Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mártikának is akkora haja van,hogy mehet bele a csatt!
Annyira édes,és szívesen megnézném Noellel összerakva,mit művelnének!:)
Csak azért írtam,hogy lassabban tesz meg dolgokat,mert elfigyelve a többi babát,ezt láttam.de a védőnénink azt mondta,hogy egy csöppet nagyobb terhet is cipel a lelkem,és azt kell megemelnie.Amivel nincs is gond,mert olyanokat viszont csinál,amiket nem kell....fejen áll,egy kézen tartja magát,mint aki fekvőtámaszozik...állni akar,de az ülést kihagyná...nem megy el a tárgyakért,hanem odahúzza az alattuk lévő takaróval!belekapaszkodik a szőnyegbe,és odahúzza magát ahova akarja...nagyon leleményes gyerek!
szerintem segítene a dolgon,ha megmaradna járókába,mert lenne mibe kapaszkodjon..de nem marad.neki tér kell!:))a kanapé lelógó plédjébe kapaszkodik bele!


Olvasva titeket,tök jól belejött mindenki a hozzátáplálásba.nekünk továbbra is alig fogy a kaja,de gyarapodunk,ez a lényeg..ilyen,hogy 1-2 barack..jót mosolyogtam..nálunk még a fele sem..:)marad a napi 4,vagy 5 evés..nem kér többet.

a védőnők fura tanácsairól meg annyit,hogy a sógornőmnek azt mondta a 2 hetes Mátéra,hogy bírjon ki legalább 5 órákat éjjel,mert megterheli az anyatej még a gyomrát!!!???
mondtam neki,hogy gyorsan felejtse el....
már nem szoptat,Máté most volt 6 hetes.bele se menjünk miért nem... :roll:


Noéminek nagyon megy a hintázás,édeske nagyon!én nem merek ilyet felfúrni,mert mi is szenvedünk a felettünk lakó 3 éves hármasikrektől!!!


Kép

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Timi, Donát is ugyanezeket csinálja!
Rá kell lépni a takaróra, hogy ne húzhassa oda magához a dolgokat, hanem másszon oda értük...
És ő is imád a kanapé alatt időzni, és a lelógó takarót huzigálni. Fejem mondjuk nem áll, meg nem is fekvőtámaszozik, egyelőre legalábbis! :shock:
Két napja kipróbáltuk a banánt, imádja! Almával vagy barackkal keverem, hogy lédúsabb legyen. A héten tervezem a rízst is megkóstoltatni vele, mert már unom, hogy vagy krumpli-alma az ebédje, vagy krumpli-sütőtök. Lassan elkezdem a 7 hós kajákat kóstoltatni: paradicsom, cukkini, tök.
Ti milyen táblázat vagy honlap szerint vezetitek be az egyes kajákat? Én letöltöttem valami babaszakácskönyvet a kismamablogról, aszerint haladok.
A védőnő elfelejtett kijönni a 6 hós státuszra, amikor el kellett volna mondania az egész hozzátáplálás dolgot... :x

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Timi!

Nagyon macsós Noel! Jóképű pasi lesz, az tuti, majd kergetheted a lányokat el mellőle! :lol:

Noncsi is magára borogatja a mászószőnyeget, ha nézem olyan jó kislány, ha kimegyek a szobából már a szoba túlvégén van.

Megkapta a fülbevalót, háááááát volt ordítás, pedig lőtték neki, az nem fáj annyira.
Olyan szinten meg volt rám sértődve, hogy csak az apjánál volt hajlandó megmaradni. Ha rám nézett újra el kezdett üvölteni, olyan panaszosan. :D
Na azért a szopizáshoz maga mellé engedett... :lol:

Lilly!

Én bevallom őszintén a saját fejem és tapasztalatom után megyek a főzés terén.
Már teszek csirkemellet a főzelékébe, eddig nem okozott gondot.

Én gyümölcsöt nem szoktam keverni a főzeléknek valóval, vagyis almát csak délelőtt adom. Hozzákeverek natur zabpelyhet, vagy natur rizspelyhet, hogy a leve kevesebb legyen.
Néha teszek hozzá pár csepp citromot, egyrészt a vitamin miatt, másrészt az alma nem barnul meg így.

Főzeléknek én a sárgarépával kezdtem, aztán sárgarépa-krumpli, aztán krumpli-sütőtök.
Most főztem neki sütőtököt krumplival és csirkemellel. Ha nincs gond, a hús bevezetése után 2-3 héttel kell a lisztet is hozzáadni a főzelékhez.
Azt meg úgy kell, hogy megpirítod nagyon enyhén a lisztet, egy teflon edényben, hogy ne kelljen zsiradékot hozzá adni.
Egy kávéskanálnyit hozzákeversz a főzelékadaghoz. Persze a mértékre vigyázni kell.

Zsiradékot 7 hónapos kor fölött adunk, amikor már eszi a husit gond nélkül. Először az adag főzelékbe bele keverünk egy kávéskanálnyi margarint.
Ha nincs gond, akkor ezt minden alkalommal lehet adni. Más jellegű, mint a hús zsírja, amit ugye már megszokott a baba pocija a főzelékben található húsból, ez is egy kis terhelés a gyomornak, tehát tesztelni kell.

A tejtermékeket, mint pl a joghurt, sajt, csak 8 hónapos kor körül, amikor már biztonsággal eszik húst, glutén tartalmú ételt.
A sajtot bele szoktam reszelni a forró főzelékbe, hogy elolvadjon.
Joghurtot uzsonnára érdemes próbálni, nagyon jók a Danoninó joghurtok, kis adag és finom, pont a babáknak van kifejlesztve.

Csodálkozom, hogy nem jött a védőnő, a státuszvizsgálatot törvény írja elő, a kiskönyvben ki is kell töltenie.
Nekünk múlt héten volt, be kellett mennem a picivel a tanácsadóba, ott vizsgálta meg a védőnő.
Súly, magasság, fej és mellkas méret, látás, hallás, és viselkedés vizsgálat volt.
Azért kérdezz rá, miért nem csinálta meg.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

Sziasztok,

Milyen sokat valtoztak a babak, nagyon cukik mind :) Olyan gyorsan nonek, lassan azon vesszuk eszre magunk, hogy 1 evesek :shock:

Lilly, szerintem batran adj neki mas zoldsegeket is. Tilda mar a huvelyeseken, hagyman kaposztafeleken kivul szinte mindent kapott es semmi baja. A multkor kerdeztem a vedonotol, hogy kezdhetem-e a hust bevezetni 7. honaptol es mivel. Erre o, persze 6 honapos kortol mindent lehet adni nekik :shock: Itt nagyon lazan veszik a hozzatapit. Tilda eddig csak csirket kapott de a heten kap pulykat jovo heten pedig a tokehalat tervezem. En egy kaveskanal olivaolajat szoktam tenni a fozelekhez nem margarint. Lisztet meg nem adtam eddig a fozelekhez de ezt a piritott lisztet kiprobalom, koszi Yusz. Meg mindig nagyon jo evo. 150-et eszik ebedre 120-at uzsira. Delelott pedig tegnaptol kap tejpepet. Mar 6 fogacskaja van, lent 2 fent4. 2 hete volt 7660g es 73 cm lassan de hizogat.
Mozgasban meg mindig hatul kullogunk :( :lol: Meg nem emeli a popsijat ha hason van. Inkabb hatrafele tolat :lol: Ulni ul szepen.
Az uszast tovabbra is szereti be is fizettem tegnap az ev vegeig.
Nalunk nincs ilyen 6 hos statuszvizsgalat. Hm.

Yusz, gratula a fulbevalokhoz:) Majd tegyel fel kepet! Tildaet is lottek , sirt o is de nem a fajdalom miatt hanem az egesz procedura nem tetszett neki. Nagyon meleg volt a kozmetikusnal, matatas a fulenel stb.. Ahogy kijottunk vigyorgott ezerrel :) En 2 hetig hagytam benne a gyogyfulbevalot es amikor ki akartam cserelni neki a veglegesre verzett neki az egyik fule. Igy visszatettem meg egy hetre, kamillaztam meg bepanthent kentem ra szepen begyogyult azota sem volt vele gond.
Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok lányok!

Látom már mindenki kanalazgat. Sokat agyalok rajta, hogy hogyan tovább a hozzátápival. Egyelőre eddig csak ebéd körül adtam Mártinak főzeléket, de úgy veszem észre, hogy ő bármikor képes lenne enni, ráadásul bármit. Ha puhább gyümölcsből, rizsből kenyérből adok neki kóstolóba kis darab szilárd falatkákat, azokat is simán eltünteti. De a súlya elég gyorsan gyarapodik így is, félek, ha többször kapna anyatejen kívül mást is, még gyorsabban gyarapodna. Bár nem tudom, lehet, hogy attól a rengeteg tejtől jobban hízik, mint valami főzeléktől.

Timi!
A fényképen becsapós Márti haja. Csak elöl középen van egy hosszabb tincs , máshol még elég gyér, nem állna meg benne a csat.
Noellel mit művelnének? Szerintem menne a birkózás, ráadásul egy súlycsoportban is vannak. Nem győznénk óvni őket egymástól. Márti mostanában állandóan az orrunkat akarja megfogni, meg belenyúlni az orrlyukunkba.

Judit!
Várom a fülbevalós képet. Mi egyelőre nem fülbevalózunk. Abban egyeztünk meg, akkor lesz Mártinak fülbevalója, ha majd ő kéri.

Oolong. Hű mennyi fogacska!
Hogy viseli Tilda ezt a gyors ütemű fogzást?
ducimami
 
 


Sziasztok!

Hozzátáplálás ügyben kéne egy kis segítség...ötlet! Ginga nem hajlandó főzeléket enni max. 10-15 kiskanálnyit...aztán szájzár, üvöltés! Tejpép, gyümölcs simán megy, akár 200gr-t is lenyom, de ennél már több kellene.
Viszont!
A mi kajánkat szívesen kóstolja, rágja azzal a két fogával...legyen az indiai kaja, vagy kínai, vagy valami jó magyaros cucc. Ezek ugye nem kicsit vannak fűszerezve, mégis jobban ízlik neki az az 1-2 falat, mint a pépesített, ízetlen babacucc. Kicsit félek ezeket adni Neki, hiszen még csak 6 és fél hónapos...szerintetek? Védőnőnk...ötöske...még nem látott bennünket, 2 hete vette át a körzetet, szóval nem tudom mit csináljak.
Amúgy minden szuper, folyamatosan áll, pakolgatja a kis lábait, minden mellett felkapaszkodik, a lakás legapróbb zugait is bejárja négykézláb. Egyedül fürdik a "nagy" kádban...dumál, jókedvű, tehát ezekkel sok gondunk nincs...csak az a nyavalyás főzelék...pfff!!!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem,szégyellem is magam,de iszonyat húzós szezonon vagyunk túl,szerencsére még a szeptember is szinte fullon van,így meg sok a teendő még 3 apróság mellett is. Mindig olvaslak titeket,de csak leírni,hogy mi van velünk nem lenne fair,reagálni mindenkire meg nem tudok...mennyivel egyszerűbb a face-re feldobni 1-1 fotót... :?

amúgy az én tündéri,jó gyerekem megszűnt létezni. voltak gondjaink az alvással,bár mióta neki is kibújt a foga,azért jobb a helyzet. este fél 9 körül teszem le,de sajnos 1 óra múlva kel,meg éjfél körül is. tudom,hogy ilyenkor a hangok ébresztik fel,mert azért megy film,meg járkálunk, a nagyok is kiabálnak a szobájukból kifelé,és ez mind zavaró. igazából fel sem ébred,csak úgy nyűglődik,de cicin pár perc múlva alszik.ez még legalább 1-szer előfordul míg ébren vagyok,utána alszik reggel 7-ig.

ami a hozzátápit illeti,ha Ági nem írta volna amit írt,szó szerint,de tényleg szó szerint leírhattam volna mindazt...és én adok is neki olyat is amit még nem kéne...nyugodtan kövezzetek meg,de a paradicsomos penne turmixolva úgy csúszott neki,mintha mindig azt ette volna. raguleves zöldségekkel,hússal májjal... ezt szereti,az ízeket. meg rágcsálna mindig. már azért ő is alakul súly ügyileg,tekintve,hogy pehelysúlyról indultunk,már 7,5 kg. gyümölcsöt sajna nem szereti,tejpépet csak a banánosat...nem egyszerű nő! :D

ő egy igazi 'perpetuum mobile', 1 pillanatra sem áll meg. 1 kézzel kapaszkodik állva...szerintem nem sok kell,hogy elinduljon így.

a gyerkőcök mind 1-től egyik szépségesek,szerencse,hogy a facebook-ra azért töltögettek páran fotókat,imádom nézegetni! :) Tilda haján továbbra is ámulok-bámulok,Médikémet változatlanul lefiúzzák még pinkben is...jó lenne neki is ár tincs! :D
Igyekszem gyakrabban jönni,mert tényleg érdekel,hogy kivel mi van,hogy fejlődnek a picik! :)
írok még!
puszi nektek!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Partícia, pont tegnap jutottatok eszembe, hogy eltűntetek! Meg Csekom is rég nem jelentkezett.

Iza, ennyi foggal szerintem ne a pulyka legyen a következő, már a marharostélyost is simán elcsócsálná Tilda!
Nálunk továbbra sincs semmi a fogzással. Kíváncsi vagyok, hogy az amúgy is rémesen rossz alvó kisfiam mit csinál majd, ha megindul az a fránya fog...

Ági, bevallom, én tettem sót a főzelékébe, és így hajlandó volt enni belőle. Só nélkül megkóstoltam, és szörnyű volt, nem csoda, hogy nem kellett neki. Illetve mikor almát tettem a krumpliba, akkor só nélkül is megette, mert az almától gyümölcsös íze lett. Na de a komplikáltabb főzikbe már nem tehetek almát - alma és brokkoli vagy cukkini... Brrrrrr!
Egyébként én még sosem néztem, mennyit evett. Úgy érzésre csinálok egy csészényi adagot, aztán eszik amennyit eszik. Nem is tudom, mennyit illene ennie ennyi idősen.
Én arra várok ötleteket, hogy hogyan lehet a folyton hasra forduló babákat bepelenkázni! :shock:
Képtelen vagyok háton tartani arra a 2 percre, amíg végzek, folyton átfordul, hogy megszerezze a popsikenőcsöt vagy bármi mást!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Bori!
adj valami sokkal érdekesebb dolgot a kezébe,és csak sikerül lefoglalni,míg pelenkázod. bár nálunk sem egyszerű a manőver,de bármi ami csörög,zizeg lázban tartja 1 percig...de max. addig! :D

így ül:

Kép

Kép

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Borikám!
A són már túl vagyunk, a gyümölcsös zöldségeken, sőt a szőlőcukorral édesített cuccokon is...Gergőt nem tudom átverni. Ma beszéltem a védőnyacával, lehet, hogy az lesz a megoldás, hogy nem pürésítek annyira rágni szeret, mert közben dörzsölődik az ínye!:))) hát...majd kiderül! Balázs is 6 hónaposan reggel, meg este szopott ebédre meg megette velünk a tarhonyás husit csemegeubival!:))) Jó fejek ezek a gyerekek!:)))
A pelenkázásnál nekünk is vannak problémáink... ha lefogom a lábát, akkor felül izomból, már kapaszkodik is belém és egy mp. alatt feláll, aztán meg próbálja kiszabadítani a kezét az enyémből, nehogy már fogjam...:)))...állandóan résen kell lennem...lehetne még egy-két kezem úgy könnyebb lenne!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is. Múlt héten nyaralni voltunk, előtte készülődtünk,utána meg pakoltunk...szóval 3 hetes elfoglaltság. :D
Olyan sokat írtatok, próbálok visszaolvasni. Mindegyik baba tündéri és hogy megnőttek. Annyira látszik, hogy már nem újszülöttek. Mindegyik egy kész kisgyerek. :D

Pati!
Gyönyörű kis családod van, jó lehet így három gyerkőccel, bár gondolom néha fárasztó is.

Timi!
Noel igazi kisfiú már, helyes abban a sapiban.

Bori!
Donát nagyon hasonlít rád, le sem tagadhatnád, olyan édesen csücsül a kezeidben.

Yusz!
Sajnállak, te sem tudsz sokat pihenni, ha így kell rohangálni Noémi után. :D

Kati!
Nagyon jók a Facebook-os képek a tesóval, hogy hasonlítanak!

Iza!
Milyen sokat változott Tilda is, és milyen komolyan tud nézni.

Ági!
Én már nem csodálkozom Gergőn..az lepne meg, ha nem mozogna ennyit!


Tudtok valamit Geminiről, verzsoról vagy Zsófiról? Ők is régen jelentkeztek.

Nálunk két hete volt 6 hónapos...hosszúságát nem tudom, mint Izánál, nálunk sincs hat hónapos státuszvizsgálat. Most nem hízott csak kb 300gr-ot az elmúlt hónapban, de még így is ő vezet azt hiszem..két hete volt 9,860gr.
Mi is elkezdtük a hozzátáplálást, múlt héten inkább csak kóstolgattunk, mert nyaraltunk, de ezen a héten már elkezdtük mi is almával, krumplival, körtével, sütőtökkel. Van is egy kis székrekedése. Nem tudom ez normális? Régen olyan könnyen kakált, most szenved, valamelyik nap nem is tudtam nappal elaltatni, mert ahogy ellazult alvásra éreztem, hogy nyomna, de nem ment neki, fel is sírt, és nem is tudott elaludni, pedig nagyon álmos volt...
Most a sütőtök talán segített, olvastam az jó.
Kérdeztem én is az itteni "védőnőt" mennyit kellene ennie egy adagra, de nem adott vmi pontos választ...nálunk Domi mindent benyel, de nem akarok sokat adni neki...így is elég kis pufi...persze éheztetni sem akarom.
Mozgásban mi is nagyon hátul kullogunk. Mászás meg ilyenek? még hátról sem fordul hasra. Viszont hason nem fordul meg, egyből pördül vissza. Ülni még nagyon bizonytalanul ül, de ha nem segítünk neki a felülésben mérges és csapkod. :D
Ti a főzelék alatt mit értetek? Pürésített főzött zöldséget? Én azt adok neki, de keverem gyümivel is...Hétvégén már adok neki reggelit is.
Yusz, kösz, hogy leírtad a sorrendet, nekem is segítség, mert itt tényleg mindent olyan lazán vesznek..
Ti méritek, hogy mennyit adtok a babának, vagy ml-ben nézitek? kb 1 deci pürésített adag elég neki délre?
Ha belegondolok, csak egy nagy káoszt látok, inkább nem teszem, inkább csak adok neki vmit. :D

Mi is szeretnénk úszásra járni, de sajnos itt nincs, ahol mi lakunk...azaz ami van, eléggé drága...inkább csak mi visszük el pancsizni, holnap megyünk először. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá.

Ti babáitoknak még szokott fájni a pocija? Olyan furának találom, de nálunk sokszor emiatt kel fel éjszaka, azaz azt hallom, hogy lábdobálás az ágyban, tekeri a csípőjét, szenved, aztán pukizik..és fel is ébred...Tegnap fantasztikus éjszakán volt, csak 6x ébredt fel, pedig általában csak egyszer szokott. És másnap mintha misem történt volna, alig akart aludni...gyerekem, gyerekem. :D

most hirtelen ennyi!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Valaki segítsen, és mondja meg mi lehet a baj. Domi megint ugyanígy ébredezett szinte éjszaka. Borzasztó volt.
Éjfélkor, 1kor, 3kor, 5kor, 6kor és 7....1x megszopiztattam, a többi alkalommal sikerült ringatással visszaaltatni kb 10 perc alatt...mi a baj? A hozzátáplálás miatt van? Dolgozik a pocija? Vagy mi a baj?
Második éjszakánk..nem igazán szeretnék több ilyet, általában 1x ébred fel csak, vagy alszik 6ig.
Mit csináljunk? Foga nem jön, napközben elvan, mosolygós...minden ok vele...

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni!
Csak a foga lehet, attól, hogy nem törte át az ínyét, még mozgolódhat! Segít a Dentinox gél, vagy folyadék, a hűtőbe tett rágóka és a levendula olaj a párologtató edénykében...elalvás után párologtass, az megnyugtatja...nálunk ugyanez volt...sajna!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok...tök jó,jó sokan írtatok:))


Kati,én is arra gondoltam,hogy Noel és Márti legalább egyforma babaméretekkel rendelkezik,és édesek lennének egymás mellett...:)Noelt is most tanítom arra,hogy létezik a ,,simi-simi",és nem kell letépni rögtön senki arcát,ha oda hajol...:))érti,mert a simi-simi hallatán,kinyitja az ujjacskáit...de utána..futás előle..:))Most az a menő,hogy mindennek hangosan örül,még akkor is ha 3 perce látta,de ha még pont kézben is van akkor,olyanokat odacsap,hogy beszakad a tüdőm,meg letépi az arcom,vagy csapkodja a hátam:))megzabálom:)de persze fáj is...


Én csak ámulva olvasom,miket adtok enni a lurkóknak..:))
Nálunk nincs gond az evéssel,már a husit is szépen eszi,ami új,azt 2 napig szokja....megdicsért a védőnéni,hogy ügyesen rájöttem mikor mit adjak neki,és szépen eszik is..túl etetve sincs.azt mondta neki dolga sincs velünk:))
Én nem mernék semmi olyat adni neki,amiket ti már próbálgattok....nekem ez még túl korainak tűnik...van olyan nap,amikor minden visszajön belőle...eszik,és nem akar megmaradni ültetve,persze hason mászkálva meg jön a hányás...van amikor meg alig jön vissza kaja..már csak ez miatt sem adnék fűszereset,se fenőt papit neki....

De ti csak hajrá,ha már ilyen előrehaladott a dolog nálatok:)


Csekom, remélem mire ezeket olvasod,már újra helyreáll az alvásban a rend!Nekünk sincs fogunk...és nem is sír,és nem is nyűglődik...folyik a nyála,és mindent rág...a hozzátáplálástól sem voltak ilyen bajok...de a gyerekek nem egyformák..lehet Dominál jön a fogacska,és valami zavarja,de napközben nem látszik rajta...de lehet csak front jött-ment....nekik is lehetnek rossz napjaik...mi például rájöttünk,hogy bármennyit alszik napközben Noel,ha nem alszik este 6-8 között,30 percet..szar éjszakának nézünk elébe...mert fürdés után 8-kor már olyan fáradt,hogy nem akar enni,elalszik...de fél 10-kor felébred,befejezi az evést,és nehezen tud visszaaludni...na erre gyorsan rájöttünk,és teszünk is róla,hogy ne így legyen!:))Napközben is alszik vagy 5x...már meglepő mennyit...szerintem ettől nő!:))

Az evésnél nem mérem mennyit eszik.fél üveggel melegítek,és ha még éhes jelzi,és kap még.én úgy éreztem,hogy mivel nem tud megenni egyszerre többet,egy kis tápszert is adok utána.megdicsért érte a védőnéni,mert tényleg így kell azt mondta,ameddig nem bír megenni 1 üveggel...de mostanában nem adok tápot neki,mert iszik utána vizet vagy teát.mivel későn kell,és napközben sokat alszik,és csúsznak az evések jócskán,ezért,hogy meglegyen az 5 változatos evés,inkább kevesebbet kap mindenből,de elég neki..és boldogan várja a következő evést!:)
Kérdésedre a válasz,nem vagyunk hadfájósak..de ettől még puki jön nekünk is,persze erőlködik ő is rajta az ágyikójában..de nem kell fel rá..


Patricia,nézem én is mindig Medit a Face-on....hát tényleg nem látszik rajta mennyivel született!!!A mozgása mint egy szélvész királykisasszonyé....és husis is lett szépen!!!Nagyon édes bébi,és nagyon hasonlítanak a gyerkőcök egymásra!

Kép

Kép

Kép Nyomom a fekvőtámaszt...

Kép Hógolyó:)

Kép Nyertünk egy szépségversenyen fotózást..a kisfiam ott is tudta mit kell mutatnia:))

timea35
Budaörs
 
 


Móni, nálunk is visszajött az éjszakai óránkénti vagy kétóránkénti ébredés. Várom az időszakot, amikor visszaszoktathatjuk a kiságyába, de azt hiszem, még mindig nem ez a megfelelő életkor hozzá... Mondjuk mi nem vagyunk mévadók, mert Donát mindig is rossz alvó volt, de az utóbbi időben azért már volt egy-két jó éjszakánk is. Én már nem tudom, mire fogjam a dolgot: talán fog, talán has (ő is sokat pukizik éjjel), talán csak egy ölelésre, pár korty szopira vágyik. Szerencsére azért hamar visszaalszik, ennek az egynek örülök.

Ti hogy adjátok a körtét? Simán le lehet turmixolni? Nem túl kemény gyümölcs ehhez? És keveritek valamivel? Tudom, a körte szorulást okozhat, ezért félek csak úgy magában neki adni.
Ja, és a paradicsomot hogy lehet adni? Meg kell hámozni? Magok mehetnek bele?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Ági! Lehet igazad van, bár a fogat még érezzük, de néha piros az arcocskája, és a fülét és gyűrögeti!

Timi! Elképesztő Noel mikre képes már! Kis tornász. Vagy ez csak nekem új? Mert Domi szinte semmit nem csinál. :D

Lilly!
Én körtét, meg szinte mindent -barackon és banánon kívül - megfőztem. És igen, az almával együtt szorulást is okoztak. :D
Paradicsomot még nem adtam, csak málnát. Tudom, otthon azt nem nagyon ajánlják, de azt is leforráztam, és átnyomtam szitán, hogy a magok ne kerüljenek bele. Talán a paradicsommal is így tennék, és feltétlenül lehúznám a héját. :D

Jaj gyerekek! Úgy megfáztunk Domival. Két taknyos! Hétvégén elmentünk úszni, először életében, erre jól meg is fáztunk, ő s én is. Ő gyógyszert is kap, meg emiatt óránként kell.. hulla vagyok. :D
Én nem szedek semmit, csak tea, orrspray stb...majd csak vége lesz.
Viszont annak örülök, hogy bár eleinte felhúzott lábakkal meg behajlított kezekkel volt a vízben, de a végére elengedte magát és élvezte. :D Jó volt látni. Meggyógyulunk megyünk megint, csak okosabbak leszünk. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok,

Lilly, a kortet en is parolom es utana turmixolom de szerintem a nagyon erett puha kortet nyersen is lehet pepesiteni csak itt sajna ilyet nem lehet kapni :( Tegyel hozza egy kis szilvalevet ha szorulast okoz nala :wink: Paradicsom mint Moni irta, heja magja ne legyen benne, szitan atnyomod es kesz.
Szegenykeim, nagyon faraszto lehet ez a nem alvas. Tildanak mult heten volt ket ejszakaja, hogy felsirt es egyszeruen nem lehetett megvigasztalni. Cici se kellett neki, ellokott magatol :( Rosszabb volt ha ott voltam mellette. Tisztara hiszterikusan sirt nem lehetett vele mit csinalni. Igy hagytuk es kb fel ora alatt magatol elaludt, majd reggel ebredt 7-kor es vigyorgott ezerrel. Valszeg a foga...

Moni, mi is voltunk ma uszni, annyira szereti. Sajnalom, hogy lebetegedtetek, halaeg Tilda meg nem fazott meg uszi utan. Nalatok milyen a foglalkozas? Itt fel ora es gyerek dalokat eneklunk es arra mozgatjuk a babakat a vizben. Ja, es a viz is jo meleg. Es igen a fozelek puresitett zoldseg :) nem a rantasos cucc :lol: legalabbis nalunk.

Patricia, de jo, hogy jelentkeztel. Medi nagyon edes, rengeteget nott es latszik rajta, hogy nagy csibesz :) A tincsek meg jonnek hamarosan ne aggodj. Tildat a haja ellenere is szoktak fiunak nezni :lol: pedig szerintem eleg csajszis. Erdekesek az emberek...

Timi, Noel cukor mint mindig. Az a fekvotamaszozos kep... Halali, 7 honapos es mar gyur :lol: Mi lesz ebbol a fiubol? Egy Schwarzenegger? Es az az ujjtamasz... meg jo hogy nem a kozepsovel :D

Kép
Imad fogat mosni :D

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Borikám!
A paradicsomot csak úgy, ahogy Iza és Móni írta, a puhább körtét szerintem is lehet csak úgy turmixolva.

Iza!
Kész vagyok Tildától, ezzel a pillantással tuti mindenkit levesz a lábáról. Tök jó, hogy van fogkeféje, nálunk egyelőre csak az ujjra húzható szilikonos cucc a menő, arra jól rá tud harapni.

Pati!
Szerintem Medi egyáltalán nem fiús, igazi gyönyörű babacsajszi, nagyon helyes képeid vannak róla!

Móni!
Gyógyuljatok meg hamar és aztán hajrá, az úszástól erősödik az immunrendszer. Nálunk úgy tanítják, hogy mikor kiveszed a vízből rögtön le kell venni az úszógatyót, ki kell törölni a fülét és minimum 20 percig nem lehet kimenni vele a levegőre...ezt nagyon szigorúan számon is kérik, biztos igazuk van, 1986 óta tanítják a babaúszást! Nálunk 1 órás az edzés, az első 10 perc közös gimnasztika, bemelegítés és aztán csoportbontásban jönnek a feladatok. Nagyon szeretünk ide járni!

Most volt Gergő víz alatti fotózása, ami a sikeres úszóvizsga után ajándékba van a babáknak és szüleiknek. Miután kicsi barátunk nem jött el, mert szintén taknyos, így csak mi voltunk Gingával. Fél órán át fotóztak bennünket víz alatt, fölött. A fotós kedvéért megcsináltuk azt a gyakorlatot is, amit mi csak október közepén tanulunk hivatalosan...konkrétan behúzom a partról a víz alá és átküldöm a terpeszben álló lábaim között Apához! Megmondom őszintén, hogy amikor először láttam ezt a csoporttársainknál eléggé ledöbbentem, de miután Gergő lételeme a víz, gondoltam megpróbáljuk. Megcsináltuk...3x egymás után, mert a fotós srácnak először a beállás nem volt jó, aztán meg a fények...:))) Gergő meg sem rezzent, azt mondta az oktatónk, hogy baromi jól csinálta....huhhh...azért izgultam! A képek kb. 2 hét múlva kerülnek fel az úszóiskola honlapjára, kíváncsian várjuk!

Ma megvettük a lépcsőlezáró rácsokat, muszáj volt, mert Ginga szélsebesen mászik és miután nulla a veszélyérzete nekimegy a lépcsőnek is. Minden mellett feláll, löki el a kezünket nehogy segítsünk és bizony 4-5 mp-ig már imbolyog egyedül! Ez igen vicces, az már kevésbé, hogy utána dől, mint a zsák és persze legyél résen és kapd el. Tuti a dolog!:p
Ma talán azt is sikerült megfejtenem, hogy mikor hajlandó főzeléket enni...hát csak akkor, ha közösen eszik velünk...egyedül utál táplálkozni...ma viszont beleevett a tökfőzelékembe nem is kicsit, majd utána lenyomott még egy kis sütőtökös krumplit. Remélem tényleg ez a megoldás, mert herótom van már a tápszertől! Kép
Kép
Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Megtörtént a csoda!

2012.09.25 én. 7 hónaposan és 1 naposan,a kisfiam négykézláb átszaladt a szobán,a szőnyegen felejtett távkapcsolóért!!!:)))))


Imádom!

timea35
Budaörs
 
 


Gratula Noelnek a mutatványhoz!

Gergőről remélem majd mi is kapunk víz alatti és feletti fotókat! Hihetetlen, milyen ügyes az a kisfiú! Ági, csak bírjátok szusszal az energikusságát!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Megkaptuk a víz alatti és feletti fotókat,...csináltam egy kollázst, mert az összeset még sem tölteném fel.
Valami ötletet adjatok már főzelék ügyben...semmi pénzért nem hajlandó megenni azokat...még a végén elkönyvelhetem, hogy a gyerek utálja a zöldségeket. Komolyan...már hullik a hajam ettől az egésztől...bezzeg ma a pizzát kinézte a számból...szerintetek?....két pofára nyomatta befelé... :twisted:
Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Agi, Gergo tunderi :) Klasszak az uszodas kepek. A viz alattiak kulonosen cukik. Fozelek ugyben nem tudom. Lehet az allagat nem szereti. A gyumolcsot eszi? Te fozod vagy boltit kap? A sutotokot sem szereti? Azt altalaban szeretik a babak. Akkor sem izlik neki ha hust keversz hozza?
Tenyleg nemtom :( Tilda halaeg nagyon jo evo. Barmit megeszik :lol: Az avokadot probaltad mar? Igaz az is gyumolcs. Hm... Es ha a repat krumplit puhara fozned es csak a kezebe adnad? Lehet elmajszolna.

Timi, :lol: csak igy tovabb! Gratulalok! Tilda meg mindig csak tolato uzemmodban van. Bar ma este az agyban mar lattam egy kis negykezlabra probalkozast :D

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Ági!
Keress rá a neten az "igény szerinti hozzátáplálás"-ra!
ducimami
 
 


Kata köszi!
Nagyon jókat olvastam, kipróbáljuk! Ma nem volt mese...kinézte a kisebbik bratyója szájából a Kinder tejszeletet, hát adtunk Neki!:))))...alig lehetett elvenni tőle!:)))).....tudom tej, meg ilyen-olyan származékok......de hát mi a fenét lehet ilyenkor csinálni???

Iza!
A gyümölcsöt nagyon szereti...mindenfélét adtam már neki...simán lenyom 2 barack + 1 banán pürét a nap folyamán...ja és ebbe babakeksz is kerül. Ezzel nincs gondunk és a tejpépekkel sem. A sütőtök hébe-hóba, de csak akkor, ha nincs benne krumpli!:) Husit csak magában, de az sok legyen!:))) Nincs mese...Ő diktál...és nagyon jól csinálja!:))) Kipróbálom ezt a puhára főzött cuccot, hátha a kis mancsába adva elmajszolja! Köszi a tippet!

Ezt leszámítva tényleg szuperül működik a mi kis kópénk, már négykézláb kerget és közben hangosan kacag. Imádni való!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Most lattam a naptarban, hogy Medea nap volt vasarnap.
BOLDOG NEVNAPOT MEDI! (igy utolag) :D

Agi, na, hogy ment a zoldseg eves tegnap? :wink:

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Nagyon klasszak a képek, mindegyik gyerek nagyott nőtt!! Olyan jó látni, hogy szépen fejlődnek, szépülnek, okosodnak! :lol:

Tilda gyönyörűszép hölgyike, mindig megcsodálom a hajkoronáját!

Gergő egy kis turbógép, ha elindul, Ágikám rohanhatsz majd percenként utána! :lol:
Nem is kell jobb tréning egy anyukának, igaz? :wink:

Noel meg nagyon ügyesen áll már, jó erősek a lábacskái. :wink:

Médi irtó jópofi kiscsaj, olyan helyes kis grimaszokat tud vágni...

Mi is csatlakozunk a mászó babákhoz, két hete, pont a keresztelője napján elindult négykézláb a lánykám.
Azóta nincs akadály, a küszöbön is átküzdi magát.
A kedvencem, amikor megáll egy bútor előtt, felemeli az egyik kezét és próbál felkapaszkodni rá...van, hogy fel is húzza magát egy darabig, de nem elég erős még a karja és elengedi.
Asszem nem kell sok és ő is feláll. Nem nagyon örülnék neki, de hát a fejlődés minden babánál egyedi, nem nagyon lehet beleszólni.

A főzelék evés nálunk is macerás még mindig. Ki kell várni a megfelelő időpontot, amikor hajlandó enni, vagyis nyitja a száját. Sosem akkor, amikor megmelegítem, vagy éppen evés idő lenne.
Minden gyerekkönyv írja, hogy a napi tevékenységek legyenek azonos időben, hogy a baba megszokja a rendszert. Valószínűleg az én gyerekeim nem olvasták ezeket a könyveket, mert egyik sem volt hajlandó betartani.
Noémi sem különb, teljesen heklektikus és egyedi időbeosztás szerint működik. :lol:

A kajakészítésnél elhatároztam, hogy ennél a gyereknél betartom a szabályokat. Semmi só, semmi cukor. Na, azt a kaját nem tudom vele megetetni.
De ha fűszerezem, akkor eszi...Ennyit az előírásokról.
Imádja a vajas kenyeret (még nem ehetné :D ) a csokit (muszáj volt adni neki, a tesók ették) a jégkrémet (tejes, tojásos és hideg, de mit lehet tenni?) a pörkölt szaftos kenyeret, szóval mindent ami tilos.
A saját, neki készült főzeléket csak harcok árán tudom legyömöszölni neki.

Na meg egy liternyi koszt, amit mászás közben megtalál. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Ági, mi lenne, ha nem pizzát, currys csirkét és kinder csokit ennétek, hanem az egész család pépesített krumplit répával? Hátha Giga kedvet kapna!! :lol: :lol: :lol:
Amúgy tényleg van olyan alter irányzat, hogy nem kell turmixolni, egye azt a baba, amit a család, meg egyen egyedül, mert úgyis csak azt eszi meg, amit meg tud enni, le tud nyelni. Van ennek valami 3 betűs rövidítése az angol kifejezésből, BLW asszem. Biztos van valami ebben is, meg az igény szerinti táplálásban is. Ha az ember normálisan csinálja, biztos nem árt vele.

Nekem abban adjatok ötleteket, hogy reggelire meg vacsira mit lehet adni? A vajas kenyeret hogy adod, Yusz? Noéminek van már foga hozzá? Donát még fogatlan, és nem mertem neki darabos kaját adni, bár valószínűleg nem lenne semmi baja a kenyérbéltől.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Noncsinak sincs még foga, de ez őt nem zavarja. :lol: A vajas kenyeret meg úgy adom, hogy egy nagyobb darabot adok a kezébe és elmajszolja. Persze utána minden vajas, de a lényeg hogy valamennyi lemegy :lol:

Délelőtt adom a gyümölcsöt, dél körül a főzelék, és uzsonnára desszertet adok, pl. alma-körte-sütőtök megfőzve. Tulajdonképpen kompót, turmixolva. :lol:
Este vacsira adom a tejpépet, az laktatja. Utána picivel meg az utolsó szopi. Persze ettől függetlenül 3-4x felkelünk éjjel is szopizni, de szerintem ez már csak megszokás inkább, mint éhség.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nah...2 napja eszünk husi levest csirkéből, rengeteg zöldséggel, így evett sárgarépát, krumplit husit is...kipróbáltam...egy adagot leturmixoltam...hááát, ha hallottatok már üvöltést....:)))...nem bírja a pépes főzeléket...komolyan nem értem, mert a gyümit is így kapja és azzal meg nincs baja... :lol: :lol: :lol:

tegnap voltunk aktuális védőnőnél, azt mondta, hogy lehet már adni Gingának joghurtot, túrót, tejfölt...szerintetek? azt nem csak 8-9. hónaptól lehet? én mondjuk szívesen adnám, azzal is változatosabb lenne az étrendünk...gyümölcsös joghurt...nyami!

Bori!
Néztem ezt a BLW-t...nekem tetszik. kipróbáltuk ma baba keksszel, ügyesen elmajszolta, de utána minden csupa maszatos volt, szép lassan fogjuk csinálni...majd meglátjuk!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Ági!
Megnéztem a túró és joghurt dolgot, mindenhol 10 hónapos kortól írják.
Jövő héten jön a védőnő hozzám, megkérdezem tőle is. :wink:

Úgy látszik ebben sem egységes a vélemény orvosok, védőnők és a szakirodalom között.
Aztán legyen okos az anyuka és döntse el kire hallgat. :lol:

Mivel Gergő amúgy elég sok mindent eszik, ami még a könyvek szerint korai, szerintem megpróbálhatod adni neki, legfeljebb ha észreveszel valamit rajta, akkor abbahagyod. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Ági, én is utánanéztem. Van, ahol 7 hós kortól ajánlják kis mennyiségben a túrót, joghurtot. A lényeg, hogy ne ez legyen a fő adalék, de egy-egy kiskanállal kerülhet a kajába. Én azért várok még kicsit.
Nekem a tejpépekben sem szimpi, hogy tejszármazékot tartalmaznak, mikor semmilyen formában nem ajánlott ilyenkor még a tejtermék.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Iza,köszönjük a köszöntést! :) érdekes dolog ez,mert valószínűleg elég érdekes vagy inkább ritka név lehet,hogy többekben megmaradt,és sokan felköszöntötték! :)

Yusz,Ági!
Hajrá vegyes táplálás!!! Olvasva titeket kicsit megnyugodtam,és most már le merem írni,hogy eddig miket evett már,és nem néztek hülyének :D Téliszalámis kockasajt,csak úgy harapva,Tejszelet,túrórudi csoki nélkül,de csak mert azon elég kemény,jégkrém,Danonino...sültkumpli a Mekiből! :D hirtelen ennyi! :)
Sajnos mi meg a gyümölccsel állunk hadilábon,semmit,semmilyen formában :( a zöldségpüré viszont jöhet,meg a tejpép... :) és sok-sok szopi,sajna éjjel is!

Eszméletlenek a képek Gergőről!Látszik,hogy nagyon élvezi! az első 2 képen ki fogja?

Bori!
Láttam,h írtad ritkán tejpép.nem szereti,hogy ritkán adod? esetleg reggelire mehetne az is. még mielőtt bevezetitek a nutellás kalácsot! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


a tejpépben anyatej-kiegészítő tápszer van...sok gyerek ezen nő fel,gondot csak nem okoz!
:)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia, ez tok jo, hogy sokan felkoszontottek. Tildae marciusban van egy honappal a szulinapja utan. Meg en is elfelejtettem :oops: Este jutott eszembe, hogy je ma volt a nevnapja :lol:
A tejpepben amit Tilda kap szinten tejpor van. Rizs es kukorica lisztbol van+ vas, kalcium,cink,C,D,B vitaminok es folsav meg vanilia es fahej van benne. Imadja :D Jo is, olyan mint egy fincsi tejbegriz :wink:
Joghurtot ma fog kapni eloszor delutan. Natur zsiros joghurtot vettem, a petit danone-ra nem akarom raszoktatni(tele van cukorral).
Tegnap voltunk mereckedni. Nem hizott csk 40g-ot!!! Pedig nagyon jol eszik. A vedono azt mondta ne aggodjak. Sokat mozog es gyorsan egeti a kaloriat. Adjak neki sok krumplit, husit, tesztat, kenyeret. Amig nem fogy es a normal hataron belul van a sulya ok. Az o sulya most pont atlagos a normal intervallum kozepen van a kis 7700g-javal. Ja a masik meg, hogy az anyagcsreje is gyors szerintem napi 3x van kaki altalaban. Nalatok?
Szombaton beoltatom magam influenza ellen. Amig szoptatok Tilda is vedett. Ti fogtok oltatni? Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Oolong!
De szép kisnyuszit varázsoltatok elő a kalapból! Hosszra hogyan változott Tilda? Múltkor olvastam, hogy sok baba vagy nyúlik, vagy hízik egy-egy szakaszban.
Kaki nálunk teljesen rapszodikus, gondolom attól függ, hogy mit eszik Márti. Van, hogy 2 napig semmi, és van olyan is hogy egy nap3-szor is kakil.

Látom sorra dőlnek meg a hozzátáplálással kapcsolatos elvek. :D Mártival nagyon szerencsém van, mindent megeszik, ezért egyelőre délelőtt pépesített gyümit, ebédre zöldséget adok neki husival és anyatejjel hígítom. Többi az szopi. Nem kényszerülök rá a csecsemőknek nem ajánlott ételekre. De megértelek benneteket, a fiamnak én is adtam anno bármit, csak egyen végre valamit. Ráadásul neki kanálfóbiája is volt( egyszer kanállal kényszerítettem belé az antibiotikumot), ezért csak darabos ételt evett 9 hónapos korától. Elmúlt 2 éves mire újra kanalat vett a szájába.

Ági!
Irigyellek titeket a babaúszás miatt. Nekünk nincs rá lehetőségünk sajnos. Fantasztikusak a képek.

A bevezetett ételek sorrendjéről olvastam valahol egy Kanadában élő kismamától, hogy ott a gyerekorvos majd szívbajt kapott, hogy almával kezdték a hozzátáplálást, mert Kanadában először gabonát adnak(babamüzlit), utána zöldségeket, és legvégül gyümölcsöt. Izraelben a zöldségekkel kezdik. Nagyanyáink idején nem voltak táblázatok. Azt adtak a gyereknek ami volt otthon, meg amit a családnak főztek.
ducimami
 
 


Sziasztok!

ducimami!

Nálad a pont!! Így van, nagyanyáink még szalonnával is megtömték a gyereket, hiszen ők is azt ették! :lol:
Nem függ evvel össze, de nem is volt ennyi allergiás és ételérzékeny gyerek. Egyszerűen nem volt erre sem idejük sem lehetőségük. :lol:

Igaz ennyi génkezelt és mérgezett élelmiszer sem volt. :cry:
Azért az elgondolkodtató, hogy ahány ország, annyi féle képpen kezdik a hozzátáplálást... :roll:

De nem is kell ilyen messzire menni, hiszen amikor a fiam és a nagylányom volt csecsemő, akkoriban is teljesen más volt, mint manapság.
Emlékszem, nekik még feles és háromnegyedes tejet kellett adni, meg a májjal kezdtünk mint hús, aztán kitalálták, hogy a máj a szervezet méreglebontó szerve és tilos egy éves kor alatt adni...

De azt is észrevettem, hogy manapság is megoszlanak még országon belül is, sőt védőnőnként és orvosonként is eltér a hozzátáplálás menete.

Akkor meg nem csoda, hogy az ember megzavarodik. Az anyukák szerintem ösztönösen megérzik, látják, mit is kíván a kicsi. A táblázattól függetlenül.
Különben is, ki tud ellenállni annak, ha egy pici emberke nézi ahogy eszünk? Nyílván megkívánja és meg szeretné kóstolni.
Én is adtam már Noncsinak sültkrumplit, mert szinte csorgott a nyála, ahogy ettük...
Megfogta a kis kezével és elmajszolgatta. Semmi baja nem lett. Pedig még picit meg is volt sózva. :wink:

Oolong!

Én beoltatom magam, mint minden évben. Eléggé ki vagyunk téve a fertőzésnek, hiszen a két nagy és az ovis lányom mindig hazahoznak valami bacit. Gyerekközösségben sokkal gyorsabban terjed, ezért nem kockáztatok.
Terhesen is beadattam, sőt az összes gyereket is beoltatom, kivéve a picit.

Tilda szerintem pont jó husiban van, egyáltalán nem kicsi a súlya!
Noncsi csak 6900 gr. és nagyon lassan kúszunk felfelé. 20-30 gr-okat hízik hetente, igaz, nem is eszik annyira szívesen.
Csak a szopi, ami megy, a többivel kínlódunk.
Mondjuk nekem az összes gyerekem a súlytáblázat alsó határát karcolta, evéstől függetlenül.

Viszont cserébe szépen nő, most 69 cm, és állandóan mozgásban van. Már nem marad meg a hordozóban, folyton mászik. Tegnap pont azt néztem, milyen gyorsan átszeli a szobát négykézláb, pláne, ha kinéz magának valamit...

A fülbevalós kép...

Kép ilyen lett a fülbevalónk

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Én nem oltatom magam...eléggé oltás ellenes vagyok, ráadásul akik a környezetünkben beadatják, azok állandóan tök betegek, nekünk meg kutya bajunk, de ez csak az én véleményem, sokaknak viszont nagyon hasznos tud lenni.

Judit!
Ginga sem az az óriás súlyú...7350 gr és 68 cm...viszont cserébe borzasztóan formás és izmos, nekünk is mondta a védőnő, hogy ne is várjunk ennyi mozgás mellett nagy súlynövekedést. Állandóan turbófokozatban mászik, egy pillanat alatt feláll és legújabb szórakozása, hogy már engedi is el azt, amiben kapaszkodik...állandó készültségben vagyunk...:))) Ha megfogja a 2 kezünket, akkor léppked. Szegény kutyánk, meg a macskák is nehéz helyzetben vannak...Gergő kergeti őket...sikerült már egy pofont is beszereznie az egyik maccstól, de még ez sem keserítette el, pedig csípte a fertőtlenítő a kis pofácskáját!:)

Iza!
Nálunk is van minden nap minimum 3 adag rotty, csak az állaga változó!

Pati!
A első 2 képen a kisebbik bátyjával van együtt...féltesókból jól állunk...de ez egy hosszú történet...számuk lehet 4 meg 6 is, csak nézőpont kérdése...a legidősebb tesó 27, a legkisebb 11 lesz...egyszer majd elmesélem !

Tegnap voltunk Ringatón a MÜPÁ-ban! Csajok...valami fantasztikus...ha tudtok menjetek el, szinte minden városban, településen vannak foglalkozások, nekünk sikerült az alapítóhoz kerülnünk. Iszonyatosan jó zenés foglalkozás, csupa ritmus, zene, hangszer. Heti 1x megyünk, kikapcsolódásnak is nagyon jó és szuper ennyi pöttömöt együtt látni. Csak fél óra az egész, de nagyon jó móka!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Végig olvastam mindenkit..:)

Nagyon szépek a lányok,és a fülbevaló is nagyon jól áll:))

Látom inkább a kajálás a fő téma:)

Egy biztos,hogy mi még másképpen nőttünk fel,és az biztos,hogy minden védőnő másképpen gondolkodik...szerintem van aki elfogadja azt,hogy egyre több áru van a piacon,és egyre több kutatást végeznek,aminek néha megdöbbentő végeredménye van.Szerintem felnőnek azok a gyerekek akik úgy esznek mint mi,és azok is akik már rendes kaját is kapnak...én elfogadom a kutatás eredményeit,és mivel Noel egy cseppet sem érdeklődik más kaja iránt,kapja amit én jónak látok..el sem tudnám képzelni vajas kenyérrel,sem pörköltszafttal...:))
Már csak azért sem,mert tegnap megint rossz napja volt,és a gesztenyés csirke több mint fele,visszajött....folyton mozgásban van,és nekünk még mindig van ilyen bajunk..de ez sem mindig jön elő..
Eszik szinte mindent amit adok,amit nem akar,azt meg csellel végül még is megeszi...így nem panaszkodhatok..:)
A túró és joghurt az én elgondolásom alapján,még várat magára..
Fogunk még mindig nincs,de sírás sincs:)
Kaki minden nap van...már inkább felnőttes:)
Este fél 9-től,még mindig megy a reggel fél 7-7-ig alvás,és nappal is sokat alszik továbbra is...
Nappal remekül el van a baba karámban,én meg nem aggódok,hogy mibe veri be magát...játszik,lát minket,és ami a lényeg,a tv-t!!!A gyerekem reklám őrült..ha meghallja megáll az élet!!!
Ami új,hogy olyan hangokat ad ki,ami egy horror filmre emlékeztet...és persze nem kicsit hangos:))

Kép Reklámot nézne,ha hagynám....

Kép Most nem a szája van nyitva,hanem az alsó ajkát szippantja be!

Kép Szórakoztatja magát...

Kép Bandáznak a karámban:)

Kép A birodalma...:)

Kép Együtt:)

Kép És végül Noel a megszokott nyitott szájával!

timea35
Budaörs
 
 


Visszatérve a tejpépre: Donát nem is igazán szereti. Illetve volt egy vaníliás termékmintám, amit jóízűen megevett, ezen felbuzdulva vettem egy vegyes gyümölcs ízűt, de ezt nem eszi. Nekem sem ízlik, mű-banán íze van...
De amíg ez nem fogy el, nem veszek újat. Nekünk a doki mondta hogy ha anyatejes a baba, semmi szüksége a tejpépre. Én csak olyan alkalmakkor adom, ha max 3 percem van valami kaját csinálni neki.

Timi, jó ez a karám. Nekünk járókánk van, de ki nem állhatja. Már csak porfogó, vagy 2 hete bele sem tettük. Hol lehet ilyen karémot venni, és mennyibe kerül?

Az éjszakák újra rémesek. :( Még mindig mellettünk alszik (pontosabban nem alszik), és egész éjjel a cicimen lógna. Én betolom a cumit, ő meg kiveszi, és jön a hápogó szájával a cicim felé. Ha nem kapja meg, sír. Pedig már elkezdtem vacsit adni neki, mert azt hittem, éhes szegény, nem elég már neki a tej estére.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Használtan 16-20.000-ig van a net-en,ezért megnéztem a boltokba...nálunk a boltba 37.000 ft.de én szinte mindent egy bababoltban vettem,aminek a neve csepeli bababolt...ha rákeresel meglesz...ott 19.990,és 1990ft a szállítás.ezért ott vettem,és majd ha már nem kell,legalább eladom én is jó áron..nem tudják,hogy ez nem 37e volt..:))
Szeretem azt a boltot,és a szállítási költség is vicc,mert 2x ennyi lenne a benzin oda-vissza,+az idő....
Még emlékeztek is ránk:)és másnapra itt volt!:)

Ja,és 8 elemből áll,+ a kapu..bármelyiket bárhova fel lehet szerelni,tehát lépcsőhöz is stb...
Noel nem érzi bezárva magát,mert nagyon nagy...és bárhogyan alakítható:)

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Próbálok én is visszaolvasni, jó sokat írtatok!
Én is szerettem volna, mert annyi kérdésem van, de Domi még mindig beteg..azaz már sokkal jobban van, a gyógyszer elfogyott, de még mindig taknyos, és hapcizik...
Két hete lassan, kapott antibiotikumot is már az elmúlt egy hétre. Persze sokkal jobban van, de úgy tűnik, mihelyst kiviszem a levegőre, megint taknyos lesz. Pedig felöltöztetem rendesen, próbálom csak akkor, amikor süt a nap...bár itt állandóan változik az idő. Sohasem lehet eltalálni mit vegyünk fel. 5 percig borús, hideg szél fúj, majd 5 perc múlva tűz a nap..ezt nagyon nem szeretem Angliában...

Nálunk Domi vasárnap lesz 7 hónapos. Hétfőn mérettem: 10,3 kg. Mozgás még mindig ugyanaz. Nem fordul még hátról hasra sem, bár már néha oldalára fordul..majdcsak eljutunk odáig is. :D Mászás??? Hát... :D Messze vagyunk tőle...de legalább még nem kell rohangálnom utána. :D

Viszont nálunk is baj van a főzelékkel. Igaz mi még csak egy három hete kezdtük,hiszen mi a fiatalabbakhoz tartozunk. :D Eleinte nagyon szépen megevett mindent, de most, semmi zöldség. Banánt utálja, valószínűleg azért, mert a gyógyszer is banános, bár azt jóízűen benyeli. :D Csak gyümit hajlandó enni, de almát ritkán...max főzve, barackkal...
Pedig már sütöttem is a sütőben, nekem nagyon ízlett, neki nem. :D
A baby rice-t, meg az ilyen baba müzlit megeszi reggelire, csak úgy falja...aztán az ebéd egyre gyérebb...úgyhogy szopival pótoljuk.
Ugye nem baj? Azaz nem kell erőltetnem ugye? Itt mondták próbáljak meg neki adni egész főzött répát, de azt sem szerette.
Sőt, ha valami nem totál pépes, csak úgy tolja kifele a szájából! És közben fintorog. :D
Szóval szerintem én még nem kezdem a vacsit, nincs értelme...


Nálunk el van a járókában egy ideig, sajnos itt nincsenek valami nagy méretű szobák, tehát nem hagyhatom kint felügyelet nélkül, mert karnyújtásnyira van minden neki.

Én is hallottam a ringatóról, nekem csak CDje van meg. Bár Londonban tartanak foglalkozást. Tényleg Iza, Londonban van magyar iskola is, ilyen kicsiknek is foglalkozásokkal szombatonként.

Várom már, hogy meggyógyuljon Domi, mert mehetnénk megint úszni.

Elképesztő hogy milyen gyorsan nőnek a babák. Már senki nem olyan kisbabás. Csupa kislányokat és kisfiúkat látok itt. Mind nagyon szépek!!! Nagyon jók a fürdőkádas képek is, bár nem tudom hol láttam őket vajon itt, vagy facebook-on. :D

Iza! Te visszamész dolgozni? Mikor tervezed? Úgy néz ki, hogy én visszamegyek januártól...megszakad a szívem, de nincs más választásunk...persze csak részmunkaidősnek...

Majd próbálok én is feltölteni pár képet.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni!

Szerintem ne izgulj te sem a főzelék miatt, eljön az idő és azt is el fogja fogadni, sokszor kell próbálkozni, sokfélével aztán előbb-utóbb elindul a dolog remélhetőleg...én is ebben bízom!:)))

Megvettem a Ringató könyvet, gyönyörű kiadvány és benne van a cd, még nem hallgattuk meg, remélem lesz olyan klassz, mint élőben! Én is úgy tudom, hogy Észak Londonban vannak ilyen foglalkozások...legalábbis a honlapon ezt írták.

Timi!
Tök jó ez a karám és csudahelyes Noel!
Szerintem az étel azért jön még vissza, mert Ő is izomból csinál mindent, és ugye a hasprés a teli pocóra nincs jó hatással!
Emlékszem még atléta koromban egy kiadós versenyzés után rohantam a rötyire, pedig nem ettem már akkor órák óta semmit!
A túróval, joghurttal én is várok még azt hiszem, bár vettem egy babakaját, ha jól emlékszem almás, túrós...7 hónapos babáknak való....fene sem érti....

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kép
hintázni szeret, bár majdnem kiesik belőle...

Kép
nehéz ezt a nagy fejet egyenesben tartani

Kép
itt még mindent megevett..

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Dmami, ezt a hossz/suly dolgot en is olvastam, ezert kertem is, hogy merjek meg a hosszat(itt kerni kell, nem automatikus) es csak fel cm-t nott 2 honap alatt ha egyaltalan jol mertek. Ki tudja lehet a multkor tobbet mertek most meg kevesebbet :lol:
Mi is szerencssek vagyuk eves ugyileg, Tilda is nagyon jol eszik igy nem kell trukkozni. De ahol nagyobb gyerek van szerintem nagyon nehez, hogy ne kapjon turo rudit stb a pici. Bar ezt is babyje valogatja.
Itt is gabonaval kezdenek aztan meg minden szinte egyszerre 6 hos kortol :shock: Nincs az a fokozatossag mint otthon.
Judit, cuki a fulbevalo :) A Tildaeban is kek kovecske van :wink: Az oltast tavaly is beadadtam nem volt semmi mellekhatas+ azota sem voltam beteg.

Timi, ez a karam nagyon klassz. ahogy elnezem a mereteit nekunk beteritene a fel nappalit :lol:

Moni, sajnalom, hogy meg mindig taknyoztok :( A szel nalunk is allandoan fuj :( Domit nem lehet semmi cipelni, hogy birja a derekad?
Tenyleg te mennyi poridge-ot adsz neki? Ugy ertem hany kanallal kevered ki? Mert az osszes dobozan az van, hogy 1 kanal + 3 kanal viz.
En 3 kanal +5 kanal vizet szoktam adni.
Neztem a sulit Islingtonban de hulye az idopont 3/4 4-tol 4:40 ig. Tilda 4-ig alszik altalaban. A kifejezetten Ringatos foglalkozas meg Surbitonban van(del-nyugat London) nekunk messze. Kar :( Bar itt Hertfordban van egy jo kis zenes foglalkozas tolunk 5 percre. Jelbeszed+zene. www.thebeststartclub.co.uk de ahogy elnezem csak itt Hertfordshireben van. Te viszed Domit valahova?
En nem tervezek visszamenni egy darabig. Jo lenne 2 eves koraig itthon lenni vele.
Domi cuki nagyon a kepeken. Rengeteget valtozott. Szeret hintazni? Tilda imad :lol:

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Dani a fraszt hozza ram, amikor jarni probal...
Mar jobban vagyunk egy eleg nehez idoszak utan, vegen (?), kozepen (?). Majd meglatjuk.

Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Aztamindenit Gabi! Ez nem semmi!!!!
Hát nem sok szabadidőd lehet mellette. :D Nagyon ügyes a kis legény! És milyen sokat változott ő is.

Iza! Én eddig Heinz porridge-ot használtam, de nagyon édesnek találom, majd keresek vmi kevésbé édeset. Egyébként én csak úgy találomra keverem ki, hogy kicsit sűrűbb legyen, szokja azt is. Meg ugye iszik mellette vizet is minden kajálásnál egy picit.

Jó lenne itthon maradni tovább nekünk is. Bár majd meglátjuk mi lesz, mert annak nincs értelme, hogy pont annyit keressek, amennyi a childcare...szóval, ahhoz jó pénzt kellene kapni, de az én szakmámmal ez nem igazán lehetséges.

Az egyik ismerősöm viszi a babáját a magyar suliba, ő 9 hónapos. Nagyon szeretik. Talán majd később nektek is jó lesz.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Gabikám!
Öröm ránézni Danira! Remélem jobban vagytok és alakulnak a dolgaitok!!! Szuper ügyes ez a nagyfiú...a mindennapos frász ismerős, de olyan öröm látni ezeket a próbálkozásokat, minden pillanata kincset ér!

Én tegnap este konkrétan nem hittem a szememnek...ezért lefényképeztem! Gergőnek van egy pihenőszéke, pár napos korában kapta a sógornőmtől, sokat aludt benne, ebben hurcibáltam jobbra-balra a házban és ebben is evett! háááát ennek vége!!! a mi kis sajtkukacunk rájött, hogy, ha egy kicsit jobban előredől benne, miközben bele van kötve, akkor átbillen és ő meg tudja tartani magát a karján...ez így is elég vicces volt, de az állunk akkor esett le, mikor elkezdett vele mászni...komolyan, mint egy kis csiga, cipelte a hátán azt a dög széket!:D

Minden pillanatban résen kell lennünk, mindenbe kapaszkodva próbál lépkedni, legyen az asztal, szék, vagy a kutya... dülöngél, mint egy részeg, elég óvatos, de amikor benne van a bugi a lábában, akkor aztán fel kell kötnünk a gatyánkat!:))) Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nekem ez az egyik parám, hogy felborul a pihenőszékkel. Már csak ritkán teszem bele Donátot, mert folyton ide-oda dülöngél benne, és attól tartok, felborul. De Gergő ügyesen megoldotta a dolgot, persze az ő mozgástechnikájával nem is csoda!

Timi, amúgy nálunk is jön vissza kaja időnként. Bár mióta mindenfélét eszik, ritkább és kevesebb a mennyiség, de tegnap például a céklás-krumplis husi elég rendesen jött vissza. Mikor is bukjon nagyonkat, ha nem cékla után... Szerencsére úgy néz ki, kijött a ruhájából.

Gem, te már visszamentél dolgozni? Azért itthon szerencsénk van, hogy maradhatunk a babákkal. Nagyon rossz lehet pont most otthagyni őket, mikor épp elkezdik felfedezni a világot.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!


Ági,a dokibácsi szerint,majd 1 vagy 1 1/2 éves korára elmúlik...nem zár rendesen a gyomorgyűrű..vagy valami ilyesmit mondott..
de az biztos,hogy hasizomból megy minden,és nem áll meg..leviszem majd méretni,mert kíváncsi vagyok,hogy most hogyan hízott...nem akar semmivel sem többet enni,mint bő 1 hónapja mondjuk...egy fél üveg bébiétel,még mindig alig megy le..
A pihiszékben Noel sem maradhat egyedül már másfél hónapja...az már túlzás ami ott megy,ha rájön a dili..:))
Gergő egy ,,turbó man"!!!Édes a vízben is...egyszer már össze engedhetnénk őket:)
Túrós dolgokat én is láttam 6 hótól,de nem vettem.még nem.majd..nem engedem,hogy összezavarjanak:)

Dani nagyon ügyes kis srác,és elhiszem,hogy a frászt hozza anyura...:)


Csekom,majd Domi is rájön,hogy mást is lehet csinálni mint hason lenni..édes kis pofi..



lilly, a hányás nálunk is váratlan..hol jön folyton,hol semmi...imádom,hogy elkészülünk valahova,és amikor kimegyünk akkor lehet visszamenni átöltözni...:((

Jaj de rossz lehet most menni már dolgozni...nekem a melóhelyemmel semmi gondom nincs,de nem szeretném még itthon hagyni .....de ha muszáj lenne,az más...:(


Csajok,még csak most szültünk,de már lassan állnak és mennek:)
Őrület:)


Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Timi!

de jó, úgy látom már Noel is készen áll az elindulásra! :D
csekom
Zsurk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: