Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Igen Kép be kellett x-elnem, hogy akarom-e tudni. Persze én bexeltem. Majd megírom, ha kiderült Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Dalminha,
ha még olvasol: ma voltam az izotopian es nem csak a "remes dokid" van, hanem egy adjunktus is, a neve rajta van a papiromon, ha kell, megkeresem. Ha csak ez tartott vissza a kivizsgalastol, akkor nosza, szabad az ut!Kép

-Afonya

ui1: en ettol fuggetlenul birom az "oreget" is, bar teny, hogy kriminalis stilusa vanKép
ui2: nem kell tovabb szednem a bogyokat, normal a mukodesem, hipp-hipp-hurraKép
afonya
 
 


Áfonya!
Ez nagyon jó Kép Így most milyen sűrün kell majd járnod dokihoz? Évente elég vagy félévente?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Kriszta,
mivel most allok le a gyogyszerrol, ezert fel ev mulva mindenkepp kell egy kontroll, aztan utana elbucsuzunk egymastol, azt mondta a dokiKép Gondolom, nagyritkan azert kell majd kontroll, mar csak a sajat megnyugtatasomra is.

Te hogy vagy? Kozepso trimeszter? Lany, fiu, tudni mar? Dieta? Gondolom, betartod, ha mar ennyit "kuzdottel" a piciert...
afonya
 
 


Afonya!
Nekem a PM-em rendben van. 1x emeltek a terhesség alatt, most 125-öt szedek, de a gyógyszer nem zavar, csak az értékek legyenek jók. Cukor már a 7. héten előjött és azóta 150g CH diétán vagyok. Elég nehéz több szempontból is. Elég rendszertelenül élek és szeretek össze-vissza zabálni és sokat. Most viszont csak időre ehetek és a két kaja közt semmi nasi. Betartom rendesen, de szenvedek mint egy kutya Kép Soha nem vagyok éhes, csak komoly agymunka kitalálni, hogy mikor mit és mennyit egyek. A boltban meg a fél életemet eltöltöm, mert keresgélek, hogy mire van feltüntetve a Szénhidrát mennyiség. Ha vendégségbe megyünk ebédre, mindig szólni kell, hogy csak 1-kor ehetek, addigra legyen kész és krumplit, rizst meg tésztát nem ehetek. Szóval kész macera az egész. Sokan azért sajnálnak, mert szúrkálom magam, pedig az semmiség. Amióta terhességi cukrom van nagyon tisztelem a cukrosokat, hogy ezt egy életen át képesek csinálni. Kb 2 hét múlva tudni fogom a nemét, már alig várom.
Kriszta
15. hét

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok!
Áfonya, köszi, jó lenne, ha meg tudnád nézni a nevét a dokinak. Már úgy vagyok, hogy a munkahelyen levetetem a vért, és eldöntöm, változtassak-e az gy.adagon.
Kriszta, olyan klassz, hogy már itt tartassz.
Én azt hittem már túlvagyok a dolgon, de hétvégén vendégek voltak nálunk, régi főiskolai barátok, és a csaj 34 hetes terhes. olyan édes pocakja van. Utána el is pityeredtem, hogy nekem miért nem az.

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalminha!

Remélem hamarosan Te is pocakos leszel megint. A gyógyszeradaggal szerintem ne kísérletezz, bízd a dokidra. Még nem vagy annyira tapasztalt beteg, hogy eldöntsd, ráadásul baba project előtt ez kockázatos is.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Megjött a genetikai vizsgálat eredménye. Egészséges kislányom lesz Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
Annyira gratulálok!!!! A kicsi fiú után most egy lányka! Sok boldogságot hozzá!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok! Voltam kontroll vizsg.-on, és azt mondta az orvosom, hogy szépen javulgat a pm. gyulladásom, és felére levitte a napi gyógyszeradagomat. Legközelebb csak a szülés után kell mennem. Most azt mondta, hogy reméli, hogy nem lesz semmi baj, viszont a szülés után fordulhat a kocka, akkor kell majd nagyon megnézni az értékeket. Egyébként elképzelhető, hogy a gyerkőc is örökli tőlem ezt a fránya hajlamot a pm megbetegedésre, de remélem nem. Itt persze a doki kijelentő módban mondta, hogy hát erről a nődokim is beszélt, nem? Hát nem, egyáltalán nem beszélt ról, mire az orvosom teljesen kiakadt - joggal - hogy ezek a dolgok annyira összefüggenek, és nem olyan régen publikált egy cikket pont a terhesség és a pm összefüggéseiről, és ahol lehet, mindenhol beszél erről, de úgy látszik a legtöbb orvos csak a szülésre koncentrál és úgy gondolja, hogy pm-gyel foglalkozzon más. Ez olyan dühítő!!!És sajnos tényleg így van, pedig az orvosoknak semmi mást nem kellene tenniük, csak egy picit utánaolvasni a témának. Találkoztam olyan pm beteggel is, aki 41 éves volt, és mondta, hogy nagyon hosszú évekig vizsgálták itt, ott amott, hogy miért nem lehet gyereke, de se a nődokijának, se a házi orvosának nem jutott eszébe, hogy esetleg a pm-gyel lehet probléma, pedig ha megfelelően kezelik és beállítják a működést, lehetett volna gyereke.
londi
 
 


Londi!
Sajnos ez tényleg így van. Én pl olvastam, hogy a szülés előhozhatja a pm betegséget. Nekem az első elhalt terhességem után azt mondták, hogy mivel van egy egészséges gyerekem, semmi baj. Kellett várni még egy elhalt terhességet, hogy kiderüljön mégis van baj. Most hogy gyógyszerezik végre megmaradt. Örülök, hogy neked minden ok. Nekem is jók a pm értékeim Kép

Dalminha! Köszi Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Ma kaptam meg az eredményemet. Kissé ki vagyok akadva. Most átfordult nagyon erős túlműködésbe a PM-em. Az doktornő egyáltalán enm foglalkozott azzal, amikor megemelte az adagomat, hogy amikor volt a vérvétel december elején, akkor még terhes voltam, az eredmény pedig egy hónappal később lett meg, amikor már rég nem voltam az. Ettől függetlenül emelt az adagomon 25mg-t és így azóta (5 hete) 175-t szedek. Akkor azt mondta, hogy 3 hónap múlva menjek vissza, de én önszorgalomból elmentem 2 hete, és ma jött meg az eredmény, miszerint túlműködik, nem is kicsit. December elején 180 Tsh volt, most pedig 1,7. A ref határ pedig 11-151 TSH. Most már végképp nem tudom, mit csináljak. Lehet elmegyek a kórházba az öreghez, és kibírom, hogy a szemembe vágjon dolgokat Kép
Áfonya, kikeresnéd annak a dokinak a nevét, aki a kórházban van? Nem Szabó Péter?
Köszi
Üdv, Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!
Én egy 27 éves kismama vagyok a 16. hétben járunk. Én sokkal rosszabbul jártam, mint ti, mert nekem ki is operálták a pm-et 2 éve. Azt tudom nektek tanácsolni, hogy semmiképpen ne várjatok fél évekig, ha egy orvos ezt mondja, akkor hagyjátok ott. Minimum és ez tényleg minimum havonta kell nézni a TSH-t, FT4-et FT3-at. Főleg ha babát akartok, vagy esetleg kismamák vagytok.Ha egymás utáni 3 érték tökéletes, akkor lehet max 3 hónapot várni, és így tovább... Nekem hál' Istennek nem kell könyörögnöm az orvosnak, hogy vegye le a vért rendszeresen. Keressetek egy jó endokrinológust, és ne hagyjátok magatokat! Ez a kicsi érdeke is, meg a tiétek is!
Nekem is egyfolytában mocorog a TSH-ám, és eléggé be vagyok tojva, hogy a babának ettől baja lesz. Én 2 hetente járok vérvételre, és a gyógyszerrel megyünk az eredmény után.
Szóval kitartás, és a jelszó: maximum egy hónap!
Sziasztok Zita
zita27
 
 


Zita Kép
Nekem is nézte állandóan a doki, mert nekem is állandóan magasabb volt a Tsh-m. Hál istennek januárban makk egészséges fiam született. Úgyhogy nyugi, nekem a doki azt mondta csak akkor van gáz a babánál ha nem kezelik.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Pkagi!

Köszönöm a nyugtatást! Neked mennyire ment fel a TSH-ád? Nekem a legtöbb a 12 volt.És pont az első 3 hónapban, úgyhogy nagyon félek. A baba jól fejlődik, de igazából sok csúnya dolgot olvastam, hogy mit tud okozni ez (törpe-alkat; IQ csökkenés...stb). Neked mennyi időközönként vették le?
Hálás lennék, ha írnál!
Köszönöm: Zita
zita27
 
 


Zita Kép
Csak most olvastalak. Kép
Nekem 12,8-is volt és csak a terhesség utolsó hónapjában volt rendes eredményem.
Nekem 4 hetente vették le és midig emelni kellett a gyógyszer adagomon.
Azóta már voltam terhesség utáni kontrolon és nekem maradt a gyógyszer adag. Én 125-t szedek. (persze azt tudd, hogy a gyógyszer adagja csak folyamatosan növelhető egyszerre nem)
Te mennyit szedsz?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Pkagi!
A helyzet ugyanaz, mint nálad. 125-öt szedek én is. Jövő héten megyek megint. Utoljára 4,9 volt. Már azzal is kiegyeznék, csak már ne ugrándozna drasztikusan. Neked okozott tüneteket? És a babádnak kezelték? Gyógyszerrel? Mesélj nekem erről. Amúgy téged műtöttek pm-el?
Köszi! Zita
zita27
 
 


Engem nem műtöttek, tulajdonképpen teljesen véletlenül derült ki.
Nem estem teherbe és meddőségi szakorvoshoz fordultam, aki kiderítette ezért nem. Ekkor kerültem pm dokihoz, aki 10 hónapig kezelt és utána visszamentem a meddőségi dokihoz és a 4. hónapban inszeminációval "összehozta" nekem a doki a kisbabát.
Így visszagondolva persze voltak tünetek, (fáradékonyság, hízás és gombócérzés a torokban), de nem gondoltam volna, hogy ezek egy betegség tünetei.
Amikor megszületett a fiam vért vettek tőle a kórházból eltávozás napján és vissza kellett telefonálni az eredményért.
Hál istennek nála nincs semmi, de azért úgy 5 évente megnézetem nála.
Ugye ez egy örökletes betegség. Nekem a húgomnak és anyumnak is ugyanez van. Sőt nagymamám aki nem vizsgáltatta ki magát, pedig mondtuk neki közvetve ebbe halt meg a fiam születése előtt 1,5 hónappal.
3 hét alatt elvitte.
Érdekes hogy nagymamám másik lányánál és annak családjánál nincs semmi.....

Mikorra vagy kiírva?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy valaki van még néha-néha ezen a topicon! Ismét babát várok, 15 hetes, és eddig rendszeresen jártam vérvételre már évek óta. Picit aggódok, mert 6 hetesen normális volt a TSH eredményem, de 11 hetesen már 14,8. Visszamentem ma, egy hónappal később, de nem vették le a vért, mivel az van a leleten, hogy 6 hét múlva, de csak 5 hét telt el. Nagyon kiakadtam, de nincs mit tenni, nem tudok máshová elmenni. Olvastam, hogy a baba fejlődéséhez az a fontos, hogy a T4 jó legyen... Ti hallottatok ilyenről?
Üdv, Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalma!
Gratulálok a terhességedhez.Kép Remélem most minden jó lesz. Az természetes, hogy terhesség alatt emelkedik a TSH, de ehhez kell igazítani a gyógyszeradagot. A dokinak látni kell az emelkedést még a referencia határon belül és előre is emelhetné, megelőzvén, hogy a határon kívül eső értéked legyen. Ha neked ilyen hírtelen emelkedik, akkor akár a 2 hetenkénti vérvétel is indokolt lehetne. Ne hagyd magad. Az FT4-nek is jónak kell lenni, azt is mindig nézi az endokrinológus. Amiatt az 1 hét miatt most ne aggódj, de ha legközelebb mész szólj a dokinak, hogy 4-5 hetente akarod a vérvételt, mert a laborban tényleg nem tudnak mit tenni, ha a doki nem írja ki.
Vigyázz magatokra.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszi Kriszta!
Ti hogy vagytok? Mikorra is várod a kiscsajszit? Diabetesed hogy alakul?

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalma!
Köszi jól vagyunk. Nagyon ficánkol a kiscsaj Kép A cukrom tűrhető, bár sokszor nagyon alacsony. A pm-em viszont tökéletes Kép Július utolsó hetére várom, de a 35. héttől már be kell feküdnöm egészen szülésig. Most 27 hetes vagyok.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Szerintem is gyakrabban kellene nézetni a véredet, és nem 4-5 hetente. Nekem is magas volt a TSH-ám, most állt vissza (22 hét) a normál értékbe. Én is félek, nehogy baja legyen a kisbabának. Eddig nem mutatott ki sem az ultrahang, se a véreredmények rendellenességet. Hát nagyon remélem, hogy nincs is!
Pkagi! Nagyon sajnálom ami a mamáddal történt- szörnyű. Igen sajnos ez egy örökletes betegség, általában a lányok öröklik, de ez sem törvényszerű!
sziasztok
zita27
 
 


Sziasztok!
Én is hypotireózisos kismama vagyok (valószínűleg hashimotós, de az anti TPO-vizsgálatot mindig csúsztatták, talán majd most elvégzik), 6 hetes terhes.
Kb. egy éve kezelnek. Nagyon boldogok voltunk a férjemmel, amikor kiderült, hogy a teherbeesés első próbálkozásunkra sikerült. Addig rágtam a körmömet, hogy vajon hogy fogok így teherbe esni, babát kihordani (szándékosan vártunk hónapokat), de lekopogom, semmi gond. Bő egy hét múlva megyek kontrollra, meglátjuk, kell-e emelni a szokásos 75 mg/napi adagon.
Áldom azt a dokinénit (nem ez a szakterülete), aki kiszúrta tavaly, hogy a nyakam meg van vastagodva.
irina
 
 


Irina :)
Tényleg szerencsés vagy , hogy kiszúrták!

Biztosan emelni fogják az adagot és mostanában majd havonta kell járnod kontrollra.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Én 18 évesen lettem terhes a fiacskámmal (ő most 8 éves), 48 kg voltam akkor. Szülni 86 kilóval mentem, de senkinek nem tűnt fel, hogy valami gond van, ugyan tipikus tüneteim voltak, állandóan fáztam, tiszta ödéma voltam, aluszékony stb. 3-4 héttel a szülés után nagyon magas lázam lett jóformán az ágyból is alig bírtam kikelni. De ekkor sem gondolt egyik orvos sem a pajzsmirigy betegségre: Majd pár hónap múlva akkorára dagadt a nyakam, hogy már egyértelművé vált a helyzet. Elkezdtem szedni az L-thyroxint, amit azóta is szedek. Ugyan az értékeim jók voltak a beállítás után, de fizikálisan minidg is (azóta is) fáradékony voltam, sohasem tudtam lefogyni pedig a szülés után kitartóan próbálkoztam (mindenféle turmixok, fitness terem, diéta stb)

jelenleg a 25 hétben járok a második gyerkőccel, emeltek a gyógyszer adagon, de épp tegnap kpatam meg az eredményt, semmit nem változott az FT4 szintem, jelenleg a közép értéken áll azaz 14 körül. Az orvos azt mondta, hogy a magzatnak az volna jó ha a felső határt surolná azaz 23 lenne. Jelenleg 225 mikrogramot szedek.....

Vajon meddig lehet emelni az adagot? És ez az érték okozhat-e gondot a gyermek szellemi fejlődésében? Milyen módon lehet több jódot bevinni a szervezetbe?

Esetleg akad köztetek olyan, akinek ennyi volt a terhesség alatti értéke és persze egészséges kisbabája született?

Mostmár a férjem is tiszta ideg, hogy nem lesz "okos kisfia" :(

Bogi
bogyra
 
 


Szia Bogi!
Ne aggódj, azért van megadva egy határ amin belül normális, mert azon belül normális. Ez egyszerűen azért van kitalálva, hogy legyen mihez viszonyítani. Ha az értéken belül van, nincs miért aggódni. Nem úgy működik, hogy akinek magas, az okos lesz, akinek nem az buta. Ha így volna, könnyen tudnák módosítani a gyermek képességeit Nekem alulműködött elég sokáig, még nagyon aranyos és értelmes kisfiam született. Szedd a gyógyszert amennyi kell, bajotok nem lesz tőle, ha abbahagyod vagy magadnak csökkented attól inkább!
Üdv, Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok

Ha elfogadjátok, hogy csak segíteni szeretnék tudnék aloe vera készítményt a bajra. Egy ismerősöm pajzsmirigy alul működésben szenvedett és már a dokik lemondtak róla és ennek 2 éve és itt van egészségesen ezeknek a termékeknek köszönhetően.

Ha picit is hihető ( de mind igaz )keress meg. moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok!

PM beteg vagyok én is. A gondom az, hogy a dokim elment nyugdíjba és kellene kerítenem sürgősen egy másikat, Budapesten....mivel pénteken volt a beültetésem. Esetleg tudnátok ajánlani valakit? Jó nekem priviben is. Köszi!
modrooka
 
 


Modrooka!

Ez sajnos már nem így van. Merre felé laksz? Vagy hol csinálták a beültetést?

Amióta eü reform van azóta csak illetékes helyre lehet menni.

De ha ezeket megírod lehet tudok segíteni! :)

KépKépKép
bogyra
 
 


Szia Bogyra!

Úgy tudom, ott van az illetékes hely, ahova a háziorvos beutalót ad...
Amúgy a XIII ker-ben lakom, de nem ez az állandó lakcímem....
modrooka
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ide pofátlankodok közétek, de egy fontos kérdést szeretnék feltenni ami nem velem függ össze. Van egy unokatestvérem aki jelenleg a 18. hetet kezdte és ő is pm alulműködéses, azt nem tudom hogy a gyógyszerből mennyit szed, de azt tudom hogy az endokrinologus utoljára a 9. héten látta, akkor volt vérvétele, azóta nem. A őgyógyász meg még az afp-re sem küldte el, pedig az uh szerint is 18 hetes, jövőhéten kell elmennie az afp-re. Egyszerűen semmivel nem tudok hatni rá hogy válasszon másik orvost mert ez nem jó így, majd hogy nem azt mondja hogy mit okoskodok, annak ellenér ehogy nekem 3 gyerekem van és ápolónő vagyok.


Féltem őket mert nagyon várták a babát, és volt egy iker vetélése is még az előző házasságából, de fogalmam sincs hogy mit lehetne tenni.
Már szinte én érzem magam kellemetlenül hogy mit okoskodok.

Adjatok tanácsot ha tudtok, hogy mit lehetne tenni.

Köszi

Gabi
lieglgabi
 
 


Modorka!

Bocs a késői válaszért, de ezt a topikot csak ritkán nézem.

A szabolcs utcai kórházban van egy Horváth nevű doktor úr, akit tudok ajánlani. Azt hiszem a fül-orr-gégészeten dolgozik. A keresztneve nem jut eszembe sajnos.

Dr. Horváth, de ha oda telefonálsz akkor biztos tudják kiről van szó:)



Lieglgabi!

Erre nem lehet mit mondani!!! Ha ő maga nem érzi a felelőségét a dologban,akkor te nem tudsz mit csinálni!

De a pajzsmirigyet a terhesség alatt 4 hetente kontrolálják vérvétel lel, és valószínű emelik is az adagot. Én most pont a kétszeresét szedem mint a terhesség előtt és még így sem a várt eredménynél tartunk, de az orvos szerint éppen megfelelő.
Az AFP meg elég fontos vizsgálat, olyan nics hogy arra nem utalja be a nőgyógyász!!!! Ezt nem az orvos dönti el, törvény szabályozza a terhesség alatt kötelező vizsgálatokat, az AFP kötelezően elvágzendő vizsgálat a 15-18. hét között.

Üdv

KépKépKép
bogyra
 
 


aaa

Kép
Kép
dalminha
 
 


Bocsánat, ez téves volt!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!
Egy 12 hetes, aggódó kismama vagyok. Végre rátaláltam itt, a topikok között erre a pajzsmirigyesre, bár lehet, hogy mire olvassátok, már kiderül a problémám. Szóval most lett kész az első vérvételemeredményem, amiről kiderült, hogy a pm alulműködik (TSH:0,095, T4:1.14, T3:3,70).Nagyon megijedtem, mert mindenhol azt olvastam, hogy ez magzati károsodást okozhat. A nőgyógyászom endokrinológushoz küldött. Tudtok javasolni valakit?Várandósságom előtt nem volt baj a pm-mel.Lehet, hogy ez átmeneti?Károsodhat már most a baba?(nem tudom, mióta áll fenn ez az állapot.A tünetek közül csak a fáradékonyság, meg a hajhullás igaz rám)Úgy félek!
Köszönöm a segítséget!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Szia Linus!
Nem inkább túlműködik a pajzsmirigyed? Az nem okoz károsodást, ne aggódj!
Kellemes terhességet!
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Na mi van? Elfogytak a pm. alulm. -ös kismamák? Én most 17 hetes vagyok. Jó lenne, ha valaki ide is írna.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

Én 26 hetes kismama vagyok. Én is pm alulműködésben szenvedek. Végigolvastam a topikot és meglepett, hogy senki nem írta azt, amit az orvosom mondott, hogy terhesség alatt mindenképp 2 alatt kell lennie a TSH értéknek!
Én is aggódom, mert 13 hetesen 7,05 volt az értékem, majd szépen normalizálódott, most meg megint 2,725 lett, úgyhogy kellett emelni az értéket. Csak abban reménykedem, hogy tényleg nem lett semmi baja a babámnak.
timi80
 
 


szia timi.
az én tsh-mugy ahogy meg van, de az ft4 is fontos. nekem mind a 2 értéket nézzik. Én arra lennék kiváncsi, vajon mikor mondhatja azt az orvos, hogy tul vagyunk a nehezzén, tehát a babának már semmi bajja nem lehett. Erről beszélt valaki neked? Fejlődési rendelleneségek meddig alakulhatnak ki? Jó lenne ha ez ügyben valaki valamit tudna. Eddig az én babámnál is ok minden, most a 18. hétben vagyunk. Én havonta megyek ellenörzésre.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Szia zslebi!

Jaj ezt úgy bírom, hogy ahány doki, annyi félét mond....

Amikor először elmentem ehhez a dokihoz (magán) akkor lehettem 8-9 hetes. Akkor volt 3 körül a tsh értékem. Akkor már mondta, hogy hát elvileg a szervek még nem fejlődtek ki teljesen, tehát még valószínű, hogy éppen időben mentem el... Akkor megemelte az adagom, ami ezek után is köv. hónapban már 7,05 volt. Majd 2,07-0,64 és most 2,72.
Amin én is meglepődtem, hogy nem nézi az ft3, ft4-et. Azt mondta, hogy csak a tsh kell... Meg neked mondta az orvosod, hogy terhesség alatt mindenképp 2 alatt kell lennie az értéknek? Mert ezt senkitől nem olvastam egy topikon sem.
Arról, hogy mikortól nem lehet baja a babának, nem is kérdeztem amikor legutoljára voltam nála (utóbbi időben telefonon hívtam fel mindig, akkor megkérdezte mindig, hogy minden rendben van a babával), de feb.26-án megyek hozzá és akkor kikérdezem részletesen. Addig nem is gondoltam, hogy nagyobb probléma lehet a pm-ből, amíg nem találtam a Kismama újságban erről cikket. Nahát azóta kész vagyok!
Elvileg amit a neten olvastam az az, hogy a baba egy ideig a méhlepényen keresztül kapja a szükséges hormont, majd a 16. héttől kezdve a baba saját pajzsmirigye termeli azt a hormont, amire szüksége van neki. Meg, hogy elvileg szülés után nézik a babán azt is, hogy nem szenved-e ő is pm betegségben és ha igen, akkor gyógyszerelik..? Valami ilyesmi. Megkeresem majd azt a cikket.
Egyébként a babámmal minden rendben, korának megfelelő súlyú, egészséges. Másrészt szerintem a baba ugyanúgy elveszi az anyától azt ami kell neki, nem? Különben nem tudna rendesen fejlődni. Nálam az elején kiderült, hogy ikreim vannak, amiből sajnos az egyik elhalt, mondta is a pm orvos, hogy nagy valószínűséggel ezért, mert nem tudtam két babát táplálni.

Én is havonta járok vérvételre.
timi80
 
 


Ezeket találtam:

"Pajzsmirigyem, egy strúmaműtét következtében alulműködik, kb. két hete már szedek erre gyógyszert. Mikor kezdi kifejteni hatását a gyógyszer? Tegnap kiderült, hogy terhes vagyok. Emelhető-e a gyógyszer adagja annak érdekében, hogy nehogy elmenjen a kisbaba? "


A gyógyszer hatása kb. három hét alatt épül be, nem biztos, hogy az adagot emelni kell, azt csak vérvétellel tudjuk eldönteni. Ne izguljon, jó pár kisbabát szültek már kezelt, csökkent pajzsmirigy működéssel. Csak nagyon fontos, hogy a babánál születés után azonnal hormonvizsgálatot csináljanak.


A magzat fejlõdésének korai idõszakában (11. hétig) a méhlepényen átjutó anyai pajzsmirigy hormonok felelõsek a megfelelõ fejlõdésért, késõbb a magzat saját, már kifejlõdött pajzsmirigye termeli a szükséges hormonokat(16. héttõl). Több fejlõdési rendellenesség lép fel az alacsonyabb hormonszintek mellett, mintha emelkedettek az értékek (utóbbiak egyéb, fõleg szívmûködéssel kapcsolatos szövõdményeket okozhatnak)
timi80
 
 


A magzat fejlõdésének korai idõszakában (11. hétig) a méhlepényen átjutó anyai pajzsmirigy hormonok felelõsek a megfelelõ fejlõdésért, késõbb a magzat saját, már kifejlõdött pajzsmirigye termeli a szükséges hormonokat(16. héttõl). Több fejlõdési rendellenesség lép fel az alacsonyabb hormonszintek mellett, mintha emelkedettek az értékek (utóbbiak egyéb, fõleg szívmûködéssel kapcsolatos szövõdményeket okozhatnak)
timi80
 
 


Ezt egy másik topikról szedtem, elég megnyugtató!

"Amikor a pajzsmirigy alulműködik, akkor nemcsak az anyagcsere lassul, hanem a teherbeesés esélye is nagyon alacsony. Nekem már azelőtt elkezdték kezelni, hogy kiderült, terhes vagyok, de épp előtte voltam kontrollon, és a belgyógyász azt írta a papíromra, hogy "terhesség nem javallott". Aztán pár nap múlva kiderült, hogy már 3 hete elkésett... én is aggódtam, de a körzeti dokim (egy tündéri dokinő) mondom valamit, ami megnyugtatott: a szervezet jobban tudja nálunk, és ha teherbe esik, akkor az azt jelzi, hogy rendeb lévőnek tartja a környzetet :-) Amikor kiderült, hogy a babóca már ott csücsül, akkor meg kellett emelni a gyógyszert, de a belgyógyász nekem azt mondta, hogy főleg a terhesség második-harmadik szakaszában nagyon fontos, hogy rendben legyen a pajzsmirigyhormon-szint, mert az a szellemi fejlődésért felelős, ami a terhesség későbbi szakaszában zajlik. Szóval ne izgulj :-))) Biztos jól tudja a babóca, hogy már jöhet-e."
timi80
 
 


"én is úgy tudom, hogy csak a 16. héttől fontos a TSH újbóli ellenőrzése. Legalábbis nálam is így volt. Egyébként is a terhesség alatt a TSH mindig a felső határhoz húz. (Ezt a nőgyógyászom mondta.)
A 16. hét után pedig tudnak a napi gyógyszeradagon is módosítani, így nem lesz majd gond a babánál."
timi80
 
 


"Tisztelt Tanácsadók!

Az alábbiakban kérném véleményüket:
amikor megtudtam, hogy terhes vagyok 6 hetes terhességet állapítottak meg nálam. Ezzel egyidőben derült ki pajzsmirigy rendellenességem. Mire a vizsgálatok kimutatták, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, már 12 hetes terhes lettem, ekkor kezdtem el szedni a Letrox-ot.
Azt olvastam, hogy a babának az első 3 hónapban lenne szüksége normális pajzsmirigyműködésre, mert árthat az idegrendszerének. Milyen esélyem van arra, hogy átlagos inteligenciával szülessen a baba? Van-e valamilyen javaslatuk, mit tehetnék, hogy egészségesen szülessen?
Előre is köszönöm a választ!


A baba agyának minőségi fejlődése a terhesség 12-18. hete között történik. 12 hetes terhesség esetén, ha a pajzsmirigyműködési zavara komoly lene, vetélés lett volna a következmény. Ez nem következett be. Ezt követően jól beállítottt és kontrollált pajzsmirigy-működés esetén a babának semmilyen baja nem lehet. Önnek csak anyi a teendője, hogy fogadjon szót az endokrinológus szakorvosának. Ez esetben teljes biztonságban vannak."
timi80
 
 


"Mit tanácsol azoknak a szülőknek, akiknek gyermeke pajzsmirigy-alulműködésben szenved?
A magyar gyerekek 3-4 ezreléke így születik. Ha nem ismernék fel a betegséget, az súlyos következményekkel járna, hiszen a pajzsmirigyhormonok elengedhetetlenül fontosak a normális idegrendszer kialakulásához. Ha a csecsemő szervezetében nem termelődik ilyen hormon, akkor a gyerek szellemi fogyatékos lesz. Szerencsére a hazai kórházakban minden újszülöttön szűrést végeznek, és azokat, akik csökkent pajzsmirigy-működéssel születtek, azonnal kezelni kezdik. A szülőknek azt tanácsolom, vegyék komolyan, ha az orvos azt mondja, a babának rendszeresen szednie kell a pajzsmirigyhormont, hiszen ha nem adagolják a kicsinek az előírt rendszerességgel a gyógyszert, akkor szellemi fogyatékossá válik."
timi80
 
 


Zslebi!

Röviden ennyi! De azt hiszem, hogy ezek azért elég megnyugtató válaszok, nem?
timi80
 
 


Köszi timi. De teljesen nyugodt akkor leszek ha megszületik és szép egészséges baba lesz. Én betartom amit az orvosommond, azon nem mullik.
Az endokrinologusom mondta, hogy az ft4 is kell legalább, mert úgy jobban betudja állítani a gyogyszeradagomat. Hétfőn megyek 18.heti uh.-ra, remélem minden ok lesz.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Szia!

Hát igen teljesen nyugodt én is akkor leszek. De addig is felesleges idegeskednünk.

Azért majd írd meg, hogy mi volt az uh-on, kiváncsi vagyok!
timi80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: