Új privát üzeneted érkezett!

Lecseréltem a vonalzóm... még korai az a nagy pocak :-)))
Meg vannak neveink!

Kép
xtina75
 
 


Látom! Szép nevek! Mi pont a neveken tanácskoztunk ma,merthogy hiába tetszik nagyon a Lilien,és a Lilian is,mindkettő július,és ha a szülinap is akörül van,az gáz,nem?
Áh,na majd még eldöntjük ha kiderül a neme!

Értem,akkor az én babám talán korán fogant a ciklusban...mondjuk én is gondoltam erre,tekintve hogy hó közepe óta fájt a mellem,és a teszt is mutatta a 22.ciklusnapon ugye.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Na nekem csak a 28.-on volt először iszonyat halvány csíkom...

Szerintem nem gáz a közeli névnap, ha úgy nő fel, hogy a szülei mindig ügyelnek rá, hogy meg legyen rendesen ünnepelve...
Az én névnapom anyám születés és névnapja előtt van pár nappal. Olyankor őt ünnepeljük. A szülinapom szeptemberben van. Olyankor meg elment a pénz az iskolakezdésre. (na nem mintha a drága ajándék számítana) Sosem volt rendesen megünnepelve egyik se. Éva nevű munkatársam, ahogy elmesélte, az ő névnapjára kábé jobban figyeltek, mint az enyémre annó...

A júliusi, augusztusi ünnepekre kiváló kerti partikat lehet rendezni... már ha olyan helyen éltek.

Kép
xtina75
 
 

 
 

Meggyőztél :)
Na nekem a névnapom ugye...(Éva) mint olyan,nincs is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hát igen... elhiszem. Szenteste.
xtina75
 
 


Na ettől még van,csak nem olyan fontos. Ajándékot azért szoktam kapni :)
Akkor az is lehet hogy nem 5,hanem 6 hetes? Vagy az azért nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evilany!

Vagy kettő baba van?

maccs01
 
 


Evi,
Nem, inkább az enyém felel meg egy 5 hetesnek. Az olyan kalkulátor, ami a kort és a ciklus hosszát is figyelembe veszi, az pl aug 6-ra számolja...
Vagy maccsnak van igaza, és 2.. :)

Kép
xtina75
 
 


Én sokat gondolkoztam,azért milyen rosz lesz pont a legmelegebb időben szűlni,nem igaz lányok? :lol: :lol:
én a kalkulátor és a mensi alapján aug 3-ra esne a szülés...

mostmár én is tűkön űlök,kiváncsi vagyok az eredményeimre,már mindeki volt dokinál is,akkor nekem is kell gyors keresni egyet,persze pozitiv teszt esetén...utánna már zajlanak szépen az események..

KépKép
bettike83
 
 


Tina, szépek a neveitek. Evilany, nálatok is :) Hát, nem unatkoztok :) Lilient nem ismerek, hacsak egy fantasy sorozat szereplője nem ér :P
Amúgy nálam lánynévben a Krisztina nagyon bejön, a Natasa is. Enikőnél az Eszter játszott egy nagyot, de apa megálmodta, hogy Enikő. A fiunknak én adtam nevet, mikor még csak egy petezsák volt, tudtam, hogy fiú lesz! Mindig is azt akartam elsőre. Lányomnál semmi megérzés. Apa mondta állandóan, ő érzi, hogy lány. Kicsit sajnáltam is, mi lesz, ha nagyon beleéli magát, de neki lett igaza. Féltem, milyen egy kicsi lánnyal...hát nagyon jó! Most senki nem érzi mi jön, úgyhogy nagyon kíváncsian várjuk.
Egyébként anyám nagyon ledöbbent, hogy 3. unoka, pont belőlem nem nézte ki, hogy valaha gyereket vállalok... hát igen, azért 30éves korára csak megkomolyodik az ember gyereke! Ha megszületik 3. csemete, akkor elmondható, hogy 5év alatt 3gyerek... Hihetetlen, néha még én is csodálkozok ezen. Mikor először terhes voltam és intéztem az ilyenkor szokásos papírokat, a hivatalos helyeken úgy szólítottak, hogy "anyuka"... még akkor olyan idegen volt, szokatlan, kicsit félelmetes, rám rogy a felelősség, hogy anya lettem. Na jó, elég a lelkizésből.

A burdában találtam egy tök jó pelerint, ha megvarrom, majd teszek fel képet. Mire kész lesz, addigra pocakom is lesz, ismerve a tempómat. Annyira kell figyelnem, hogy mit hagyok elöl, mert Enikő mindent bevesz a szájába (tény, varrógép nem fér bele). Úgyhogy csak nagyon kora reggel varrok, avagy du-i szundikája alatt, közben meg rohan a lakás. Múlt héten annyi mosatlan gyűlt össze, hogy én még ilyen formációt az életben nem láttam... filmen sem. Nem mintha nem lenne hozzá közöm?! :mrgreen:

Ja, melegben sokkal jobb szülni, mint hidegben, bár a szülőszobák nem hiszem, hogy hűvösek lennének télen. Főleg az a legjobb, hogy a babákat a csecsemősök nem a hideg, huzatos folyosón tologatják, úgy mire hazaviszed, jó beteg is lesz. Nem kell sok ruha, nincs para, hogy ha nem adod rá a 3. pulóvert, biztos elég lesz-e a kettő, avagy megfázatod. Ezen kérdésektől így megkíméled apát, aki szintén nem tudja. Pénztárcabarát a jó idő, nehogy aggódó anyukaként még hősugárzót is betegyél a gyerek szobájába a meleg radiátor mellé. Az első séták nem a legnagyobb hóban-latyakban lesznek - remélhetőleg, bár engem nem hívtak meg a klímakonferenciára. A védőnő többször jön, nem akad el a hóban. Melegben az emberek barátságosabbak, mint amikor fáznak, ezért segítőkészebbek, ha szükséged van rá.

Még: orvost érdemes választani, de légy körültekintő. Nálam az első számú szabály, hogy ne vállaljon szülést más kórházakban. Lehet, hogy pont nem fog rád érni, mikor kell. Ha komplikáció lenne, talán sosem látod többet, ellát majd az osztályos doki. Fix munkahely, max. egy nap magánrendelés. Éjjel-nappal elérhető, ezért választott doki és ezért perkálsz szülésnél. Hisz ő munkaidőn kívül is rendelkezésedre fog állni, akár a karácsonyi vacsora mellől is. Legyen őszinte, válaszoljon a kérdéseidre, ne tudd felidegesíteni, ne félj tőle, ne legyél zavarban, mert akkor elfelejted a kérdéseid felét vagy nem mered megkérdezni. Ne menjen szabira havi egy hétre, avagy ne dolgozzon egy hónapot külföldön, egyet itthon - nekem volt ilyen még tapasztalatlan koromból. Már az elején érdemes megkérdezni, hogy vállal-e szülést (ez nem vicc). Kb. ennyi jut most így hirtelen eszembe.

Na jó, késő van, nemsoká' elteszem magam holnapra. Ha nagyobb lesz a pocibaba, akkor erre nagyon kell figyelni. Ricsinél pl. este 10-ig dolgoztam állandó délutánosként a munkahelyemen, úgyhogy ő már "éjszakásként született". Nagyot szenvedtünk, míg átállt. Már tényleg lépek. Puszik

maccs01
 
 


Maccs,hát ha kettő baba lenne,azt azért az Uh-n láttuk volna már.. :? A szöveg az hogy szabályos 15 mm-es petezsák benne szabályos szikhólyaggal.(tehát 1,ha jól értem) De hát én annyira nem értek hozzá...
Jó hogy leírsz ennyi mindent,azért én is meg vagyok rettenve,túl azon hogy örülök a babának. Mint első babás,mindentől félek. Most pl a vetéléstől :? Aztán majd mástól.Na meg aztán kettőnk kapcsolatától,mióta megvan a babó,hát nem nagyon bújunk össze,na "úgy"....biztos a kezdeti izgalom,meg nehogybajlegyen, majd alakul...itthon vagyok táppénzen,na ez is fura,de inkább jobb mint dolgozni ott,úgy... Nyáron kellemes lesz cipelni a pocakot,azt gyanítom. Barátnőm júli végén szült,háááát....ma megyek is babázni :D kis Enikője van neki is.
Orvosválasztás:akinél most voltam 2x,eddig kedvesnek találtam,de aztán eléggé ridegnek tűnik most,persze lehet csak én vagyok érzékenyebb,de mogorva volt az UH-nál is,lehet rossz napja van,de úgy ahogy írtad,féltem tőle és zavarban voltam...úgyhogy nála most már biztos nem maradok,meg pénz terén se hallottam jókat róla. Barátnőm ajánlott egy másikat(és mások is) őt megkeresem majd januárban,remélem nem lesz szabin augusztusban. Kedvesnek,odafigyelőnek mondják,ultrahangozik is,és nem pénzéhes. Aztán ha ő nem vállal valamiért,akkor a főnővérem kezdett most járni egy fiatalabb nő dokihoz,aki nagyon kedves vele és rendesnek tűnik,na ő a következő választott. Nem tudok,merek mást tenni, keresek dokit,mert ha bármi gond lesz,akkor ne legyen az a tudat,hogy azért mert "sajnáltam rá a pénzt..." A sógornőmnek 3 fia van,mindhármat fogadott doki nélkül szülte és nem volt gond,de ez lutri. Másik sógornőm most decemberben szül,na neki sincs orvosa,remélem rendben lesz minden.
Ilyen se volt még hogy én az ünnepeket teljes egészében itthon töltsem
:D hála a babának!!

Maccs,tegyél fel képet a gyerekeidről!

Xtina,köszi :wink: de ne jósolj te is 2 babát :) a gyógytornászunk amúgy is meg van róla győzödve hogy ikrek lesznek. :shock:

Betti,én nagyon szorítok neked,gyere mielőbb két csíkos hírrel!!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


maccs

végülis igazad van :wink:

evilány

köszönöm :)

KépKép
bettike83
 
 


Na Bettike van már valami???

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Betti, én nagyon szeretném, hogy pozitív legyél. Az is bíztató, hogy még mindig elkerült téged a "mikulás". Iziben írj, ahogy megvan az eredmény.

Fogadott doki. A barátnőm akár otthon is megszülhette volna az első két gyerekét, mert a doki csak "elkapta" őket. A harmadiknál már gond volt. A férjem anyukájáék 13-an voltak testvérek, apukájáék 8-an, naés édestestvérek mindahány. Régen sokszor a földekről mentek szülni az asszonyok és nehéz elképzelni, hogy mindenkiért jött a mentő és vitte a kórházba. Általában otthon, doki és bába segítségével. Akkor más volt. Nyilván, ha komplikáció adódott, akkor az akár halálos is lehetett. Más élet, más világ.
Nekem volt női dokim és nagyon klassz volt, csak aztán felszökött a tarifa. Pl. ő volt az egyetlen, aki megértette, hogy a nászéjszakám előtt vizsgálat nélkül kérem, hogy írjon fel fogamzásgátlót, (itt a körzeti sztk-ból ezért elzavart a férfi nőgyógyász, de szó szerint). A barátnőm nővére szült amúgy ennél a nőnél 3egészséges fiút. Egyébként a dokinő akkoriban az Uzsokiban volt főállású. Mikor hazajöttünk, akkor voltam életemben először rákszűrésen és nála. Viszont fájt, ahogy vizsgált, de alapos volt. Minden évben a tabletta előtt pl. teljes vérképet kért, hogy folytathatom-e, avagy váltsunk másikra. Cirka 3-4 évig jártam hozzá. Aztán lett egy öreg dokim, aki akár egy pokróc, de nekem mégis megnyugtató volt. Igazi öregúr. Mire terhes lettem... sajnos már nem érte meg. A barátnőmnek szintén senior korú orvosa volt, úgyhogy hozzá mentem a terhességgel, de már nem vállalt szülést, úgyhogy csak a 12. hétig fogadott - egyébként előző - elhunyt - dokim országos cimborája volt. Hiába, egykorúak. Amúgy ő is ugyanaz a kaptafa, kis morcos :) Javasolta fiatal kollégáját ugyanott - János kórház -, de az szívás volt. 3x voltam a fickónál ultrahangon és hiába értem oda elsőnek, a privát rendeléséről jövő kismamákat előttem fogadta, úgyhogy másfél óránál hamarabb sosem végeztem nála. Kiemelem, hogy csak UH, egy alkalommal pedig csak igazolást kértem a mh-re a terhesség tényének megállapítása papírt. Tisztában volt vele, hogy nála akarok szülni, mégis így cseszegetett. Akkor elkezdtem járni egy hírneves orvoshoz, akinél úgy emlékszem, hogy a Stahl Judit is szült. István kórházban vállalt akkor szüléslevezetést. Nem tudom, hogy miért, de egyáltalán nem voltak jó érzéseim vele kapcsolatban. Végül kikötöttem egy újabb orvosnál, akinél szültem is.l Akkor még nem tudtam, hogy nem a kórház a fő munkahelye, ahol mondta, hogy szülni fogok, ugyanis neki magánrendelése volt, az Istvánban, Telkiben, Péterfyben és még ki tudja hol vállalt szüléseket. Sajnos későn jöttem rá, úgyhogy be sem ért, mikor komplikációk lettek és császárra került a sor. Sz.r ügy, hogy mindent az osztályos doki csinált, aki egy igazi f.rok volt. A műtétre végül beesett az én dokim is és együtt boncoltak fel. Olyan trehány munkát végeztek, hogy még 3hétig voltam bent különböző műtéteken átesve, miközben csemetém a gyerekosztályon volt eközben. A második szülésnél rakott rendbe a jelenlegi orvosom. Egyébként engem majdnem kipakoltak, de férjem nagyon keményen fellépett, így drága gyógyszeres kezelést kaptam és rendbe jöttem.

Második terhességnél teljesen meg voltam lőve. Eleve nagyon félve vállaltuk a babát és csak az első tapasztalatokból kifolyólag ilyen későn. Tehát elkezdtem járni egy nőgyógyászhoz a . kerületbe vizsgálatokra, hogy addig is majd keresek kórházat, van időm. Azért megkérdeztem, hogy vállal-e szülést, erre azt felelte, hogy megoldjuk. Milyen válasz ez?! Persze firtattam a témát és kiderült, hogy van egy orvos, aki az ő kismamáit vállalja a SoteI-en. Még jó, hogy ezt úgy kellett kihúzni belőle. Mivel kellett terheléses cukorra papír és az övét nem fogadják el, ezért meg is látogathattam eme dokit. Akkor voltam 12hetes terhes. Vittem a kiskönyvem, bemutatkoztam ki és mi vagyok (főleg, hogy előtte a doki fel is hívta a muksót, lezsírozta az időpontom), leülünk, előtte a kiskönyv, írja a cukorra a kérelmet. Egyszercsak felnéz és ilyet szól: mire is kell a cukor? Mondom, mert az első babánál terhességi cukrom volt. "Aha, tehát Maga terhes?" Na, ekkor pánikba estem. Megvolt a cukor, elmenekültem. Többet be sem tettem hozzá a lábam, de még a kerületihez sem. Ugye a szükséges vizsgálatok megvoltak, UH-ra a magzatdiagnosztikai központba mentem (Bolgárkerék u.), valamint integrált vértesztre. Körzetivel havonta vérképet csináltattam, megvolt ugye akkor már a AFP is, úgyhogy hajkurásztam valakit, akire rábízhatom magunkat ezek után.
Először kórházat kerestem. István kihullt, miután elmentem egy szülésfelkészítő előadásra. Előtte egy-két szülőszobát megnézhettünk. Kész nyomor volt a kórterem. Wc külön volt, nem zárható, olyan messze a wc-kagyló, hogy anyuka még csak az ajtót sem tudja tartani, hogy rá ne nyissanak. Vannak privát szobák is- fizetősek, de azt nem láthattam. Az előadáson a szoptatás volt az egyik téma, ahol az egyik anyuka annak adott hangot, hogy mikor ő volt bent, neki senki nem segített a nővérek közül, úgyhogy ne mondják most, hogy "ők segítenek". Ráadásul azt mondták, hogy neki tuti nem lesz teje és így engedték a picivel haza. Otthon egy szoptatási tanácsadóval felvette a kapcsolatot és sikerült szoptatnia a kisgyerekét, de nagyon megviselte a kórház hozzáállása. Erre a főnővér tök dühös lett és mondta neki, hogy "ezt nem most és nem itt kellene elmondani, különben is minek akar itt szülni, ha ilyen rossz tapasztalatai vannak?!" Tehát ez volt az első és utolsó alkalom, hogy ott jártam és valaha is arra gondoltam, hogy ott szülök. Tehát térjünk vissza, hogy kórházkeresés. Ha komplikáció adódna, ne legyen messze, hogy be tudjon jönni hozzám a család. Így lett a SoteII. Ekkor voltam a 16. hétben. 22. hétre eldöntöttem, hogy a Bánhidy Ferencnél szülök. A Sote honlapján fent vannak a dokik (fényképpel) és a képesítéseik. Ő szülész-nőgyógyász, nem mellesleg sebész is és vezető-helyettes. Tehát állandó munkahely a kórház, nomeg egy nap csak a magánrendelése hetente. Elvállalt. Ugráltam örömömben. Első alkalommal igencsak meg voltam szeppenve, hisz még sosem találkoztunk és már vetkőzök :) A pali szuperklasszis. Alig éreztem valamit a vizsgálat alatt. Mosolyog, kedves, nekem nagyon bejött. Éjjel-nappal elértem. Mikor Enikő keveset mocorgott a 30-31. hetünkben, akkor felhívtam, azonnal közölte, hogy "irány a kórház, leszólok uh-ra, menjen utána CTG-re, ha kész van, hívjon fel, lemegyek és megnézem a leleteket!" Minden rendben találtatott. Programozott császár volt, mivel az is csoda, hogy valami felvándorolt a méhembe és terhes lettem, de hogy onnan nem jön ki senki az is tuti, úgyhogy megvolt a műtét. Min. 3x annyi ideig tartott, mint az első. Volt itt légzőgyakorlat egy-egy vágásnál meg amikor kivették a babát, mindig kérték mikor vegyek levegőt, tartsam bent, fújjam ki (az elsőnél semmi ilyesmi), nagyon profi. Aztán jött a rendberakás, mondta, hogy nagyon durva volt, hiába, első szülésnél, amit lehetett hazavágtak. Szóval öt nap után vígan és dalolva hazamehettünk. A viziteket a kórházban mosolygós orvosok és nővérkék kísérték. Nem volt panasz, így nem is vizsgálgattak. A dokim minden nap bejött pár percre beszélgetni, van-e tejem, lázam, fáj-e a hasam, megnézte a sebem stb. Ennél jobbat nem is akarok, nincs is... azaz talán ha a nap 24órájában fogja a kezem :):):) A férjem biztos nem nézte volna jó szemmel :twisted: Szóval ennyi a story, nagy dióhéjban :mrgreen:

Ma felhívtam, nagyon örült. Jövőhét csütörtökre berendelt. Nem gondoltam, hogy ilyen korán menjek, de megyek. Remélem, hogy csupa jó hírt írhatok majd nektek utána. Egyébként ő sem a nevekre emlékszik, hanem a bajokra. Pl. nyáron volt egy cisztám, úgyhogy megemlítettem, hogy én vagyok az, akinél... Na, erre már tudta, hogy ki vagyok. Tisztára, mint a sebészem, mikor egy hónap múlva a lábamon megmutattam a gyógyuló sebem, már tudta a nevem :)

Béfejeztem :) Megyek főzni.

maccs01
 
 


Maccs...nem semmi sztori.....ilyenkor kicsit ég a fejem hogy én is eü-s vagyok,hát és nekem sincs mindig jó napom...de azért nem bántok senkit főleg ok nélkül :) és a terhes nőkkel ahogy bánnak az borzasztó sok helyen. Az élet legszebb dolga,fűszerezve a borzalmas eü-vel...

Képeket is várunk....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evilany, az egészségügy már tényleg hivatás lesz, főleg, hogy ennyire nincsenek megfizetve és egyre kevésbé. Egy csomó pénzt elvonnak, szerintem tarthatatlan. Alig várom a kormányváltást, bár nem akarok politizálni.

Mai tesztem már nem olyan halovány csík, de erősebbet vártam. Olyan türelmetlen vagyok, remélem, hogy minden rendben van!

Képek lesznek délután, most hagymát aprítok és síííírok :) Pussz

maccs01
 
 


Felraktam a ragut. Szóval az orvosom még azt mondta telefonon, hogy minden nap szedjem az Elevitet és 500mg magnéziumot. Utóbbit még senki sem mondta ilyen korán. Szedjétek ti is :)

Vetélés
Úgy tudom, hogy a 8-9. hét a veszélyesebb. Nekem még nem volt, de semmi garancia, hogy nem is lesz. De inkább ilyenkor, mint később. Vigyázok magamra, ha fáradt vagyok, akkor kicsit pihenek.

Megnéztem a születés előtti fejlődés biológiája linket, amit lombikbaba rakott fel, nagyon tuti!

maccs01
 
 


sziasztooooooooooooook
16 mm petezsák, benne szikhólyag. dg. grav 6.Kontroll 6hétmúlva.
:-)))))))))))))))

:lol:

szilvás76
 
 


ja,a kontroll 3 hét múlva lesz... csak az icipici itthoni laptopról írok, és katasztrófa a billentyűzet. a space is hol működik, hol nem stb

szilvás76
 
 


Szilvi, hatalmas gratuláció. Nagyon örülök!

maccs01
 
 


Szilvi,szuper!!! Szívműködés még nem volt? (nekem se)

Betti,tesztelt már vajon?

Maccs, 8.-9. hét a legveszélyesebb,miért?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szilvi
gratuuuu

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nekem miért nem írtak terhességi kort se...ehh engem abszolut nem vesznek komolyan. :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Évi
:wink:
Az én 6.8mm-s petezsákomra az UH-gép kalkulátora azt hozta ki, hogy 2 nappal idősebb, mint a valóságban


Én is mániákus tesztelő vagyok :oops:
Még tegnap reggel is csináltam egyet... :oops: :wink:

Vérvétel
Nálunk bármelyik osztályról, a nap 24 órájában lehet kérni HCG-meghatározást a labortól. És 1-2 órán belül megvan az eredmény...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


szilvi

gratulálok neked :) :) :) egy pici kis benlakó mekkora boldogságot tud okozni :) :)


ma feladta a csaj a teszteket,holnapra sztem itt van,remélem,elsőbbségivel...de ha nem,akkor veszek egyet ha lesz időm délután.állandóan munkában vagyunk.erdőben dolgozunk,sajnos megszaporodtak a lopások az erdőnkben,és nem csak kis lopások,hanem eladni viszik,kivágtak eddig közel 300szálat...eldöntöttük hogy kivágjuk a javát,muszáj mert az összeset ellopják pofátlan módon...na ezért nincs időm gyakorlatilag semmire.tegnap volt 1 kis időm netezni,meg néha kicsit délelőtt,aztán ennyi,meg még főzni,mosni takaritani is kell..szoval van munka

KépKép
bettike83
 
 


Bettike
Csodálom a kitartásod!
Én már régen teszteltem volna :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Tesztsorozatom.... :oops:
12-20DPO

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi :D Szép sorozat!!
Az én petezsákom 15 mm(volt hétfőn) azt se mondták bú vagy bá.
Betti,le a kalappal,én már ellőttem volna egy sor tesztet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Van egy nagyon jó táblázatom, ahol megvannak a magzati méretek...megpróbálom betenni ide....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


evi, szilvás petezsákjának a méretét (16mm) elnézve (amihez gratulálok! ) úgy tűnik, inkább az enyém kicsi (8mm), nem a tiéd (15 mm) nagy :-) De ezen nem csodálkozom, mert a 18. napon volt peteérésem. És még lehetett 1 nappal később a tüszőrepedés... meg késhetett a fogantatás (akkor fiú :D), a beágyazódás is lehet 7 nap is és 10 is...

A lényeg, hogy jó helyen van!

maccs, én meg elsőre lányt szeretnék... persze az se baj, ha fiú lesz,... de nálunk a bátyám mindig ütött vágott :-D

Magnézium: szerintem is nagyon jó, erősít, és mióta a MagneB6-ot szedem, az émelygés, hányinger is lecsökkent, szinte eltűnt.

IRCSI, szépek a csíkjaid, ilyen sorozatom nekem is van, de én 2 naponta nyomom :D Nálatok vannak már név-ötletek?

Kép
xtina75
 
 


Kép


Gyorsan lefotóztam a könyvben azt az oldalt. Remélem, ki lehet olvasni!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hát én a 6+5-nél találom magunkat,petezsák alapján :shock: Ircsi,köszi :D (na most akkor mi van?-mármint velem)

Xtina,a mieink a vonalzón.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára evilany 2009.12.10 18:09-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Név
Ha lány, akkor Kata, ha fiú, akkor Péter :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Azt azért ne felejtsétek el, hogy a petezsák nem szabályos gömb alakú!!!!
A méret az adott síkban, adott átmérőben érvényes! És olyan pici méretekről van itt szó, hogy lehet ám mérési hiba is! (Függ a gép felbontásától, a vizsgálatot végző gyakorlottságától)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


IRCSI, tényleg, már írtad... most bevillant. Hijjába, az agyam lelassult.

Kép
xtina75
 
 


http://www.advancedfertility.com/ultraso1.htm

Ezen az oldalon van 5 hetes UH-kép... 6,25mm-nek írja a petezsákot (gestation sac) :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Na akkor már végképp passzolom,de hát majd kiderül 21-én. Csak hát tényleg,ahogy visszagondolok,ugye azért mentem oda hogy most akkor terhes vagyok-e vagy nem,erre odavakkantanak valamit petezsákról,nem hogy nem mondják hogy "gratulálunk anyuka" de tényleg semmit. De ha meg több mint 6 hetes lenne,lenne petezsák. No mindegy nem találgatok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Hüvelyi vagy hasi UH volt?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hüvelyi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


"....1-3 napos vérzéskimaradás esetén mutatható ki legkorábban a 2-3 mm-s petezsák..."

(Papp Z: A szülészet-nőgyógyászat tankönyve)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szerintem, vagy mérési hiba... vagy esetleg korábban volt peteérésed... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ok,köszi,végülis tényleg mindegy,a lényeg hogy szabályos alakú,méhen belül és van szikhólyag. Csak az embernek annyi kérdése,félelme van,főleg első terhességnél,és ezzel szembesül. Most már tutira nem is választanám ezt a dokit. Meg hát nyilván túlérzékeny is vagyok..

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Megyek is,megjött a férjem :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi, nekem a 8 mm-re gratulált... nem a mérettel van baj, hanem a dokival!!! Úgy értem, simán paraszt.

Kép
xtina75
 
 


Evilany, készülj, 9hónapnyi izgalom. Hol az AFP, hol egy eltérő méret az UH-n, aztán mennyit mozog, hova fordul, vérkép... stb.

Aztán megkapod, cuki-aranyosmegvanmindeneegészséges. Pár óra nyugalom és pihenés, aztán: Van-e tej? Mikor és mennyi? Sokat eszik-e, keveset? Jó anya vagyok? Nem fázik? Mitől sírsírsír?

Aztán nevelődik, rengeteg felelősség, vigyázol rá, de a bölcsiben-oviban-iskolában már nem tudod fogni a kezét. Sajnálod, már-már kamerát rakatnál rá, hogy tudd, minden rendben van. Mindig a mi kis gyerekünk marad, hiába megy férjhez, nősül meg, féltjük-féltjük-féltjük amíg élünk :)

Szóval nyami!

maccs01
 
 


Szerintem is dokit kéne váltani. Azért kicsit több információt kellett volna megosztania veled!

maccs01
 
 


Orvosválasztás
Ami nálam szerepet játszik ebben...
Nálunk 2 helyen lehet szülni (kórház, klinika). Egyértelmű, hogy a klinikát választottam: baba-barát, van PIC.
Orvosok felől meg érdeklődtem. Olyan emberektől, akiknek a véleményére adok. A végső döntésben a személyes találkozó volt a lényeges.
-legyen elérhető a klinikán, ne csak a magánrendelésén!
-ne ő szabja meg az árat, hogy mennyit fizessek neki a klinikai szülésért--majd én eldöntöm, mennyire vagyok hálás!
-bizonyos dolgokról gondolkozzunk hasonlóan (ne ragaszkodjon a császárhoz, oxitocinhoz, ha nem muszáj; ha nekem úgy esik jól, szülhessek ülve, állva; stb.)

Találtam megfelelő embert. Nagyon sokat segített már a lombikok előtt is a kivizsgálásokban. És tudom, hogy bármikor számíthatok rá!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


maccs01 írta:Evilany, készülj, 9hónapnyi izgalom. Hol az AFP, hol egy eltérő méret az UH-n, aztán mennyit mozog, hova fordul, vérkép... stb.

Aztán megkapod, cuki-aranyosmegvanmindeneegészséges. Pár óra nyugalom és pihenés, aztán: Van-e tej? Mikor és mennyi? Sokat eszik-e, keveset? Jó anya vagyok? Nem fázik? Mitől sírsírsír?

Aztán nevelődik, rengeteg felelősség, vigyázol rá, de a bölcsiben-oviban-iskolában már nem tudod fogni a kezét. Sajnálod, már-már kamerát rakatnál rá, hogy tudd, minden rendben van. Mindig a mi kis gyerekünk marad, hiába megy férjhez, nősül meg, féltjük-féltjük-féltjük amíg élünk :)

Szóval nyami!


Egy nagyon kedves ismerősöm mondta: "A pozitív teszt nem a megnyugvást, hanem 40 évnyi izgalmat hoz!" :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ez cuki, IRCSI!
Esetleg belevehetjük a babák nevét, később a nemét...

Kép
xtina75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: