Új privát üzeneted érkezett!

Egyébként nem tudom kinek, hogy van mindenre ideje, főleg ahol többen is vagytok, de Én néha rolyan feszült leszek, ha minden összejön. Imádunk Velük sétálni is, de mindig utána azon agyalok, hogy csúszik emiatt minden, nem pihenek, nem eszek-iszok, nem lesz tej, már fejni kéne... hasonlók. Vagy... mindig csak eszünk, fejek, de többet kéne a kicsikkel foglalkozni, emiatt is néha bűntudatom van. Délelőtt általában nyugalom van, este 6 körül viszont történik vmi, nyűgösek lesznek, 80 ml helyett kb.120-at akarnak enni, semmi se elég :)Kezdődik a sírás, találgatás, hogy mi a baj. Sajnos hasfájósak, de igyekszünk ezt is átvészelni.
Emellett persze akárhányszor rájuk nézek, még most se hiszem el, hogy ilyen csodás ajándékot kaptam az élettől ;)
Teszek majd képet is, csak telefonról nem tudok feltölteni, gép elé meg sose ülök :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hét? Hogy vagytok? Hogy vannak a babák?

Tegnap kérdezte az egyik anyuka ismerősöm (8hónapos kisfia van), hogy nem akarok-e elmenni ikresekhez családlátogatásra.... Én mondtam neki, hogy veletek is beszélgetek, és itt a házban is taliztam már 1x egy ikres anyukával, de családlátogatást nem terveztem.... Nem akarok ráparázni a dolgokra. Minden baba más és más, most mit kérdezzek? :S Én bízom abban, hogy megoldok (megoldunk a férjemmel) mindent szépen...

Timi! Már nagyon várjuk a képeket...

Azt szeretném megkérdezni, hogy Ti mennyi ruhát vásároltatok a csöppségeknek? Mondjuk abból a szempontból, hogy ne kellejen állandóan mosni. :) Nem tudom pl: hány db 50-es rugit, bodyt kellene venni , hány db zoki, harisnya kell
A születés után ráérek 56-os méretet venni, vagy azért abból is legyen valamennyi? Bár nem hiszem, hogy 56 cmt elérnék születéskor...

Legyen szép hétvégétek!
katyus777
Budapest
 
 


Hétvégén rakok fel:) nem vagy véletlen facebook-on? Demeter-Szarka Timi néven vannak fent képeim. Sok ruha kell, mindig sikerül lepisilni egy nap legalább kettőt, pedig úgy vigyázok :D majd írok erről is, bár nekünk 50-esnél kisebb kellett. Most már 50es.
demtimi
Szarvas
 
 

 
 

Születése napján Noémi Születése napján Noémi Születése napján Noémi Születése napján Noémi

Születése napján Noémi Születése napján Noémi Születése napján Noémi  
Születése napján Noémi Születése napján Noémi Születése napján Noémi Születése napján Noémi
demtimi
Szarvas
 
 


Minden képnek ugyanazt a címet adta, de ez ne zavarjon senkit :D

demtimi
Szarvas
 
 


A
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!
Timi, hatalmas gratula, gyönyörű babák :) és milyen hihetetlen, hogy elfer 2 ekkora baba a hasunkban. :D Nem emlékszem írtad - e, hogy hány,kg- al születtek? szép nagynak látom őket a kép alapján... olyan szép formás, édes kis csöppségek :)
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Babavárást, könnyű szülést kívánok!

Egy picit zavarnálak titeket.
Az én kislányom 10.14-én lesz 6 hónapos, így a már kinőtt babarucijait (kezdetben 50-es mérettől 3 hónapos korig) folyamatosan el szeretném adni.
Esetleg lenne érdeklődő közületek?
Nem agyon használt ruhákról van szó, gyönyörűek! Főként lányos rucik, de van pár unisex darab is. Mellékeltem egy kis ízelítőt. :) (body-k 200Ft-tól, rugik 500Ft-tól, kocsikabát 800Ft-tól, stb.)

Ha igen, kérlek jelezzétek.

Köszönöm. 

Üdv: Emi
email4
Budapest
 
 


Sziasztok. Rövid helyzetjelentést teszek. 4.én reggel 8:11kor megszülettek a fiaink sűrgősségi császárral. Hála a gyors orvosi beavatkozàsnak nagyon jól vannak. 3 hét inkubátor utàn hazavihetem őket.
Tamás: 1940g Gergely: 1720g mindkettő 53 cm.
Sajnos a Gergő köldökzsinór keringése leállt, mert keresztbe fordult és összenyomtàk.
Nem mellesleg okt. 4.én Szegeden 4 ikerpár született. :) Nem akartam elhinni.

Mindenkinek minden jót.

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Gratulálok a fiaidhoz, remélem mindhárman jól vagytok! Igaz Nekem lepényleválás miatt volt a sürgősségi császárom, de átérzem a helyzeted. Ilyenkor megtérül a "túlzott" orvosi odafigyelés :) meglátod hamar eltelik a 3 hét és otthon minden sokkal jobb lesz:)
El se hiszem, hogy már ennyiünknél meglettek mára babók. Én mára voltam kiírva, de utólag nem bánom, hogy így alakult :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Mondom felnézek, kíváncsi vagyok ki hogy van... Erre nem számítottam. :)
Nagyon nagy gratula Klári!

Megérezted, hogy valami nincs rendben? Milyen tünet volt? vagy hogy alakult a szülés körüli helyzet? Majd, ha lesz időd megírod? A képeket is várjuk majd...

Igen, a sűrű orvosi felügyelet ilyenkor látszik mennyire fontos...

Rajtam kívül ki van még kismama? :) Én vagyok az utolsó? :D

Tegnap szörnyű napom volt, kicsit összevesztem anyukámmal... Nem egy könnyű eset, kicsit szeleburdi... De már megbékéltem....

Üdv mindenkinek!
katyus777
Budapest
 
 


Klári nagy nagy gratuláció a fiúkhoz , szép súllyal születtek , hamar el fog telni az a 3 hét , neked gyors felépülést a császárból


Klárit már Elvileg befektették kórházba a protokoll miatt így biztos nem volt nehéz észrevenni a bajt


igen Katyus te vagy az utolsó , bár volt még voltak itt ikres kismamák Velük nem tudom mi van


amúgy ha van fb-tok engem is megtaláltok Bencsátné Szigetvári Renáta


mi jól vagyunk a csajoknak van egy enyhe köldöksérvük , de nem kell leragasztani , Elvileg visszahúzódik magától


ruha szempontból naekünk van vagy 20 rugi és 15 body , de így is Hetente mosok , mert sokszor azt érzem ez se elég , amúgy ezek mind 56-ak , és most jó rájuk , az elején amúgy jól jöttek volna az 50-es rucik , csak nem találtam Sehol , újat meg nem akartam venni olyan kicsiből

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak benneteket, gratulálok ez eddig született babákhoz! :) 
Most úgy döntöttem, írok, reagálva Katyusra, no meg erősítésként, hogy én is kismama vagyok még :) Szombaton voltak 26 hetesek a babáink, elvileg egyikük kisfiú, másikuk kislány, bár a lányka csak egyszer mutatta magát igazán, fiúcskánk már többször is. Jövő héten megyünk 4D-re, akkor talán majd már biztosat fogunk tudni. :)
Ahogy telnek a hetek, illetve mostanában kezd egyre izgalmasabbá válni a babavárás. Alapvetően én tök jól vagyok, voltam végig, leszámítva az első 12 hét rosszulléteit. Meg egyszer volt úgy a 21. hét körül, amikor pár napig kicsit feszült a hasam, de a dokim mondta, hogy kezdjek el magnéziumot szedni, meg front is volt, jobb is lett. Illetve most van néha tegnap óta, hogy kicsit jobban feszül, de nem fájdalmas, nem elviselhetetlen, és csak időszakosan. Persze azért néha izgulok, de gondolom ezek a dolgok azért normálisak, előfordulnak nem csak ikreseknél, hanem másoknál is. Ti hogy vagytok/voltatok ezzel? 
Illetve mennyit pihentetek? Nekem azt mondta október elején a doki, hogy pihenjek sokat, annak ellenére, hogy mondom, semmi gond nem volt eddig szerencsére. Alapvetően én pihenek - legalább is én így gondolom, már nem dolgozom aktívan, csak olyan 2 hetente megyek be egy napra, amúgy itthon elintézek mindent, meg túl sok helyre nem is szaladgálok egy nap, erre azért szoktam figyelni. De tény, hogy nem fekszem egész nap. Ha azt érzem, hogy elfáradtam, akkor pihenek, nem megyek sehova. 
Köszönöm előre is, ha válaszoltok!:)
Szép estét!
majorranna
 
 


Sziasztok!

Üdv a csapatban Majorranna!

Nagyon örülök, hogy jöttél... Reménykedtem, hogy még csatlakoznak kismamik...
Gratulálok a babákhoz!
Feszülés nekem is szokott lenni, általában estére jön elő... Reggel még, ahogy elmegy belőlem a felesleges víz, és a gyomrom is kiürül, még olyan kis csini a pocim... Estére szokott megnőni, és akkor feszül... Jobban nyom... de szerencsére nem minden nap kellemetlen...
Tegnap 5-7-ig ráültek a hólyagomra megint...:) Vannak ilyenek..., de azért megnyugtató, hogy megtudjuk beszélni...
Nekem 3-4 napja jött elő az, hogy éjjel 3-4 körül muszáj ennem vmit, mert korog a gyomrom (erre pedig felébrednek)... Nőnek a csajszik :)

A pienés nálam úgy szokott lenni, hogy reggeli után még az rtlen a reggeli műsort vagy a kényelmes fotelból, vagy az ágyból megnézem, azután főzök egyet... Ebéd után pedig (kb 1 héten úgy 3-4x) kicsit lepihenek... Nem feltétlen alvás, de azért nagyrészt az! :) Felrakom a lábam, olvasok...zenét hallgatunk...
Nekem a Mozartra kezdenek beindulni. Sztem nem szeretik... így ha azt akarom, hogy megmozduljanak, akkor azt szoktam berakni...:) és akkor rákezdenek...
Hétköznap elmegyek boltba, háziorvoshoz, ebédelni a tesókkal... De nem viszem túlzásba... Hétvégén szoktunk a férjemmel viszonylag nagyobb utakat bejárni (baba boltok...stb..) Szerintem kb úgy csinálom, mint Te! ;)

Reni! Remélem hamar meggyógyul a kis köldökük a csajsziknak. Hú, akkor én még ruha ügyileg tényleg le vagyok maradva... Nekünk összesen van 50-esből 7db hosszú rugi, és 2db rövid... Body van elég szerintem :)
Meglátjuk... 56-ost remélem kapunk ismerősöktől...

Majd írjatok!

Üdv,
Kata
katyus777
Budapest
 
 


Én is most számolgattam a ruhákat :) Szerencsére nagyon sokat kaptunk, így nem kell sokat venni, de pl. 50-esből mindenképpen kell. Gondolom azért mindannyiótok készült 50-eesel, vagy hogy szokás ezt? Én azon gondolkodtam, hogy ha abból indulok ki, hogy egy normáli időre született egyedüli babára is szoktak adni 56-ost rucit, még akkor is, ha a többség inkább 62-esből vesz többet, akkor ikreknél kizárt, hogy ne kelljen 50-es. Meg nem is akarnám, hogy túl nagy legyen rájuk a ruha, hogy össze-vissza gyűrődjön rajtuk, mert az kényelmetlen nekik. 

Nekem is szokott olyan lenni, hogy éjjel amikor felébredek, hogy kimenjek vécére, olyan éhes leszek. Ilyenkor meg szoktam velük beszélni, hogy még reggelig bírják ki:) Mocorogni is nagyon szeretnek hajnalban, én meg ilyenkor persze nem alszom. De nem bánom, mert úgy szeretek csak úgy feküdni is, és érezni, ahogy mocorognak, különösen most, hogy tudom, melyikük hol van. :) 

Meg most számolgattam, hogy a szülésfelkészítőt is el kellene már kezdenem, mert nem fogok a végére érni, vagy ki tudja, hogy meddig leszek még mobilis. Nem tudom, nektek, mit mondtak ezzel kapcsolatban, vagy mi a tapasztalat? Mert én pl. jan, 12-re vagyok kiírva, de a doki alapból mondta, hogy a decemberre készüljünk. Persze, gondolom mindenhol más a szokás meg a protokoll. Nekem azt mondta, hogy a 35. hétig jó lenne kihúzni, ami nálunk december elejem, de én azért örülnék, ha még tovább bent maradnának. De mondjuk azt is mondta a múltkor, amikor voltam nála, hogy pihenjek sokat, mert most már minden hét ajándék, de azért én nem akarom ennyire tragikusan felfogni:) Ennek ellenére persze a realitások talaján maradva mi is úgy készülünk, hogy december elejére legyen minden meg, mert utána már tényleg bármikor elindulhatnak.
majorranna
 
 


Szia majoranna üdv az ikres kismamák csoportjában



nekem is sokat feszült a hasam , meg fájt , sokat beszúrt és akkor ajánlotta a védőnőm a hastartó pántot , ami nagyon hasznos volt és megszűnt minden bajom , így nyugodtan tudtam jó sokat sétálni én pihenni nem igazán tudtam a két kicsi mellett , pedig mondták hogy pihenjek amennyit tudok , én az utolsó két hónapban már aludni sem tudtam , mert sehogy se volt jó



 


folyt.köv felkeltek a csajok

renianya
Szentendre
 
 


Engem a 38.héten császároztak , de szerintem ha simán születtek volna akkor simán kihúztuk volna a 40.hétig , de én nekem már minden bajom volt , nem alvás , iszonyú gyomorsav


50es ruha kb. 3 db van minden 56os , de a csajokra még az 50es is nagy volt , most kezd Laurára jó lenni az 56os Emikének meg még egy kicsit nagy az 56os , de 50es-ből nem akartam sokat beruházni


és hol fogsz szülni?

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

Üdv a csoportban.majoranna. Nekünk isvnagy volt az 50-es méret az elején, amikor haza jöttünk, mostmár jók. Mi kaptunk ruhákat, sajnos a keresztlányunk koraszülött volt, persze most teljesen egeészséges :) én renget turiztam még terhesség előtt, meg miután tudtam hogy ikrek, még beszereztem pár rucit, ami 2,7 kg-ig jó. Nem mondom, hogy nem kell gyakran mosni, dd kihúzzuk, amíg belenövünl a nagyobbakba :)
Én se terveztem a 34. héten szülni, de így alakult, aminek utólag örülök, Én is nehezen bírtam már. De imádtam a terhességet. Éjszka mindig ettem, arra kell ofafigyelni, hogy mit eszel, eg ly joghurt, krémtúró, szőlő simán mehet. Bezzeg most etetések előtt tömködöm a péksütiket hajnalba :D
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Jó hallani, hogy használtál hastarto pantot Reni... Nekem is van, de eddig nem mertem használni, féltem nehogy szorítsa őket... Akkor majd kiprobalom, ha feszül a hasam ;)
Nekünk jóformán csak 50- es ruha van még... Remélem arra lesz szükség szuleteskor. :)
Szulesfelkeszitore én nem mentem, de ha Te szeretnél, akkor jobb mostanában megtenni..
katyus777
Budapest
 
 


Egyébként Nekem a méhem nem bírta a feszülést, főleg, hogy első terhesség volt.
Örülök, hogy Neked is fiú lány párosod lesz :)

Most ennyi, mert Nekem is megszólaltak a kis szirénáim :)
demtimi
Szarvas
 
 


Budapesten fogsz szülni Majorranna?
A férjed mit szólt a dupla aldasra?

Timi! Most peksutikkel nyomulsz? :)
Ha enni kell, hát enni kell! ;) Eddig nekem is elég volt az almalé, de most muszáj ennem hajnalban egy joghurtot vagy kis sajtot...
Az újdonsült anyukák hogy tudjátok megoldani az ejszakazast? Sokat segít a parotok? A nagyobb gyerekek nem féltékenyek?
katyus777
Budapest
 
 


Igen, péksütikkel :) most is éppen kakaóscsigát eszek. Nem sok mindent merek enni, mert hasfájósak a babók. Nem túlzottan, de azért vigyázok, próbálom minimalizálni a sírásokat :) A kedvencem, amikor kukucskálnakm hogy ott vagyunk-e még mellettük. Nehéz megkülönböztetni a sírások okát :D
Szerencsére a párom sokat segít. Az ékfél körüli etetést még együtt csináljuk majdnem mindig. Hajnalban Én kelek hozzájuk. Hétköznap 6-kor ér hazaa férjem. Este a fürdetést Én csinálom, Ő pedig kezdo az etetést az első babával :) persze aki szoptat, annál ez másképp van az tuti, ott csak egy ember etet :D. Én mindig fejés közben netezek a telefonomról :)
Az ebédet rendelem. A házimunkában a nagymamák segítenek, most épp anyósom, Ő nagy segítség :)
Sétálni péntektől-vasárnapog járunk, hétköznap a folyosón levegőznek a picik.
Nem könnyű az éjszakázás, de meg lehet szokni. Én alapból nem szetetem az éjszskákat.Terhesen is utáltam, a kórházba meg végképp, olyan kötöttnek érzem a dolgokat. A reggeli etetéstől kezdve sokkal könnyebbnek látok mindent :)
Persze mindenért kárpótol, ahogy magadhoz Öleled a piciket, az valami csodálatos érzés:)
Tényleg aludjatok, lustálkodjatok, amíg lehet :D Le a kalappal a 4 gyerekes anyukáink előtt!

Katyus, a gyerekek születési súlya 2220 g Laci, 2400 g Noémi, 45 cm-esek voltak. :)
Jó éjt!
demtimi
Szarvas
 
 


Szerencsére féltékenységnek eddig semmi jele , csak ami a rossz , hogy nálunk a kislányom Lilla aki 2,5 éves , most egy kicsit visszafejlődött , mert nagyon sokszor bepisil , pedig eddig nappalra már szobatiszta volt , de majd csak kijön belőle


de mondjuk nagyon nehéz is a nagyokkal , hisztisek , akaratosak és szófogadatlanok


a picik esznek-alszanak , bár vannak sírósabb napok meg nyűglődés is és nehezen nyugodnak meg


éjszakák 1x vagy 2x kelnek fel , általában este 11kor van etetés utána felkelnek olyan 2-3fele majd 6-7óra fele , múltkor este 8kor ettek utána felkeltek 1kor majd fél6kor


nálunk mindent én csinálok a kisbabák körül én etetek , büfiztetek , pelenkázok , öltöztetek , fürdetek , tápot elkészítem , a párom csak annyit csinál , hogy elkészíti a fürdővizüket és éjszaka is csak én kelek fel hozzájuk


pedig a Férjem azért sok van otthon vagy 24-48ban dolgozik , vagy 24-72ben


katyus nyugodtan használd a hastartót , mondom nekem nagyon bevált, jó , hogy vettem


szép napot

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Hű, nagyon köszi az infókat! Akkor szerintem beszerzek pár 50-es rucit még. 
A hastartótól én is kicsit féltem, hogy nyomni fogja őket, de jó, hogy van tapasztalatotok, és akkor mégse:) 
Nem tudom, hogy ti mennyire tudtatok sokat mozogni, én azért most már néha érzem, hogy nem tudok már annyi helyre menni, mint mondjuk még pár hete is. Nem is annyira a fáradtság miatt, inkább a hát- meg bordafájás miatt. Úgyhogy most már tényleg elkezdem beszerezni a dolgokat, mert ez jobb nem lesz :)
A Jánosban fogok szülni, remélem, nem lesz csalódás, szerencsére hallottam elég jókat is. Végül is a jó tapasztalatok, a közelség meg a PIC miatt döntöttünk így. 
A férjem egyébként sokkal aggódósabb, mint én, aranyos nagyon. Sőt. Szerintem én egyáltalán nem aggódom túl ezt a dolgot, ő annyira izgul, hogy azt szeretné, ha egész nap semmit se csinálnák, meg sehova se mennék. De hát azt ki se bírnám. Először persze mind a ketten megdöbbentünk, hogy úristen, ketten vannak, de aztán nagyon hamar átfordult ez, és annyira elkezdtünk nekik örülni, és egy idő után teljesen ez lett a természetes, hogy ők ketten vannak. Hát, nagyon örültünk igazából, mert tavaly nyár óta próbálkoztunk, és már éppen kezdtünk kicsit elkeseredni, hogy miért nem jön már a baba, amikor áprilisban ketten is jöttek :) Szóval azóta is nagy a boldogság :) Így meg különösen, hogy fiú-lány páros, bár azért egészen biztosak ebben szerintem csak jövő héten leszünk, ha a 4 D-n a kislánykánk is hajlandó lesz rendesen megmutatni magát :)
majorranna
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a szépséges babáitokhoz!


20 hetes, ikreket váró kismama vagyok (egypetéjű lányok)

Mennyi, milyen méretű ruhácskákat vettetek? Egyéb felszerelések? (hinta, pihenőszék, utazó ágy, stb.) kell-e mindenből kettő?


Kép
isa80
 
 


Szia Isa! 
Gratula! :) És dejó, még egy kismama :)
Én most vettem 50-es rucikat párat, mert a többiek írták, hogy nekik is nagyon jól jött, sőt ahogy olvastam az előző hozzászólásokat, sokszor még az 50-es rucik is nagyok voltak az elején. Turkálóban vettem egyébként, olcsóbb is, és teljesen olyanok, mintha újak lennének. Én úgy terveztem, hogy fejenként kb. 4-5 bodyt és rugit veszek az 50-esből max, főleg hosszú ujjú bodykat meg vastagabb rugit, mert télen jönnek a babik, és én mondjuk nem nagyon akarnék extra meleget csinálni a szobában. 
Az érkezésükre mi egyelőre csak kiságyat veszünk, de a pihenő széken én is gondolkodom még, azt először inkább kipróbálnám, elvileg kapunk is kölcsön. És ha bejön nekik, max. akkor veszünk. 
Nekem még az jutott eszembe, hogy van esetleg itt valaki, aki mosható pelust használ ikreknél? A mosható pelenka nagy hívei szerint ikreknél aztán főleg gazdaságosabb, nem olyan macerás, de émn ebben azért kicsit bizonytalan vagyok, hogy vajon tényleg így van-e ez... Mármint ami a kevesebb macerát illeti. 
Szép hétvégét mindenkinek!
majorranna
 
 


Üdv a csoportban Isa. Köszönjük, valóban Mindenkinek gyönyörű gyerkőcei vannak :)
Gratulálok a lánykáidhoz :)

Az 50-es méretre tényleg szükség van a legtöbb esetben. Valóban turizni érdemes :) újonnan Én most egy-egy 62-es rugit vettem Nekik, meg pluszba még plédeket, nembírtam ellenálni :) sapikat is vettem, mert megkötőset, fülrésszel nehéz találni itt Szarvason, de most a kölcsönsapik mellé van még új is :)

Nekünk van pihenő székünk egy, gondoltam nem kell kettő. Kaptunk kölcsön egy zenélő hintát, meg későbbre beszereztem egy adamo hintát is :) persze nem boltból, mert magyon drága. Persze, ha van rá pénz, akkor újonnan is jó, de akkor meg kell gondolni mit vesztek, mire lesz tényleg szükség.
demtimi
Szarvas
 
 


Még egyiket se használjuk, de lassan előveszem Őket, meg felállítjuk a járókát. Utazó ágyról neem tudok mit mondani, mem utazunk, mert még nincs autónk. Babalocsiból Nekünk a peg perego nagyon bevált, könnyű kezelni. A dincuséké is nagyon jó.

Én eldobható pelust használok, a kényelmesebb megoldást választottam, így is van mit mosni elég :) főleg ha pelenkázás közben jön a kaki anya ruhájára :D de persze ennek örülünk nagyon, mert akkor nem fáj a poci :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Na, de jó, újabb taggal bővül a csapat :)
Üdv a csapatban Isa! ;) Gratulálok a lanyokhoz. Ezek szerint egy csónakban evezünk, nekem is egypetejuek a csajszik :) Neked külön burokban vannak?
Hogy viseled a terhesseget?

Elkezdtem használni a hastartot, amikor feszül a hasam... Mondjuk főzés közben. Szuper :)

Valahogy én is úgy képzelem a dolgot, hogy a szülés után a férjem megprobalom mindenbe bevonni, amúgy is nagyon lelkes... Én el is várom, hogy majd furdessen, etessen, pelenkazzon...stb. :)
Nekem a mozgás meg elég jól megy, azért mozgok nehezebben csak, hogy ne nyomjam meg őket... A hatfajas néha néha ( 2 hetente) jön elő, de akkor sem vészes...
2 hete vettem itthonra egy gyogypapucsot, azóta határozottan jobban érzem magam :) jobb a tartasom...
katyus777
Budapest
 
 


Isa! Dolgozol még? Hol fogsz szülni?
Nekünk jóformán csak 50-es ruhák vannak eddig. 56-ost remélem kapunk a barátoktól...

Hintát kapunk kölcsön megnézni, hogy szeretik-e, rezgős szék van 1 itthon (esküvőre kaptuk még), ha beválik, akkor veszünk még 1et..
Utazóágyat nem veszünk, max a nappaliba egy közös nagyobb fekhelyet, járókát, ahol napközben szunyálhatnak...
Pihenőszék nem fér a szobába már, így csak kanapé lesz.... Remélem azon is tudok majd szoptatni.
A pelusnál én is a kényelmesebb megoldást választom, az eldobhatót. Sztem lesz más dolgunk is elég, mint a pelus fertőtlenítés, mosás...


Lányok! Nekem így a 29. hét végefelé kényelmesebb a bal oldalamon aludni. Nektek hogy volt, van ez? Eddig törekedtem arra, hogy kb fele fele arányban legyek mindkét oldalon.... de most nem megy, remélem nem bánják a babák, hogy mindig csak egyikőjük van alul :S

Szép hetet mindenkinek!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lenne sok 50-56-os rugi,bady eladó.
Pihenőszék,hinta,légzésfigyelők.

Bármi érdekel,csak írj pü.

Köszi
L.
linus999
 
 


Hű, a főzés az nálam is necces, szerintem én is kipróbálom a hastartót. Eddig féltem, hogy nyomná őket nagyon, de megnyugtató, hogy ilyen sokan mondjátok, hogy bevált és segít. 
Engem ez a hátfájás dolog már eléggé kínoz, úgy 3 hete kb., ráadásul bordafájással társulva. Szinte minden nap. Bár az is igaz, hogy én előtte is hátfájós voltam, jártam úszni sokat, akkor jó volt, meg futás közben. De ezeket most nem tudom csinálni, úgyhogy marad az össze-vissza helyezkedés:)
Jaj, Katyus, átérzem ezt az alvás dolgot, én egyelőre még szerintem kb. ugyanannyit vagyok jobb és bal oldalon, de éjszaka minden megfordulásnál felébredek, hogy óvatosan forduljak, nehogy összenyomjam őket, plusz arra is képes vagyok felébredni, ha már régóta az egyik oldalamon vagyok, hogy átforduljak, hogy ne csak az egyikőjüket nyomjam. De persze van olyan, amikor fáj a hátam és csak az egyik oldalon kényelmes. Egyébként meg az eszemmel tudom, hogy valószínűleg ettől nem lesz bajuk, hiszen azért elég jó helyen vannak odabent, de valahogy mégis izgulok ilyeneken (is). Meg most már egyre türelmetlenebb is vagyok, hogy jaj, most már 27 hetesek, és legyenek már 30 hetesek, és ha már majd 30 hetesek lesznek, akkor maradjanak bent minimum a 35. hétig :) Utána meg nyilván azt fogom akarni, hogy még tovább :) 
A férjemet én is bevonom :) Mondjuk ő mondta is, hogy mindent akar csinálni, és szerencsére ő is nagyon lelkes. Meg pl. régen, amikor még nem jöttek a babik, mindig azt mondta, hogy ha egyszer gyerekünk lesz, akkor ő nem akar a szülésre bejönni, mert nem bírná nézni, aztán amikor megfogantak, és egyre telt az idő, egyre inkább mindig mondogatta, hogy mégis bejön, és ott akar lenni.
majorranna
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
fimy
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk UH-n, szerencsére minden rendben a kislányokkal. Már 1300g körül vannak, azt mondt a doki, hogy ritka, hogy ilyen szépen fejlődnek az ikrek. Mintha egyedül lennének. :) Jó az étvágyuk, mint nekem. :)

Ti levetettétek vagy levetetitek az őssejtet? Tegnap beszéltünk a dokival erről, nem ajánlotta... Nagyon őszintén beszélt róla és elég meggyőző volt.

Hogy vagytok anyukák, kismamik?

katyus777
Budapest
 
 


Az jò, ha ilyen szèp súlyuk van. Örülj neki :) Nàlam is ez volt, ezért annak ellenére, hogy hamarabb jötek szép súlyuk volt. Persze valamennyit téved az ultrahang, de nàlam majdnem eltalàlta.

Mi nem vetettünk le õssejtet, bàr bàntott a dolog terhesség alatt, hogy mi van ha szükség lesz rà 5-10 év mùlva... de jelenleg nem tudnak vele érdemben mit kezdeni, felesleges pénzünk se volt, úgyhogy kihagytuk, amúgy is a krio-nàl vetettem volna csak le, de baromi.dràga. remèlem tényleg sose lesznek olyan betegek, hogy erre szükség legyen.
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, hogy nálatok is ilyen szépen fejlődnek a lányok! Nekem is pont ezt mondta a doki a múltkor, hogy olyanok, mintha nem is ketten lennének. Azért ez nagyon megnyugtató tud lenni, mert nőjenek csak szép nagyra! :) 
Mi ma voltunk 4D-s UH-n, és olyan helyesek voltak. Most már egészen biztos, hogy egy kisfiú és egy kislány lakik odabent. A kisfiúban eddig is biztosak voltunk, mert ő többször is megmutatta magát, de kislányunk csak egyszer, meg ma. Fiúcskánk tiszta apja, úgyhogy volt nagy boldogság. A kislány meg természetesen rám hasonlít:) 

Őssejt levéltelen mi is elgondolkodtunk kicsit, de csak azért, mert felhívott az egyik sejtbanktól egy nő. Addig eszembe se jutott. Ő átküldött mindenféle anyagot, ami persze csak arról szól, hogy ez mennyire szuper, meg hogy van ikres akció. Aztán kicsit utána olvastam, meg körbekérdeztem a környezetemben lévő anyukákat, meg tesómat, aki szintén anyuka és egy gyógyszercégnél dolgozik és arra jutottunk, hogy nem vetetünk le. Nekem a döntő az volt ebben, hogy ahogy utána olvastam, sok helyen írták azt, köztük több orvos is beszélt erről, hogy az esetek nagy részében ha őssejtre van szükség, akkor az embernek a sajátját nem tudják beültetni. Mert a betegségek többségénél nem jó a saját őssejt, mivel az ugyanúgy mutálódott, mint a megbetegedett ember többi sejtje, tehát ilyenkor sejtbankból tudják megszerezni másnak az őssejtjét és azzal kezelni a betegséget. Ilyenek külföldön vannak, de egy helyen azt olvastam, hogy ha indokolt, akkor támogatja a TB, de ezt ne vegyétek készpénznek, mert annyira nem mentem utána a dolognak, hogy ez tényleg így van-e. De végül is mi arra jutottunk, hogy nem vetetünk le.
majorranna
 
 


Sziasztok!

A többi anyuka ennyire elfoglalt? Nincs kedvetek képet felrakni a babakrol? Olyan jó érzés nézni őket, belegondolni, hogy egyszer nekem is lesz ilyen :D

Majorranna a 4ds uhn csináltak képet is?
Nekem 1,5 hét múlva lesz a 3. Nagy uh, ott csak kapunk képet, de ha nem, akkor mi is elmegyunk meg 1 mozizasra... Az 5d mit tudhat? :$

Az őssejtrol nekünk is ilyesmiket mondott a doki...
katyus777
Budapest
 
 


A 4d-s ultrahang szerintem ikreknél megéri, nekünk fél-fél óràig nézték Ôket:) olyan édesek voltak màr akkor is, kaptunk kèpet, meg Cd-n felvételt ròluk.
Àltalàban el vagyok làtva teendôkkel, de majd meglàtjàtok :D igyekszem azért ìrni, amikor tudok. Majd képet is töltök fel holnap.

Tegnap este 8-kor ettek a gyerkõcök, mi meg 10 körül elaludtunk "fél òràra" a következõ etetèsig. Aztàn fél 3-kor arra ébredek, hogy ordìt Lacika a màsik szobàban, Noémi légzésfigyelöje meg visìt, mert lemerült az elem. Rögtön beparàztam, hogy 6 òràja nem ettek, hogy aludhattunk ìgy el, de azutàn, hogy cseréltünk elemet nem is sìrt tovàbb Lacika se. Megetettük Öket, azutàn aludtak tovàbb. :) nem bànnàm, ha màskor is àtaludnànak egy etetést este, de azért még nem bìzom el magam. :D Tejcsim még szerencsére van elég, szépen gyarapodnak tõle a gyerkôcök.:)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem írtam. 
Jól vannak a fiúk. Még a koraszülöttön vannak, de nagyon jó helyen. Minden rendben van velük, csak picikék. Ma a Tomi 2070g volt gergő meg 1870g. Tehát már gyarapodnak napról napra.
Talán 27.-én hazahozhatom őket.
Addig megy a rohangálás be a kórházba majd haza fejni. Ez megy egész nap. rettentő kimerítő, de minden fáradtságot elfelejtek amikor a fiúk szopi után a mellkasomon alszanak.
Sajnos a cicizéshez még gyengék, de nagyon jót játszanak vele :). Imádnivalóak. Amilyen picik olyan élénkek. Imádják őket az ápolók. Mindenki azt mondja, hogy sok bajom lesz velük, mert még olyan gyerek nem volt amelyik elmászott az inkubátorban. Az enyémeket meg az inkubátor aljából szedik össze állandóan. :)
Szóval jól vannak. :)
Lényeg, hogy már nincs szonda csak cumisüveg. Amit sajnálok, hogy külön inkubátorban vannak.
De lesznek még együtt eleget!
Mindenkinek jó babázást, és babavárást!


Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Nagyon szépek a kisfiaid, kitartàs, hamar eljön a haza jövetel, otthon màr rutinod lesz sokmindenben :) tènyleg fàrasztò lehet bejàrni, Nekem csak a folyosò vègére kellett mennem, de a fejés, etetés körforgàs elég kimerìtö tud lenni, de megéri :)
Az jò, jogy ilyen erõsek, meg az is, hogy cicire rakhatod Õket :-) ìgy otthon menni fogajf Nekik,.ha megerõsödnek. Nekem is szopiztak, csak Èn nem voltam elég kitartò, de Te biztos az leszel :)

Jò éjt
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Timi kívánok sok- sok átalvos éjszakát a jövőben! Lassan azért szerintem varhato, hogy szép nagyokat alszanak...;)

Klári! Nagyon szépek a fiúk! Kis hajasbabák...
Remélem hamarosan otthon lesztek velük! ;)

Szép estét!
katyus777
Budapest
 
 


Köszönöm a válaszokat!

A tegnapi Uh után bízom benne, hogy olyan nagyon kicsi ruhákat nem kell bezereznem, mert eléggé nagynak mérték a lánykáimat (485/479g).
De gyönyörűek és egészségesnek tűnnek, nem látható TTTS-re utaló jel

Katyus
Külön belső burokban vannak. Egy kicsit megnyugtató a helyzet így
Hátfájás: óvatos gerinctorna és nagy-nagy odafigyelés a helyes testtartásra! Még dolgozom (gyógytornász vagyok)
És világváros Debrecen cityben fogok szülni a klinikán, ami eléggé bababarát még a PIC is

Őssejtet nem vetetünk le.
Kb. 1.200000-hez hogy fel kell használni...
http://www.ovsz.hu/csv/koldokzsinorverb ... hasznalasa
Ha szükséges, a keringő vérből tudnak őssejtet kiszűrni, azt be lehet ültetni. Mo-na tb bizonyos esetekben támogatja. (DE KK-n is csinálják)

Kalci
Édesek!



Kép
isa80
 
 


Sziasztok!

Katyus, kaptunk képeket igen. Meg dvd-n megkaptunk a felvételt is, az egészet:) Erről tudtunk lementeni még több pillanatképet. Nagyon édesek voltak, bár szemből csak kislánykánk láttunk, a fiúcskánk most - ellentétben az eddigi UH-kal - nagyon kis bújós volt, az arca elé pakolta a lábait, kezeit, és csak oldalról lehetett látni, akkor is inkább az orrát és a száját. Kislányunk viszont most nem volt annyira szégyenlős, még azt is megmutatta, hogyan tudni bekapni a kis ujjacskáit. Tényleg megéri, mert nagyon-nagyon édesek voltak és nagyon jó látni őket. 

Kalci, nagyon édesek a fiúk, gratulálok! Remélem gyorsan megerődösnek és hazamehettek!:)

Isa, tudnál egy-két tippet adni a gerinctornát illetően. Igazából szoktam is ezzel viccelődni, hogy a kis babik megtanítanak a helyes tartásra, mert máshogy tényleg elviselhetetlen az esetek többségében, úgyhogy mindenhol csak kihúzva magam tudok közlekedni, ülni, stb:) De kiváncsi vagyok tényleg, hátha van vmi praktika a borda- és hátfájásra:) Köszi!

Timi, a te képeid is nézegettem tegnap, annyira édesek!

Szép hétvégét mindenkinek
majorranna
 
 


Sziasztok,

ne haragudjatok, hogy így elmaradtam. A héten már egyedül voltam, mamának el kellett mennie, mert bedagadt a lába és trombózisra gyanakodtak. Szóval most gyógyuljon.
Hú a 4 gyerek nagyon sok! :D

A picik áldott jó gyerekek igazából, rengeteget esznek, 100-150 között (Emma és Sára is így ettek, úgyhogy nem annyira újdonság nekem), csak anyatejet esznek, a reggeli, esti etetésből összejön az a plusz, ami napközben kell nekik, bár vegyes ahogy szopiznak, néha már cumizavarra gondolok. 
Timi, nálatok nincs ilyesmi? Vagy te csak fejsz?

Napközben is vannak nyűgösködések olykor, de egyre jobban kiismerem őket. Egyszerre esznek, tandem szopival nyomjuk :) Éjszaka fürdés után olyan 10 körül alszanak el és tegnap fél 5-kor keltek, de azért már 3-kor szoktak, utána 6-7 körül, az előző egy nagyon jó éjszaka volt. :)
 Voltunk fotózáson, kiválasztották a lányokat egy workshopra, majd teszek pár képet a végére. :)

Timi, megértem amit írsz, az ember rohan egész nap. :)
A mosógép örökké megy, életemben nem használtam a szárító funkciót, na mostmár kell. :)

Kalci, tiszta szívből gratulálok a kcisikhez! :) :) Micsoda ikernap volt ez a 4-e Szegeden! :) Gyönyörűek a fiaid, fantasztikus. :) Te hogy avgy? Azt nem írtad. Remélem hazajöhettek 27-én. :)

Engem is megtaláltok face-en, Bánki Edinaként futok. :) Igyekszem nem elmaradni ezután...

Szüléstörténetet sem linkeltem még szerintem, nyugodtan olvassák el a még előtte állók, elég pozitív :) http://dincuska.blogspot.hu/2014/10/a-k ... eztek.html


dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Dincus elolvastam a szüléstörténeted, nagyon nagy élmény lehetett világra hozni természetes úton a két csöppséget :) remélem, ha még szülök, akkor hasonlóam figom megélni a fájdalmak ellenére. Persze egy babával, nem lenne gond, ha megint ikrek lennének, de azért inkább ne :D ...távoli gondolatok, most minden anyai szerezetem csak a két picikémé :)

Nagyon ügyes vsgy, hogy egyszerre szoptatod Őket, másként 4 gyerek mellett biztosan nem is nagyon lehetne másképp? Csak Rózinak pótolsz, vagy annyit esznek, ami elég Nekik?
Én már annak is örültem, hogy külön tudtam Őket szoptatni, nemhogy együtt. Tettem Őket szopipárnára, de a melleim elég behatároltak :) Lacikát bölcső tartásban tudtam kényelmesen tartani, Noémi pedig fekve szeretett, volt, hogy elaludtunk közbe :D
Már csak fejek, ritkán Lacikát szoptatom, ha igényli. Talán, ha időre születnek, akkor semmi gondunk nem lett volna, így viszont a cumisüveg el€ggé bezavart náluk, inkább Noémi kényelmesedett el már az elején.
Szerencsére így van elég tejcsim, azért a napi egy tápszert kapják. Nem mindig kellene, általában egy héten kétszer, de mivel 3 hétig lehet csak felhasználni, ezért adjuk minden nap, hogy ne kelljen a maradékot kidobni. Van itthon vagy 20 dobozzal, mert kiváltottunk az elején rengeteget. Nem volt rá szükség, de 3kg-os korukig egy doboz 300 Ft voltm ezért döntöttünk így.
Dincus megnyugtattál azzal, hogy mennyit esznek a kislánykáid :) Már kezdtem aggódni, hogy csak az En gyerwkeim ilyen haspókok. Most 100 ml az adag, Noémi az utóbbi napokban van, hogy csak 80-at eszik, de Lacika meg 130-at is kikövetel, pedig Ő a kisebb egyelőre :D Noémi 3,8 kg körül van, Lacika pedig 3,6 kg lehet, az igazság, hogy mindig elfelejtem Őket lemérni.

Nagyon profik lettek a képek, olyan szépek a lányaid, főleg együtt, elolvadtam, amikor nézegettem Őket :D

Ma hajnalban sajnos elég rosszul voltam, hasmenésem volt és borzasztó hányingerem, azt hittem nem maradok meg. Most először éreztem azt, hogy nem tudom ellátni/megetetni se a gyerkőcöket. Felkeltettem a férjem, hogy vegye át a dolgokat. Reggelre már jobb lett, de még mindig gyenge vagyok. Még kicsit várok, aztán áthívom anyósomat segíteni. Nem tudom, hogy gyomorrontást kaptam vagy vmi vírus. Ha nem javulok keg, úgyis orvost kell hívnom. Piciket is féltem, nehogy Ők is betegek legyenek, a tejet adom Nekik továbbm nem hinném, hogy azzal ártok Nekik. Igaz ma csak diétásat fogok enni, nem tudom attól mennyi tejem lesz.
demtimi
Szarvas
 
 


Isa tökre jó, hogy gyógytornász vagy :) akkor Te mersz mozogni, Én a 8. Hét után már csak gyalogoltam, igaz indokolt is volt. Ha nem hagyom abba a tornát lehet hamarabb levált vilna az egyik méhlepényem.
Hátha tudsz tanácsot adni. Sajnos úgy vettem észre, hogy szétnyílt a hasizmom, pontosan nem tudom mennyire, olyan 2 ujjnyi körül, nem igazán értek hozzá, de próbáltam felmérni. Még nem voltam a 6 hetes vizsgálatom, kicsit tolódik, de majd megkérem az orvost, hogy nézze meg mennyire súlyos. Olvastam, hogy gyógytornászhoz kell majd menni, mert nem lehet a rendes hasizom gyakorlatokat végezni. Vagy műteni lehet, ha más nem segít. Igaz nem most akarok elkezdeni még tornázni, a hasam se zavar egyelőre. Igaz olyen, mintha még mindig lenne benne egy baba, főleg, hogy máshova nem is híztam. Ezidővel úgyis javul, viszont ez esetben sokkak nehezebben regenerálódik a has. Másnak nincs ilyen problémája? Dincus, reni ?
demtimi
Szarvas
 
 


Dincus, én is elolvastam, jaj, csodálatos lehetett, így írva is nagyon átjött, hogy milyen fantasztikus volt! Én is nagyon-nagyon remélem, hogy természetes úton tudnak majd megszületni a babik. A képek is eszméletlen édesek, nagyon szépek a kislányok! :)

Timi, én se mertem már mozogni az elejétől kezdve, pedig előtte rendszeresen futottam. De az első 12 hétben nem mertem, utána meg szintén :) Meg a férjem is úgy izgult, ő leginkább most is azt szeretné, ha semmit se csinálnék. :) De én azért sétálni szeretek, meg arra szükségem is van, nem is bírnám ki, hogy egész nap feküdjek. Persze így, ahogy nőnek a babik már egyre kevesebbet bírok, de azért valamennyit igyekszem minden nap, amíg nem érzem megterhelőnek :)
A szoptatás egyelőre nekem is nagy talány még, először azt gondoltam, hogy külön fogom őket szoptatni, aztán tegnap óta azt gondolom, hogy lehet, hogy mégis egyszerre, mert voltunk barátainknál, és ők mesélték, hogy nálunk néha másfél órát is elhúzódik egy szoptatás, így elég gyorsan elröppen az a 3 óra... na de majd kialakul, igazából annyira nagyon nem akarunk tervezni, mert szerintem ezek az előre eltervezett dolgok úgy felülíródnak majd :) 
Jobban vagy? 

Jaj, nagyon várom már én is, hogy itt legyenek velünk a babik. Persze azért minden nap megbeszéljük velük, hogy maradjanak bent a 38. hétig :) 

majorranna
 
 


demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

A héten szabin van a férjem, ezért jövök ritkábban...:)

Dincus! A fotók gyönyörűek! Ki csinálta a képeket?
A tandem szopival sok időt spórolhatsz, de jó lenne, ha nekem is menne...  Hogy szoktad beosztani? Minden etetésnél cseréled a mellen a babákat? Egyszer az egyik szopik a bal melledből, másszor a másik baba? A büfit hogy oldod meg, ha egyedül vagy? Azt is egyszerre?
A csuklások számából lehet következtetni arra, hogy melyik baba lesz falánkabb? Nálunk a B baba sokkal többet csuklik... :)

Timi! Így, hogy külön szopiztak a babák hány napig, hétig tartott, amíg kb az egész nap csak az etetésről szólt?
Jobban vagy már?

Majorranna! Akkor Te a 38. héten tervezed a szülést? Én a 37-en szeretnék :) Reméljük a gyerekek is szófogadóak lesznek... 
Neked hogyan feszenek a babák? Már érzed, hogy az egyikőjük aktívabb lenne? Nekem az A baba fejjel a gerincem felé van, így Őt kevesebbszer érzem,csak akkor ha nagyot rúg a mellem alá... A B baba pedig kifelé fekszik, így a kis térdét rendszerint kinyomja :)

Ti is izzadtatok/izzadtok éjszaka? Nekem pár napja jött ez a tünet, mint mikor betegnek készülődik az ember... 
Szép napot!!
katyus777
Budapest
 
 


Katyus hát nehéz megmondani. Ha tudod majs Őket szoptatni és miért ne tudnád...,.akkor nem lesz olyan vészes, gondolom az első pár hét esetleg, amíg bele jönnek. Szerintem egymás után is nyugodtan szoptathatsz, mellette pedig próbálkozhatsz tandemmel is, majd látod, hogy alakul. Ameddig nem születtek meg, nem is tudtam elképzelni, hogy milyen is ez :D
Nekem azért volt sok idő, mert mindih fejtem is utána (ritkán előfordult, hogy eleget szopiztak.) Most egy óra a fejés, 3/4-1 óra az etetés pelenkázással, cumisüveg melegítéssel együtt, ha egyedül etetek. Ha van segítség, akkor hamarabb végzünk.:)

Én végig jobban izzadtam, mint átlagosan, bár amúgy is izzadósabb típus vagyok.
demtimi
Szarvas
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: