Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én már írtam Nektek régebben, azóta viszont csak olvaslak Titeket. Kicsit kilógok közületek, mert én már majdnem fél éve anyuka vagyok, tehát most nem várok babát. Segíteni próbáltam azoknak, akik az ÁEK-ben fognak szülni. No és persze itt van Veletek a legjobb barátnőm (Moncsi).
Ha nem bánjátok én is szívesen Veletek tartanék a zárt topikba. Ha meglesznek a babák, akkor talán tudok majd segíteni némi friss tapasztalattal.

A tápszer felíratást én mindenképpen ajánlom. Inkább menjen pocsékba!! :-)
Nálunk kezdetektől szükség volt rá, mert nekem szinte semmi tejem nem volt. Bármit tettem, próbáltam, nem indult be. Nagyon rossz érzés volt, de amikor el tudtam végre fogadni, hogy tápszeres lesz a kislányom, akkor szinte egycsapásra megnyugodtunk. A pici is és én is.
Niki 2790 g-al született és most fél évesen 6.5 kg, és még semmi baja nem volt (még egy nátha sem). Szóval szépen, egészségesen fejlődik. Mindez természetesen nem azt jelenti, hogy én a szopi ellen lennék, sőt!!! Csak azért írtam le, hogy ha valamiért nem megy, akkor sincs semmi baj!! Attól még nem lesz senki rossz anya! Én sem érzem magam annak.
Nem okoskodni akartam, csak egy kis megnyugtatásnak szántam. Pocakosan én is sokat gondolkodtam a szoptatáson, hogy mi lesz.

Mindenkinek nagyon boldog, minél könnyebb utolsó heteket kívánok, és döntsetek egy "kívülálló" befogadásáról.

Szilvi

http://lb1m.lilypie.com/OzNcp1.png
boszi72
 
 


sziasztok,

hú de sokat olvastam míg idáig eljutottam....
üdv az újaknak!!!
napisugi, tudom hogy aggódsz, én sem tennék másképp!!Szorítok egy mielőbbi megnyugtató eredményért!
crystall, nagyon köszi a táblázatot, küldtem neked emailt!!!Kitartást nektek, hány hetet kell még egyben kibírni mindenképpen?
moncsi, babaúszás ügyében esetleg tudok majd segíteni, úszásban egyébként is nyakig benne vagyok a gyerekek révén... de nem tudom merre laksz.
tündércserje, a verseny nagyon eredményes volt (2 arany és 1 ezüst)bár a leányzó messze nem úszott olyan szépen ahogy tud. majd legközelebb!Neked ezek szerint még mindig pihenni kell, én még úgy néz ki dolgozok egy kicsit....
csilumilu, a mai technika mellett, amikor ingyen lehet beszélgetni a géppel, nem hiszem hogy akárhány kilométer akadály volna!!!úgyhogy ne aggódj, írni fogunk!!!
calendula, én a főzelékeket kívánom, meg a mandarint, meg a túró rudit, meg a sztracsatellás görög joghurtot (nálunk ebből heti 10-15 fogy!!!) de ez a gyomorégés, ez borzasztó. Nem mindig van, de néha nagyon kellemetlen, és nem is tudom mit tegyek ellene.
szoptatás, szerintem aki még nem szoptatott, ne aggódjon, nem nehezebb mint a szülés, és csak pozitívan szabad gondolkodni. Én sokáig szoptattam a 2. és 3. gyerkőcöt, az elsőt csak 5 hónapig, de ő hagyta abba. Ezért én ahogy érzem majd mellé fogok táplálni, nem biztos hogy tápszert, hanem inkább gyümölcsöt vagy dobozos grízt.Amúgy tápszert én is első nap szoktam felíratni, és eddig mindig kidobtam, de így nem kellett aggódnom.És eddig géppel fejtem a tejet (hú úgy hangzik mintha egy tehenészetről írnék...)most kipróbálom az aventet.És én híztam a szoptatás elején, mert sokat ettem és ittam a szoptatós teát, rostost (utána sokáig nem ittam...)De ez nem igazán érdekelt,sokszor egy jó húsleves rántott husi ebédtől éreztem ahogy bizsereg a mellemben a sok tejcsatorna.És szoptatós melltartót is hordtam éjjel nappal.

babuci, ma ismét voltunk UH-on, és minden OK velünk, megfordult a kép szerint, de a vizsgálaton is az egyik lába lent, a másik fent,ezért nem tudom hogy mivel rúg egyszerre a bordámnál és a szeméremcsontnál is.Pedig tornásznak magas lesz!!!A súlya 1680 gr, látszik hogy kerekedik rendesen.Hihetetlen mennyit hízott négy alatt(880 gr!)Hát nem is számolom ki mennyi lesz a vége!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:35-kor.
süni69
 
 


Boszi! Imádlak és köszönet a sok-sok tanácsért, tapasztalatért és mamacuccokért. És persze Niki baba szupi kölcsön ruháiért.
Örök hála! És remélem továbbra is tudsz majd olvasni minket.
M

Kép
moncsi73
 
 

 
 

Yusz - köszi a privit!
Párom most próbálkozik a könyvszkenneléssel. :roll:
Süni - én Petlőrincen lakom. Itt a közelben eddig a X.ker. Újhegyin tudtam babaúszást. Te mit tudsz javasolni? És mikortól érdemes?
Szép nagy már a Babó!
Mi szerdán megyünk végre dokihoz! :lol:

SOTE II-sök!!! Holnap az előkészítőn a NORMÁL szülésről lesz előadás. (változott a program) Én hallottam már, de megyek most is, nekem nagyon érdekes volt.

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi! Én is megyek hnap szülésfelkészítőre! A múlt heti kismamatornán és előadáson is voltam, nagyon tetszett. Ki jön még?
napisugi
 
 


Sziasztok!

Fogadtok még új tagokat?
Április 10-re várom 3. kisfiamat, és szívesen becsatlakoznék egy fórumos társaságba.
Ha jöhetek, visszaolvasok egy kicsit, hogy képbe kerüljek.

zagor
zagor
 
 
 
 


Helló Lányok!

Próbálok majd reagálni, de most nagyon húzos hetünk van a költözés miatt!
Sajni nem jó éjszakám volt/van, fél 3 óra óta fent vagyok, nem tudok visszaaludni! :( ami most nagyon rosszkor jött mert ma vizsgázom forgalmi vezetésből! 9:30-tól léccciiii nagyon drukkoljatok nekem! :) Köszi! :oops:

moncsi: írtam e-mailt, remélem megkaptad! :D

Mindenkinek szép napot, jó pocaknövesztést és vigyi magatokra! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Nixi!
Hú jó korán keltél :shock: .. Megy a drukk a vizsgádhoz!! :wink:

Zagor!
Üdv köztünk, mesélj! :wink:
Én is ápr 10-re várom a kisfiunkat :D

Csajok!
Köszi a magnéziumos és a c vitaminos válaszokat!!!
Ma veszek olyan citrici-t, c vitamint meg szedem tegnap óta, bár ma sem érzem még magam valami jól :?

Szép napot mindenkinek!!
Vendég
 


Jó reggelt!

Üdv az Újaknak!
Ha kicsit visszalapoztok ott van a táblázatunk! Annak alapján adatokat kérnék!!!!

C-vitamin
Túl sokat nem érdemes belőle szedni... kipisiled... vesekő-képződést elősegítheti....

Tápszer
Nekünk is volt itthon... aztán a kutyának csináltam meg...

Moncsi
Láttam én is olyan montázst. Az már meghaladja az én informatikai képességeimet! :lol: :wink:

Süni
Én csak a 38. héten szeretnék szülni. Ezt magyarázom Mírának és Petinek!
Egyébként az a lényeg, hogy minél tovább pocakban maradjanak.

Nixi
Drukkolok!
Vendég
 


Crystall!
Köszönöm a táblázatot!!! :wink:
Vendég
 


Üdv az újaknak!

Süni, és akinek még ég a gyomra: kb. 1 hete iszom a Salvus vizet, reggel és este 1-1 dl-t. Lekopogom, teljesen elmúlt a gyomorégésem! El sem hiszem hogy nem arra ébredek éjjelenként hogy marja a nyelőcsövemet...

Nixi egy kalappal a vizsgához, biztos sikerülni fog!!

Kép
calendula
 
 


sziasztok,
boszi, zagor, üdv itt!!!
crystall, köszi a mailt, várom! Persze csak én nem tudom megnyitni!!!!!
Én is azt magyarázom Hannának a pocakomban, hogy ne várja meg a 40. hetet, én szeretnék a szülésen a 38. héten túlesni.Neked már akkor tényleg nagy pocakod lesz!!!Mekkorák a babók most, lehet tudni?
kírus, jobbulást, és a sok C vitaminhoz ne felejts el sokat is inni!Valahol ezt olvastam, hogy ez is kell! Én antibiotikum helyett propoliszt szoktam enni mézzel
csnixi, én is felkelek minden éjjel egy-két órára és figyelek a benti mocorgásra, ami nem hagy aludni.A vizsgát nem hiszem hogy befolyásolja, majd utána pihensz!Egy kis vizsgadrukk nélkül a jó vizsga úgysem megy!!!Szorítok!!

moncsi, a babaúszást mi a kicsivel 7 hetesen kezdtük el, de itthon.A barátnőmet majd megkérdezem ő mikor kezdte (neki most másfél éves a kisfia), mert ők egyből usziban kezdték. Én szeretném a jól bevált módszert folytatni. Az újhegyi uszi nekem babaúszás szempontjából nem annyira tetszik, rengeteg gyerek megfordul ott iskolai és egyesületi úszáson. A barátnőm a XVII. kerületből hordja ide csömörre úszni a babót, nem tudom neked ez messze lenne-e.Valami hasonló kis uszit érdemesebb keresni, de majd érdeklődöm az oktatóktól!Vagy ezt meg tudom neked mutatni ha egyszer erre jársz még április előtt!!!
calendula, köszi kipróbálom majd ezt a vizet!!hátha nekem is használ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:36-kor.
süni69
 
 


Moncsi! A pelenkázó táskán van egy vállra akasztható pánt és két rövidebb "kézi". Külön patent nincs rajta, de így is rá tudom akasztani a babakocsi tolókarjára. Szerintem megoldható, bár igaz, erre külön nem gondoltak, de ezt leszámítva praktikus, és sok minden belefér.

A babatabló nekem is feltűnt, aranyos, de sajnos én sem értek az ilyesmihez. Valaki???

Boszi, a szoptatással kapcsolatban nagyon egyezik a véleményünk. :wink:

Zagor, üdv itt! Első baba lesz?

Nixi! (Egy óra múlva kezdesz...) Drukkolok, nem a legjobb időt fogtad ki a vizsgára, de remélem sikerül!

Van valakinek Medela (azon belül is Mini Elektric) mellszívója? Használati utasítás nélkül kaptam, és nem egyértelmű, hogyan lehet sterilizálni. (Valaki szerint csak hideg sterilizáló folyadékkal, de szerintem ki lehet főzni, az az igazi.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Én is üdvözlöm az újakat!

Csnixi
Sok sikert a vizsgához, bár már biztos csak utána olvasod, de szorítok. Ja és kitartás a költözéshez és a vele járó rumlihoz. De biztos nagyon klassz lesz, ha elkészültök.

Crystall
A táblázat nagyon klassz. Akkor privátba küldjük a számokat? A montázs készítés tényleg nem egy túl egyszerű dolog lehet. Hol láttátok azt?

calendula
Meg tudtad inni a Salvus vizet. Én a terhesség előtt próbáltam egyszer, de majdnem kijött belőlem. Most meg sem merem próbálni. Nekem a Rennie nem igazán használ, hanem ami bejön mikor ég már a nyelőcsövem is az egy pohár langyos tej. Szinte azonnal hat.

napisugi
Annyira rossz volt olvasni, amit írtál, de biztos minden rendben lesz. Próbáld magad péntekig lekötni valamivel, amikor lehet, hogy eltereld a gondoltaidat.

Én holnap megyek UHra. Bevallom most egy kicsit aggódom, hogy minden rendben legyen Fruzsival is és a cukorterhelésem eredményén is. Tegnap túlestem rajta. Hát a lötyi nem is volt rossz citromlével, na de ez a sok szúrás. Ha valaki megnézné a karjaimat azt gondolná kábítószerezek :lol: Kétszer feleslegesen megszúrtak, nem jó helyen vagy nem tudom mit bénáztak. A negyedik vérvételnél már a csuklómból vették a vért. No de ez is megvan, csak nehogy meg kelljen ismételni, mert annyira nem volt azért jó :wink:
Most éppen a hasamban érzek a köldök vonalában olyat, mintha izomlázam lenne. Mikor felállok vagy akarok felülni és megfeszül, akkor érzem a dolgot. Nem tudom mi lehet?
Holnap jönnek a festők és nekiállnak Fruzsikánk szobájának. Péntekre állítólag elkészülnek és szombaton reggel pedig jön a burkoló lerakni a laminált padlót. :lol:
Már nagyon várom, mármint nem a rumlit, ami kezd elhatalmasodni, hogy minden ki kell pakolni onnan, hanem hogy szép kis babaszobává váljon és hozathassuk a jövő héten a kis szekrénysort. Meg elkezdhessünk apránként bepakolni. :lol:
No szép napot kívánok mindenkinek!

Kép
domi001
 
 


Süni
Olyan 1kg körüliek. Nem szoktunk ezzel foglalkozni. A mérhető adatok a lényegesebbek. És az érettség. Azt meg inkább a kor befolyásolja.
UH-n a fejecskéket, pocakokat szokták mérni, a keringést nézik.
Vendég
 


PÜ-ben kérek telefonszámot, emil-címet!
Vendég
 


Üdv az újaknak!

Csnixi: Sok sikert a vizsgához, kérjük a beszámolót!:)

Domi: Mostanában én is szoktam hasonlót érezni, én arra gyanakszom, hogy a sok üléstől van... Ha érzem, rögtön lefekszem kicsit, és már jobb is.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a bátorító szavakat! El sem tudjátok hinni, hogy milyen sokat jelent nekem most ez. Igyekszem lefoglalni magam, mert különben megbolondulnék. A tegnapom szörnyű volt, de ma már jobban érzem magam, igyekszem nem a legrosszabbra gondolni... Ki tudja, lehet, hogy pénteken megállapítják, hogy nincs semmi baja a Babámnak...!
napisugi
 
 


Sziasztok!

Hihetetlen, mennyit írunk mostanság...úgyhogy most csak pár szó, mert mindjárt itt lesz a főnököm.

Én szívesen megcsinálom a montázsos dolgot! Úgyhogy ezt vállaltam. Ahogy jönnek a babók, küldhetitek a képet. Gondolom névvel lenne jó-bár ezt még van idő átgondolni. Vagy csináljunk az UH képekből is?

Megpróbálok menni a SOTE előadásra, mert bár én is hallottam már ezt, szívesen meghallgatom újra.

Na, már mennem is kell...

Ja: Nixi, remélem ügyes voltál! :lol:

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Máris visszaolvasgatok és megkeresem a táblázatot is. Egyenlőre még szoknom kell az itteni fórumot is, mert eddig más oldalakon forogtam. (Ha pl. fordítva rendezem a hozzászólásokat (újakat előre), akkor nem találom a hozzászólás szerkesztőt... :?: )

Addig is, kicsit bővebben magunkról: 3. babámat várom, már van egy 5 és egy 2,5 éves fiam. A 3. is fiú lesz... :lol: Mindenki azzal jön, hogy majd a 4.-re lány jön, hát persze... :P
A két nagyobbik oviban, bölcsiben, úgyhogy áprilisig szabadok a délelőttjeim, ez kész luxus egy két gyerekesnek... 8)
A kisebbiknek azért terveztük be a bölcsit, mert nálam az első trimeszter mindig kész katasztrófa, non-stop rosszullétek és hányás, hármaskával még kórházban is voltam kiszáradás elleni infúzió-kúrán. "Remek" volt, de túléltem, most meg már szerencsére semmi bajom. :)

Pénteken voltam UH-n, a bébivel minden rendben, kb. 1300g-os.

Na, visszaolvasok, hogy tudjak is valamire reagálni.

Kép
zagor
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv, boszi, zagor!

csnixi! Drukk a vizsgához! Menni fog bizti! :wink:

calendula! Minden elismerésem, hogy meg tudod inna a Salvust. Nekem sem megy, mint dominak. :wink:

Én éjjelente min. 3 x pisilni kelek fel. Hiába nem iszom már este lefekvés előtt 2 órával, akkor is ki kell mennem.
Sajnos nem értek hozzá, de gondolom, hogy ha termelődik a magzatvíz, akkor ürül is valahogy??? A baba issza és kipisili, akkor annak cserélődnie kell nem??

A babóca aranyos, álatlában ő is alszik éjjel. Hajnaltájt ébred fel. Amikor meg pisilni megyek, arra nem is ébrd fel.
Remélem megtartja ezt a jó szokását, mert Gina lányomhoz még mindíg fel kell kelni éjszaka. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


moncsi!

Nagyon szépen köszönöm az e-mailt. Fantasztikus és hihetetlen, de teljesen a láyomról írák.
Ilyen volt picinek és most is minden szó tükrözi a magatartását.
Tényleg sokszor érzem, hogy nem vagyok elég éber hozzá.

Csak remélni tudom, hogy a kis Niki higgadtabb lesz. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Csnixi! Az erő legyen veled! :D

Kép

Kép
varva
 
 


Visszaolvastam 2-3 oldalt, jól elvoltam vele egy darabig. :) (Eredetileg a konyhában terveztem nagytakaríást tartani, de végül a lelkiismeretes fórumozás győzött. :D :D )

A táblázathoz máris küldöm az adatokat.
A telefonszámot talán egyszerűbb zárt fórumon intézni, ha már úgyis tervbe van véve a költözés. Bár attól függ, hogy egy ilyen helyen a felhasználói profil is zárt-e.
Az NLC-ről tudom még, hogy lehet zárt topikot nyitni, bár állítólag most elég lassú az oldal. Az AnyaTanya nyáron totál vírusos volt a szoltáltató hibájából, azóta új helyre költözött és nincs ilyen gond.)

Vitamin: az első trimeszterben naponta szedtem multivitamint, most hetente kb. 2 szemet. Ez nekem jó kompromisszumnak tűnik: nem szedek túl sokat, de mégis van valami plusz vitamin bevitel.
A C vitaminról én is azt hallottam, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem szabad túl sokat szedni belőle, mert nem tesz jót a vesének. Bár az sem mindegy, hogy egyszerre veszel-e be egy nagyobb adagot, vagy reggel-este egy-egy kisebb tablettát.

Montázs-készítőt a Picasa képkezelőjében láttam, ott elég egyszerű ügy. (A Picasa a Google online fényképgalériájához tartozó képfeltöltő-képkezelő program.)

Hú, a pocakom nekem is hatalmas, a környezetemben mindenki csodálkozik, hogy nem mostanában szülök... Két hete vettem is egy haskötőt, az nagyon jól tart, kényelmes.

Yusz, pont nemrég láttam egy műsort a Spektrumon, amiben arról beszéltek hogy a magzatvíz hogyan cserélődik. Többek között ezért is fontos, hogy a kismamák elég folyadékot igyanak.

Kép
zagor
 
 
 
 


Ja, még az akciós ruhákról akartam írni: a nagyobbik fiamnál vettem auchan-os, tesco-s stb. body-kat, de egy idő múlva nagyon kitágultak, kinyúltak - eldeformálódtak. Aki több babát tevez, annak szerintem érdemesebb jobb minőségűt vennie. A többi babacuccal nem volt ilyen problémám.

Kép
zagor
 
 
 
 


Sziasztok!

Újra itt. Itthon kicsit jobb, bár én kezdek nagyon terhes lenni. Fáj mindenem, estére hulla vagyok.

Atizka! Nekem van medela mini electric. Ki lehet főzni, DE tegyél bele 1 teáskanál citromsavat (gyógyszertárban kimérik) és sosem lesz vízköves, szép marad. Én így csináltam 9 hónapig.

Üdv az újaknak!

Én benne lennék zártban!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Napisugi! – Én biztos megyek a párommal a mai előadásra. (Bár most nézem az órát, lehet te már ezt nem olvasod a kismamatorna miatt) Nixi nem tud jönni – bele beszéltem.

Zagor! – Szia nálunk! Hát grat a 3 fiúhoz! Nem semmi. :shock:

Ma éjszakán nekem is elég fura lett. ½ 4-kor felébredtem, hogy megsülök a 19 fokos szobában, meg nagyon fájt a vállam, hátam. Aztán már az álom is kiment a szememből.
Szóval szenvedés volt…. Pisilés 1-2-szer nekem is megvan. (Bár a kezdeti 4-5-höz képest ez már semmi)

Crystall! – ha kell én is valahogy megoldom a montázst – szerintem kis egyszerű képszerkesztővel is meg lehet csinálni. Tündércserje „lecsapott” a feladatra :D , de ha kell itt leszek rá én is. Szerintem jó lenne a név is alá.
Úgy látom tetszene a dolog – szerintem nagyon ari lenne.

Domi! - A montázst én a 2010.októberi babásoknál láttam (2009. októberiek küldték nekik) De biztos van máshol is.
Olyan izomlázszerűm nekem is szokott lenni – gondolom tágulnak a szalagok, izmok. Nekem az fekvésből felkelés szokott néha rossz lenni, amikor szemből húznám fel magam.

Süni! – köszi a babaúszásos dolgokat. Ha összejön, (idő, energia) akkor lehet összehozhatnánk egy bemutatást.

Atizka! – Azt hiszem maradok ennél a táskánál. Bejön! Köszi!

Yusz! – Nagyon szívesen! Olyan aranyosan van leírva is, nem?
Azért remélem a mostani kis kosaink nem lesznek ennyire kosok! :wink:

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi, köszi a gratulációt!
A táblázatból látom, hogy a csapatban van már 3 gyerekes, majd jól kifaggatom Őket az időbeosztásról! :D

Crystal, nem semmi, hogy Nálad egyszerre jön a 2. és a 3., nem kis kihívás... :twisted: Alexa már ovis? (Bocsi, még nem vagyok teljesen képben.)

Az éjszakai alvás nálam is problémás, bár én alapból nehezen alszom el, képes vagyok majd' minden éjszaka 1-2 órán át forgolódni. Reggel meg nehezen kelek, klassz...

Kép
zagor
 
 
 
 


Gabi, köszi a választ a sterilizálásról.

Moncsi! Majd írd meg hogy tetszik a táska, ha megkapod. Remélem nem bánod meg :wink:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!
Hétfőtől már én sem dolgozom :) úgyhogy lesz időm végre fórumozni is, mert mostanában inkább csak (vissza)olvasgattam.
Tök jó, hogy már egy csomóan készítitek a baba szobát vagy sarkot, meg látom valakinek már kész is van, és nagyon kis csinik :) Lehet, hogy hétvégén mi is megvesszük a bababútort.
babakocsink már van, használtan vettük, de nagyon szép újszerű állapotban van. Muszáj volt ilyen nagy kerekűt, meg teleszkóposat venni, mert az utcánkban elég sz*r az út, meg ha csak a kertbe tolom ki, akkor is könnyebb lesz ezzel mozogni.

Kép
Kép

Nálam múlt héten kezdődött, hogy éjszaka beleállt a görcs a vádlimba :shock: Magne b6-ot kezdtem el szedni, azóta nem jelentkezett. Szerintetek ez a magnézium hiány miatt lehet, mert valahol azt olvastam, hogy kálium vagy kálcium is lehet?!

Na, majd jövök még, addig is vigyi magatokra! :)

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Ma voltunk UH-on, Helga már 1477g a számítások szerint és nagy haja van!
Ha így folytatja vihetünk a kórházba hajgumit, meg csatokat! :lol:

Az éjszakáim kezdenek egyre elviselhetetlenebbekké válni!
Legalább 3x kell mennem pisilni, de ehhez még hozzájönnek a szörnyű álmok is...annyi hülyeséget vagyok képes összeálmodni, hogy az hihetetlen.

krisztike83:
Az éjszakai vádligörcseim megszűntek, amióta megemeltem a Béres MgB6 adagomat, de ebben jóval több Magnezium (250mg) van, mint a sima magneb6-ban (48mg) és jóval olcsóbb is!!!
Én másfelet szedek most jelenleg belőle, napközben dobom be a fél szemet, este lefekvéskor az egészet.

Jajj, tényleg! A derékfájással hogy álltok??? Nekem most ülni nem túl jó, főleg, ha közben gépelek... úgyhogy most megyek is! :(

Miden jót mindenkinek!!!

Kép
taniki84
 
 


Sziasztok!

Lista emilben ment!!!!!
Remélem, most meg lehet nyitni! (az előző egy Microsoft Works táblázatkezelővel készült--- az van a netbookon. Nálam kompatibilis az excel2003-mal) :oops:

Zárt topik
Lépéseket már tettem az érdekében :wink:

Szoptatás-tápszeres etetés
Nem ez határozza meg, hogy jó anya vagy-e! Egy a lényeg: a lelked legyen rendben!

Zagor
Nálunk is oviban van napközben Alexa. Így tudok napközben pihenni.

Magzatvíz
Termelődik folyamatosan. Kb. 3 óránként kicserélődik a mennyisége.

Gabi
Jó, hogy itt vagy! :wink:
Vendég
 


Kedves Kismamik!

Elnézést kérek a zavarásért, Gremese vagyok a 2007 szeptemberi babák topikból.
Családi vállalkozás keretén belül babáknak és mamáknak varrunk hasznos és praktikus dolgokat.
Elsődlegesen mei tai-okat:
Kép Kép
majd babaerszényeket:
Kép
Mindkettő odébb van még, a mei tai-t a baba 2, de inkább 3 hónapos korától ajánlom. Újszülötteknek a babaerszény és a rugalmas kendő a megfelelő hordozóeszköz. (A kengurut tessék elfelejteni! :)).

Ami most aktuális lehet számotokra, az a kismamabandázs (1.870 Ft babanetes kedvezménnyel) (fekete, barna, homok, almazöld a orgonalila színekben):
Kép

valamint a derékmelegítő (2.040 Ft babanetes kedvezménnyel) (fekete, barna, homok és farmerkék színben):
Kép

Ezen kívül készítünk még babavédő takarót bevásárlókocsira:
Kép

Hordozós táskát (most van fejlesztés alatt), és minden félét, amire igény van, és meg tudjuk varrni.

A honlapon találtok még hordozótakarót, hamarosan hordozós láncokat és még sok minden mást. :)

Ha bármiben tudok segíteni nektek, kérdésetek van, írjatok bizalommal!

A BABANETES KEDVEZMÉNY ÉL, keressetek priviben! :)

További kellemes pocakosodást!

Üdvözlettel:
Gremese
www.mei-tai.hu

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Sziasztok!

Én is néha-néha szoktam belekotyogni a beszélgetésbe, de mindig olvaslak Benneteket. Nagyon sok hasznos dologról beszélgettek...

Rólunk: Április 22-re vagyok kiírva a kisfiunkkal, akit Máténak fognak hívni. Tegnap voltunk dokinál és 28 hetes vagyok és a baba már 1200 g. A doki azt mondta, hogy nagy baba lesz... Szerintetek?

Szeretnék menni 4D-re, de nem tudom, mikor érdemes leginkább és hogy hova. Hozzánk az M5-nél lévő Brendon lenne közel, de elég sok negatívot olvastam róla. Van valakinek ezzel tapasztalata?

Pumi
pamukli
 
 


Taniki: mióta járok kismama jógára, teljesen megszűnt a derékfájásom és a szeméremcsont fájdalmam is. Ha van lehetőség a környéketeken, még most sem késő elkezdeni, nagyon jót tesz.

De jó hogy nagy haja van Helgának, én is nagy hajas babát szeretnék. :D

Kép
calendula
 
 


irigyellek benneteket, hogy csak 3szor keltek fel egy éjszaka. Pár hónapja én is még csak 3szor keltem fel egy éjjel. Ha 2 órát egyhuzamban végig tudok aludni, már hálát adok az égnek. nem ritka a 45-50 percenkénti felkelés nálam, és állandó rémálmok minden este. szóval én borzalmason rosszul alszok, és párom is már megkérdezte, hogy én mikor alszok, mert ő mindig ébren lát engem... :( ha meg nem iszok minden éjjeli pisilésnél 1-2 pohár vizet szétcsattan a szám annyira kiszárad. ördögi kör. mi jövő héten pénteken este megyünk 4d-re, már nagyon kíváncsiak vagyunk manókára, utoljára nov. 30án láthattuk. a babaszoba még sehogy sem áll nálunk, de remélem hó végére meg lesz minden. én is szedem a béres magne b6-ot, 2-t is egy nap, ehhez képest éjjel annyira összehúzta a görcs a vádlimat, hogy még mindig nem engedett ki, alig bírok ráállni ráadásul egy kis ér is elpattant a lábamban, szép lila.
zárt topik engem is érdekel.

Kép
marymirella
 
 


:lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:39-kor.
süni69
 
 


Sziasztok Lányok!


Csak egy gyors bejelentkezés: SIKERÜLT forgalmi vizsgám!!!! :D :D :D

Majd bővebben beszámolok, röviden nem volt egyszerű a legszívatósabb vizsgabiztost kaptam, de szerencsére még így is sikerült! :)
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKITŐL, HOGY GONDOLT RÁM ÉS, HOGY DRUKKOLT! NAGYON KEDVES TŐLETEK! JÓ ILYEN KIS CSAPATBA TARTOZNI! :)


crystall: egy gyors kérdés, milyen táblázat, és hová ment?? (lehet kicsit lemaradtam... :oops: )

Most megyek aludni, szép hetet mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Krisztike83: nagyon jó babakocsit vettetek, a kép alapján tényleg kényelmes és strapabíró!
Az enyém már két éve az unokatesóméknál van, meglátjuk, milyen állapotban kapom vissza.

Uhh, ez a lábgörcs elég durva, nekem az első terhességemnél volt ilyen. A másodiknál valahogy megúsztam, és ezidáig a harmadiknál is, de még előjöhet... Addig szavazzuk meg, hogy magnéziumot vagy kálciumot kell-e szedni. :-D

Taniki, a derekam nekem is fájni kezdett 1-2 hete, főleg számítógépezésnél... Be is szereztem DVD-n kismamajógát, de még nem próbáltam ki. Sajnos így önmagában nem hatásos, rá kéne vennem magam hogy nekikezdjek. :-D

Crystall, Alexa szereti az ovit? :) Jó, hogy már elkezdtétek, így nem fogja azt érezni hogy a tesók miatt külditek.

Látom az elalvás előtti 1-2 órás forgolódásommal nem panaszkodhatok, legalább utána viszonylag jól alszom... Vajon kismamáknak szabad valamiféle nyugtató teát inniuk? Hátha segít...

Csnixi, gratulálok a forgalmi vizsgádhoz!!
Tényleg jól megváltozik az életed, baba, új otthon, jogsi... De jó!!! :-)

Kép
zagor
 
 
 
 


Nixi
Ügyes vagy!!!!!

Táblázat: emilben.... egy elérhetőséges lista. (telefonszám és emilcím kell hozzá :wink: )


Zagor
Alexa járt már bölcsibe is. Nem volt neki nagyon szokatlan az ovi. Sok olyan gyerekkel jár együtt most is, akikkel bölcsis volt. (munkahelyi bölcsi, ovi).

Nekem minden nyűgöm van. Nem tudok aludni, sehogy sem kényelmes feküdni.... gyerek fekszik a gyomromban, a hólyagomon... a derekam már a fekvéstől készül ki... ülni nem javasolt, mert akkor az egész súly a méhszájon van (még zárt!!!!!)...
DE... köszönöm, jól vagyok :lol: :wink:
Vendég
 


Zagor
Többi csemetének nem csinálsz vonalzót?????
Vendég
 


Crystall, szóval üde és friss vagy. :D :twisted:
Gondolom ikreseknél már a 6.-7. hónaptól kezdve olyan, mint sima terhességnél az utolsó 1-2 hét...
Az tök jó, hogy délelőttönként tudsz pihenni.

Kép
zagor
 
 
 
 


crystall írta:Zagor
Többi csemetének nem csinálsz vonalzót?????


De, majd készítek, csak amikor olvastam a topic-költözést, abbahagytam a profilom állítgatását. Majd az új helyen... Ha mehetek én is. :wink:

Kép
zagor
 
 
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

info a CORA baba-mama hetéről:

http://babamama.cora.hu/katalogus1/

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Tegnap vettem magnesii citrici-t, de ez nem olyan mint itt neten a képen hanem Naturlandos, de ugyan ugy 500mg-os.. és ugy veszem észre már 1 nap után jobb... A magneB6 nem ért semmit!

Nixi!
Gratula! Nagyon ügyi voltál!! Majd mesélj! :wink:

Készülödünk az oviba!
Szép napot mindenkinek :wink:
Vendég
 


csnixi, gratula!

süni, van a radiátoron párologtató, de én minden nap fűtök, mert melegem van. panel 4. emelete...... ráadásul pár hónapja lettek kicserélve az ablakok, meg lett leszigetelve a ház kívülről a panelprogram keretében, úgyhogy semmi meleg nem megy ki, ha nem nyitok ablakot. de így is minden reggel félórát-órát szellőztetek, és ha nem fűtök is van hogy melegem van. bezzeg mátyás előtt meg mindig fáztam....

Kép
marymirella
 
 


csnixi, már az auchanos újság is fent van a neten.

én pont az akció kezdete előtt voltam bent, 2-3 nappal, és most láttam, hogy a cumisüveg amit vettem 2/3-ad áron van... pedig úgy sem volt drága. valamelyikőzök írta a hálóinget, azt én is vettem szülni 2*900 ft-ért (2 db). De még a héten be fogok menni megint. amúgy a tesco-ban is 50%-os áron vannak a babaruhák.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Nixi gratula! Ügyes vagy :D megcsináltad, tudtuk mi ;)

pumukli kb én is annyi idős vagyok, és az én kis Benikém 1300 g. a doki szerint fejlett baba, és valószinüleg kissé nagyobb súllyal fog születni, de ez semmit nem jelent, még változhat.

Napisugi próbálj meg csak a jóra gondolni, nem történhet semmi.

Tényleg nagyon beindult a fórumozás, annyira jó, bár ugye még dolgozok, de mikor akad egy szabad percem gyorsan belépek és elolvasom az újdonságokat, hozzászolni nem nagyon van időm, de majd hamarosan aktivabb leszek :) A leginkább itt érzem, mikor olvasgatok, hogy mennyire hasonló cipőkbe evezünk mi állapotosak :)
Ez az éjjeli nehéz alvás nálam is megvan, pedig eddig mint a bunda aludtam, soha nemvolt gondom vele, most meg a forgolódás, nemkapom a helyem, wcre járás, és akkor még korán is kell kelni :( A vádli görcsök nálam is gyakoriak, főleg ha próbálok nyújtózódni :(

Egy olyan kérdésem lenne, hogy már nem emlékszem pontosan, hogy ki is Rh negativ még innen? Érdeklődtetek utána, hogy hogyis működik ez a szülés utáni oltás dolog? Ezt adják a korházban és fizetni kell érte? Vagy mi kell beszerezzük? Esetleg valami info az árakról... én már annyi félét hallottam, teljesen összezavarodtam..

Kép
csilumilu
 
 


Na és még egy kérdés, majd elfelejtettem, ti beszélgettek a kicsivel?

Nekem valahogy még nagyon furcsa.. Persze mondogatom neki mikor mozog, meg nyom, hogy csak lassan lassan :) de azthiszem nemviszem túlzásba :( Ettől remélem nemlesz gond és majd ugyanúgy ismerni fog, de valahogy nekem még ez az egész helyzet olyan fura... Egyik percbe arra gondolok, hogy dejó jupiiii babánk lesz, és már mióta erre vágyom, másik percbe meg azon parázom, hogy vajon rendben lesze minden, jó anya leszeke, hisz néha még énis gyereknek érzem magam ... érdekes :)

Kép
csilumilu
 
 


Nixi! Nagy gratula a jogosítványhoz! Ügyes vagy!

Megnéztem a Cora katalógust, jobb nekem, ha nem szabadulok oda, úgysem bírnám ki vásárlás nélkül. Pedig igazából semmire nincs szükségünk már, úgyhogy erősnek kell lennem :D

Viszont: Moncsi! Láttam a Lotus Clone pelenkázó táskát a katalógusban, amit kinéztél Tesz-en. Olcsóbb, és élőben megnézheted, mielőtt megvennéd.

Crystall, köszi a mail-t, én az elsőt is meg tudtam nyitni, de látom bővül közben a lista.
Babafalváról szoktam hírlevelet kapni, látom megújulás várható, esetleg nem mondták, mikortól lehet majd odamenni?

Krisztike, jól néz ki a babakocsitok :wink:

A mi régi babakocsinkat, ami alig használt, mert nem szerettem, éppen most akarta megvenni valaki. Hónapok óta hirdettem, senki még csak nem is érdeklődött, ezért elhatároztam, hogy akkor inkább még megtartjuk egy ideig, hátha mégis jó lesz, amikor csak Bencével megyek valahová. Amúgy kíváncsi leszek, hogy tudunk tesókocsival közlekedni, egyáltalán Emma megmarad-e benne. Remélem igen, mert még nem tud "okosan" közlekedni...
Többiek, akinél még kicsi a nagyobb is! Hogy oldjátok majd meg a sétát, játszóteret, bevásárlást, stb...?

A mi "kisbuszunk" egyébként ilyen:
Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Krisztike: szuper babakocsit vettetek! Mi rokonoktól kapjuk, úgyhogy az is használt, de legalább tuti jól használható.
Vádligörcsre a magnézium nem igazán használ, én kálciumot iszom pezsgótabletta formájában, és tökéletesen bevált.

Taniki: szép nagy már Helga, édes lehet "lobogó" hajjal. :lol:
Nekem leginkább akkor jön elő a derékfájás, ha sokat állok, ülve inkább a pocaknak kényelmetlen.

Crystall: köszi a táblázatot, így már meg tudtam nyitni.
Nem csoda, hogy neked már sok a nyűgöd, de az szuper, hogy ilyen jól bírjátok, maradjon is így!

Pamukli: az én dokim a 4D-re a 28-30. hét közötti időszakot javasolta, azt mondta, akkor születnek a legszebb képek. Elég nagy gyakorlata van benne, és igaza is lett...mi a 29. héten voltunk, és nagyon jó képeket csinált.

Mary: húúú, nem lehetnek kellemesek az éjszakáid! Ehhez képest nekem semmi bajom.

Én sokat álmodom, de általában nagyon szép dolgokat: fürdetek, szoptatok, ringatom Marcit és ilyesmik.

Nixi: hatalmas gratula!!! Nagyon ügyes vagy! Végre egy gonddal megint kevesebb! :lol: :lol: :lol: :lol:

Csilumilu: Én is rh neg. vagyok, ez kell, hogy szerepeljen a kiskönyvedben, ezért szülés után valamennyivel automatikusan megkapod az ellenanyagszurit...akkor is, ha azt is nézték a terhesség alatt, hogy termelsz-e ellenanyagot. Ez az ellátás része kell hogy legyen, nem kell fizetni érte.

Én sokat mesélek és énekelek Marcinak, és érezhetően nagyon szereti, gitározni is szoktam, bár az most már nehezen megy a pocaktól...Na meg persze mindent megbeszélünk-apa szerint már most szövetkezünk! :lol:

Atizka: milyen édes lesz a két gyerek ebben a "buszban"! :lol:

Tegnap végre találkoztunk a szülésznővel, nagyon szimpatikus volt, bármikor hívhatom, ha kérdésem van, és mehetek hozzá személyesen is. Még egyszer mindenképp' találkozunk...ami nem árt, lévén hogy kissé feledékeny vagyok, úgyhogy azt pl. nem kérdeztem meg, mennyit kér... :shock: De bizos jó lesz, hogy ott van, mert mondta, hogy úgy működik, hogy ő az elejétől ott van velünk, a doki viszont csak a végére fog jönni, de miután ők sokat dolgoznak együtt, így is jól össze tudják hangolni a dolgokat.

Kép
tündércserje
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: