Új privát üzeneted érkezett!

Reggelt

Szisz akkor a követési távolság be nem tartása volt amiért ezt mérték ki rád?

Dia jaj nagyon szép ez a kép--örülök,hogy rendben vagytok! szobatisztasághoz gratulálok!
Vendég
 


többi kis beteg jobban van? Zsiga javul
Vendég
 


Dia nagyon csinos vagy, csodásan nézel ki!

Sziszka én a helyedben fellebbeznék! Valami nagyon nem kerek a történetben! Van otthon pontgyüjtési akció? Mondjuk gyorshajtás, átmentélk a piroson és társai? Mert nálunk csak akkor veszik el a jogsit egy hónapra, ha mondjuk 15 pontod van vagy visszaesö vagy...

Tegnapelött voltam a flúgos barátnömnél, szépen gömbölyödik. Most szidhattok, hogy ennyire nem vagyok következetes, de néha nagyon hiányzik egy hús-vér ember, akivel beszélgetni tudok, még akkor is, ha több értelme lenne a fallal monológjaimat foyltatni, mert kb. ennyi megértés szorult a barátnömbe is. Mondtam neki, hogy a lányoknak sikerült márciusra legalább úszásoktatást kihalásznom és mennem kell befizetni, de ha már uszodába megyek, úszni is kéne. Erre mondja, hogy szupi, akkor ök is jönnének. Mondtam, hogy nekünk a szombat jobb lenne, de nekik ugye nem, menjünk pénteken. Telefonáljunk még, javasoltam erre. Hát telefonáltunk, közölte, hogy akkor ök 3-kor elindulnak. Mondtam, hogy mi meg nem, mert a páromnak kell az autó és mennie kell egy kuncsaftjához, isten tudja mikor jövünk. Ebbe maradtunk. Kicsit reméltem, hogy legalább 5-re odaérünk, de majdnem 6 lett, mire ténylegesen ott voltunk. Ök akkor mentek éppen haza, amit egyikünk se bánt, de amit ott kaptam! A párom kerüli öket, de most már én is. Nem az én ötletem volt a péntek és nem vagyok gondolatolvasó sem, hogy a lánya állítóla miattunk nem fogadhatta valamelyik barátnöjét. Mintha ettöl összedölne a világ! Most adásszünet. Marad a fal. Nekem is elegem van az emberi hülyeség ezen válfajából. Kicsit kiakasztottak a beszerzésekkel kapcsolatos nézetei is: 4. gyerek, új babakocsi, az elözö újat visszaadta, másikat akar, új pelenkázótáska, új pelenkázó, új szopipárna (sohasem szoptatott), mert a nagylánya rádobta magát és kidurrant, s még sorolhatnám. Nem bírom már hallgatni sem. Regö mondja neki, amikor összeszedtük náluk a nappaliban a kisautókat, hogy nálatok minden olyan szanaszét van és az ember csak rálép a játékokra, az meg tönkremegy. Mire a barátnöm, hogy mi vigyázunk és nem lépünk rá. Ja, ezért van minden tönkremenve... No comment.

Megyek valami értelmesebbet csinálni, mint magamat bosszantani.

Puszi: én
Vendég
 

 
 

Jobbulást Esztinek, Zsigának és akinek még kell! Hogy mindig van valami!?

Verának utólag is boldog névnapot. Kicsit reméltem, hogy lesz a megkeresésemre reakció. Én is naív lennék? :)
Vendég
 


Jó reggelt!

Dia, Nagyon-nagyon Csini vagy!!!! Virág pedig imádnivaló!

Barbikám, itt most szigorították a büntetéseket és én pont beleestem, SOHA semmilyen rendőrségi ügyem nem volt a 15 év alatt amióta jogosítványom van :( Nem fellebbezek, mert ez az egy hónap nem a világ, sokkal több energiám elmenne küzdeni a szervvel :( Egyébként is eltelt már egy hét....szóval már csak 3...
Viszont megkaptam a leveledet, kicsit még emésztem, aztán este írok!

Boni, örülök, hogy jobban vagytok! Amúgy nem részletezik a levélben, hogy mi miatta kapom, de valószínűleg ez miatt, annyi van még odaírva, hogy mettől mennyi a kiszabható bírság, ebből az derül, hogy mindkettőből a minimumot kaptam, tehát ennél kevesebbre nem büntethettek. Ez van sajnos :(
A csanát már abba is hagytátok?

Mit gondoltok arról, hogy a két és fél évesemet óvodába íratnám? Nagyon elvetemült? Annyira keveset keresek itt, hogy nagyon vissza kellene mennem az eredeti melóhelyemre, de mi legyen a csibével? Viszont itt a városban 28 fősek az óvodai csoportok....fogalmam sincs mit csináljak...az szólna az ovi mellett, hogy akkor nem kellene szeptemberben kivenni egy megszokott közösségből és megint új gyerekek közé tenni, hanem maradnának a megszokott gyerekek és felnőttek körülötte.....
Nagyon érdekelne a véleményetek!

Szép napot mindenkinek!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak a két gyerek mellett nem sok időm marad a gép előtt üldögélni...:)

Összességlben jól vagyunk, bár most Laura és én is náthásak vagyunk, Olivernek meg sajnos az asztmája nem akar jobb lenni, szegénykém eléggé zihál. Voltunk homeopáétiás dokinál is, talán egys kicsi javult. Most tápszert is váltottunk, hátha esetleg a tehéntejre allergiás, meglátjuk mi lesz belőle.

Egyébként nagyon nagy baba, 68 cm és 8.8 kg - Laura súlyra majdnem 1 évesen volt ekkora...:) Hát igen, látszik, hogy fiú, pedig nem eszik túl sokat. Laurához képest egy kis lusti, bár mostmár szépen tartja magát hason, forogni nem nagyon akar még - szerintem ez a légzésével is összefüggésben van, mert hason rosszabb lesz. De mindegy, ráérünk. :)

Ezt elküldöm, mert közben Laura felébredt, majd jövök még...

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Laura ügyes nagylány már, nagyon sok mondókát, éneket tud, elkezdett ő is arcot rajzolni. Sokat gyurmázik, fest, magas tornyokat épít kockából, legóból A babáival vendégeset játszik, főz-süt nekik - mostmár magában is elég szépen eljátszik. A könyveket pedig nagyon szereti, Anna, PEti és Gergő, Kipp-kopp, Kisvakond, Bogyó és Babóca a kedvencek. Járunk Ringatóra, különböző gyerekprogramokra - ahogy az időnk engedi. A szobatisztaséggal mi még hadilábon állunk, de majd csak eljön az az idő is.

Dia - szép nagy pocakod van már. Ha otthon leszel majd, jó lenne valamikor összefutni. A ruhákkal vigyázz,. mert Oliver pl. nagyon gyorsan nő, jóval Laura előtt van. :) Hanna-Lisa-val szoktunk találkozni, mert most van észt klub.

Sziszka, sajnálom a büntetést! Reméljük a gólya hamar bekopogtat. Az oviban szerintem kérdés, hogy kiscsoport van-e külön vagy mix csoportok vannak. SZerintem a kicsik között valószínű jól ellenne, még tanulna is tőlük. A mix csoportban kérdés hogy mennyire tudnának vele foglalkozni. Nálunk egyébként csak betöltött 3 év után vennék fel oviba. De gondolom mindenhol más a szokás.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!

Mazska, Olivér szép nagy baba! Mennyiket eszik egyszerre és hányszor és miket?
Ne mis tudtam, hogy Olivérrel is vannak gondok. Szegény. Mi is rettegtünk a forgolódástól, mert Zéti alapból egyfolytában bukik a reflux miatt. És ha böfiztettük, triplán, így Ő kaja után rögtön ment hanyatt fekvésbe hogy bennmaradjon a cucc. És ott kellett lenni vele végig, nehogy ugye fulladjon a feljövő kajától. De most elkezdett pörögni, mondanom sem kell nem lehet letenni, mert azonnal hason van és mint a vízesés.....áááá, remélem tényleg csak csecsemőkori ez a reflux, mert a tököm kivan az állandó gyógyszerkeveréstől és hányástakarítástól....:-(

Szisz, nagyon jó kérdés....én csuklóból azt mondanám, hogy annyira kivirultatok és olyan szépek vagytok a képeken és amiket mesélsz...hogy vétek lenne ott hagynotok ezt a helyet. Így is veszítene egy közösséget Málnus.
DE: amint írtad a pénz kérdést, ebbe csakis Ti láttok bele, szóval emiatt kb. lehetetlenség jó tanácsot adni, mert csak Ti tudhatjátok, mennyit nyernétek vele havonta. A másik, ami miatt meg érdemes elgondolkodni, hogyha most van lehetőség egy ovis helyre, az aranybánya....mondjuk itt a környéken eleve kizárt hogy felvegyenek még ha nincs kistesó sem. 600 gyerek van csak Halásztelken akit visszautasítottak, és jórészt nincs is kisebb tesó otthon. Tudom, vidéken nem ennyire gáz a helyzet, de akkor is megfontolandó, hogyha most van hely, akkor érdemes-e várni fél évet, lesz-e akkor is ilyen simán bejutási lehetőség. Ha itt laknátok a környéken azt mondanám, már tegnap írassátok be Málnust. De mivel nem tudom ott milyen a helyzet, így duplán nehéz bármit mondani. :roll:

Eszti hogy van?
És a többi betegeskedőnk?

Na, mennem kell, eddig tartott a kávészünet.:-)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Mazska kicsit megnyugtattál, Edl se forog még, csak tekergeti magát, mint egy kukac. November végén ugyan párszor hasra fordult, de mint aki jól végezte a dolgát, többre nem hajlandó. Ö is nagy, a 8 kg nálunk is megvan és olyan 65-66 cm lehet.

Dönci továbbra se viszi túlzásba a pelenkátlanodást és a beszédet se. Februárban kiderül, hogy Regö és/vagy Dönci mikor kap az oviban helyet, akkor eldöntöm a továbbiakat. Az elöovi ebböl a szempontból mindig nagyon nyerö volt, mert a szobatisztaság hamar rendezödött és a nyelvi fejlödés is úgrásszerü volt. Most nem akartam Döncit berakni Regö miatt, mert neki olyan rossz lett volna, ha egyrészt délelöttönként egyedül, másrészt ovi nélkül.

Sziszka csodálkoztam is, hogy ennyi idöráfordítás milyen arányban van a fizetéseddel. Már éppen kérdezni akartam, hogy van-e a dolognak jövöje, de akkor megválaszoltad a kérdésem elöre. Ha kapsz egy jó kis oviban helyet, ne várj, Málnusnak biztos jól jön a társaság, hiszen nem ismeretlen helyzet az már neki, nem lesz gond a beilleszkedéssel sem.

Apró Edö is rengeteget bukott, aztán most meg már elmaradóban van a dolog, már csak ritkán történik, megérett a záróizma... :)
Ennyire szar a helyzet ovis hellyel kapcsolatban? Megleptél! Én abban a hitben voltam, hogy otthon ez még nem ekkora gond, hiszen rengeteg ovi volt mindenfele és a gyereklétszám is visszaesett, semmi se indokolná elvileg a hiányt. A jelek szerint tévedtem!

Mentem dolgomra.

Puszi: barbi
Vendég
 


Sziszka, sajnálnám nagyon, ha el kell mennetek innen, de megértem... Szerintem ha szimpi az ovónő, meg minden okés az ovival, akkor próbáljátok meg nyugodtan...azt hiszem, ott kell hogy felvegyék 2 és fél évesen a gyerekeket, ahol nincs bölcsi, vagy nincs tele az ovi, nem?

yuyu79
 
 


Betegeknek jobbulást kívánok!!

Sziszka, tényleg nem fair ez a büntetés. de hamar el fog menni az a pár hét :wink: Holnap megyünk talán Hozzátok, itt lesz Málnus?

Mazska, remélem Olivernek nem marad meg az asztmája... Aproo, persze nektek is drukkolok, hogy Zéti is kinője ezt a reflux-dolgot :roll: Laura nagyon ügyes... Egyébként nálunk fordítva volt, Eni súlyra jóval hamarabb gyarapodott, mint Peti. Bár hosszra Peti is nagy, de sokkal vékonyabb alkat, hiába fiú.

Dia, jók a képek!!

Barbi, talán tényleg ki kéne szállnod ebből a barátságból, ha csak bosszúságot okoz :roll: Remélem kezdenek elvonulni Tőletek a viharfelhők... mintha kicsit jobb lenne azért a kedved :wink:

yuyu79
 
 


Szisz szerintem nyugodtan viheted Málnust.. Zsiga is nagyon megszerette..sajnálom,hogy kevés a pénz. :cry:
az egy hónap meg tényleg hamar elmegy :lol:

Barbi barátnőd még mindig áá

Yuyumilyen volt a kiruccanás?

Zsigának ma szereztem egy 40 cm-s Franklint.. totál kész van tőle :lol:
Vendég
 


Aproo - Oliver kb. 5x eszik tápszert, 150 ml-t csinálok neki, de azt sokszor több részletben issza meg. Összeségben olyan 800 ml-t ihat, plusz egy főzelék, kb. 100 gram. Most tehéntej allergia elleni tápszert próbálunk, mert a bőre is nagyon csúnya, meglátjuk az eredményt, hátha segít.

A forgás nálunk is így van, 3x bemutatta, de aztán semmi. Laura után egy kicsit fura, mert ő ilyenkor már tolatott hátrafelé, nagyon aktív volt, de hát ebből is látszik, hogy minden gyerek más. :) Oliver viszont remekül elszórakoztatja magát.

Egy kérdés: akinél nem etetőszékben eszik a gyerek, hogy oldottátok meg a székmagasítást? Laurát át szeretném ültetni a nagyasztalhoz mostmár.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Boni - jó a vonalzód, a bogyó és babócás. Nálunk Babóca Laura, bogyó pedig Oliver, amikor olvassuk a könyvet. :)

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Jó volt, 5 órától fél 10-ig sikerült maradnom. Addigra Peti már aludt egyet, és hiányolta a cicit :oops: :) Sok régi kedves ismerőssel találkoztam, szupi volt :D Volt akit 15-16 éve nem láttam.

yuyu79
 
 


székmagasítás: magasabb párna

yuyu de jó :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hétvégén voltunk tesóméknál, keresztfiam szülinapját ültük...és persze szóba kerültek a Prücskök is. Ugye náluk 4 gyerek van, ezért némi tapasztalat birtokába jutott már sógornőm, majd mindegyiknél volt vmi buli, mint nálunk...:

Nagyon nagyon érdekes, leírom, mert sógornőm vetette fel és nem is hülyeség. Szóval beszélgettünk itt Levi rettenetes sírós szorulásáról meg rémálmairól meg Zéti nemevéséről. A 4 gyerek náluk is viszonylag kis korkülönbséggel született, alig 2-3 év mind között és mesélte hogy mindegyik gyerek megzakkant amikor jött a kistesó és nem rögtön szülés után hanem pont 5-6 hónapra rá, mint most mi. Na, pontosabban mindig a legkisebb zakkant be, akinek új volt a kisebb tesó ügy. Agresszivitás is volt, de csak egyiknél, vagy befeléfordulás, vagy nemalvás, vagy sorolta kitartóan. A harmadik fiú egy angyal volt, tehát eszik-alszik baba és még nála is a bátyus kikészült, mert addigra érik be a dolog, hogy tesóka biza marad, persze ez mind tudatalatti. Tehát mit tesz a gyermek, bár marha pocsék hogy nem tud kakilni és fáj is, de akkor legalább anya csak vele ügyködik, csak én vagyok neki, míg alapesetben általában ha velem játszik, akkor is ott van az ölében kistesó, aki elveszi a játékaimat, bla, bla, bla, vagy ha épp alszik, akkor anyának főzni kell, mosni, teregetni, és ezek még csak az alapok, a porcicák így is előszeretettel nyávognak mindenütt. Nálunk meg még az sem működik sokszor, hogy gyere Levim, segíts mondjuk főzni, vagy rucikat pakolni, mert hiába szereti (tényleg imád ezekkel bíbelődni) csomószor besértődik és közli hogy nem játszom veled. Emiatt többször akartam már kivágni az Anna, Peti, Gergőt, hááát, sztem többet árt mint használ egy csomó mese abból.... Ebből meg nagyon nehéz kizökkenteni. Mármint a megorrolásból. Tudom, ez egy korszak, sokaknál jön elő, nem vagyok egyedül, túl kell élni, csak tetszett a gondolat. És a rémálmok meg együttalvás is: ugye mi hárman együtt alszunk, lehet hogy ezt nehezményezi Levi ha nem is direkt és tudatosan. Annyit tettünk, hogy nem csuktuk be az ajtaját már 2 este, kicsit zörögtünk és 2-3 alkalommal bementünk hozzá alvásindításkor, hogy látod itt vagyunk, megsimiztük, akkor először bepróbálkozott hogy nagyágy, mondtuk hogy nem de adunk puszit és szépen elaludt a helyén, sírás nélkül. Kíváncsi leszek a folytatásra.
Na, bocsi, hogy ilyen hosszan ecseteltem, de hátha majd 1-2 éven belül más is szembesül ezzel a dologgal, vagy előbb! De reméljük nem ilyen erőteljesen...mi meg szépen átmenetelünk ezen (is).

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Barbi!

Tudnál nekem segíteni? Sajnos még vízhajtó mellett is magas maradt a szemnyomásunk, és most Németországból kéne szereznem egy nyogel nevű kenőcsöt. 17.6 Euro, és nálam a recept is, de a pharmafutár csak jövő hétfőtől tud velünk foglalkozni, ha holnap nem tudunk utalni és faxolni, de itt nincs K&H és nem lehet neten utalni, szóval bonyolultak naagyon.

Ha írsz privibe egy címet, expressz elküldöm a receptet is, naaaagyon köszi és puszi: Adri

KépKép
koadri
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsban!

Székmagasítónak mi egy autós ülés magasítót használunk, bevált! Mazska jó hallani rólatok, ahogy a többiekről is jó lenne!!!!

Julcsi, Málnus lesz holnap! (ma nem volt) szóval várunk benneteket! Klári még nem tudja mik a terveink, pont azért, mert én sem még biztos a dologban....óvatosan céloztam már neki rá, de nagyon el keseredett...így amíg nem biztos, addig nem firtatom a dolgot, csak az a baj, hogy nem annyi a fizetés, amennyiben megállapodtunk az elején.... :(

Apró, nekem van benne logika! Próbálj kicsit többet foglalkozni Levivel, bár tudom, hogy könnyű mondani.....

Köszönöm a tanácsokat csajok! Már csak azt kellene eldöntenem, hogy hova is pontosan....meg magamban még azt is, hogy én is ezt akarom-e....szerencsére itt könnyű óvodát találni viszonylag, csak nekem az sem mindegy, hogy hova, kihez fog járni....

Adri, nagyon sajnálom, hogy nem jó a szemecske!

Jó éjt mindenkinek!


<
sziszka78
Tolna
 
 


És biztos hogy felvennék 2,5 évesen, vagy mit tudsz erről, mi a feltétele?

Remélem Klári nem olvassa a fórumot :wink: Én nem fogom elszólni magam...Na igyekszünk akkor odaérni holnap :)

A melóhelyen várnak vissza, megvan a helyed? Bár tudom, vissza kell hogy vegyenek elvileg.

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy 3 éves kor alatt is felvehetik a gyerkőket oviba :shock: . Itt van egy kis kivonat a törvényből, hátha érdekel majd még valakit:

24. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség - e törvény 6. §-ának (2) bekezdésében meghatározottak szerinti - kezdetéig nevelő intézmény. Az óvodai nevelés a gyermek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozások keretében folyik. Az óvoda felveheti azt a körzetében lakó gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosban fővárosi kerületben, illetve, ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező három éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.
65. § (1) Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik.

(2) A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, átvenni, amelynek körzetében lakik, illetőleg ahol szülője dolgozik. A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha a jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, több óvoda esetén az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre. Az óvoda - beleértve a kijelölt óvodát is - köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki e törvény 24. §-ának (3) bekezdése alapján köteles óvodába járni, ha lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye a körzetében található (kötelező felvételt biztosító óvoda). A kijelölt óvoda [30. § (4) bek.], ha nem látja el a kötelező felvételt biztosító óvoda feladatait, csak helyhiány miatt tagadhatja meg a gyermek felvételét. A kötelező felvételt biztosító óvoda - ha a gyermek betöltötte a harmadik életévét - nem tagadhatja meg a halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, továbbá annak a gyermeknek a felvételét, aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény 41. §-a alapján jogosult a gyermek napközbeni ellátásának igénybevételére, illetve akinek a felvételét a gyámhatóság kezdeményezte.

(3) Az óvodába felvett gyermekek csoportba való beosztásáról az óvodavezető dönt, a szülők és az óvodapedagógusok véleményének figyelembevételével. Az óvodai csoportok szervezésének szabályait e törvény 3. számú melléklete határozza meg.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Köszi Judit, mondjuk én úgy tudom, hogy szobatisztasághoz kötött, na meg nálunk a városban semmilyen bölcsöde nincs, csak egy Csana.
Julcsi, az óvodavezetővel már beszéltem, tuti, hogy felveszik, ha vállalom, hogy ő lesz a 29., ez az ovi, ahova tartozunk hivatalosan!
A melóhelyen is várnak, bár még a főnököt nem hívtam fel, de határozott időre vették fel az utódomat, szerintem számítanak rám!

de biztos, hogy ezt akarom?


<
sziszka78
Tolna
 
 


szisz éjjeli baglyozol?

hát nehéz döntés..elszakadni még nehezebb.. :wink: biztos jól fogsz dönteni :lol:
Vendég
 


vagy ülj le Klárival és mond el neki ... hátha mégis kapod a több pénzt ha kellesz :roll:
Vendég
 


Adna ő Boni, csak sajnos még nem megy annyira jól, hogy tudjon :( Nagyon szeretem egyébként, és meg is vagyok becsülve, csak nem anyagilag........Eddig a gólyára vártam, azért nem léptünk, de már nem nagyon mire várni, lépni kell :cry: :cry: :cry:

Egyébként pedig azért bagjozok mert net-es beszámolókat olvastunk erről a 3-as gyilkosságról/balesetről....nem is tudom hogy fogalmazzak....azt meg végképp nem, hogy hogy engedjük el a gyerekeinket 10 év múlva :(


<
sziszka78
Tolna
 
 


Hello csajok!

Megjöttünk mamáéktól, beteg az egész család. Még péntek délután ügyeletre kellett vinnem Áront annyira köhögött, este hányt is a köhögéstől, nekünk is bronhitisünk van + heveny garat :((( Szuperül ledöglött mindenki, én is párom is miru is folyik az orrunk ,aztán bedugul, tüsszögünk köhögünk , főleg Áron nagyon vészes. Kapott antibigyót meg calcium oldatot, köptető....... Andimék detto ilyen betegek . Úgy látszik tarol az influenza.
Azért jó volt, megvolt a nagy babalátogatás, Mirus nagyon jól viselte, kapott rengeteg ruhát egész őszig el vagyunk látva :) Persze kiéltem magam lent a turiba , nagyon szép cuccokat vettem, magamnak is meg a párom is mark & Spencer ingeket melóba.
Nagyon szép idő volt , és úgy bánom hogy ilyen betegek voltunk alig dugtuk ki az orrunkat csak fél órára. :( :( :cry:

Próbálok gyorsan visszaolvasni mi történt , de most nuku reakció mert hajolok és már csöpög is a nózim.

Jó éjt!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi gyorsan gyógyuljatok meg! Örülök, hogy jól sikerült!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szisz :cry: már kevernek kavarnak.. :cry: tragédia ez :cry:

MEcsi jobbulást nektek!bronchitis áá...

megyek lepihenek :lol:
Vendég
 


Mecsi, sajnálom, gyógyuljatok gyorsan!!

Sziszka, ha visszamész dolgozni, biztos egyből jön a gólya is :lol: Családi napközi nem akar beindulni nagyon? Gondolom akkor több lehetne esetleg a pénz is...

Látom más is éjjeli üzemmódban működik... Eni most aludt el 11-kor :roll: pedig csak 1 órát hunyt délután... Tegnap nem aludt napközben, akkor viszont este fél 8-kor elaludt az apja nyakában az utcán hazafelé, és majdnem reggel 8-ig aludt, csak 3 körül átjött közénk. Nem tudom mit csináljak, ne aludjon délután? Akkor meg este 6-kor már hisztis :roll:

Na jó éjt... Peti már majdnem felébredt az előbb...remélem azért hagy egy kicsit aludni :wink:

yuyu79
 
 


Julcsi te sem tudsz aludni! :lol: :lol: :lol:
Ha beindulna, akkor más lenne, de meddig várjak erre szerinted?


<
sziszka78
Tolna
 
 


Hát, ez jó kérdés... Menj, aludj rá egyet :wink:

yuyu79
 
 


Szisz ahova mi járunk Csanába egy év kellett hogy 0 ásra fusson ki.. most kezd rendeződni..

Yuyu nálunk max 1,5 óra van engedélyezve délután.mindig felkeltem. ez válik be.. mert azóta alszik egész éjjel reggel fél 7 fél 8ig

fellépős Wc ülőke: azt irtam ZSigának segítség kell.. még másnap bemnet fiam, feltette wc ülőkét egyedül, felült, elvégezte dolgát, leszállt lehúzta a Wct és leszedte majd a wc mellé tette

:lol:
Vendég
 


Zsigi milyen ügyes! Regönél is hasonlóképpen volt anno. Aztán pár nap után felfedezte a wc-t segédeszköz igénybevétele nélkül, már nem félt, hogy beleesik és az elnyeli..

Mazska Dönci már bö egy éve nem ül etetöszékben, hanem egy normális széken az asztalnál magasító nélkül. Vagy ül, vagy térdel.

Mecsi jobbulást nektek! Szomorú, hogy mindig beüt a ménykü!

Mentem dolgomra. Vár a vasalás...

Barbi
Vendég
 


Mecsi, jobbulást nektek!

Mirus kap antibiot is? vagy nektek "csak" vírus?

mi jól, vagyis jobban, néha még köhögünk, fújjuk az orrunkat, de ennyi. Eszti van a legjobban közöttünk!

Sziszka, hááát, ahogyan Aproo is írta, mifelén az óvodi férőhely, ritka, mint a fehér holló, pedig más városban lakunk, de nálunk is nagyon necces, sőt, szinte lehetetlen a bekerülés! :( szóval, ha gondolod, akkor próbáljátok meg, főleg, ha vissza kell menned a régi melóhelyre 8 órában dolgozni! :( de hidd el, Málnusnak ez nem lesz olyan nagy törés, mint neked, illetve úgy általában az anyukákat jobban megviseli szerintem az elszakadás, mint a gyerkőcöt, még, ha sírás meg is van minden reggel! azért ők ott csak elvannak, játszanak, gyerektársaságban vannak. én szeretném, ha Beni menne az idén, persze ahhoz még a pelust is le kellene dobni, de szerintem neki nagy igénye lenne a gyerektársaságra, és nem csak a hugára, meg rám!

rendőrségi ügyet nagyon sajnálom! :( hamar elrepül az idő, de akkor is szenyóság ez a nagy bűntetés!

Aproo, nem semmi sztori a tesódéké sem! :shock: egyelőre nálunk is béke van, persze az is lehet, hogy csak a vihar előtti csend! majd kiderül! igaz, eddig nem nagyon voltunk egyedül, így Benivel is mindig volt kellőképpen foglalkozva. ma full egyedül vagyunk! VÉGRE! :) holnap megyek a 6 hetes kontrollra, igaz, holnap lesz Eszti 7 hetes :shock: :lol: , de múlt héten nem volt a dokkerka!

sajnálom a Levi szorulásos esetet, meg Zéti refluxát, de gondolnám kecsegtetnek valamivel, hogy mikorra nőheti ki, elméletben! ez hány éves kor? vagy a szilárdabb táplálékkal ez is elmúlhat, mint a rendes csecsemőkori bukás?

Dia, nagyon szépek vagytok a képeken! tényleg jó nagy a pocid, de azért ez nem feltétlen egyenes arányos a baba méretével! ;) szerencsére! mert akkor lenne simán 10 kilós gyerek is! :) örülök, hogy végre kigyógyultatok a betegeskedésből, és hát kitartást az elkövetkezendő hetekhez, remélem, hogy hamar elrepül neked is az idő! 4D uh-ról hozzál ám képeket!

Barbi, barátosnéd még mindig egy kabaré! de ez van, ő sem fog már megváltozni! hány hetes most amúgy? remélhetőleg ez a pici élet már egészségben megmarad!!!

Julcsi, mikor költöztök? Peti biztosan szép szál legényke így is! :)

Mazska, de jó, hogy Te is jöttél! nagyon cuki lehet Olivér Bogyó! :) Laura pedig nagyon ügyike!

pelus nálunk is még megvan! de tegnap este a cumi lement a lefolyón, szóval nálunk most ez a project... kíváncsi leszek, hogy mi lesz most az alvásnál! tegnap picit sírdogált, meg 30x megkérdezte, hogy hol a cumija, apja 30x válaszolt rá, végül elaludt! ... sajnálom, de valamikor, és valahogy el kellett ezt kezdeni, mert egész nap a szájában lógott, a beszédét sem lehetett ilyenkor érteni, szóval érett már a dolog, csak pont a tesó miatt, én még vártam volna, de persze hülyeség, mire!?

Boni, köszi a privit wc ülőkékkel kapcsolatban, ráállok lassan erre is... legalábbis beszerzés szintjén! :)

egyébként Zsigi marha ügyeske! gatyót könnyen letolja? vagy ez hogy van?

na most megyek, Eszter nagyon sírdogál, Beni meg klippet akar!

fotókat hozok majd, de nem tudom kicsinyíteni őket, mert nem jó valami...

sophie27
 
 


Sziasztok!

Mi is eddig tartottunk ki egészségben...bár hogy mindig észrevegyem az élet napos oldalát, Levi első fél évében kb. 4 antibogyó kúrát csinált végig és szinte folyamatosan szívtam az orrát (anyatejes baba létére) Zétinek meg ez az első takonykórja,pedig tápis a lelkem. Mentünk 6 hós státuszra, na fogalmam sincs az adatokról, jófej vagyok, mi? Mert Levi után futkostam, aki tűrhetetlen volt, meg hisztis is. Olyan 8600gr és 70 cm körül mozgunk, ahogy villanás-szerűen odanéztem. De zörög a tüdőnk, Levit rázza a hideg, én nem kapok levegőt, jól elvan a bagázs!

És hogy mik vannak, nekem tényleg elszállt az maradék eszem is. Tegnap este 11kor akartam Zétinek készíteni az éjjeli tápiját, erre mit találok? Na mit? Két totál üres tápiskartondobozt, benn a szekrénybe, pedig azt hittem az egyik rejt még egy zacsit. Csak álltam ott, előtte 20 perccel altattam el Levit, végre másfél óra alatt sikerült beleimádkozni a 14 csepp cataflámot, rettenet szarul volt szegény, és soha nem volt gond a gyógyszerbevétellel,most meg....ááááá. Képzelhetitek milyen remek érzés volt, hogy akkor mit adok éjjel/reggel Zétinek. Aztán találtam egy régi felbontott tápiszacsit, semmi baja nem volt, csak régi volt és Zétinek anno nem ízlett meg nem is jött be, hát abból csináltam jobb híjján, mert vmi azért csak kellett. Anno fájt tőle a pocak, féltem is rendesen, de most fel sem vette, éjjel benyomta félálomban, reggel bezzeg már nem kellett mert nem tetszett az íze. Na mindegy, a lényeg, hogy ezt még sikerült előásnom, de jó vacak érzés volt...

Mindenkinek gyors javulást, ez a fránya melegfront jól meghozta a bacikat...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Jobbulást a betegeknek!!

Na, gondolom kész voltál teljesen, míg meg nem találtad azt a maradék tápit, hogy most mit adsz neki :roll: Még jó hogy így sikerült megoldani... És reggel mit evett Zéti? Elrohantatok venni?

yuyu79
 
 


Zsófi, tartsatok ki, biztos hamar elfelejti a cumit Beni...Én az ujjszopástól tartottam, erre 6 hós kora körül magától leszokott róla Peti.

Szerintem majd csak síelés után költözünk szóval február közepe felé, nagyon úgy néz ki. Zsolti mindent egyedül akar csinálni, és hát így kicsit hosszadalmas a dolog :wink: :(

Voltunk ma Szilviéknél a játszóban, hát Eni megint nem akart hazajönni, nagy nehezen felöltöztünk, de még a hazautat is végighisztizte, meg a lépcsőházat, aztán fél órát hisztizett, hogy nem akar ebédelni :evil: Jó napunk van :roll: Most már lenyugodtak a kedélyek, Peti alszik, Eni még kisvakondot néz.

Aproo, én se hagyom sokat aludni Enit, de ha egyszer elaludt, akkor meg sokszor nehéz felkelteni, meg hát 1 óra nem sok, mégse akar aludni utána este... Vagy próbáljam meg hogy csak fél órát aludjon? Sokszor meg kényelmes is vagyok, és hagyom tovább, főleg ha mindketten alszanak, semmi kedvem véget vetni ennek a ritka nyugis állapotnak :wink:

yuyu79
 
 


Mi Peti pelenkájával állunk most úgy, hogy talán még elég lesz holnapig, amikor az öcsémék hoznak a dm-ből, de nem biztos... Max ráadom Eni 6-os up&góját, viccesen állna rajta biztos. Mondjuk nem éjszakára, mert biztos minden kifolyna belőle :lol:

yuyu79
 
 


Most megint úgy hasogat a bordám, pedig már jobb volt, csak ma Peti párszor beletérdelt, meg hát Enivel kellett "birkóznom" :roll: Na vége a panasznapnak :lol:

yuyu79
 
 


Julcsi, add nekem a lányodat, ha beiratod itt maradok ;) Persze őt nem örökbe, örökbe Petit akarom!!!!

Mindenesetre egy itt alvást tényleg kipróbálhatnánk egyszer, csak kíváncsiságból!

Apró, jobbulást nektek!

Most megyünk meghúzzuk a sógorom fülét!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szisz, nekem úgy rémlik, nem alapkövetelmény az oviban a szobatisztaság (anyum puffogott nemrégiben egy sort, hogy majd neki kell pelenkázni...- óvónő a lelkem), de lehet, hogy csak akarták, hogy ne legyen? Holnap rákérdezek, ha nem felejtem.

Judit

Kép
Kép
csutak33
 
 


Koszi a szekmagasitos otleteket. En is parnat tettem ala, csak azzal meg nem eleg magas, es igy inkabb terdel rajta - az meg nekem nem tetszik annyira. Lehet, hogy megnezem az autosulest, hatha az egy kicsit magasabb.

Cumi - en napkozben elvettem tole, az elejen kereste, ma mar egyaltalan nem - ejjelre meg meghagytam neki, de remelem arrol is sikerul hamarosan leszoktatni. A legnagyobb bajom az volt, hogy nem erteni, hogy mit mond, ha a cumi a szajaban.

Mi meg mindig betegen, most mar Oliver orra is folyik...:( Tobbieknek i s jobbulast!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Julcsi bordád jobban?

Aproo hű ez ám a mizéria..szerinted észre fogod venni ha végre egy nap minden simán megy majd? reméelm mielőbb beszámolhatsz ilyenről :lol:

mazska jobbulást :cry:

MEcsi, ZSófi ti hogy vagytok?
Vendég
 


Csajok, akinek van két perce erre, és megtenné, megnézné itt a képeket...az lenne a kérés, hogy arra szavazzatok, aki legjobban tetszik, nem Málnusra kérem a szavazatokat (elég gyanús lenne, ha egy ott dolgozó nyerne) csak azt szeretném, hogy kicsit pártatlanabb legyen a szavazás, ne az nyerjen akinek a legtöbb ismerőse van, hanem aki tényleg a legédesebb!

http://www.facebook.com/?sk=lf#!/photo. ... 0728343471

Köszönöm!

Egyébként ha nem egyértelmű, akkor ez a melóhelyem oldala....


<
sziszka78
Tolna
 
 


http://www.facebook.com/?sk=lf#!/pages/ ... 020?v=wall

A mások fotóinál vannak a képek!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!


Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Reggelt

Szisz Nekem már van is kedvenc képem :lol:
Vendég
 


Hogy vagytok?

Boni, nem tudom mikor lesz, de hidd el biztosan észre fogom venni. :wink:
De az nem ma lesz, úgy tűnik....a csibék hörögnek, mint a sebzett bikák, Levi lázas is, a porszívó kb folyamatosan megy, szegények már nagyon utálják, hogy felváltva dugom az orrukba az orrszívót. Éjjel megint nagyágyban közös alvás volt, Levi szokásosan rosszat álmodott (most épp harapós krokodil volt a soros) aztán átjött és vígan felváltva köhögtük fel egymást úgy félóránként. Most meg nagyon filózom hogy kimenjünk-e sétálni ebben a taknyos időben. Kellene a mozgás, de ilyen állapotban, hááát.....Péter meg egy hete örömködik, hogy ezen a héten csak szombaton ügyel és ilyen meg olyan jó, erre tegnap felhívták, hogy helyettesítsen, és nem elvállalta ma éjjelre? Jó mérges vagyok!
Ja és hétvégén kellett volna nagybevásárolni, mondanom sem kell, kong a hűtő.

Szisz, ha alszanak(?) a manók, megnézem a képeket, nagyon kíváncsi vagyok rájuk!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


?

...

sophie27
 
 


hja. közben jött az isteni szikra... köszi Szisz! :D

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: