozitívan fogod fel !!

Dettus:Kitartás!

KOSZONOM A TANáCSOKAT NAGYON JÓ HOGY ITT VAGYTOK éS SZáMíTHATOK RáTOK!!
Puszi!!!!
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Linh: 3400/51 cm:))) Akkor joval kisebb, mint Dani, pedig itt mindenki el volt ajulva, hogy milyen nagy baba... (nem is ertettem, szerintem tok atlagos)
Bea: csak amulok es bamulok, milyen rutinos anyuka lettel, nagyon ugyesen kezeled a "nehezsegeket"!
caramel
 
 


Nor: oké, időzitsük óráinkat és jöhet a 2ágyas szoba, ha nem jutna 1-1 egyágyas mindkettőnknek:) majd irj, mi volt este a ctg-n!

én most jöttem meg a ctg-ről, minden rendben volt:) + a vérképem is jó lett! viszont tegnap este nagy bulit csapott odabent Nórikánk, átment jobb oldalról a bal oldalra (ezt a ctg is igazolta, eddig mindig a jobb oldalon hallgattuk a kis szivét, most a bal oldalon) és igen erősen nyomott odabent mindenemet, főleg alul... először volt folyamatos menses szerű fájdalmam, de nem szakaszosan jelentkezett és a pocakom is rendesen keményedett. nem is aludtam jól, hajnal ¾ 1-től 1 órát kijöttem a nappaliba olvasni, itt visszaaludtam 6.20-ig:) reggelre már jobb volt. jövő héten szerdán ultrahang és flowmetria:)

Dettus: remélem nem jönnek vissza a görcsök már! igyál sokat, az is segit! jó hogy összeállt a kórházi csomag:) hát a lakodalmat nem tudom, nekem a sok ülés nem mindig tesz jót, de majd látod hogy érzed magad!

Zsuzsi: én őrölt lengmagot eszek minden nap vagy gyümölcslével vagy joghurttal (utána sokat kell inni, hogy jól bedagadjon odabent) + olivaolajat általában salátával vagy kenyérre csöpögtetve, ez is nagyon jó székrekedés ellen! A málnalevél teának nem tudom, hogy van-e ilyen mellékhatása...

Linh: szép paraméterekkel született Dani és a név is tetszik:) mire van a Konakion? jó, hogy már voltatok sétálni is!

Caramel: a te kisfiad méretei is szépek, jöhetnek nekünk is:) mi lett a kisfiad neve? remélem jól vagy már a császár után:)

Bea: ahogy Caramel is irja, ugyes anyuka lettél, csak igy tovább:)

Kép
oroszlán
 
 


lányok adódott egy ilyen gondom:Lénának a kezecskéjén vagyis az ujjain amik lógnak a koromágyon ezek a borocskék kezdenek begyulladni alkohollal ecsetelem valamijobb otlet esetleg lehet ebbol gond?
a másik a lányoknak a nunust mennyire kell kitorolni?a kórházba szt mondták aminek ki kell jonni az kijon viszont az nem gyullad ott be neki?

koszonom kedvesek vagytok igyekszem de mostanába kezdek belezavarodni.

nor oroszlán jo lenne ha egyszerre szulnétek :lol:

Zsu ez a joghurtos dolog nekem is bejott me reggel éhgyomorra igyál meleg langyos vizet nekem az is segített
bresbea
Bernecebaráti
 
 


itt egy kép a mi kis tudérunkrol: Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok ötletet a székrekedésre! Sajnos reggelire nem ehetek joghurtot, sőt semmilyen tejterméket, a cukor miatt, de a langyos víz jó lehet. Éhgyomorra azért nem merem inni a teát, mert csökkenti a vércukrot, és reggel nekem amúgy sem magas, csak ha sok szén-hidrátot eszem, akkor ugrik meg. Egyébként egy másik fórumon azt írta valaki, hogy a szülésznő azt mondta, elég a napi 2,5 dl a teából, mert ha többet iszik a kismama, túlságosan felpuhítja a méhet, és az sem jó.

Linh, sajnálom ezt a nyelvletapadás-dolgot, de remélem hogy ennyivel letudtátok, és nem lesz beszédhibás Dani. Jó olvasni hogy jól vagytok, Marci hogy viszonyul a kistesóhoz?

Oroszlán, tök jó, hogy minden rendben, ezek már neked is jóslók, a te kisbabád is készül kifelé! :)

Caramel, a babád méreteiről nagyon jó lenne, ha példát venne az én kisfiam is, és nem lenne sokkal nagyobb! :)

Dettus, sajnálom ezt a vesekő-problémát, remélem hamar kibújik Ármin, és aztán helyrejön a veséd.

Nor, köszi neked is a tippet székrekedésre.

Bea, Léna nagyon szép!!! Köszi a képet, tényleg jó olvasni, hogy nem esel kétségbe, örülök, hogy jól vagytok ti is!

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Nem megy az alvás...

A ctg-n minden rendben volt, szerdán megyek legközelebb, akkor lesz UH is. Oroszlán, te hányra mész? Én 10 körül. Viszont flowmetriat nekem szerintem az előző terhességnél sem csináltak, és most sem mondta a dokim, hogy lenne, de ez nem jelent semmit. Ma azt mondta a szülésznőm, hogy azt más csinálja, nem a saját orvos, te tudsz erről valamit?
Hát, nem lehetett kellemes Nóri tornamutatványa, de a lényeg, hogy végül elhelyezkedett!

Linh, de jó nektek, hogy már otthon vagytok! Én is szeretnék már babakocsit tologatni!
Hát, ez elég durva, hogy nem lehet Konakiont kapni! Nem tudnak helyette mást adni?

Bea, a köröm gondokra nem tudok semmi okosat írni. A gyerekorvos nem mondott rá semmit? Nagyon édes Léna, majd még tegyél fel képeket máskor is!

Zsuzsi, eheted napközben is a zabkorpás kefirt vagy joghurtot, ha olyankor lehet.
Vendég
 


Sziasztok!

Nor: óóó sajnálom, hogy nem tudsz aludni! Én is voltam így a vége felé... nekem a házimunka segített kivárni a végét, az jól lefoglalt.
Ne aggódj, gyerek még nem maradt benn, előbb utóbb kijön a fiad, már nincs sok hátra! Dolgozol még?
Hajrá a ctg-hez meg az UH-hoz! Minden vizsgálattal közelebb kerülsz a végéhez!

Bea: szerintem mosogassad Lena körömágyait kamillateaval, annak antibakteriális hatása van! De a gyerekdokinak mindenképp szólj!
Gyönyörű kislányod van!

Oroszlán: a Konakion K-vitamin pótlás, minden anyatejes babának kell kapnia a vérzékenység megelőzésére. Szerencsére a védőnőtől kaptunk egy ampullat, úgyhogy most van 2 hetünk beszerezni.

Zsuzsi: hááát Marci egyre nehezebben viseli. Szerintem kezd rádöbbenni, hogy ez a "tesója" ez nem fog eltűnni, hanem itt marad. Az első szopinal nagyon kiakadt szegénykém. Kérdezte, mit csinálok, meg mondta, hogy fogjam meg a kezét, hát borzasztó volt. Meg ha az apja böfiztet, akkor őt is mindig fel kell venni... hat remélem, hogy azért lassan feldolgozza a dolgot.

Caramel: az én gyerekem is átlagos szerintem :)

Hogy vagytok? Remélem mindenki jol van!
Puszi

linhbaba
 
 


Nor, szerdán korán reggel kell mennem az uh miatt, úgyhogy 7.30-ra megyünk, utána lesz a ctg + a dokimmal is szeretnék konzultálni. lehet még ott leszünk 10-kor, attól függ, hogy mikor sikerül a dokimhoz bejutni... te a szülőszobánál leszel? majd arra sétálok néha-néha, ha sokat várakozunk:) a flowmetriáról nem tudok semmit, csak emlitette a szülésznő, hogy az is lesz...

Bea: szeirntem is a gyerekdokit kérdezd meg a gyulladt körömággyal kapcsolatban, de ahogy Linh is irta, a kamilla jó lehet rá! tényleg gyönyörű a kislányotok és milyen sok haja van:)

Caramel: otthon vagytok már? dobj pár sort, hogy teltek a kórházas napok, minden infó érdekel:)

Georgia: nálatok mi újság?

Linh: ne aggódj, ez most biztosan nehéz időszak Marcinak, de ha bevonjátok mindenbe, akkor ő is hamarabb elfogadja a helyzetet. lehet, hogy most apásabb lesz, próbáljatok külön csak rá forditani egy kis időt, az is segithet!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok

A korom gondok megoldótttak 2x bekendtem alkohollal amit a koldokre katunk és helyre jott meg kifakadt a genny azóta semmi gond ja és nem adok rá kis kesztyut.A nagymamák teljesen kikészitenek állandóan azzal kínoznak hogy jobban oltoztessem fel Lénát szegénykém meg már teljesen ki van pattogva.A lakásba amugy 24-22 fok kozott mozog .Szóval mondtam hogy be lehet fejezni a dolgot !

Linh:Egyet értek oroszlánnal szerintem is minden rendben lesz ,foleg ha igy bevonjátok MArcit.
Mi semmi ilyen vitamint nem kaptunk,mondták hogy valami D vitamint is szoktak adni,de azt sem kaptunk.
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Oroszlán, jó lenne találkozni! Próbálok előbb odaérni, azt tervezem, hogy 9 – ¼ 10 körül elindulok itthonról, aztán forgalom-függő, hogy mikorra érek oda. A szülésznőm elvben reggel 7-ig van, de azt mondta, megvár, ha nem lesz nagyon fáradt. 8-ra hívott volna, de az a legrosszabb időpont forgalom szempontjából, innen a város másik végéből. Mondtam neki, hogy menjen haza, más is rám tudja rakni a ctg-t, a dokim pedig ügyeletes lesz, de nem élt a lehetőséggel, igazán nem is értem, miért. Azért sietek. Ja, és igen, a szülőszobánál leszek.

Linh, én is biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok oldani ezt a kezdeti féltékenységet, de tudom, hogy ez nem könnyű.
Még dolgozom, mert általában itthonról el tudok intézni mindent (gyakorlatilag semmit, mert nagyon kevés a munka), csak csütörtökönként kell bemennem, mert akkor megbeszélés van. Ezen a héten bemegyek kedden is, hogy át tudjam adni a dolgokat azoknak, akik majd folytatják, ha én már nem leszek. Szerencsére nem egész nap kell bent lennem, hanem csak addig, amíg dolgom van. Így megúszom a táppénzt, és az idő is jobban telik.

Caramel, már otthon vagytok? Nálatok is nehezen megy a tesó megszokása? Én is szívesen hallanék a kórházról minden fontos infót!

Bea, örülök, hogy rendeződtek a köröm-gondok! A nagymamákra meg ne hallgass, tudod te, hogy mi a jó a saját gyerekednek! Bár tudom, hogy elég bosszantó tud lenni az örökös piszkálódás.
Vendég
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Nor: szerintem van esély találkozni, mert a dokim műt 8-tól 9-ig és meg fogom várni, mert nem akarok külön azért bemenni még1x a kórházba, hogy vele is konzultáljak. ha végeztél esetleg nézz el Lintner irodája felé:) fogalmam nincs mennyit kell várni majd...

Bea: örülök, hogy megoldódtak a köröm gondok:) a nagymamákkal kapcsolatban ne törődj azzal mit mondanak, amit hasznosnak vélsz fogadd meg, amit nem, engedd ki a másik füleden (azt szokták mondani, ezrét van két fülünk;)

Többiek, mi újság veletek???

Kép
oroszlán
 
 


Fenebe, az elobb irtam egy tok hosszut, es eltunt:( Itthon vagyunk, minden szep es jo, es a korhazrol szedrem ossze nektek infokat. Nekiugrok ujbol egy uj hsz-ban, de ha az is eltunik (gondolom, telefonrol hosszu volt), nem tudom, gephez mikor jutok legkozelebb...
caramel
 
 


Eloszor is, Linh: igen, Dani is atlagos baba szerintem:))) En csak a 4 kg felettiekre mondanam, hogy nagyok, pl en annyival szulettem.
Korhaz infok: amit mar irtam, mindenki rendes es segitokesz volt, es a csexsemosok sem olyan morcosak:))) A szoba 6000 ft volt. (elkuldon, es folyt kov)
caramel
 
 


Babanak ruhat nem kell vinni (csak a hazamenost), sapit is adnak. A kaja nem veszes, viszont eleg keves:), tanyert adnak (kiv reggeli vacsora, de ahhoz nem szukseges), ugyhogy eleg poharat es evoeszkozt vinni. Kell szalveta es WC papir meg. Babanak vigyetek meg: pelusokat, popsikremet, popsitorlot, es a hintoport majd, amit a gyerekorvos irt fel, es apuka valtja ki.
caramel
 
 


A baba-tologato kocsikon van legzesfigyelo, az AngelCare valami helyi szponzor lehet, akciosan meg lehet vasarolni ott helyben nehany termekuket. Mi volt meg... Hazajovetelkor nem kaptunk termekminta csomagot:) Pedig abban multkor tok jo cuccok voltak... Mi volt meg... A baba 24 oraban veletek lehet, kiveve reggel 7-9 (vizit es vizsgalatok a csecsemoosztalyon, zart ajto mogott), rs este 7-1/2 9-ig (furdetes, szinten zart ajtok mogott) A cukros vizhez adnak cumisuveget, mi egybol attoltottuk a sajatba. Szerintem csak az ejszakara leadott babakat itatjak ebbol, nappal a fenti ket idopont alatt sosem fogyott belole, szerencsere.
caramel
 
 


Na, talan ennyi volt, ami eszembe jutott. Van meg kerdes?:)))
caramel
 
 


Caramel, de jó, hogy otthon vagytok és minden rendben:) köszi a sok infót!!! a légzésfigyelőt már kifigyeltük a párommal a múltkor és talán a szülésfelkészitőn is emlitette a szülésznő, hogy használják a kórházban is. legalább gyakorolunk egy kicsit, vagyis én, mert kaptam kölcsön itthonra is egyet, az is angelcare, meglátjuk, hogy beválik-e... (a Sejtbank is vmiféle szponzor lehet, a szülőszobák felújitását biztosan támogatták, és előadást is tartottak az egyik szülésfelkészitő előtt:) cumisüvegből én is viszek sajátot, bár keveset szeretném használni és ha lehet, akkor csak sima vizet tenni bele:) te itattad a kisfiadat szopizás után? húú, asszem kezdek izgulni:):):)

Kép
oroszlán
 
 


Nem, én nem adtam neki soha a cumisüvegből, tudjátok, én szoptatás párti vagyok:) Néha megnéztem, hogy amikor elvitték, fogyott-e belőle (ergo hogy a csecsemősök itatták-e), és nem láttam, hogy fogyott volna. Ezért feltételezem, hogy csak azoknak a babáknak adják (a "tudtod nélkül"), akik ott maradnak a csecsemősöknél éjszakára, és valamivel meg kell mondjuk nyugtatni, vagy nem tudom, lehet, hogy olyan is van, aki nappalra is ott hagyja (???), hogy tudjon nyugodtan pihenni, és akkor ugyanez. Amúgy szerintem ahogy mi áttöltöttük saját cumisüvegbe, ha ekkor a lötyit kiöntöm, és vizet töltök bele, a kutya nem veszi észre, nem hinném, hogy megkóstolják, kinézetre meg ugyanolyan:)
Sok mindent fognak ám mondani, ami első gyerekesként majd tökre összezavarhat, mert hitelesnek tűnik (még akkor is, ha pont ellentétes egy másik hitelesnek tűnt infoval), de úgyis az lesz, hogy kialakítjátok a saját elképzeléseteket, véleményeteket, azt, amit és ahogy jónak láttok, és úgy fogjátok csinálni. Én valószínűleg már azért kezelem ilyen "lazán", mert ezen a zűrzavaron túl vagyok, és van saját véleményem, és nem zavar meg az, ha pl. a csecsemős azt mondja, hogy szoptatás közben büfiztessem gyakrabban a gyereket - mert én nem büfiztetem egyáltalán ha-ha-ha:) stb.
caramel
 
 


Sziasztok!

Linh, Marci biztosan ügyesen megszokja majd Danit, csak még nem érti a helyzetet. Lehet nem hiszed, de én emlékszem rá, mikor anyáék hazajöttek hugommal a kórházból, 3 és fél éves voltam akkor. Nagyon csalódott voltam, mert hugi mindig csak aludt, meg evett, meg sírt, én meg azt vártam, hogy majd együtt játszunk :D Szerintem Marci is valahogy elképzelhette, hogy milyen lesz majd, ha megszületik a kistesó, és biztos nem erre számított.

Caramel, örülök, hogy már otthon vagytok, és minden rendben!

Tegnap voltam megint NST-n, alig akart megmozdulni Zsoltikám, hiába noszogattam, meg ahogy összehasonlítottam az előző két NST-s papírt, a szíve is lassabban vert, lehet hogy aludt volna, vagy már annyira nincs helye, nem tud mocorogni. Ma is inkább csak kinyomkodja magát, ami néha eléggé fáj, meg olyan kis nyugodt.
Apa ma szabin volt, így el tudtunk menni vásárolni, megvettük azt a néhány dolgot, ami még hiányzott, úgyhogy most már bátran kibújhat, megvan a műtősruha, a szopis melltartók, meg a plusz lepedők a kiságyba. Egyedül a kifőzést nem csináltam még meg, de majd holnap, hacsak nem megyünk szülni az éjjel, mert én holnap szeretnék szülni :) Ez volt a terv, ma ugye tizedike van, remélem néhány napon belül kibújik :)

Kettős érzésem van egyébként a szüléssel kapcsolatban, egyrészt nagyon szeretném már, hogy kibújjon, hogy meglássuk, megpuszilgathassuk, meg ilyen furcsa izgalomban vagyok, minden este elgondolkodok, hogy ugyan holnap este hol leszünk... Másrészt szeretem érezni, hogy mocorog, hihetetlen, hogy mindjárt itt a kiírt időpont, meg egy kicsit tartok is a szüléstől, (vagyis ez nem jó szó, de valamit hasonlót érzek...) Más is van így?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Sajnos nemtok vissza olvasni remelem hamarosan tudok, es irok nektek.

Bresbea
Nagyon szep a bebi a foton, olyan edes!!

Nalunk van tejcsi de csak 3 etetesre, amugy fejem geppel magamat, es mellette tapszerrel potolom.
A noverem van kint nalunk szombat ota, de csutortokon megy haza.
Igy ejszaka 3kor felebresztem, es segit nekem, foglalkozik a Viraggal, eteti, stb reggelig tudok aludni.
Sokat nott a kislanyom, holnap megyek kontrolra reggel fel10re a gyerekorvoshaoz a korhazba.
Meg mindig hasfalyos, de mar jobb mint volt.
Annyira imadom!!
Mindenkinek hatalmas puszi!!
Majd jovok ha tudok igerem, de most meg nemtudok mert vagy etetek, vagy fejek, vagy faj a hasa es dajkalom, vagy takaritok, vasalok fozok stb!!

Puszi mindenkinek!!!!!

Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

CSak gyorsan jól vagyunk itt ott hasi fáj.Az etetést próbálom betartani a három órákat de nem mindig sikerul.

Mit gondoltok elég ha 15 peret szopizik?Tegnam 30 ml evett ahogy lemértuk de van olyan hogy 25 percet is eszik.

A melleim kivannak sebesedve valami jó tanács?

MA megyunk a szurira :shock:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Bea,jaj de édes Léni és az a masni :D !!!
Elég lehet a 15-25 perc is,mert annyi idő alatt is simán ki tudják szívni az adagjukat,nekem mindkét lány ilyen gyors szopizó volt :lol: .
Sebes cicire: anyatejjel bekenni,hagyni megszáradni vagy Bepanthen vagy Garmastan kenőcs.De,ha a baba jól kapja be a cicit,akkor a cici is hamar hozzászokik az igénybevételhez és elmúlik.Végső esetben bimbóvédő.

Oroszlán,Nor mi volt ctg-n,dokinál?
Mi is ma megyünk fel Pestre a szülésznőhöz,kíváncsi vagyok mi újság odabent,tegnapi ctg jó lett.

Caramel,jó hogy otthon vagytok!Jól telnek a napok?

Knzs,én is így vagyok,csak nekem ezek a vesegörcsök rontják el kicsit a végső várakozás izgalmát.De egyébként tényleg ez is olyan jó,engem az se zavar,hogy már naponta százszor kérdezik,hogy nem bújt még ki,mikor érkezik és hasonlók :lol: .
Keményedések vannak bőven,alhasam is fájdogál,de Ármin kimondottan kis ficánka vagy akkorákat nyújtózik,hogy folyton majd bepisilek :lol: .

Georgia,de jó,hogy tud segíteni a nővéred!Hasfájás:szorítok,hogy Virág hamar kinőjje!

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Sziasztok!

Oroszlán, mi volt a ctg-n és uh-on? Kb. 11-kor végeztem, elnéztem Lintner doki irodája felé, de sajna senki nem volt ott. Mikor mész legközelebb? Én 1 hét múlva fél 11 körül.

Caramel, köszi az infókat. Akkor nem is olyan vészes a helyzet a kórházban! Sebed hogy van? És a lurkók?

Zsuzsi, én már egyáltalán nem szeretem ezt az állapotot, nagyon szeretnék már szülni! De magától a szüléstől azért én is tartok…

Georgia, örülök, hogy jól vagytok, majd tegyél fel még képeket!

Bea, szerintem is elég ennyi idő szoptatáshoz. Zsombor sosem evett 15 percnél többet és teljesen jó ütemben gyarapodott, pedig 6 hónapig csak anyatejet kapott.

Detti, sajnálom, hogy még mindig vacakol a veséd. Szülés után csinálnak majd vele valamit?

Linh, hogy vagytok?
BPD-ből és TAD-ból lehet súlyt becsülni? Nekem csak ezeket mérték.

A ctg-n minden rendben volt, csak a kórházba eljutni volt nehéz. Hihetetlen, hogy milyen dugó van még 9-10 között is! Több, mint 1 óra alatt értem be…
Flow nem lett volna, csak sima uh, ha nem kérdezek rá. Jól emlékeztem, hogy az előző terhességemnél sem volt, mert ebben az uh-os szobában még nem jártam, ráadásul ezt tényleg nem a saját orvos csinálja, engem pedig régen csak ő vizsgált. Na, sebaj.
Duplán sokkolódtam a vizsgálat során, először akkor, amikor azt mondta a doki, hogy jó nagy gyerek (bpd: 97, tad: 107), ugyanis ettől rettegek a terhességem egész második felében. Zsombit mindig kisebbnek mérték, aztán időre született és ugyan nem sokkal, de nagyobb volt az átlagnál (3650 g, 55 cm). Ezt a gyereket viszont a 19. héttől fogva következetesen sokkal nagyobbnak mérik a koránál. Hááát, nagyon félek, hogy mekkora lesz a végére. Többek között ezért is szülnék már.
A második sokk az orvos második mondatánál ért: „kislány, de ezt gondolom, úgyis tudja”. Mondtam neki, hogy eddig fiú volt. Ezek után elkezdte keresni ennek bizonyítékát, de nem igazán látott a lába közé, annyira szűkös a hely már bent. A vizsgálat végén újra elnézett arrafelé, hátha javultak a körülmények, és szerencsére megtalálta a heréjét. :lol:
Vendég
 


Nor: 10.30 körül végeztem, én is felmentem a szülőszobához és bekukkantottam, szerintem te ültél ott a ctg-nél, de nem volt időm megvárni téged, mert a párom sietett dolgozni és az apukája hozott el minket, aki 1,5 órája kint várt ránk... + nem mertem bemenni hozzád trécselni a vizsgálat alatt... sajnálom, hogy nem tudtunk beszélni :( legközelebb jövő hét csütörtökön megyek, szerintem inkább este 6-6.30 körül, a reggelek mindig elég nyüzsgősek! nem tudsz csütörtökön jönni? szerdán nem dolgozik a szülésznőnk... hallod, jól rád ijesztettek azzal, hogy kislány :D a méretek miatt ne aggódj, azt mondják, hogy a szervezet tudja mekkora gyerkőc fér el benne és mekkorát tud megszülni! arra gondolj, hogy minden rendben lesz és simán megszülöd!!!

Nálunk is rendben volt minden, a mi értékeink:
- bpd: 92 mm
- tad: 98 mm:)
nekünk azt mondta az uh-os doki, hogy nem túl nagy baba, 2600-2800 grammra becsülte a súlyát, ha időre érkezik, akkor várhatóan 3300 körül lehet, ami nekem tetszene is :)

én is kezdek izgulni és a kiváncsiság is elő-elő bújik belőlem. ahogy ott vártunk L irodája előtt és hozták a babákat az anyukák, annyira meghatódtam, olyan kis csöppek voltak, az anyukák pedig olyan büszkék, jó volt látni:)

Dettus: hogy vagy? vannak még görcseid? mi volt a szülésznőnél?

Zsuzsi: örülök, hogy meg tudtatok venni mindent, az jó érzés :) én is menetre késznek érzem magunkat, persze aztán simán lehet, hogy kiderül pár dologról, hogy nincs és eszünkbe se jutott beszerezni, kiváncsi vagyok, lesz-e ilyen :wink:

Georgia: de jó, hogy ott a nővéred és tud segiteni! nekem a párom lesz itthon velem, ha minden jól megy 4 hetet, utána jön a nővérem, ő külföldön él és itt lesz 2 hetet. a párom szinte jobban várja Nóri érkezését mint én (engem azért a szülés maga néha visszafog a várakozásban:), már ki is szemelte május 22-ét, hogy akkor fog megszületni! és azt várja a legjobban, hogy már itthon legyünk Nórival hármasban:) majd küldj friss képeket Virágról (ha nem tudod feltenni, jöhet e-mailben és segitek)!

Caramel: hogy vagytok? mit szóltak a tesók a kistesóhoz?

Linh: nálatok mi újság?

Bea: megvolt a szuri? hogy birta Léna?

Kép
oroszlán
 
 


Igen, én voltam fél 11-kor a ctg-n. Kár, hogy nem tudtál bejönni, engem nem zavart volna, sőt! :(
Szerdán lesz bent a dokim, ezért hívott akkorra vissza a szülésznőm, sajnos a csütörtök nem jó.
Vendég
 


Hat Lanyok, hajra, szerintem is nehez volt a finish nagyon, es en is inkabb tul szerettem volna lenni rajta:)
amugy koszonom a kerdest, nagyon jol vagyunk! Feltem az ejszakai kelesektol, hogy hogyan fogok tudni reggel helyt allni, de egyaltalan nem veszes, nem is vagyok kialvatlan.
Nagyteso tok jo fej, sokszor odabujik a picihez, es szeretgeti. Jo lenne, ha igy is maradna:)
A sebemet sajna meg erzem, foleg alvasbol ebredve, ha kicsit el is gemberedem. Holnap lesz varratszedes, emlekeim szerint utana mar sokkal jobb lesz:)
Linh hova tunt?
Kivancsi vagyok am, ki lesz a kovetkezo:)))
caramel
 
 


Sziasztok!

Dettus:Koszi a tanácsot!A garmastan kenocsot használom éjjel pedig 100 %-os aloevera sprayvel fujjom azt nem kell lemosni.

ZSu Dettus sajnálom hogy igy a végére benehezettek a dolgok,de már nincs sok hátra kitartás!

Oroszlán:Igazi kis hos volt nyekergett egyet aztán aludt tovább mindent eltudtam intézni a betegbiztosítót,szuletési levelet,és még a tescoba is betudtam menni,aztán megáltunk a nagyiéknál ,de az sem keltette fel aludt tovább ugy tetszett neki az autózás,hogy mikor haza értunk kelteni kellett enni.

Ugy hallottam ,hogy Magyarba van valami hasfájásra kicsiknek?MErt nálunk csak espumisan cseppeket adnak.Esetleges lázra mit használtok majd?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: en n nagyon ertek hozza, mert nalunk nem volt hasfajas, de tudtommal edeskomeny teat szoktak ajanlani, es az espumisanrol en is hallottam, hogy jo. Majd Linh megmondja a tutit, ha elokerul:) Nalunk lazra mindig Germicid kupot ir a gyerekorvos.
caramel
 
 


Bea, én 2 szerről hallottam hasfájásra, az egyik az Infacol nevű csepp, asszem gyógyszertárban lehet kapni, a másik pedig talán csak 1 hónapos kórtól adható, az a Gripe Water nevű termék, amit drogériákban (pl. DM-ben) lehet kapni + kérdezd meg a gyerekdokit is:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Tisztára be vagyok havazva itt a 3 férfival... Meg Dani köldöke kedd óta mindig véralvadékos, úgyhogy megint van min paráznom, borzasztó. Nem tudom mi lehet a gond. A gyerekdoki is látta, azt mondta, nincs semmi gond, ez még belefér, de még mindig vérezget és ez marhára aggaszt. Mindegy, ha hétfőn is még mindig így állunk, akkor megint el fogom vinni a dokinőhöz, bár nem tudom, mit lehet ilyenkor csinálni.
Szóval bocsi lányok, hogy nem tudok gyakrabban jönni... :(

Zsuzsi: gondoltam rád nagyon tegnapelőtt meg tegnap, de nem küldtél sms-t, ezek szerint még mindig egyben vagytok? Ha igen, ne keseredj el! Az a legjobb a babának, ha mindene rendben kifejlődik és utána érkezik meg a világba! :)
A szüléssel kapcsolatos félelmeidet nagyon megértem, amikor ott vajúdtam a szülőszobán, elgondolkoztam nagyon, hogy mennyire is akarom én, hogy ez a gyerek kijöjjön... egész jól megszoktam már a "bálnalétet"...

Georgia : örülök, hogy legalább 3 etetésnyi tejed van! Az is szuper! Kicsit nehéz még az eleje, de majd belerázódtok!

Nor: a várható születési súly kiszámításához a BPDre és AC-re van szükség (legalábbis én ilyeneket találtam). A TAD (vagyis transzverzális hasi átmérő) segítségével kiszámolhatod a haskörfogatot (vagyis az AC-t) úgy, ahogy egy kör kerületét is meg lehet határozni a sugarának ismeretében. SZóval kicsit szöszölős, de jó kis matematika feladat! És ha az megvan, akkor közelítőleg ki tudod számolni a súlyt! :) :) (persze csak közelítőleg, mert azért a baba hasa nem szabályos kör alakú, dehát az UH gép is csak közelít). Szóval hajrá!!!!
Ezzel a kislány dologgal... :shock: :shock: gondolom jól meglepődtél szegénykém!!!

Bea: hasfájásra (ahogy Caramel is írta) édeskömény teát szoktak adni - az is jó, ha te iszod, mert kiválasztódik a hatóanyaga az anyatejbe. Meg Gripe Water-t lehet még adni, szerintem az még dm-ben is van. De az Espumisan cseppnek is be kéne válnia. Meg Infacol van még itthon, lehet te arra gondolsz.
Nem eszel puffasztó dolgokat, meg nem iszol szénsavasat? Mert lehet azért fáj a pocija.

Caramel: az ÚJBuda Centerig ugyan nem mentünk el, csak a Camponáig, de már ott se volt Konakion... nem volt szerencsénk. Remélem jól gyógyul a császáros sebed! Az én gátsebem még eléggé sajog...

Oroszlán: nem olyan kicsi az a 3300g, pont ideális!

Nagyon izgulok ám értetek, mindig nézem a telefonomat, hogy lebabázott-e már valaki!

Na, mennem kell csajok, felébredt az uram és meetingje lesz.
Igyekszem jönni megint, amint lehet!

linhbaba
 
 


Linh: nem Ujbuda center, hanem Eleven center:) XI. Rétköz utca.
caramel
 
 


Sziasztok!

Végigolvastam mindent, de most nincs erőm reagálni, hosszú volt a mai napom.
Nem szültem meg még, pedig tegnap egész nap azon gondolkodtam, hogy hátha beindul... Este is így feküdtem le, aztán mikor hajnal 3-kor felébredtem, nyugtáztam, hogy egyben vagyunk, szülésindulásnak semmi jele.
Úgyhogy ma reggel szépen elmentem NST-re, meg a dokim is megvizsgált, és csinált flowmetriát is. Minden rendben azt mondta, a méhszájam továbbra is 2100-as, a flow a múlt héten 2,9 volt, most 1,96, a lepény meg mostanra már III-as érettségű. A doki annyit mondott még, hogy szerinte a hétvégén nem várható a baba, de ha mégis, akkor menjünk, és riasztják. Igazából azt is mondhatta volna, hogy vagy lesz eső, vagy nem... :D

Ma végre kifőztem a dolgokat, meg még most pakolászok egy kicsit, mert holnap reggelre bejelentkezett a védőnő (jeeeeeeee, alig várom.... :D). Mondjuk már ideje hogy meglátogasson, egy hónapja szabin volt, de újdonságot nem hiszem hogy mond majd, amit akartam már megkérdeztem mástól, meg elintéztem.

Szóval, csajok, kitartás, nemsokára megszületnek a babáink, a hasfájós csöppségeknek kívánom, hogy minél hamarabb kinőjék, Linh, nektek pedig remélem hamarosan helyre jön a köldökcsonk!

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Linh, erre a számításra én is gondoltam, mikor hazafelé jöttem az uh-ról, de itthon, amikor utánanéztem, úgy olvastam, hogy a TAD a mellkas átmérője, ezért letettem róla. De ha te azt mondod, hogy a hasé, akkor elhiszem, és ki is számoltam belőle az AC-t és ebből a súlyt, ami 3500 g. Teljesen el vagyok keseredve.

Ma megint dolgozni voltam, a bokáim, lábfejeim, mint a lufik. Nagyon fáradt vagyok és rosszkedvű.
Vendég
 


Linh, Zsombornak kb. 1 hét után esett le a csonk és utána neki is jó darabig vérezgetett. Szerintem még nem telt el olyan sok idő, hogy ez baj legyen, de ha úgy nyugszol meg, akkor menjetek el orvoshoz. Biztos nem lesz baj, ne aggódj!
Vendég
 


ez a koldokcsonk dolog nekunk is igy van még már le esett de még ahogy gyógyul még mindig olyan nedves vagy milyen olyan sargas meg itt ott egy picit véres naponta 3-4x er kenem.mi kedden megyunk orvoshoz,de en azt hittem ennek ido kell még begyógyul.
az ejjelunk syornyu volt állandóan cummog óránként enne már ugy fáj!
puszi kitartás

ja és jon a hidegfront remélem hou babát!! :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Caramel: nekem csak annyi maradt meg, hogy XI.ker.... na majd még próbálkozom.

Zsuzsi: azért remélem nem vagy elkeseredve. A babának az a jó, minél tovább vannak benn, mert így érik még az összes szervük a kinti életre. Ráadásul ahogy látom, már csak 1 hét és itt a terminus, szóval szerintem napokon belül szülni fogsz! Úgyhogy sokat pihenj!

Nor: a TAD az a transabdominal diameter szerintem, és a 3500 gramm az nem olyan vészes! Még 2 hetet lesz benn, az plusz 200gramm már csak. Még ez a becslés egyáltalán nem pontos és inkább felfelé téved! Marcit a 38.heti UH 4100g-ra becsülte (104es volt a BPDje) és 3600g-mal szuletett. Szóval NYUGI!!!
köszi a köldökcsonkos infót!

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: