Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)

Hívjatok nyugodtan Zitának, mert csak a regisztráció miatt írtam így.
Én valahogy szerencsésnek érzem magam, mert Hannával sem voltam rosszul, és most is csak néha felfordult állapotban van néha a gyomrom, de a citromos víz mindig helyre rakja.
Hát kitartás mindenkinek akinek hányingere van... :)
lajkozita
Szeged
 
 


Jó reggelt!
Nagyon sajnálom a hányósakat, hányingereseket. Engem többé kevésbé elkerülnek ezek a tünetek, én inkább fáradékony vagyok és ha túl sokat pörgök érzem a pocim.

Bixi nem akarom így kiírni a nevét, nem tudom mit szólna Sz.A a monogramja, férfi. Én nagyon meg voltam vele elégedve, bár az édesapjához járok terhesgondozásra és ő csak a 34. héttől vesz át, de ha ő nincs akár tragédia is történhetett volna a szüléskor. A kórházról viszont sajnos elég rossz a véleményem, de azt a 3 napot ki lehet bírni.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Jó reggelt!

Látom jövő héten többen megyünk UH-ra. Már én is úgy várom, mert már lassan 3 hete nem láttam a bogyókámat, és ez a 3 hét ugye elég sorsdöntő. De úgy érzem, hogy minden rendben van.
Tegnap a férjem finom kolbászos bablevest főzött gyöngybabból. Az illata isteni volt. De én sajnos csak illatoztam, enni nem mertem belőle. Pedig hogy szeretem. Tegnap este óta megint panaszmentes vagyok, ami a hasamat illeti. Remélem most már így is marad.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 

 
 

Sziasztok,

Akkor ezek szerint nem csak en kuszkodok a puffadassal. Komolyan neha azt hiszem elrepulok mint egy lufi :D
A folyasrol: en neha a tisztasagi beteten talalok sarga valamit, de nincs szaga. Nem tudom ez baj vagy sem, nem is kerdeztem a dokit.
A papirt amugy en is sasolom egyfolytaban, azon sosincs semmi :D (kopp-kopp)
Ezenkivul nekem pattanasaim vannak, mint 13 eves koromban, es annyira faradt vagyok allandoan, hogy hihetetlen. Kb annyit alszok hetvegenkent mint a macskam (mostmar nagyon megertem ezt a szegeny allatot,h hogy kepes 18 orakat aludni :lol: )
Ja es tegnap mar annyira faradt voltam,h a ferjemet kellett du 4kor megkernem, hogy farmerbol bujtasson at melegitobe, mert huzodik a hasam, es ezen el is sirtam magam, h milyen szerencsetlen vagyok, o meg jot mosolygott, es kozolte, h ugy tunik a babaval minden rendben :D

Kaccso: a hanyassal ha mar ennyire gaz, vigyazz nagyon, nehogy kiszaradj!!!!! En lehet megemlitenem a dokinak, h ennyiszer hanytam csak elovigyazatossagbol...

Dalmicsek. En SMhez jarok. Miert van rossz velemenyed a korhazrol? Mi tortent az elozo szulesnel (ha nem akarod termeszetesen ne valaszolj)?

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Julcsi

Nekem is van folyásom. Néha úgy érzem, mintha bepisiltem volna, és előfordul, hogy át is áztatja a betétet, és öltözködnöm kell.
De ez nem baj, nekem az első terhességemnél is volt ilyen. Idővel elmúlik.

Jövő kedden 12 hetes UH. Már nagyon várom.
A holnapi vérvételem meg EKG-t viszont nem annyira. De legalább túl leszek ezen is.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Lányok!

Köszi, hogy megosztottátok a tapasztalatotokat. Most már nem rágódom rajta. Jövő héten azért rákérdezek. Ma pl. nem is volt semmi.

vevikk: De jó neked, én már legszívesebben átugranám ezt a másfél hetet.

Mostanra jól elfáradtam, fél 4 óta fenn vagyok, megébredtem a "pisijárat" miatt, és utána meg nem tudtam sehogy sem visszaaludni. Ráadásul délután megyek háziorvoshoz a belgyógyászati vizsgálat miatt, és lesz 19 óra mire hazaérek. :?

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


julcsi: akkor ki fogom próbálni én is az espumisant. Bár a héten nem volt puffadás, de nem árt ha van itthon.

bixi: pattanások nekem is kezdtek jönni, pedig nekem tini koromban sem volt, de most van. Én is rengeteget alszom, sokszor már szégyenlem mikor valaki felhív és hallja, hogy felköltött a telefonnal. Szerencsére a férjem türelmes ember.

Úgy irigyellek, hogy mentek uh-ra. Én csak 30-án megyek, az még olyan messze van. Itt csak 5 hetente hív a doki, de most megyek 4 hét után.

Én ma voltam vért vetetni, és mind a két karomból vettek. Egyikből az antitestet néztek a másikból a hagyományos kötelező vizsgálathoz. Plusz vizelet is volt. Hát nem volt egy jó élmény, mert állítólag júniustól változtak a törvények az ellenanyag vizsgálatával kapcsolatosan és most rengeteget kell fizetni érte. Mondjuk én magánorvoshoz járok nőgyógyászhoz és amit a nőgyógyásznak fizetek annak a kétszerese volt ez a vérvétel. És minden hónapba kell menni, nem tudom, hogy fogjuk ezt fizetni, ma egész nap jött, hogy sírjak, hogy hogy tudnak ilyen törvényeket hozni, amivel a babavállalást hátráltatják.
Ellenanyag eredményem 10 nap múlva lesz, már nagyon várom.

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Na ma sikerült elkerülni a wc-t, pedig du aztán volt rendesen hányingerem :roll:

pattanás, nekem az előzőnél és most is jöttek, és viccesen most nem is annyira az arcomon, inkább a hasamon :lol:

hát igen itthon is sokminden változott a két évvel ezelőtti állapothoz képest is. már ott van, az is hogy a 12. heti uh-t csak szakorvos, genetikus végezheti, és ha valaki kombináltra megy akkor fizethet, pedig két éve tök ingyen volt nálunk. Idén már mi is magánba járunk, mert a dokim nem rendel szakrendelőbe, szóval asszem összehúzhatjuk magunkat. Ráadásul a párom révén eddig nem kellett a kórházi ellátásokért sem fizetni, de munkát szeretne váltani így még az is a pakliban lehet.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Kaccso: ez tenyleg bosszanto, h meg a vervetel sem megy ingyen.
Tavaly en magandokihoz jartam, de ver es vizelet vizsgalatot akkor is a korhazban csinaltatta ingyen.
Most nagyon rendes a dokim (valtottam) mert o meg nem is maganrendelesre hiv alapbol, szoval ugy tunik most olcsobban megusszuk.
Nem fizettem sem a vervetelert, sem a rakszuresert. :)
A kombinalt teszt viszont mar itt sincs ingyen (9000Ft, tavaly 0 volt), de en iden az integraltat valasztom a parommal, kerul amibe kerul.
Fontosabb most nekem a nyugalom azok utan amin tavaly keresztulmentunk.

Lanyok: a leghuzosabbb idoszakon mar tulvagyunk, nem? Valaki mintha azt mondta volna egyszer, h a 8. Het utan mar sokkal kisebb az eselye, h vmi nem klappol, nem? ;)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi, bocsi de inkább maradok a 12.hét után (nem elszomorítás gyanánt), csak tapasztalat. No meg ha jól tudom, akkora veszi át teljes mértékben a köldökzsinor a táplálást és nem a mi hormonjaink feladata már :shock:

Jut eszembe hormonok, aki még szenved hányingertő és egyéb gyomorpanaszoktól próbálja ki a kamilla vagy borsmenta teát. Nekem van itthon már mind a kettő (ma eljutottam venni, na ki is purcantam) a kamillát már ki is próbáltam és nem fáj a gyomrom, s hányingerem sincs :D

Apukám ma édesen megjegyezte, hogy már hogy látszik a pocak :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


:(

en azert porbalok pozitivan hozzaallni a dologhoz, vagyis h semmi rossz nem fogtortenni...

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


ennél többet nem is tehetünk, és mégis ez a legfontosabb, a pozitív hozzáállás :)

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én magándokihoz megyek, de az ilyen vérvételeket a kórházban veszik le, és még küldőpapírt is ad a családorvos még is kell fizetni. Nem kell csodálkozni sokan miért nem vállalnak gyereket.

bixi: persze a pozitív hozzáállás a legfontosabb, és úgy kell felfogni, hogy minden rendben lesz. Én úgy érzem majd csak a 14. hét után fogok kicsit felszusszanni, mert az elsőnél is betöltöttük a 12 hetet és azután történt a baj. Most bízom benne, hogy minden rendben lesz, de megnyugodni csak akkor fogok, ha már fogom a karjaimba :).

beu: kösz a tippet, ki fogom próbálni a teákat, elég sokat van hányingerem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Megvolt a vérvétel, meg az EKG.
Még jó, hogyy a háziorvosom belgyógyász, és nem kellett ezer helyre sort állni.

Nekem mindig azt mondja a nőgyógyászom, hogy: Tudja, mikor van eredmény? Ha hazaviszi a kórházból a babát.

Úgyhogy én addig - ha nem is parázok - de nem veszek semmit kézpénznek, csak örülök, hogy látom a kis manócskát növekedni az uh-on.

De ezt úgyis mindenki maga tudja, hogy mikor nyugodt, és mikor nem.

Kép

Kép
vevikk
 
 


na igen, igazatok van. tokeletes nyugalom csak akkor lesz, ha megszuletik!

nekem is van rossz tapasztalatom, hogy meg a 33. heten is tortenhet tragedia (akkor mar ugye senki nem szamit ra, meg ugyebar akkor mar szules van, nincs teketoria) de nem orlodhetek folyton ezen.

tavaly vegigaggodtam az egeszet, es tessek.
lehet bevonzottam a negativ eroket :(

szoval most teljesen pozitivan igyekszem gondolkodni! hatha megerzi a kicsi. most nem lesz baj! :D es mar most ugy allunk hozza, h juniusban bizony mar itt lesz a picur, szoval mar csak par honap van hatra az `edeskettesbol`. :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Én ma kellene szüljek, kiírt dátum szerint, ha az első baba megmarad. De valahol nem így írták meg.

bixi: ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezhetem, hogy mi történt veletek? Ha nehéz vagy nem akarsz beszélni róla nem muszáj.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden kedves sorstársamnak,akik babát várnak!
Én még új vagyok itt,most bukkantam erre az oldalra.Én is 2012 június 9-ére várom az első babámat.November 30-án megyek 12 hetes Uh-ra.
Már nagyon izgulok,mert,mint itt sokatoknak,nekem is volt 2 éve egy vetélésem a 9. héten,ezért én nagyon parás kismami vagyok.
De reméljük a legjobbakat!

Kata
kkata82
Dédestapolcsány
 
 


koldokzsinor ratekeredett a nyakara. :cry:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


kkata82: hűha sok mindenben hasonlítunk :). A nevünk egyforma, egy napra várjuk a babáinkat, és én is nov. 30.-án megyek 12 hetes uh-ra. Azt hiszem, aki átment ilyen szörnyűségen az mind parás kismama lesz. De fel a fejjel :).

bixi: ez nagyon szomorú és nagyon sajnálom. Most minden rendben lesz és születik egy nagyon édes nyári babád :)

Én tagnap kaptam meg az egyik rend vér és vizelet eredményemet. Hát elég sok csillagom van, amiknek utánanézve valami gyulladás lehet a hátterében. Majd meglássuk mit mond a doki. Ami még nem tetszik, hogy a cukrom nagyon határértéken van és attól kicsit félek. Anyukám cukorbeteg ezért van rá hajlam, de remélem nem lesz súlyosabb.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Bixi!

Most minden rendben lesz!
Nemcsak veled, hanem mindenkivel!


Kkata!
Üdv köztünk! Te is az elejéhez tartozol! De valaki már megelőzhetne engem! :)

Ma megkaptam a véreredményt. Van pár határértéken túli v. aluli eredmény, de nem tudom mik azok, mert nem értek annyira hozzá. Nem túl kiugró az eltérés.
A cukor jó, amivel mindig riogatják a kismamikat. :)
Ma jó sokat talpaltam, hogy a holnapi szülinap első felvonására elkészüljek. De legalább a süti jól sikerült. A tortát ezen a héten nem én intézem, majd jövő hétre. A konyha kisúrolása viszont jó sok időbe tellett. Főleg, hogy a rendes tempóm most nem tudom diktálni. De remélem holnap Donika jól fogja magát érezni.

Kép

Kép
vevikk
 
 


vevikk: nekem is elég sok határon kívüli eredményem van, ezeknek utána tudsz nézni a interneten is. Bár legtöbbször nem olyan fontosak és kár stresszelni magad fölöslegesen.
A kisfiadnak boldog szülinapot, neked pedig jó pihenést ha lejár a felhajtás.

Megint egy hétfordúlóhoz értem, ettől és a jövő héttől félek a legjobban, de remélem minden rendben lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Julcsi, a 12. heti vérvétel az még csak a kombinált teszt, ha lesz hozzá 16. heti vérvétel, az már (együtt a kettő) integrált teszt, ill. újabban szekvenciális tesztnek hívják. Ez egy rakat pénzbe kerül. Viszont a 35 éven felülieknek ajánlják a magzati kromoszóma vizsgálatot. Ezen nem gondolkodtál még? Ha kéred, azt is a 12. héten kell elindítani.

Amiatt ne aggódj, hogy közel van egymáshoz két UH, naponta ötöt is lehet csinálni, nem lesz a gyerkőcnek baja.

Hasgörcsölgetés: esetleg beszéld meg az orvosoddal, hogy szedjél magnéziumot (Magne-B6) Puszi, Juci
bánky judit
 
 


Bixi, ezt írtad: na igen, igazatok van. tokeletes nyugalom csak akkor lesz, ha megszuletik!

Tökéletes nyugalom? Pár szó megszületés utánra: Szopik, nem szopik. Miért. Kakil, nem kakil, miért. Majd később, frászt kapsz, ha elesik, mérges vagy az óvónőre és vajon hova íratod be iskolába, és felveszik az egyetemre, lesz rendes munkahelye, ki lesz a párja, és már megint én vigyázzak az unokákra..... Bixi, szerintem a tökéletes nyugalom - persze ha minden rendben van a terhességgel - csak a szülésig tart.
bánky judit
 
 


Kaccso, szerintem már most kezdd el a diétát, lehet, hogy az egész terhesség alatt normálisan tudod tartani a cukrodat. Nagyon drukkolok neked, hogy így legyen. Juc.
bánky judit
 
 


Igen, Jucival bizonyos fokig én is egyetértek. Viszont ismerve Bixit egy picit régebbről érzem, ő másfajta nyugalomról beszél: a beteljesedés nyugalmáról. 4 gyerekkel mögöttem tudom, az élet ezután minden lesz, csak nyugis nem, azonban egy nagyon kellemes izgalmas élet fog következni, tele színnel, agodalommal, bizsergő izgalommal. Gonddal és bajjal fűszerezve. De én azt is tudom, hogy annál a fajta "nyugalomnál", hogy egészséges kisbabát ölelhetsz magadhoz nincs jobb a világon. Én ezt kívánom mindegyikőtöknek.
És nincs miért aggódnotok: most minden rendben lesz, az ember nem húzhatja ki mindig a "fekete pétert".
Élvezzétek az együttlétet, ne parázzatok, azt most tegyétek át tudatosan egy másik pályára, vagy alkalmazzátok az ablaktőrlős, integetős módszert. Gondoljatok arra: a magzat mindenre érzékeny, nem tesztek vele jót, ha folyton aggodalmaskodtok. Az életben mindig ráértekmajd akkor megoldani a problémát, ha az már jelentkezett, addig nincs miért ha...-zni.
Ezt fogadjátok meg, és akkor csodálatos 9(most már kevesbb) hónapotok lesz.
Pussz mindenkinek

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Jó reggelt!

Pár napig nem jártam erre és micsoda bölcsességekkel szembesülök azta.
Hagy reagáljak picit.

Juci ne haragudj, de szerintem te még nem jártál erre. Valamelyikőnk ismerőse lennél? Vagy te is júniusi babát vársz?
Bár engem nem szólítottál meg, azért én mégis leírom. Ha egy picit visszaolvastál volna, tudhatnád, Bixi micsoda tragédián ment keresztül. Egyáltalán nem arra utalt, hogy a születéssel nyugalom jön, hanem arra, hogy ha a kezében tarthatja a babáját, akkor fogja elhinni, hogy problémamentes volt a terhessége. Ne haragudj így ismeretlenben de ezzel a születés utáni dolgokkal akkora közhelyet mondtál, hogy csak na. Elhiszem a jó szándékaidat, de engem ez nem vigasztalna, ha egy 33 hetes egyébként egészséges csecsemőt kellene megszülnöm élettelenül (bocs Bixi a durvaságomért).

Kaccso én terhescukros voltam, valószínűleg az is leszek, ha ne adj isten nálad is ilyen probléma lenne, ne aggódj, nem vagy egyedül, én legalább tudom, mit jelent ez.

Vevikk
sok energiát kívánok a szülinapokhoz, majd gyere mesélj, milyenek voltak.

Kkata üdv itt! Gratula a babához és problémamentes terhességet kívánok.

Lányok!
Bár én nem tapasztaltam meg, milyen elveszíteni a babát, de abszolút megértem, hogy paráztok.
Szerintem azért is van a fórum, hogy itt kiírjátok a félelmeiteket,mert itt tudják, min mentetek keresztül. Persze lehet mondani, hogy ne gondoljatok rosszra, mert olyan hamar elmúlik a terhesség, de most komolyan ez nem bullshit?
Mert szerintem az.
Ma bevettem az őszinte bogyót.

Beu ma mész uh-ra? Én is és remélem képet is tudok majd hozni.
Úgy izgulok, hogy minden rendben legyen. Annyira nincs tünetem, hogy már rémképeim vannak.

Bixi hát nekem a csecsemős nővérek nem voltak valami jó fejek. császáros voltam, másnap mehettem a gyerekágyas osztályra, elfelejtették kihozni a babámat, nem mutattak meg semmit, se peluscsere, se cicire tétel, semmi. Én kértem meg őket, miután fogalmam nem volt, miért bömböl a gyerek, nekem rémálom volt az a pár nap. Cukros vizet adnak a babáknak, pedig azt hazudják, sima víz. Na de én eltörtem egy üveget és úgy ragadtunk a takarításig mint állat.
Januári a babám, a látogatókat csak a folyosón fogadhatod, ami huzatos és hideg és kevés az ülőhely. Pl nekem a vér felfogó kanül vagy mi kilógott a hasamból, de senki nem adta át a helyét.
A szobák olyan szűkek, hogy levegőt nem kapsz. Ha nem indul a tejed a 2. napon már a tápszert tömik a babába. Szal azt leszámítva hogy rooming in van, más bababarát dolgot nem igazán tapasztaltam.
A szülés: a terhescukrom miatt a dokim a kiírt napom után be akart fektetni, mert aggódott. Így történhetett, hogy másnap épp az ágyamra vártunk, amikor elkezdtem rosszul lenni, szivárgott a víz, fájtam. Rákötöttek egy ctgre a szülőszobán és közölték, hogy ez még nem az a fájás. Mire megjött a dokim a lányomnak leesett a szívhangja és már rohantunk is a műtőbe. Kiderült, nyakán volt a köldökzsinór és még meconium is került a magzatvízbe. Csak pár órát volt az intenzíven és 8/9 es apgarja volt, de ezt leszámítva minden okés volt vele.
Azért mondok egy pozitívumot is. Nagyon megnyugtató, hogy egy emelettel feletted az ország legjobb újszülött intenzívje van.
Hosszúra nyúltam.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt a szülinap 1!
Ezen is túl vagyunk. Már nagyon várom a holnapot. Remélem kapok képet is!!! Nem mindig adnak sajnos.
Azt utálom csak ebben a kórházi UH-ban, hogy már majd egy órával a rendelés előtt oda kell menni, mert akkor szedik be a kiskönyveket. Aztán 1 óra holtidő. Vihetem a könyvet, hogy ne unatkozzak. Ráadásul a férjemnek is haza kell jönnie Donira vigyázni.

Lányok, fel a fejjel: mindjárt mindenkinek itt a 12. hét!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Kedves banky judit!

Koszonom szepen a hozzaszolasodat.

Csak annyit fuznek hozza, hogy mivel tavaly a 33. heten 2 napos vajudassal egy halott babat kellett a vilagra hoznom, en igenis meg fogok nyugodni, hogyha elve egeszsegesen felsir, es a kezembe adjak.

te nyugodtan lehetsz mas velemenyen, szived joga.

Szep napot.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Kukucsi, Dalmicsek: nagyon koszonom a kedves szavakat, nagyon jol esett!!!

A szuleszetrol: hat ez nem hangzik tul rozsasan, de igen, nekem is a lenyeg az ujszulott centrum, es a doktorom szakertelme :) a tobbit valahogy tuleljuk majd (jo lenne ha egyszerre lennenk majd ott).

kepzeljetek, penteken bementem az ugyeletre, mert fura folyasom volt (kiderult artalmatlan, semmi baj) de igy megkukucskalhattam a kis picurt UHn :)
+ 1 mozi :lol:

remekul van 2 hete 6mm volt, mostmar 22!!! olyan buszke vagyok ra :) (3 nappal idosebbnek tunik a merete alapjan)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


nna valamiert akadozik nalam a babanet..

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi: de irigyellek az UH miatt.
Nekem még 4 nap, de már alig bírom kivárni, és csak azután tudok egyáltalán időpontot kérni a 12. hetes-re. Képet én is szeretnék, mert eddig egy sincs. A kisfiammal ilyenkorra már 3 is volt.

vevikk: nálunk is mindig sokat kell várni az UH-n, de én most ezt már hivatalosan akarom megoldani, és akkor nem kell azon idegeskednem, hogy mikor dolgozom le a kiesett időt.

vérvételre is rá kell szánnom magam. A védőnő a tesztreggeli után 1 órával mondta, a papíron meg 1,5 óra van. Most akkor?

Na folytatom a munkám.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok, nem biztos, hogy mindenre tudok reagálni, de megpróbálom :).

dalmicsek: nem lehetett könnyű a diétázni a terhesség alatt, én ettől félek a legjobban. Eléggé kívánós vagyok, ezért nem tudom, hogy lehet megoldani, ha valami olyant kívánsz meg, amit nem szabad. És még attól is félek, hogy ez nem múlik el a terhesség után, hanem marad.

vevikk: nagyon várom, hogy elmeséld mit mondott a doki :). Ez az egy órás dolog tényleg elég rossz megoldás. Kipihented magad a szülinap után?

bixi: ez a plusz mozizás nagyon jó és örülök, hogy így növöget a kis magzatotok. Én csak 30.-án kell menjek és az még olyan messze van.

julcsi_29: kérjed a képet, hátha elfelejtenek adni :). Nekünk már kettő van és olyan jó nézni.

Nekünk nagyon sűrű hétvégénk volt, minden percünk be volt osztva, már péntek estétől. El is fáradtam rendesen tegnap este már 7-kor ágyba voltunk. Elég sokat fájt a pocakom, nem tudom azért-e, mert nő, vagy miért, de úgy feszített. A puffadással még mindig gondom van, de ma hozzák csak az espumisant, és állítólag por formájában, ami sokkal jobb. A wc-n is gondjaim vannak, hol hasmenésem van, hol székrekedésem.
Na kipanaszkodtam magam :).

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Kaccso!

Kipihentem magam nagyjából. Nem is az előkészületek fárasztottak, csak, hogy sokan voltunk és nehéz mindenkire figyelni. Meg nem tudtam lefeküdni délután, ahogy szoktam. De ma bepótoltam:)
A wc-vel nekem is hasonló gondjaim vannak. Remélem mielőbb elmúlik. Ráadásul az első babával kijött az aranyerem is, így még rosszabb.

Bixi!
Minden rosszban van valami jó! :) Remélem már nincsenek görcseid!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Bixi sok bolygónak kell együtt állnia hogy egy napon szüljünk vagy egy kórterembe kerüljünk, de a ctg-n azért összefuthatunk :)
Örülök a grátisz mozihoz és hogy minden rendben van.

Julcsi terheléses cukor vizsgálatod lesz? Hogyhogy? Az csak a 24. héten kellene ha jól tudom. Egyébként éhgyomori cukrot néznek, vagy elkerülte volna a figyelmem hogy nálad fennáll a terhescukor veszélye?
Nekem glükózos volt és az két óra, de előtte és utána is vettek vért, szóval nem értem a tiédet, hogy van.

Kaccso a szénhidrát diéta során annyit kell enned, hogy nem leszel éhes. Egyedül a cukrot kívánhatod meg, de arra meg ott vannak a diabetikus nápolyik, sőt nekem van speckó túrógombóc receptem.
De ne is gondolj erre.
Simán visszaáll, igaz, nekem a gyerekágyas időszak kellett ehhez, addig óvatosan kell bánni a cukorral, de simán visszaáll. És nekem első dolgom volt begyűrni egy tábla csokit :)
Listát kreáltam, hogy szülés után mit fogok enni. Mekis kaja, kürtös kalács, bejgli stb :)

Vevikk éljen első szülinap, hajrá második :)

Jaj ne is mondd a ctg az egy örökké valóság. Pedig a sotén van 5 monitor mégis.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


dalmicsek: tesztreggelis van előírva a papíron, nem terheléses. Amúgy nekem is az előző terhességemnél 1-gyel több terheléses volt a PCO és a terhesség előtti rossz cukorterheléses eredmény miatt (diabetológus utalt be). De most szerencsére idén amit néztek az szuper jó lett, és sz inzulin is. Az előző terhességemnél viszont épphogy megúsztam, mert a határértéken volt az eredményem. Ennek ellenére a súlyfeleslegem és az előzmények miatt most is oda kell figyelnem a szénhidrát bevitelre. Egy mázlim van, hogy most nemigen kívánom az édességet, pedig világ életemben odavoltam érte.
Ja és a lista, amit írtál, az tök jó ötlet. Ezt a pár hónapot meg ki lehet bírni. :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Kedves Bixi (és Dalmicseknek is írom), ne haragudjatok, tényleg nem mentem vissza az elejére, akkor nem elefántkodtam volna a porcelánboltban. Millió elnézést kérek, amúgy is érthető, hogy végig drukk a terhesség.

Én nem vagyok terhes, az én koromban már csoda is lenne, szakmai érdeklődés hozott ide, de ha zavarok, már itt sem vagyok.

Egyébként hasonló fórumokról több jó ismerősöm/barátom lett, akikkel 1-2-3 éve tartjuk emailben és többekkel személyesen a kapcsolatot.

Szóval elhihetitek, hogy nem mindig vagyok bunkó. Juc.
bánky judit
 
 


Sziasztok Kismamik!

Először is mindenkinek problémamentes és csakis pozitív hozzáállású pocakosodást kívánok!
Én papírforma szerint június 24-ére várom a harmadik babámat. :)
Idáig minden rendben, UH szerint is és azért is mert egész nap émelygek, olyan vagyok, mint egy kifacsart mosogatórongy. No de az első két terhességemből kiindulva a 12. héttől jól leszek. :)
Nem tudom jönni hozzátok rendszeresen - ezért ne haragudjatok. (Miért is haragudnátok, hiszen nem is ismertek :) ).
A saját topikomba is hébe-hóba tudok csak bejegyzést ejteni.

Viszont ha szükségetek lenne kismamabandázsra, derékmelegítőre, később mei tai-ra, keressetek bátran priviben!
A babanetesek nálam 15% kedvezményt kapnak mindenből, ami a honlapon van és nem akciós. :)

Itt tudtok elérni:
gremese@mei-tai.hu
www.mei-tai.hu
https://www.facebook.com/gremese.mei.tai

Még egyszer minden jót nektek, és csak pozitívan! +++++++++ :)

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Gremese dejódejó! Ugyan nekem már van bandázsom Tőled, de meitait tuti fogok szermányolni a picuri érkezésére, mert a nagyobbat abban fogom hordani :)

Gratulálok a harmadikhoz! Azért gyere néha, írd meg hogy vagytok :)

Megjöttem az UHról minden rendben, képet holnap varázsolok majd a dvd-ből, amit kaptam. 36mm megvan két keze két lába. Fel kellett ébresztenem és olyan édesen mozgatta a lábait, imádnivaló.

Julcsi amikor profiloznom kellett, akkor reggeli után egy órával kellett mérnem a cukrot és ebédnél volt a másfél. nem tudom ezzel segítettem e.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


gremese!
Gratulálok a harmadik picurihoz, és gyere csak nyugodtan ahogy időd engedi.

dalmicsek: gratulálok! a mérete ahogy az meg van írva!
Segítettél, mert most ahogy így írtad, úgy rémlik a tesztreggelis vérvételnél mintha 1 órát mondtak volna, csak a laborpapíron van 1,5 óra.

vevikk: gyere majd és mesélj, hogy mi volt az UH-n!

Jó éjszakát mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Jó reggelt!

Hoztam képet:
Kép

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


dalmicsek: nagyon cuki! és mindene nagyon jól látszik. Remélem nekem is sikerül egyet szereznem, addig nem tágítok onnan. Elvileg magánrendelésre megyek, csak ad.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

Olyan dühös vagyok, hogy ki kell írnom magamból.
Elmentem UH-ra. Ott voltam időben, csak rossz ajtóhoz ültem. Mikor rámkerült a sor megmondták, hogy hová kell mennem. Az Uh-n közölték, hoy ma már em néznemók meg, mert már nincs doki. Elvileg 13:00-ig van uh, ez kb. 12:40 körül volt. Közölték holnap menjek vissza.
Olyan ideges vagyok, hogy majd fel robbanok. A férjemnek kéreckednie kell munkahelyről, hogy vigyázzon Donira. Holnap nem fogják megint elengedni.
Ráadásul holnap még Donit is vinni kell 2 éves státuszvizsgálatra.
Szóval elegem van....

Mióta hazajöttem csak bőgök a tehetetlenség miatt.

Utálom ezt a kórházat. Ez már a sokadik alkalom, hogy megszí...om. Soha többet nem megyek ide, ha a holnapi uh meglesz. A kötelező kórházi uh-ra inkább utazok egy napot, de itt nem csináltatom, az biztos.

Na, kidühöngtem magam.

Dalmicsek!
Aranyos a kis törpe.

Kép

Kép
vevikk
 
 


vevikk! A Picsbe! Ez aztán a pofátlanság. Remélem elmondtad nekik a véleményed. Szegénykém, azért próbálj megnyugodni. Ha ma nem mondtál semmit, azért holnap elmenőben mondj nekik valami nem túl kedveset.
Puszi: Julcsi

ui.: ma azért lógok ennyit itt, mert nincs kedvem dolgozni :oops: :P

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

húha megint mennyi minden, aminek örülök, azt hiszem gyakrabban kell jönnöm :).

gremese: üdv köztünk, jó, hogy jöttél :)

dalmicsek: nagyon édes a baba, gratulálok a jó eredményekhez. én jövő szerdán kell menjek, már alig várom. A kép nagyon jó, tényleg minden jól látszik rajta. Még nem tudták megmondani a nemét?
Ha muszály, akkor biztos kibírom a diétát. Az a lista szuper ötlet :).

vevikk: ez tényleg nagyon bosszantó. Azért próbálj meg megnyugodni, gondolj a babádra, ezek a bunkók nem érdemlik meg, hogy felhúzd magad.

julcsi_29: néha jól jön egy kis lazítás :P.

Ma elég rosszul is voltam, egész nap ki sem keltem az ágyból. Hajnalba nagyon szurkált a hasam, és kicsit meg voltam ijedve. Jövő héten szerdán kell menjek uh.-ra, már nagyon várom, és kíváncsi vagyok.

bánky judit: megkérdezhetem, hogy mi a szakmád?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Szia Kaccsó, szia mindenki!

Genetikán vagyok asszisztens.

Az előbb olvasott UH-s történet engem is felháborít. Nálunk pl. addig van tanácsadás, amíg egy terhes asszony ül a folyosón. Igaz, hogy iszonyú hosszú a várakozás, de telefonban mindig mondjuk előre, én pedig időnként próbálom a lelket tartani a társaságban. Nagyon rendesek az asszonyok, kitartóan várnak, látják, hogy ezerrel dolgozunk. És még a legtürelmetlenebb is mosolyogva megy ki, és (többek között) ez a lényeg.

Hahó, Juc
bánky judit
 
 


Sajna én csak jövő hétfőn megyek, de olvasva a mai kórházi helyzetet , hát inkább nem mondok semmit :x , bár rettentően megviseli a családi kasszát ezek a magánorvosi kiruccanások.

Tünet, hát a gyomorrontás lecsengett, most állandóan éhes vagyok, s ha fáradt vagyok akkor jön egy kis hányinger, ami egy röpke alvással orvosolható. Este 7-kor menetrendszerűen végig alszom az esti mesét, és utána lefekvésig ki is bírom már.

Lassan a családsegítőimet is kitessékelem, mert úgy lefárasztanak, hogy nem bírom :x

Dalmicsek, nagyon cuki a pici :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Ma végre megcsinálták a 12 hetes uh-t.
Bár nem ment zökkenőmentesen.

Mondanom sem kell, hogy ma a rendelés késett. Akkor szedték be a papírokat, amikor tegnap elküldtek. És fél órával a rendelési idő vége után kerültem be.
Az első mérés után megkérdezte a doki, hogy biztos vagyok-e benne, hogy betöltöttem a 12 hetet. Mondtam, hogy tuti, mivel lombikos. (Meg nem vagyok teljesen hülye.)
Azt mondja: A mérete alapján nincs annyi.
Ezzel tovább is ugrott. Megmérte a fejét. A feje alapján 12 hét 3 napos volt. Így le is zárta a dolgot.

Itthon megnéztem a fiam 12 hetes méreteit, amik akkor jók voltak. Hát még nagyobb a CRL-je mint a fiamnak.

Szóval biztos egészséges. Ja és végig kapálózott mintha érezné, hogy ez a doki nem szimpi.
Sajnos képet nem kaptam.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm a képdicséretet!

Vevikk sajnálom hogy ilyen parasztok abban a kórházban és bunkók is. Akkor ezek szerint a tarkóredő érték is rendben van?
Nekem anno a lányommal a 18 hetes genetikai uhra kellett, hogy a sotéra menjek, de ott tiszta futószalag az egész. Alig szólnak hozzád, csak diktálják az adatokat. Félve kérdeztem meg, hogy mi a babám neme, azt azért elárulták, mielőtt kidobtak volna :)

Julcsi ma mész uh-ra? Vagy holnap?

Kaccso sajnálom, hogy ennyire megszenveded ezt a trimesztert, de hidd el utána annyira jó lesz, amikor már érzed a mozgását.

Beu a kicsi mellett hatványozottan nehezebb, kitartást!

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


vevikk: örülök, hogy minden rendben. Mekkora volt a pinduri, mert azt végül nem írtad. Különben azt én sem bírom, hogy a doki tapló módon viselkedik, vagy közönyösen beszól, semmi érzelem. Neked, meg az összes kismaminak ez igenis sokat jelent, és egy kedves szó, na meg a hangsúly, az se mindegy.

dalmicsek: holnap megyek fél 4-re, szerencsére magánba, bár ez a doki nem magánban is nagyon rendes. Most kell pontosítani a terhességi kort, hogy mikor menjek a 12. hetire, de úgy tervezem, hogy dec. 7,8, vagy 9-e, mert addigra meg lesz a vérvétel eredménye is, és kb dec. 3 vagy 4-én töltöm a 12. hetet.
(na ezt jó hosszan magyaráztam :oops: )

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok ebben a topicban.
2012.06.19-re várjuk a 2. babám, a mostani páromnak ő lesz az első :)

Nagyon nem tudtam mindent visszaolvasni, csak az utolsó oldalt, de majd igyekszem bekapcsolódni a csevejbe :)

10+2 naposak vagyunk ma, Szekszárdon fogok szülni, ha minden igaz, és mivel 35 elmúltam, genetikai tanácsadásra kell mennem, ez lesz a legközelebbi alkalom, amikor megnézhetem az albérlőmet :)
Szerencsére a hányás engem elkerül, a legdurvább tünetem a székrekedés, remélem majd félidősen ugyanúgy eltűnik, mint a kislányommal volt anno.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára oxigen 2011.11.24 12:43-kor.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: