Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok CSajok!

Hát ma sem nagyon termeltetek!! Nekem sajnos alig van időm jönni, vagyis, hogy hála istennek újra munka van a háznál így ezért sajnos benneteket kicsit háttérbe kell, hogy szorítsalak. Főznöm kell meg ilyenek. Ma anyukám is itt volt és sütöttünk sütit, holnapra a bulira. Már csak összekell állítanom, majd később viszem a házhoz és ott lesz tárolva a hütőben, az itthoniba nem fér el, és most megint ubi szaga van :P, meg egyébként is, ha ott van kevesebb az esélye, hogy elfogyjon holnapig, mintha itthon lenne :D, úgyanis én imádom ezt a sütit és előszeretettel járok rá, ha van.

Itt volt tegnap Ákos és Kiru! Tök jól eldumcsiztunk! Igaz, drága?! Jó egy órát voltak. Szegény Ákoska felébredt amikor megállt az autó és annyira nem dijjazta, hogy nem hagytuk aludni. Képzeljétek!! Akkora most mint az én Flórám!! De majd a képek úgyis árulkodnak! Akartam nektek feltenni néhányat, de sajna a gép a háznál maradt. :( De igérem, ha nem ma este akkor holnap délelőtt elküldöm őket!! Délután ugyanis nem leszek.

Lucám! Sajnálom, hogy Gergővel ez megtörtént és imádkozom én is azért, hogy a kisfiú rendbe jöjjön és vihessék haza minnél előbb! Komolyan ami mostanában az egészségügyben zajlik az vmi katasztrófális és szörnyű!!! Tamással mi újság van újabban? Jó kisfiú? Az elindulással kapcsolatban csak annyit, hogy jól teszed, ha hagyod kibontakozni. Meg kell neki barátkozni azzal, hogy ügyeskedjen és kicsit felbátorodjon. Puszi!

Rózsa! Szerintem se könyveld még el azt, hogy jön a Pirike, ahogy Etnának nekem is az volt az első hónapban mensis görcsöm, sokszor írtam is a csajoknak, hogy nem tesztelek, mert nagyon görcsölök, aztán mikor már két hetet késett megejtettem a tesztet és + lett. Szóval ne add még fel! Puszi!

Arte! Neked is elég biztató jeleid vannak! Nagyon drukkolok! Vasárnap kellene nem megjönnie?? ha nem jön meg mikor akarsz tesztelni??

Etnám! Lucának teljesen igaza van!! Ne stresszelj a mászás dolgon, ha nem akar mászni akkor nem is fog! Az én fiam sem mászott, de 10,5 hónaposan már nem egyedül! Igaz, beszélni csak 1,5 éves kezdett el rövidebb tőmondatokban, aztán 2 évesen bővített mondatokkal és most már le sem lehet lőni annyit szövegel!! Hogy szoktad egyébként ösztönözni?? Ül amikor arrébb teszed a játékait? Vagy hason?? És örülj, annak, hogy van annyi sütnivalója, hogy magához húzza inkább! Nem lesz egy elveszett gyerek! Puszi!

Most mennem kell! Apának koporsószeg hiánya van! (kell vennem neki cigit) Puszi mindenkinek pocin kívül és belül! Sziasztok!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok!

Én most nem bizakodom... Majd kiderül

Majd csak kedden tesztelek ha nem jön meg....

Mindenkinek jó 7végét!!

Pusz

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

Arte, Rózsa nagyon drukkolok Nektek. Remélem sikerrel jártok Baba ügyben.

Ma nem leszek, mert egy szülinapi buliba megyünk, és sütnöm kell még valami tortát, meg lekváros buktát. Ezt mindenki imádja.

Sok Puszi mindenkinek és jó hétvégét.

Szilvi
szilvi09
 
 

 
 

én is csak beköszöntem, mert megyünk ritáékhoz, megnézzük ákit és kirándulunk egyet a mátrában. nagyon jó lesz, de már most hulla vagyok. mire mindent összekészítek. meg már 2. adag mosást dobtam be, örülhet az alattunk lakó. közért 8-kor nyit majd, még oda is kell rohannom. norbit 9-kor keltem, hogy minél előbb mehessünk, de szegény éjjel 2 kor ért haza, megint nem sokat alszik. mondjuk én sem, boti éjjel 2xevett, igaz tegnap zölborsófőzi volt az ebéd és nem nagyon akaródzott megennie, gondolom bepótolja éjjel.

mindenkinek szép napot, jó programokat, akik babavárók, azok apjukkal töltsék az időt és utána minden jobb lesz.

arte jó a vonalzód, meg aranyos a borsó meg a héja. nálam kicsit máshogy nézne ki. hétfő-vasárnap félhullán alvás, mikor azt hisszük gyerek alszik, gyere gyorsan, persze gyerek felkel :roll:
majd 20 év múlva, ha megéljük!
csók mindenkinek :lol:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Etna: nem lehetett beállítani h minden napra kiírja így maradtam ennél a verziónál... A Borsó meg a Héja a kedvenc filmemből való...

NEMHOGY KÉSETT VOLNA, VAGY EGYÁLTALÁN MEG SEM JÖTT VOLNA, MÁR MA REGGEL ÓTA BOLDOGÍT A PIROSAK HADSEREGE.....

Tele a tököm :oops: :( :( :x :shock: :? :x :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok Csajok!

Most láttam a portálon, hogy hol vagytok. Én is megjöttem.
tina84
 
 


Hát azt hiszem, még a képpel el leszek egy darabig
tina84
 
 


Sziasztok Lányok!!

CSak gyors benéztem, hogy feltegyem nektek a képeket, aztán megyek is a házat kicsit kitakarítani, mert sajna elég koszos!!

Etnám! Jó kirándulást! Érezzétek jól magatokat! Aztán, ha lesznek képek küldj ám!! Puszi!!

Arte! Nagyon sajnálom, hogy megjött. Remélem, hogy idén utoljára jött látogatóba!!

Tina! Örülök, hogy te is idetaláltál!! Hogy vagytok?? Bírod még?? Mennyi is van még hátra??

Kiru! Haza értetek rendesen?? NEm volt semmi gond? Megkapta a főnök időben a cicit?? Küldtem a képeket!! Puszi!

Most pedig jöjjenek a képek, amiket igértem:

Kép Flóra és Ákos

Kép Kiruékkal
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziassztok,

Csak ideertek en is.

En nem is tudom csajok, ti, hogy oldotok meg mindent. Nekem ez volt az elso hetem egyedul, de semmire nem volt idom. A lakas szalad, mosnom is kellene. Megertem mar, hogy mindenki mennyire elfoglalt.

Csutortokon voltunk az elso havi kivizsgalason. Hat Akos megmutatta, hogy O bizony nem az egyszeru teremtes.
Elszor volt a mereckedes, amihez ugye le kell vetkozni, na itt elkezte megmutatni, hogy neki biza van am hangja, aztan gondolta ha mar nincs pelus, akkor milyen mokas lenne lepislni a vedonot :)). Hozzateszem, hogy amikor mar jottunk volna haza, akkor telepakolt ket pelust es engem is lepisilt.

Ma egy honapos es csutortokon volt 55 cm es 3880gramm. A dokorno szerint jo lenne ha kicsit tobbet hizna. Elmondtam neki, hogy nagyon sokat bukik es, hogy volt amikor az orran at jott ki a tejci, ezert kaptunk egy port, amit bele kell tennem a tejbe es a tapszerbe is, hogy egy kicsit surubb legyen igy talan nem jon neki ennyi vissza.Nagyon jol bevalt, mert sokkal kevesebbet bukik.

A masik, amit mondott hogy valoszinuleg azert sir Akos, amikor anyatejet kap,mert a tejem nem eleg zsiros es nem eleg neki es egyszeruen ehes marad. Szerinte tobbet kellene innom es fejnem, akkor zsirosabb lesz es mindig keverjem a regit az ujjal.

Valamint, szerinte nem allt meg be Akos napi ritmusa rendesen ezert eleg faradt estere es nyugos, igy megkerte a vedononket, hogy jojjon ki kedden es beszelgessunk arrol mikeppen is lehetne beallitani Akost egy ritmusra.

Petra, Flora nagyon edes abban a kisruciban. Kaptatok vagy vettek valahol?

Kiru merre jar?

Most rohannom kell, mert Arjan nem bir vele.

Ja igen lanyok, az baj ha Akos szeklete teljesen folyos?

Etna, a csajoknak igaza van a maszas dolgoggal. majd el kezdi o, ha keszen all ra. Hihetetlen, hogy diszlexiával ijesztgetnek teged. Szerintem ne aggodj miatta. Nagyon gyonyoru Boti. Milyen nagy fiu mar.

Arte sajnalom a menszit. Probalj meg ne nagyon elkeseredni.

Rozsa neked megy a drukk.

Kép
lesza
 
 


Folyt. köv.

Kép Csipet-CSapat

Kép Így kopaszodunk

Kép Nagyon tetszik a kisoroszlán :D
wpetra
Pusztavám
 
 


Lesza! Erről a porról már hallottam, vagyis az interneten olvastam róla mikor a Flóra is bukott rendszeresen. DE nekünk szerencsére a súlyunk akkor is ment szépen, és így nem kellett! Remélem, hogy nálatok is elindul majd a hízás. A folyós kaki a babáknál, főleg az anyatejeseknél előfordul, de ha nagyon, de nagyon folyós inkább említsd meg a védőnőnek, vagy a dokinak, nehogy valami fertőzése legyen. Nekünk is szokott az lenni. Most a foga miatt, egyszer pedig a Kornélka hurcolta haza az oviból, én mindig Normaflore-t adok neki, napi egy ampullát ilyenkor. Ha nálatok is lehet kapni akkor próbáld ki, baja nem lehet tőle, de azért a dokitól mindenképp kérdezd meg!! A ruhácskát mi vettük neki Tihanyban. Amikor még nem volt gyerköcöm már akkor tudtam, hogy ha nekem egyszer lesz egy kislányom, akkor fogok neki venni egy ilyen ruhát minden korszakban, mert szerintem imádni valóak bennük a kislányok!! Az egyik rokonunknak voltak a lányoknak ilyen rucijaik és hát valami tüneményesek voltak benne! Remélem az 1. szülinapjára rá tudom majd adni és talán addigra már totyog is!!:D
Jaj, igen, az ivás szoptatás alatt nagyon fontos dolog! Tudom, nem egyszerű egy gyerek mellett magadra is odafigyelni, de azért muszály!! Szoktál kelttésztát csinálni?? Nekem az bevált, a tej szempontjából és a madártej is tuti recept!! Puszi!!

Szilvi! Jó bulizást!! MA akkor kirugunk a hámból!! :D:D CSak nem együtt! :( Na sebaj!! A lényeg, hogy az este jól sikerüljön!! Milyen tortát sütsz?? Én madártejszeletet csináltam!! Van egy linkem, ahol megtalálható a receptje, de most valami miatt nem müködik!! Szerintem nagyon fincsi süti!! És ez is tejci növelő!! :D:D:D Puszi!!

Most megyek lánykák! A lánykám éhes!! Sziasztok!! Holnap majd jövök!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Csajok!

Mivel lehet képet kicsinyíteni? Amivel én szoktam, azt nem fogadja el.

Kép


Kép
tina84
 
 


Egyébként, megvolt csütörtökön az elsö ctg-nk. Tegnep meg voltam a dokinál, csinált ultrahangot. Minden rendben. Vállalta a szülést is. Mindent megbeszéltem vele.

Kép


Kép
tina84
 
 


Mindenki bulizik meg nyaralgat én meg itthon vagyok, ugyanis azuram elment legénybúcsúra, mert jövő 7végén lesz a legjobb barátjának az esküvője. kiváncsi leszek milyen állapotban lesz holnap délután.... olyan nehéz volt elengedni....

Tegnap voltunk Hooligans koncerten! imádom őket de ez most nem volt valami nagy eresztés tőlük, de minegy, legalább azurammal kettesben voltunk... a nagy tömegben :D

Kép
Kép
arte
 
 


Tina 84: szerintem a mamanet.hu-n csináld a vonalzót ott tudod variálni a képet. Szerintem az a legjobb!

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

Petrám!
Köszi szépen a képeket, nagyon helyesek vagytok! Furi, hogy Ákos már most akkora, mint Flóra, bár Ő fiú és Tamásom is ekkora volt két hónaposan :) Ha van még kép, tedd fel őket!

Lesza!
LÁtod, nem igazán könnyű egy gyerekkel egyedül egész nap. ÉN az első két hét után egyedül maradtam, már belejöttem rendesen :) Meglátod Neked is simán menni fog. Mondjuk könnyű annak, akinek szuper jó babája van és mindenre van idő mellette. Nekem Tamás rengeteget sírt, állandóan kézben volt. El is lett kapatva rendesen, de most már könnyebb vele. Most is nagyon anyás, ha lát, csak nálam akar lenni. Viszont ha elmegyek, simán elvan órákat anyuval, vagy tesómékkal. Kíváncsi leszek megindul-e a súlya ettől a portól (mármint, hogy nem bukik annyit vissza) Puszi Nektek!

Tina!
Hol fogsz szülni? Már régebben is kérdeztem, de még nem írtad meg. Győrbe jársz??? Bírod még nagy pocakkal? Nem lehet könnyű így a vége felé. Puszi Neked és simizem Dánielt! (a családban 3-án született Dániel a pesti rokonoknál! :))

Arte!
Én InfranView-val kicsinyítek, egyszerű, de leírni elég bonyolult. Nem tudom eddig mit használtál, ha gondolod keress rá erre és le tudod tölteni, bár alapból angol nyelvű, lehet magyarítani. Puszi

Velünk semmi különös nincs, talán meggyógyultam én is. Várjuk már a nyaralást nagyon, még két hét. Kiruék most mennek Sárvárra vmikor, ha minden igaz. Vagy már ott is vannak? :) Kellemes pihizést nekik, jól csinálják, többen mennek, így lesz egy kis nyugtuk is. Nekünk Tamás mellett nem igazán lesz. Nem baj, élvezni fogjuk minden percét így is. Jó éjt, mára ennyi elég lesz belőlem!

Kép

Kép
luca81
 
 


Arte!
Előbb elírtam a progi nevét: IrfanView helyen, itt tudod letölteni:
http://www.irfanview.com/

Kép

Kép
luca81
 
 


hali csajok!
ha minden igaz ma küldök egy nagyobb adag képet a kispasimról, meg küldök ákosról. nagyon aranyos és ritáék nagyon jól kezelik a helyzetet. sokat kell vele foglalkozni, de remélhetőleg nem lesz semmi baj. nagyon szép helyeken voltunk és milyen olcsóság van pesthez képest? voltunk felvonulást nézni, nemzetközi tánctalálkozó volt, sok ország képviselői felvonultak. minden ország, aki ott volt csinálta a hangulatot, a magyar közönség meg csak állt és nézte, néha érdekes nép vagyunk, mi táncoltunk botival, törökök nagyon értékelték, meg a spanyolok is. a fiúk fellelkesültek venezuelai lányok táncától. nekünk meg bejött ciprus, török és spanolyország. volt ejha!

sástó és mátrafüred is gyönyörü. ha tehetitek nézzétek meg, de kisgyerekkel ne menjetek kékestetőre. szinte megközelíthetetlen babakocsival. botit kiütötte a hegyi levegő, aludt vagy 2x fél órát. mennek a képek.

lesza!
mi is kaptunk nuritont, bukás ellen. de én nem nagyon adtam neki, de boti attól még szépen hízott, ha ákos nem hízik a sok bukástól ,akkor inkább add neki. csak az a baj, hogy főzelékes cumi kell hozzá, mert a sima cumin nem jön át. már, ha ti is ezt kapjátok. nem kell mindennel kész lenni, végszükség esetén moss, mosogass, első a gyerek legyen! aztán ha kialakult napirendje lesz és rájössz, hogy hogy szeret aludni , akkor lesz időd mindenre. nem múzeum a lakás, ne jöjjenek nézelődni, ha meg jönnek, akkor segítsenek. mindenki meg fogja érteni.

kiru és petra!
nagyon helyesek vagytok, jó nektek, hogy tudtatok találkozni! a gyerkőcök is tünemények!

angyalom!
köszönjük a meghívást, szerintem fogunk vele élni, de addig is még sokszor gyere közénk. úgysem hiszem, hogy boti mellett nagyon tudnánk strandolni, ezért 1 nap debrecen az unokatesóméknál és 1 napot átugorhatnánk hozzátok, ha lesz kedvetek kalauzolni minket.

luca!
tamás és boti tök egyforma, erre jöttem rá. boti mellett sem lehet nagyon nyaralni, ő is kezd nagyon anyás lenni, de az a baj, hogy néha megbántódik rajta anyu és norbi is, hogy náluk csak addig van el, amíg meg nem hallja az én hangomat vagy ha meglát rögtön jön hozzám. bébikomppal már kijön a konyhába utánam. norbi így semmiben nem tud igazán segíteni. én is elég fáradt vagyok, de nem baj. remélem azért apás is lesz, sajnos a sok munka miatt, van hogy 2 napig nem látja az apját.

arte!
sajnálom, hogy megjött. remélem ma majd megvígasztal apa. hány hónapja próbálkoztok? volt már valami kivizsgálás?

böbe!
beköszöntél, azt azóta sem hallunk rólad. helyzet?

tina!
jó, hogy ránktaláltál, már akartam írni, hogy itt vagyunk megtalálhatóak már nem sok van hátra, nagyon ügyin kihúztad. kit fogsz értesíteni, ha megszületik a kiskrapek? drukkolunk ám, tudod!

megyek képeket felrakni, mert millió van. csók nektek!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Etna: remélem ha hazajön nem lesz olyan fáradt h egész délután aludjon. igaz azt mondta h siet haza de a délután hosszú bármikor jöhet akár 5kor is...
április óta próbálkozunk, azt mondta az orvos h fél év múlva menjek vissza hozzá... remélem októberben már azért kell mennem mert babás leszek.... de most kicsit lemondtam az egészről... úgy utálom ezeket a napokat, nem is tudom ti h tudtatok olyan erősek lenni...
na nem panaszkodom tovább

Puszi

Kép
Kép
arte
 
 


arte!
nagyon nehezen bírtuk, én olyan fekete időszaknak hívom ezt, mert rossz még visszagondolni is. de aztán jön a napos idő, meglátod.

lányok küldtem képeket film formájában, rajta van rit és ákos is. de azért ide is rakok párat.

aki nem kapot szóljon, küldöm, de ezek szerint neki nincs meg az email címe. Kép ákos
Kép áki2
Kép áki3
etna33
 
 


most botisakat, párat Kép rosszaság Kép fürcsi Kép ritáékkal Kép büszke apák
etna33
 
 


szokás szerint sem a citromailra sem a freemailra nem ment át,csak a szöveg! :twisted:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


ÉN MEGKAPTAM!!!!
Annyira szuper:D már jobb is lett a kedvem :D olyan édes! milyen nyaklánc van a nyakában?

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

ETnam, ez szuper. Mikor is jonnetek? Vagy meg nincs pontos datum? NAgyon szivesen elviszunk titeket varos nezesre:) EN biztos itthona vagyok:P
Nagyon edes a kisfilm. De elfelejtetted kitenni a 18-as karikat. Olyan kis cuki Boti. A diszlexiarol, enis hallottam az elmeletet, de valahogy nem jon hogy elhigyjem. Az en keresztlanyom sosem maszott, es most 5evesen mar tanul betuket irni. HA jol tudom en sem masztam, es 4eves koromban, mar olvastam az ujsag nagybetus reszeit. Szoval ez eleg erdekes. Semmiesetre se aggodj. MEg csak 7honapos. MEg igyis van ideje maszni, van amelyik baba 9-10honaposan kezdi. Nem kell minden a nagykonyv szerint tortenjen, es gondolj arra, hogy a mi gyerekeinknek 2szulinapjuk van:) NAgy cuppanos az udvarlonknak.

Petra- Kiru, nagyon edesek vagytok a babakkal. Tok jo nektek, hogy igy osszetalalkoztatok, meg a babak is biztosan elvezik majd kesobb a talit. Puszi nektek!

Rozsa, nagyon drukkolok. ENis vartam 11napot a tesztelessel, mert azt hittem, hogy valami nem ok odabent es azert kesik. Aztan kiderult, hogy minden csodasan alakul:) Puszika+++

Nemsoka megyunk baba zsurra. A szerelmeim alszanak. EN meg addig keszulodok. Puszi mindenkinek!
a.angyal88
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból.Szuper volt, nem volt hőség, fürcsizni is tudtunk, a pici sajna nem fürcsizett a medencébe sem, mert mire felébredt lehült az idő, uh csak az esti pancsi volt a kádba.Nagyon jól viselkedett rengeteget mosolygott, imádnivaló.Produkálta magát nekünk az etetés végén kimeresztette a szemét és gargalizált, látta hogy mindenki nevet rajta uh sokszor megismételte egymás után, már úgy fáj a tarkóm a nevetéstől.Egész jókat aludt az utazóágyban.

Sajna nem tutam megvárni még visszaírtatok pelus ügyben, de útközben megálltunk a rossmannál és vettem pamperst, ahhoz képest hogy milyen kis vékony, a liberóhoz hasonlítva, nagyon sok pisi elfér benne.Úgy néz ki beválik, semmi nem folyik ki belőle.2-et vettem.

Tegnap volt egy kis izgalom, reggel bementünk boglárra, és nem vártuk meg még reggel kakil a kislány mikor megérkeztünk és vettem ki az ülésből éreztem hogy bekakilt, nekiláttam a hátsó ülésen átpelenkázni, kicsomagoltam,dugig tele volt a kis puncija ki sem látszott, letörölgettem, már vettem volna ki a pelust de jött még..tök csöndbe volt végig még mosolygott is, na gondoltam már végzett, háát nem nyomott még, de úgy jött mintha ráléptünk volna egy fogkrémes tubusra, még a kocsi is kapott..na mondom most már tuti végzett..a pleusba már nem fért uh nagy sebességgel tettem alá tisztát, akkor megint nyomott, mint aki nem kakilt egy hete...na mondom most már csak kiürült, letörölgettem, erre jött a pisi..még jó hogy számítottam rá különben olyan lett volna az ülés.
Már elzsibadtam leizzadtam, mindenki röhögött,apósom már mondta, h ki kell bérelnünk a parkolóban a kukát lassan..és csak nevettek, hogy hogyan tud a kiscsaj ennyit kakilni.Azóta is jó téma..

Nagyon jól éreztük magunkat, sokat nevettünk söröztünk, ettünk, fogyni megint nem sikerült, de azért odafigyeltem, h ne 5 kg-val többel jöjjek haza..A Napsugár kempingben voltunk Fonyód-Bélatelepen mobilházba, full extrás házikó..imádom ezt a kempinget, minden évben itt sátraztunk, csak most a pici miatt nem lehetett.

Gyorsan végig olvastalak benneteket, bocsi ha vkit kihagyok.

Luca gyógyuljatok meg.

Arte, sajnálom hogy megjött, de ne add fel.

Tina, üdv, örülök, hogy újra köztünk vagy.Már nem sok van és a kezedbe tarthatod a kicsit.Vigyázz magadra.

Nézegettem a képeket is, Petra, Kiru nagyon szépek vagytok együtt..édesek a picik.Olyan jó hogy tudtatok talizni, de bízom benne, hogy ha kicsi időre is , de majd mindenkivel sikerül egyszer nekem is.

Rózsa, megy a drukk...

Lesza!
Mindenkinek bele kellett jönnie a baba mellett a dolgokba.
Én nem kértem segítséget, nem volt itt sem anyukám sem anyósom, párom volt itthon 5 napig, amiben tudott segített ..az elején nagyon nehéz volt, főleg hogy a pici nem akart szopizni, így fejnem kellett nem sok időm maradt másra..már nem is tom hogyan oldottam meg.Azt tom, hogy éjszaka hulla voltam mikor fel kellett kelni, alig láttam ki a fáradtságtól.Sosem aludtam mikor a kcisi aludt napközben, igyekeztem minden időt hasznosan tölteni.Én elég rend és tisztaságmániás vok, uh félholtan is csináltam a házimunkát.
Nem kell követni a példám, mert pihenni kell.Próbáld meg beosztani a melókat..egyik nap ezt másik nap azt..és menni fog.
Örülök, hogy a bukás dolog javul a portol.

Nem lehetett semmi a dokinál.:)Pisit mi is ritkán hagyjuk ki, pedig a kiscsajnak nincs kukija..

Etna!
A bnőm kislány 8 hónapos eddig még nem akart mászni, sem lábra állni így a védőnő elküldte tornára, ő is azt mondja, hogy ha a mászás kimarad akkor az később elő fog jönni, vagy nem fog jól tanulni, vagy ilyesmi..De sztem sem kellene eröltetni..magának kell megtanulnia.

most mennem kell..puszika

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok!

Még nem sierült mindent elolvasnom, de igyekszem! Gyorsan válaszolok nektek.

Elöször is: Tündériek ezek a babócák! Egyik szebb, mint a másik! Nem gyözök gyönyörködni bennük!!! Már alig várom, hogy én is láthassam a mi kis kukacosunkat. Olyan jó volt pénteken is legalább az uh-on megnézni. Persze folyamatosan érezteti, hogy ö bizony itt van ám, egyre eröteljesebben, de addig legalább nyugodt vagyok!

Petra: Jól vagyunk köszönöm. Egy kicsit álomkóros vagyok az éjszakák miatt. Mire visszaaludnék, szinte újra mehetek pisilni. Amúgy szerintem elég jól bírom. Elvileg még 6 hét.

Luca: Bocsi, hogy még nem írtam meg. Az még a portálon volt és nem nagyon tudtam belépni. Pápán fogok szülni. Ez van közel. Már megfogadtam a dokit. Hozzá jártam végig, bízom benne. Remélem nem csalódok! Tényleg nem könnyü így a végén, de ki lehet bírni. Egyedül csinálom a nagytakarítást. Nem kényeskedem, sokkal rosszabb lenne.

Etna: Bárkit értesítek, aki elküldi a számát. Meg annak természetesen én is visszaküldöm az enyémet.

Laar: Én is örülök, hogy megtaláltalak benneteket! Jó köztetek!!!

Na, hogy lássátok milyen fitt vagyok itt a finisben, most elmegyek gombát szedni és majd jelentkezem.

Puszi mindenkinek

Kép


Kép
tina84
 
 


Tina84: te hol is laksz pontosan? Milyen az orvosod különben? Megadod a nevét meg az elérhetőségét? Köszi

Kép
Kép
arte
 
 


Szép borongós jó reggelt mindenkinek!!

Tegnap nem volt energiám írni, de azért elolvastam amit írtatok. Jól sikerült a szombat! 11-ig voltak a vendégek és a fiam addig ki is bírta az estét. Flóra is foglalkoztatva volt, hol az egyik, hogy a másik néni ringatta vagy cipelte, szóval volt egy kis szabadságom, a sok lótás-futást leszámítva, mert ugye, az uram letette a padra a seggét, és csak akkor állt fel vmiért, ha az neki kellett! De nem panaszkodom, megoldottam ezt is, ahogy minden mást megoldok nélküle. Éjjel még haza fuvaroztam az ismerősöket, aztán szopiztattam a Flórát, mert ugye, ahogy áttettem a bébihordóba a babakocsiból felébredt és nézett mint a zsizsik :D, szopizott és beájult!! Aztán én is!! Reggel fél 9-ig aludtam, Flóra 9-ig, a Kornélkát pedig én ébresztettem 10-kor. Aztán elmentünk a házhoz. Elmosogattam, elpakoltam, legyet írtottam (volt vagy 100!!) Az uram reggel fél 5-kor elment horgászni, és délben kidölt mint a hugyos vödör, így a gyerekekkel a háznál maradtam, hogy tudjon kicsit aludni, mert akkor nyügös és akkor nagyon nem bírom... Addig mesét néztünk, mint mindig a Madagaszkárt!! Már kivülről tudom mind a kettőt, de a fiam, csak ezt hajlandó nézni!! Délután 4-kor telefonált az uram, hogy most már ideje lenne haza menni, akkor összeszedtem a holmikat és haza jöttünk. Este bementünk a Lidl-be vásárolni, aztán, vacsi, fürcsi, szopi és tente. Most is kicsit kómás vagyok még, de majd elmúlik! Mennem kell pelust venni, mert már alig van!! Vettem tegnap egy kiscsomag lidl-st, de azért annyira nem vagyok oda, árban ott van mint a libero és ha pisi kerül bele úgy bekeménydik! Aztán lesz a faluban filléres vásár bekéne kukkantanom!! Jó lenne néhány top, poló és rövid újjas body Flórácskának! Na majd visszafele benézek, de pelusért be kell mennem Mórra mindenképp.


Tina! Csak óvatosan azzal a gombaszedéssel!! És persze a nagy takarítással!! Ne nyújtozkodj!! 6 hét? Az már nem sok! Elrepül hamar!! Főleg, ha még Dániel siet is kicsit!! Örülök, hogy az álomkóron kívül nincs más panaszod! Remélem, kitart az erőd végig, és nem éled meg nyűgösen a terhesség végét, ahogy én. A dokiban való bízalom pedig nagyon fontos dolog! Én is remélem, hogy nem fogsz benne csalódni, én sajnos abban a dokiban, akinél a Kornélkát szültem nagyon nagyot csalódtam! És úgy sajnáltam neki odaadni a borítékban az 50 ezret!! Szerintem nem érdemelte meg! De mivel másik babát is akartam, így nem akartam szívózni, mert ugye akkor még szó sem volt arról, hogy a móri kórházban megszünik a szülészet és elküldik. A mostani dokim viszont egy igazán figyelmes, segítőkész doki volt. Majd nem végig velem volt, néhány percre ment csak ki a szobából. Igaz, nem kevés pénzt adtam neki a 9 hónap alatt (vizsgálatonként 6000-ret) és még a szülésért adtam neki 20-at. Szerintem untig elég volt!! Te magánba jársz a dokihoz?? Vagy a rendelésére? Megmondta már mennyit kér a szülésért?? Puszi és simizem Danikát!

Etnám! Nagyon édes baba Ákos! Szép formás!! És milyen jó husiban van!! Botid meg látom, hogy igazi kiscsibész!! Látom benne a Kornélkát! Főleg amikor a kompban áll a virág mellett és markol a földbe!! :D:D Nagyon jó lett a videó!! Az a zene is jó!! Örülök, hogy jó volt a kirándulás! Remélem, hogy Angyalkával is összejön a találkozó és azt is hogy küldesz róla majd képet!! Hajdúszobolszó nagyon tuti hely!! Én nagyon jól éreztem ott magam, nászuton. Minden múzeumba voltunk, és sok finomat ettünk arra! Szerintem az egész város nagyon szép! Debrecent is élveztem, csak mire kiismertem a várost jöttünk haza! Szerintem az is nagyon gyönyörű, főleg a karnevál idején!! Mikor mentek? Hol szálltok meg?? Puszi!!

Laar! Örülök, hogy a pampers most bejön. De szerintem inkább a méret miatt jobb, mert annál nagyobb a súly intervallum, mint a liberonál. Én mindig akkora pelust veszek aminek az alsó határa közelebb van a Flóra súlyához, mert, ha olyat veszek ami nem, akkor mindegy milyen márkájú a pelus folyik belőle minden, de leginkább a kaki!! Örülök, hogy jól telt a 7vége!! Ne sajnáld, hogy nem tudott fürcsizni Mírácska! Szerintem, neki még a szabadban kicsit korai lett volna, de persz ez az én véleményem!! Puszi!!

Lesza! Mi újság a Kakival?? Jobb már a helyzet? Bukás dolog javult már?? Puszi nektek is!

Lucám! Boldog szülinapot!! Hogy vagy? MEggyógyultál már?? Tamás jó kisfiú?? MÉg nem is írtad miket kapott a drága! Elvan még velük??Puszi!!

Daniella! MErre jársz?? Hogy vagytok??

Kiru! Te is elvagy tünve rendesen!! Elküldtem a képeket és várom tőled a képeket! (Ő kicsit többet csinált mint én!!) ÍRj!!

Most mennem kell! Flóra felébredt és mennem kell boltba!! Puszilok mindenkit!!

Ja és köszi szépen mindenkinek a bókot!! Szerintem is jól sikerültek a képek!!
wpetra
Pusztavám
 
 


hát helló csajszik...
látom jól leléptetek a másik oldalról:)
én is sikeresen ide találtam hogy vagytok?
láttam a képeket amiket küldtetek annyira édesek a gyerekek.
etna boti tündéri mekkorát nőtt hihetetlen...
nem voltam mostanában kicsit le vagyok maradva kivel mi újság?[/b]
bibócska
 
 


Kedves ex-Női portálosok!

Ha gondoljátok, szívesen látunk Benneteket újra a szokott helyen. Amiért ide átjöttetek, már nem jelent gondot, úgy hisszük, egyszer s mindenkorra.

Nekem lenne egy privát kérdésem is Hozzátok: milyen fórumszolgáltatást hiányoltatok leginkább, mi segítené baráti társaságotokat a még hatékonyabb és könnyebb beszélgetésben, infócserében stb.?
Akinek ötlete, javaslata lenne, kérem, privátban írja meg a hbalazs@gmail.com címre.

Üdv:
Balázs
balázs1503
 
 


Sziasztok!!

Mit szóltok Balázs üzenetéhez????

Szerintem kicsit elkésett vele! VAgy nem?

Nagyon nagy a csend drágáim!! Mi újság? Mindenki alszik? Nyaral? VAgy mi van??

Bibócska! Örülök, hogy te is idekeveredtél végre!! Ennyire agyon dolgoztatnak? Hogy nincs időd írni nekünk?? Már csak 3 hét és szeptember!! Várod már??
wpetra
Pusztavám
 
 


Csajok! Benéztem a nőiportálra és ez a Balázs pofa törölte az utccsó hozzászólásokat, ahol kiírtuk, hogy léptünk!


Először néztem mint a borjú az új kapura, hogy írtatok, aztán akkor néztem, hogy az utccsó hozzászólás dátuma aug. 3., akkor leesett, hogy mi is van.
wpetra
Pusztavám
 
 


Írtam neki, hogy nem csak a vírus volt a próblámánk az oldalon, hanem, hogy sokszor elszálltak a hozzászólásaink és hogy lassú is volt az oldal. És még azt is írtam, hogyha esetleg olyan szerkezetű lenne a portál mint ez az oldal, és olyan gyors is akkor talán visszatérnénk....

Jól tettem csajok??
wpetra
Pusztavám
 
 


jaj, de pipa vagyok!! kell csinálnom másik vonalzót! nem találja a szerver a babafalvát... :P fúúúú
wpetra
Pusztavám
 
 


Szia Petra!

Sztem is elkésett ezzel a dologgal Balázs..Szerintem szuper ez az oldal, gyors is, sokkal több a lehetőség mint ott..Nem tom miért törölte Balázs az utolsó hozzászólásokat,de remélem azért mindenki ide talál, ha nem akkor majd e-mailben.

Rengeteg dolgom van, a gyerek tiszta nyügi, a Balcsin biztos jobban érezte magát mint itt a 4 fal között, később leszek pusszancs mindenkinek

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak be ugrottam teszt negativ neki vágtunk a 3.inszemnek!Majd jövök holnap!Nagyon fáradt vagyok puszi nindenkinek!

Kép
rózsa11
 
 


Sziasztok Lánykák!

Fura ez a Balázsos üzenet itt...Meg, ha már egyszer átjöttünk és ez az oldal beválik, akkor miért mennénk vissza, nem igaz? :wink:
Petra, szerintem jól tetted, hogy írtál és pontosan leírtad, hogy mi is volt a problémánk. A lassúság, hogy sokszor elszállt a megírt üzi és, hogy nem lehetett feltenni képeket.

Petra, nagyon jók a képek, Kiruról és rólad is, a babák pedig tündériek! Ők hogy bírták a találkozót? Jól elvoltak? Meddig voltak ott Kiruék?

Egyébként jól vagyunk, csak a héten festik a házunkat, jövő héten burkolják le fával a lépcsőt, azutáni héten pedig szerelik be a konyhabútort, szóval rohangálunk a ház és anyukámék között. Ma bordűrcsíkot vettünk Alexa szobájának a falára meg ügyintéztünk a városban, Apa du. szabin volt már.
Alexa folyamatosan a hasára fordul, vissza még nem mindig megy neki, ilyenkor nyüsszög, hogy segítsünk. Persze utána újból hasra fordul. :D Nem szabad ott hagyni már sehol. Egyébként olyan kis vidám baba, úgy imádom, szinte egész nap vigyorog meg mondja a magáét. Most már ő is elhagyta a 6 kg-ot, szépen megindult a súlya. Lehet írtad már, nem emlékszem, hozzátápit mikor akarod kezdeni Flóránál? Én Lexinél 5 hónapos kora után lehet, hogy szép lassan elkezdem az almával, aztán majd meglátjuk...

Örülök, hogy jól sikerült a kerti party, nem csodálom, hogy a gyerkőcök jól elfáradtak.

Na, ezt elküldöm, aztán folyt. köv.

Kép

Kép
daniellla
 
 


Etna: Köszönöm szépen a videót, nagyon szuper, Boti milyen hatalmasat nőtt, kész nagyfiú már! Áki baba is szépen ki van kerekedve, szorítok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen vele! Remélem, a kirándulásotok jól sikerült!

Laar: Míra és ez a kakis sztori, nem semmi..... :D :D Velünk is történt már hasonló eset! Érdekes, ahogy írtad, hogy a Balcsin szinte jobban elvolt, itthon meg nyűgösködött, Alexával is így volt. Nagyon szeret a szabadban lenni, nézni a fák leveleit, ahogy fújja a szél meg csak úgy nézelődni, ezt a Balcsin vettem észre, mármint akkor kezdték egyre jobban lekötni ezek a dolgok. Most már itthon is egyre többször kiülök vele a teraszra vagy a kertbe, őt beleteszem a pihenőszékbe és tök jól elvan, én meg addig olvasgatni szoktam. Mondjuk a Nők Lapját vagy a Kismamát, ezeket nagyon szeretem. Mírácska sokat mosolyog? Éjjel hányszor kel enni?

Rózsa: Nagyon sajnálom Drága a nega tesztet! :( Nektek is jól meg kell küzdenetek ezért a babácskáért, de ne aggódj, hamarosan beköltözik a pocakodba, ebben biztos vagyok! Nem szeretnétek inkább a lombikot megpróbálni most már? Talán ott nagyobb lenne a siker. Vagy próbálkoztok még az inszemmel? Sok puszi és fel a fejjel!!!

Tina: Olyan hihetetlen, hogy így elment az idő, 6 hét és már mész is szülni. Majd elküldöm neked én is a számomat, örülnék, ha írnál nekem sms-t! Elhiszem, hogy a sok pisilés és a nehezebb alvás miatt már nem egyszerű a vége. Ezen mindannyian átmentünk. De annál nagyobb öröm lesz majd a végén a karjaidban tartani a kisbabádat! Teljesen kész van már a babszoba? Küldesz róla képet?

Na, elküldöm ezt is.

Kép

Kép
daniellla
 
 


3. rész

Bibócska: Szuper, hogy te is ide találtál! Hogy vagy mostanság? Mikor is kell pontosan drukkolnunk érted? Szeptemberben? Melóhelyeden milyen mostanában a hangulat? Azért pihengetsz is néha, ugye?

Angyalom: Milyen volt a babazsúr? Eszterke hogy érezte magát?

Szilvi: Hogy vagy? Hogy sikerült a szülinapi buli, amin voltatok?

Lesza: Olyan szép ez a kép rólatok, amit kitettél a neved mellé! Szeret Ákos a hordozókendőben lenni? Napi ritmust ne várj még tőle, ahhoz még túl picike. A mi dokinénink azt mondta, hogy 6 hetes kor után alakulhat csak ki bármiféle napi rend és tényleg így volt nálunk is. Akkor múlt el a hasfájás és onnantól kezdett el aludni éjszaka. Mennyit hízott a múltkor Ákos? Nálunk úgy van, hogy heti 100 g-ot kell minimum. Nálatok is így van?

Na csajok,lassan megyek, le kéne feküdni meg még a fürdés is hátra van. Millió puszi mindenkinek!!!!

Kép

Kép
daniellla
 
 


lányok!
sajnos nem nagyon tudok jönni, nem tudom mi van botival, azt hiszem ez már tényleg a szeparálódás, mert nem mozdulhatok tőle semmerre. egész nap (24 óra alatt) össz- vissz, ha 7 órát alszik sokat mondok. nem érzem, hogy fog lenne, teljesen kész vagyok már a sok nemalvástól. lehet, hogy elviszem orvoshoz, mert nem tudom mi lehet vele. kicsit aggasztó, hogy ennyire nem alszik, nem játszik csak nyüszög. bár az idő is olyan, de mi már 6 napja semmit nem alszunk. fáradt vagyok.

rózsa!
sajnálom a nega tesztet, gondolom végig csináltatják az összes inszemet, amíg el nem juttok a lombikig. barátnőm is odajár ahhoz a drnőhöz, de már ki sem váltja a gyógyszereket, mert már 2 merionállal kellett szúrinia magát, aztán mégis 1 sejtje lett. várja, hogy letelljen az inszem és utána kezdődjön a lombik. szemét dolog ez az államilag támogattnak mondott rablás. az inszem szerintem nem nagyon ér semmit, majdnem spontán, szóval ne keseredj el, spontán módon sem esik mindenki rögötn teherbe. jön nemsokára a babuci, remélem mihamarabb.

tina!
elküldöm priviben a számom én is.

köszönjük a bókokat botiról, remélem megszünik ez az áldatlan állapot és újra régi lesz.

muszály mennem, mert nagyon ordít. jövök, amint tudok.

balázs volt, aki azt írta, hogy nincs vírus a nőiportálon. ezek szerint belátta ,hogy volt.

sajnos lassan jött be az oldal, sokszor nem is jött be, hozzászólások elszálltak, képet nem lehet csatolni, de azért köszönjük, mert ott jött össze ez a szupi csapat.

angyal!
aug27- szept 2-ig leszünk hajdúszoboszlón. már mondtam az uramnak, hogy mennék hozzátok, nagyon örült. jó lenne tényleg, ha összejönne.

tényleg rohanok, ordít :twisted:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Közeledik az évfordulónk a párommal és mióta megszületetta kicsi nem nagyon jut időnk egymásra,szeretném, ha a kcisi miatt nem feletkeznénk meg arról a szép napról amikor találkoztunk.
Van vmi ötletetek hogyan tehetném emlékezetessé azt a napot?!

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Szia Etnám!

Egy sorson vagyunk, TAmás állandóan rajtam lógna, egy perc nyugtom nincs. MIkor lesz már ez másképp? Megint nincs el maga, ott kell ülnöm vele a szőnyegen, mindehova mászik utánam, fel akar állni, persze segítsek neki. Ő nem megy egyedül, még a bútorok mellett sem, csak ha fogjuk a kezét. Visszatértünk a hat hónapos korba: nem hajlandó aludni napközben egy hete, ismét ringatnom kell a 11 kg-ját!!!! Negyed óra bőgés után hajlandó elfeküdni velem az ágyon. Ma beletettem a kiságyba napközben, olyan ordítást még nem csapott, mint akkor. Persze nincs szivem otthagyni, de néha nagyon elegem van belőle, hogy majdnem leragad a szeme, alig lát, hulla fárad, de nem képes elfeküdni. Persze ha babakocsiba teszem, megyek vele 100 m-t és már szunyál is. De nem fogom ahhoz hozzászoktatni, hogy babakocsizunk, ha álmos. Tiszta téboly, ami most van... De megnyugtató, hogy nem csak nálunk van ez :) Nem baj, így imádom, ahogy van a Drágaságom. Legalább nálunk éjjel alszik, ez most már talán beállt. kopp-kopp-kopp :) remélem mondanak valami okosat ma a tanácsadáson, majd írd meg. Ez azért tényleg elég brutál, hogy 6 órát alszik egy nap. Mondjuk a szeparációs szorongás ilyenkor kezdődik, 7-8 hónaposan. Viszont ezzel szerintem nem nagyon lehet mit kezdeni, ezen túl kell lenni. Nálunk sem hajlandó elleni senki mással, apjával sem, csak ha itt vagyok a közelben. De akkor is csak max. 5 perc, Tiszta jó.. múltkor olyan szintem voltunk már, ha este apja megjött, játszani akart vele, elvinni tőlem, már ordított, mikor még csak közeledett felénk. Hurrá, tök jól állunk. Biztos változik, csak szegény Feri van teljesen letörve miatta. Belegondolok, hogy egy év múlva már bölcsis lesz, hogyan fogom én otthagyni???? Már előre rosszul vagyok tőle, a szivem szakad meg. Na mindegy, megyek, mert már megint műsor van :wink:
Puszi nektek és kitartás!!!

Kép

Kép
luca81
 
 


Laar!
nekünk már egy éve nem úgy jut időnk egymásra, ahogy kellene, egy éve nem voltunk gyakorlatilag sehol kettesben egy óránál tovább. Egy kis séta a városban este, csak ilyen apróságra gondolok.... De ha el is alszik Tamás, itthagynánk anyura, tuti felébredne, megérezné, hogy leléptünk. Olyankor viszont senkivel nem hajlandó visszaaludni, csak velem. Úgyhogy nagyon nehéz ügy ez, remélem majd változik. Hiányzik néha a kettesben levés (na ezt jól megírtam) Nincs ötletem, mivel állhatnál elő az évfordulóra, talán a többi csajszinak lesz. :) Mi így állunk, 20-án lesz a búcsú nálunk, akkor ha törik, ha szakad elmegyünk este egy kicsit kettesben. Majd kiderül hogy bírja a Tamás, anyukám bír-e majd vele. Puszi

Kép

Kép
luca81
 
 


Sziasztok Csajszik!!

Daniella! Kiruék kb 1,5 órát voltak nálunk! A gyerekek nem tudom mennyire élvezték a találkozót, de szerintem elvoltak. Igaz szegény Ákos felébredt mielőtt kialudta volna magát, eleinte kicsit nyügös volt, de aztán megkapta a cucikáját már megnyugodott, a vége felé már vigyorgott is. Kirunak több képe van, de gondolom, most nyaralhatnak, mert azóta nem jelentkezett, sem itt, sem emailben. A hozzátápit akkor fogom csak elkezdeni, ha úgy veszem észre, hogy már nem lakik jól és követeli állandóan a cicit. A doktornő ezt javasolta. És még azt mondta, hogy azért félévesen már ellehet kezdeni, mert akkor már nem elég a tápanyag az anyatejben, akkor szerintem elkezdem majd a gyümikkel, ha nem szükséges előbb semmiféle képpen sem szeretném. Örülök, hogy gyarapodtok szépen. Nekünk legutóbb 190 gramm hízás volt egy hét alatt. Majdnem a duplája az elvártnak. Szóval szerintem nem éhezik az én kisdrágám. Mostanság már jobban issza a teácskát is, gondolom ebben a melegben a tej annyira nem oltja a szomját. Flóra is jobban elvan a szabadban, mint bennt a lakásban, olyankor hatalmasakat alszik. Őt is érdeklik a falevelek, és a felhők is szerintem, mert a múltkor mikor nagyon sütött a nap és felhajtottam a babakocsi kupoláját addig nyöszörgött és nézett felfelé, amig a babakocsi tetején nem nyitottam ki neki az "ablakot", onnantól egy mukkot sem szólt! Kérdezted múltkor, hogy a házas képen, az a kék babakocsi az ővé-e. Igen, az a babakocsink. Már a Kornélkáé is ez volt, hiába kék, szerintem a mintája miatt nagyon unisex! Nagyon szeretem, mert masszív, könnyű tollni, nagy is a belseje, még 3,5 évesen is tud benne a gyerek aludni, átalkítható sport kocsivá, csak a mi kocsink csomagtartóját teljes egészében kitölti és kicsit nehéz, ha esetleg buszra kell feltenni (ez szerencsére nagyon ritkán fordul elő!!) Ja és nem mellesleg, szerintem leamortizálni nem is lehet!! Legalábbis a szerkezetét, a belsejébe a cuccokat után lehet rendelni... Remélem, mást nem kérdeztél! Ha esetleg elfelejtettem mégis valamit csak szólj! Puszi!!

Laar! Sajnálom, hogy nem jut apával egymásra időtök, de ez már csak a gyerekek mellett így van. Hidd el, majd ha nagyobb lesz akad majd néha egy-két szabad óra!! Nem tudom, mennyire van időd Míra mellett sütni, és hogy a párod mennyire édes szájjú, de az én férjecskémet bármilyen sütivel le lehet venni a lábáról! Én általában ilyenkor így kedveskedek neki, és igyekszem az nap korán ágyba tenni a gyerekekek és magamat, hogy oda bújhassak kicsit. Más ötletem sajna nincs. Az én uram, már csak ilyen "igénytelen" etéren!! Remélem, tudtam segíteni! Puszi!

Lucám! Mit kaptál a szülinapodra?? Sajnálom, hogy Tamás nem akar apával játszani, de ez szerintem minden gyerkőcnél megvan, csak éppen másmilyen végletekkel. Nálunk is megvolt annak idején, de én már kisebb korában is sokszor hagytam másra néhány órára, hogy ne csak hozzám kötödjön annyira. Az apjával a Kornélka sem volt el ennyire kicsinek, mert alig látta, de most viszont annyira ragaszkodik hozzá, hogy szinte, ha megy valahová akkor úgy kell meglógnia. Próbáld meg kicsit többet másra bízni, mert nagyon nehéz lesz ez az időszak, és tovább fog majd elnyúlni. A Bölcsibe szoktatást ne is mondd!! Emlékszel még, hogy amikor a Kornélka kezdett az oviba miket írtam?? Néhány hétig volt csak kemény, de akkor nagyon!! Percekig álltam a terem ajtajában sokszor, mert megvártam, amig meg nem nyugodott! Nagyon nehéz dolog ez, de szoktatni kell őket másokhoz is! Próbáld meg azt, hogy az apa/mama sír, mert nem játszol vele, hátha bejön. Hiszem ők már nagyon okosak ilyen korban és lehet rájuk hatni. Nem baj, ha kicsit rájátszanak akikkel nem akar játszani! A délutáni alvás nálunk is kínszenvedés!! Most is azért morgok éppen a Kornélkával, mert egyszerűen nem hajlandó aludni! Elfekszik meg minden, de ilyenkor az ágya tele van mindennel és azokkal foglalkozik! És estére már annyira nyügös, hogy nem lehet neki szólni semmiért sem, mert már ordít és bőg! Remélem, hogy sikerül valahogy rávenned Tamást, hogy mással is ellegyen ne csak veled, és hogy menjen veled délben aludni. Sok sikert és fel a fejjel!!

Elküldöm aztán folyatom!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Etnám! Tudom, hogy neked nem javasolhatom, hogy néha bízd rá valakire Botit néhány órára, ezért sajnos veled kicsit megvagyok lőve! Úgy szeretnék neked is valami okosat mondani, de egyszerűen nem tudom, hogyan tudnád kicsit Boti rávenni az egyedüllétre! Talán annyit tudok tanácsolni, hogy ha mész ki a konyhába vidd ki őt is magaddal, énekelj, mesélj neki, ha van járokátok az ilyenkor hasznos lehet. Nálunk a járokát az utazóágy helyetesítette. Most is azon vagyok, hogy lassan ideje felállítani, mert Flóra sem nagyon van el egymagában. Ha a konyhába vagyok bébihordozóba szoktam tenni, telepakolom mindenféle csörgő-zörgő izével, ha már kiabál, akkor énekelgetek neki, néha odamegyek megsimizem a pofikáját, beadom neki a cumit. Ha már így sem megy akkor babakocsiba teszem és a lábbammal tollogatom, miközben énekelek. Ez általában bejön. Anno a Kornélkánál is beváltak ezek a dolgok. Mikor már nagyobb volt, mint most Boti, akkor az utazó ágyat is teletettem játékokkal és beletettem, de persze úgy hogy lásson, aztán szépen lefoglalta magát. Tudta, hogy nincs egyedül. Remélem, hogy nálatok is könnyebben fog majd menni ez az időszak egy idő után. Tudom, hogy gonoszság, de néha hagyni kell a gyereket sírni, mert ha dolgod van és azt meg kell csinálnod, akkor sajnos másképp nem megy. Most gyors egy rövid sztori a Kornélkáról (MEGINT!! :D). Nem rég a párom berágott valamelyik este, hogy megint jött a cumisüvegével, hogy tegyünk bele, aztán úgy csinált mintha kidobta volna. Szegény gyerek úgy sírta magát álomba, mert eddig mindig cumisüveggel aludt el. Másnap reggel, délben és este is kereste, este bőgött is utána, de harmadnapra már csak 2x jutott az eszébe, 4.-re már szinte meg sem említette. De az még hozzátartozik a történethez, hogy reggel felburította a nagy kukát kin az udvaron, hogy kivegye belőle a cumit. És a kiskukát is átvizslatta! Na ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy igenis nekünk kell tartanunk magunkat, mert ha állandóan a gyerek kénye kedve szerint ugrálunk soha az életben nem fogja megtanulni, hogy nem mindig az van amit őnagysága szeretne! Próbáljatok a sarkatokra állni! Hiddjétek el egy hét alatt hozzászokik valamihez és napról napra kevesebbet fog miatta nyöszörögni!
Lehet, hogy most sokatoknak lettem unszimpi, de szerintem, attól, hogy anya lettem még magamra és a saját dolgaimra is kell időt szánni! És ettől még nem vagyok rossz anya! CSak, meg kell a gyereknek tanulni bizonyos dolgokat! Ja és nem feltétlenül kell megfogadni a tanácsaimat! Mindenki csinálja a saját belátása szerint! NEkem ez a tapasztalatom!! És a saját véleményem!!

Asszem elég hosszúra sikeredtem! Be is fejezem mára! A héten nem tudom, hogyan tudok majd jönni, mert holnaptól a háznál főzök (VÉGRE!!), hogy ne kelljen a fiúknak előre csalinkázni kajálni, szóval nem leszek nagyon gépközelben!! Jók legyetek és puszilok mindenkit!! Sziasztok!
wpetra
Pusztavám
 
 


Petrám!
Köszi a tanácsot, én is így szeretném, de sajnos nem tudom senkire hagyni... ez tök jól működik olyannál, akinek mondjuk az anyukája már nyugdíjas, otthon van, ráér a gyerekkel foglalkozni, de nálunk nem így van. Anyu, tesómék, dolgoznak, anyósék Dunaszegen vannak, egyedül mamira tudom hagyni néha, de neki meg a keze miatt gond, nem tudja felvenni. (sajnos még most, fél év után is olyan pocsék a keze, hogy nem tudja használni. Szörnyen fáj is neki... ) Úgyhogy nálunk ez a ráhagyom valakire dolog, nem igazán mükszik. Anyukám ötkor ér haza, tesóm szintén. Akkor átmegyünk, néha ott is hagyom, de igazán olyankor már nincs dolgom, hova menjek? Megértem TAmásomat is, hiszen kihez kötődjön ennyire, ha nem hozzám? Én vagyok vele egész áldott nap, én vagyok az anyukája. Apa sajnos reggel fél 8-kor elmegy és este fél 8-kor ér haza. Baromi sokat van távol, de muszáj dolgozni azért a rohadt pénzért... Szóval nem mindenkinek fenékig tejfel, de én már megszoktam, győzködöm tovább az én Hercegemmel :) Imádom és igazából szívesen győzködöm vele, csak néha már jó lenne egy kis nyugi. Tudom, akinek nem ilyen eleven gyerkőce van, és tényleg egész nap csak mosolyog, el van magában, az nem is tudja milyen nehéz így. Persze Tamásom is rengeteget mosolyog, nincs olyan kép róla, amin ne mosolyogna, úgyis mindig ezzel vesz le a lábamról.
Tökre egyet értek abban is, hogy meg kell fegyelmezni a gyereket, de Tamás még nagyon kicsi ehhez szerintem. Hiába teszem bele a kiságyba nappal, hogy most aztán elég, alvás lesz... úgysem érti. Ha eddig a nagyágyon aludt velem, akkor most miért van másképp??? - gondolja Ő. Nehéz ügy ez, de eddig mindig megoldottam, ezután is megfogom. Kaptam pont ma egy tök jó hírlevelet a kismamablog-ról, rám ezek mind igazak:
http://www.kismamablog.hu/babazas/kotodesre-neveles-avagy-alvas-altatas-nevelgetes-maskeppen
nagyon jó, hasznos dolgokat írnak le benne, megéri elolvasni, ha van egy kis időtök. Na most búcsúzom, mert aludni kéne megint, de már előre látom mi vár rám :) Nem baj, most jó idő van, kimegyünk sétálni szerintem. Puszi Mindenkinek!

Kép

Kép
luca81
 
 


Lucám! Tudom, hogy nehéz segítség nélkül!! Hidd el nekem is abból van a legkevesebb! Egész nap egyedül vagyok a gyerekekkel, főzök, mosok, takarítok! Aztán lassan ott tartok, hogy már két háztartásom lesz, mert mire anyósom nyugdíjba megy le is rokkan! Segítség nélkül nagyon nagyon nehéz! Tudom! Ha dologom van, általában én is viszem magammal őket, de azért ha tudod, próbáld meg csak úgy szoktatás képpen kicsit délután átvinni anyudhoz, vagy a tesódhoz! Nem kell rögtön otthagyni egésznapra, csak fél órára és időnként megismételni kicsit hosszabb idő intervallummal. Szerintem ez kicsit használ, abban, hogy könnyebben ellegyen nélküled! Persze, hogy hozzád kötötik a legjobban! Ez így természetes!! Nem is kell másképp lennie, de tényleg ha egy kicsit arra vágysz, hogy egyedül legyél, legyen egy kis időd magadra, akkor jó, ha néha van kihez szaladni és van kire rábízni!
Egyébként, örülj, hogy nincsenek állandóan körülöttetek a mamák, mert akkor még nehezebb lenne vele! Én hiába nevelem a fiam, ha az anyósom mindent megenged neki, és hiába mondom neki, hogy ne csinálja, szerintem, már csak azért is megcsinálja, hogy nekem nehezebb legyen! Ha én azt mondom fehér, akkor ő richtig azt mondja, hogy fekete! Szóval ennek is van hátránya! Jobban örülnék, ha ő is csak arra a fél-egy órára vigyázna a Kornélkára amikor rábízom, és nem egész délután... Szerintem, az én fiam ezért lett ilyen amilyen. (A csunya szavakat is tőle hallja, és meg is tanulja ügyesen!!)
Jaj, képzeld volt olyan, hogy azt vágta a fejemhez, mikor a Kornélka 1 napot anyukámnál volt és én viccesen megjegyeztem, hogy eladtuk egy nap-mikor kérdezte, hogy hol van a Kornélka- Hogy látja, hogy én ezt mennyire élvezem!! És hogy örülök, hogy nincs itthon!! Szép mi?! Ez mostanában volt. Aztán közöltem, hogy nem örülök, de fáradt vagyok és kell nekem is egy kis pihenés, és úgy nem lehet pihenni, hogy ő itthon van, mert rögtön hozzám küldik, ha valami nem tetszik... Most is megigérte anyukám a Kornélkának, hogy elmehet hozzá egy napra, aztán mennek kiscicázni, de eddig még nem jött érte. Én meg már szóba sem hozom, mert akkor nem bírok vele. Na mindegy!

A lényeg, drága Lucám és Etnám![b] Hogy semmi sem tart örökké, és ahogy nőnek majd a fiúk könnyebb lesz velük! Most kicsit nehéz, de meglátjátok megtanulnak szépen egyedül játszani majd s akkor jól ellesznek. Ha majd egyszer jön a kistesó, akkor pedig szépen átengednek majd a kistesónak!

Jaj, csajok! Nem sokára újra kezdődik az ovi!! Már most félek, hogy mi lesz, ha megint nem akar majd menni?? Nála is újra van valami kötödés féle, csak nála most ez abban nyilvánul meg, hogy nézni kell, hogy mit csinál és hallgatni amit mesél. Ne tudjátok meg milyen fantáziája van!! Van egy képzeletbeli barátja, Erszinnek hívják, egy kisegér(plüssállatka), és mindent vele csinál, horgászik, fürdik, rajzol, sétál és tényleg minden, csak az a bibi, hogy soha nem viszi magával, de mindig vele van... Hihetetlen kiscsávó!!

Lucám! TE nem tudod megoldani azt, hogy vidd magaddal a konyhába járókába (azért kérdezem a járókát, mert ott kevesebb veszély fenyegeti, mintha leterítenél neki egy plédet és ott játszana!)? Lehet, hogy igy eljátszana és el is aludna, amig te szöszmötölsz!! Puszi! Remélem, hogy hamar átmentek ezen az időszakon, és megtaláljátok a megfelelő megoldást!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok!

Rátok találtam én is! :lol:

Nagyon szépek ezek a Babák!


Rózsa sajnálom a negatív tesztet :cry:

Hírtelen ennyi csak átfutotam az írásokat de holnap lesz időm átolvasom őket!

Rólam múlt hét pénteken voltam uh-án volt 3 tüszőm a jobb pete fészkemben egy 24mm-es, 25mm-es és egy 37mm-es meg is kaptam a tüszőrepesztő injekciót szombaton volt a pé. és hétfőtól szedem a duphastont! 2 hét és kiderül!

Petra a férjemet majd november 12-én műtik!

Puszi mindenkinek!! Jaj de jó, hogy megint tudok nektek írni hiányoztatok! Kép
grácus
 
 


Sziasztok!

Sikerült vennünk babakocsit. Tegnap apa haza is hozta. Kép Szerintem tök szuper állapotban van. Ha sikerül,küldök róla képet, aztán majd írok is. Puszi Kép Kép

Kép


Kép
tina84
 
 


Sziasztok Csajok!

Petra kérdezted milyen tortát csináltam. Csokit, azt mindenki szereti. Még mielőtt mentünk volna a férjem lefényképezte, úgyhogy most megmutatom, kinézetre milyen. Azt mondták nagyon finom. Én mindig főzött krémet csinálok, utálom a vajasat. Te pedig említettél valami madártejes szeletet. A receptet elküldöd?
Kép

Daniella amúgy a buli nagyon jól sikerült. Baromi jó a társaság, rengeteget nevettem, már sokszor fájt a hasam tőle. Rendes izomlázam lett.

A fogfájásom is előjött ismét. Tegnap voltam dokinál, aki azt mondta,hogy jól begyulladt az ínyem, úgyhogy nem tudjuk a kezelést folytatni, amíg nem múlik el. Talán egy hét múlva, addig meg küszködöm vele. Ha belegondolok, hogy szegény babákat is kínozza a foguk, hát nem is szólok semmit!!! Sajnálom őket nagyon.

Puszika!
szilvi09
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: