Új privát üzeneted érkezett!

Nekem miért ilyen rövidke a vonalzóm? :(

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Megoldottam :)

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


miért nem nyitja meg a vonalzomat?


ptimcsi81
Károlyfalva
 
 

 
 

Végre egy kép rólunk! 16. hét

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Timcsi! Nagyon klassz kép rólatok!
A vonalzót a profilodban aláírásba tedd be, és a html kódot másold be... Remélem sikerül! Elvileg azt adja meg máris lejjebb, jó hosszú kód...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok! Kicsit lemaradtam. ugyhogy probálok mindenkit végigolvasni, kivel mi is történt!

Dincuska, köszi a segitséget, lassan sikerül már a vonalzó, csak sokszor telefonrol irok, netezek és arról nem ment ezért bénázok! Nagyon jó egy horvátországi nyaralás. Mi is terveztünk az évre, de nem merjük bevállalni, majd talán jövőre. Mivel lombikos vagyok, így fokozott figyelem, óvatosság!
Közben felkelt a kislányom, ugyhogy ismét befejezem egy kicsit.


ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Renianya nem sokat hiztál eddig, mondjuk szerintem nem számit mennyi lesz a végére, csak minden endbe legyen. Én 53-54 kg-rol indultam, most 57 kg körül járok és még csak a 16 hétben vagyok. Jó, hogy már tul vagy a cukorterhelésen én egy kicsit félek tőle. Szépen fejlődnek a babák!

Timi megkaptad a tüdőérlelőt? Ezt minden esetben adják az ikres kismamáknak vagy orvos válogatja?

Babszi, nekem a kislányom egész jol megérti és elfogadja, hogy nem emelhetek, nem hajolhatok. Ugye a lombik miatt első perctől vigyáznunk kell, ugyhogy rögtön el is moagyaráztuk neki. Mondjuk nagyon anyás volt és mostanra mikor hazajön apa csak apa kell és csak ölbe! Néha nekem viszont nagyo nehéz megállnom! Ő is azt mondja, ha meglesznek a tesók az egyik tesó apáé, a másik tesó mamáé és Csinszka anyáé és csak anya ölébe lesz!

Voltunk vissza a genetikai tanácsadáson. Ismét nem sok előrelépéssel. Már egy kicsit elegünk van az orvosokbol. 
"A" baba magzatvíz átlagos, méhlepény hátsó falon, BPD: 38 mm, Thorax AP 33x37 mm, Femur: 23 mm, medencevégű fekvés

"B" baba magzatvíz átlagos, méhlepény hátsó falon, BPD: 33 mm, Thorax AP: 28x32, Femur: 17 mm, fejvégű fekvés

B magzatnál bo. kamrában echogén fokusz látható, kamrai sövény kontrollja javasolt, amire azt mondta az uh-ot végző drnő nem probléma, mert még kicsi a magzat és nem lehet jol látni. A genetius viszont továbbküldött minket Budapestre a kaardiologioai intézetbe magzati szív-uhra. Sikerült két hét múlvára időpontot kapnunk, de elég idegesek vagyunk. Már nagyon várjuk, hogy menjünk. Annak eredménye alapján döntenek, hogy csinálnak e amniocentézist, most nem látta indokoltnak, mivel az előző uh óta szépen fejlődtek!
 


ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


a tüdőérlelőt orvos és kórház válogatja , én nekem nem mondott semmit róla az orvosom , hogy kéne , nem is kell befeküdnöm , méhszájat is csak a 32.héttől nézi ,mert feleslegesen nem bántja , persze ha gondom lenne ott alul , akkor megnézné, de mivel panaszmentes vagyok , azt mondta nem nézi.

biztos minden rendben lesz a "B" babával , reméljük a legjobbakat :-)


én viszont aludni nem igazán tudok már , nem jó sehogy se , baloldalt ha fekszem egyből jeleznek , hogy nem jó ez nekik se , jobboldalt még valahogy elalszom , de a hátamon se igazán tudok aludni
akkor sokszor fáj a derekam , szedrán begörcsölt mind a két vádlim , ami azóta is fáj , a hasam is szokott néha fájdolgálni


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Renianya! Magnézium a görcsön nem segít? Barátnőm azt mondta, ő majdnem ülve aludt, két párnával kitámogatva... lehet nem a legjobb megoldás... kipróbálod?

Timcsi! Biztosan rendben lesz minden "B" babával! Néha túllihegik az orvosok a dolgokat, remélem most is csak ez lesz... A második vonalzódat megnéztem, és nem értem... most 16 hetes vagy, ahogy a feltöltött képen látszik, vagy 4 hetes x napos?

Kellemes szép napot nektek!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok anyukák!
Én most már haza sem mehetek a kórházból majd csak a babaákkal. Az osztályon ahol fekszem 5 ikerterhes van, az én szobámban mindhárman ikreket várunk
Tegnaptól csinálják az NST-t 2 naponta, izegtek mozogtak tegnap is végig abban a 20 percben
A babák a szerdai uh.n 2685gr az A baba, a B pedig 2700 gr-ra mérték szép fejlett babák ezt mondta az orvos..
Renianya! Próbálj több magnéziumot szedni, habár én így a vége felé már nem érzem a hatását sem a magnéziumnak sem a fekvésnek. Habár nekem is begörcsölt egyszer a vádlim, de azóta sem, próbáld felpolcolni a lábaid akár  alvásnál is..
Ne aggódjatok, biztos minden rendben lesz mindenkinél, néha nagyobb az ijedség, mint amit látnak valójában..
LEGYETEK JÓK!!!

Kép
dia983
Tab
 
 


Dia! Kitartást! :) De jó neked!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


alvás sehogy se megy , félig ülő helyzetben sem

szerencsére a vádli fájás elmúlt

sajnos a magnézium sem sokat segít

de most elkezdődött a combomba nyilalás , enyhe szurkálás a hasamban meg ott alul is , sokat keményedik a hasam :-(

Dia , már tényleg nincs sok hátra , kitartást  , hamarosan a kezedben lesznek a babák és nagyon szép a súlyúk :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok?

Mi újság veletek kismamik?

Nekem meg volt a 28 hetes Uh-om

"A" baba medencevégű

"B" baba koponyavégű

és ha sajnos így maradnak /én bizakodóm , hogy mégsem/ akkor császármetszés , amit nagyon nem szeretnék
De persze ha így maradnak akkor bele kell törődnöm és el kell fogadnom , nincs mit tenni , a lnyeg , hogy minden rendben legyen

A babák jól vannak szerencsére , magzatvíz átlagos , az adatok alapján 29 hetesek

BPD:70mm/70mm , HC:271mm/254 , AC:260mm/260mm , FL:57mm/55mm , FHR:150/min,135/min

Következő Uh 4 hét múlva , ha minden rendben

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Hali! Szerintem Renianya, ezek nagyon jó hírek. A babák még fognak forgolódni, szóval még be is fordulhatnak irányba :) Bár én ezt még nagyon naivan mondom...

Tegnap voltam a 12 hetes Down-szűréses ultrahangon, és úgy tűnik egyelőre minden rendben van. Koromra való tekintettel "felajánlották" az amniocentézist (37), amit már a jövő héten megcsinálnának és egy hét múlva eredményt mondanának, vagy választhatom a 16. héten esedékes ultrahangot, ami a Down-hoz hasonlóan szűrő ultrahang, és 75% pontossággal mondja meg, hogy minden rendben van-e. Az előéletem miatt én azt mondtam, hogy az ultrahang azért jobban hangzik, mint két szúrás, és azt gondolom, hogy még utána is megcsinálhatják az amniocentézist, ha olyan eredményt kapunk. Eddig a környezetemben lévő kismamik annyira mondták, hogy ne kérjem a szúrást, de mióta mondtam nekik, hogyan döntöttem (tőlük függetlenül), olyan válaszokat kaptam, hogy "hát te tudod..."... kicsit elbizonytalanítottak vele... Bízom azonban abban, hogy minden rendben lesz.

Gondoltam Diusra, vajon megvannak-e már a babák, hiszen betöltötte a 37. hetet is.

Többiekkel mi újság van?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


ja amúgy a súlyúk "A" baba 1440gr , "B" baba 1415 gr
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok Anyukák!
Vasárnap töltöm a 38. hetet és a babáknak eszük ágában nincs kibújni, jósló fájások már jelentkeztek, de el is múlnak sajna. Most hétvégére haza jöhettem, mivel majd csak szülni kell most már. Kérdeztem a főorvost, h akkor mire számítsak, ha nem indul a szülés? Hát akkor kivárjuk a 40. hetet, ezt alig akartam elhinni. Méhszájat nem nézték mostanában, amit nem is bánok, mert nem attól fog kitágulni, ha durván megvizsgálnak már ilyenkor. Már sehogy sem jó a fekvés, ülés, fájnak a csontjaim, magnéziumot már nem szedem, most érzem, h ért vmit, mivel néha éjjel begörcsöl a karom is. 121 cm a haskörfogatom, tegnap mértem. Már napi szinten csinálják az Nst-t, ami egy rémálom ikerterhesen, pláne ha nem egyszerre nézik mindkét baba szívműködését.. Amúgy jól vagyok, remélem jövő héten már történni fog vmi, mert nem a kórházban szeretném tölteni a nagy melegeket..
Kitartást anyukák!!!

Kép
dia983
Tab
 
 


Dia! En ezt nem gen ertem. Miert kinoz a dokid a vegletekig? Hizni innentol fogva kint is tudnak a gyerekek, neked pedig nem mindegy. Foleg, h mar nem is szamitanak koraszulottnek....

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok,

annyi a dolog és olyan nehezen jutok idáig, mindig bealszom. :) Most tanfolyamra járok, aztán utána lassan indulás Horvátországba, van még pörgés. :)
Minden rendben velünk, a lányok jól vannak, a külső méhszájam 1-es, de az már nem gáz, a cukrom is okés. :)

Timcsi, nagyon szépek avgytok, gondolom azóta még többet nőttetek :)
Megvolt a szív ultrahang? Biztosan minden rendben van.

Reni, nekem ülő helyzetben rossz inkább, fekvésben még találok úgy ahogy kényelmeset. Nekem is sokszor tök kemény a hasam, de feszül is rendesen, azért csak gyorsabban kell tágulnia mint egyébként.
Én sokat álmodom császárral, pedig amúgy álmodni se szoktam. Pl. olyat hogy nem emlékszem a szülsére, ránézek a hasamra és ott a vágás. Inkább a babákkal álmodnék... 
De elfogadom, bárhogy is lesz, az enyémek is össze-vissza fekszenek, egyik se fejvégű. A kisebb baba szépen behozta a másikat :)

Babszi, szerintem jól döntöttél, a szúrás mégiscsak szúrás, egy invazív vizsgálat. 

Dia, én eddig sem értettem, hogy hova ez az egész procedúra, a befekvés, a tüdőérlelő, ha amúgy semmi gond nincsen? Azért hogy most még 38 hetesen is egyben legyél? De mostmár tényleg csak órák válazstanak el a babáidtól, erre gondolj! :) Alig várom, hogy gyere és már őket mutogasd nekünk, beszámolj a tapasztalataidról :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Dia nagyon jo neked,már lehet azota meg is vannak a babocák,remélem minden rendben van. várun,hogy mesêlj majd a mindennapokrol,a születésről.
Babszi,biztos jol döntöttél csak az a fontos te mit érzel és persze a pàrod.
Dincuska nektek jo pihenést horvátországba és vigyázz magatokra!
Mi voltunk pénteken budán magzati szivultrahangon,mindent rendben talált a drnő,kivéve,hogy a picilány mêg mindig kisebb,ezért az ő szive még nem elég nagy hogy mindent ki tudjon zárni.genetikai problémára utalo jelet nem talált. Kicsit negnyugodtunk,igy mentünk tegnap debrecenbe visszs genetikára,ahol ettöl tették függővé az amniocentézist.
Reggel megvolt az uh,mind a ketten fejlődtek a saját maguk ütrmében,ternészetesen a pici kislányunk még mindig kisebb.
Itt is megnyugodtunk,aztán jött a nagy fordulat. A tanácsadoban egy teljesen uj orvis volt,aki a 6 hetes vizsgálatokat figyelembe sem véve közölte,hogy valoszinü hogy beteg az egyik babánk,ugyhogy amniocentézis most. Vállaljuk? Mind a ketten teljesen ledöbbentünk ên csak sirni tudtam,gondolkozni nem. Azt mondta 5% hogy beteg,vagy az amnio vetélési aránya2% de mind a két babànál megcsináljàk. 1 percünk volt,hogy döntsünk. Senkinek nem kivánom. Az amnio mellett döntöttünk,természetesen nem teljesen tiszta fejjel. Remélem jol döntöttünk. Nagyon féltünk,félünk. Az orvosokbol egy életre elegünk van. Nem tudott normális választ adnu miért nem csinàltàk meg már 2 hete. Tegnap meg is csinálták mert ugye már 19 hetesek vagyunk. Eredmény 23-án ha gond van hamarabb. Most pihenek amennyit tudok.

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Jaj Timcsi, így a leírásod alapján olybá tűnik hogy belefutottatok egy túlbuzgó orvosba, aki jól rátok hozta a frászt! 5% hogy beteg? Az szinte semmi, tudom hogy nem semmi annak, aki beletartozik, de ti nem fogtok! Pihenj amennyit lehet és ne idegeskedj, mert az senkinek nem tesz jót! Mennyivel kisebb a baba?

dincuska
 
 
 
 
 
 


19 hetes:
"A" baba (kisfiu) Bpd:45 mm, femur: 28 mm, thorax AP: 38*41 mm
"B" baba (kislány) Bpd: 40 mm, femur: 23 mm, thorax AP: 34*35 mm

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Szerintem egyáltalán nem aggódnivaló a különbség, ha megnézed a magzati mérettáblázatot a 40 is éppen tűréshatáron van, azon a héten kell a bpd-nek 45+/- 5-nek lennie, a kislányok meg amúgyis kisebbek, szerintem ne izgulj ezen!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Megszülettek babáink, 6.29én Evita 2890 gr, 53cm Noel 3000 gr 52cm utolsó napokban a kislány mrgfordult farral lefelé, így amikor 5 perces fájásokkal vitt vissza a férjem, mert arra a hétvégére haza engedtek, megnézték uh.n, h mégis milyen fekvésűek, 1 órába telt mire előkészítettek 23 perc alatt meglettek a babák.. Azóta alig van időm bármire is, minden napjuk más van amikor sírósak van amikor nagyon jó babák, szopiznak, tandemben is, amit nagyon ajánlok, h sajátítsátok el.. Amikor elkezdték mérni őket, h hány ml-t szopiznak Evita 34 ml-t, Noel 50 ml-t szopizott. Aki volt ikres szobatársam, neki 4. 7, max. 15ml-t szopiztak..
Írok amint lesz időm, nem olvastam miket írtatok, most is csak futtából vagyok itt, még a felhasználó nevem is kiment a fejemből..

Kép
dia983
Tab
 
 


Teljes szivemböl gratulálok,nagyon szépek a babák,jo nagyok lettek! Sokat gondoltam rátok valyon mi van már veletek! Ha van időd irj,hogy telnek a mindennapjaitok!

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Gratulálok a gyermekeitekhez! Gyönyörű kisbabák :) Jó egészságet kívánok Nektek!
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok.. már annyira vártam, hogy jelezzen nekem a gép, hogy hozzászóltok... nem tette :( így "lekéstem" mindent... :( Timcsi! Nem semmi amin keresztül kellett mennetek :( Szerintem minden adat pont annyiban tér el egyenletesen egymástól, amennyire néha egy kisfiú egy kislánytól eltérhet... egyébként amin mi gondolkodtunk, hogy akkor mi van, ha vki azt mondja baj van a babával... mondjuk egyikkel.. akkor mit tennénk? Tudnánk tenni valamit??? Lelkileg fel tudnánk dolgozni? Nem tudom/ nem tudjuk... Lesz majd a 16. héten genetikai uh, akkor mondanak valamit, és még mindig eldönthetjük, hogy kérjük az extra vizsgálatot, vagy nem... de 5% esély mellett... nem csodálom, hogy teljesen lesúlytott állapotban nem tudtatok igazán felelősségteljes döntést hozni, illetve bárhogy döntöttetek, szerintem úgy van már jól. Túl vagytok rajta, és kész. Remélem minden rendben van már, nem viselt meg nagyon a vizsgálat... és bízom benne. hogy az az 5% semmi, és minden rendben lesz az eredményben is...   Dincus, remélem jól telt H.országban a pihenés. Én túlféltem magam, nem mertem volna bevállalni, de azóta gondolkodtam ezen... aki jól van, miért is ne? Jó kikapcsolódás :) szép élmények... Majd beszámolsz róla :)   Dia! Szívből gratulálok nektek! Gyönyörű babák! Benedekem éppen annyival született centire is, kilóra is, mint Evita :) Nagyon profin veszed ezek szerint az "akadályokat", ehhez is szívből gratulálok!!   Nálunk csupán annyi történt, hogy megtudtam, hogy megváltoztatták a 12.heti uh óta a szülés időpontját, úgymond hivatalosan két nappal korábbra tették, és állítólag ez kísér majd minket tovább. Ez nekem fura volt, hiszen lombikos, tudjuk mikor volt a beültetés, de nekem végülis mindegy... nem hiszem, hogy egyben töltjük a 38. hete, mint Dia, szóval... Nincsen kimondottan semmi extra tünetem, pocak rendesen megmutatja magát. Érzelmmi hullámok vannak, utálom őket. Túlféltem magam. Kiderítették, hogy kevés a vérlemezkék száma, valószínűleg a terhesség miatt, de mert korábban senki nem vizslatta ezt, ki tudja. Ez komoly probléma lehet szülésnél, bárhogyan szülök, mert sok vért veszthetek (eddig is minden műtétnél mondták ezt), elvérezhetek, illetve altatásnál is, epidurálnál is, érzéstelentésnél is gondot okozhat. :( Elég gáz. Ezért minden hónapban nézik a vérlemezkék számát, és felkészülnek bármire, ha kell. Örülök, hogy kiderült persze, de hát ... tudjátok...   Reni, hogy vagy?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Dia, szívből gratulálok a kisbabákhoz, gyönyörű, szép fejlett kisbabák!!! :) Gondolom nem unatkozol mellettük, egy percet sem :). :) Remélem jól élted mega  császárt és a bent töltött napokat is, erről nem nagyon írtál, pedig érdekelne, mert még mindig félek kicsit a műtéttől, bár sanszos, mert érzem, hogy még mindig nincsenek befordulva, eszük ágában sincs. 
Ha van időd, akkor gyere még mesélni! :)

Babszi, sajnálom ezt a bonyodalmat a vérlemezkékkel, de tényleg jó hogy kiderült és erre manapság nagyon oda tudnak figyelni, nem lesz semmi baj! :) 

Tegnap jöttünk meg Horvátországból, nagyon jó volt, bírtam az utat is, estére elfáradtam, de csak amennyire itthon is elfáradnék. :)
Általában napi kétszer fürödtem, úsztam, ó a súlytalanság érzése... szuper! :)))))

Mostmár ideje lenne a babák szobájának előkészítésével foglalkozni, de még SEMMI sincs meg, mostmár azért össze kell kapnunk magunkat! :) Ti hogy álltok?



dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska! Nagyon tetszenek a fotóid! Mekkora pocakod van már, nahát! Megmutattam a páromnak (bocsi), hogy nézze mi vár még ránk...
Öülök, hogy jól sikerült az utazás, nagyon klassz csaj vagy!


Renianyu, többiek? Hogy vagytok?? Ptimcsi, sokat gondolok rátok, és nagyon várom a híreket!!


Kellemes szép napot!


Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!

Most csatlakozok a csoporthoz... Megörültem, hogy találtam egy ilyen fórumot. :)

Mi decemberre várjuk a mono, egypetéjű kislányainkat. Ez a 4. hónap elég király volt. :) Remélem még vagy 4 hónap ilyen lesz.   Nektek melyik volt a legjobb?

Szeretném megkérdezni, hogy Ti hol szültetek és ki volt a dokitok?
Most elég nagy problémám van, mert az eddigi dokim (Timmermann G.) pár hete közölte, hogy a Róbertben nincs koraszülött osztály (nem is értem, hogyan lehet ez), így ajánlotta a kollégáját... Vleskó Gábort. Valaki szült nála? Kit ajánlanátok, ha vlen nem szimpi? Holnap fogok vele találkozni először.

Köszönöm a segítséget!

17h km

katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Babszi, én is pont így mutogattam nemrégiben a páromnak, hogy nézd csak milyen lesz majd 28 hetesen...? Á, én biztos nem leszek ekkora, nem lehet! :D És de, eljön az idő! 
Gondolom nagyon várod már a genetikai ultrahangot, mindjárt te is félidős leszel, olyan gyorsan eltelik az idő :)

Katyus, üdv közöttünk! :) Süt a soraidból az optimizmus és a határtalan öröm, ez nagyon klassz! :) Van a családotokban egypetéjű iekrpár? Az azért ritkább, mint a kétpetéjű. :)
Melyik volt a legjobb hónap? Igazából a 25. hétig nem éreztem különösebben az ikerséget, de kb. onnantól kezdtek nagyon nehezedni a dolgok... a babák is, az én súlyom is, a meleg, stb.

Én a SOTE2-n szülök, Renihez hasonlóan, az én dokim Várbíró Szabolcs, nagyon szeretem őt, nála szültem Sárát is, és nem tudok elképzelni korrektebb orvost nála. :) A Deákon van a magánrendelése. Hallomásból ismerősek a dokik, akiket említettél, de személyesen nem ismerem egyikőjüket sem, de Vleskó mintha szintén SOTE2-s lenne.

Hétfőn voltunk orvosnál, csinált uh-t is, 28+6-nál: BPD 74/76, HC 273/263, AC 235/234, FL 54/55. Az én dokim nem nagyon becsül súlyt, azt mondta szép nagyok, kb. 1400 grammosak. 
Továbbra sem fordultak be... azt mondta még mindig ne aggódjak ezen. Én azért már örülnék, ha lassan rávennék magukat. A fejük összeér, dokim szerint egész nap megy a pusmogás. :)

3 hét múlva be kell feküdnöm pár napra a kórházba, kapok tüdőérlelőt és lesz egy nagyobb ultrahang. Azt mondta fő a biztonság, ha mégis korábban jönnének. De a méhszáj zrt, maradt 3100.

Többiek, hogy vagytok?


dincuska
 
 
 
 
 
 



Sziasztok 

Ma megjártam a 32.hetes Uh-ot
"A" baba , "B" baba
BPD: 77mm/80mm , HC: 295mm/288mm , AC: 287mm/285mm , FL: 63mm/61mm , súlyuk: 1750 gr / 1640 gr


"A" baba még mindig medencevégű , "B" baba fejvégű

Úgy hogy sajnos úgy néz ki , hogy császár lesz ebből , de hát én még reménykedem

Amúgy minden rendben van a csajokkal
Méhszájat nekem még mindig nem nézett a doktornőm

Igen én is a Sote 2-n fogok szülni Dr. Vonnák Eszternél

Én kevésbé vagyok jól , már nehezen bírom , sok a savam , nagyon sokat ég a nyelőcsövem , erre Rennie-t szedek , de sajnos vannak napok amikor nem használ
Akkor esténként rámjön a hányás :-(

Sokat jóslózok , fáj a derekam , nagyon aluszékony vagyok napközben , de éjszaka viszont nem tudok aludni , vagy ha el is alszok akkor nagyon keveset

Dia gratulálok a babákhoz nagyon édesek :-)

Dincus jók lettek a nyaralós képek :-)

Katyus üdv köztünk :-)





Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Nagyon szép a pocid Reni :)
Látom, enyémek sem adják meg magukat és nem fordulnak be, de én is reménykedem, még a 32. héten is lehet bőven, ne aggódj! Ha meg nem, akkor valamiért ennek így kellett lennie! Én is ezzel nyugtatom magam...
Neked is lehet hogy már csak egy hónap van hátra, nagyon durva... :D És utánad rögtön jövök, vááááá ez ijesztő :)
Én éjjel 2 előtt le se fekszem, mert én sem tudok elaludni, a legjobbat reggel alszom és mázlim van, mert mindkét csajom, így én is 10-ig alszik :)
Kinéztem a kocsit, de lehet hogy láttad az ikres csopiban, még hordozót keresek hozzá, ezt szeretném megkaparintani: http://www.ebay.de/itm/ABC-Design-Zoom- ... 3ce4aefc63
Mit gondoltok róla?
Hát nem csoda hogy ilyenkor már nem vagyunk olyan jól, én még ennyire talán nem vagyok rosszul, de nem is tartok ott, ahol te... eljöhet az is. Kitartást!



dincuska
 
 
 
 
 
 


Renianya! Nagyon veled érzek! Nem lehet jó, ha kialvatlan az ember, ráadásul két kis maszattal is helyt kell állnia... Bár én aztán nem panaszkodhatom, de már van kis alvászavarom... éjjelente nem tudok igazán jót aludni, és hajnalban már fent vagyok... természetesen ez még nem az, amiről te beszélsz, de azért én átérzem...


Dincus! Másodszor jegyezték meg nekem, hogy ahhoz képest, h ikrek lesznek kicsi a hasam mérete... én meg csak zavartan néztem, hogy iiiiiigen? ???? hát én már most nyavalygok a páromnak azon, h mekkora, és még mekkoraaaaa lesz...
Az abc design zoom-ot néztük ki mi is kezdő babakocsinak. Más is dicsérte, h nagyon szerette, de aztán ahogy nőttek a gyerekek már nem volt praktikus mózes nélkül nekik, így sportkocsiban mást vettek, többet is kipróbálva. Szóval nekem is csak addig tetszene így egymás mögött elhelyezve, míg kicsik... utána inkább egymás mellett tudnám őket elképzelni.. .


Bár bízom benne, hogy befordulnak a babáitok, valahol azt olvastam, hogy ezt a 28. hétig kellene végrehajtaniuk... én nem vagyok mérvadó ebben, és nagyon drukkolok neki, hogy még tudjanak egyet fordulni...


 


Voltunk ma a 16. heti genetikai nagy uh-n. Azt mondták, hogy ami egy uh-n kiderülne, az mind nagyon szépen rendben van, de persze két babánál nehezebb a rálátás dolgokra. Ehhez képest őőőőők a pici ujjakat is meg tudták számolni, míg mi néztük néha a pacákat a képernyőn... érdekes volt. Egyik babára tuti fiút mondtak, másikra pedig fiút tippletek. Biztosat csak 4 hét múlva mondanak, legközelebb. Én meg azért addig emésztgetem a dolgot, hogy 3 fiam lesz... Párom pedzeget negyedik gyereket, mondtam neki nem normális, még ennek a terhességnek sem jutottunk a végére... na meg még egy fiú, és felmondok...

Katyus üdv! Nem tudok neked dokit ajánlani, bízom benne, h szimpi volt akinél voltál...


dTimcsi! Megjöttek az eredmények? Ha tudsz, gyere mesélni, engem nagyon érdekel mi van veletek!


Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok! Megvannak az eredmények,mind a ketten egészségesek!!! A szivuhltrahang vizsgálaton is mindent rendben találtak!
Nagyon jók a fotók rólatok! Nekem is nagyon nagy a pocakom,mindenki azt hiszi nemsokára szülni fogok,pedig még csak a 23.héten járunk!
Dincuska! Mi is abc design babakocsit néztünk. Néztem még cam màrkájut is használtan,de megvették elölem!

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


nagyon jól néz ki a babakocsi , nekem  tetszik

mi is egymás mögöttit vettünk  , mert nekem az a praktikusabb , mivel itt mindenhol keskenyek az ajtók , és egy egymás melletti babakocsival nem tudnák beférni sehova , se boltba , se oviba , se a bölcsibe , se a kapunkon

én is éjjel 2-ig , 3-ig simán fent vagyok és reggel 7kor már kokurékolnak a gyerekek , olyankor viszont olyan vagyok mint egy mosott kaki :-D
de  amikor a férjem otthon van , akkor tudok aludni tovább is és persze ebéd után is le tudok velük feküdni , így együtt alszunk


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy a babók mindenkinél jól vannak. Ptimcsi gondolom azért nehéz volt kivárni az eredményt, de megérte.

Most tartok a 29. héten. Nemsokára 30, már nagyon várom. Most éppen le vagyok gyengülve, mert valószínűleg elkaphattam vmilyen vírust. A sógornőm kisfiánál jött elő a hányás és hasmenés két napja, előző nap pedig pont náluk voltunk. Bár Nekem nincsenek olyan tüneteim, mint szegénykének, de lehet csak azért mert diétázom. Azóta, viszont a fekvésen kívül mást nem tudok csinálni. Pedig szép az idő odakint.
Persze attól még nagyon-nagyon boldog vagyok. Imádom, a két kicsikémet, ahogy izegnek-mozognak odabent. Olyan csodás érzés. Nem vagyok az a túl aggódó típus, de azért annyira féltem Őket. Bánt, hogy esetleg amiatt, hogy Én nem vagyok jól, nekik  sem épp a legjobb odabent.

Dincuska, Én is kb. azona  héten fekszek be a kórházba, mint Te. Néhány napra, vagyis remélem, mert ha minden rendben, akkor haza jöhetek. Viszont Én még egy tüdőérlelőt kapok a 34. hét környékén, akkor már szerintem nem is engednek el.
Le a kalappal, hogy még bevállaltad a nyaralást, biztosan irtó jó lehetett. Szép a pocakod. Én itthon nyaralok:) A férjem nem is vesz ki szabadságot most már a picik születése napjáig, hiszen utána nagy szükségem lesz rá. Főleg, hogy még el se tudom képzelni, milyen itthon egy kisbabával, nemhogy kettővel

Hát igen ababaszoba, próbálunk mi is beszerzni mindent amire szükség van, de azért augusztusra is marad néhány dolog, ha mégse leszek itthon, akkor majd a távolból irányítok .Mindenesetre az alap dolgokat igyekszünk felállítani július végéig, augusztus elejéig.

Mi a 27. héten voltunk ultrahangon, szépen fejlődnek a babók. A kisfiam 1190 grammos, a kislányom 1219 grammos volt a gép szerint. Előreláthatólag nem lesznek picikék. Ezt csak azért írom, mert sokan mondták, hogy hú ikrek, akkor biztos kicsi súllyal fognak születni.  A méhszájam is szerencsére teljesen zárt volt még a vizsgálaton. Remélem most is így van. Azóta szedek Nospát, mivel szinte mindig feszül a hasam, amellett, hogy szedem a 3x2 magnéziumot is. Az orvos aggódik, hogy nem tud elég gyorsan tágulnia méhem. Nekem a kislány fejvégi az kisfiú haránt fekvésű volt az ultrhangon, de a fiacskám is le szokott húzódni oldalra, legalábbis Én így érzem. Nekem már mondta az orvos, hogy azért készüljek császárra, mert elég valószínű, hogy az lesz a vége. Úgyhogy Én már elfogadtam, pedig nagyon féltem mindig is a császár gondolatától, de lényeg, hogy biztonságban a jöjjenek az Életeim, a többi nem számít. Ha mégis természetes lesz, az mégjobb:) 

Én csak egyszer tologattam ABC designe ikerkocsit és nagyon jónak találtam. Nekem az egyik ismerősöm, akinek most 2 évesek a lányai, ezt használták, de már csak a sport részt, előtt másmilyen volt nekik, az is egymás előtti, talán Cam, de nem vagyok benne biztos. Ha egymás előttiben gondolkodtok szerintem az ABC legyen az, vagy a peg-perego amilyen nekünk van. A többiről azt hallottam, hogy kicsi a hely az ülések között, persze tapasztalatom nincs.

Renianya, hát tényleg közeledsz a végéhez. Biztosan nem könnyű már a helyzet, de a 32. hét az már olyan jól hangzik, kitartás:) Neked is zép a pocakod :) Én nem igazán tudom elképzelni, hogy mekkora lesz még a hasam, hova tud még nőni:D

Babszi örülök, hogy nálatok is minden rendben ment eddig. Pont most vagy abban az időszakban, amikor már jól látszika  pocid, de még akkora, hogy kényelmesen tudsz jönni-menni, ha jól gondolom. Nálam legalábbis így volt. Aztána  szülésnél is minden ok lesz, biztosan megoldja az orvosod, bármilyen probléma is merüljön fel. 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy a babók mindenkinél jól vannak. Ptimcsi gondolom azért nehéz volt kivárni az eredményt, de megérte.

Most tartok a 29. héten. Nemsokára 30, már nagyon várom. Most éppen le vagyok gyengülve, mert valószínűleg elkaphattam vmilyen vírust. A sógornőm kisfiánál jött elő a hányás és hasmenés két napja, előző nap pedig pont náluk voltunk. Bár Nekem nincsenek olyan tüneteim, mint szegénykének, de lehet csak azért mert diétázom. Azóta, viszont a fekvésen kívül mást nem tudok csinálni. Pedig szép az idő odakint.
Persze attól még nagyon-nagyon boldog vagyok. Imádom, a két kicsikémet, ahogy izegnek-mozognak odabent:) Olyan csodás érzés. Nem vagyok az a túl aggódó típus, de azért annyira féltem Őket. Bánt, hogy esetleg amiatt, hogy Én nem vagyok jól, nekik  sem épp a legjobb odabent.

Dincuska, Én is kb. azona  héten fekszek be a kórházba, mint Te. Néhány napra, vagyis remélem, mert ha minden randban akkor haza jöhetek. Viszont Én még egy tüdőérlelőt kapok a 34. hét környékén, akkor már szerintem nem is engednek el.
Le a kalappal, hogy még bevállaltad a nyaralást, biztosan irtó jó lehetett. Én itthon nyaralok:) A férjem nem is vesz ki szabadságot most már a picik születése napjáig, hiszen utána nagy szükségem lesz rá. Főleg, hogy még el se tudom képzelni, milyen itthon egy kisbabával, nemhogy kettővel:)
Hát igena  babaszoba, igyekszünk mi is beszerzni mindent amire szükség van, de azért augusztusra is marad néhány dolog, ha mégse leszek itthon, akkor majd a távolból irányítok:). Mindenesetre az alap dolgokat igyekszünk felállítani július végéig, augusztus elejéig.
Mi a 27. héten voltunk ultrahangon, szépen fejlődnek a babók. A kisfiam 1190 grammos, a kislányom 1219 grammos a gép szerint. Előreláthatólag nem lesznek picikék. Ezt csak azért írom, mert sokan mondták, hogy hú ikrek, akkor biztos kicsi súllyal fognak születni.  A méhszájam is szerencsére teljesen zárt volt még a vizsgálaton. Remélem azóta is így van. Azóta szedek Nospát, mivel szinte mindig feszül a hasam, amellett, hogy szedem a 3x2 magnéziumot is. Az orvos meg aggódik, hogy nem tud elég gyorsan tágulnia méhem. Nekem a kislány fejvégi az kisfiú haránt fekvésű volt az ultrhangon, de a fiacskám is le szokott húzódni oldalra, legalábbis Én így érzem:). Nekem már mondta az orvos, hogy azért készüljek császárra, mert elég valószínű, hogy az lesz a vége. Úgyhogy Én már elfogadtam, pedig nagyon féltem mindig is a császár gondolatától is, de lényeg, hogy biztonságbana  világra jöjjenek, a többi nem számít. Ha mégis természetes lesz, az mégjobb:) 

Én csak egyszer tologattam ABC designe ikerkocsit és nagyon jónak találtam. Nekem az egyik ismerősöm, akinek most 2 évesek a lányai, Ők is ezt használták, de már csak a sport részt, előtt másmilyen volt nekik, az is egymás előtti, talán Cam, de nem vagyok benne biztos. Nem vagyok nagy szakírtő, de, ha egymás előttiben gondolkodtok szerintem az ABC legyen az, vagy a peg-perego amilyen nekünk van. A többiről azt hallottam, hogy kicsi a hely az ülések között, persze tapasztalatom nincs.

Renianya, hát tényleg közeledsz a végéhez. Biztosan nem könnyű már a helyzet, de a 32. hét az már olyan jól hangzik, kitartás:) Szép a pocakod :) Én nem igazán tudom elképzelni, hogy mekkora lesz még a hasam, hova tud még nőni:D

Babszi örülök, hogy nálatok is minden rendben ment eddig. Pont most vagy abban az időszakban, amikor már jól látszika  pocid, de még akkora, hogy kényelmesen tudsz jönni-menni, ha jól gondolom. Nálam legalábbis így volt. Aztána  szülésnél is minden rendben lesz, biztosan megoldja az orvosod, bármilyen probléma is merüljön fel. Kíváncsi vagyok, hogy végül tényleg két fiú lesz-e  Nekema  17.-en tudták biztosra mondani a nemüket.

Remélem mindenkinél jól alakulnak majd  adolgok, mint Diánál:)

Katyus, üdv itt köztünk. Az egypetéjű ikrek tényleg ritkább, gratulálok a kiscsajszikhoz!

Puszi mindenkinek!

demtimi
Szarvas
 
 




Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy a babók mindenkinél jól vannak. Ptimcsi gondolom azért nehéz volt kivárni az eredményt, de megérte.

Most tartok a 29. héten. Nemsokára 30, már nagyon várom. Most éppen le vagyok gyengülve, mert valószínűleg elkaphattam vmilyen vírust. A sógornőm kisfiánál jött elő a hányás és hasmenés két napja, előző nap pedig pont náluk voltunk. Bár Nekem nincsenek olyan tüneteim, mint szegénykének, de lehet csak azért mert diétázom. Azóta, viszont a fekvésen kívül mást nem tudok csinálni. Pedig szép az idő odakint.
Persze attól még nagyon-nagyon boldog vagyok. Imádom, a két kicsikémet, ahogy izegnek-mozognak odabent:) Olyan csodás érzés. Nem vagyok az a túl aggódó típus, de azért annyira féltem Őket. Bánt, hogy esetleg amiatt, hogy Én nem vagyok jól, nekik  sem épp a legjobb odabent.

Dincuska, Én is kb. azona  héten fekszek be a kórházba, mint Te. Néhány napra, vagyis remélem, mert ha minden randban akkor haza jöhetek. Viszont Én még egy tüdőérlelőt kapok a 34. hét környékén, akkor már szerintem nem is engednek el.
Le a kalappal, hogy még bevállaltad a nyaralást, biztosan irtó jó lehetett. Én itthon nyaralok:) A férjem nem is vesz ki szabadságot most már a picik születése napjáig, hiszen utána nagy szükségem lesz rá. Főleg, hogy még el se tudom képzelni, milyen itthon egy kisbabával, nemhogy kettővel:)

Hát igen a babaszoba, igyekszünk mi is beszerzni mindent amire szükség van, de azért augusztusra is marad néhány dolog, ha mégse leszek itthon, akkor majd a távolból irányítok:). Mindenesetre az alap dolgokat igyekszünk felállítani július végéig, augusztus elejéig.
Mi a 27. héten voltunk ultrahangon, szépen fejlődnek a babók. A kisfiam 1190 grammos, a kislányom 1219 grammos a gép szerint. Előreláthatólag nem lesznek picikék. Ezt csak azért írom, mert sokan mondták, hogy hú ikrek, akkor biztos kicsi súllyal fognak születni.  A méhszájam is szerencsére teljesen zárt volt még a vizsgálaton. Remélem azóta is így van. Azóta szedek Nospát, mivel szinte mindig feszül a hasam, amellett, hogy szedem a 3x2 magnéziumot is. Az orvos meg aggódik, hogy nem tud elég gyorsan tágulnia méhem. Nekem a kislány fejvégi az kisfiú haránt fekvésű volt az ultrhangon, de a fiacskám is le szokott húzódni oldalra, legalábbis Én így érzem:). Nekem már mondta az orvos, hogy azért készüljek császárra, mert elég valószínű, hogy az lesz a vége. Úgyhogy Én már elfogadtam, pedig nagyon féltem mindig is a császár gondolatától is, de lényeg, hogy biztonságbana  világra jöjjenek, a többi nem számít. Ha mégis természetes lesz, az mégjobb:) 

Én csak egyszer tologattam ABC designe ikerkocsit és nagyon jónak találtam. Nekem az egyik ismerősöm, akinek most 2 évesek a lányai, Ők is ezt használták, de már csak a sport részt, előtt másmilyen volt nekik, az is egymás előtti, talán Cam, de nem vagyok benne biztos. Nem vagyok nagy szakírtő, de, ha egymás előttiben gondolkodtok szerintem az ABC legyen az, vagy a peg-perego amilyen nekünk van. A többiről azt hallottam, hogy kicsi a hely az ülések között, persze tapasztalatom nincs.

Renianya, hát tényleg közeledsz a végéhez. Biztosan nem könnyű már a helyzet, de a 32. hét az már olyan jól hangzik, kitartás:) Szép a pocakod :) Én nem igazán tudom elképzelni, hogy mekkora lesz még a hasam, hova tud még nőni:D

Babszi örülök, hogy nálatok is minden rendben ment eddig. Pont most vagy abban az időszakban, amikor már jól látszika  pocid, de még akkora, hogy kényelmesen tudsz jönni-menni, ha jól gondolom. Nálam legalábbis így volt. Aztána  szülésnél is minden rendben lesz, biztosan megoldja az orvosod, bármilyen probléma is merüljön fel. Kíváncsi vagyok, hogy végül tényleg két fiú lesz-e  Nekema  17.-en tudták biztosra mondani a nemüket.

Remélem mindenkinél jól alakulnak majd  adolgok, mint Diánál:)

Katyus, üdv itt köztünk. Az egypetéjű ikrek tényleg ritkább, gratulálok a kiscsajszikhoz!

Puszi mindenkinek!




 
demtimi
Szarvas
 
 


Bocs a bénázásért, innen is látszik, hogy nem vagyok önmagam.
A második bejegyzésemet ne vegyétek figyelembe, továbbá a 17:55-ös bejegyzésemből a második rész a jó, tehát a második Sziasztok felirattól:)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Dincuska: Nem volt egypetéjű ikerpár a családban... azt mondják ez spontán megtörténik ez a kettéválás... és nem tudják a tudósok miért. Érdekes dolog ez. :)

Reni: Nagyon szép pocakod van. Én kicsit félek attól, hogy túl nagy lesz, de a Te képed nagyon bíztató  Kented valamivel?

Babszi: Olvasom a soraid... ezek szerint közel egy idősek vagyunk...  Hol szülsz majd? Én most vagyok 17h+4nap
Hála az égnek nagyon szimpi volt az új doki.


Olyan kérdésem lenne, hogy a méhszáj állapotát mikor nézik először? Vagy csak akkor nézik, ha más tünet is van?

Szép estét!!
katyus777
Budapest
 
 


Katus, Nekem a 17. héten nézték, akkor voltam először a szülész orvosomnál. Azóta pedig havonta nézik. Szerintem mindenkinél másképp, orvosfüggő a 17. héten általában még nem szokták. Engem persze mindig megnyugtat amikor eljövök az orvostól és tudom, hogy nincs semmi gond ezen a  téren:)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok! 10 hetet töltöttem kórházban, mivel ahol szültem, nincs koraszülött osztály, amikor szültem, azon a héten 3an szültünk ikresek, mindhárman császárral. Elsőként aki elment szülni ő nem nyílt csak 3 ujjnyira, egyik baba már a szülőcsatornában volt, 7 órát vajúdott, utána császározták.. 38 hétre szült. Második szobatársam 37 hétre szült egyik baba megfordult haránt szülés előtt. Én végig a császárért imátkoztam, meg is hallgattak onnan fentről, a kislány utolsó napokban megfordult farvégű lett. Ultrahangra kár adni, nem valós értékeket mérnek, egyes terhességre vannak a gépek állítva, szülés hetén keddi uh.n 2500 körüli grammokra mérték őket, aztán olvastátok, h majdnem 3kgvel születtek.. Császártól  ne féljetek csak azt érezni, h rángatják ki a babákat belőlem, az anesztes orvos végig mondta, h most veszik ki a kislányt, aki mindjárt pisilt is.. Aztán a kisfiút, 1 perc van köztük.. Ha császáros szülés lesz, őrzőben ne emeljétek fel a fejeteket, rengeteg folyadékot igyatok, napi 5 liter ez most komoly.. Én felemeltem a fejem, nem ittam ennyit, legvékonyabb tűvel érzéstelenítettek a gerincbe, 1000ből egy akinek olyan fejfájása van, min nekem lett, hánytam is.. Aztán vérvissza adást kellett csináljonak, ugyanabba a pontba szúrják be, a tűt, saját véremet.. Meg ugye közben a babákat el kellett látni.. Ne hallgassatok semmilyen rémtörténeteket, csak stresszt okoz.. Méhszáj állapotát indokolt esetben nézik vérzés görcs esetén bárhanyadik héten.. Nekem a 24. héten nézték mikor vették le az első cetet, 28on mikor befeküdtem, 34en megint vettek cetet akkor is nézték, majd a 38on mikor indult a szülés akkor nézték a méhszáj állapotát, 1 ujjnyira voltam nyitva, mondta is egyik újszülöttes nővér, h így meg sem tudtam volna szülni őket.. Én is Nospát meg magnéziumot szedtem meg a Hipp Natal terhesvitamint. PIHENJETEK sokat ezt komolyan mondom a méhszájra való tekintettel, ne erőlködjetek, ne emeljetek.. Haskörfogatom 121 volt szülés előtti nap.. Választott orvosom nem volt és ugyanúgy elláttak, mint akinek volt orvosa.. Babák: Gyarapszanak, Evita 3.80 Noel 4.10 kg napi 10 pelusra számoljatok, Noel hasfájós, Evita néha csak.. Nem egy emberes munka, most itt anyu, de így is begyulladt a sebem bal felől, váladékozik is, úgy, h holnap orvoshoz kell menni.. Kiságy 2 van ikeás, még egyben alszanak, Babakocsi Peg-Pérgo amire a hordozókat is rá lehet pattintani, másik része sport meg fekvőrésszé dönthető.. Más nem jut eszembe, reggel óta írom ezt a levelet..

Kép
dia983
Tab
 
 



Kép
dia983
Tab
 
 


dia! Nekem nagyon jó volt soraidat olvasni. A magam részéről még emésztem azt a tényt, hogy ki fognak kerülni egyszer a fiúk belőlem, és engem a császár felé sodornak az érzelmeim. Attól talán kevésbé félek, mint mondjuk egy 24 órás vajúdástól. Nagyon bátorítóak ezzel kapcsolatban a szavaid, kivéve, hogy megemlítetted a gyulladást...


Az se semmi, hogy 37. héten a két babának van annyi helye, hogy egyikük mégis megforduljon... jesszum pepe... De a többieknek ez lehet bíztató lesz :)


Gyönyörűek a babák, nagyon tetszenek a képek!

Katya! Néztem én is, hogy kb egy hét van köztünk. Én nem Magyaroszágon fogok szülni, így nem tudok ajánlani orvost sem.

Timcsi! Megmondták volna a másik babának is tutira a nemét, ha nem teszi keresztbe a lábait, hogy ne kukucskálhassunk. Ráadásul haránt volt, és nem nagyon akart uh-nak jól fordulni. Hát, ez van. Számítanom kellett rá, mert mind a két családban fiúk születtek inkább... kislányok tán egyáltalán nem is, csak nagyon távoli részről. Persze ez csak esélyben kedvez a fiúknak jobban. Maradt egy fagyibaba; jobban meg kell gondolni szeretnénk-e negyedik gyereket, és ha igen, akkor mit kezdünk egy negyedik fiúval. Mert lehet ha 100% eséllyel mondanának lányt így előre, bevállalom... de így... :p

Renianya, én nagyon sokat gondolok ám rád! Hogy vagy?


Kellemes szép napot mindenkinek!


Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Dia, csodálatosak a gyerkőceid, igazi kis angyalkák.  Sajnálom, hogy ilyen problémáid adódtak a császár után, de már legalább azon túl vagy. Remélem a sebed is hamar begyógyul majd. Nekem is minden barátnőm azt mondta, akit császároztak, hogy a fejemet fel ne emeljem, úgyhogy ezt biztos megfogadom, legyen bármi. 
Én azért elég sokat próbálok pihenni, hiszen még nincs gyermekem aki miatt feltétlenül talpon kéne lennem. Kíváncsi lennék, hogy akkor is zárt lenne-e teljesen a méhszáj, ha nem tenném. De nem kockáztatok, csak akkor jöjjenek a picik, ha már Ők úgy gondolják, hogy itt az idő 


demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, végül Szigethalmon találtam 45.000-ért abc design zoomot és még két hordozót is adtak hozzá adapterekkel, és így volt 45.000 :) Nagyon jó vétel volt :) Úgyhogy jelenleg mózeseket vadászok, nem sok sikerrel (még). 

Babszi, nekem is van aki azt mondja, hogy ahhoz képest nem nagy, hogy ikrek, de annak azt javaslom, hogy akkor hordja ő! :D
Örülök, hogy szerinted is jó a zoom, képzeld, sport kocsit kaptam egy ismerőstől, könnyű, egymás melletti esernyőkocsi, kint vették Németországban azt hiszem. 

Nem tudom, megfordulnak-e, azt sem tudom mit szeretnék én. Eddig csak spontán szülést tudtam elképzelni, de ahogy haaldunk előre, egyre inkább jön az az érzés is, hogy ikreknél csak biztonságosabb lenne a császár, mégha fosok is tőle kicsit, mert még mandulaműtétem sem volt.

Mi meg fiút nem tudunk összehozni, na bumm :)))) Nekünk is mondják, hogy majd az 5.... dehát azok nem gondolkodnak? :) Meg ha vállalnék 5.-et (de nem), akkor sem azért, hogy fiú legyen...

Timcsi, nagyon örülök a szép eredményeknek, tudtam én hogy minden rendben lesz!!!! 

Reni, én az eleinte egymás mellettit néztem, aztán láttam egyet élőben és mondtam, hogy inkább hosszú legyen, mint széles. :)
Én is egyre rosszabbul alszom, ma egész nap pihegtem, pedig nem volt kánikula, de biztos a páratartalom miatt...

Timi, remélem hamar meggyógyulsz, hidd el a kicsik ettől függetlenül jól vannak! :)
Mi szépen fej-fej mellett haladunk. :) Nűlam nem volt szó még egy tüdőérlelőről meg befekvésről sem, remélem az nem lesz. 
Az én ikreim sem tűnnek eddig kcisinek, aztán majd meglátjuk. :) Azért remélem mindkettő meglesz 2 és fél kiló. :)
Ezt a hova tud nőni dolgot én sem tudom elképzelni... mostmár majdnem akkora, mint amivel szülni mentem :)

Katyus, igen, ezt én is olvastam, hogy nem tudják mitől, nagyon érdekes :))))
Én az oriflame csodaolajával kenem, mondjuk nekem egyik gyereknél se volt csíkos, de gondoltam ikreknél megeshet. Nagyon jó, még reggel is érzem, hogy puha tapintású a bőrőm tőle :)
Nekem olyan két hónapja nézte először az orvosom a méhszájam, és azóta is mindig ellenőrzi, most 3hetente járok.

Dia, olyan jó hogy tudsz jelentkezni :) Jó hogy írod ezeket a császárról. De ha nem emelhetem a fejemet, hogy iszok? Vagy ez nagyon hülye kérdés? Jaj ez a fejfájás nagyon rossz, azért elmúlik majd idővel vagy időnként visszatér?
Gyönyörűek a gyerekek, el vagyok érzékenyülve teljesen, hihetetlen, hogy nemsokára itt tartunk mi is :)

Néhány kép a kocsiörömről :)))



dincuska
 
 
 
 
 
 


Katyus : köszi szépen , sima baba testápolóval szoktam bekenni , de bevallom őszintén nem minden nap , hanem amikor épp eszembejut :-)
Ilyen szempontból én szerencsés vagyok , hogy nem repedezik szét a hasam és nem is volt ilyen bajom az előző két terhességemnél sem

nekem a méhszájra azt mondta az orvosom , hogy ha nincs panasz , akkor ő feleslegesen nem nyúl hozzá , nehogy baj legyen , majd a 32.hét utántól nézi , vagyis most már biztos megfogja nézni ha megyek hozzá , szerdán nem nézte senki , mert szabin volt a dokim , majd holnap felhívom és akkor megbeszéljük a továbbiakat

Dia: nagyon tünemények ezek a babák :-D
A császárnál altattak vagy csak egy kicsit elkábítottak?

Nem tudom , de én még mindig félek a császártól , na meg igen , erről a fejfájás dologról hallottam így futtában , ez rosszul hangzik :-(
És amúgy ha császár lesz mire kell még odafigyelni szülés után?

Mi Graco Quattro Duor Duo babakocsit vettünk amihez beszereztünk 2 babahordozót , egymás mögötti babakocsi

Igen ez bíztató , hogy még van helyük forgolódni :-)

köszi Babszi :-) kedves tőled
nem mondom , hogy minden ok

Vannak jósló fájásaim , vannak napok amikor nagyon sokat nyilal a combomba a fájdalom , keményedek , vannak enyhe görcseim is , sokat fáj a derekam , pihenem amennyit tudok
Csajok nagyon sokat mocorognak szinte egész nap megállás nélkül
Esténként gyötör a gyomorsav , amire nem mindig válik be a Rennie , akkor esténként jön a hányás :-(

Nagyjából ennyi
Próbálok minél többet pihenni , az alvás nem igazán megy , éjjel 2ig simán fent vagyok , legjobb esetben 7ig tudok aludni , de van , hogy csak forgolódok

Dincus: mennyiért sikerülni megvenni a babakocsit?
Akkor mégis csak beszereztetek egyet?
Képet teszel majd fel róla?


Többiek hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok! Még sosem jártam erre, de tegnap véletlenül kidobta a gép és végigolvastam a nagy részét...és rájöttem, hogy itt  helyem:-) 29.hét környékén járok iker csajokkal és van 6 és 3 évesem is...szintén lányok. Látom itt többen vagyunk hasonló cipőben. Még írok meg reagálok, de most azt hiszem ideje lefeküdni...
majorka
Budapest XII. kerület
 
 
 
 


Reni, engem is azért még nyugtalanít a császár, nem mondom, hogy nem. Lehet hogy ikreknél biztonságosabb, de olyan szép emlékeim vannak Sára születéséről, és utána együtt lehettünk, hamar felépültem, ez mind egész más lenne, ha most császár lenne... de nem fordultak be azóta se, ők is sokat mocorognak.

Mondtam, hogy nyaralás előtt konkrétan kiesett egy fogam? :D Azt hittem a terhes vitaminban van kálcium és hoppá, nincs, úgyhogy azóta szedem. Majd el kéne jutni fogorvoshoz.

Én már forgolódni is alig bírok, úgy fája  derekam, hogy néha nem tudok megmozdulni, és még mi lesz itt?

Képzeld el, 45.000 volt a kocsi, annyira jó áron vettük, hordozókkal együtt. :) Most keresem a mózeseket ezerrel, egyelőre legjobb áron 40.000-ért találtam, majdnem drágább lesz mint a kocsi, azért jó lenne azt is olcsóbban :)
Tettem fel képeket, kicsit fentebb. :)

Majorka, üdv itt nálunk :) Persze hogy itt a helyed :) Kb. akkor egyidősek vagyunk, nekem is van egy 7 és egy 2 és fél éves kislányom és most is lányok jönnek. :)
Hol fogsz szülni? Hogy érzed magad? Nagyon hasraestél hogy ikrek? :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Én kislányomat császárral szültem,de semmi rossz emlékem nincs róla! Egyáltalán nem fájt a sebem vagy csak nem foglalkoztam vele,mert mással voltam telhesen elfoglalva. Aznap már sétálni kellett és a babát is emelni. Hála istennek nem gyulladt be és semmi komplikácio nem volt. Szerintem ne féljetek tőle! Nektek hanyadik héttől mondtak sulyt? Én nég a 24. héten vagyok,de nekem 3-4 napja iszonyatosan fáj a hátam és a derekam. Akik megállitanak az utcán mindenki azt hiszi,hogy nemsokára szülni fogok!

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat a méhszájjal kapcsolatban...

Timcsi az, hogy Neked a császár ilyen jól ment nagyon bíztató... Én császárra készülök, talán biztonságosabb, mint a természetes ikrek esetében...

Dia! Köszönjük, hogy jelentkeztél! Gratulálunk a gyerekekhez, gyönyörűek!



Van itt közöttünk olyan kismama, aki mono egypetéjű ikreket vár rajtam kívül?


Üdv,
Kata
katyus777
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: