Új privát üzeneted érkezett!

zabálnivaló majdnemUbul!!!!


ps: igyekszem majd jönni majd hosszabban! ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Andris!
Jó a séród! Ügyes vagy nagyon, hogy már lépegetsz!
Anyának mondjad, hogy jöjjön hamarabb, mint február...
És a vitáról egyetértek a véleményeddel.. :lol: :lol: :lol:

Mezsó!
Elvittem Nimót a dokihoz, de minek? Nem mondott semmit, nem csinált semmit, Cataflam fájdalomcsillapító cseppeket adott.

Ja és az utóbbi két napban egy 4-essel, és három 5-össel gazdagodtam. Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit, ügggyyeeessss vagy!!!!GRATULA!!!!
(tapsolószmájli :) )

Kép

Kép
kolyok28
 
 

 
 

Judit(K)!

Gratula!!!Nagy kő eshetett le a szívedről :wink:

Eszter! :lol: :lol: :lol:

Kmanna!

Nemcsak doki írhat fel HA-t(csak úgy olcsóbb.), én a DM-ben veszem a HA-t.

Lusie!

Hogy fel lehet-e írtani a Humana HA3-t?!Ezen már én is agyaltam..egyenlőre megvettem 3 dobozt gyorsan 1400ft.-ért...de a jövő héten megkérdezem, mert lehet h felíratva még olcsóbb...de az is lehet h igazad van és 3-at már nem írnak fel.

Olikánál is nagyon fogy a táp...kész anyagi csőd :shock: :? ..estére meg éjjel alkamanként 300ml eszik :shock: :shock:

Az én "kicsikém"is jó húsban van....utoljára 3 hónapja mértük akkor volt 10 kg..majd legközelebb egy évesen kiváncsiságból megmérem...azt tudom h a derekam leszakad ha cipelem(bár ez már azért is van így mert harmadszor csinálom :wink:) ..Kaptam karira MBT---hát kivi leszek segít -e a derékfájásomon...azt mondták el fog múlni a fájdalom.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kölyök!
Köszi!

Panny!
Még azért nem esett le a nagy kő a szívemről sajnos. Még csak 7 db jegy van meg. Még hátravan 12. És sokan beszámoltak jó nagy karókról, ugyanis van olyan tanár, akinél ha egy válasz rossz az ötből az már elégtelen. Úgyhogy még izgulhatok...
De ma kicsit furcsa volt, hogy nem kell tanulnom...Lehetne tételt kidolgozni az államvizsgára, a szakdogát írni, de most több hónap után pár napot adok magamnak...(takarítani is kéne :oops: )
Mi az az MBT?
Én tehéntejet adok Levinek 1 éves korától. Remélem, nem ártok azért vele. Miért gondolod úgy hogy nem jó? A tápszerekben is az van, egy kicsit módosított összetételben...Sokszor aggódok, hogy vajon jól tettem -e, hogy annak idején rögtön a szopi után tejet kapott..

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit(k)!

Nálunk is volt iylen f...sz tanár h csak úgy mehettünk vizsgázni ha előtte az 5 kérdéses beugró kérdések mindegyikére tudunk válaszolni...persez jó nehéz kérdések voltak :? :shock: :x

tej:azért vok tej ellenes mert a régi szlogen hogy"A tej élet-erő-egészség!"..már rég nem igaz..és ezt már egyre több szakember bebizonyította és hírdeti is.Sokat olvasok ebben a témában és meggyőződésem nekem is h nem feltétlen egészséges,főleg nem piciknek.A tej allergizáló, sok betegség kiváltója is lehet, vagy hajlamot erősítő tényező...pl.Olikának sem szabad 2 éves koráig tehéntejet kapnia a Bronchitise miatt.Én a srácoknak sem adtam 2 éves korukig és most is csak biotejet kapnak.

Tudom h a táp alapja is tej,de ahogy te is írtad módosított összetétel.És ezért is van a HA(hypoallergén változat)mert abból méginkább próbálják kivonni az allergizáló anyagokat.
Amúgy ha megnézed a táp összetételét(a HA-t is)..hát nem túl bizalomgerjesztő h mi minden van benne :shock:

Hogy mi az MBT?
Nem fosom a szót :wink: inkább nézd meg ezt az oldalt.

www.mbtmagyarorszag.hu

Sztem a te gerincednek,derekadnak is nagyon jót tenne.Sokan esküsznek már rá.Sajna elég húzós ára van,55 ezer ft.De leírható az egészségpénztárból ha van neked olyan amit te vagy a céged fizet neked havonta.Én így vissza is tudom majd igényelni az egész összeget.Azért is támogatja a EP is mert a hazai Ortopéd szakma nagyon elismeri és egyre többen alkalmazzák.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Panny a választ!
Nekünk az egészségkártyánkon sosincs pénz, annyit betegek a gyerekek. Most meg Levi jött haza köhögve, taknyosan. (Nimó sincs jól még mindig).
Majd még meglátom az MBT-cipőt. Van a honlapjukon 25 ezerért is és tetszik is.
Eddig mit érzel? Használt? Nehéz benne járni?

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Halihó!

Panny, nagyon szuper ajándékot kaptál, eddig csak jókat hallottam róla, Anyunak is van, de szerintem Ő nem hordja túl sokat... amúgy van egy Outlet is, ahol lehet kapni, valahol a XI. kerületben és ott csak 25e Ft az ára. :)
Juditkecskemét, szuper ügyes voltál, gratulálok a jó eredményekhez! :) Nem lehet könnyű a gyerkőcökkel, nagyon eleven Levi.
Eszterxx, nagyon szuper a fényképes beszámoló, nagyon örülök, hogy jöttök majd a szülinapi bulira! :)
Biribon, jó sokat írtál! :) Végra ma voltak itt a lányok, tegnap is vártam Őket, de elfelejtettek szólni, hogy nem jönnek.
:twisted: Fincsi joghurt tortát csináltam, ízlett nekik. :)
Kmanna, jó lehetett a kis kikapcsolódás. :)
Mimi, 23 fokban nem fog megfázni... sőt, szerintem még kicsit meleg is van... aludni jobb hűvösebben.
Mezsó, már több, mint 12 kg Blanka? Azta!!! Kíváncsi vagyok ki hány kg lesz egy évesen, csinálhatnánk majd egy ilyen táblázatot. :)
Mzx, a barátnőmék is most költöztek új lakásba és kibéreltek egy párátlanító készüléket és több, mint 11 liter vizet szívott össze... lehet, hogy Nektek is ki kellene próbálni!
Pepike, gyakrabban is beugorhatnál hozzánk. :) Ez a hitel durva!!! :(

KépKép
KépKép
mni
 
 


panny: erről én is hallottam,hogy a tehéntej betegségeket ronthat,illetve kiváltója is lehet.Hát én mivel Blankának veseproblémája van nem is kicsi,tutira nem adok neki tehéntejet 2éves koránál hamarabb.Max én is biotejet,vagy babatejet,vagy tápszert amit írnak hogy 1éves kora után is adhatunk,de egyet értek veled!!!
MBT cipő használt?Én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra!!

juditk: nagyon ügyi vagy a vizsgákkal csak így tovább!!! :D Srácaidnak jobbulást!Nem írtad múltkor hogy ki a konzulensed?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok, csak annyi hogy jól vagyunk csak nincs netem februárig.
Szopi alakul, éjszakánként féláűlomban nem harap és így tornáztuk vissza.

Hiányoztok! Puszi!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mezsó!
Bocs, pedig olvastam. A konzulensem Lippai László. Maximalista, (de ez nem baj), pszichológus amúgy. Mi a párod véleménye róla? Tényleg ő miből írt szakdogát? (vagy már írtad? :oops: )

Mpatr!
Kár, hogy nincs neted. :( Várunk vissza! Gratula a szopihoz!

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Ja még azt akartam írni, hogy Levente tényleg nagyon szeleburdi. Az előbb hasadt fel a szája, de nagyon. Kép Egész nap ilyen, és tegnap is. :(
Éjjel is nagyon sírt, és iszonyatosan köhög...Nimó is nehezen veszi a levegőt. (még a hasmenés sem múlt el teljesen, jön a következő baj).

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Niki!

Tényleg van 25 ezerért is, megnéztem a honlapon...de nekem azok annyira nem tetszenek....nekem a Chapa Ebony van(fekete és világos kék)

MBT-ről:én is kivi vok h használ-e...eddig nem sokat hordtam még mert ugyan Gore-tex eset vettem ami vízálló de nem akarom hogy ahavas-sós utak kimarják az anyagot..mégiscsak 55 ezer volt,nem minde nap veszek ilyet...

Már tudok benne menni..a lényeg h végig kell gördülni az egész talpon...először izomlázam is volt a vádlimba,azt mondták ez a jó mert akkor tutira jól használom.Nekem nagyon kényelmes.Remélem a derékfájásom is megszűnik.Ja és ott ahol vettem volt az üzletbem számítógépes lábelemzés és kiderült(amit ugyan tudtam már)h boka süllyedésem is van,meg lúdtalpam meg harántsüllyedésem is..azt mondta a csaj ha fél éveig rendszeresen hordom és visszamegyek megint egy ilyen vizsgálatra tutira látszódni fog a javulás.

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2009.01.17 11:41-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Már a szülőktől irok. Laptop, és nem találom a hosszú i-t. :)

Juditkmétm Eriknél dettó, reggel fulladozó köhögés, sűrű zöld váladék. Lehet, hogx arcüreggyull.,de Eriknél már javulófélben, a köhögés megvan, de váladék már alig. Dokinéni szerint új lakás és pesti rossz levegő, semmit nem adott rá. Sinopret cseppeket (gyógynövénykivonat) adott Laurának, esetleg próbáld meg nála.

Mni, köszi! Most veszünk egy páratartalommérőt és ha magas tényleg, akkor jön a gép. Bár a klima is tud párátlanitani, de nem tudommilyen hatékony.

Kép

Kép
mzx
 
 


Juditk,mzx: jobbulást betegeskedő gyermekeiteknek!

juditk:
Lippai László? :lol:Na ezért érdeklődtem,mert gondoltam hogy ő. Bocsi páromnak van véleménye róla rendesen... :lol: /Fura fazon eléggé.../Leginkább negatív...Volt dolguk egymással rendesen míg odajárt a suliba.Egy két vizsgáról kirúgás,volt hogy beadandó dolgozatot istennek se fogadott el páromtól mert valami sose tetszett benne neki,aztán én írtam meg helyette azt meg elfogadta. :wink: Párom az elsősegélynyújtásról,balesetvédelemről írt szakdogát,már nem emlékszem vagy a Mátó Veránál,vagy a Tarkó Kláránál...De talán inkább a Tarkó Klára volt a konzulense.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Csak gyorsban:

Ha a szülinapra a jelképes kis muffin lesz a tortácska egy-egy gyertyával, akkor mit szólnátok a következő alaprecepthez amit bármivel lehet dúsítani Gyümi, mazsola....

Tej és tojásmentes muffin:
2,5 dl cukor (nem dekagramm)
1 dl olaj
2,5 dl víz
3,5 dl liszt
1 zacskó sütőpor

A cukor kicsit sok, de lehet, hogy abból lehet elvenni.
Egy próbasütést csinálok, és majd beszámolok. Mivel a mufffinsütők általában 12 db-osak, így kb négy vállalkozó szellemű muffinsütőre lenne szükség. Pontos adatok Linocs eredményhirdetése után. :wink: :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!

Az előbbi írásom egyszer csak huss, elszállt, anyós gépénél vagyok, nem tudom mi történhetett. (Biztos a hely szelleme... :twisted: )
Egy hétig Félegyházán leszünk, így nem nagyon tudok netezni.

Hanni egyre anyásabb, a múlt éjszaka volt a csúcs, állandóan cicizni akart, már hulla voltam. Tiszta ragacs lett, 3 napig csak kettesben voltunk, Julcsi anyukáméknál volt.

Kmanna, örülök, hogy kicsit ki tudtatok mozdulni. Mi ma lógtunk meg Ádámmal, kimentünk a telekre, forralt boroztunk, sétáltunk, vonatoztunk, kész kaland volt. :lol: A csajszik meg elvoltak nélkülünk, persze mióta itthon vagyok, Hannus le sem száll rólam...
A héten majd összehozhatnánk egy randit!

Judtik, gratula ez eddigi sikeres vizsgákhoz! Ha eszembe jut az én vizsgaidőszakom, akkor el sem tudnám azt képzelni, hogy gyerek mellett is meg tudtam volna csinálni...

A szülinapi bulira szerintem nem tudunk menni, Hannusnak 20-án lesz a szülinapja, és szerintem Félegyházán fogjuk tartani, a család nagy része itt van, így nem leszünk Pesten azon a hétvégén.

Andris bejelentkezése nagyon tetszett! :lol: Hanniról is készült egy popós kép, nagyon birom a kis fokhagyma gerezdjüket!

Én Julcsinak még most babatejből csinálom az esti kakaót, igaz inkább a benne lévő vitaminok meg ásványi anyagok miatt. Reggel tejből kapja, magas zsírtartalmút, és sokszor veszek biotejet is.

Ma délelőtt akartam tápszert vetetni Ádámmal, de szinte megtiltotta neki a patikus. :) Tökre meglepődött, hogy most akarom elkezdeni a tápszert, csak már nem jutott eszembe jobb ötlet az éjszakai ébredések megoldására. De asszem kitartok még... Lehet, hogy most csökkent egy kicsit a mennyiség, mert olyan, mint ha meg akarna jönni.
egyébként én nem csinálnék belőle lelki problémát, tök szívesen adnám neki, ha ettől végre aludna éjjel. Eddig csak szopi volt, szerintem egyáltalán nem gond kiegészíteni már ennyi idős korban. Bár, nálunk lehet, hogy nem ezért ébred, mert szinte csak nyammog, alig szívja a mellemet.

Most mennem kell, rohanunk haza, fürcsi time.

Szép hetet mindenkinek!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Andriska!

Nagyon vicces fiúcska vagy kitől örörkölted?? és milyen nagy!
És az iszákosság melyik szülőd génjeinek öröksége??


jUDITKMÉT!

Nagyon gratulálok a vizsgáidhoz. 2 gyerekkel nem könnyű tanulni. a tavasz és a nyár az államvizsgára való felkészüléssel fog telni nálam mivel elhalasztottam de idén túl kell esnem rajta. Hát nem várom.....

panny!

Örülök hogy itt vagy!!!szomorú voltam mikor azt írtad nem fogsz jönni és minket büntetsz akik csípnek, mások miatt.
Majd írj beszámolót hogy bevált e ez a kis csodaszer a hátadra.
:lol:

Mezsó!

Jó súlyban van a kiscsaj! A lényeg hogy egészséges legyen. Lizám még 9 kg sincs.

Niki!

Ari vagy, mikor tudok jövök de nem valami jól alszik este sem Alizka 2-3szor felkel. Mikor elalszik lerakom a nagyot és örülök ha bezuhanok az ágyba. Most mamánál van pepi azért van egy kis időm a kicsi meg már alszik per pill. mert 1-2 óra és jön az első kelés.


Pati!

Gyere ha tudsz, várunk!! Szupi hogy alakul a szopi!


Mézgombi!

Kár hogy nem jöttök a szülinapra, pedig biztos szuper lesz!!
Alizka is felkel 2-3 alkalommal pedig tápszeren alszik el. Nem tudom miért ébred, iszik egy kicsit és vissza alszik. Jó lenne ha néha legalább végig aludná az éjszakát mert már kivagyok!


szép estét nektek!!!!

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem jelentkeztem és olvasni sem tudtalak benneteket. A régi munkahelyemen megkértek, hogy segítsem ki őket. Addig a férjem vigyázott Krisire (du-os volt) utána pedig az anyósom. Nagyon jól el volt vele, bár csinált egy két olyan dolgot ami nem tetszett. Pl.: du-án kézben altatta el és utána a nagyágyon aludt mellette a gyerek.A férjem meg is mondta neki, hogy nem lenne jó dolog odaszoktatni a gyereket, mert nem fogjuk tudni kiimátkzoni onnan.Az volt a válasz, hogy túl mély a kiságy és nem tudja beletenni, fél h.felébred. Du-án nem vitte ki az erkélyre "sétálni" mondván nehogy megfázzon. Utóbb kiderült nem tudja ráadni az overált (szerintem nem akarja, mert az olvasta, hogy -5 °C alatt nem szabad kint altatni a gyereket, de attól még 0,5 órára ki lehet vinni. Különben is nem volt ott olyan hideg. Na mindegy.
Kristóf is elkezdett mászni kb 1 hete. Azóta inkább mászik csak, ha valahova nagyon gyorsan akar eljutni akkor vágja hasra magát és kúszik.
Tápszer: mi DM-es vagy Rosmannos tápszert eszünk eddig 2-est, de a múltkor nem kaptam csak 3-ast. Nálunk egy hónapban 2 doboz fogyott (800 g/dbz).Krisi reggel 150-et keverek be (180 lesz belőle) este pedig 180-at (210 lesz belőle). Mondjuk az estit dúsítom tejpéppel is, mert vacsira csak azt eszi. 1/2 5-kor uzsi és 8-kor fürdés után vacsi. Nekem a védőnő azt mondta 1 éves kor után nyugodtan lehet tejet adni csak fel kell forralni. Eleinte heti 1-2X tejbedara vagy rizs és ha az nem okoz problémát akkor mehet a tej reggelire és vacsira is. Bár a tapasztalatai szerint a gyerekek reggel megisszák a tejet kakaónak vagy másnak, de este inkább a tápszerhez ragaszkodnak.

Az alvás tegnap éjjel nálunk is kritikus volt. Este 1/2 9-kor elaludt 1/2 11-kor felsírt, megnyugtattam mert apának nem sikerült visszaaludt, egy óra múlva megint felsírt,megint kivesz,megnyugtat elalszik, rá egy órára megint sír és hiába nyugtattam nem bírt visszaaludni, pedig próbálta altatni magát és dörgölte a szemét. Adtam vizet hátha szomjas vagy éhes, de csak 2 kortyot ivott.Akkor lefektettem a heverőre magam mellé és úgy elaludt. Visszatettem a kiságyába és aludt reggel 7-ig akkor énekelt visszaaltatta magát és 1/2 9-kor kelt végleg. Nem tudom mi lehetett az oka és csak a fogára tudok gondolni (mivel még mindig hiányban szenvedünk :( )

Cicuka[/b]

Kép
cicuka78
 
 


Sziasztok!

Én is jól eltűntem egy ideje, de azért olvasni folyamatosan olvasgattam, és képben voltam , hogy mi történt - nem mindig a legnagyobb örömömre :twisted: - de sajnos írni nem volt időm, mert
- beteg voltam - most már talán meggyógyulok - ma már nem jött rám köhögőroham, bár még azért köhécselgetek
- nálam is évvégi zárás van- meg lesz is még egy darabig, bár talán a nehezén már túl vagyok
- nagyon nem tetszett ez az újabb vita, ami itt dúlt és egyik oldalon sem akartam állást foglalni, mert mindkét félnek volt valami igaza.

Hugicám nevében is köszönöm a gratulációkat a babához. Neki Dávid a második gyermeke, van már egy majdnem 3 éves kislánya. Aki nagyon örül a tesónak, simogatja, szeretgeti, de azért időnként rájön a kemény hiszti és akkor aztán kifordul önmagából vísit (és hangja az van alapban is rendesen, na ez feltubózva, gyakorlatilag elviselhetetlen), rúg, harap, vágja magát a földhöz :shock: , majd 5 perc múlva elmúlik mintha mi sem történt volna. Szóval nem egyszerű most az életük, de sztem ezt itt többen is átélték, ahol ilyen kisebb korkülönbség van a gyerekek között. És majd rendeződni fog a dolog. Szerencsére a bébi nagyon nyugis, gyakorlatilag eszik-alszik.

Én személy szerint nagyon várom a szülinapot és időmhöz mérten szívesen segítek az előkészületekben. Én is a muffin méretű torta híve vagyok a piciknek. Bár írtam Linocsnak, hogy ettől függetlenül leheten valami "rendes", ehető tortát is csináltatni jó nagy méretben és akkor abból minden vendég kaphatna, az ünnepeltek pedig ehetnék a saját tortájukat. :lol:

Tápszer: Boróka napközben már egyáltalán nem szopizik, reggel és este kap tápszert kb 150-200 ml-t eszik meg. Kb. másfél hete álltunk át erre a napirendre. A mi doktornénink azt mondta, hogy már nem kell neki HA-t adni (ennek én örültem, mert korábban, amikor próbáltam azt egyáltalán nem ette meg), így ő most Beba 2 Aktívot és Beba2+ vaníliásat kap felváltva. Szopi már csak éjszaka van, amikor sehogy máshogy nem lehet visszaaltatni. Ebben csak az az érdekes, hogy napközben és este simán elalszik már cici nélkül is, de éjjel, amikor megébred még kiköveteli magának (és ez még sajnos mindig gyakran van). Remélem ez most csak a korral járó anyaikötődés miatt van és hamar el fogja hagyni. (legalább a hitem hadd legyen ez!!! :lol: )

Most csak emlékezetből:

Eszterxx! Ez az Andrisos képriport nagyon ott van! Jöhetnél gyakrabban...

JuditK! Ügyes vagy! Látod, valahogyan csak túlélted és milyen jó jegyekkel!!!

Pumperka! Irigyellek, hogy szeretnek olvasni a gyerekeid. Dorka nagyon nem szeret és nem tudom, hogy miért, mert neki aztán első gyerekként nagyon, de nagyon sokat meséltem. Olvasni is nagyon nehezen tanult meg, mármint nem a betűket összeolvasni, hanem hangosan, szépen, folyamatosan olvasni.

Pepike! Akkor nem lett semmi sem az újabb vetélkedőből??? :shock:

Fanetta! Gyere te is gyakrabban! Olyan jó olvasni az írásaidat!

Játszóházasok! Hogy sikerült a tali? Úgy mentünk volna mi is, de hát ez a fránya betegségem addig még nem nagyon akart javulni.

Mostantól igyekszem egy gyakrabban jönni.

Pusszantás mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Linocs megkért, hogy töltsem fel az e heti hófordulósakat:

Sok boldogságot Nekik!

cicuka78 Kristóf 2008.02.19 11 hós
zsombi Luca 2008.03.19 10 hós
Jim Martin 2008.03.20 10 hós
mézgombi Johanna 2008.03.20 10 hós
tand Gréta 2008.03.20 10 hós
boszi30 Kíra 2008.03.21 10 hós
Pumperka Zsombor 2008.03.21 10 hós
fanetta László Nimród 2008.02.23 11 hós
b.márti77 Bence 2008.03.23 10 hós
biribon Luca Sára 2008.03.23 10 hós
mimi80 Máté Benjamin 2008.03.23 10 hós
monácska Nóra 2008.03.23 10 hós
panny Olivér Levente 2008.03.24 10 hós
bosek Blanka 2008.02.25 11 hós
kiszazsu Vilmos 2008.03.25 10 hós
Petramama Boróka Kincső 2008.03.25 10 hós
Potyka Dániel 2008.07.25 5 hós

KépKép
KépKép
mni
 
 


Panka megint óránként kelt éjszaka :roll: Én már nem tudom, mi baja lehet, nem éhes, nem szomjas, ellenben fáradt, nyűgös, miért nem alszik????????????????????? (már arra gondoltam elviszem a dokinkhoz, nincs-e begyulladva a füle, vagy olyan része szegénykémnek, amit nem látok - tiszta hülye vagyok!!!??)
ÉS ezt egy hete nyomja, zombianyu kezd kiakadni...

Ubul/Andris,
ha anya nem is tud jönni, te azért írjál magadról gyakrabban :wink: Nagyon édesek a képek!

Pumperka,
ha kicsit több enerdszim lesz, kipróbálom ezt a tej/tojás nélküli muffint, kíváncsi vagyok, bár a cukor szerintem is sok így hozzá...és persze szívesen sütök a szülinapra is, akár az összeset (nálunk mindig nagyüzemi muffin-készítés van, 12db sosem elég, 30ig meg sem állok :) )

Juditk,
hogy vagytok?


Csütörtökön mennénk Presser koncertre, de nem tudom, mi lesz belőle, mert a kisasszony tegnap este nem fogadta el a mamitól a cumisüveget :? tartunk még egy próbát, hátha...
Lehet, az is bejátszott, hogy hurka-kolbász-sütéses partit tartottunk a szomszéd kocsmában (annak füstmentes részén), voltunk jópáran, gyerekek is, és persze Pankalini ezerrel pörgött, nagyon jól érezte magát! A francnak volt kedve lefeküdni, biztos gondolta magában :)

Nálunk süt a nap, VÉGRE!!!!!
Szóval szép napot mindenkinek!!!!!!!!!!!!

KépKép
kmanna
 
 


Helló, belló tündéreim, bogaraim!!!

Akko eredményhirdetés következik (Linocs háttérmunkájának nyomán):
az egyéves szülinap


Időpontya: márc. 21 (a fogantatásra való emlékezést majd a Pété által kijölt napon tartjuk, az ő szervezésében !!!!! :lol: :lol: :lol: )

Bálkirály+bálkiráynő: Pumper Zsombja(mert nékije van pont akkor szülinapja) + Judit18 Efterkéje (mert ő az első és utolsó "márciusi" baba szülinapja közötti legközépsőbb középnapon született)

Résztvevői: (ha ha valaki véletlenül kimaradt vóna, az kalimpáljon hangosan:).


Név személy
0bea0 3
arizona ?
beuska75 5
biribon 3
cicuka78 ?
enikoe182 ?
eszterxx 2
fanetta 4
Judit18 3
juditkecskemet 4
kikó70 3
kmanna 3
Linocs 3
lusie 4
melinda80 3
mezso 3
mimi80 2
Mni 3
mosoly 3
mpatr 3
Mzx ?
nebula 3
panny 4
pepike 4
Petramama 5
Pumperka 5
Szilvánusz 3
tündérmanó27 4


A kérdőjelesek igyekezzenek a kérdőjeleket minél előbb számokra változtatni :D .

Tortafelelős: Pumper
Jándékfelelős: Biribon
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanetta 2009.01.19 21:51-kor.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Figyi!

Mindenki hozza a férjét,párját is??Ahogy így elnézem a számokat úgy tűnik...akkor eléggé nem lesz jó ha velünk meg nem jön apa :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pumper: a gyertyákat is intézed a tortákra???

Valaki : szeretné megkukkintani a bulitermet?

Nagyobb tesók jelképes jándékát másikvalaki megszervezi?

Harmadikvalaki: milyen saláták legyenek? össze kéne gyűjteni az ötleteket, és párat kiválasztani belőlük.

Negyedikvalaki: ötletbörzét kellene tartani a favorit innivalókról.

Aki érez magában tettvágyat, ne fogja vissza magát!!!!!!!!!
És ha más ötlete van, azt se tartsa magában!!!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Panny: nem muszáj (ezt jól megtanultam ugye? 8) bocsi Bea, de mindig eszembe jutsz, valahányszor leírom ezt ), de lehet!!!! Legalább ő is futkorászik majd a kölkök után!!! És ezzel neked is könnyebb és élvezhetőbb lesz a buli (szerintem). Jobban ráérsz majd trécselni. :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!

Panny! Én is ezért viszem apát. :lol: :lol: :lol: Remélem tutira rá is ér majd, és semmi halaszthatatlan dolgot ki nem fog találni. :lol: Majd jó előre beíratom a naptárjába!!! :lol:

Én vállalom az ital felelősséget!!!! Ezt be is kell szerezni, vagy csak a rendelést kell leadni?????
Szóval akinek különleges igényei vannak, de annak is akinek nincs, és csak szimplán szeretné, hogy olyan ital (is) legyen, amit ő szeret, küldjön nekem privit, vagy e-mail-t (szantopontjuditkukact-onlineponthu). Aztán majd lehet engem szidni, ha mégsem arra esett a választás. :P :evil: :lol: :lol:
Apáknak legyen valami alkoholos is a választékban????

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok! :D

Na szóval a buli!
Mivel én lettem az ajándékfelelős :D , akkor össze kellene szedni, hogy hogy is szeretnénk az ajándékokkal. Kinek, milyen ötlete van.

Eddig azt beszéltük, hogy kb. 1000 Ft értékben vennénk uniszex ajándékokat. Amiket szépen becsomagolnánk, majd az egészet összeszednénk és mondjuk egy zsákból mindneki választ a gyerkőcnek. Vagy a gyerkőc nyúl a zsákba és választ magának. :D Utána meg lehet találgatni, hogy melyik ajándék kitől van. :D Azt is lehet, hogy a résztvevők nevét felírjuk egy papírra és mindneki érkezéskor húz egy nevet, hogy ki kinek adjon ajándékot.

Mit gondoltok? Az értékhatár hogy legyen? 1000 és 1500 között? Vagy 1000Ft +- 100-200Ft?

Egyéb ötletek?
Akkor a tesók ajándékaiban miben is maradtunk? Én azt annyira nem követtem, mert nálunk nem jön a tesó.

Ital ügyben én ásványvízre és 100%-os gyümölcslevekre szavazok.

Torta ügyben jóval kevesebb cukorra szavaznék (de Pumperka is úgy gondolta). Elég, ha épphogy édeskés. Meg most nem találom a receptet, hogy mi is van benne, de finom, édes almával, banánnal nem is kell annyira cukrozni.

Betegeskedőknek újfent jobbulást! :( Tessék gyorsan kigyógyulni!

Panni, Juditkecsó! A férjem is most kapott a szüleimtől MBT-t. :) Azt mondták megéri nekik ez a pénz, hogy pár év múlva karácsonykor ne tolószékben érkezzen... :roll: Egyébként édesapámnak, édesanyámnak, nagybátyámnak is az van. A nagybátyám regéket mesél róla. Nagyon hasznosnak, hatásosnak találja.

Na, most hirtelen ennyi.

Pusszantás mindenkinek!

biribon
 
 


Kérdem én, hogy kinek lenne kedve eljönni mihozzánk Monorra egy talira mondjuk a jövő héten? Talán elsőre ijesztően hangzik, de mindössze 1 óra alatt még Újpestről is ide lehet érni az új M0-n. Nekem kedd, csütörtök, péntek lenne a legjobb. 10-fél4 között (akkor mennem kell Flóráért).

Kép
KépKép
nebula
 
 


Csak Fanettának írnék gyorsan, hogy mi 3-man megyünk csak, légyszi javítsd ki! Köszi szépen!

Később jövök még bővebben is.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Halihó!

Ajándék: nekem is az az ötlet tetszett, hogy mindenki visz egy kis csomagot (1000-1500 Ft értékben), amit berakunk a közösbe és vagy kiosztja valaki vagy mindenki húz egyet.
Ital: szerintem alkohol egyáltalán nem kell, gondolom a többség kocsival megy, én is a gyümölcslére, üdítőre és vízre szavazok.
Torta: jó ötlet a pici muffin, de ne vállalom a sütését. (valahogy nem az én világom a muffin, sose tudtam vele megbékélni) Helyette szívesen sütök mást. :)
Saláta: mármint ebédre? Akkor kell kenyér is? Meg műanyagtálca, poharak, evőeszközök? Én mondjuk tésztasalátát tudok csinálni... vagy legyen az egész batyus buli?
Látom a másik csapatból nem mer senki sem jönni. :(

Panny, az Anyunak pont az a fekete-bordó van ami a honlapon, nyilván egy Outletben nincs az összes szín és mérte, de biztos ki lehet fogni jót. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!
Én is vállalok süteménykészítést! Akár muffint is. Sztem a továbbiakban batyus buli legyen! Ill. egy nagy közös torta az sztem jó ötlet.

Mi is a pontos helyszín? Van parkolási lehetőség?
Budapesten nem sűrűn jártam, teljesen analfabéta vagyok, abban, hogy mi hol van. :oops:
Hány órától kezdődik a buli?
Díszlet? Lufi stb.? Porondon van már a téma, csak lemaradtam :oops: :?:

Kmanna!
Köszi kérdésedet! Sajnos mostmár Nimó is tiszta takony. Viszont Levi nem lett lázas. Holnap viszem őket dokihoz.

Mezsó!
Én tudom hogy Lippai L. maximalista. Viszont szerintem elkel egy két ilyen tanár. Némelyik nem túl komolyan veszi az egészet.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Nem bírok Leventével. Ma kitakarítottam, erre előbb a wc kefét lóbálta meg, majd a kádból kidobálta az összes szivacsos játékot. Nem mellesleg Nimóra rácsapta az ajtót, úgy hogy ő mászott volna be a másik szobába. Jól fejbevágta. És még sorolhatnám...(sütőtök a földön szétkenve stb.)

:evil: :evil: :evil:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


A visszajelzések alapján akkor a jövő hét csütörtök alakul monori talira.
(Előre szólok, hogy Pumperkához és Petramamához képest (náluk voltam, erről tudok nyilatkozni) egy rendetlen dög vagyok, nálunk tuti nem lesz olyan kincstári rend, de igyekszem)

Kép
KépKép
nebula
 
 


Juditk,
sajnálom szegény Nimit!!!!! :cry:

Légyszi tegyétek közzé mégeccer a helyszínt, hogy vidéki mamócák előre tudjanak útvonalat kiagyalni, köszi!!!!
Alkohol: mivel mi biztos kocsival megyünk, nem annyira számít, de ha jönnek apukák, sztem elfogy pár sör/pici bor. Lehet az a legegyzerűbb, hogy mindenki hoz magával olyat, amit szeretne inni.
Ajándék: az 1000-1500Ft közötti, zsákból kihúzós nagyon jó ötlet, én ezt támogatnám!
Kajcsi: maradjunk a batyus buliban! MIndenki hoz olyat, mit szeret plusz meg is tud csinálni (én spec muffin+vmi saláta, hm?)
Közös torta - márcsak a fotó kedvéért - sztem is jó lenne! De Kecskemétről nem vállalnám az elcipelést, szóval csak akkor legyen, ha vkinek nem okoz gondot utánarohangálni.

KépKép
kmanna
 
 


mni írta:Látom a másik csapatból nem mer senki sem jönni. :(


Jött a hír, hogy még témák vagyunk és ezt én kifejezetten élvezem. (ezért megjegyezném, ha nem akarsz nekem élvezetet okozni, többet nem veszed a szádra a másik csapatot) Az megfordult a fejedben, hogy nem NEM MERÜNK, hanem NEM AKARUNK elmenni a találkozóra???? :wink:
playgirl
 
 


Kedves Niki,

mi természetesen saját bulit rendezünk, lesz pia meg drog dögivel, gyerekeknek fejenként egy baszott nagy torta, nekünk meg szpészkék...... és ha betéptünk csoportban nyomjuk a szexet.

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Na de kedves bosekes Bosek!!!!!!!!!!!!!! Nem ismerek rád!!!!!!!
Nem hiszem el, hogy a "rondítsunk bele amibe lehet" igazán te lennél!!!

(Ja -és úgy látom, a nagy testvér, még mindig figyel... 8) )

playgirl írta:...Jött a hír, hogy még témák vagyunk ...


Ezek szerint, mi is nálatok 8)

De van egy ötletem:-ha már ez a se vele se nélküle állapot áll fenn - akkor mi lenne ha olykor valami jót, szépet is megosztanátok velünk, lelkesítő építő, szándékkal is jelen lennétek, nemcsak akkor ha valaki torkának neki akartok ugrani?? Biztosan van pár jó ötletetek a szülinapi bulival is kapcsolatosan.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Kedves Fanetta,

na ezért írok én a másikba, mert a világon semmi humorérzéketek nincs. A szándékom pedig mindössze annyi volt, hogy röhögjetek egy jót. Szülinapi bulival kapcsolatban pedig nagyon tuti ötleteink vannak, meg is valósítjuk őket, a sajátunkon. Kép Kép Kép Kép

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Igazad van Bosek! Ha ez a fogalmazásmód vicces, akko tényleg nekem nincs humorérzékem! De azért köszi, hogy olykor megpróbáltok megröhögtetni :wink:

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Tényleg írjátok le léccimégegyszer a pontos címet és hogy hánytól lesz a buli meg stb...

-az 1000-1500ft értékű ajándék kihúzással sztem jó lesz!!

-Sztem is batyus legyen...én is tudok frankó salikat, én azt viszek.

-Akkor mi lesz a tesós ajándékokkal???Mi is lett megbeszélve?

-inni sztem legyen mindenképp bubis és bubimentes víz,100%-os akármi meg bubis üdítő is,nem?!Sztem alkohol nem kell...ne inni jöjjenek az apucik :lol:

-nagy torta jó ötlet.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A helyszínt és a pontos időpontot még nem döntöttük el.
Amint eldől megírjuk. :wink:

Fanetta! Szerintem is sótlan egy alak vagy Te, csak azért nem röhögted halálra magad! :wink: :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.01.20 13:55-kor.

biribon
 
 


Ja, én azt hittem már megvan a helyszín..nem úgy volt???

OK-OK!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csak újabb körülmények merültek fel. Egyik hely kicsit kicsi, másik helyen fogyasztani kell. Azért még átgondoljuk a lehetőségeket.

biribon
 
 


Fancsika mondtam én neked, hogy gyagyás vagy! ;)

Kép
linocs
 
 


Fancsika mondtam én neked, hogy gyagyás vagy! ;)

Kép
linocs
 
 


(csak a nyomaték kedvéért kétszer)
linocs
 
 


Heli!

A buliról: Először is nagyon örülök neki, hogy lesz. Tényleg!
A névsoron kicsit meghökkentem. Nem tom mé, de többre számítottam. Azt hiszem még mindig túl optimista vagyok. De nagyon örülök, hogy ennyien ott leszünk!
Én is a batyusok pártján állok. Mivel időm nincs sok, kókuszgolyóval készülök. Szerintem a piákat is batyus módon oldjuk meg. Az levenné egy valaki válláról a beszerzés, cipekedés terhét.
Ajándék ügyben nekem is tetszik a babaválasztzsákból módszer. Az összeg (1000-1500) is szimpi.

Felmerült a nagytesók ajándéka. Mit szólnátok egy egyszerű buborékfújóhoz, mellé egy pezcukorka adagoló figurához? Így ők is színesítenék a hangulatot, a kicsiknek meg tetszene tuti a sok bubi. Ha okés, én vállalom a beszerzést.

Ja, most a bizonyos előző hszokhoz nincs humorom...

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Lusie!

Sztem jó ötlet a nagytesóknak az ötleted...az enyémek tuti örülnének neki :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a dokitól!
Levi Zinnat-ot kapott, köptetőt, Sinecod-ot, Zyrtec-et.
Nimó meg csak köptetőt, Sinecod-ot. Zyrtec-et ő amúgy is szed. Meg mindketten szednek Cinket.

Levente is imádja a buborékfújót. (A DM-ben olcsón van jó fajta) A pez cukor is a kedvencei közé tartozik. Esetleg még a lufi jó ötlet, azt is lehet dobálni... Kép
Kép
Én is batyus bulira szavazok. Kivétel egy nagy közös torta!!!
Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: