Új privát üzeneted érkezett!

yuyu ügyi vagy!
Vendég
 


Sziasztok:)

Yuyu üdv közöttünk és gratulálok!!!

1 nap van csak közöttünk:)))

Én ma is kötögetek:)) meg tvzek és tornázom is egy kicsit, elég nyomi idő van ma odakint, nem sok kedvem van kimozdulni, viszont örömhír hogy a kedvesem hajnalra végre hazaér a nagy utazásból, így már nem leszünk olyan magányosak :wink:

Tegnap sütöttem egy kis finomságot: kefíres cseresznyés sütit, annyira finom lett, hogy most folyamatosan rájárok:)))

Ti mi jót terveztek mára? Boni remélem ma már nem dolgozol?!

Szép napot nektek!

sniky
 
 


hú lányok megint zabálás lesz nem tudom igy mi lesz velem,lecsót kívánok meg kipróbálom csinálok palizsánkrémet pirítóssal,nyami aztán forog a gyomrom :oops: néztétek már a kismama rucikat szerintem szörnyűek ami meg egy picit jól néz ki az horror árú,mondjuk nekünk könnyebb lesz mert tavasszal nyáron lesz pocakunk akkor meg könnyebb lesz :D

lanyané
 
 

 
 

Sniky légyszi tornázz egyett helyettemis :oops: nem merek bármi baja lenne a
makikáimnak megbolondulnék,viszont így meg hatalmas viziló leszek,megpróbálok azért egézsségesen enni meghát minden fontos tápanyagot megadni nekik.

lanyané
 
 


jól van lanyané:)) megpróbálok helyetted is tornázni:)

viszont a lecsó meg a padlizsánkrém nagyon jól hangzik, imádom mindkettőt, lehet, hogy vmelyik nap én is csinálok:))

tegnap fincsi krumplilevest főztem meg rántott karfiolt:) sütit mégsem ehetek egész nap:))

Még nem nézegettem a kismama rucikat, el sem tudom képzelni, hogy milyen horror áron lehetnek. Szerencsére két barátnőm is van, akik nemrég szültek és tartogatták nekem a rucikat:)

sniky
 
 


szerencséd van akkor ruhatéren,viszont nem tudom mit rontottam el a padlizsánkrémmel de olyan szar lett hogy kidobtam :oops: többet nem próbálkozok majd a sógornőmmel megcsináltatom :D a lecsó mellé még Apának csinálok sárgaborsófőzit mert nem tud rágni 4 napja szenved 2 fogát kiműtötték :cry: hm krumlileves nyami nem is tudom mikor ettem,Te hogy csinálod?

lanyané
 
 


Hogy csináltad a padlizsánkrémet, a párom abban nagyon tuti és én is csináltam már egy jó párszor.

A levest úgy csináltam, hogy összekockáztam a krumplit, 1-1 szál fehér- és sárgarépát, zeller- és pertezselyemlevelet, 1-1 paradicsomot, paprikát és egy fej vöröshagymát feltettem lassú tűzön főni sóval, borssal, pici vegetával, majorannával. Tejjel és tejföllel sűrítem (liszt, rántás nélkül, mert úgy hízlal) és pici pirospaprikával színezem, ízesítem:)

szegény férjednek jobbulást, az enyém is hasonló cipőben jár!

sniky
 
 


padlizsánkrém:

sütőben a rácsom megsütöd a padlizsánokat (3-4 hosszúkásabb fajtát), majd leszeded a héját és fakanál élével apróra "összecsapkodod"

1-2 tojássárgáját lassan kikeversz olajjal (majonéz) majd egy kisebb fej vöröshagymát apróra összevágsz, fontos, hogy ne legyen nagyon hagymás, mert akkor elveszi a padlizsán ízét. Összekevered a padlizsánnal pici sót teszel bele és kész.

extra: a majonézbe tehetsz egy csipetnyi mustárt, hogy pikánsabb legyen:)

sniky
 
 


Párodnak is a foga?elkeztem sütni a padlizsánt a sütőben majd mikor majdnem kész szabad lángnál kicsit megégettem fakanállal kikapartam a belét csináltam tojsárga+olaj=majonéz citromlé só bors aztán ment a kukába :oops: :oops: :oops:

lanyané
 
 


ja hagymát is raktam :oops: akkor nem tudom lehet túl megégettem attól volt olyan fura íze

lanyané
 
 


az lehet, viszont borsot sem szoktunk bele tenni, attól is lehet furcsa íze, a citromlé még talán okés, bár azt sem szoktunk belerakni...

én csak a sütőben sütöm, láng felett nem

de az is lehet, hogy csak a szemed kívánta, a gyomrod nem...;)

sniky
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy hétvégén nem jelentkeztem de tegnap délelőtt főztem délután moziban voltunka gyerekekkel. Ma meg szülinapoztunk anyuéknál.

Minden újat üdvözlök.

lanyane neked pedig megint gratula az ikrekhez. Én most csütörtökön voltam dokinál de nagyon nehezen találta meg a babát, de végül csak meg lett, 1 héttel kisebb mivel később fogant 1 héttel, tehát most kb 5 hetes lehetek. Majd 18-án megyek újra uh-ra akkor már remélhetőleg szívhang is lesz. Annyira izgulok. Mivel én nem nagyon vagyok rosszul. Egyik gyereknél sem volt sose semmi bajom.
remélem semmi gond nem lesz. Egyetlen kézzel fogható változás amit érzek az az hogy rettentően fájnak a melleim.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi1 nyugi, minden rendben lesz! :lol:

lanyané lehet nem is volt rossz, csak te most mást érzel! :wink:

Én am mézeskaláőcsházikót csináltam,...
Vendég
 


Én vettem a közértben kenőmájast, imádom, úgy megkívántam, aztán mikor beleharaptam a kenyérbe olyan undor fogott el, meg egész más ízt éreztem, nem is ettem meg. Pedig nem volt semmi baja. Úgy hogy lehet hogy tényleg csak mást éreztél.

boniko próbálok nem aggódni, de elég nehéz.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


nekem mondod? :wink:
Vendég
 


Gabi tényleg ne aggódj!(én is paramami vagyok)de rájöttem azzal csak ártok a magzatoknak ha idegeskedek,nyugtasd meg inkább hogy minden rendben.
Boni remélem jól vagy!
kenőmájas én is ettem ma nekem fini volt,most gyorsan összedobtam egy tejfölös gombalevest nyami.ma főztem ettem főztemettem :lol:

lanyané
 
 


lanyané köszi jól vagyunk! :lol:

hmm tejfölös gombaleves? ne főzzetek mán, éhenhalok :lol:
Vendég
 


Én holnap főzök gombalevest, meg rakott krumplit, de én nem tejfölösen szoktam a gombalevest

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Boni röpül a tányér leves :D :D
Most néztem milyen támogatások járnakhttp://209.85.129.104/search?q=cache:WAFzeoQgXSMJ:www.babazo.hu/bebi/20070515anyasagi.html+anyas%C3%A1gi+t%C3%A1mogat%C3%A1s&hl=hu&ct=clnk&cd=2&gl=hu&client=firefox-a

lanyané
 
 


komoly vagyok be akartam rakni hogy meg tudjátok nézni :oops:
szóval a httptől azt a hosszút bemásolja akit érdekel :lol: :oops: :D :lol: :oops:

lanyané
 
 


Sziasztok! Én ma családlátogatáson voltam, halászlé-ebéden :-)

Meg almáspitét sütöttem, most vettem ki a sötőből... remélem ehető lett ;-)

Tegnap meg babázni voltam egy barátnőmnél... jó volt arra gondolni, hogy hamarosan én is babázhatok :-))) Jajj, csak minden rendben menjen...

yuyu79
 
 


Yuyu!!!!!Minden rendben van!!!!halászlét kívánok már egy hete :lol:

lanyané
 
 


Sziazstok!

Ma nem leszek csak estefelé, mert tréningre megyek.a hátam közepére nem kívánom, félek, hogy leh...k valakit! :oops:
Vendég
 


Köszi a boztatást Lanyané!! :-))

Boniko, kitartás! ;-)

Mindenki jól van?

yuyu79
 
 


biztatást, természetesen :-))

yuyu79
 
 


Boni hányd le őket aztán többször nem hívnak :D :D :D
Yuyu :D :D :D
Fáj a torkom teázgatok

lanyané
 
 


Jó reggelt mindenkinek:)

Visszaolvasgattam, annyi finomságot főztetek, úgy érzem bármelyiket meg tudnám most enni.

Gabi, ne izgulj, én sem vagyok cudarul, inkább örüljünk neki. az hogy nem mászkálunk 5 percenként hányni még nem jelenti, hogy vmi baj lenne. Minden terhesség más és más.

Nekem a melleim fájnak de nagyon és néha émelyeg a gyomrom, de én örülök, ha így marad:) ez is bőven elég nekem

Lányok, tessék abbahagyni a parázást, azzal tényleg nem haszálunk se magunknak se a babának.

Emlékezzetek, a gondolatoknak építő ereje van, amitől félünk, azt könnyen magunkhoz vonzzuk, tehát....:))

csak nyugodtan és mosolygósan:)))) minden rendben lesz...

Na:)

Szegény Boni, kitartást neked a mai napra, kívánom, hogy a lehető legkevesebb rókával legyen dolgod!

lanyané, prbáltad a tantum verde cukorkát? Isteni torokfájásra, gyulladácsökkentő, fertőtlenítő, pikk-pakk rendbejössz tőle:)

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

sniky
 
 


Sziasztok lányok!

Én hétvégén nem voltam, mert szülőlátogatáson voltunk.
Olyan nehéz volt megállni, hogy ne mondjam el nekik a jó hírt:)
De már csak néhány hét:)

Anyósomnál én húslevessel ettem úgy tele magam... :lol: :lol:

Tegnap pedig rakottkrumplit csináltunk közösen a párommal.

Lányok...nekem lenne pár nem főzéssel kapcsolatos, ámbátor mostanra aktuálissá váló problémám.

Mi a helyzet a hajfestéssel? Műkörömmel, szoláriummal? Ezeket mind el kell felejteni? Eléggé ellentmondásos dolgokat találtam erről interneten.

Nektek mi a tapasztalatotok, mit hallottatok ezekről?

pöttömpanni
 
 


Megint beleszólok! :oops: :lol:

Én úgy hallottam, hogy szolárium semmiképp nem ajánlott, műkörömről nincs infóm, viszont a hajfestésről ellentétes véleményeket olvastam több fórumon is. Az biztos, hogy ha árt akkor az, hogy belélegzed a vegyszereket, de van aki azt mondja, hogy csak meg kell kérni a fodrászt, hogy szellőztessen. Magánvélemény: én azért ha sikerül a babu, inkább nem festetem, vagy otthon hennával, az természetes. (csak az ősz szálakat szégyellem, mert fiatal vagyok, de örököltem, mindenki nálunk korán őszül) Már növesztem is le, ami eddig volt ( melír) Gondolom a műkörömnél is a szagok okoznak problémát. (van aki terhesen szobát fest... :roll: , akkor ? ) Mindenesetre a 13 hétig szerintem jobb óvatosnak lenni! Vigyázzatok magatokra! :wink: Nemsokára kiderül, hogy csatlakozhatok e hozzátok. Ha most nem sikerül, akkor majd nyitok egy szeptemberi topicot remélem! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Barátnőm festette végig a haját a terhessége alatt, semmi bajt nem okozott, a lényeg, hogy jól szellőztethető legyen a helyiség.

Egyébként én pont tegnap festettem hajat (magamnak) ezzel az új Loreal Cream Gloss nevű izével:) és nagyon jó, tudom ajánlani bárkinek, ammóniamentes, és nem képződnek büdös gázok közben, hanem kifejezetten jóillatú (enyhén gyümölcsös)

A szoliról én is azt hallottam, hogy nem nagyon ajánlott, bár barátnőm oda is járt 1-2 hetente egyszer. Mindenesetre én azt szerintem kihagyom. Műkörömről nem hallottam semmit...

sniky
 
 


Sziasztok

Szolárium nem tesz jót. Hajfestésre a fodrászom azt mondta hogy lehet, ő ott a loreálnalk a spéci hajfestékét használja, de én nem kockáztatok. Szerintem a műköröm mehet, az nem annyira büdi. Arról
nem fogok lemondani

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Köszi szépen a véleményeket.

Szoliról könnyű szívvel lemondok, az anyajegyek miatt amúgy sem kellene :oops:

Festésről amúgy én is azt hallottam, hogy jól szellőző helyiségben lehet...szóval fel is hívom a fodrászt.

Azzal a loreal nem ammóniás tartós szinezővel én megjártam, mert barna volt ráírva és fekete lett tőle a hajam :cry:

Műköröm pedig ha nem porcelánból csinálják nem káros. Szerintem.

Milyen igazságtalan, hogy nekünk mindenről le kell mondanunk, szenvedünk, a pasik meg semmit nem "csinálnak" ez alatt a 9 hónap alatt :evil:

pöttömpanni
 
 


szia pöttömpanni:)

sajnálom, hogy nem jött be neked a festék, én kékesfeketét vettem és az tuti lett.

Annyit hallottam még a hajfestésről, hogy mivel ilyenkor mindenre kicsit "másképp" reagálunk, elképzelhető, hogy a hajfestés nem a kívánt színt eredményezi, erre azért nem árt felkészülni.

Gondolom ezt arra érthetik, hogy nem lesz olyan tartós, intenzív a színe, esetleg más árnyalatot kap az ember mint ami a dobozon van.

Egyébként barnával egyszer már én is megjártam, szinte fekete lett tőle a hajam....

sniky
 
 


Képzeljétek, pénteken nem bírtam, és mégis vettem egy utónévkönyvet :oops:

Egyik könyvesboltból rohangáltam a másikba, annyira nem lehetett kapni....ennyi kisbaba készülődne erre a világra? :D

Végül csak a ladó félét kaptam, de az meg 1998-as...de azóta meg változtak a nevek,nem?

De így is találtam egy nagyon édes fiúnevet, ami a páromnak is egyből tetszett. Noel...jaj én ebbe beleszerettem :lol:

Niki!

Hát néztek a kollégák, amikor fekete hajjal bejöttem...démoni voltam :lol:

pöttömpanni
 
 


:)))) én se bírtam sokáig, egyénként én az Alexandrában vettem: Utónévlexikon címmel

Nagyon édes név a Noel:))) nagyon tetszik!!!

Én még elég hadilábon állok a fiúnevekkel, sokkal kevesebb van ami tetszik, mint lánynévből... Na de nem kell még kapkodnunk úgyse:))


abból a szempontból macerás a fekete, hogy nehezen lehet megszabadulni tőle, ha az ember változtatni akar rajta... nekem már egyszer volt 18 évesen kb. 2 évig, de közel egy 3/4 évbe telt, amíg le tudták szedni a hajamról...

sniky
 
 


Na mi van csajok, csak én vagyok itt egyedül szöszi? :P
Nekem még mindig semmi bajom, kicsit fura érzés, mert gyakorlatilag minden ugyanúgy van, mint előtte. Egyébként áttértem elevitről gravidára és tényleg jobb.
Viszont a semmittevéstől egy kissé ki vagyok készülve, pedig a hétvégén a Balatonnál voltunk és sétáltam szombaton és vasárnap is egy nagyot, de meg sem kottyant. Sikerült holnapra szabit kivennem és úgy döntöttem, hogy elmegyek úszni. Mi bajom lehet?
Nekem melírozva van a hajam és amikor legutóbb voltam, akkor már megvolt a kis magzatom, csak nem tudtam róla. Remélem semmit nem érzékelt az egészből. Legközelebb csak 3 hónap múlva kell mennem.

szuszu
 
 


Hellóka hú micsoda értekezés van én éppen Műkörmös vagyok :D a köeöm abszolút maradhat ha ZSELÉS,a porcelánt amúgy sem ajánlom mert egy idő után kiszívja akörömből a keratint amitől kemény erőss,Tippeset se ajánlom mert az már gagyi a legkorszerűbb,legtermészetesebb és abszolút a legmasszívabb legtartósabb az épített zselé én tegnap csináltam magamnak gyönyörű hosszú körmöket mert lassan csak a miniatűr lekerekített francia lesz hoyg meg ne karmoljam a Makikat.Szoliról sajna én is lemondtam de már kezdem szokni,hajfestéssel szerintem óvatosan mert az anyagok a fejbőrön keresztül is bejutnak a szervezetbe,hajszínezőből pedíg mindíg az eggyel világosabbat válasszátok,a hennás a legjobb csak kevés helyen kapni.

lanyané
 
 


Nekem még van az elevitből, az megvárom míg elfogy, aztán én is kipróbálom...

Jaj lányok!!!

Most volt itt a kolléganőm, aki 2 hónapja szült, és behozta a pici lánykát :D
Hát babusgattam egy csomót...annyira jó volt...olyan finom illata volt...hmmm...
Remélem tényleg anya leszek mostmár!!!

pöttömpanni
 
 


Jó reggelt!

Jó kis vita, de lanyané lezárta!

Druszám a Noel név vlt az első olyan fiúnév, ami Nekem is tetszett, de párom megvétózta :shock: én meg azt vétóztam meg, hogy megvétózta!

:lol:

Mindenkienk csodálatos napot, ma is tréning!

Tegnapő este olyan mensiszerű hasfájásom volt, hoyg bevettem 2 magneb6ot, és lefeküdtem. remélem ma nem lesz ilyen, tudom, hoyg norműális a méhnövekedése miatt, de oloyan parás! :oops:
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek! Ismét egy új nap :-) Már csak 1 hét, és megyek dokihoz.. Hogy vagytok? Minden rendben?

yuyu79
 
 


Sziasztok, jó reggelt lányok!

Basszus hihetetlen éjszakám volt.

Már késő délután iszonyatos fejfájásom volt...de persze nem vettem be semmi bogyót.
Mire hazaértünk már minden bajom volt, de nagy nehezen elaludtam.
Éjjel pedig arra ébredtem, hogy még mindig görcsöl, és a hányingerem is fokozódik...két keksz, gondoltam az segít...
Egy fenét...vezettem egyet a kerámia kamiont :cry:
Ez volt az első alkalom, hogy találkoztam rókakomával. Kicsit jobb lett a gyomrom, ettem néhány falatot...erre az egész megismétlődött. Közben persze hol melegem volt, hol rázott a hideg.
Szegény párom meg nem tudta hogy segítsen...

Reggel is iszonyat émelygés...jaj, én azt hittem, hogy nem lesznek ezek a rosszullétek:(

pöttömpanni
 
 


Sziasztok lányok:)

Lassan én is csatlakozom a rosszullevőkhöz, bár én még elkerültem rókakomát, egyelőre.

Viszont liftezik a gyomrom reggel óta és úgy szédelgek, hogy azt érzem bármelyik percben ájulás lesz belőle.... hát ez nem semmi, szívesen megspóroltam volna ezt az érzést:( na és még felfájás is üldöz a tetejébe....

sniky
 
 


Jobullást kívánok Nektek! Én egyelőre jól vagyok, kiváncsi vagyok, rajtam mikor törnek ki a rosszullétek ;-)

yuyu79
 
 


Én azt olvastam nemrégiben az egyik várandósoknak szóló könyvben, hogy a 6. hét környékén fokozódhatnak a rosszullétek.
Hát...jelentem...nálam ez bejött :roll:

pöttömpanni
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, én is csatlakoznék...:-) Egy hete gyanakodtam már, tegnap csináltam meg a tesztet : pozitív lett. Ma megyek a doktor bácsihoz... Első baba, úgyhogy túl sok tapasztalatom nincs...de segíthettek :-)
k-vero
 
 


k-vero, üdv és gratulálok!! :-)

yuyu79
 
 


Szia Vero, üdv a csapatban!

Örömökkel teli babavárást kívánok!

pöttömpanni
 
 


Köszönöm :-)!
remélem minden rendben van, kicsit izgulok, mit mond a Doktorom...
Kép
k-vero
 
 


k-vero, a 3 hetet honnan számolod? A fogantatástól? Nem korai még orvoshoz menni?

Nem kötekedni akarok, csak én úgy gondoltam, ha korán megyek, nem sok minden fog látszani..

yuyu79
 
 


Egyébként még senki sem tudja- ti vagytok az elsők...
még nem találtam ki, hogy hogy mondjam meg a páromnak... azt hiszem, megvárom a karácsonyt, mert ezt a babát az angyalok hozták...:-)
Ti hogy mondtátok meg?
k-vero
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: