Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nadina, nagyon vicces ez a sztori!! Iszonyat, milyen kicsi a világ! :-) Írtam privit.

Ádi mostanság nagyon küzd a fogaival. :-( Egész nap ordít, kivéve ha ringatom, na de azért meg kell mondjam, bármennyire is kigyúrt lett őuraságától a karom, de már elég nehézkesen bírom el a "kis" súlyát. :-) Bár dokinéni szerint tisztasúlyra csak 11,5 kg. De ehhez hozzátartozik, hogy előtte volt egy durva adag kaki (azaz hasmenés... jó ez a fogzás...), és kajálni is csak a mérés után kajált. Ami nem mindegy, tekintve, hogy ebédre 500g-ot bevág. Durva... fél kg egy ekkora kis testbe... :-) De hasznosítja is, folyton mozgásban van, és mindenen feláll, labdázik, kommandózik, stb.

Végre feltöltöttem a netre Ádi szülinapos képeit. Vannak családiak is, meg babazsúrosak is. Gmailre megírtam a linkeket.

Tortát én sütöttem. Mivel Ádi már mindent eszik, de azért csokit nem, és nem akartam ilyesmivel megterhelni a kis gyomrát, barackos túrótortát kapott. Túrót, barackot szereti, meg mi is, így végül emellett döntöttem. Szeretek sütni, és úgy éreztem, ez személyesebb, mintha veszek egyet. De azért borzongató érzés, mikor az ember lánya először tesz gyertyát egy tortára, ami a gyerekéé... Csatolok képet. :-)

Ajándéknak apróságokat kapott, amiket nagyon szeret. Pl. keménykötésű könyvet, amit szeret lapozgatni, és szereti, ha együtt olvasgatunk belőle; buborékfújót, ami nagy sláger lett nála; labdát, azért teljesen odavan. :-) Ja meg gyerekülést, amit nagyon élvez, és boldogan nézelődik előrefelé. És a babazsúrt, mert a legjobban gyerek társaságban szeret lenni. De olyan szinten odavan a gyerekekért, hogy ha meghall vagy meglát egy gyereket (élőben vagy TVben, újságban), felderül a kis arca, vigyorog, dumál, kurjongat... Úgyhogy igyekeztem szép élményekkel gazdagítani a kis napjait. Úgy gondoltam, a milliárd játéka mellé még egynek kevésbé örül, mint ezeknek az élményeknek. És bejött, nagyon jól érezte magát, és ez a lényeg, hiszen ez róla szólt. :-) Kép

KépKép
seidelm
 
 


bejelentkezünk, élünk, túléltük a repülést, bár alig-alig, eddig ez volt a leggázabb.
1: a check-innél alig akartak beengedni, mert 2 perccel később értünk oda, vagyis ott voltunk, csak nem mentünk oda (!)
2: mire nagy nehezen bejutottunk, még el sem kezdődött a beszállás, a kapunál millió ember, vagy 20 percet ott álltunk még, Peti már ott nyűgös volt
3: a repcsin még kb újabb 20 percet vártunk, hogy felszállhassunk, persze ekkor már bőven sírt, mert éhes volt, de felszállás alatt "kell" kajáltatni
4: evés után elálmosodott, de nem bírt elaludni, 1 órán át cipeltük a két sor között felváltva, borzalom volt
5: mikor elaludt végre, 40 perc után felébresztette a légikísérő (!), hogy kössem magamra
6: hazaérve felpörgött, fél 2kor alig tudtuk lenyomni, nézegetett mindenfelé... 6kor pedig kelt. :(

orsi mi volt a vizsgálaton????
moncsi, a képek! :) :) tök jók, a kedvencem, ahogy Ádi leteszi a fejét a sámlira állva + amin elfújjátok a gyertyát!

jövök még este, pakolunk

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is csak mostanában rengeteget mászkáltunk, plusz múlt héten Anna is beteg volt :(
Azt hittem megint le leszek maradva, de hatalmas a pangás, úgyhogy mindent vissza tudtam olvasni.

Orsi - gondoltam ma rátok sokat, remélem minden rendben van.
Az esésről eszembe jutott, hogy volt egy olyan hét, amikor Anna 2-szer is leesett a kanapéról, persze fejre. Én annyira ki voltam készülve. Jól be is kékült a homloka.
Tegnap meg az autósüléssel játszott és a karfában megbotolva esett hanyatt. Persze kőre...

Hibernia - hamar eltelt ez az 1 hónap. Azért örülök, hogy ha rövid időre is, de találkoztunk.
Sajnálom, hogy ilyen vacak utatok volt :(

Csöpplány - nagyon szuperek lettek Balu képei. A családi kép az egyik kedvencem.
Mászóalagutat Anna is kapott az egyik rokontól (az Ikeásat). Kipróbáltuk, nagyon élvezte, de a lakásba nem fér, úgyhogy majd csak az udvaron tudjuk használni.
Azt a kis házat hol vettétek? Olyat szeretnénk mi is, de eddig csak műanyagot találtunk jó drágán. Az meg nem kell.

A macskás sztori nagyon durva, nekünk is megműtötték volna így a macskánkat. Persze nem hagytuk. A baj csak az volt, hogy úgy beleszerettem a kis cicákba, hogy egyet meg kellett tartanunk :)
Barba nagyon aranyosak a cicák és úgy szeretnék 1-2-t, mert most csak 1 van, de tavaly a másik 2 cicámat megmérgezte valaki
:twisted: , úgyhogy nem merek.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 

 
 

Kriszta - Te írtad ugye a tüdőfoltot? Én csak személyes tapasztalat alapján írhatom, hogy volt olyan ismerősöm több is, akinek volt folt, ezért visszahívták. Minden esetben rendben volt. Az egyiknek tüdőgyulladás után maradt valami folt, a másikra nem emlékszem.
Viszont olyan ismerősöm is volt, akinek semmit nem mutatott ki a szűrés, mégis 2-3 hónap múlva komoly tüdőrákkal diagnosztizálták. Akkor mondták az orvosok, hogy semmit nem ér a szűrés, mert csak valami minimális százalékban mutatja ki ha baj van. Nem emlékszem pontosan, de 10% alatti szám volt :shock: Azóta nem izgatom magam én sem.
Remélem minden rendben lesz anyukád párjával.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


macianyu - megkérdezhetem mit tanítasz?
Hogy sikerült az óra?

Barba - tök jó, hogy írsz ilyen dolgokról. Magamtól biztos nem néznék utána, de így amiket küldesz megnézem :)
Nekünk a Vigantolt napi 2 cseppet kellett szedni 6 hós koráig, de én nagyon rossz vagyok, sokszor elfelejtem beadni :oops:
Ezek szerint hála az égnek.

Fogra senki ne panaszkodjon, nekünk még mindig csak 2 van :D

Alvás - van még valaki, aki egy szobában alszik a babával? Mi sajna nem tudjuk külön rakni, de valahogy el kéne szeparálni. Egyáltalán nem hajlandó korán elaludni :( Már 7-8 között kezd nyűgösödni, de hiába fektetem le, tombol. Általában fél10 mire elalszik pedig nem bánnám korábban :?
Szerdán meg volt őrülve még fél12-kor ugrált az ágyban, én már kidőltem :(

Aprópó ágy - Nadi én még pont azért nem raktam legalulra az ágyat, mert ott annyira hideg van. Arra várok, hogy kicsit melegebb legyen. Még pont nem tud úgy kihajolni, hogy kiessen.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


a mucovisidosis eredménye abszolut NEGATIV, ollllyan nagy ko esett le a szivemrol!!!!! a véreredményekre, allergiavizsgalatra még varni kell.

Irto nehéz nap volt, kb 10 évet oregedtem ma, majd vmikor leirom bovebben...

kderult, h attol a gyogyszertol, amitol hasmenése is volt, nagy valoszinuséggel rémalmai is éjjel, szegényke. Matol abbahagyjuk. Persze az elmult két hétben fogyott nem évés és hasmars miatt...

Anykamék vasarnap mennek, utana jovok bovebben.

még egyszer koszi, h igy gondolyayok rank!!

Zsu, adj életjelet, ha tudsz!!! annyit gondolok rad!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, de jó, mondtuk mi, hogy nincs nagy baj! hát te is baromi vékony vagy, genetika az egész. ;) kis csinos lesz elisa... :) :) anyukádék mennyi ideig voltak nálatok? tudtak segíteni?

csigaby, köszi, hát igen, jó volt otthon lenni. :? most kicsit vágyom haza, összehasonlíthatatlan a két élet. :(
vigantolból nálunk 2 naponta kellett egy csepp, de ezer éve nem adom. :oops: már így is alig van kutacsa... Peti is fél 10-10 körül alszik el és 6-7 között kel. számára nincs 7vége. :( és Anna mikor is ébred?
meggyógyult teljesen? nátha volt? és 2x leesett a kanapéról??? jájj én ettől úgy fosok... :?

kriszta, mi a helyzet a tüdővel???

ágyat illetően, nálunk régóta legalul van és még nem volt gond, pedig padló van alatta, nem is szőnyeg. mondjuk én eleve lightosan öltöztetem Pepét, mert izzadós típus, melege van sokszor...

nálunk amúgy most nagyon beindult a járás, illetve amit imád a labdázás. :shock:
ami őrület viszont: a kajálás.
éhes, de kifordul a székből 2 falat után. :( meglát vmit és nyög, hogy adjam oda, ha nem adom, sír. és persze tátog is, mert éhes, kérne. tök művészet etetni. :( pedig enne ő, ha nem adok neki, kér.

moncsi, 500 az durva! :) nálunk 1 üveges kaja (200 kb) + max 90 tápszer a csúcs. a képeket küldjük majd!!! 11,5 kg nem is sok... ;) fej-fej mellett halad a két srác...

cyntia nagyon készülődtök! nálunk nincs még kukihúzgálás... :D a haját húzza továbbra is viszont...

nadi, van egy csomó jó recept a neten!!

na ezt az oldalt kivégeztem, lépek is, gyertek írni!

hibernia
 
 
 


Orsi - örülünk :) Ezek szerint tiszta anyja. Ő is olyan vékony lesz.

Hibernia - szerencsére nem magas a kanapé. Egyszer fogtuk is csak hisztizett és dobálta magát és kifordult a kezünkből. Szerintem Anna elég sokszor esik (ha fáradt, akkor főleg) és néha elég nagyokat :(

Én nem tudom a kutacsot, mert az egyik doki szerint nincs már, a másik szerint még van. Ja és azt mondták, hogy továbbra is adjak neki napi egyet. De én sem adok már jó ideje :(

Hát általában felkel 6-7 között, de olyankor nem veszem ki. Kap kicsit inni, aztán visszafektetem és általában visszaalszik 8-fél9-ig.
Viszont ha a Petőbe megyünk, akkor kelnie kell fél7-kor!

Hányás és hőemelkedés volt, de szerencsére nem tartott sokáig. Viszont sokat fogyott :(

Anna is imád labdázni. Már felemeli és dobja, a gurítás már jó ideje megy. Most focizni tanul :) Úgy, hogy fogjuk a kezünkben (lóg) és próbálja elrúgni, de vicces, mert inkább rajta tapos.

Nálunk a kaja régóta nagy gond. Egyszerűen nem ül meg a seggén. Ugyanaz, mint Pepkénél. Menne, de közben tátog. Meg forgatja a fejét össze-vissza, alig lehet betalálni a szájába.
Volt már példa, hogy játék közben etettem, mert ülve nem volt hajlandó :oops:

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Hol van mindenki?

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is meg vagyunk,csak nehezen jutok gép elé.
Csak erre az oldalra reagálok,ha nem gond.

Szinti:Balu is felfedezte már magát,főleg a kádban taperol :D A két mutatóujjával közrefogja a kukacát és úgy húzgálja :D Tök édes :)
Látom nagy a készülődés :) Nálunk a születésnap második felvonása ki tudja mikor lesz emgtartva,de nem lesz nagy banzáj,egy kis kerti grillezés lesz,aztán kész.Azt még nem tudjuk mikor,mert most már párom nővéréjéknél is bárányhimlős a nagyfiú,szóval nagy a valószínűsége hogy a kicsi is elkapja,szóval lehet majd kövi hónapba lesz megtartva :D
Szerintem már most is tetszeni fog Szintinek,hogy zenél :)

Nadi:Grétinek boldog 11 hót! :) Hihetetlen hogy már a legkisebb a bandában is 11 hónapos! :)
Tortával én is így voltam :)

Seidelm: huuu,szép súlyban van Ádi!Gondolom nála megvan a súlymegháromszorozás,nem? :)
Sajnálom,hogy így kínlódik szegény a fogaival :( Melyik fogaival küzd?
Láttam a képeket,hát tényleg nagyon jó születésnap lehetett,látszik hogy mindenki nagyon élvezi,főleg az ünnepelt! :)
Nekem is a sámlira fejhajtós tetszik a legjobban,az mindent visz,tiszta címlapfotó :)
500 gr egy evésre???Azta betyárját :D Jó huzata van Ádinak :D

Hiebrnia:sajnálom hogy ilyen nehézre sikeredett az utatok :? Miért a felszállás alatt kell szoptatni?
Peti már jár???Nem is tudtam,azt hittem hogy még csak próbálkozik.Le vagyok maradva :)

Csigaby:szegény Anna :( De a lényeg hogy meggyógyult :)
Nálunk is szokott nagyokat esni Balu,van hogy napi többször is esik az ágyról,pedig ő már régóta le tud szállni,ezért nem is figyelünk rá annyira,de még mindig elfelejti néha merre kell lejönni :?
Azt a kis házat a Praktikerbe vettük,3690 volt.Nagyon jó,Balu igazából most kezdi használni,mászkál benne,meg ott játszik,elbújva a külvilág szeme elől :P Egy bajom van vele,hogy az a rendes gyengébb ponyvaanyagból van,és szerintem baromi gyorsan be fog fülledni alatta a levegő nyáron,főleg hogy én ezt az erkélyre akartam,hogy legyen egy kis árnyékos kuckó neki.Bár van a tetején két ablaknyílás,de szerintem az nem sokat számít.
Köszi a képek dicsijét :)
Mi január vége óta alszunk külön,de tényleg nagyon gázos volt amikor még velünk volt :? Nem emrtünk mellette semmit csinálni,nehogy felébredjen.Ráadásul alig tudott aludni,mi meg tv-zni szerettünk volna,szóval gigasz@r volt :?
Én sose éreztem hogy hidegebb lenne lejebb az ágya,bár nekünk ágyneműtartós,gondolom az is számít.

Orsi:jajj,nagyon sokat gondoltam rátok,és szurkoltam hogy ne legyen semmi baj!Örülök hogy negatív lett,bár tudtam :P Annyira eleven,okos kislány Elisa hogy nem lehet baja!!!Egyszerűen csak az anyukája alakját örökölte :) És akkor most hogyan tovább??Akkor most az asztmát fogják vizsgálni?
Rémálmok???Jesszus :? Akkor lehet azért kelt Elisa???

Képzeljétek,megkaptam a képeket a fotóstól,írtó jók lettek,és többet kaptunk,mint amennyit nyertünk,nagyon aranyos tőle,hatalmas meglepetést okozott :) Itt vannak a képek:https://picasaweb.google.com/tahirak.monika/BaluFotosorozat#
Ezen kivül minden rendben van,Balu is általában jó,bár tud olyan hisztiket nyomni,amit nehéz elviselni.De próbálom leszoktatni róla,több kevesebb sikerrel :) Aludni általában 11 órát alszik éjejl egyhuzamban,viszont nappal csak 40-50 percet alszik általában,jó esetben másfél órát. :( Szóval így összeségében 12-13 órát alszik/nap.Minden nap járunk játszóterezni kb 1 órát.Enni eszik rendesen.Ma benyomott 2 virslit,meg kb 300ml kakaót :D Ebédre zöldbosófőzelék volt neki pöriszafttal,uzyira joghurt (250 gr),szóval eszik mostanság bőségesen,kivi vagyok hízott-e végre.Hétfőn megyek a dokihoz,mert beutalót kell kérnem a csípőszűrésre,meg uh-ra is a veséjével.
Na most ennyire futotta,mennem kell,kiszednem a kádból,most pancsizott.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szió!

Csigaby írt, hogy érdeklődnétek páran hogy vagyok. Írtam neki is, de azért csak ide dugom a képem :oops:

Szóval mindenkinek köszönöm a kedves szavakat!

Jól vagyok, vagyunk. Meglepően jól, bár most 2 héttel a történtek után kezd el tudatosulni Anyu hiánya, és félő egy ideig ez csak nőni fog..aztán majd hozzászokom, de most ebbe nem megyek bele.
Szerencsére itt vannak a Gabik, kisebbik nagy öröm, nehéz mellette szomorúnak lenni. Őrült nagy szerencse hogy van nekünk!

Sajna időm nem sok, mert szervezem a temetést/hagyaték intézés megy szóval gondolhatjátok :roll:

A temetés május 23-án lesz..Gabi szülinapja előtt 2nappal... furi lesz, de szép is. Katonai temetés zenekarral, sortűzzel, díszkatonákkal. Meg is érdemli :)

Orsi olvastam a negatív eredmény! SZUPER!!!! NAgyon örülök Nektek!

Ígérem vissza fogok jönni, csak most nem eszeretnélek Titeket egyrészt ilyen szomorú dolgokkal terhelni, másrészt kevés időm is van és azt pihenéssel töltöm mostanság (kanapén bambulandusz a TV-re :D )

Puszi mindnekinek, jövök mihamarabb

És köszi, hogy vagytok!! :D Furi, hogy így látatlanban is mennyit számít, hogy mellettem vagytok! Kösznöm tényleg!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,
orulok, h a korulményekhez képest jol vagy(tok). Azt hiszem ettol mindenki retteg, mi lesz, ha a szuleivel torténik vmi.. tovabbra is sok sok erot kivanok és tényleg koncentralj Gabira, annyi kedvesség van ezekben a picikben, annyira jo, h vannak nekünk.

Igen, ahogy Zsu is irja, irto sokat jelentetek, igy latatlanban is, még egyszer koszi nekunk is a biztato szavakat, a csaladbol van olyan aki el is felejtette megkérdezni, mi lett a teszt eredménye….a részleteket majd leirom gmailre a héten, ki kell irnom magambol, aztan akit érdekel elolvashatja majd meg kuldok majd képeket is.

Csigaby,
Elisa is imad labdazni, o is guritja, nagyn élvezi. Esni szerencsére keveset esik, de olyankor oriasit...

Hibernia,
Sajnalom a necces repülést. Még kb 1 év, aztan mar könnyebb lesz, legnehezebb szerintem az 1-2 éves babaval utazni...
Megismerte amugy Pepke, h hazament? Nekem mindig olyan érzésem van, h egész pici korukban is megismerik, ha hazaérnek. De mondjuk most ti nagyon sokaig voltatok tavol.
Ez a székbol kifordulok nalunk is van, csak annyi kulonbséggel, h közben azt is elfelejti, h eszünk... egyszeruen nem érdekli a kaja.
Anyukamék majd egy hétig voltak, repcsivel jöttek, a doki még is beleegyezett, h anyukam repüljön, mert sokkal jobbak az eredményei. És hala Istennek, nem is volt semmi gond az uton. Igen, rengeteget segitettek és gyönyörködtek az unokakban.

Cyntia,
Elisa még abszolut nem kezdte el felfedezni magat. Max a hajat huzgalja, de mostanaban azt sem.

Csöpplany,
Lehet, most kinevetsz, de én elkapatnam mar Elisaval a baranyhimlot, ha lenne itt a közelben.. ezen ugyis tul kell esni. Minél elobb, annal jobb. Ti ugy is készultok a tesora, legalabb ettol nem kellene félni, h Balu majd hazahozza...
Tesomék egyszer pl egy rég tervezett nyaralasrol, 1000 km-rol fordultak vissza, mert baranyhimlosek lettek a gyerekek (iskolas korukban). Marha bosszanto.
Igen, most mar “csak” az asztmat fogjak kezelni... igen a rémalmok miatt (is) kelt ilyen gyakran mostanaban. Mar javuloban a helyzet. a 11 ora egyhuzamban alvastol még nagyon messze vagyunk...

Seidelem,
Fél kg kaja egyszerre! Aztaaa!!! Elisa egész napi adagja ennyi, de szerintem én sem birok megenni fél kg-t egyszerre. de biztos nalatok is genetika nem?
Fogakat sajnalom.

Nalunk most ami uj, az, h mindenre és mindenkire a mutatoujjaval mutogat és közben szabalyosan „mondja“ (nyög), h mit akar. és tegnap megallt egyedul par mp-re, kapaszkodas nélkul.

Szülinap,
nalunk rendhagyo lesz, azon a héten itt 4 napos hétvége lesz és kivételesen ugy döntöttünk, h kivesszük a gyerekeket az iskolabol a masik 3 napra, mar lassan év vége van… és elmegyünk egy hétre a tengerpartra, tehat Elisa szulinapjat ott ünnepeljük, de azt, h hogyan, még nem tudom.. semmi extrat nem tervezek, mert nem leszunk itthon, a tortat is vmi cukraszdaban fogom rendelni, ott helyben..
Ajandéknak egy homokozot akarok neki venni, olyan fakereteset, mas mindene van, Dunat lehetne rekeszteni a sok jatékkal, ruhaval.. a 3. gyerek mar szinte semmit nem kap, még jo, h kislany, különben ruhat sem vennék neki… :) :)

Na megyek, ébredés van, igy is jo hosszu lett, bocsi!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Zsu, jó hogy írtál! Igen egy gyerek mellett nem lehet annyira belemerülni a fájdalomba, nekem Ábel fiam születése után pár hóappal halt meg a mamám és nagyon fájt, de nem hagyhattam el magam mert egy pici babával nem lehet zomorúan foglalkozni!

Orsi, annyira jó hogy minden ok! Tengerparti kiruccanás nagyon jó lehet :wink:

Mi vasárnap fogjuk tartani a szülinapot, családi körben, mondjuk most nem szűk családi lesz hanem nagynénémék unokatesómék, anyuék tesómék! Azért hívunk meg mindenkit mert nagynénémék például messze laknak és még nem is látták Kristófot csak fényképen... Mondjuk nekem fontosak ezek a dolgok nekik azért ha annyira fontos lenne már látták volna mert valljuk be magyarországon belül azért nincsenek olyan szörnyű távolságok, de mindegy.... most meghívtuk őket ha nem jönnek hát ez van!

már megvettem az ikeás alagutat, tök jó! Ikeában ki is próbálta ami ott ki volt rakva, tetszett neki nagyon! Meg kap kiskönyvet állatosat :wink: Mást nem veszek már mert ahogy Orsiéknál nálunk is már minden van...

Egyébként már nem kell elkapatni a bárányhímlőt, van ellene oltás, a nagyokat már beoltattam régen, kristóf is megkapja majd ha elmúlt 1 éves!

Én evés közben ha nem akar enni szoktam a kezébe adni valami izgalmasat és akkor még eszik :wink:

Labdázás nálunk is megy, annyira ügyesen megy már cipőben is ha egyenes a talaj csak járva közlekedik, a lakásban meg... mindenhova megy! :lol:

Csigaby szegény Anna ez a hányós dolog nagyon megviseli őket! Petőbe sokáig kell még járnotok?

Tüdőért még izgulunk, szerdán kell visszamennie...annyira mérges vagyok persze még mindig cigiznek, én nem is értem ezt még ettől sem ijednek meg :twisted: Azóta ha cigiző embert látok legszívesebben rászólnék!!!

Csöpplány, jók nagyon a képek!

500 gr egy evés??? Az igen :wink:

Barba???

Süt a nap, megyek berakok még egy mosást :wink:

kriszta0612
 
 


Kriszta,
ez olyan rohadsag, h egyes csaladtagok nem képesek 1 év alatt meglatogatni titeket, azért egy gyerek születése szerintem oriasi esemény egy csaladban.

én evés közben csak vmi kajaval kapcsolatosat vagyok hajlando a kezébe adni, semmi jatékot nem. de enélkül mar nem is enne. kenyérdaraab, kanal, vmi.

Tudom, h van baranyhimlo elleni oltas, nekünk anno a fiuknal még nem ajanlottak, mert allitolag nem tuti biztos. Azota nem tudom, biztos fejlodott a tudomany.
Mindenesetre az én maganvéleményem az, h azért ez egy elég egyszerü gyermekbetegség (kivéve par gyereket, köztük az én Maté fiamat, aki nagyon nagyon beteg volt vele 2 évesen... de tulélte/éltük), kellemetlen az igaz, de én jobban szeretném, ha elkapna. Foleg fiuknal fontos, mert felnott korban nagyon veszélyes lehet...

Többiek?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Vagyok én is, csak minden mással foglalkozom... :) Szerdán akkorát "túráztunk" Samuval! 9-kor ment a vonatunk Pestre, az István Kórházba mentem éves vizsgálatra. Vártunk csomót, a folyosón babakocsiban pelenkáztam, szoptattam, nagyon gáz volt. :? Aztán elmentünk az Árkádba, vettem Samu szülinapjára egy játékdobot :) , imádja a zenét, mindenen dobol. Utána találkoztunk a barátainkkal (szobatársak voltunk a klinikán, a kisfiú 2 nappal született Samu előtt), elsétáltunk a Minimanóba, nézelődtünk, felmentünk hozzájuk, aztán rohantunk a vonathoz, hogy Barnussal együtt jöjjünk haza. Samu egész nap nem aludt egy percet sem. Először hazafelé a metrón aludt el, de félóra múlva már fel is riadt a vonaton a wc ajtó csapódására. :evil: 6-kor értünk haza, Samu fél 10-kor aludt el. :shock: Ha történés van, lehetetlen alvásra bírni.
Csütörtökön anyu jött, aztán a többi nap elment mással. Szombaton vettünk etetőszéket Samunak. Az a típus, mint Elisáé, csak gagyiban. :) Az tetszik benne, hogy összecsukható. Samu segített az összeszerelésben, csomó képet készítettem, nagyon jók lettek. (Remélem!) :D

Zsu, jó, hogy írtál! Nagyon szép temetést szervezel, ügyes vagy! Örülök, hogy egész jól viseled. Továbbra is sok-sok erőt kívánok neked!

Nadi, azt hiszem, letettem a jógáról. :( Tök jó ott lenni, de alig bírom rávenni magam, hogy korán keljek, és 1 órát utazzak oda, aztán vissza. Azért lehet, hogy elvétve eltévedek még egy-egy órára, de nem akarok ígérni semmit. Nem tudom, mi van velem. Olyan, mintha most jönne rám a tavaszi fáradtság. Az immunrendszerem is le van robbanva, egymás után két herpesz kijött a számon. Nem is tudom, mikor volt ilyen utoljára. :? Nagyon idegesítő, ráadásul Samu folyton a számat akarja piszkálni.
Innen rendeltem a dolgokat: http://bionom.hu/biobolt?evp=20038 Ha rendelsz, szólj, összeállhatnánk. Meg találkozhatnánk is bármikor, ha van kedved, és ki akarsz moccanni otthonról. Ide is jöhettek Grétivel, ha "tiéd" a kocsi. ;)

Már én is elkezdtem a szülinapon gondolkozni. Alig van idő! Minden szabad percemben takarítgatok, lomtalanítok,... Krokodil alakú tortát tervezek sütni, aztán meglátjuk, mi lesz belőle. Előző nap elkészítem, legfeljebb gyorsan összeütök valami B verziót, ha nem sikerül. :)

Orsi, nagyon örülök Elisának! És annak is, hogy anyukádék elmehettek hozzátok. Szuper hét lehetett. Biztos gyorsan eltelt. :?

Csigaby, nálunk sincs külön szoba. Samu ágya kb fél méterre van a miénktől. De nálunk minden helyiségben van tv :oops: (apa mániája), így abszolút nem zavarja. Meg amúgy is, még nyugodtabb is, ha ott zizgünk mellette. :)

Most nem tudok többet írni, mert már nagyon várnak a fiúk. Szokás szerint... Vacsoraidő. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok

zsu, de jó, hogy jöttél! továbbra is kitartást neked, nektek és gondolunk rád sokat. :) Gabival mi újság?

barba, zajlik az élet nálatok! apukád jobban van? úgy irigykedem a sok program miatt, itt hullaszag van. :(
a szülinap nálunk közel, de még nincs ajándék sem... :oops: lehet, nem is kap semmit, úgyis mindene van... :roll: nem tudom még, mi lesz... miért pont krokodil alak? :D
jobbulást, a herpesz borzalom, fúj, de utálom én is. :(
szegény Samu egész nap nem aludt??? az komoly!
a zenéről jut eszembe, haláli ahogy táncikál Peti, felvettem videóra végre majd küldöm, megzabálom. a legviccesebb, hogy xilofonra, saját énekre, mindenre riszál. :D ma délelőtt pl Cseh Tamásra nyomta, szétröhögtem magam.
képeket várjuk a székről. :)

orsi, itt asszem kötelező a bárányhimlő elleni oltás... most kéne adatnunk a 3 betűset, de tök fosok tőle. otthon ez 15 hósan jár... :? próbálom húzni az időt, míg lehet..
tengerparti szülinap? tud élni a kiscsaj! :lol:
a mutatás + nyögés itt is megvan, férjemet halálra idegesíti. :lol: mondjuk engem is, mert baromi hangos. álláshoz gratula!
tök jó, hogy jól sikerült anyukádék utazása! legközelebb ti mentek?
szerintem Peti felismerte, hogy itthon van, már első este a "szokásos" helyeire ment... :D
várjuk a részleteket Elisáról!

kriszta, jajj a dohányzást ne is mondd... tudom, közülünk is dohányzott pár emberke, de én bevallom, akkor sem szeretem a dohányosokat... (a jelenlévők kivételek persze :lol:) annyira értelmetlen!!!!!! tudom, addikció, de nem hiszem el, hogy nem lehet letenni azt a rohadt cigit, főleg, ha baj is van belőle.
majd mesélj a szülinapról!

a kajálás továbbra is borzalom nálunk, hiába adom a kezébe, amit akar (pl fésű, távirányító, amit megkíván), 1 perc után ledobja és másra mutat, hogy most azt adjam... :evil: ha azt is odaadom, azt is ledobja stb stb ha nem adom oda a cuccokat, nyög majd visít. ha azt mondom, hogy oké, akkor vége a kajának, kiszedem a székből, akkor meg éhen akar halni. :?

csöpplány, hát ja, Pepe beindult. úgy 2-3 hete lépett először 2-3at, aztán azóta ezt fejlesztgeti. most már jó nagy távokat legyűr, tök aranyosan trappol. :) :)
tök jók lettek a képek, szépek vagytok!

jajj képzeljétek, azon parázom, hogy Peti cukorbeteg... :oops: 1: baromi sokat iszik, de tényleg, borzalom. mondjuk napi fél liter víz kb. 2: acetonos a lehelete kb 2-3 hete 3: többször átpisili a pelust éjjel... most foglalok időpontot a dokihoz, nem tudom, hogy vizsgálják ezt, de kicsit fosok. ja és tök fáradékony is... :? :? most 1,5 órája alszik, úgy, hogy délelőtt is aludt 45+60 percet... éjjel pedig 10től alszik 6ig kb...

remélem semmit sem hagytam ki, amit akartam... :oops:
este küldök pár képet + videót, ha lehet. :) :)

hibernia
 
 
 


Tényleg! Gratulálok Elisának az álláshoz! Pepkének pedig a járáshoz! Kis ügyeskék! Akkor most lemaradt Samu Elisától... :D Bár az igazat megvallva én félek kicsit attól, hogy feláll, aztán merre fog borulni. :)

Ez a cukorbetegség elég ijesztően hangzik. Remélem, nincs baj! Mióta tapasztalod ezeket a tüneteket?
Kösz a kérdést, apun már alig látszik a baleset. :) Még a homlokán elég nagy a dudor, és az feszít, meg a lábán egyre lejjebb megy a lilulás, az fáj még neki. :(
Krokodilra találtam egy jót, és azt csinálnám édes töltelékkel.
http://antalvali.com/egeszseg-tudatos-t ... kodil.html Szerintem nagyon vicces. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba,
tényleg jo sok a programotok! a "legyengülés" annak a jele is lehet, h a szervezetednek pihire van szüksége, ergo csökkenteni a szoptatasok szamat és aludni sokat.

ez a krokodil nagyon tuti, elmentem és lehet Maténak ezt sütöm, neki jövö honapban lesz a szülinapja.

Elisa kisagya kb 20 cm-re van tölünk. :)

Hibernia,
ne mar, cukorbetegség. Most akkor izgulhatunk Peti miatt. A faradékonysag lehet vashiany jele is ill. a hazaéréssel kicsit "elengedte" magat Peti, rengeteg élményben volt része, ezeket fel kell vhogy dolgozni. Mikorra kaptal idöpontot?
Kötelezö a baranyhimlo elleni oltas? itt nem, ugy tudom.
(a dohanyosokat én sem értettem meg soha....)
a tancolas halali lehet. Elisa csak a fejét razza.
Na éppen ezért nem adok neki jatékot evés közben, ugy latom most Peti a kezébe vette a dolgokat és szorakozik veled. Légy erös, Peti jo sulyban van, nem gond, ha egy kaja kimarad, mert nem kapja meg, amit akar. Meg fogja tanulni..

képek + korhazi sztori a gmailen van...

Charlott, régen irtal! Hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Szörnyű lehetett a kórházi nap! Jó, hogy végre túl vagytok rajta! A képek nagyon aranyosak! Elisa hajtja már magát azzal a lóval? Mert Samu nem használja még a lábait a big bobby-n. Az a tornacipő...! Olyan helyes!

Az első herpesz aznap jött ki, amikor Samu belázasodott. Olvastam, hogy a 3 napos láz egy herpeszvírus okozta betegség. Viszont 10-15 nap a lappangási ideje, szóval akkor csak nem tőlem kapta már el, ha egy nap jött ki rajtunk! Vagy mégis? Gondolkoztam, hogy abban az időszakban kikkel találkoztunk, de nem emlékszem semmi gyanúsra. :) A betegség alatt viszont teljesen visszaszokott Samu a szopizásra, szinte csak azt vette magához. Hétvégén kezdett normálisabban enni, de még mindig nem az igazi. Nagyon sokat szopizik, és nincs szívem megvonni tőle. Elég egyértelműen szól, amikor szükségét érzi. :) És hát az alvás... Volt olyan éjszaka is, amikor csak kétszer ébredt, de amúgy minimum 3-szor újabban. Van, hogy egy órával később újra ébred. Most azért vagyok amúgy ilyen engedékeny, mert még mindig nem egyértelműen normális a kakija, és szeretném, ha teljesen rendbe jönne. Szóval még mindig diétás kaját eszik, és talán nem lakik eléggé jól vele, nem tudom.

Hibernia, várjuk a képeket!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 



KépKép

KépKép
barbazso
 
 



de ügyi, nekünk cipőben még nem megy így... :) :) de az útközben rúgjunk bele vmi-be ismerős... :) :)

én is küldtem pár otthon készült képet + 3 videót, az első a kedvencem, kis okos... :D kb 2x tettünk be kazettát eddig abba a hifibe, nem tudom, honnan szedte ezt a trükköt... ;)

orsi, hát ez a kórházi nap borzalom! viszont ahhoz képest elisa milyen kis ügyesen viselte... el is aludt... drágaság... a következő vizsgálat is ilyen rossz lesz?

barba,

ja és kimaradt, csöpplány, azért kell etetni fel- és leszállásnál, hogy nyeljen a gyerkőc és a légnyomás kiegyenlítés zökkenőmentesen menjen... tudod, a felnőttek nyelnek maguktól + ásítanak, vmi megnyílik a fülnél és nem pattog meg fáj, a babókat viszont etetni kell, hogy nyeljenek.

pill

hibernia
 
 
 


barba, ez a krokodil nagyon brutál! tényleg krokodilnak néz ki. :lol: a 3x-i ébredés azért fárasztó lehet, szegény... :(

orsi, vashiány? hát nem tudom... a rossz lehelet állítólag mandulagyuszi is lehet, de 2-3 hete van és doki is nézte azóta a torkát, igaz, sietve... :roll: nem tudom, mi lehet ez... :? :?
tegnap este kiverte a kezemből a pépes tálat, míg kivittem a romokat és hoztam a tápszert úgy sírt, hogy ihajj... szóval éhes ő, csak marhul... :(

olyan gáz, mióta megjöttünk, viharos szél fúj, alig tudunk kimenni, csak a boltig. :( tegnap 2x áztunk el 300 méteren... + a szél... :( hülye idő... :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, köszi Orsi az érdeklődést, többnyire olvasgatom a fórumot, de inkább a FB-ot ostromlom a hülyeségeimmel. ;)

Orsi, elolvastam a gmailra küldött kórházi leveledet és nem is tudom, hogy tudtátok ezt elviselni? Borzasztó lehetett, ez az össze-vissza szurkálás, gyerek felmelegítése izzadásig. Elisa egy hős! Gratula a felálláshoz, és nagyon szépek a gyermekeid! :)

Hibernia: ezek a Petyás táncos videók csúcsok! Még Cseh T-ra talált ritmust, amire riszálhatta magát! Ari nagyon! ;)
Krisz, nagy bánatomra, nem érzi a ritmus, egyáltalán nem táncol, pedig pár hetesen "roptuk"! (Én imádok táncolni, de úgy látom Krisz ebben is apját örökölte.)

Kriszta: milyen ügye Kristóf! Már lassan mindegyik baba jár önállóan! :) Krisznél stagnálás van, amilyen hamar kúszott-mászott és felállt, azt hittem el is indul, de a mai napig nem jár.

Barbazso: jobbulást Samunak! Aranyos lehetett az etetőszék összeszerelésénél! :) Milyen túrákat szervezel! Felnőtt ember is alig bírná! Krisz nagyszüleivel a Margitszigeten találkoztunk és Árpád hídtól a Margit hídig sétáltunk, nekem meg sem kottyant, de a nagyszülők hazakérezkedtek! :lol:
Szülinapra én is készülök! Most a hétvégén lesz megtartva, mert a vendégek most érnek rá. :roll: Remélem, hogy jó idő lesz! Vettem dekorációkat, lufikat, formatorta és kinti zene..... :wink:

A Ti babátok már rendes étel eszik?? Vagy még pépeseket?

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
Jo, h jöttél! Az, h Krisz “stagnal” gondolom csak mozgasilag latszik igy. Most biztos értelmileg fejlödik, nem? Nem megy egyszerre minden. Nekem minden gyerekem 8 honaposan kezdett maszni és csak 13,5 hosan indultak el, szerintem Elisa is ehhez tartja majd magat.
Nalunk ezen a hétvégén tort meg a jég, a csaladi nyomasra Elisa elkezdett mindent enni, vasarnap reggelire croissant, tegnap vacsorara bundas kenyér, ma ugyanaz a hal, amit mi, sosan és borssal. És eszik. Egyébként a darabosat szépen eszi, ha kézzel eheti. Kanallal is probalkozik, de még nem tud vele enni.

Kriszta,
Kristof nagyon ügyes, halali, ahogy rugja a labdat!!! Olyan nagy fiu mar:

Hibernia,
Többet mar nem lesz ilyen brutal vizsgalat, csak az orvossal konzultacio.
Peti annyira aranyosn, halali, ahogy tancol és mennyi haja van!!!! A hintas és az eteoszékes kép csucs szuper, na meg a 0606-s!!

Barba,
Nem, Elisa nem tudja magat hajtani még. Az a kép az anyosomnal készult Husvétkor, a bobby cart is még csak most vasarnap vettuk elo, leer a laba, de fel-le szallni nem tud, igy csak felügyelet mellett gyakorolhat, arra meg kevés az alkalma.

Tudom, betegségek alatt Elisa is abszolut cicifügo volt, de most mar közeledik az 1 év, vhogy fel kell magad turbozni, ha kistesot akartok. Tapasztalatbol mondom, 3 évig egyfolytaban vagy terhes voltam vagy szoptattam és ki is purcantam. Amikor Alex 5 honapos volt, kijött rajtam az övsömör, tudod az is herpeszvirus, a baranyhimlo virusa és én fertoztem meg mindkét gyerekemet a baranyhimlovel. Gondolhatod, h magam alatt voltam. Most mar kicsit önzöbb vagyok, Elisa is böven birna még szopni napi 5-6x, de én nem akarom mar. Atlag a napi 3 max 4 szopi most (éjjeleket beleértve).

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!


Néha én is előkerülök.

Kriszta, Kristóf nagyon ügyes. Leesett az állam mikor néztem. Mi egy lépést se teszünk.
Viszont nagyon hisztis lett Ádi. Nagyon kell vigyázni, mert állandóan hátradobja magát.
Orsi, én is így vagyok vele, 3 évig vagy terhes voltam vagy szoptattam. Viszont most abbahagytuk a szopit. Teljesen kipurcantam, komolyan mondom kb. 1 hónapja volt egy olyan reggel, amikor azt mondtam, hogy nem tudok felkelni. Aztán a körzeti elküldött vérvételre, ami jó lett, csak a pajzsmirigyem magasabb. El kéne mennem endokrinológiára, csak épp nem tudok bejelentkezni, mert nem veszik föl a telefont. Úgyhogy szerintem megyek fizetősre.
De egyébként akkor is jó a kis korkülönbség is. Nagyon szeretik egymást, időnként már veszekszenek is.
Pl. most hogy betegek voltak és Ádinak porszívóztuk az orrát, Niki vele sírt, mert Ádi félt:)
Talis képek szuper jók, babák édesek, mamák csinosak:)
kriszta15
 
 


Kriszta, én is magánba mentem endokrinológiára, mert kb januárban júniusra adtak időpontot, én pedig addigra teherbe akartam esni, ami végül nem sikerült, csak szeptember elején. De ha nem szedtem volna már fél éve a bogyót, talán még akkor sem maradt volna meg a baba. :?
Nagyon édik lehetnek, ahogy egymáshoz nőnek a gyerekek! :)

Másik Kriszta :D , Kristóf irtó ügyes! Ú, az a focis videó!!! Meg megnéztem, ami utána feljött, hogy az egyik nagytól sétál a másikig, nagyon aranyosak!

Orsi, nem is tudtam, hogy ennyire leredukáltad a szopik számát. Ma már egész ügyesek voltunk, mert csak ebéd után kezdte a szopimániát. Kapott ebédre főzelék után, aztán uzsira, és vacsi után is, és még csak most fürdik apával, szóval lesz még egy lefekvős, aztán jön az éjszaka... :) Remélem, nyugisabb lesz, mint az előző... (Ma hajnal 4-től fél 7-ig szórakozott. Próbáltam mellette aludni, de azért ez nem az a pihentető alvás, hiszen folyton figyelt rá az agyam, és tök sűrűn megébredtem.)
A bundás kenyeret Elisának csak sárgájával csináltad, vagy már adsz tojást?
Kistesó... :) Szerintem majd karácsony körül kezdjük a próbálkozást. :)

Charlott, már most ünnepeltek? Biztos szuper lesz! Milyen formatorta?
Samunak most a főzelékeket, zöldségeket megint összetöröm, mert hétvégén a répát bár elrágta, de nem eléggé... :) A pelusban találkoztam vele. :D Nővérem most mesélte, hogy neki egy gasztroenterológus azt mondta, hogy ilyenkor még bőven össze kell nekik törni az ételt, mert nem tudják megemészteni a darabosat. A kisebbik lánya nem hízott, mint Elisa, és mindenhová elküldték kivizsgálni. Tök sokáig pépeset kellett ennie, ez hozta meg a súlygyarapodást, de mai napig nádszálka, mint a mamája. :)
A kenyeret persze egészben kapja. :)

Hibernia, rossz idő, fúj! :(
A képek szuper jók! Kedvenceim a zongorás és az etetőszékben tombolós. :D Olyan szép képeket csináltok! Hatalmas Peti haja. Samunak a göndör fürtök alatt elkezdett nőni a kisgyerek haj. :(
Vicces a zenés-táncos videó. Samunak derékmagasságban van a hifi, ugyanígy nyitogatja a kazettás részt, meg próbálgatja kivenni a kazit, de szerencsére nem sikerül. Azt hiszem, akkor járna le a "szavatossága"... :D Másik kedvenc időtöltése, hogy a számítógépen nyitogatja a cd tartót. Hihetetlen, milyen hamar rájönnek, mi hogyan működik! :shock: Tök idegesítő amúgy, mert amikor csukódik be, mindig odateszi az ujját. Élvezi, hogy beszorítja neki? :?
Milyen ügyesen jár már!
Samunak az a tánc, amit az utolsó videón csinál Peti. Csak Samu nem emeli fel a kezét. Szopi közben is elkezd így mozogni, ha megszólal a zene. :roll: Na, majd feltöltök én is videót.

Samu tegnap termékeny volt. Rájött, hogyan működik a búgócsiga, és elkezdett halandzsázni. Azt mondja legtöbbször, hogy dagamdagamdagam. :) Jaj, és banyek, dacol! Betette az egyik kisautóját a kosárba a többi közé, én megdicsértem, és tapsoltam, hogy éljen, erre addig túrt a kosárban, míg meg nem találta azt a kocsit, megfogta, és elhajította. :twisted:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Feltöltöttem két videót. Link gmailen.

Ádi szülinapi képei is nagyon édesek. A buborékosak a legjobbak. :) Pont ma én is készítettem párat, mert kaptunk Pankáéktól egy buborékfújót.

Csöpplány, írtam, hogy nagyon szép az új vonalzód? Ja, meg a profi képek a Kopaszin! Mondjuk azt "értékeltem" FB-n. :)

Ilyenkor este mindig egyedül vagyok itt. :( Nappal viszont esélyem nincs Samutól hosszan géphez ülni. Állandóan jön, és rángatja a gatyám, hogy vele foglalkozzam. És milyen igaza van! :)

Maci?

Akkor nyáron megyünk Siófokra? Orsi, mikor is lesztek ott? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

néztem képeket videókat a gmailen, és annyira aranyosak! Peti és Samu tánca nagyon jó! Kristóf nem táncizik

Vasárnapra rossz időt mondanak :roll: nem tudom hogy lesz így szülinap a kertben... a lakásban érdekes lesz, leszünk kb 15-en ebből 6 gyerek :wink: Lehet megőszülünk mire vége lesz ha nem mehetnek ki :shock:

hát igen ennyit erről ha valaki 1 év alatt nem látta még a gyereket... Az ún. "barátok" közül is van aki nem is érdeklődik soha pedig vagy 10 évig nagyon-nagyon jóban voltunk, de már túltettem magam rajta...

Orsi, nagyon ügyesek voltatok Elisával a kórházban!

Képzeljétek a 3 pintyfiókából csak 2 maradt, az egyik kijött a fészekből és nem tudott visszamenni éjszaka és teljesen kihült :?

Viszont azthiszem megellett a macskánk de nem tudom hova, csak nem jött reggel enni tegnap meg végig csak feküdt és pihegett :) mondtam neki hogy átérzem a helyzetét, még én is emlékszem az utolsó napokra :oops:

Férjem váltig állítja hogy kell nekünk mégegy gyerek majd pár év múlva, hát nem tudom :P Nekem a terhesség vége szörnyű volt már, meg hát már most 31 vagyok :?
Ráadásul már így is sokan hülyének néznek hogy 3 gyereket vállaltunk, biztos azthinnék megőröltünk vagy hitgyülisek vagyunk ha bejelenteném hogy mégegy lesz :P :oops:

Azért kicsit irigykedem akik most gondolkoznak rajta hogy jöhet a tesó, olyan jó dolog :)

kriszta0612
 
 


Orsi: igen, persze fejlődik Krisz és aranyosabb, mint valaha is volt. Úgy veszem észre, hogy most érzelmi élete került előtérbe. Szep.szorongásban nagyon benne van. Nem hagyhatom egy percre sem egyedül, mert akkor kétségbeesik és zokog. :( De olyan is történt, hogy néztem a tv-t a padlón és hirtelen odajött és megölelt. Na, ekkor a sírás környékezett, annyira meghatódtam. :) Többször és sok féleképpen fejezi ki szeretetét.
Családi nyomásra? Ez mit takar? Én próbáltam normál kaját adni Krisznek a legtöbbször kihányta, ezért inkább még maradok a pépes dolgoknál. :roll:

Ja, strapás a terhesség és a gyermeknevelés még fárasztóbb. Erre még egy babát!!?? Nem lesz könnyű...
Ja, nem rég hallottam, hogy egyik ismerősöm (aki tavaly februárban szülte az első) mindjárt szüli a 2.kat, és úgy jött össze, hogy nem akartak tesót és már majdnem visszament dolgozni a csaj. Szóval, nem jó, ha rágörcsölünk a tesóra! :)

Barbazso: Krisz még pépes kaja barát! Lassan fog megtanulni ő normál kaját enni, de nem baj! ;) Azért kóstoltatom vele amit mi eszünk....
Szülinap most szombaton lesz megtartva, illetve innentől kezdődik a bulik sorozata. Mindenki máskor akarja felköszönteni. Nem baj hetekig Krisznimi napok lesznek! Formatorta, hogy egy piskótás csoki krémes torta tetején marcipánból figurát készítenek. Nálunk a bohóc hal lesz! ;)
Samu milyen kis rafinált, és olyan aranyosa mikor "beszélnek"!
:)

KépKép
charlott
 
 


Hahó!!!!

A látszat ellenére nem tûntem el, csak éppen nyakig benne vagyunk a lakáseladásban+ háznézegetésben. A hétvégén 16 házat néztünk meg, Horányban. Ez a Szentendrei-szigeten van (ezt én sem tudtam korábban....) , igazi kis "ékszerdoboz", ôsfás erdô közepén....Fantasztikus a levegô, az atmoszféra, és mivel a közlekedés elég macera- emiatt aggódók is- , az ingatlanárak is elég jók; magyarul a panellakásunkból családi házba mehetnénk, és beváltanám a régi álmom: egy igazi saját termesztésû bio-konyhakertet :-))). Azonban nem találtunk nekünk való házat- -, így albérletbe költözünk oda, hogy megnézzük egy évre milyen ott az élet, érdemes-e ott építkezni (könnyûszerkezetes házra lenne keret), stb. Eléggé fosok minden változástól, szóval most szorongok rendesen....Sosem laktam családi házban, parázok, hogy babával milyen lesz ott (kullancsok, stb....). Jól jönne, egy-két családi házas-kertes tapasztalat!

Níla is egy éves lesz jövô szerdán: mi csak hármasban ünneplünk, jázminrizses répatortát kap :-). (Soma elsô reakciója: " Szerencsétlen gyerek! :-)" De ez tényleg egy szuper jó torta! MInden szülinapjára kap egy levelet (ezt majd lehet, hogy elküldöm a gmailre, ha kíváncsiak vagytok az ömlengésre :-))); kap egy saját készítésû ajándékot (mesekönyvet kap), és egy közös családi élményt (állatkertbe megyünk most elôször).

Csigaby: Pszichológiát tanítok, és pszichológus is vagyok. Ezt nem nagyon szeretem mondani, mert az emberek ált. kétféleképpen reagálnak rá:
1.) azt hiszik, hogy a "veséjükbe" látok, és folyamatosan ebben az üzemmódban vagyok....(Pedig dehogyis, ugyanolyan vagyok mint ôk, sôt legalább annyit -ha nem többet :-))- parázok, stb..)

2.) Azonnal elkezdik sorolni a problémáikat és választ várnak, a helyzettôl, körülményektôl függetlenül.
Szóval, nem nagyon szoktam mondani.

Majd visszaolvasok, és a képeket is megnézem.
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Ó, az aláírásom lemaradt :-)!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu,
kertes hazban kicsi gyerekkel lakni MEGA SZUPER!!! én igy nottem fel és Maté 2 éves koratol kertes hazban lakunk ujra, akkora könnyebbség, h akkor mennek ki amikor akarnak, stb, stb.. nalunk mar érik a bio földieper, azt hiszem nem sokara megkostoltaom Elisaval is.

Barba,
bundaskenyeret egész tojasbol, semmi baja nem lett, de nagyon jol lakott.

jun29-jul2ig akarunk menni csaladostol Siofokra, de még nem volt idom szallast keresni, aztan tegnap meg kiderült, h amikor haza akartam menni, a fele idoben a tesomék¨mind a 3 gyereke taborban lesz, a férjem sem lesz ott, igy most akkor felteszem a kérdést nyilvanosan, jul8 vagy9tol jul 13ig keresek vmi programot, akar nyaralni is elmehetnénk tobben, vagy mit tudom én... ötletem sincs, h mit csinaljak.. a gyerekek unatkozni fognak különben.

majd még jövök bövebben estefelé

Charlott,
egyre aranyosabbak lesznek, kezdenek majd jarni, beszélni, én ugy imadom ezt az idoszakot. Aztan majd par év mulva ott lesz neked egy ördögfioka..

Kriszta,
egy baratnom most küldött nekem egy 12 hetes UH-s képet, és elszomorodtam, h mar nem lesz több gyerekünk, de azt hiszem én belerokkannék... a 31 egyaltalan nem sok, még böven belefér egy kisteso!!!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért.Hétfőn oltáson voltunk,Balu kapta meg az agyhártyagyulladás ellenit.Olyan közel van itt a kiserdő hogy jobbnak láttam beadatni.Nagyon jól tűrte,nem sírt,csak kicsit összerándult mikor beszúrták :) Büszke voltam rá :) Nem is lázasodott be tőle,pedig eddig minden oltás után volt láza.
Meg is mérték,8540 gramm volt bodystól,pelusostól.Kicsit többre számítottam,emrt már elég nehéznek érzem a fenekét :D Na se baj,majd megnő :P
Onnan még mentem sztk-ba,mert időpontot kellett kérni Balunak uh-ra,mert kétoldali vesetágulata volt,fél éves korára a jobb oldali elmúlt,de a bal még mindig ott volt,most lesz a kontroll.Szurkoljatok hogy eltűnjön az is,mert ha nem akkor kivizsgálások következnek,meg kezelés :( 16.-ára kaptam időpontot.
Voltunk utána Monoron,mert franciaágyat kerestünk.Végül találtunk is,meg is rendeltük,4-5 hét mire kihozzák :)
Votlunk egy barátnőmnél is,ők is Monoron laknak,de nem voltunk ott sokáig,mert Balu írtó hisztis lett.Nem volt semmi se jó neki.Enni se akart.Se üvegeset,se amit a barátnőm főzött a kislányának.Bezzeg a kocsiban bevágott 3 és fél mini csokis croissant,tud élni :D Még a füléről is csokit vakartam :)
Tegnap meg a Sárkány centerbe voltunk vásárolni a nyárra,alig volt valami cuccom.Balu is kapott egy bilit :D Tök aranyos,mert olyan mint egy szék,és ha felhajtod akkor bili :) Nyáron szeretnénk elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást,meglátjuk mit szól majd hozzá :)

Mindent elolvastam de lehetetlenségnek látom hogy reagáljak mindenre külön-külön.
Minden baba nagyon aranyos a képeken és a videókon is :)

Zsu:kitartást kivánok nektek továbbra is.Tényleg nagyon nagy segítségek lelkileg ezek a picurok az ilyen nehéz időszakban!

Orsi:elolvastam a kórházi sztorit is,hát hihetetlen hogy miket műveltek,szegény Elisa :( De legalább kiderült hogy nincs nagy baj.

Maci:igen,rajtavagyunk a kistesó témán,már 2 hete próbálkozunk,elvileg most volt ovum 9.-én,szóval bízakodunk.De nem csalódnék ha most elsőre nem sikerülne :) Majd jön ha jönni akar :)

Barba:köszi a képek dicséretét :)

Na lépek is,mert betyárom kezd óbégatni :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jó reggelt

macianyu, jól kitaláltad az ajándékokat! mi is csak 3asban ünneplünk ugye, holnap kap egy tortát (almás-mazsolás, tojás és tej nélkül, én sütöm - ajjaj) gyertyával meg vmi felirattal, feldíszítem kicsit a lakást meg kap egy "Első évem" könyvet fotókkal meg apró emlékekkel. Aztán majd hétvégén megvesszük neki az ajándékát, ami vagy egy homoktartó lesz (tudjátok, amibe lasztikat is lehet tenni) / vagy egy kis lábbal hajtható motorszerűség / vagy egy ikeás alagút kissátorral... az állatkertre én is gondoltam, tök jó ötlet, de itt sajna mindig millióan vannak 7végén ott, úgyhogy vhová máshová megyünk szerintem, van itt a közelben egy kis farm, háziállatokkal, lehet őket simizni meg ilyesmi... aztán lehet, hogy simán csak elmegyünk egy játszótérre... :D mindenesetre hétvégén mi is szeretnénk kimoccanni...
ez a ház elég jól hangzik! mondjuk én nem bírnám ki, de ha ez a régi vágyad... :) hozzád illik is amúgy szerintem ez a "lét". és akkor tuti a költözés? albérletet találtatok? hát igen, a közlekedés az, ami miatt cink vidéken élni, most az elmúlt hónapban megtapasztaltam. :?
a levél engem érdekel. ;)

charlott, most szorong Krisz? :? szegényke... nálunk ez hálistennek elmúlt, elég nehéz volt, mikor ránézett vki, ő meg már görbített is... most már jó a helyzet, ránéz vki, ő meg úgy néz, mint az etetőszékes képen, kis huncut... :D én is úgy érzem, hogy egyre aranyosabbak ezek a gyerkőcök, én mostanság teljesen odáig vagyok, csomószor mondogatom neki is, hogy hogy szeretem meg megzabálom, de hát ha egyszer tényleg imádnivaló! a legújabb, hogy szereti, ha fekszem a földön, ő meg fölöttem lehet, hát halálra röhögi magát rajta, hogy lejjebb vagyok, mint ő. ilyenkor először nagyon közelről végigvizsgálja az arcom (én fulladozom a röhögéstől), majd megpróbál ráülni a fejemre. :D
még Pepe is pépeset eszik... a maximum a vajas kenyér. de így is teli van répadarabokkal a pelus (elnézést :lol:)

kriszta, hitgyülisek vagytok? :D :D "már" 31 vagy? fűűűűű, vénasszony... :D igaz, vagyunk még így páran, ráadásul 1 gyerekkel, de sebaj... :) :) négy gyerek azért már tényleg komoly! én két családot ismerek, ahol 4 fiú van... ;)
szegény pinty... :? cica megvan már?
ez a tánc nálunk 2-3 hete indult, azóta finomítgatja, de a kézfeltartás az alapállapot, az "része" a show-nak. :D otthon a zenélő játékokra kezdte a táncit, most már normál zenére nyomja meg mondom, xilofonra illetve ha éneklek neki.

barba, néztem a videókat, micsoda műgonddal forgatgatja azt a rádiót Samu! és olyan kis komoly nagyfiús már! nagyon édes! az ugrálós tigris meg haláli, mindig szerettem volna ilyet, de asszem lekéstük... :?
búgócsiga hang. :D
köszi a képdicséretet neked is!

jajj haj... képzeljétek, van egy ismerősünk ismerőse, egy éves a baba és mindig is baromi nagy haja volt, de tényleg, pár hónaposan 2x sűrűbb, mint most Petié és most vizsgálják, nem beteg-e... :( olyan fura, ez is lehet rossz jel, ha nagy egy baba haja... :shock:

kriszta, én is jártam magán endokrinológushoz, ha gondolod, megadom az elérhetőségét, szimpi volt nagyon.

orsi, elisa már ilyesmiket eszik??? mi le vagyunk maradva akkor. :) bundáskenyeret hogy? kipróbálnánk... :)
igen, a 0606os képet én is szeretem... :) kis szívtipró.

hibernia
 
 
 


orsi, mennyi ideig lesztek Mo-n? van már jegy?

csöpplány, jó, hogy Balu jól tűrte az oltást! :) szurkolunk a kontrollhoz! vidám, erős baba Balu, tuti nem lesz baj!
én csokit nem adtam még, nehogy felpörögjön... :D

ja mi tegnap bevonatoztunk a tomboló szélben a központba, plázáztunk meg egy ír ismerősömmel beültünk kávézni (Petit közben etettem, vicces volt), tök jó volt kimozdulni... remélem nem fázott meg... :( de már ő is tök unja az itthonlétet, folyton fúj a szél, fúj... :( beszéltük, hogy majd gyakrabban összefutunk, igaz, nem anyuka, hanem egy 45 körüli fickó az illető, de így jártam. :D

most megyek nézek repjegyet, szeptember körül haza akarok menni. :)

hibernia
 
 
 


Hibernia Mo-n leszunk jun29-jul13 kb, repjegy van, oda-vissza, de vissza kocsival jovunk, azota valtozott a helyzet... nem akarsz hazaruccani te is akkor????????
A rossz idot sajnalom! itt tombol a nyar ezerrel.

Latom a bundas kenyér felkavarta a kedélyeket. :)

Nos ez ugy volt, h hétfon este tok egyedul voltam, se a szuleim, se a férjem, volt egy szaraz baguette itthon meg 3 k... éhes gyerek és gondoltam Elisanak is kiprobaljuk, mert most mar minden étkezéskor kell neki vmi finger food.. szoval a felvert tojasba az o szeleteit aztattam be eloszor és kisutottem, de nem ropogosra és amennyira tudtam leitattam rola az olajat. Imadta!

Charlott,

a csaladi nyomast értsd ugy, h egy hétig anyamék minden kajanal elmondtak, h az a szegény gyerek csak répan meg krumpln él és milyen anya vagyok én, mikor uuugy kivanja a miénket. Igaz, h Elisa sosem eszik egyedül és par napja szabalyosan veszekszik, ha nem kap vmi olyat, mint a miénk. Igy gondoltam nem szamit mar az a 2 hét a szulinapig és beadtam a derekam, mert az apja is a szuleim partjara allt. Persze Elisa is sokkal tobbet eszik, ha pépesitve van, tehat eloszor mindig pépes kajat kap, utana pedig olyat amit kézzel ehet és a tobbiek is esznek.. most éppen megint örülök, miota van ez az ujabb fajta högötagito spray, ujra megjott az étvagya. Lehet vmi ebben az asztma és nem eszik dologban mégis.

Csöpplany,
majus 16n mentek? drukkolok, h semmi ne legyen!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Fú, de beindultatok! Én meg nem jegyzeteltem. :?

Először is köszönjük a videódicséreteket! :)

Orsi, tök szupi lenne együtt nyaralni pár napot férjek nélkül, babákkal! De a család (szüleid) nem tartanak rátok igényt? :) Anyu behalna, ha nem vele tölteném azt a kevés itthon töltött időt. :)
Csomó új kajára minket is anyu beszélt rá.

Maci, nem akartok ide költözni? :) Itt is olcsók a házak, viszont a közlekedés és az orvosi ellátás, meg a többi dolog sokkal egyszerűbb, mint Horányban. (Szerintem.) Ráadásul rokonok is lennének a közelben, és nem utolsó sorban: MI. :D :D :D Én imádok itt élni, és egyszerűbbnek érzem a közlekedést, mint amikor a 6. kerületben laktunk a West End mögött.

Kriszta, sajnálom a madárkát. :( Én ma kiköltöztettem a cicacsaládokat az egyik melléképületbe, erre itt ülök a gépnél, ablak nyitva, és babacica-nyávogást hallok. Hülye mamacica felugrott vele az ablakpárkányra, hogy engedjem már vissza őket. (Szúnyogháló miatt nem tudott bejönni.)
Pont ma gondolkoztam el rajta, hogy mit csinálok, ha esni fog az eső 22-én. Unokaöcsém szülinapját is ünnepeljük, és ajándékkereső játékot terveztem a kertben. Meg lufikat, díszeket, nagy bulit, pikniket és persze napsütést... :)

Csöpplány, drukkolunk! ;)

Charlott, nagyon aranyos lehet Krisz, ahogy bújik. Krisznimi napok. :lol:

Basszus, Samu nem hagy írni! :( 3

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Vagyok, csak írni nincs időm. Most is egyenlőre végigolvastam az oldalt, de reagálásra már lehet nem lesz időm.

Orsi, ez tök jó, hogy Elisának nincs baja! Már olvastam korábban is, csak akkor meg a net ment el a reagálás előtt. Ez meg külön szuper, hogy már így kajál! Ahogy látom minden baba hasonló, Gréti is mutogat a mi kajánkra és általában kell neki adni belőle, mindegy mi az :D Már kapott ő is több olyat is, amit tán még nem kellett volna, de pár falattól gondolom nem lesz baja alapon már ismerkedik a fűszeres cuccokkal :lol:
Nyáron én bármilyen bandázásba benne vagyok! Sőt van egy tuti programom: Balatonaligán van egy szuper strand, egész bababarát, és Pesttől sincs messze nagyon. Mi oda megyünk majd többször, mert anyuék ott nyaralnak, és Siófoktól sincs messze :-) Ott egy baba-mama tali? :lol:

Barba, sajnálom, hogy nem tudtok gyakran jönni a jógára :-( Azért néha-néha talán sikerül, bár teljesen megértelek, sok ez az utazás 1 óra tornáért. Na meg mostanában, hogy ilyen szuper az idő mi se fogunk járni mindig, mert inkább kinn vagyunk a kertben. Ma is szinte egész nap hintázott Gréti.
Ezek a torták nagyon jók!!! Lehet én is kipróbálom.

Hibernia, mikor is mentek a cukorvizsgálatra? Azért nem hiszem, hogy Pepke cukros. Én is ettől paráztam folyton, aztán mondtam a védőnőnek, és ő azt mondta, hogy a gyerekkori cukorbetegség az 1-es típusú lehet csak, szóval vele született (ez a gázosabb) És ilyenkor drasztikus fogyás is van az általad leírt tünetek mellett. De Petin fogyásnak semmi nyoma! No para! Azért egy kivizsgálás nem árthat persze.

Most mennem kell aludni, leragad a szemem, de jövök holnap és visszakapcsolódom közétek 8) :lol: :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT PETINEK!!!!!!!!!! :lol:
or Happy Birthday?! :D

KépKép
charlott
 
 


Petinek mi is nagyon sok boldogsagot kivanunk az elkövetkezendö 100 évre! :)
Hogy telt a nap? Izlett a torta?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Isten éltesse Petit!!!!

Ma én is bundás kenyeret sütöttem vacsira, nagyon megkívántam, amikor Orsi írta. :) Tettem a tojás mellé egy kis rizstejet, hogy lágyabb legyen, és kókuszolajban sütöttem ki. Nagyon finom lett! :P Samu is imádta.

Nadi, én is sajnálom a jógát, de bazi fáradt vagyok állandóan. Samu is fura alvási szokásokat vett fel. Nem vagyok benne biztos, hogy így van, mert én képtelen vagyok ébren maradni, de szerintem napok óta ébren tölt 1-2 órát az éjszaka közepén.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok

no itt, de látom nem volt nagy pörgés... :?

charlott, köszi a köszöntést, a képeslap, amit kapott, angol nyelven van... :)

orsi, nyáron baromi drága a repcsi... :( :( mennék én akkor is, de horror árak vannak. (mi Petinek is szeretünk teljes jegyet venni, hogy járjon neki ülés)
köszi a köszöntést neked is... :) :) rettentő ronda lett a torta, de egész finom. Peti imádta. mindegyik képen tömi az arcába... :lol: sajna egész nap hipernyűgi volt, rég volt ilyen bolond, 10-10.45ig pl végig sírt... :roll: nem tudom, mi lelte... aztán most délután is volt egy egy órás sírás + végig nyűgös volt... remélem holnapra kialussza. ünnepnapokon mindig ilyen bolondgomba... :lol: (karácsonykor is megőrült)
bundáskenyeret mi is kipróbáljuk... ;) én is megkívántam. :D

barba, köszi a közöntést!!!
honnan veszed hogy Samu fenn van éjjel? :shock: és nem sír???

nadi, még nincsen időpont... igen, fogyni nem fogy... vagyis rég mértük, most 10,6 kg... utoljára márciusban ugyanezen a mérlegen 10 kg volt pont... nem tudom, ilyenkor mennyit kell hízni, de sztem is ez ok. :)

no jó éjt, még megnézem a fotókat amiket csináltunk!!

hibernia
 
 
 


Onnan veszem, hogy szopi után leteszem, elvileg alszik, erre pár perc/másodperc múlva begagyog néhányat, mire én gyorsan visszabújok az ágyba, hogy ne vegyen észre, mert ha meglát, sír, hogy vegyem ki. Mielőtt elalszom, szoktam hallani, hogy motoz, felhúzza a zenélő játékot, beszél magában,... aztán pár másodpercekre fel is ébredek rá, de olyan fáradt vagyok, hogy nincs erőm felkelni hozzá. Aztán egyszer csak sír. Megnézem az órát, és kb két órája tettem le. Gondolom, hogy közben ő ébren volt, és amikor elfáradt, vagy megéhezett, akkor kezd sírni. :?

Na, megyek is aludni, így hajnal 1-kor. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sajnálom, hogy Peti nyűgös volt a nagy napon, de legalább a torta ízlett! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia,
torta :)
akkor legalabb lehet készülni mindig elore, ha ünnepnapokon bolond :) vicc volt!
Easyjet nem jön onnan, londoni ataszallassal? Vagy az tul bonyi? Mi mindig Genfbol megyunk, innen 2 ora kocsival, piti arakon, ha elöre le van foglalva ..

Elisa tiszta vajszagu a reggelitol, mint egy kiscica :D :D

Képzeljétek tegnap elkezdett autozni, tolja az autot körbe körbe a hazban, mint egy kisfiu! nagyon élvezi!

Tegnap adtam neki 2 pici épret, haat ne tudjatok meg, 6x megforditotta a tanyért, h nem talal-e még vhol!!! de nem mertem neki többet adni. Ma reggel van 2 pici kiütés az arcan. Ki tudja, az epertöl-e...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


barba lehet hogy ő is csak mp-ekre ébred, nem? :) olyan nálunk is van, hogy felébredek a légzésfigyu mikrofonjára, hallom, hogy matat kettőt, aztán elalszunk... :roll:

orsi, csak a Malév + Aerlingus megy Bp-re. :( egyik sem fapados... egyszer voltam londoni átszállással, még baba nélkül, egész nap ott kellett ülni a váróban, csomagokkal, szar volt. ugyanez gyerekkel... brrr...
elisa és az autó... :lol: Peti az alvósbabákért van oda. :D
epret én eddig üvegeset adtam. azt nem próbálod ki?

hibernia
 
 
 


Hibernia,
kar, h nincs fapados... kisebb repterek érintésével sem? igy elég huzos hazajarni, nem? haat igen, egész nap a reptéren az nem egy leanyalom..
Elmult az a két pici pötty, nem tudom mitol volt.. Üveges epret nem adtam még. én nagyon szeretem az epret és csak frissen. Mivel van itt a kertben, Elisanak is csak ilyet adok majd. Boltit (spanyolt) nem adnék én sem, az tuti.. akkor mar inkabb üvegeset.

Barba,
Elisa is van, h hallom, h felébred és visszaalszik, szerintem az csak olyan mély és nem mély alom közötti fazis. Nehezen tudom elképzelni, h 2 oran at ne szoljon a sötétben, Te nem?

Többiek?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Kristófnak én is adtam epret a múltkor (1 szemet) ő is szerette, nem volt baja tőle!

Hát a 31 évet nem úgy értettem hogy már öreg vagyok most csak a 4. gyerekhez leszek öreg, merthogy az elkövetkező 4-5 évben tuti nem szeretnék akkor viszont már 35-36 leszek!
És a 4. azért más mint a 2. türelemben időben, munkában...aztán ki tudja mi lesz!

Este megszülettek a kismacskák, nagyon cukik :D 3 vörös-cirmos és 1 szürke-vörös cirmos!

Reméljük petinél nincs semmi gond, nem tud a háziorvos ott csinálni egy sima vérvételt vagy vizelet vizsgálatot? Abból azonnal kiderülne hogy mi van! Vagy ott nem így megy? Boldog szülinapot így utólag is!

Kristóf is van hogy nyöszörög ha felébredek mindig átmegyek hozzá, de általában alszik is már mire odaérek!

Charlott K a pépeset küldi ki nagy ívben, csak azt hajlandó enni amit mi vagy legalábbis hasonlót!

Macianyu, kertes háznál nincs jobb, főleg ha már kicsit nagyobbak lesznek iszonyú nagy segítség hogy nem kell elmenni sétálni vagy játszótérre ha levegőn akartok lenni ki lehet menni az udvarra amíg fő a kaja mondjuk, vagy ha gyerekbiztos a kert akkor egyedül is elvannak kint! Én a konyhaablakból pont rálátok a játszóvárra meg a homokozóra 8)

kriszta0612
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: