Új privát üzeneted érkezett!

A szülés!

Már nagyon vártam, hisz két hete bent feküdtem a kórházban, és az uh.-on úgy látszott, hogy a baba 3kg 60dkg, és én aggódtam, hogy mi lesz ha még bennt marad, és gyarapodik. Minden nap két ctg. kellett, és Peti, már nagyon lusti volt... A szobatársaim, mind akkor feküdtek be amikor én, így nagyon összehozott minket az ünnep, és az, hogy mindannyian bent kényszerülünk lenni. hatan voltunk, és más nem is volt az osztályon. Mert mi egy másik szárnyba kerültünk, amit miattunk nyitottak ki. Köszönet a nővéreknek, mert 24 órában dolgoztak, végig, tulajdon képpen miattunk.Utolsó nap ( 01.07.-én) esett a hó, és nyugalom volt körülöttem. Úgy éreztem ez a mi napunk. Fel is készültem. Ágyat húztam, hajat mostam, és fel vettem azt a hálóingemet amiben el szerettem volna kezdeni a szülést. Buta dolog, de nekem fontos volt. Én már csak ilyen vagyok, kell nekem a tökéletes harmónia. :-) nagyot aludtam délután. Úgy éreztem, hogy ha bármikor szülök is, az bizonyosan éjszaka lesz, így minden nap igyekeztem aludni délután. De most tényleg nem is zavart senki.Reggel azt mondták egy újjnyira tág vagyok. Hát nagyon boldog voltam. Este az egyik szobatársammal, akivel fej-fej mellett haladtunk a babáinkkal, rögtönöztünk egy kis laza kismamatornát, mert már nagyon meg akartunk szülni. Én lépcsőzgettem is már napok óta, de nem használt. Szóval torna meg volt, és még azt is megbeszéltük a másik szobatársammal, hogy őt másnap császározza a dokink, / mert egy dokink volt/, és igyekszünk nem egyszerre igénybe venni a doktort... :-)
Már a torna után éreztem, hogy menstruációs görcsöm van, de folyamatos volt, és enyhe. Éjjel sokat jártam már pisilni, és fél kettő felé úgy gondoltam, hogy talán már nem illik aludni amikor egészen illendően görcsöltem. Mértem az időt, és 10 percesek voltak. Hát a szobatársaim már kezdtek felébredezni, hogy miért is ülök én az ágyban, alvás helyett. És akkor még beszélgettünk, illetve, mondták, hogy pakolásszam össze a cuccaimat, mert ez biztosan a szülés. Amikor két fájás között voltam akkor kételkedtem abban, hogy biztos-e a dolog, annyira jól éreztem magam. Igazából én egyáltalán nem féltem a szüléstől.
Aztán szóltak a nővérnek, én meg a szülőszobára vihető cuccok közé dugdostam az almámat, meg a csokikámat, mert egyfolytában attól féltem, hogy éhen fogok halni... :-)) Megvizsgáltak és elvittek a szülőszobába. Egy ágyas volt, és nagyon kellemes. A párom is megérkezett, de mondták, hogy pihenjek, mert még messze van a vége.És aztán szépen nyugodtan fájogattam. A ctg, meg a fájásmérő rajtam volt, és zavart, mert állandóan pisilhetnékem volt. De nagyon szuper volt a szülőágy. És hát nem tudtam pihenni, hiszen annyira izgetott voltam, és meghatódott, hogy még sírtam is, mert nagyon nagy dolognak tartottam azt, hogy nemsokára találkozom a kisbabámmal. Aztán jött egy doki, aki nem az én orvosom volt, és megnézte, hogy mennyire vagyok nyitva, ami eléggé fájt, hiszen az a fájás hirtelen és gyorsan jövő, nem pedig olyan mint a szülési amikor fokozatosan jön. természetesen egy szót nem szoltam, csak fel sóhajtottam. A doktor rá akart beszélni az epidurálra.Én meg nem akartam, de csak mondogatta, és kicsit rosszul esett, hiszen egy hang nélkül vajúdtam, és mégis úgy éreztem, hogy nem jól csinálok valamit a doki szemében... De nem adtam be a derekam, mert én ezt meg akartam élni. Aztán észre sem vettem és délelőtt volt . január nyolcadika. Az infúziók folytak belém, mert az inzulin miatt kapnom kellett cukrosat, hiszen nem ehettem. / bár az almámat kiharcoltam.../ :-) És akkor jött az én doktorom, aki a világ legjobb doktora, mind emberileg, mind szakmailag. De a lényeg az az emberség, és empátia.Burokrepesztés kellett, amitől nagyon féltem , de semmit nem éreztem a fájáson kívül ami kellett hozzá. A baba pulzusa leesett, de akkor még visszarendeződött. És amikor felálltam éreztem az egyik fájásnál, hogy elindul a baba. Annyira csodás érzés volt. Ajánlottak fájdalom csillapítót a fenekembe, mert burokrepesztés után jobban fájt, de én még vártam vártam. nem tudtam mi lessz az a legnagyobb fájdalom ami egy szülésnél kialakul, és ezért míndíg húztam az időt, mert azt gondoltam, ha nem bírom ki ezt akkor hogy fogom a nagyobbakat. Aztán amikor már három fájásom volt egybe akkor kértem. Már bánom, hogy nem előbb,vagy hogy egyáltalán kértem, mert a fájásokat ugyan úgy éreztem, csak mire nyomni kellett addigra kezdett hatni, és ott több erő kellet volna. A baba pulzusa nagyon leesett, és ezért azonnal nyomni kellett. Én nagyon boldog voltam mert eszembe sem jutott, hogy már lassan 12 órája vajúdok, csak vártam a fájásokat. Viszont nekem fogalmam sem volt arról, hogy a baba bajban van, csak a párom látta a ctg-t meg a doki arcát, én meg semmit nem tudtam felfogni szinte, mert csak a fájásokra koncentráltam. Gondolom az injekció is közre játszott a nem figyelésemben. Később megéreztem, hogy baj van, mert azt kérdeztem, hogy ugye nem fog meghalni a kisbabám. És csak nyomtam, nyomtam, és megszületett. :-)) Én azt hittem, hogy a nyomásoknál kiabáltam, de a párom szerint meg sem szólaltam,csak nyögtem. Igazából azért csináltam végig a szülést egy hang nélkül, mert a szomszéd szobában nagyon kiabált valaki, és engem ez nagyon megilyesztett, és gondoltam másnak nem okozok ilyen traumát. A párom szerint talán kicsit kiadhattam volna magamból a fájdalmat mert a lelki állapotomért ez is felelős volt. Ahogy megszültem a dokit dicsőitettem aki eléggé zavarban lehetett azok után, hogy felszabadultamn kiáltottam, hogy ő a legjobb orvos, és, hogy a szobatársaim irigyeltek is érte. :-)))
Az étvágyam teljesen eltűnt. Nem volt egyáltalán kaja amit megettem volna. És sírhatnékom volt, egyfolytában. Azt meg el sem tudtam viselni, hogy a babámra valaki rá nézzen .

Hát ennyi volt. 3kg 10 dkg, 54cm, -el született. Jól szopik, és isteni baba. És imádom.

A baross utcai női I. klinikán szültem, és ezerszer is visszamennék oda, meg a dokimhoz. Azt mondta, jól csináltunk mindent, és kér egy képet a hat hetes kontrollra a babáról.

Köszönöm a türelmet. :-)))
rebecca
 
 


Rebecca
Te egy hős vagy Kép én nem mertem volna EDA nélkül szülni. Az idegen dokival kapcsolatban, lehet, hogy csak az inzulin miatt ajánlgatta az érzéstelenítést, mert a fájdalom felviszi a cukorszintet, ezért cukrosoknak ajánlják az EDA-t. Én is inzulinos voltam. Nagyon jó volt Téged olvasni, köszönöm, hogy leírtad
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok lányok!

Mi történt? Mintha mindenki eltűnt volna... Illetve el is tűnt... Senki nem néz már erre felé? Én itt vagyok! Csengo! Hogy állsz a cigivel? Bellana! Veled mi van? Te itt egy front ember vagy! Gyertek vissza kérlek...! :-)))
rebecca
 
 

 
 

Szia drága Rebeccám!

Megvagyok, megkaptam a mailed, írok választ, de most betegek vagyunk, kicsit zűrösek az éjzakáink és nappalaink...
Addig is millió puszi:
Bellana
bellana
 
 


Jobbulást nektek! Aggódom értetek. És várok türelemmel. Puszi: Rebecca
rebecca
 
 


Sziasztok!
Ket hetig tappenzen voltam egy csunya megfazassal, vagy mas? Mindegy.
Ma jottem eloszor dolgozni. Nem dohanyzom. Egyatalan egy szalat sem. Persze nem egeszen az akaratero, hanem a torokgyulladasmiatt felkelni sem tudtam. Aztan amikor jobban lettem nem gyujtottam ra. Nagyon nehez. de ha mar 2 hetet kibirtam akkor mar nem akarom elrontani. Helyette megkertem a ferjemet, hogy vigyen el neha vacsorazni, jutalombol.

HAt ennyi tortent, remelem abban is kapok biztatast, hogy a laz es a betegseg miatt meg egeszseges lesz a kisbabam.

udv:
csengo
Vendég
 


Csengo: hiszen ez szuper!!!! Le a kalappal!!Kép

Kép

A betegség meg nem jut olyan egyszterűen át, azért elég jól védve van a kicsi a pocidban. Mi is túl vagyunk már hasmenéses, hányásos kórságon, náthán... Ne aggódj és továbbra is légy erős!!!
Kép
bellana
 
 


Csengo: hiszen ez szuper!!!! Le a kalappal!!



A betegség meg nem jut olyan egyszterűen át, azért elég jól védve van a kicsi a pocidban. Mi is túl vagyunk már hasmenéses, hányásos kórságon, náthán... Ne aggódj és továbbra is légy erős!!!
bellana
 
 


Csengo: hiszen ez szuper!!!! Le a kalappal!!

Kép

A betegség meg nem jut olyan egyszterűen át, azért elég jól védve van a kicsi a pocidban. Mi is túl vagyunk már hasmenéses, hányásos kórságon, náthán... Ne aggódj és továbbra is légy erős!!!

Bellana
bellana
 
 


Látod ez a hülye gép mindjárt háromszor háromféleképpen is elküldte a levelem. Kép
bellana
 
 


Szia Bellana!
Nem baj, ram fer a dicseret. Pont ma mondtam a ferjemnek, hogy minden nap dicserjen meg, mert nehez azert cigi nelkul. De megigertem neki, hogy ma nem gyujtok ra. Es probalom minden nap csak az aktualis napot nezni, nem tervezek mondjuk 1 hetre elore. Valahogy ugy vagyok ezzel, hogy egy dohanyos vagyok, aki gyereket akar es ezert nem gyujt ra...
Szinte hihetetlen de sikerult leszoknom. Meg magam sem hiszem el.
Koszi minden biztatast:
csengo
Vendég
 


Csengo: Nagyon jól csinálod,elég ha mindig csak aznap nem gyujtasz rá. Kép
Ismeretlenül is büszke vagyok rád!

Kép

Bellana
bellana
 
 


Csengo,
En is buszke vagyok Rad, a ferjed is, es a babad is az lehet! Csak igy tovabb!!!
Nyugodtan megjutalmazhatod magadat minden nap valami aprosaggal, megerdemled...mondjuk a cigi arat akarmire becserelheted jutalombol! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Csengo
Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is büszke vagyok rád. Én azt csináltam, amit Zsuzsi is ajánl, a cigi árából megjutalmaztam magam v.mivel. Megérdemled a jutalmat Kép
Kriszta
Nyanya
 


Csengo

Gratulálni tudok, és tarts ki. Én mégnem tudtam, hogy babát várok, amikor elég szarul lettem, egy napos virus ami három napig tart szindróma. A negyedik napon már annyira szarul voltam, hogy rágyújtani se volt kedvem. Másnap felmerült bennem hátha terhes vagyok, és csináltam tesztet, két csikos lett. Azóta nem gyújtottam rá, voltak nehéz időszakok, de azt mondom megérte.

Sokkal jobb lett a közérzetem és egy édes egészséges manónak adtam életet tavaly decemberben.

Kitartás, és az sem elhanyagolható hogy egy csomó pénzt megsporolsz (amit oda lehet adni hálapénznek a dokinakKépKép)

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Agi es Tobbiek!
Meg mindig 'tiszta' vagyokKép
NEhez, de tenyleg mindennap meglepem valamivel magamat.
HA esetleg nem jelentkeznek az azert van, mert otthon nincs netunk. Itt a cegnel meg fizetos lesz. Azert koszi mindent minden lelki tamogatonak, ameddig van netem addig meg irogatok.
Udv:
Csengo
Vendég
 


Rebecca: Millió gratula a babádhoz! Jó egészséget és sok sok türelmet kívánok picurihoz!
Elsírtam magam a szüléseden! Olyan megható volt Kép

Csengo: Ügyes vagy! gratula! Csak így tovább, a babáért mindent Kép

Puszka Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Csengo!

Kitartás, minden egyes füstmentes nap, ajándék mindkettőtöknek pocaklakóddalKép

Én még mindig nem gyújtottam rá, de vannak hullámvölgyeim kivánoságból, úgy látszik időszakonként visszatér még a nikotin éhség, de hála az égnek egyre ritkábban.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült rászánnom magam. Péntek óta nem dohányzomKép Drukkoljatok!

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Ejnye,de elhanyagoltam ezt a topikot. Kép De látom
Csengo továbbra is szuper ügyes!!

Ágiboszi: kitartás!!

Kati: Drukkolunk! Ezerrel!!

És mindenkinek jár ez saját magától is:

Kép

Legyetek továbbra is ilyen nagyon elszántak és ügyesek!
Puszi: Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!
NEmsokara 1 honapja, hogy nem dohanyzom!
NAppal van neha kisertes, de eddig meg egyszer sem csabultam el. Persze a bagos barataimat direkt nem latogatom.
Viszont eleg kulonos, hogy lassan 2 hete minden ejjel almodom a cigivel, es almomban elbujok es elszivom es aztan persze a lelkiismeretfurdalas. Es almomban nagyon zavar hogy gyenge vagyok.

Kati! Drukkolok neked!
Ha 5 napot kibirtal, akkor mar nem szabad ragyujtani. En is mindennap megszenvedem, de ugy erzem irto nagy hujeseg lenne 1 honap utan elbukni.

Udv mindenkinek:
Csengo
Vendég
 


Csengo: ez az álmodós dolog nekem is volt, sajna jó sokáig. Sokszor ültem fel éjjel, hogy Úristen, rágyújtottam?! Kép

Úgy látom nemsokára ünnepelünk!
Addig is:Kép

Kati: további drukkok mennek!!

Bellana
bellana
 
 


Üdv mindenkinek!
A 20 hétben járok már, és ugyanennyi ideje,hogy letettem a cigit.
Nagyon nehéz volt, eleinte szotyival próbáltam helyettesíteni (meg is undorodtam egy életre tőle), nem sok sikerrel.
Most már csak akkor kívánom,ha ideges vagyok, de sajna ez egyre gyakrabb :-( lehet,hogy én vagyok a hibás.
Létezik,hogy hangulatingadozásom van a 20 hétben?
epi26
 
 


Epi!

Próbálj meg nem idegeskedni! (Min idegeskedsz?)
Ha rádjön, gondolj arra, hogy a babádnak nagyon rossz lenne és különben is, ha már eddig kitartottál, akkor már biztos továbbra is menni fog!!! Kitartás!!

Bellana
bellana
 
 


Epi!

Kitartás, én már a 15. hónapja letettem, nekem a kávézásnál hiányzott nagyon, hát leszoktam a kávéról isKépKép Cigi helyett egyél meg egy almát vagy rágcsálj egy sárgarépát, jobban jársz mindkettővelKép
Mindig van egy kis hullámvölgy a leszokásnál, de ezek az idő előrehaladtával egy ritkábbak lesznek.

Drukkolok

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!
Én nem dohányzom viszont szoliba járok.Ez is árthat a picúrnak?A védőnőm szerint a D vitamin kell neki... tehát a szoli nem árt.Van köztetek esetleg olyan aki színtén szolizik vagy szolizott terhesség alatt? Nagyon megköszönném, ha tudna ebben tanácsot adni.

timcsusz 19+3

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Üdv!
Egész terhességem alatt kibírtam.Nem gyújtottam rá.
Most 25 hetes vagyok és sajna a körülmények miatt egyre többet kell idegeskednem.
Ezáltal néha rágyújtok, hogy ne robbanjak fel.
Tudom,hogy nem tesz jót.
Tudna valaki mégis segíteni, mivel csillapítsam magam?
epi26
 
 


Epi!

Például jöhetnél többet ide panaszkodni. Kép
Nekem is van min idegeskedni, de kitartok. Kép
Talán ha kiirnád magadból, könnyebb lenne.
Gondolj arra, hogy a baba is veled együtt cigizik.
Túl sok okosat nem tudok mondani, de az érzelmi hullámzás normális a terhességnél.
Tarts ki, próbálj minnél ritkábban rágyújtani, minnél lightosabbat!
Szorítok!
Bellana
bellana
 
 


Kedves Epi26!

Miért a dohányzás jut eszedbe a szorongásaid oldásaként?
Van jóval humánusabb megoldás: én például minden konfliktusomat humorral kezelem. Tudom, hogy ezt irtó nehéz véghezvinni, de az biztos, hogy senkinek nem ártok vele. És ha egyszer rászoksz, hogy kinevesd a problémákat (akár a saját hibáidat is), meglátod, le sem lehet szokni erről a módszerről.

Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Épp a mai híradóban volt szó (valamelyik kereskedelmi csatornán) a passzív (!!!) dohányzás ártalmairól. Mutattak egy kismamát, aki a pozitív teszt után még elszívott egy cigit (?), de azóta nem gyújtott rá. A férje a napi 1,5 dobozt napi 1-3 szál cigire csökkentette, és utána rögtön kéz-,és fogmosás következik. Hajrá, minden dohányos csak így tovább!!!
Sziasztok: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Én már lassan 1 éve nem dohányzom. Nem soktam azt mondani, hogy leszoktam, mert úgy érzem, hogy nem szabad ezeket a dolgokat elkiabálni.
Tavaly júliusban mutatott a terhességi teszt pozitív eredményt. Nem azt mondom, hogy azonnal eldobtam a cigit, de majdnem. Próbáltam nem rágyújtani. Amikor nem dohányoztam feszült és ingerült voltam, majd egy szép napon undorodtam a cigitől, és azóta nem gyújtottam rá. Ez kb a terhesség 5-6.hetében volt. Büszke vagyok magamra. Kép)

Epi!
Nekem is az segített, hogy arra gondoltam,hogy nem magam miatt, hanem a baba miatt kell abbahagynom. Ne idegeskedj,próbáld elterelni a gondolataidat. Kitartás!

Edina

nedinabp
 
 


Gratulálok, Edina!
Eléggé fel tud háborítani, amikor pici csecsemőt visznek ölben és anya, apa kezében/szájában ott füstöl a cigi. Nemhogy a pociban ott a baba, és akkor cigizik valaki. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ennyire ne vegyék figyelembe a gyerkőcöket. Sajnos távolabbi rokoni fokon nálunk is előfordul ez a jelenség, és elég értetlenül állok a jelenség fölött. Ráadásul az anyuka egészségügyben dolgozik, úgyhogy tudja, mit csinál. Valószínűleg olyan adalékok vannak a mai dohánytermékekben, hogy ennyire nehéz leszokni róluk. Sajnos sok nőgyógyász is dohányzik, aztán így a kismamák nem is veszik olan komolyan a dolgot.
Sziasztok:Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!
Köszönöm a gratulációt! Kép
Nekem a férjem sajna még dohányzik, de már az is haladás, hogy velünk nem. Kép

Amikor kórházban voltam(szüléskor)ott is azt láttam, hogy a terhes anyuka sír a folyosón, mert a baba nem úgy fejlődik ahogyan kellene, utána pedig kimegy rágyújtani egy kávé társoságában, mert attól megnyugszik. A másik pegig a szobatársam volt aki megkért, hogy vigyázzak az 1 napos babájára, mert neki muszály kimenni rágyújtani. Én ezt nem értem, miért ilyenek az emberek???? Úgy gondolom, ha nekem sikerült, akkor másnak is sikerülnie kell, pedig én is erős dohányos voltam.(napi 1 doboz)
Remélem, hogy megváltoznak az emberek!

Edina

nedinabp
 
 


Edina!

Ez teljesen a Te érettségedet bizonyítja. Te felfejlődtél a feladathoz!!! Gratuláció!
Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok! :-)))
Olyan rég jártam erre, hogy már nem is emlékszik rám talán senki... :-)))
de sok volt a gondom. A nygimnak leállt a veséje teljesen, most dializálják, én meg beteg vagyok a pajzsmirigyem tombol. havi 6 kg-ot fogyok... :-(((( pedig annyira jól néztem ki végre. nem voltam csontváz, de mostanra... Úgyhogy egy hete nem szoptathatok, mert nem szedhetem a gyógyszert szoptatás mellett :-(( Eléggé megviselt . Én viszont sajna visszaszoktam. tessék engem megdorgálni! az elején még csak este mertem egy egy szálat elszívni, aztán ki is fejtem, hogy reggelre nehogy a baba azt a tejcit igya ami nikotinos, aztán el szállt velem a ló. A hipertireózis miatt eléggé hiper is vagyok, és szerintem ez valami levezetés, mert feszült állapot ez ... de nincs mentségem! takarítási mániám is lett :-)))) A párom még tűri :-)) Szóval ezek vannak. remélem mindenki jól van és ígérem rendesen fogok jelentkezni. Petike nagyon aranyos, mászik már és még csak holnap lesz 6 hónapos, és élvezettel eszi a kanalas kajákat :-))) Sziasztok, hamarosan jövök megint
rebecca
 
 


Sziasztok!
Muszály írnom, mert meg kell beszélnem veletek valamit! :-)
A kismamában olvastam egy cikket ahol írtak egy fórumról / www.nlc.hu/ ahol a nyílvános szoptatásról több mint kétezer leveles vita folyik hetek óta.
egy kismamát kiraktak a Pizza Hutból mert sírt a piocije, hogy éhes és meg szoptatta, diszkréten félrevonulva babát letakarva. Ezek után ebben a fórumban a szoptatás büdös, állatias, gusztustalan és minden ami elképzelhető rossz. hasonlítják a sexhez, a pisiléshez , az önmutogatáshoz. Azt írják egyesek,. hogymiért vitte be anyuci a babáját egy füstös, yajos helzre mert az nem jó a babának, de azért felajánlották, hogy mért nem nyílvános vécében szoiptatja. valószínüleg az jobbat tesz neki.... :-))) Iszonyat. érdemes benézni oda, de itt is megbeszélhetnénk, ha van kedvetek hozzá.
rebecca
 
 


Szia Rebecca!
Pontosan hol van ez a vita? Annyi topic van a nők lapja café-ban, hogy egyszerűen nem találom, pedig szívesen belenéznék.
Üdv Bucska
De itt is beszélhetünk róla Kép.
bucska
 
 


Kedves Bucska!
Örülök a reagálásodnak. :-) Már azt hittem, hogy ez a téma nem is olyan érdekes... :-))) Bár több mint 25oo hozzászólás volt az nlc-n erre. Gondolom az előző levelemből sejted, hogy én egyáltalán nem vagyok ellene a dolognak, sőt bizony volt hogy a szükség úgy hozta, hogy nekem is egy kerti büfében vagy máshol kellett szoptatnom. zasvarban voltam, de igyekeztem nem oda figyelni, és igazából semmilyen attrocitás nem ért . Én a 25oo levélből eddig kb 45o-et tudtam végig olvasni, és meg kell mondjam, hogy lesújtó és szomorú amiket oda írnak. Pl.: volt aki a szoptatást úgy fokozta, hogy képzeljük el, hogy az a baba / pár hónapos picike baba/ a szoptatás után MÉG! büfögni is fog, ami hangokkal jár, és szagokkal.... Képzelheted, hogy mennyire gusztustalan lehet az a baba. :-))) Volt aki egyenesen állatiasnak nevezte a dolgot. De természetesen el kell fogadni, azt hogy a nyílvános szoptatás van akit zavar, és vannak is olyan ellenzők / sajna kevesen/ akik ezt kultúráltan megfogalmazzák, de a többség valami iszonyatos, magamutodgató, perverz pornográfiának állítják be és ugyanakkor nincs gyerekük. Ami nemleszólandó, de sokuk szerintem nem tudja, hogy egy anyának háhyszor kell döntenie, akár ilyen szélsőséges dolgokban, hisz a kisbaba nem érti meg hogy várnia kell. csak azt érzi, hogy éhes.
A honlap címe ahol egyből a témára kattinthatsz
http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?id=18&forumid=28622
de egyébként www.nlc.hu ott rámésy a fórumra és a fórumon belül van egy kereső . Oda beírod pizza hut, és máris beléptete a keresett helyre.
Én most minden esetre itt fogok nyitni egy topicot a babaneten, mert kíváncsi vagzok, hogy az itteniek mit szólnak. keress meg esetleg.
rebecca
 
 


Rebecca!
Láttam az új topicot, majd ott találkozunk. A címeket meg köszi.
Üdv Bucska
bucska
 
 


SziasztokKép

Rebecca az új topicban már irtam neked, és nagyon egyetértek veled.

Idevágóan csak annyit kérdeznék, hogy ahhoz meg mit szólnának sokan, ha bevezetnék nálunk is a cigivel kapcsolatban ami USAban már divik, nyilvános helyen nem lehet dohányozni, vagyis az utcán sem lehet rágyujtani? Nah ez mekkora vitát váltana ki? Pedig nem is lenne rossz, mert engem meg az zavar, hogy megállok mondjuk a buszmegállóban és mire megjön a busz kénytelen vagyok négy öt ember cigijének a füstjét szívni a babócával együtt, mert abszolute nincsenek tekintettel a másikra az emberek, és ha már egy felnőttre nem, de legalább egy csecsemőre lehetne.
Inkább ez hozhatná őket zavarba és nem az hogy valaki diszkréten elvonul és megetett egy éhes picit.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!
Szerinted az volna a megoldás, ha a dohányosok csak otthon cigiznének és lehetőleg még az ablakukat is csukják be, hogy ne jöjjön ki a füst? Egy budapesti buszmegállóban pedig nem hiszem, hogy a melletted állók cigifüstje zavar, hacsak nem kifejezetten rátok fújják. A fővárosi szmogról nem érdemes vitatkozni.
Én azt gondolom, toleránsabbnak kéne lenniük az embereknek egymással. A nyilvánosan szoptató anyákat nem kéne piszkálni, de a kulturált dohányosokat sem kell állandóan macerálni.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia BucskaKép

Nem azt mondtam, hogy ez lenne a megoldás, én csak felvetettem, hogy mit szólnának hozzá, ha nálunk is igy lenne, mert van ahol már csak igy lehet, vagyis otthon, vagy az autódban, de az utcán nem gyujthatsz rá. Hozzáteszem, nem üldözöm én a dohányosokat, mert ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy én is dohányzoztam, csak amikor vártam pocaklakót letettem a cigit és azóta nem gyújottam rá.
Sajnos volt rá nem egy eset hogy nem tudtam a babával már hova állni, mert annyian cigiztek körülöttünk, hogy mindenhonnan jött a füstKép

Ez csak magánvélemény volt számomra, és nem vitainditó, vagyis nem macerálom a dohányosakat, és szomorúnak tartom, hogy egyesek "leállatiasult" dolognak tartják, ha valaki megeteti a picijét nyilvános helyen.

Rebecca,
kb eljutottam odáig az olvasásban ameddig Te is, elég állóháborura emlékeztető vita alakult ki és elég szélsőséges nézeteket vallanak egyesek benne, az összehasonlítási alapokról már ne is beszéljünk, mert a gusztustalanságot bőven kimeritikKép A legszomorubb az egészben, hogy kisarkitják a dolgot, és nem a megoldáson gondolkodnak, hanem csak vagdalkoznak, főleg olyanok akik még életükben nem láttak szopizó babucit a mamijukkal.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Agiboszi!
Csak erdekessegkent irom le, hogy az USA-ban nemcsak hogy TILOS dohanyozni az ettermekben, bankokban, irodakban, gyakorlatilag minden zart helyen....de, pld. mar a korhaz parkolojanak a kozeleben (meg nem is ertel oda!) kint van a tabla, hogy attol a ponttol kezdve nem lehet ragyujtani!!!! Vagyis mar a parkoloban sem!
Es tudod mi a legklasszabb? Hogy ezt valoban BE IS TARTJAK az emberek! Kép
saguaro
 
 


SaguaroKép

Igen, az a legjobb benne, hogy nem csak kint a tábla, hanem be is tartjákKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!
A legnagyobb baj talán az, hogy a kulturálatlan dohányosok rontják a többiek hírét. Hiszen lehet úgy cigizni, hogy az senkit se zavarjon. Főleg utcán, nyilvános helyen lehet(ne) egymásra tekintettel lenni. Magánügy, hogy ki mennyire mérgezi a szervezetét, viszont el kéne fogadni, hogy mások nem akarják mérgezni az övékét. Nálunk a családban szinte mindenki dohányzik, a barátok között szintén, soha senkinek nem kellett szólnom, hogy a baba mellett ne gyújtson rá. Ez csak intelligencia kérdése. A buszmegállóban dohányzó is arrébb állhat, ha látja, hogy a szél pont a kismamára fújja a füstjét. Az amerikai rendszer nálunk szerintem megvalósíthatatlan, hiszen Mo.-n sokaknak ez az egyetlen luxus, amit megengedhetnek maguknak, ez az egyetlen "örömük". Talán egy jóléti társadalomban...
A szoptatásról hasonló a véleményem. Persze nagy különbség, hogy az senkinek nem káros, ellentétben a dohányzással. Van, aki elvonul szoptatni, mások nem. Ez szintén magánügy. Akinek nem tetszik, ne nézzen oda. Ha kicsit több tolerancia lenne az emberekben, elfogadnák egymást és a különbözőségünket, nem lenne ennyi probléma. A szoptatásról meg nem azoknak kéne dumálni, akik még sosem láttak kisbabát.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Bucska!

Igen, az volna a megoldás, ha a dohányosok zárt ablaknál, otthon cigiznének. Engem pl. marhára zavar, hogy, amikor kinyitom az ablakot szellőztetés céljából, akkor az alattam lakó teraszáról az ő cigifüstje jön be. És a buszmegállóban "megfelelő" szél-, szellőirány esetén épp telibe kapja az ember a füstöt. És akkor még nem beszéltünk az utolsó slukkot az utastérbe fújó felszállókról.
Nem tudom, hogy te magad dohányzol-e, vagy sem, esetleg v.ki a közvetlen környezetedben, és így megszoktad, de én pl. magamról tudom, hogy amíg cigiztem -igaz, ez még a ma divatos kampányok, szigorítások előtt volt-, én sem voltam másokra tekintettel igazán, és most, hogy már 8 éve nem dohányzom, állítom, jobban zavar, mint azt, aki sosem gyújtott rá. És elszáll az agyam attól, hogy az éttermekben hiába kötelező, nincs külön részleg, és attól is, hogy az emberek azt hiszik, hogy ahol nem tilos, ott aztán bárhogy szabad.
Azzal sem értek egyet, hogy magánügy, ki mennyire károsítja magát. Az olyan családok, ahol jövedelempótlóból, minimálbérből élnek, gond nélkül elfüstölnek havi 20-30 ezer ft-ot 4-500 ft-os cigiárak mellett. A gyerek se tejet, se húst, se cipőt, se tankönyvet nem kap, de a szülők napi betevője azért megvan. Tehát ez nem az a luxus, amit megengedhetnek maguknak, hanem az, amit nem engedhetnének meg, és más-sokkal fontosabb- dolgok rovására vásárolják. Aztán beszélhetünk a normál anyagi helyzetű családokról, ahol mondjuk épp a családfenntartó hal meg a dohányzás okozta ártalmak v.melyikében. Egy valag pénz, míg táppénzen van, kezelik, rokkantnyugdíj, stb., aztán, ha beadja a kulcsot, akkor ki tartja el a családot?? Szóval a cigi nem magánügy.
Részemről nincs tolerancia cigiügyben.
Az ártalmatlan másság elfogadására lehet buzdítani, de miért kéne ezt egy olyan dolog kapcsán várni, ami ártalmas mind a használó, mind a környezete számára??
rjuli
 
 


Sziasztok!

Huh, Juli, kemény voltál, én szoktam ilyen lenniKép.
Én itt általában igyekszem hallgatni, lévén megrögzött cigi-ellenes vagyok.
A buszmegálló miatt írok. ("Egy budapesti buszmegállóban pedig nem hiszem, hogy a melletted állók cigifüstje zavar, hacsak nem kifejezetten rátok fújják. ") Vidéki helyzetet nem ismerem, csak a pestit. Itt a végállomásokon tömeg várja a beálló buszt és közben helyezkedik, hogy majd le tudjon ülni. AZaz tömörül az ajtókhoz. Namost a más topikokból is ismert morál alapján a kismamának (pocakosnak pláne) nem sok esélye van, hogy utolsónak felszállva az ajtónál beljebb jut és ülőhelyet kap, azaz neki is kell helyezkednie. Avagy ha babakocsival vagyok, nem mehetek 5 méterre a megállótól, mert egyszerűen nem várja meg a busz, hogy odaérjek, felcigöljem a kocsit, ha meg felfértem utolsónak, akkor a kocsi már nem fér el az állóhelyen (félelmetes mennyire eszébe se jut embereknek, hogy én csak ott tudok megállni a kocsival, de ők nyugodtan beljebb mehetnének és akkor mindannyian elférnénk). Szóval arra akarok kilyukadni, hogy néhány méteren állnak tömegesen a dohányzó és nem dohányzó utasok, szerintem a szmoghoz képest (ami pl a külkerületi buszvégállomásokon messze nem annyi) kifejezetten érezhető.
A másik ilyen a metrótól a buszig. A metróból kilépve a dohányosok rágyújtanak, hisz már 20 percig kibirták cigi nélkül, most már aztán muszáj. És megy a tömeg, akár aluljárón át, kezekben az égő cigi. Te meg a gyalogos gyerkőccel csak reménykedsz, hogy ne égesse meg valamelyik.
Szerintem nagyon más, hogy dohányzás vagy nyilvános helyen szopi. Utóbbitól baja, kára, egészségügyi problémája nem származik senkinek, mig előbbiről sajnos nem mondható el ugyanez.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


sziasztok!

Örülök, hogy ebben a topicban mégis a dohányzás maradt a fő téma. Jobb is, mert a nyílvános szopis topicot tegnap megnyitottam.
Örülök az ellenvetéseknek, mert van amivel egyetértek.
Amikor én dohányoztam, akkor én sem voltam tekintettel senkire, nem is tagadom, bár utólag nagyon szégyellem magam miatta. de azt tudom, hogy ha baba volt a buszmegállóban akkor nem gyújtottam rá már azelőtt sem. és tényleg alapvető dolog lenne ezt másoknak is figyelembe venni.
Sajnos én megint visszaszoktam valamennyire, de ha sétálni megyek a gyerekemmel akkor sem gyújtok rá, mert nem akarom, hogy beszívja a füstöt.
Viszont úgy gondolom, hogy ha felnőtt emberek között vagyunk akkor meg kell kérdezni az illetőktől, hogy nem zavarja-e ha rágyújtok pl én , de ha valaki olyan figyelmetlen hogy m,eg sem kérdezi, akkor rá kell szólni ha zavar, Én személy szerint ha valaki szólna azonnal eloltanám, és nagyon szégyellném magam. Az viszont bántó, hogy a nyílvános szoptatásért hatalmas haraggal tudnak felszólalni az emberek, de a dohányfüst miatt nem! Ilyenek az emberek.nemsokára jövök és folytatom
rebecca
 
 


Na itt vagyok!
Amiket leírtatok, hogy mannyi dohányos van az utcán és egyebek, tényleg így van. Nincs is "mentségünk". és tényleg úgy van, hogy aki dohányzott éáe leszokott, az sokszor jobban ellenzi mint az eleve nemdohányzók. Bár én egy kivétel voltam, mert a terhesség alatt amikor leszoktam, nem bántottam senkit azért mert cigizett, ugyanis emlékeztem, hogy milyen volt dohányosnak lenni... :-)
Szóval sok mindent elismerek, de azért tényleg minden dohányos ennyire nam veszi emberszámba a többieket...? És hát azért nem zárhatjuk be a lakás ablakát.
A tömegben dohányzás tényleg nem humánus dolog, de ha valahol az utcán rágyújt valaki, vagy kinyitja az ablakot, az azért nem hiszem, hogy ennyire káros lenne. A passzív dohányzás fogalma arra utal, hogy zárt környezetben ( pl: lakás ) beszívni a másik füstjét. Ez bizonyára tényleg nem jó, de azért ami füst kimegy a lakásból a levegőre, az nem hiszem, hogy beteggé tevésre alkalmas. Azért szerintem elenyészik a nagy térben. Hisz akkor a szalonnasütés is füstmérgezést okozna.
de nem problémázni akarok. A dolgok nagy része amiket leírtatok igaz a dohányosokra sajnos.
Én személy szerint amikor terhesen leszoktam, visszanéztem a múltba, és nagyon sok fölöslegesen elszívott cigarettát láttam ott. természetesen mindegyik az, de azt hiszem a dohányosok többsége ösze vissza szívja a cigarettát. És ugyan most dohányzom / amire nincs mentség/, de tényleg csak azokon az alkalmakjon amikor nem dohányzó periódusomban kívántam. Amikor tényleg azt mondhatom igen ez most jól esett, és nem megsyokásból gyújtok rá.
Pl.: kávé mellé, ebéd után, vagy takarításd után megpihenve. Az utcán eszembe sem jut, hogy rágyújtsak amíg várom a buszt, mert azt például feleslegesnek érzem, de leginkább megszokásnak És akkor gyújtok még rá, ha társaság van és beszélgetek egy dohányzó ismerőssel. Ez azért elnyésző, ahoz képest amennyiket elszívtam azelőtt. Ez sem jó dolog, de ezt felvállalom, és magam előtt sem tartom akkora bűnnek. Ebben a helyzetben tényleg csak, az a luxus amit megengedek magamnak, és korántsem kerül havi 4oooo forintba, mint annó.
Minden esetre ez a topőic egyszer már leszoktatott engem, amiért hálás vagyok, mert a babám lehet hogy nem lett volna ennyire egészséges és kiegyensúlyozott mint amilyen.
Köszönöm Bellana, és többiek :-)
rebecca
 
 


Pontosítanom kell, úgy látszik.
Amikor az ablakon bejön a cigi szaga, akkor nem az egészségemet féltem, ennyire azért nem vagyok mániákus, egyszerűen zavar. Az utcán, de még egy étteremben sem tartok attól, hogy tüdőrákom lesz, egyszerűen büdös.
Sajnos ez a megkérdezősdi sem az igazi. 1-2 embert megkérdezhetsz, de egy nagyobb társaság minden tagját nem, ráadásul nagyon jó kell, hogy legyen ahhoz a viszony, hogy valaki azt merje mondani, hogy "ha már így rákérdeztél, akkor ne gyújts rá". Az emberek többsége "egye fene" alapon rábólintanak.
Azt írod, Rebecca, hogy azért voltál elnézőbb, mikor nem gyújtottál rá, mert még emlékeztél a cigis korszakodra. Én pont fordítva működöm. Úgy gondolom, hogy, ha én -akinek egyéb dolgokban a kitartása, akaratereje a béka feneke alatt van- le tudtam szokni, akkor bárki más is megteheti, nincs ebben semmi különös. Olyan nincs, hogy valaki nem tud, csak olyan, hogy nem akar. Akkor viszont ne kényszerítsen másokat még rövid időre sem arra, hogy el kelljen viselni a dohányzással járó összes negatívumot.
rjuli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: