Új privát üzeneted érkezett!

Köszi az érdeklődést, lányok!
Tegnap már azért nem írtam, mert 18-ra voltam bejelentkezve, de este 9 volt, mire egyáltalán bekerültem... Én voltam aznap az utolsó, pedig a doki (elvileg) 8-ig rendel, szóval tudhatnak valamit, hogy hat után már nem írtak be senkit rendelésre...
Szóval volt fél 11, mire hazaküzdöttem magam, akkor meg már csak bedőltem az ágyba.
Hát, érdekes volt. Nem vizsgált meg, azt mondta, várjuk meg az első menzeszt, nem szeretne ilyen korai állapotban a műtét után bolygatni. És természetesen ragaszkodik a három hónaphoz. Sajna nem jutott épp akkor eszembe a "de ha úgy nézzük, szuper-teszt nélkül csak három napot késett volna a menzeszem"-duma, úgyhogy hiába minden:(
Persze nekem is azt mondta, hogy ennyi időre ne szedjek fogamzásgátlót, hanem védekezzünk természetes úton, és ha becsúszik a baba, az sem egetverő baj, de hogy egy sérült méhnyálkahártyára bízni nem túl szerencsés dolog az újabb terhességet.
Hát az igaz, hogy semmi értelme siettetni, ha aztán a vége megint csak egy korai vetélés lesz... De biztos, hogy nem fogunk augusztusig várni.
Igazándiból, ha visszamegyek az első mensi után, akkor majd újra jól körüljárom vele ezt a témát, hiszen akkor megvizsgál, méhszáj, nyálkahártya, stb, szóval akkor már nem csak az elvei, hanem a láttottak alapján dönt. Remélem.
Most csak azon a lehetséges világon gondolkozom, ahol nem tesztelek, nem tudom, hogy terhes voltam, nem műtenek, és a következő hónapban már terhes is leszek...:)
Féltem, hogy leharapja a fejem, mert általában az orvosok szeretik megvárni, hogy hátha természetes úton rendeződik a dolog, és hogy nem lesz-e "mérges" az elsietett műtét miatt, de nem így történt. Azt mondta, ilyen korai terhességnél, ahol fennáll egy kisebb szövetdarab bennmaradása, ő is így tett volna.
Most már csak azt nem értjük, hogy miért nem készítettek szövettant a műtét után (nekem eszembe sem volt, hogy rákérdezzek akkor, hiszen nekem azért ez még nem rutinműtét...)
Ennyi.
Most megpróbálok majd jövő hónaptól védekezni valahogy, de tartok tőle, hogy csak egy bizonytalan "nem"-re fogja futni:D:D:D
nemlajos
 
 


Sziasztok!

A 2007-ről lemaradtunk, de 2008-ban tuti szülünk topik lakója voltam egy idejig. Sajnos lecsúsztam a 2008-ról is, ezért gondoltam bepofátlankodnék ide közétek, ha nem baj. :)

Rólam annyi, hogy 2007. ápr.-ban volt egy missed ab-m műtéttel, az a terhesség 3 hónap alatt jött össze, nagyon vártuk mert első baba lett volna. Hagytunk 2 hó szünetet, azóta próbálkozunk, (leszámítva egy 3 hónapnyi kényszerszünetet) de még semmi. Most már nagyon remélem, hogy nem kell sokáig várni.

Kép
kislibus
 
 


Nemlajos:hát ez érdekes de a lényeg hogy jól vagy :) és ha húzos is lesz a három hónap de szerintem is várjál de lergalább a minimum egy hónapot harivera is úgy lett terhes ha jól emlékszem hogy a vetélés után nem jött meg neki és egyből babás lett :):):)

kislibus : üdv közöttünk persze hogy nem baj ha jössz közénk és mielőbbi babásodást :)

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Sziasztok!

Kislibus! üdv köztünk! Mielöbbi zuebrásodást neked!!!! Amugy én is voltam lakoja a 2007-ről 2008-ra, de én is lemaradtam róla! De remélem majd MOst jön el a mi idönk is! Meg remélem mindazopké akik mostanra várják!!!! :P :D :wink: :D :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jó reggelt!

Fél ötkor jött a kisebbik, hogy cicizni szeretne!! :shock: :lol:
Majd felkiabálta a nagyobbik fiamat! :shock: :lol:
Persze ők azóta vissza aludtak, csak nekem nem megy!

Nemlajos!
És azon a véleményen vagyok, hogy min.egy hót várjatok, de utánna ha ugy érzed szerintem vágjatok bele!
Sok sikert!

Kislibus!

Üdv. itt!
Sajnálom hogy az első babátok elment, de reméljük hamarosan megint kismama leszel!

Lányok!
Ti szoktatok a ciklus végén tesztelni? Még mielőtt meg kéne jönnie? Mennyivel? És van értelme?

Nem tudom, de szerintem mi elszalasztottuk ezt a hónapot. :cry: :cry: :cry:
Az a bizonyos"megfog jönni" érzés, amit Catherine is említett, nekem a hét elejétől csütörtökig tartott. Bár még csa ma vagyok a 16. napon!
Na mindegy! Reméljük csal a megérzésem!

Már annyira várom a topic első zebrás tesztjét!
Sziasztok!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Nemlajos!

És azon a véleményen=ÉN IS azon a véleményen!! :oops: :oops:
bocsi

Kép Kép Kép
asiye
 
 


sziasztok!

kislibus, üdv Neked!

na megvolt a kirándulás...rákvörösen jöttem haza...kicsi Párom azóta hűségesen kenegeti a hátam...

Én is szoktam érezni, hogy épp a közepén vagyok...kisebb szurkálás, enyhe görcsök...illetve olyankor nyákos-folyásos valami is távozik,nekem 2-3 nap...

Kép
arwen***
 
 


Sziasztok!
Sikerült bejutnom a Babanetbe!!! A gépen tökölődik velem, folyton kivág és nem tölti be az oldalt, De az msn-em megy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ki érti ezt???
Én szombaton suliban voltam, aztán ma meg pihiztem egész nap :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Azt hiszem,most ledőlök egy kicsit, mert nagyon álmos vagyok és hányingerem van :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nemlajos!
Szerintem is elég egy hónapot várni, ha a dokid azt mondja legközelebb, hogy rendben vagy. Egy másik topicos ismerősnél ugyanez volt.... sajnos nála is meg kellett szakítani a terhességet.... és a következő ciklusban terhes maradt..... most van kb. 8-9. hét körül :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kislibus!
Sziaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást, remélem én is, hogy a 2008 babásodás, a 2009 meg szülés tekintetében a mi évünk lesz!

A ciklus közepét én is mindíg tudom, be is hülyülök, hogy jaj most kell összebújni, hogy baba legyen, persze ez a múdszer a vetélés úta nem működik és hiába fogadom meg minden hónap elején, hogy most nem fogok behülyülni, a tudatom nincs hatással önmagára... Pedig kéne már valami tuti ötlet erre. Lehet azt kéne magamnak mondogatni, hogy nem akarok gyereket.... nem akarok gyereket....

:roll:

Kép
kislibus
 
 


Jó reggelt!
Én megint kukorékolok. Nem tudok továbbaludni, még hétvégén sem.

Nem csodálom, hogy belehülyülsz...ahogy látom, már egy ideje próbálkoztok...ne add fel...nem tudom, talán lelkileg kéne megbeszélned ezt önmagaddal...a másik oldalát nézni a dolognak...mármint hogy egy újabb hónap a szerelmes összebújásokra, romantikára, pihenésre. Bár gondolom, ez minden hónappal egyre nehezebb...

Az önmagaddal való beszélgetés mindig jól jön viszont...vezetsz naplót? mert ha kiírod magadból, már jobb egy kicsit....

Kép
arwen***
 
 


Arwen! Naplót nem vezetek (nincsen időm rá) hanem ha ki vagyok bukva, akkor irok levelet. Magamnak, vagy épp senkinek, csak irok. Magammal ezt a romantika-összebújás-pihenés dolgot meg nem tudom megbeszélni, mert ilyen nagyon ritka. Sok a dolgom, feszít a munkám, és a családot is állandóan mi látogatjuk, ők nem jönnek hozzánk, igy aztán nincs egy nyugodalmas hétvégénk, ha meg esetleg mégis volna, a párom leül GTA-zni, meg a macskát szekálja.... Alig várom, hogy meglegyen a házunk, mert egy sor gond megoldódik akkor.

Igazság szerint többször is volt má, hogy elmentünk kikacsolni, de akkor se lettem terhes, úgyhogy tényleg nem tudom már mi fog segíteni, csak reménykedni tudok, hogy előbb-utóbb úgyis bekövetkezik.

Ti mióta próbálkoztok???

Kép
kislibus
 
 


Szia kislibus!
Amikor ilyen kitartó küzdelmekről olvasok, elszégyellem magam, hogy ennyire türelmetlen vagyok... :cry:
nemlajos
 
 


Sziasztok!

Kislibus! Én is ismerem ezt az érzés a behülyülésről! Én is minden hónapnak igy állok neki! de valahogy nem megy! Szóval teljesen eggyet értek veled!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Visszatértem. 8)
Jó volt a hétvége a nagyszülőknél, csak egy kicsit fárasztó. :roll:

Nócika!

Nekem nem szokott vészes lenni a görcsölés amikor megjön. Gyógyszert sem kell bevennem soha. Érzem és kész. Hó közepén pedig még enyhébben, de akkor is érzek valamit. Bár kezdem azt hinni, hogy nem pé-ről van szó, mert csütörtökön és hétfőn is éreztem, a hőm viszont nem változik. 36.5-36,6°C. Akkor most mi van? :?: :?: :?:

Nemlajos!

Már én is rájöttem, hogy lehet, hogy jobb az édes tudatlanság, és nem kell elvégezni a tesztet olyan korán. Várjni kell min. 3-4 napot miután kimaradt. (Mondjuk nekem nem is nagyon mutatta ki először...)
Szerintem hagyjátok ki ezt a hónapot, aztán bízzátok magatokat a ...-ra. (Pontozott rész kívánság szerint kiegészíthető. :) )

Kislibus!

Üdv itt!
Orvosnál voltatok már? Nem talált semmit?
Mert akkor lehet, hogy kellene egy kis időt szakítani jógára, vagy meditációra, ami kizökkent a mindennapokból! A stressz tuti nem használ a babásodásnak!
Bár van olyan ismerősöm is aki akkor esett teherbe, amikor már feladták és bejelentkeztek a lombik programra. :)


Nálam egyébként 1-2 hónapja jelentkezik ez a "hónap közepé behülyülök" jelenség. Lehet, hogy ez a gond. Amikor Benit akartuk nem görcsöltem ennyit. Hagytam, hogy minden menjen a maga útján, nem elmélkedtem, nem fórumoztam...
De most is sikerül!
Vendég
 


Sziasztok!

Teljesen kihal a topic?
Vagy mindenki a ciklus végét várja?
Vendég
 


szerintem a második :):):):) én most vagyok pé közelében vagyis nem jó a vonalzó de azért nem cserélem le most van tojásfehérjés nyákom szóval tegnap este elkaptam apát persze nem volt ellenére :) :oops: :oops: szerintem a mai napot sem hagyjuk ki meg talán a holnapot sem remélem összejön tesó baba:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Én is vagyok ám! Én köszi jól vagyok! Tegnap voltam az ÚJ dokibácsikámnál! nagyon kis szimpi kis öregemberke! rögtön el is küldött Vérvételre meg vízeletre ugyhogy holnap reggel írány mind a kettőt elintézni és kb keddre lesz meg az eredmény!!! Szoval most kezdem azt hinni, hogy sinen vagyok mint József Attila!! :D :P :wink: Jaj lányok én ugy izgulok mint egy kis ovodás aki elösször megy oviba!! nem is nagyon tudok aludni! Tiszta izgalomba vagyok! ja és a páromat is már beutalta az urologiára! Lesz egy kis puding vizsgálat mást nem tudom, hogy szoktak e csinálni! Tényleg Szoktak????? Lehet, hogy mopst már tényleg hamarosan anyuci leszek???? Tényleg közeledik az én idöm???? :wink: :wink: :D :P :lol: :D :) :P :wink: :roll: :roll: :wink: :?: :wink: :?: :!:
--------------------------------------------------------------------------------

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jaj És nehogy ilyen jusson az eszetekbe! Mig mi élünk és virulunk nem halhat ki a topik!!! csak apával jár szerintem mindenki pudingolni!!!! hihihihihi hehehehehehehehehehe :wink: :roll:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Mónika!

Hajrá! Csak élvezzetek ki minden percet Apával! :D Aztán majd szólj, hogy mi lett az eredmény!

Nócika!

Szerintem ha úgy érzed, akkor itt van a Te időd! Az már fél siker, ha megbízol a dokiban! Hidd el, már hamarosan jön a baba!
Vendég
 


Nocika: akkor apára fel és lehet a jövő hónap a tietek lesz :):):): és igen a topik nem halhjat ki hiszen mi mindannyian babásak leszünk 2009-ben

nika70
Salgótarján
 
 


Az még hadján, hogy babásak leszünk! de milyen iszonyuan boldogok!

Tényleg! Szavazzunk! Szerintetek ki lesz a mi kis topikunk ELSŐ Babása? Kinek lesz elösször zebracsíkos tesztje??????
Én nem tudom miért de én Catherinára gondolok!

Amugy nagyon köszi a biztatást!

Kionél milyen idő van?? itt nagyon rossz! Esik fúj dörög meg villámlik!!! FÉLEK!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :twisted:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Itt pár órája dörög néha, de semmi jele az esőnek.
Hacsak az nem, hogy a "fiacskám", nem aludt egy percet sem ma napközben. Pedig lassan 3 órája próbálkozom vele. De azt hiszem ennyi elég is mára. Felmegyek és kiveszem az ágyból.

Egyébként délelőtt rekkenő hőség volt. Kint voltunk az udvaron a szomszédokkal és a gyerekek játszottak. Van egy kislány, aki 1 hónappal idősebb Beninél, és egy fiú, aki decemberben volt 4 éves. A harmadik pedig szintén decemberben érkezik.
De Beni és Emily imádják egymást. Szerelem 2 évesen! :D Ma együtt tologattak egy játék babakocsit. Egyik az egyik oldalon fogta a másik a másikon. És búcsúzásnál egymás szájára adtak puszit. (Remélem véletlenül. :roll: ) Olyan édesek voltak!

Nócika remélem igazad lesz a + teszttel! Kb. két-három hét múlva meglátjuk! De aki előbb tesztel, az előzhet! :P
Vendég
 


Nócika!

A vihartól ne félj! :!: :!: :!:
Szerintem gyönyörű! Nézd azt inkább, hogy egy villám milyen változatos, szerteágazó tud lenni!
Neked úgysem lehet semmi bajod, ha lakásban vagy.
Vendég
 


Igen-igen szép a vihar! csak az jut eszembe, ilyenkor hogy nincs a háztetön villámelherító! Na és ettől félek! Mondjuk valaki azt mondja, hogy addig jó mert igy nem vonza ide a villámot! Szoval valahogy nem tudom élvezni! Dehátr mindennek meg van a maga szépsége! :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Nemlajos! Ugyan ez még nem hoszú próbélkozás! Ismerek olyat, akinek 14 év után spontán sikerült!!!

Catherine! Dokihoz nem mentünk, mert voltam már terhes és ugy hiszem sikerülni fog újra magától, meg aztán hivatalosan az a meddő, akiknél kétévi védekezés nélküli rendszeres hézasélet ellenére sem következik be terhesség. A jóga jó ötlet épp most csak időm nincs rá, de amint lesz kipróbálom, mert azt pocival is lehet csinálni!! :D
Meked van már csemetéd???

Nóci! Én inkább intenzíven drukkolok mindenkinek (természetesen magamnak is) . :D

Kép
kislibus
 
 


Kislibus!


A kisfiam (Benjámin) április 25-én volt 2 éves. Ő 4 hónap után sikerült. De nagyon jól sikerült! :D :D :D
Most ez a 4. hónap próbálkozás. Remélem most is sikerül.
Én csak azt tudom, hogy a stressz nem kedvez a babáknak. Sem a fogantatásnak, sem a pocakban. Erre figyelj nagyon oda szerintem.
Nekem elég stresszes volt a munkám, és Beni akkor "jött össze" amikor három napos külső tréning után hazatértem a páromhoz. Az kitünő kikapcsolódás volt. (Ő addig a barátaival bulizott és csak telefonon beszéltünk naponta 4-5-ször.)
Az orvos szó nélkül kiírt táppénzre amikor megtudta hol dolgozom, hogy az elején ne legyen semmi baj a stressz miatt. (Később más oka lett annak, hogy veszélyeztetett terhes lettem.)

Szóval szerintem a legfontosabb a stressz legyőzése, aztán jön a baba!
Vendég
 


Sziasztok!

Kezdek megnyugodni. Tegnap 36,8, ma pedig 37°C volt a hőm. Megy fel ahogy kell. :D Remélem most már így is marad jó pár hétig (hónapig).
Vendég
 


na catherin:) talán tényleg te leszel az első ?:):):):)

én is azt mondom hogy kb két három hét múlva kiderűl babás vagyok e vagy sem :) mi mindent megtettünk apával:) a vonalzó szerinti pé-kor is együtt voltunk meg most is mikor én érzem hogy a méhnyákom tojásfehérjés szóval szerintem nem egy hete hanem most van pém :):):) na rajtunk nem múlik :):):):):kb két három hét és kiderűl :):):) vagy beborul :)

nika70
Salgótarján
 
 


Catherin pont most nézem hogy kisfiad akkor született mikor gergő fogant :):) legalábbis szerintem akkor fogant :) :oops: :oops:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok lányok! Szép napot mindenkinek!
Én most értem haza nemrég Pestről! Ma megvolt a nagy vérvétel. Kb bő 1 hét mulva lesz meg az eredmény, a párom meg ma megy urulogushoz délután! É npersze, hogy elkisérem! Szoval megint egy hangya lépéssel elörébb érzem magam!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Mónika!

Az egy nagyon jó nap volt! :D

Nócika!

Remélem az derül ki, hogy minden rendben van és már csak egy kis türelem kell a babához! :wink:

Megyek, megpróbálom lefektetni Benit. Talán ma alszik is! :roll:
Vendég
 


Szia Catherina! Igen én is nagyon remélem! Ugy hogy hamarosan indulok is a vonathoz, mert Pesten talizok az én kis macikkámmal mert megyunk a dokibácsihoz! Majd este jelentkezem, hogy mi volt!

Mindenkinek további szép napot Puszi mindenkinek :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika mennek a drukkok :):):)

cat: igen az egy nagyon jó nap volt :):):)
Ugye nem baj hogy röviditem a neved? de ha igen szólj nyugodtan :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nócika!

Szorítok Nektek! Várom az eredményeket!

Mónika!

Nyugodtan rövidíts! :) Legalább a nevem legyen kicsi, ha én nem. :D
Ráadásul volt régen egy pasim aki szintén hasonlóan rövíditette a nevem. (Kat) :wink:

Többiek?
Vendég
 


Azt el is felejtettem, hogy Beni csak öt előtt tíz perccel aludt el. :x Ráadásul amikor egyedül hagytam a szobájában, hogy aludjon végre, arra tértem vissza, hogy teljesen levetkőzött. De szó szerint. Még a pelenkát is levette magáról... :shock:
Vendég
 


Catherine! Lehet, hogy melege volt.. :lol: Vagy bekakilt és nem akarta magén a pelust???

Mi is megteszünk minden tőlünk telhetőt a napokban, bár nem tudom mikor van pontosan pém. Most nem mérek.

Szép volt ma is az idő, a hétvégére is ilyet szeretnék, mert visszük keresztlányunkat és öcsikémet vidámparkba, ahhoz meg jó idő kell :)

Kép
kislibus
 
 


Cat: az avatarod szerint nem vagy nagy darab ne mondjál már iylet :):):):) meg szerintem kedves ez a név :) a páromnak is volt egy ismerőse akit ketnek hívott :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Voltunk párocskámmal a dokibácsinál! Holnap lesz eredménye a puding vizsgálatnak! Szoval holnap bölcsebb leszek! De azt ajánlotta a doki a párocskámnak, hogy a jó meleg vízet kerülje a fürdéshez! Csóri párom, imád a forro vízben orákig ázni! Hát ez van! Remélem tél elött sikerül a babó és akkor télen áztathatja meló után a kis pöcsikéjét a jó meleg vízecskében!! hihihihihihihihihihihihi :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
A forró víz valóban nem kedvez a kiskatonáknak! Inkább zuhanyozzon szerintem! :wink:
Majd írj az eredményről!

Mónika!
Az avatarom egész jó. Nagyon jól tudok úgy képet szerkeszteni, hogy az előnyösebb oldala látszódjon az embereknek! :D 8)
De hidd el, nagyon sok fölösleges kiló van rajtam. Már akkor is volt amikor Benivel terhes lettem. A terhesség alatt csak 9 kilót híztam, és az kb. 2 hét alatt majdnem teljesen le is ment (-7kg), de a szoptatás alatt feljött vagy 15 kg. Most az előző terhességemhez képest is 10 kg pluszban vagyok. :(

Kislibus!
Nem hiszem, hogy melege lett volna tegnap Beninek! Egyszerűen csak úgy döntött, hogy jó móka. :roll: Kaki sem volt, és szerencsére pisi sem az ágyban. Ennek azért nagyon örültem.
Kicsit öntörvényű tud lenni a gyerekem.


Szerintetek jelent valamit, hogy a 3. DPO-n enyhe "mindjártmegjön" érzésem van? Tegnap este is éreztem. Pém nem lehet mert a hőm ma reggel is 37,1°C volt, és hát az ugye elméletileg 13-án volt esedékes.
Vendég
 


Két kép (ha érdekel valakit) a hétfői szilvásváradi kirándulásról.
Szalajka völgy:

Kép Pisztrángos tó

Kép Pár perccel később: Fátyol vízesés
Vendég
 


Sziasztok!

Catherine!
Tényleg nem látszanak a feles kilóid! :lol:
A reggeli hő mérésnél az számít, hogy mindig ugyan akkor mérjük?
Én még sosem mértem, így nem is értek hozzá!
Egész hónapban mérni kell?
Jók a képek!

Nócika!
Hát minden jót! Mármint sok sikert! :lol: :lol:

Nekem egy hét múlva kell megjönnie!Pontosabban NEM megjönnie! :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok! Catherina! Nagyon jók a képek! Én is itt jártam 2 héttel ezelött és mi is pont itt csináltunk képeket! Ha lesz rá modom rakok fel! Nagyon szép hely igaz??? :lol: :lol: :lol: És most már mi is tudjuk, hogy vigyázni kell a meleg vízre neki! Eddig nem is gondoltunk rá! Tényleg! én meg csak forro vízben szoktam fürdeni! Ezek szerint akkor az is gáz?? :? :? :shock: :? :shock: :shock: :shock:

Asiye! Nagyon remélem, hogy nem jön neked 1 hét múlva mencsike! Söüt remélem elvagy ugy 9 hónapra! Szoval ezerrel szurkolok neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ És én is köszi a drukkot! :D :D :D :D :D

Amugy ma hogy mentem a közértbe olyan hányingerem volt, hogy az csak na! Nem értem, hogy igy pé után mért van nekem mindig hányingerem! De ez mostmár nem az első eset, hanem most már több hónapja vettem észre elöször! Ennek van valyon valami jelentösége?????? :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Köszi a drukkot neked is!
Ha van jelentősége a hányingerednek akkor gondolom valami hormonális dolog lehet!
Vagy reméljük valami más!.báe ha minden hónapban így van :wink:

Catherine! Tényleg szép hely!Mi a Vácrátóti Arborétumban voltunk nem rég!
Ott jártatok! Az is gyönyörű sétahely!!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Asiye! Remélem, ha van valami köze a hormonoknak akkor most a vérvétel erdményében benne lesz az oka! De remélem ez csak egy egyedi dolog!

Én asszem beteg leszek, mert eléggé huzza a fejem! Lehet, hogy le kéne dölni egy kicsit! Asszem kiteregetek és le is dölök! Majd még benézek!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nocika ha hányingered van és babótól akkor az még mosdt nem nagyon mutatja ki a vérvétel szerintem:)de szerintem babótól korai lenne még a hányinger. Monjuk ez mindenkinél más én kb a 8. héttől éreztem bár nem voltam hányós inkább csak baromira émelygett a gyomrom az is csak délutánonként reggel semmi.

Cat: szerintem akkor sem vagy "kövér" még elég messze vagy tőle :):):) annyira hasonlítasz így egy volt kolléganőmre :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Egyszer, ha lesz merszem felteszem a vágatlan képet! Azon látszanak a kilóim. :oops: Egyre jobban közelít a ...-hoz. Inkább le sem írom. Annyi biztos, hogy minimum 25-30 kg-ot kellene fogynom, és még akkor sem közelíteném meg a tinikori versenysúlyomat. De szerencsére annyira nem feltűnő, mert 176 cm magas vagyok, és van hova eloszlania. Ráadásul a csontjaim is vastagok, tehát van egy alap vaskosságom. :roll: De azért köszi! Legalább biztos lehetek a képszerkesztési tudományomban.

Este írok többet, mert még van egy-két dolog, de Beni felébredt. :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Nika! én azzal tisztában vagyok, hogy még ha most babos is lennék akkor azt még a vérvétel sem mutatja ki! Szoval ez nálam már hosszú hónapok óta igí van. Csak azt nem értem, hogy mért van ez nálam, hogy pé körül mindig hányingerem van! :roll: :roll:

Catherina! Nagyon szupi, hogy a kis Beni aludt ma délután! :D :D :D A kilokkal meg nem csak te vagy így! nekem is fogyni kell! Azt mondta a doki bácsim most a minap, hogy csak 5 kilot!!!! :wink: :wink: Szoval most nagyüzemben vagyok én is azon, hogy menjenekj azok a fránya kilok! De egyébként nemártana, ha nem csak 5 kg menne le hanem legalább 15! Szoval ezzel nem csak te vagy így hidd el!!!!!!!!! :wink: :wink: :roll: 8) :? :D :P :roll: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Ja ugyhogy nyugodtan rakd fel azokat a vágatlan képeket! Megnézzük hidd el!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Asiye!

A hőmérőzésről átmásolok ide egy másik topicból.
:!: Ha valakit nem érdekel ugorjon a következő bejegyzéshez! :!:

"A hőmérőzés néven elterjedt peteérés-ellenőrző módszert sokan használják, nem mindig helyesen. Szülész-nőgyógyász szakértőnk bemutatja a testhőmérséklet változásán alapuló módszer lényegét, és elmondja, hogy mire kell ügyelni ahhoz, hogy megbízható adatokat kapjunk.


Ébredés után mérd!


Hőmérőzéskor ébredési hőmérsékletet mérünk, ugyanis az ember hőmérséklete reggelre lecsökken egy úgynevezett alapértékre. Ébredés után az anyagcsere felgyorsul, a hőtermelés emelkedik, nappal, sőt délután a hőmérsékletünk néhány tizedfokkal magasabb.




Az alapanyagcserét és a hőmérsékletet a hormonális helyzet is befolyásolja. A ciklus első felében, amikor még nincs progeszterontermelés, az alapanyagcsere és hőmérséklet kissé alacsonyabb. A progeszteron, ami a peteéréskor kezd termelődni, gyorsan emeli az alaphőmérsékletet. A pete kiszabadulásakor, azaz amikor a tüsző megreped (ovulatio), a hashártyára ömlő folyadék, nem egészen ismert mechanizmus szerint hirtelen néhány tizedfokos "lehűlést" idéz elő. A normális alaphőmérsékleti görbe tehát úgy néz ki, hogy a menses első napjától az ovulatioig van egy átlagos alaphő érték. Ez az ovulatio idején néhány óráig lecsökken, majd 1-2 nappal a pete kiszabadulása után emelkedni kezd és a következő menses előtti napokig az ovulatio előtti átlag felett van, majd a menses előtt 2-3 nappal elkezd lejteni, újra a peteérés előtti átlaghoz megy vissza. Kivétel a terhesség, ilyenkor az értékek nem csökkennek és a vérzés is késik.

Az ovulatio gyakran a hajnali órákban történik, ezért az ébredéskor az esetek jelentős részében sikerül elcsípni ezt az időpontot, de ez nincs mindig így és a hirtelen, egy-három tizedes csökkenést nem látjuk, csak az egy-két nap múlva kezdődő emelkedést érzékeljük.

Fenti leírásban egy szó sincs arról, hogy mennyinek kell lenni ezeknek az értékeknek, hiszen azok egyénre szabottak, abból a szempontból, hogy volt-e ovulatio vagy sem nincs jelentősége.

A peteérés megítéléséhez csak a görbe alakjára van szükség. Ebből az is következik, hogy ha az ovulatios csökkenést nem mérjük, akkor csak 1-3 nappal az ovulatio után tudjuk megmondani, mikor volt az ovulatio. A vizsgálat tehát nem előre tájékoztat, hanem utólag, legjobb esetben még a "felhasználható" 24 órán belül. Ha a ciklus hossza stabil, akkor persze a következő ciklusra vonatkozóan van előrejelző értéke is. A mérésnek tehát nem az a célja, hogy megmondjuk, hogy ebben a ciklusban mikor kell összebújni, hanem az, hogy van-e peteérés. A mérés pontossága elég jó, ha a mérési feltételeket pontosan betartjuk.

Ezek a következők:

1. Vegyünk egy lehetőleg higanyos hőmérőt, amit kizárólag erre a célra használunk.

2. Este rázzuk le a hőmérőt, és tegyük magunk mellé. Legalább 6 órát aludjunk, éjszaka. Reggel az első mozdulat a hőmérőzés. Minden más csak ezután következzen, a hőmérőzés alatt is a lehető legkevesebben mozogjuk.

3. Lényegében mindegy hol mérünk, a lényeg az, hogy mindig ugyanott. Lehet hónaljban is, az úgynevezett bőrhőmérsékletet mérjük, de lehet szájban, hüvelyben, végbélben is mérni.

4. A mért értéket azonnal írjuk fel, mert a sok mérés adatát könnyen elfelejtjük, hiszen csaknem azonos értékekről van szó. A mérési eredményeket ábrázolni kell, a görbe alakját, listából nem lehet megítélni. Erre a célra egy négyzetrácsos lap is megteszi. A görberajzoláskor az első pont a menses első napján feljegyzett érték, az utolsó a következő menses első napján lesz. Ilyenkor új görbét kezdünk.

5. Helyes feljegyezni a görbére az együttlétek időpontját, azt, ha nem aludtunk 6 órát, alkoholt fogyasztottunk, kisebb megfázást, vagy mást, ami befolyásolhatja a hőmérsékletünket. Aki éjszakai műszakban is dolgozik, nem tud értékelhető görbét produkálni.

6. Legjobb, ha 3 ciklust mérünk egymás után, mert egy mérés nem mérés, mondják a biológusok, és igazuk van. A görbe értékelését lehetőleg szakember végezze, de lehet az interneten van olyan program, ahova az adatokat beírva értékelést is kapunk.

7. Ha mindhárom görbén jelentkezik a menses előtt kb. 14 nappal az emelkedés, akkor csaknem biztosan van peteérés, és ilyenkor a jól megválasztott időben történt vérvételből, progeszteron szint méréssel, az eredmény már teljesen biztos lesz. A görbe tehát arra is alkalmas lehet, hogy megmutassa, mikor legyen a vérvétel.

Ezeket a szabályokat betartva a hőmérőzés az esetek mintegy 90%-ban nagyon értékes információt szolgáltat, de csak annyit várjunk tőle amennyi energiát a pontos méréshez befektettünk.

Dr. Csákány M. György"

Remélem segít!
Vendég
 


Nócika!

Egerben nőttem fel, és szinte minden évben voltunk a Szalajka völgyben kirándulni a sulival. Én azért is szeretem nagyon. Ráadásul a férjem is ott kérte meg a kezem! :D :D :D

A meleg vízzel az a baj, mint mindennel ami meleg, hogy a hímivarsejtek nem szeretik. Sokkal rövidebb ideig élnek! Tehát az esély is kisebb. :(

A vágatlan képeket az hiszem megtartom magamnak. A lényeg úgyis látszik ezeken is!

A fogyást én most elnapoltam. Felboríthatja ugyanis a hormonháztartást és gátolhatja a fogamzást. Pontosabban a fogyókúra. (De az is lehet, hogy ezzel nőnének az esélyeim. :roll: )
Inkább csak odafigyelek mit eszek, ugyanúgy a terhesség alatt is, és megpróbálok nagyon keveset hízni, vagy tartani a súlyomat. Remélem az is elég lesz.

Asiye!

A vácrátóti arborétumot még nem ismerem, de ami késik nem múlik... Remélem oda is eljutunk egyszer. A szarvasiban voltam pár éve, és nagyon tetszett.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: