Új privát üzeneted érkezett!

i.tak
Olyan volt, mint eddig :wink:

Orvosválasztás
Vidéken ez nem olyan bonyolult. Van egy kórház, ott néhány orvos. Max. a környék kórházai közül lehet választani (Nyíregyháza, Kisvárda, Fehérgyarmat)
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Az első uh alapján ma 6+3 hetes kismami vagyok, dec. 5-én voltam vizsgálaton, akkor látott az orvos 24 mm-es petezsákot és 4 mm-es babókát. A Mikulás ilyen édes kis csomagot hozott nekünk... :P :P Következő vizsgálatom 2008. dec. 29. lesz, gondolom addigra már szívhangot is hallunk!! Számításaim alapján 2009. július 31-re leszek kiírva, persze ez még változhat, tekintve, hogy elég nehéz számolni a 42 napos ciklusokból pontos peteérést és fogantatást.... így a bébi méretéből fogunk tudni következtetni... :roll: :roll:

Igyekszem majd visszaolvasni, jobban megismerni Benneteket, bár láttam, ismerősöm már van egy másik topicból!

Üdv Mindenkinek és boldog pocakosodást kívánok!! Judi :P :P :P :P

Kép
judi79
 
 


Szia Judi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Kép
Vendég
 


Jeh sikerűlt a vonalzót beraknom
Köszi Kitty!!!
Vendég
 


Egyébként üdvözöllek judi79!

Kép
Vendég
 


Kitty: Megnéztem a babafejlődéses oldalt, elég jó.

Nekem egyébként az a véleményem a táplálkozásról hogy ami a mamának jó az a babának is, ezért én most kínait fogok vacsizni :)

Kép
[/u]
Vendég
 


Piroska: jó étvágyat a kínaihoz.

Timi
titimee
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:16-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Hogy vagytok?? :)

Judy
Köszöntelek én is!

Anettoo
Képzeld, nekem párom teljesen oda van meg vissza, nem értem, de nagyon örülök neki. Felfogni szerintem azért nem tudjuk, mert fiaink nemrég születtek, és tök hihetetlen, h már megint terhesek vagyunk. Én jöv. héten megyek csak el dokihoz, addig nem is akarok adatokat adni Neked a táblihoz!
JA a rosszulléthez annyi, azért ez már kicsit azért mégis tudatosítja benned, h lakó van Nálad!

Szex
Pocisan is csak az volt a baj, h max. nyomtam páromat, most meg semmi, de remélem, h később sem lesz gond!

Kaja
Azon gondolkodtam, h lehet Norbi Update szerint fogok étkezni. Ott ugye csak az idő van meghatározva. Persze az édességet, colát kerülni fogom, és több gyümölcs-zöldség lesz az étrendemben!

Orvos
Én megpróbálok a volt dokinénimhez menni, de oda majd csak 12. héten, mert fizetős, és így kari előtt.. Előtte meg majd a volt sztk-s dokimhoz megyek, Maszatot és Ő állapította meg.

Uh
Tényleg furi, h a kis terhességet komolytalannak veszik a dokik.
Engem is kiröhgött tavaly az orvos, h mit keresek ott! Én meg mondtam, h legalább azt nézze meg, h jó helyen van-e, a többi ráér!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok Kismamik!

Elnézést az OFF-ért!

Korábban talán nálatok is hirdettem az eladó Fisher Price zenélő, 2 irányba mozgó hintánkat. Akkor nem sikerült eladnom, mert az árát soknak találták az érdeklődők.

Most újra hirdetem KEDVEZMÉNYES áron! A bolti ára elég húzos, sajnos (39 000 Ft).

Én ezt most mindössze 15 000 Ft-ért kínálom!

Amennyiben érdekel a hinta, írj privit!

Minden jót a továbbiakhoz minden kedves kismamának!

KELLEMES ÜNNEPEKET!

Kép

fatima
 
 


megörülök, már megint vérzek.!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

rabbe1
 
 


rabbe1: orvoshoz nem akarsz ezzel elmenni? egyébként mit mondott a vérzésre az orvosod?

Timi
titimee
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:17-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


timi: képzeld tegnap volt arca azt mondani a dokinak, hogy nem tudja, honnan jön a vérzés és ne is kivánjam töle hogy megmondja. meg mint már mondta nem is biztos hogy megmarad. szóval bizti jó nyugodtan jöttem el :twisted:

rabbe1
 
 


anettoo: az tök jó ha ma jobban vagy. reméljük igy marad :-)

rabbe1
 
 


én is azért szerettem a régi dkimat mert az vállalt a kórházban is és nagyon örült neki ha idönként egy vizsgálatért adtam neki 2000 forintot, akkor a magánja 5000 volt de soha nem mondta hogy inkább ott várna

rabbe1
 
 


sajnos ö a régi nyiröben dolgozik az meg most magán lett.

rabbe1
 
 


rabbe: nem akarsz orvost váltani? igazán "kedves" dokid van. gondolom, nagyon megnyugtatott. Ezt kell egy kismamának mondani. Vajon ki tudná rajta kívül, hogy mi az oka a vérzésednek? nem ő az orvos? Nem az a dolga hogy megvizsgálja az okokat?

Remélem az én dokim nem ilyen lesz holnap. Bár eddig nagyon kedves és segítőkész volt.

Timi
titimee
 
 


5-re kell mennem az új dokihoz, telefonon nagyyon kedves volt a hangja. remélem jó hirrel tud szolgálni.

rabbe1
 
 


biztos így lesz csak ne aggódj :)
aztán majd jelentkezz, hogy mit mondott a doki.

Timi
titimee
 
 


sziasztok!

csak bekukkantok és irigykedek :oops:
Rabbe,rúgni.Mi az,hogy nem tudja mi a vérzés oka?Remélem az új doki megnyugtat.Ha arról van szó inkább feküdj be a kórházba,de gondolom ezt te is így érzed.Nagyon szorítok.
Kiscica,én mindig az sztk-s dokihoz járok.
Anettoo,én úgy tudom a hajfestés nem ártalmas.Én Luca előtt csak melíroztattam,de már nem festetem.Nekem a terhesség "mellékhatása" volt,hogy szépen besötétült a barna hajam és szép fényes lett,és a szoptatás alatt is csak kicsit hullott.

szép napot mindnekinek!

Kép
kévi77
 
 


a rúgni előtt a seggbe kellene rúgni a dokit szerepel

Kép
kévi77
 
 


kévi: kösz a magyarázatot de rögtön értettem, már én is gondoltam rá... :lol:
majd este jelentkezek, de addig is okat felnézek, mert baromira unatkozok és lassan telik az idö.

rabbe1
 
 


szia Rabbe!

Most hogy vagy? De nem vérzel nagyon,ugye?
Korábban nem néztek inzulint nálad?Van az azt hiszem IR-nek hívják ami gondot okozhat,vetélést.

Kép
kévi77
 
 


rabbe doki után jelentkezz, nagyon drukolok, neked, hogy minden rendben legyen.
Üdvözöllek Judi, és itt is gratulálok Neked. Olyan jó, h Te meg Euo is itt vagytok:lol:
Szex: hát én elfelejtettem megkérdezni múltkor a dokimat, de csütörtökön megyek újra, és akkor rákérdezek h nekünk lehet e vagy nem. Amióta tudom h babás vok, 1x voltunk együtt mert esténként vagyok a legszarabbúl, és így nem nagyon van kedvem hozzá.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


kévi: az cukorbetegség? mert nekem a cukrom jó.
görcsöm nincs, de már eléggé vérzek :cry:

rabbe1
 
 


Rabbe, nem az még nem cukorbetegség, "csak" inzulin rezisztencia.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok Mamócák!

Rabbe : Kívánom hogy elmúljon a vérzés és ne történjen semmi baj veletek! Csak nyugi és pihenj! Hallottam olyanról akinek a terhesség mind a 9 hónapjában megvolt a menzesze de olyannal is találkoztam akinek a 3. hónapban maradt abba. Remélem az új doki jobban odafigyel majd rád!

Szőrnyűek ezek az orvosok!

Kévi77 : Jó neked! Az én halyam egyre jobban zsírosodik, idáig csak 3 naponta mostam halyat most már 2 naponta szükséges.

Irdab : Pont 1 héttel vagy előttem!

Anettoo :
Engem is utolér a reggeli hányinger. Vagyis amikor felkeltem még semmi bajom nem volt, de amikor rápillantottam a szendvicsre amit mellesleg a párom készített akkor olyan hányinger kapott el hogy azt gondoltam na ezt most jobb lez kihagyni.

Kép
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:17-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Rabbe
Én is gondoltam Rád sokat, remélem semmi komoly!
Pozitív gondoltatok!!!! Hidd el segít!! És gyere, ha megjöttél a dokitól!!

Anetto
Na ez ismerős, de én még Maszattal jártam így. Reggeli kv. munka előtt, gyorsban, mert késésben voltam. Na, volt ott minden, de nem jött ki, mert iszonyat visszatartottam.

Mamik
Nektek már látszik a pocitok.
Nekem kb. 1 hónapja ment le cm-ben elég sok. Úszógumiról, pociról és a gyomrom részéről. De most olyan nagy. Szerintem fel is vagyok puffadva.

Tegnap csináltam egy tesztet. Olyan hihetetlen erős lett a csík, h ehhez kétség nem fér, tuti van lakó!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


ja...a tábla frissítve :)
1228855375.7848.doc

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Na most tudok írni. bocsi hogy este csak ugy elrohantam, de a férjemmel volt beszélgetésem miszerint tul sokat vagyok a neten :-(
pedig csak azért voltam ennyit, mert ö is vagy tv-t néz vagy filmet tölt szóval unatkozok olyanlor. de igaza van tul sokat gépezünk( kettö van). szóval mostmár ha haza ér akkor kevesebb net.
Orvos: vártunk rá egy órát. de tüneményes elsö pillantásra, hátmég mikor megszólalt ;-) megultrahangozott és elkzdtem mondani az elözményekt( egy szülés, 3 vetélés, gyógyszerek…) nagyon figyelmes volt aztán néztük a monitort. hát sajnos az elötte napi ultrahanghoz képest a petezsák sajnos kezd belapulni, a felsö részénél kicsit beesett viszont volt benne szikhólyag- ami elözö nap nem volt- szépen látható volt. keringés még nem volt, megnézte olyan piros-kék módszerrel is amit az ultrahangon betud kapcsolni. mondta hogy az sajnos nem jelent jót ha belapul a petezsák, de még akármi lehet. azt is mondta hogy ennyi vérzés is belefér még lehet a beágyazódástól (?). hétfön a petezsák 13 mm volt most meg mivel ovális lett 12×18mm. nem kell feküdnöm, azt mondta ebben az esetben ez ugysem segit. azért dolgozni ne menjek.azt is megbeszéltük, hogy ha nem fejlödik és újra kell probálkoznunk akkor milyen elözetes kivizsgálások vannak amit az elözö doki nem csinált meg :evil:
de elötte még csütörtökön este 8ra menjek. megnézzük milyen irányban fejlödik. vettek este vért hogy a péntekihez képest hogy változik a hcg-m mert az is mutatja az irányt. bizom benne, hogy minden rendben lesz, mert születtek már egészséges babák ovális petezsákból is. a gyógyszerekröl is beszéltünk azt mondta ugyanolyan jó a duphaston mint az utrogestán. viszont ilyenkor azért nem lehet közben hormont nézni, mert állitólag a szervezet semmi sárgatestet nem termel csak a gyógyszer. azért nem szabad abbahagyni!!!!!
én meg most számoltam lehet hogy azért is vérzek, mert nem is jól szedem a gyógyszert hiszen éjjel nem kelek fel bevenni, hanem a nappali idöszakban szedem, szóvval ha a szervezetem meg nem termeli a progit, akkor nem csoda hogy reggelre szarabb az állás- ez csak az én meglátásom, de mostmár oramü pontossaággal szedem majd a gyogyot.
várom a csütörtököt, da addig is itthon tevékenykedek: ajándékcsomagolás, diszités, mosás vasalás. csak óvatosan azért.

kérlek nagyon szoritsatok a babámért! nagy szükségünk van most erre!
nagyon aranyos és körültekintö az uj orvos, ugyhogy hiába nem szeretem a bajcsy kórházat mégis maradok. ( aztán lehet hogy jobb mint a II. női, ki tudja.) egyébként meg tapasztalat hogy tök mindegy hol vagy abban a párnapban szülés után, mert ugyis csak a csöpségben fogunk gyönyörködni :-D
azt nem is mondtam, hogy ma éjjel háromkor arra keltem hogy megkell látogassam a wc-t, mert rókakoma nagyon jönni akart. öklendezésig és remegésig jutottam aztán a hidegvizes arc törölgetés elvette a rókakoma kedvét….. a tegnapi vacsi mégiscsak bent maradt. :-D
mostmár jól vagyok, csak nem tudok aludni :?

rabbe1
 
 


sziasztok!

Rabbe,este benéztem és láttam,hogy még nem írtál,az az igazság,hogy rosszabbra számítottam.Az jó,ha olyan látszódott,ami elöző nap nem,nem?És a doki is szimpi,az még jobb.Pihenjél sokat,én nagyon drukkolok!

Kép
kévi77
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:18-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Azt mondják,hogy a második baba általában hamarabb látszódik.
Képzeljétek a húgom barátnőjének nővére most várja a 7. babáját,a 6. annyi idős,mint Luca.A csaj meg annyi idős,mint én.Tavaly láttam ctg-n és senki nem mondaná meg róla,hogy hányszor szült már,hátulról akkor se látszódott,hogy terhes.

Kép
kévi77
 
 


anettoo: olyan jól esett amit irtál. köszönöm. és neked is Kévi.
a fiam haja rendben reggel este nézem de nem látok egy serkét sem. remélem az életben többet nem is fogok.
tegnap az osztályba kihivták a védönöt és végignézték a fejüket állitólag senkinél sem találtak. pedig nem hiszem hogy csak az én fiamon volt. vagy akkor meg nem a suliban kapta el, de akkkor hol, mert nmem is volt sehol. elötte meg itthon voltunk ketten mert beteg volt. akkor viszont vagy az orvosirendelöben kapta el mástol vagy egy iskola és nem osztály társátol akivel különórára(foci, torna) jár. végül is mindegy csak ne legyen mégegyszer

rabbe1
 
 


rabbe: énis nagyon szorítok hogy minden rendben legyen a babával. jó hogy elmentél egy másik dokihoz és nem vártál vele.

Pihenjél sokat és ne idegeskedj.

Timi
titimee
 
 


Sziasztok!

Rabbe: Légy nyugodt majd meglátod hogy nem lesz semmi baj, egy egészséges nagyon erős babócát fogsz majd a világrahozni!

A többi Mami: Légyszi szurkoljatok! Ma megyek 17:50-re a dokihoz, és remélem már látni fog valamit! Külömben mitől pozitívak a tesztjeim?! :twisted:

Kép
Vendég
 


Piroska,drukkolok,ok lesz minden!

Kép
kévi77
 
 


Köszi kévi77!

Kép
Vendég
 


piroska: szerintem is minden ok lesz nálad :-)
ne izgulj! aztán gyere majd a hirekkel.

rabbe1
 
 


Tegnap vagy mikor, nem is tudom. Nem szóltam hozzá az étkezéshez most megteszem.
A www.kismamáknak.hu web-oldalon sokat olvasgathattok.

Ezeket módjával vagy inkább ne is fogyaszd a terheséged alatt a baba érdekében.

A már megfőtt és újra felmelegített ételek
Nemespenésszel érlelt sajtok (pl. camembert, márványsajt), pasztörizálatlan sajtok
Kecske vagy juhtej
A készen kapható káposztasaláta
A pástétomok, a pármai sonka
A hot dog és a gyorsétkezdék hamburgerei
Félig átsült húsok (erre jó odafigyelni, hogy a szokásosnál tovább főzzük/süssük a húst, a tojást) és érdemes kerülni az érintkezést a nyers hússal
Nyers tojást tartalmazó ételek (pl. majonéz, tiramisu, általában a jégkrémek)
Nyers hal (pl. szusi, kagyló)
Nagytestű halakat (pl. tonhal) érdemes minimalizálni és maximum egy héten egyszer fogyasztani
Általánosságban elmondható, hogy óvakodjunk a nyers ételektől (tojás, hús, hal), a felmelegített és a készételektől. Tartsuk szem előtt kisbabánk egészségét!

Kép
Vendég
 


Rabbe1 : Nem izgulok én esetleg csak azért mert azt mondta a doki hogy az uh előtt igyak nagyon sokat és félek hogy bepisilek :oops: Mert a múltkor is úgy uh-zott hogy megemelte a méhemet és az igen fájdalmas volt. Majd írok estére hogy mi volt. De ha ma sem lát semmit akkor ez már 12 ezrembe kerűlt és ha 1 hét múlva visszarendel akkor meg már 18 ba, potyázik a doki.
Vendég
 


Piroska,én amikor Lucával voltam terhes,a vége felé mindig attól féltem,hogy bepisilek vizsgálat közben,mert nagyjából 5 percenként pisilni jártam :lol:

Kép
kévi77
 
 


Piroska,
szurkolok nagyon Neked ma este!!! Majd írj, hogy mi volt.
Most néztem a táblát, mi nem is lakunk olyan messze egymástól...

Én meg holnap reggel 9:00-re kérném a drukkokat. Légyszi-légyszi :lol: :lol: :lol:
Viszem Lilit is magammal, beteg, nem tudom hova tenni, de már volt velem UH-n, somolygott nagyokat. Aztán mondta neki az UH-s néni, hogy ő is így született...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Teszek nektek Liliről mostani képet!

Aztán ha holnap minden ok lesz az UH-n, akkor lesz babás vonalzóm is. :lol:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Rabbe
Drukkolok!

Linacska
Gyönyörű :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


És :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
Vendég
 


Kitty,
dobog a szívecskéje? Hanyadik napon vagy pontosan???
Gratulálok!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: