Új privát üzeneted érkezett!

Mel!
6 óránként, de azért ha lehet ne hajnali 2-kor kelljen bevenni, és ha 7 órát alszol akkor sem dől össze a ház, lefekvéskor-felkeléskor.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszi a segítséget még egy kérdés.
Nem szedem a Bromocriptint de miért nem lehet Dopegyttel együtt szedni??
melike77
 
 


mel!
Én nem írtam, hogy nem lehet, szerintem csak felesleges.Minden esetre: magas vérnyomás betegségben nem javasolják, ez benne van a gyógyszerelőiratban is.
gyuri
Szeged
 
 

 
 

Azt mondta egy gyógyszerész ismerősöm hogy amit uran is irt ellentétesen bef. a prolactin szintet. Szerinted a magas prolactin szint árt a babának? szerintem a magas vérnyomás veszélyesebb.
melike77
 
 


És még egy kérdés létezik más vérnyomáscsökkentő szer a Dopegyten kivül amit szedhetek terhesen,?
melike77
 
 


A 2. kérdésedre én is tudok néhány választ.

Corinfar, amit második körben szoktak adni, (nekem elsőben adták), aztán van még egy de most nem jut eszembe a neve. Tehát azért vannak lehetőségek.
Az elsőre sajna nem tudom a választ, de az bizti, hog a szoptatásnak jót tesz a prolactin hormon. Ezért szokták az éjszakai szoptatást ajánlani, mert akkor valamiért jobban serkentődik a prolactin hormon termelődése. Az hogy most már csepeg a tejcsi, az nem gond önmagában. Ez előfordul. Többet majd Gyuri, gondolom. Kép

Panni
uran
 
 


Én a Corinfaron, Dopegyten kívül Depressant kaptam még kismamaként. Mindegyikből 3x1-et, tehát összesen 9 gyógyszert naponta. Nem hatottak. Később, másik kórházban "csak" Corinfart és Dopegytet: mindkettőből 4x1-et naponta. Igy már hatottak.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


azt hiszem jövő héten ha megyünk a nőgyógyászatra akkor megyek az ottani belgy. szakrendelésre. mert esténként felmegy a pumpa 160/60 ra és ez nem jó.
melike77
 
 


Olvassátok "Liv, február 2"-t, ott a válasz!
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!Kép

Kérdésem a következő: bababarát vérnyomáscsökkentőre való átállás miért csak a terhesség bekövetkeztekor és miért nem már előtte???

Vagy ez valami más vélemény, mint amit Ön gondol?

Válaszát előre is köszönöm!

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Ági!
Már előtte kell. Erre való a fogamzás előtti (prekoncepcionális) gondozás.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm. Én is így gondoltam. Úgy látszik ebben eltér a véleményünk a Szabolcs utcaitól...
Ez (prekoncepcionálisan) kinek a "feladata", hatásköre? A kardiológusé avagy a szülész-nőgyógyászé?

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Ez együtt működést igényel.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!Kép

Sajnos vízhajtó nélkül nem működik a dolog, a harmadik napon már megjelenik a szemfenéken a vizenyő és ez jelentős látásromlást okoz... Pedig "csak" annyi történt, hogy a reggeli 1 szem helyett felet szedettek velem.

Ön szerint, ha már mindenképpen muszáj, akkor melyik a kevésbbé rossz: thiazid-származék (Hypothiazid), vagy inkább chlorthalidon (Hygroton). Ugyanis teljesen ellentmondó információkat kap az ember lánya a különböző gyógyszerleírásokból.
Az egyik infó alapján a thiazid-származék adható, míg a másik alapján meg egyenesen tilos.
Van ezekre vonatkozóan valamiféle tanulmány, vizsgálat, gyakorlat???

Gondolom, hogy ezzel a problémával nem én egyedül "küzdök".

Másik kérdésem: mit szól a 2*1 Normodipine-hez terhesség alatt? (Amlodipin tartalmú Ca-csatorna blokkoló) Ez elméletileg a maximális adag, viszont nem értem, hogy ha egy gyógyszer 24 órás hatástartamú, sőt azt írják róla, hogy nincs "csúcsa", akkor miért kell kétszerre bevenni??

Véleménye szerint érdemes-e "új" készítményekkel kísérletezni terhesség alatt, vagy inkább a Magyar Kardiológus Társaság ajánlásait (még 2001-ből, kvázi "régi, jól bevállt") tartja jobbnak?

(A Nrmodipine-t a kardiológus írta fel, míg a diabetológus teljesen más gyógyszert mondott...)

Érdeklődéssel várom válaszát, véleményét, előre is köszönöm!

ÁgiKép
aszemenyei
 
 


Szia Mindenki!

Tudna nekem valaki segíteni?

Végig olvastam a topicot, de sajna nem találtam ilyen gyógyszert.

Helyzet a következő:
38.hetes kismama vagyok, és a vérnyomásom már vagy két hete rendetlenkedik. Ez annyit jelent, hogy a legtöbb alkalommal, amikor megmérem 140/90 felett mozog. Egyébként semmi rosszullétet nem okoz számomra. Elmentem a nőgyógyászomhoz, aki Brinaldix-t írt föl. Kétnaponta kell szednem egy szemet. De sajna ez nem igazán hat a vérnyomásomra, tegnap is 145/95-t mértek az ügyeleten. A doki szerint, ha 150 felé "megyünk", akkor kórház. Nem értem, hogy miért nem Dopegyt-t írt fel, mert mindenhol ezt hallom, hogy ezt alkalmazzák, ráadásul a Brinaldix terhesség esetén ellenjavalt.
Van valakinek erről a gyógyszerről valami tapasztalata, ami esetleg magyarázatot szolgáltatna nekem, hogy miért is ezt kell szednem? A dokit nem kérdeztem...
Még csak 3 alkalommal szedtem be, és lehet, hogy több az "átfutási ideje"???

Ha valaki tud segíteni, azt előre is megköszöntem.

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Kedves Brigó!

Én azt mondanám, hogy először is hívd fel a dokidat, hogy ez a gyógyszer nem segített. Nem valószínű, hogy a 38. héten olyan gyógyszert írna fel, ami több mint egy hét alatt hat. Tehát ez nem jött be. Akkor hátha ír valami jobbat, pl dopegyt.
Sajnos nem ismerem a Brinaldix-et, de remélheted, hogy ha Gyuri megjelenik a színen és válaszolgat a hozzá intézett kérdésekre, akkor valami okosat tud Neked is mondani. Vagy akár valaki más itt a topicban.

Pusza
Panni

Kitartás

ui. tavaly aug 20 körül olvashatsz még egy-két hozzászólást, amiben a természtes módon való segítségről volt szó. Próblád azokat is, hátha valamit segítenek.
uran
 
 


Helló Panni!

Köszi a biztatást! Elvileg a dokim tud róla, hogy ez eddig nem használt, mert tegnap voltam nála. Írt fel másik gyógyszert is, tehát kettőt szedtem egyszerre, csak a másiktól minden kínom volt, ezért mondtam neki, hogy azt nem veszem be, mert rosszabbul vagyok, mint "bogyómentesen". Egyébként vizesedtem is (de nincs toxémia), és ez a gyógyszer elvileg vízhajtó+vérnyomáscsökkentő egyben (tudod, "tu in van"), és gondolom ennek köszönhetően frankón "lelohadt" a lábam, így végre fel tudom simán húzni a cipzárt a cipőmön.
Ma elmentem a rendelőbe megméretni a vérnyomásom, és 120/7? volt. Szóval lehet, hogy mégis csak kezd használni a vérnyomáscsökkentő része is??? Remélem igen.

Visszanéztem az aug 20-i hozzászólásokat is. Próbálom az ott írtakat betartani. Sok karfiol, banán, uborka, zeller, citrusfélék, ami vízhajtó és vérnyomáscsökkentő is, valamint sótlan étrend (szörnyű a rizs sótlanul!!!; még a leves elmegy, de ez???), stb.

Hááát, nagyon remélem, hogy nem lesz semmi gáz. Már ezt a pár hetet (napot) kibírhatná a "szívem".

És nem is nagyon paráznék, mert annyira azért nem magas a vérnyomásom, de honnan tudjam, hogy nem-e felugrik hirtelen 180-ra vagy 200-ra, ami ugye akár a magzati elhalást is okozhatja???

Na, befejezem, köszi mégegyszer a választ.
Ha tartósan normál tartományban marad a vérnyomásom, akkor azért írni fogok, hogy, ha esetleg más is kap ilyen bogyót, tudja, hogy nekem használt.

Üdv,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Ági!
A kétféle vizhajtó között ha hatásában nincs különbség - megszünteti a szemfenéki oedemat, akkor mindegy.
Normodipinben igazad van, mindegy hogy szeded, ugyanugy hat.

Brigó!
A vizhajtó kezelés a terhesség alatt azért nem javasolt, mert csökkenti a keringő vérmennyiséget, azzal hogy besüriti a vért, ez elvileg árt a lepény vérellátásának, és ezzel a magzatnak. Továbbá gyenge vérnyomás csökkentő hatású (egyébként, a terhesség alatt kezdődött vérnyomásemelkedét toxémiának hivjuk, tehát Neked az van) azaz az esetek nagy részében hatástalan is.
A toxémiában az első vűálasztandó szer a Dopegyt (a világ minden protokollja szerint) Hogy be kell-e feküdni a kórházba vagy sem, ilyenkor az egyedileg kell eldönteni.
Ami elvileg igaz az az esetek jelentős részében a napi életben is bejön, de nem mindíg (ez biologia, nem matematika). Betartani a aszabályokat azért kell, mert nem lehet tudni kinél árt.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Én azt hittem, hogy a toxémia csak akkor lép fel, ha együttesen fennáll a magas vérnyomás, a fehérje a vizeletben, a vizesedés, valamint a hirtelen hízás. De, ha ez az, ami nekem van, akkor az. Nem tudok mit tenni.

Viszont akkor szerinted is szóljak a dokinak, hogy Dopegyt-t írjon fel? Csak ez ugye olyan "furcsa", hogy ÉN mondjam meg a DOKInak, hogy mit írjon fel? Elvégre ő az orvos. Szóval biztos van valami oka, amiért ezt kaptam, csak buta voltam, mert nem kérdeztem rá.
Mindenesetre most napi "megfigyelés" alatt állok, tehát, ha emelkedik a vérnyomás, irány a kórház. Amit meg bevállalok, mert itt a baba a lényeg, és nem az, hogy én szeretnék itthon lenni.

Na, majd kiderül mit hoz ez a hét!!!

Köszönöm mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm válaszát. Akkor marad a Hygroton (egyenlőre), mert a Hypothiazid szinte teljesen elfedi a hypoglycaemiák megérzését...

Köszönöm még egyszer!

Ági
aszemenyei
 
 


Én is úgy tudtam, hogy van terhesség alatti magas vérnyomás, és van toxémia. Legalábbis a neten mindenhol ezt olvastam.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Brigó, Liv!
A "toxémia" gyüjtőfogalom, amit szinte már csak mi magyarok használunk, bár nem rossz szerintem.
Alatta azt értjük: terhesség alatt kezdődött (ez a lényeg!) magas vérnyomással (fő tünet), fehérjevizeléssel, később esetleg görcsös-eszméletvesztéssel járó (legsúlyosabb forma=eclampszia) betegség. Gyakran észlelünk ödémát is, de az ödéma még nem toxémia.
használatos nevek még:
angolban (USA): preeclampsia-eclampsia
EPH gestosis (főleg németben, régebben)
változata még:
terhesség alatti átmeneti magas vérnyomás (enyhe forma)
ha a magas vérnyomás már a terhesség előtt is fennállt és a terhesség alatt súlyosbodott, akkor rárakodásos toxémiának (angol: superimposed preeclampsia) nevezik. Lehet még rárakodásos toxémia más betegségre is: vesebetegségek, cukorbetegség stb.
....
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!
Gyuri!
Gondban vagyok, 19. hétnél tartok a vérnymomásom eddig maradt 130/80 4x 1 Dopegyt mellett. a napokban viszont reggel este 155/70, 165/65 ilyen értékeket mérek. És ez nem jó ugye? Voltam dokinál akia zt mondta elég ez a 4 x Dopegyt...
melike77
 
 


Sziasztok!

Igértem, hogy még visszajelzek.

2005.03.26-án megszületett a kislányom, Jázmin. A szülés magzatvíz elfolyás miatt indult be. A vérnyomásom a szülés alatt (ami elég rövid volt) 140/100 volt, tehát a Brinaldix nem sokat segített.

Viszont ma is már csak 124/80-t mértem itthon, tehát úgy néz ki, hogy rendeződnek a dolgok.

Mindenkinek kitartást!

Csók,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Mel!
Én sem változtatnék még.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Kicsit megrémültem mert 148/78 lett a vérnyomásom tegnap reggel, aztán visszaesett 133/73ra és estére újra felment 145/81 re.

Árt ez a babámnak? a 36.hétben vagyunk írtam a dokimnak de hétvégézik Kép
Nem szedek semmit mert idáig nem volt gondom .
Tudok valamit temmi hogy ne menjen fel?

Előre is Köszönöm Titi
titti
 
 


Szia Titti!

Mivel igen előrehaladott állapotban vagy, ezért gyorsan írok pár sort. Amit most így hirtelen tenni tudsz az a következő:

Nyugalom!!! Próbláj nem rohangálni, nem csinálni semmit és pihenni. Tudom nem könnyű
Aztán tavaly aug 20 körül írogattunk néhányan olyan ötleteket, amik természetes módon képesek kicsit visszaszorítani a vérnyomás emelkedést bizonyos esetekben. Pl. kevesebb hús (főleg vörös húst ne),kevesebb só, semmi koffein, egy kis kálcium magnézium, kálium (banánban) szedése, evése. Ezek segíthetnek kicsit. Na meg persze a dokiddal beszélj. Lehet, hogy szükség lesz valami gyógyszerre is itt a végén, hogy nehogy nagyon felszökjön a vérnyomásod. De ez így nem tűnik még annyira vészesnek bár határon túl van (ugye 140/90 a határ) Egyébként régebben milyen értékeid voltak? Terhesség előtt, merthogy ez is számít.

Ja és még valami, amit kérdeztél. Egyelőre nem ártasz nagyon vészesen a babádnak. A gond azzal van, hogy ami a karodban 140/90 az a méhlepény környékén jóval magasabb nyomás, és azt egy idő után nem bírja a méhlepény és leválhat, vagy valami hasonló szörnyűség történhet. De a hallomásból tudott infok alapján az orvosok is úgy kb 170/100 felett szoktak idegesnek látszani. Kép Azaz, akkor kapják össze magukat, hogy most akkor valamit gyorsan kell csinálni. Tehát azért még nem kell egyből az ügyeletre szaladnod. Kép Pihenj, és reméljük egy hónapon belül megszületik az egészséges gyönyörű kisbabád. Kép

Panni
uran
 
 


Tegnap este óta milyen a vérnyomásod?

Magnézium tabletta.
Meg kéne nézni, van-e vizelet fehérje, az NST milyen.
én tök óvatos típus vagyok, bemennék a kórházba és megnézetném ezeket.
csicser
 
 


Titti???
csicser
 
 


Szia !
Arik vagytok hogy ilyen gyorsan írtatok, nem is gondoltam volna. Kép
Köszi.
szerencsére visszaállt 130/70 környékére.úgyhogy nem kellett a berohanni sehová. pihi, magnézium kálcium és NO PARA. azért belül bújkált a kisördög, holnap CTG + lehet hogy UH is bemegyek a Dokim magánrendelőjébe reggel.Akkor mindent megdumálunk hogy mi legyen,remélem nem kell befeküdni azért .
Kb 1 hónapja volt labor akkor minden ok volt semmi fehérje a vizeletben semmi gáz sehol.
Talán a meleg miatt, meg kicsit vizesedek is, remélem nem lesz toxaemia így a célban...

Köszi hogy írtatok Kép
Holnap du jelentkezem .
puszi Titi
titti
 
 


Titti!
Nyugi, ezek nem magasvérnyomás-ok, egy egy határérték semmi bajt nem okoz.
Helyesn teszed, ha orvosoddal konzultálsz, egy két napnak ilyenkor nincs jelentősége.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok,

Tegnap este még produkáltam egy 148/76 ot, egész fura hogy csak a systoles emelkedett meg. de 5perc múlva 145, aztán 140 re viszább vánszorgott.

Reggel CTG eredmény jó volt nézett a Doktornő vizeletben fehérjét nem volt Képszerencsére.
Azér írt fel Dopegyt erre a kb. két hétre, én azért nyugodtabban alszom így.
A magneB6 ot is szedjem ezerrel...
Röviden ennyi.

kinyílt a méhszájam 1 újjnyira és kezd szépen felpuhulni, remélem minden rendben lesz ahogy azért eddíg is volt... Kép

Azért még írok , hogy hol is tartunk.
Mindenesetre jó volt itt leírni, ha nem is oldotta meg, bennem oldotta a feszültséget.

Puszi mindenkinek Titi
titti
 
 


Visszaolvastam az archivban, jobb későn mint soha Kép

Panni , te szépen megszültél természetes módon Kép
Gratulálok Kép
az EDA az epidurál rövidítése?
Nálam nem merült fel a császár eddíg, vagy ez majd a szüléskor dől majd el?

Ez a Dopegyt tabletta egyébként már nem forradalmi új találmány, szedhetem 2 x1 et, nyugodtan... Kép

Előfordulhat hogy ígymarad a vérnyomásom?

Egyébként kicsit alacsony volt a terhesség megkezdése elött, kb 28. héten 120/70re állt be és most a 35. től 130/76ra emelkedett.

Olvastam Liv történetét, Kép hogy végül egészséges kisbabája lett.
Sokat kibírnak azért ott benn. Kép

Doktor Úr! ez a tablatta tényleg csak kb. 6 órát fed?
Akkor érdemes közvetlen lefekvés elött bevenni?

Titi
titti
 
 


Megint elfelejtettem valamit....

olvastam hogy semmi vízhajtó...a kamilla és a csalán tea kicsit az
akkor nem szabad innom?
reggel egy bögrével szoktam...eddíg.
titti
 
 


Kedves Gyuri!
az én vérnyomásom egy nap alatt rohant fel 220/120-ra, utolsó nap, mert nyilván megszülesztették a babámat.
(egész pontosan koraterhességben egyszer mértek 145/90-et)
késő délelőtt 145/95, 155/95, pihi, magnézium után ugyanez (délután 4 körül), orvosom berendelt a kórházba, ahová a 220/120 értékekkel érkeztem kb egy óra múlva az utolsó itthoni nyomimérés után (155/95 vagy ilyesmi)

Ez extrém sztori, vagy ilyen gyakran előfordul?
(igaz, utolsó héten 6 kilót "gyarapodtam" amit a saját sz*r mérlegemen nem lehetett látni, a kórházban döbbentem rá)
vizeletben fehérje nem volt, de a májam "megsérült" a történetben Kép

Tittinek:
nagyon szépen nyugisan megszültem a babát (a rettenetes vérnyomit lenyomták 150/100 körülire és nem lett császár Kép )

Kb két hét alatt rendeződött a vérnyomásom, (fél év alatt a májam ....)
csicser
 
 


Szia Titti!

Igen az EDA az epidurál rövidítése. Legalábbis én erre hallottam használni. Semmi baj nem volt szülés alatt a vérnyomásommal.
A dopegytnek mint régebben már megtudhattuk Gyuritól csak 4x1-es adagban van minnimum értelme, mert 6 órán keresztül hat. Ja és amennyire tudom elég régi gyógyszer, sokan szedték, így nyugodtan szedheted a babádnak nem ártasz vele.

Császár csak vész esetén merül fel, vagy ha téraránytalanság, rossz fekvés,... van. Magas vérnyomásnál nem feltétlenül adódik. Csak ha elszállnak nagyon az értékek.

A csalánról úgy tudom nem ajánlott, a kamilla szerintem mehet. De nem vaygok szakértője a témának.

Üdv

Panni
uran
 
 


Sziasztok,
Kép jó hírek.
Vízhajtókkal kapcsolatban:
CSak azért furcsállom a dolgot, mert nálam az ödéma jelentkezett elsőnek,
talán ettől ment fel a vérnyomásom.
Szóval ha nem csökkentem , sőt még a tabletta is vizesedést okoz akkor nem fog egyre feljebb menni?

A jobb kezemen az ujjaim kész vannak,még zsibbadnak is elég nehezen írok vele meg ilyenek..pedig próbálom tornáztatni, váltott vizes értorna...

Panni van a foto rólatok fenn?

Csicser, Kép hogy végül minden helyreállt!

Titi
titti
 
 


Szia Titti!

Nincsen fenn afotó. Kép Nem tartottam annyira fontosnak. Kép De ha nagyon szreetnél, akkor tudok küldeni. Kép

Panni
uran
 
 


Szia Panni, igen klassz lenne Kép
ide is küldheted,
zsirif@freemail.hu
puszi Kép
Titi

két nap után már kell hogy hasson a bogyó ugyi?
nem nagyon változott még Kép
titti
 
 


Titti!
a Dopegyt csak 6 órán át hat, ezért akezdő adagja min: 6x1/2 tbl. ha nem így szedes, a hatórás "szünetben" felmegy.
A vizesség=oedema szinte minden terhességben van, normálisnak tarható jelenség, de mivel a maga vérnyomásnak IS lehet előhirnöke helyes rendszeresen, min, hetente vérnyomást mérni. Mivel az oedema tünet, a vízhajtaó hatástalan (sőt néha ártalmas) Fentieknek megfelelően a kezelés soha sem vízhajtó, hanem ha kell vérnyomáscsökkető. Az oedema szülés után megszünik, a magas vérnyomás sajnos nem mindíg, de ilyenkor gyanus, hogy előbb is volt (csak nem mérték)

csicser!
Bizony van ilyen, ez a legveszélyesebb forma, szerencsére ritka.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok megint egy 24 órás ABPM -en hét a leletem nem olyan rossz szerintem az átlag 140/90 lett 4 alkalommal volt 155/80 a vérnyomásom mindez Dopegyt mellett 4*1 tabl. mégis adtak mellé egy Isoptin SR 120mg tablettát naponta 2* a tájékoztató nem túl jó benne. Gyuri mi a véleményed erről?
melike77
 
 


Szaisztok!Én még itt új vagyok és a segítségeteket szeretném kérni.6.ik gyermekemet várom a 14.ik hétben vagyok.Egy hete a védőnő 150/70-et mért majd elkűldött a nőgyógyászoz aki továbbirányított a háziorvoshoz.Kb egy óra telt el a vérnyomásmérés után és a háziorvos 120/80-at mért.Azt mondta ő igy erre nem adna gyógyszert inkább menjek le minden nap és mérjük ha kiugrik egyhéten többször a vérnyomásom akkor beállít gyógyszerre.Hát sajnos kiugrott kétszer is a héten 145/70 ill.150/80 ezért felírta a dopegytet napi egy szem reggel.Apszolúlt nem ismerem a gyógyszert mert az elöző terhességemnélis volt magas vérnyomásom de ott a 26.ik héten és az Isoptint szettem.De most azt nem lehet mert ez most csak a 14.ik hét.Nagyon bánt ez az egész nem ismerem a gyógyszert érdekelne hogy ez mennyire ártalmas a babának stb...Mgköszönném ha segítenétek
Üdv Lola

Kép
lola76
 
 


Szia Lola!

Ha van egy kis időd, akkor olvass vissza, mert rebgeteg infot találsz itt nálunk a dopgytről, olyanokat főleg, amit kedvenc orvosunk írt róla. A lényegét megpróbláom azért összefoglalni, mert gondolom az 5 gyerkőc mellett nem egyszerű ennyit olvasgatni. Kép

Tehát

régi gyógyszer, általában ezzel kezdik a kismamák kezelését terhesség alatt. Minden bizonnyal nem árt a babának. ha ártana, akkor már bizti tudnánk róla, mert annyian szedték már.

Másik, hogy mivel 6 órán keresztül hat, ezért annak majdnem hogy semmi értelme, hogy napi 1x vedd be. A min. adagja a napi 4x0,5 tabletta.

azt hiszem a lényeg ennyi, de mondom olvasgass vissza, rá is kereshetsz a dopegyt szóra, és akko könnyebb.

Panni (ja és én is ezt kaptam az előző terhességemnél, most egyelőre (lekopogom) nem kell)
uran
 
 


Kedves Gyuri!
köszönöm a válaszod.( Május 10 kedd - 18h 18-re)
Szted, ha még babát akarnék, mit kellene előtte tennem a biztonság érdekében?
(ez egy harmadik baba volt, az első kettővel nem volt ilyen gond)
nőgyógyász véleménye szülés utáni napon:
"semmi gond, a kérdés megoldódott" (semmi vizsgálat nem volt szülés után, még 1 vérnyomásmérés sem! A harmadik napon már zavartak is hazafelé!)

belgyógyász: miután talált egy máj ellenes ellenanyagot a véremben (AMA):
"az ellenanyagot a toxémia hozta ki (?) Időnként (évente) meg kell nézni. Minek egy 4.gyerek? (?)"

szóval?
kell erőszakosabbnak lennem? És ha igen, kinek az asztalát kell vernem vajon?

Lola: Panni (Uran) által említett kedvenc orvosunk = Gyuri Kép
csicser
 
 


Szia Lola!

Nem tudsz esetleg rokontól, ismerőstől, baráttól egy vérnyomásmérőt kölcsönkérni? Azzal tudnád nézni magadnak, s esetleg elkerülnéd azt a fajta stresszt, amit az vált ki, hogy menned kell az orvoshoz és tudod, hogy mérni fogják és hogy alacsonynak kellene lennie??? (Fehér köpeny- effektus...)

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Aszemenyei!
Az a gond hogy mikor előző terhességemnél is magas volt a vérnyomásom kaptam kölcsön egy digitális vérnyomásmérőt ami olyan szinten mutatott mást mint a rendes higanyos mérő hogy csak jól becsaptam magamKép.Azért bánt most jobban mint anno hogy magasabb a vérnyomásom mert még nagyon az elején vagyok.Bár remélem mint ahogy itt is sokan írják az orvosok a dopegytet adják tehát remélhetőleg nem lesz gond

Kép
lola76
 
 


igen!
ezt is akartam kérdezni!
Kedves Gyuri!
a magasvérnyomásról szóló szövegekben az áll, hogy még a hitelesített elektromos vérnyomásmérők sem alkalmasak a kismamák valós vérnyomásának mérésére. (alámérnek)
ez igaz?
MIért lehet a nőgyógyászati magánrendelőkben mégis elektromos?
és az igaz, hogy önátverés röviddel egymás után kétszer megmérni a kismama vérnyomását elektromossal, hátha "lejjebb megy " (lejjebb ment mindig)?
csicser
 
 


Melli!
Én a Dopegytet emelném 4x2-re és nem adnék béta blokkolót (isoptint) - szülész rendelte?

Lola!
napi 1 tbl Dopegyt hatástalan, ha ezzel rendben vagy - egy-egy magasabb érték nem baj! - akkor egyszerűen felesleges!

csicser!
Nem hallottam AMA-ról utánanézek (jó pap ..)

Az un. elektromos (nem árammal megy a mérés, csak felfujás) vérnyomásmérő (ha hitelesített) pontosabb mint a higanyos! Viszont: meg kell tanulni pontosan felhelyezni, és a mérési helyzetet: nyugalom, lógó kar, esetleg fekve, pontosan be kell tartani.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

A szülészeten rendelte el belgyógyász orvos, én nem tudom olyan nyegle volt, nem árt ez a babának?
Meli
melike77
 
 


Melli!
Tudomásom szerint nem árt, amiért nem szoktuk (szülészek) rendelni az azért van mert megnehezítheti a magzati ellenőrzést. Szerintem a terhességi magas vérnyomást szülésznek kell kezelni, ő ismeri(?) a szempontokat.
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: