Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok a szívhangokhoz a 6 heteseknek! :D De jóóó!
5 mm az már egy borsónyi! :lol:

Cigabiga...sajnálom hogy te is ilyen hányós vagy :( Kitartás.
Mikor alszik a gyerkőc nem tudsz te is pihenni?

Akkor én vagyok csak duci itt??? Én 165 cm vagyok és 79 kg :oops: :(
Norbival is ennyivel kezdtem és 95 kgal mentem szülni :? Úgyhogy most sem vagyok vékonyka, ezért nem hízhatok sokat, jó lenne ha csak az az előírt 12 kg jönne rám :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ezek vagyunk mi!Itt már 4 en voltunk ha minden igaz 8)
Kép
ha van kedvetek töltsetek fel ti is képet, hogy jobban rögzítsük egymást :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


KAta, nem vagy duci, egyáltalán!!!! HÉ!!! Nagyon helyesek vagytok, és Norbi különösen nagyon tündéri kisfiú!

Igen, én tudok pihenni délutánonként, szerencsére : )
De nehezemre esik 13 kilót emelgetni, bár nagyon kis készséges a kisfiam...bemászik egyedül az etetőszékbe, sose kell cipelni...2,5 évesen simán végigsétálja az állatkertet, tarthat órákig is... Dehát a kiságyba csak be kell tenni, meg kivenni....(merthát addig van a kiságyban amíg csak lehet, mindenkinek úgy a jó...) s bár ki tudna mászni, nem teszi...szerencsére....Meg a kocsiülésbe is csak be kell tenni...és nekem kicsit magasított egyterű kocsim van, és az ülése is magasabb az átlagnál (maxi cosi toby) így abba nem tud bemászni.
Szóval kicsit aggódom, de ha ez a súly a testemnek eddig sem volt szokatlan, akkor talán most sem lesz gond.
cigabiga
 
 

 
 

Lányok!

Köszi az üdvözlést mindekinek :D A szívhangokhoz mindenkinek gratula, ezek szuper hírek, remélem a jövő kedden én is ilyennel szolgálhatok majd :)

lovaszkata: külön örülök, hogy nagyon "azonosak" vagyunk. Nekem egyébként első babám lesz, izgulok is eléggé, már csak azért is mert eléggé kitolódott, ugynais júniusban már 34 leszek. Na de mit tegyek ha mostanra találkoztunk össze a nagy Ő-vel? Ráadásul nyáron még esküvőzünk is egyet :lol:...őszintén nem gondoltuk, hogy elsőre összejön a baba :wink:

A szorulás kérdésben profi vagyok, terhesség nélkül is szenvedek benne, hiába a sok gyümölcs, kefír, sport ...
Szóval nekem mostanában az esti két nagy pohár paradicsomlé jön be! Ja és Femibiontól nekem nincs semmi bajom, pedig már január óta szedem

jó éjt
C
cicóka
 
 


Jó reggelt!

Köszi a bókot Cigabiga :oops: :D , azért van rajtam sok háj :( csak szerencsére arányosan. :wink:
Férjem vékony, magas Norbi szerintem szerencsére az ő alkatát örökölte.
Nem is nehéz a kisfiad ahhoz képest hogy már 2,5 éves.Nagyon ügyes hogy így tud sétálni. :shock: :D Pedig az állatkert még egy felnőttnek is fárasztó.

Kiságy: hát igen Norbi is még mélyre tett kis rácsos ágyban alszik, nagyon rossz kivenni betenni. Külön szobában alszik, nagyon kis önálló. de én is attól félek hogy ha majd gyerekágya lesz, akkor át fog mászkálni éjjel hozzánk :roll:
Erről valakinek tapasztalat??? mikor jó átszoktatni rendes ágyba a kisgyereket?


Cicóka...én is 30 leszek, bár ez a 2.gyerkőc :wink: szerintem 35 alatt még aránylag könnyen összejön ha nincs biológiai, vagy fizikai esetleg pszihés probléma.szóval szuper hogy ilyen gyorsak voltatok. Genetikára biztos majd menned kell, de van már korai ilyen vérvizsgálat(nem olcsó de hasznos) :)
Lehet én is megyek majd a 18.héten 3Ds vizsgálatra Győrbe, mert van a családban szívbeteg. Norbinál is voltam, szerencsére mindenoké volt.
4 D-re mindenképp :wink: Norbinál is voltam a 26.héten, nagyon szupi volt :D
Köszi a Febion tippet, majd kipróbálom ha elfogy a Béres Gravida.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok..Én is vagyok..Csak sok volt a melom,és otthon kiköttetem a netet és csk jövő héten kötik be a másikat...

Üdv a ujaknak!!!
Én is Kedden megyek uh-ra...Már nagon várom, hogy láttnak-e valamit...
Ügye 12 -én nekem nem látattak semmit, csk azt mondta az orvos, 3-4 hetes lehetek...
Szóval számításom alapján jövöhéten 5-6 leszek...Szerintem inkább 5 hetes...
Há már nagyon izgatot vagyok....

Szép Napot!!!ma még bekukkantok :wink:
csip-csip18
 
 


Sziasztok!

Kata! Nagyon helyesek vagytok!!!! :) És nem vagy duci! Én az vagyok. 175cm és 80 kg. De erős csontozatom van. Csak az a baj, hogy könnyen hízok.NAgyon oda kell figyelnem, hogy ne hízzak 15 kg-nál többet. :? iwiw-en fent fagyok,ha érdekel valakit privibe megadom a nevem. Könnyen meg lehet találni,mert csak 1 ilyen név van az országban-legalábbis az iwiw-en. :)

Csip-csip szorítok!!! :)

Kép
bei
 
 


Köszi :D Nekem küldheted :D
csip-csip18
 
 


Sziasztok :)

Kata: tényleg nem vagy duci, szerintem sem :) Szépek vagytok!

Cigabiga: én meg már alig várom, hogy Fruzsi se kiságyba aludon. Zsófi egy éves volt, amikor leszedtük a rácsot a kiságyról, nekünk jó volt, hogy szabadon tudott mozogni, és ha felébredt reggel, nem kellett érte menni, hanem felkelt egyedül. Meg ha éjjel felébredt, egyszerűbb volt leülni a földre mellé, és úgy visszaaltatni, mint a rácson behajolni. Na de elvileg pár hónap, és meg lesz Fruzsi új ágya :)

Amúgy Zsófi 15 hónapos volt, amikor kapott egy rendes felnőtt heverőt, azóta azon alszik, és nagyon szereti. Ha éjjel felébred, és szeretne valamit, nem kiabál, hanem jön, és szól. Most éjjel is jött, kért vizet, aztán visszakísértem, betakartam, kapott egy puszit, és aludt tovább reggelig. A lefektetéssel sincs gond, ott marad a helyén. Szerintem meg lehet nekik tanítani, hogy alvás van, nincs kimászkálás.
Vendég
 


Szép Napot Mindenkinek!

Végeztem végre a kollégáim teljesítményértékelésével, és az idei évi célkitűzésekkel - gondolhatjátok hol járt az eszem a célok megfogalmazásánál :D

Jó, hogy ennyien vagytok, akik már nem az első babát várják, legalább tudunk majd kérdezni. Egyébként a lurkók tökéletesek!!!! Jaj, de szeretnék már én is anyuka lenni!

Csip-csip: kedden nagyon szorítok, jelentkezz azonnal. Én már nagyon izgulok. Ma még alig émelyegtem, csak reggel egy kicsit, de a hétfő az rossz volt. Tegnap este meg le kellett feküdnöm vacsi után egy kicsit, mert nem bírtam nyitva tartni a szememet és hányigerem is volt. Remélem attól mert ma nincs hányigerem még nincs baj!

Kata: egyáltalán nem vagy duci képen, sztem nagyon helyesek vagytok. Egyébként meg ne aggódj a a kilók miatt, majd leadjuk! Én ugyan szerencsés vagyok, 175 cm és 64-65 kg-val indulok neki, elég izmos és szálkás vagyok, ami nem csoda mert sokat sprotokok. Igaz amióta kiderült, hogy van odabenn vki, semmit sem merek csinálni, ettől kezdek azonban feszkós lenni.
Én amiatt aggódom, hogy mekkora lesz a pocim az esküvőnkön. na nem azért mert látszik, az nem izgat, azt már mindenki tudja lassan fél éve, hogy nyáron lagzi, és nem azért házasosdunk össze. Hanem a ruha miatt. Már mindjárt kész, és elég nehezen találtam egy kreatív csajszit, aki elfogadható áron dolgozik, ráadásul etekintetben nem vagyok egy hagyományos menyasszony :wink: És féle attól is, hogy végig tudom-e majd csinálni az egész napot.

Szóval akik, már másodjára készülődtök mekkora lehet a pocim, ha az uccsó mensim szerint 16 hetes leszek?

Ja az iwiw-en én is vagyok, de hogy kell csinálni ezt a privi izét?

C
cicóka
 
 


Cicóka, akkor mi majdnem egyidősek vagyunk! De én bevallom most jobban izgulok , mint az első terhességnél... :oops:
16 hetesen már nekem látszott a pocóm, de pont határán voltam annak, hogy most csak felszedtem+nagyon jóllaktam vagy terhes vagyok képnek... :lol:
Nem lesz gond a ruhával még, csak szólj előre, hoyg egy picit bővebbre hagyják.. Miért nem vagy hagyományos menyasszony?
Ez csak azért érdekel, mert én hobbifotós vagyok (ami az eredeti szakmámtól jó távol áll :lol: ) és ha már nem csak főállásban anyuka leszek akkor pont ilyen nem szokványos dolgokat szeretnék majd lencsevégre kapni (ill. tervezni)
Az esküvőt szerintem végig tudod csinálni, mert szárnyalni fogsz!!!
Privi izét meg úgy kell szerintem, hoyg a pü gombra kattintasz!
szia
cigabiga
 
 


Panndi!
Igazad van a kiságy kérdésben, csak én meg paramami vagyok és elég messze is van a kisszoba meg a háló és attól félnék, hogy Benedek elkóricál a lakásba és valami bajt okoz (bár okos fiú) - meg be is vagyunk riasztva és megvan az az egy sáv ahol lehet közlekedni, de ha abból kilépne, akkor vijjogás..szívroham...szóval mi inkább várunk. Ő sem reklamál, altatni sem kell...kimászni sem próbál.. Úgyhogy még pár hónap nyugalom, aztán kell a kiságy a tesónak!!! :lol:

Igen Kata, Benedek nem túl nagy. 90 cm és 13 kg, de kis formás.. : ))
Viszont amúgy nagyon büszke vagyok rá, mert 20 hós kora óta szobatiszta és 1 éves kora óta beszél. Mostanra már olyan okfejtései vannak :roll: és nagyon szófogadó...bár pont ma belebújt a kisördög...
Eleinte voltak gondok, 15 hónapig alig aludtunk...de már ez is a múltté..Én azért csak most vállaltam kistesót, mert jól ki kellett aludni magamat 8)
cigabiga
 
 


Ciók: köszönöm nagyon aranos vagy...Akkor most lesz az esküvő???
Hol, ha megkérdezhetem???
Mi is 2010 re tervezzük, de nem tom lesz-e belöle valami...
csip-csip18
 
 


Sziasztok

Ma voltam dokinál, minden rendben, hét hetes vagyok :)

Ancsi
KépKép

KépKép
moncsi89
 
 


Moncsi Gartulálok!!!! :)

Jó annak,akinek nem látszik még 16 hetesen. Nekem már most nagyobb,mint 1 hónapja volt. 99cm a haskörfogatom-köldöknél mérik. védőnő mérte hétfőn.:) Mondjuk volt is rajtam pár + kiló,de azért a hasam annyira nem gömbölyödött. Én is sportoltam ,igaz régen,de az izomzat megmaradt- országúti kerékpáros voltam és országos versenyeken vettem részt.

Esküvő? :) Én nem megyek férjhez. Párom és én is kicsit házasság ellenesek vagyunk. Nem tudom mért,csak egyszerűen úgy gondoljuk,hogy nem kell ,ahhoz papír és buli, hogy tudjuk szeretjük és tiszteljük egymást. De egyébként más lagzijába imádok menni.:)

Kép
bei
 
 


Moncsi: gartula a 7 héthez!!!Szívhang volt már???

Tényleg kinek, mikor hány hetesen volt szívhang???
Nekem szerintem még nem lesz :(
Na majd egyszer csak lesz....
Picit irigykedem, mert mások olyan 4-5 hetessen tudják meg, hogy terhessek...Nekem meg 3 hetessen kimuatata, szóval korán kiderült...Illetve korán mentem az orvosho, ahoz képoest, hogy hosszú ciklusaim voltak, reménykedtem, hogy vagyok már 4-5 hetes...helyett most majd jövöhéten leszek :roll:

Még 2 óra és bezárom a szolit...Addid még vagyok...Unatkozzom :roll: Mert egyedül megyek haza....Párom sörözik :)
csip-csip18
 
 


cigabiga: így érthető :) Én a másik véglet vagyok, ritkán agódom :oops: Nálunk is be van riasztva, eddig szerencsére ügyesen jött hozzánk, nem szólaltatta meg egyszer sem a riasztót :) Benedek éjszakára is szobatiszta?
Zsófi is hamar lett szobatiszta, ő 21 hónaposvolt, de ő alvás közben pisil ezerrel, néha felébred rá, de inkább nem :)

Nekem a mai kedvenc mondatom tőle: "Anya, azért pukizom sokat, mert sokat eszem." :lol:

Én ma is hánytam, jó lesz már, ha vége lesz :roll:

moncsi, tök jó, hogy minden oké :)
Vendég
 


cspi-csip!!! Nekem 6 hetesen már volt szíverés és 7 mm volt.

Ezt a picibaba.hu-n nézheted meg a hétről hétre rovatba. :)

Az ötödik hét


A negyedik hét végére már majdnem teljesen biztos lehetsz benne, hogy egy kicsi életet hordasz a szíved a alatt. Ennek egyik legbiztosabb jele a menstruáció elmaradása. Van, aki ekkor még kicsit bizonytalankodik, nem akarja, vagy nem tudja elhinni a dolgot, pedig az első vérzés kimaradását követő napokban már a legtöbb terhességi teszt egyértelműen, két csíkkal kimutatja a terhességet.

A baba már majdnem 2 milliméteres. Az ultrahangos vizsgálat során ekkor már láthatóvá válik a méhen belül egy sötétebb folt, a petezsák, benne a babával. A csöppségnek már vannak kezdetleges végtagocskái, amik igazából még csak kicsi dudorok a test oldalán. Az egész pici testnek is még csak ebihalra emlékeztető alakja van, de azért már szépen el lehet különíteni, hogy miből mi lesz.
5. hetes kicsi magzat

Ezen a héten kezd el fejlődni a kicsi gerince is, benne a gerincvelővel, az agya, kezdetleges izmai és csontocskái. Elkezd kialakulni a teljes érrendszer is, de szív még nem dobog. A hét vége felé talán már lesznek saját vérsejtjei is.

Rajtad is megjelenhetnek az első terhességi tünetek. Ugyan néhányat hajlamosak vagyunk mi nők előre be is beszélni magunknak, aztán amikor tényleg hányingerünk lesz, még meg is lepődünk. Viszont sok kismama ezen a héten tényleg elkezd émelyegni a testében termelődő HCG hormonok hatására. A vérnyomás csökkenése miatt pedig előfordulhat szédülés, rossz esetben ájulás. Ezért, ha kicsit is bizonytalannak érzed a járást, állást, inkább foglalj helyet. Jó tanácsként pedig fogadd meg, hogy mindig hordj magadnál valami rágcsálnivalót. Ez egyrészt a most kezdődő, de a későbbiekben majdnemhogy állandósuló hányinger csillapítására szuper, valamint kellő plusz energiát ad, hogy az ájulásokat kiküszöböld. Ha eddig a rohanó életed miatt nem volt lehetőséged rendszeresen étkezni, akkor itt az ideje, hogy ezen változtass önmagad és a baba érdekében is! Próbálj meg gyakran enni keveset.
5. hetes kicsi magzat

A méh megnagyobbodik, vérbővebb lesz, nyomni kezdi a hugyhólyagot, ezért már most gyakrabban érzel vizelési ingert. A melleid is megfeszülnek, érzékenyebbek lesznek, méretük is növekedésnek indulhat. A hasad mérete még nem változik, de biztosan sokat fogod nézegetni a tükörben, hogy látszik-e már. A szűk ruhák, nadrágok már biztosan kényelmetlenek kezdenek lenni. Ha eddig derékszíjat hordtál, akkor ideje lazítani rajta, de az sem baj, ha már most félreteszed.

Ugyan a nőgyógyász felkeresésével nem kell rohannod, ráérsz a második kimaradó menstruáció előtt valamikor, de ha nem bírod ki, akkor az orvosod hüvelyi ultrahanggal már most meg tudja mutatni a petezsákot és benne az alig 2 milliméteres babádat, és egyúttal megbizonyosodhattok arról is, hogy nem méhen kívüli terhességről van szó. Az orvos pontosan megmondja már ekkor, hogy a méh falán hol tapadt meg a kicsike, és kiszámolja a szülés várható időpontját.

Mostantól pedig fokozottan vigyázz magadra, hiszen felelős vagy egy másik kicsi életért. Kerüld a fertőző betegeket és az állatokkal való közvetlen érintkezést. A macskaalmot mostmár ne Te takarítsd. (Létezik egy toxoplazmózis nevű vírus, ami vetélést okoz terhesség alatt, és az állatok terjesztik ürülékükkel.) Egy pár hétig hanyagold a nyers hús aprítását - bár szerintem ehhez amúgy sem lesz mostanában gusztusod.

Kép
bei
 
 


Moncsi...Nagyon gratulálok a kis 7hetes babócád szívhangjához! :D

Ma Beagle megy orvoshoz, drukkoljunk meki mert mutkor kisebbnek vélték a petezsákját :roll: , de valószínű csak később fogant.Remélem most már megfelelő méretek lesznek :wink:
Beagle jelentkezz majd holnap+++++++++ Drukkolok! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Cigabiga....tényleg büszke lehetsz a fiadra, hogy ilyen hamar beszélt már, és szobatiszta volt :shock: :D Ez nagyon ritka.
Norbi 18 hónapos de csak annyit mond hogy paa (lámpa) és azt hogy papa, mama :( semmi mást, csak hümmög, mutogat, végül is megérteti magát. Ja, és ma mondta hogy -NEM! :lol:
A szobatisztasággal se állunk sehogy, azt se jelzi ha bekakil. :roll: ezt azért mutathatná, vagy jelezhetné... :? a védőnő szerint rá érek vele nyár végéig, mert még nem érett rá.
Majd akkor kap bilit, és gyakorlunk. :wink:
11 hónapos korától megy, úgyhogy ezzel nincs gond, végül is ő se elesett kis fickó, mozgékony, mindenre figyel, mindent megért, csak még nem érdeklik ezek a dolgok.
A férjem és én is 2,5 évesen lettünk szobatiszták, nem aggódom.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Én majd csak jövő hétfőn megyek dokihoz, de már rendesen émelygek és kezdődik a szagundor, amivel az előző terhességnél már az őrületbe kergettem szegény férjem. :( Jó lenne, ha most nem lenne ennyire brutál a dolog.

lovaszkata!
Ne aggódj, hogy a fiad még nem beszél. A fiúk általában amúgy is késébb szólalnak meg. A tesóm nagyobbik fia 3 éves koráig alig mondott pár szót, aztán egyik napról a másikra elkezdett folyékonyan beszélni, bonyolult mondatokkal, választékosan. :)

sajna mennem kell, felébredt a lány

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Szilva....de jó hogy jöttél! :D Már aggódtam hogy nincs baba azért nem jössz. :roll: Szóval még te sem voltál dokinál?
BOLDOG SZÜINAPOT Zorkának, látom most volt :wink:
Nekem meg túl jó étvágyam van :? :lol: szinte várom már az émelygést mert ha így folytatom 2x annyit fogok hízni mint az előző terhességemnél. :oops: :(
Norbikánál a 7.héten kezdődtek a bajok, majd kiderül hogy leszek.

Szerintetek lehet hogy a magne B6-tól van ilyen étvágyam és lehet attól nincs hányigerem sem?
Mert Norbinál nem szedtem csak kismama vitamint és 2 naponta folsavat, most nyomatom a magne B6-ot is hogy ne feszüljön a pocim. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Moncsi! Nagy gratula az új bébihez :D
Beagle: neked nagyon szorítok, majd jelentkezz!
Szilvi: a kislányodnak utólag is boldog szülinapot! Milyen volt? Tartottatok nagy bulit?

Képzeljétek, tegnap este megtudtuk, amit már sejtettünk, hogy a baratáinknál baba lesz. Most 12 hetes, szóval csak egy kicsit jár előrébb mint én. Mi egyenlőre még nem szóltunk nekik, de éppen február közepén mondtam a lánynak, hogy tök jó, hogy próbálkoznak, majd együtt babázunk! Nem kell, hogy ötösöm legyen a lottón, de ebben az egyben legyen igazam :wink:

Csip-csip: igen, július 3-án lesz az esküvőnk, Visegrádon, illetve az egyházi Budakalászon. Éppen most vagyunk a "meghívókat széthordani, mindenhol kellemesen elcsevegni, sok sütit enni, jaj, igyunk a frigyre" szakaszban. Szegény emberem bőszen vedeli a nekem töltött piákat is, amitől pillanatok alatt elálmosodik:D

cigabiga:a nem hagyományos azt jelenti, hogy no abroncs, meg uszály, meg parkban beállított fotózás, meg tortapapír meghívó aranybetűkkel és idézettel...stb Szóval mindenben törekszünk az egyedire, a ránk jellemzőre, meglepő de ebben a párom igazán karakán. Általában a ffiak nem nagyon törődnek az esküvő szervezéssel, nálunk szerencsére nem így van. Sőt, talán még aktívabb is! na de nem is csoda, annyit vártunk egymásra!

Panndi: kitartás a rókák miatt, lassan most már biztosan el fog múlni. Szerencsére én csak émelygek - eddig - de ha éppen nincs hányigerem, akkor az abajom, hogy jaj, ugye ez nem annak a jele, hogy vége... szóbal parázok rendesen, már alig várom a keddet - lehet megbolondulok addig.
cicóka
 
 


sziasztok,

ha megengeditek néha én is irogatnék ide. két ismerős arcot is látok.:) rólam röviden annyit, hogy 9 hetes vagyok uh alapján, menszi alapján picit több, de később fogant nálunk a baba.:) mi szeptember óta próbálkoztunk a férjemmel!első babát várjuk mi is.

csip: minden rendben lesza következő uh-n.:) már biztos fogsz látni odabent valakit.:)

panndi:remélem jobban vagy. Emlékszem, Te is ilyen Vukkos vagy, mint én.. csak régen láttalak már a másik topikban.
Kitartás a Vukkhoz, reméljük hamarosan elköltözik Tőlünk.:)

lovaszkata: nagyon édes a kép, olyan igazi családis. szerintem egyáltalán nem vagy duci.

beagle: gyere majd, és jelentkezz, mit mondott a doki.

előre is köszi, ha befogadtok:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!
Moncsi, gratulálok!!! :wink:

Cicóka, kedd után sem leszel nyugodt :) az a megnyugtatás, csak arra a pillanatra szól , nem akarlak elkeseríteni ..de persze, hoyg várod a bizonyosságot! Én is a köv. UH-ra izgulok..máj. 7re. De jó annak aki nem izgulós...Panndi... :)
Édes volt a kislánykád beszólása : )
Nálunk a legutóbbi: Én: Vennünk kell hangyaCSAPdát, mert nagyon sok lett a hangyánk. Ő: És akkor majd azzal le tudjuk CSAPni őket...
Amúgy Panndi, én is hányok minden nap....azaz reggel. És amíg odáig el nem jutok írtó vacakul vagyok....És az egy 20 perc ébredés után... :roll: Ha szerencsém van , nem kel fel addig Beni, ha nincs...akkor pech
de legalább már napközben nem émelygek...az is valami. Kipróbálom ezt a MagneB6-ot, úgyis femibionért is mennem kell a patikába.

Cicóka, nálunk is van egy barátnő aki terhességben 2 héttel jár előttem. Ő is már a terhességi tesztről is értesített, de mi még nem szóltunk. Fene tudja, én nem örülök annyira.....
Klassz, hoyg így tudjátok szervezni az esküvőt!!! Nagyon tetszik!
MIlyen helyen dolgozol, hogy tervet kellett készítened a munkatársaiddal?

Lovászkata, ne aggódj Norbi miatt, teljesen jó ütemben fejlődik. Nálunk Beni mindig ilyen kis sietős volt, nem nagyképűségből, de a védőnő is csodájára jár. Az apja is ilyen volt állítólag, szóval ez genetikus. NEm bánom, végülis sokra vitte, hasonlítson csak rá! De ő nem összehasonlítási alap a kortársainak, ezt mindig mondom. Csodabogár. Amúgy ő lesz tipikusan az a fiú, aki nagyon jól fog tanulni, de tornaórán, bátorságban, vagányságban mindig le lesz maradva.

BEni első szava is PPa (lámpa) Pa (apa) és BA (labda) volt : ))

Mi sose használtunk bilit. Elmentünk tavaly nyaralni Olaszországba, anyuék is jöttek és egyik du, úgy hozták fel Benit a strandról, hogy nem adtak rá pelót. Onnantól sose adtunk már, és előtte sose próbáltuk még, szóval nem is volt nálunk bili. Egyszerűen wc és kész. Nagyon érdekes volt, hazafelé a kocsiban már pelus nélkül ült... Annyi, hoyg eleinte nem szólt mindig, de kb. 1,5 óránként megálltunk , pisilt és nem volt baleset.

Panndi, Éjjel pelus van.....Teát iszik elalvás előtt (régen tejcit, de mióta bronchitis miatt kórházban voltunk , azóta no tej) és így aztán ő is pisil ám! Pont ahogy mondod: NÉha felébred, de inkább nem! :D
cigabiga
 
 


henne: Isten hozott! :D

Te is csak reggel hánysz?
Állítólag a gyömbér jó rá.... NA de ha reggel jön a rókuc? Mikor egyek gyömbért, hogy ne jöjjön???
Ki érti ezt?
cigabiga
 
 


cigabiga:köszi.:)igen, én is reggel hányok. ráadául most "csak"két naponta. legalábbis egy hete ezt csinálja, de szerintem nem törvényszerű.:)
hát, a gyömbért ki nem állhatom, és finoman fogalmaztam.:) minden mást próbáltam, de semmi nem vált be. én is reggel, ébredés utn kb 10-15 percre Vukkozom.. az émelygés pedig nekem estig eltart sajnos. Neked?

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Henne, üdv itt :) A másik topic túl pörgős, nem bírom követni :(

cigabiga: Zsófinak sem volt bilije, rögtön a WC-re szoktattuk :) Mi is tavaly nyáron, mi a Balatonon kezdtük, én siófoki vagyok, és anyuéknál voltunk egy hetet. Nálunk volt egy kis visszaesés szeptemberben, kb másfél hétig direkt lepisilte Fruzsi cuccait, na az nem volt túl mókás... bemászott a babakocsijába, odapisilt, kimászott. Ráfeküdt a játszószőnyegére, odapisilt, lejött róla. Na de szerencsére ezen hamar túllendültünk :)
Amúgy szerintem hasonlítanak a gyerekeink, Zsófi is mindent hamar csinált, Fruzsi ráérősebb fajta :) Nem bánom, nem sietünk sehova. De Zsófi ennyi idősen már beszélt, Fruzsi szókincse pedig a NENE-ig terjed, de ő mindenre ezt használja :lol: Végülis így is értem, mit szeretne, minek erőlködjön :lol:

cicóka, nem lesz semmi gond, nyugi :)

Én csak két hét múlva megyek dokihoz legközelebb, pont Fruzsi 1. születésnapján :wink:

na megyek, Zsófi picit lázas, bár most épp elemében van...
Vendég
 


Szia henne! Mért ne fogadnánk be? Üdv itt nálunk! És gratulálok a kis pocak lakóhoz! :D

Kép
bei
 
 


Henne....üdvözöllek! :wink:

Köszi a hozzászólásokat!

Én most kicsit aggódom mert fájdogál a hasam, olyan enyhe görcs szerű, el is fáradtam estére. Remélem nem lesz baj! :cry:
Volt már vetélésem és úgy félek nehogy ez a baba is úgy döntsön hogy nem marad. :roll:
holnap délelött hívom a dokim.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata, kitartás, és nyugi, csak pozitívan! Nem lesz baj!

Nálam egész napos rosszullét van, a vacsit is rendszeresen kihányom, hát remélem már nem sokáig. Bár ha a lányaimból indulok ki, még sok van hátra...
Vendég
 


Sziasztok, én is csatlakoznék, december 12 körülre leszek kiírva. Már van egy 'nagytesó' 13 hónapos. Mindkettő lombik baba.

Szívhang nálam is volt már :D

Majd töltök fel még 1 vonalzót, most visszaolvasok

Kép

Kép
leo50
 
 


Szia leo! Üdv itt nálunk. Gratulálok a szívhanghoz! :)

KAta! Nem lesz baj,lehet attol is görcs,ha kb most kellene megjönni a mesinek. Nekem a védőnő mondta, hogy lehet ilyen,ne ilyedjek meg. Írj,hogy mit mondott a doki.

Kép
bei
 
 


sziasztok,

bei:köszi.:)

panndi: igen, abban a topikban én sem tudom mindig az eseményeket követni...remélem Zsófi jobban van. A rókához kitartás! nekem szerencsére a vacsi bent szokott maradni.

Kata: ne aggódj, az enyhébb görcsök ugymond normálisak. De megértem a félelmedet, nekem is volt vetélésem.. Majd gyere, és mondd el, mit mondott a doki.

nálam a helyzet változatlan, a szokásos reggel róka is megvolt, most már pihenhetek.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Jó reggelt!

leo, üdv köztünk :)

Zsófi már jól van, én eddig kétszer hánytam :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi lányok!Este volt egy kis maszatom is, bár tudom hogy a barnázás is normális de nagyon megijedtem. :cry:
Ma reggel viszont semmi, a hasam se fáj.Próbálok többet pihenni, most ha elalszik Norbi le is fekszem egy órácskára. :wink:
Bár lehet nem tudok majd aludni mert nagyon izgatott vagyok, ma délután kell mennem az orvosomhoz Uh-ra, :D DRUKKOLJATOK!

Leo üdvözöllek! :D Gratula a kis lombik pocilakóhoz. a nagytesó fiú vagy lány? Problémamentes terhességed volt?

BEAGLE MIZU????? voltál tegnap Uh-on?Mit mondott a doki???

Panndi...óóóh, szegény, te akkor csak fogyni fogsz az első trimeszterben, mi? :roll: Kitartást. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! Üdv, az újaknak :D

Panndi: szuper, hogy Zsófi jobban van mára. A vonalzódon lévő fotó alapján igazi cserfes, huncut kiscsaj lehet :wink:

Kata: ne aggódj! csak pozitívan, ez a baba igenis hozzátok akar menni! Nekme is voltak kiseb görcseim, főleg a múlt héten, ezena héten kevésbé. Úgy hívom olyankor, hogy "ciripel a tücsök" :lol:

igazán sajnálom a rókákat, jó sz.. lehet. Én szerencsére ebből még egyelőre kimaradtam, de ma az émelygésem reggel óta tart. Erre egyébként nekem is a gyömbér jött be a legjobban, van egy jó kis gyömbéres limonádé receptem, szóljatok elküldöm.

Cigabiga: egy bankban vagyok középvezető. És most kellett egy rendszer segítségével értékelnünk a 2009-es teljesítményt, meg meghatározni, ha még nem tudnánk, hogy mit kell tenni 2010-ben, iletev mennyi lóvét kell teremelni. De ma jó napom van, mert bár nagyon rossz volt a tavalyi év, azért mindekinek tudtunk adni (talpaltam, sokat a boss-okhoz, hog kisírjam)egy kis fizu emelést, úgy örültek neki, nem számítottak rá és ez olyan jó érzés.

Lányok! lehet, hogy korai még erről beszélni, de érdekelne azoknak a véleménye, akik szültek már, hogy BP-en melyik kórházat érdemes választani?

Ma van az anyukám szülinapja. Olyan szép tortákat tudok sütni, de az anyu szülinapija sosem sikerül, mindig csak egy kis nyomoronc jön össze. :( Miért van ez? Mindegy így is örülni fog, hogy lát bennünket, ráadásul az első unoka híre mögött elbújhat miden rosszul sikerült torta is! :D

Begale: mi újság????

c
cicóka
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál. Minden rendben van. 7mmes petezsákot láttunk szikhólyaggal.
December 17-re lettem kiírva.
Nagyon örülünk, de bevallom nektek, kicsit meg vagyok ijedve, mert Dóri is olya pici még, bár 9 hónap nagy idő...

L.Kata: nagyon szorítok Neked, gyere még ma este ha tudsz a hírekkel.

Cicóka: Én is bankban dolgoztam. Ne is mondd hogy tervszámok meg célok... Sajnos én sosem határozhattam meg ezeket, csak mindig megkaptam a számokat :D Torta biztos jó lesz, ne aggódj. Ezek szerint anyukád a szülinapján tudja meg hogy unokája lesz?
Vendég
 


Beagle: ez nagyon jó hír! :D A neten található terhességi kalkulátor alapján én dec 19-re számoltam magam! Szép Karácsony!!!!
Egyébként már anyukám tudja, amikor megláttuk a pozitív tesztet, nem tudtuk magunkba tartani a hírt és a szüleinkkel megosztottuk. De azóta még nem találkoztam anyával, mert ő vidéken él.

Ne aggódj Dóri miatt, hiszen már több lesz kétévesnél, mikor a pici megszületik. A párom húgának kisfia 3 éves lesz augusztusban, és most március elején megszületett a második lurkó, mellesleg a MI keresztfiunk. Eddig tök jól veszik mindannyian az akadályokat.
Pusz
cicóka
 
 


Sziasztok!!
Kata, ne izgulj, légy pozitív!! Én is barnáztam doki után, meg bevallom nekem az együttlét sem esik túl jól....Szurkál a hasam..puffadt vagyok gyomorilag....tök kellemetlen az egész..remélem hamar elmúlik ez a problémás időszak.

Én megfigyeltem, hogy azok a jobb napjaim, mármint közérzetileg, amikor jó idő van. S ha borult, esős, akkor nagyon rossz. Émelygek...és nem csak reggel hányok... Mi összefüggés lehet? Bár én nagyon frontérzékeny vagyok. Migrénes is a hidegre...3 napig szoktam szenvedni.

Amúgy a karácsony közeli szülésekkel csak egy kis gond van....ilyenkor a dokik elmennek szabira...Képzeljétek, aki két ünnep közöttre lesz kiírva...ajaj.

Na nem károgok tovább...
De sajna jót nem tudok írni. Benedek ma 38 fokos lázzal ébredt... Panndi tényleg hasonlítanak a gyerekeink... :wink: ..szaladtunk a dokihoz, de még nem tudja mi lesz, mert nagyon kezdődő. Kicsit piros a torka. Köhög. Azt mondja két vírus fut most....a fosós-hányós, és a köhögős, ami tüdőgyulladásba megy át. Szupi.
NEkünk meg a bárd a fejünk felett állandóan, mert Benedeknek minden vírus a hörgőire megy, s tavaly ősszel 93-as szaturációval kórházba is kerültünk emiatt. (szat: 95 alatt rossz, így ő kapott oxigént.) És szteroidokkal lehet kezelni. Esélyes az asztmára is. délelőtt meg úgy feküdt itt, mint egy darab fa...csak nézett és meg sem szólalt, pedig folyton fecseg amúgy. Ilyenkor azt kívánom bárcsak én szenvednék.... de most a másik pici miatt- ugye- az sem lenne veszélytelen..

Nah, ne haragudjatok és bocsi a negatív hsz-ért...
MA inkább nem jelentkezem többet.

Ja, Cicóka, én is bankból jöttem szülni 2007-ben :lol: valahogy sejtettem, hoyg te is, azért kérdeztem rá! És beagle úgyszintén! Vicces.
Beagle, örülök a jóhíreknek!!! Dóri iszonyú sokat fog addig még önállósodni, ne aggódj!!! ÉS később milyen jó lesz, hogy nem ketten kétfelé fognak húzni, hanem ugyanazzal a dologgal le tudod őket foglalni!!! Ugye??? Akinek kis korkülönbségű gyerekei vannak???
Nálunk már 3 év lesz sajna.

sziasztok!
Kellemes hétvégét mindenkinek, hajítsátok a rókákat farkuknál fogva!!
puszik
cigabiga
 
 


Cicóka, kórház témában küldtem egy privit (nem akartam nyilvánosan okoskodni :oops: )- de nem vagyok nagy kalóz még a rendszerben...megkaptad??
cigabiga
 
 


Köszönöm a drukokat, aranyosak vagytok! :D

Jelentem 5 hetes vagyok! :lol:
Van méhen belül egy 3,8 mm-es petezsákom benne szikhólyaggal! :D
Minden oké, 3 hét mulva kontroll és szívhang nézés+laborok!
Jaaa, megdícsért a dokim hogy lefogytam és kérdezte Norbinál mennyit híztam (16kg-ot :oops: ), majd mondta hogy most nem hízhatok csak 6-8 kg-ot :shock: :? ..szerintetek ez komoly? :roll:
Az baromi kevés, én olyan könnyen hízok! :cry:

Nagyon elfáradtam, megyek fürödni , ma apa altat! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok,
Totál fáradt vagyok, ez az álomkór valami szörnyű!!!!

Lovaszkata – tesó lány, Lea, 13 hónapos, a terhességem teljesen problémamentes volt, remélem ez is az lesz - kopp-kopp

Rókákat sajnálom, nekem nem volt és remélem nem is lesz

Kórház kérdés – én amondó vagyok, hogy bármelyiket, de legyen koraszülött intenzív (PIC), ilyen az AEK, SOTE…a többit a neten meg lehet nézni. Nem azért mert koraszülöttre készül valaki, de ez azt is jelenti, hogy profibb a csecsemőosztály…….nekem volt olyan barátnőm, aki megszívta ezt és a gyerek másik kórházban volt szülés után, pedig pontosan jött, csak anyuka fertőzésgyanús volt

Beagle – örülök, h minden OK, ha a te kislányod pici én mit mondjak
:D

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Ma csináltam tesztet, pozitív lett. A kalkulátor december 19-re írja a szülés várható idejét.
Szerintem itt én vagyok a legidősebb, 36 éves vagyok és az első babát várom. Orvoshoz jövőhéten megyek.
Szerintetek az UH által kalkulált szülési időpont nagyon eltérhet az utolsó mensestől számított időponttól?

Anikó
eper74
 
 


Sziasztok!

Benedeknek jobbulást! Zsófi ma már nem volt lázas :)

Kata, örülök a hírnek :)

Anikó, üdv köztünk :)

beagle: nem lesz semmi baj a korkülönbséggel! Nézd meg a vonalzóimat! Szerinted, ha nehéz lett volna a lányaim között lévő 19 hónap, bevállaltuk volna a harmadkat ilyen hamar? :wink:

Én az ÁEK-ben szültem, ott is fogok, a PIC engem is megnyugtat, bár persze ne legyen rá szükség.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
Örülök, hogy minden rendben! Én is szoktam furákat érezni, olyat, mintha készülne megjönni, de ez teljesen normális, Zorkánál is ugyanígy volt.

Sajna a hányinger állandósult. :( Rókáig nem jutottam még, de így is elég egész nap.

Hát igen, az én csajszim is pici még, most volt egy éves. Még fogalmam sincs, hogyan fogom megélni a terhességet (biztosan kevesebb időm lesz az új jövevényre, a tervezgetésre, mint Zorkánál), és mi lesz majd két gyerekkel, egyik kicsi, másik pici... De majd valahogy megoldom. A lényeg, hogy jön a tesó! :)

Leo!
Üdv itt! Azt hiszem elárulhatom, hogy mi a tavaly áprilisi topikból ismerjük egymást. :)

Én is az ÁEK-ban szültem, nagyon meg voltam elégedve velük, most is szeretnék ott szülni.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Ja, a szülinap jól sikerült! Köszönöm szépen a köszöntéseket Zorka nevében! Répatortát csináltam a lánykának, volt kint a kertben sütögetés, kapott egy halom játékot, homokozót, csúszdát... Csak sajnos az unokatesók nem jöttek, mert lebetegedtek. De majd bepótolják. :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Zorkának boldog születésnapot! Nagyon szép neve van!
Te kinél szültél?
Vendég
 


Sziasztok!

Kata GRATULÁLOK!!!! :) Ez hülyeség. 6-8 kg az szinte a csak a gyerek+ magzatvíz+lepény. (gondolom én-de az jobban tudja,aki már szült.:) )

Szia Anikó! NEked is gratulálok a pozitív teszthez. Nálam nem volt semmi eltérés az uh és a kalkulát időpont között. Szerintem nem is lehet túl nagy eltérés max 1 hét.

Kép
bei
 
 


Ja. Képzeljétek, ma reggel megmértem a haskörfogatom,mert feltünően kisebb volt mint máskor. A védőnő 99cm mért múlthéten és most 93-94 cm. Ennyire voltam csak felfújódva. :)

Kép
bei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: