Új privát üzeneted érkezett!

A szülészem küldött le a belgyógyászhozt hogy az nézze meg az abpm eredményem és ha kell változtasson a dózison. Az viszont furi hogy a babókám nem ficereg annyit az utóbbi pár napban, eléggé félek emiatt.
melike77
 
 


Kedves Gyuri!
Az a Dopegyt amit felírt a háziorvosom az már nincs is forgalomba (500mg-os volt)erre felírta a 250-est napi 2*1 reggel ill.este.Vettem egy OMRON digitális vérnyomásmérőt amit csuklón kell mérni hát remélem valamennyire pontos lesz.Megmondom őszintén nem vettem be a dopegytet mert amit itt olvasgattam meg amit te is írtál túl sok értelme nem lenne. Próbáltam mondani a doktornőnek hogy esetleg a hatás elérése érdekében nem kellene-e 4-szer egy nap, akkor Õ ezt rossznéven vette mintha kiakarnám oktatni.Hát én már nemtudom mit tegyek.......

Kép
lola76
 
 


Csicser!

Amennyire tudom azért önámítás a kétszer egymás után mérés, mert annyira rövid idő alatt nem áll vissza a keringés a karban, és ezért a 2. mérés alacsonyabb lesz.

Mi azt csináltuk, hogy elmentünk a rendelőbe, és ott egymás után mértünk a dokinénivel vérnyomást hol az ő higanyosával, hol a mi digitálisunkkal. És ez azt mutatta, hogy valami különbség van. De azt akkor bele lehet kalkulálni. De persze itt is belekavar a keringés visszaállás.

Gyuri!

A higanyosnál mennyire lényegesek ezek a felhelyezési szempontok? Csak érdekel...

Panni
uran
 
 

 
 

Gyuri!

Pontosan mit értessz azon hogy megneheziti a magzati ellenőrzés???
Mióta én szedem nekem nem olyna aktiv a ksifiam! A Debreceni klinikán nem a szülész rendeli el a vérnyomáscsökkentőt hanem a belgyógyász.
melike77
 
 


Lola!
1. Nem volt soha 500-as ...
2. 2x1 nem jó, ugyanezt az adagot 4x0.5 ben kell adni
3. csuló nem pontos
4. nyugodtan oktasd ki - hivatkozz rám, vállalom.

Uran!
Higanyost is jól kell felrakni.

melli77!
Nem a magzatnak árthat, hanem az ellenőrzést neheziti. A magzatmozgások csökkenése nem jó jel, ilyenkor jelentkezz, inkább feleslegesen, a klinikán.
próbálom röviden elmagyarázni:
a CTG(NST)nél azt tartjuk jó jelnek, ha a baba szivritmusa indőnkét (pl. mozgáskor) erőteljesen felgyorsul. Ilyenkor a baba jól van méhen belül. Az isoptin ezt a felgyorsulást fékezi (csökkenti a szivdobogások számát, felnőttön is és egyenletesebbé is teszi, erre használják) Ugyanezt csinálja a babánál, tehát csökkenteni fogja a felgyorsulást, tehát a CTG nem lesz jó, azaz mintha a baba sem lenne olyan fitt ..... pedig esetleg semmi baja, de ez Isoptin miatt esetleg nem derül ki.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi gyuri!

Időközben a kisfiam megtáltosodott és megint focilabdának nézi a hasamat.
melike77
 
 


Sziasztok !

Isteni szerencsének köszönhetöen spontán beindult a szülés 05.12.én 06h15kor,
a vajudás nagyon gyors volt 3h, sajnos a kitolás lassú, a baba 5/6/7 Apgart kapott, szerencsére gyorsan helyreállt a légzése és minden kezdett rendeződni.
Gyuri szerinted :
nem végeztek Uh a szülés elött,
nem vették észre milyen gyenge a baba,
rossz a köldökzsinór ellátás,
a méhlepény ,tragédia...meszes, infarktusosos...töredezett
belevágytak a szülésbe,
hanyatfekbe paszíroztuk ki...
nem okolhato a baba rosz állapota az orvos felelőtlensége miatt?
Talán császározni kellett volna...
jár -e a hálapénz?
Bár nagyon szerettem az orvosomat... most mégis ...?

szerencsére a baba most már jól van .
a 3. nap tudtam anyatejjel táplálni azóta is eszik ,erősödik szépen.
Nagyon Boldogok vagyunk, már tegnap óta otthon Kép

Egyéb neurológiai vizsgálatokat kell még végezni, kapott egy kis agyvérzést, szem vérzést,
de nekem úgytünik nem lesz baj a késöbbikben.

azért szorítsatok....

a vérnyomásom szinte azonnal helyreállt ...

Mindenkinek csók Titi
titti
 
 


Titti:
uhhh...
sok boldogságot a kicsidhez! remélem nem marad vissza semmi, örülök túl vagytok rajta Kép
ctg volt szülés közben? az végig jó volt?
Szülés közben milyen volt a vérnyomásod?

Lola: ha én lennék Te, akkor Gyuri tanácsai szerint szedném a gyógyit, és fütyülnék a házidokinéni napi kétszeri adagolására....
csicser
 
 


Szia Titti!

Előszöris sok boldogságot, és egészséget a babádnak és neked.

Igaz Gyuritól kérdezted, de...


Lehet, hogy hibázott az orvos, lehet hogy nem, de ezt ennyi info alapján eldönteni szerintem nem lehet.

Gyuri sem látta a leleteket, nem látta a helyzetet, nem vol tbenne, és ennyi info alapján nem fog senkit hibáztatni. Gondolom. Nem is várható el tőle. Szerintem.

Nem tudom, hogy előírás lenne-e a szülés előtti UH, de én nem nagyon hallottam olyanról, akinek volt.
NST-nek kellene lenni a vajúdás szülés alatt, ami jelzi a baba állapotát elvileg. Ha jól tudom.
Hanyattfekvés. Hááát, ez meg előre adott dolog. Van olyan doki aki vállalja az "alternatív" módokat, van aki nem. Ezt előre lehet tudni. Ezalapján is lehet orvost választani, ha valakinél ez a szempont.

Jár-e hálapénz???: Ezt egy orvostól kérdezni? Hááát....
Egyébként, a hálapénz sosem JÁR. Azért hálapénz. Ha úgy érzed megérdemli egy orvos, mert melletted állt, segített és mindent megtett értetek, amit megtehetett, elégedett voltál vele, és meg van rá az anyagi lehetőséged, akkor lehet adni. Ha valamelyik hiányzik, akkor saját belátás szerint. Ha hozzá akarsz menni legközlebb szülni, szeretnéd, ha a nőgyógyászod lenne,.... és rosszindulatot feltételezel róla, ha nem adsz neki, akkor
1. ne akard az elsőket...
2. Adj neki a tapasztalataid ellenére "hálapénzt"


Remélem nem bántottalak meg semmivel.
Pusz
Panni
uran
 
 


Titti!
Ez most úgy néz ki, mintha Uran (Panni) én lennék inkognitóban. Nem. De a véleményem ugyanaz. Egy különbséggel. Egy orvostól (is) mindent lehet kérdezni.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok !
Igazából, nem tudom várok e válaszokat, csak próbálom keresni őket, miért is történhetett hogy a minden rendben helyett mégis élet halál harccal született meg a kisbabám.
Igazából nem akarok hibáztatni senkit, sem magam sem az orvost, nemakarok ügyet, csak tudni szeretném miért lett így. Ha az én hibám , túl lassan toltam ki.. hogyan álljak a következő szülés elé, vagy az áramlásvizsgálat és Uh hiánya? ha láttuk volna milyen rossz állapotban van a baba, császárral könnyen nmegszületik és nincs ambu ballon, kétoldali agyvérzés, plusz még ?.

Azért írtam nektek, név nélkül , igy talán kicsit objektívabban látja az ember, én talán elfogult vagyok most magammal szemben, mert igyekeztem mindent megtenni maximálisan.

Gyuri Kép nagyon jó, hogy ember orvos vagy! Kép

küldök egy képet , hogy lássátok a sok kín ellenére milyen csodálatosak is vagyunk valójában Kép

puszi Titi
Kép
titti
 
 


Szia Titti, Gyuri!

Igazolom, Uran és Gyuri nem ugyanaz. Kép

Igazad van, mindent lehet kérdezni, legfeljebb nem válaszol. Kép

Panni
uran
 
 


Gyuri,

Kérdeznék....Kép
Elmagyaráznád nekem ezt a mondatot?
Nekem biztos hosszas nehézségekkelteli óráimba telne kinyomozni:

"Légzészavara hátterében acut foetalis distress miatti adaptációzavara állt. "

köszönöm.
Titi
titti
 
 


Szia Titti!

Nagyon szép kisbabátok van. Kép Reméljük továbbra is, hogy minden rendben lesz vele(tek).

Az áramlás vizsgálat nem tudom pontosan mit takar. Nekem tudom, hogy az utolsó UH-n valamikor egy -két nappal a szülés előtt, vay talán épp aznap reggel nézett a dokim UH-t, és akkor mondta, hogy rendben van ez a része a dolgoknak. És nézte a méhlepényt is. Elvileg ezeket kellene nézegetni.

De arr anem válaszoltál, vagy nem is kérdeztem talán, hogy NST volt-e végig? Mert a szülés alatt azt hiszem ez adja a legtöbb infot.

Gyuri!

Egy kérdés, ha a kitolás elkezdődött már, akkor van még visszaút? Meddig van visszaút? Tehát ha esetleg úgy tűnik a baba nem bírja a kitolást valamiért (pl. rövid a köldökzsinór,...) akkor meddig lehet még császárral visszafelé útvonalon kivenni a babát?

Na most ennyi.

Pusz
Panni
uran
 
 


Szia Panni!

Sajnos nálunk nagyon elmaradt az UH. majdnem 1 hónappal szülés elötti az utolsó,,,
csak "kézi"vizsgálat volt elötte.
az áramlásvizsgálat a kzs.vér áramlásának gyorsaságát mennyiségét nyomását figyeli.
elvileg ha magas vérnyomás ödéma áll fenn szokták csinálni mert utal a lepény állapotára.
Sajnos erről csak én is késöbb kaptam infiomációt.
NST nem volt végig, csak a kitolási szakban , elvileg a szívhangok rendben voltak...
pusz
Titi
titti
 
 


Szia!

Na ez fura. Egy hónappal a szülés előtt volt az utsó UH? Akkor kb a 34. hét környékén: Azért ez magas vérnyomás mellett kicsit ritkának tűnik nekem. Gyuri???? Mit gondolsz erről?

Azt tudtam, hogy mi a flowmetria, azaz, hogy a köldökzsinór véráramlását figyeli, csak azt nem tudom, hogy azt sima UH-val végzik, vagy arra van valami extra külön gép, vagy akármi.

Az NST meg fura, hogy csak a kitoláskor volt. Merthogy már előtte is szokák nálunk legalábbis csinálni. Merthogy akármikor lehet olyan állapot, hogy ababa nem érzi jól magát.

Hát nem tudom. Ezek nekem fura dolgok, de lehet, hogy normálisak. Lehet, hogy nálunk a Péterfyben viszik túlzásba a dolgokat, de erről Gyrui talán többet tudna mondani. Remélem, mert ez engem is izgat.

Panni
uran
 
 


Gyuri!

Egy kérdés nem magam részére, de szeretnék segíteni, és okosodni is.

Egyik barátnőm vizeletében volt fehérje (+) a 23. héten, a vérnyomása 110/70 körüli, eddig 2 kg-t hízott, és nem vizesedik. Lehet ez toxémia előjele, vagy más okozhatja?

Esetleg a cukor nem tudom beleszólhat-e, de a terheléses értékei: éhomi 5,2, 2 órás: 6,3.

Köszi a választ
Panni
uran
 
 


na sorban.
acut foetalis distress= hirtelen kialakult magzati oxygénhiány jelei, emiatt az újszülött nehezen alkalmazkodik a megszületés utáni helyzethez (tüdőlégzés) ezt jelenti az adaptáció zavara.

Kitolási szak azt (is) jelenti, hogy császárt már nem lehet csinálni. Ha ilyenkor a szülést valami miatt gyorsan be kell fejezni, akkor vacuum extractiot (vakumos kihúzás) vagy fogóműtétet kell végezni.

A terhesség 38. hete körül javasolt UH vizsgálatot végezni, nem kötelező, ha nincs semmi olyan baj, amit UH-val lehetne leleplezni, de kóros terhesség esetén ajánlott (pl. magas vérnyomás, cukorbetegség) A ctg és a NST abban különbözik, hogy ugyanazt a viszgálatot mikor csinálják. Ha nincs fájás akkor NST (non stress test), ha van fájás ugyanezt CTG-nek vagy CST-nek (contraction stress test) hívják. Célja, hogy a magzat méhen belüli állapotáról nyujtson információt. De messze nem 100%-os hatékonyságu vizsgálat! Ilyen sajnos nincs.

fehérje a terhesség alatt a vizeletben: többször kell vérnyomást mérni.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!
Köszönöm a választ, van némi jártasságom az orvosi latinban, de csak az egyszerűbb szavak terén.

Nálam a 32. héten volt az utolsó UH és a 36+2 re szültem, a 38 hetet nem vártuk meg, csak azért gondoltam mert a klinikán rajtam kívül mindenkinek volt Uhja szülés elött, de már mindegy is.
aznap a klinikán reggel teltház volt, 5 nő helyett 6 an voltak a vajudóban is...

Egyébként egész jól vagyunk ,most derült ki 13mm az egyik oldali vérrög az agyban,
(miért kell elhalgatni a klinikán mindent?azt tudtam másodkézből, hogy az agykamra vérzett be, de nem. Az agykamrát alulról benyomja ez a vérömleny.és azt mondták nem túl nagy, azt nem gondoltam ,hogy ekkora...)
három hét múlva megyünk kontrollra és elektro-encephalographia (elektromos agyvizsgálat)ahol az esetleges agykárosodások helyének bemérését végzi egy kedves Dr bácsi.

Gyuri , csak az interneten rendelsz vagy vállalsz nem interaktív egyéneket is?
Ha kedvet kapnék még egy babához? Kép
Talán mert nem a buta nők, úgysemfogja megérteni stílust képviseled, megtetszett az őszinte válaszoló orvos Kép (ha szabad ezt a jelzőt használnom ).

Szia Panni! Kép
titti
 
 


Szia Titti!

Esetleg, ha ilyen gondok voltak a babádnál érdemes lenne elvinni a Dévény Anna alapítványhoz, ahol felmérnék, hogy valami károsodás érte-e babát, esetleg kell-e valamilyen tornát csinálni vele. Ilyen kis korbanmég nagyon fejlődő képesek, ha véletlenül lett ennek a nehéz szülésnek valami következménye. Ha meg nem, akkor megnyugodhattok. Ha érdekel a dolog, akkor írj emailt nekem. stu@vnet.hu

Panni
uran
 
 


szia Panni,
köszi az infót, júli elejére volt csak időpontjuk.
majd írok bővebben , épp az ölemben szunyókál ....
puszi
Titi
titti
 
 


Panni,Írtam Kép
titti
 
 


Titti!
1. igen
2. Helyes lenne megmutatni szakértőnek, elsőben a Szab.hegyen, ott pontos diagnozist adnak és pontos felvilágosítást (sőt általában pesszimistábbat, mint a való) Utánna a kezelés.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

egy pár kérdésem lenne.
Az ülő munka szerinted mennyire befolyásolja a magzat fejlődését. 28+3 vagyok és még mindig dolgozom, ugy néz ki még ebben a hónapban végig. Igaz pár napja többet keményedik a hasam ez normális??? magne B6 3*2 szedek.
melike77
 
 


melli!
nem befolyásolja.
mennyi a többet? a terhességi kor előrehaladtával egyre több"keményedés" lesz, aztán mégtöbb ..... oáááááá!
Ezt hívják felkészülésnek. Ilyenkor azonban méga méhszáj zárt. Ez dönti el véglegesen a kérdést
gyuri
Szeged
 
 


Szia Melike!

nem tőlem kérdezted, de azért elmondom, hogy nekem a "nagy fiammal" szinte semmi keményedésem nem volt végig, most viszont napi rendszerességgel vannak, és néha lélegzet elállítóak. Egymás után olyan 3-4 keményedés, aztán csend. Egyelőre a méhszájon ennek semmi nyoma. Így a 35. héten. Kép

Panni
uran
 
 


Gyuri!

a méhszáj 3000 volt, azátn 24. héten 2100 azóta nem nézték talán majd ma. érdekes hogy néha ugy beleszur a hasam aljába hogy csillagokat látok.
melike77
 
 


Hát megvolt tegnap a dokis vizit, méhszáj nem lett nézve. 2 hét mulva cukor félprofil +toxémia panel..
melike77
 
 


melli!
Most akkor erre mit válaszoljak? Inkább kérdezek:
Mi az a toxémia panel?
gyuri
Szeged
 
 


Vizeletet néznek meg egy csomo dolgot a véremből... csinálták már 3 héttel ezelőtt akkor minden rendben volt. tegnap kiugrott egy picit az amugy rendes vérnyomim 151/70 volt..?? de ez az idő eléggé megvisel, utána rendes lett megint,
melike77
 
 


Gyuri!

még egy kérdés: Megne b6- ot szedek 3x2 naponta, a vérnyomáscsökkentővel egy időben be lehet vennem??
melike77
 
 


Melli!
151/70 szerintem egyszer biztosan nem magas.
MgB6 biztosan nem árt. Esetleg segít.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

köszi a gyors válaszokat. igaz a hétvégén megint volt eg két magasabb értékem 155/70, 156/81 reggel nézettem vizeletet de negatív nincs benne fehérje, viszont a vérnyomásom miatt aggódom. Mennyiére árthat ez a babának?? Amig nincs fehérje a vizeletemben addig "nyugodt" lehetek? 30. hétben vagyok.
melike77
 
 


Melike, szerintem ez már figyelmeztető jel.
De majd Gyuri megmondja.

Új vagyok itt, de a témában érintett.
A köv. a sztorim: aug. 18-án volt egy koraszülésem, toxémia miatt, császároztak, egyébként magas vérnyomással kezeltek, és terhességi cukorral a terhességem alatt.

Ismét terhes vagyok (bár doki még nem erősített meg benne, viszont a terhességi teszt szerint igen).
Kérdésem: mekkora az esély arra, hogy ismét toxémiás leszek?
andi70
 
 


Továbbá a 93-as pulzus nagy gond?
andi70
 
 


andi
hanyadik héten szültél? babával minden ok?
melike77
 
 


Melli és Andi!
Tegnap megírtam, de "elveszett", egy-egy magasabb értéknek nincs különösebb jelentősége, főleg ha a diasztolés érték (a második) ilyen jó. Viszont ne mérd állandóan.

A magas vérnyomás a következő terhesség alatt akkor lesz (rosszabb), ha valamilyen egyébként is magas vérnyomást okozó betegség (pl. vesebetgség, cukorbetegség) talaján alakult ki. Ha ilyen nincs (ez a valódi toxémia) akkor a következő terhesség alatt enyhébb lesz (vagy nem lesz). Más a helyzet a terhességi (?) cukorbetegséggel. Akinek egyszer már volt, az már legközelebb nem számít terhességinek, hanem "szimpla" II. típusu. Az esély jóval nagyobb mint az előző terhesség alatt, ezért már a terhesség előtt tesztelni kell (cukorterhelés) és negatív esetben a terhesség alatt már az elején kell szűrni ...
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Nekem mérnem kell rendszeresen 2 óránként szoktam /nagyjából/ mérni, igen érdekes a második értékem feltűnöen jó. A cukrommal sincs gond, bár tartom a diétát a biztonság kedvéért. Milyen magas az az érték ami miatt kórházba kell mennem? Fehérje ha nincs a vizeletben az jó jel ugye? CSAK akkor miért magas a vérnyomásom???
Az orvosom szabin van 4 hétig ezért merek kérdezni ilyen dolgokat tőled, remélem nem haragszol.
Köszönöm a választ előre is.
ui: a magas vérnyomásnak milyen hatása van a magzatra????
melike77
 
 


Gyuri!

"Sima" magas vérnyomásom van 21 éves koromtól, valószínűleg a stressz okozta a kialakulását (pl. örökletes tényezők a hajlamot, apám, anyám, nagyanyám magas vérnyomásos). Csökkent glukóztoleranciám volt az 1. terhességem előtt is, 7,9-et mértek 2 órával azután, hogy megittam a glukózszirupot. II. cukorbetegségem lesz ezek szerint a terhesség után is? Vagy inzulinos cukros leszek a terhesség alatt?
Bevallom, csak a 28. hétig húztam az előző terhességet, szóval az előző terhességnél nem kaptam inzulint,a diétával beállt a cukrom.
Köszönöm a választ előre is!
andi70
 
 


meli!

A magas vényomás elvileg a méhlepénynek okozza alegnagyobb gondot. Ha jól tudom. Bevérezhet, leválhat, ha nagyon magas lesz a vérnyomás, de ez nem a 150 körüli.

A többit nem tudom. Ja ezt sem, csak ennyit hallottam. Majd Gyuri helyre igazít. Kép

Panni

ui. Ja egyébként lekopogom, de a vérnyomásom rendben van a 2. terhességben, pedig már a 36. hetet kezdtem ma meg. Igaz az első óta fogytam 20 kg-t, és most sem híztam a terhesség alatt, 4-5 kilót csak. Sajna a cukorbetegség az újra előjött, de a diéta elég, egyelőre, ezt is lekopogom. Tehát azért van remény. Kép
uran
 
 


Uran!

Ez nagyon jó hír! Egyelőre nagyon meg vagyok ijedve, ma tudtam meg ugyanis, hogy ismét terhes vagyok (nem akartunk az előzmények után még egy gyereket).

Hogy csinálod, hogy rendben van a vérnyomásod? Érdekelne részletesen: gyógyszerek, diéta, testmozgás, esetleg fekvés? Munka?
Az előző terhességnél voltak vérnyomás-problémák? És cukor? Kellett inzulinoznod magad?
andi70
 
 


Meli!

A 28. hétig húztam. Hála istennek, minden rendben van a babával, de ez egész kivételes, mivel 660 grammal született, és most újabb terhességem van, és nagyon-nagyon félek, még rosszabb helyzetre számíthatok.Kép Nem is akartam még egy gyereket vállalni, csak becsúszott.
andi70
 
 


Andi!

Nem tudom, mivel okoztam ekkora örömet. Nekem csak az előző terhességem végén ment fel avérnyomásom. Utána rendeződött. Egyébkén tfogytam közben 20 kg-t, merthogy elég komoly súlyfelesleget hoztam kicsiny családom életmódjából adódóan magammal új családomba. Valszeg ez segített. Na meg gyerek mellett azért egészségesebben él az ember. legalábbis én.

neked ha jól értem nem toxémiád volt, hanem eleve magas avérnyomásod. Ami más tészta. Az jó eséllyel rosszabbodik a terhesség alatt. Ill. más gyógyszreekre van szükséged a terhesség alatt, mint amit valszeg most használsz. Tehát nem egyszerű a helyzet. Nagyon gyorsan nyomás a szülészhez ill. belgyógyászhoz, akik minden betegségedet megpróbláják kordában tartani, és akkor a koraszülés megakadályozható lesz talán, de a betegségeidet biztosan gondosan kezelni kell.

Panni
uran
 
 


Köszi Uran!

Esetleg tudtok egy jó belgyógyászt? Merrthogy én sajnos, nem.Kép Minden ötletet szívesen vennék.
andi70
 
 


Most Dopegytet szedek, 2-szer 240 mg-osat.
andi70
 
 


Szia Andi!

Hát. A dopegyt az jó (szedhető a terhesség alatt), csak nem 2x hanem 4x kellene, merthogy 6 óránkeresztül hat. A 240 mg az nekem nem mond semmit nem tudom van-e erősebb avgy kevésbé erős.

A jó belgyógyász. elvileg a nőgyógyászod kell, hogy felügyelje és kontrollálja az állapotodat. tehát elsősorban egy jó nőgyógyászt keresel. És szerintem, ha ő szükségesnek tartja, akkor ő küldjön el egy jó belgyógyázhoz. Mert akkor ők tudnák konzultátlni, amennyiben szükséges.

Panni
uran
 
 


Szia Panni!

Most nem dopegytet szedek egyelőre, vagy holnap, vagy a jövő héten megyek a belgyógyászhoz, a II-es nőin fogok szülni, az ottani belgyógyászhoz.

Tegnap 2-kor ettem, majd 6-kor megmértem a vércukromat: 7,1 volt! Majdnem elájultam az eredménytől, aztán ettem, és utána 1 órával 4,9 volt a cukrom. Most hogy is van ez?
Elkezdtem a 160 gr-os CH-diétát, a nőgyógyászom javaslatára.
andi70
 
 


Most nézem, hogy hülyeséget írtam, isoptint szedek most, 240 mg-osat, napi 2-szer 1-et. Bocs! Az előző terhességem alatt szedtem végig 3-szor fél dopegytet, és concorból egy negyedet naponta.
andi70
 
 


andi!

Én 4x 1 Dopegytet szedtem a 24. hétig /250mg/-osat. 24. héttől mellé kaptam még 2*1 Isoptint 120 mg-ost. Igy a vérnyomásom még most kordában van!!

Előző terhességnél 3* fél dopegyt? az kevés nem????
melike77
 
 


Gyuri!

Várom a válaszod, köszi előre is!
melike77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: