Új privát üzeneted érkezett!

Fmelinda én csak hétfőn megyek!
Jó volt annó az úrkúti diszkó! :D
Vendég
 


Tulipános! Hát igen a régi szép idők....
Vendég
 


Nóna! Napi 2 szopi volt csak már, amúgy is kezdtem volna a leszoktatást, de nem volt hozzá lelki erőm. Aztán jött Tesóbaba. Igen, egyszercsak nem kapott. Felöltöztünk fürdés után és mentünk játszani. Ha altatod vele, akkor tuti nehéz dolog. így hogy nem iszik semmit így végképp. Sima pohárból sem akar inni? Bende imád Aventosból inni. Hátha úgy elfogadja. :) Próbálkozz, ha nem megy az inni adás, szopizzon, lehet magától el fogja hagyni, de mint írtam, volt olyan ismerősöm, aki végig szoptatott a terhessége alatt, bár ez furi nekem, mert úgy tudom, a tej összetétele változik folyamatosan, és nem tudom egy 1,5-2 éves babának való tej hogy jó egy üjszülöttnek. De más is csinálta már és semmi bajuk... Beszélj a dokival, gyerekorvossal, védőnőval stb... minél több vélemény, annál jobb. Esetleg szoptatási tanácsadót ismegkérdezhetsz. Van weboldal is, ami segíthet ( www.lll.hu ). Remélem tudtam segíteni!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon meglódult a topic, alig bírlak követni Benneteket!
Gratulálok a hozzánk csatlakozóknak! :D

Nóna, a védőnőd nagyon okosat mondott, ez így igaz.

Sleepin!
Az anyatej az újszülött megszületésekor nem a két éves, hanem az újszülött igényeihez alkalmazkodik. Tehát úgy viselkedik a szervezet, mintha "újraindulna" és az újszülött ugyanazt az összetételű, minőségű tejet kapja, mintha nem szoptatott volna az anyuka várandósan.

Úgy látom mindenki hamarabb túlesik az uh-on mint én.
:)
Megvárom a jövő hét pénteket vagy talán a következő hét hétfőjét.

Ma egész nap fájogat, görcsölget a hasam. A melleim viszont nagyon bedurrantak, fájnak és nehezek lettek.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Udv mindenkinek....1 ora szunyokalas utan :)
Melinda ! Hogy lehet, hogy ugyanarra a napra varjuk a picit, ha neked 25-en volt a megtermekenyules? nekem marc 8-an volt az utso havim, 21-en ovum es egesz biztosan 22-en a megtermekenyules...erdekes...de az a lenyeg, hogy jonnek a picik..es persze ugysem azon a napon :) !!! Remelem, hazaersz 13-ig, en addig vagyok az irodaban, utana csak keson este leszek. Alabb leirom, amit mara ir a konyv...a megtermekenyules napja szamit az elso napnak, es en mindig elolvasom a kovetkezot is, mert persze nem 100%, hogy ilyen sablonszeruen alakul.
Ne aggodj Pokica, legalabb mar mindenkitol kapod az infot :) Nna nem mintha tapasztaltabbak lennenk nalad :)
lanyok! hanyingere egyikotoknek sincs? Azt gondoltam, mar kene lennie es csak en vagyok szerencses. remelem, hogy mar kene lennie, es MI vagyunk ilyen szerencsesek :):)

Kép
pumipumi
 
 


24. nap : ettol a naptol kezdve 32 napon at jelentos fejlodese a vegtagoknak, bar ma meg semmi nem latszik, de belul megindul a mozgolodas, es par ora mulva aprocska kituremkedese a karoknak. ma mar 16 par szomita az elozo napi 12 parhoz kepest, es elkezdik a gerincvelo formalasat. A maj es hasnyalmirigy kezdemenyenek megjelenese. Az ekto-, mezo- es endoderma zarodva 3 szovetcsovet kepeznek , kialakitva a belkezdemenyt. Ajanlott fitokemiai anyagok fogyasztasa: petrezselyem, bazsalikom, origano, retek, kaposzta, hagyma, szojamag.

Kép
pumipumi
 
 


25.nap: elkezd fejlodni az aorta. mar nem csak a szem festeklemezkeje, de leendo szovete is elkezd fejlodni, es 2 pici lyuk van a fej ket oldalan. ma vagy holnap az emlitett cso bezarul, ezzel vedve a gerincvelot...igy tul.keppen ez lesz az elso legvedettebb resz. Melegen, vay hidegen fogyasztott teljes kiorlesu gabonafelek ( zab, buza...)ma, tejjel egyutt. persze minden nap kell minden felet enni, ez csak azt mondja, hogy abban az idoszakban mire van meg nagyobb szukseg, attol fuggoen, hogy mi tortenik eppen a picivel


Kép
pumipumi
 
 


Szia pumipumi!

Köszi, hogy leírtad a fejlődésről ezt a pár sort, tényleg nagyon szuper lehet az a könyv!

Én is egyidős vagyok Veled terhességben, mert mi a férjemmel 20-án voltunk együtt márciusban és 22-én volt pém. Így akkor termékenyülhetett meg kb.
A mensim első napja március 5 volt, aszerint pont ma lennék 6 hetes.
Viszont már tapasztalt terhes vagyok és tudom, hogy senkit nem érdekel, hogy tudod a pontos fogantatást, mindenkit csak a mensi első napja foglalkoztatja. Ez pedig csak pár nap eltérés, az uh adatai alapján nem nagyon szoktak módosítani ilyen kicsi különbségnél a szülés időpontját.
Így én a fogantatáshoz módosítottam a mensi első napját, mivel nálunk nem csinálnak a védőnők a terminus lejárta után CTG-t, csak a kórházban. Hiába mondanám, hogy később termékenyültem meg, még van időm.
A kórház pedig Bp-en van, 25 kilométerre tőlünk, ahova majd nem tudok kicsi gyerekkel bejárkálni naponta a 39. héttől.
Így van az, hogy ma az 5+1 napon vagyok a 6+0 helyett és az első a reális.
Muszáj így csinálni, mert a fiammal ugyanez volt és jól meg is szívtam. Aztán napra pontosan 5 nappal később született, pont a nagykönyv által előírt fogantatás+266. napon.
Már be akartak fektetni a kórházba, hiába mondtam, hogy még csak most kezdem a 40. hetet!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


26.nap: elkezd kituremkedni a kar. matol a hosszat a fejtol a farok vegeig merik, es 3-5 mm kozti. mar 65-szor ver a szivecskepercenkent...ha nem ma, akkor holnap. Egy nagyon enyhe puffadas jelzi a gyomor alakulasanak kezdetet. Ezekben a napokban: halban kevo olajok (de persze kis meretu halak, mint szardinia, abban nem gyulik a nehezfem).

A 17. es a 39. nap kozott tortenik agy agy fejlodese a gerincvelovel egyutt, igy nem szabad elhagyni a szenhidratot, de az mindig (marha kenyerfele, vagy teszta) teljes kiorlesu legyen.Ebben az idoszakban sok magnezium, kalcium es kalium!

Ha valaki mast is erdekel a napi bontas, szivesen leirom. Amugy a konyvek szerzoje Christine Harris, talan nalunk is kaphato...vagy talan van meg jobb is.

Kép
pumipumi
 
 


Pokica! Ez egyszeru de nagyon jo otlet, en nem is gondoltam ra...pedig tenyleg akar nagy is lehet az elteres...pl az en dokim sem kerdezte meg, hogy 28 napos-e a ciklusom...Mondjuk itt szerintem fogalmuk sincs a dolgokrol a dokiknak sem. Kepzeljetek, az iskolaban sem tanulnak errol ( az emberi testbol talan az emesztest, mast nem)...mikor par hete jegyesoktatason voltunk, jott egy doki, aki a babavarasrol beszelt, 2 oran keresztul a betegsegekrol, 1 percen keresztul a noi ciklusrol...nem emlitve az ovulacio napjat sem...minel tobbet csinaljatok, annal nagyobb az esely szoveggel. Aztan betett egy kepet, amikor a petesejt korul hemzsegnek az ivarasejtek, es szinte mindenki egyszerre kerdezte: mi ez?

Kép
pumipumi
 
 


Huh, nem semmi, hogy ennyire tudatlanok.
De ha azt mondják olaszok, akkor nekem mindig a sok gyerek jut eszembe, szóval lehet, hogy amúgy is termékenyebbek az olasz nők és nincs szükségük ilyenféle kiművelésre. :shock:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Pumipumi! Annyira rendes vagy hogy leírtad nekünk. Ez nagyon érdekes! Ma szinte egész nap fekszem. Nem vagyok valami jól. Sokszor görcsölök. Már annyira várom hogy holnap megnyugtasson a doki. Azért félek ennyire mert tavaly is volt egy lombikos beültetésem , és akkor is terhes lettem, de a 6.-ik héten elhalt a babánk. És akkor is nagyon görcsöltem. És az a baj hogy hiába nem akarok erre gondolni, a görcsök viszont emlékeztetnek rá! Jó volt ezt most nektek leírni. Lehet kicsit meg is nyugodtam!! :)
Vendég
 


Ja és nekem is márc 8- án volt az utolsó mensim első napja. De nekem a tűszőérésbe belekevertek a hormoninjekciók. Azért lehet nekem a márc 25.-e a megtermékenyülés.
Vendég
 


Melinda!

Ma nekem is egész nap görcsöl a hasam. Napközben kicsit elmúlt, de már megint, most is. Olyan mensi előtti görcs. szinte azt várom már, hogy mikor jön meg.
Nagyon várlak holnap, remélem semmi baj, megnyugtatnak!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az orvostól. Minden rendben :D
9mm-es a babóca, van szívhangunk, minden normális :D
Legközelebb 4 hét múlva megyek :( akkor már kapok képet is :)

Elég nagy forgalom volt ma, én teljesen hulla vagyok, így holnap reggel folyt. köv.

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


m&g! Ez remek!!!Az valami hihetetlen erzes lehet, ha hallod a szivhangot! Kepzeljetek, ma egy magazinban lattam egy kis kutyut, hasonlo, mint amit a dokik hasznalnak a sziv hallgatasahoz...eleg erzekeny, es persze egy kisebb vagyonba kerul, gondolom, nalunk is kaphato. bar nem tudom, hogy jo otlet-e...ha van ilyenem, egyfolytaban azt hallgatnam, es megorulnek, ha egyszercsak lenne egy icipici kis elteres a "normalistol"...szoval szerintem jobb nem megvenni.

Melinda! mar nehogy beparazz itt nekunk! meg rankhozod itt a fraszt! :):):) Fel a fejjel, biztos minden rendben lesz! A multnak semmi koze a mostani babahoz...bar ezt ugyis tudod. Amikor ilyen hangulatban vagy, es nem sikerul elterelni a gondolataidat, miert nem probalsz kimozdulni kicsit? egyedul otthon a legborzalmasabb. vagy amikor nektek gorcsol, az annyira eros, hogy semmihez nincs kedve az embernek?


Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi! Bocsi, nem akartalak Titeket megijeszteni! Nekem tényleg elég erősen görcsöl néha, és akkor fel sem tudok kelni. De biztos elmúlik hamar!! Én nem hiszem hogy megvenném a kütyüt, mert én is beparáznék, ha nem úgy van mint ahogy az meg van írva.

Gabi!!! Jaj de jóóóó!! Grtaulálok a kisbabóhoz és aszívhanghoz. Biztos csodálatos érzés lehetett!!! Vigyázz magatokra!!
Vendég
 


Holnap nem megy rajtam kívül senki dokihoz?

Akkor holnap délután jelentkezem!!! Sziasztok! Jó éjszakát!
Vendég
 


Delutaaaaaaaan? nem 10-re mesz? remeltem, hogy rohansz haza, es meg 13 elott irsz, addig vagyok bent az irodaban...nna de sebaj, majd gondolok rad, es este olvasom a hireket. Gondolj csodas dolgokra, en mindig azt csinalom :):) Elvegre egy kisbabo van bent!!! Jo ejt mindenkinek :):)


Kép
pumipumi
 
 


M&G, nagyon gratulálok! :D Olyan jó, h. már van szívhangotok, az valahogy megnyugtató.

Érdekes, ma én is többször görcsöltem, vettem Magnézium tablettát, meg E vitamint is. Nem nagyon fájt, csak olyan bele-bele görcsölős...

Amúgy nekem sincs (egyelőre) hányingerem, csak estére elfáradok, és jól alszom... :) Nekem a kisfiamnál sem volt hányingerem, csak nagyon égett a gyomrom, és nem tudtam egy helyben megállni sehol, mert azonnal ájulós érzésem volt. Ez végig megmaradt.

Melinda, nem lesz semmi gond! ILyenkor alakul a méh, a tartó szalagok átalakulása miatt lehetnek ilyen görcsök, szerintem ha nem vérzel, vagy ilyesmi, akkor nincs gond. De nyugodtan írd le az ilyen problémáidat, attól megkönnyebbül az ember, ráadásul mindig akad, aki tud valami okosat, megnyugtatót írni, és ez sokat jelent.
nóna
 
 


sziasztok,csak gyorsan kukk mert viszem a nagyfiút suliba :)

Melinda szórítok ,minden rendben lesz és várunk délután a hírekkel!Csak pozitív dolgokat ismételgess folyamatossan,ha valami rossz eszedbe jutna(ezzel tereld el a figyelmed)!!!Hidd el segít!

Pumipumi: nagyon köszi az infókat ,nagyon jó,hogy kiírod őket,mert nekem most nincs könyvem.Szeintem megnézem ezt amit írtál!Te jól beszéled is az olaszt?

Hányingerem nekem sincs..inkább étvágytalan vagyok!Bár nekem a másik kettő terhességemnél sem volt hányingerem...ja kivéve amikor szedtem a Béres Gravidát!Nem ajánlom senkinek!

M&G:várjuk élménybeszámolód és gratula!

Ma reggel viszketett a lábujjaim köze és ...azthiszem gombás...nekem soha nem volt ilyen bajom...,bocs hogy ilyet írok csak most gondolkozom,hogy autómatikusan bekentem Canestennel,és csak utánna jutott eszembe,hogy lehet,hogy nem szabad terhesség alatt...a papírja meg nincs meg.. :(
Remélem bogyó(így hívom most leendő babámat) nem kap belőle.
Vendég
 


Sziasztok!

Melinda, szorítok, várlak a hírekkel!

Pókica, remélem jól vagy, ma már semmiféle görcs nem fog kínozni!

Pumipumi, üdv. itt, örülök, hogy ránk találtál. Ha esetleg, időd és energiád engedi, leírhatnád nekem, mi is történik velünk.

Tulipános, ha jól emlékszem, a canesten papírjában benne van, hogy várandósok ne használják, de biztos vagyok benne, hogy egyszeri használattól semmi gond ne lesz.

Sleepin, mi egyidősek vagyunk :)

Nóna, nem vagyok érintett a problémádban, de barátainknál a legkisebbek között 15 hónap van. Tudomásom szerint mivel a várandósággal változott az anyatej összetétele, a baba magától kezdte elhagyni a szopizást. Az a véleményem nekem is, hogy erőszakkal semmit.

Úgy gondolom, most semmit nem hagytam ki, amire reagálni szerettem volna.

A tegnapi napomról még annyit, hogy mehetek mostmár majd védőnőhöz, kaptam folsavat és e-vitamint. Azt tudtam eddig is a dokimról, hogy a kimondott terhes (komplex) vitaminok helyett mindíg egyénileg ír fel vitaminokat.
Amit még mondott, és meglepett, hogyha szúrna, esetleg görcsölne, akkor no-spát szedjek nyugodtan.
Egyébként egyre jobban vagyok :) émelygés napok óta elkerült, enyhe görcseim, szúrásaim elmúltak, a legújabb, hogy a fejem fáj :( A 6. hét második felében változtak meg a tünetek, de ezekkel együtt egyre fáradékonyabb vagyok, valamint egyre szűkebbek a fehérneműeim.

Picit nyugodtabb vagyok a tegnapi uh után, de közben alig várom a következőt, ami még nagyon soká van. De csak pozitívan, és minden rendben lesz mindenkivel!!

Üdv. Gabi
Vendég
 


hahoooooo! Szep jo reggelt mindenkinek :):):)
Hogy vagytok ma? En remekul, meg mindig tunetek nelkul. persze, van a faradekonysag, de az egyebkent is van mindig aprilisban...napkozben 30 fok!!! Nna nem panaszkodom :)
A hasgorcs miatt nem hiszem, hogy aggodni kellene (azt kiveve, hogy kellemetlen erzes)..veteles lehet eros gorccsel es minden nelkul is....gorcsoles kiserhet vetelest, de nagy szazalekban nem...szoval hajra lanyok...gorcsolunk egesz eletunkben, nehogy mar most ezen akadjunk fent. Mennyire erzekenyebbek vagyunk mindenre most! Latjatok, sosem jo, ami van...Aki gorcsol, aggodik. En tunetmentes vagyok, ezert aggodom :):):)
Gabi! Szivesen leirom neked a napokat, meg barki masnak is, csak ird meg, hanyadik nap a megtermekenyitestol. latom, hogy 7 het 2 nap...de az ugye nem biztos. Hoztam magamal a konyvet az irodaba...nna meg szotart is.
Amugy igen, folyekonyan beszelem az olaszt, bar mikor idejottem, egyetlen szot sem tudtam. ma delutan megyek a TB feleseget intezo hivatalba, oda jon velem a ferjem, mert abbol viszont tutira nem ertek egy kukkot sem :)
Szep napot mindenkinek! :):):) jajj de jo!!! babat varok...juhejjjjjjjjjjj!!!

Kép
pumipumi
 
 


ja, bena vagyok, elfelejtettem megirnoi a beta HCG-t...ma reggel mentem az eredmenyert...ez az elso hivatalos adatom, eddig csak 5 pozitiv hazitesztem volt. Erteke: 22686..nna nem mintha barmit is mondana, de majd a doki jovo csutortokon megmondja. Viszonyitasi szamkent fel vannak tuntetve a hetek, az 5-6 het kozott: 10000-100000...ugyhogy benne vagyok. Ami vicces: rajta van a papiron, hogy nem terhes noknel kisebb, mint 5.
Ferfiaknal!!![b]05-2.67!!!! nem is tudtam :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi, 35. nap a megtermékenyítéstől. És köszönöm! Irodában vagyok én is, dolgozom. :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Ma már jobban vagyok, nem görcsöl annyira.
Szerintem az idegeskedés miatt görcsöl. A gyomrom is össze van szorulva, nagyon ideges vagyok!
Ennek két oka van:
1. tavaly ősszel volt már egy vetélésem
2. apa még nem tudja a babát, de csak szívhang után akarom elmondani Neki. Tartok a hír beadásától, szegény szívrohamot fog kapni, hogy nagycsaládosok leszünk! Most olyan boldog tudatlan!

Gabi! A No-spa-t az előző terhességemnél automatikusan felírta a doki, hogy szedjem, napi 3x1-et és a folsavat. Ő sem terhesvitamin-párti.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


34.nap: felismerhetok az orrlyukak es megjelennek azok az izmok, amik a szemmozgasert lesznek felelosek. A labak kis lapatszeruek. 42-44 szomita. A legfaradekonyabb idoszak.

35.nap: mar jol hatarolt a ket agyfelteke kozti elvalasztodas. Jelen van az allkapocs felso es also resze is. Mindket nem eseteben megjelennek az emlomirigy vazlatai, 2, affele bobita-szerusegben, amik kesobb felgomb alaku kituremkedesekke alakulnak. Sulya kb: 0.01 g. ma veszi kezdetet a teljes szintu kommunikacio a baban belul, vagyis osszekottetes az izmok, idegek...kozott, valaszolnak egymasnak. B2 vitamin fogyasztasa, mert ez segiti a picit, hogy felhasznalja a jutatott taplalekot, most tobb energiara van szuksege.

36.nap: az a resze az agynak, ami koordinalja az izommozgast, mar megkezdte fejlodeset. megkezdodik az iny, szajpadlak kezdetleges formajanak kialakulasa. Elkezd felismerhetove valni a konyok es csuklo terulete. Elkezd formalodni a lep is, ami az antitesteket, bacikat es voros versejteket valasztja ki a verarambol. A maj mar eleg nagy ahhoz, hogy egy puffadasszeru turemkedest formaljon. A 9. heten belul ez 10 %-a alesz a testsulynak.

hat nem csodalatos?

Kép
pumipumi
 
 


POkica! remek, hogy ma mar jobban vagy...gondolom, ugysem segit, ha mondogatjuk, hogy ne idegeskedj, ugyis tudod te magad is :) Az tuti, hogy segiteni nem segit. nem lenne jobb szerinted, ha tudna a parod is? Nna nem mintha ismernem a helyzeteket, de tutira szivrohamot kap...csak az oromtol!!! 3 gyerek vegulis meg nem egy tragikus dolog...foleg, 2 utan :):) Szerintem minden sokkal konnyebb, ha egyutt csinaljatok, nem?

Kép
pumipumi
 
 


Pókica, a nyugalom megtestesítője van... jól tudod otthon titkolni, ha még apa sem tud róla. Soraidat úgy értelmezem, hogy még nem is sejti...

Vetélés miatt se idegeskedj, csak pozitívan. Az idegesség, feszültség nagy ellensége minden kismamának, így tessék másra koncentrálni, megpróbálni az idegszálakat kisimogatni.

Az én párom szerencsére nem kapott szívrohamot a hír hallatán, pedig nem a legjobb az időzítés, de a főnököm majd biztos rosszul lesz. De ezen még ráérek majd akkor aggódni, ha közölni akarom vele a hírt.
Vendég
 


Egyetertek Gabival. En nem lennek ra kepes. Amikor megcsinaltam eletem elso terhessegi tesztjet, tele volt a lakas munkasokkal, a parom keze meg szemettel...de rogton anyakaba ugrottam, pedig elotte jol elterveztem a romantikus pillanatot, mindenfele elokeszuletekkel..aztan nem birtam varni :) persze nalunk az elso baba, akit (bar ez a honap volt az elso probalkozas), nagyon vartunk. de azert tutira orulni fog a harmadiknak is :):):) ,eg tutira meg szerelmeseb lesz :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi, köszi a leírást, ez valóban csoda, hogy tudjuk, mi is történik ott belül.
Vendég
 


Sziasztok!
:D
Hát igen, még csak nem is sejti.
A szívhangig semmiképp nem akarom elmondani, mert mi van ha megint baj lesz, elég nekem újra végigszenvedtem a lelki részét.
Ha minden rendben lesz, akkor már nem kell izgulni azon, hogy megint nem lesz szívhang, megint műtét stb...
Szerintem könnyebben el is fogadja majd. Nem terveztünk 3 babát, még a 2-ra anno is alig bírtam rábeszélni vagy egy évbe tellett!

Titkolni valóban jól tudom mert a két gyerek mellett nincs időm pihenni, nyavalyogni. Csinálni kell a napi rutint. Főzni, sütit sütni, mosni, játszóterezni, fagyizni menni, kiskertet gondozni, takarítani, mindig annyi minden van.
Részemről nem lesz gáz a 3 gyerek, igazából már várom is, izgatott vagyok miatta és mégiscsak pici baba jön újra a házhoz, ez mindig olyan jó! Apa viszont nem ilyen rugalmas, a két gyerekkel tökéletesen elégedett és boldog, főleg, hogy különböző neműek.
Hát, nem tudom mi lesz. Még egy hét és eljutok dokihoz! Akkor mondom el Neki.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Gondolom Ti is tudjátok, hogy más szitu egy nagyon várt és tervezett babát bejelenteni a férjeteknek, mint egy meglepetés 3. bébit, ami a párotok rémálma.

Tavaly ősszel mikor megmondtam a pozitív tesztet, majdnem elájult, meg kellett támaszkodnia, viszont egy hét múlva már a neveiket is kitalálta, sőt megálmodta! :D
Remélem ez most is így lesz.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica, én nagyon szorítok Neked, és remélem, hogy minden rendben lesz!

Tartottam én is a bejelentéstől, hiszen mint írtam, 3. gyerek lesz nálunk is, de az első közös. Nem vártuk, de ettől függetlenül jól fogadta, sokkal rosszabbra számítottam. Azt is írtam, nem a legjobb az időzítés, de ha most akar jönni, akkor várjuk szeretettel.
Igaz, én még most sem fogtam fel teljesen, hogy decembertől minden más lesz :) és nekünk addig még egy esküvőt is össze kellene hozni :o
Vendég
 


Azert nem hiszem, hgy remalom lenne, vegulis 3 meg nem olyan durva. meg lehet, hogy az elejen rosszul fogadja, de aztan biztosan odalesz...vegulis megiscsak egy kis csoppseg!!! remeljuk, majd szoritok, aztan ird meg, amikor elujsagolod neki a babat...a szivhanggal egyutt. raadasul a nagyobbik mar 10 eves...azt mar majdnem kigyogyulta :):):) Jol jon egy picur...kulonben is...te csinalod a dolgokat...hazimunka....Mi is 3-an voltunk tesok, egyfolytaban harcoltunk, de megis nagyon jo volt, sot, a mai nap is az...szerintem 3 a legidalisabb...ha van ra lehetoseg. Az en szuleimnek sosem volt penzuk, de megis megoldottak, bar el se tudom kepzelni, hogyan. Mindig taboroztunk, stb. A szeretet meg ugyis akkora, hogy boven jut belole 3-nak is. szerintem ne parazz!!!bar azert megertem, ha aggodsz...ha 1 evig kellett rabeszelni...

Kép
pumipumi
 
 


De tudod, hiába lesztek nagycsaládosok, az első közös gyereketek fog megszületni. És Neked Ő lesz az első babád. Ez szerintem várható volt és biztosan Ő is szeretett volna előbb-utóbb Tőled gyermeket. Csak az időpont volt a kérdés. Ez azért mégiscsak más.

Hú, esküvő? És mikorra tervezitek??? :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pumipumi!
Köszi a bátorítást és a szurkolást!
Tudjátok itt nem is a pénzről van szó, inkább az egészségről. A férjemnek előrehaladott Bechterew-kórja van, amiért állandó kórházi megfigyelésre, kezelésekre szorul, hamarosan elkezdik a leszázalékolását. 31 éves.
Ez egy súlyos mozgásszervi korlátozottsággal járó genetikai betegség. Saját mini-vállalkozásunk van, így tud dolgozni, nem is megerőltető, de tudjátok, hogy a mai időkben a vállalkozásoknak sem könnyű.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Gabi!Az igen! meg egy eskuvo is!!!mennyi minden joban van neked is reszed :):):) A mi egyhazink maj 31-en lesz (akkor toltom be a 12. hetet :):)), de nem oyan fontos szamomra...jo egy honapja mar megvolt a polgari, de azt tavol, kettesben tartottuk, igy most itthon a szuloknek az egyhazit (itt olaszban ugyis csak az szamit, polgarit nem csinalnak, az egyhazi atomatikusan ervenyes lesz), de az mar nem ugyanaz, ha egyszer hazasok vagyunk. Megkerdezhetem, hogy miert nem a legjobb az idozites? Anyagi okok, vagy egeszsegugyi? Bar most elegge aggaszto a helyzet arrafele is, nem konnyu most egy baba.

Kép
pumipumi
 
 


Haat, talan pont ezert is jon jokor a baba...mindig, amikor tortenik valami rossz (betegseg), tortenik valami jo is...talan jo sok extra energiat, vidamsagot, eletekedvet az majd a parodnak is a baba :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Még semikorra. Amit jelenleg tudok, hogy a közeljövőben, de semmi konkrét nincs. Annyi minden lényeges van, ami a következő hetekben még elintéznivaló, hogy mindenképpen csak azok után.
Ami biztos, hogy csak esküvő (lakodalomból elég volt már mindkettőnknek az előző) én azt sem bánom, ha csak 2 tanúval szépen csendben.
Amit körvonalazódik, majd írom az infókat.
Vendég
 


Nekünk is szépen csendben két tanúval volt az esküvő. Csak mi 4-en voltunk. Az én legjobb barátnőm és a párom legjobb barátja voltak a tanúink. Fantasztikus egy nap volt!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pumipumi, jó olvasni, hogy nem vagyok az egyetlen, akinek 2009ben van esküvője, és születik babája :D

Időzítésről annyit, hogy részben anyagi, felújításban vagyunk nyakig, a másik pedig családi, nemrég vagyunk túl 2 tragédián, de valószínű, pont ezért, most már a jó dolgok történnek velünk :)

Jaaaaj! Nagyon dolgozni is kellene már, nemcsak netezni!!!
Vendég
 


szerintem ez igy csodas...sok szep dolog egyszerre. a mi eskuvonk marc 10-en volt, ami egyben a naszut is volt, es a naszut utolso napjan fogant meg a baba :):):)
dolgozni????????? tudod milyen megerolteto itt ulni, ahelyett, hogy otthon szunyokalnek, egy szamitogep elott adatokat rogziteni (de talan mar csak holnap es aztan vege)...igenis nagyon kemeny :):):)
Remelem, hamarosan hazaer Melinda a hirekkel, mar nagyon varom. Olyan jo, hogy nem egyszerre megyunk dokihoz, igy mindig van kit varni :)
Amugy abszolut egyetertek...a baba biztosan oromot hoz...legkesobb megszuletese utan...en emiatt nem aggodnek, biztos minden rendben lesz. A penz meg ugysem eleg sosem :):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? :)
Számításaim szerint december 4-én érkezik a Pöttöm a családunkba, ami ezidáig apából, belőlem és Boriból, a boxerből állt. :lol:
Még nem voltam dokinál, 20-ára kaptam időpontot.
Kata

Kép
apkata
 
 


Sziasztok, jöttem én is, elaludt a kisfickó! :)

Pókica, nem semmi lelkierőd van, h. kibírod, h. ne mondd el, bár megértelek! Mindenki maga tudja, h. az adott helyzetben számára/számukra mi a legjobb. Én értem a férfiak esetleges ijedelmét is elsőre, hisz ők úgy gondolják általában, h.mégiscsak nekik kell a hátteret megteremteni egy családhoz, és ez nyomasztó felelősség lehet. Talán ezért kell idő is nekik ahhoz, h. az öröm is megérkezzen :) De minden rendben lesz, meglátod! A naygobbik gyermeked már elég nagy, ő biztosan sokat tud majd segíteni is Neked. Ilyenkor már szeretnek ők is fontosak lenni. :)

Melinda, várunk a jó hírekkel! :)

Kata, üdvözöllek közöttünk! Talán jó is, h. később mész dokihoz, így már biztosabb lesz az eredmény! :wink: Ezt csak azért mondom, mert én az első babámnál, és most is kicsit korán mentem, így visszahívtak többször, most is még várunk a szívhangra... olyan bizonytalan érzés, még akkor is, ha nem úgy állok neki, h. gond lesz. De azért izgalmas na! :D

CSináltál vonalzót? CSak mert nem látszik.
nóna
 
 


M&G, Te hogy jössz ki a párod gyermekeivel? Ugye övé a kettő, akit együtt neveltek? Vagy valamit félreértettem? Minden tiszteletem a TIéd, mert ezt sokan nem vállalják be.
nóna
 
 


Szia Kata közöttünk..,én is 20.-án megyek dokihoz,de én csak este!Majd mesélj!

Akkora itt a forgalom,hogy nem győzlek követni titeket! :D :D :D

Képzeljétek ma nem bírtam és elmondtam apukámnak,hogy terhes vagyok...és ő tök örült neki!Anyumnak még nem merem,mert ő nem az a laza tipus mint apu!
Én nem is értem Pókica, hogy te hogy bírod ki, hogy ne mond el a párodnak!Le a kalappal elötted!
Az én párom jól fogadta..,sokkal jobban mint én!
Én elég ideges lettem amikor először rájöttem,hogy terhes lehetek és hááát közöltem vele,hogy :" Örülhetsz, mert megint felcsináltál"
Erre ő könnyes szemekkel ölelgetett,hogy jajjj de jó! :lol:
Most már megnyugodtam, és én is örülök neki.

Melinda gyere mesélj!
Vendég
 


Nóna, igen, jól értelmezted mondataimat. Köszönöm jól, minden rendben, de.... , nincs de.... csak tinédzserkor van a nagyobbiknál, és az ezzel járó gondok. Erre majd kb. 14 év múlva visszatérünk azok kapcsán, akik még jelenleg pocaklakók :D
Egyébként tüneményesek, imádnivalók, semmi baj sincs velük :) és remélem velem sincs.
Sok választási lehetőségem nem volt, hogy vállalom, vagy nem, tudtam az első perctől fogva, hogy az a férfi, akit én szeretnék, azzal együttjár 2 gyerek is. Nekem pedig még így is kellett, a mai napig sem bánom döntésem :)

Nóna! A te vonalzód? Azt sem látom :cry:

Kata, természetesen csatlakozhatsz, üdv. közöttünk!
Vendég
 


Sziasztok,
nagyon kedvesek vagytok!!!! :D
Én nem tudtam magamban tartani a hírt a pé utáni 13. napon, mikor először kétcsíkos lett a teszt! Még este elmondtam apának, pontosabban csináltam egy ppt-t és elküldtem neki mélen.... Volt nagy sírás meg összeborulás! :lol:
6 hónapot gyúrtunk rá... Már épp feladtam, és tessék...
apkata
 
 


M&G, nekem szándékosan nincs vonalzóm, meg akarom várni, h. az uh-n kb. milyen korú, illetve milyen nagy, és majd az alapján. A nagyfiamat meg még azért nem tettem fel, mert úgy akarom, h. majd kettőjüket együtt. Hamarosan meglesz! Amúgy hivatalosan, utolsó mensitől számítva ma vagyunk 6 hetesek! :) Remélem, holnap reggel dokibácsi látja majd őt, a szívhang még kétséges, azt jövő hétre jósolták. Vlszleg a valódi kora picit kisebb, mint a hivatalos.

Katának azért írtam a vonalzót, mert látszik ott neki a helyén valami krikszkraksz :lol: , innen gondolom, h. van vonalzója csak valamiért nem látszik.
nóna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: