Új privát üzeneted érkezett!

Egyébként rég nem érkezett ennyi hozzászólás az üzenetimhez... :D :D :D

Kép
pété
 
 


Melinda!
Olyan jó, hogy ilyen jó a kapcsolatod (kapcsolatotok) a szüleiddel, mindig érződik, hogy mennyire szívesen mentek, és vagytok ott. :wink: Nekem ez nagy szívfájdalmam, hogy nálunk ez nem így alakult, mára már nagyon különbözően gondolkodunk rengeteg dologról :( Zsomb is csak most 3 napja kezdett el mászni, addig kúszott. Mindenki mindent a maga idejében. :wink:

Csujzi!
Az anyatejes táplálásért akkor te is megérdemelnél egy o9klevelet. :wink: Férjed mostanában is olyan keveset tud otthon lenni? Írjál gyakrabban!

Lusie!
Honnan tudja Petike, hogy kell lejönni a kanapéról? Hát a tesótól. :wink:

Judit(kmét)!
Szorítok nagyon! Nimi, hogy van? A dolgozatod címét ízlelgetve, rájöttem, hogy engem is érdekelne. Ha van egy csöpp időd, akkor én is szívesen fogadnám. :wink:
Örülök, hogy legalább a bölcsi ok, az nehezíti legalább a dolgodat.

Mezsó!
Én úgy tudtam vannak egész nagyméretű textilpelusok is. :roll: Jó kis husi lehet Blanka! :lol: A szülinapra várunk ám. :wink:

Fanetta!
Ti háromgyertyások, mi háromfogúak! :lol:
Volt egy zsúr ahol én is elvesztettem a fonalat rendesen. :wink: Most is nagy lázban égünk, mert Csengécském 21 gyereket hívott meg. Már a meghívó szerkesztése is kihívás volt. A lányoknak szólón High School Musikal legyen a kép, a fiúknak Harry P. A betű ilyen, meg amolyan legyen. De bírtam, hagy legyen olyan a szülinapja amilyennek szeretné... Ő leginkább ezt szeretné szülinapjára, hogy tuti legyen a buli. Lassan eljön az idő amikor elzavar már itthonról minket a buli idejére. Most kilóg a belünk egy-egy bulitól, akkor meg majd összetett kézzel ülünk majd valahol, hogy mi marad a lakásból. :lol: :lol:
A közös játékot igen valahogy úgy képzeltem, hogy egy kicsit aktivizálni kellene minden vendéget, bár nem mindenki olyan bevállalós fajta, de tudom, hogy a mi apucink képes a 3 gyerekét nyakába véve zsákbafutni :D engem már nem :( . DE semmi konkrétum még nincs a fejemben. A piciknek a játszósarokban meg valami kis élményparkot létrehozni lapra szerelhető cuccokból ami könnyen szállítható. Alagút, sátor, felfújható medence golyókkal, meg mit tudom én. Végiggondolom mink van hozzá.. :wink:

A torta kérdésre is kellenének javaslatok...
Kiválasztunk egyet, és azt megsüttetjük x gyereknek, mert gondolom közülünk senki nem fog tudni legyártani x tortát, vagy mindenki hozza a magáét? Vagy csak egy muffin legyen egy-egy szál gyertyával?
Zene? Gondolom a Halász Judit féle Boldog szülinapot elengedhetetlen...
:wink: :D
Milyen napszakban lenne jó a buli? Lehet, hogy lesz gyerek aki, már csak egyszer alszik délben, az viszont annak elengedhetetlenül fontos, hogy ne legyen nyűgös a saját partiján :wink:

Pété!
Pont ez jutott eszembe, most aztán nem lehet panasz a te hsz számaidra se, meg a hozzád intézett hsz számokra se. :wink: :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Néhány, most nekem annyira szívet melengető kép:
A gyermekeim kezdenek olvasóvá válni, és én most ennek annyira örülök. Bár a legextrább körülmények között a legjobb az olvasás. :roll: :wink:

Kép Kép

Sokszor úgy tűnik, hogy a fotózások alkalmával Csengét preferáljuk, de egyszerűen az Áron sokszor kitér a fotózás elöl, a Csenge meg direkt pózol is hozzá. :lol: DE leírom az Áron is olvas!!!! És egy kép róla, ő azt kérte fotózzam le, milyen izmosa a hasa. :lol: 8) Olyan édes volt ahogy feszített. :wink:

Kép

Zsombról is valami jót: Tegnap megtanult szívószállal inni. Ez nincs lewfotózva, de igaz. :wink: Eddig semmilyen formában nem kért mást inni csak anyatejet, ez most megtetszett neki. :wink:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 

 
 

sziasztok!

egy bónusz alvása van Máténak, igy jövök :)

elsőnek is eloszlatok pár tévhitet a moshatópelusozással:
a) igen mosni kell, száritani (én spec géppel... ) de nem sokkal több mosás ez, mert:
b) lehet más 60fokos ruhákkal együttmosni
c) a tárolása a mosásig kétféleképp lehet: áztatva vagy szárazon, én spec az utóbbit választottam, de ehhez adok teafaolajat, ami fertőtlenit meg erős az illata igy nem büdös!!!
d) hiedelem, hogy nagyobb lesz a popója, ez néha igaz, de mondjuk nekünk az eldobható is nagy volt :)
szval eddig bejön...
e) nem kell ám vasalni :)

hogy miért kezdtük el magam sem tudom... elegem lett, hogy a fél szemetes zsák csak pelus, pedig nem vagyok ám zöld... :P
ja és Nebula, én is azt csinálom, hogy fiókból kivesz, koszosat levesz, tisztát ráad, felöltöztet. majd a koszos pelust nem a kukába dobom, hanem a kakit a wcbe a többit a vödörbe. A mosáskor meg nem kell megfogni a pelusokat, mert a vödörben mosóháló van, igy elengánsan átemelem :)
pelusokat hajtogatni meg olyan jóóóó ... :)

Panny, 3 gyerek mellett lehet, hogy én sem kezdtem volna el. Eddig amúgy tényleg nem sokkal több meló. Egyetlen ami kicsit megingat, hogyha valahol vagyunk és peluscsere van haza kell cipelni a műsoros pelust. de erre majd lesz egy jól záró dobozom. most még zacskóban hozom haza... :P

Mezsó, bizti irtad mekkora Blanka, de Máté sem kistermetű... a hosszát nem tudom, de a 74es ruhákat kezdi kinőni... kb 9kg... és hurkás... meg pocakos... szval szerintem ha télleg érdekel, nézz körül, lehet hogy csak nagyobb


hogy mik a programmjaink?
hétfő délelőtt ringatózunk az itteni 0-2évesekkel (én vezetem :D )
kedden hol az egyik hol a másik kisgyerekes anyukával randizunk holnálunk hol náluk...
szerdán egy kislánnyal matekozom cserébe fincsi ebédet kapok :)
csütörtök délután babaúszás
kéthetente pénteken délután babamama klub

és ezeket még megfűszerezzük további találkozókkal és a háztartást is nekem kéne vezetni... :D
szval nem unatkozom... :P

Melinda, a csúszásgátló nagyon sokat segit!!! :)


Fanetta, én is akarok nálatok bulit!!! :)


Csujzinak nagyonnagyon örülök!!!!


JuditK, hogy sikerült??? várjuk türelmetlenül a híreket! (bár csak este fogom olvasni... )

Lusie, neked akartam íri, hogy hihetetlenek ezek a mellgyuszik... :(
és hihetetlen miket tud Peti!!!!


Pété, én mindig örültem, ha írtál... sajnálom, hogy nem fogsz...
én nem azért nem privizek, mert nem szeretek valakit, egyszerűen nincs időm... a régi barátaimmal is inkbb skype amikor mindketten onlinak vagyunk... sajna nekem levelet írni sok idő...
SOKSOK Boldogságok a nagy napra! Legyen minden úgy, ahogy elterveztétek!!!

Pumerka, annyira édesek a gyerkőcök. A múltkori batyus kép is!

bocsi felébredt... megyek ebédelni s matekozni!
pápá

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Fanetta: na jó, bevallom, eddig még sosem cseréltem pelenkát a gyereken, azért kevertem össze a sorrendet. Azt hittem, csak minden másnap (Karácsony másnap, Húsvét másnap) kell, és azt eddig azuram csinálta :D

Kölyök: nekem hiába magyarázod, én akkor is hőstettnek tartom :D
a programjaitok pedig szuperek!

Pumperka: kár, hogy nem most van az Olvasás éve, mert Csenge képe simán óriásplakát-gyanús :) És az a hasizom!!!!!

Én ma a jéggel és piros riasztással dacolva elmentem gyömrőre játszóházazni (tényleg, Marla, nem jöttök a jövő héten?). Igazából azért indultam el, mert itt monoron nem volt vészes a helyzet, és úgy voltam vele, hogy ha látom, hogy nagyon elkezd esni, elindulunk. végül 11-ig maradtunk, akkor jobbnak láttam hazaindulni. és lefoglaltam Flóra szülinapi zsúrjára a helyet (hiába van addig még majdnem 2 hónap, iszonyú gyorsan telnek be a szombatok). Tündéres szülinapi zsúr lesz :)

Csujzi: örülök, hogy írtál.

Kép
KépKép
nebula
 
 


szerintetek nem nagyon különleges ez a topik? nálunk nem a babás fórumokra jellemző vitatémák borzolják a kedélyeket (szoptassunk/tápszerezzünk, mikor mivel tápláljunk hozzá, hol, mennyit, hogyan aludjon a gyerek stb.), ezeket ugyanis normálisan, egymás elveit, elgondolásait figyelembe véve meg tudtuk beszélni. hanem újra és újra átmegyünk meta-topikba, vagyis olyan topikba, ahol maga a topik a téma (milyen egy jó topik, miről szóljon, milyen hangnemben, kikkel stb.), vagy ha úgy tetszik, folyton visszacsúszunk a viharzásba. Fanetta, te erről mit gondolsz?

Kép
KépKép
nebula
 
 


fanetta: jól elvoltál az éjjel... :lol: Álmatlanság gyötört netán? :lol: Egyébként egyetértek a mosható pelusokról alkotott véleményeddel.Valóban luxus néhány pelusért bekapcsolni a gépet. :roll: Egyébként nagyon szeretem olvasni a hsz-eidet. :lol: Olyan jókedvű stílusban írsz. :wink:

csujzi.:
tök jó,hogy kerül titeket a betegség!! :wink: Mit csinálsz ennek érdekében?Adhatnál tippeket tényleg!!

juditk: drukkok mennek a vizsgákhoz,és örülök hogy Nimó talán kezd végre jobban lenni.Orvoshoz végül nem vitted el?És ez most mi nála?Vírus??

Kép

Kép
mezsó
 
 


pumperka: köszi,tényleg megjött a kedvem a bulihoz!!Hát az a textilpelus amivel mi próbálkoztunk,15kg-os gyerekig gyárt pelenkakülsőt.Blanka 13kg,de ezek szerint olyan vaskos hurkagyurkái,és akkora popója van,hogy mégis passzos rá! :lol: Zsombor szívószállal iszik??húúú ügyi! :) Mi Blankával tegnap próbáltuk először a varázsitatót/Aventest/és neki meg abból sikerült inni. :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Rólunk: Éjjelünk jelentem a legpocsékabb volt ami csak lehetett.1kor,2kor,3kor is megébredt Blanka.1kor egyszerűen visszaaludt,2kor evett is Shocked ,3kor pedig nem bírtam sehogy sem visszaaltatni,csak mellettem tudott elaludni 4.15kor,és csak fél8ig aludt azóta fent van!!! Shocked Shocked Több fórumon is szoktam fent lenni,és elég sok anyuka szerint Blankának még nem adok elegendő tápértékű kajcsit,és lehet hogy éhezik/számomra a hajnal2kor történő evészete ezt igazolja/.Ma már reggelire tápszert kapott+egy kicsivel később adtam neki körtepürét babakeksszel/az egész üveg körtepürét benyomta még rá Shocked Shocked Shocked /.Megpróbálom kicsit jobban megtömni,hátha tényleg ez a baj!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!

Csörös pohárból neki se megy. :wink:

Kölyök!
Sok hónappal ezelőtt vetettem fel ezt a mosható pelus kérdést, úgy örülök, hogy te már bele is vágtál...Nem is a mosás miatt, hanem a jövés menések miatt, ill. a sűrűbb csere miatt odáztam el eddig, de most lehet, hogy megjött a kedvem. :wink: :wink: Éjszaka is bírja, nem áztok át?

Annyi minden van amit, ha használom eszembe jut, hogy lenne környezetzbarátabb alternatívája :( Néhány dologra már sikerül odafigyelnünk. :?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


mosható pelus-eldobható pelus:környezetvédelmi szempotból nem bizti h az jobb ha az ember sokkal többet és többször mos a pelusok miatt és ezáltal több mosószert használ...erről mi a véleményetek?Tényleg nem kötözködöm csak intelligens vitát indítok :lol:
És még így is le a kalappal az előtt aki csinálja!!!!!!!

Nálunk is úgy 11 körül kezdett jégpáncél alakulni az utakon.Hát gyorsan haza is hoztam délbe Krizsit az oviból,Márkot majd apa viszi úszni(ő profi sofőr még ilyenkor is :wink: )

Tényleg hogy lesz a torta kérdés megoldva??Engem is érdekelne Pumperka kérdése...

Nebula: Miért nem otthon lesz a zsúr?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni: azért, mert 10 gyerek plusz hozzá legalább 10 felnőtt, az kicsit sok a mi házunknak. Amúgy tök jó a mérete, de ehhez kicsi. És ráadásul a Mikkamakkában van egy kedvenc Andi nénink, aki a játékmester, és úgy tud elszórakoztatni ennyi kölköt, hogy csuda.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Panny!
Valahogy úgy képzelem, hogy nem a napi 5-6 pelus miatt indítok el egy külön mosást. Hanem az az 5-6 pelus beférne az egyik egyéb mosás mellé, ahogy Kölyök is írta. Képzeljük el, hogy mennyi idő alatt jönne össze egy mosódobnyi pelenka, úgy, hogy a kaki vécébe kerülne :roll: Így, ha gyűjtögetve lenne szerintem heti max 1 mosással lenne több, és a mosásnak is vannak környezetbarát variációi. :wink:Én se kötözködöm. :wink: :wink: :wink: Na mondjuk most én vagyok az aki bort iszik és vizet prédikál... Már terhesen gondoltam erre a megoldásra, és még mindig eldobhatósozunk. :? :? :? Bár minden az elgondolással kezdődik. :wink:

Nebula!
Lehet, hogy nekünk is Mikkamakka kellene? :roll: Nehéz falat ez a zsúrosdi... Eddig mindig megúsztuk elég jól, de mindig tartottam tőle. :roll:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


panny írta:
Tényleg hogy lesz a torta kérdés megoldva??Engem is érdekelne Pumperka kérdése...


Panni


Tessék javaslatot tenni, legyünk demokratikus topik.... :wink: :D Én megígérem nem sértődőm meg, ha nem az lesz, hogy én viszem a mi kis saját tortánkat, hanem mondjuk egyen lesz...

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Jut eszembe! :roll:

Nebula!
Hogy készíted a fincsi gyümölcsös zabkását Marcinak?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


sziasztok!
visszatértünk a matekozásból, Máté kidőlve. Engem vár a szaladó lakás.
Csak Pannyra szeretnék reagálni!

Teljesen igazad van, egyáltalán nem vagyok én sem meggyőzve arról, hogy környezettudatosabb mosószerrel mosni a mosható pelusokat. Én nem "zöld"ségből kezdtem el. Igazából nem tudom mi miatt, kiváncsiság, hogy ez nem műanyag ami a baba popsiján van, no meg itt minden egyes szemeteszacsira rá kell ragasztani egy kb 300ftnyi matricát különben nem viszi el a kukásautó és elegem lett hogy mindig teli van velük a kuka. Osztottunk szoroztunk megéri, ha bevállik. Ehez persze tudni kell, hogy itt még a mosásért és a szárítógéphasználatért is fizeti kell. És én az itteni legolcsóbb pelust használtam az eldobhatóból. De mégsem takarékosságból vágtunk neki, hanem kiváncsiság.

mosószerhez visszatérve: elvben vannak könnyebben lebomló mosószerek, meg az öblitő helyett pl ecetet kell ehhez használni, sőt rendesz mosószerrel nem is szabad mosni őket, én mosószódát használok most épp... de persze nincs olyan, hogy környezetnek jó fajta mosószer. Ezt megkérdeztem a vegyész sogórom... szval télleg nem feltétlenül zöldebb.

és meglepő mert függőséget okozhat. Olyan szép a popója benne... majd lefotózom, és olyan jó hajtogatni a pelusokat!!!

mosni meg télleg max egy mosással lehet több hetente, vagy még az sem... mert télleg mellé rakom a többi 60fokosat. :)

Pumperka: éjszaka még eldobhatózunk, amiatt mert a nedszivóssága állítólag pár mosás után lesz csak tökéletes. Első éjjel bátor voltam és kipróbáltam, de átáztunk, mert Máté hason fekszik és elől nem volt elég nedszívó. De amúgy tervezem majd éjszakai probálgatást. Csak most többször kel a foga miatt, addig nem akarom ezzel is abajgatni...
Én bevallom nem cserélem gyakrabban a pelust, mint az eldobhatónál, de néha kéne. a bajom az ezzel a moshatóval, hogy (és ezkomoly!!) kevésbé érződik, hogy kakilt!!!! komolyan, csak ha jó közelről jó szögből szagolom!!!! így meg rendszeresen később veszem csak észre, hogy kaki volt...


jajjj, azért ne higyjétek, hogy nem vagyok irigy a szülinapibuli miatt...!!!!
a tortakérdésbe, ha mennék, én azt javasolnám, hogy mindenki vigyen egy olyan tortát, amibe nincs tej se cukor, kicsit és aztán meg cserebere :) vagy mindenki a sajátját és a szomszédjáét kostólgassa :D

na megyek, vár a szaladó lakás... :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


kolyok28 írta:
Én bevallom nem cserélem gyakrabban a pelust, mint az eldobhatónál, de néha kéne. a bajom az ezzel a moshatóval, hogy (és ezkomoly!!) kevésbé érződik, hogy kakilt!!!! komolyan, csak ha jó közelről jó szögből szagolom!!!! így meg rendszeresen később veszem csak észre, hogy kaki volt...



Ez bizony nekem tegnap nagyon jól jött volna. Csenge tornaversenyén a közönség közepén ültünk, és Zsombor sikeresen egy olyan büdit kakilt, hogy ihaj. Folyamatosan mentek a gyakorlatok, és nem akartam a csapat egyetlen gyakorlatáról se lemaradni, így a szomszédok kénytelenek voltak szagolgatni mi8nket. :lol: :lol: Mondjuk márt nem is volt sok a végéig. :roll:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Halihó,

totál kizökkentem a topikból, pár nap kihagyás után. Tegnap valamiért nem jött fel az új válasz ablak, így semmit nem tudtam ide írni. :(
Nekem teljesen mindegy mikor lesz a tali, én alkalmazkodom és örömmel megyek bárhova és bármikor. :) Sajnálom, hogy nem létezik olyan időpont, ami mindenkinek jó. :( Pété, lécci ne haragudj meg ránk, lesz még máskor is tali, majd szervezünk pót szülinapi bulit! :)
Pumperka, nagyon jók a képek! Miben ül Csenge?
Kölyök, nem semmi a mosható pelus! Szüleink azt utálták legjobban. :( Van egy barátnőm aki 3 óránként tisztába rakja a lányát vagy gyakrabban... na szerintem az a pocsékolás és környezetszennyezés... :( Rég frissültek a képeitek! :(
Mezsó, én este is fözit adok Lillának és utána még szopizik. Így tegnap 6 órát aludt az elalvástól számítva. Szóval 9-től 3-ig. Utána felkelt és evés után aludt tovább majdnem 8-ig. Én meg vagyok győződve, hogy az esti alvás függ a nappali alvás mennyiségétől is. Pl. ha nappal alig alszik, akkor éjszaka húzza a lóbőrt és fordítva. Egyik nap 6-7-ig aludt... hát nem is aludt el éjfél előtt. :(
Juditkecskemét, drukkoltam! Mi lett az eredmény? Jók ezek a vidám szmájlik... :) Tegyél fel gyakrabban ilyeneket! :)
Csujzi, örülök, hogy jelentkeztél és megértem, hogy Sopron messze van. :(
Fanetta, jó kis buli lehetett! :)

Én mára vártam a barátnőimet, tegnap sütöttem is nekik, erre a hülye ónos eső miatt mind lemondta. :cry: :(
Most mennem kell, akit kihagytam az vegye úgy, hogy direkt volt. :D

KépKép
KépKép
mni
 
 


Most csak a tortatémához:
Szerintem az egész akkor lenne a legszebb és legközösebb, ha egyforma icipici egy gyertyások lennének. Ott a szimbólikus érték lesz a fontos. És ehhez egy muffin bőven elég.
A csemegékről úgyis gondoskodunk.
A habos torta (vagy tojás- tej- lisztmentes, kinek mi szimpi) a családi banzájon úgyis elengedhetetlen lesz.
Nem?

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!
Nimónak már csak a hasa megy. Enni nem eszik, csak szopizik. A hipp répalevet elfogadja. Láza nincs. Nyűgös, sírdogálós. Remélem javul mostmár. Bizmutot kap (hasfogó).

A vizsgákon túl vagyok, most várhatom a jegyeket. Nagyon bánatos voltam mert a környezeti válságnál az egyik kérdésre nem jutott eszembe a válasz. Egy szó sem. És csak két kérdés volt. Tehát 50%-ot teljesítettem. A környezetvédelem kialalulásának története volt az egyik (egy rakás évszámmal, konferenciával, egyezménnyel), a másik a Római Klub. (tudósok elméletei). Ez utóbbi nem ugrott be. :(
A Magyar Közt. -ból az államfő és a kormányfő volt a kérdés. Azt úgy gondolom, hogy igen jól válaszoltam meg. 20 perc volt erre, én 10 percig sem írtam és kijöttem. Így sikerült elérnem a konzulensemet és beszéltünk a szakdolgozatomról.

A témám a gyermek születése (legfőkébb az első) a családban. Hatásai stb. Mindezt hogy mentálhigiénés tartalma is legyen, egy Önsegítő csoporton keresztül fogom bemutatni. Ez a csoport meg nem más mint a topikunk. :lol:
Be fogom mutatni (anonim módon), miről szól a topik, mik voltak a témák, hogyan segítettük egymást, még a csoportkonfliktust is megemlítem majd.
Valami olyasmit akarok, hogy a nők, (párok) nem igazán kapnak felkészítést, esetleg a városomban létrehozhatnék egy ilyen önsegítő csoportot. (ez már csak a vége lesz - ahol egymást támogathatják a szülők, gyerekgyógyászatról is szó lenne, különböző szakembereket hívnánk meg.)
Egyenlőre viszont elemeznem kellene, hogy a topik nagyjából mikor miről szól, kinek miben segített, a gyerekeken kívül milyen témákat feszegettünk stb. (anyós, férj, depresszió stb. stb.).

Hamarosan hozzákezdek. Majd ha már valamire jutottam (szakirodalommal), összeállítok egy kérdőívet.
Ennek a kitöltésében majd a segítségeteket szeretném kérni.
Ha valakinek bármilyen ötlete van, nagyon örülnék neki és nagyon köszönöm előre is. A tanárnak tetszett, azt mondta ilyet még itt senki nem írt, publikáció is lehet belőle.
Diagrammban szerepelnének majd a témák. Ja és a lemorzsolódást, újak jövetelét is bele kéne szőni, neki nagyon tetszik a téma (pszichológus).

Majd még jövök!

Ja!
Melindának akartam írni, hogy Dóri nagyon cuki.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Még a textilpelushoz egy sztori:a barinőmék a Balcsin nyaraltak(fennt a hegyen van a nyaraló Badacsonbyan,távol a boltoktól)szal elfogyott az eldobható pelusuk és azon kapta magát a barátnőmh mint mai modern nőci :wink: nem tud pelust hajotgatni a kisfiára...szerencse h ott volt velük após aki meg tudott, mert emlékezett :wink: és így ideig-óráig kibírták(igaz h a gumibugyi nem volt hozzá, de jól jött az após tudása :wink: )

torta:hát sztem se kell túl nagy.

Nebula!

Én is mindig tartok a zsúroktól mint Pumperka,de eddig mindig megúsztuk egész jól,pedig a nyáronkb. 20 gyerek volt +szülők....de az is igaz h nyár volt és így 90%-ban kerti party volt és sokkal könnyebb mintha bennt lett volna...valszeg bennt én se vállalnám.
Csak felénk iszonyat áraik vannak a bérelhető játszóházaknak...én sajnálok ilyenre annyit.Nálatok mennyi?

Meg valahogy nekem személytelen máshol rendezni(bizti csak én vok ilyen idealista dinka :wink: )....nekem a Mc Donald's ban rendezett zsúr se tetszik..(.Angliába az nagy divat...bébisintérkedéseim alatt több olyanban is voltam

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pumperka: ó, hát az a zabpehely abszolút semmiség. Eddig azt a bébiváltozatot használtam, de most már egy ideje azt eszi Marci is, amit mi. Szóval felteszem a zabpelyhet (lidl-ből való) annyi vízzel, hogy ellepje, kb 3 perc alatt megpuhul. akkor Marcijét kiveszem, mert a mienkbe még megy tej. Szóval az övébe belekeverek frutapurát vagy frissen lereszelgetett gyümit, és kész. Márton eszi, mint kacsa a nokedlit (igaz, ő eddig még semmire nem fordította el a fejét, hogy nem kell).

Panni: a Mikkamakka játéktár az nem McDonald's, de nagyon nem! Szuper hely gyerekbarát drámapedagógusokkal és egyéb gyerekekkel foglalkozó szakemberekkel. Nekünk nagyon bejött. A gyömrői meg különösen családias. Ráadásul Flóra imádja azt a csajt, aki az egész játszást le fogja vezényleni (ezt jó hülyén mondtam, mindegy). Mi nemrég voltunk egy szülinapon a sugarshopban. na, az nekem sem jött be igazán, bár a gyerekek láthatólag élvezték. ha jól emlékszem, az 20 fölött volt, ez itt 13ezer kb. 3 órára 12 gyerekre.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Na, lassan újra eljött az én időm :lol:

Juditkecsó: nem törődj, mert a te Nimid is hamarosan felturbózódik!!! de addig is élvezd ezt a lájtos időszakot!

Ma döbbentem rá, hogy ha valaki belépne a lakásunkba, tuti, hogy nem úsznám meg az "Atyavilág, ez a nő egésznap itthon vajon mia túrót csinál" felkiáltást. Hihetetlen, hogy 2 perc alatt -nem túlzás-milyen kupit tud csinálni a fiam :shock: :shock: :shock: !!! És utána húzza a gatyám szárát és " Anya, már mindent kirámoltam, most ne mosogass/teregess/bármimástcsinálj, hanem velem foglakozz" nyüszögéssel rángat. Teljesen kiment a fejemből, hogy ilyen korszak is van :shock: :shock: :shock: :shock:

Lusi:hmmm...nahát...nem is rossz ötlet éjjel aludni :lol: :lol: :lol:

Pété: igen, én is rájöttem, hogy a barátokkal fórumon kívül is lehet talizni, de nekem ez a fórum is fontos valamiért.
Őszintén szólva én azért nem írtam eddig neked, mert nem találtam "fogást" rajtad. De most sikerült. Pl. nagyon tetszik benned, hogy nem adod fel, hogy nem a könnyebbik utat választva lelépsz, hanem megpróbálod kifejteni, elmondani, mindenki számára érthetővé tenni, hogy te hogyan is gondoltad, azt amit írtál, és hogy mi van a fejedben. És ezzel egy újabb esélyt, lehetőséget adsz. Az apához bújás, meg nem is egy rossz ötlet :lol:

Pumper: 21 gyerek!!! Nem vagytok már kispályások, úgy látom.

A játék ötlete nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!

Délelőttre gondoltam, mert akik messzebbről jönnek, azoknak nem ártana haza is érniük estére. kb. de. 10-től. Mit szóltok?

Akkor kinevezünk téged kisdobos módjára tortafelelősnek. És akkor meg is szervezheted, hogy milyen, hogyan, mennyi. Arra gondolok, hogy begyűjtöd az ötleteket, és "legyúrod" mindenki torkán az általad legjobbnak gondoltat. Na jó, más módszer is adott :lol: :lol: :lol: :lol:
Mit szólsz?

Én meg szívesen lennék játékfelelős.

Nebula: majd letesztelünk peluscseréből!!!! De addig is tessék szorgalmasan gyakorolni :lol: :lol: :lol:

Topiktéma: aki unja ugorja át, azért is írtam kicsi betűvel.
Ha kérdezted, elmondom mire jutottam: köztudott, hogy a válást mindkét fél nagyon megsínyli, még akkor is, ha kultúráltan, egymás kutyapi....zása nélkül zajlik le az egész. Ha az együttlét során megtudott intim dolgokat egymás ellen felhasználva döfködik a felek egymást, azt gondolva, hogy ezzel bárkinek is jobb, könnyebb lesz, akkor még nagyobb sérülés következik be (és persze csak képzet az, hogy ettől bárkinek is jobb lesz). Érték és bizalomvesztés: és ezt egy embernek (topiknak, féltopiknak) sem könnyű feldolgozni.
Az előzetes negatív tapasztalat nagymértékben akadályozza a "kitárulkozást", "megosztást" az újabb emberek felé, és ilyenkor az ember vagy csak felszínes témákról akar beszélgetni (szép az idő) vagy a régi szép idők emlékébe kapaszkodik, amikor még minden szép volt, szőke és problémamentes. És ez a reakció szerintem érthető is.
És az ember érzékenyebbé is válik: sokszor még akkor is úgy érzi, hogy bántják, vagy bántani akarják, ha szó sincs erről. És mindez eltúlzott, hevesebb reakciót vált(hat) ki.
Amíg még vannak elvarratlan szálak (nem mondtam ki ott akkor, mert nem válaltam fel, vagy valami más gátolt), addig nehéz, lezárni magunkban és a jövőbe tekintve továbblépni (tod: a Freudi fojtás: sohasem lehet tökéletes, előbb utóbb kitör a gőz/gáz).
Na és: mindezt tudatosítva magunkban kis léptekkel, óvatosan el lehet indulni újra a kapcsolódás, kapcsolatteremtés cseppet sem egyszerű pályáján. És talán ezúttal nem csalódunk. Második esélyt mindenki megérdemel: mi magunk is. Gondolom a párhuzam evidens. Okoskodás befejezve


Mezsó: nem gyötör álmatlanság, csak a kis tornádóm miatt, máskor nem nagyon tudok nyugodtan netezni. De majd meglátjátok ti is !8) 8) 8)

Mosható pelus: elgondolkodtató!!! mindenesetre megnézem mennyibe kerül. És még egy kérdés Kölyök (vagy aki ilyent használ): a kaki is kijön belőle sima mosógépes mosással? És ha nem beáztatva tárolod másnapig, nem büdös?
Egyébként épp ma említettem Lacinak, hogy szelektíven kellene hulladékozzunk. A bölcsi mellett vannak konténerek, és reggelente úgy is autóval viszi Fannit: tehát el lehetne vinni azt is. Valahogy elkezdte sérteni a szemem a mindentegyhelyre dolog.

Juditkecsó: igazán eredeti ötlet. Teccik ez a "ami van, abból kell indulok ki" dolog. (adott a topik, ami szerves része az életednek - és adott egy vizsga - na és ezt beleteszed egy vödörbe, megkevered, és kihozol belőle valamit) Zseniális az ötleted!!!!! (és majd azt is elemezgesd, hogy szerinted ezen közlésed mennyiben befolyásolja a topik természetes életét :D )
Szóval csajok: fogakat kifésülni, hanglejtésre vigyázni, mert hamarosan górcső alá leszünk téve :lol: :lol: :lol:

Má megint szófo...som van. Látjátok: vagy jövök, vagy nem. Most aztán döntse el mindenki, hogy melyik a jobb :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára fanetta 2009.01.15 09:12-kor.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Köszi Csajok!
Nagyon örülök, hogy a legtöbben megértettetek.
Ma már nyugodtan és boldogan fekszem le aludni...(és én is odabújok apához) :D :D

Jó éjszakát!

Kép
pété
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt pár napban csak olvasni volt időm, most is csak egy témával, a mosható pelenkával kapcsolatban írok.
Az egyik barátnőm nem régen kezdett el használni készen kapható, mosható pelenkát, ezt nem kell hajtogatni, patentolni kell.
Én személy szerint nem fogok ilyet használni, egy bababoltban veszek olcsó eldobható pelust nagy mennyiségben, 35 Ft darabja, meg nem szeretnék még plusz munkát, így is alig van időm, meg szerintem a mosás sem túl környezetbarát hagyományos mosószerekkel.
Felteszem a linkeket, ahol el tudja olvasni, akit érdekel a mosható pelus, ha esetleg vmi miatt rákattannék a bio mamaságra, akkor én ezt választanám. :)

www.babamosoly.hu (All in one, POP-In pelus)

Itt ír a barátnőm a saját tapasztalatáról:

www.tucsokesbogar.freeblog.hu

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Fanetta!
Én az eddig történteket fogom górcső alá venni. Úgyhogy mindenki maradjon olyan, amilyen eddig volt.
Teljesen anonim lesz.
Remélem senkit nem zavar a dolog. Ugye :?: :oops: :?:

Fanetta!
Te pszichológus vagy, vagy filozófus? (tényleg nem tudom mi a szakmád :oops: )
Mostanában Freud nevét nagyon sűrűn hallom...
Sztem Te kisujjadból megírnád a szakdogámat. Sőt már a napokban (meg régebben is) amit írtál, beillik a pszichológia dolgozataimba...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


mni: most Blanka is úgy kapta a vacsit,hogy fürcsi előtt 1üveg babakajcsi/sárgarépás csirkehusi/,aztán 7kor fürcsi, 7.30ra az ágyba került,és megette az esti tápszerét még rá,és fél10óta alszik.Sajnos már 2x felsírt azóta,de remélem jobb éjjelünk lesz mint az előző mert állatira fáradt vagyok már!!

juditk:
sajnálom a vizsgát! :cry: Szakdoga ötlet remek! :wink: én várom a kérdőívet kíváncsian! :wink: Ki a konzulensed?Örülök hogy Nimo már egyre jobban van,és tök jó,hogy legalább szopizik!

fanetta:
nekem már nagyonis ismerős érzés,hogy csak éjjel tudok Blanka miatt nyugton netezni. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Már hiányom volt be kellett ugranom hozzátok.
Nálunk elég melankólikusak a napok, még csak tegnap kaptuk meg félig a lakásunk árát és most kell vissza fizetni a hitelünket amikor a leg szarabb.
Júniusba felvett 5,5m ft helyett tegnap 7,2milliót kellett visszafizetnünk.
Közbe újítjuk a házat amit vettünk a férjem munkahelyén gondok, nem tudjuk mit lépjünk mert nagyon kevés a pénz nem jövünk ki belőle viszont ha kilép az meg bizonytalan mi lesz.....

8 fogunk van, éjjel rosszul alszunk, pár lépést próbálgatunk egyedül de még nem sok sikerrel...
Röviden ennyi rólunk....


Ha jövőhéten jobbra fordul az idő jól esne összefutni veletek pl az ikeába vagy Lizámnak nagyon tetszik az állatkerti játszóház babarésze. Mondjuk az fizetős de szuper.
Aki gondolja írjon és össze kéne hozni egy talit.



Mindenkit csókolok!!!!
:lol: :lol:

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


ÉS MOST LÁTOM MA 10 HÓNAPOS Alizkám!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Csak jelzem mi is élünk-"virulunk"...

Nem bírom a konfliktusokat, ne haragudjatok, és hogy pont a babók szülinapja kapcsán!!!!! :cry: :cry: Inkább nem is nagyon olvastam egy ideig...
úgy látom nagyjából rendeződtek a dolgok.

Textilpelus: engem valahogy nem vonz, nem is vagyok meggyőződve a környezetbarát voltáról és olyan "pénzszagot" érzek körülötte, igaz fogsincs mennyibe kerülhet, de tudom nem túl olcsó. Szóval mi maradunk a jólbevált Huggies4-esnél.

Juditk,
örülök, hogy Nimi jobban van!!! Szegénykém, mindig rájár a rúd! :roll:

Mezsó,
amit írtál éjszaka, na az nálunk nagyjából egy átlagos éjszakázás. Bár tudom, mindig könnyebbnek látja az ember a másét, és a sajátja a legnehezebb :wink:

Szilvánusz,
ha nem írsz többet, Pestig szaladok és jól elnáspágollak!!!! És ezt vedd fenyegetésnek!!!!!!!!!

Fanetta,
mi vagy te, szocimókus???????? :D
Hihetetlen, miket írsz!!! És mennyire igazad van!

Rólunk:
Pankó két napja tápszert kap este :( Már nem tudtam mit kitalálni, arra gondoltam éhes a szentem, azért nem alszik rendesen, valahogy mindig olyan éber, ficereg-mocorog, felsír nagyon sokszor.. Szóval kipróbáltuk a tápszert: nálam nagy lelki törés, ő meg bepuszilja 10 perc alatt és szépen elalszik jóllakottan :roll: Nem gondoltam volna. Ja és lefejtem minden este, max 1 decit sikerült, na ezen még jobban megdöbbentem (tápszerből simán lemegy a 2dl). Hát evvan..majdcsak túlteszem rajta magam.

És ami a nagy-nagy szenzáció: kristálytisztán mondja, hogy ANYA!!!!!!!!! Eleinte azt hittem, csak én hallom bele, de nem, tegnap pl. mentem bevárásolni, már kabátban voltam az ajtóban, amikor odakéredzkedett, belebújt a nyakamba, és sóhajtozva mondta: anya-anya-anya.....hát majd' elolvadtam!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

KépKép
kmanna
 
 


kmanna: tudod én mindig azt szajkózom,ha a szopi&tápszer jön szóba,hogy szar érzés mikor látod,hogy a tápszertől alszik békésen,de ha ez van akkor ez van. :roll: Én is átéltem...ezt már megosztottam itt a topikban veletek.Én úgy éltem túl a lelki törést,hogy azt szajkóztam magamnak,hogy fő hogy a pocija tele van,és nem éhezik! :wink: Hidd el idővel könnyebb lesz,és nem fog úgy bántani a dolog,hogy már tápszer is kell neki!10hónap csak szopi már így is szép idő volt! :wink: És hogy tisztán mondja hogy Anya Anya... :wink: Elhiszem hogy elolvadtál!! :wink: :wink: Mi az ana ana-nál tartunk még,de én is tudom már hogy nekem mondja. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


pepike: Boldog hófordulót Alizkának! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Kmanna! Abszolúte átérzem a helyzetedet. De ne aggódj! Hamar megbékélsz a tápszerrel.
Én mindig elolvasom nyugtatólag a dobozt, hogy mi minden féle jó van benne. Szerintem az én szervezetem már tuti nem tudja ezt a vitamin és ásványianyag mennyiséget biztosítani. Ilyenkor mindig sóhajtok egyet, letörlöm az egy-két könnycseppecskét, aztán hajrá cumisüveg.

Egyébként milyen tápszert adtok most?
Nekem a doki Humana HA2-t írt fel és így kerül 2.400,- Ft-ba. De ahogy elnézem egy csomó másfajta recept nélkül is olcsóbb. Ez valami nagyon extra, azért kerül ennyibe? Úgy fogy mint a fene, pedig eddig csak napi egyszer kapott. Legközelebb megkérem, hogy valami olcsóbbat írjon fel.
Most nyit nálunk egy új DM, ezért 20% extra kedvezmény van mindenre. Gondoltam, veszek ott tápszert. Kérek szépen tanácsot, hogy mit is vegyek! Köszi

Mezsó! Biztos írtad már, akkor bocsi. Mennyivel született a kislányod? Félelmetes, hogy milyen nagy! 13 kg?!?!?! A szomszéd iker fiúk most 12,4 kg és lassan három évesek! És ehhez hány centi a kis Blanka? Elbírod még? Nekem már igencsak ropog a derekam, ha felveszem Petkát, pedig ő "csak" 11,5. Amúgy egy napon születtek a Pindurkáink :lol: !

Pepike! Sajnálom, hogy ilyen trutyi dolgaitok vannak. Ez a hitel visszafizetés most tényleg nem a legjobbkor történt. De vigasztaljon, hogy meg van az új házikó és biztos tuti jó lesz! Egyébként hogy találtatok ilyen gyorsan új vevőt? Ha jól emlékszem legutóbb azt írtad, hogy visszalépett az utolsó pillanatban egy.
Gratula a kis 10 hónaposnak!

Juditkmét! Nagyon tetszik a szakdolit témája! Biztos siker lesz! Majd azért kérünk belőle ám ízelítőt!!! Nimike hogy van most?

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Nebula!
Megkaptad a tételeket?


Valaki írta hogy ő is kérné! Nem emlékszem és nem találom, hogy ki :oops: :oops: :oops:

Kmanna!
Tegnap azt mondta a konzulensem (pszichológus), hogy teljesen természetes és helyénvaló a konfliktus ennyi ember között... :wink: Örülök hogy "virultok". De jó neked, hogy kimondta, hogy Anya. Én úgy várom...
Nimó azért még sajnos nincs jól, csak nem hány és nem lázas. Negyedik napja nem fogad el ételt. Egy kis répalevet ivott, meg minimális szopi van. Bágyadt a tekintete, sírós, megy a hasa, látszik hogy csikarja...
Nimó régóta kapja a tápszert és engem egyáltalán nem viselt meg. Erről is tegnap olvastam egy cikket, ahol megnyugtattak, hogy igenis van olyan anya aki nem szeret szoptatni és várja, hogy vége legyen..(ilyen vagyok én is) :oops: De azért még mindig szoptatom...A foga nyoma állandóan ott van, és végig fáj amíg szopizik... :(
Nimó sem az a nagy cicizős, legtöbbször már elfordítja a fejét..Inkább csak reggel és este kell neki. Viszont sztem van elég tejem, mert mikor szopizás után hányt, jó nagy mennyiség volt. (többször is).


Pepike!
Boldog hófordulót!!! Nimónak tegnap volt.
Sajnos a hitellel mi is megszívtuk.
A Papáról nincs híretek? :(

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lusie!
Egyszerre írtunk! :lol:
Kérdésedre a válasz: lásd fent!

A másik kérdésedre: Nestlé Beba 2 tápszer a Nimó kedvence. 3-ast nem veszek az drága, a 2-es 1600 Ft. Mivel még szopik is, mást is eszik, sztem bőven elég a 2-es.

A szakdoga majd folyamatosan alakul, egyenlőre hozzá sem kezdtem. Biztos kapok majd ötleteket menet közben tőletek is és nagyon örülök neki. (a terepgyak-ot már leadtam, még egyszer köszönöm Neked és a többieknek is akik kitöltötték a kérdőívet. Esettanulmányt írtam belőle.)

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lusie!

Én is Humana HA 2-t adtam neki eddig és én is drágálltam(bár a srácaimnak is ezt adtam az anyatej után 2 éves korukig Mmert én azon az állásponton vok h a tej önmagában nem egészséges,sőt).Aztán a Rossamnn-ban felfedeztem hogy 8 hós kortól adható és kapható a Humana HA 3 ami csak 1400ft.Sztem nektek is az kéne mert direkt olyanoknak is van akik anyatejről térnek át tápira.Ja és nem az ízesített vagy micsoda hanem a natúr kerül ennyibe.

A Humana sztem nagyon jó minőség és a HA meg különösen jó és kell is a lurkóknak(nem utcsó szempont hogy magyar termék,itt gyártják Gödöllőn a Humanba)

Én tejpépből szoktam néha DM-et venni..az ára egész jó csak nem HA.Általában abból is Humana HA-t iratok fel.

Pepike!

Anyámék is megszívták a tavasszal felvett hitellel...most majd egy millával többet fizetnek vissza :? :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Jót mosolyogtam a "vitán" és az utána következő filozófálgatásokon :). Tényleg mulatságos, hogy milyen problémákat kreál magának ennyi nő "összezárva". Amondó vagyok, hogy örüljünk annak, amink van: én boldog vagyok akkor is, ha csak egyetlen ember szimpinek talál a társaságban, és akkor is, ha csak a kérdéseim felére érkezik válasz.

Bár Pumperkára kicsit neheztelek, mert nem írta meg, hogy honnan vette a szupi karácsonyfadíszeket, no meg Judit18-ra, mert nem írta meg, hogy pontosan milyen csempéjük van. :wink: Pedig mindkettőt kérdeztem. No meg Pétét is az esküvőről. Irgumburgum!!!!!
Egyébként meg én is kérem a privilégiumomat, mert én is a kezdetektől vagyok! :wink: :D

Pété, most akkor tényleg nem jösz? Legalább a telefonszámod írd már meg priviben, mert ha végre lesz autóm, akkor majd sűrűbben megyek az Árkád felé, és akkor felhívnálak. Az enyém benne van a táblázatban.

Pepike, az állatkerti játszóház egész jó, most nem tudunk menni, de máskor benne vagyunk!:)

A két gyerek még mindig köhög. Hétvégén már egészen jól voltak, de keddre megint mindkettő visszaesett. Semmi más tünetük nincs, úgyhogy lehet, hogy a párás új lakás+ pesti rossz levegő együttese a baj forrása. Holnap elmegyünk egy hétre a szüleimhez, aztán meglátjuk, hogy javulnak-e. Ha nem, akkor alaposabb kivizsgálás kell. Ott is van net, remélem tudok majd jönni.

Kép

Kép
mzx
 
 


lusie: Blanka 3650grammal és 53cm-el született. :) Most legutóbb 82cm és 1260gram volt. 8) :lol: Hát nagyon nagyon nehezen de elbírom.Még muszáj mert ugye igényli nagyon...Derekam elég sűrűn szokott fájni. :? Meg a hátam karjaim,hát ez van. :? /én egyébként 185cm magas vagyok,apukája 193cm volt kitől örökölnie :lol: /

Mi most váltottunk HUMANA HA2-re pár hete,én is baromira drágállottam, de panny köszi az infót,kipróbáljuk a HA3-at megeszi-e,mert az így mégiscsak olcsóbb. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Panny, Judit: Nagyon köszi a tápi javaslatot! Megnézem holnap a HA3-ast. A minőséggel absz. meg vagyok elégedve. Nem csomós, stb... Egyébként ezt nem írhatja fel a doki? Csak HA2-ig támogatott. Biztos.

Mezsó! Üdv. a hórihorgasok klubjában. Még engem is túlnőttél! :lol: Én 183 cm vok, férjem 188. Jó kis kosaras csajócátok lesz Nektek is!

Mzx: Én csíplek! :lol:

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy eddig nem jöttem, de nem mondhatnám , hogy Mátétol sok idöm lett volna ideülni.
Sajna nem sokat alszik nap közben éjszaka, pedig sokat felkel és nem hajlando a kiságyában aludni, igy van hogy köztünk alszik.Már 7 foga kint van és valoszinü jön a többi, mert nem nagyon eszik :( Sajnos küzdelem minden evés két napja.Tápszert szintenem is eszik. csak esetleg éjjel, vagy hajnalban.Sajnos most sem tudok sokáig itt lenni, és reagálni sem tudok most senkire, mert nem tudtam még visszaolvasni.
Voltunk a kardiologián, szerencsére semmi baja Máténak, csak még a pitvarjai között a lyuk ami van mindenkinek, még nem fort össze,azt mondta a doki, hogy nem kell vele foglalkozni.Egy év mulva kell visszavinnem kontrollra.Amugy szerncsére minden rendben van, nem beteg szerncsére. Bajban vagyok sajnos az éjszakai takarozásával, mert mindig kitakarozik, és félek megfázik igaz 23 fok van a szobába.

Sajnos még nem tudom, hogy mi tudunk e menni a szüli napi buliba, mert nincs autónk és nem biztos, hogy a sogorom, ráfog érni ,de még a héten megbeszélem a párommal, hogy mi legyen.
Még a héten megirom nektek.

Jobbulást a betegeskedöknek, és sok Boldog Szüli Napot az illetékeseknek.

Megyek mert felkelt sajnos Máté.
Bocsi hogy senkire nem tudtam reagálni.

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Mzx, jogos :) pedig röhögtem is magamban, hogy pont ezt kérdezed, mert nemrég egy barátnőm kérte a csempe nevét mert ilyet akart én meg fél napig a lakást túrtam de sehol nem találtam...aztán le kellett neki fotóznom.
szóval lövésem nincs mi a neve, de szerintem egy év múlva már te sem fogod tudni csak neked még frissebb az élmény :)

KépKép
judit18
 
 


Mzx!
Jogos! :oops: :oops: :oops:
Szóval két éve dec 23-án a félárú karácsonyfadíszek között találtam a díszekét a Kékcsíkosban(Tesco)
Mentségemre szolgáljon, hogy annyira meg voltam hatódva, hogy Erik egyből indulni akart hozzánk, eezért felejtettem el a díszeket. :oops: :lol:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pumperka, Judit18, na jó, mázlitok van, hogy pont jó kedvemben találtatok, most az eccer nem haraxom! :wink:

Lusie, :).

Kép

Kép
mzx
 
 


Mezsó,
köszi, tudom, majd idővel minden rendeződik, csak most még olyan furcsa ez a tápszer-dolog.

Lusie,
szerintem tápszerből egyéves korig mindenképp HA-t érdemes adni, azt viszont csak orvos ír fel. Panyó milupa ha2-t eszik, kb. 1200ft volt 600gramm. Nem tudom, az sok vagy kevés, mert nem vagyok otthon tápszer témában. :?

Juditk,
remélem Nimi jobban van és evett ma valamicskét!

Mimi,
próbáld ki a hálózsákot, nekem is csajok ajánlották még az ősszel és nagyon bevált!


Ballószögön voltunk ma a termálfürdőben, wellness-elni :)
Nagyon-nagyon szuper hely, igazán ránkfért egy kis szauna, jacuzzi miegymás :D Pankalini kapott az apukájától egy nagyon vagesz macis bébiúszógumit, amibe beleült és onnan kezdve folyamatosan a macit fejét puszilgatta, ölelgette :D Olyan édi volt, látszott rajta, hogy nagyon élvezi a pancsit!
Szóval most kisimult idegpályák & relax-time!! :D :D

KépKép
kmanna
 
 


Kmanna!
De jó Neked! Rám is rámférne igazán egy ilyen kis idill!
Olinkám a hisztikorszak című folytatásos regény hatszázadik részét adta ma elő. Már nem bírom idegekkel! Mindennap több türelemért könyörgök. Sajnos egyre gyakrabban elszakad az a bizonyos cérna és akkor jön az én hisztikorszak folytatásosom. Tudom, hogy nem vezet célra, de könyörgöm, én is emberből vagyok. Csak ezt sajnos nem akarja kiccsaládom észrevenni.
Esküszöm, már szeretem a Minimaxot és kezd lekötni ötvenedszerre is a Madagaszkár2, de azért titkon remélem, hogy hamar kidobják a harmadik részt is... Kb. négy éve láttam utoljára elejétől a végéig a Híradót, vagy egy filmet. Micsoda álmok! :roll:
Na és egy jó kis végigaludt éjszaka. Hmmm.
Egyébként fel a fejjel csajok, pár év után meg lehet szokni a virrasztással vegyes alvást is!

A tápszeretek pedig olcsó volt! A miénk receptre volt 2,5 e körül. 650g.

Jóccakát Mindenkinek!

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Én sajna hajnaltól éjszakáig egyedül vagyok, így a fejéseim alatt csak olvasni volt energiám titeket.

Pété! Én abszolút megértettelek. Nekem is hasonló problémáim voltak és nem egyszer kaptam a fejemre miatta. :roll: Úgy éreztem, hogy mind te, mind a többiek kicsit finomabban mondhatták volna el az érzéseiket. (De ahogy Fanetta is írja, mindenki kicsit érzékenyebb mostanában.) Te derült égből villámcsapásként nagyon keserűen, vádlón felcsattantál, majd Linocs (nekem) kicsit túl ridegen, tárgyilagosan válaszolt, amit követtek páran. Megértem, hogy rosszul esett. Ha írták volna, hogy nagyon sajnálják, de hiába sakkoztak az időpontokkal, de nem találtak jobbat, akkor biztos te is máshogy reagáltál volna. Csak néhány kedves, sajnálkozó hsz kellett volna neked, ahogy Niki is írt. Neked aztán tényleg nyomós okod van, hogy nem jó az időpont! Viszont sok-sok boldogságot! Nagyon szép esküvőt kívánok! Azért el ne tűnj! Konfliktus szerintem kibeszélve, tüskék remélem, nem maradtak benned. Ja és attól, hogy nem volt vki itt a topiknyitáskor attól még lehet nagyon jó fej! Szerintem nem az újabbakkal van a baj. Hanem a Fanetta által is írt bizalmi válsággal, begubózással. És hát sokan hiányoznak... Nincs betöltve a helyük, szerepük még a topikban. Lehet, soha nem is lesz.

Szilvánusz! Te se tűnj el! Hiányoznál nagyon! Próbáljuk elfogadni egymást érzékenyen, panaszkodóan is. Ilyenkor csak pár jó szó hiányzik az embernek és máris jobb kedvre derül. Nem vagyunk egyformák szerencsére, de attól még lehetünk jó fej, fasza csajok túlérzékeny hangulatunkban is! :D

Fanetta! Jókat írsz! Én személy szerint jobban szeretem, ha szóf.sásod van! :wink: Ha jövök, nekem is az van... :oops:
Én szívesenlennék ajándékfelelős. :D Szerintem plédek helyett habtapikból lehetne játszósarkot csinálni. Nekünk az nagyon bejött. Meleg, puha, színes, nem gyűrődik (igaz, darabolódik :roll: ). Mi kell még? Tortafelelősnek tegyük meg Pumperkát! :wink: :D Az ő tortájában (már amit kitalál) 100%-osan megbízom.

Linocs! Köszönjük a köszöntéseket! Egy év után már talán a féléves és később az éves évfordulók lesznek már csak érdekesek szerintem. Én ma nagyon mentem volna a találkozóra. Kényelmes is lett volna, mert 5 percre laknak a szüleim a Mammuttól, de nem volt benzin a kocsiban és most pénz sincs nálam. :( Ezért kihagytam. Hogy sikerült? Fotók? :wink:

Melinda! Dóri nagyon hasonlít hozzád! Mondják sokan? Nálunk még mindenki azt mondja, hogy tiszta apja Luca. Majd kíváncsi leszek, ha copfos lesz a leányzó (ha megnő egyáltalán az az 1-2 milis haja :D ), akkor is azt mondják-e. :roll:

Lusie! De jó, hogy már be is irattad bölcsibe Petit. Én még nem tudom, mit tegyek. Lehet, a következő gyerkőccel leszek még itthon, de ha nem jön össze, akkor jó lenne vmi jó munka is, de még nem tudom, hol és mi. A régi helyre nem akarok visszamenni. És napi 8-10 órára sem szeretnék Lucától távol lenni. :(

Csujzi! Azért te is gyere amikor csak időd engedi. Nagyon ügyes, kitartó vagy te is a fejéssel! Mennyit fejsz még? Te miért is fejsz?

Nebula a pelenkázáskirály! :D :lol: :wink: Köszi az érdeklődést, Luca már majdnem teljesen jól van. Néha kicsit köhög még. De szerintem már nagyjából gyógyultnak lehet mondani. Az étvágya is visszajött. Már 1,5 hónapja 8800g. Talán most már újra fog kicsit hízni. Most a héten vezettem be a joghurtot és a 7gabona pelyhet. Ízlik neki. :)

Kölyök! De jó sok programotok van! :D Hiányoztál! Jó lenne, ha tudnál többször jönni. Én nem tudnék mosható pelusozni. Van, hogy 1 hétig nem mosok. Most is elromlott a gép.

Pumperka! Jók a fotók! :D Kislányod egy tünemény! Én a sok babakajás üveget nem voltam hajlandó kidobálni. Inkább üveggyűjtő konténerbe fogom dobni őket. Kár, hogy nem lehet visszaváltani azokat. Jó sok új babakaja jönne ki belőlük. :lol:

Mni! Kár, hogy elmaradt a barátnőzés. Mikor pótoltok? Mit sütöttél?

Szia Mézgombi! Te is jöhetnél gyakrabban!

JuditKmét! Én a Nestlé Bebát (HA 2 Aktív) 2756-ért vettem! :shock: :( Ha a doki felírja akkor is 2000 Ft. Jó kis dolgozat téma! Drukk a vizsgajegyekhez! :wink: Levi szobatisztaságához gratula! Mondtuk, hogy nem kell bosszankodni. Sokszor egyik napról a másikra hagyják el a pelust. :) Nimónak ismételten gyógyulást. :(

Pepike! Én nem is merek utánagondolni, hogy a 12milkós hitelünkből mennyi lett... :( :?

MZX! Jobbulást nektek!

Mezsó! :o :shock: Jó nagyra nőtt ez a gyermek! Én Luca közel 9 kilóját is alig bírom. Kitartást az éjjelekhez!

Mimi! Jó, hogy újra jöttél! Kitartást a fogzáshoz Luca is mostanában többször az ágyunkban kötött ki. És Luca is mostanában napközben kb. 1X 1 órát alszik csak. :( Hálózsák tényleg jó. Azt nem próbáltátok? Luca szerencsére annyira nem takarózik ki. Illetve sokszor vele csúszik a takaró. :D 23fok az elég meleg. Annyira nem fog megfázni. Miben alszik?

Kmanna! De jó, hogy Pankalininek már van rendes szava luca még csak a babát mondogatja, de úgy tűnik, nem tudatosan. De jó lehetett kicsit felüdülni, wellnesselni! Nekünk is jó lenne már! A táppal teljesen átérzem a helyzetedet. Én a kórházban potyogó könnyel kértem a tápot. És azóta is pótolgatok napközben, mert a 3-4dl (inkább 3 :( ) tej azért nem elegendő amit a kórház óta tudok fejni.

Petramama! Hogy vagytok?

Panni! Tetszenek a nevelési elveid. :) Sajna nálunk is itthon nagyon sokat megy háttérzajként a TV. De azért remélem, hogy pont ezért nem is fog annyira rátapadni Luca. Meg később azért, ha úgy látom, hogy Luca leragadna előtte, akkor majd változtatunk a dolgon és visszafogott, irányított tévézés lesz. És a laptop is állandóan bekapcsolva... :roll: :oops: Modern kor gyermekei...

Pati!!!!!!!!! Szopival mi a helyzet? Táp? Stb.? Eszterxx! Meló? Andris Ubul egészsége? Mosoly! És többiek! Mi van veletek?

Na, ennyit vagyok képes most reagálni. A régebbiekre már nem tudtam írni. Bocsi, ha kihagytam pár embert. De szerencsére annyira azért nem néptelenedett el a topik! :D

biribon
 
 


Sziasztok!

Hát most sem volt fényes az éjszakánk nagyon nyugtalanul aludt majd fél 5 kor végérvényesen befejezte az éjszakát. Most meg vissza aludt. :x :lol:

kmanna!

Én ezt már 5 hónapja átélem sajna és már egyáltalán nincs tejcsi, gondolj arra hogy neked legalább van! És sokan irigyelnek ezért is! :lol: :wink:

Mezsó!

köszönjük szépen a köszöntést!

lusie!

Alizka nestlé beba2-t eszik az 1800 a dm-be!! De figyelni kell mert ugyan ez aktív 2800!
Én humana baby fitt 2 -vel keverem mert nem nagyon hajlandó megenni a tápszert és az banános ízű így félálomban még valahogy elfogadja.

juditkmét!

Sajnos papáról nincs hír...nagyon rossz volt így a karácsony.
És tegnap 8 hónapja hogy nincs velünk......
Nimónak utólag is boldog hófordulót!!!


mzx!

jobbulást a gyerekeknek! Ha valami gyors talit össze tudunk hozni majd szólj!

mimi!

Remélem minden rendben lesz Mátéval!! Alizka is csak félálomban hajlandó tápszert enni amúgy sok főzeléket eszik sajttal, vagy husival próbáld te is sok zöldséggel pótolni a vitamint!

Biribon!

Sokan érzékenyek vagyunk én sokszor az otthoni gondokból jövök kicsit kikapcsolni és ilyenkor elég egy pici is hogy úgy érezzük bántanak.



Alizkám új mutatványa hogy kimászik az ágy szélére, megfordul és lemászik. Sokszor még elszámolja magár de olyan édes hogy így megoldja a lemenetelt.


puszi nektek

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!
Biribon!
Örülök, hogy Luca jobban van! Copfja meg csak lesz előbb-utóbb :)

Pepike!
Sajnálom...
Alízka aranyos lehet mikor lemászik. Nimót is egyszer mikor otthagytam egy pár pillanatra az ágyon, az ágy mellett állva találtam meg :lol: :lol:

Éjszaka nagyon nyugtalanul aludt. Iszonyatosan görcsölt a hasa, szelek kínozták. Félek, hogy én vagyok az oka. Dupla adag Bizmutot adtam reggel és délben is, hátha enyhül a hasmenés. Néha a nyakáig felment hátul a cucc... :(
Este meg smectát adtam neki, (Bizmutot már nem) hátha az jobb lesz. Fel van puffadva a hasa szegénykémnek...Ma nem adok semmit, várok, hogy mi lesz.

Levi meg minden reggel köhög. Az orrát fújjuk, sűrű váladéka van. Sztem arcüreggyulladásféle...
Mit javasoltok???

Lusie!
Nálam is elszakad a cérna sűrűn. Levi olyan mint egy elkényeztetett nyafka lány...Állandóan nyávog, bőg, esik, bukik...Egy pillanatra sem áll be a szája. Filmet stb. mi sem néztünk meg évek óta normálisan...
Mikor tegnap Kmanna mesélte, hogy Panka kimondta, hogy Anya, azt gondoltam de jó neki.
Mikor Levente tegnap egyfolytában ordította, hogy AAAAAAAAAAnyaaaaaaaaaaa, AAAAAAAAAAAAAAnyaaaaaaaaa - akkor meg arra gondoltam, hogy felejtene már el...
Beverte az állát az asztalba, fejét a kádban a csapba, az állát a kád szélébe, majd újra a fejét az asztalba, majd mittudoménmijét, majd megint valamijét.....Olyan elegem van...És soha nem bír csendben lenne ha Nimó alszik, mindig ordít..
És olyan irígy Nimóra, hogy szíve szerint az még a szőnyegen sem lehetne. Tegnap ütötte a kezét, hogy a szőnyeg szélét ne fogja Nimó és még fel is hajtotta a szőnyeget, hogy rá se menjen. Végtelenül irígy és nagyon bánt ez engem...
Ja és ha Nimó vagy a Feri vagy az én ölemben van, azt sem bírja elviselni, fúródik oda. Pedig rengeteget van szeretgetve, ölelve ő is.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Juditk: hű hát Levinek "klassz"napja volt akkor tegnap...ennyi helyre beverni magát!! :shock: :shock: :shock: Szegény Nimó is még jól benne van a betegségben! :cry: Elvitted ezzel a hányás hasmenéssel végül dokihoz?Nem emlékszem hogy írtad volna... :oops: :roll:

Na közben én már sejtem hogy valószínűleg foga jön a leányzónak,mert a mostani éjjelünk se volt egy húde szuper nyugodt...Egész éjjel éberen aludt,sokat forgolódott és nyöszörgött felsírt,közben ujját vadul tömte rágta,és közben hatalmasakat cuppogott...Éjfélkor fel is ébredt nagy keservesen,adtam neki egy Viburcol kúpot,utána szinte egyből visszaaludt...Reggel fél8ig aludtunk utána.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Anyám mondta, hogy 10 hónaposan már épp elég nagy vagyok ahhoz, hogy írjak Nektek egy beszámolót az életemről, míg ő dolgozik... mert ő állandóan dolgozik és azt mondja, ezt nekem meg kellene értenem.....

hát, egy frászt! Én már így várom ma őt haza: Kép

Elegem van ezekből a semmire rá nem érő anyákból..... tényleg, esetleg a nénik közül tudja valaki, mit jelent az, hogy évzárás? Mert nekem ez a véleményem róla

Kép

Jó rég nem írt ez a nőszemély, lássuk csak, mi történt azóta...

Voltunk céges Mikulás ünnepségen, tök jó volt, csak a Héder Barna bácsi mindig belefeküdt a képbe

Kép

(haha, most látom, mintha hátul kopaszodna :lol: )
Aztán amig a Mikulás baromi unalmas műsort adott elő, addig én kiszemeltem egy jó kis bigét (ott ül mellettem, végig őt stíröltem) de azt mondták rá az ősök, hogy már vén ribi, így haza nem hozhattam...

Kép

Már jó régóta állok, na meg járok is pár lépést, de akkor sosem fotóznak...

Kép

Megtanultam a sört dobozból inni, erre már a gyivi is büszke

Kép

Már vagy két hónapja 8 hatalmas fogam van, amivel a legjobb játék, hogy először játékosan harapdálok, aztán ha jókat nevetnek, akkor jön az igazi!!!!!!

Kép

Ha már véresre haraptam, akkor félrehajtom a fejem és vigyorgok rájuk, azonnal abbahagyják az üvöltözést (hééé, skacok, ez mért jön be annyira az Ősöknél??)

Kép

Na, egy dolgot nem tudok még...

Kép

hát, persze, a fésülködés... mire jó az?

Már egyedül olvasom mind a mesekönyveimet, mind a gyereknevelési izéket, hogy tudjam, hol kellene tartanom...

Kép


Gordonnak nagyon köszönöm a karácsonyi ajándékot, bár ezúton üzenem, ha még egyszer Golyófejnek hív, ő is lelőtt anyám sorsára jut...

Kép

Na, megyek, mert már ebédidőm van, de anya üzeni, februárban majd jön (ha-ha, aki ezt elhiszi...), Mezsót, mint relatív újat külön üdvözli az óriás kiscsajjal (Mezsómama, ő pont hozzám illő ám, már így méretek alapján is....ugye te legalább hagyod???)
Linocsnak és Fanettának külön köszöni a szervezést, állítólag engem is hoz a buliba, ha addigra leszokom a harapásról!!!

Puszi minden babának, mamának és titkos olvasóknak!

Andris

ps. a vitáról pedig ez a véleményem

Kép

(kedves Pedofil bácsik, ezt az oldalamat ezúton közlöm, hogy utoljára láthattátok, úgyhogy jegyezzétek jól meg!!!!!)

Kép

KépKép
eszterxx
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: