Új privát üzeneted érkezett!

ja igen, csak a címet felejtettem el beírni...
[url=http://www.babanet.hu/ultrahang.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ultrahang.php[/url]
Kép
apa
apa
 


Köszönöm szépen az infót!Kép
mikoo
mikoo
 
 


sziasztok!

Nem tud valaki Debrecenben 3D-s ultrahangról?

Üdv
Kriszta
Névtelen
 

 
 

Szia! Jó hírem van még nincs, de hamarosan lesz a Gambrinus-közben. Majd megírom, ha beindul.
Üdv. Ildi
Névtelen
 


Szia! Jó hírem van még nincs, de hamarosan lesz a Gambrinus-közben. Majd megírom, ha beindul.
Üdv. Ildi
Névtelen
 


Köszi Ildi az információt!

Remélem nem olyan soká, mert akkor kifutok az idõbõl, és megnézhetem élõben. Hagyományosat felvették a Klinikán- rendesek voltak, de csak jó lenne egy 3D-s is emlékbe.
Üdv:
Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

Én Andi egy korábbi hozzászólására szeretnék reagálni, hozzá hasonló, negatív 4d uh-os tapasztalatommal kapcsolatban. Most 22 hetes terhes vagyok. Elõször a 11.hét körül voltunk a Mammut II.-ben (Biovital).A felvétel kb. 20-25 perces volt, kaptunk 1 db fényképet (minden rendben volt a babával,)12000 ft.-ba került, amin nem lepõdtem meg, mert elõzõleg megérdeklõdtem az árát.Közölték, hogy 2 hét múlva vissza kellene mennem, mert nem láttak magzatvizet a kicsi gyomrában (azért nyugtattak, hogy nincs semmi gond...) Kicsit "lehúzás szaga" volt a dolognak. Idõközben "véletlenül" rábukkantam valahol egy cikkre, mely szerint a magzat, 14 hetes kortól kezd inni a magzatvízbõl...Nem mentem vissza. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy legközelebb 18-20 hetes kor körül javasolt az újabb uh. Mivel hozzánk a Biovital van a legközelebb, ismét odamentünk.Az orvos több mint fél órát késett, és elõttünk is volt még egy pár, aki még bent volt egy fél órát!!! A vizsgálat kb.30 perces volt, mert a kicsi nem nagyon akarta megmutatni az arcát és az orvos még próbálkozott egy darabig.Ezután kinyomtatott 5 fekete-fehér képet, amibõl 2 felismerhetetlen. Gondoltuk "milyen rendes", biztos a késését kompenzálja valahogy az 5 képpel. Aztán a pénztárnál közölték, hogy 15 000 forintot kérnek!!!Ez borzasztóan rosszul esett, becsapva éreztük magunkat. Megszólalni sem bírtunk, pedig egyikünk sem olyan típus, hogy hagyja magát becsapni, de ez a dolog annyira váratlanul ért minket, hogy teljesen lebénultunk és kifizettük a pénzt.Azzal nyugtattuk magunkat,hogy a "az ember a gyerekéért bármennyi pénzt kifizet", de mind a mai napig igazságtalannak érzem az eljárásmódot.Eleve, a megbeszélt idõponthoz képest 1 órával késõbb jutottunk be,ha tényleg a több fényképért (amit mi nem kértünk elõre, mert csak egyre számítottunk) és a plusz 5-10 percért kér ennyi pénzt az orvos, akkor vizsgálat közben szólnia kellett volna: "Hölgyem, letelt a vizsgálat ideje, további percekért ennyit és ennyit számolok fel. Akarja?". Vagy valami ilyesmi.Utólag persze már szõrnyen okos az ember. Szó ami szó, napokig "becsapva" éreztük magunkat.Nem a pénz miatt. Biztos, hogy a Biovitalba többet nem megyünk vissza.
Egyébként a sógórnõm 1 évvel ezelõtt szintén itt csináltatott uh felvételt (8000 ft.), csak akkor még nem ez az orvos rendelt. Ja, és még van valami! Két nappal a vizsgálat után jött egy levél, amit már csak alá kellett volna írnom és az szerepelt benne, hogy mostantól fogva a Biovitalban rendelõ XY orvos lesz a háziorvosom!!! "Kissé" erõszakosak... és egyértelmû, hogy csak a pénz számít nekik.A levelet egy könnyed mozdulattal széttéptem és a kukába dobtam. Még mérgelõdhetnék az eseten, de így is túl sokat írtam. Mindenesetre, tanuljatok az én hibámból,mielõtt elmentek egy 4d uh.-ra, érdeklõdjetek körültekintõen és legyetek résen!Mi kismamák hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy más, kívülálló embernek is legalább akkora öröm az állapotunk,mint nekünk.Aztán szép lassan ráébredünk,hogy bizonyos embereknek a legjobb "üzlet" az esküvõ és a terhesség!

Sziasztok!
Vivien
vivien1
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel, Debrecenben is van 4D-s ultrahang, a Gambrinusz közben. Vizsgálatra a 30-555-8888-as számon lehet bejelentkezni. Ha kipróbáltam, írok!

Puszi Mindenkinek:

Ági
Névtelen
 


Sziasztok,

tegnap nagy meglepetés ért, amikor a SOTE-I-en (Baross u.) jártam Uh-on. Egy ismerõst kísértem el. Mióta van ott 3D-s felvétel? És csak az élvezheti az elõnyeit, aki ott fog szülni? Én nem oda tartozom már, ezért érdekelne, hogy tudtok -e errõl valamit? Mert hát az ára töredéke az egyéb 3D-s Uh-oknak. Igaz, nem olyan hosszú a felvétel, de a minõsége tökéletes, minden szépen látható, persze, ha a baba is úgy akarjaKép

Évica
Évica
 


Szia Évica!

Mennyi volt a SOTE I-en a vizsgálat?
Üdv
Kata
Névtelen
 


Kata,

2.500,- Ft a kazetta és a fekete-fehér fotó.
Évica
 


Sziasztok, én csupán annyit szeretnék mondani, hogy a PRAXIS rendelő nem szűnt meg, bár a Megatoys-ban ezt határozottan állították, amikor odamentem és Győrfi dr.-úrhoz szerettem volna bejelentkezni vizsgálatra. Sőt még "sajnos " azt sem tudták vajon hol találom meg.
Én kinyomoztam bár nem kis munkámba került: Bartók Béla út 92-94, PRAXIS rendelő.
Mi nem a mozi miatt kerestük, a babánk egészsége forgott kockán.
Én úgy hiszem, hogyha valaki ilyen hajhász módon viselkedik az azt sem érdemli meg, hogy minősítsék!
Tehát a lényeg: Ne hagyjátok magatokat félrevezetni!

Barossné Kutassy Mónika
moni
 


Sziasztok!

Először járok ebben a topicban és elolvastam, a jó és rossz tapasztalatokat egyaránt.

Én július 31-én voltam 19 hetesen 4D UH-n a PRAXIS rendelőben, úgyhogy valóban nem szűnt meg és moni üzenetében található cím is pontos. Telefonszám, akit érdekel: 385-8495. Az UH-t ha jól emlékszem Győrfi doktor úr végezte el, teljes megelégedésünkre. Először végignézte a babát, mindent lemért, profin csinálta, aztán következett a mozi, bár mi inkább azért mentünk, hogy a baba állapotáról kapjunk infó-t, azért mindkettőnknek nagyon jó érzés volt látni odabent. A szívhangot is meghallgathattuk.

Az ár 8000 Ft volt, ebben fekete-fehér képek és videokazetta felvétel volt. Lehet színes képet is csináltatni és CD-re is felírták az elkészült képeket 1000-1000 Ft-ért. Mikor elkezdték az UH-t akkor derült ki DVD-re is tudták volna írni videokazetta helyett (ennek az árát nem tudom, mert végülis nem vettük igénybe).

Szerintem minden tekintetben korrektek voltak.

Mindenkinek sok szerencsét kívánok!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Én genetikai ultrahangra mentem a Praxisba pár héttel ezelőtt (20 hetes terhesen). Kicsit csalódottan vettem tudomásul, hogy csak 11 percig tartott a vizsgálat. Ebből kb. 3 perc volt a 2 dimenziós. Szerintem alaposabban is megvizsgálhatott volna a szonográfus. Ráadásul ugyanúgy ki kellett fizetnem a 8 ezer forintot. Olvastam a fenti hozzászólásokban, hogy ugyanennyiért máshol 20-30 perces vizsgálat jár.
Amikor otthon viszanéztem a videót, és észrevettem, hogy csak 11 perc, felhívtam a rendelőt, hogy megkérdezzem, 8 ezerért hány perces vizsgálat jár. aí hölgy kedvesen válaszolta, hogy 20 perces. Erre én megmondtam, hogy tegnap voltam és csaknem fele ennyi ideig tartott a vizsgálat.
Babicskó
 


Sziasztok,

Mi tavaly a 13. heten mentunk 3D-s UH-ra, a Kutvolgyi Korhazba. Nos, alaposan vegigneztek Gombockat, kb. 10-12 perc volt a vizsgalat, annak legnagyobb resze viszont "csak" 2D-s. Amiert mentunk, azt vegulis megtudtuk, megmertek a tarkoredot, vegigneztek a vegtagjait, stb.

Viszont ehhez kepest is a HAttyuhaban a 28. heten vegzett 3D-s ultrahang maga volt a tokely! Kb. fel oraig tartott, szinte vegig harom dimenzios kepeket lattunk kisfiunkrol (itt tudtuk meg azt is, hogy fiut varunk Kép ), neztuk az arcocskajat, ahogy szopiza az ujjait (ma is ugyanezt es ugyanugy csinalja Kép ), es a testreszeit, a doki vegig magyarazott es mutatott mindent. En csak ajanlani tudom Oket, ha ujra babas leszek, akkor csak hozzajuk megyek vissza. Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy a 12héten érdemes-e elmenni 3Ds UHra a nemét illetően. Szeretném a páromat meglepni vele, csak nem akarom, hogy megrémüljön egy kis UFÓ-Szörnytől, és még a nemét se tudjuk meg.
Köszi
Judit
holophernes
 
 


12. héten még nem tudják megmondani a nemét. Egy hónap múlva 17. hét körül már igen. Persze jó gép és jó orvos kell hozzá.
Babicskó
 


36 éves, hat hetes terhes vagyok, harmadik gyerekünket várjuk. Korom miatt aggaszt, nehogy valamilyen rendellenességgel szülessen a kicsi. Hallottam, hogy a magzatviz-mintavétel helyett( ami esetleg vetélést okozhat) most már van egy vizsgálat, aminek a segitségével az anyai vérből meg lehet állapitani az esetleges rendellenességet. Erről szeretnék többet megtudni, (mikor kell elvégezni, mennyire megbizható, hol kell elvégezni).
Ha tud valaki segiteni infoval elore is kosz!
Ildiko
kildiko
 
 


Babicskó!
Szerintem nem azzal kellene foglalkoznod, hogy stopperral mérd a videófelvételed idejét, hanem azzal, hogy korrektül vizsgálták a babád!
Én több helyen megfordultam már, és hidd el tapasztalatból mondom jobb egy 11 perces minőségi felvétel, mint egy 30 perces, amiből talán 5 a 3D, mivel a többi csak 2D-s, mivel a géphen nem mindenütt értenek (de van úgy, hogynemcsak a géphez Kép( ).
Egyébként 30 perces felvételért (nem mondom meg hol), de mi 15 e. ft.-ot fizettünk és élvezhetetlen plusz még a feketefehér képeket is kifizettették, amit nem is kértünk.
Jó, hogy vannak még olyan helyek, ahol a minőségre és a megfelelő színvonalú ellátásra koncentrálnak és nem az anyagiak befolyásolják az ellátásod.
Szerintem EZEN érdemes elgondolkodni.
További boldog babavárást kívánok!

Egy elégedett és már boldog anyuka
Csongrádi Heni Kép)
Heni
 


Babicskó!
Márneis haragudj,de az hogy otthon neked a videófelvétel 11 percnyi vizsgálatot vetített le,az nemazt jelenti,hogy a vizsgálat 11 percig tartott. Szerintem mielőtt felvételre állítják a kazettát,már eleve megvizsgállnak,hogy minden rendben van-e,és csak utána veszik fel. Arról már nemis beszélve,hogy problémázon azon,hogy a 2D,csak 3 perces volt.Most ezek után már nemigazán tudlak követni. Jobban örültél volna,ha a 2D 8perces,és a3D amiért tul. képpen mennek az emberek,az lett volna csupán 3 perc? Szerintem egy hozzáértő szemnek egyébként 11 percnyi vizsgálat bőven elég. Egyetértek Henivel,jóhogymár nem stopperral mérted az időt.Ezért képes voltál visszatelefonálni? Mert ha valami prbl.ma lett volna még megis érteném(De azért remélem hálistennek nem!) de így! Nemszabad mindenben ennyire szőrszálhasogatónak lenni,főleg ha tul.képp most ezzel semmit el sem értél,és nincs is miért okod.
Részemről is további jó babavárást!
Noémi.
Névtelen
 


Kedves Heni!

Nekem főleg az a problémám, ha 8 ezer forintért 20 perces videóanyagot ígérnek, akkor az ne legyen a fele, mert közgazdász lévén én már csak úgy tudok gondolkodni, hogy akkor jogosan csak 4 ezer forintot kell fizetnem.
Sokat gondolkodtam, mielőtt rászántam magam, hogy kifizessek ennyi pénzt a vizsgálatért. Az első gyermekemnél nem engedhettem meg, hogy ilyen "luxus" dolgokra költsek terhességem alatt. A mostani babánál pedig azért határoztam el, hogy elmegyek egy 3D-s UH-ra, mert nem találtam jónak a kórházi UH vizsgálatot. Gondoltam, ha fizetek érte, alapos vizsgálatra számíthatok.
Sem a vizsgálat, sem a videó nézése alatt nem használtam stoppert, csupán a videó kijelzi, hány perces a felvétel. Az pedig Győrfi úr felelőssége, hogy figyelje, hogy mennyi ideig tart a vizsgálat.
A történteket azért írtam le, hogy mások információt kapjanak, hiszen én is a hozzászólások alapján választottam ill. eleve kizártam pár rendelőt. A Praxisban jó felbontású a gép, nem vitatom a szonográfus szakértelmét, csupán előfordulhat mással is, hogy rövidebb felvételt kap mint amire számít és amit hirdet magáról a rendelő.

Kedves Noémi!

A vizsgálatot az elejétől fogva felvette a gép. A 11 percen túl még kb. plusz 2 percet töltöttem rendelőben, mert megvártam, amíg megírják és kinyomtatják a vizsgálat eredeményét (a leletet). A rendellenességeket 2D-s UH-val szűrik, a 3D főleg mozi.
Nem sértésnek szánom, de a helyesírásodon lenne mit javítanod!
Babicskó
 


Babicskó!
Nem veszem sértésnek,a helyesírásom sosem volt jó. De már megint szőrszállhasogató vagy. Ez most nem a "kölcsön kenyér visszajár",és nem is a"Hogyan írjunk helyesen"topik. Elmondtam a véleményem a hozzászólásoddal kapcsolatban. Miután te nemigazán tudtál mit reagálni,ezért egy olyan dologal jöttél,aminek semmi köze az uh-hoz. Nembírod elviselni,ha nem tied az utolsó szó,vagy gondolat. Ezek után nemlehet,hogy csak te túloztad el egy kicsit,ezt a 11 perces vizsgálatot?
Noémi
Névtelen
 


No Comment!

A színvonaladnak megfelelően kimerítően válaszoltam a hozzászólásodra korábban. Azonkívül az írásodból kiderül, hogy még sosem voltál 3D-s UH-n. Így nem hiszem, hogy lenne miről kommunikálnunk.
Úgy látszik tényleg sértésnek vetted, hogy rossz a helyesírásod.
Babicskó
 


Babicskó!
Azthiszem,én is a színvonaladnak megfelelően válaszoltam,és ezt be is bizonyítottad a válaszoddal.Valóban veled nincs miről kommunikálni,látszik is,mert Heni válaszra sem méltatott,ez azért elárul valamit?!.
Végszóként KEDVES BABICSKÓ:
"Okos enged szamár szenved!"
Ugyhogy én a részemről befejeztem.
Noémi
Névtelen
 


Kedves Babicskó!
Nem akartam ezzel a levéllel tüzet lobbantani, de,ha már így alakult néhány észrevételemet megosztanám Veled:
I. Írtad,hogy a kórházi UH-val nem voltál megelégedve. Ezt nemis csodálom, hiszen kb.5 perc alatt "lerendezik" a kismamákat. Itt ez az onimozus 11 perc alatt történt meg.
II.Fizettél, és alapos vizsgálatot vártál el.
Ez nem történt meg?
Valami felől kétségeid maradtak volna?
III. Nemhiszem, hogy Győrfi úrnak az lenne a "felelőssége" hogy CSAK azt figyelje, mikor telik le a 20 perc.
Szerintem az ő felelőssége abból áll, amihez a nevét adja, vagyis hogy korrekt és szinvonalas munkát végez, vállalja a felelősséget az írásban adott szaváért.
IV. Ha a vizsgálati időt 20 percben adják meg, valószínű, hogy a páciensekre eső idő intervallumát határozzák meg, tehát a belépésedtől a rendelőbe a leletírásig és a távozásodig.
V. Végül úgylátom, hogy Rajtad kívül ez SENKINEK nem okozott még problémát, tehát egyetértek Noémivel abban, hogy kissé szőrszálhasogató vagy.
Én elismerem, hogy abban a korban élünk amikor a jogrendszer mindenkinek biztosítja azt,hogy a maga igazáért kiálljon, de ezen felül erkölcsi és etikai morál is van. (Ez a "ha van pénzem had kukacoskodjak" nemhiszem, hogy méltó lenne egy kétgyermekes közgazdászhoz)
További jó egészséget a Neked és a családodnak

Heni
Heni
 


Sziasztok!

Nem tudom, olvasgatja-e valaki ezt a topicot, csak jelezni akartam, hogy nemrég voltunk 3D-s ultrahangon a Hattyúházban és maximálisan meg voltunk elégedve mindennel.
Szerintem nagyon nagy élmény, aki tud, menjen el!

Üdv: Timi
johitimi
 
 


Sziasztok!

Ha esetleg valakit érdekel a véleményem, ma voltam a Hattyúházba 3 D-s uh-on.

Megvolt az Uh, jó volt látni a babót hogy minden rendben van. Hattyúházról: 10 ezer ft-ba került, egy 16 perces videó, cd ami nem működik, 3db kép amin az ég világon semmit nem látni. nem mondott szinte semmit a doki, egyfolytában csak azt mondta hogy látják, és már ment is tovább. voltak tök jó helyzetűképek de azt nem vette videóra, olyan képet adott amin semmi nem látszik szinte. és ami a legjobban zavart egyfolytában az órát nézte. szóval meg fogadtam hogy legközelebb a praxisba megyünk.pedig olyan örömmel mentünk, azt tudtam hogy nem fogunk olyat látni mint mondjuk 30 hetesen, de legalább azokat a képeket adta volna amik jók, és ne tünt volna olyan futószalag szerűnek.
Azt nem tudta megmondani hogy fiú e vagy kislány. először azt mondta hogy szerinte fiú, de lehet még belőle lány is.


Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Hali

Gabi sajnalom, hogy nem sikerult jol a 3D-s uh.Kép
A praxisban biztos, hogy nem lesz ilyen. Es 8 e volt nekunk CD-vel egyutt.
Judit
tiduj
 


Szia Gabi!
A praxist én is csak dícsérni tudom! Nekem 16.héten,már megmondták,a nemét. A dr. úr mindent megtett,hogy minél szebb felvételt készítsen! Amikor a pici nem mutatta szépen magát akkor elküldött sétállni,hátha akkor elfordul,és szép képet tud csinálni. Nagyon kedves,és rendes volt,szerintem ritka az ilyen lelkiismeretes,ember,aki nem csak a pénzre megy!Kép Kép Kép
Névtelen
 


Gabi
neked már írtam máshol, sajnálom, de a többieknek okulásul írnám:

Tegnap vittem lelkesen a Hattyúházban készült (nekem kifogástalan tapasztalataim voltak ott) képet, és szakvéleményt a vizsgálatomra, és egy röpke kis előadást kaptam cserébe a dokimtól:


<font color="ff0000">1.;Ezeknek a helyeknek NINCS ÁNTSZ engedélye!
2.;Egy radiológus-szakorvos NEM ADHAT ki szülészeti UHról szakvéleményt!!!! Ha kiad egészséges állapotról, és ezek után beteg baba születik, akkor bevonják (ha vki feljelenti őket!) a doki engedélyét, és börtönbe kerül!
3.; Egy vizsgálat alkalmával 100xos sugárdózis éri a babát, a szülészeti normál UH-hoz képest.
4.; Ha tudjuk, hogy ez nem orvosi vélemény, és nem jelent semmit, akkor el lehet menni, bár a 3. pont miatt meggondolandó.</font>

Én voltam, mentem volna újra, nem megyek!
Sziasztok
Judit
holophernes
 
 


Szia Judit!

A Praxisban én egy szülész-nőgyógyásznál voltam, aki egy jó nevű kórházban elismert szonográfus is egyben. Ott a más dokik által ultrahangozott, problémásnak tűnő babákat is ő vizsgálja felül. Orvosod véleménye számomra túlzott általánosításnak tűnik, bár a sugárdózishoz és az ÁNTSZ-hez nem tudok hozzászólni.

Lídia
lídia
 
 


Szia Judit,

Nekem az István kórházban csináltak 3D ultrahangot, videom is van róla. Akkor ott is sugárzás éri a babákat?? Szerintem a dokid valamiben félreinformált.

Szilvi
Névtelen
 


Holophernes!
Melyiknek nincs ÁNTSZ engedélye? A Hattyúházinak,vagy egyik magánnak sem?
Az ÁNTSZ engedélyt csak kórházi vizsg.-ra adják ki,magánnak nem? Valamiért,csak működnek, csak elismerik őket,mert akkor nemengedélyeznék.Mármint úgy értem,hogy ezek elég elterjedt helyek,biztos tudnak róluk,valamiért mégsem záratják be. 100%-os sugárdózis? Ha ez káros,akkor hogy,hogy használhatják,ezeket a gépeket?
Bocs,hogy hirtelen ennyi kérdést tettem fel,csak meglepődtem.
Névtelen
 


Én csak a Hattyúháziról nyilatkoztam, akikkel -még egyszer mondom- én meg voltam elégedve!
Névtelen
Az orvosi szakvélemény során ÁNTSZ engedélyszámot is fel kellene tünteti a papíron, amit adnak. Az ÁNTSZ engedély nem magán/nem magán függő, szerintem, hanem vmilyen közös felügyeleti szervük adhatja ezt ki, de ismétlem ez csak szerintem!
A dokim szerint be fogják tiltani a működésüket. Most ott tart az ügy, hogy a jogorvoslatokat próbálják meg kitalálni, hogy ki legyen az illetékes. De pénteken volt egy nagy konferencia (UH), (én ekkor jártam a dokinál, és persze senkit nem találtam), ahol ezt bejelentették.
A 100%kal magasabb dózisról nem tudom, hogy eléri-e az egészségkárosító mennyiséget, de inkább félni, mint megijedni.

Szilvi, Lídia
Gondolom a kórházi, illetve a nőgyógyász-szakorvos által kiadott leletek már szakszerűek, és bizonyára a gépek is szigorúbb előírásnak felenek meg. REMÉLJÜK.

Lassan vezethetnénk egy táblázatot: Praxis kontra Hattyúház szavazatok alapján. Mindkettőről olvastam már itt rosszat és jót is.
Lényeg:
1x, egy terhesség alatt {szerintem} belefér. Én sajna túl vagyok rajta, és a nemét nem tudom, pedig ez volt a cél... Kép

Judit
holophernes
 
 


Judit!

Én a Praxisban voltam a múlt héten, és mindennel tökéletesen elégedett voltam. Először a hagyományos 2D-s UH-val megvizsgálta az orvos a babát és utána 12 perc 3D(vagy 4D nem tudom ugyan mi lehet a 4.D)videózás következett. Mindez 7 e Ft-ért.
Szerintem is egyszer- kétszer belefér egy terhesség alatt egy ilyen vizsgálat. Ha tényleg ártalmas lenne, nem hiszem, hogy használnák az egész világon. Én meg sem mutatom az itteni szülészorvosomnak, mert biztos húzná a száját, és mondana pár idegesítő dogot, mint a Tied.Szerintem ez csak szakmai fétékenység. Én egyébként igazából azért mentem, mert az itteni UH gépen a 18. heti genetikai UH semmit sem ért. Alig lehetett valamit látni rajta (még én laikusként is láttam a két gép közti különbséget), és az itthoni orvos a végén közölte, hogy minden rendben van, már amit ezen a gépen látni lehet. Na, hát ez elég is volt arra, hogy bejelentkezzek a Praxisba.
Szerintem az is elég veszélyes, ha rámodják, hogy OK, és utána mégis gond lesz a babával.
Ja, és Nálunk a 12. heti Uh alkalmával a hüvelyi UH helyett hasit csináltak, mivel kevés volt az idő. Nem hiszem, hogy ugyanúgy lehetett látni a nyaki redőt. Hát ennyit a TB-s ellátásról.

Bocsi, hogy kicsit hosszú voltam.

Kitty
kitty123
 
 


sziasztok, nem tudja valaki, hogy győrben hol csinálnak 3D ultrahangos vizsgálatot?
előre is köszönöm!

leendő kispapa
Névtelen
 


Judit!

Nagyon megijesztettel azzal amit a sugardozisrol irtal. Vajon jol ertetted, letezik ilyen, en ugy tudom, hogy az ultrahang egyaltalan semmilyen sugarterhelest nem jelent a szervezet szamara.
Kulomben mi a mult heten voltunk a Hattyuhazban, nagyon meg voltunk elegedve.

Ildiko
kildiko
 
 


lányok!

tudja valaki, hogy a praxisban megmondhatom-e, kihez kerüljek, vagy beosztanak kérdezés nélkül?

köszi: ribizli
Ribizli
 


Ribizli!
Én szólltam,mikor bejelentkeztem,hogy kihez szeretnék menni és így hozzá kaptam időpontotKép
Málna.
Málna
 


Kedves Holphernes!
Megdöbbenve olvastam az írásod az ANTSZ engedélytől kezdve a sugárdózisig és meg kell mondjam nagyon félre informált Téged az orvosod (nem lehet, hogy csak savanyú a szőlő? ).
A magánrendelők működését legelőször is az ANTSZ-nek KELL engedélyezni, anélkül nem is működhetnének, sőt az ANTSZ bizonyos feltételeket is szab, ezek teljesítése nélkül lehetetlen lenne működni!
Az egyik ilyen feltétel a szakorvos felügyelete, tehát az az állítás sem helytálló, hogy az ott kapott leletek nem érnek semmit! A szakorovos alatt szülész-nőgyógyászt értek, radiologusok egyébként sem végeznek ilyen jellegű ultrahang vizsgálatot.
A sugárdózisról beszélgethetnénk, bár gondolom Te laikus vagy, tehát amit az orvosod mond, csak azt ismered. Az ultrahang NEM RADIOAKTIV SUGÁRZÁS SORÁN LÉTREJÖVŐ KÉPLET!! A vizsgálófejben kristályok rezegnek, ezek a rezgések verődnek vissza a szervekről, mindegyikről másként, így teszik láthatóvá a képet.
Mivel a rendelők ANTSZ engedéllyel működnek, az ott végzett vizsgálatok abszolut hivatalosak, tehát SZAKORVOSI VÉLEMÉNYNEK MEGFELEL!!
Ha a továbbiakban a radiologia terén kérdésed lenne szivesen válaszolok.

Kedves Ribizli!
A PRAXISBAN HAjdú Krisztina genetikushoz és Győrfi Mátyáshoz tudsz bejelentkezni, ha megmondod kit szeretnél ahoz fogsz időpontot kapni.

Végszóként tehát, az ultrahangnak SEMMIFÉLE BABAKÁROSÍTÓ HATÁSÁT kimutatni NEM tudták, tehát aki szeretné bátran menjen akár magán úton, akár SZTK alapon.

Mindenkinek jó egészséget!!

Heni
Heni
 


Bocs, helytelenül írtam a neved HolophernesKép
Heni
 


Sziasztok lányok!

Judit levelét olvasva teljesen elbizonytalanodtam a 3D-t illetően. Mivel már be voltam jelentkezve elmentem, de azzal a szándékkal, hogy csak egy sima kivizsgálást kérek és 3D képeket nem.

Amint beléptem a rendelőbe mondtam is egyből a dokinak, aki természetesen nagyon kíváncsi volt, hogy miért? Elmondtam neki, amiket Judit orvosa mondott. A következőket válaszolta.

1. A hangsugárzásnak nincs egészségkárosító hatása.

2. A hagyományos 2D UH során a baba egy "szeletére" jóval nagyobb sugárzás jut, mivel a 3D során a kép leképezéséhez szükséges "söprögető mozgás" miatt ez az energia eloszlik nagyobb területen.

3. Azt mondta, ha beállok a rendelőben lévő neon lámpa alá, több sugárzás éri a babát, mint az UH-n.

4. A 3D gépek jóval modernebbek, mint a rendelőkben megtalálható régi (sokszor 5-6 éves, vagy öregebb) UH készülékek. A fejlesztések nyomán természetesen kisebb energiával lehet jobb képet készíteni.

5. ANTSZ engedély nélkül ezek a helyek nem is működhetnének.

6. Vannak olyan helyek, ahol valóban csak a mozizás megy, orvosi szakvéleményt nem adhatnak ki, de pl. a Hattyúházban (ahol voltam), a leleten rajta van, hogy "A kategóriás orvos", aki már orvosi szakvéleményt is adhat. Vagyis amit felvettünk videóra azt orvosi konzultációra adja át. Sőt! Akinek ez a szakterülete (radiológus), szakértőbb szemmel nézi, amit a képernyőn lát, mint mondjuk egy nőgyógyász, akinek esetleg nincs meg a szonográfusi végzettsége.

7. Az a véleménye, hogy 4-5 év múlva a legtöbb rendelőben, kórházban el fog terjedni a 3D UH. Ez a fajta vizsgálati módszer jóval többet elárul a babáról, mint a sima 2D. Pl. a végtagokat egyszerre lehet látni, az arányokat jóval könnyebb felmérni és a problémák is erőteljesebben kirajzolódnak.

8. Úgy gondolja, szakmai féltékenység indíthatta az orvost arra, hogy azt mondja amit.

Remélem sikerült érthetően visszaadnom, amiket mondott. A lényeg, hogy engem megnyugtatott. A picúr végigaludta a vizsgálatot. Szemmel láthatóan nem zavarta semmi.

Boldog babavárást mindenkinek!

Sziasztok,

Zsazsa
20+6
zsazsa
 
 


Sziasztok

Nagyon örülök, hogy ennyi helyről jött számotokra megnyugtató válasz, és hát engem se a rossz akarás vezérelt. Nem akartam senkit elrémiszteni, leírtam,amit a dokim állított.

Heni
Nincs is gond azzal, amit írtál, bizonyára úgy van az engedély is, csak éppen nem szerepelt a leleten, és gondolom erre vágta rá a dokim, hogy nincs is nekik.
Ami pedig a sugárzást illeti, én nem írtam olyat, hogy radioaktív sugárzás lenne, mert az UH ugye nem így műxik (hanghullámok kibocsátása,majd perspektivikus ábrázolással való detektálása;BME Vegyészmérnöki kart végeztem magam is;), szóval biztos valamit félreolvastál. Sebaj, a lényeg ua. KépKépKép

Ami a 3D-s válaszokat illeti, azt fogadhatnánk akár kétkedéssel is (nem miattad Zsazsa, félre ne érts!!), mert ugye nem mondhatja a radiológus, hogy rossz ezért/azért, meg stb.

De én nem szertnék OFF lenni, szóval kívánom magamnak, magunknak, mindannyiótoknak, hogy legyen butaság mindaz, amit a dokim mondott,és igaz,ami a Hattyúházban és másutt elhangzott. Tényleg!!!

A dokim egy kicsit túlaggódja a dolgokat, talán ez is a nagyon túlott óvatossága miatt történt.

Gondtalan pocakosodást mindenkinek!

Judit, a nemakartrémisztőlenni
holophernes
 
 


Kedves Holophernes Kép

Viszavonom a laikus kifejezést Kép
V.s. én fogalmaztam pontatlanul a radioaktivitást illetően.
Én úgy gondolom akárki is végzi a vizsgálatot kötelessége szakszerű és pontos diagnózist adni legyen az radiologus vagy szülész-nőgyógyász.
Egyébként nem láttam egy olyan leletet sem (kórháziról beszélek), amelyiken ANTSZ engedély szám lett volna feltüntetve.
De igazad van, valóban nem ezen van a lényeg, hanem, hogy minden rendben legyen a babák és mamák körül Kép

Heni
Heni
 


Heni Kép

Amúgy meg most nézegettem meg megint a 3D programmal a kisfilmeket, és olyan kis helyes a pocaklakóm,mikor a szájába tömi a kezét, meg a kis talpát nyújtogatja, meg mosolyog(szerintem, ld profilom). Imádom Kép
Judit
holophernes
 
 


Szia Judit Kép

Gratulálok a szép babádhoz (babátokhoz), jó egészséget kívánok Nektek és szerintem ne tántorítson el az újabb élménytől egy túllihegett és alaptalanul aggodalmaskodó (de persze mindemellett lehet,hogy fantasztikusan jó ) orvos.

Heni
Heni
 


Sziasztok!
Hát elég eltérő mindenki véleménye! Én 12 és fél hetesen voltam Kecskeméten! Nagyon negatív volt! 8e Ft-ért kaptam 2D-s felvételt, mást nem is csinált... +végig ijesztgetett a doki!
Utána elmeséltem a dokimnak, aki elmondta, hogy a 3-4 D UH is 2D UH, csak számítógépre van rácsatlakoztatva az Uh készülék, és gép alakítja át 3-4 D-re a mért adatok alapján.
Sugárzás? Káros?---> csak annyira mint a 2D, vagyis SEMENNYIRE
gem
 


Sziasztok!

Mi is a Praxisban voltunk még szeptember elején, akkor töltöttük a 34. hetet. Gyönyörű felvételeket készített a Győrffy Mátyás, tényleg minden nagyon profi volt, bár picit fentebb olvastam Babicskó-t, hát ebből a szempontból én is csalódott vagyok. A mi felvételünk összesen 10 perces, ebből 3 perc 2d-s.
Persze, a legfontosabb az, hogy egészségesnek találta a kisfiunkat, és valóban élvezhető a felvétel, DE másként gondolnék az egészre, ha valóban azt kaptuk volna, amit kifizettünk.

Ettől eltekintve mindenkinek bátran merem ajánlani, ha megtehetném (vidéki vagyok) még 1x felkerestem volna őket, ezúttal az időre jobban odafigyelve.

Üdv mindenkinek
ritee
ritee
 


Sziasztok!

Én nemrég voltam Dr.Hajdú Krisztinánál a Praxisban és teljesen meg vagyok elégedve. Kb. 15 perces felvétel készült, de ez elég is volt ahhoz, hogy mindenét megnézzük. Ezt a baba is így gondolta, mert fogta magát és hátat fordított nekünk. Úgyhogy szerintem felesleges lett volna még 5 percig nézni a hátát...

Tikva
tikva
 
 


Kedves elégedett és "elégedetlen " kismamák !

Régóta figyelem az itt kialakuló "percvitákat" a vizsgálatokkal kapcsolatban.
Csatlakoznék pár mondattal...

Ritee!
Ha úgy érezted, hogy nem vagy megelégedve a vizsgálati idővel, miért nem akkor szóltál, amikor a rendelőben voltál?
Így utólag szerintem olyan hátbatámadós íze van a dolognak.
Az egyik sorodban azt írod, hogy teljesen elégedett vagy, kettővel lejebb pedig, hogy nem azt kaptad, amit kifizettél...

Szeretném elmondani , hogy a vizsgálati idő hosszúságát nagyon sokminden befolyásolja még, pl. a megbeszélt időpont PONTOS betartása, ha valaki késik, a többi kismamával szúr ki, tőlük veszi el az időt, miatta kell várnia a többieknek.
Sajnos az is előfordul, hogy beteg kisbabát látunk, ilyenkor a vizsgálati idő szintén elhúzódik.

Babicskó megjegyzéséhez csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban érdeklődött a vizsgálat időtartamát illetően és azt valóban 20 percben adtam meg, de ez nem azt jelenti, hogy maga a videofelvétel 20 perc...
Ez a rendelőbe való belépéstől a vizsgálat befejezéséig és a lelet kézbeadásáig tartó időintervallumot foglalja magában.
Aki már járt nálunk tudja, hogy a vizsgálat az adatfelvétellel kezdődik, utána, ha panasza van azt is elmondhatja, sőt, ha szükséges nem CSAK a babája kerül megvizsgálásra...
Ez persze MIND idő.
Tehát én azt kérem, hogy ha valakinek problémája lenne vagy nincs megelégedve azzal a szolgáltatással amit mi nyújtunk, még ott a rendelőben szóljon, hogy korrigálni tudjuk.

A vizsgálati idő lehet akár 20 perc akár 10 vagy 30 a lényag az, hogy megbízható, pontos és élvezhető legyen.
Ezt igyekszünk nyújtani mindenkinek.
Ha valakinek még kérdése volna nyugodtan tegye fel, akár itt akár itt: farago.andi@freemail.hu

Köszönöm a figyelmet ,bocs, ha hosszú voltam Kép

PRAXIS RENDELŐ (Faragó Andi)
F.Andi
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: