Új privát üzeneted érkezett!

barba, nem tudtam kitalálni milyen az a ***fás... amúgy ez olyan gáááááz, utálom az ilyet. :evil:

szegény Samu, jobbulást. :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Barba:nekem a nőgyógyász meg most a doki is mindig azt mondja hogy jajj ne aggódjak már annyit.Aztán volt hogy beigazolódott a gyanum.Általában sosem ismerik be hogy balf@szok voltak.Sokszor félvállról vesznek doglokat.Egyébként örülök hogy javul Samu karja :)

Charlott: én Balut nem mertem állítani,nagyon ritkán fordult elő.Pl mikor "gatyába kellett rázni" :lol: Tehát míg felhúztam a naciját addig a vállamra tettem de a lába a pelenkázóasztalon volt :) Tényleg nem jó ha kihagyja a mászást mert az hangolja ösze a két agyféltekét vagy mi a szösz :D Nálunk régebben ilyen volt,mármint pároméknál,hogy összejött az egész család.Ebédeltünk aztán beszélgettünk.Aztán be kellett menni a fürdőszobába és jött a Jézuska :D Aztán bementünk a szobába,énekeltünk,és aztán egyesével ajándékot bontottunk és örültünk :) Mióta szétköltöztek aztóa nem volt ilyen,de idénre ragaszkodtunk hozzá,hogy olyan legyen mint régen :)

Csigaby:huuu,nem semmi körút akkor :? Nem lehet hogy a foga miatt sír fel Anna? Képet nem küldessz gmailre? :) Nálunk is nézi Balu a tv-t.Nálunk is szinte egész nap megy háttérzajként.Balu is úgy nézi mint Anna. :) Ha valami érdekeset hall lát benne akkor nézi egyébként meg tök jól eljátszik mellete :) Nálunk dettó,kelek én is,bár sokszor fel se állok hozzá mert csak felsír.Ha fe kell álljak akkor általában cumit kap,mert itatni nem merem,nehogy félrenyeljen,mivel ilyenkor ő nincs ébren.Van hogy egy simi is elég.Változó mikor miért sír fel.Nekünk volt sérv,de teljesen elmúlt.Hálisten.Igen,én írtam a mászóhengert. :) Huuu,már meg nem mondom neked hogy honnan rendeltem.Beírtam google-ba hogy mászóhenger és kidobott pár oldalt.És ahol elgolcsóbb volt kiszállítással együtt onnan rendeltem :D 3 nap alatt kihozták :) A miénk Symba mászóhenger.De van egy drágább fajta is,abba van rózsaszín meg világoskék.Mi az olcsóbbat vettük ez 2170 volt és piros színű :) Kakiról:Balunak is általában zöldes barna a kaksija.Ha valami olyat eszik akkor meg olyan színű.Elvileg ha a zöld kakihoz társul nyálkásság,vagy hígság akkor valami gyomorrontás vagy fertőzés van a dologban.Nekem ennyit mondtak a dokik.

Zsu:huuu,lehet ezért a "kegyetlen" éjszaka! Gratula az első fogacskához :) Gabi jól megszenved akkor vele :? Kész állatkert gyerek :lol: :lol: Hát ez jó! :)

Hibernia:én már hamarabb feladtam volna a szoptatást,amennyit ti is küzdötök vele.Hajszárítózva etetés meg ilyesmik.Na meg már ti is 7 hósak vagytok :) Az "előírt" szoptatási időt már teljesítetted :)

Mi ma jól aludtunk.Elaludt negyed 11kor és negyed 7kor kelt először,mármint sírt fel először :D Cumi aztán fél 8kor megint cumi aztán végül negyed 9kor kelt rendesen,már állt a kiságyba és kukucskált felül ki,és dumált :d gondolom hogy nya apa kelljetek már :D Aztán kimentem megcsinálni a kajcsiját,de nem kellett neki alig 50 ml-t evett.fél 11kor evett egy joghurtot,meg most fél 12kor egy kis (50 gr) sütötököt rizzsel.Most a kiságyban ácsorog és kiabál.Aludnia kellene már....
Én ma gulyáslevest meg sonkás sajtos kiflit csinálok :) Gulyásleves már fő.Tésztát meg már csinálnám ha aludna :d apa mosogat :P Tök ari :) Na megyek,megpróbálom megint altatni.Míg ezt írtam már 4szer próbálkoztam :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Most már tuti, megszületett az első fogacskánk :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

tele van a hocipom!!! szo szerint! ez a fejetlenség, ami itt van. Tegnap beharangoztak, h esni fog megint 20 cm ho. Az iskolabuszok nem jarnak. Esett 2 cm! Mi egy dombon lakunk, tegnap direkt az uton hagytam a kocsit, erre befagyott a kuplung, vagy mit tudom én, a kocsi nem indul...
s.orsi
 
 


egész délelott karacsonyi ajandékokat csomagoltam, mert itt mar hétfotol iskolaszunet. Kimenni nem tudtunk, mert vizszintesen esett a ho, ugy fujt a szél. pedig ninc stul hideg. Elisa ma fél7kor kelt, de szerencsére délelott bepotolta... Lehet, h kezd hatni a °uzsonna, mert ma csak fél2kor és fél7kor kelt éjjel...
Kérdés, h fog-e délutan is rendesen aludni?
s.orsi
 
 


Gabinak gratula a fogacskahoz!!!!!!
s.orsi
 
 


Egy?? KETTŐ!!!!!!
B*szki ezt nem gondoltam volna mind a kettő áttört :shock:

Orsi sajnálom..szívás, itt mára napot ígértek erre sik a hó :?

Hibernia sajnálom, azért az tényleg gáz mikor ennyire távol vagytok mindenkitől.. azért 25, 26-án olyan jó "bulizni" a családdal :)

Barba, eza csengő :? Állati dühítő tud lenni

Na lépek, csak el akartam mesélni a hírt :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Gabi akkor kettesével halad? :) na legalabb megnyugodhattok, h volt egy igazi oka a szornyunél szornyebb éjjeleknek!

mindjart kezdek visszaolvasni.
s.orsi
 
 


Két fog egyszerre? Gratulálunk! :wink:

Orsi, ez a havas dolog elég idegesítő. Szerelő kell a kocsihoz, vagy kiolvad? Nagyon értek az autókhoz... :D :oops:

Hibernia, a sok csillag mind-mind káromkodás volt, és simán fás romák jöttek tűzifával. Semmi bajom velük azon kívül, hogy lopják a fát, aztán eladják pénzért, és még akkor is csalnak, közben úgy állítják be, milyen jó vásár ez most neked. :)

Annácskáról én is várom a képeket! Szívás nagy ez a Babilon, a közlekedése pedig még szívásabb. :) Mi Fejér megyéből feleannyi idő alatt beérnénk a Petőbe vonattal. (Délibe megy a vonat) Hányszor jártok egy héten?

Tegnap berágtam Barnusra, mert bealudt, Samu viszont nem, így hátamon hordozva kellett rendet tennem a konyhában. Erre ma engesztelésül hazaindult 2 órával hamarabb... Hát nem kiégett az előttük közlekedő mozdony???!!!??? A vonat is szívás... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


halihó

barba, hülye vonatok. :( volt hogy én is ingáztam, utáltam és mindig órák mentek el... :evil: mondjuk a férjed tök rendes, hogy 2 órával hamarabb hazaindul... :) mik vannak!

zsu, 2 fog? egyszerre? az a komoly. :D gratula!

orsi, szóval a franciák is ilyen ügyesek... :? én mondom, magyarország a király. :D én már komolyan filózom, hogy le kéne lépni, így nem móka itt lakni, hogy kezdem utálni az itt létet, olyan bonyolult minden...

csöpplány, te mindig olyan jókat főzöl, tök irigykedem! :)

no ezt még leírom panaszként: nálatok vannak hobbik? nektek / férjnek? mert engem ez tök idegesít. pill ébred

hibernia
 
 
 


hobbi???? ha ha ha ... mar nincs. Orulunk, ha aludni van ido.
s.orsi
 
 


Ja-ja..kettesével megyünk, a komoly, hogy a felső kettő is nagyn dundizódik...szerintem csatasorba álltak a fogak és most kezdték a tüzelést :D

Én férjemre most vagyok pipa, 2kor volt egy üzleti ebédje/tárgyalása azt mondta utána jön haza.szerintetek????
Na most indul és még bemegy vásárolni... annyira kivagyok tőle, nem baj (bej nem nem tudok mit tenni) ha későn jön de ne ígérje már magát haza..ja és persze ki hívta? Én..annyira nem képes hogy felhívjon..nagyon-nagyon pipa vagyok mr fontoskára :twisted:

Hobbi???? Az van csak alvó üzemmódban nekem..férjem persze élvezi a hobbijait továbbra is, kivéve az elmúlt hónapot de az a meló miatt, ha rólunk van szó inkább a teniszt választja :evil:

Pedig jó ember..legalább is az volt amíg nem szültem neki gyereket :lol:
Kivi vagyok ma estére..tökesz most aludt be :shock: :roll:
Eg yezredév lesz mire fürdi után elaltatom...remélem pár perc és kel... kelteni utálom :?

Na mindegy ez nem az én napom :?

Bocsika.. :oops: majd legközelebb újult erővel és örömmel írok

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


felkelt...legalább a gyerekem tekintettel van rám..most már szép az élet :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


mr fontoska :lol: :lol: :lol: sajnálom, hogy ma is későn megy gabi. :( nálunk is így van, hogy általában én hívom, ha később jön, hogy hol is van pontosan. de szerintem mostanra barnus már megtanulta, hogy ilyet nem szabad. :)

hobbi: szeretek varrni, de most hónapok óta varrok egy játszószőnyeget samunak. nincs idő... :?

hazaért barnus fél óra késéssel, és lefekhettem aludni. micsoda egy órás ajándék pihenés!!! már nagyon kellett.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


na itt

szóval pont ezt akartam, mint zsu... :roll: mondjuk nálunk azért nem ilyen rossz a helyzet, de bennem felmegy a pumpa attól is, ha nyavalyog, hogy óó milyen kevés ideje van a hobbikra. :evil: basszus, ha van időm, akkor én háztartok, takarítok, mit tudom én, szóval az idő 98%-ban, mikor nincs nálam Peti, akkor rámolok, pakolok, ilyenek. hát ez is bazi nagy hobbi. :? de neki kevés ideje van számokat felvenni... :( most ezzel sárkány vagyok?
és persze csomót segít, de mi ketten vagyunk összesen, nincs olyan, hogy fél órára, egy órára átveszi őt a nagyi vagy bárki, szóval ha ő hobbizik, rám marad a gyerkőc... ne értsetek félre, imádom, csak ez tök nem fair szerintem, hogy azért vigyázzak egyedül Petire akkor is, mikor nem dolgozik, mert ő hobbizik... :(
és amúgy jó ő, tényleg megtesz sok mindent amit más apuka nem, csak kikészít ezzel a húúúú, de kár, hogy nincs ideje magára. nem érti, hogy ez erről szól, főleg így hármasban a világ végén. :?
bocs a panaszért, de ez tök idegesít jó ideje...

barba örülök, hogy aludtál. :D
zsu, sajnálom, minek megy még vásárolni? :lol: áh...

hibernia
 
 
 


Csigaby,
jo, h jottél! huuu de razos lehet ez a sok ide-oda ut! a zuros éjjeleket sajnalom, akkor én inkabb befogom...
Igen, volt koldoksérv, de magatol elmult. aztan par napja, hirtelen par orara begennnyesedett, de azota semmi.

Zsu,
én is nagyon pipa vagyok az ilyenért. Mi mar odaig eljutottunk, hogy én szinte soha nem hivom fel, mikor jon, mert csak felhuzom magam. Minden este ugy készulok, h ki tudja mikor jon... és csinalom a dolgom, mintha egyedul lennék...

Hibernia,
nehéz, nehéz, nagyon nehéz az idegenben gyereket nevelni. Nagyon hianyzik a csalad. Potolhatatlan. de én mar belenyugidtam, csak néha van honvagyam. tulajdonképpen sehol sem jo.

Mi a kikapcsolodas szot egyelore toroltuk a szotarbol. Rengeteget dolgozunk a fennmarado idoben pedig itt a 3 gyerek. Akiket egyre tobbet kell ide-oda fuvarozni, stb. Probaljuk a nyaralasokat/teleléseket tartalmasan tolteni. Ennyi.

A kocsi tovabbra sem indul, valszinu csak az aksi merult le... még jo, h véletlenul itthon van a férjem!

Nem tudom van-e nektek olyan forgos esti lampa, ami a plafonra is mintakat rajzol. Ma volt egy idill 10 percunk. Az egész csalad fekudt az agyon, lefektetésnél és hallgatta Elisa monologjat, amit a lampanak mesélt. olllyan aranyos volt!
s.orsi
 
 


Csopplany,
Balu sapkaja annyira aranyos!
Mar all a kisagyban alvas helyett? pedig nem is olyan régen engedted le a racsot! nem semmi egy tempoban fejlodik a mozgasa!

Hibernia,
akkor sem marad Peti par mp-t haton pelenkazasnal, ha adsz neki vmi érdekeset?

Barba,
Elisa is simogat szopi kozben. :) Sot, akkor is, amikor énekelve sétalok vele, mikor altatom. és o is énekel néha.
s.orsi
 
 


Orsi, az ilyen idilli pillanatok kárpótolnak mindenért -gondolom. :) Jó lehetett!

Tényleg, Hibernia, nekünk is lóg játék a pelenkázó fölött.

Á, sír. Első éjjeli szopi...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Na, ez nem volt semmi. Még ki kellett mennem kezet mosni, mert előtte kutyáztam, és nem akartam úgy szoptatni. Közben Samu egyre hangosabban sírt. Ettől Zafír beidegelt, hogy nem tud segíteni rajta, és nekiállt fel-alá rohangálni és csipogni. Barnus kivette az ágyból Samut, de a légzésfigyelőt elfelejtette kikapcsolni... :) Tisztára, mint valami vígjátékban... :lol: Persze totál felébredt, de amint megkapta a cicikéjét (vagyis az enyémet), megnyugodott, és aludt tovább. Húúú! :D

Na, jó éjt!

Ja, azon röhögtem reggel, hogy minden este én írok utoljára, reggel pedig Charlott kezdi a napot. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Igen, gyorsan kezdem is a napot, elsőként az írást! :lol:

Végre gép közelébe kerültem hosszabb időre....Krisz nagyon aktív, sokat van fent és akkor is hangoskodik (sikítozik, rosszalkodik :roll: ) állandó figyelmet követel (elrontottam a nevelést :? :) ).
Párom céges bulin volt, így kettecskén maradtunk estére :( , Krisszel furán éreztük magunkat, szokatlan volt a csendes este....fürdetés is rámmaradt, hát, nem volt könnyű a 7 kg babát tartani 10 percig, de szerencsére Krisz itt nyugisabb volt (szemeivel állandóan rámnézett, mintha kérdezné, hogy apa hol van? :) ) Aztán vacsi után szépen elaludt, de én is elég fáradtnak éreztem magam, így én is lefeküdtem. :)

Barbazso: köszi a mákus guba receptet!!! :wink: Nagyon aranyos vagy, hogy a saját, bevállt, tutu leírást megosztod velünk. Akkor ezt fogom elkészíteni sutyomban 23-án. :lol:
Nagyon állatbarát voltam babázás előtt. Volt is macsekom (teknősök vígan pancsolnak azóta is). De nekem nagyon nehéz volt összeegyeztetni a gyereket az állattal - azért is mert egy helységben voltak. pl: a szoptatáskor a macska is ott állt, figyelt, várta, hogy mikor kerül sorra? Na, én itt paráztam be, mi van ha egyszer elfogy a türelme és ránkugrik? :shock: Így nagyon örültem, mikor a barinőm befogadta, könnyebbé tette az életünket....minden tiszteletem, hogy Te vállaltad babanevelést és állattartást. :D ....gondolom, elhatározás kérdése.... :oops:

Csigaby: örülök, hogy újra jelentkeztél és hogy a kötöttség javuló félben van! :) sajnálom, hogy bkv-val kell utaznod az intézetbe, bár programnak sem utolsó, próbáld pozitívan felfogni a dolgot, hamár úgy is el kell indulni, a baba olyan hangulatot vesz fel, amilyen a mamáé. Ha látja rajtad, hogy alig várod, hogy buszozzál egyet, szerintem ő is rákap erre.
Legalábbis Krisznél zűrös eseteknél bevállik. :wink:
Rokonaim pedig ilyenek - még ennyi sorst sem érdemelnek.....végül is anyukám készíti a sülthúst, én a rántott halat és a sógornőm a halászlét + a köretet.... :roll:

Zsu: igazad van, most kell, lehet átrefolmálni az ünnepeket a kedved szerint, mert most a baba miatt el kell hogy fogadják a döntésedet (jobb körökben :roll: ). Gratula az egyből kettő fogacskákhoz! :lol:

Hibernia: Krisz is szopinál hasra fekszik és persze, hogy így nem tud sokat enni és abbahagyja .... akkor ez azt jelenti, hogy vége a szopinak?? :shock:
Ja, éljetek minél színesebben, szerintem a babának annál jobb lesz a kedve és legalább le van kötve figyelme hasznos dolgokkal...zene sok mindenben segít, a mamáknak is.... :oops:
A sógornőm egy elkényesztett valaki és azt hiszi körülőtte forog a világ és az a baj, hogy a tesómat is ebben a szellemben nevelték fel és ezért amit mondanak azt mindkét szülő elfogadja....mi meg vagy beállunk a sorba, vagy örökké harcolhatunk... :roll: :?

Csöpplány: apa mosogatott! :) ez nagyon rendes tőle, néha páromat is megszállja a jóangyal.....Próbálom Krisz ösztönözni a mászásra, de pár kutyázás, aztán jelzi, hogy most már felállna....persze a távirányító a sláger, azt próbálja mindenhonnan összeszedni, elérni... :roll: :D

Orsi: sajnálom hogy a tél, hóesés ennyi problémával jár....Elisa simogat, nagyon aranyos és megható percek lehetnek....Krisz max hozzám ér, kapaszkodik, mikor "táncolunk" én már ettől is olvadok... :oops:

Hobbi: a babázás :lol: , azt csinálhatom amit eddig nem, kimaradt a gyerekkoromból - dalokat és mondókákat tanulok, angolt is elő tudtam venni, mégha gyerekszinten is, sokat tudok szabadban lenni és virtuális barátokat szerezhettem akikkel dumálhatok.... :lol: más nem fér bele az időmbe....

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt! Megvártam, hogy Charlott indíthassa a napot :-)

Hibernia - elképzeltem a pelenkázás, elmászás, kaksi szitut és bocs, de nagyon jót röhögtem :-) Remélem azért nem lesz ilyen.
Szoptatás – én már régen feladtam volna. Gratulálok az eddigi kitartásodhoz.
Minden doki információt, tippet megköszönnék. Szerintem többhöz el fogok menni, hogy ki mit javasol. Nem ragadok le egynél, mert ezt már megszívtam. Ha ugyanazt mondják akkor jó :-)
Anna szeret kenguruzni, mert új szögből láthat dolgokat. Nézelődik, beszélget stb. Inkább visszafelé gáz, hiszen akkor teljesen ki van készülve és valljuk be a kengurut nem alvásra tervezték. Meg a hátam is eléggé kikészül.
Hontalan :-( Nem lehet könnyű
Nekünk még nem is mászik rendesen, inkább forog, forogva kúszik, illetve a legújabb, hogy ő is elkezdett hátrafelé haladni. Ennek ellenére napi többször sikerül úgy odavernie a fejét, h nekem fáj.
A te férjed se semmi. Kis munkamániások. Legalább 24-én otthon lesznek. Ennek is örülni kell.

Csöpplány – fogra gondoltam én is. Be is kentem többször is. Délutánra jobb kedve lett (miután aludt 1 egész órát) Viszont még mindig sehol semmi. Az egész ínye fehér és be van dagadva egy picit, de semmi nem tört át. Bevallom éjszakára adtam neki pici fájdalomcsillapítót és úgy tettem le. Így csak háromszor kelt.
Akkor a zöld nem feltétlen gáz, csak ha társul hozzá más is. Megnyugodtam.
A mászóhenger tippet köszi, gyorsan rendeltem is egyet :-)

Zsu – gratulálok a fogakhoz. Nem aprózza el a fiúcska :D
A férjhez meg kitartás.

Orsi – én se hívogatom soha, max ha gáz van, de azért borzasztó lehet úgy intézni mindent, mintha egyedül lennél, ráadásul 3 gyerekkel. Le a kalappal előtted!
Sajnálom a kocsit, mindig van valami szívás :(
Tündéri lehetett Elisa a lámpával :D

Barba – nekünk ezért nincs csengőnk. Hozzánk csak az jut be, aki tudja a mobil számunkat :-)
Mondjuk ha futárt várok, akkor ez szívás, de valamit valamiért.
A Pető változó, mert van csoportos és van egyéni foglalkozás is. A csoportos van, hogy heti többször is. Szóval 2-3 alk/hét minimum. Én jeleztem, hogy nekem gáz a közlekedés és ha nem muszáj, nem járnék állandóan. Ugyanezeket csinálom vele otthon is és ott többet tudok vele, mert nem fáradt az utazástól, nem tereli el a figyelmét más… Ráadásul nagyon félek, hogy a bkv-n összeszed valamit, azért csak jön majd az influenza szezon. Az viszont jó, hogy lát más gyerekeket is, hiszen itt a környéken semmi lehetőség nincs.

Pasik és hobbik. Nekik lehet bármi, nekünk meg ők :D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

A zugolvasó ismét jelentkezik :)
Nem szeretnék alkalmatlankodni, csak azért jöttem újra, hogy ismét elmondjam, milyen jó, hogy vagytok és olvashatlak Titeket. Ha bármi kételyem, aggályom, kérdésem felmerül Julcsával kapcsolatban, az biztos, hogy néhány napon belül itt választ kapok, vagy biztatást, vagy megerősítést vagy tanácsot, még ha nem is közvetlenül nekem szánjátok. Rengeteg dologban hasonló a helyzetünk, így jó, hogy van egy viszonyítási lehetőség...
Most főleg a hozzátáplálással küzdünk, sajnos nem megy simán, de reméljük mielőbb rendeződik a dolog.

Mindenkinek gratulálok a rengeteg fejlődéshez, mozgáshoz, fogacskákhoz (nekünk még nincs :)), nagyon édesek a babáitok!

Sajnálom, hogy nem tudok napi szinten írni, ezért nem is szeretnélek Titeket feltartani, csak szerettem volna mindenkinek nagyon kellemes adventi készülődést kívánni, nagyon boldog békés ünnepeket a kibővült családi körben és rengeteg örömet a jövő esztendőre is! :)

u.i.: ha nem haragszotok küldök néhány képet gmail-re :)

Juci

Kép
juci71
 
 


Csigaby: köszi, hogy megvártad a hsz-et! :wink:

Ja és Hibernia, akkor ezek szerint félreolvastam a kérdést....szóval a pasik és a hobbi! hát igen, ez is egy külön topicot érdemelne....
ahogy Ti is írtátok nekünk, lányoknak megváltozott teljesen az életvilelünk - melósabb lett, de a fiúknak csak az öröm jut....nálunk legalábbis az a helyzet, hogy a párom ugyanúgy éli világágát, mint Krisz előtt (munka,kaja,szám.gép) és ha úgy van kedve, akkor játszik Krisszel. :?

Sikerült megnéznem a megasztár döntőjét netről! Örültem, hogy Tolvaj Reni nyert! :lol:
No, szakad a hó továbbra is, megyünk sétálni egy kicsit..... :D

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Orsi:hát ez a kocsi :? én is tuti kikeltem volna magamból :? Végül sikerült valahogy elindulni? Aludt végül délután Elisa?Olvasom hogy nem indul az autó :? Bizti édes lehetett a monológ :) Ne is mond,kezd idegesíteni az altatások.Nem hogy ölben de sehogy nem akar aludni.Ha leteszem akkor már áll is fel.Viszont reggel tök cuki ahogy kuksizik ki a rács felett,és nézi mikor kelek.Persze közben maygaráz amire felkelek és nagyokat vigyorog amikor meglátja hogy felkeltem :D Olyan édes :) Hát kb egy másfél hete engedtem le a rácsot,és milyen jól tettem,most már ott is feláll.Fúrni kellett új lyukat,mert a legalja az annyira lent van hogy beesek hozzá a kiságyba,ha feljebb tesszük akkor meg derékmagasan van neki és félek kifordul fejjel előre.Szóval fúrtunk rá középtájra még egy lyukat és most úgy van.Nálunk is macerás a pelusozás öltöztetés,és nem köti le semmi csak menne.Én lefogom és ha hagyja akor öltöztetem.Így 3 perc helyett sokszor 10 perc mire végzek,de szeretném ha megszokná hogy erre a kis időre hagynia kell magát.(párom nővérének kisfiával kergetőzni kel hogy át lehessen pelenkázni vagy öltöztetni.Ezt szeretnm elkerülni).Remélem egyszer megérti hogy gyorsabb ha hagyja magát.

Zsu:egyszerre 2????az igen,nem aprózza el Gabi :D Akkor ezért szenvedett annyit vele :? Ezért én is pipa lennék.Legalább hívhatna hogy késik,hogy legalább tudja az ember hogy mi van.Beszéltél erről vele?Gondlom hogy idegesítő hogy férjednek mintha mi sem változott volna a baba óta.Érdemes lenne ezt vele megbeszélni,nem?Vagy nem lehet?

Barba:ehhh,végül mikorra ért haza Barnus? Na olvasom hogy hamar hazaért :) Huu,hát akkor ez az első éjjeli szopi nem volt gyenge menet :D Légzésfigyelőt én is mindig úgy hagyom aztán rohanhatok vissza :? Mikorra fogom megszokni hogy ki kell kapcsolni? :D

Hibernia:írtad régebben hogy práod néz más országban melót cégen belül.Sikerült már?Nekem van/volt hobbim.Egy internetes játék.Ha alszik Balu akkor még most is leülök játsznai,ha úgy állok a teendőimmel.Férjemnem netezés a hobbija, ő azt csinálja.Teljsen emgértelek,engem is idegesít néha hogy enni nincs időm ő meg inkább gépezik :evil: De van hogy rengeteget segít is.Szóval azért ő egyenlít is.

Charlott:még nem késő "átnevelni" :) Csak már nehezebb :) Akkor nagyon élénk Krisz :) Nálunk az állat dettó,én még ugye BBalu előtt örökbe adtam,de ő is nagyon jó helyre került. :) Ez azért engem is megnyugtat :) Krisz is fog simogatni biztos :) Balu is szokot,meg hajamat birizgálja,meg az újdonság a fülbevaló birizgálás.Csak attól mindig félek,nehogy kikapja a nagy birizgálás közepette,de eddig nem volt gond.

Csigaby:hát Balu nem komálja a kengurut.Egyszerűen nem szereti.Hát hátha lassan kibújna neki is a fogacska :) Játszóhenger nincs mit :wink: Hát ez nem kevés hetenete.És mehettek ritkábban?

Juci:ugyan,gyere mikor csak tudsz,még ha ritkán is :) Néztem a képeket és hát csodaszépek :) Nagyon jó képeket csinál a párod :)

Pasik,hobbi:nekem szerencsém van mert párom nem egy elmászkálós,és rengeteget segít Balu és a háztartás között.Néha neki is sok Baluból de így mindig egyikünk pihent és tud Baluval "méltóan" foglalkozni.Szóval én összeteszem a két kezem.

Mi:jól aludtunk,Balu 10-11ig vergődött mellettünk,birkózott,forgolódott,gurult az ágyon nagyokat hahotázva és így 11re sikerült lefárasztania magát.Reggel 9kor kelt.Állt az ágyba és dumált hogy keljek már :D Aztán birkóztunk és tízóraizott.Aludni persze megint nem akart de végül sikerült fél órára az ágyba parancsolni,és most megint alszik kb fél órája.Én most reggeliztem....nekem ez a bajom,nem jut időm enni. :? Na sikerült utólérnem titeket :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Elisa ma csak fél9kor kelt, tok aranyos tole, h végre szombatra idoziti. :) erre fel délelott nem aludt egy percet sem. Gondoltam délutan alszik min 2 orat. Nagy nehezen aludt el 2kor, elkezdtem csinalni a bejglit és mikor mar pont jo lett volna az éleszto, felébredt. és nem aludt vissza. szoval ma 1x 1 orat aludt. Kivancsi vagyok mi lesz ebbol estére?
s.orsi
 
 


Halihó!

Indítom ma is hsz-mel ezt a szép, fagyos (-10), aranyvasárnap reggelt! :lol:

Fagyokravaló tekintettel a délelőtti séta elmarad, helyette ebédet készítek és takarítunk. :wink:

Orsi: tegnap elkészítettem első mákos bejglimet! :D Végül is nem nehéz, csak hosszú előkészület szükséges hozzá és persze apa, aki addig szórakoztatta a nagyfiút. :wink:
Elisa hogyan aludt az este? Nálunk so-so, Krisz nem tömi tele pocakját sosem, mert biztos tudja, hogy bármikor kap cicit. :roll:

És észrevettem, hogy kevés tejpéptől is jóllakik és utána garantált az egy óra alvás. Úgyhogy a védőnő kérését most nem betartva jövőben is fogok venni tejpépet.
Ja, a másik, hogy krumplit nem fogadja el Krisz! :? Dehát ez lenne az alapja a főzelékeknek, Ti mivel szoktátok feltuningolni a főzelék alapot?

Csöpplány: mit csináltok? birkóztok? ezt hogyan képzeljem el? :)
Krisz hasát szoktam puszilgatni, harapdálni és ez ekkor kacag a legjobban. és miket dumál? babanyelven hablatyol?
Krisz az apu szót mondat eddig a legtöbbször a legjobbkor - aput meglátja és már üdvözli is. :)
Már áll Balu!! Igazi, nagyfiú már ő! :wink:

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt! Iszonyatosan hideg van.
Anna este elaludt fél 10-kor, csak kétszer kelt az éjjel. Nyolckor kért enni, de kómás volt, úgyhogy hagytam a kiságyban és azóta alszik :D
Viszont lejöttem a földszintre és 17 fok volt a lakásban :shock:
Most kezd melegedni.
Tegnap annyi havat lapátoltunk, hogy az egész télre elég lenne, viszont gyönyörű minden. Kár, hogy ez nem karácsonykor esett. Imádnám.

Juci – tök jó, h Te is itt vagy még, gyere gyakrabban. Én is mindig eltűnök.
Juli gyönyörű, azok a hatalmas szemek :)

Csöpplány – januárban derül ki, hogy mehetünk-e ritkábban. Az a gond, hogy most a Dévényt felfüggesztettük egy ideje, mert ez már túl sok volt mindkettőnknek. De arra is nagy szükség lenne, szeretném januártól folytatni, illetve valószínűleg keresek egy másik masszőrt. Az a baj, hogy a kerületben sajna csak egy Dévényes van. Megpróbálok máshova bejutni, de igazából arra vágyom, hogy házhoz jöjjön. Az öltözés, az utazás, az idegen hely stb. rengeteget kivesz a gyerekből. Ha ide jönne, akkor csak azt az 50 percet kéne szenvednie.

Orsi – hogy aludt végül Elisa?

Charlott – sütőtök, alma a két alap amivel tuningolok, bár nálunk szereti a krumplit minden formában és nekem nincs túl nagy fantáziám. Meg ha látom, hogy valami ízlik neki, akkor inkább azt kap sokszor és nem variálom.
A sütőtök minden formában és mindennel favorit.
Ja meg ha valami nem annyira ízlik neki, akkor csalok egy picit. Úgy, h hígítom a kaját picit, aztán teszek hozzá 1-2 kiskanállal vagy a tápszerből vagy a rizspépből, de mivel Neked van tejed, ezért azt javaslom, hogy abból tegyél hozzá. Sok sikert!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Charlott, olyan aranyos, amit a hobbiról írtál!!! :) Az állatok... Kertes házban egyszerűbb. Guba recept: igazán nincs mit. Remélem, ízleni fog! :wink: Gratulálok az első bejglihez! Én még nem csináltam sosem.

Juci, jó, hogy jöttél! Nagyon szép a kis Julcsa! Nektek is vidám, békés készülődést és szép ünnepet!

Csigaby, nagyon tisztellek azért, amit Annácskáért teszel.

Csöpplány, nekem sincs időm enni, ami valahol jó, mert szép lassan olvadnak a kilók, de nem túl egészséges. Ráadásul egyáltalán nem látszik, hogy fogytam. :twisted: :D

Voltunk szánkózni tegnap! Olyan jó volt! Samu meg én ültünk a szánkón, apa húzott, Zafír pedig szaladt mellettünk. Vicces látványt nyújthattunk. :) Most örültem neki, hogy itt nem takarítják a havat. :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem jártam erre. :oops:
Olvasgatlak ám időnként benneteket de írni alig van időm.
Koli lusta,nem akar forogni csak ülni.Januárba viszem dokihoz megnézetni bár állítólag nem gáz,hogy nem forog. :roll:
Még szopizik napi 2x de inkább csak nasi nincs sok tej,tegnap megjött először szülés óta,kiváncsian várom hogyan befolyásolja majd a szopit.
4 foga van,minden különösebb nyűgi nélkül bújtak ki csak nyálfolyás van töménytelen mennyiségbe.Napi 2x kap főzeléket,1x gyümölcsöt,1x-2xtápszert,2x szopi és 1x tejpépet.Szinte minden evő,szereti a hasát. :D
Mindenkinek minden jót,Boldog Karácsonyt kívánok!Dius :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Sziasztok lányok !

Barbazso: Szerintem sem normálisak ezek a mai orvosok. Egyre rosszabb ez az egészségügy. Jól tetted, hogy időben voltatok orvosnál.

Nálunk, minden rendben van, képzeljétek még is megjött már pénteken a menszesz, így még sem kell majd megindítani gyógyszerekkel, amit az orvos mondott.

Páromnak vettem szülinapi ajándékot, mert ma van a szülinapja, de már hétvégén oda adtam neki. Kapott egy csini polót tőllem.
Nagyon Örült neki :D :D :D :D

Lányok ez a havazás, néha kiborít, szombaton, amikor voltunk vásárolni, mert még kellett ez az, bent voltam három áruházban, mindahányszor kijöttünk, takaríthattam az autót, egyből belepte a hó.

Én sem sütöttem még, de ma vagy holnap neki állok, én csak mézes puszedlit fogok sütni. Bár ha neki állok ma, az is csak holnap lesz kész, mert a hűtőben pihennie kell 1 éjszakát legalább.

Előre is mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk.
Lehet, hogy majd csak két ünnep közt tudok már csak feljönni.
Kép
cyntia2009
 
 


Oh ahogy látom nem pörögtetek hétvégén :D

Halihóóó Mucus és Juci! Tök jó, hogy benéztetek, Juci, csak örülünk ha így is segíteni tudunk, hogy meg sem szólalsz :lol:
Ettől függetlenül nézzetek be néha olyan jól esik :D

Köszi csajok az együtt érzést, persze megdumáljuk ezeket apával és pl ez a nem telefonálásról tudja, hogy sáros, kapom a bocsánatkérést, de legközelebb megint ez van..férfiak :roll:
De hétvégén szerintem űntudata volt :lol:
Nagyon kitett magért szóval szavam sincsen, és 8 hónap után (na jó, csak 7 és fél) holnap elmegyek fodrészhoz..kb 1,5 óra de kiver a víz, hogy nem lesz velem annyit a fiam :oops: Persze akár aludhatna is annyit, de akkor is. Viszont apa vigyázz rá így azért nyugodt vagyok. Anyósom épp most ajánlotta fel magát, de egylőre előbb kötöm fel magam, mint hogy felügyelet nélkül a gyerekemmel legyen..de kedves vagyok megint :oops:

Na csak ennyi rohanok tovább tenni-venni.

Köszi mindenkinek az üdvözléseket, és viszont :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Orsi:na estére aludt Elisa?sikerült végül befejezni a bejglit?Milyet csináltál?

Charlott:nálunk is bejönnek a tejpépek,de Balu csak 2 órát bírt vele,hiába sokat evett(150 gr),de mostanra azzal is bírja a 3 órát.A csokis a favorit :)
Balu se szereti a főzeléket,mármint a krumpli.Én vagy nagyon kevés krumplivl csinálom,vagy olyannal everem amit szeret.Pl sütőtök,alma,sóska,répa.Így megeszi.Jajj és még egy tipp.A válogatós babáknál ki lehet próbálni hogy héjában megsütni sütőben és mint a sütőtököt kikanalazni a héjából :) így másabb íze van és jobban elfogadják a babák.Vagy mivel te szoptatsz esetleg keverj ele anyatejet.Vagy tápit.
Hát ezt a birkózást úgy kell elképzelni hogy az ágyban Balu rámmászik akkor elkezdem puszilgatni és átfordulunk a másik oldalamra,onnan visza,vagy ő maga mászik át rajtam,megeszi az arcom,birizgálja a fülbevalómat :) Vagy csak belémdörgölőzik :D Ez utóbbit nem tudom miért csinálja :lol: Mint egy kismacska :lol: Igen,babanyelven tolja,nem fedeztem még fel semmilyen értelmes szót nála.Bár tegnapelőtt amikor nagyon esett a hó akkor kihúztam a függönyt hogy megmutassam neki és mondtam hogy nézzd csak,esik a hó.Mire ő azt mondta tágranyílt csillogó szemekkel hogy Hao.Na most bele lehet magyarázni hogy az hó akart lenni,de nem hiszem :) Na meg kétszer volt aja-zás,amit lehet anyának érteni :P Édes lehet Krisz az apázással :) Gondolom apa is olvad a dologtol,nem? :) Tetszik neki ? :)
Balu minden mellett feláll,legyen az bármi.Ezzel egy baj van,hogy az instabil dolgoknál is próbálkozik.És vagy ráborul vagy felborul vagy elgurul amin éppen próbálkozik a felállással.De majd megtanulja ezt is :D Küldök fotót gmailre,hogy reggel hogy fogad,meg egyet hogy hogy tv-zett :D (x-faktort nézett).

Csigaby:hát sajna nem fehér Karácsonyt igérnek :( Azt mondják eső lesz :( Annyi a hónak és csak latyak lesz :? Pedig én is úgy szeretem a szép békés fehér Karácsonyt :(
Elhiszem hogy sok(k) ennyi torna meg utazgatás Annácskának :( Ilyen nagy a kereslet a Dévényesekre?Mármint hogy ennyire nehéz bekerülni hozzájuk?
Látom neked is ugyanazok a trükkjeid mint nekem a ht terén :D

Barba:hát nálam nem olvadnak a kilók,mert amikor elalszik este Balu akkor bepótolom az aznap elmaradt kaját :? Ááááá :? Huu,én még nem szánkóztam Baluval.Mondjuk szánkóm sincs :lol: Pedig bizti jó móka :) Samunak hogy tetszett?Élvezte? :)

Mucus:Jó hogy te is jelentkeztél,hiányoltalak ám :) Gyere amikor csak tudsz,még ha a reagálás nem is megy de adj hírt magatokról :) Én is úgy tudom hogy nem gáz ha nem fordul,de jó ha nem hagyja ki a mozgásfejlődési llépcsőket.Gratula a 4 fpgacskához!Nagyon édes vele :D Nagyon édesek a gyerkőceid :) Tényleg a nagyobb fiú megbékélt már?emlékszem mintha írtad volna hogy nem nagyon bírsz vele.Jobb már a helyzet?

Szintia:gratula a mikihez :P Én is kaptam ilyen gyógyzsert egyébként ami meghozza,mikor abbahagytam a gyógyzsert nem akart megjönni,és ugye próbálkoztunk a babával és ezétr írta fel a doki.Nekem 8 hónap alatt,amíg próbálkoztunk 2szer volt meg :? Valszeg ezért sem jött könnyen össze Balu.Neked is Kellemes Karácsonyt :)

Mi:Balu elkapta apától a torokgyulladást.Az éjjel tiszta nyűg volt,alig aludtam.De nem gondoltam hogy beteg.Aztán reggel egész délelőtt tiszta nyűg,hiszti volt csak nálam volt jó neki.Aztán éreztem hogy tök meleg a homloka.Persze lázmérőt nem találtam csak a homlokhőmérőt.Az 38 felett mutatott.Na akkor bepánikoltam,elkértük anyutól az ő hőmérőjüket,de higanyosat adtak,alig bírtam vele megmérni.Végül sikerült,kapott fél kúpot aludt egy órát és mintha kicserélték volna.Vigyorog,mintha semmi baja nem lett volna.De azért levittem dokihoz.Kapott szirupot,meg lázcsillapítót.Jajj és januárba valószínű vinnem kell vérvizsgálatra,mert a doki kevesli a súlyát meg túl fakónak tartja és gyanítja hogy vasszegényes :? Meg lettem regulázva azért is mert csak egyszer kap főzeléket Balu.Azt mondta 2 tápszeres,2 főzelékes és egy gyümis/tejpépes étkezésre szorítkozzak.Na,megpróbáljuk.Ma ebédra sóskafőzeléket kapott.Bevágott belőle 230 grammot.Holnap meg sütőtökfőzelék lesz.
Merre jártok lányok?Mindenki előkészületezik???

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
most mar lassabban fog hizni Balu mert lemozogja az osszes kajat. 2x fozelék naponta? elég fura nekem.

Mucus,
nagyon aranyosak a fiuk! Elisa sem forog még aktivan. Engem mar lassan kezd ez aggasztani.

Az éjjeleink tovabbra sem nyugisak, sot az utobbi két éjjel mar éjfél elott is felébredt Elisa, de csak egy par percre. Az ujjszopasnak ugy tunik végleg vége, nem értem, az egyik fiam is igy csinalta, de hamarabb. Egyik naprol a masikra nem szopja és ez egy igazi csapas, mert a lefektetések nem zokkenomentesek igy és aludni is rosszabbul alszik. Tuti jon a foga felul.

Ja és felallitottuk a karacsonyfat tegnap, tetszik Elisanak, de nincs annyira elvarazsolva tole, mint amire szamitottunk...

A hét elég rohanos lesz, itthon van mindenki, zajlik az élet, a férjem ilyenkor mindig rajon, hogy mennyi mindent kell egyszerre csinalni.. A kocsi szervizben, holnap talan megmondjak, mi a baja... Ja és én a mult héten voltam fodrasznal, holnap pedig kozmetikushoz megyek. Valahogy rendbe kell magam szedni, mire hazamegyunk... kulonben anyukam nagyon le fog cseszni.
s.orsi
 
 


Ja és még azt akartam, h Julcsi gyonyoru!!! Jol latom, négykézlab all?
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat nagyon hosszú lett :(

Köszönjük szépen a dicséreteket, aranyosak vagytok.
Orsi igen, Julcsa már hetek óta négykézlábra áll, nagyon édes ahogy szinte maga alá rántja a lábait :), viszont azóta nagyon lelassult a mozgás fejlődése, illetve inkább más területeken fejlődött. Nagyon korán fordult hasról hátra, aztán a hátról hasra fordulásra sokat kellett várni és szinte azonnal jött a négykézláb is. Néhányszor már próbálta, hogy a lába mellé kiül - ahogy Balunál is láttuk annak idején :) - de már ezt sem próbálja és a mászást sem kezdte még el. Rázza a dolgokat és ütögeti a földhöz. Kúszik hátrafelé, előre pedig nyúl a dolgokért, de csak hason erőlködik, meg próbál úgy közelebb kerülni, hogy a hasán forgolódik. Ha négykézláb van akkor is nyúl az egyik kezével, megfogja a kiságy rácsát, de előre még nem halad :(
Ha felültetem megül magától, de azt nem erőltetem, amíg magától nem ül fel. A sláger persze már az állás lenne neki, kifeszíti a lábait az ölemben, a pelenkázón, a kád szélén és vigyorog ezerrel, de az még nekünk odébb van.
Balunak nagy gratula az álláshoz!!! :)


Ha már ilyen kedvesen marasztaltatok, akkor szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Előre is bocsánat a témáért, csak egy kicsit már el vagyok keseredve. Tudom, hogy a hozzátáplálás témán már mindenki túl van, de sajnos mi még ezzel küzdünk. Az a gond, hogy amit eddig adtam (alma, répa, sütőtök), az minden nagyon megfogta Julcsa hasát. A védőnő azt mondta, hogy miután 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, nyugodtan adhatok egyből pürét, nem kell lé mert egyébként 3 óránként szopizik még. Lehet, hogy mégis az a baj, hogy nem elég híg a kaja? A napi 2-3 kakiból 3 naponta 1 lett :( és mióta kóstoltatom azóta nagyon szeles is és éjjel is többször felébred a hasára, pukira :(
Néhány napja meglátta a mandarinokat egy tálon, adtam neki egyet játszani, mire észbe kaptam már "kiharapta" (nincs még foga :)) és szürcsölte a levét :) kicsavartam és adtam neki kanállal, ez ízlett neki eddig a legjobban. Ha várok néhány napot és nem adok semmit, akkor visszaáll a híg anyatejes kaki naponta 1x, de a puki akkor is marad. Holnap céklát terveztem, az állítólag nem fog annyira, meg keresem még a barackot (fagyasztott) de azt még nem találtam.
Valamit rosszul csinálok, vagy csak idő míg megszokja a pocakja az új állagú kaját? Egyébként jó kedélyű de 2-3 nap után már látom rajta, hogy nem érzi magát komfortosan kaki nélkül, nyög, erőlködik. Ha sikerül, akkor nem fáj neki, csak nehezen jön (nem szeretném hozzászoktatni kúphoz, lázmérőhöz)...
Lassan haladunk így, mert mindig leállok, hogy visszaálljon a rend... lehet inkább kéne adnom folyamatosan és majd beáll a dolog?... tök béna vagyok ezen a területen :( A főzés egyébként sem az erősségem... irigykedem az ünnepi sütögetésekre is :)

Más.
Én kb. 2 hete voltam fodrásznál, persze először a szülés óta. (A festést megoldom itthon.) Egy ismerősöm javasolt egy fodrászt, aki a szomszéd utcában van, így csak egy órára kellett Julcsát itthon hagynom Párommal. Ezen felbuzdulva a legközelebbi Anyós látogatáskor otthagytuk rá a lányt 2 órára. Rettenetesen furcsa volt, de szerencsére jól sikerült, mondjuk nem kellett semmit csinálnia csak játszottak, nem volt éhes és álmos sem, szóval így könnyű :) Nekem Páromon kívül nincs segítségem, ezért nagyon nehéz elképzelnem, hogy lesz valaha olyan, hogy nem együtt vagyunk :)

Sajnálom a rossz éjszakákat, nálunk is rendszeres, gyakorlatilag 3-4 óránál többet nem alszik egyben, de van, hogy 1-2 óránként is ébred :(

Na eldugulok. Hébe-hóba írok, de akkor nem tudok leállni :)

Jó éjt mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


juli, nálunk is gond (volt) a szorulás ugye, én úgy csinálom, hogy keverem a kajákat. a répa, krumpli, rizs, keksz nagyon fog, ezeket magukban nem is adom, soha, céklát teszek mindenhez vagy almát. nálunk ezek segítettek, naponta, két naponta van kakis pelus és kb hetente 1x kell adnom gripe-ot a hasfájás miatt...

ma kóstolta a brokkolit, borzasztó szaga+íze volt, de megette azt a pár kóstoló kanalat.

napi 2x főzi? hát mi még mindig nem váltottunk ki egy kaját sem... :oops:

amúgy mi a hivatalos egy 7 hós babának mit kell ennie úgy értem, reggeli vacsi tej vagy tápszer talán és közte? tízórai csak gyümipüré, ebédre zöldség két naponta hússal bolondítva, uzsonnára mondjuk rizs vagy kekszes izé vagy mi? mi a hivatalos álláspont? én még tejezek :D... most ebédre csak tápit kap + zöldséget, a tejet hanyagolom; reggelire csak tej, vacsira tej + tápszer, tízórai meg uzsi pedig tej + gyümi. itt tartunk.

húúú itt esik a hó. :( :( utálom.

Peti amúgy jó pár napja (lekopogom) bár kel 2-3x éjjel és megint ringattuk 1,5 órát hajnalban, mire 20 percet visszaaludt. benne az a gáz, hogy ha 5 körül ébred, már nem alszik vissza. :( :( kajára sem.

orsi, mikor repültök? nem irigyellek...

zsu, drukk a fodrászhoz!

csöpplány, hogy van balu? torka? láz?

bocsi, ennyi jut eszembe most, holnap próbálok jönni komolyabban, azért írtam, mert kaki szakértőnek érzem magam... :lol:

jó éjt! :)

ja próbálok videót küldeni!

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
úgy látszik a 7 hónaposok nem alszanak? :? Hát mi is beállunk a sorba :cry: éjszakánként legalább 3 óránként kel és nem elég neki a tej, csinálnom kell neki minimum 100ml plussz tápszert és bezabálja mind :shock:
Lehet tényleg ez a fejlődésnek köszönhető???
A lakásban bárhova eljut kúszva és egyre gyorsabb, néha próbál mászni is de gyorsan visszavált mert így gyorsabban halad :wink:

nappal már 3-4 szer eszik rendes kaját, viszont szopizni csak akkor hajlandó ha álmos, ha nem eléggé álmos, vagy egyáltalán nem eszik vagy harap azzal a két fogával iszonyúan ráharap és még mosolyog is hozzá, hát mondanom sem kell iszonyúan tud fájni!!!

Vettem neki babajoghurtot humanasat amit lehet 6 hótól adni, na azt tolja befelé rendesen, mi is próbáltuk a brokkolis kaját, de nem igen ízlett neki...

Juci a kislányotok tényleg csodaszép :P
Próbálj neki adni körtés vagy szilvás kaját abból van üveges is meg barackja is van a hippnek is!

Én két ünnep között akarok menni kozmetikushoz kb 1 éve voltam....
Én is csak apára hagynám itt meg még anyura, gáz mert anyós ugye a szomszéd, de akkor inkább viszem a gyerekeket magammal, régen mindig megtudta ha elmentem itthonról és apa volt a gyerekekkel és mindig azonnal átrohant mikor kitettem a lábam, de az a szörnyű hogy a fia is frászt kapja tőle úgyhogy már az x-edik esetnél mondta hogy szeretne végre Ő lenni egyedül a saját gyerekeivel úgyhogy mehetne haza... ez csúnyán hangzik de megvan rá az oka, sajnos....

Ha nem lenne olyan amilyen nekem is könnyebbség lenne de hát nem olyan.

Csöpplány sajnálom a betegséget...nekünk reggel mondta a fiam hogy fáj a torka, remélem nem lesznek betegek karácsonykor :roll:

Mindenkinek jó készülődést!

kriszta0612
 
 


Barba – szerintem ezt itt bárki megtenné a gyerekéért. Egyébként a maga módján mindenki egy hős :D és mindenki másért. A teljesség igénye nélkül: Orsi külföldön 3 gyerekkel, Hibernia szintén Pepkével, aki kemény dió, Charlott, aki viszi mindenhova, hogy a legtöbbet adhassa, Csöpplány, aki küzdött apóssal is + ő is viszi mindenhova, Zsu a sokat dolgozó férjjel és a kemény anyóssal vagy Te, aki leszólítással szereztél barátot magatoknak :D Bocs a kihagyottakért.
Szóval az ünnepek alkalmából mindenkit anyahősnek nyilvánítok :D

Jó neked, hogy mennek le a kilók. Irigy. Nálam ahogy leálltam a szoptatással 2 hónapja, elkezdtek feljönni a kilók, aztán kb. 1 hónapja egyéb tünetek alapján úgy tűnik, h visszajött a hormon problémám :( Most nem foglalkozom vele, de januárban el kéne kezdenem a kivizsgálást :(

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Mucus – Jó hallani rólatok is. Nagyon szépek a fiúk.

Csöpplány – Szegény Balu :( Mielőbbi jobbulást neki!

Dévény szerintem helyenként változó. Van egy központjuk a Moszkva téren, oda az első vizsgálatra is több hónapot kell várni, a kezelésre fogadni meg nem is tudtak volna. Ilyenkor megadják az adott településen vagy kerületben található emberük elérhetőségét. Ez általában 1, maximum 2 fő / hely. A mi kerületünkben csak egy csaj van, de ő egyáltalán nem jár házhoz. Rengeteg anyukával beszéltem a kórházakban, Petőben stb. és mindenki sokkal kevesebbet fizet a kezelésekért, mint mi, ráadásul többekhez kimegy házhoz is. Általában nem zavart/zavarna, hogy nekem kell menni, de így télen kicsit gáz, plusz a Pető mellett húzós. Ez is 3 óra/alkalom. Hiába van a kerületben, mire gyalog+bkv odajutok meg vissza, plusz a kezelés 50 perc. Ráadásul ez lelkileg sokkal jobban megviseli Annát. Most, hogy nem járunk, sokkal nyugodtabb. Folyamatosan csökkent és mostanra meg is szűnt az a nagyon durva sírás/hiszti, amit produkált. Most is sokat nyafog, de ezt össze se lehet hasonlítani azzal a sírással.

Orsi – Elisa mikor született pontosan? Szerintem ne aggódj a forgás miatt. Anna is nagyon sokáig nem csinálta, aztán egyik pillanatban rájött, ráérzett és utána meg sem állt :-)
Mikor indultok? Kitartás!

Juci – passz. Nálam pont fordítva volt. A tápszertől volt 2-3 naponta 1 kaki, de a hozzátáplálás óta naponta 2-3. Nálunk a krumpli és a borsó váltott ki kisebb szorulást, viszont a házilag elrakott őszi kb. 3 óra múlva már visszaköszönt. Szóval szerintem próbálkozz őszivel, hátha…
A mandarin eszembe se jutott eddig. :oops:

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Orsi:Balu már kb 2-3 hónapja nagyon lassan hízik,a Heti 100 gramm sincs meg.Neki már legalább 7,5 kilónak kellene lennie elvileg.Csak nem értem hogy én emg práom is mindig pillesúlyúak voltunk gyerekkorunkba.Másrészt meg Balu írtó gyorsan fejlődik,szerintem arányos is,nem sovány nem is duci,jókedélyű,általában végigalussza az éjszakát,nyugodt és barátságos.Akkor miért kell a frászt rám hozni hogy valami baja van Balunak :? Nem értem.De jó,legyen,vegyenek vért,vizsgálják meg,csak sajnálom szegénykémet hogy ilyen (szerintem) butaság miatt megszúrják :? Igen,neki elvileg már kétszer kellene főzeléket ennie,már 2 hónapja ezzel rágják a fülemet,de én örülök ha egy nap egyszer megeszi.Viszont több húst kéne adnom szerintem,mert azt heti 1-2 eszik,valamiért nem ízlik neki :? Azt mondta hogy már több tápláló dologra van szüksége Balunak,mint gyümölcs.Úgyhogy ezt korlátozzam és helyette a főzit erőltessem.Reggelire azt mondta próbálkozhatok zabpehellyel vagy babáknak való müzlivel,ha nagyon nem akarja enni a tápit.Gondolom hogy ujjszopás elmaradása miatt kel Elisa?Már felállítottátok a fát??? :) De jóóó,már én is úgy várom :))) Hát kitartást nektek a Karácsonyi rohanáshoz.Remélem minden zökkenőmentesen fog menni.

Juci:a földhöz csapkodás nálunk is menő,bár nem tudom hogy az alsó szomszédok ennek mennyire örülnek :D Mert persze minél hangosabban koppan Balunak annál jobban tetszik :lol: Julcsi sincs lemaradva még semmiről,hamarosan ő is fog szépen mindent csinálni :) Amit kell azt tudja :) Köszi a gratulát :P Én esetleg még azt tudnám javasolni hogy a kajcsijába tegyél anyatejet hátha úgy jobban elfogadja és a kis gyomra is jobban meg tudja emészteni az ismerős tejcsi miatt.Vagy lehet olyan dolgokat adni ami hajt.Szilva,őszibarack,meg egyeseknél a szőlő is hajt.Nekem még azt javasolták amikor Balut is megfogta a kaja hogy itassam kamillateával és az nálunk mindig helyrehozta a kakit.Mandarin,narancs is nagyon jó állítólag pocakra.Pukizásra nem tudok mit írni,nálunk ilyen nincs,nem tudom mitől lehet.Nálunk is vannak éjszakai kelések.Többnyire vagy a cumiját hiányolja vagy átfordul a hasára és ott nem tud aludni.

Hibernia:én is akarok brokkolit kostóltatni Baluval :) Kivi leszek mit szól hozzá :) Hivatalosan nem tudom mi az "előírás" kajcsi terén.ekem ezt mondta a doki:2szer főzelék,2szer tápszeres/anyatejes etetés,és 1-2 gyümölcsös,tejpépes stb étkezés.Köszi a kérdést.Balu jobban van,bár eni nem nagyon akar,de én a torkára fogom,hogy fáj neki és ezért.Tegnap egész nap lázas volt,mindig fél kúppal próbálkoztam de nem emnt le 37,5nél.Éjszakára így kapott egy egészet így nyugisan aludt.Persze a 2-3 kelés megvolt plusz egy bónusz kajakelés,de most nem zavart,örültem hogy eszik,bár alig 80at evett így is.Ma apukámnak sikerült feladni a csomagot nektek,mert párom fülét hiába rágtam,én meg Baluval ebben a zord időben nem indultunk neki a postának(legalább 40 perc séta :? ) Remélem azért időben odaér :)

Kriszta:Lehet hogy a mozgásfejlődésre gyúr Kristóf és azért igényli a plusz egy kaját :) Babajoghurt nálunk is nyerő,két olyan dobozzal benyom egyszerre(200gr) és néha még kérne,de tudom hogy a harmadiknak csak max felét enné meg így csak vizet kap pluszba :D

Megyek mert bömbi van

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

hát nálunk szar éjszaka volt szokás szerint: 3kor felébredt és 1,5 óra ringatás után is csak forgolódott. nem sírt, nem fájt semmije, nem volt álmos. 4.40kor tettük le, 6.40kor újra ébredt. ekkor a férjem kivitte zoránt hallgatni és 7.40-re elaludt. 9.15kor ébredt újra.

nem értem, mi jött rá, 2 hósan simán aludt 10től 8-9ig is, most meg jó, ha 5-6ig húzza. pedig napközben ugyanúgy alig alszik, 2-2,5 óra max négy részletben. :roll: elég szar.

itt már bokáig ér a hó, minden leáll. :evil: posta ilyesmi nem jár persze.

kriszta, látom nálatok is hasonló a gond... mit lehet tenni vajon?

csöpplány, ez a súly Balunál szerintem nem rossz... annyit mozog! nálunk most stagnálás van kb 1-1,5 hónapja, ma mérünk, talán már van 9 kg, amúgy 8.7 már ezer éve. (úgy tűnik)
ma megyünk védőnőhöz, kíváncsi vagyok, ekkora hóban hogy jutok el, sehol sincs takarítva ugye, már tegnap tükörként csúszott...
szegény balunak jobbulást. ma hogy van?
birkózni mi is szoktunk, ahogy leírtad, úgy. imádja. :) meg mostanság minden masnit kiköt. :shock: illetve szereti, ha rádobok egy pólót és lehúzom a fejéről. :lol: röhög és közben összekócolódik, tök vicces. ja és a dörgölődés is megy + dumál, küldök videót. :)

a brokkoli nálatok is büdös??
mandarint hogyan kell adni? én még nem tervezem, csak érdekel.

csigaby, de aranyos vagy ezzel a hőséggel. :D reméljük azért megvan a hatása a sok kínlódásnak, utazgatásnak. :) küldök a dokimról infot. ;)

orsi, én is tervezem, hogy fel kéne állítani a fát mostanság. ;) de szerintem petinek a csomagoló jobban fog tetszeni bárminél, egy 15x15-ös csomipapírral percekig elvan.

szinti, szépek vagytok a képen! ezt külditek el a rokonoknak?

barba, tök jó, hogy olvadnak le a kilók. nálunk a férjemnél... peti születése óta 18 kg-t fogyott. :roll: fogyókúra persze, nem véletlen.
ez a szánkózás vicces lehetett. :lol:

mucus, ennyi fog!!!! :) szépek a fiúk, tök jó, hogy nem volt nagy nyűg a fogzás eddig!

hétvégén mi voltunk 2x a tengernél, tök jó volt, csak megfagytunk. a férjem csomót segített, tényleg, kitett magáért nagyon most. :)
sütöttem csokis-narancsos-fahéjas muffint + fahéjas csillagokat is. :büszke vagyok. :lol:

zsu, fodrász hogy ment?

huh, na lépek, írjatok a készülés mellett. :)

hibernia
 
 
 


ja kimaradt, hogy juli tényleg egy szépség, balu pedig egy igazi nagyfiú, ahogy ott áll az ágyban. :)
hihetetlen. :)

hibernia
 
 
 


Juli,
Nekunk is azonnal leredukalodott napi 1 kakira a termés, miota eszik mast is. Szerintem is adjal neki olyat, ami « meghajtja ».
Elisa is mindent raz, rogton kiprobalja csorog-e az adott targy.

Csigaby,
Elisa majus 31-én szuletett.

Csopplany,
Itt hamarabb allitjak a karacsonyfat, mar régebben részleteztem…. Meg ugye el is utazunk 25én.
Akkor én mit mondjak. Szeptember eleje ota nem hizott csak 1,2 kg-t Elisa. Pedig o még nem mozogja le…
Én uuugy utalom az ilyet, hogy „elvileg“ ennyi kg-nak kéne lenne, meg „elvileg“ ezt meg azt kell csinalnia egy gyereknek. Minden gyerek mas. Csak akkor van szerintem aggodalomra ok, ha lathatoan nem fejlodne, de Balu igenis gyorsan fejlodik és leirasod szerint az esetek nagy részében jo kedvu. + ne felejtsd e, ha beteg volt, akkor automatikusan fogyott par grammot…

Kicsit kiakadtam ma, ma mondta a gyogyszerész, h az egyik sray amit kap Elisa, alvaszavarokat okozhat!!! Na akkor az én jo alvo kislanyombol ezért lett rossz alvo? Ki tudja? Sosem tudjuk meg….

Hibernia
Probald a brokkolit édesburgonyaval. Finom!
Elisa is sokkal korabban kel, mint régen. Mostanaban 7 korul... pedig lathatoan almos még, de nem alszik vissza. és vagy két hete mindig sirva ébred. ami szamomra a kialvatlansag jele.
s.orsi
 
 


megjöttünk a védőnőtől, hát nem volt túl jó. :(
eleve kb leb*szott hogy hogyhogy nem mondtam le a hó miatt. oké, küzdöttem, hogy odaérjek, de bazzeg. aztán letettem a hátára, elkezdett nyöszörögni, majd a nő odajött és próbálta állítani, Peti meg úgy elkezdett visítani, mint még soha. nem kapott levegőt vagy 5 percig üvöltött. persze nem nyújtotta ki a lábát - rosszpont. ültetni sem tudta, mert azt is végigsírta. már el kezdett fenyegetőzni a banya, hogy ha így sír, inkább hozzam vissza máskor... :?
aztán kicsit megnyugodott, négykézláb állt és tettünk elé cuccokat, hogy nyúl-e. mondanom sem kell, sz*rt nyúlni. :oops: csak nézett kétségbeesetten a nőre. ezután nagy nehezen megmértük, 9 kg és 69 cm, majd mondta a nő, hogy nagyon gáz, hogy így sír ha idegent lát... szerintetek is? :roll:
hogy mindenképp vigyem játszóházba, mert ebből baj lesz, kis kontrolláló gyerek, akaratos és erőszakos (!). :?
szóval lecsesztek. :(
mindegy, tudom, hogy elég anyás :lol: de azért nem hiszem, hogy minden más gyerek tapsikolt volna, ha megérkezik egy idegen helyre és egy idegen nyanya próbálja álltatni....

hát itt tartunk, altatok, mert már nyüszizik.

orsi, köszi a tippet!

hibernia
 
 
 


Szegény Peti! és milyen bunko védono!
s.orsi
 
 


Hali!

Fodrász ok, végre megint szőke vagyok :D
Furi volt nagyon, főleg az elején, úgy sétálni, hogy nincs velem gabi..ilyen nem volt még :)
Fodrásznál persze össze futottam anyóssal :evil: ez az én formám :? Erre megkérdezi, mivel egyedül van férjem a gyerekkel felnézzen-e hozz...hát azt hittem lefejelem. szerinte? B*szki mi a f*szt képzel magáról ez a ****************** ************************** ************ *************** *** ******** ********* ******** ************** *************** *************** ****** nő
ááááá ki vagyok totálisan és teljesen. Kriszta basszus teljesen osztom a véleményed, nagy segítség lenne hogy a szmszédban van ha nem lenne olyan amilyen..de milyen olyan ezért egy átok :evil:

Na bocsi csajok :oops:

Juci nálunk is 2-3 naponta van 1 kaki és kivagyok. Az őszi ami so-so rendbe hozza Sajna nálunk az alma is fog :? Elvileg a krumpli semleges, szóval ha azzal keversz úgy nem fognak..de Pepke rácáfolt :)
Szóval őszi, és szerintem nem kell mindig újrakezdened,. Lehet őszilevet is kapni a kecskemétinek van elvileg cuki nélküli, így elég ha azt itatsz vele. Na meg próbálgasd, én ha megfogja valami adok csak őszit 1 nap és rendbe jön, szóval nyugodtan kajáltasd a kicsilányt, csak próbáld ki mivel keverve nem fog..nem kispályás játszma de ez van :)
Gabi is sokat pukizik azóta. Turmixolsz? Nekem azt mondták az csinál légbubikat a kajába. Viszont nagy kopp-kopp nagy gondod nem okoz, tolja ki a pukikat szégyentelenül :lol: Néha este vszínű arra kel de engem ez már nem érdekel :oops:

Mi is voltunk ma dokinál, 8100 gramm és 68 cm vagyunk
Mis em híztunk 100gramm/hetet de szerintem ilyenkor már nem is kell!!

Ja és Hibernia végigbőgtük az egészet, kérdezni sem tudtam semmi, szegénykém rég sírt ilyen brutálul, pedig ő nem is annyira anyás. Azért ez az idegen környezet vetkőztetés, mozgolódás nem tetszik nekik úgy tűnik

Kari: mézes megvan, kacsa sóágyban és kivagyok, férjem idegroncs, azt sem tudjuk mikor tudunk fát venni de valahogy lesz :D

Csók

ui: bocsi annak aki kimaradt gyorsban nyomultam :wink: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Le kellett szaladnom anyósékhoz, mire megkérdezte, hogy GAbesz hogy viselte, hogy az apjával volt.
Szerintetek????
Ez azért kicsit kezd kiakasztó lenni, kb mintha vadidegenre hagytam volna..elkeserítő :(

na bocsi lelövöm magam meg ezt a témát de per pill ölni tudnék

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Az anyosnak olyan messze kell laknia, h papucsban ne tudjon atjonni - ezt mondja a mondas. Zsu, és ha a férjed beszélne vele? hogy vegye mar magat észre?

Elisa minden nap kap oszit, tegnap pl nem adtam, helyette alma volt és ma nehezen is jott a kaki.

Ma egy ilyen karacsonyi suteménysutéses délutan volt a gyerekeknek és én vittem oket, kb 10 perc volt mire visszaértem és Elisa mar el is aludt az apjaval. és aludt 2 orat! Olllyan buszke volt magara a férjem. :) Mondtam neki, amig itthon lesz, minden délutan o fogja lefektetni. :D

Szombaton csinaltam 3 rud dios beiglit, mar csak egy fél rud van... tegnap sutottunk 6 (!) tepsi karacsonyi linzert a gyerekekkel, tudjatok, amit olyan formakban kell kiszaggatni, de szerintem az sem fog kitartatni karacsonyig...
s.orsi
 
 


azért az allam leesett a fenti sulyokon, Peti 9 kg, Gabi tobb, mint 8! Elég léhét oket ringatn! nekem a majd 6,5 kg-tol kivan a hatam...
s.orsi
 
 


orsi, én a héten nem karira sütöttem, csak úgy, hogy kipróbáljuk, mit süssek karácsonykor is. :)
de 2 nagyfiúnak sütni... :lol: mission impossible-nek tűnik... el sem tudom képzelni, mi lesz ha Peti megnő, mit össze fog enni. :D

zsu, az a baj, hogy ilyenkor már bármit kérdez / tesz az anyós, már rossz... :? nem bizti, hogy ezzel téged akar bántani... de tudom, milyen mikor már mindenre ugrunk... :oops: én pl azon akadtam ki legutóbb, hogy kaptunk képeslapot, de csak a férjem volt a címzett. :evil: tök szarul esett. anyukámék mindig kiírnak mind3unkat... :roll: aztán a férjem pár napja beszélt vele (nem erről persze), hogy mindig mindent kritizál és ez tök szar érzés nekünk, bizonytalan első gyerekesként. hogy miért nem a saját szobájában játszik Peti (azon a 6 nm-en ahol van egy kanapé + kiságy), miért nem zárható dobozban tároljuk a játékait stb stb persze jól megsértődött, hogy akkor ha itt lesz csak ül a sarokban majd. :) kicsit megsajnáltam. meg az a szar, hogy ezt a férjek szívják meg. :( két tűz között... no mindegy, kitartást. :(

nálunk esik a hó egész nap, zéró takarítás, már feladták. (el sem kezdték) :( hihetetlen, hogy 10 centi hó és leáll minden. :evil: annyira idegesítő.

ja zsu, gabi is jó méretekkel bír. ;) és sajnálom a sírást.
és az volt a vicc, hogy mondtam, hogy 2 évig itthon leszek vele, erre a nő nem értette. kb 3x visszakérdezett. hogy olyan nincs. :lol: mondom, akkó' van. :D

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: