Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Csatlakozunk hozzátok: babu meg mi, szülők pénteken leszünk kilenc hetesek. :D
Az általatok felsorolt tüneteket javarészt én is produkálom (émelygés, aluszékonyság), és én is csak 2 hetente járok ultrahangra. Az erős hányingerrel küszködőket meg szeretném nyugtatni: egy riportot láttam Prof.Czeizellel, és abban arról beszélt, hogy a 12-14 hétig az a jó, ha van ilyen, és minél erősebb, annál jobban működnek a megfelelő hormonok. Úgyhogy kitartás sorstársaim! :)
Egyúttal volna egy kérdésem is: nektek nincs amolyan folyásféleségetek? Lehet, hogy én voltam olyan "szerencsés ", aki elkapott valamit? Mit lehet ilyenkor egyáltalán használni? Csütörtökön megyünk dokihoz, de ez kicsit aggaszt.
És még valami: felhívtam a védőnőnket, aki azt mondta, régen volt olyan szabály, hogy 12.hétig el kell menni hozzá, de idén már nincs ilyen előírás, bármikor lehet de célszerű még félidő előtt menni hozzá- amúgy is egy csomó mindenben tudnak segíteni tanácsokkal.
Mindenkinek szép napot!

macianyu
 
 


Kgaba

Én ezt a részét a dolognak sose fogom érteni... Én a mensi szerint 9 hét 2 napos vagyok, tehát ez már a 10. hét, de uh szerint csak 8 hetes vagyok. És ráadásul én pontosan tudom, hogy a baba mikor "készült", az alapján viszont még csak 7 hetes. Szóval passzolom... Ez egyébként egyedül az afp-nél lényeges, mert ott pontosan kell menni, de még nem sikerült kiderítenem, hogy a mensi szerinti kort kell nézni, vagy az uh szerintit.... :? Valaki esetleg tudja..?

Folyás az legtöbb embernél van terhesség alatt, általában ez normális...

Émelygés...tudom, hogy jó, ha van, de azért annyira nem élvezem, főleg amikor órán tör rám. És a legnagyobb gond az, hogy ha eszem, akkor elmúlik, tehát ha folyamatosan ennék, akkor nem lenne egyáltalán...de nem kéne azért folyamatosan enni, mert sz@rul nézne ki a száz kiló a 156 centimhez.... :roll:

Na megyek, mert lassan indulnom kell dolgozni....
Legyetek jók és írjatok sokat!

marek
 
 


Adri, Marek, köszi-köszi az infokat! Legalább nem vagyok egyedül, aki nincs teljesen tisztában ezzel. :)

Adri:
Nálam az a baj, hogy kb 5. hétnél volt egy uh, abból ugye sokat nem tudott megmondani. Aztán azóta meg várom, hogy eljöjjön a 12. hét (vagy a 12 hetes terhesség?), mert akkor mehetek uh-ra.

Émelygés:
De azért ugye nem akar senki azzal paráztatni, hogyha nem vagyok rosszul ,meg nincs émelygés, meg hányás, akkor baj van???????? :(
Csak mert Anyukám egyikünknél sem volt rosszul (2 nővérem van), és teljesen egészségesen születtünk.
NEM AKAROK MÉG EZEN IS PARÁZNI!!!!!!!!!

kgaba
 
 

 
 

Kgaba
Ezen egyáltalán ne parázz! Inkább örülj neki, hogy megúsztad!

marek
 
 


üdvözlök mindenkit.
Jó sokan vagyunk, látom mindenki a tüneteket figyelgeti.
Énn azt hallottam, hogy nem gond ha valaki nem hányós, csak az baj ha valakinek erős tünetei voltak aztán hirtelen abba marad 12 hét előtt.
Én abból a szempontból jobban vagyok, hogy 1, 2 dolgot meg tudok enni, marad is bennem már kaja.
nem hányok annyiszor, de ugyanúgy gyötör, sokszor jobb lenne ha kijönne, de így olyan nyomással van a gyomromra, hogy mozdulatlanul fekszem az ágyban ilyenkor, csak egy valami segít, ha elalszom, de ébredés után u.a.
szóval így telnek a napjaim.
Aggódás mindenkiben megvan, nekem pénteken lesz 4 hete hogy doki látott, pénteken néz meg megint, és hiába ennyire erősek a tüneteim, így is aggódok.
na tessék nyugis kismamiknak lenni és pocit növeszteni, .... mondom én :wink:

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Sziasztok!!

Felénk alig volt vihar, picit erősebb szél, pár percig zuhogott , aztán meg csendesen esett az eső. A szél fújdogál, de a Nap süt. A tévében elég borzalmas képeket lehetett látni! Együttérzésem azoknak, akiket érint!!

Sensie!
Meddig tervezel maradni??? A vízbenszülést-vajudást nagyon irigylem!!!!!!!!!! :lol:

Marek!
Elhiszem, h pocsékul érezted Magad, de remélem ma már jobb!!!!!
A doki a betöltött heteket nézi!

Kgaba!
Elég nehéz pontosan számolni a heteket. Valóban az AFP-nél fontos lehet, de egy rosszabb eredmény miatt sem szabad elkeseredni. Kiszámoltam Ábel a 291. napon születt....Állítólag a 12. heti UH adja a legpontosabb eredményt, ahhoz érdemes számolni. Én is azt tervezem, h ahhoz állítom be a vonalzóm.
Ne izgulj, a 12. hét körül érdemes a nucha szűrés. Akkor pontosan kiderül a kor, és ezt figyelembevéve értékelik a szűrés eredményét. ( nálam 2,0 lett, igaz 12 hetes, 5 naposan voltam, vagyis rendben volt)
Ábinál semmilyen tünetem sem volt, leszámítva, h zavartak a szagok. Ennyi...Ábel pedig egészséges!!!!! NYUGIIIIIII!!!!

Adri!
Tudtommal nem árthat az Uh. Csak számomra kellemetlen lenne a sok hüvelyi vizsgálat. Persze a gyermekért MINDENT!!!!
Jobban vagy már?????

Macianyu!
Szia! Gratulálok! A folyás normális.....

Napsugi!
Örülök, h jobban vagy!!!!! Pénteken gondolunk Rátok!!!!!

Rólunk:
Én is idegeskedem.......szánom-bánom, de így van.......Imádom a fiam, de olyan kis kelekótyinka. Séta közben mindent a szájába töm. Nem tudok burkot vonni köré. Cumival meg mégsem sétálhatunk, így is csak babanyelven beszél. Szóval hiába szólok, meg sem hallja és nyalogat mindent... Nagyon szeret kint lenni, de 2-3 óra után én már elfáradok és alig tudom beparancsolni. Rendszeresen becipelem, Ő meg rúgkapál. Tisztába tenni is művészet, rettegek, h úgy emberesen hasbarúg :cry: :cry: :cry:
SZóval én is parázok, h mennyire árt a pocaklaknak az idegeskedés, a cipekedés, rugdosás... Szurkálhat a hasam, próbálok pihenni. Az elevittől székrekedésem van, amikor aztán meindul a "cucc", akkor gorcsöl a hasam. Én meg rettegek, h baj van.......
Hát ez van velünk.............

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Gyors bejelentkezés: hányni nem hánytam, remélem már nem is fogok. De émelygek szinte minden szagra... Két óránként éhes vagyok, akkor vagy tudok enni vagy nem. Mindenesetre a nap híre: végre megállt a fogyás!! :D (8 kg fogytam a két hónap alatt, úgy hogy nem fogyókúráztam...) A hasam nekem is szokott fájogatni, olyankor egyből lefekszek, és akkor abba is hagyja. Az utro dugdosást már kicsit unom. :roll:

Zsuzsu! Ti Ábelnek vagy a kicsinek vesztek új ágyat? Ja, és én is 11.-én megyek a dokihoz magánba, csak én este 8-ra. :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
perdo
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula a szivhanghoz!!

Mi ma voltunk Uh-n, Kisteso mar 12mm es lattunk vegre SZIVHANGOT!!Jo erosen ver :D :D Ugy orulok!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

Pedro!
Ábel kap új ágyat. A rácsosból (120X60cm) már most próbálkozik kimászni. Nézegetem a kínálatot, elég brutál árak vannak. Kárpitos keretes, fenyő keretes, emeletes -keretes ágy jöhet szóba. Majd látjuk, mit engedhetünk meg anyagilag....Az emeletes hosszabb távon lenne megoldás, de abból olyan jöhet számításba, ami két ággyá szedhető szét.
Te hogy látod????????
Nem tudom mostanában mennyit kell várni a magánrendelőben, de régen volt, h 1,5 órát is ott voltam....Ha ott leszek még megcsörgetlek....jó??? :D
Én is próbálok pihenni, de Ábi mellett nehéz. "megváltás" ha hazaér apa :lol:

Kriszta!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
irigykedem is... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

zsuzsu:Te aztán nem unatkozol!:D bár elhiszem,h nem lehet könnyű kisgyerekkel a babavárás!...
Köszi a választ!egyébként nekem még nem is volt hüvelyi uh!szóval ez a 6 uh eddig mind hasi volt! :roll: a barnázás miatt engem nem piszkáltak "odalent"!...

a hányinger látom szinte mindenkinél terítéken van!remélem tényleg elmúlik a 12.hét köröl!bár már egészen megszoktam!:D
nálam egyébként elég változó!tegnap nagyon rosszul voltam ma meg szinte nem is érzem!...

Nektek mi a helyzet a cicikkel??mert nálam az van,h semmi! :?
nem feszülnek,nem akarnak nőni a bimbók sem!kicsit érzékeny,de az is csak ritkán!....remélem ez normális!...

adri
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsu
Te mit csinálsz hajnalban? Ábel kel éjszaka? Vagy csak a Babanet órája bolondult meg?

Kriszta
Gratula az uh-hoz! Én pénteken megyek újra dokihoz. Remélem csinál egy uh-t is, jó lenne látni, hogy minden rendben. Valahogy ez a 12 hét még olyan távolinak tűnik. :cry:

Adri
Cicik nekem sem feszülnek. Ez mondjuk elég fura, de annyira nem zavar. Nem hiszem, hogy ez gond lenne...

Nekem baromi rossz éjszakám volt. Alig aludtam, gondolom a szél miatt. Mire végre elaludtam, akkor meg csörgött az óra. Pedig tudtam volna még aludni... :oops: Mostanában olyan jól esik a 10-12 óra alvás... :oops: Anélkül valahogy nem érzem magam embernek, csak egy zombinak. Az igazi az lenne, ha még délben is be tudnék iktatni egy órácskát, de ez ritkán sikerül... :roll: Gondolom a kisgyerekseknek még ennyi se jut... :roll: Meg azoknak se, akik normális időbeosztásban dolgoznak.... Szóval be is fogom...

Szép napot!

marek
 
 


Sziasztok!

Huh! Ez most annyira megnyugtató, amit írtok!

Nekem sincs "semmi" cickó érzékenység, pedig 1-2 hete még aludni is alig bírtam, de biztos csak hozzászoktunk! :wink:

Marek! Alvással egyetértek! Olyan jó lenne még napközben dél körül aludni egy kicsit, de munkahelyen nem hiszem, hogy díjaznák! :evil:

Szerintem ezt a fos időt mindenki megérezte rendesen!

És engem még a hányinger is elkerül! Szóval tényleg, ha nem tudnám, hogy babát várok csak tavaszi fáradtságra gyankodnék!

Zsu! Én is néztem, hogy mi ez a hajnali kelés? :roll:

Perdo! Utro ügyben együtt érzek! Már alig várom, hogy leszokhassak róla! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Holnap 9-1-ig lesz órám utána pedig 3-8-ig. Már azon agyalok, hogy viszek egy kispárnát és szundítok egyet a nyelviskolában az egyik asztalon :lol: :roll: Vagy ez hülyeség... :roll: :?

Nekem cici érzékenység még nem is volt... :roll: Nemtom mér van ez...de nehogy már még ezen is parázzak... :roll:

marek
 
 


alvás és pihenés tekintetében nagyon szerencsésnek érzem magam!nem irigyellek benneteket!...
viszont abból a szempontból igen,hogy nektek legalább van munkátok!igaz én még tanulok,de a baba miatt csak jó lenne vmi lakás és ugye ahhoz meg pénz kell!még most itt albérletezünk miskolcon,de nem szeretnénk itt maradni!itt semmi munka! :?
na de nem panaszkodom,még van időnk!csak ugye elszaladnak ám a hónapok azán nemsoká mutatni kell a védőnőnek,h hova is vinnénk haza! :oops: ...

adri
Vendég
 


ja,azt elfelejtettem,h örülök,h a cicitek nektek sem reagál!
így most én is megnyugodtam!:D

marek: átérzem ezt a helyzetet!olyan messzinek tünik még a 12.hét!engem március 25-re hívtak vissza!pedig szivem szerint legalább hetente elmennék,h halljam,lássam,h minden rendben! mert ugye ez a rohadt barna csak jön még és addig nem tudok teljesen megnyugodni! :?

bettike:az időjárással tuti igazad van!annyira elnyom ez a párás, nedves idő!nekem úgy fájt a fejem a hétvégén!


adri
Vendég
 


Adri

Hát ez valóban nem egyszerű. Hova szeretnétek menni Miskolcról? A barátod (férjed ?) is tanul még? Lehet, hogy írtad már, de kissé feledékeny vagyok... :oops: Te most halasztottál az egyetemen? Mit tanulsz..?

marek
 
 


marek: pont ugyanabban a percben írtunk:D:D

Már írtam,de semmi baj...sokan vagyunk és sokszor már a saját dolgaimra sem emlékszem! :wink:
még csak barátom!megmondom őszintén,h örül a babának,de még az esküvőt így sem tervezzük! :oops:
és igen még ő is tanul!bár ő most fog diplomázni májusban aztán csak a levelezős jog maradneki(még 4év) de amellett tud dolgozni!
én is jogot tanulok! 3.éve!nem halasztottam,de ha minden jól meg,akkor én is átmegyek szeptembertől levelezőre!...
egyébként pestre szeretnénk költözni!én szülni is ott szeretnék!:D

adri
Vendég
 


Bocs, kissé figyelmetlen vagyok. :oops: Meg feledékeny... :oops: Tegnap próbáltam felhívni a férjem és öt perc múlva megkérdeztem, hogy felvette a Laci a telefont..? :oops: Nem emlékeztem, hogy beszéltem e vele... :roll: Nem ciki ám.... :oops: Ez már az öregség...asszem... :oops:

Az egyetemet Miskolcon akarod befejezni, vagy Pesten fogod folytatni?
(Bocs, hogy ennyit kérdezek, csak érdekel...)

marek
 
 


szerintem nem szégyen a feledékenység!én is olyanokat tudok produkálni! pl vmit nem talál a barátom és mondja,h tuti én tettem el én meg veszekszek vele,h biztos nem én voltam,én emlékszem,h ő nála volt utoljára!aztán persze kiderül,h én voltam...olyankor nem győzök bocsánatot kérni! :oops: :D
és egyáltalán nem zavar,h kérdezel!:D

ezen az egyetemen szeretném befejezni!ahhoz,h pestre járjak,újra kéne felvételiznem(mostmár ez a rendszer,nem lehet csak úgy átjelentkezni)! így marad ez!nem olyan nagy távolság és ha levelezős leszek ugye akkor szinte elég csak vizsgázni járni,azt meg megoldom!:D

most meg épp főzök,de olyan rossz a szagok miatt!pedig egyébként szeretem csinálni,de most! :?

és te egyébként meddig,hogy fogsz dolgozni?munkahelyen tudják már a hírt?:D
Vendég
 


Munkahelyen számítottak rá, meg együtt kezdtem el a főnökömmel jógázni, egyszer mentünk, utána nem mentem többet, úgyhogy rögtön megmondtam, hogy miért nem megyek. Meg amúgy is jóban vagyunk, nem okozott gondot. A tanfolyamok júniusig tartanak, ha nem tiltanak a munkától, akkor ezeket végigcsinálom, és ha akkor is még minden rendben, akkor akár nyárra is vállalok csoportokat. Szeretem csinálni, meg a 12. héten ez a fáradtság is megszűnik, utána elméletilge rengeteg energiánk lesz...

Ti egyébként, hogy álltok a testmozgással? Én a 12. hét után akarok járni jógára (sajnos nem kismama jóga). Addig nem merek, mert az elhalt terhességemnél nem hagytam abba a tornát, mert azt hittem, hogy nem lehet gond, erre gond lett. Persze nem a torna miatt, de most már babonából nem merek az első 12 héten semmit csinálni...

marek
 
 


Úristen! Teljesen követhetetlen ez a mai délelőtt! De ez persze jó, hogy ilyen aktív ma mindenki!

Az időjárás dolog biztos így van, mert én sem tudtam aludni éjjel megint. Először férjem horkolása miatt (szegény beteg :( ) átköltöztem a másik szobába, de rá kellett jönnöm, hogy ott sem megy a dolog.

Mozgás:
Vmiféle kismama-jógán én is gondolkodtam. Vagy kismama tornán. Csak én egy kicsit furán tudom érezni magam az ilyen helyeken. Olyan nem odavalónak, akit mindenki kinéz.

Cicik:
Nekem még a legeslegelején nőttek, azóta olyan, mint menzi előtt, amikor fájt. Érzékenység nincs.

Adri:
Nagyon ügyes(ek) vagy(tok), hogy így a suli mellett vállaljátoka bébit! :lol: Dícséretes!

Kriszta: Gartula az uh-hoz!!!! :) Irigyellek!

Már pár embernek elmondtam a m.helyen, és úgy tűnt, örülnek. Csak gondolom most majd nem fogják tudni, hogy hogyan viszonyuljanak hozzám. Ezt nem várom...
És a család is szabad utat kapott.

kgaba
 
 


Kgaba

Milyen helyeken érzed magad furán? A kismamatornás helyeken? Vagy hol? :roll:
Jó neked, hogy neked lesznek ilyen lehetőségeid. Nálunk semmi nincs, úgyhogy nekem marad a jóga meg Rubint Réka (mer akkor majd bombajó kismama leszek...hehe :lol: :lol: )

marek
 
 


Sziasztok!!

Marek, Bettike!
Lebuktam...... :D :D Nagyon rossz alvó vagyok, Ábel minden mocorgására fellébredek és átmegyek a szobájába, megnézem... Most még pisijárat is van...Utánna meg nem tudok visszaaludni, és hogy ne zavarjam a férjem a mocorgással, netezek. Azért is jó, mert olyankor nyugiban irhatok, csend van.

Adri!
Nálam a legelső tünet a hónaljfájás volt. Még a ciklus elején elkezdett fájni. A vicces az, h reggeltől estig a jobb hónaljam fájt, esétől reggelig a bal. :lol: :lol: :lol: Aztán jtt a cicifájás, ugyanígy. Most már nem fáj, de teltebbek lettek :oops: :lol: :oops: :lol: Lassan 10 hónapja nem szopizik Ábel, így készül a tesónak a tejcsi :oops: :oops:

Ábel tényleg örökmozgó. Tegnap este körbe-körbe rohangászott a lakásban, időnként landolt az ölemben. Mindezt vigyorogva, kacagva. Szegény férjem vérnyomása az egekben, rettegett, h mikor esik el és mikor kell rohanni az ügyeletre. Végül a szép szó nem használt, így birkóztak egy nagyot, így lett levezetve az a rengeteg energia...

Itt is hideg lett, szétfagytam a séta alatt. Almás-fahéjas teát kortyolgatok...

Marek!
Nálam a testmozgás megvan :) :) :) Amikor Ábit vártuk akkor sétáltam. A jógáról és is hallottam, h jó.

1 hét múlva doki....tegnap mondja a férjem, h vidékre megy a jövő héten. Kérdem melyik nap? Kedden..Mikor végzel?? 6 körül....ááááááááááá, lehet, h busszal kell mennem a dokihoz, Ábival......érdekes lesz. Amíg a doki vizsgál, Ábel szétkapja a rendelőt... :oops: :shock: :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom a vihar nem csak engem nem hagyott aludni...nagyon álmos vagyok.

Mellfeszülés: nekem már 2 hete kellett egy mérettel nagyobb melltartó, de az is megoldás, ha kioperálom a merevítést a régiekből....de gondolom ez is alkati kérdés.

Mi is a hétvégén mondtuk el pár embernek, családtagnak. Ha valaki megkérdezi, nem tagadjuk :) Persze rajtam már látszik (eleve nem vagyok egy nádszál...)

Torna jó ötlet, lenne kedvem - de inkább egy dvd-ről otthon. Én is kívülállónak érezném magam. Persze majd a 12. hét után.

Marek! Aranyos a vonalzód. Örülök, hogy megnyugodtál. :lol:
Ahogy elnézem október 4. :D

Most megyek - haza. Elég volt a munkából mára. Jöhet a délutáni szieszta.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Nekem most ért véget a szieszta. Amikor végre elaludtam, csörgött az óra. :evil: És most óriási kedvvel várom a tanítványt... :evil: :evil: :evil: Pedig szegény nem tehet semmiről... :lol: De olyan álmos vagyok! Asszem jobban írom azokat a napokat, amikor sok dolgom van... Olyankor nincs időm azon nyűglődni, hogy milyen álmos vagyok...

marek
 
 


Találtam egy kis megnyugtató cikkrészletet a cickókkal kapcsolatban!

"További jel, hogy a terhesség alatt változik a mellek mérete és érzékenyebbé válnak, már az egészen korai szakaszban is. A mellek növekedése a későbbi szoptatást készíti elő. Ez az érzés néhány héttel később elmúlik. A mellbimbó udvara is sötétebbé válik, ez szintén az első terhességi tünetek egyike."

Kép
bettike
Eger
 
 


Marek:
Igaz, hogy kismamatornán még nem voltam, de sima tornán igen, és azt nem szerettem. Vhogy butamozgású vagyok ezekhez a dolgokhoz (régen röpiztem, és az egészen más mozg. kultúrát adott nekem), és nem érzem jól magam. Mindig azt hiszem, hogy kinéznek.
Egyébként a jógához hajlékonynak kell lenni?
Az otthonihoz meg asszem lusti vagyok. Na de majd lesz vmi. :) Legfeljebb én nem leszek bobajó kismami :wink:
Hova valósi vagy, hogy azt írod, hogy nálatok nincs leteőség ilyenre?

Peva: jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a butasággal

kgaba
 
 


Sziasztok Lányok!

Hatalmas az öröm, dobog a Picurka szíve. :D Nagyon nagy élmény volt. Most már kezdem elhinni. :lol:

1 hónap múlva kell újra mennem uh-ra és 6 hét múlva a dokihoz. Addig kaptam beutalót vérvételre és el kell mennem a védőnőhöz.

Készítettem vonalzót, de nem tudom, hogy kell ide betenni. Segítséget kérnék! :)
barifelhõ79
 
 


Bari! Nagyon gratula!!!!!!! :D

Vonalzó:
a profilodnál van olyan, hogy "Aláírás". Oda bemásolod azt az URL-t, amit a vonalzód elkészültekor kiír. Nekem legalábbis így sikerált.

De ha vmit rosszul mondtam, javítsatok ki, és bocsánat!!!!!!

Ja, és Bari! Ha ez megvan, akkor bepipálod, hogy "aláírás hozzáadása"

kgaba
 
 


Bari

Gratula a szívhanghoz!
A profilodat fönn a segédleteknél tudod változtatni. (csak azért írom, mert nekem ez gondot jelentett, de mondjuk én eléggé béna vagyok :oops: )

Kgaba
Soltvadkerti vagyok. Itt nincs semmi, csak egy jó cukrászda... Jógára is a szomszéd városba kell járnom. Ja, és a jógához nem kell hajlékonynak lenni, én legalábbis nem vagyok az... Például törökülésben egyáltalán nem tudok ülni... :?
És te nem akarsz bombajó kismama lenni? Ejnye!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Marek
Azért úgy nem egyszerü, hogy a szomszéd városba kell járnod. Na, de bizti jó lesz nagyon, és megéri a dolgot. :)
Az meg megnyugtató, hogy nem kell hajlékonynak lenni.

A nembombajóságot meg talán elviselem majd, ha már eddig is kibírtam... :lol: Elég lesz, ha arra tudok figyelni, hogy ne hízzak el. Bár eddig még szerencsére nincs óriási étvágyam, egy dekát nem híztam.

kgaba
 
 


A nembombajóságot én is kibírtam eddigi életemben, erre az elkövetkező pár évre már minek görcsöljek rajta... :lol: De a mozgás meg kell, mert nekem viszont van étvágyam... :oops: Nem is kicsi... Meg hányingerem van, amikor épp nem eszem, azt meg igyekszem elkerülni.... :lol: :lol: :lol: Viszont még én sem híztam, de ez inkább az áldásos hasmenésnek köszönhető, nem pedig az önmegtartóztatásnak.. :oops:

marek
 
 


Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, megpróbálok a témákra reagálni, személy szerint most nem fog menni, bocsi! 2 dolgo viszont megütötte a dülem (szemem)! :)

Bari! Nagy gratula a szívhanghoz! :) Hát persze, hogy minden OK!

Marek! Soltvadkertről nekem is a cukrászda az egyetlen, ami ismerős, és kihagyhatatlan! Nekünk Balatonon van egy házzunk, ahova annó minden évben nyáron lejártunk, és Szeged felől mentünk, így mindig útbaejtettük, muszáj volt oda-vissza megállni. Kb óvodás korom óta vannak emlékeim a helyről, de azóta meg igencsak kinőtte magát. És hogy mennyire finomak ott a dolgok, hmmm, irigyellek ám nagyon!!! Később, mikor a barátommal utaztunk fesztiválokra, vagy bárhova, akkoris mindig meg kellett állni, de az valahogy más...nekem ez mindig gyerekkori nosztalgia marad már. :)

És a témák...
Cicifájással kapcsolatban, nekem az elején eléggé fájt, és elég sokat, meg is nőttek észrevehetően. A fájdalom már elmúlt, de a bimbók megnőttek és nagyon érzékenyek azóta is, néha alig bírok melltartót le-fel venni. Már a méhszalagokat sem érzem, szurkálást sem...sztem ez a beágyzódás körüli dolog volt. Hányingerem azóta sincs, délutánonként azért érzek vmt, de reggel hála az égnek semmi, mert asszem azzal már nem bírnék el ennyi meló mellett. És továbbra is iszonyú fáradt vagyok, ma a főnököm meg is kérdezte, h minden OK, olyan feldúltnak nézek ki....pedig nem így volt.
Mozgás. Szerintem én kihagyom, idő hiányában. Marad az 1-1,5 órás séta a gyerekkel, félúton dombon fel, meg majd most indulunk minden féle programokkal. Itt Londonban egyébként a jógát nyomatják ezerrel, speckó kismamásat, és az úszást nagyon ajánlják (ezt hogy kell írni?), itt szerencsére nagyon tiszták az uszik, úh nem veszélyes. Én sztem ezt majd kipróbálom párszor, ha már nem leszek ilyen fáradt, de rendszer tuti nem lesz belőle. Itt sokan járnak konditerembe, mert nagy divat az egészséges életmód, és ha előtte is rendszeresen jártál, járhatsz tovább ugyanúgy, csak 1-2 dologgal fel kell hagyni, ami veszélyes lehet. A sétát is nagyon ajánlják, de én arról nem tudom elképzelni, hogy bármennyire is fitté varázsolna. Nálam babakocsival, gyerekkel együtt dombon fel esetleg, de natúrban...hát nemtom.

Na mára ennyi voltam! Minden jót!

Ja és én is kérdezek! Az úszásról mit gondoltok? Van aki járni fog? Szülni hogyan szeretnétek? Alternatívan, vízben esetleg? Fájdalomcsillapítás? Én vízben szeretnék, és attól félek, hogy epidurálért fogok könyörögni, mert borzasztóan alacsony a fájdalomküszöböm. Ez a kettő meg nem nagyon megy együtt. Majd az elején "gas and air"-el próbálkoznék vízben, és ha nem megy, akkor... EZ amúgy nemtom van-e Mo-on, és ha igen, hogy hívják.

Na tényleg megyek. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, megpróbálok a témákra reagálni, személy szerint most nem fog menni, bocsi! 2 dolgo viszont megütötte a dülem (szemem)! :)

Bari! Nagy gratula a szívhanghoz! :) Hát persze, hogy minden OK!

Marek! Soltvadkertről nekem is a cukrászda az egyetlen, ami ismerős, és kihagyhatatlan! Nekünk Balatonon van egy házzunk, ahova annó minden évben nyáron lejártunk, és Szeged felől mentünk, így mindig útbaejtettük, muszáj volt oda-vissza megállni. Kb óvodás korom óta vannak emlékeim a helyről, de azóta meg igencsak kinőtte magát. És hogy mennyire finomak ott a dolgok, hmmm, irigyellek ám nagyon!!! Később, mikor a barátommal utaztunk fesztiválokra, vagy bárhova, akkoris mindig meg kellett állni, de az valahogy más...nekem ez mindig gyerekkori nosztalgia marad már. :)

És a témák...
Cicifájással kapcsolatban, nekem az elején eléggé fájt, és elég sokat, meg is nőttek észrevehetően. A fájdalom már elmúlt, de a bimbók megnőttek és nagyon érzékenyek azóta is, néha alig bírok melltartót le-fel venni. Már a méhszalagokat sem érzem, szurkálást sem...sztem ez a beágyzódás körüli dolog volt. Hányingerem azóta sincs, délutánonként azért érzek vmt, de reggel hála az égnek semmi, mert asszem azzal már nem bírnék el ennyi meló mellett. És továbbra is iszonyú fáradt vagyok, ma a főnököm meg is kérdezte, h minden OK, olyan feldúltnak nézek ki....pedig nem így volt.
Mozgás. Szerintem én kihagyom, idő hiányában. Marad az 1-1,5 órás séta a gyerekkel, félúton dombon fel, meg majd most indulunk minden féle programokkal. Itt Londonban egyébként a jógát nyomatják ezerrel, speckó kismamásat, és az úszást nagyon ajánlják (ezt hogy kell írni?), itt szerencsére nagyon tiszták az uszik, úh nem veszélyes. Én sztem ezt majd kipróbálom párszor, ha már nem leszek ilyen fáradt, de rendszer tuti nem lesz belőle. Itt sokan járnak konditerembe, mert nagy divat az egészséges életmód, és ha előtte is rendszeresen jártál, járhatsz tovább ugyanúgy, csak 1-2 dologgal fel kell hagyni, ami veszélyes lehet. A sétát is nagyon ajánlják, de én arról nem tudom elképzelni, hogy bármennyire is fitté varázsolna. Nálam babakocsival, gyerekkel együtt dombon fel esetleg, de natúrban...hát nemtom.

Na mára ennyi voltam! Minden jót!

Ja és én is kérdezek! Az úszásról mit gondoltok? Van aki járni fog? Szülni hogyan szeretnétek? Alternatívan, vízben esetleg? Fájdalomcsillapítás? Én vízben szeretnék, és attól félek, hogy epidurálért fogok könyörögni, mert borzasztóan alacsony a fájdalomküszöböm. Ez a kettő meg nem nagyon megy együtt. Majd az elején "gas and air"-el próbálkoznék vízben, és ha nem megy, akkor... EZ amúgy nemtom van-e Mo-on, és ha igen, hogy hívják.

Na tényleg megyek. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Uhh ezt nem tudom hogy csináltam! Bocsi

Azt még elfelejtettem, hogy nem csinálna valaki egy táblát nekünk esetleg? Tudjátok, név, baba kora, lakhely, életkor, kórház stb, amit akartok. Csak hogy számon tudjuk tartani magunkat. Én sajna nem emrem vállalni, mert rengeteget dolgozom, és örülök, ha néha tudok olvasni, és még írni is. Inez esetleg?

És a tünetekhez annyi, hogy én azóta nem aludtam egy jót, h tudom. Sokszor felébredek éjjel, és nem alszom jól, forgolódom. Otthon voltunk Mo-on (amikor is a baba fogant), ahol buli buli hátán volt (zenész körökben mozgunk, barátom dj, és rengeteg zenekartag, és dj barátunk van barátnőikkel karöltve...és ebben a műfajban egyébkéntis szinte kics család az egész művészkör). Utána újra meló ezerrel, rengeteg plussz óra, +terhességi zombiság, +szarul alvás. Úh én lassan lenullázódom. Na de már csak 6hét, 4 nap és állítólag ki fogok robbani az energiától. Hát majd rálesek én erre, nem lenne rossz. Mert lassan kezdik észrevenni, hogy vm nem ok. És ugye ez nem azért van, mert...ezt így konkrétan nem lehet észre venni. A főnököm is ma megkérdezt, hogy minden Ok, mert eléggé feldúltnak nézek ki. Mondtam, h csak fáradt vagyok, de helyeselt, hogy ő is, nem tudja mi van, úh ezzel le van tudva.

Na megyek tényleg. Tele is tömtem a pocim, mert "daddy" egyszercsak benyitott a szobába, amíg gépeztem, és közölte, hogy menjek vacsizni, kész a kaja. És olllyyan finomat főzött, nyamm nyamm.

Minden jót!

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Hát jó régen nem írtam már, lehet nem is emlékeztek rám.
A számomra újaknak is üdvözlet és gratula!

Apa itthon volt egy darabig, meg nem is nagon volt kedvem géphez ülni.
Sajna néha rámtör valami depi féleség, és a lányaim is kikészítenek néha. Valaki mondjon nekem egy - két tippet hogyan maradjak nyugodt... Nem akarom hogy a picúrka rosszul érezze magát miattam. :(

A 12 hetes UH-t én is nagyon várom.
Azt nem tudom ha még nem fogadtam meg a dokit, akkor előtte taliozzak vele, vagy ráérek majd akkor, ha erre az Uh-ra megyek.
Apa is nagyon szeretne velem jönni, ezért kéne a dokival egyeztetni, mert Ő csak 2 hetene jár haza egy -két napra sajna.

pihizzetek sokat, és ne aggódjatok! :)

Kép
Kép
Kép
tgabi80
 
 


Szia Tgabi!

Nem tudom lehet-e nyugodtnak maradni, bár Neked indokolt. Ott vannak az egészséges lányaid, mi baj lehet még? Jön a harmadik makk egészséges picurka, és kész.
Depi: sokan sírnak-hisztiznek apróságokon ilyenkor- én legutóbb ma reggel vágtam ki a hisztit. Már nem is emlékszem min. De úgy zokogtam, mint egy ovis. Bár biztos nehezebb Neked amikor nincs a párod otthon.

Marek! Torna lenne a környéken, Biatorbágyon lakunk, Pestre járok dolgozni, csak lusta vagyok elmenni még valahová. Örülök, ha végre hazaérek (és alhatok délután :) ) Ezért gondoltam valami otthoni himi-humi tornázgatásra. Persze a gondolat szintjén tartok még csak. Addig is marad a séta a kutyákkal- ha éppen nem maradok otthon fejfájástól - hányingertől vergődve. Tegnap a párom nélkülem vitte ki az ebeket - olyan boldogok voltak, hogy végre nem csak 15 percet sétáltak (mint amikor én is elvánszorgok).
Le a kalappal a kisgyerekes kismamák előtt! Tuti biorobotok. :)
Soltvadkerten többször táboroztam (kb. 20 éve :oops: ). Akkor szerettem. A palacsinta a strandon 2 Ft volt. :lol:

Barifelhő! Gratula a szivecskéhez!

Úszás: egyik dokim azt mondta, kerüljem el - nehogy összeszedjek valami fertőzést az uszodában. De valahol azt olvastam az is egészséges mozgás ilyenkor. Szóval passz mi is jó igazán.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek gartulálok a babájához! Én moat csatlakoznék a csapathoz, ha nem bánjátok.
A vírusok miatt a házi orvosom nem enged dolgozni húsvétig, nehogy a suliban összeszedjek valamit. Így most bőven van időm olvasgatni, nézelődni, kérdezősgödni.
Az első kérdésem kapásból az lenne, hogy hogyan kell vonalzót készíteni és beilleszteni?
Köszi előre is a segítséget.
sz.bettyna
 
 


próbálkozom :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ezek szerint sikerült!!!! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!!

kgaba: köszi szépen!azért van izgalom,h hogy tudjuk majd megoldani a dolgokat!de én úgy vagyok vele,h nem én/mi leszek/leszünk az elsők,és ha mások is meg tudták oldani,akkor csak nem lehetetlen!:D (fő az optimizmus)...

a mozgásról annyit,h nagyon jót tesz,az biztos!gondoljatok bele,
a mozgástól tágulnak az erek,sokkal jobb a vérellátás és frissebb,oxigéndúsabb a vér! kell ennél jobb a babának? ráadásul az emésztést is segíti és így nem halmozódnak odabent a salakanyagok így annál kevesebb méreganyag van a szervezetbe!
és a jótékony hatásait még lehetne sorolni,csak ugye óvatosan kell,nehogy baj legyen!a jóga és a kismamatorna sztem nagyon jó,amint végre nem folyik a barna én is szeretnék járni!
és az úszás is nagyon hasznos!szinte az egyik legjobb csak ugye jó nagy veszélyforrás is,mert ugye az igénytelen ember belemegy zuhanyzás nélkül,meg akkor is ha beteg,mert neki nem számít aztán a másik kapja el tőle a sok sz@rt! :evil:

zsuzsu:olyan jót nevettem az Ábeles, rendelős dolgon!hirtelen elképzeltem,aranyos...:D:D

barifelhő: gratulálok!!!!!:D:D...

sensie: táblát? :shock: most én lehet,h nagyon hülye vagyok,de fogalmam sincs,h mire gondolsz! :oops: :oops: :oops:

peva:nektek is vannak kutyik?milyenek?csak azért mert már kérdezni akartam,h ki hogy áll a háziállatokkal!
nekünk is van egy törpeuszink,aki a mi szobánkban lakik...eccerűen nem lehet kizárni mert szétszedi az ajtót és eleinte kicsit aggódtam,h nem káros e ez most nekünk!?

velünk igazából nincs semmi!még mindig folyok,de már nem fekszek!a barátom nem bírja egyedül a háztartást!a főzést is megunta és suliba is muszáj mennem!pedig annyira nincs kedvem! :?


adri
Vendég
 


Sziasztok!!

Gyors bejelentkezés, gyerekem ébredezik...

Barifelhő!
de jóóóóóóóóóóóóóóóóó :D :D :D :D elmondhatatlan érzés, amikor látod ŐT a pocakodban kapálózni....

ADri!
Tudomásom szerint a cica veszélyesebb, de ha már veletek él, akkor csak oda kell figyelni. A 16. hét körül szűrnek toxoplazmára. A kutya szerintem nem veszélyes, persze megfelelő higénés szabályok betartása mellett.
Sok erőt Neked!!!!!!!
Ha benézel a 2008. novemberi babás topicba, ott már csinál valaki táblát, nekem tetszik. Én megcsinálnám, de antitálentum vagyok az ilyesmiben....

Bettyna!
Szia! Ügyes vagy a vonalzóval! Irnál pár sort magadról?? Első baba-e, merre élsz, mivel foglalkozol, tünetek??? Köszi!

Peva!
A thermál vízet kel mindenképp kerülni. Megfelelő higénével az uszás nem árthat. Sok helyen van kismamaúszás, de ott kérnek orvosi igazolást.
A hisztihez csatlakozom, de én főleg a "giga-mega" érzékenységem miatt bőgök....
A párod hogy viszonyul hozzá??? Kitartás!!!!

TGabi!

Mekkorák a lányaid??? Szerintem ráérsz megfogadni a dokit. Én is parázós vagyok, noha tudom, azzal csak ártok....

Sensi!
Jó ötlet a tábla!!!!!!
Te a családdal laksz akiknél dolgozol vagy külön??
A szülés még messze van :D :D Sajna Magyarországon kevés helyen lehet alternatív módon szülni-legalábbis én így tudom. Én a fiamat hüvelyi úton szültem, csak egy no-spa szurit kaptam. Minden megszépül utánna :D :D :D

Kérdés: nektek szokott viszketni a hasatok???

Ábel ma is csintalankodik, pörög, mint egy ringlispil, pedig nem is kislány... (ők szoktak pörgős szoknyába pörögni) :D :D :D

Este jövök, ha tudok.

VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


zsuzsu72

Szia!

Igen első baba, első terhesség, minden az első, így jó sok kérdőjel van a fejemben. :)
Tanító néni vagyok és angol tanár. EGy kéttannyelvű ált.suliban dolgozom. EGy hete vagyok itthon, de már nagyon hiányzik a pörgés. A múlt héten elkapott egy jó kis nátha, gyorsan itthon maradtam, nehogy baj legyen. Aztán a házi orvosom tanácsára még maaradok is egy darabig. Egy kicsit nehéz lelassítani és átrendezni az agyamban a dolgokat, hogy most a baba a legfontosabb.
A VI. kerületben lakom az egykori MÁV kórház szomszédságában.
Tünetek? Háát... fájogatnak a cicieim, de nem vészes. A gyomrom nem az igazi. hullámokban tör rám néha a hányinger, de nem hánytam még. LEgtöbbször inkább fáj a gyomrom, mintha degeszre ettem volna magam,pedig nem. Nincs valami jó ötleted erre? Ha eszem az se jó, ha nem az se. Eddig egyszer volt olyan, hogy reggel arra ébredtem, hogy bőgnöm kell, de nem tudtam megmondani mi a bajom. Szegény párom simagatott egy fél órát, én jól kisírtam magam és ennyi. :oops:

Látom TE már rutinos vagy, a másodikat várod!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Nekem is van egy kis változás... hol is kezdjem?!

A múlt hetem egy rémálom volt bent a munkahelyen, HR-sként leépítés közepén nem túl szerencsés egy helyzet... sikerült jól fel is húznom magam egy-két nehéz eseten. Mire kicsit a lelkem rendbe jött, sajnos megemeltem magam, feltételezem, mert vasárnap este észrevettem, hogy vérzek. Hétfőn hívtam a dokimat, nem volt erős, de aggódáshoz elég. Így a szombati UH-t kedd reggelre tettük. Ideg a köbön, de velem tartott a párom és ez sokat segített! :)

Hosszú várakozás és idegeskedést követően (mert a munkahelyemre vártak már ezerrel), bejutottam az UH szobába: és megláthattam a kicsit!!! És volt szívcsatornája, ami ezerrel mozgott! És mosolygott!!! :lol: :lol: :lol:

Zokogtam, amikor kijöttem és láttam, hogy az én kicsi párom is teljesen elérzékenyült. Persze nincs vége, mert mától itthon vagyok orvosi rendeletre, és vigyáznom kell, nehogy gond legyen. Sajnos a tünetek nem múltak el, van egy kis barnás váladékozás és színes folyás, de bízom benne, hogy rendbe jön. Ultrogestan tablettákat is szednem kell. A pikantériája az egésznek, hogy közben olyan változások történtek a munkahelyemen, aminek a következtében el is kellett mondanom a főnökömnek a helyzetet. Szerencsére egész megértő volt!

Szóval az utóbbi időben elég zajos volt az élet körülöttem, de bízom benne, hogy most lesz egy kis nyugalom!

Egy két megjegyzés a korábban olvasottakhoz:

Cici: nekem is az elején volt nagyon érzékeny és nőtt vagy másfélszeresre :roll: , de azóta nem történt változás ezen a téren.

Torna: tanulva abból, ami velem történt, tornázni vagy erőteljesebben mozogni nem fogok a 12 hétig. Utána viszont én is a jógára és az úszásra próbálok lehetőséget keresni. A jógához egyáltalán nem kell rugalmasnak vagy akrobata jelöltnek lenni, de nagyon hasznos és olyan izmokat tud megmozgatni alatta, amelyekről nem is tudtad, hogy léteznek! :) Nekem egyszer a térdfájásom teljesen rendbe jött jógázás (húzás, feszítés stb) által. Viszont most a sétálás is jó. Nekem hiányzik a mozgás, egyébként, mivel előtte hetente 2szer jártam egy közeli helyre.

És még egy előnye lesz, hogy itthon vagyok: többet tudlak benneteket olvasni! De igérem, ennyit nem fogok mindig írni... :P

KépKép
stike
 
 


sziasztok!

Inez! A tabla az egy tablazat az adatainkkal, ugy mint nevek, baba kora, stb, hogy szamon tudjuk tartani magunkat. Tenyleg nezz be a novemberi topiba, ott mar van ilyenunk, es meglatod milyen. Azert gondoltam rad, mert te otthon voltal eddig, de latom mostmar nem. A kutya egyebkent nem veszelyes, a macska annal inkabb. Azert ne nyalogatsd vagy puszilgatsd! :)

Bettyna!
Gratulalok a kis jovevenyhez! Tovabbi problemamentes 7 honapot! Itt majd sok mindent megtudhatsz, foleg azoktol, akik mar nem eloszor jarnak ebben a cipoben. :)

Zsuzsu!
Neeem, nem lakom a csaladdal, hala az egnek! Az elso 6 honapban csinaltam ezt egy mask csaladnal, de utana csak ugy menekultem. Rendesek voltak, meg minden, de az nem nekem valo. Kell a kis privat eletem. A tablat egyebkent te is osszedobhatnad, ha tudod hogy kell. :) Elismeresem a kizarolagos nospa szurikhoz....asszem en ennyire nem vagyok hos, be is vagyok tojva kicsit, mert lehet mar irtam, de nagyon alacsony a fajdalom kuszobom.

Tgabi!
Megertelek, mert igaz nem a sajatom, de en is gyerekkel vagyok egesz nap, es o is ki tud boritani, neha maga a puszta teny is, hogy vele kell lennem. Pedig szerencsetlen olyan jo baba, szeretnem ha az enyem is ilyen lenne, de legalabb fele ennyire. Dolgoznak a hormonok, allitolag elmulik...de te ezt biztos tudod igz harmadszorra.

Nalam annyi a valtozas, h asszem kezd utolerni a hanyinger. Pedig ugy orultem, h elkerul...na mind1, bevallom aggodtam is, h semmi, de most ez meg eleg kellemetlen. Semmi se jo. Tovabbra is hulla vagyok, bar nem is csodalkozom, most is meloban ulok, 13 orat nyomok ma. Hnap meg 11et. Es a tulerzekenyseg es ingerlekenyseg is jatszik tovabbra is. Ez sem tul jo. Attol meg megorulok,h neha csa ugy ramjon a boges, es nem tudom mitol...jo lenne egyszer kiadni, nemtom...de sehol sem tehetem egyelore, esetleg az utcan egyedul, de akkor meg hulyenek neznek. :lol:

Bocs, h nem irtam mindenkinek, de egyelore most ennyi utotte meg a szememet, amire tudtam reagalni. Igerem 12 het utan aktivabb leszek, most meg nem nagyon tudok teljes erobedobassal koncentralni.

Minden jot nektek, vigyazzatok magatokra!

Sensie es Beenie

(bocs az ekezetek hianya miatt, de itt a meloban angol gep van, es no ekezet)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Stike!
Huhh, vigyazz magadra, es pihenj! Nehogy baj legyen! Orulok,h nem tortent komoly baj. En is elegge parazok, hogy nem baj e, ha a 10 kilos gyereket egesz nap emelgetem ki-be az agybol (mely kisagy) es cipelem a kis segget (az e-n ekezet van :) ).

Tenyleg! Tobbgyerekes anyuk! Szerintetek kell aggodnom ez miatt? Vegulis az enyem olyan ebbol a szempontbol, ha a kisteso lenne...na meg kesobb is ez lesz, mert terveim szerint vele jovok majd vissza 3 honapos koratol (na jo ezt kitolom 6honapig, ha nehezen vennem az akadalyokat)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ajjajjj. Már megint le vagyok maradva...
Ti nem vagytok úgy, hogy hiába olvassátok vissza, rögtön el is felejtitek, hogy mi mindenröl volt szó?

Bettyna:
Grat a vonalzóhoz, ügyi vagy. Eredetileg nekem is ilyen pocak volt rajta, de egyszer csak magától megváltozott.
Egyébként a MÁV-ban szeretnél majd szülni? Ott van dokid?

Hát, Stike, nem irigyellek ilyen sok idegeskedés miatt, de legalább MINDEN RENDBEN!!!! :D :D :D Ez a lényeg!!!

Zsuzsi:
Én néha azt veszem észre, hogy a köldököm környéke viszket. De ami kellemetlenebb tud lenni, az az, amikor a cicim viszket. Neked/Nektek nem szokott?

Torna-téma még egy kicsit:
Szerintetek mindegy, hogy kismama-torna, vagy kismama-jóga? Ugyanaz a haszna? Elég csak az egyik? Mert a kettö bizti nem fér bele az idöbe. Nemtom, melyik jobb?

Más: Intimtorna? Már nagyon rég agyalok rajta. Nögyógy. is ajánlotta régebben, mert minden nyavalyát összeszedek, de a gátvédelem miatt is jónak mondják, és az inkontinencia miatt is. Csak azt nem tudom, hogy könyvböl is el tudja sajátítani az ember, vagy csak tanfolyamon? Próbálta már vki?

kgaba
 
 


Sziasztok!
Végre vége ennek a hülye napnak. Volt 10 órám... A végén már egy kicsit kész voltam...

Bettyna
Szintén angol tanár, csak én nyelviskolában. Egyébként igazad van, ha most az elején nem mész gyerekek közelébe.

Kgaba
Én próbáltam az intimtornát könyvből. Egy olyan gyakorlat volt, ami nem akart sikerülni, a többivel nem lett volna gond, csak kicsit lusta voltam, nem volt kedvem minden nap az alsórészemmel foglalkozni... :lol: Mondjuk, ha lenne tanfolyam, akkor biztos elmennék, de a könyv sem annyira rossz....
Jóga vagy torna? Nekem a jóga szimpatikusabb, de ez csak magánvélemény...

Többieknek most nem tudok írni, mennem kell lefeküdni, mert kicsit sok volt mára...

Jóccaka!

Stike
Vigyázz magadra! Ugy most már nem is mész vissza dolgozni?

Zsuzsu
Toxoplazma vizsgálat nincs mindenhol. Van ahol úgy kell kérni, van ahol még fizetni is kell érte, van ahol meg elküldenek a francba, ha kéred. Nekem már volt vizsgálat az elhalt terhesség után, és mivel kiderült, hogy volt már fertőzésem, ezért már védett vagyok, nem kell ismételni.

marek
 
 


sZIASZTOK!!

Itt a hajnali járat... :) Most nyomósabb oka van az éjszakázásomnak... Este Ábel vagánykodott és az ágy szélén állt fel és leesett :cry: :cry: :cry: :cry: Szerencsére padlószőnyeg va, na meg előtte levetkőzött így a ruhákra+szőnyegre pottyant, de így is koppant a buksi... 1m-re álltam tőle, láttam, h zuhan, de nem értem oda, h elkapjam. Nagyon bánt a dolog... Gyerekem kicsit sírt, de olyan érzésem volt, h Őt is bántja a dolog (h nem fogadott szót) és nem mert sírni. Nem hányt, jól alszik, de nem vagyok nyugodt és lesem egész éjjel.....


Bettyna!
Köszi a bemutatkozást! Szerintem is jó egy kicsit otthon, bár unalmas is lehet. Én eljártam könyvtárba anno, nagyokat sétáltam....
A MÁV kórházban voltam egyszer meglátogatni a frisen szült barátnőmet. Nagyon tetszett az ujszülött osztály, nem tudom megvan-e még....
Mikor mégy dokihoz??? Neveken gondolkoztatok már??
Igaz második baba, de a 3. terhesség...Talán rutinos vagyok, de azt hiszem minden várandósság más egy picit...

Stike!
Bármennyit irsz örömmel olvassuk!!!! Gratula a szívhanghoz!!!!!!!!
(én is sírtam Ábinál, az uram kint, kijöttem és annyit mondtam sírva: ÉL és JÓL VAN! :D :D Emberem azóta is emlegeti, azt mondja azóta sem látott annyira szépnek, mint akkor :oops: :oops: :lol: )
Szerintem jobb ha otthon vagy, a 12. hétig ugye teljesen kifejlődik babucink mindene. Ez a fontos időszak....

Sensi!
Minden ember más, a szülési fájdalmak semmihez sem hasonlíthatók. Majd ha ott leszel tudni-érezni fogod mit kell tenned. Sokan szülnek fájdalomcsillapítással, de ugyanolyan szülés, mint a beavatkozás nélküli!
Az én fiam 13kg körül van. Én is emelgetem ...félek, de elhessegetem. Rutinos anyukák nekem is azt mondták, h nem lett bajunk emiatt.

( Jól értem, kisbabával visszamégy Londonba??? 2,3,4 hónapos korban van kötelező védőoltás , 1 évesen státuszvizsgálat (szemészet, vérkép, vizelet) , 15 és 18 hónaposan kötelező szuri. 6 hetesen csípővizsgálat. Havonta súly, magasság mérés, orvosi vizsgálat. Nálunk Szegeden így zajlik... Vannak ajánlott védőoltások is. )

Gyere és sird ki magad köztünk!!!! :)

Kgaba!
Nekem is a köldököm környéke viszket néha... :lol: Az intimtorna jó, engem is érdekel...van videókazim, de még nem néztem bele :oops: :oops: :oops:
Nálunk szülés után bejött a gyerekágyas osztályra egy gyógytornász és kérdezte ki akar intimtornázni. Ott fekve csináltunk gyakorlatokat, de már nem emlékszem h mit.

Marek!
Nem tudtam, h a toxoplazma vizsgálat nem egységes.... Nekem negatív lett (nincs semmilyen állatunk), akkor most nem is kell megcsináltatni???

TI mennyire birjátok a vérvételt??? Tőlem nagyon sokat vettek ( vegyipari suliba jártam és már középsulis korom óta évente ellenőrzés a vegyszerek miatt), de nem tudom megszokni....

Próbálok piheni, szép napot Mindenkinek!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Felébresztett a könyvelő :evil: :evil: :evil: Pedig tudtam volna még aludni... :cry: Na mindegy, legalább kitakarítok, mer az jó... :lol:

Zsuzsu
Ha negatív a toxoplazma, akkor még nem vagy védett. Azért jó, hogy nekem pozitív, ettől legalább nem kell paráznom.

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: