Új privát üzeneted érkezett!

Nekem ma csináltak uh-ot is és ott is látták a babát!!!!


március 5 a szülés várható ideje!

Kép
dytt
 
 


Dyt:gratula!Nekem Lotti 5.-én született!Mit tud egy ilyen korú gyerek?!Meg nem állni egy pillanatra sem és egész nap be nem áll a szája! :lol: De a viccet félretéve:már mindent megért és ő is jelez pl ha éhes,bekeakilt valami kell...stb.Lehet vele már párban is valami játékot játszani-mondókázni stb!

Cici-negatívum:persze terhesség alatt és szoptatás alatt megnő de amikor vissza nyered eredeti alakod(-28kg)akkor a cici is össze megy!Bár nem ez a gond,mert előtte sem volt nagy cicim de az állaga jelentősen romlik olyan mintha nem lenne benne töltőanyag!

KépKép
vicuska
 
 


Dytt, gratula!! :D

Monic, neked a petesejt-leszívás-megtermékenyítés napjától kell visszaszámolni 2 hetet, és onnan kezdeni a heteket! hiszen amikor visszakaptad a babákat, már megfogantak 2-5 napja :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

 
 

Sziasztok!

GYED egy gyerek után jár, vagy a másodikra is kapok majd?

Kép
dytt
 
 


a másodikra is kapsz természetesen. az idei keresetedből fogják számolni.
itt kérdezhetsz: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem haragszotok, akkor csatlakoznék hozzátok! Vasárnap teszteltem egy kétcsíkosat és holnap megyek dokihoz, remélem már lát vmi szépet odabent.
Nekünk van egy két éves ikerpárunk, akik lombik program keretében fogantak és a mostani terhesség teljesen spontán módon jött össze. Nem is védekeztünk, mondván minek és megtörtént a csoda. Köszönhető a foci eb-nek és a töménytelen mennyiségű tökmagnak, kesudiónak, pisztáciának!! :cry:
Egyelőre semmilyen tünetem sincsen, kicsi szúrkálást érzek a petefészkemnél, de ez így volt az ikreknél is.

Akik már látták a manócskát uh-n annak gratula, fantasztikus élmény. Persze mindenki másnak is megy a gratuláció a terhességhez, csak mi még tűkön ülünk!!!!

Tudjátok az a poén az egészben, hogy múlthéten kezdtem el újra dolgozni, mert visszahívtak a munkahelyemre (nem így terveztük, 3 évig szerettem volna otthon maradni), pont akkor kellett volna megjönnie, de nem jött meg. Jó kis helyzet...... Na mindegy, ez legyen a legnagyobb gondom most, inkább a pociban legyen minden rendben!!!!!

Én Elevitet szedtem végig a terhesség és a szoptatás alatt is, asszem most is ezt fogom tenni.

Mindenkinek további szép napot!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!
Tencsi:gratulálok!!!Vannak még csodák!

Ez a gyed-gyes....téma engem is érdekel!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék hozzátok csatlakozni, bár még nagyon az elején tartok. Elvileg most vagyok 4hetes+1 napos. De nagyon bízom benne, hogy sikerül a Kistesó. Nekünk már van egy 9 hónapos kislányunk.

Mindenkinek gratulálok!
Pusz: dori
Vendég
 


Sziasztok!!!

Én is most kezdtelek benneteket olvagatni mert vasárnap teszteltem 1 pozitívat....ha nem bánjátok én is csatlakoznék!Van egy 7 hónapos tündéri kislányom...és örülök hogy nem vagyok egyedül ilyen pici korkülönbséggel :wink: Az igazság az hogy mi védekeztünk igaz csak megszakítással de nem gondoltuk hogy ennyire akar jönni a kistesó....mivel a kislányom 1 év próbálkozás után jött csak össze!Szóval ez egy óriási meglepetés volt! :D Picit félek is hogy ilyen kicsi a korkülönbség....de gondolom már más is járt így és megoldotta.....a picurkáknak pedig kifejezetten jó lesz:)

További szép napot mindenkinek!

Niki és Réka baba
Vendég
 


Sziasztok,


Képzeljétek, ma voltam UH-n és láttam a picurkát! :)
Olyan jó érzés volt! De nem kaptam képet, azt mondta a doki, hogy majd a következő UH-n ad, akkor már nagyobb lesz! Megyek egy csomó vizsgálatra, utána a védőnőhöz, aztán vissza a dokihoz! Kb.2-3 hét múlva kell visszamennem! Remélem, minden eredményem jó lesz! :) Fő a pozitív hozzáállás!

Minden új pozitívat tesztelőnek gratula! :)

Kép
vanda1980
 
 


sziasztok!

Vanda
Gratula az első találkozáshoz, hatalmas élmény ugye???

Nicolete
Éljen, éljen, éljen!!! Nekem is hasonló korú kislányom van és annyi, de annyi félelem, kétség van bennem, olyan klassz, hogy van rajtam kívűl még valaki, aki a pici baba mellé vár egy picit!!! JUHÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!

dóri
Drukkolok, akkor nálatok is két pici lesz! JUHÉÉÉÉÉÉ!!!


:D

Kép
dytt
 
 


Vanda
Mi az a csomó vizsgálat, ahova menned kell???

mert nekem tavaly annyi volt, mint most: első vizsgálat, akkor cito is, majd rá hüvelyi ultrahang pár hét múlva és utána védőnyanya és annyi..jó pár hét múlva megint uh és folyt...

Most csak annyi volt a különbség, hogy az ultrahangot is megcsinálták azonnal, mert tropára ment a méhszájam a szülésnél...

Kép
dytt
 
 


Dytt

Mennem kell vérvételre, fogászatra, belgyógyászatra és EKG-ra, ha meg van az eredmény mindenhonnan, akkor kell mennem a védőnőhöz, és utána vissza a dokihoz.

"Nekem ez már csomó vizsgálat" :)

A vérvételtől félek "nagyon", mert a 28 év alatt nem tudtak úgy venni tőlem vért, hogy ne ájuljak el! Holnap reggel megyek, de a ma éjszakám már biztos pokol lesz, az idegtől! :(

Kép
vanda1980
 
 


Szép jó napot!

Ma megyek 12-re dokihoz, kiváncsi vagyok mit fogunk odabent látni!!! :lol:

Vanda, gratula a uh-hoz!

Nicolete, én is vasárnap teszteltem!!! :D Biztos te is és Dytt is nagyon ügyesen megoldjátok majd a dolgokat. Az eleje biztosan nehéz lesz, de majd szépen beáll minden. Nagyon kiváncsi vagyok én is, hogy a manóim hogy fogják fogadni a kis jövevényt, de majd kialakul. Ezen most még nem agyalok!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

A csomó vizsgálat nálunk annyi ,hogy:volt 1 hüveji uh amivel megállapitották ,hogy lakik odabent valaki,vettek kenetet,és leküldtek vér-vizelet vizsgálatra amin már a vércsoprt meghatározás ,ellenanyag ,toxo is rajta van.Akarom mondani amit kért a doki :oops: és 4hét és kontroll.Akkor újra uhu.

Fogászat és ekg-t még nemkért a dokim,söt még a kiskönyvért is csak a 12 hét után-körül mehetek amikor Ő ad beutalót a védőnyanyushoz!

Kép
zümis
 
 


Hihetetlen, hogy mennyire mások az orvosok! Én is kértem a Toxoplazma vizsgálatot, a 2 cicám miatt! Szóval, nem fogok unatkozni. Tegnap 3 órát ültem a rendelőben, mire sorra kerültem!

Mikor szokták megkérdezni azt, hogy mennyiért vezeti le a szülést?

Kép
vanda1980
 
 


Vanda!
Mi az első találkozás alkalmával tisztáztunk mindent......

Kép
zümis
 
 


Jahh én a korházba megyek laborba....és nemkellett kérnem a toxora a vizsgálatot.A laborban előre veszik a kismamikat...nem kell órákat várni...
Mennyire külömböző az ellátáűsunk!

Kép
zümis
 
 


sziasztok!
gratulálok az új kismamiknak!
Vanda, neked meg az uh-hoz!
én még egyszer nem kérdezném meg, mennyiért vezeti le az orvos a szülést. esetleg hanyattesel... vidékenként-kórházanként meg persze adott orvosonként is változik a "tarifa", 30-40 ezertől 150 ezerig...
általánosan a magánrendelés 10szeresét szokták kérni.
a volt dokim is annyit kért (80ezer), én 30-hét után kérdeztem rá, és hát lesokkolt. utólag nem adnék annyit.
a mostani dokimnak tudom kb mennyi a tarifája, de direkt nem fogok rákérdezni, és kevesebbet adok. azért mégis, kell az a pénz kelengyére, stb...

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok,

hétfő óta nem volt netünk a viharnak köszönhetően :?

Gratulálok az új tesztelőknek!

Dyt,

biztos megható volt látni a picikéteket, én is annyira várom már, de még 6 nap...

Vanda,

neked is gratulálok az uh-hoz, kár, hogy nem katál képet, még ha alig látszik valami akkor is olyan jó lenne nézegetni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok.
Előszőr is szeretnék gratulálni mindenkinek a zebrás tesztekhez. Én hétfőn teszteltem, nem reggeli vizeletből és bizony két csíkos lett. El sem hittem. November vége óta próbálkozunk, de januárban kiderült egy hormonvizsgálat alkalmával, hogy nincs peteérésem, így clostit szedtem két hónapig, de semmi. Most voltam júni elején dokinál és azt mondta, hogy most legyen egy hónap pihi. El is könyveltem hogy így nem sok esély van. Láss csodát sikerült :lol: Múlt kedden kellett volna megjönnie, így ha jól számolom, akkor öt hetes és egy napos vagyok :D Felhívtam a dokit és azt mondta, hogy jövő hét csütörtökön érdemes mennem, mert akkor már szépen látható lesz és szívhangot is lát ha jól számoltam. Olyan jó nektek, hogy már láttátok az uh-n. Én olyan türelmetlen vagyok és egy kicsit izgulok is, hogy mindent rendben találjon. Ha minden rendben, akkor úgy tűnik, hogy március 11-i baba lesz. Nekünk ő lenne az első.

KépKép
csige-bige
 
 


Tényleg nektek vannak már tünetek?
Én elkezdtem reggelente émelyegni, így vettem b6-ot és beveszek reggel egy szemet és van nálam keksz, amit majszolgatok és hideg víz. Ezen kívül olyan furcsa, mert én nagyon kajás voltam ezelőtt. Most pedig eszegetek, de effektíven nem kívánok semmit.
Viszont már a farmer szorít, ez normális?! Bár elég szűk fazon. Már most úgy nézek ki mint a jóllakott óvodás :oops: legalább is én úgy érzem.

KépKép
csige-bige
 
 


Tényleg nektek vannak már tünetek?
Én elkezdtem reggelente émelyegni, így vettem b6-ot és beveszek reggel egy szemet és van nálam keksz, amit majszolgatok és hideg víz. Ezen kívül olyan furcsa, mert én nagyon kajás voltam ezelőtt. Most pedig eszegetek, de effektíven nem kívánok semmit.
Viszont már a farmer szorít, ez normális?! Bár elég szűk fazon. Már most úgy nézek ki mint a jóllakott óvodás :oops: legalább is én úgy érzem.

KépKép
csige-bige
 
 


Tényleg nektek vannak már tünetek?
Én elkezdtem reggelente émelyegni, így vettem b6-ot és beveszek reggel egy szemet és van nálam keksz, amit majszolgatok és hideg víz. Ezen kívül olyan furcsa, mert én nagyon kajás voltam ezelőtt. Most pedig eszegetek, de effektíven nem kívánok semmit.
Viszont már a farmer szorít, ez normális?! Bár elég szűk fazon. Már most úgy nézek ki mint a jóllakott óvodás :oops: legalább is én úgy érzem.

KépKép
csige-bige
 
 


Tényleg nektek vannak már tünetek?
Én elkezdtem reggelente émelyegni, így vettem b6-ot és beveszek reggel egy szemet és van nálam keksz, amit majszolgatok és hideg víz. Ezen kívül olyan furcsa, mert én nagyon kajás voltam ezelőtt. Most pedig eszegetek, de effektíven nem kívánok semmit.
Viszont már a farmer szorít, ez normális?! Bár elég szűk fazon. Már most úgy nézek ki mint a jóllakott óvodás :oops: legalább is én úgy érzem.

KépKép
csige-bige
 
 


bocsi, ezt elszúrtam, nem kicsit, nagyon :oops: kicsit rossz a net. Bemutatkozásnak nem rossz

KépKép
csige-bige
 
 


csige-bige írta: Bemutatkozásnak nem rossz


Csige-bige: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gratula a zebrás teszthez!!
honnan jött a nickneved?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Csige-bige,

üdv közöttünk :wink: Nekem nincs émelygés, de szerintem itt én vagyok az egyetlen, úgyhogy a többi csajszi biztos többet tud neked erről mondani :wink:

Mamacsibe,

tehát ha jól értelmezlek, akkor ha június 12-én volt a punkció (leszívás-megtermékenyítés), akkor most 5 hetes és 6 napos lehetek?
Előre is köszi a segítséget :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


szia csiga-bige, gratula!
én is ritkán émelygek, a hétvégi fejfájós rókámat nem számolom :)

Monic, igen! egyidősek vagyunk :wink:
a számolás azért van így, mert a tankönyvi ciklus a 28 napossal számol, olyankor a 14-en van peteérés, és onnan is -14 nap a mensi kezdete. alapnak ezt veszik.
:)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


stziasztok!

Üdvaz újaknak!

Én is június 12.-én estem teherbe, a születésnapomon, a kislányomal, meg nőnapon...hihetetlen!

Émelygés...érdekes dolog, most van, Bonimnál nem volt ennyire....most komolyan kilométerről megérzem, hol van étterem és feláll a hátamon a szőr a szagoktól..meg hajnalban is alig aludtam...de nem vészes, még nem hánytam, csak múltkor a Balcsin...
no meg a főzés dettó, mint tavaly...kívánok valamit, megfőzöm, mire végzek vele és asztalhoz ülünk, annyira undorodom tőle és tök rossz az íze úgy érzem..pfúúúj..mostanság ezért kínai és kínai és kínai azaz csípős szecsuáni csirke, de lassan napi szinten..ez sem volt tavaly, nem árt a sok csípős???

Csige-bige
A gatya igen, lehet már szűkebb, nem beképzeled, hihetetlen tempóban változik az ember teste ilyenkor!!!

Kép
dytt
 
 


Mamacsibe, Dyt,

annyira örülök, hogy egy idősek vagyunk!
Nektek mi a szülés várható ideje?

Dyt,

lehidaltam, amikor olvastam, hogy a szecsuánit kívánod mert én is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meg az erőspaprikát...
És a főzéssel én is így vagyok, ebédre csirkepörit készítettem de mire elkészült már rá sem bírtam nézni és mondtam a páromnak, hogy rossz lett az íze, ő meg nézett rám nagy szemekkel, hogy szerintem meg nagyon finom :roll:
Romantikus lehetett, hogy pont a szülinapodon estél teherbe :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!!!

Én most egyáltalán nem tudom mikor eshettem teherbe :oops: Rékánál tudtam, most nem :)

Émelygés...na Rékánál volt...alig bírtam valamit is lenyomni a torkomon....most egyenlőre (kopp-kopp-kopp)nincs bár még csak most léptem be az 5. hétbe...szóval még bármi lehet :roll: Egyedüli tünetem ami van az a mellbimbóm na az sötétebb lett ahogy Rékával is :) Jaaa és engem császároztak...és ...képzeljétek viszket a sebem :shock: Ez vajon normális?

Na megyek mert ma lefárasztott a kislányom alig aludt .....és....még van egy óriási megoldásra váró problémám....le kell szoktatnom a kisDrágámat az ölben elalvásról mert sajna úgy alszik csak el napközben...igaz 5 perc se kell neki...na de ezt nagy pocakkal nem fogom tudni kivitelezni :roll: Segítsetek hogy csináljam??? Ma már próbálkozam de nagyon sírt és nem is aludt....nem bírtam hallgatni a sírását és kivettem aztán meg már nem tudott elaludni mert túlpörgött :(

Jó éjt!
Vendég
 


Jó estét.
Hát a nick nevemet a párom adta.
Lányok, valamit tudnak a kínaiak. Szombaton, hozzáteszem még nem tudtam hogy terhes vagyok, de mondtam a férjemnek, hogy menjünk el a kínaiba, mert ha én nem ehetek édes-savanyú levest, akkor megáll a világ. El is vitt, benyomtam a levest és természetesen jó kis csípős szecsuánit :lol: de akkor már nem is esett olyan jól. Hát utána küzdöttem a bentmaradásért. Akkor még fura volt, most már értem :oops:

KépKép
csige-bige
 
 


Lányok ti több tesztet is csináltatok? Én csak egyet, de az elég meggyőző volt, pedig nem reggeli első vizeletből csináltam. Felteszem, mi a véleményetek? Néha eszembe jut, hogy nem e esetleg átverés, de azért elég megbízhatóak ezek a tesztek. Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige,

ez elég egyértelmű :wink:
Én nem csináltam egyet sem, nekem a lombik miatt vérvétel volt, ami még biztosabban kimutatja a terhességet :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nicolete: nagyon aranyos Réka baba. Jó gyorsan kap kistesót :lol: de ez tök jó, mert kevés lesz köztük a korkülömbség. Köztem és hugom között öt év van és bizony sok volt.

KépKép
csige-bige
 
 


sziasztok!!!

Éljen a szecsuáni!!!! :D Le a főzéssel :D

Csige-bige
Ez pozitív teszt, nekem sem volt erősebb a második csík...

Altatás
Napközben nálunk is gáz, altatni kell, van amikor sikerül, van, amikor nem, ilyenkor irány sétálni..jó ötletet adni nem tudok!!! de én nem panaszkodom, mert este 8-tól alszik reggel 7-ig egyhuzamban és nekem ez a fontos!!!
Kép 1 naposan Kép Kép

Kép
dytt
 
 


Dytt, nagyon aranyos a picuri. Te voltál már uh-n? Én csak jövő csütörtökön megyek, de olyan izgatott vagyok :lol: Nincs sok idő köztünk. Ha jól számolom, akkor én 5 hetes és egy napos vagyok

KépKép
csige-bige
 
 


Szép jó reggelt Lányok!

Tegnap nekem is megvolt az uh és ott volt a 6mm-es kis petezsák, hihetetlen jó érzés volt újra ilyesmit látni!!!! :D Dokim sajna szabin van, de legközelebbre is csak július 31-re kaptam időpontot. Hát ez van, akkor leszek 8 hetes, úgyhogy még teljesen időben vagyok.

Minden új belépőnek és kétcsíkosnak tesztelőnek szívből gratula, vmi nagyon van a levegőben!!!

Monic, jól értelmezem, hogy valószínű több babóka van a pociban? Jó magas lett akkor a hcg szinted? Elhiszem, hogy már nagyon várod, hogy lásd őket, hihetetlen élmény lesz, főleg később, amikor össze-vissza kalimpálnak majd a pociban és nekiállnak boxolni!!! :wink:

Nicolete és Dytt, nálunk is meg volt ez az altatásos dolog és ráadásul két manót kellett szinte egyidőben elaltatnom. Elég fárasztó volt és én is elhatároztam magam, hogy ez így nem mehet tovább. Nálunk az vált be, hogy először 5 percig hagytam őket sírni, aztán bementem megnyugtattam őket, hogy itt vagyok semmi baj, de alukálni kell stb. Aztán utána 10 perc múlva. Első nap fél órán keresztül üvöltöttek, majd csak 15 percig és a harmadik naptól fogva szépen elalszanak maguktól. Most már napközben nem alszanak ebéd után vagy csak nagyon ritkán, ha mamánál vagy dédinél voltunk és jövünk haza autóval, ott persze elalszanak. Este éneket kérnek, meg egy kis hátsimit (főleg Domcsi), de hamar elalszanak szerencsére. Az biztos, hogy nem könnyű, hallgatni a keserves sírásukat, de higyjétek el megéri, ő is megtanulja, hogy hogyan is kell elaludni önállóan és nektek is könnyebb lesz így. Elhatározás kérdése!!!!

Csige-bige, ez tökéletes kétcsíkos!!! Ezek a mai tesztek már nagyon megbízhatóak, bár amíg az ember nem látja a saját szemével, addig nem is nagyon tudja elhinni, de hamar eljön az is!!

Dytt, nagyon édesek a képek! Gyönyörű a kislányod! Ahol én szültem, ott is ilyen kis helyes szivecskéket raknak az újszülöttek ruhácskájára! :D

Ha esetleg kiváncsiak vagytok ránk, itt meg tudtok kukkolni minket: www.timar.atw.hu

Én még szerencsére nem émelygek, sőt annyit eszek, hogy csak na! Ma elkezdtem az Elevitet is szedni. Pocim már nekem is meg van kicsit "puffadva", szerencse, hogy meg vannak még a kismama gatyóim.... :lol:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi: megnéztem a képeket, nagyon édesek a gyerekek.
Én Gravidát szedek és nagyon úgy tűnik, hogy igen hamar ruhatár cserére lesz szükség. Ha így haladok, akkor sokáig nem tudom "titkolni" a melóhelyen sem a dolgot.
Tegnap este miután hazaértem felmostam a házat és éreztem hogy nem esett jól. Elkezdett fájni a pocim. Gyorsan le is dőltem a tv elé. Utána jobb lett. Próbálok vigyázni a kis pocaklakóra :D

KépKép
csige-bige
 
 


Tencsi,

nekem a beültetés utáni 12. napon volt 192 a hcg. Neked mennyi volt anno a kicsikkel?(ja még emlékszel rá...)
Az ikrekkel főképp azért szimpatizálok mert én magam is iker vagyok :wink: , de ha egy baba van nekem az is tökéletes, csak legyen végre és egészséges legyen :wink: Az olyasmi, hogy fiú vagy lány meg már egyenesen nem is foglalkoztat, nekem teljesen mindegy ennyi várakozás után.
El tudom képzelni a nagy örömet, hogy a harmadik babátok természetes úton fogant.
Gratulálok a 6 mm-es petezsákodhoz!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Tencsi,

ja, és megnéztem a képeket, álomszépek a kis ikrek :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt!
Ma volt egy kis időm visszaolvasgatni a topicban és nagyon sok hasznos dolgot találtam, aminek annyira örültem. Mivel első baba, így igen tapasztalatlan vagyok :oops:
Ami engem leginkább agaszt a toxoplazma. Voltam szűrésen még amikor elterveztük hogy babát szeretnénk, de a toxo szűrés eredménye negatív lett. Ezután sok állatorvost megkerestem, hogy kikérjem a véleményüket. Mivel nekem egy bentlakó perzsacicám van, így azt mondták, hogy kevés esély van rá, hogy tőle kapom el a toxo-t. Lényegében ugyan azokat mondta, amit itt is olvastam. Nálunk mondjuk én tisztítom az almot, de mindig kesztyűvel. Viszont mult héten, mivel még nem tudtam, hogy babát várok, így kesztyű nélkül tisztítottam ki az almot és gyomláltam is a kertben. Remélem hogy nem lesz gond belőle. Inkább a gyomlálástól félek. Mi a véleményed mpatr? Olvastam hogy te állatorvos vagy. Ha megyek uh-ra a jövő héten, akkor megbeszélem a dokival, hogy toxo szűrésre is küldjön el és szeretnék az egész terhesség ideje alatt járni kontrolra.
Most már kicsit megnyugodtam a hasfájással kapcsolatban is. Valóban olyan mintha menzis görcs lenne, csak enyhébb. De már látom, hogy ez normális. Előszőr megilyedtem, mert én is azt hittem, hogy valami gond lehet.

KépKép
csige-bige
 
 


Monic, nagyon szorítok hogy ketten lakjanak odabent, de anno én is úgy voltam, hogy teljesen mindegy hányan vannak, milyen leosztásban, csak szülessenek meg egészségesen!!!!! azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mekkora volt az értékem, mert ahogy a doki közölte, hogy sikerült a beültetés és biztos, hogy nem egy baba van, akkor majdnem leugrottam az uh-asztalról örömömben, így is még vagy 2 percig szorongattam a dokim kezét!!!! :wink: Annyit kért a dokim, hogy ígérjem meg, hogy nem 3-an vannak, szófogadó nagylány voltam és megígértem!!!! :oops: :D A következő, beültetés utáni 3. héten meg már ott volt a két csodaszép petezsák!!! :D Neked lány vagy fiú ikertestvéred van? Nekem anno a névnapomon volt a beültetés és ráadásul rá három napra van a szülinapom, úgyhogy elképesztően csodálatos ajándékokat kaptam az élettől!!! Bizony hihetetlen volt számunkra, hogy jön a spontán tesóka, úgy hogy igazából nem is terveztük még. Bár nagyon sokszor hallom, hogy lombik után megfogan a spontán baba!!

Csige-bige, asszem ez a legszebb dolog ami miatt lecseréljük a ruhatárunkat!!! :wink: Óvatosan az ilyen kemény munkákkal, nagyon hamar jelez majd a szervezetünk, hogy mi nem tetszik neki.

Köszönöm a dícséreteket a manók nevében is!!!!! :oops: :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Monic, nagyon szorítok hogy ketten lakjanak odabent, de anno én is úgy voltam, hogy teljesen mindegy hányan vannak, milyen leosztásban, csak szülessenek meg egészségesen!!!!! azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mekkora volt az értékem, mert ahogy a doki közölte, hogy sikerült a beültetés és biztos, hogy nem egy baba van, akkor majdnem leugrottam az uh-asztalról örömömben, így is még vagy 2 percig szorongattam a dokim kezét!!!! :wink: Annyit kért a dokim, hogy ígérjem meg, hogy nem 3-an vannak, szófogadó nagylány voltam és megígértem!!!! :oops: :D A következő, beültetés utáni 3. héten meg már ott volt a két csodaszép petezsák!!! :D Neked lány vagy fiú ikertestvéred van? Nekem anno a névnapomon volt a beültetés és ráadásul rá három napra van a szülinapom, úgyhogy elképesztően csodálatos ajándékokat kaptam az élettől!!! Bizony hihetetlen volt számunkra, hogy jön a spontán tesóka, úgy hogy igazából nem is terveztük még. Bár nagyon sokszor hallom, hogy lombik után megfogan a spontán baba!!

Csige-bige, asszem ez a legszebb dolog ami miatt lecseréljük a ruhatárunkat!!! :wink: Óvatosan az ilyen kemény munkákkal, nagyon hamar jelez majd a szervezetünk, hogy mi nem tetszik neki.

Köszönöm a dícséreteket a manók nevében is!!!!! :oops: :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Vicuska: akkor mi majdhogynem egyidősek vagyunk :D én úgy számolom, hogy 5 hetes és két napos vagyok.

Én is szívesen belekerülnék a táblicskuba, de szerentém megvárni vele a jövő hét csütörtököt, mert akkor megyek előszőr dokihoz. Ha azt mondja, hogy minden rendben van, akkor mehet a táblicsku.
Nekem elviselhetők a reggeli rosszullétek még, egyenlőre, jó lenne, ha így is maradna. Ezzel még meg tudnék békélni. Remélem nem fog erősödni.
Gigantikus cici?! Hát én már akkor furcsáltam amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Igen szükösek a cicifixek :oops: A héten vettem magamnak egy aranyos kis ápol-eltakar felsőt, mert úgy nézek ki mint a jóllakott napközis. Nincs is gond a rucival, csak ugye mell alatt húzott, ha ez még ad a gigantikus méretnek :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Tencsi,

nekem egyenlőre még csak vérvételem volt, mert pont a vérvétel utáni naptól van szabin a dokim.
Jövő kedden megyek az első ultrahangra és akkor kiderül minden.
Nekem max kettő lehet, mert kettőt ültettek be :wink:

Dyt, Mamacsibe,

boldog 6. hetet kívánok!!!!!! :wink:
Nekem vonalzóm majd csak az első uh után lesz, de addig a tiétek alapján is könnyen követni tudom magamat :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Ja, és ebédre készül a szecsuáni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!
Üdvözlöm a az új kétcsíkosokat!

Nekem sincs semmi tünetem,néha gondolkozok is rajta terhes vagyok én egyáltalán? :shock: Az elsőnél volt mellfeszülés és sok hízás már így az elején...Most semmi :? Max annyit vettem észre,hogy amikor kajázok akkor elönt a forróság-olyan hőhullámom van..érdekes-ez lehet tünet?

Altatás:nekem szerencsém van,mióta megvn a kislányom lerakom és kész elalszik magától.Így tanácsot nem tudok adni!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!
Örülök,hogy vannak újdonsűlt kétcsikosok! :lol:
Nagy nagy gratula!

Ki mit tud Szöszkéről???????????
Eltünt!!!!!!!!!!!!!!
Remélem nincs semmi baj!!!!!!!!!!!

Tegnap és ma jóbban vagyok! :lol: Igaz ma kockásra feküdtem magam :oops: .
De nem émelygek annyira......
Talán a hüvössebb idő teszi?!

Ki hogy van?

Kép
zümis
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: