Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Először is rólunk:
Cseppebbik lánykám kb. egyidős a topik babákkal. Egy problémamentes terhesség után július 2-án 3600 g-mal és 50 cm-rel született császárral. Természetes szülésnek indult, de komplikációk adódtak (leesett babóca szívhangja, és mekóniumos lett a magzatvíz, mint kiderült a köldökzsinór szorosan a nyakára tekeredett). Nagyon nyugis kisbaba volt („eszik-alszik”). Végülis most is az, bár a fogzás néha bekavar. Mivel ő már a második gyermekem a szoptatással nem volt különösebb problémám, az elsővel viszont annál több volt (többször volt mellgyulladásom, aggódás hogy van-e elég tejem- ez utóbbi még most is okoz (-ott) problémát. A növekedése azt mutatja, hogy van elég tejcsi (6 hós súly 8200 g és 70 cm volt) de akkor is agyalok rajta sokat.

Zoé forog oda vissza (hátról hasra, és vissza), néha felhúzza magát négykézláb állásba, ülni még nem tud csak támasztva, van két foga (szilveszterkor bújt ki, és kb. karácsonytól volt intenzívebb a fogzás, éjjel többször felkelt, nyűgös volt nappal, én dologéllel kentem, szerintem segít. A kúszással is próbálkozik, ha van miért pl. telefonért, távirányítóért mindenre képes:D

A hozzátápi nálunk is mumus. Az első almalét kiöklendezte, borzongott. Száját nem mindig tátja a kanál láttán, kedvence a répa és sütőtök, ilyenkor kinyitja a csöpp száját. Eddig kapott almát, répát, sütőtököt, krumplit, körtét, gesztenyét, szilvát, céklát. Kb. 60-70 g-ot eszik egyszerre.

Van egy 4 éves nagylányom is, Gréta.:D Ő is császárral született, faros volt a drágám. Kicsit megszenvedte a tesó születését. Kezelhetetlen és szófogadatlan volt. De már javul a helyzet. Próbálunk sokat foglalkozni vele, de sajnos nem mindig annyit amennyit szeretnénk és amennyit ő igényel. Szeret a kistesóval foglalkozni, és persze a kistesó is imádja, szinte csodálattal nézi mit csinál a nagy. Már nem féltem annyira tőle, így szoktak együtt hemperegni, mókázni, stb.:D

Izabella,

Húh, hát nem volt problémamentes a terhességed, de minden jó ha a vége jó! :D Nem igaz? És Éda mindenért kárpótol.:D Éda tündéri, az a balerina szerkó nagyon tutti:D:D:D

Andi,
Neked sem lehetett könnyű, de végül csak teljesült a vágyad! :D A szoptatás tényleg érzékeny, és egyáltalán nem könnyű dolog, de nem attól lesz valaki tökéletes anya hogy tud-e szoptatni vagy sem.
Balázs is egy tündérpofa!:D

Rolta,
Kisfiad vagy kislányod van, és hogy hívják? Az én Zoém is volt a korán, :( szerencsére csak két napot. Szívzörej miatt. Én borzasztóan szenvedtem amikor elvitték tőlem:(

Vik,
Szép neve van a kislányodnak.:D És persze a kislányod is gyönyörű:D:D

Vok,
Neked, mint a topik szopitanácsadójának:D mi a véleménye arról, hogy Zoé pár napja nem akart szopizni, bekapta a cicit szívott rajta kettőt, aztán feszítette magát és tolta el tőlem. Másnapra le is csökkent a tejem, pedig akkor már szívta volna, csak ugye nem nagyon jött. Elkezdtem újra tejserkentőt szedni, és nem kapott pótlást (nem is fogadja el) hanem inkább gyakran tettem cicire, (volt amikor evett volt amikor nem igazán) A szokásos gyümit kapta és el is fogadta. Cumisüvegből nem iszik egyáltalán, játszócumija van. Mára már rendeződni látszik a dolog. :)Csak nem tudom mi az oka ennek? Egyébként már többször volt ilyen a 6 hó alatt. A menzim még nem jött meg, de lehet menzi időszakom és talán más íze van ilyenkor a tejnek? Vagy a fogzás zavar be? Vagy mindkettő? Mindenesetre kiborítanak az ilyen napok kicsit.:(

Bocsi, ha kicsit sok voltam :D

Szép estét mindenkinek!:D
Vendég
 


Bocsi, de hogy tudom beállítani, hogy a vonalzóm mindig látszódjon?
Vendég
 


Hát igen, pont a lényeget nem írtam le. :(
Leventének hívják, és június 26-án este született 3300 g-mal és 53 cm-rel.
A szoptatással kapcsolatosan én is tele voltam/vagyok kétségekkel. Levike pl.: az egyik cicit jobban "szereti", mint a másikat. Eddig csak 1-1 nap vettem észere ezt, de mostanában már állandósultnak látszik a dolog. Sajnos.

Timcsi,
Aranyosak lehetnek a lányok, ahogyan együtt játszanak. Majd teszel fel képet róluk?

Megyek, mert fürcsi idő van.

Jó éjt mindenkinek!!!
rolta
Szolnok
 
 

 
 

Csak pár kép erejéig jöttem:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:32-kor.
Vendég
 


Halihó, sehol senki?!?!?!

Rolta,
Zoé is jobban kedveli a jobb cicimet, de nekem kezdettől több tej termelődött benne, mint a balban. Lehet ez összefügg, azzal hogy Grétával mindig a bal mellem gyulladt be. Te is csak szoptatsz még?Vagy tápszereztek is?És a hozzátápi miért mumus?
Te is tegyél képet Leviról!

Ildi, Andi mizu?És persze olyan jó lenne ha a régiek is benéznének és írnának ide is!

Anuwen, jó lenne ha te is írnál, hiszen ti előrébb jártok nálunk 3-4 hónappal, így jó lenne ha beszámolnál a tapasztalataidról hozzátáplálás, mozgás-beszédfejlődés , stb. terén. Szerintem a többiek is szívesen látnak itt!

Üdv,
Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:33-kor.
Vendég
 


Huh, Timi köszi,hogy reagáltál. már azt hittem,hogy nem láttok szívesen.

Akkor egy kicsit bemutatkoznék. 24 éves vagyok, Rebeka előtt aktívan egyetemista, gyógypedagógiát tanulok/tam. Még hátra van egy félévem.
Rebeka szerencsére elsőre összejött, bár az út nem volt sima, mert előtte volt egy vetélésem. Sajnos műszeres befejezés kellett, és rá egy hónapra még egy eü-i kaparás, mert szövetdarab maradt bent. Még jó,hogy nem kaptam vérmérgezést. na, mindegy. a lényeg,hogy márciusban császárral (farfekvés miatt) megszületett Rebeka.
Az alvással megszenvedtünk, néha még most is. Volt baj a hasfájással is, de szerencsére a cicizéssel nem.
A hozzátáplálás nálunk nehezen indult be a hasfájás miatt, de már elég jól haladunk.
Hát kb. ennyit rólunk.
megpróbálok visszaolvasni.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Szép napot mindenkinek!

Anuwen, gyerek csak te is, mesélj, mesélj és mesélj!

Timcsi, nagyon aranyosak a gyerekeid. Zoé jó súlyban van. Nekünk is szilveszterkor bújt ki a fogacskánk és ő is nyügi volt nappal és éjjel többször felkelt.
A vonalzót én úgy tudom az aláírásba kell betenni és akkor nem kell mindig külön berakni. De nem mondom biztosra ugyanis nekem nincs.

Rolta, igen nem eltűnni. Én is szívesen megnézném Levi babát.

Izabella, te merre jársz??

Én kicsi fiam ma elég nyűgös és ma az eddigieknél jóval többet evett már.
Mi úgy még nem vagyunk 6 hónaposak és a fogzás miatt nem volt nagy étvágya, volt hogy 2x evett 150 ml-it. Ma viszont már 3 x 180 ml megevett és még van két étkezés plussz az a kis bébiétel, inkább gyümölcsös, abból olyan 90 g.
Szinte minden nap változik mikor akar enni.
Gyertek ti is meséljetek, hogy telnek a napok.
andi791119
 
 


Anuwen, most vettem észre hogy már írtál.
Húúú az a vetélés és az azt követő eü kaparás nem lehetett kellemes, de lényeg a lényeg hogy ott van veled Rebeka.
Mesélj miket csinál már a nagy lányod és hogy telnek a napjaitok. Imádok olvasni :D
andi791119
 
 


Sziasztok lányok!

szándékomban volt/van ma jönni csal még időm nem volt. és még nem is főztem, most is itt rugdosnak, csak a kezébe adtam a táviránytót. remélem nincs túl sok baci rajta :) igy el van vele, aztán lassan kaja, most jöttünk meg a sétából egyébként


anuwen


persze hogy szívesen látunk, csak mi vagyunk a nem túl beszédes kismamák, de remélhetőleg majd ez megváltozik és akkor majd pörgősebb lesz
az is jó lenne ha a régiek is be be néznének, mert érdekelne hogy vannak, na meg akkor is jobban telnének az oldalak :lol:

szóval igyekszem írni gyakrabban,

és addig is mindenki babája gyönyörű :D

Ildi
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma az én lánykám is egy kicsit nyűgösebb. alig akart elaludni a babakocsiban a séta alatt. :evil:

Az tényleg jó lenne, ha a régiek is néha benéznének.

Nagyon cukik a babák.

Timcsi neked akartam írni, bár nem engem kérdeztél, hogy szerintem teljesen normális,hogy van olyan nap, amikor kevesebbet szopizik. Rebi is csinált már ilyet. Főleg akkor ne aggódj, ha másnap már rendesen eszik. Mi,felnőttek se eszünk mindennap ugyanannyit.

Most nem tudok többet írni, mert elesett a lány és sír. :(
holnap nem tudok jönni,mert itt lesz anyukám.
de nem tűnök el. :)

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Juhéééé!!!! De jó, hogy ilyen sokat írtatok!!!!

Timcsi,
Nagyon aranyosak a lányaid.
Igen, még csak szoptatok, szerencsére nem kellett egyszer sem a tápszerhez nyúlni. Nem gondoltam, hogy ilyen sokáig menni fog a dolog. A hozzátáplálás elsősorban azért mumus, mert szeretném a lehető legjobban csinálni, mégis úgy érzem, hogy minél többet olvasok róla, annál jobban belekavarodom az egészbe. Mi eddig a répát, krumplit, céklát, sütőtököt, almát és meggyet kóstoltunk. Eddig úgy néz ki, hogy ízlenek neki ezek az ízek.

Anuwen,
Nem lehetett neked könnyű a vetéléskor. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de gondolom Rebeka mindenért kárpótol. És szerintem is jó, hogy itt vagy és megosztod velünk a tapasztalataidat.

Ti szoktatok vizet vagy teát, szóval folyadékot adni a babátoknak?
rolta
Szolnok
 
 


És akkor néhány kép Levikéről:

Kép

Kép
rolta
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Timcsi!
Háát, alapvetően több dolog lehet. Lehet a menzi idő, lehet egy röpke sztrájk is, de az is lehet, hogy olyat ettél, ami nem ízlik neki. Pótlást és a cumisüveget nem mindenki szereti, az tuti. :D Hanna mondjuk soha nem látott cumis üveget, de nem is hiányzott neki. Ő a cumit se fogadta el... Azért 1 nap pihitől nem kéne nagyon lecsökkennie a tejnek. Ilyenkor mit szedsz?
naaaagyon cukik a lányok! :D:D

Rolta!
Levi is cuki :D:D

Lányok, mivel melózom, nem fogok tudni sokat jönni... ha lenne konkrét kérdés hozzám és 2 napig nem reagálok, kérdezzetek újra, mert van, hogy elfelejtek válaszolni :oops:

Üdv minden újnak! :D
Jöhettetek volna ám tényleg korábban :D:D De legalább él tovább a topik!!! Tuti hamar belejöttök :D:D:
D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok Lányok!
Jaj de jó hogy mindenki jelentkezett! :D

Anuwen,
az a vetélés dolog elég szörnyű lehetett, főleg hogy történhetett volna még nagyobb baj is belőle.:( De azért az jó, hogy Rebi nem váratott sokat magára, és most már itt van majdnem 1 éves és elfeledteti veled:D
Egyébként már mit csinál a nagylányod, írtad, hogy elesett, már elindult, vagy kapaszkodva próbálkozik?
A tejcsi dologról: tudom, hogy nem esznek egyformán mindennap, de ilyenkor ő szinte semmit nem eszik. Bár biztos ő tudja mikor mennyi kell neki. Igazából ma sem evett olyan jól, de amit kihagy napközben azt éjszaka pótolja, ugyanis fel kel 1-kor, 3-kor, 6-kor mostanában, holott kb. két hónapos kora óta átaludta az éjszakákat. Mindegy, én nem csinálok ebből gondot, főleg, hogy szopi után rögtön visszaalszik. (Kop, kop)
Rebi szopizik még?

Andi,
Köszi:D
A vonalzó beállításra már én is rájöttem:D
Nekünk az éjjeli felébredés azóta is tart, pedig a fogak már kint vannak.
Igaz, van még 20 fogacska:)

Ildi,
A távirányító nálunk is sláger:D:D:D:D és a telefon is:D:D:D:D
Mi mostanában nem sétálunk, nálunk iszonyat milyen takony idő van, már nem tudom mióta. Bár vasárnap végre kisütött a nap, és sétáltunk is egy jó nagyot:D Aztán jött a hétfő, és a köd, és a szmog, pfúj

Rolta,
Levi is nagyon cuki:D:D:D
Gratula a szopizáshoz:D
A hozzátápit ne parázd túl szerintem, mint mindenben itt is a babák diktálják az ütemet:D
Az jó ha ízlenek neki az új ízek:D
Én próbálkozok vizet vagy teát adni Zoénak, de ő nem nagyon akarja. A cumisüveget elutasítja, pohárból nagyon mellé csorog, néha kanállal de azt is inkább kiköpi. Így aztán marad a tejcsi szomjoltásra is:D
De nekem Gréta sem volt „nagyívó” ilyen idős korában, és most is tukmálni kell az ivásra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:33-kor.
Vendég
 


Szia Vok!

Köszi, hogy válaszoltál:D
Igen én is ezekre a dolgokra gondolok. Igazából, lehet, hogy már az előző napokban is kevesebbeket evett, és így csökkent a tej. Tejserkentésre nekem leginkább a Fitolac tea, és a More Milk Plus kapszula vált be, így most is ezekkel próbálkoztam. Vissza is állt minden majdnem az eredeti kerékvágásba.:D

Minden elismerésem a tiéd, hogy két gyerkőc mellett, főleg egy féléves kis manó mellett dolgozol!:D:D:D
Hogy bírod energiával?:D

Igen, tényleg jöhettünk volna korábban, de talán még nem késő:D

Üdv mindenkinek (ez az előbb lemaradt) és jó éjt!

Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:33-kor.
Vendég
 


sziasztok!

megpróbálok reagálni az írásokra, elnézést előre is ha valamit összekeverek vagy kihagyok csak még nem igazán megy ez nekem na meg amúgy is rövid az agyam
de azért örülök hogy gyarapszunk, és biztos össze is fogunk rázódni
és talán a régiek is csatlakoznak :)

Rolta
nagyon édes a kishapsi :)
én sajnos már nem szoptatok, de nálunk is volt olyan hogy néha nem kellett neki a bal cicim, és azzal volt is az elején bajom mert bekeményedett meg fájt, szóval lehet abból máshogy jött, és amikor leszokott a szopirol akkor is arról szokott le előszőr,
a hozzátáplálás nekem is hottentotta :) én is össze vissza olvastam, eleinte össze vissza adtam neki amit lehetett kapni 4 hósnak, de csak pár kanállal, szóval semmi logika meg ilyesmi nem volt benne, néha jobban ette néha nem, aztán amikor 6 hós lett akkor valamennyire beállt, nem főzők neki, így készételt kap délben egy felet eszik meg, délután riszpépet kap, a többi még táp, nekem a doki meg az egyik védőnő azt mondta gyümölcsöt két kaja közt adjak csak neki, úgyhogy mivel amugy sem eszik túl sokat egyszerre így ha úgy jön ki akkor kap gyümit de nem kaja helyett,
na inni pl. nem szeret ő se, egyenlőre az van hogy ebéd után kap vizet csőrős pohárból és nagyon élvezi a dolgot de csak akkor issza meg ha véletlenül lenyeli inkább kifolyatja és jókat nevet rajta, szóval szájat mos :) így teát se kap, nem tudom mikor fog tudni inni, cumisüvegből meg nem szeretném neki adni mert így se mindig akar enni rendesen nem akarom összezavarni

Andi
látom Balázs se nagyevő, a sedatif tényleg jó meg van egy másik győgynövényes szer én azt szoktam "szedni" ha ilyen bajom van Nerveltpflege a neve
én se szeretem ha előbb alszik el a férjem, úgyhogy adj neki kávét :)
azt még megjegyezném hogy irigylésreméltó rend van nálatok, nálunk nem készül olyan kép ahol ne lógna be az vagy az, de én lusta is vagyok meg valahogy nem is megy nekem ez a rend dolog, bár az tény hogy a férjem is rendetlen na meg a kutyánk is, én meg már rég úgy döntöttem nem fogom magam alárendelni a rendrakásnak, de attól tartok muszály lesz ha Éda elindul, kicsi a lakésunk és sok homit halmozunk fel, izgi lesz


Timi

gratulálok 2 két csepphez :) nagyon édesek, és látszik ki lesz a főnök, nagyon ügyes Zoé hogy már ennyit mozog, bár előtte van egy péda ugye, te is jó elvoltál akkor a szüléseknél látom
örülök hogy Gréri kezdi megszokni a tesót, gondolom minél többet tud majd játszani vele annál jobb lesz, Édának ne hiszem hogy lesz testvére de azért elgondolkodtam rajta hogy hogyan tudnám kezelni a dolgot, főleg hogy egyformán szeressem őket, mert most néha mérhetetlen szeretet érzek, és nem tudom kettőnél ez hogy működik,
szipirol már írtam fentebb, na meg nálam volt olyan az elején (mert aztán rájöttem) hogy neki se kellett és kiderült hogy nem bírja ha bevagyok dezodorálva, úgyhogy amíg szopi volt én büdi voltam :) na jó fürödni lehetett
látszik hogy milyen világban élünk, már a csecsemőket is a távirányító, telefon, laptop érdekli, Éda pl. imád telefonálni anyámmal, oda kell tennem a füléhez mert már nyúl érte, általában csak vigyorog de van hogy belegagyog neki, azért tudja kinél kell bevágódnia :)

Anuwen
látom Te is talákoztál az egészségügy rosszabbik felével, örülök hogy jól jöttél ki belőle, és szemtelenül fiatal vagy :)
amúgy mi leszel ha nagy leszel? azt látom hogy gyógypedagógiát tanulsz de mit szeretnél dolgozni majd?
kapunk képet Rebekáról? remélem nem ütötte meg magát, de akkor ezek szerint már járkál?

Vok
jó munkát Neked, és örülök hogy ránk is nézel :) Luna nagyon eltünt, biztos leköti a kis portugál, ha látod légyszi szólj neki hogy most meg már mi várjuk itt :lol:


rólunk nincs semmi új hír, kicsit szerintem nyűgös, de lehet hogy én vagyok az
egy nagy bajom van, (illetve van több is de az más) szóval mindig azon agyalok hogy nem foglalkozom eleget a gyerekkel illetve hogy mit is kellene csinálnom hogy jól csináljam? ti mit csináltok az aktív időben? most már egész jól elvan a járókában a játékokkal de persze ha unatkozik és jelez foglalkozom vele, de sokszor beteszem és csak nézek ki a fejemből meg jár az agyam máson, és ilyenkor lelkiismeret furdalásom van, mindig ugy érzem hogy egyre kevesebbet foglalkozom vele, meg hogy nem tudom mivel kössem le, vagy ilyesmi, nem tudom érthetően írom le? néha kicsit bonyolult vagyok még magamnak is
mondjuk egész nap a gyerekkel vagyok meg ugrom ha szól, sokat énekelek bár minden dalnak csak az elejét tudom, csak néha úgy csinálnék mást is nyugiban, pl. volt hogy egy napig főztem mert mindig elkellett zárnom, na mindegy, a lényeg hogy nálatok hogy van ez?

na elég sokat írtam azt hiszem, úgyhogy most Ti jöttök

ja holnap napközben nem leszek net közelében én meg megyek az anyukámhoz, bkv-val, elől egy csomag meg hátul egy csomag, de a lány nagyon élvezi, igaz hazafelé újabban nem annyira

na jó éjszakát!

Ildi
izabella80
Budapest
 
 


Rolta,
Neked akartam...
Van olyan, hogy gyerek csak 1 ciciből szopizik. Remekül működik. És van, hogy preferálnak. Valamiért nem olyan az egyik, mint a másik.
De ettől még elég tápanyaghoz jut a kicsi :D

Timcsi!
Hát, nincsen sok választásom. Én tartom el a családot... Nem kérdés. Nekem van munkám, a páromnak nincsen. De legalább mehet itthonról. És baromi jó fejek a főnökeim, a munkatársak is... szóval mázlim van :D
Egyébként úgy bírom, hogy Ádi besegít. :D Van, amikor szinte csak szopira látom a gyereket... addig elvannak. :D Bár most, hogy kúszik és bejárja a lakást velem is el van :D:D:D Cukker egy pasi. Mármint a kisebb :D:D Ja, és baby tv-t néz... Nem vagyok ehhez szokva, mert Hanna nem nézett (mint kiderült nem látta, így nem is érdekelte...) Ez egy full angol műsor kifejezetten csecsemőknek és kisgyerekeknek. Mindent 2600x ismételnek. Énekeket, mondókákat... még ha csak hallja, már az is király, mert legalább ő britt angolt fog beszélni :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)
Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!

Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Vok, hát te tényleg nem semmi vagy. 2 gyerek, 2 fórum és mindezt meló mellett. Alex egyből előre kúszott? Az én kicsi fiam hátrafelé kezd. Tudom még bőven van ideje, csak érdekel.

Rolta. Nagyon helyes kiskrapek Levi. A hozzátáplálásról meg az altatásról már én is rengeteget olvastam. Nem nagyon tudom elképzelni hogy Bazsi egyszer egy egész üveggel megeszik majd.

Ildi. Én is rengeteget énekelek Balázsnak, pedig nincs túl jó hangom, de ő imádja. Nekem sokat vana földön a játszószőnyegen, gyakran én is oda fekszem mellé, tornáztatom, vagy csak puszilgatom és csikizem, de van úgy hogy egyedül ül a pihiszékben, rág valamit és megy a tv. Ha főzöm vagy mosogatom akkor is tök jól elnézeget a pihenőszékéből és kiabál. De nezetni is szoktam mellette, na olyankor szoktam azt érezni, hogy inkább vele kéne foglalkoznom. Most alukál. Van amikor napokig szépen elalszik magától, de van amikor segíteni kell neki.
Hát mit mondjak, enyhén rendmániás vagyok. A párom totál kikészül tőlem, mert az se mindegy hogy van összehajtva egy pléd vagy hogy van a párna a kanapén. Mostanra talán már lazább vagyok egy kicsit. A vasalásban nagyon is, mert csak a legfontosabb dolgokat vasalom ki.
Kistesót mi szeretnénk. Nekünk van még lefagyasztva 4 embrió és szeptember, október környékén szerintem megpróbáljuk.

Anuwen, remélem nem ütötte meg magát a kiscsaj nagyon.
andi791119
 
 


Sziasztok!

Megint egy újabb taknyos idő, és most már még esik is:(:(:(
Zoé is nyűgösebb ma egy kicsit, kevesebbet is aludt mint tegnap, délelőtt félóra, délután egy. Tegnap viszont délelőtt egy, délután kettő. Na ez a ritkább.
Rendmánia: én is az voltam régebben, még egy gyerkőc mellett valamennyire tudtam tartani, de aztán egy idő után rájöttem, hogy nem akarok egész nap pakolni, mosni, takarítani. Így aztán lejebb is adtam a dolgot. Egy héten egyszer végig takarítom a lakást, ilyenkor mindent a helyére pakolok, aztán még egyszer a hétközepén felporszívózok és felmosok és slussz. A mosógép így is majdnem mindennap megy egyet, és vasalni is minimum kétszer szoktam egy héten, én is csak a legszükségesebbeket és a gyerkőcök ruciját. Ez így éppen elég, még sok is.

Ma cukkinifőzeléket kóstoltattam Zoéval, hát nem jött be. :D De nem adtam fel délutánra pároltam hozzá almát, és így már ízlett neki. Megevett belőle 100 g-ot! :shock: Egyébként kecskeméti üveges, és tényleg borzasztó az íze. :roll:

Valaki adott már a babócájának milupa 7 gabonás pépet? És vízzel el lehet készíteni, mert a leírás szerint csak táppal vagy tejjel.

Ildi,
köszi a gratulációt a lányokhoz:D
Igen, most hogy már Zoé is növekszik, és egyre kommunikatívabb, így már elég jól el vannak együtt. Én is abba bízom, hogy később meg még jobb lesz:D
Amíg csak Gréti volt addig én is sokat gondolkodtam azon hogy lehet-e ugyanúgy szeretni a másodikat is mint az elsőt… de amikor két csíkos lett a tesztem nagyon boldog voltam, és ahogy növekedett a pocakban egyre jobban éreztem, hogy nem lesz ezzel baj, és amikor először magamhoz öleltem és puszilgattam, tudtam, hogy őt is ugyanúgy imádom. :D:D:D és azóta is napról napra jobban és jobban szeretem őket.
A szopi sztárjk ezúttal biztos nem az illatok, szagok miatt volt, ugyanis semmit nem változtattam magamon.Én inkább a kajára gondolok, ugyanis az előző napokban ettem hagymásat:shock:
Hogy mivel lehet foglalkoztatni manókat? Most hogy elkezdenek mászni szinte minden érdekes nekik, és elég ha érdekes dolgokkal és játékokkal körbe veszed őket. Érdemes két naponta cserélni ezeket, hogy ne unják meg. Jó dolog a mondókázás, az éneklés, a beszélgetés, mert ezekből is rengeteget tanulnak. Deákné B. Katalin Anya taníts engem! könyvéből is lehet jó ötleteket meríteni, egészen az iskolás korig tartalmaz fejlesztési lehetőségeket.
Egyébként nekem is gyakran van bűntudatom, hogy nem foglalkozom velük eleget.:(

Anuwen, igen kérünk képet a nagy csajsziról:D:D:D

Andi,
Hajrá kistesó projekt!:D:D:D
És jöhetnél hozzám is rendet rakni:D

Vok,
így azért jó, hogy otthonról tudsz dolgozni, és a párodra is számíthatsz, de azért biztos nem könnyű még így sem. De tudom a muszáj nagy úr!

Igen Luna benézhetnél hozzánk, meg Nikvik és a többiek is! De ezt már sokszor mondtuk!


Már megint sokat írtam, remélem nem gond:D!

Üdv
Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:34-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a Levi-dícséreteket!!!!

Timi,
Levikém alvásával sem volt semmi gond kb. december közepéig. Addig este simán elaludt és 3 óra körül kelt. December óta pedig éjszakánként legalább 2 alkalommal felkel és eszik is, de volt már olyan, hogy 2 óránként kelt. Mondjuk általában ő is hamar visszaalszik.
Én is a vízzel próbálkozom, de nem igazán kell neki. A teát még nem próbáltam, de hamarosan kipróbáljuk azt is.

Ildi,
Nekem is ez (volt) a bajom a hozzátáplálással, hogy nem volt normális koncepció, ami alapján elindulhattam volna. A védőnő is mást mondott, az orvos is, meg vhogy, nem tudtam a napirendünkbe hogyan illesszem be. (Kajcsi után el tudunk menni úgy a boltba, hogy ne legyen sírás vagy nem?) Mostmár azért jobb a helyzet, megbízom Levikében, tudja ő, hogy mennyit kell enni. Mondjuk utána mindig adok neki tejcsit is.
Ha itthon vagyunk, akkor általában leteszem a földre és ha szerencsém van, akkor jól eljátszadozik ott én pedig tudok közben házimunkát csinálni. Aztán ha nyűgösködik, akkor játszom vele egy picit, vagy énekelek neki. Mostmár nagyon belejött a kúszásba úgyhogy nagyon oda kell rá figyelni, hogy mikor merre van. Sajnos nagyon szereti a vezetékeket fogdosni és a szájába venni. Egyébként hetente járunk babtornára és babaúszáson is voltunk már egypárszor. A főzést sokszor nem tudom megoldani egyedül csak akkor, ha férjem itthon van és vigyáz rá. Megpróbáltam már pihenőszékben vagy hordozóban kivinni a konyhába, de annyit mozgolódik, hogy szinte kimászik belőle.

Andi,
Már most szorítok nektek, hogy minél hamarabb és könnyebben összejöjjön a kistesó. Én még egy inszemhez sem érzek magamban elég lelkierőt. Engem nagyon megviseltek az előző évek. De nekünk azért van esélyünk spontán babára is.

Vok,
Tényleg nagyon jó, hogy néha-néha benézel hozzánk.

Anuwen,
Majd teszel fel Te is képet Rebekáról?

Bocsánat, hogy egy kicsit sok voltam.
rolta
Szolnok
 
 


Bakker, új csajok, nem vagytok semmik :D

Most még végig sem tudtalak titeket olvasni, apa szövegel hogy menjek már zuhanyozni, szóval megyek, de nagyon kíváncsi vagyok, meg örülök is nektek, (én is menet közben csatlakoztam) a lényeg hogy biztos alaposan "kiolvaslak" majd titeket...

KépKép
tatim
 
 


Jó reggelt

csak egy gyors bekukk hogy élünk
tegnap jól lefáradtam, azért nehéz cipelni egy gyereket, meg már megint eltört a mécses hazafelé
mostmár nem tud minden zajban aludni, a villamoson még elaludt kicsit de aztán a metrónál felkelt és már nem tudott visszaaludni így pityergés lett, mondjuk nem volt hosszú az út, persze itthon már nem akart aludni :D

ma már túl vagyunk a reggelin, úgyhogy most megyek kávát inni
van jó is a nem szoptatásban is :lol:

majd még jelentkezem és reagálok is

addig is szép napot!

üdv Neked is Tatim, örülök hogy benéztél, és gyere máskor is!

Ildi
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam visszaolvasni a tegnapi termést, de kicsit felületesre sikeredett, lánykám ma nagyon aktív. :D

Rolta: én is így voltam a hozzátáplálással. Mindenki mást mond, az ember nehezen igazodik ki. De tényleg csak a baba igényeit kell nézni, meg azt, amit te jónak gondolsz. Például nekem állandóan anyukám magyaráz, hogy mit adjak neki, de vannak fenntartásaim a javaslataival kapcsolatban , ezért inkább magamra hallgatok. Lehet, hogy egy kicsit önfejű vagyok, de már megtanultam, hogy bízzak magamban. Pl. mondta, hogy egy kis pohár borsót adhatok neki először, nem kell keveset adni neki már. Na én nem hallgattam rá és csak egy evőkanálnyit adtam neki. Még jó, mert egész este visított, mert fájt a hasa.

Én adok neki vizet, amikor már nem szopizik a szilárd kaja után.
Nálunk így néz ki egy nap. Hajnalban szopizik (3-4 óra), aztán reggel is (5-6). Aztán tízórai( 9), ezután van víz, ebéd (12), ezután szopi van. Délután gyümi (3) és a vacsora (5). Ezek után is víz van. Majd este fürdés után szopi (8). Nálunk így alakult ki, de szerintem ez mindenkinél változhat. Az elején pl. Rebi nem akart szopizni a szilárd kaja után. Én nagyon rosszul éreztem magam. De beláttam, hogy ennek ez a menete, de azért az ebéd utáni szopit meghagytam. Ezt már ő is igényli.

Levi nagyon cuki.

Rebi már kapaszkodva áll, meg mászik. Ülni még nem ül, de még van ideje. Kicsit megszenvedtünk az állásból letérdelésbe. Sokszor elesett. Volt,hogy kórházba is mentünk, mert annyira megijedt,hogy nem vett levegőt. Na, azt nem kívánom senkinek. Fenn akadt a szeme, meg elalélt a kezemben. Persze egyedül voltam itthon. De szerencsére nem volt komoly. Megnyugtattak azzal, hogy előfordul csecsemőkorban.

Ildi nálunk is menő a szájmosás, de azért már többet iszik. Na persze az is csak pár korty.

Gyógypedagógián belül értelmileg akadályozottak pedagógiája a szakirányom. Hááát, szívesen dolgoznék gyerekekkel pl. koraiban, vagy oviban, iskolában. De hát örülök, ha majd munkát kapok.

Nekem is néha lelkiismeret furdalásom van, hogy nem foglalkozom vele, de meg kell tanulnia felfedezni egyedül is a világot. Nem kell mindig mellette ülni, mert akkor meg ehhez szokik hozzá és később nem fog elengedni maga mellől. Szerintem az aranyközépút a megfelelő.
Nekem hivatalból kell dalokat, meg mondókákat tudni, de én innen szoktam letölteni:
http://karacsony.centrumnet.hu/karacson ... ok/&c=list


Ildi mivel hordozol? Én mei tai- jal szoktam. Nálunk imádja a csaj.

Rengeteget írtam, most megyek, mert a csaj szétszedi a lakást.
Képet csatolnék, de nem tudok kicsinyíteni. De majd próbálkozok.
Ha alszik a lány délben, még jövök.

Ja, még annyi: Üdv Tatim, gyere csak zugolvasni. :lol: [/img]

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Most én is gyors leszek, nyűgösek vagyunk (én is, Zoé is), Gréta legalább most alszik. Éjjel Zoé kb. 4-szer kelt, ettől nyűgösen kezdődött a napom. És még egy jó kávét sem ihatok ugye?! Csak koffeinmenteset szoktam, csak feeling kedvéért.:D
Ráadásul ma tanácsadáson is voltunk, szurit is kaptunk, az agyhártyagyuszi elleninek a második részét. Volt nagy felháborodás, bömbizés, stb.
Aztán hazafelé már nyugodtan szemlélődött a babakocsiban, most pedig elvan a kiságyban, beszélget, pedig nem bánnám, ha inkább aludnánk mindannyian egyet.

Este még megpróbálok, jönni, addig is szép napot mindenkinek, és írjatok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:35-kor.
Vendég
 


Sehol senki???? :cry:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Timcsi remélem, már jobb a hangulatotok...

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Timcsi remélem már jobban vagytok és sikerült aludnotok. Oltás után mi is mindig sírunk. a múltkor nagyot néztem amikor kijött egy kislány a doktornénitől (egy héttel fiatalabb Bazsitól) és vigyorgott. Kérdeztem az anyukáját mi baj, miért nem kapták meg a szurit? Erre közölte, nincs semmi baj megkapták.
Ma én is nagyon kómás vagyok, pedig nálunk volt alvás éjszaka, egyszerűen rossza a hangulatom. Bár ez betudható annak is, hogy párom du-os és így a hét végefelé már kezdem unni, hogy csak ketten vagyunk. Bazsi viszont jól bírja csak velem :)

Anuwen. Húúú, nem semmi amit írtál. Én nem tudom mit csináltam volna ha velünk történik.
Mióta kapaszkodik és mászik már Rebeka? Én nagyon várom, hogy másszon, de mindenki azt mondja nekem hogy majd visszasírom azt az időszakot amikor még egyhelyben maradt.

Ildi. Örülök, hogy jól telt a nap. mi nem szoktunk tömegközlekedni, mivel mi egy kisebb településen lakunk. Viszont nagyon várom már a nyarat, mert akkor könnyebb lesz nekünk is csavarogni.

Bazsi nagyon kis aktív itt mellettem, olyanokat kiabál és visít, hogy nem hallom a híreket.
Tényleg ti oltattok az influenza ellen?
andi791119
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan benéztem. Sajnos nem volt jó az éjszakánk Levike legalább 4-szer felkelt és mindig sírva. Nem tudom mi lehetett vele. De egyébként a napunk viszonylag jól telt.

Anuwen! Hát én is biztosan nagyon megijedtem volna és hirtelen nem is tudtam volna, hogy mit tegyek. Mióta Levike kúszik azóta rá is nagyon oda kell figyelni. Ma pl. az asztal lábába verte be a buksiját. Persze nem nagyon, de azért pityergett egy picit.
Nagyon szép területet választottál. Remélem, el tudsz majd helyezkedni a szakmádban.

Andi! mi egyenlőre nem tervezzük az influenza elleni oltást.

A hétvégén nem tudok majd jönni, mert elutazunk. Szombaton megyünk és vasárnap jövünk. Bízom benne, hogy Levikét nem zavarja meg nagyon a dolog.

Jó éjt nektek!!!!
rolta
Szolnok
 
 


Az előbb el is felejtettem megköszönni, hogy olyan sokan reagáltatok a kérdéseimre. Nagyon jól esett. :D :D :D :D :D :D :D :D
rolta
Szolnok
 
 


Jó reggelt! :D

Tegnap szerencsére sikerült Zoét addig elaltatni, amíg Gréta is aludt, így én is szunyáltam egyet :D Bocsánat amiért tegnap este már nem tudtam jönni. De amint apa végre hazaért (már egy jó ideje túlórázik, így szinte csak fürdés időre ér haza:( ) én inkább Grétáztam, „minkeltünk”= sminkeltünk, meg ilyenek :D Igazi NŐ!
Szóval a tegnapi napunk elég nyűgös volt az éjszaka miatt (látom Rolta nálatok is hasonló volt a helyzet, most látom a naptárban telihold volt, akkor ez lehetett az ok) De örülök,hogy a napotok legalább jól telt! :D
A szuri miatt szerencsére nem volt gond, igaz estére adtam neki egy kis nurofent.
A mai éjszakánk már jobb volt, csak kétszer kelt fel, csak az volt a gond, hogy 6 órakor bekakált, és utána már nem aludt vissza. Így most sehol nem jó neki, itt nyüglődik hol mellettem, hol az ölemben. De végre nálunk is süt a nap, így tervezek egy délelőtti sétát, és akkor majd alszik egy nagyot, remélhetőleg. :D

Anuwen,
az az elájulás nagyon rossz lehetett, főleg hogy egyedül voltál vele:( Én nem is tudom, hogy mit csináltam volna.:roll: Kiskoromban én is leestem az ágyról ugrálás közben, és én is elvesztettem az eszméletemet, de szerencsére nem volt komoly gond nálunk sem, csak anyukám elájult az ijedtségtől.:shock:

Andi,
az influenza elleni szurit mi idén nem tervezzük, tavaly kapott Gréti, nem volt gond vele, tehát nem volt betegebb, vagy ilyesmi. De mi most nem járunk nagyon közösségbe, (Gréti sem jár oviba tavaszig), nem viszem Zoét nagy tömegbe stb. bízom benne hogy elkerül bennünket a vírus.
A mászós időszak nagyon szép, de ugyanakkor fárasztó is, mert ezek a kis felfedezők tényleg vonzódnak a veszélyes, „NEM SZABAD” dolgokhoz! Egyébként már én is várom, mert olyan cukik, ahogy plattyognak négykézláb.

Ildi,
Szuper, hogy jó napotok volt, a visszaút pityergését sajnálom:(
Mi csak kocsival és babakocsival mozdulunk ki, én már csak ilyen kényelmes vagyok :D

Rolta,
Nagyon jó hétvégét nektek! Meg lehet kérdezni hová utaztok?

Üdv neked Tatim, gyere és írj nekünk is!

Pusz mindenkinek és napsütéses napot! :D
Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:35-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Hol vagytok? Délelőtt mindenki babázik?
Rebi ma nagyon nyűgös volt. Korán is kelt, aztán meg sokat sírt, pedig mostanában már leszokott róla. Most alszik…

Andi: Rebi mikulás óta áll fel, akkor múlt nem sokkal 8 hónapos. De már előtte mászott. Hát igen, néha én is visszasírom, hogy milyen jó volt, amikor letettem és ott maradt. Ma már egy kicsit nehezebb, de annyira édes ahogy trappol. A múltkor, amikor vasaltam, odajött és rángatta a vasalódeszkát, hát kb. a duplájára nőtt az idő, amíg kivasaltam, mert mindig arrébb kellett rakni.

Juj, a nyarat én is várom már, de a tavaszt is. Mindegy csak legyen melegebb. Most megint havazást mondanak.áááááá

Lehet,hogy a férjem beoltatja magát, mert ő a munkája során sok emberrel találkozik és nem szeretném ha haza hozna valamit. Szeptember óta már kétszer volt beteg és a lány is elkapja tőle, bár eddig mindig megúsztuk láz nélkül.

Rolta, sajnálom a rossz éjszakát.

Hát hirtelen én sem tudtam, hogy mit csináljak. felhívtam a védőnőmet, ő mondta, hogy menjünk a kórházba rögtön.

Jó utat nektek!!

Timi: Örülök,hogy nem volt semmi gond az éjszakéval. Nagyon édes lehet Gréta, amikor minkel.

Megyek, mert felkelt a lány.

Kép

Kép
anuwen
 
 


Ja, nem tudok kicsinyíteni, így sajna nem tudok képet feltölteni. :cry:

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

A mostani éjszakánk nekünk is jobban telt. :) Bár kétszer így is felkelt, de legalább hamar visszaaludt és fél 9-kor kelt fel véglegesen. Akkor is az ágyában lévő játékaival játszott. Szóval most örülök.
Esküvőre megyünk és mivel elég messze lesz (180 km), így ott is alszunk. Elvileg nem lesz nagy mulatság, mert már várják a babát (aki júniusban érkezik), de azért biztos, ami biztos elvisszük az egyik nagymamát is, aki tud Levikére vigyázni (nem szeretném, ha nagy zaj venné körül). Szerencsére egy panzió éttermében lesz a vacsora, így nem leszünk távol tőle.
Én is várom már a jó időt. Nyáron és főleg ősszel olyan jó volt nagyokat sétálni.
Megyek, mert ébredezik.

További szép napot mindenkinek!!!
rolta
Szolnok
 
 


sziasztok!

bocs hogy még mindig nem írtam, persze van ilyen is csak mivel kevesen vagyunk ez feltűnik :roll:

tegnap este szerettem volna hosszabban írni csak a gyerek túl pihent volt így este 11-ig "brümmögött" még vacsi után, rájött milyen jókat lehet csinálni a szájával meg nyelvével, szóval gyakorolt, aztán mi is beszálltunk így össznépi "brümmögés" volt, csak a kutya maradt ki belőle :D mondjuk ő meg röfög, meg horkol
szerintem ma is sokáig fent lesz mert már megint alszik, kicsit sokat alszik mostanában, remélem nem áll át a nappali alvásra, vagy ilyesmi


köszönöm a hozzászólásokat foglalkoztatás ügyben, megnyugodtam hogy más is azt csinálja mint én, ahogy olvastam, főleg hogy anuwen is megnyugtatott :wink:

ezt most inkább elküldöm mert már megint mennem kell :(
izabella80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálunk megint működött az Anya tervez, Baba végez! mondás, :D a délelőtti séta nem jött össze, Zoé bealudt fél 10-kor, délkörül mentünk le, de nem nagyon bírta a babakocsiban, kivettem, ölben elvolt, napoztunk kicsit, néztük a tesót, ahogy rollerezett. :D Aztán tettem még egy kísérletet az altatásra, illetve a sétára, de nem jött össze. Így felmentünk anyáékhoz, ott egy darabig még játszott, aztán szopi közben bealudt kemény félórát.
Most megint fáradt, de képtelen vagyok elaltatni :(
Aztán este fürcsi előtt már full készen lesz, és a víztől meg majd felébred, és pörög (szószerint) a franciágyon. Mert mostanában ezt szokta, ide-oda pörög, dobálja magát, berreg, sikongat :D

Mostanában még sláger a tükörben nézni magamat és vigyorogni:D Ő is igazi NŐ :D
És egyre többet húzza magát négykézláb állásba, és közben hintázik :D

Ja, ma is bejött neki a cukkini-alma kombo, pedig szerintem rémes íze volt! :shock:

Na, meg majdnem megvolt az első balesete is: kihúzta a routert a számítógépből, még ami le is esett a gépról, még jó hogy nem a fejére :(

Rolta,
nekünk nagyon egyszerre működnek a gyerekeink, mármint ami az éjjeli ébredéseket illeti :D
jó szórakozást az esküvőre, és kérünk majd képeket a mulatós legényről! :D

Én is várom a nyarat!!!!!!! Vagy legalább a tavaszt!!!!!

Üdv
és ne lustizzatok, írjatok!

Ja, a Milupás 7 gabonás pépes kérdésemre nem válaszoltatok, nem baj, lehet nem adtok ilyet a babóknak, csak kíváncsi vagyok: szóval vízzel is el lehet készíten szerintetek? Egyébként a vaniliás tejpépet nem komálja a csajos :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.06.14 07:35-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönöm az oltással kapcsolatos válaszokat.

Sajnálom a rossz éjszakákat nekünk is felkelt 4-kot de cumival vissza csucsúlt, majd felkelt 6-kor akkor evett, és majdnem 9-ig aludt. Régen aludt 10-ig is. Mondjuk nem bánom hogy korábban kell, mert így is nehéz két alvást összehozni a 2-nál mindig felébresztem hamarabb mert akkor kitudja mikor feküdne le este.
Nálunk ma én vagyok a nyűgös, megfáztam, rettentően köhögök, amint vízszintesbe kerülök.

Rolta, jó szórakozást és jó útat!

Anuwen. Hát én délelőtt apázok és babázok. Most du-án megy dolizni a párom így délelőtt együtt vagyunk. Nagyon apás vagyok, főleg a szülés óta. Én a képeket Paintben kicsinyítem a nyújtás/döntéssel, kb 20% veszem. Csak arra kell figyelni hogy másként mentsük, hogy az eredeti képet ne kicsinyítsük le.

Timcsi mi még nem eszünk pépet, úgyhogy nem tudok segíteni. Balázs is imádja a tükörben nézegetni magát. Úhh akkor vigyázni kell, azt mondják, hogy a kábelek is nagyon bejönnek a babáknak.

Hát akkor nem vagyok egyedül a "tavaszvárással"!

Szép hétvégét mindenkinek. Én sajnos nem tudok jönni, esetleg holnap, mert anyuéknál van net, vasárnap viszont anyósnál leszünk.
andi791119
 
 


Lányok Nektek mennyit alszanak a babáitok? Anuwen Rebi még 2x-er alszik?
andi791119
 
 


Timi

még nem tudtam reagálni az írásaitokra, csak olvasok, aztán meg felejtek :shock:
szóval én adtam neki 7gabonást, de én táppal csináltam, de mintha azt olvastam volna hogy gyümölcslével is lehet, vizzel talán nagyon ízetlen azért nem írják
na megnéztem megint:
"6-8 hónapos kor közötti reggelik

Ez a gabonapépek, gabonakásák időszaka. A legpraktikusabb a Milupa 7 gabonás pehely, amit akár tápszerrel, anyatejjel vagy bármilyen a korának megfelelő gyümölcspürével (alma, őszibarack, banán tb.) vagy gyümölcslével (almalé, baracklé, répalé tb.) keverve pillanatok alatt finom reggelit varázsolhatunk a kicsinek."
izabella80
Budapest
 
 


ja még ezzel kapcsolatban annyit hogy Édán lett kiütés tőle, de csak 1
mondjuk nem adom neki minden nap, és tegnap is kijött neki valamitől
kicsit érzékeny a lelkem, de most nem tudom hogy ez pl. glutén allergiának számít e
izabella80
Budapest
 
 


Andi

enyém gyerek szerintem elég sokat alszik, bár azt össze vissza
általában ha nem jön közbe semmi minden kaja között alszik rövidebb hosszabb időd, éjszakát átalussza
van olyan is hogy egy egész kaja köztes időd átalszik,
néha úgy érzem sokat alszik
bár lehet ő ilyen mert az apja is ilyen :D bárhol elalszik még állva is

bocsánat hogy össze vissza reagálok, de tudjátok rövid az agyam, olvasok aztán írok, így talán nem hagyok ki semmit
izabella80
Budapest
 
 


viszont újabban minden zajra felkel, főleg a hangomra
:(
izabella80
Budapest
 
 


Köszi lányok a pépes hozzászólást, akkor gyümivel csinálom szerintem. :)
Zoé ha kétszer alszik, akkor délelőtt 1-1,5 órát, délután 1-1-5 vagy 2 órát, ha háromszor akkor kétszer fél órát és egy órát. Most pl. nem aludt délután csak félórát, így most apa pocakján elpilledt híradó nézés közben:) Az éjszakát decemberig átalussza, azóta viszont minimum kétszer felkel és ilyenkor általában eszik is. Régebben ő is minden kaja között aludt egy keveset, az nem baj szerintem, ha sokat alszik, minden babóca más.
egyébként ő is érzékeny a zajokra, főleg a Gréta hangjára, így szegény nővérkének csendben kell lennie amikor hugica alszik, ami meglehetősen nehezére esik, mivel sokat beszél és hangosan.:)
Vendég
 


Ja, egyébként már kekszet adtam neki, meg kiflivéget is, imádja ezeket majszolni, én nem vettem észre rajta semmit ami allergiára utalna, egyébként mik a tünetek ilyenkor? Egy pötty szerintem még nem az. Sok pötty és mondjuk hasmenés esetleg? Nem tudom, valaki esetleg?
Vendég
 


Na utána kerestem egy kicsit a neten:
"A gluténallergia tünetei: lassú növekedés, étvágytalanság, felfúvódott, puffadt has, kellemetlen szagú híg széklet. Ügyeljünk arra, hogy mindenféle tünettől eltekintve csak 6 hónapos kortól kezdve vezessük be a glutént gyermekünk étrendjébe. Gluténmentes babarizssel, kukoricakásával csak 6 hónapos kortól kínáljuk gyermekünket. " találtam egy ilyet.
Vendég
 


oltással kapcsolatban én magamat meg apját beoltatom influenza ellen, tavaly se volt semmi bajunk tőle
és azért is magunkat oltatjuk mert Édát nem oltatjuk , nagyon oltás ellenes a dokinő, csak a kötelezőt adja, meg persze adná a többit is, csak nem ajánlgatja, 2 van de azt se tudom mik azok, az egyikről azért "beszélt" le, mert ha nem megy ugyse közösségbe elég ha 1 éves kora után kapja meg mert akkor csak egyet kap
egyébként ő se szokott sírni oltás után
állítólag az is számít hogy áll hozzá az anya, na én nem csinálok belőle gondot, annyit kellett szúrni magam hogy már észre sem veszem, mondjuk régen se zavart, azt szoktam mondani biztos azért nem zavarja Édát se mert már a hasamban volt amikor még 12 héten át minden nap izomba kellett szúrni, úgyhogy már ő is hozzászokott :D

ja, és képzeljétek, ma kibújt az első foga! apja vette észre mert ráharapott az ujjára, nekem meg az volt feltünő hogy mik azok a karcolások a távirányítón, úgyhogy most már még annyiszor se kapja meg mint eddig mert lerágja róla a burkot
:shock:
izabella80
Budapest
 
 


Timi

most lusta vagyok visszanézni, Zoénak van foga? én még nem nagyon mertem semmit odaadni neki nehogy megfulladjon, de most már elvileg adhatok neki rágni valamit?
izabella80
Budapest
 
 


Rolta

jó bulizást! kicsit szórakotd ki magad
nem alváshoz annyit hogy biztos sok mindentől lehet, legalábbis annyi mindent olvastam már ez ügyben is, szerintem amit tehet az anya ilyenkor hogy ha nem betegségtől van, és nem attól van, akkor megpróbál alkalmazkodni és könnyedén venni
tudom ezt könnyű mondani, de a sok okos ezt mondja :) persze én is tiszta ideg lennék mert nem bírom ha éjjel fel kell kelnem :D
nagyon rossz tud lenni a fáradtság, de valahogy nem szabad idegeskedni rajta
ezt még akkor tapasztaltam amikor még nem volt gyerek és pl. nem tudtam aludni, na ha elkezdtem agyalni hogy na már megint nem alszom pedig holnap munka akkor jól felizgattam magam és mégugyse aludtam, ha nem törödtem vele akkkor jobb volt, persze más egy síró pici, de reméljük kinövi, aztán tinédszer korában nem lehet majd őket kirobbantani az ágyból...
izabella80
Budapest
 
 


Anuwen

szép szakmád lesz, bár gondolom nem egyszerű gyerekekkel ilyen témábam foglalkozni. megnyugodtam hogy nem kell folyton a gyerekhez nőnőm ahhoz hogy jó anya legyek, elvégre egy szakember mondta :D
erről a nem vesz "levegőt"ről azt olvastam, bár nem tudom mennyi idős babákig érvényes, hogy ilyenkor rá kell fújni az arcukra mert akkor ösztönösen elkezdenek levegőt venni, ez olyan reflex mint a többi amivel születnek, egyszer kipróbáltam mert már nem is tudom mi volt, de gyorsan ráfújtam és elmúlt, de lehet amúgy is elmúlt volna, de maga a tudat is megnyugtatott,

mi kengurúval járunk
előszőr volt egy rugalmas kendőnk, de nem szerette, meg aztán ki is nőtte, ezt a kengurút meg használtan vettem és jó áron volt pedig ez a drágább fajta, sajnos a mei tai-ok drágák, legalábbis ahhoz hogy próbálkozzunk, bár tetszenek, de úgy vettem észre sokáig nem fogom tudni magamra rakni mert nem szereti a kötöttségeket, nem is tudom kire ütött :D
izabella80
Budapest
 
 


Hello Ildi!
Gratula az első fogacskához!
Zoénak van két foga,amivel már a cicire is ráharapott.Na az nem volt kellemes.:(
A kekszet,kiflit addig hagyom nála amíg szét nem áztatja nagyon,nehogy nagyobb darab kerüljön a szájába. Közben figyelek nagyon nehogy félrenyeljen, mert én is félek ám ettől.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: