Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi
Ez lúdtalp szerintem. Az egyik csoporttársam kisfiának volt ilyen, most 3 éves lesz, kezdi kinőni. Valami Supy cipőt kell hordania. Nem gáz, kicsit másabb, mint a Siesta, de jó! http://www.supy.hu/

Mónit pusziljuk, gyors felépülést kívánok nekik!

Ági
Sok sikert a vizsgához!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


hahó,

most értünk haza. Végülis jött Zsuzsi is. Sajnos Eszterkét nem láttuk, épp vért vettek tőle, és hát elhúzódott a dolog.
De Móni jól néz ki, már szépen jön-megy.

Ági, ajándék ötlet: Barbara és Allan Pease: Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő? c. könyv. Nagyon jó, vicces, de ugyanakkor tényleg elmagyarázza a férfi és nő közti különbségeket. Szerintem kifejezetten jó ifjú párnak adni :lol:

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Szaladgálások közepette:

Eszterke javulásának nagyon örülünk,remélem Móni hamarosan jelentkezik egy szülés beszámolóval és képekkel a picúrról.

Ági, jó szórakozást a lagzihoz!Szilvi által javasolt könyv jó ötlet,mi pénz mellé tavaly egyik helyen adtunk gyönyörű képkeretet egy másik helyen meg albumot, érdekes módon senkitől sem kaptak ilyesmit és úgy örültek neki.

Szombaton nagy buli lesz nálunk, apa szervezi, de nekem is akad tennivalóm bőven, takarítás, kert rendbetétele már megvan, este nekilátok a sütiknek, holnap vásárlás és d.eműkörmös.
Ma a tesóm barátnőjével meg Márkkal Pesten rohnagáltunk.
Hétfőn megyünk a magánbölcsit lefoglalózni és Márkot beiratni.

Szép hétvégét mindenkinek,


puszi

Kata

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 

 
 

Sziasztok,

Judit, köszönjük, hogy eljöttetek, nagyon örültünk a jó társaságnak :-)
Petra egy tüneményes kislány, mint egy kis angyal, olyan szép :-)

Ági, jó szórakozást a lagzira!
Amit Kata és Szilvi írt, jó ötletek.
Sok sikert a vizsgához! Hány van még hátra?
Nekem olyan rossz érzésem van a panel miatt, hogy milyen jó lenne Zsófinak, ha minden nap úgy szaladgálhatna, játszhatna kint a kertben mint a nagyszülőknél. Bene is elhiszem, hogy élvezte a homokozót, hintát. Zsófi imdája ezeket. NA, a homokot én kevésbé. :?

Szilvi, ne aggódj, az ortopéd cipő biztosan gyorsan helyrehozza majd Csabi lábát. Lényeg, hogy időben felfedezték a bajt.

Kata, jó szórakozást hétvégére! Hány vendég lesz? Ne vidd túlzásba a készülődést, jó?

Mi jól vagyunk. Zsófi jár a napközibe heti 3-szor, egyébként igyekszem vele hasznosan tölteni az időt.
Miki péntek-szombat csapatépítésre megy :? Hívtak engem is, de nem megyek, mert nem szeretem az ilyen erőltetett dolgokat, nem tetszett a program sem. Szombat este viszont ismerősökhöz megyünk kerti partyra.

Móni tényleg szuperül nézett ki a kórházban. Kár, hogy Esztert nem láthattuk. Reméljük, ma már kiengedik őket és tud hozni képet róla.

Jaj, szaladok, mert odaég a padlizsán (padlizsánkrémet csinálok), és be kell még tennem a helyébe az epres-fehér csokis muffint.

Szép napot!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Kata
Örülök, h bejött az új serpenyő

Zsuzsi
Semmi gond, tudom, h eddig, hol ti, hol mi voltunk betegek. :( de majd dobj egy sms-t ha jössz. Dani most hétfő, csütörtökön van CSANA-ban így azt hiszem pont elkerülik egymást.

Judit
Jól hangzik a gyereknapotok.

Szilvi
Hát igen gyereknap nem szabad ilyen helyekre menni, pedig nagyon csábító.

Biztosan rendbe jön Csabi, mondjuk furcsa mert ilyenkor még nem szokás lúdtalpasnak nyilvánítani, mert még változik sokat. Mi is nemrég voltunk Danival neki csak azt mondták, hogy hátul kérges cipő, no harántemelés és +D vitamin mivel kicsit görbe a lába. ...nyugi biztosan szépen rendbe jön. És már tök szép Supy-s cipők vannak. A Szamos is gyárt supináltat.
Köszi az infókat Móniról és Eszterről ezek jó hírek, reméljük nemsokára otthon. És Dávid vajon hogy van?

Vick Köszi a linket a lányomnak meg pont ilyen supinált cipő kell.

Kata
Jó készülődést :D remélem mindennel kész leszel :D :wink:

Nekünk gyereknap jól telt kicsit mindenki elfáradt :D
Szombaton mentünk ki a Városligetbe (akkor még nem volt tömeg) és egy rakás pénzt ott hagytunk kukoricára meg lufira és ilyesmire. Ráadásul birngával mentünk és hazafelé elkapott minket az eső. Lili csodaszép szárnyas lovacskája meg jól kidurrant itthon miközben próbáltuk volna letisztogatni. Volt nagy sírás.
Vasárnap Piliscséven voltunk a kalandpark nyílt napján. Volt kisvasút, lovaglás, agyagozás, fa várban lehetett szaladgálni, volt kürtős kalács sütés…nagyon élvezték. Közel nem volt akkora tömeg, mint Pesten bárhol, de sajnos a lovagláshoz és a kajáért itt is sorba kellett állni.

Amúgy Dani már jól van szerencsére. Héten már volt CSANA-ban.

Munka az egyik ugrott, pedig befutóban voltam, de a második egyben végleges interjú előtt felhívtak, hogy munkaerő felvételi stop van és így nem tudják folytatni a felvételi folyamatot….az összes többiről meg mély csönd van. Ahhoz képest, hogy vissza kellene venniük, nem nagyon villantottak semmit.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok,

Hazajöttünk, mindenkinek köszönöm a gratulációt, az sms-eket, hívásokat, és egyáltalán, hogy gondoltatok ránk és aggódtatok értünk.

Végül úgy döntöttek, hogy elég 1 hetes antibiotikum-kúra, és "szabadon engedtek".

Zoli még két hétig itthon lesz velünk. Utána valószínűleg a bébiszitter csaj segítségét kérem napi 2-3 órára, a gyerekágy idejére.

Én teljesen jól vagyok, jól is voltam, a császármetszés nem volt kellemes (az érzéstelenítést nagyon utáltam pl.), és fájt is persze, de jóval kevésbé viselt meg, mint Dávid születése.

Eszter pedig erős, nagy baba, és úgy tűnik, flottul átvészelte a gyulladást.

Dávid kitörő örömmel fogadta, simogatta a fejét, ilyesmi.
Persze meg van zizzenve, és valószínűleg nem lesz könnyű kialakítani a közös "napirendet."

Majd még jelentkezem,
Puszi
Móni
monke
 
 


És az első itthoni kép - ígérem, majd készülnek jobbak is. Eszter a nagyszobában egy párnán, orrán elvakart sebecske:)

Kép
monke
 
 


Móni, nagyon örülök,hogy már otthon vagytok!
Sokat gondoltunk rátok valóban, valamennyit biztos ez is segített...
Látok Eszterkében azért Dávidkát rendesen...
Neked gyors felépülést és sok tejcit, nyugodt gyerekeket,gyors összehangolódást kívánok.


puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Éljen, éljen!!!! Nagyon örülök, hogy hazaengedtek Titeket Móni, minél zökkenőmentesebb összeszokást Nektek!!! Dávid bátyus lett, Istenem, annyira nagy dolog ez azért :) Biztos nagyon jó tesók lesznek, ha az eleje nem is lesz könnyű!
Eszter nagyon-nagyon édes kis manó (irigykedem, hogy van egy ilyen gyönyörű csöppséged!), már nem is újszülöttnek néz ki, olyan szép kitisztult a bőre :) És tényleg hasonlít Dávidra :)
Mindig nagyon várom majd a beszámolóidat :)
Aztán ha lehet majd látogatni (nem siettetni akarlak, csak tartsd evidenciában :wink: ), szólj!!! :)
Szopi hogy megy? Köldökcsonk? :wink: Mesélted a múltkor, hogy Dávidnál nem tudtad csinálni, mire tudtál mozogni, addig leesett neki :wink:
Sok puszi Nektek!!

KépKép
gigilina
 
 


Móni, jaj, de jó!
Istenem, milyen gyönyörű! (Kicsit meg is könnyeztem a képet.) Tényleg nagyon hasonlít Dávidra.
Dávid óriásit nőtt a szememben, olyan igazi nagyfiú már, most hogy testvér lett :-)
Vigyázzatok Magatokra és jó összeszokást!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Jó reggelt! :)

Móni: de jó, hogy otthon vagytok! Eszter micsoda nagylány már most! :) Dávid pedig nagyon aranyos lehetett, gondolom nagy melegség töltött el! :) Az az igazság, hogy egy picit én is irigykedem. Olyan, de olyan boldogok lehettek most, s tényleg hatalmas dolog, hogy Dávidnak már testvére van!

Csatlakozva a többiekhez én is nagyon várom a beszámolókat és a startpisztolyt! ;)

Kívánom, hogy a lehető legzökkenőmentesebben alakuljon az összeszokás!

Szép napot mindenkinek! Nem tudom, hogy tudok-e még ma jönni, ha nem, akkor szép hétvégét is!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok!

Móni ne aggódj, minden rendben lesz, mindenki fog kicsit igazodni egymáshoz és nem lesz gond, persze kicsi idő kell, mire összeszoktok, de menni fog! Gyönyörű baba! A legjobb dolog, mikor eggyel nő a család. :D

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok,

Kata, Boldog Születésnapot kívánok!


És egy szép, nyugis, ünneplős hétvégét hozzá:)

köszönöm a FB-n a gratulációkat, Vick, neked meg a bátorítást. Egyelőre kaotikus a helyzet, de Dávid még mindig örül a kistesónak, és engem sem utasít el. Csak összerázódunk.
Szoptatok, jön, odasimul, átölel és a baba fejét simogatja:) Persze fel van pörögve, alig eszik, akaratos stb. Ha Z. visszamegy dolgozni, nem lesz könnyű.:)

Kérdeztétek, hogy mikor lehet minket meglátogatni. Pár hét múlva mindenképpen.

Nagyon örülnék, ha minél többen eljönnétek!

Sőt, :oops: igazából most segítséget is szeretnék kérni.
Z. itthon van június 20.-áig. Utána egy hétig minden nap jön a bébiszitter. DE: még mindig marad két hét a hathetes kontrollig, amikor nem szabad emelnem egyáltalán.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy be leszünk zárva a lakásba.

Ha abban a két héten valaki ráér, és meglátogat, úgy, hogy le is tudjunk menni egy-két órára a gyerekekkel, nagyon hálás lennék.

Aki már járt itt, tudja, hogy van szép árnyékos játszótér, hatalmas park, lehet kismotorozni stb. Ja és cukrászda 8)


Jó hétvégét!

Puszi
Móni
monke
 
 


hahó,

Móni, nagyon örülök, hogy otthon vagytok. Tök jó, hogy Dávidka ilyen jól viszonyul a húgocskához.
Persze, hogy segítünk! Szívesen bevállalom a sétát, főleg cukrászdával :lol:
Addig majd még telefonon megbeszéljük. Majd szervezünk egy ügyeleti rendszert :lol:

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Ha ott laknék Móni, minden gond nélkül bevállalnám a dolgot, sajnos innen segíteni nem tudok. :( :( :(
Pedig biztos Vincus is örülne egy velekorú gyerek társaságának.

Az a legjobb, hogy Dávid így viszonyul a kicsihez. Addig semmi gond és minden szépen rendeződni fog. :wink:

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Hi!

Monke, mégegyszer gratulálok! Cuki nagyon Eszter!!! :D sajnálom, hogy nem tudok játszóterezni menni Dáviddal. Annak viszont nagyon örülök, hogy sokkal előbb hazaértetek!!!

Puszi Nektek!!!

És üdv Mindenkinek!!! ...aki akaszt kígyót a gyerek nyakába és aki nem annak is :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
friday
 
 


Hé!!!!! Most látom, hogy nincs itt a hozzászólásom, ahol írtam, hogy milyen cuki Eszterke! Gratulálok nektek!

Móni, mi is tudunk menni. Pár napra elutazunk júni végén, de egyébként ok. Egyeztessünk!

Puszi, mindenkinek!
R
34372
 
 


Friday

Nem én akasztottam kígyót, hanem az ovi szervezésében volt ez, ovi idő alatt. Mi ott sem voltunk, csak az óvó néni vitte le őket. :wink:
És üdv neked is! :D

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok,

Kata, nagyon boldog születésnapot kívánok! Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel :-)

Móni, nagyon szívesen segítek, amiben tudok.
Majd beosztjuk egymás között.

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

Nagyon jó az a kígyós kép, Vick, én csak néztem, hogy milyen bátor lányod van:)


Köszönöm, Szilvi, Reni, Zsuzsi!

Nem annyira életbevágó, és nem akarok senkit terhelni, szóval nem kell ide minden nap egy önkéntes segítség:)

Igazán csak arra kérlek, hogy aki úgyis el szeretett volna jönni babanézőbe, az azon a két héten jöjjön, és ne rohanjon haza 5 perc múlva:)

Nálunk még mindig minden rendben - Eszterke diszkréten szól éjszaka, ha éhes, senki nem ébred fel rá rajtam kívül. Nappal is kis cuki, nézeget.
Dávid még mindig simogatja és puszilgatja:)

Azt hiszem, akkor tör ki majd a balhé, ha Zoli visszamegy dolgozni:)

Szép hétvégét,
Sétáljatok meg strandoljatok helyettem is,

Puszi
M.
monke
 
 


Móni
Nagyon örülök, hogy Eszter rendben és ti otthon :D
Természetesen amennyiben egészségileg rendben vagyunk és nem dolgozom még, én nagyon szívesen megyek babalátogatóba/segíteni neked kicsit :D Sőt ha gondolod ebédet is viszek. Régen valahogy így segítették egymást az anyukák.
Eszter annyira édes és olyan szép :D nagyon örülök, hogy Dávid ilyen örömmel fogadja a kistesót. Minden rendben lesz meglátod és jó kis csapat lesznek :D

Vick
A kígyós kép nagyon jó volt :D nem tudom like-oltam e. Anyák rémálma?? Legalábbis a nagyiké. :D Milyen érdekes a mi ovinkba is hozott az egyik ovónéni siklót simogatni :D úgy látszik ez az új divat....

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

Kata! Boldog szülinapot! Mesélj, hogy sikerült a party!

Móni! Olyan gyönyörű Eszterke! Jó, hogy hamarabb hazajöhettetek! Júni 27-én viszem a nagyokat Kőszegre táborba, lesz 2 hetem szabad! Bár személyesen nem ismerjük egymást, én is szívesen besegítek nektek! Látom, Eszter "jógyerek" lesz, klassz, hogy még ilyen kis csendes!

Bocsi, hogy ritkán jövök, de olyan pechesen jártam. Múlt vasárnap levágtam a bal mutatóujjamból egy jó kis darabot, körmöstűl. Azt hittem elájulok. A fiam pont hányt egész nap, miért is ne, hozzá mentem ájuldozni, az meg csak bámult... De már szépen gyógyul. Erre csütörtöktől összeszedtem valami felsőlégutit. 2 napig nem volt hangom, olyan torok és hangszálgyulladásom volt. 3 gyerekkel nagy hátrány!!!! Már csak taknyolok meg köhögök... Meg a fejem fáj 2 napja, persze megint egyedül viszem a hétvégét. (Ja, és még jól meg is jött. Szép a napom!!!) Ennyit a panaszról...

A nagyok készülnek a nyárra, mennek hittan-táborba, rokonokhoz Kaposvárra, Polli remélem bejut az ornitológiai táborba 2 hétre Király-rétre. Dicsekedtem, milyen jó nekem, van már hörcsögünk is? Na, szóval nagyon menő a kicsinél is!
A lányom kiváló lesz, töriből dicsérettel végzi az 5. osztályt. Büszke vagyok rá, sokat hajtott az évben. Jutalmul Alexandra könyvesbolt van beígérve, ott választhat magának egy könyvet, amilyet akar. (Kiröhögték a kedves osztálytársak, hogy egy könyvért hajtott egész évben! Szépen vagyunk, mi???)

Sokat gondoltam a szegény dolgozókra a héten! Ebben a melegben még itthon is szenvedek, hát még Ti!

Megyek, igazgatom a kölköket, meg takarítok, főzők...

Puszi:

Kati

Kép
bfkata
 
 


Hahó!

Túl az esküvőn, összességében jó volt, bár a bulihangulat a társaság nagy részét finoman szólva sem jellemezte, nem értem, miért jön valaki egy lagziba, ülni és meredten bámulni a tányért? És nem csak az idősek, fiatalok is. Na de mindegy, nekem fáj a lábam a sok tánctól és a torkom az énekléstől, én jól éreztem magam :) Bene 11-kor dőlt ki, nahát majd hozok róla képet, ő volt a legnagyobb partiarc! Pörgött-forgott a táncparketten, egyszerűen zabálnivaló volt! :D Volt egy csendes szoba, ott aludt utána a babakocsiban, felváltva vigyáztunk rá :)
Ja és a pénteki vizsgám ötös lett! Szóval minden szuper!

Móni, ránk is számíthatsz!!! 28-án lesz az utolsó vizsgám, szóval szinte tökéletes az időzítés, nagyon szívesen megyünk, egész napra is ;) És amit Fleur is írt, "komatálat" is szívesen viszünk :wink: Ez a minimum, tényleg!!

Kati, jobbulást! Veletek is mindig történik valami :? Remélem a nyár gondtalanul fog telni!!! A lányod nagyon ügyes, borzasztóan büszke lehetsz rá! Az osztálytársak meg hülyék :wink: Amúgy is érettebb gondolkodású a korosztályánál, nem? Én pont olyan lehettem, mint Polli, nálunk sem járt extra ajándék/pénz azért, mert jól tanultunk, egyszerűen az volt a természetes, hogy igyekszünk megtenni minden tőlünk telhetőt.

Na megyek, pihenni, Bene alszik, és hát finoman szólva sem aludtuk ki magunkat... :) Na de megérte! :)

Puszi mindenkinek!
Ági

KépKép
gigilina
 
 


hahó,

majd később még jövök bővebben, de nagy hír van:

Felvették Csabit a bölcsibe! És oda ahová szerettük volna! :lol: :lol:

Szóval szeptembertől bölcsis nagy fiam van! :wink: az egyik szemem sír, a másik nevet...

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Kata
Jobbulást neked!! Gratulálok a hörcsöghöz, majd dobj egy képet róla.

Gigi
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Az a lényeg, h ti jót buliztatok.
Képeket várom..vizsgához gratulálok :D

Szilvi
Gratulálok

Apropó bölcsiről jut eszembe nálunk éppen az a helyzet, hogy Danit sehova nem vették fel bölcsibe..se Miklósra, se Pestre. Pestre azért mert bár elismerték, hogy életvitelszerűen itt lakunk, de nincs lakcímkárty...ha lenne persze azonnal lenne helye...érdekes :roll:
Miklósra meg fogalmam sincs, de az kevésbé is érdekel. Bürökrácia mindenhol..most fellebezés és igyekszem valahogy rábírni a bérbeadót, hogy bejelentkezhessünk én és a Dani

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok,

Szilvi, gratulálok! Ez nagyon jó hír! Ó, igen, nagyfiad lett :-)

Fleur, nálunk M. munkahelyén több gyereket is azért vettek fel bölcsibe a 13. kerületbe, mert ott dolgozik a szülő és vitték a munkáltatói igazolást. Az aztán már senkit nem érdekelt, hogy közben az egyik gyereknek kistestvére is született és az Anyuka közös megegyezéssel távozott a cégtől...
P. nem a 13. kerületben dolgozik?

Ági, gratulálok a vizsgához!
Lényeg, hogy jót buliztatok! Várjuk a partys Bene képeket :-)

Kata, gyere mesélj! Bár a képeket sok mindent elárulnak, de részleteket kérünk!

Móni, igaza van Fluernek, viszünk komatálat is!

Lányok, engem kérlek, hogy a július 4-i hétre "osszunk be" Móniékhoz, mert mi előtte héten megyünk nyaralni.

Jaj, képzeljétek, elromlott szombaton a mosógép, holnap jön a szerelő. :-(Ma reggelre leszakadt az egyik redőny gurtnija, félhomályban ülünk :-( Mi jöhet még? A baj hármasával jár.
Holnap viszik el az asztali gépet, mert újra kell telepíteni és a múlt héten kiment az egyik féklámpám... Nem tudom, ez beleszámít a háromba?

Szép napot mindenkinek!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


SZiasztok,

Móni: én is beszállok ám! Mi nem s tudunk "5" percre menni Hozzátok. :)

Szilvi: gratulálok! :)

Fleur: amit Zsuzsi ír, azt én is hallottam a 13. ker-ről.

Zsuzsi: ez már 3+1, sztem vége. :) Én, a nagy jós! ;)

Ági: igen-igen, én is kíváncsi vagyok a képekre!

S ha még van/lesz hely, akkor minket a Zsuzsis hétre osszatok be légyszi! Mi ugyan csak 4 napra megyünk, de az június utolsó hete, s gondolom lesz mit pakolászni utána, de ha azon a héten kellene menni, akkor a péntek is szuper.

Azt hiszem, megyek elhullok. Szerda estig kettesben vagyunk, így kihasználom az alvásidőt alvásra.

Szép napot Nektek!

Judit

Kép
petra09
 
 


Móni,nagyon szeretnék én is menni, de tőlünk hozzátok eljutnom kb 2 óra...Ha nem is abban a 2 hétben, de a nyáron remélem eljutunk hozzátok.

Szilvi, de jó nektek, kicsit irigyellek...

Ági, de jó lagzi lehetett...Képeket,igen, kérünk.

Zsuzsi, péntek d.u a mi mosógépünk is bekrepált, M kitakarította a szűrűjét, benne volt az egyik triumph fürdőruhám csatja, ki érti ezt, azóta viszont úgy tűnik működik.
Remélem a tieteknek sincs nagy baja.

Szombati buli:Nagyon jól sikerült, kert party volt, Márk sajnos nem tudott a szomszédban aludni, ahogy be volt tervezve,mert a szomszéd csaj estére lebetegedett-akkora Murphy!!!, végül a hálónkba vittük a kiságyát és ott aludt,igaz 1x felsírt, de reggelig aludt, így a karaoke elmaradt,amit a lakásban terveztünk, de ígyis jól sikerült a buli.

Ú, ez a köröm megőrjít, túl hosszúra hagyta a csaj, alig bírok bármit is csinálni vele...Gépelni meg pláne nem.

Márkot ma beírattuk a magánbölcsibe, januárban kezd, nagyon elnyeret a tetszésünket.Képzeljétek, van külön sószobájuk meg fényterápia, télen napi 30 percet benn játszanak.Gyönyörű az udvara, millió játékkal, van bébiangol meg babajóga.Na, ha már egy kisebb vagyon, akkor legalább ennyi...

Na megyek felmosok...

puszi
Fleurék és Juditék is ott voltak amúgy.Köszi csajok még1x mindent!

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Ja és az ajándékaim:Mtől és Márktól arany fülbevaló, apa-fia képes párna és nagy puzzle, a ruci ami rajtam volt és héliumos lufik.Elvileg még a most hétvégi nagy családi ajándékból is bevállalt egy részt.
Kaptam sok virágot,tortákat,utalványokat,fényképtartót,napszemüveget,felsőket,karkötőt stb.
A családi ünneplés majd most vasárnap lesz.


na elhullok,

pusz

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Kata,

Nagyon szép partyt szerveztetek, és istenien nézel ki a képeken! Gratula!!! még további ilyen xxx-et:)

Megértem, egy kétórás útra én se vállalkoznék.

Tényleg, lányok, senkit sem akarok azzal iderángatni, hogy segítségre van szükségem.
Annyira azért nem vagyok gyámoltalan:)

Kati,
Gratulálok Pollihoz, Pollinak!
Az ujjadnak jobbulást, hogyhogy levágtál egy darabot belőle:( úristen.

Fleur, a XIII. kerületes infót én is meg tudom erősíteni. Kolléganőm most ment vissza melózni, kislányát felvették a Dózsa György úton levő bölcsibe (ott az irodánk is). De lehet, hogy szimplán bölcsi- és helyfüggő.
Nagyon kiakasztó, hogy nincs hely, és nem is átlátható, hogy kit mi alapján vesznek fel.

Szilvi,
Veled viszont örülök, hogy sikerült a bölcsit elintézni:) mégy vissza dolgozni?

Zsuzsi,
Tényleg pechsorozat:(

A mi gépünk is elromlott, (nem indult el) de még mielőtt Z. újratelepítette volna, rájött, hogy a legújabb Picasa update nyírta ki. (automatikusan települt rá).

Nem tudom, használjátok-e? egy próbát megér leszedni a gépről.


További szép napot,
Próbálom befejezni a szülés előtt bevállalt fordításaimat:)
és majd jövök még képekkel.

Puszi
M.
monke
 
 


Sziasztok,

Kata, jól hangzik a beszámoló és az ajándékok :-) Tényleg nagyon jól nézel ki a képeken!
Örülök, hogy elrendeződött a bölcsi-dolog. Ha már magán és fizetsz, akkor ez a minimum.
Sajnos a mienk csak családi napközi, nem magánbölcsi és hát azért nem kell tőle sokat várni, pedig a pénzt beszedik rendesen... Szerintem nekünk több játékunk van, mint ott összesen...
Nem tudom, Fleur, Neked mi a véleményed?

Móni, szó sincs gyámoltalanságról, Mi csak összefogunk Értetek és ez így természetes!
Erős felindulásból eltávolítottam a picasa-t. Nem az volt a baj...

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Drága Kata, boldog születésnapot kívánok!
Hová tettél fel képeket?

Móni, mi szerintem nem vagyunk messze. Amikor Bibi született, meglátogattak egy barátnőmék, ők hozták a kaját, itt össze is készítették, el is mosogattak, és nagyon jó volt, hogy nem nekem kellett a gyermekágyi időszak alatt.

Mi is megpályáztunk egy önkormányzat által támogatott helyet a magánbölcsiben. Elvileg januártól még van hely, de még nem kaptunk biztos választ. (ez még odébb van)

Pussz,
R
34372
 
 


hahó,

Voltunk vásárolni, Manó meg bealudt a kocsiban, szóval most van egy kis időm.

Elkezdtem összerakni a Móni-excelt :lol: Beírtam: Zsuzsit, Juditot (második hétre), Renit, Ágit, Fleurt, Katit, magamat. A napokat majd még pontosítjuk. Így 10 napra vagyunk heten. Ez elég jó arány :wink:

Kata, azért az jó, hogy ennyi minden van a magánbölcsiben. Az önkormányzatiban semmi sincs... Vigyáznak a gyerekre, és kész.
Nagyon csinos vagy a képeken, jó, hogy ilyen jól sikerült a buli.

Kati, gratula Pollinak! Ügyes, okos nagylány. Jobbulást az ujjadnak.

Zsuzsi, ez tényleg pechsorozat. Remélem már vége.

Ági, tényleg kérünk képeket a bulizó Benéről :D édes lehetett nagyon.

Ja, kiderült, azért kell az ortopéd cipő, hogy később ne legyen lúdtalpas. "Csekély" 17500 ft, tb támogatással :twisted:

úgy tervezem, szeptembertől megyek vissza dolgozni. Először szabi a beszoktatás idejére, aztán 4 órában szeretnék... de ezt még nem tudja a főnököm...
meglátjuk...

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Sziasztok!

Kati
Gratulálok Pollinak a szép teljesítményért és ne szégyellje, hogy neki a könyv az fontos! Az enyémek is imádják a könyvesboltokat, könyvek mindennaposak a kezükben. Inkább ez, mint a cigi vagy más!
Ujjaddal mi lett végül?

Szilvi
Sok sikert a 4 órás munkához!

Reni
Szorítok a bölcsihez! Hátha összejön!

Zsuzsi
Olyan tipikus! Valami elromlik és mintha vonzaná a többi gépet! :)

Kata
Nagyon jók a képek a FB-n! Biztosan fergeteges hangulat volt! :wink:

Móni
Ez nem a gyámoltalanságról szól, egész egyszerűen erősödnöd kell még, hogy aztán bírjál 2 gyerekkel. Tudjuk, hogy erős nő vagy, de mindenkinek jól jön egy kis segítség.

Fleur
Milyen furcsa az élet azért. Nincs elég bölcsődei férőhely a gyerekeknek, nekünk, akik meg ezen a szakon végzünk, nincs munkalehetőség. Miért nem lehet akkor beindítani több bölcsődét??? Megkérdeznék egy - két okost, aki erről dönt!

Szép napot mindenkinek!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Hi!

Katicat, sok-sok boldog szülinapot kívánok!!! FB-n megnéztem a képeket, gyönyörűek vagytok!!! ...szupi buli lehetett :D

Bölcsi: keresztlányomnak is közölték, hogy túl kicsi még a bölcsihez (1 éves lassan). Mondja tesóm a bölcsisnőnek, hogy tudja hogy kicsi, hiszen ha nagyobb lenne oviba vinné :lol: . Az persze nem tartozik a bölcsire, hogy miért is kell visszamenni dolgozni, hiszen ha lehetne persze hogy maradna vele otthon tesóm ... Szerintem amúgy meglesz a dolog, hamarosan kiderül, volt itt is lakcímkártya gond, de mit tesz ég: hipp-hopp megoldódott ez a probléma :wink: :wink: :wink:

Monke, épp szülni mentél írtam a cseregyerek témában, hogy gimi idejében akkor cseréljük ki a gyerekeinket (ha még itt leszünk). :wink: Kedves nagyon Esztertől, hogy csendben jelez éjjel! Nem lesz gond, ha férjed visszamegy dolgozni, ne aggódj, tesópuszi lesz akkor is 8) :wink:

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi,
sajnálom:( túl egyszerű lett volna, ha nálatok is csak ennyi a gond!
De : óvakodj majd a 3.5-ös Picasától, ha meglesz az új gép:)

Friday,
Benne vagyok a gimis cserében, de ennek az a feltétele, hogy még akkor is éljen még a fórum valamilyen formában:)
Imádom a svájci németet egyébként.
Bár, fene tudja, lehet, hogy "nem adom" - a kórházban döntöttem el, hogy SOHA nem megyek nyaralni a fiam nélkül. Iszonyatosan hiányzott.

Szilvi,
"Kicsit" lehúzásnak tűnik ez a lúdtalpas gyógycipő:(
A négy órás munkát remélem, sikerül elintézni, nagyon jól hangzik.

Excel file...
:oops:
nemár. De örülnék nektek nagyon.

Étel pedig végképp nem szükséges, egyrészt imádok főzni (és kb. az egyetlen házimunka, amit élvezek:), másrészt meg tudjátok, Laci bácsi jó barátom...

Eszterke éjjel jelez, eszik, aztán félálomban emészt és röfög, mint egy sündisznócska:) engem zavar, a többieket hálistennek nem. Nappal alig ébreszthető, elég para. Kicsit még sárga, és nem merem hagyni aludni 4-5 órákat..

Dávidka meg benyalt valamilyen vírust, taknyos és hőemelkedése van. Mi is megkaptuk, nekünk torokfájást is okoz.

Szép napot mindenkinek,
Puszi
Móni
monke
 
 


Friday

Megjegyzem, hogy a magyar bölcsődékben 6 hónapos kortól van felvétel. Tehát az 1 éves már nem is olyan kicsi!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Móni

Én sem hagynám aludni, ha sárgácska még. 3 óra, aztán evés...legkésőbb. Jól csinálod, ne aggódj! :wink:

Szép napot mindenkinek!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok!

Először is Móni, minden elismerésem a Tied, hogy két gyerkő mellett is ennyit tudsz jönni beszámolni! Eszterke nagyon aranyos és tényleg hasonlít Dávidra!

Visszaolvasni nem nagyon van esélyem, kicsit rohanós körülöttem a világ és folyton úgy érzem én is csak rohanok minden után :) Remélem lesz ez majd kicsit másképp is!

A motoros oktatás a múlt héten nagyon jó volt, ahhoz képest, hogy paráztam elmenni, remegett kezem lában első nap, második nap már élveztem, amit csináltam és újra beleszerettem a motorozásba. De arról, hogy saját motorom legyen, még inkább csak álmodozom! Ja, de még mindig fáradt vagyok miatt, mert mind szellemileg, mind fizikailag iszonyú fárasztó volt...

Velünk amúgy minden ok, most hétvégén meghosszabbítjuk egy nap szabival az amúgy is hosszú hétvégét és megpróbálunk kicsit pihenni (úgyhogy megint eltűnök :) )

Maci édes pofa, nagyon sokat fejlődött az utóbbi pár hétben, de a beszéddel még mindig hadi lábon állunk :) A legviccesebb szava mostanság a kakaó, amit úgy mond, hogy KAKA ÓÓÓÓÓ (a kaka után hosszú szünet, majd egy hosszú, nyújtott ó betű :) ) Meg kell zabálni! Hétvégén már bemerészkedett az ugrálóvárba egyedül és még a végén élvezte is, pedig egy hónappal ezelőtt még sírt, és nem is mert bemenni a belsejébe... Szóval van remény, fejlődőképes :)

Megyek, elhullok aludni, csak már hiányoztatok nagyon :)

Puszi nektek!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Móni, szívből remélem,hogy marad ez az összhang és jól elboldogulsz majd a két csöppséggel.Tesós kép van?Úgy szeretnék látni...
Fordítás, na ne, még gyermekágyas vagy.

Szilvi, nagyon rendes tőled,hogy így összefogod a csapatot.Drukkolok a 4 órához.Amúgy önkormányzati bölcsinél nem kikötés a 6 vagy 8 óra munka?Met nálunk ez is feltétel illetve fizetésről is kértek igazolást :-(


Reni,megvagy FB-on.Lányokról rég láttunk képeket.Bölcsi?Csak nem visszamész bankosnak?Vagy más munka?Írjál róla.

Mangora, édes Marci a kakaózással.Ugrálóvár?Kép?Tudod,ez olyan lehet Marcinál,mint tavaly a medence volt Márknál meg nála is.
Nyaralni mentek?

Friday, nahát,mintha csak most vitték volna haza tesódék Ivettet...Bölcsi remélem ott is megoldódik.

Kati,betegségeket sajnálom, úgy látszik nyáron se menekültök.Pollihoz nagy-nagy gratula és könyv miatt ne szégyenkezzen,én is ez a típus voltam mint ő.
Mindig lenéztem az olyan szülőket, akik pénzt adtak/adnak a gyereknek pl. a házimunkáért, jó jegyekért,stb.

Ági,gratula a viszgához és a többihez kitartást.Mulatós Benéről kép,kép,kép.


Mi megvagyunk, a héten tanítványom sincs, de repül az idő.
Márk tegnap óta mondja a saját dolgaira hogy Márké és a tükörképének és fényképeinek örül,ha látja és sikongatja hogy Márk,megzabálom,olyan édi.
Nem tudom, írtam-e de lassan 3 hete tejet iszik reggel és este,vagyis tej+nestlé kakaó.Rögtön a tartós 2,8-as tejbe vágtunk bele, tőlünk messze a bolt a sima tejhez, és félek ilyen melegbe a forralás után megbuggyanna.Márk ugyanúgy megissza,mint a junior italt és panaszunk sincs tőle.
Viszont elég válogatós,most a héten megint sok üvegeset ettünk és alig nyitja a száját, tegnap hőemelkedése volt, gyanítom újabb fogak.

Na megyek,ma őrült fejfájásom van,tuti a szél vagy front,holnap sütiket csinálok hétvégére,szombaton mi megyünk szülinapi buliba a szomszédunkhoz,vasárnap meg anyáéknál lesz családi banzáj.
Szép hétvégét mindenkinek,

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Kata, ez úgy működne, hogy 4 óra a "hivatalos" helyemen, 4 óra pedig bedolgozás a pároméknál. Szóval így kijön a 8 óra.

huszilvia
 
 


Sziasztok,

Végre itt :-)
Három napig csak laptopom volt, de az meg borzasztó lassú lett, mert az asztali gép elivtele előtt az informatikus azt is átnézte.
Jó gyors lett az asztali gép, de pár dolog még hiányzik róla, mert rosszul állította be a srác. Pl. nem a chello-s leeleimet állította be az outlookba, hanem az irodait... :?

Kata, Márk nagyon kis édes lehet! Ügyes a tejjel! Cumisüvegből kapja? Nyaralás után én is belevágok, de addig nem akarok már bekavarni.
Zsófi már vagy 1,5 hónapja egy kanál üveges ételt sem eszik meg. Szerencsére nem is válogat, mindent elfogad.
Nálunk kereseti igazolást nem kértek a bölcsihez, a feltétel a kerületi lakcím és a munkáltatói igazolás volt. Gondolom, kerületenként változik.
Jó bulizást hétvégére!

Móni, olyan jó olvasni, hogy ilyen jól megvagytok :-) Dávid is kis édes lehet, nem csoda, hogy megzizzent a picilány láttán :-)
Mond kérlek, hogy pont annyi energiád és türelmed van, mint ami két gyerekhez kell :-)

Szilvi, sok sikert a munkához, remélem, meg tudjátok beszélni a főnököddel a részleteket.

Kati, gratulálok POllinak!
Kitartást, csak vége lesz már a pechszériának egyszer... Muszáj!

Mangora, jaj, de ügyes vagy a motorozással! Kép esetleg?
MArci a kis kakaós legény, meg kell zabálni!

Kedden voltam Fleuréknél. Dani nagyon kis édes :-) Olyan nagyfiú már!

Mi jól vagyunk, Zsófi nagyon nagy dumás. Egész mondatokat is mond már: pl. Anya, nem eper, alma kérsz :-) Anyaka, gyere, inni kérsz :-) Anya, gyere, hűtő, sajtot kérsz :-)
Ha teregtünk, minden egyes ruhadarabra elmondja, hogy kié, Anyáé, Apáé, babáé. A Zsófit nem mondja, csak mutat magára. Ha öltözünk, szalad a nagy türkörhöz és nézi magát, vigyorog hozzá :-) Tegnap este Miki adta rá az egyik felsőjét, mondta neki, hogy Apa nem ezt és hozta a másikat szekrényből :-) Azt hiszem, elkezdődött a nőcis korszak. A csattokat a tükör előtt próbálja a hajába.
Ma megkapta végre a bárányhimlő elleni első oltást.

Hétvégére utazunk a szüleimhez. Reméljük, jó idő lesz és tud a felfújható medencébe pancsolni.

Mindenkinek szép hosszú hétvégét!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Szilvi, még annyit, hogy ez a cipő azért tényleg lehúzósnak tűnik. Adtak vmi címet is, ahol ki kell váltanod?

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Zsuzsi, igen adtak, fent Gazdagréten van egy cipész, állítólag (az orvos szerint) ők csinálják a legjobb ortopéd cipőket.
Kíváncsiságból megkérdeztem mennyi lenne a cipő tb támogatás nélkül: 87000 FT!!!!! NA EZ LEHÚZÁS! Merthogy kézzel varrják az egészet, egyedileg levették a méretet, külön kaptafa készül hozzá...

szóval szerintem is kissé lehúzás jellegű a dolog... mert ha már van tb támogatás, miért nem ingyen adják???

na, de ha az orvos azt mondja, hogy kell ilyen cipő, a laikus anyuka hogy mondja, hogy áááá, nem kell! nem lehetek biztos benne... szóval ez a legrosszabb, hogy az ember nem bízhat abban, hogy az orvos pl nem "dolgozik össze" a cipésszel...

na kifújtam magam :twisted:

Mindenkinek jó hétvégét, kellemes időt kívánok

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Friday és Edina Grétájának nagyon-nagyon boldog névnapot!

És csajok köszönöm a kedves köszöntéseket itt és a FB-on is!:-)


Szilvi:Így már értem a 4 órát...Hú, ez a cipő, nem semmi...És ugye egy kisgyereknek egy időben nem csak 1 pár kell...

Zsuzsi, imádnivalóan cuki Zsófi, ez az öltözés,igazi nő már most.
Remélem tud a mamáéknál pancsizni.

Szép hétvégét!


puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Szilvi, nyugi, én is megcsináltatnám, csak nem érti az ember ezt az egész ügyet.
Atyaég! 87e ft! Húúú, na, az tényleg lehúzás.

Amikor Zsófinak felírták a terpeszbetétet, elmentem kiváltani oda, ahova küldtek, volt vagy 3e Ft. Aztán az egyáltalán nem passzolt a gyerekre és a védőnő javaslatára vettem azt, amit a gyógyszertárban árulnak, más a gyártó, de a funkció ugyanaz, 500 Ft volt recept nélkül!
Elgondolkodtató, hogy akkor vajon mennyi haszna volt az ortopédorvosnak ebből az egészből?

Azért a másik oldal is ismert: ua. az SZTK, de másik orvos: egyik ismerősünk kislányának most derült ki, hogy macitalpa van és a bokája befelé dől, mondták, hogy ferde talpú cipőt kell hordania, de az nagyon drága és menjen csináltasson ortopéd cipésszel talpat a meglévő cipőire. (Szerintem a kislányon laikus szemmel is látszik, hogy nem egész jól áll a lába.)
Remélem, hogy az eredményt ez a talp is hozni fogja.

Annyira Murphy lenne, ha egész hétvégén rossz idő lenne....

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


A két Grétának nagyon boldog névnapot kívánok!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Itt Debrecenben csináltatott egy ismerősöm a kisfiának ilyen Supy cipőt, valami 8000 Ft volt. Nagyon örült, hogy nem drágább, mint a Siesta pl.. Ekkora különbség lenne Debrecen és Pest közt? Azért azt gondolom, hogy a szemtelenségnek is van határa! 87 ezer!!! Angyalszárnyakból varrják vagy mifene?!

Zsuzsi
Miket nem mond a gyermeked??!!! HA az enyém így beszélne, összetenném a két kezem. Még most jutottunk odáig, hogy végre bólogatja az igent is, nem csak a nemet, így már jobban értem, mit akar. Mond olyanokat, hogy tik-tak, Aaaapci ( apuci), neeee( nem), mammammaam ( ennivaló), isz ( víz), tesz (tetszik), utánoz állatokat és kb. itt ki is merült a tudomány. :lol:
Az öltözést ne is mondd! A lányok is ekkortájt kezdték, mai napig tart. Csak most már minden reggel a kérdés: " Ezt a pólót szeretném felvenni, melyik nadrág illik hozzá?" :D

Kata
Itt önkormányzati bölcsinél csak munkáltatói kell és 4 óra munka elegendő. Nem tudom, ez törvényileg van - e szabályozva.

Mindenkinek szép napot!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Grétácskák! Nagyon boldog névnapot kívánok nektek!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok,
Boldog Gréta-napot!

Mangora,
Pedig egyszerű: itthon ülök kettesben Eszterrel, aki egész nap alszik (vagy eszik). Padlót súrolni valahogy nincs érkezésem. Ezért van időm. Majd 3 hét múlva nem jövök:)

Marci aranyos a kakaóval:) Dávid csak pár szót mond, azt se érthetően.


Szilvi,
Én se azért írtam. Persze, hogy megvenném neki a cipőt.
Ja és érdemes lenne kitanulni a cipész szakmát:)

Ami viszont furcsa, nálunk a 2 doki és a védőnő egymástól függetlenül is azt mondja, korai még a járásukat ellenőriztetni, ha furán járnak, azt még kinövik.
Ugyanezt mondta a konduktor, akihez a szomszéd csaj vitte a kislányát fejlesztőre.

Szóval lehet, hogy Dávid klasszisokkal lúdtalpasabb, mint Csabi, csak nem lett diagnosztizálva.

Kata,
Lesznek képek, csak megint rossz a gépünk:(
Jól tetted a tejet! Magában próbáltad adni neki? Megissza, vagy csak kakaónak?
Nagy dumás lehet Márk:) A tükörképét Dávid is imádja, ha hisztizik, néha elég odavinni a tükör elé, máris örül.


Zsuzsi,
Bízom benne, hogy Zsófi Dávidot is "megtanítja beszélni":-) hihetetlen a kiscsaj.
Én már azzal is megbékélek, ha elég energiám lesz a túléléshez:-).

Eszterke már nem sárga, nem aluszékony, kétóránként eszik, éjjel sír és hasfájós, mint egy klasszikus újszülött:)

Szép hétvégét mindenkinek,
Puszi
Móni
monke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: