Új privát üzeneted érkezett!

Hát lehetne picit nagyobb :shock: !

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Zsombi másfél óránként ébredt szopizni :lol: ! Most alig látok ki a fejemből. Már pár napja így kel, remélem nem szeretné még jobban sűríteni a szopikat :P !

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Moncsi: Az ekcémára amit ír az orvos az bizony szteroidos (Elocom) :(, legalábbis nekünk más nem használt. Van egy Elidel nevezetű nemszteroidos is, de az csak kis ideig használt aztán semmi.
Nem győzőm hangsúlyozni a testápolót, mert a száraz bőrt felzabálja seperc alatt az ekcéma. Én végig szoktam simizni a Barnimat és amikor érzem, hogy ilyen grízes a bőre oda pöttyintek vékonyan az ekcémásból.
Borostyánlánc:én hiszek benne meg tetszik is nagyon. Itt http://borostyanlanc.hu/termekek/104 vannak szupik :). Vegyetek!!!!
Ahol 2 gyerek van (mint itt) ott egyből 2-t, mert most pl. a Barninak is kell. :lol:
anyabebi
 
 

 
 

Szilvi sajnálom :( remélem semmi komoly és Szonja hamar jobban lesz :)

Till :) érdekes amit írtál, nálunk is így van, hogy Zoé tök jól elvan ha ott vagyunk körülötte, kártyázunk, kirakózunk vagy csak zajlik az élet -- szépen ütögeti a kis játékait stb.... egyébként meg rommá tudja nyüglődni magát :lol:

Anyabébi :)
világosíts már fel légyszi hogy mit is tud a borostyán lánc?? én még nem halottam ... és hogy adsz babára láncot?
nem fojtja meg magát vele??

Némileg irigykedve olvastam a napközben alvó babákról :lol: :lol:
Zozó baba nem hajlandó aludni csak nagyon keveset és így meglehetősen hosszú tud lenni egy nap :roll:
--- bár igaz ami igaz éjszaka alszik ... lehet fordítva rosszabb lenne :)

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok jányok!

Csodálatos éjszakán vagyunk túl! :D Babókám 10 körül elaltatta magát ( :shock: :shock: ilyen sem volt még), és reggel 3/4 7-ig húzta a lóbőrt, akkor evett, de 10 perc múlva már megint az ágyában szunyókált egészen fél 10-ig. :D És most megint alszik... :shock: :shock:

Zsrit: A borostyánlánc állítólag fájdalomcsillapító meg nyugtató hatású. :roll: :roll: Hát nem tudom... De én is azon gondolkodom, hogy azzal simán megfojthatja magát...

Anyabébi: Nekünk is Elocom krémet írt fel a doktornéni, amikor Doriánnak volt az állán egy kis ekcéma-szerű akármi... :( :( Aztán a hét elején az egész nyaka olyan volt neki hátul fültől-fülig. Nagyon megijedtem. Bekentem neki vékonyan, később Babés testápolóval ( mivel napi 1* lehet az Elocom-mal és akkor is csak vékonyan :? :? ) Hogy melyik használt azt nem tudom, de elmúlt hála az égnek. De minden nap attól rettegek, hogy megint előjön... :oops: :oops: :( :(

Till: Úgy néz ki, hogy mi is nyertünk egy menetet könnycsatorna-átmosásra... :cry: :cry: Nálatok bemehet vele a szülő??? :shock: :shock: Itt nem engedik, talán jobb is. De mondjuk nem jobb a folyosóról hallgatni a bent üvöltő gyereket sem... Annak idején engem is kellett vinni, és már akkor sem engedték be anyukámat.
bobóbaba
 
 


Nita lőttem egy privit feléd!!! :D :D
bobóbaba
 
 


Sziasztok!

Köszöni Martinom a bókokat! :lol: :lol: :lol:

Mia!
Patrik nagyon cuki-muki!

Tali:Hol gondoltátok? :roll: És gondolom babástól mennénk. Vagy nem?

Pihenőszék:Tudom páran már vettetek a babócáknak!Mi most akarunk rezgőset venni.Milyen árban vannak?Tudtok ajánlani,hogy melyik a jobb?

Napközbeni alvás:Nekünk változó.Mindenn nap kirakom a teraszra,1 - másfél órára.AZt végigalussza,aztán behozom az ebédlőbe,kicsit kibontom a bundazsákból és ha jó mélyen alszik,akkor még ott is szunya van 1 - másfél órát. De ettől eltekintve nem igazán akar alukálni napközben. (Többek között ezért is akarunk pihenőszéket,hátha az elringatja :roll: )

Zsrit!
Sajnálom,hogy Zoé nem akar semmit aludni napközben! :roll:
De nézd a jó oldalát,így az éjszakát végig tudjátok aludni! :) Bár gondolom,így napközben nem tudsz semmit csinálni,ugye? :roll: :shock:

Bobóbaba!
Nálunk is vannak ilyen keserves sírások és szerintem is gogacska van a dologban!Én is megakartam nézni a kezemmel,de Tomi rámszólt,hogy ne nyúljak a gyerek szájába! :evil: :evil: Gondolhatjátok,hogy nem piszkos kézzel akartam! :twisted: :twisted:
Mi szuri után használtuk a Germicid - C kúpot,amit Moncsi is mondott és az tényleg jó láz és fájdalomcsillapító.Mikor hazajöttünk a kórházból nekünk ezt írta fel a gyerekdoki,újszülött kortól lehet használni.

Bogianya!
Bocsika,még nem is üdvözöltelek Téged! :oops: :oops: :oops: Össze-vissza szégyenlem magam! :oops: :oops:

Később,ha Martinom hagyja,rakok friss képeket a gmail-re! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


zSRIT:
Részletesebben a láncról:

" A borostyánkő 35-55 millió éve Skandinávia magaslati szárazföldjein és a hozzá csatlakozó sík vidékek erdőit alkotó tűlevelű fenyők kérgéből kifolyt és évmilliók alatt megkövesedett gyantája. Puha, szerves eredetű ásvány. Gyógyító ereje közismert, fájdalomcsillapító, nyugtató hatását évszázados tapasztalatok bizonyítják. Kitűnően alkalmazható menstruációs, szülési fájdalmak enyhítésére, kisgyermekek fogzásának könnyítésére."
A borostyánkő a népi gyógyászat szerint támogatja a szervezet saját immunképességét, így számos bőrbetegségre (neurodermitis, ekcéma), allergiára, bronchitisre is alkalmazzák. A bébi-borostyánláncnak Ausztriában, Németországban és Svájcban régóta nyugtató, fájdalomcsillapító hatást tulajdonítanak (ott még gyógyszertárakban is kapható), ezért a kisgyerekek fogzásakor is használják. Állítólag egyéb lázzal járó betegségeknél is segít.
A kívánt hatás érdekében a borostyánláncot közvetlenül a bőrön (ruha alatt) kell viselni, mert a testhő hatására jótékony hatású illóolajok válnak ki a fosszilis fenyőgyantából. A fentiekben leírt hatásmechanizmus nem jelent garanciát, csak a népi gyógymód állításait foglaltuk itt össze. Sokaknál bevált, talán Önöknek is segíteni fog.
Bobó: nekünk nem az elocomot írja a gyerekorvos hanem egy kevert krémet ami tartalmaz elocomot, mert az magába nagyon erős. A szteroidos kenőcsök hátránya hogy sokáig alkalmazva bőrsorvadást okoz :shock:
Sziszkó: asszem csak a Fisher Price-nak van rezgős pihiszéke, és az áruk is elég húzós. 10 ezer körül van használtan. Vagy újan olyan 15. :shock:
anyabebi
 
 


Szisz nekünk nem rezgős pihiszék van és egész nap elvan benne a gyerek.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

először is:

FÉDRÁNAK NAGYON BOLDOGSÁGOS 3 HÓNAPOS HÓFORDULÓT! :wink:

tali: csajszik van 1 rossz hírem. :? az a baj, nálunk otthon Fro.ban nem volt h1n1...így mi természetesen nem vagyunk beoltva. Illetve Charlotte se volt még úgy igazán megfázva sosem, és nem is szeretném, mert nem tudom az immunrendszere hogy reagálna. :oops: :roll: szóval lehet, hogy ez a téli tali nem túl jó ötlet abból a szempontból, hogy benti helyet nem nagyon tudok, ahová ennyien tudnánk menni + babakocsik. :roll: és igazából bevallom, hogy nagy tömegbe se szeretnénk menni az influenza miatt. :oops: :oops:

ne haragudjatok, hogy én vetettem föl a tali ötletét, és most én izélek itt, de megérthetitek hogy félek. :oops: :?
DE nyáron mindenképpen szeretnék sőt nem is szeretnék, AKAROK veletek találkozni, mindenkivel! :wink: :lol: és hátha Bettyék, Andiék és Gináék is el tudnának jönni. :wink:

borostyánlánc: én abban nem hiszek, hogy télleg segít, de nem zárkózom el attól , hogy mégis. :wink: szóval ha vesz valaki, akkor majd ossza már meg velem a tapasztalatait. :D
nekem amúgy tetszik maga a lánc, és hát nem hallottam még, hogy megfulladt volna tőle gyerek, valószínűleg ki van ez találva. :wink:
Vendég
 


Nita
eszméletlen jó a videó, Máté nagyon édes baba volt, és most meg igazi huncut kis vagány pasi. :wink:

Csilla
Barni kép? :wink: :lol:
Vendég
 


Hello Csajok!

Holnaptól én is újra becsatlakozom a topicéletbe :D apánk megy dolgozni :roll: :( tök szar lesz újra egyedül :evil: :evil: :evil: meg kissé engem is nyomaszt ez a buzi hideg, szeles idő meg néhány más dolog...legyen már napsütéses tavasz!!! Screen, gyere, azt' írjad a statisztikáidat hány órát süt a nap és mikor lesz tavasz!!!!!!!!!

Szilvesztert mi átaludtuk. Kb. 23-ig bírtam, csajszi 22 óta aludt és győzött nálam is a józan ész, hogy laza 4 óra múlva úgyis kelnem kell, így bealudtam...hát ez most egy ilyen játék. Bulit, társaságot amúgy sem kívántam a hátam közepére sem!

Csilla, nálunk a hasfájás ment ugyanilyen ordítással, mint Nálatok, főrdés után, keservesen stb. Gripe Water megoldotta. De ha tuti nem az, nem tudok okosat, max. én is a fogzást mondanám...

Hason altatás: Sophiát nem is lehetne hason altatni, mert ha hasra teszem, magasra emeli a fejét és egyszerűen nem teszi le, csak nézelődik és ha elfárad a nyaka, akkor sem teszi le hanem bepörög és ordít :lol: Neki a hason fekvés nem kapcsolódik össze az alvással...

Anyabebi, gratula Nektek a 2 hóhoz!!!

Babácskák csodaszépek!!! Nézem a gmail-t is mindjárt!

Pusza!!!
Vendég
 


Monica most huncut és rossz...........a taliba meg igazad van.........ráér az tavasszal is!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


http://videa.hu/videok/vicces/na-ezt-ne ... SQBavp5m5v

Ezt még nem is mutattam.Apa készítette még karácsony előtt.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Hajnalocska:
Ekcéma tejpöttyel kezdődött, majd nagyobb, töb, pirosabb lett. Az eredmény:
Kép
A szteroidos jött be. Én se akartam erőset, de sajna iszonyt lett.

Most meg a koszmó...a homloka, az egész feje...a teste kiszáradt...anyja ilyen kényes bőrű :?

Bocsi, apa 2 hónap után dolgozik, kutya is rám marad, hamar etetnem kellene, míg alszik a Törpi!

Pussz!
Vendég
 


Kicsike
k*va jó ez a videó! :shock: :lol: :lol: TeApa nagyon ügyes! :wink: és hát nagyon szépek vagytok! :wink:

Sztercsi
úú szegény Liza :( :? ez télleg nagyon csúnya.
bocsi de lemaradtam :oops: bőrgyógyásznál voltatok?
Vendég
 


Sziasztok!
Sztercsi
Nálunk a nagylány volt így, de szépen rendbe jött. Nálunk is én vagyok a ludaas, minden gyereknek hozzám hasonló atópiás bőre van :cry: . Főleg majd nyáron a sok napfény sokat fog javítani a dolgon. Bocsi, biztosan olvastam már, de most hírtelen nem tudom, hogy ti szopiztok, vagy tápszer, vagy szopi és pótlás? A csak szopi mellett érdemes a tejfogyasztást kiiktatni a mama étrendjéből ilyenkor. Remélem szépen letisztul Liza édes kis arcocskája. Cuki kis bogár szemei vannak!
Sziszkó
Neked is köszi a kedves fogadtatást!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Moni:A szteroidos krémet a háziorvos írta fel. Ha az sem segít, akkor a bőrgyógyász jött volna.
Vendég
 


Bogi!
Már régi kép, azóta letisztult, néha kisebb pöttyök kijönnek. Talán a sajtevés? Tejet kiiktattam, de nem is kívánom. A doki a csokira is rákérdezett. Na azt nem tudom kiiktatni!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Kicsike SZUPEEEEEEEEEEEEEEEEEER a videó!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én amikor már csak meleg levegőt ettem akkor is ekcémás volt. Ez van. Én is, apja is. Én 14 évesen nőttem ki, de a kezeim még mindig nem bírják a szárazságot.
A koszmó ellen én Babé sampon vettem, tök jó. Még csak kezdődő volt, de már semmi sincs. Elég drága. Asszem 2300 körül volt. De csak kicsi kell belőle és szupi.
anyabebi
 
 


Hello lányok!

Jól beindult a topic-élet :D Látszik, hogy vége az ünnepeknek...Az igazat megvallva, már jól is fog esni visszarázódni a hétköznapokba, bár apa nagyon fog hiányozni holnaptól :cry:

Mia - tényleg hogy hasonlít a két kissrác :shock: :shock: :shock: Kristóf haja egyre vörösebb, remélem, hogy szeplői is lesznek majd 8)

Anyabébi - köszi, hogy kielégítetted a kíváncsiságomat :D Végre nekem is jut időm leülni és olvasni, úgyhogy köszi az olvasnivaló tippeket is.

Tilli - nagyon ügyesek vagytok, hogy nem kell pótolni. Pár napja nálunk is tök sok tejci van, szerintem egyedül annak köszönhető, hogy a szoptatás problémakörét teljesen elegendtem, nem gondolkodok, csak csinálom. Se urtica, se more milk, csak baba és mama és némi fejés. Persze így sem elég még a tejci, mert Kristóf 140-150 ml alatt szóba sem áll a kajával.

Moncsi
- szerintem is okosabb, ha nagyobb tömegbe nem viszed a gyerkőcöket itthon. Igaz, hogy a mostani hideg idő kevésbé kedvez a vírusoknak, de jobb nem kockáztatni. Fr.o-ban nincs is mizéria?

Ma volt egy ismerősünk nálunk, aki 8 éve Németországban szülte a kislányát császárral. Mesélte, hogy két szülésznő (aki a német rendszerben egyben védőnő is) el sem mozdult mellőle a kórházi tartózkodás alatt, tanították szoptatni, csecsemőt gondozni, a lelkét ápolták, pedig semmi extra magánkórház nem volt....ja, van még mit tanulni idehaza...

Kép
kkia
 
 


hello Csajok,

BÚÉK még1x mindenkinek!

Megjöttünk a szilveszteri telelésből, nagyon jól sikerült, Teo extra jól bírta a kiképzést.
Kaptunk mobil babaágyat is a szobába és egész jól elaludt benne.

Na, ne is mondjátok, ennyi nap után holnaptól én is megint egyedül nyomom, háááát tuti lesz kis befordulás :(
beterveztem titokban egy IKEA látogatást :wink:

ééééééés, hullik a hajam :cry: na de nem gyengén.
úgyhogy ez is egy lehetséges januári program: a maradék szálak napi azonosítása :?
lehet ez ellen valami hatásosat tenni?



Ja, Teo rászokott a 3 naponkénti kakálásra. :roll:
engem meg a víz kiver...

Szilveeaa,
mizu a náthával? Én frankón azon csodálkoznék, ha ebben a trágya időben nem fáznának meg ezek a szegény téli babák.
A kocsiban is tök meleg volt, de a sétazsákot nem tudtam 100%-ban leszedni róla, így 3 óra alatt fullosan beizzadt. Aztán a kecóban meg hideg vóót, mer levettük a fűtést..

hasonfekvés: nálunk is mumus. Csak úgy hajlandó hason lenni egy kicsit, ha alágyurmázom a kezét és ott tartom. Mert ha elengedem, akkor kicsúszik és oldalt repked vele. Pedig már mondta, h nem szárnyak azok...

Kép
screen
 
 


Sztercsi
ja, hogy ez már elmúlt?! na akkor örülök. :wink:

Kkia
hát ahol mi lakunk ott nem nagyon hallottam tömeges halálesetről, és effélékről. :roll: akkor balhé tuti nem volt, mint itthon. pedig túrista övezetben lakunk, mégse tudok senkiről, aki elkapta volna. (mondjuk hozzáteszem otthon nem tvzek, szóval a riogatások is elkerültek). :wink:

Nálunk Fro.ban egy sima közkórházi szobában is van tv, külön, kulturált fürdőszoba, hűtő stb. :D személyesen veled foglalkoznak, a te problémáiddal, általában mindenki mellett van egy nővér, aki minden kérdésedre válaszol, segít mindenben.
Sajnos a magyar egészségügy rettentően rossz Európai viszonylatban is. :?

Screen
welcome back! :wink:
Örülök, hogy jól teltek az ünnepek! :wink:

hajhullás: sajnos nekem is hullik a szoptatástól. :( :( próbáld a Revalidot ezt lehet szoptatás alatt is, vagy ha nem akarsz gyógyszert, akkor lehet kapni gyógynövényesnél búzacsíraolajat, ezt kell a fejbőrbe masszírozni, nekem nagyon bevált!és egyél sok-sok vitamint!!
Vendég
 


Lányok
ti milyen fogamzásgátlási módszert alkalmaztok vagy fogtok alkalmazni? :roll:
én Alex előtt fogamzásgátlót szedtem, és azt mondta az otthoni dokim, hogy van olyan fog.gátló amit lehet szoptatás alatt is szedni. Itt Magyarországon is van ilyen?
Vendég
 


Screen
A hajhullás normális dolog a szopi alatt. Ami a terhesség alatt nem hullott ki, mert akkor nem hullik, az most kijön. Durva szám, de 100 szál/nap-ig normál mennyiségnek számit a kihullott hajszál mennyiség. Nekem a gyerekek 6 hónapos korára rendeződött a dolog.
Monica
Itt Magyarországon is van szopi alatt szedhető gyógyszer, és elvileg nem csökkenti a tej mennyiségét, de a gyakorlatban volt már rá gyakran példa. Szóval én úgy gondolom, hogy vagy az óvszer, vagy vannak vény nélkül kapható kúpok, zselék...stb. Azokat érdemes kipróbálni!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Sziasztok!

Hú, de felpörögtetek! Igen, holnaptól kezdődnek a hétköznapok, de valahogy én sem bánom... Bár mi ezt az időszakot a háromhós oltással kezdjük holnap - f@sza lesz... Ma már beadtam pár szem homeós cuccot Szonjának - állítólag csökkenti az oltás mellékhatásait (duzzanat, pirosodás).
Szeme nem lett rosszabb hála a jó égnek, sztem holnapra el is múlik, orrdugulás van, úgyhogy porszivattyúzunk, de ennyi. Lehet, hogy tegnapelőtt túl sokat volt levegőn, fene se tudja... Egyáltalán mi a javasolt 0 fok körül???

Kicsike
Szuper a video!!!

Screen
Jó lehetett a kikapcs! Wellneszeztél? Én nem merek, pedig anyám vigyázna Szonjára, amíg elmegyünk úszni egyet és gőzölni.

Moncsi
Mi a "kiszállásos" technikát alkalmazzuk. Amit utálok, de talán a gumit még jobban... Hiába, nem kell paráználkodni agyba-főbe... :wink:

Kép
szilveeaa
 
 


Screen nekem is nagyon hullik a hajam!!!!!!!!!!! :x :x :x :x :x
Monica én most fogigátlót szedek de erősen gondolkozom a spirálon......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Moncsi: CERAZETTE a neve a gyogyinak. Nálunk gumi a menő :mrgreen:
anyabebi
 
 


Szép estét Csajok!

Sztercsi, Anyabébi és a többieknek is köszi a jótanácsokat. Hát ma reggel hasonlított Liza arcocskájához. És halvány pöttyök voltak nekünk is a fejecskéje oldalán, majd a pofija pirosodott. Viszont bekentem ma többször a gyógyszertári kenőccsel Anyabébi tanácsára (testápolóval) és viszonylag szebb lett, mert már nagyon száraz volt, de fürcsi után az állát is bekentem, hát nagyon száraz volt (majdnem, hogy pikkelyes). :roll: :(

Mi a bőrgyógyászhoz megyünk, mert a házidokinál órákat kell várni, vagy időpontot kell kérni, így inkább bőrgyógyász. (Holnap viszi Apa, én nem megyek be vele, mert szerintem engem nem csíp a bőrgyógyi nő.) :wink:


Zsrit: Sorstársam :lol: , hogy megy a fogyókúra? :mrgreen:

Ti hogy álltok az alakotokkal?
Háááát, én ma lefényképeztem a hasamat, a csíkjaim iszonyatosan látszanak, mert nekem a terhesség alatt is olyan dúrvák voltak, hogy a védőnő még nem látott ilyet, és a férjem egyik este ahogy a hold bevilágított azt mondta, hogy olyan a hasam, mintha terhes lennék, nekem annyira nem húzódott vissza a méhem, mert kemény a hasam, a háj alatt. Ti hány méhösszehúzó injekciót kaptatok szülés után? Én egy felet, csak a méhlepény megszülése előtt, mert a tanuló picsa kifolyatta a felét ahogy adta be. :evil:
hajnalocska
 
 


Védekezés: Hehe-Eddig kézzel-lábbal. :D

Eddig még sehogy, (reménykedés volt) mert a gumit nem csípem, hormonális kilőve, mert nem akarom elbacni a hormonjaimat, így ahogy Szilveeaa írta a "kiszállásos" módszer lesz a menő, mint anno kamaszkoromban. :wink:
hajnalocska
 
 


Sziasztok!

Bobó,
sajnálom a könnycsatorna mosást! :( (nem tudom, bemehet-e itt szülő a Péterfyben, de mindenesetre jön Apa is, ha lehet bemenni, ő fog! Majd pénteken kiderül :roll: )

Zsrit,
akkor úgy látszik, társasági emberek lesznek a Lányaink :wink:

Hajhullás:
nem tudom, a szoptatástól hullik-e, én Vackort nem tudtam szoptatni és csomóstul jött a hajam...most is :?

Jövök még ma...

tillidian
 
 


Nna, Lencsit letettem, Vackor még nem alszik (kicsit megkavarta a szünet), majd pislog holnap a suliban :roll: )

Pihenőszék:
fantasztikus rezgős-zenélős csoda-széket és egy turbó hintát kaptunk ma (ez még fényjátékot is tud, és saját repertoárja van :shock: ) a barátnőméktől -ott már 2 éves a Kislány :P
Konkrétan életmentő!!!!!!!!! Lencsi rázatta a valagát, közben 1000rel bámulta a TV-t (erről majd leszoktatom :oops: :lol: ), és csak 10 percig ringattatta magát, nem másfél órát...-Az esti elaltatás a mumus nálunk: akárhogy ringatom, tekereg, nyüszög, néha begorombít és hangosabban is mondja :? , így a konyhában szoktam fel-alá rázogatni, hogy Vackor tudjon aludni :roll:

Így én most eladom Lencsi pihiszékét (a nem rezgőset), nekünk az sajna nem vált be :roll:

tillidian
 
 


Hellóka lányok!

jottem kicsit bagolykodni.....holnap enyém uram is megy dolgozni sajna........... olyan hamar elteltek ezek az unnepek.....kibírtam volna még pár napot :-( olyan jó volt hármasban...

Hason altatás: egy az egyben ugyanazt tudnám leírni, amit MrsParis írt!!! :lol: ugyanez a helyzet nálunk is

Hajhullás: nekem is hullik......teljesen normális velejárója /sajnos/ a szulés utáni idoszaknak! Terhesség alatt megdúsult a hajunk, nem hullott egyáltalán és most ez a "felesleg" hullik ki! Nem kell aggódni, általában magától rendezodik a dolog, persze lehet rasegíteni vitaminokkal vagy valamilyen hajápoló szerekkel!

Baba-mama tali: Mi sem vagyunk beoltva H1N1 ellen, hiszen Szlovákiaban eddig nem volt védooltás, de pánik sincs akkora, mint Magyarországon! Mi járunk bevásárlókozpontokba, MO-n is és itthon is :roll: .....Es erre a talira is okvetlenul elmentunk volna :wink: , szal mi készulunk.....nem gond a távolság! De ha a tobbség azt mondja, hogy legyen csak tavasszal vagy nyáron,okés, csak ne húzzuk sokáig, mert minél nagyobbak lesznek a babák, annál nehezebb lesz veluk szerintem az ilyen kiruccanás:oops: .....

Alakváltozás: szeretnék még sokáig szoptatni, még ha így kombinálva is, de alig várom már, hogy kezdhessek járni valamilyen tornára+ diéta, ugyanis piszokmód zavar, hogy semmilyen ruhám nem jon fel rám, se nadrág, se szoknya, se blúz.....egész ruhatárat cserélni meg nem szeretnék!!!!
Szerintetek amúgy lehet járni fitneszbe szoptatás alatt is?? Vagy inkább ne?

Bogianya, nagyon orulok, hogy "lettél" nekunk :) Gratulálok a 3 gyerkochoz!

Tilli, Bobó, konnycsatorna mosásokat nagyon sajnálom :(

Kicsike, Nita, szuperek a videók!!!

Hol lehet ilyen videókat csinálni? Már olyan régóta szeretnék, csak nem tudom hogyan kell :oops: ...van rá valamilyen program???

Kenéznek boldog 2. hófordulót és Fédrának pedig boldogságos 3. hófordulót!

Szép álmokat!
ginuska
 
 


Jó reggelt!
Már én is gondolkodom valami torna félén. Én olyan 3 kilót szeretnék leadni. Nekem a másik két gyereknél a pilates jött be. Annak is a fekve végezhető gyakorlatait csináltam, mert a térdem totálkáros. Nagyon szuper! Itthon tornáztam, vannak dvd-im. Szépen fokozatosan lehet a kezdő szinttől eljutni izomláz nélkül a jó kis húzós gyakorlatokig.
szia Ginuska :) !
Lehet szoptatás alatt is tornázni. Ilyenkor a mellek rázkódásával járó tornát hanyagolni kell, és a többi típusúhoz is, a melleket jól tartó sportmelltartót érdemes viselni. Érdemes csak annyit tornázni, hogy ne legyen izomláza az embernek, mert az izmokban ilyenkor keletkező tejsavtól a tej íze savanykás lehet. Érdemes odafigyelnni a megfelelő folyadékpótlásra, de csak amennyire szomjasnak érzitek magatokat, nem kell valami előírásnak megfelelően literszámra inni a torna miatt.
Még nekem is elég púpos a hasam, de nálam az előző alkalmakkor is a lányok 1 éves kora körül nyertem vissza a normál formámat, de hála istennek csak néhány hónapig élvethettem, mert jött a következő baba :lol: !

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


hello Csajszik,

köszi a hajhullásos infókat, némileg megnyugodtam, de azt hiszem, h levágatom a hajam jó rövidre, mert undorodom a hajszálaktól. Persze úgy is hullani fog, de legalább rövidek lesznek :roll:

Till,
én is a Péterfyben voltam a gyerekszemészeten. Nekem a dokinő szimpatikusnak tűnt, szerintem a szülő is bemehet.
Lencsinek születése óta csipásodik a szeme állandóan?
Teonak csak időnként. Most éppen nem. Úgyhogy én várok, hátha nem kell átmosni.

már megint bazi hideg van, utáááálom. És Eszti, semmi biztatót nem tudok mondani, egész hétre hideget-havat mondanak... :evil: :evil:

Kép
screen
 
 


ezt találtam a hason alvásról. Logikát mondjuk nem látok benne. Aki igen, az szóljon !

Herbert Pfeiffer, elismert német homeopata orvos, aki a gyerekek mozgásfejlődési folyamatának kutatója és szakembere az alábbi megfigyeléseket tette. Bár nagy divat a gyereket hason altatni, mégis, mozgásának fejlődése szempontjából előnyösebb, ha a hátán alszik.

Kép
screen
 
 


Screen,pedig én is benned bíztam,hogy valami biztatót mondasz erre a K.rva hosszú hónapra vonatkozólag.Szerintem soha nem lesz vége........

Kép
Kép
zanikóó
 
 


zaniko(ó),

én is bíztam magamban, de pont ez a durva, h már magamban sem :lol: :lol:
már eltelt 3 nap. A negyediket tapossuk.
Itt süt a nap.
És ha sikerül megmosnom a néhány megmaradt szál hajamat, akkor elmegyünk az IKEA-ba. Ott a gyermeket kultúráltan le tudom vetkőztetni, extrém esetben még meg is lehet szoptatni. Láttam, h vannak erre hivatott szeparék.
Karácsonykor rájöttem, h kellene néhány süteményes tányér.
Meg holnap jönnek barátok elmaradt karácsonyt bepótolni. Nyilván hoznak ajándékot is.
Így lövök nekik ott valamit.
Állítólag ákcijá van :P :lol:

Kép
screen
 
 


jóó, mindjárt lelövöm magam, csak még 1 kérdés:
a családi pótléknak nem ma kellene jönnie???

:?:

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Hú, basszus hajhullás... Ne rémisztgessetek lányok, már csak az hiányozna, hogy ez az alig pár szál ami alapból van, az is kihulljon... :roll: :roll: Akinek hullik, nagyon sajnálom!

Hasonalvás: Dorián csak úgy hajlandó elaludni!!! :roll: :roll: Még napközben sem nagyon díjazza ha a hátára van fektetve. :? :? Maximum a játszószőnyegén, de ott sem sokáig, illetve nem elég neki az a k.rva sok játék, még valakinek szórakoztatni is kell mellé... :? :?

Fogalmazásgátlás: Én gyógyót szedek, Azalia nevűt. De amúgy a "kiszállásos" módszer volt mindig is, és szerintem ha elfogy a gyogyó, visszatérünk arra... Olcsóbb is, meg néha úgyis elfelejtem bevenni... :oops: :oops: :roll: :roll:

Torna: Na, nekem ha valamire, arra aztán tényleg nincs szükségem. :oops: :oops: Sőt, inkább azon imádkozom, hogy már ne menjen le rólam több... :oops: :oops: :D :D

Itt is baszott hideg van, úgyhogy asszem ma sem viszem ki a drágát. Majd a szobában szellőzünk. :( :( Pedig kellett volna mennünk a bankba meg obiba is... Na, majd az Apa elintéz mindent. :roll: :roll:

Ja, a hétvégén teszveszeztem és lőttem Doriánnak egy hintát meg egy kengurut... :oops: :oops: :D :D
bobóbaba
 
 


Screen: Holnap, mert ma utalták... :evil: :evil: :D :D

1262596257.6163.pdf
bobóbaba
 
 


Kép

Kép
bobóbaba
 
 


Na jó napot! :D

Jobbat, mint a mienk, mert irtózat éjszakánk volt :roll: tegnap Mekis kajára vetemedtem (rösztiburger menü), kiscsajnak egész éjjel hasfájása volt tőle még Gripe Water mellett is :roll: -mellesleg nekem sem esett jól- én úgy kb. egész éjjel ébren voltam, Roli óránként ébredt :roll: most egy darabig felejtős a k***a Meki!!! Jaés ezután az éjszaka után Roli ma ment dolgozni :shock: szegény!

Kiscsajom most elaludt, de nekem persze mosogatnom kell meg egyebek :roll:
Jaaa és fullosan visszabetegedtem, csak most takonykórral együtt fáj a torkom. Remélem lázam nem lesz, ha mégis, akkor megyek orvoshoz, nem szórakozom tovább! Most nyomom az oscillococcinumot. Mondjuk hozzá kell tegyem, anyósomék itt voltak hétvégén (NO COMMENT) és a sógorom full beteg volt, biztos normális hogy így eljött egy kisbabához, de én már nem szólok semmit :evil:

Családi pótlék holnap jön, mert ma utalnak. Már én is várom. Kissé kifogyott a kassza az Ünnepek miatt :roll: remélem a TGYÁS is megjön a héten még, nem lenne rossz!

Fogamzásgátlás: nekem is az Azaliát írta fel a dokim, még nem váltottam ki, egyelőre gumizunk. Kiszállásost nem merem, nem szeretnék idén duplán babázni :shock: :shock: :shock:

Akármilyen hideg an, asszem nekünk muszáj lesz kimenni sétálni, mert kiscsaj bolond lesz, ha kimarad. Hogy én szétfagyok az mellékes :lol: na ennyi volt az alvás, befosott a drága és természetesen felébredt rá, hurrá - mondom én, hogy séta lesz ebből!
Vendég
 


Bobóbaba,
UGYANEZT a hintát kaptuk tegnap!!! :lol: :lol: :lol: Fantasztikus!!!! :D (Egyetlen macera, hogy elemmel működik. Mér' nem lehet konektorba dugni??????!!!!)

Screen,
sajna igen, Lencsinek születés óta minden nap úgy kell kinyitnom a szemecskéjét áztatással :oops: . Próbáltuk a kamillát, a forralt vizet, semmi. Szemcseppet nem, mert a dokinő szerint azzal csak egy végeláthatatlan orrdugulás, szem-bibi kezdődne, nem tom, én kipróbáltam volna...

Hason altatás: a Péterfy ortopédián azt mondták, ez a legegészségesebb a csecsemők számára!!! :shock: Csípőficam ellen is jó (lábacskáit terpesztartásba is lehet állítani), és a gerince is jobban fejlődik :roll: .
Szerintem babája válogatja, hogy kit hogyan lehet altatni!!! Mondom: Vackorom KIZÁRÓLAG hason volt hajlandó aludni, háton üvöltött. Lencsinek mindegy, ö mindenhogy tud :P .
Eszti, én akkor teszem le hasra, amikor már elaludt a kezemben vagy rajtam :wink:

Tegnapi büszkeség: végre emeljük a fejecskét hason :D Amúgy ma vagyunk 12 hetesek :wink:

Eszti2:
Meki-kaja :shock: :oops: (mit ettél amúgy? :roll: )
Sajnálom az éjszakát :( , próbáljatok szunyálni nap közben!!!
És betegség monnyon le!!!!!!

tillidian
 
 


Sziasztok!

mi ma kaptuk a 2 hós oltást, miután végre megérkezett az oltóanyag :) kíváncsi leszek, remélem jól viseli a kisasszony - bár én adtam utána 1 órával fél kúpot neki, mert azt mondta a dokinéni hogy adjak

Ja és Sziszkó :)
valszeg csak én érzem kevésnek a nappali alvást, mert megkérdeztem a dokinőt, azt mondta, hogy a 3X40 perc nem is olyan kevés :shock:
:shock: háát nem tudom, azért messze van attól amiket írtok, hogy kaják közt 1,5 óra alvások ...

Bobó :)
szuperek a cuccok!!
én is folyamatosan szemezek ezzel a hintával, de apa kivág ha még valamit becipelek a lakásba plusz félek hogy megveszem és mégsem tetszik Zoénak ...
ha nem vagyok indiszkrét megmondod mennyiért lőtted -- csak kíváncsi lennék mi a jó ár érte.

Eszti :)
jobb éjszakákat!!!!

Enyém apa kifejezetten boldognak tűnt hogy mehet dolgozni --- asszem elég volt neki itthon ... nem csodálom! néha nekem is ...

na még jövök

Rita

Kép
zsrit
 
 


Zsrit,
jó, hogy túl vagytok a szurin!!! :P


Bogianya,
jól értem, Te hordod oviba a nagyot? És a középső otthon van, vagy bölcsi? És hordozóban viszed a Picit, BKV-zol?
(Bocsi a sok kérdésért, de mostantól néha nekem kell vinnek Vackort, BKV-zunk, mert Apa vidéken fog dolgozni :( -nagyon fázom a BKV-n utazástól, Lencsi egyenlőre a kocsiban és a kenguruban is ordít...Mi lesz ebből???)

Na léptem, lőnöm kell More Milket, ha szedem, van tej, ha nem szedem, alig-alig :roll: ...

tillidian
 
 


Sziasztok!!!
Sikerült egy kis netet csiholni, de a gép még mindig vacakol. A Tomi cseszte elvinni a nagykerbe, mert az egyik memória ment szét benne, az a baja...

Milán lassan a rezgőszéket is kinövi, lassan vízszintesig megy le a szék, olyan súlya van. Csütörtökön megyünk méredzkedni és szurira.
Karácsony óta az ágyában alszik. Letesszük 8-9 között és csak 3-4 között kel fel enni. Így már van egy kicsi időnk egymásra is a Tomival. ;)
Tej van, nagyon falánk, néha úgy érzem, hogy kevesli a tejet. Este mielőtt mi is lefekszünk, lefejem az egyik ciciből a tejet és elrakom másnap délutánra. Akkor szokott sokat nyekegni, pörölni a cicivel. Így nekem is van némi plusz időm

A Tomit imádja, nagyon hozzánőtt az ünnepek alatt.

Valaki tájékoztatna a legfontosabb történésekről a elmúlt két hétben?

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Tilli, rösztiburger menü - soha többet!!!

Rita, köszi, remélem a mai jobb lesz!
Vendég
 


Tillidian
Én viszem reggek. Mindhárom gyerek jön velem, a középső nem bölcsis. Bár néha jó lenne, ha a kicsiket a szegre lehetne akasztani, míg haza nem érek. Na de nézzük a jó oldalát, így legalább minden nap van egy kötelező séta. A pici jön a hordozókendőben, előtte szopizik, és így az oda-vissza utat végig szundizza. Kíváncsi vagyok, hogy ha nagyobb lesz, akkor mit fog csinálni, bár remélem meg fogja szokni, és nme fog berzenkedni. Csak akkor lesz már bibis a dolog, ha ő is tud már lépegetni, akkor tuti ki fog majd jönni belőle időnként.
Szopizással minden ok nálatok?

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: