Új privát üzeneted érkezett!

Csopplany,
Nagyon jol néz ki Balazs szobaja !!!!!!!!!!!! és raadasul, ha elsore elaludt ott magatol, akkor szuper !
Balu szeme jobban van ? Huzatot kapott ? vagy mitol van kotohatyagyulladasa ?
Orulok neki, h egy-két dologban most mar igazat adsz nekunk, irtam régen is, h nem okoskodni akarok allandoan, de egyszeruen vannak teoriak és van a meztelen igazsag a gyermeknevelés terén.

Zsu,
Ennyire betegek voltatok ? szegények ! Orankénti kelés ??? Istenem, hogy birod ? Nappal mennyit alszik ? tudsz nappal pihenni ? én a fix 2x keléstol is faradt vagyok, de akkor inkabb befogom a szam !
Szerintem igenis kell aludni tanitani, valahogy ravezetni a gyereket. Na nem ugy, h sirni hagyjuk a kolykot, de a legturelmesebb anyukak Is kiprobaljak szerintem ezt a modszert is végso elkeseredésukben... Kevés olyan van, mint Monde, aki tudatosan elso pillanattol kezdve be akarja és tudja tartani az abszolut ésszeru és logikus szoktatast. Mint, ahogy azt is megtanulja a gyerek, hogy éhes, akkor szol és kap enni és jon az eloke, tanyér, kanal, stb, minden mas alapdolgot ugyanigy megtanul/ almos = agy = aludni kell. Szomjas = pohar = inni kell. Fazom = pullover = feloltozom stb
Haaaaat azért jo lenne, ha 3 éves kora elott joval ataludna az éjjeleket Gabi. Par honapot ki lehet birni, még guggolva is, de 3 évet ! és tényleg, ha kisteso, akkor majd esetleg felvaltva kelnek…Na, drukkolok, h tul legyetek ezen a nehéz idoszakon !

Hibernia,
Tavaszi ido ??? itt tovabbra is mord hideg van ! még szerencse, h nem voltunk itthon a hétvégén.
Tegnap olyan joy nevettem az Elisa fakiron! Hidd el, van ilyen gyerek is... azt azért hozza teszem, h extra nehezen alszik el par napja, biztos a fogakmiatt is, meg amiatt, mert elutaztunk...
Nektek is nagyon kemény lehet a fél oras ritmusban a siras, ringatas, stb... ragondolni is rossz, de tul fogod élni. Muszaj!

Charlott
Krisz mekkorat nott!!

Juci,
Mi a helyzet alvas téren???

Roviden a hétvégérol, csodaltaos szikrazo napsutés, hideg tiszta levego, szombaton 3 orat sétaltam a kicsivel, mig a tobbiek egész nap sieltek. Egyszeruen nem visz ra a lélek, h beadjam Elisat egy gyerekmegorzobe, mint itt a franciak nagy része, mintha egy kutyarol lenne szo... pedi szivesen sieltem volna én is. a szalloda, kaja, minden tokéletes volt. Elisa rendkivul jol viselkedett. Huncutkodott a pincérekkel, mosolygott szinte mindenkire, egész hétvégén uveges kajat kapott, de meg sem kottyant neki...
Vasarnap 9ig aludt reggel, szoval minden jo volt, orulok nagyon, h elmentunk. Ma pedig probalom behozni az itthoni lemaradast, fozés, mosas, stb...
a kocsit valtozatlanul utalja, szinte mindig meg kell allnunk utkozben, ha messzire megyunk, szopik és akkor megnyugszik és alszik.
Nekunk még mindig a hordozo van, mig ki nem novi, nem fogom a menetirannyal szmebe ultetni.

Most mar szinte biztos vagyok benne, h az apjanak tudatosan mondja, hogy papa, ami franciaul apat jelent. Nagyon sokat kommunikal velunk, nevet, ha nevetunk, valaszol, ha kérdezunk valamit, stb... olyan aranyos.
s.orsi
 
 


Sinupret cseppet kap Gabi a köhögésre. Gyógynövényes vacak és oltárisz*r íze van.
Na meg vettem végre Gripe watert is, azért használ, de kivagyok, mert csak 14 napig jó felbontás után. El se gfogy azalatt.

Csöpplány, tök igazad van, ha az ember akar és tud akkor tegyen valamit a nemalvás ellen mert az jobb mindenkinek, ez csak olyan megnyugtatás képp írtam.
Én olvasom a szakirodalmat, tele van jó ötletekkel, aztán avégén a sokból csinálok egy mixet a saját számíze szerint.
De ez az elevasára tanítás nagyon neci dolog nálunk. NA hát Gabi sem az egyzserű fazonok közé tartozik, de ez van. Én örülök, hogy ilyen. Mármint a személyisége nem az alváshoz való viszonya :)

Hibernia, ringatom zömében meg énekelek. Persze tök sötét van, csak az éjjeli fény ég de az egész este. HA nem nyugszik megszoptatom, ha az sem válik be tovább ringatom amíg el nem alszik. Néha 2 perc néha 1,5 óra
De vigyázok már olyanokra pl, ihogy du. és este nem egyek/igyak olyat, ami élénkít, még teát sem, na meg vitamint sem vezsek már be stb. Azóta hamarabb visszaalszik este. Lehet nem ezért persze.

bocsi ha elgépeltem, gyerek az ölemben :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, bár én már kezdem unni ezt a hideget. Kedvem nincs kimenni.

Orsi, örülök, hogy jól sikerült a síelés, én is szívesen mennék valamerre megint, de inkább most már kivárom a tavaszt, fagyoskodáshoz nincs kedvem. Asszem Bori is fakír. Neki sem okoznak gondot a fogak szerencsére.

Hibernia, én sem ültettem át Borit új ülésbe, a menetiránnyal háttal való utazás ennek a korosztálynak még sokkal biztonságosabb.
Azért szerintem a babakocsival próbálkozz még, most már simán berakhatod ültetve, hogy nézelődjön. Én babakocsi nélkül nem tudtam volna/tudnék létezni.

Csöpplány, gratulálok a szobához, nem semmi meló lehetett, azért most már gondolom elegetek van a felújításból. Balu meg tök arin vigyorog ott a szőnyegen, egész elveszik a szobában. :)

Nem kötözködés képpen írom, de azért azt tudjátok, hogy a Fisherprice játékokban viszonylag jó minőséget képvisel, de ugyanez nem mondható el a gyerekülésekről. Szóval valószínűleg ezért ilyen olcsó.

Hát ez a tali akkor úgy tűnik közelít rendesen, de megmondom őszintén, hogy az állatkertet én is inkább hanyagolnám, egyrészt állandóan dugig van, másrészt az alig 1 éves gyerekeket semmedig nem köti le, szóval egy rakat pénz semmiért, és még dumálni sem lehet normális körülmények között. Esetleg még a Kopaszi-gáton is el lehet gondolkodni.
monde
 
 

 
 

Zsu,
eszembe nem jutott volna, h pl vitamintol rosszabbul alhat... és ha belegondolok, par napja vettem egy szoptatos vitaminkeveréket, most néztem, csomo C vitamin van benne és kb azota nehezen alszik el este. Ki tudja van-e osszefuggés??

a talalkozoért irigykedem.... mi valszinu nyaron megyunk ujra haza.

egyébként én ugy vagyok ezzel az altatassal, hogy amig kicsi volt én élveztem, h az olemben fogom, stb... mert igy a 3-nal tudom, h olyan gyorsan megnonek. Ma is pl fél ora alvas utan felsirt délutan, felvettem, azonnal aludt vissza, letettem, négykézlabra allt és sirt, ezt eljatszottuk 5x, eltelt 15 perc és utana lefekudtem vele és még aludt egy fékl orat és jokedvuen kelt. Na nem lenne szabad ilyet csinalni, de néha a szivunkre is kell hallgatni, nem csak a logikara és a kovetkezetességre. ezt nevezem anyai gyengeségnek....
s.orsi
 
 


Még mi sem cseréltük le a hordozót!!!!
Csak kinéztük az ülést, de nem kapkodjuk el a megvételét, szerintem is a hordozó a legbiztonságosabb, pontosabban a menetiránnyal hátrafelé való bekötés. De lassan kénytelenek leszünk kicserélni.

Orsi, én is azért gonoltam erre, mert a férjem állandóan szenvedett attól, hogy hajnalban felkelt és nem tudott visszaaludni. Aztán mióta nem este hanem reggel veszi be a vitaminokat elmúlt. Szóval nála ez volt a gond, hogy most ez számít e a mi esetünkben nem tudom, de megéri azt a kis odafigyelést :D

Szuper lehetett a hétvége. Én sem hiszem, hogy be tudtam volna adni Gabit megőrzőbe, pedig hallottam hogy sokan mennek így síelni, kisgyerekestül és a picit lepasszolják, de én inkább kivárom azt a 3 évet amíg sílécek kerülnek a pici lábára :D

Mi legközelebb márciusban megyünk kiruccani, már alig várom!!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Orsi:köszi a dicsit,nekünk is nagyon tetszik :)
A doki szerint lehet hogy apától kapta el.Neki ugyan torokgyulladása volt,de mivel nem vittem sehova Balut,csak át anyumékhoz,aki 2 házzal arébb lakik,valószínű hogy tőle.
Örülök hogy jól éreztétek magatokat és jól sikerült a kirucanás :) De jó,ügyi elisa!Balu még abszolút semmi érthetőt nem mond.Sőt.Leginkább csak hábű,meg bú,meg brrr a nyelvével.

Monde:Borinak hány foga van már?
Neked is köszi a dicsit :)
Fp-s autósülésekről én is ezt hallottam,hogy nem túl jók.

Balázs nemrég aludt el.Egyébként tegnap este negyed 11kor aludt és felkelt fél 6kor,fél 10ig csak fél órára aludt vissza,csak szenvedett szegényem,nyünnyögött,meg sírdogált.Aztán mintha kicserélték volna.Ja és most délután miután elaludt a szobájába 3 órát aludt egyhuzamban!!!!!!Ilyet 2-3 hós kora óta nem csinált!!!!És még így is mi keltettük nehogy túlaludja magát.Hihetetlen :D Kivi vagyok a ma éjszakára :) Kicsit a bébiőr miatt is,mert nem vettünk,hanem nyitva hagyom a szobák ajtaját(szomszéd szobába van) és ha könnyen felébredek a nyöszörgésre akkor nem veszünk.
Na megyek zuhizni míg reklám van még. :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány, 4 foga van. Jaj, ez az, ezt akartam írni, hogy a bébiőr ilyen távolságra totál felesleges! Szerintem ne vegyél. Nálunk ugye külön szobában alszanak, mindig meghallom, ha valamelyik felébred, a bébiőrt én akkor használom, amikor a ház másik felében lévő konyhában vagyok, ők meg hátul alszanak.
monde
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régóta olvaslak benneteket, és szeretnék csatlakozni, ha lehet :) .
A kislányom, Níla május 18.-án született. Ô is hasonlóan "csodababa", mint Krisz; ugyanis papírom volt róla, hogy nem lehet természetes úton babám. Szerencsére Níla nem törôdött vele...
:)
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Szia Macianyu! Üdvözöllek közöttünk. Níla, milyen szép név! Kicsit mesélj többet magatokról, a szülésről, az evésről, a fogakról, a mozgásról,...! Minket minden érdekel! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csöpplány, szuper lett a szoba! Hogy élvezi Balu! Nagyon aranyos. :)
Hú, most rágom a kefét, hogy nem tudtam Barnust rávenni az etetőszékre, mert elszakítottam a tesómékét. Banyek, nem tudom, hogy valljam be neki. :( Mondjuk ő nem olyan érzelgős, mint én, hogy annyira kötődne a tárgyakhoz. Mindenesetre jobb lett volna azelőtt lecserélni, mielőtt tönkrevágom. :?

Juci, még az itatáshoz elfelejtettem írni, hogy mi eleinte a kádban, fürdés közben gyakoroltunk, és most pohárból próbálkozunk a kádban. Ha türelmes vagyok, nem megy félre, de nem mindig vagyok az, így kényelmesebb a kádban próbálkozni. :)

Samunak 0-18-as ülése van, háttal utazik, és én egyelőre nem is nagyon terveztem megfordítani. Már túl van a 8,5kg-n, és úgy tudom, 9kilótól utazhatnak menetiránnyal szemben. Úgy tudom, az már nem jó, ha a lába eléri az autó ülésének a háttámláját. Szerintem amíg lehet, háttal marad. Úgyis alszik mindig, nem nézelődik. Ha meg ébren van, nézzen engem. :D
Én nem nagyon ismerek olcsó, de szuper autósülést. Tudom, hogy segíteni akartok, amikor ilyet írtok, de aki tapasztaltabb, írhatna pár márkát, hogy mit érdemes venni. Mi olyat vettünk, ami itthon nem nagyon ismert (ilyen: http://babaszafari.hu/spd/unas_383866/B ... ekules_018 ), szerintem tök jó, viszont az is 36ezer volt. Akkor a tesztgyőztesekről már ne is beszéljünk... Konkrétan egyhavi fizetésem lenne egy römer. :? Bocs, hogy ezt így leírtam, de én agyhúgykövet kaptam, amikor bátyámék osztották az észt ezzel kapcsolatban, amikor nekik anyós fizette az üléseket. (Meg ezt, meg azt...)

Orsi, hol is laknak a szüleid? Nyáron de jó volna találkozni veletek!!! Olvastam a mamami fórumon a pelusokról, és láttam egy Lyon mellett elő kismamát, aki szerintem kb akkor szülhetett, mint mi. Csak gondoltam, megírom, hátha felvennéd vele a kapcsolatot. :)

A Sinupret csepp nagyon rossz! Én meg először úgy adtam Samunak, hogy nem kóstoltam meg, aztán csodálkoztam, hogy öklendezik tőle a gyerek. :D Utána már mindig valamivel kevertem neki.

Holnap reagálok a többire, most ki kell használnom, hogy alhatok picit.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Monde:tök igazad van,tökéletesen hallottam Balut amikor felkelt :) Szóval nem fogunk venni bébiőrt.

Macianyu:üdv közöttünk! :) Mesélj kicsit magatokról!Barba már feltett egy csomó kérdést :)

Barba:köszi a dicsit :)
Tökjó ez az ülés!Én már mióta megvettük azóta menetiránnyal szembe kötöm be,pedig Balu még jócskán 7 kiló is alig volt.

Hát azért nem volt könnyű éjszakánk de elviselhető.Lehet fura még neki egyedül a másik szoba,de felsírt 3szor.1szer negyed 3kor,de akkor ha kivettem abbahagyta,ha letettem elkezdte,hiába aludt már,felkelt ahogy leteszem.Na pont erről akarjuk leszoktatni,így hagytam sírni,15-20 perc után feladta,és szépen aludt fél 7ig,akkor apja megetette,aztán fél 8kor gagyarászott valamit,aztán most még mindig alszik :D Ilyen nem is tudom mikor volt.Mármint hogy én felkeltem és ő nem kelt fel velem együtt :) Végre meg tudtam reggelizni is :D Sajnáltam hogy sírni kelett hagyni,de muszáj :( Na megyek iszom még egy kávét,míg fel nem ébred :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok,

Csöpplány nekem is tök tetszik a szoba, olyan jó mikor rendezgeti az ember a kis kuckójukat, pláne ha még így élvezi is a végén a tulajdonos :lol:

Oltást végülis csak a nagyok kaptak, K.-ét nem lehet kapni, hiánycikk, ma mentünk volna hogy kapjon olyat amit be lehet szerezni, de most meg köhög meg náthás :cry:

Az éjszakáink horrorként alakulnak... ma 21-kor fektettem le aztán kelt 10,11,12,2,5-kor, és üvöltött, fogalmam sincs mi baja van, de már nem bírom sokáig, ugye őkegyelme most alszik én meg pakolhatok meg vásárolhatok aztán már indulás az oviba :evil:

Nálunk nem müködik ez az aludni tanítás...
Kicsinek elaludt magától, tehát "jól szoktattam" aztán most mégis szívok...a sírni hagyás nem megy nem hagyja abba, ha fölveszem megnyugszik ha leteszem újrakezdi...ha nem venném föl szerintem reggelig üvöltene :oops:

A két nagy nem csinált ilyen műsort, vagy csak már elfelejtettem :wink:

Ja és próbáltam a vizet is éjszaka, hát nem kívánom senkinek...ahogy meérezte hogy mit adok neki kipattant a szeme és öklendezni kezdett

Ülést mi is már a rendeset használjuk, a hordozót utálta!

Monde, fiad várja már az ovit? Fél napra viszed csak?

Orsi, olyan jó lehetett kimozdulni egy kicsit, irigyellek :roll:

Én már nagyon várom a tavaszt, kezd bezártságérzésem lenni nagyon, alig várom már hogy elővehessem a bringákat Kristóf is tud végre utazni majd a gyerekülésben, én mindegyikkel imádtam használni!

Zsu, akkor ti már kifelé jöttök a betegeskedésből, gratulálok a kis újságszereplőnek!

Remélem mi megússzuk a héten a betegségeket, hétvégén nagyfiamnak lesz a szülinapi partija és megőrülök ha betegek lesznek!

Macianyu, jó hogy jöttél! Kristóf is 18.-án született! Tegyél fel képeket is magatokról!
Ennyi telik tőlem most, hulla vagyok :cry:

kriszta0612
 
 


Ja és reggel kinéztem pelenkázás közben az ablakon és megdöglött a nyúlunk :cry: :twisted:
A kertben lakott és vagy 6-7 éves volt...matuzsálem!

Már csak ez hiányzik a mai naphoz, azt se tudom mit csináljak vele???

kriszta0612
 
 


Mesélek bôvebben :) :

Szülés: eredetileg ugyanott szültem volna, mint Hibernia, de az utólsó pillanatban kórházat + dokit váltottam, mert a régi doki állandóan császározni akart, az "elôzményeim" (mûtétek, nehéz teherbeesés) miatt. Végül a Szt. Istvánban szültünk, és fantasztikus szülésem volt, még gátmetszés sem kellett. Sajnos a férjem megsínylette a 17 órás vajúdást, mert levált a porc a térdérôl , annyit térdelt (masszírozta a derekamat) :shock:

Szoptatás: hát, jól megszenvedtünk vele, mi is az , biztos (szopisztrájkok, túl sok tej, kevés gyarapodás az 5. hónapban- a sztrájkok miatt_...stb...-még szopt. tanácsadó is járt nálunk, sokat segített), de a lényeg, hogy Níla még mindig sokat szopizik, bár rövideket kb. 2-3 percig tart. Most már nem izgatom magam ezen, mert jó súlyban van (8600g), bár sajna nagyon érzékeny a hormonális változásaimra, így az ovulációtól a menzeszig tartó szopizás nagyon nehézkes, de mindig jobb lesz!! Állítólag megváltozik a tej íze...Szóval ô gyakran szopizik keveseket (bár nem mérem...), és éjjel is kb. 2-szer.Egyébként 2-szer kap szilárd kaját (délelôtt, délben), de elég kevés mennyiségeket eszik (kb-20 kiskanál). Én elôtte mindig megszoptatom, és utána kapja a kaját, mert még nem szeretném elválasztani+ csökkenteni a szopikat. Bár ez így nagy macera, így szeretném.

Fogak: már 7 (!!!) db van, ,a éjjel jött ki a 7. Nagyon szar éjszakánk volt, de joggal :) . Most nagyon nyûgös napjaink vannak, semmi se jó
:(

Alvás: ebben mi sem remekelünk, sajna. Níla elég rossz alvó (napközben kb. 2-szer 40 perc), és én is cicin/kendôben/ill. kocsiban altatom.... Most már máshogy csinálnám..., de így jártam. Nekem sose volt szívem az alvástréningekhez (én is Ranschburg filozófiáját vallom), ennek viszont megvan az ára :)

Mozgás: Níla nem egy "sportlady" (ebben a demizson alakja is megakadályozza :-)), szóval mi még a kutyázásnál tartunk hetek óta. Viszont masszívan ül, tapsol, és "beszél" nem tudatosan persze (baba, mama, papa). Nagyon kis érzékeny baba, ujjszopizós (jobb lett volna a cumi utólag....de hát az elveim...), és most mindenkitôl sír, akit nem ismer és belép az "intimszférájába".
Majd töltök fel fotókat is (bár még nem tudom hogy kell...a vonalzóról sincs lövésem)!
Níla:
Magamról: 30 éves vagyok, és Bp-en lakunk a III. kerületben. Vegetáriánusok vagyunk, Níla sem kap húst, így nagyon oda kell figyelnem, hogy miket adjak neki.

Majd még írok, készülünk az ebédhez (mai menü: avokádó, krumpli, répa repceolajjal)!
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ú nekünk elég húzós délelőttünk volt, egy barátnőm egy hónapja szült, őket mentünk meglátogatni. Vittem egy másik barátnőmet is a kisfiával, hát megszenvedtem, mire a 3 gyerekülést bepasszíroztam a kocsimba, de bakker belefért! Na nem mondom, hogy nyugodt lennék így hosszú távon, de most működött. Nagyon pici ám az egy hónapos gyerek! Pedig a mieink se túl nagyok még, de Bori nagy mamlasz hozzá képest. :)

Kriszta, igen, fél napra viszem Ábit oviba, már így is hisztiztek az óvónők, hogy hát erre a nyárig hátralévő 3 hónapra már minek viszem, de két kis haverja is van a csoportban, és annyira szeretne menni már, meg is értem, egy-két órát eljátszik egyedül, de utána már mindig le kell kötnöm valamivel. Ami persze nem rossz, de ott van Bori is, neki is járna egy kis anyukázás, szóval fél nap ovi remélem jót fog tenni neki. Bár egy kicsit tartok tőle. Ábel annyira jó lelkű, finom kissrác, félek, hogy eltanul durvaságot, vagy pl megszakadna a szívem, ha valaki bántaná... Na mindegy. Nyuszit sajnálom. Gyerekek hogy fogadták?

Macianyu, szia, látom neked is komoly elvrendszereid vannak, mégegy "kötődő" anyuka. :) Jó, hogy jöttél! Huhh, 8600 gramm, nem semmi, asszem itt a fórumon a te lányod a legnagyobb (a lányok között). :) Vega étrendnek van valami előzménye? Te mióta nem eszel húst?

Barba, igen, olyan, hogy olcsó és jó autósülésből nem feltétlenül létezik. Azt is tudom, hogy a 60-70 ezres üléseket sokan nem engedhetik meg maguknak, de egy jó ülésnek sem kell annyiba kerülnie, hidd el! 2-3 éves modellekből is van kiváló minőségű, amihez olcsóbban hozzá lehet jutni, illetve az ebayen német és osztrák területen pl. olyan kifogástalan állapotú üléseket lehet venni 20-30 ezerért hazaszállítással együtt, hogy megszólal. És SEMMI BAJA nem lesz a gyereknek, ha olyanban utazik. Ellenben egy rossz ülés nagyon nagy károkat tud okozni még kisebb balesetnél is. Hidd el, ez nem sznobizmus a részemről. A megfelelő modell kiválasztásában pedig a legjobb útmutatást az ADAC tesztek adják, elérhető az évekkel ezelőtti táblázatuk is, ha régebbi, de jó modellt akarna valaki választani.

Bakker, én is Sinupretet ettem terhesség alatt, amikor rohadtul köhögtem. Bazi keserű.
monde
 
 


Kriszta,
Sajnalom az éjjeli cirkuszt. Ugy latszik azért ezt elsosorban fiuk csinaljak. Le is kopogom !!!
Es a vizzel igy jartal ? én még mindig nem probaltam…
Szegény nyul !!!! a gyerekek mit szoltak ????
Nalunk évente tobbszor elofordul, h egy madar nekirepul a nagy uveg ajtoablaknak és az esetek felében kitorik a nyaka és azonnal megdoglik. Rengetg az énekesmadar itt, szebbnél szebbek… Tobbszor véignézték mar a gyerekek és olyan szomoru, h igy ra kell jonniuk, h az életnek egyszer végeszakad…

Csopplany,
Tuti fel fogsz ébredni minden rezdulésére az elején. Anya oszton!
Mar vagy 2 hete mi is megbeszéltuk a csaladi kupaktanacsban, h a két fiu mégis csak osszekoltozik és Elisaé lesz az egyik szoba, de még nem vittuk at az agyakat. En alig varom mar, h este ugy fekudhessek le, h olvasok az agyban elalvas elott…

Macianyu,
jo, h jottél!!!
Fogakban ti vezettek itt, de vigyazat, ugy latom nalunk is jon a 7. Ma este meg is fogom mutatni az apjanak…
Vegeterianus? Huha! És akkor a fehérjét mivel potlod?

Monde,
Ti hany gyereket szeretnétek?? Eszmbe jutott a 3 gyerekulésrol...
Nalunk a mi joszivu Maténk, az iskolaban teljesen “elromlik“. Nagyon sok gyerek kihasznalja a jolelkuségét. Néha a szivem szakad meg, de ez az élet rendje. Abel is meg fogja allni a helyét, ne izgulj... A 2. fiam pedig mar inkabb az a fajta, aki rendkivul okosan iranyitja a tobbieket, de nem gonosz, olyan igazi vezéregyéniség, mindenki imadja... ot nem igen kel félteni. A masodik gyerekek ilyenek. Elisa kivancsi vagyok milyen lesz, most ugy tunik, olyan kis pattogos kiscsaj, akinek mindere lesz valasza.

Képzeljétek ma fél10ig aludt Elisa és nevetve ébredt. Egyébként beszélgetve szokott, kb, mint aki szol, h „na gyere mar, ébren vagyok“ egyre hangosabban szol és mikor odamegy vki, fulig ér a szaja. De ma ugy csinalt, mintha vki csiklandozta volna. Vicces volt. Ejjelunk turheto. 9kor aludt el (nehezen és sirva), fél4kor, majd 7kor kelt és szopott, aztan mondom fél10ig aludt…igy a mai nap rovidnek tunik…
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk még mi is :-) Különösebb dolog nincs. Se mászás, se új fog. Csak az alvásos átlagunk romlik folyamatosan.... Éjjeli kelések vannak és sehogy se lehet gyorsban visszaaltatni, pedig nekem még elméleteim sincsenek :-) Próbálkozom, próbálkozom, egyszer így, egyszer úgy....valami idővel csak bejön.

Autósülés téma engem is érdekel! Egyenlőre Zsuék ajánlata nagyon bejött, az, ami még itthon nem kapható :-) Ez az ADAC teszten is tök jó, bár árat nem tudok, de gondolom horror.... egyenlőre mi még nem veszünk, Gréti elfér a hordozóban szerencsére. Na meg nálunk se finanszírozza senki az ilyesfajta kiadásokat :-( Barba megértelek, hogy dühítő, ha ilyenek magyaráznak....

Üdv Macianyu!!! Nagyon szép nevet választottatok a gyerkőcnek! És hús helyett mit adsz fehérje gyanánt Nílának? 7 foghoz gratula, ezzel itt szerintem Ti vezettek! Mennyi idős pontosan Níla?


Hibernia, jó ötlet talinak valamelyik pláza szerintem is. Esetleg egy kevésbé forgalmasabb, mondjuk Lurdi ház?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi, most látom, hogy írtál. Gratula a fél 10-ig alváshoz!!! Nálunk ez még csak egy álom. Általában 6-7 között kelünk. 7. fog? Ti is jól bele húztatok fogzásügyileg :D Gréti még csak kettőnél tart.

Csöpplány, Balu szobája szuper lett!!!! Ügyi, hogy el is aludt benne egyedül, igazi nagyfiú már! Hogy ízlett neki a főzelék? Lisztet is teszel bele? Vagy hogyan csinálod, hogy ő is ehesse? Vagy már ehet lisztet? (bocsi kicsit lemaradtam megint ebben a hozzátápiban, hogy ki hol tart....)

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia, ettől félek én is, hogy veszek egy hintát, aztán majd üvölt benne....Petinek azóta bejön az otthoni hintázás? Lehet, hogy ha megszokja ok lesz, nem? Milyet vettetek végül? Fúrni kellett, vagy ajtófélfára akaszthatós?

Kriszta, nyuszit sajnálom :( Ez a gáz a kis kedvencekkel, hogy előbb-utóbb elmennek. Mit szóltak a gyerkőcök hozzá?

Zsu, gratula az újság bekerüléshez!!! Meg is veszem a héten :D Meggyógyultatok már teljesen? Hányás is volt.....jáj az durva! Nálunk fogtól volt, de elég para. Szegény Te, főleg hogy betegeskedtél is.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


csak gyorsan, mert még altatnom kell
nadi ilyesmi hintát vettünk: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=-1

pontosabban pont ilyet:
http://toys.ie/Nursery-Swing-!C08983-pr ... 535f704722

most tettem rá párnát, azon ül, így egész szereti...

hibernia
 
 
 


Orsi, hát én a gyerekszámmal kapcsolatban mindig csak +1-gyel tekintek előre. Tehát abban már biztos vagyok, hogy még legalább egyet szeretnék, aztán majd meglátjuk. De az már tisztán látszik, hogy három gyerekhez nagyobb autó kell majd nekem. Na de az nincs ellenemre. Mármint a naaaaaaagy autó. :)

Ezt a közösségben való elromlást ne is mondd, már előre lelkibeteg vagyok. De elhatároztam, hogy nagyon résen leszek, mindenre megpróbálok odafigyelni, kikérdezem őt is meg az óvónőket is, hátha az esetleges konfliktusokról így tudomást szerzek, és meg tudom vele beszélni.

Nadi, sajnálom a keléseket, remélem hamarosan rájössz, hogy lehet kiküszöbölni őket.
monde
 
 


huh lányok új hepp: csak nálam alszik el... :( mindig apa altatta éjjelre, basszus tegnap felkelt 11kor csekkolni, ott vagyok-e, a férjem vette ki az ágyból, erre 20 perc volt megnyugtatni... :( azután óránként kelt, megnézni, ott vagyok-e. (eddig ugye sírt éjjel - fogak miatt; most óránként felkelt, felvettem, 10 perc után elaludt újra, sírás nélkül...)

hibernia
 
 
 


Kriszta:köszi a dicsit :)
Sajnálom az éjszakákat :( csak nem nálatok is a fogak macerálják?Én 20 percig hagyom maximum sírni,ha ennyi idő alatt nem fejezi be,akkor bemegyek és megvigasztalom,kiveszem,aztán előlről az egész,ha muszáj.Bár ez még talán csak egyszer fordult elő.
Előre is boldog születésnapot a fiadnak! :)
Sajnálom a nyuszit :( Nekünk is volt régebben.Csak nem takarítottam őket,mindig nagyapám,nak kellett aki megunta és egyik nap nyúlpörkölt volt....(kicsit azért megviselt :D ) Végül mit csináltál a nyuszival?

Macianyu:szopival én is küzdöttem.Balu a koraszülöttre került,sürgősségi császárral született a 36. héten 1900 grammal,és 11 napot voltam bent vele (addigra érte el a 2 kg-t) és nem sok kellett hogy megszokja a cumisüvegezést,na meg nem is volt elég tejcsim,mondjuk nem is volt aki beindítsa.Mert szívott kettőt,üvöltött,aztán megint kettőt,üvöltött.És egész nap próbálkoztam de csak sírt,így mi kb 6 hetesen csak tápszeresek lettünk :( Addig tudtam fejni is :? Nagyon hamar elillant az a picike tejcsim is :?
Aztaa,az már szinte kést fogsor :D :lol:
Hát tényleg nem túl sok alvás.Nálunk is általában kettő van,egy fél órás,meg egy 1-2 órás.De tegnap csak egyszer aludt,de akkor 3 órát,és én keltettem hogy mi van már :D
Várjuk a fotókat.
Nekem Balu még semmit nem mond,még untudatosan se :D Habűűű,bú,meg ajakhangok,brrr,és ennyi.Na majd csak megindul ez is :)
Balázs 6 és fél hósan tanult meg ülni,rá egy hétre mászni és még egy hét múlva felállt,aztán egy hét múlva már oldalazva ment az ágy mellett :) Szóval mozgásban hamar fejlődött,de úgy ő most beéri ezzel is :) Ma elkezdett mondjuk tapsolni,olyan édes volt :) Nem adsz neki húst?De hát az neki még fontos lenne,nem?Bár tudom lehet teljeskörűen helyettesíteni.Nem tudom,én nem bírnék hús nélkül élni.Meg én a gyerekre bízom hogy vegetáriánus akar-e lenni (ez nem beszólás akar lenni,félre ne értsd!!!!Mindenkinek szíve-joga mit hogy csinál :) )
Jajj és szép méretei vannak a lánykádnak :)

Orsi:na akkor végül még is csak átkerül Elisa különszobába? :) Emlékszem nagyon nem akartad :)
Balu is fél 10ig aludt :) És szintén gagyogva kelt :) Összebeszéltek? :P

Nadi:nekünk egy Pierre Cardin ps 288-as van,nagyon szereti Balu.Elvileg 25 kilóig van.
Lurdy se rossz,és közel is van hozzánk,oda még kocsival is be merek menni :lol: Csak ott hol? :? Max a mekihez tudnánk leülni,nem? :?
Köszi a szobadicsit :)
Főzelék nem ízlett neki :D De semmi más sem.(próbáltam tojásos nokedlit,becsináltlevest,végül üveges brokkolifőzit kapott).
Igen,rendes rántással,vagy habarással csinálom neki is.Elvileg 8 hótól lehet lisztes dolgokat adni,szóval már ehet :) 8 hótól mehet ugye a kenyér,pékárú,szóval azok is lisztesek :)
Balunak már mindenből adok amit én eszek,van amiből konkrét mennyiséget felemészt,van amiből csak csipeget.Most uzsira sajtos tekercset majszolt :)
Te is akarsz hintát venni?Mi iylet vettünk:http://www.abcjatek.hu/minta2.php?tnev=13337_atalakithato&tipus=kiegeszitok Nagyon jó,kül-és beltéri egyben,nagyon erős műanyag,és kornak megfelelően alakítható.És van hely biztonsági övnek is (azt nem adnak hozzá,csak a lyuk van kialakítva neki) ,én most akarom megkérni párom anyukáját hogy varrjon rá,nehogy kiessen Balu.Bár mindig együtt hintázunk,nem hagyom magára fél percre se.Én az ajtófélfára akasztós hintába nem bízok,én félek hogy nem elég stabil :) Lehet hülyeség,csak valahogy ez van bennem :)

Monde:Ti is 3 gyereket szeretnétek? :)

Hbernia:én nem tudom megnézni csak az első linket.A másodikra error 404-et hoz be :D

Balu aludt 45 percet déltájban és most megint elaludt.Szerintem fél 7kor felkeltjük,különben éjfélig biztos nem bírjuk lebírkozni :lol:
Ma a szobánkat is elkezdtük visszaforgatni az eredeti felállásba,kész táncparkett lett a szobában :lol: Hihetetlen mennyi helyet elvett a kiságy.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


na itt.

monde, hát igen, 3 gyerekhez óriás autó kell... nálunk tervben sincs a 3.... részben ezért. :)

kriszta, szegény nyuszi! milyen volt a nap végül?
az éjszakához részvétem. :( kristóf és peti mutat némi hasonlóságot. ;) (lásd a szorulás az elején... :lol:)

nadi, 6-7kor kelünk mi is... :( és 10kor fekszünk és mostanság óránként kelünk... jajj hát meddig megy ez? mindig kitalál vmit... :?
most ez tisztán szeparációs szorongás, csak én kellek... :shock: éjjel nem is evett most...

macianyu, üdv itt, 7 fogat hogy bírta a lányka?
vegetáriánusok vagytok? na ez jó, színesedünk... :) :) gondolom adtál már akkor tojást, sajtot neki.
kaja ügyileg kb egyformán állunk amúgy, mi is 2x adunk szilárdat, kiegészítve tejjel (+ tápszerrel)...
vonalzót úgy csinálhatsz, hogy rákatt egyikünk vonalzójára, ott csinálsz sajátot és itt a profilnál beilleszted a kapott kódot. ;)

ja és orsi, nektek is gratula a 7 foghoz, te jó ég.
én rendeltem most osanitot, mindenki dicséri, kipróbáljuk azt is...
nagyon jó, hogy elisa már tudatosan beszél... peti szerintem jövő ilyenkor sem fog. alig dumál. :? anyukámnak is feltűnt már... :)

jajjj a közösségekről ne is beszéljetek... :( ez a nagy parám... :cry:


bocsánat, ébredt, kimaradt pár ember... :( :( de próbálok még jönni!!!

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

szégyen de a nyuszival nem csináltam semmit :oops: valahogy nem tudtam volna megfogni, így hogy már nem él...majd a férjem.... A gyerekeknek még nem mondtam és mivel ilyen hideg volt nem is voltunk a kertben délután így fel sem tűnt még nekik!
Majd holnap, ha már "eltűnik" nem azért nem mondtam nekik mert meghalt, csak nem akartam hogy így lássák! Nem vagyok a híve hogy ne beszéljünk erről a gyerekekkel, ismerősünk mondta hogy mondjam azt hogy elment a nyúl :shock:

Papagájunk is meghalt nyáron és együtt temették el, nem volt semmi extra megértették hogy öreg volt. Vallásos nem vagyok így mikor megkérdezték megpróbáltam az ő szintjükön elmagyarázni hogy mi van, utána játéknál sokat haltak meg a plüssállatok :roll:
Meg hát szép élete volt (szerintem)

Az éjszakától kicsit félek már előre nem bírok ki még egy ilyet...

Nappal jókedvű volt kicsit köhög...
doki szerint vmi vírus...

Az oviban igen ez a rossz hogy nem csak azzal találkozik a gyerek akivel mi akarjuk hanem mindenkivel...
De a gyerekek meglepően jól kezelik ezeket a dolokat és tök jól meg lehet velük beszélni hogy rendben hogy más gyerek mást sinál mint ami nálunk megszokott de az nem biztos hogy jó!

én egy suzukiba passzíroztam be 3 ülést :oops: , nem mondom hogy ideális de egyenlőre ez van :lol: Most nézegetjük a 7 üléseseket arra váltunk előbb-utóbb!

Csöpplány: aranyos lehet Balu ahogy tapsol, K puszit ad, nyitott szájjal :lol:
Köszi a köszöntést!

Hibernia:hát igen szorulásos, rosszalvók...valami más variációt is el tudnék képzelni :wink:

kriszta0612
 
 


oviban nekem sem volt tul nagy gond megértetni veluk, h masok masképp csinaljak, de azért az nem biztos, h jo... de iskolaban végképp veszve minden. egy-egy barat szava szentirassa valik és sec perc alatt kitorli a gyerek fejébol (atmenetileg) az otthon megszokottakat.... néha uuuugy haragszom a vilagra, h ennyi barommal vagyunk korulvéve..... kiborit, ahogy egyes szulok "nevelik" a gyerekeiket. Ma pl az egyik anyuka mondja, h a fia valsziu influenzas, délelott 4 orat vart a rendeloben, és erre ugyanez a gyerek délben az én gyerekeimmel egyutt jatszott kint a -4fokban (majdnem szomszédok vagyunk), az eszébe sem jutott az anyjanak, h influenzasan nem engedem a tobbi gyerek kozelébe, és raadasul nem ilyen hidegben! de ez egy masik topik témaja is lehetne.

Mindenkinek nyugis éjszakat kivanok! Elisa ma is elég nehezen aludt el.... lassan megyek én is, ki tudja mit hoz az éjszaka?
s.orsi
 
 


Még mindig küzdök a vonalzóval...hát, nem vagyok egy PC-guru :) . Hibernia: Már megcsináltam a vonalzót, de a profilon belül hova kell beírni a kódot??? Csak az avatarra kérdez rá a végén....

Tojást, halat mi sem eszünk, így Níla sem fog kapni :oops: A tejtermékeket még nem mertem bevezetni, mert a lábán van egy kis ekcémás folt (bár a gyerekorvostól most kaptunk egy tök jó kenôcsöt); így várok még vele egy kicsit. Tejtermékeket természetesen fog kapni. A fehérjét egyelôre az anyatej, illetve néhány speckó vegetáriánus kaja fedezi a számára (pl. vörös lencse-na ezt már bevezettük, nagyon szereti, és nagyon könnyen emészhetô- rizzsel (ill. gabonával)kombinálva pedig teljesértékû fehérje; illetve van még a pattogtatott amarant is, aminek nagyon jó a fehérjehasznosulása, és pici babák is ehetik). Van egy védônô (Reisinger Orsolya), aki kifejezetten a vegás gyerektáplálkozásról ír, illetve, hogy a hiányállapotokat hogyan-mivel lehet kivédeni. (A könyv címe: Mérlegen a vegetarianuzmus).

Csöpplány: Igen, teljesen jogos, amit írtál, hogy Balura bízod, hogy vegetáriánus akar-e majd lenni! Dehogyis veszem beszólásnak :) . Én is Nílára bízom, és megválaszthatja majd, ha meglesz hozzá a józan esze; de addig azon a koszton lesz, amit mi jónak /egészségesnek tartunk. Gyerekkoromban én sem választhattam meg, hogy vega akarok-e lenni :D , tök egyértelmû volt, hogy húst kaptam mindenhez....
Igen, ismerem Balu történetét (mindenkiét:-)), és nagyon drukkoltam, hogy minden OK legyen.
Én még kenyeret, kekszet sem mertem adni Nílának (csak gabonapépeket + kukit evett), annyira félek tôle, hogy félrenyel...Legszívesebben még hónapokig turmixolnám a kajáját...na jó, ez már túlzás :-)

Kriszta: Hát, igen napra pontosan egyidôsek a gyermekeink. Ezek szerint Kristóf is azt a hidegfrontos máj. 18.-i napot választotta :D Baromira nem akartam aznap szülni, annyira szar idô volt :) , és ráadásul még defektet is kaptunk a szülôszobára menet 5 perces fájásokkal. A villanyoszlopot ölelgettem.... Nagyon emlékezetes nap volt.... :D

Monde: Én 10, a férjem 20 éve nem eszik húst. Egészségügyi és elvi okokból...de ebbe nem megyek bele, szerintem már így is kimerítettem a témát :D, nem akarok untatni senkit...

Nadina: akkor Ti is jó korán keltek!! Nálunk ugyanez van, fogalmam sincs hogy lehetne elnyújtani jobban a felébredést. Mikor fekszik le Gréti és délelôtt mikor fárad el? Níla ált. 3 órán bír ki ébren, de így is foylamatosan kialvatlan és nyûgös emiatt...Reggel 9-kor már alig tudom megetetni gyümölccsel, annyira kész van a fáradságtól...Ebédnél ugyanez a helyzet.

Orsi: Elisa hogy viseli a fogzást? Már jobban szopik? Emlékszem, hogy nálatok is volt sztrájkos idôszak....pont mikor nálunk. Ez megoldódott teljesen? Nílát nagyon megviselték a fogak, és igazából semmi (borostyánlánc, homeós bogyók, Dentinox) nem használt, csak az idô...

Barbazso: hogy csináltad a popsitörlôt Samunak?
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Hibernia,
még nincs meg a 7. fog...
atto, h Peti most nem dumal, attol csinal mast, maszik, stb.. ez is elég megviseli. Beszélni is fog, ne félj, hirtelen egyik naprol a masikra!

Ja azt még nem irtam, h tegnap ota Elisa probalja négykézlabazasbol oldalra kitolni a fenekét, mint aki mar az uléshez készulodne. szoval lassacskan, de azért haladunk mozgasfejlodésben is...

Meg azt akarta még, h a délutani tapszeres pép semmit nem valtoztat az éjszakai keléseken. Talan annyit, h van aikor hosszabbat alszik egyszerre, de ettol fuggetlenul 2x kel.... mé, jo, h nem adtam neki hamarabb... viszont izlik neki, igy minden nap adok belole, hatha egy kicsit tobbet fog igy hizni...
s.orsi
 
 


Macianyu,
igen, nagyon sok szopisztrajk volt (egyik gyerekemmel sem szenvedtem ennyit szoptatas terén), egy része igy utolag fogzas miatt, az elso két fognal, de nagyrészt szerintem az én idegességem miatt, faradsag, munka, stb, stb..

Kb 2 honapja idilli a szoptatas ujra (miota visszalltam foallasu anyaba). Nagyon jol szopik, nagyon szivesen, szbalyosan orul neki. Tejem is van, pont, amennyi kell neki. biztos azért is, mert éjjel is szopik, 2x. én, amikor szilard kajat adok neki, mar régen nem szoptatom. szerintem ettol nem valasztodik el, sot, nalunk azota szopik rendesen, miota zoldséget is kap!

érdekes modon, az elso 2 fog utan, a tobbi fog észrevétlenul bujt ki, viszont mindig belazasodott, minden fognal...
s.orsi
 
 


Elisa és Samu... De kár, hogy ilyen messze laktok! Tök egyszerre csinálnak majdnem mindent. Pont most kezdte ő is ezt az oldalra "ülést". Egyszer továbbfordul belőle a hátára (jól meglepődik, hogy került ide), egyszer meg visszahúzza magát kutyába. Meg néha úgy belevadul a kutyázásba, hogy pattog a föld felett. Ezt is csak most kezdte hétvégén.

Monde, nem gondoltam, hogy sznob vagy! Ne haragudj, ha úgy lehetett érteni! Csak akinek első babája van, az nagyon el van veszve, és jól jönne a tanács. Mi mondjuk már megvettük az ülést, de eszembe sem jutott volna külföldi oldalakon nézni, pedig jó ötlet.

Maci, ilyet csináltam:
http://lukreciakencei.blog.hu/2010/05/2 ... orlo_kendo
Csak sampon és víz helyett kamillateát használtam. Elsőre tök jól sikerült, másodszorra meg bepenészedett. :( Nem tudom, mitől. Ugyanúgy készítettem, ugyanúgy tároltam. Úgyhogy átállok a sima vízre és a "felnégyelt" tetra pelenkára. Kéz- és arctörlésre pedig ikeás 40Ft-os konyharuhát negyedelek, amit citromkarikás vízbe mártok. (A citrom fertőtlenít is.) (Unokatesómtól hallottam az ötletet, aki Londonban baby sitterkedett.)

Nálunk sem változtat az éjszakai alváson semmi semmit. Már minden este eszik Samu vacsorát, próbáltuk a Viburcolt, az almahéj teát (nagymamám bevált módszere), de semmi... 9 körül alszik el, aztán minimum 3-szor kel, végül 7-fél 8 körül végleg. Pedig ő régen fél 10-ig aludt. Csak egy-két hete ébred ilyen korán. (Magához képest korán...)

A vörös lencse nem puffasztja Nílát? Jaj, én rettegek ettől, de már úgy ennék én is egy jó lencselevest legalább. Nem is tudtam, hogy már ők is ehetnek.
Defekt a kórházba menetelkor?! Izgi lehetett. :D Azt hiszem, frászt kaptam volna. :)

Kóstolt már valaki közületek kókuszzsírt? Annyi jót hallottam róla! Állítólag csecsemőknek is jó, és az hasonlít legjobban az anyatejre.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia:Balu tegnap hajnali fél 6kor kezdte a napot :D Néha becsúszik ilyen is :) De sosem lesz rend,néha úgy érzem.Mármint hogy egy kb per sacc napirend.Mindig valami bezavar,közbeszól.
Balu se dumagép,néha azért izgulok emiatt.
Tényleg erről egy kérdés.Mikor "kell" nekik már tudni mondani,hogy papa,mama,dada meg ilyenek?Van erre valami kormeghatározás?Mikor "kell" aggódni?

Kriszta:Jó éjszakát kívánok nektek! :)
Hát néztük ezt a tapsolást,és még nem tudatosan jön neki.Szóval csak néha amikor akarja összeüti a tenyerét,én meg mondom hogy tapsi-tapsi.De fordítva nem megy.Szóval ha én mondom neki akkor nem csinálja.

Orsi:egyetértek azzasl amit írtál,beteg gyereknek otthon a helye és nem más gyerekek társaságában,hogy fertőzzön.Én pl mindenkinek mondtam hogy ne jöjjenek most hogy Balu beteg volt még pár napig,mert nehogy még lappangjon és elkapják.
Gratula a popsitologatáshoz!Meglesz az hamar :)
Érdekes ez a fog.Dokik szerint semmilyen kellemetlenséggel nem jár a fogzás....Hiszi a piszi :D Szinte mindenkinél hallom hogy küzdenek velük.Nálunk még úgy ahogy istenes,nagyon jól viseli,bár vannak nagy sírások néha.

Macianyu:elvileg a profilnál még az elején van egy olyan hogy aláírás,és oda kell beilleszteni.
Meg szabad kérdezni hogy miért döntöttetek a hús elhagyása mellett?Engem érdekel :) Nem untatsz vele :) Szeretek más nézeteket is meghallgatni :) Nem török pálcát senki felett :) (legalábbis megpróbálom :D )
Jajj,bocsi,akkor nincs semmi lemaradásod,képben vagy mindenkivel :D
Én is nehezen szántam rá magam hogy a kezébe adjak kenyérhéjt,meg ilyesmit,de muszáj hogy megtanulja ezt is.Eddig nem volt sose olyan nagy vészhelyzet,mindig visszaöklendezte,és egyre ügyesebb,egyre kevesebbszer nyel nagy falatot.Pont ma kapott sajt-tekercset és olyan szépen ette.Leharapott egy nagyobb darabot,már épp kezdtem aggódni mikor nyeli,de nem lett gond,szépen addig majszolta,míg kisebb darabokban lecsúszott.Szóval rájött már,hogy nagyot nem nyelünk le :)
Hát biztos emlékezetes marad akkor a szülés :D
Níla mikor alszik el este?Balu 10 körül szokott,van hogy 11,és 8 előtt szinte sose kel.Lehet hogyha később aludna el,akkor később is kelne reggel.
Balu fentlévőségi rekordja jelen pillanatban 7 és fél óra.Mondjuk ki is készített idegileg mindenkit ezidő alatt :D Dettó kialvatlan és nyűgös ilyenkor,de nem értem akkor miért nem alszik? :D

Balu most aludt el.Álmában cseréltünk pelust neki,mert a mai pancsi elmaradt,nagyon kicsúsztunk az időből és nem akarom összezavarni,így csak áttörölgettem gyorsan nedves popsitörlővel :lol: De mivel 1 órája lett cserélve a pelusa azt nem cseréltem,így most cseréltünk,álmában.És sikerült anélkül hogy felébredt volna :) Már az ágyikójába szunyál :) Ma olyan édesen ette azt a sajtos rudat,tiszta maszat volt tőle,még a szemöldökén is lógott :D le is fotóztam,annyira cuki volt :) És lenne még egy körkérdésem.Szeretném lecserélni a babakocsinkat sportbabakocsira,milyet érdemes nézni?Mire figyeljek oda?kb 25ezret szántam rá.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na, vonalzót cseréltem, hogy képben legyek. Igen, ott kell az aláíráshoz beilleszteni az url-lel kezdődő kódot. (UBB Code/ BB Code)
Nagyon férfiasra sikerült Samué! :D Még szerencse, hogy a február a legrövidebb hónap. :) Lehet, hogy még annak a végét sem kéne megvárni a cserével... :oops:

Fú, babakocsi... Legyen könnyű és dönthető... :) Én azt szeretem, aminek a kerekei nem duplák, mert azok sokkal könnyebben irányíthatók, és nem akadnak el minden rögben. Szerintem nézz szét az expresszen, a vaterán, a teszveszen is, mert használt, de nem elnyűtt babakocsikat jó áron lehet kapni.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


érdekes, nalunk a kenyérvégétol nem oklendezik meg a mandarintol sem, viszont ha az ebéd nincs teljesen simara turmixolva vagy, ha kicsit surubb, azt nem szereti és rotgton oklendezik. pedig lassan jo lenne mar, ha elég lenne villaval osszetorni a zoldségeket...

Barbazso,
én eleve csak vizzel mosom Elisa fenekét szuletésétol kezdve. Popsitorlo, csak ha uton vagyunk. Miota megszuletett még most jarunk a 2. csomagnal....
Lencsét te nyugodtan ehetsz!!! én is eszem néha. A mult honapban adtam Elisanak kukoricas bébiételt is, semmi baja nem lett tole. Nemsokara a brokkolit akarom kiprobalni, mert ugye nagyon értékes vitaminforras.

Csopplany,
babakocsi: konnyu, de nem tul kicsi és minél tovabb dontheto... viszont, ha Balu el kezd jarni, akkor mar hamarosan nem akar majd benne ulni, mi kb masfél éves korig hasznaltuk rendszeresen a babakocsit, utana mar csak elvétve. A kisebbik fiam bele sem volt hajlando ulni, mikor megtanult jarni (13 ho), szoval a sétak kb 100 m-re rovidultek, 2 ora alatt, mert minden egyes kovet, stb megnézett...
Nekem a régi sokim azt mondta, nem faj a fogzas, a mostani szerint viszont igenis faj, de minimum zavaro...

lehet, h csinalok mar egy vonalzot én is...

Ma szerda, 3 gyerekbol 2 még alszik. Elisa tegnap végulis ugy fekudt le, h simogatni kellett a fejét........... ujabb modi. Tok nyugi van! fél 9 helyett csak 9kor alszik el par napja, ébredt 1kor, fél7kor és még alszik. Tuti novekedési hullamban van.

Ugy tunik ki fog sutni a nap! 1 hete nem sutott ki itt!
s.orsi
 
 


Megcsináltam a vonalzót, kiváncsi vagyok hozzáadja-e...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Na, még egyszer...egy másik variáció

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


:shock:
Asszem, ez nem az én mûfajom... :D . Hogy Ti milyen ügyesek vagytok :D !Pedig mindent a leírás szerint csináltam....

Majd, még próbálkozom a férjem segítségével :)
Jövök még!
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


rosszkedvű post
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.02.04 10:33-kor.

hibernia
 
 
 


Hibernia,

Lehet, h ping-pong bajnok lesz belole! :)
egyéként mizujs?
s.orsi
 
 


hali csak a szokásos, tegnap nappal + éjjel 9 óra 20 percet aludt, tök kivagyok.
semmi életünk nincsen úgy érzem, ha tudtam volna, hogy ilyen a gyerekezés, sosem vállaltam volna, nem éri meg.
11re tudtuk letenni tegnap este (2x45 percet aludt nappal, azt is órákig hordozás után), aztán óránként kelt, hol 15, hol 45 percre, 7kor kezdődött a napja, most 11.20kor sikerült ismét 2 órás ringatás után letenni. hagytam sírni is, 25 perc után sem hagyta abba, taknya-nyála összefolyt már.
tököm kivan az egész babázással, utálom az egészet.

hibernia
 
 
 


Hibernia,
nem akarok belepofazni, de igy kivulrol annyira nyilvanvalo, h segitségre van szukséged! hidd el jot tenne mindenkinek egy nanny, heti par orara, esetleg magyarul tudo, ha van olyan. Peti teljesen masképp viselkedne vele, te pedig levegohoz jutnal, pl amig ok elmennek sétalni, stb... sokszor csak az anyjaval csinalja a cirkuszt a gyerek!
Nekunk influenzas a nanny ezen a héten, basszus most latom csak mennyi mindent csinal, pedig néha mérges vagyok, mert ugy érzem hiaba fizetjuk, de igenis nagy segitség. Nektek, nekunk sincs itt rokon, nagyszulo, stb, akkor vki masnak a segitségét kell igénybe venni, mielott végleg kiborulsz!
s.orsi
 
 


Jaaaj Hibernia, tökre sajnálom! Elhiszem, hogy ez kicsinál idegileg. Szerintem tényleg próbálj meg legalább heti 2-3 órára találni valakit, akire otthagyod Petit. Hozzászoktatod a nőhöz, hogy ne sírjon tőle, aztán szépen lassan kidolgozzátok, hogy el tudj menni kikapcsolni egy kicsit. Most már nagyobbak lesznek, menni fog!!! Igazából ez terápiás célból is hasznos lenne, mert ha tényleg csak titeket lát a férjeddel, akkor nagyon kemény lesz a későbbiekben is.

Na a fiam ma kapott két oltást, egy hős volt. Őszintén mondom, nem elfogultság. Semmi hiszti nem volt, odatartotta a karját, amikor beszúrta elpityeredte magát, aztán odatartotta a másikat, ott is egy elpityeredés, és ennyi. Én lepődtem meg a legjobban.

Csöpplány, nekem is van kisebb kocsim, korábban kölcsönbe volt nálam egy olyan bazihitvány esernyőre csukható kiskocsi, na abban egyszer utazott a fiam, akkor is majdnem harakirit követtem el, képtelenség tolni, szerintem olyat ne. Ráadásul nincs semmi kosara sem, pedig az nagyon jól tud jönni, tudom, hogy minden egyszerre nem megy, de nekem ilyesmi szempontjaim vannak. Nekem egy Peg Perego Aria-m van ilyen autóbarakós kisebb kocsi gyanánt, de tényleg csak akkor használom azt, amikor autóban kell magunkkal vinni, és még másnak is be kell férnie. Amúgy én a nagyobbal megyek itthon mindenhova, mert azt könnyű bárhol eltolni, kényelmes nekem is és Borinak is, van kosara is, bolygó kerekei vannak, szóval boltokban is könnyű lavírozni vele.
monde
 
 


Basszus Orsi, ezt egyszerre írtuk, asszem egy rugóra jár az agyunk... :)
monde
 
 


Sziasztok!

Hibernia!
tudom nehéz most nagyon de azért ne legyél így elkeseredve!
A tegnap előtti éjszakánk ugye katasztrófális volt a mostani viszont...átaludta az egészet :shock: nem értem ezt tiszta rapszódikus ez a gyerek :?
De, vége lesz ennek az időszaknak és megoldódnak ezek a problémák maguktól is, hidd el szerintem egyik napról a másikra!

Nem próbálsz meg napirendet változtatni, sokat sétálni hátha közbe kipiheni magát esetleg elalszik...

Az első fiammal volt hogy én is órákat sétáltam...a második sokáig csak babakocsiban aludt el, mondjuk nappal mindegyik tök jól viselkedett-viselkedik, ezt tartja K is!

Macianyu:
az aláíráshoz kell beilleszteni a linket, én sem vagyok egy nagy számítógépzseni...

Küldök képet a gmailre!

nagyon jók a képek, Krisz hogy élvezi az új ülést! :P

kriszta0612
 
 


Sziasztok lányok !

Hibernia : Próbálj megnyugodni, ha lehet segítséget igénybevenni. Többnyire egyedül vagy otthon vele ? Nagyik , tesók , férjed ???
Bár én is többnyire egyedül vagyok itthon Szintivel. Anyukám hétvégén segít be egy kicsit a párom meg mikor éppen nem dolgozik. Nekem ez mondjuk így is nagy segíség. Főleg, mikor beülhetek a kádba egy fél órára, már az is jó néha. Ott ellazulok, gyertya fények mellett. :P :P

Nyíregyházi vadaspark, igen ott van a tó közelében. Most néztem a belépő árakat 2200.-FT/ fő. Van ott botanikus kert is és gyógyfürdők meg aqua park is. Remélem jó lesz. A kaját meg majd úgy fogom megoldani, hogy veszek kivételesen üveges kajákat.

Voltam ma a Corában, vettünk autós ülést 9-18 kg-ig és sport babakocsit is esernyőre csukhatót.
Mind kettő zöld színű lett. és a kettő volt együtt 20.000 Ft. Szerintem nem is volt drága.
Persze nem tudtam megállni és vettem még 2 hajpántot, egy kapucnis felsőt meg egy játék tárolót még.

Csöpplány: Szerintem nem érdemes sport babakocsiból drágát venni, pont azért mert nem biztos, hogy sokáig fogja használni. Mi amit most vettünk azt volt 10.000 FT a corában. Van a tetején napernyő, alul kosár , könyök támasz bolygós kerekek. háttámla is 2 fokozatba állítható.

Én is adtam kiflit Szintinek, úgy kikapta a kezemből , mint aki nem evett az nap, pedig deeee !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon szépen ette, bár én is izgultam, hogy ne hogy leharapjon nagyobb darabokat, mert akkor ugrok a torkába, hogy kiszedjem. :lol: :lol: :lol: :lol:
Sőt már pohárból akar inni. Ma vettem neki műanyag poharat is.

Nálunk az esti altatás kb: 7-8 között szokott lenni, és már tudja is olyankor, hogy itt az alvás ideje. Még nézzem egy kicsit a tv-t, amit persze ő sem hagyhat ki, titokban mindig nézni. :lol: :lol: :lol: :lol:
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Barba:Esetleg Chamomilla Vulgaris homeopátiás bogyót nem próbáltad?Nekünk bevált.Hátha a fogak macerálják Samut is.Elvileg homeopátiás bogyó.A 15 ch-sat használjuk és azóta jóóóóval kevesebbszer kelt Balu.
Én még nem is hallottam a kókuszzsírról :D
Jó lett a vonalzó,bár kicsit csajos :D Kukó úr? :D Honnan a név? :D Én csak újat vennék,nem bízom a használt termékekben ilyen téren.

Orsi:Elisa érdekes :D Mármint öklendezés terén :D Én a banánt már csak villával töröm,almát is reszelem neki.Zöldségeket csak turmixolva eszi emg.
Nekem is nagy parám hogy lecserélem a babakocsit,Balu meg nem fogja szeretni az újat,vagy nem akarja majd használni.Fogalmam nincs mit csináléjak :? Ezzel elginkább csak az a bajom hogy bazi nagy.Alig fér be a csomagtartóba,és mellé már semmit nem tudok tenni :? Szóval sose viszem sehová,pedig néha jó lenne.

Macianyu:amikor megcsinálod a vonalzót akkor ott kiadja hogy milyen code-ot kérsz és van egy olyan hogy UBB Code/BB code arra rákattintassz és kiad egy linksort,azt másold be :) Mert úgy látom rossz linket akarsz beilleszteni :)

Hibernia:tök jó ez a nevetős videó :) Kis huncut :)
Felakasztani magad?? :? Ennyire rossz a helyzet? :?
Ajjajj ennyire rosszul alszik?Te nem próbálod ki ezt a viborcul kúpot vagy a Chamomilla Vulgarist??Komolyan elküldöm neked ha szeretnéd!!!!!Próbának.
Lehet tényleg rádférne egy kis pihi.Sokat segítene.Vagy egy masszázs,melegfürdő,vagy manikűr-pedikűr,fodrász :D Engem ezek mindig felpezsdítenek :)

Monde:nagyon ügyi volt akkor a fiad!

Kriszta:szupik a képek :) Kis vigyori Kristóf is :) És már ő is feláll?Nem is emlékeztem rá :) Nagyon ügyike :)

Szintia:Balu is szeret pohárból inni,szinte kinézi a kezemből :) Van hogy egy ujjnyit is megiszik belőle :)

A mi éjszakánk fantasztikus volt,bár mindig így lenne.Evett,bealudt,aztán mikor letettük méltatlankodott kicsit,de egy kis hassimi és szépen elaludt és meg se ébredt reggel 8ig :shock: És akkor is még majd fél órát gagyarászott a kiságyába,aztán elkezdett hangosan kiabálni,hogy most már jó lenne ha átmennénk hozzá :lol: Ott állt az ágyba és az ajtót nézte mikor jövök :lol: Aztán még birkózott egyet köztünk :) Édes volt.Most épp a zoknicsiptetőről szedi le a zoknikat :roll: Ezt úúúúgy nem szeretem.Felcsiptetem leszedi,felcsiptetem leszedi...ááá....Nem nagy segítség :D Na megyek ebédelni,aztán folytatjuk a takarítást,átrendezkedést.Több szekrényünk lett ugye és most minden szekrényt át akarok rendszerezni.Jó kis meló :? Na majd jövök pussz

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

köszi a biztatásokat az a baj, hogy említettem már a nannyt de a férjem hallani sem akar róla, azt mondja hülyeség, mert ha nálunk így visít, képzeljem el egy idegennel mit kezdene + ha minket kiborít, más hogy viselné ezt el... :roll: szerinte tuti bántaná szegényt, mert egyszerűen tényleg ne lehet elviselni, mikor bolond... :? :?
még futok pár kört, mert nagyon idegesít a dolog, nem is emlékszem, mikor aludt már akár 11 órát is a 24ből... :( mintha ezer éve kelne óránként...
és olyan ez mint egy szar munkahely, csak épp onnan legalább hétvégén el lehet jönni. :(

hibernia
 
 
 


Az a baj ezzel hogy egyre feszültebb leszel és tudatalatt is talán kicsit haragszol Petire, amit tuti ő is megérez és ő is feszültebb lesz és így tovább...ez egy ördögi kör amit minnél gyorsabban meg kell szakítani! persze ez csak az én teóriám nem látok bele a napotokba, és egy fáradt ember mindent nehezebbnek lát.

Csöpplány igen áll már egy ideje, és most már tényleg percenként ahogy fel tud valahova kapaszkodni!
8)

kriszta0612
 
 


Hibernia: akár én is írhattam volna ezeket a sorokat...100% ugyanezt érzem most én is, ráadásul Níla megint nem akar szopizni (közeleg a parifôzés :evil: ), náthás is lett, egész-nap nyíg, alig alszik-alig eszik szegénykém (éjjel mi is óránként keltünk az orrdugulása miatt); szóval vigasztaljon a tudat, hogy nem vagy egyedül. Néha én is azt érzem, hogy a korábbi "szabad" életem "odalett", és nekem is hasonló karakterû babám van, mint Peti :). Aztán mindig elmúlnak ezek a rosszabb napok, és rájövök, hogy mennyire imádom, és milyen üres lenne az életünk Níla nélkül, akiért éveket küzdöttünk... Nekem az is segít, ha hosszú távban gondolkodom, és rájövök, hogy megéri ez a "kis"befektetés, és pár év múlva lesz egy kiegyensúlyozott, boldog gyerekem, aki barátként is fog tekinteni ránk.(Csak azt a 18 évet kell "kibírni" valahogy:-))) De egyre könnyebb lesz!!!)
Egy pozitív, erôt adó példa: unokatesóm iszonyat kiállhatatlan kisgyerek volt, egy nap volt hogy 42-szer hisztizett (megszámoltam!-akkor kb.3, éves volt) és a szülei mindig nagyon odaadóan és nagy-nagy szeretettel nevelték. (Nekem már eldurrant az agyam tôle 9 évesen....). És ...KINÔTTE, lett belôle, egy nagyon intelligens, érett, gazdag személyiségû, boldog ember. Szóval tarts ki, és tényleg vegyél igénybe segítséget (ami nekem sincs sajna :( )

Barba: köszi a kencereceptet, imádom az ilyeneket!! Nílát gyakorlatilag minden felfújja, nagyon pukizós baba :-).

Csöpplány: vegaság....férjem (Soma) és én is ugyanabból az okból lettünk vegák. Az állatok a haverjaink és nem esszük meg a haverokat :D . Komolyabban: mindketten azt valljuk, hogy nincs jogunk megölni egy állatot a gyomrunk kedvéért (huu, ezzel most lehet, hogy nem leszek népszerû, de Te kérdezted a valódi okot), amikor másból is bôven lehet fedezni a fehérjét, vasat. Ezzel persze senkit nem akarok megbántani én sem, de szerintem nincs különbség a kutya és a disznó között :D , mindkettô élôlény. Na, és ott van még az egészségügyi ok (rák, köszvény...), és a gazdasági is (egy disznó felhízlalásához szükséges legelôn, mennyi zöldség megteremne, és mennyivel több ember lakna jól); de az elsô ok a fô. Kontinensnyi emberek élnek hús nélkül, és a baráti körünkben is rengeteg a vegetáriánus kisgyerek. Kivétel nélkül jól fejlettek, egészségesek.
Níla kb.8 -kor fexik este, így aztán jó korán kel (6-7). Tudom, fektethetném késôbb is, de azzal aztán tényleg semmi magánéletünk nem lenne...
Orsi: tök jó, hogy Nálatok véget értek a sztrájkok!
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Köszi, Csöpplány még nem adtam fel a vonalzót...
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


no itt egy példa az ölben altatásra...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.02.04 10:31-kor.

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: