Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tus!
Ha adsz egy emilcímet, leírom magánba!
juci
juci
 
 


Sziasztok, én 28 éves vagyok, és nemrég mentem férjhez, és már az elsõ hónapban teherbe estem. Nagyon boldogok voltunk, egészen a 8. hétig, amikor az ultrahang vizsgálat kimutatta, hogy - bár a petezsák ép és a baba mérete korának megfelelõ - nincs szívhangja. Egy hét múlva kellet volna kontrollra menni de két nap múlva elmentem, mert egyre gyengültek a terhességi tüneteim. Ekkor megerõsítette az orvos a szomorú igazságot: a baba nem él, és elkezdett felszívódni. Másnap elvégezték az abortuszt. Az orvosom szerint ez normális, mert a 12. hét elõtt a babák 30% -a "elmegy". Nem csináltak semmilyen vizsgálatot arra vonatkozólag, hogy mi lehetett a baj. Sem vérvizsgálatot sem szövettant. Ráadásul több orvossal is beszéltam a korhazban az egyik azt mondja várjunk 1/2 évet az új babával, a másik azt hogy nem kell várni, amelyik megtud az úgyis megmarad.
Ez volt életem leggsokkolóbb élménye, hogy nem tudom miért veszítettem el a babát.
Nagyon félek, hogy meismétlõdik...

Kriszti
Névtelen
 


KrisztiKép
Sajnálom ami történt... Sajnos nekem is volt egy elhalt terhességem amit mûszeresen kellett befejezni. Nekünk néhány hónap szünetet javasolt az orvosom akkor. Fel a fejjel és ha nem hajlandó kivizsgálni az orvosod akkor talán másikat kéne keresnedKép

Puszi: Doris
doris
 
 

 
 

Szia Doris
az orvosom azt mondta, hogy a terhességek 30%-a igy vegzõdik, ez természetes. De nekem is fura, hogy semmilyen vizsgálatot nem csináltatott, pedig az ultrahangos doki azt mondta, hogy vérvételbõl is meg lehet állapítani. 2 hónap múlva újra próbálom a babát. Igazad lehet a dokival kapcsolatban, bár úgy látom magától a többi doki se erõlteti a vizsgálatokat. Ti már próbáljátok az új babát?Kriszti
Névtelen
 


Doris
azt írtad, hogy az orvosod alapos kivizsgálást csinált.
Milyen vizsgálatokat végzett? Engem ez nagyon érdekelne.
Rettentesen szomorú vagyok. Tegnap csinálták a mûtétemet.
A zárójelentésemen csupa jó dolog szerepel, azon kívül persze hogy a baba szívmûködése nem látható. :-(
Ugy látom elöbb-utóbb mindenki sikerrel járt aki beírt ebbe a topicba, és ez azért jó jel.
Tehát milyen vizsgálatok léteznek amivel ki lehet deríteni a baba elhalásának okát? Nálad ki lehetett deríteni valamit?

Kriszti
Névtelen
 


KrisztiKép
Légyszi írjál nekem magánban. Ha a nevemre kattintasz akkor láthatod az e-mail címem. Válaszolok a leveledre részletesen, csak nem akarom itt publikusanKép És ne szomizz, biztosan összejön a következõKép

Puszi: Doris
doris
 
 


SZiasztok!

Ha nemtúl bizalmas, akkor én is érdeklõdnék, hogy milyen vizsgálatokat ajánlott vetélés után elvégezni. Azért érdeklõdöm, mert nekem sajna már volt két vetélésem és semmilyen vizsgálatot nem csináltak. Az egyiknél volt mûszeres befejezés, a másiknál nem.

Köszi: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok lányok!
Nekem is azt mondta a doki, hogy nem kell kivizsgálás. De elmentem egy másikhoz is, és rögtön azzal kezdtem, hogy mit szeretnék. Úgyhogy kaptam egy beutalót hormonszint mérésre. Ezen kívül még az OCSSZ-hez mentünk el, ott mindent megcsinálnak, vérkép, rubeola, hüvelytisztaság, stb. Egyik vizsg. sem kötelezõ, mindenki azt végezteti el, amelyiket akarja.
Krizsi!
Szerintem az ismétlõdõ vetélésnek mindenképpen utána kell járni, még akkor is, ha tényleg csak véletlen egybeesés.
Az az elkeserítõ, hogy x-szer el kell ahhoz vetélni, hogy legalább egy nyomorult vérvételre elküldjenek. De addig is, lehet, hogy egy egyszerüen orvosolható probléma miatt sok baba nem tud megszületni.
juci
juci
 
 


Szia Krizsi
azt mondta nekem az ultrahangos orvos, hogy vérvételbõl elõfordul, hogy megtudnak állapítani valamit.
Ezenkívül a progeszteron szintet is lehet ellenõrizni mert ha ez nem jó, az lehet oka a vetélésnek.
Vannak fertõzések mait szintén jó kikúrálni elõtte.
Vigyázni kell hogy ne kapjon az ember herpeszfertõzést, mert szintén vetéléshez vezethet.
Lehet csináltatni szövettani vizsgálatot a babánál, ez is mondhat valamit.
És van ez a Gynevac kúra, ez is segíthet. Nézd meg:
www.gynevac.hu

Ennit tudok. Ha valaki többet tud írjon! HELP!

Kriszti
Névtelen
 


Kedves Angéla'

Szerintem se add fel'''
A baratnömnek ,azt mondták ,hogy Õ az akinek soha nem lehet gyereke.10 ev probalkozás,rengeteg vetélés...
Most már BABÁZIK...
Rajta Sztanyik Dr segitett,(azt hiszem a Margit kórházban dolgozik)
Névtelen
 


Sziasztok !
Ma voltam kontrollra a második müszeres befejezés után,hát sokkal okosabb nem lettem.Megvan a szövettani eredmény de igazából az ok nem derült ki .A kivizsgálás még hátra van .Szeretnék majd újra probálkozni de nem tudom a gondolatot elhesegetni ,hogy a harmadik sem sikerül.

Juci ! Megadom a cimem és légyszi írjál,hogy neked milyen vizsgálatot végeztek .Elõre is köszi!
dingo151@hotmail.com

Üdv : Szani
Szani
 


Szani
én nagyon sok olyat ismerek akinel többszöri, akar 4. terhességelhalás utan következett be több sikeres terhesseg. Pl az egyik orvos abban a kórházban ahol nekem befejezték a terhességet azt mondta, hogy az elsö kettöt igy vesztették el, aztan most már "három szaladgál".
Kriszti
Névtelen
 


KrisztiKép
Válaszoltam ugye megkaptad?Kép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kriszti !

Bizom benne,hogy mindanyiunknak sikerülni fog !!
Szani
Szani
 


Sziasztok
azt szeretném kérdezni, hogy nektek mit mondtak az orvosok, hány százaléka megy el a babáknak? Nekem az UH-s orvos 30%ot mondott, a saját orvosom 25%-t, de nekem ezek az arányok nagyon soknak tunnek. Létezik ez? Nekem ez volt az elso terhességem (8.napon halt el a baba), és nagyon félek a másodiktól.
Kriszti
Névtelen
 


Jaj butaságot irtam, természetesen nem a 8.napon, hanem a 8. héten halt el :-(
Kriszti
Névtelen
 


KrisztiKép
Sajnálom ami történt... Sajnos az adatok reálisnak tünnek. Remélem mielöbb sikerül majd a következõ babuci. Drukkolok és ne szomorkodjKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Szia Kriszti !
Nekem is igy mondta az orvos ,hogy 20%-30%elhal!
Sajnos !!Kép((

Szani
Szani
 


Szia Doris
köszönöm a bátorítást.
Van itt valaki aki nem járt még sikerrel?
Angela hogy van?

Kriszti
Névtelen
 


Szia Szani
oke ez legalább megnyugtató. Nekem már akkor mondta amikor megállapitotta hogy terhes vagyok. Látta rajtam hogy nagyon örülök, aztán azt mondta, hogy most biztos azt fogom kérdezni, hogy terhes is maradok-e. Hát valójában ez eszembe se jutott...Azt mondta ez a természetes amelyik nem életeros az nem marad meg...
Szani veled mi van?

Kriszti
Névtelen
 


Sziasztok,

Nekem az orvosom azt mondta, majdnem a fele elmegy az elso terhessegeknek. A kornyezetemben, magamat is beleszamolva 4 emberrol tudom hogy igy tortent (ma mar mindegyik boldog anyuka Kép). Kettorol pedig azt, hogy az elso baba is megmaradt.
Az ironikus az, hogy azok a terhessegek maradt meg, ami veletlenul jottek es felforgatta a szulok eletet. Ahol meg nagyon vartak, azok elmentek.
Szoval fel a fejjel!
Bianka
bianka
 
 


KrisztiKép
Most figyeltem fel a kérdésedre. A kérdésed arra vonatkozik, hogy van-e itt valaki, akinek azóta sincs gyermeke? Nekünk még nem sikerült azóta összehoznunk a babucit, de dolgozunk rajtaKép
BiankaKép
Hasonló a tapasztalatom a környezetünkben isKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Nekem a 8. héten derült ki, hogy a terhességem a 6. héten elhalt. (a doki mûszeresen fejezte be) Állítólag a vérkeringésem nem megfelelõ, ezért nem jutott elég vér a méhembe, így a pici nem kapott elég táplálékot. Most 3 hónapot várni kell a következõ próbálkozásig. Közületek valakinek volt ilyen problémája? A legközelebbi terhességnél állítólag vmilyen gyógyszert kell szednem.
Morzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem szerencsére nem kellett megtapasztalnom ezt a borzasztó dolgot amirõl ez a topic szól, de egy kedves ismerõsömnek igen, neki a 13. héten ment el a babája. Azóta utána olvasott, meg a dokija is mondta, hogy a nagyon rizikós idõszak az õsz vége, tél eleje, ilyenkor a terhességek fele szakad meg spontán okból. Így ennek tükrében vagy korábbi, vagy késõbbi idõpontra kellene idõzíteni a teherbeesést.

Sziasztok, szép babákat kívánok mindannyiótoknak: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 


MorzsiKép
Sajnálom...Kép Ezt hogyan állapította meg az orvosod? Csinált valami spéci kivizsgálást? Ne szomorkodj, a következõ már biztosan sikerülKép
NorcsiKép
Az én babámról is egy novemberi hónapban derült ki, hogy meghalt a 14. héten. Lehet abban valami amit írtál...

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok, lehet hogy a vitaminhiány okozza, hogy ezekben az idôkben elmennek a babák. Mondjuk én szedtem elevitet, de már csak amikor rájöttem, hogy baba van.

Kriszti
Névtelen
 


KrisztiKép
Nagyon fontos amit most említettél. A babára fel kell készülni ezért javasolják, hogy 3 hónappal a tervezett terhesség elött kezdjünk el valamilyen komplex vitamint és folsavat szedniKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Most még kényszerszünet ,és áprilisban szeretnék újra probálkozni!
Veled mi ujság?


Morzsi !
Öszintén sajnálom !Kép


Üdv. Szani
Szani
 


Morzsi,

Tenyleg ez hogy derult ki, hogy keringesi problema volt?
Nem szokott hideg lenni a labad? Figyeld majd meg! Ha igen, keruld a hideget (etelben, italban)es igyal meleg teat. De ne feketet. Es naponta egyszer egyel meleget. Es vigyazz hogy ne fazzon a talpad.
Mielott bolndnak neznetek ...
Szulesig jartam akupunkturara. En ott tobbek kozott ezeket a tancsokat kaptam es szurkalast Kép Nem tudom biztosan, hogy ettol sikerult-e a baba, de a mensim azutan allt be pontosan 29 napra. Annyira pontosan, hogy amikor 1 napot kesett mar vettem a tesztet es pozitiv is lett.

Bianka
bianka
 
 


Sziasztok lányok!
Nem nagy örömmel csatlakozom (hiszen ki örül ennek)de én is túl vagyok egy vetélésen. Még friss az élmény, ugyanis tegnap volt a mûtétem, de már egészen jól vagyok.
Nekem is 30%-os arányt mondanak, néha még többet is. És sajnos én is gyarapitom azok táborát, akik egy nagyon várt babát vesztettek el.
Én csak azt nem tudom felfogni, hogy a 12-ik héten közölték velem,hogy a baba a 8-ik hét óta nem él. Egyszerûen képtelen felfogni az agyam,hogy egy teljes hónapig egy élettelen kis maszat volt bennem...
Aztán ahogy elolvastam egy könyvben amit a missed abortusrol irnak, mintha énrólam irták volna. Tehát másnál is van ilyen,hogy sokkal korábban elveszti a babát.
Nekünk 3 hónap szünetet rendeltek el, és azután újra próbálkozunk.
Amióta kiderült a vetélés, szinte minden ismerösnek kiderült hogy volt neki is, ez olyan furi.
sziasztok,
Barbi
Barbi
 


BarbiKép
Szia itt is, már a ..."ma megint megjött"...ben is írtam Neked. Tudom, hogy nem vígasztal a tudat de hidd el együtt érzek Veled. Velem szinte ue. történt pár hét csúszással és utólag a szövettanból kiderült, hogy mérgezést kaptam a babucimtól így újra mûtöttek...
De ez már a múlt és teljes gõzzel dolgozunk a következõ babácskán akit nagyon várunk márKép Ha kedved lesz gyere közénk és majd együtt átsegítjük egymást ezen a nehéz periódusonKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Barbi!
Nagyon sajnálom én is.
10 hónappal egy vetélés után, lám benne vagyok a táblázatban, 4 hónaposan. És elsõre sikerült!! Kép
Én azzal nyugtattam meg magam, hogy jött az a lelkecske, aki hozzánk szeretett volna költözni, de a kis teste megakadt a fejlõdésben és neki nem az volt a dolga, hogy betegen szülessen. Így azután elhagyott minket, hogy legközelebb egészséges babaként jöjjön a világra. Lehet, hogy pont nálunk.

Azt gondolom, a várakozást valójában a mûszeres befejezés miatt ajánlják. A vetélés maga, bármilyen szomorú, de természetes. A mûtét amit ki kell pihennie a szervezetnek.
És ha kipihented a dolgot, tessék szerelmezni, hogy jöhessen a következõ lelkecske. Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Vitaminokról...
Az új védõnõm (új helyre költöztünk) a terhesség elsõ 3 hónapjában semmilyen vitamin tablettát nem ajánl. Bizonyos vitaminok amiket régebben csak receptre lehetett kapni, most benne vannak a vitaminkészítményekben. Nem tudod kontrollálni az esetleges túladagolást, vagy felhalmozódást.
Lehet benne igazság. Én pont az elõzõ, vetéléssel végzõdõ terhességem elõtt és alatt szedtem folyamatosan elevitet.
Az azt megelõzõ babánál csak a 4. hónap táján kezdtem el.
Na, ki tud igazságot tenni? Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Hú MalacakaKép
Én még nem vagyok babás, de Elevitet kezdtem el szedni + Folsavat..... Most ki tudja mivel tesz az ember jót? Gondolod, hogy az Elevit befolyásolhatta a dolgot?

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves ..!
Nem irom le a nevemet, mert meg nagyon-nagyon faj. Tegnap lettem tul a hetedik vetelesemen. Most meg nem latom valami rozsasan a helyzetemet, de ...
Allandoan azt mondjak az orvosok, hogy minden rendben van. Most kaptam az orvostol 6 tablettat, hogy ez majd segit a gyors vetelesben. Mivel minden kaparasnal serul a mehem es ne kelljen a beavatkozast megcsinalni. Nem segitett es igy most 3 napig szenvedtem. Borzalmas kinjaim voltak, de nem csinaltak meg a kaparast, hogy ne seruljek. Iszonyatos kinok a semmiert, ennyit meg soha nem szenvedtem. Nem egy "darabban" jott le a "babam" (5 darabban). Persze meg kellett meznem minden reszt, hogy mennyi van meg bent, mire szamitsak. Iszonyat es borzalom. Soha ne probalja meg senki ezt megelni! Belehal a lelke!
En mar lassan nem hiszem, hogy van remeny. Hiaba irtok szepeket es jokat, de en felek. Eddig nem feltem, eddig bator voltam, de most....
/Ja nem tudom bekapcsolni az ekezestes betuket es nem is erdekel./
Bocsanat ha valakit elkeseritettem, de .....
Névtelen
 


Szevasztok!

Doris a keresedre beneztem, de elkeseredtem.

Sajnallak Nevtelen. Tudom ez nem mond igy semmit neked. En 10 vetelesen vagyok tul, persze ez sem vigasz. En sem ertettem soha, hogy miert kell megnezni azt a "valamit". Nekem is ezt mondtak, de azt nem mondtak soha az orvosok, hogy mit kell neznem. Szoval megneztem es "jokat" bogtem.
Nem akarok ures szavakat irni neked. Probalj meg talpra allni! Nehez, tudom.
En ezert tanulok allandoan, mert akkor nincs idom gondolkozni es bogni a vizsgak miatt.

En nem bizom egy orvosban sem es meg mindig ott tartok, hogy orvost keresek. Valts orvost Te is! Talan segit!
Talaltam itt ket orvost akirol nem olvastam semmi rosszat es tobben ajanlottak. Igaz ha majd talalkozom veluk kiderul, hogy tevedtem-e. En arra gondoltam, hogy elmegyek mind a kettohoz, ha ugyan azt mondjak akkor elhiszem es a "jobbiknal" maradok. Ha nem akkor keresek masikat.
En nem akarok megelni egy tizenegyedik vetelest.

Koszonom mindenkinek az erdeklodeset es segitseget.
Jelentem alasan javulo tendenciat mutatok, mert szinte mar csak babavaro szakkonyveket olvasok. Igaz ott meg nem tartok, hogy "minden aron" gyereket. Ne haragudjon akit ez bant, de meg en is felek.

Sajnos nem mukodik ezen a gepen a "fejecske" gomb, de koszi a segitseget Doris(ezzel elmaradtam)./ Ezen semmi nem mukodik./

Kitartast! Kitartast! Kitartast!

Puszi:Angela
bagolyka
 


Sziasztok
ugy tudom, hogy a folsavat muszáj szedni, mert különben nagy az esély arra, hogy nyitott gerince lesz a babának.

Angela, és kedves Névtelen!
szerintem csináltassatok hormon vizsgálatot vérvétellel.
Nekem még csak egy magzatelhalásom volt, én szerettem volna kérni de a dokim nem tartja fontosnak. De azért lehet ilyen oka is.

Kriszti
Névtelen
 


Most jut eszembe, nekem pl a Centrum vitaminnal vannak gondjaim, valószínüleg túl sok vitamin van benne, mert kb egy héti szedés alatt múlva rosszul leszek töle.
tehát tény hogy létezik túladaogolás, de a folsav a bab érdekében kell.
Kriszti
Névtelen
 


Úgy tudom a folsav a vérképzés miatt kell, a vassal gyütt szokták adni . És persze ilyen módon a baba miatt. De nem tudok róla, hogy kapcsolat lenne az anyai vérszegénység és a nyitott gerinc között. Akinek az orvos nem ír fel vasat, folsavat annak minden bizonnyal nincs rá szüksége. A terhesség elõrehaladtával a legtöbb kismama valamelyest vérszegény lesz... idõvel szoktak ilyet szedetni.
Én alap állapotban vérszegény vagyok, nekem a terhesség végére szokott tökéletes lenni a vérképem... Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Bagolyka, Névtelen!
Nem is próbállak vígasztalni benneteket, mert a vígaszt csak egy egészségesen megszületett kisbaba tudná adni...
remélem megtörténik.
Ilyen sok vetélés esetén vizsgálják az apát is, hogy nem-e az õ génjei a hibásak? Bocsánat a feltételezésért. Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Malacka
utánanéztem ennek a folsav dolognak mert mindig ugy tudtam hogy a nyitott gerinc ellen kell.
Gyakorlatilag tényleg igy van, ezt irjak mindnehol a neten is.
Nezd meg pl
[url=http://www.worwagpharma.hu/referatumok.htm" TARGET="_top]http://www.worwagpharma.hu/referatumok.htm[/url]
Kriszti
Névtelen
 


Nagyon érdekes írás volt!
Köszönöm Kriszti.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Bagolyka, NévtelenKép
Sajnálom, hogy elszomorodtatok. Úgy gondoltam jobb kibeszélni a problémákat itt, mert akkor kevésbé marcangolja a lelketeket...Kép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kriszti! Az igaz, hogy a folsav a nyitott gerinc elkerulese miatt javallt, de az eros tulzas, hogyha nem szeded akkor nagy valoszinuseggel baja lesz a babanakKép Anyaink sem igen szedtek, es megis itt vagyunkKép

Kedves nevtelen es bagolyka! Ne haragudjatok hogy ezt mondom, de reges-regen lepnetek kellett volna....en mar egy veteles utan is olyan dokit kerestem aki allandoan ellenorzi a hormonjaimat, es gondolom ha terhes leszek, nagyon oda fog figyelni! Esetleg keressetek fel egy meddosegi centrumot, ott teljekoru kivizsgalast fognak vegezni es nagyon oda fognak ratok figyelni a kovetkezo alkalommal!

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly
hát azt nem mondtam, hogy ha nem szed vki folsavat, akkor nyitott lesz a baba gerince, csak azt hogy ma már azért nem nagyon születnek nyitott gerinccel babák mert tudják hogy a folsavhiány szerepett játszik a kialakulásában, és ezert beleteszik a terhesvitaminokba.
Kriszti
Névtelen
 


Kriszti!

Nem kotekedni akarok, de ezt irtad:

"ugy tudom, hogy a folsavat muszáj szedni, mert különben nagy az esély arra, hogy nyitott gerince lesz a babának. "

Na ez az ami szerintem nem igaz, erre probaltam ramutatni...de biztos csak rosszul fogalmaztalKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly
arról van szó, hogy ha az anyának súlyos folsav hiánya van akkor valószínü hogy nyitott gerince lesz a babának. Az ilyen súlyos folsav hiány elég ritka, de a terhesvitamin szedéssel kiküszöbölhetö (végül is azt nem tudjuk melyikünknek van eleve folsav hiánya, ezért jobb ha szedjük a vitamint)
Kriszti
Névtelen
 


Sziasztok!
Korábban írtam, hogy nemrég spontán vetélésem volt, és most hiába várom-várom, nem akar megjönni a vérzésem. Már a 36. napot kezdem és semmi. Ez így szokott lenni vetélés után? Remélem nem romlott el bennem semmi. Kész õrület, hogy most meg már azért kell izgulnom, hogy végre megjöjjön. szerintetek mi lehet a baj?
Tus
Tus
 


Szia Tus
Nekem 6 hetet mondott az orvos, hogy kb annyira szokott megjönni, mert rendezödniük kell a hormonoknak. Persze lehet hogy elöbb fog megjönni, de utána már beáll normálisra...
Nekem még csak 2 hét telt el...
Kriszti
Névtelen
 


Szia Kriszti,
nagyon köszi a gyors a választ! Akkor nem vagyok elkésve. De persze mérges is vagyok, hogy az orvosom nem mondott semmi ilyesmit.
Tus
Tus
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: