Új privát üzeneted érkezett!

Vanda! Én állatorvos vagyok és merem állítani, hogy ahol ésszerűen, a higiéniai szabályokat betartva élnek a kismamik az állatokkal, ott no para. :!:
A nagyfiammal várandósan kutyával éltünk egy lakásban, most kerti cicáim vannak, és mindkét gyerekkel gyakorlatilag végig dolgoztam, tehát beteg állatok között voltam, pocakkal. Még így sem lett bajom, mindig volt gumikesztyű, meg fertőtlenítőszer. Ja és az extra poén, hogy negatív a toxoplazmám régi fertőzésre is :lol: :lol: közben a lakosság 70-80%-a pozitív :roll: :lol:
Ha utánaolvastál, tudod, a lényeg, hogy ne Te almozz, de ide tartozik, hogy ne egyetek mosatlan gyümit és ne kertészkedjetek kesztyű nélkül pocisan.
Ennyi. Túl van ám icipicit lihegve, egyszer tartottam véőnőknek toxoplazma továbbképzést, hát kiborító volt, hogy hogyan állt a témához egy-kettő :evil:

Mamát nyugtasd meg a Kedveset. :wink:

Ja, viszont ami lényeges (!), valós félelem a kisbaba és cica együtt, mert valóban megfulladhat az újszülött, ha a cica odabújik hozzá. De ha odafigyelsz, vagy nem engeded be cicusékat amíg nagyon pöttöm a ded, akkor ez is megoldott.

:wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr

Köszönöm szépen a segítséget és a jó tanácsot! :)

Közel 80 nm-es lakásunk van és a picinek külön szobája lesz, ahova a cicák nem mehetnek majd be. Erre nagyon fogok ügyelni! :)
De nekem a cicák olyanok mint a gyerekeim, imádom őket, és ennyi!
Érdekesek a cicák is, mert régen mind a kettő rajtam aludt, egyik a a hasamon, a másik meg a combonom és mióta pocakos vagyok mellém fekszenek és csak a pici lábát teszi a hasamra! Zabálnivaló, mintha tudná, hogy most nem lehet rám másznia! :)

Hogy vagytok a terhesség alatti hajfestéssel?

Kép
vanda1980
 
 


vanda1980 írta:...régen mind a kettő rajtam aludt, egyik a a hasamon, a másik meg a combonom és mióta pocakos vagyok mellém fekszenek és csak a pici lábát teszi a hasamra! Zabálnivaló, mintha tudná, hogy most nem lehet rám másznia! :)


Biztos van ebben valami!!!
Naggyon édesek lehetnek :D :D :D
KÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉPET KÉRÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:

Nekem is ilyen szoros volt a kapcsolatom Zseton kutyával, aki velünk lakott már akkor is, amikor még nem kertesben laktunk. Érdekes, amikor a kicsi megszületik, az anya valahogy ösztönösen távolodik az addig gyerekként kezelt "másodgyerek(ek)től" :lol: . Mi erre azt találtuk ki, hogy amikor Gordont hazahoztuk a kórházból, néhány napig a párom sokkal többet ajnározta a kutyát, mint máskor.
Mondjuk ők (kutya és gyerek) sosem voltak elszigeteve egymástól, de nem hagytuk őket egyedül az első évben. De hihetetlen ahogy a mai napig szeretik egymást. Cicával más a helyzet, de azért az sem annyira gáz.

Kép Kép

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 

 
 

Vanda, Mpatr,

nekem kettő szoba kutyám van, mindkettő velünk alszik.
És nálunk is megtörtént az ami Vandáéknál, hogy mióta baba van a pocimban csak mellém heverednek de nem rám.
Én tervezem, hogy megcsináltatom a toxo-plasmosis szűrét, de nem hiszem, hogy tartani kell tőle.

Mpatr,

a kutyákra is igaz, hogy az újszülöttől el kell szigetelni, vagy csak a cicákra? Mert egyenlőre azon dilemmázok, hogy a kiságy a mi szobánkban legyen (oda bejárnak a kutyák, és nem hiszem, hogy ki lehet őket szoktatni onnan), vagy a gyerekszobába, a férjemnekvan egy 13 éves lánya akinek van egy szobája, és onnan a kutyák már a kezdetektől ki lettek tiltva és nem is mennek be oda. De gondolom akkor a gyerekszoba a nyerő...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Ja, és több szobánk nincs, úgyhogy a két eset közül lehet választani...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Vanda,

én múlt pénteken voltam fodrásznál (akkor még nem tudtam a babát), de azért a fodrásznak mondtam, hogy lombikom volt és lehet, hogy terhes vagyok. Melírozta a hajamat, mert az nem ér a fejbőrhöz ezáltal nem annyira káros.
Viszont azt hallottam, hogy a műköröm, körömlakk és körömlakk lemosó káros, mert a körömágyon keresztül könnyen felszívódik a méreganyag... :roll:
Nekem műkörmöm volt, csak a pete-leszívás műtét miatt meg kellett válnom tőle, és most furcsa, hogy tiszta csupaszok a körmeim, de nem nagyon merem befesteni őket... Nektek mi erről a véleményetek?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket néha és gratulálni szeretnék a babákhoz! :)

Igazából a hajfestés, és körömlakkozáshoz írnék nektek! Amikor én terhes lettem ( missed ab. lett a vége, de polip miatt) akkor beszéltem a fodrászommal, aki azt mondta, hogy a festékeknek is maximum csak a gőze lehet káros, azaz jól szellőző helyen kell festeni. A doki csak annyit tett hozzá, hogy nem szabad házilag kutyult festékkel, csak boltban kapható, vagy fodrászok általá használt festékkel lehet. Körömről pedig annyit, hogy annak is van egy bizonyos gőze, amikor köt, vagy szárad a lakk, ezt nem kéne beszívni, ha nem muszály, de maga az,hogy ki van lakkozva a körmötök nem árt.

Remélem nem zavartam!

További boldog és probléma mentes babásodást nektek :)

Kép
encsike87
 
 


Vanda, jó, hogy legalább te ilyen tájékozott vagy :)
Mpatr, nagyon helyesek a fiaid és a kutyusok is!
én átestem már a toxon, még pár éve megnézettem, így amikor Lindát vártam, új cicusokat is "beszereztünk" :)
igaz, kintiek, mint a kutyák is.

Szöszke, vajúdás közben leesett a szívhangja. beletekerte magát a köldökzsinórba. na és persze az oxytocin se tett neki jót... de azért egészséges lett szerencsére :)

szerintem jól szellőző helységben lehet festetni, körömlakkozni is. ugyan egyikkel sem élek :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Hajfestés, műköröm: én is úgy tudom, h jól szellőző helyen lehet hajat festeni, ahogy Encsike is írta .. nemrég lett nekem is festve, úgyhogy egy darabig most nem kell, viszont nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én utálom, ha lenő .. :roll: majd azért beszélek még a dokival is, h ő mit tanácsol. Műkörmöm meg 2 hete lett .. most akkor szedessem le? :roll: Erről eddig még nem hallottam .. mikre nem jó a fórum!

Kutya-macska téma: nálunk lesz egy kutyus, mert nagy, kertes ház, és muszáj, h jelezze vki, ha ismeretlen emberek jönnek. Sztem a mi szobánkba nem fogjuk beengedni, de engem is érdekelne az, amit Vanda kérdezett, h kutya esetében is annyira óvatosnak kell-e lenni, mint cicáknál.

Mamacsibe! Az a lényeg, h a végére minden rendben lett és egészséges :)

Kép
szöszke.
 
 


sziasztok!



Ma bejelentkeztem nődokihoz..egyelőre ide a kerületbe..a nőci, asszisztens először egy júli végi időpontot tudott csak dni, erre rákérdeztem, hogy az gáz, mert aor már olyan 8-9 hetes terhes leszek, de én a szülés utánnyitva maradtam, mármint a méhszájam..na erre adott egy másik időpontot de az terhesgondozás, csak íyg tudott segíteni és azt mondta: ágynyugalom, fekvés egész nap, ne emelgessek, ne szexeljek, ne fizikai munkázzak..egyiket sem tudom megoldani..azt modnta ha meg akarom tartani, akkor muszáj..????????????

szerintem nem szabad túlparázni, az első 3 hónap után lehet hajat festeni, de inkább csak melírozni és körmöt is festeni...

Kép
dytt
 
 


Képzeljétek, sikerült korábbi időpontot szerezni UH-ra, felhívtam a dokit, és mondta, h pont 5 perce mondta le vki, úgyhogy 10-én mehetek :D

Dytt! Hát egy 7 hónapos gyerkőc mellett tényleg elég nehéz pl. nem emelni :shock: nincs lehetőséged rá, h megkérj vkit, segítsen? Mindenképp pihenj sokat, amennyit csak tudsz!!!

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok,

Encsike,

nagyon szépen köszi a tanácsokat!

Szöszke,

nekem a műkörmöt azért kellett leszedetnem, mert engem a lombik miatt altatva műtöttek, és ott fontos, hogy rendesen lássák a körömágyat. Azóta meg még nem tetettem vissza mert szigorúan feküdnöm kell és a körmösnél nem tudnék 2-3 órát végigülni.
És nem is tudom megmondani, hogy mikor tudnék én oda eljutni. Viszont a lakkozással kapcsolatban annyira megnyugodtam, hogy délután kiülök a teraszra és ki fogom lakkozni a körmeimet.
Örülök, hogy hamarabb mehetsz az uh-ra.
Én ma beszéltem a nőgyógyival és mostmár tuti, hogy 15-én megcsinálja az uh-t, nagyon rendes volt pedig nem is ő a kezelőorvosom és szülni sem nála fogok :roll:

Dyt,

tényleg nehéz helyzetbe kerültél, a lehetőségeidhez képest próbáld betartani az utasításokat és akkor biztos nem lesz baj :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Nekünk nincs állatunk,így ehez nem tudok hozzászólni :wink:

Hajfestés:én ugyan nem festem a hajam,de szerintem sem annyira veszélyes dolog ez.Azért az ember adjon magára terhesen is!Manapság már növényi alapú hajfestékek vannak.

Dyt:na igen,nekem is dilemmám ez az emelgetéses dolog hiszen a lányom már 11kg körül jár.És elképzelhetetlennek tartom,hogy ne emeljem meg.Egyedül vagyok vele itthon a párom dolgozik és el kell őt látnom :lol:

Hízás:erre azért oda kell figyelni :oops: Én Lottival 28kg-t híztam :oops: :x Ami csak a hiúságomnak okozott gondot szerencsére egészségi problémám nem volt.Most azért szeretnék kevesebbet,bár akkor sem zabáltam egyszerűen a levegővételtől is híztam :lol: De hat hónap múlva már nyoma sem volt a +kg-nak!

KépKép
vicuska
 
 


Mamacsibe:neked nem lett bújósabb Linda?Én azért is vettem tesztet mert olvastam,hogy a gyerekek megérzik az új jövevényt!És nekem a kisasszony kb 2hete szinte idegesítően anyás lett.Néha kicsit fárasztó,ha felállok a szobában mellőle sírva jön utánam,állandóan keres és mondogatja keservesen anya-anya.Az apja sem jó csak én .Jön mindenhova velem még a budira is és fogni kell a kezét,vagy felvenni.És előtte soha nem csinált ilyet,sőt néha észre se vett miután hazajött apával valahonnan.

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska,

én is hallottam róla, hogy a kicsik megérzik a kis jövevényt.
Egy kedves barátnőmnek egy másik topicból a kislánya folyamatosan azt mondogatta, hogy anya hasában 2 tojás van, és az uh megállapította, hogy ikreket vár!
Egy másik barántőm kisfia meg azt hajtogatta, hogy Gábor van anya hasában és tényleg kisfiút vár!

Én 15-20 kg-os hízással is kiegyeznék, de hát nem tudom, hogy mit hoz a jövő...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic, nahát! igen, van hogy a picik megérzik, meg még jósolnak is hozzá, de Linda ehhez még kicsi.
még szoptatom, és volt egy nehéz éjjelünk, amikor nem akart elaludni, abba-abbahagyta, az volt nagyon gyanús, 2 nap múlva poz is lett a tesztem :)
bújósabb nem lett, eddig is az volt :) mármint általában :lol::
ugyanúgy elfelejt engem, ha megérkezik az apja, nagy a szerelem közöttük :D
érdekes, hogy a te kicsid így reagálja le. a nagypocisoktól hallottam ilyeneket, amikor már közel, hogy megszülessen a kistesó.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok,

Én tegnap befestettem a hajamat 2 árnyalattal sötétebbre Karamell szőkére (talán így kevésbé látszik a lenövés majd), már nem bírtam ki. Londa Color Natural hajfestékkel szoktam feszteni, ami kamila kivonatot tartalmaz! Próltam kissé huzatot csinálni amikor festettem, bár 1-2 tömény volt! :( Remélem ezzel nem ártottam! A körmömet én nem lakkozom! Ez valahogy kimaradt az életemből. Nagyon sok mindenki véleményét kikértem már az állatokkal kapcsolatban is, de mindenki azt mondja, hogy ha megfelelően vannak tartva, akkor no para!

Tudjátok, én azt az elvet vallom, hogy ha az van megírva "fent",hogy ez a kisbaba megszületik és egészséges lesz, akkor tök mindegy mit eszel, mit iszol, mit csinálsz, az úgy lesz! Ha az van megírva, hogy "elmegy", akkor ha napi 24 órán keresztül csak pihensz, és minden pontosan betartasz, akkor sem fgo megszületni. :( Remélem ezért a felfogásomért nem ítéltek el! Körülöttem, sajnos nagyon sok rossz történt, de én teljesen optimistán állok az egészhez, de a sorsunk meg van írva!

Én mindenkinek egészséges és gyönyörű kisbabát kívánok! :)


Hogy birjátok ezt a nagy meleget? Én szenvedek mint a kutya, úgy érzem kint a szabadban, hogy nem kapok levegőt! Fulladok, annyira meleg van!

Kép
vanda1980
 
 


Mamacsibe,

a te Lindád tényleg kicsike még, hogy megmondja neked a tutit, de azért a maga módján jelezte neked, hogy kistesó lesz :wink:

Vanda,

én is nagyon szenvedek a melegtől, várnék már valami záport vagy eyg kis szellőt, hogy végre jobb legyen :cry:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Én is nagyon szenvedek a melegtől, és komolyan mondom, még a gép is lassab ebben az időben :x egy kicsit be lett kapcsolva a klíma, de én meg most ettől parázok veszettül .. nem is nagyon vagyok a nappaliban (ott megy). Erről mit tudtok, kell vele vigyázni? Paramamiklub vezető leszek, csatlakozik vki? :roll:

Vanda! Én sem bírom, ha lenő a hajam .. úgyhogy most nem tudom mi lesz, félek meg féltem a picit nagyon, viszont abban egyet értek veled, hogy ha az van megírva, h a babának el kell mennie, akkor bármit csinálhatunk, ez lesz :( remélem, ilyen nem lesz köztünk!!!

A hízásomra nagyon kíváncsi leszek, olyan alkat vagyok, akinek eddig még sehogy sem sikerült felerőszakolnia magára 1-2 kilót.

Kép
szöszke.
 
 


Én is 2008 márciusi, mint Pati (aki hűtlenkedik ;) ), hoztam nektek ajándékot:

1215107985.7868.doc
1215108083.8637.xls
linocs
 
 


linocs írta:Én is 2008 márciusi, mint Pati (aki hűtlenkedik ;) ), hoztam nektek ajándékot:

1215107985.7868.doc
1215108083.8637.xls

Hűűű, nagyon szépen köszönjük!!!! :)

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!
A kislányom is nagyon érzékeny,anyás ,mindent csak töllem fogad el....Babázáskor azt kéri ,hogy a baba szopizhasson a cicimből mert éhes.Apának már lassan azt sem engegi ,hogy puszit adjon....
Jahh most jut az eszembe amikor még nem is tudtuk,hogy baba van akkor de még mostanában is megmasszirozza a hasamat mert az jó a babának.milyen radarjuk van ?!

Ma kegyetlen carul vagyok.....Pedig sikerült 3órát szundizni a csajszival.De már megint álmos vagyok...... :oops: .
A hajfestés engem is érint de arra gondoltam,hogy most csak /bemosót/gyenge hajfesték ami nemtartalmaz hidrogént (remélem még lehet kapni) fogok használni,sőt szoptatás alatt is.Nagyon csunyu lennék ha nem tennék vele semmit,szinte ösz vagyok :oops:

puszi,jó éjt mindenkinek

Kép
zümis
 
 


Linocs,

köszi szépen az indókat, biztos nagyon hasznosak lesznek :wink:
Jólesik, hogy a 2008-as topicból ennyien gondoltok ránk :wink:

Szöszke,

szerintem mindenkinek vannak félelmei, ez természetes. :wink: Úgyhogy az egész topicot hívhatnánk para-topicnak

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic! Igazad van, csak már most sokszor érzem magam hülyének, h ennyire parázok :oops:

Hogy telik a reggeletek? Rosszullétek kinek vannak esetleg?

Kép
szöszke.
 
 


Szöszke,

nekem semmi rosszullétem nincs. Sem hányinger, sem szédülés, semmi. Minden olyan mint a terhesség előtt volt, kivéve a cici fájdalom, mert azok fájnak rendesen... :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hát akkor egyelőre elég mázlista vagy, Monic ;) Én 3 napja émelygek reggelente, aztán elmúlik .. néha van később is. Remélem nem lesz nagyon gáz :roll:

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!!!!
Megjöttünk az uh-ról láttuk ahogy dobog a szíve és 5mm a drága 4hét múlva vissza, jövöhéten labor.Korának megfelelő méret....
Képet késöbb teszek fel......

Jahh és a rosszullétekre tényleg jó a homeópátiás bogyó (utazási rosszulléthez)igy kell kérni.Ha van akit éerdekl írjon és addigra megnézem a nevét.

Kép
zümis
 
 


Zümis,

gratulálok a csodás szívhanghoz, biztos megható lehetett, hogy végre láttátok a picikéteket! :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Pont reggel néztem, h mész ma UH-ra, Zümis. Gratulálok én is!!! :)

Kép
szöszke.
 
 


Most kérdeznék 3 dolgot, meg kérnék egyet :D
1. kérdés: ti nem csináltatok olyan "pocakfotót" (most még nyilván nincs ugye rendesen pocak), ami ilyen kiindulási állapot? :)
2. kérdés: mit szólnátok hozzá, ha a táblázatba beleírnánk a kezdő súlyt és magasságot? Csak egy ötlet, Mni javasolta a 2008-as márciusiból, nekem tetszett, gondoltam felvetem :) véleményeket lécci!! :)
3. kérdés: mi lenne, ha csinálnánk egy albumot is, ahová feltöltjük az UH meg pocakfotókat?
Kérés: küldjétek légyszi a táblázatba az adatokat, aki bele akar kerülni ;)

Kép
szöszke.
 
 


Monic, Szöszke:
A kutya nagyrészt nevelés kérdése meg típusé. Amelyik eleve veletek él és nyugis, azzal nemigen lesz gond. Érdemes megmtatni a babát és nem kizárni, így elfogadja falkatársnak és nem bántja, mivel "kölyök". Általában ha egyszer-kétszer megszimatolhatják, nem tolakodnak. Oda kell figyelni az első hetekben, hogy ne sérüljenek a kutya megszokott privilégiumai, hogy ne alakuljon ki féltékenység. Az eleve gyerekutálós ebeken lehet javítani de nem mindig sikerül..... Ami viszont a legrontosabb, hogy még a 100% megbízható kutya se maradjon egyedül a kicsivel, pont a véletlen balesetek elkerülésére. Pl. melléfekszik az ágyon és lelöki, vagy ilyesmi. Túlparázni ezt sem kell. Nálunk ez úgy folyt, hogy ha kimentem pl. mosogatni, kihívtam a kutyát is. A legtöbb baleset nem a kutya hibájából, henem emberi farokságból adódik. Az újságbeli rémtörténetek meg ki vannak színezve. Szóval bemehet a kutya a gyerekszobába, de csak akkor ha ott vagy.

Vanda:
Nagyon igazad van. :wink: Én sem hiszek a véletlenekben.

Zümis: várjuk a képet!!! Nagy gratula a szívhanghoz!!!!!! :D

Nem irígylem a rosszullevősökt. Én totál padlót fogtam az első hónapokban. Kitartás!!

Szöszke, pocakfotó és album nagyon bevált!!! Ne kérdezz, csináld meg, szerintem örülni fog mindenki neki.

Bocsi a hibákért csak közben szoptatok :oops:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodom, én a második kisfiamat 2 éve szülte márciusban. 21-én. Arra gondoltatok már hogy milyen jó, hogy márciusra várjátok a babát abból a szempontból, hogy mikor megszületik a kicsi már nem lesznek fagyok és mire ki lehet vele menni, már éledezik a természet, jön a tavasz! :roll:
Tudom ez most részletkérdésnek tünik, de nekem 2 éve ez sokat segített, hogy ne legyek szülés utáni depis :cry: :lol:
Nincs jobb mint sétálgatni a tavasz illatai hangjai közepette.
Mostani kisbabámat januárra várm, és félek, hogy a fagyok, a szürkeség ,a bezártság kihoz majd belőlem valami rosszat! :cry:
Bocsi, hogy ezeket így ismeretlenül leírtam nektek, de a várandosság elején vagytok még ti is, és most még van idő olyasmin gondolkodni-örömködni, hogy szép tavasz lesz mikor babáitok a világra jönnek! :lol:

Mindenkinek gratulálok és hidjétek el olyan de olyan hamar elrepülnek ezek a hónapok!! :lol: :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


hidjétek :oops: :oops: bocsi

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Zümis

Gratulálok az UH-hoz! :)

Szöszke

Szuper lesz a táblázat! Köszi! :)


A rosszullétekről csak annyit, hogy 1 hete teljesen készen vagyok!
:(
Ha nem eszek akkor émelygek, ha eszek akkor hányingerem van, vagy hányok is! Kiborító komolyan!3 hét múlva megyünk nyaralni, remélem addigra kicsit szünni fog, mert így jobb lenni neki sem indulni! :(

3 nap múlva megyek UH-ra! :)
Remélem, akkor már a doki is látni fogja!

Kép
vanda1980
 
 


Ő az egyik kiscicám! :)

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 2.7164.jpg[/img] [/img]

Kép
vanda1980
 
 


Mpatr,

köszi a tippeket a kutyussal kapcsolatban, nagyon megnyugtattál. Az én kutyáim nagyon barátságosak, szerintem a kicsit is családtagnak fogják tekinteni. És arra majd nagoyn figyelünk, hogy nehogy dpisek legyenek, majd igyekszünk velük is sokat foglalkozni.

Asiye,

neked is köszi, én már gondoltam rá, hogy milyen szép is lesz tavasszal szülni. :wink:
Biztos nem leszel depis, a téli hónapok szépségét is meg lehet taláni, csak keresni kell :wink:

Vanda,

te is érzel már hányingert? Lassan magam maradok, nekem ugyanis továbbra sincs semmi tünetem aon kívül, hogy a cicik fájnak és furcsán fel vagyok fújódva, van egy-két nadrág és bugyi ami nem kényelmes, pedig 1 hónapja még az volt...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Mindenki


Szerintetek lehet plusz Kálciumot szedni még az Elevithez? A fogak miatt kérdezem, mert nem szeretném ha a maradék fogam is tönkremenne!

Kép
vanda1980
 
 


úúúúúúúúúúúúúú, a rosszullét :? :? :? :? ......... hát az extra gáz...... akinek nincs, örüljön neki!!!!! de naggggggyon!!!! Nortonnal az első hetekben reggel felkeltem és az első gondolatom az volt, hogy istenem, csak múljon el a mai nap is..... :shock: minden fifika, praktika csak ideig-óráig hatott, bár tudok egy csomó ötletet legalább....szóval perfekt hányingerszakértő lettem.... tudjátok melyik a legjobb gyógymód? hát kinőni belőle..... :roll: :lol: :lol: :lol: kb. 12-14 hetes babával már elviselhető a leggázabb esetekben is.... az mindjárt itt van :shock: :shock: 8)
az egyetlen jó, hogy azt mondják, aki rosszul van, annak biztosABB, hogy megmarad a baba, mert magas a hormonszint. :)

Vanda, kálcium van az Elevitben elég. Ha majd később fejlődik a manó csontozata és tömege van már, akkor esetleg kiegészítheted, de mindenképpen Ca-laktát vagy Ca-glükonát készítményt válassz, pl. jó a Kalcium sandoz pezsgőtabi. Azért, mert a többi szervetlen kötésű és nem szívódnak fel, csak meszesítenek. Most inkább ne szedd, mert csak még jobban hányingered lehet tőle. Nyaralás jó, mert eltereli a figyelmed a rosszullétről!!! Drukk az uh-hoz keddre!!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr,

azon gondolkodtam, hogy lehet-e azt örökölni, hogy az ember hogyan viseli a terhességet.
Anyukám terhes volt velünk (ikrek vagyunk) nem hányt, de még a hányinger sem kapta el soha. Én egyenlőre ugyanígy vagyok ezzel, bár azt is mondják, hogy a hányás korszak a 6. hét körül szokott igazán rákezdeni, én meg hétfőn leszek 5 hetes.
Érdekes dolgok ezek, két hét múlva már okosabb leszek :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok,

Az én anyukámnak sem volt semmi baja a terhességei alatt, semmi rosszulléte sem volt! Ha jól emlékszem akkor a nővéremnek sem!
Szóval úgy látszik, hogy én kivétel vagyok! Nekem minden bajom van! :(
Tegnap este megkívántam a pizzát, és addig nyaggattam a férjem, hogy végül rendeltünk, és a felét meg is ettem! :) Esküszöm, hogy már régóta nem esett ilyen jól semmi! :) Ja és a legjobb, hogy bennem maradt! :) Ez is ritka mostanság! :) Többnyire nem is eszem, csak gyümölcsöt, mert nagyon nem kívánok semmit! Vagyis inkább a szemem kíván dolgokat! :(
De remélem ez hamarosan elmúlik! Eddig 1,5 kg fogytam!Csak a cicim nő rohamosan!

Kép
vanda1980
 
 


Sziasztok!!

A rosszullétekre csak ennyit írok:lányomnál
26-27hétig szinte állandóan rosszul voltam,utánna valamejest enyhült de nem szünt meg csak szülés útán pár hét múlva.
Most nemszerteném ha igy lenne.....
Ma az ebédet is nagy nehézségek árán tudtam megfőzni brrrrr

Kép
zümis
 
 


Vanda,

csütörtök este nálunk is a pizza volt a porondon, én is nyaggattam érte a párom, és én is felét ettem meg, aztán egész éjszaka rémeket álmodtam, mert este nem szoktam ilyen nehezet enni :lol: :lol: :lol:
Nálam hányinger továbbra sincs,szerintem nem is lesz. Egye fene, kiegyezek vele, hogy ne legyen :wink:
Akinek van annak rengeteg kitartást kívánok, és hogy róka koma álljon odébb minél hamarabb.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Zümis, gratulálok a szívhanghoz!!! jó korán láttátok!
végül is mi a kiírásod dátuma?
Linocs, köszönjük a linkeket :)
Asiye, szerintem télen is ki lehet már vinni a piciket 1-2 hetesen, persze óvatosan. biztos minden rendben lesz! :)

Szöszke, aranyos az ötlet, de én nem szeretném ezeket az adataimat és képeimet látni egy táblázatban. és akik beteszitek, is jobb, ha valamilyen csak általatok elérhető helyre teszitek fel a netre. nem biztos, hogy mindenki azonnal világgá akarja kürtölni az állapotát, és ki tudja, ki netezik a környezetetekből.
(sajnos tapasztalat)

rosszullét: tegnapelőtt éjjel engem is meglátogatott róka koma, igaz, az erős fejfájásomra fogom. émelygés van, de nem vészes. remélem így is marad, mint Lindánál. :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

Táblázat, szerintem okés, bár a magasság-súly fölösleges, mit számít...szerintem föl lehet rakni nyugodtan, úgyis egy csomó fotót fogunk mjad ide fölrakni...de nyilván aki akarja, aki nem, mindenkinek a maga döntése...

Ma megyek 10-re dokihoz, izgulok, ez lesz az első vizsgálat, hogy terhes vagyok-e valóban, gondolom ilyenkor vinni kell az előző terhességről is a papírokat, nem? Meg a szülésről...biztos már most diétára fognak majd, mert bonitámnál terhességi cukorbeteg lettem...

A fejem nekem is rettentően fáj és általában este vagyok rosszul...

Cicinövés, de még mekkorát fog nőni!!!!! Akinekj még nincs babája, majd jól meglepődik ám :D

Szerintem is elég az Elevit, sőt azt mondják, ezekből is bőven elég 2-3 naponta bevenni 1 szemet...én a Gravidát szedtem tavaly, de csak nébe-hóba, egy doboz kitartott 9 hónapig!

Kép
dytt
 
 


sziasztok!

mamacsibe!A doki most 02.22-re mondta az megegyezik azzal amit másodjára számoltam ki.De amilyen tapasztalatom van az uhuk után ugyis változni fog mert sohasem pont akkora aminek kéne lennie ,ott mindig megmondják hány hetes-napos.Csak az a kellemetlen aki tudja mikor is volt a fogantatás :oops: .

Most a reggelem elég jó olyan jó lenne ha igy is maradna......
pusz

Kép
zümis
 
 


dytt!
Az elevitet én szedem kb a 12hétig vagy még megnem mozdul minden nap utánna megláton....de szerintem 2-3naponta fogom utánna szedni...Jahh és a folsavat is szedem mellé.
De mindenki maga vagy a dokija szerint mérlegeljen ,hogy mit is szed!

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!
A táblázatba én is benne vagyok!
De már most el is felejtettem miket is kell bediktálnom :oops:

Rosszullevőknak kitartás!Én azon kismamák közé tartozom akinek egyszer sem volt rosszulléte :lol:

Én még csak 2 hét múlva megyek dokihoz,igazából addig nem sok értelme van mert úgy is csak szívhang után mondja ki a tényleges terhességet!Addig általában csak sejthető...Ja és nem szedek terhességi vitamint,az előzőnél sem szedtem.Megpróbálok egészségesen és változatosan kajálni!

Cicinövés:na az tényleg komoly,de utána sem piskóta(negatívum)

Ha nem gond teszek fel egy képet a lányomról mert büszke anyuka vagyok!. Kép

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska

"Cicinövés:na az tényleg komoly,de utána sem piskóta(negatívum)"

Ezt a negatívumot, hogy érted?

Tényleg szép a kislányod!

Valóban létezik az, hogy 6 hetes babánál már hallatszik a szívhangja?

Kép
vanda1980
 
 


Igen létezik, bonitámnál a hetedik héten már volt!

Terhes vagyok, lassan 6 hetes, két hét múlva kontroll, hogy megnézzék megmaradt-e..a méhszájam két vége teljesen meg van repedve, de azt mondták ki lehet így hordani, de bővebbet 2 hét múlva mondanak!!!!

cici
Gigantikus méretű lesz, nekem utána is az maradt, főleg hogy előtte alig volt :) el sem tudom képzelni, hogy a másodiknál mekkora lesz akor..extragigantikus nagy...

:D

Vicuska
Annyira gyönyörű a lányod!
Most legalább látom milyen egy ilyen korú gyermek, az én kislányom lesz pont annyi idős, mint a tied most, amikor megszületik a tesóka...Mit tud egy ekkora korú baba???

Kép
dytt
 
 


Vicuska,

nagyon szép a kislányod!

Dyt,

a magasság testsúly hanygolásával én is egyet értek, szerintem bőven elég, ha mindenki magának tartja számon, azért kár a másikét nézni, hogy állandóan azon parázzunk, hogy mennyit híztunk vagy épp nem híztunk a másikhoz képest.

Zümis,

nekem tényleg érdekes lesz, ha a hetekkel és napokkal akarnak variálni, mert az embrió transzfer időpontjánál fixebb infó nem is létezik, hogy mikor fogant meg a baba :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: