Új privát üzeneted érkezett!

Gabrilio: No én is pont ilyen kávét iszom, jó sok tejjel, jó nagy bögrével :)

KépKépKép
bogme
 
 


Bogme, mennyi közös van bennünk :wink: :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!
Azt a, mennyit termeltetek mióta nem jártam itt! :shock: :lol:
Üdvözlet az újaknak!
A visszaolvasásban a stria elleni kenőcsös kérdésig jutottam, hellyel közzel.
Szóval stria ellen a Vichy-s krémet használtam, nagyon jó volt, egy sem jelentkezett rajtam.

Szmt! Sajnálom a vérzős dolgot, pihenj nagyon sokat! Most már bizti minden rendeben lesz!
nyuszko221
Szigetszentmiklós
 
 

 
 

Bogme: köszönöm a köszöntést :)

az endometriózis tényleg egy fránya betegség,de most a lényeg,hogy itt a babó,és addig nem árthat :)


Brigi: igen,valószínű,hogy gyorsan szeretnénk majd kistestvért is,mi a párommal 2 babát szeretnénk,úgyhogy még egyet össze kell hozni :D
Vendég
 


Látom szüléstörténeteket is írtatok, meg tesztelős sztorikat.
Nálunk mindig Apa csinálja meg a tesztet, Ő mindig nagyon örül én meg mindig megijedek. A szülés nálunk elsőre 5 órásra sikeredett. Igaz nem igazán akart beindulni. 40 hét +4 napra született meg. Mondhatni fájás nélkül sikerült 2 újjnyit elérnem. Burokrepesztés után enyhe fájdogálás, majd lóadagnyi oxytocin!!!!!!!!!!! Minden simán ment, de egy 1-1,5 centiset vágni kellett és én is éreztem olykor a varrogatást...Nekem sajnos fájt a gátam elég sokáig és elég tisztességesen, azon a bizonyos fém padon én nem bírtam ülni...
nyuszko221
Szigetszentmiklós
 
 


Húhh ezt követni lányok!:-) Ha elaludt a gyerkőc végigolvasom,most egyszerűen nem megy. Csak átfutottam. Mindenkinek köszönöm a kedves fogadtatást!!!:-D
Bogme: Tök jó! Nagyon várom,hogy gyere holnap és mesélj,hogy mi volt uh-on.
Gabrilio: Én is csütörtökön megyek. Már nagyon várom!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Megpróbálok írni. Szóval szeretném az én gyerekeim történetét leírni.Az első előtt 5 évnyi sikertelen próbálkozás,4 inszem és 2 sikertelen lombik. A nagy Czeizel amondó volt,h nem lesz természetes úton gyerekünk,apával baj van. Ahogy az a nagy könyvben lenni szokott már mikor lemondtunk róla spontán megfogant a nagy fiam. Közvetlen utána szerettem volna megint babát de nem jött,később már mikor visszamentem dolgozni nem is akartam. De ha nagyon akart volna jöhetett volna mert nem is védekeztünk igazán soha. A második fiamat első próbálkozásra összehoztuk. Kicsit ledöbbentem,hogy elsőre de nagyon boldog voltam. Sajnos egy fertőzést kaptam aminek semmi tünete nem volt. 25 hétre megcsászároztak,72 nap pic következett. A kisfiamnak egyedül a szeme sérült,egyébként makk egészséges gyerek,nagyon szerencsések vagyunk. Eddig soha sehol nem meséltem el ezt. Egyrészt nem akartam megijeszteni senkit másrészt nem nagyon szeretek ezekről az időkről beszélni. Majd megértitek miért is. 72 nap borzasztó volt,el sem tudom mondani mennyire. Törzslakó voltam a kórházba. Épp kint beszélgettem a nővérszobába egy éjszaka a nővérrel és az ügyeletes műtőssel mikor jött egy telefon a műtősnek és az úgy el rohant int a sicc. Kérdeztem a nővért :ez mi volt? Azt mondta ez kétkeszttyűs császár! Én erre: az meg mi? Hát az amikor a dokiknak nincs ideje bemosakodni, szó szerint 2 gumikesztyűt húznak és veszik ki a babát. Ez a baba hetekig a pic vendége volt. A mi 800 grammos babáink mellet 3 kilóval szenvedett az inkubátorba. Pedig otthon lehetett volna az anyukájával ha az anyukája nem születésházban szerette volna megszülni. Hát ahogy beszéltek róla és bántak vele azt le sem írom,mármint az anyukával. Mondanom sem kell tökéletesen egyetértettem. Ha a baba elakad a szülőcsatornában 5 perc és kint van császárral, persze ha kórházban van az anya. Emiatt a kisfiú oxigénhiányt szenvedett,ciszta lett az agyában. Nem tudok róla azóta sem semmit,hogy egészséges-e. Fel tudtam volna pofozni azt a nőt olyan düh volt bennem. Persze csak addig míg meg nem láttam a folyosón a pic előtt görnyedve,Istenem minden rá volt írva az arcára. Szerintem sosem fogja megbocsájtani magának amit tett.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Agbac: ezt le kellett,hogy írjam miután láttam,hogy otthon akarsz szülni. Remélem megérted,hogy miért éreztem késztetést! Ígérem soha többet nem fogom szóba hozni!:-)))

A történet vége,hogy a harmadik gyerkőc a 6.hónapban sikerült és nagyon boldog vagyok! Szeretném ezt a terhességet poozitívan megélni! Hál Isten semmi szervi problémám nincs amitől félni kellene.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Ígérem ha elalszik a gyerkőc írok mindenkinek!:-)))

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Hello!
Henó!
Azta!
Micsoda történet.Köszi, hogy megosztottad velünk.
Nem ijesztettél meg, nekem is van ismerősöm 25-26 hétre született babával.Több is.
Ti igazán mázlisták vagytok!!!Gratulálok!
A fene egye ezeket a fertőzéseket.Olyan alattomosak...
Akkor a kisfiad utol is érte nagyjából a kortársakat?
Fejlesztésre azért kell hordani?
Most biztos minden ok. lesz a 3.-nál.Ez csak véletlen lehetett.
De azért az előzmény se semmi.Inszem, lombik.
Nálunk is a férjemben volt a galiba.Ez úgy látszik, nagyon változó dolog, hogy Nálatok is sikerült spontán.
Mi sem védekeztünk (ezt talán még le sem írtam itt), nem akartam a szoptatás miatt, meg valahogy idegenkedek a gyógyszertől.
Meg ki gondolta volna azok után....
Spirálom volt Lia után 2 is.Az egyiket szülés után 6 héttel tették fel, az jól működött 5 évig.Aztán a következő nem vált be, levetettem.Szúrkált a hasam tőle, vérezgettem...Nem tudom, mi lehetett a gond.
Kisfiad már rendes kajákat eszik?Én most vagyok ezzel kicsit gondban...Léda még mindig főzeléket kap délre, mert a mi kajánkból csak csipeget.Tejet nem adok neki, tejpépet kap.Tápszert nem kapott.Szerettem volna neki most adni nemrég, de nem ízlett neki.Nincs hozzászokva.
Joghurtot, sajtot kap.Kenyeret, zsemlét, kalácsot...
Ti hogy álltok ezekkel?

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Henó: igen,sok galiba adódhat,anno anyumat is úgy császározták,hogy se érzéstelenítés,se altatás,mert ezekre nem volt idő... szerencsére meg tudták menteni a tesómat (köldökzsinór-probléma)...

no de ő kórházban szült....
Vendég
 


heno: elolvastam amit irtal, majd ki kellett jelentkeznem annyira megerintett..... majd ujra vissza, h irjak par sort... A kisfiad egy igazi Ironman :))) aki a sajat szuleteset igy tuleli!!!! egy igazi tulelo tipus!!!
korhazon kivuli szules... en sem nagyon akarok ezen a temat lovagolni...de vannak szavak amiknek ki kell jonnie. otthonrol hozott liberalis szellemisegem masok dontesenek elfogadasat es tiszteletet jelenti - persze amig nem okoznak kart... egy idoben sokat foglalkoztam ezzel a temaval - mint irtam egy baratnom otthon szult - es az otthon szulok erveit abszolut elfogadhatonak iteltem meg. de mindig volt egy kerdes ami a "megertem a dontesetek az otthonszules mellett" utan mindig beuszott lelki szemeim ele: mi van HA??? HA korhazban tortenik??? es HA meg tudtak volna menteni??

egy megbizhato orvos vagy egy megfeleloen kivalaszott szuleszno, akivel igenis ki lehet alakitani bensoseges kapcsolatot (van ilyen, lattam), segitsegevel a korhazban is lehet meghitten szulni (ilyet is lattam es csak ilyet kivanok magamnak).

korenka: van szivhang??? jelentkezz!!! izgulunk Ertetek!!!
koszonom a kombinalt magyarazatat!

addisz: en sem ertem a kombinalt a 10ik heten
:roll: holnap minden kiderul, lehet, h csak egyszeru a vervetel lesz. elvileg megkapom a terheskonyvemet :D
vegasag: en is kb 15 eve nem eszem hust. voltak probalkozasaim, de mindig feladtam. nehezen emesztem a hust es soknak gyerekkorom ota az izet sem szerettem. 7 eve volt egy nagyon komoly etel-mergezesem, konkretan mergezesem, mert nyomokban merget talaltak a szervezetemben, honapokig jartam maj-funkcio ellenorzesre. na, az hust volt---igaz azsiban (macao) es 1 falattol. amikor lenyeltem mondtam, h annyira rosszul esett, h holnapra besargulok. ereztem, h nekem nem jo. mindenki csak rohogott rajtam, h nem vagyok normalis. be is sargultam, de a meregtol....
tejet nem iszom egyaltalan, jogurtot viszont igen, ennek ellenere reggel es este kell(ene) kalciumot ennem a doki javaslatara. en halat es tengeri dolgokat eszem alapvetoen, de most sajnos az illatatol is rosszul vagyok kb 1,5 honapja. ezert is kell a kalcium. sok zoldseget eszem, de heti 3szor: adzuki babot (tele van proteinnel es nem fuj fel), zoldborsot, zoldbabot, voros lencset. altalaban leves formajaban.
a kalciummal gondjaim vannak, mert ragotabletta es rossz ize van. szoval, el szoktam bliccelni :shock:
inkabb eszem joghurtot.
kerdezz nyugodtan, most ennyi jut az eszembe!!

bogme: kozeledek a 10ik hethez es kezd a hanyinger alabbhagyni, juhheee!!!! es most mar nem fordulok ki a szobabol a parom reggeli kaveja illatatol!!!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


kisbeeka: ma este utana is olvasok az endonak..... ez valami brutalis!!! minden tiszteletem a tietek a sok kuzdesert!!! es, hogy a parod is igy melletted van!!! az EGIEK most mar Veletek vannak/lesznek!!!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Brigi: Gondolom anyatejes Léda?(de szép neve van) Sajnos Botit nem szoptathattam,fejtem amíg tudtam. De mikor már itthon voltunk és egyedül maradtam segítség nélkül nem ment. Nem szabadott sírni hagynom mert köldöksérve volt.(ez is megoldódott azóta) De 8 hónapos koráig hordtam neki az anyatejet,pártján vagyok,Vendelt 22 hónapig szoptattam.:-) A kajával bajba vagyok nagyon. Ez a gyerek fénnyel táplálkozik komolyan mondom. Reggel és este tápszert kap. Eközben pedig folyamatosan próbálom tömni mindennel. Persze a mi kajánkból csak kóstolót kap. Vagy bébiétel vagy főzök,így vegyesen. Igazi vajon párolom a zöldségeket és tejfölös habarással sűrítem. Legújabb fejlesztésem az(amit védőnő barátnőmtől láttam) Natúr yoghurt pici vízzel,esetleg banánt turmixolok bele. Próbálom a tápit hanyagolni amennyire lehet. Egyébként "csak" látásfejlesztőbe járunk. Azzal a 3 és fél hónnappal van lemaradva amivel hamarabb született. Szóval nincs. Sehova nem kellett vinni(pedig fel voltam rá készülve), több helyen is megnézettem. Annyi,hogy nem emgy még csak ha kapaszkodik valami mellett. De emiatt nem aggódom,látom,h rendbe van.:-) Nem te szülsz a Jánosba? Mintha azt olvastam volna!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Pequenino: köszönöm,nagyon aranyos vagy! A Jóisten szeret minket,úgyhogy nem lehet semmi baj :)

Sokmindenen mentem már keresztül,de szerencsére most jó úton haladok :)
A legrosszabb talán nem is a betegség,hanem azt hallani 28 évesen,hogy kimerülőben vannak a petefészkeim,mintha csak 40 fölött lennék,és nem biztos,hogy tudok produkálni...

Miközben egy ennyi idős nőnek sokan még azt mondják: "van még időtök,hova siettek?"....

Nem kis harag van bennem párom családja felé is emiatt...
Vendég
 


Mi az az adzuki bab?
Mindenre nyitott vagyok,de erről még nem hallottam... Az finom? :D
Vendég
 


Pequeninó: Sajnálom,vagyis bocsánat. Pont ezért nem meséltem el eddig senkinek. Otthonszüléssel kapcsolatban nem akartam tényleg port kavarni de nem tudom elfelejteni a Tomikát...hogy egészséges lehetett volna...és a francba ha valaki nem bízik az orvosokban akkor műtesse meg otthon a vakbelét vagy az epekövét...mindenkinek saját szuvenyír joga a saját életéről dönteni....de mi jogon dönt a máséról???????????????? és tényleg ez volt az utsó amit az otthonszülésről írtam. Agbac döntését én is tiszteletben fogom tartani és ha mégis otthon szül imádkozni fogok értük!
Küldjetek el nyugodtan a picsába ha úgy gondoljátok.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Sziasztok!

Itt aztán van pörgés :)

Pequ
Hú, ez az ételmérgezés nagyon durván hangzik! Még szerencse, hogy nem lett semmi maradandó eredménye... Egyébként a szervezet szerintem tényleg sokszor jelez, elárulja, mi jó neki és mi nem. Én egyszerűen utálom a húst, nem szeretem se az ízét, se az állagát. Nem vagyok megrögzött állatvédő, nincsenek vallási okok a háttérben, egyszerűen nem tudom megenni :roll: A tengeri herkentyűket sajnos még ennél is jobban utálom...
A kálciumra és a fehérjére én is nagyon odafigyelek, a joghurtot és a sajtokat, tejfölt imádom, mostanában tejet is többet iszom, eszem csonthéjasokat, sok hüvelyest, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget. Amivel még gond lehet, az a vas.
Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy nálatok adnak-e pluszban bármilyen kiegészítőt.

Gabi
A hüvelyi ultrahang inkább csak kellemetlen, de ha ellazulsz közben, az sokat segít. Biztosan volt már rákszűrésed, valamelyest ahhoz tudnám hasonlítani, csak itt ugye közben látod a babát a monitoron, szóval egy pillanat alatt el is fogod felejteni a műszert :)

Az otthonszülés kontra kórházzal kapcsolatban csak annyit, hogy azért Magyarországon még mindig nagyon kevés olyan kórház van, ahol tényleg szabadon dönthetsz a vajúdás vagy szülés alatti pozíciódról, ahol nem adnak valamilyen fájáserősítőt, gyorsítót, hogy haladjon a szülés, ahol nem fordul elő, hogy az orvos kézzel tágít stb. Sok szüléstörténetet elolvastam már életemben és sokszor volt az az érzésem, hogy ebben a fontos pillanatban (vagy inkább folyamatban) az orvos "kényelme", ideje volt a fontos, nem az, hogy a maguk útján, természetesen haladjanak a dolgok.
Nyilván minden eset egyedi, de azért ez alapvetően mégis csak a világ legtermészetesebb dolga.
Az rendben van, ha az orvos baj esetén közbeavatkozik, de szerintem manapság akkor is megteszik, ha nincs rá ok (a fent említett kényelmi szempontok miatt)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kisbeka:nem tudom mi az a bab:-)Neked is pont 5 év mint nekem,és neked is jó vége lett mint nekem.:-) Majd meglátod mennyire nagyon fogod értékelni minden egyes percét a szülésnek és anyaságnak. Még különlegesebb annak megélni akinek ez egy igazi csoda. Ezzel persze nem azt mondom,h egyébként nem az!
Addisz:Nagyon köszönöm a vonalzós segítséget!
Korenka: Hol szülnek 300 ezerért? Én 100-ért fogok+ havonta egy 10-es. Ezt is irtó soknak tartom. Vártam,hogy megírod a szívhangot. Így ismeretlenül is izgulok érted.
Gabrilio: Köszönöm a fókuszálást.:-) Rámfér. 3 pasi már van a családban,így is el vagyok nyomva. Tényleg úgy érzem,h lány lesz nem is tudok elképzelni mást.
Bogme: Te tudod pontosan a fogantatás napját vagy csak mensziből számolsz? Én tudom 100%-ra,hogy dec. 5-éről 6.-ára virradóra fogant.:-) Holnap mindenképp írd meg mihamarabb légyszi,h mi volt az uh-on. Tiszta izgatott lettem. Drukkkk megy nagyon!:-)))de mennék már én is:-D

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Addisz: Ebben is tökéletesen egyet értek. Azért még ez nem a tűnj a picsába volt ugye?
Pannamol:Te tudod a fogantatás napját? Könnyen összejött? Te írtad,hogy jössz csütörtökön dokihoz ugye?
Korenka: Még azt is szeretném megkérdezni,hogy kinél voltál az istenhegyin és mennyibe került. Én is oda szeretnék menni 12. hetin meg 18-20.hét között. Nekem Hajdú Krisztinát ajánlották nagyon. Nagyon remélem,hogy nincs baj.

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó
Nem, természetesen nem az volt :)
Az a fontos, hogy mindenki megtalálja a számára ideális helyet és módot a szülésre és nem probléma, ha ebben akár nagy különbségek vannak az egyes emberek között.
Én örülök, ha eltérő világnézetekkel, gondolkodásmódokkal is találkozom, így izgalmas az élet :)

Korenka
Ugye minden rendben volt ma?!

Na, lassan lefekszem, mert holnap reggel jelenésem van a házi orvosnál a beutalókért...

Jó éjt mindenkinek!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


hali Henó!

én pénteken megyek a Margitba, azt néztem ki, a csütörtököt nem én írtam. de már én sem nagyon tudom itt követni a dolgokat, még mindig nem olvastam el mindent. :)

amúgy tudom a napját, és szerencsére könnyen összejött. :) ahogy eldöntöttük, h babát szeretnénk, már a második hónapban terhes lettem. :D
Vendég
 


addisz: kalciumon, folsavan kivul semmit nem javasolt a doki. a folsavat napi egyet 6 honapig. azt mondta, hogyha eleg gyumolcsit, zoldseget, yoghurtot es huveleyesek eszem akkor nem kell egyeb kiegeszito. maganszorgalombol szedem napi 2ot reggelente a lifepack vitamint, de mar masfel eve, ismerte a doki, nem volt kifogasa.
elfelejtettem irni a a tengeri algat, meg a mikrobiotikus idoszakombol maradt meg....de mivel kicsit halize van most nem hasznalom. egy belyegnyi kell a zoldseglevesbe, tele van asvannyal.

kisbeeka: idemasolom amit a szakirodalom ir az adzuki babrol. bioboltban meg tudod vasarolni, en csak a barnat ismerem, de van mas valtozata. tele van proteinnel, en nekunk vegaknak ez fontos. levesve isteni es engem nem fuj fel, mint a lufit. Fel orat be szoktam asztatni, utana egyidoben megfo a tobbi zoldseggel.

A babszem és ami benne van
Az édes bab a makrobiotikus konyha egyik kedvence. Ragukhoz, salátaként, salsa alapjaként, szendvicsek és pástétomok alkotóelemeként használják világszerte a leggyakrabban. Gazdag proteinekben, B1- és B2-vitaminban. Híres vas- és kalcium-tartalmáról, továbbá magnézium és foszfor is található benne. Természetes inzulinszabályozó, koleszterincsökkentő, vérnyomás-szabályozó tulajdonsága is ismert. Az adzuki bab magjának csíráztatásakor a fehérjék aminosavakra bomlanak, melyek értékes esszenciális aminosavak.


adgac: en is nagyon remelem, h nem vitakent erint amiket irtam. de hat pont ezert van ez a forum is, h kulonbozo velemenyeket - ha kell - utkoztessunk. engem majd kifejezetten erdekel, hogyan zajlott le a szulesed. es persze en is fogod erted szoritani, mint mindannyionkert!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Jajj csajok, el kell búcsúznom tőletek :cry:

Hiába feküdtem és tömtem magamba az utrot, már egyedül vagyok.
Nem tudom, mikor történt, mert semmi tünetem nem volt, se vérzés, se görcsök, viszont vasárnap hirtelen felindulásból elrohantam UH-ra (anyai megérzés?), és már nem találtunk szívhangot.

10 hetes lennék, de a baba csak 8+5 méretű a CRL alapján, szóval korábban történhetett.

Csütörtökön lesz a műtéti befejezés.

Igazából jól vagyok, csak kicsit pityeregtünk apával.
Ami vígasztal, hogy már van egy egészséges lányunk és valószínűleg ezzel a babával gondok voltak / lettek volna.
A nődoki szerint így a jobb, hogy még a 12. hét előtt történt.
3 hónap a türelmi idő, tavasszal kezdhetünk újra próbálkozni.

Megígérem, hogy visszanézek még, hogy mi van veletek, így ismeretlenül is megszerettelek benneteket :D

A félkész táblát szívesen átküldöm Brigi, ha küldesz privátban mailcímet, az eddig megszerzett adatokkal, mégiscsak nálad marad a megtiszteltetés :D

Vigyázzatok magatokra és a mikroemberkékre!

Ági

Kép
szmnt
Budapest XI. kerület
 
 


Ági! :-( Habár mi nem ismertük egymást de megrázott ami veled történt. Egyébként teljesen így van,van egy egészséges gyereked benne vigasztalódhatsz. Sajnos/ hál Istennek valóban működik a természetes szelekció. Szívből kívánom,hogy mihamarabb visszanézz hozzánk a jó hírekkel!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Agbac: Már meg is bántam,hogy leírtam a véleményem. Még ha hülyén is "hangzik" tök szimpi vagy nekem az írásaid alapján. /az otthonszülést leszámítva:-)/Nézd el nekem,hogy így kijött belőlem de értsd meg kérlek,hogy miért. Ott előttem történt meg ez a negatív példa az otthonszülésre,ott az én kicsim mellett volt hetekig az inkubátoraba az az egészséges időre született kisfiú!
Megkérek mindenkit ne reagáljon az otthonszüléses írásomra. Nem szeretnék ellentéteket kiélezni,nem ez volt a célom! Azt sem akarom,hogy Agbac rosszul érezze magát. Azt akarom,hogy boldogok legyünk itt mindannyian,hisz egy csodát hordunk a szívünk alatt!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Korenka: Eszembe vagy ám mindig. Gyere és nyugtass meg bennünket!:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Addisz::-)
Pannamol: 2 nap van közöttünk,az én kicsim dec 5.-én készült vagyis aznap éjszaka :oops: Ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezném,hogy a tiéd tényleg 2 nappal előtte? Ha az voltam bocsánat csak a méretek miatt szeretném tudni mert majd úgyis hasonlítgatunk.:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Sziasztok!

Ági
Borzasztóan sajnálom, ami történt :( Sok erőt kívánok Nektek és sikert tavaszra. A táblázatot átveszem tőled, küldöm majd az e-mail címem privátban.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Henó! persze, szívesen leírom! :)

hát én abban a hitben voltam, h december elsején "készült", mert aznap volt az évfordulónk és nagyon rákészültünk egy romantikus gyertyafényes estével, de az internetes kalkulátorok szerint dec. 3.-án fogant. ami szintén lehetséges, mert a peteéréses időszakomban minden percet kihasználtunk! :D
szóval valószínűleg dec. 3. és akkor tényleg 2 nap van köztünk! :)

Ági sajnálom ami törtét és kitartást kívánok! nagyon szurkolok neked, h minél hamarabb összejöjjön egy újabb, egészséges baba!
Vendég
 


szmnt: Mérhetetlenül sajnálom, meg is könnyeztelek. Remélem mihamarabb újra babás leszel. Jó lenne, ha bejelentkeznél majd jó hírekkel!

Gyorsan írom, hogy tegnap az Istenhegyin sem csináltak hüvelyit, mert olyan helyen tapadtam (nem tudom milyen helyen) ahol nem látszik egyszerűen a szívverés. A doki szerint kisebb mint a számított. Mi a Jónás módszert is figyeltük, így valószínű akkor fogant, így 1 héttel kisebb. Mindenesetre hétfőn megyek újra, az hüvelyi lesz. Akkor már mindenképpen kell, hogy legyen szívhang. Nincs gáz, 7x 12 mm petezsák jó helyen, csak picike még a manó.
Az árról: 6000 volt csak, de 12. héttől már drágább, gondolom mert ott már komolyan átnézik a gerincet, szívet, véráramlást, stb... Egy férfi orvosnál voltam, nagyon korrekt kedves volt. Nem jut eszembe a neve.

Ez az otthonszülés téma biztosan legalább annyira megosztó, vagy nem jobban mint az abortusz. Én örülök annak, hogy képviselteti magát minden oldal, mert én szívesen meghallgatom azoknak a véleményét is akik nem úgy gondolkodnak mint én.

Jó sokat írtatok... :D
korenka
Szár
 
 


Korenka
Jó, hogy jelentkeztél, már kezdtük aggódni... De szerencsére akkor minden rendben van!

Én ma megjártam a házi orvost, beutalót akartam kérni a vérvételre, de azt mondta, hogy menjek vissza csütörtökön soron kívül hozzá, a nővérke leveszi a vért, hogy ne kelljen az sztk-ban sorba állnom... Nem kicsit lepődtem meg, tök kedves volt. Úgyhogy csütörtök vérvétel, aztán egy hét múlva már genetikai uh! Lehet vinni a kórházba dvd-t és felveszik a vizsgálatot, úgyhogy otthon majd mozizunk :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Szmnt: nagyon sajnálom...... (((((((((((((())))))))))))))

Lányok,az egy dolog,hogy mikor volt az "akció",de a megtapadás akár 12 napig is eltarthat,de semmiképp sem abban a pillanatban történik,emiatt elég nagy különbségek lehetnek (barátnők példái alapján írom : ) ).


Henó: szerintem mások véleményét tiszteletben tartva írtad meg a történetet,és ha valaki mégis arra készülne,nem árt,ha nem csak a szép,megható részét ismeri a dolognak,minden oldalról ismernie kell,hogy ez miről szól,mielőtt belekezd.
Vendég
 


A fogantatás valóban nem az aktus napján történik, eltarthat egy darabig, ez éppen a peteéréstől függ. Én ezt a kalkulátort szoktam használni, itt a mensi idejéből nemcsak a szülés várható időpontját kalkulálják ki, hanem a fogantatás napját is:
http://www.timmermann.hu/index.php?m=szules_kalkulator

Adgac
Írtad, hogy Győrfi Mátyásnál voltál uh-n. Anno Lucával mi is ott voltunk 3D-n, de most néztem az oldalt és nem találtam, hogy csinálna 2D-n kívül mást. Nem tudsz esetleg erről valamit?
Köszi!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Nálam mondjuk nem nehéz tudni a fogantatást...mivel lombikban történt,és nagyjából észleltem a beágyazódást is,mert nekem ilyenkor eléggé szúrkálódik (előzőnél is éreztem,csak az ugye nem maradt meg...),ez ha jól emlékszem rá 4 vagy 5 nappal volt.

Elég egyértelmű volt,néha hirtelen ugrottam,annyira meglepett az érzés :)

Persze sokan nem érzik,ez nem törvényszerű.

Esetemben a lombik miatt a fogantatástól számolunk terhességet,mivel a gyógyszerek módosíthatják a menstruációs ciklust,de nálam épp egybeesik véletlenül az elméleti utolsó mensi első napja az igazival :)
Vendég
 


Henó: Úgy látom, hogy mindenkinek megvan a keresztje. 100%-ban átérzem, hogy min mehettetek keresztül a második babónál. Mi is a picen kezdtünk és még úgy is baromi nehéz volt, hogy nem várt otthon még egy gyerkőc. Szerencsére most úgy néz ki, hogy nálunk sincs semmi maradandó, de elég durva történet volt és még jó ideig félhetünk, hogy mégis lesz következmény :(
Örülök, hogy ti is szerencsésen megúsztátok!
Délután megyeg az UH-ra, aztán jelentkezem.
Én is a fogantatás napjából számolok. Mivel még nem jött meg a szülés óta, másból nem is tudok számolni :) December 5-e volt az egyetlen alkalom, amikor nem védekeztünk :) A múltkor a doki is pont ezt a dátumot saccolta, úgyhogy valószínű. Majd ma többet tudok. Már beszéltük a párommal, hogy konzerváltatni kéne az ivarsejtjeinket, mert Andris is elsőre :)

Brigi: Bár nem tőlem kérdezted, de mi is hasonlóan állunk kajával. Annyi a különbség, hogy kenyeret még nem kap és sok az anyatejci. Andris a tejpépet is csak úgy ette meg, hogy beletettem gyümölcsöt is. Főleg a banán jön be neki. Talán a tápszerbe is lehet turmixolni, hátha úgy ízleni fog.

Pequ: De jó, a hányinger mondjon le :) Nekem most kezdődik :( Ez nooormális??? Akkor csak pár hét? No azt kibírom valahogy.

Ági: Nagyon sajnálom, ami veled történt, de örülök, hogy így állsz hozzá, mert szerintem is ez így helyes. Biztos, hogy oka van, amiért így alakult és így lesz jobb! Megy a drukk csütörtökön +++

korenka: Kár, hogy most még nem volt szívhang, megy a drukk hétfőre +++

addisz: De jó neked, már a genetikai :)

KépKépKép
bogme
 
 


Sziasztok!
Ági!
Nagyon sajnálom....Remélem, azért mihamarabb (amint lehet) újra hasonló fórumban olvashatok Rólad, ha kukkolok.
Sok erőt a folytatáshoz!!!

Hú, milyen sokminden, amire írni kéne.
Henó!
Én szülök a Jánosban, igen.
Csak nem a Mikulás bácsi volt a tettes, hogy ilyen pontosan tudod a dátumot?! :lol: :lol:
Én nem tudom, nálunk mikor készült.Csak arra emlékszem, hogy peteérés körül tuti voltunk együtt, ezt már akkor konstatáltam, persze a továbbiakra nem gondoltam.

Korenka!
Reméljük, minden rendben lesz a picivel.Van ilyen, hogy elbújkálnak.
Henó!
Te kihez jársz a Jánosba?
Lehet, hogy írtad, csak nem figyeltem.
Befejezem, Léda belenyúlkál.Majd délután jövök.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Agi: en is torolgetem a szemeimet... :( nagyon sajnalom. igazad van, ez a termeszetes kivalasztodas... Azonban tenyleg egy aldott helyzet, h ott van a gyonyoru kislanyotok, aki nemi vigaszt nyujt most nektek. Azert varjuk, hogy nehany honap mulva tajekoztass bennunket jo herekkel!!! Csut.on pedig gondolunk rad....

Korenka: remeljuk most mar hetfon dobogni fog az a mini-szivecske!! :)

ez a fogantatas idopont tenyleg annyira meghatarozhatatlan. nekem honap elejen volt meg a menzeszem, honap kozepen arra ebredtem, h elkepeszto hidegrazasom van..vacogtak a fogaim, uramat is felebresztettem, mert annyira remegtem, mint egy nyarfalevel. kb 1 hetig folyamatos hidegrazasom volt, de nem volt se lazam, se megfazasos tunetek. mi meg csak 2 honapja probalkoztunk babaval, persze minden jelet neztem magamon. aztan rakerestem a google-n "terhesseg hidegrazas"...es kidobott egy csomo hozzaszolast...a babanetrol :) na akkor elhataroztam, ha egyszer terhes leszek regisztralni fogom ide magam.
aztan a vart menstruacio napjan iszonyu viszketesem lett, el is rohantam a nodoikhoz, mert majd megvesztem.... rogton csinaltatott egy vertesztet. a terhessegi hormonszintem egy 3 hetes terhes kismamaeval volt egyezo :) pedig a menstruaciom egy napot sem kesett. a viszketes: megvaltozott hormonszint miatt loktem ki magambol a bakteriumokat...
persze en annyira sirtam bent a rendeloben, h azt hitte a doktor, h nem akarom megtartani :D EN? 37 evesen? az ELSO BABAT????? :)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


addisz: Megnéztem a linket, de ez is azt a dátumot adta amit a vonalzóm is mutat, de azért nem izgulok...még...
Milyen rendes dokid van! Én 5 évente járok hozzá, de akkor is olyan bunkó, hogy nem is tudom milért nem váltok. Legutóbb amikor terhes lettem a fiammal, akkor voltam. A magán nőgyogyim küldött, hogy egy szép levél kiséretében, hogy legyen kedves és adjon nekem vérvételre beutalót. Erre kiakadt a dokim, hogy ez nem így van, és Őt ezért felfüggeszthetik, az állásával játszik blablabla.... hát köszi. Végül negyed óráig fröcskölte a nyálát, de adott beutalót. Jesszus....
korenka
Szár
 
 


Lányok,aki már volt első terhesgondozáson,megírná nekem,hogy pontosan milyen vizsgálatok voltak,illetve mikre küldenek el?

Remélem,hogy nálam minden rendben lesz,már nagyon izgulok a holnapi vizsgálat miatt!!

Nekem szerencsére mikor betöltöttem a 6. hetet,látszott a pulzálás,bár a babó akkor még csak 3 mm volt :D
7. hetet betöltve már 12 mm,és remélem szépet nőtt az elmúlt 2 hétben!

Amilyen rosszul vagyok minden nap,gondolom minden okés! :D
Vendég
 


pequ: Ilyet én még nem is hallottam soha! Nagyon érdekes! Engem 1 hete ráz a hideg, otthon is állandóan a takaró alatt ülök. De szerintem ez azért más lehet..... egyéb bajom meg nincs, nem vagyok megfázva.... és a hidegrázás és viszketés még most is tart?
korenka
Szár
 
 


Kisbéka
Az első terhesgondozás alkalmával igazából semmi extra nem történik. Orvosa válogatja, de ilyenkor legtöbben csinálnak uh-t, megnézik a szívhangot, megmérik az embriót. Megbeszélitek a tüneteket, esetleges problémát, vitaminokat stb.

A doki továbbküld a védőnőhöz, akivel az első beszélgetés egy hosszabb dolog, kitölti a kiskönyvedet, megméri a súlyod, a vérnyomásod, beírja az adatokat, válaszol a kérdésekre stb.
A következő állomás a házi orvos, ő is pecsétel a kiskönyvbe és ad beutalót teljes vérképre, vizeletre, vércsoportra.
Közben kérned kell időpontot genetikai ultrahangra. Ez történhet magánban, illetve a kórházban, ahol szülni fogsz.

Nagyjából ennyi. Szóval nem a terhesgondozás hosszas, hanem ami utána jön :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Kismamik!

Remélem még beférek a "keretbe" :)
Szeretném veletek végig vinni a 9hónapot,ha lehet!
Január 2.-án produkáltam egy dupla csíkos tesztet.
Nem terveztük de ha jönni akar a kis albérlő,hát jöjjön.:)
Már van egy 15hónapos Milánunk,aki eleven és zsivány,no és persze imádjuk:)
Még szokjuk a gondolatot az egyszer biztos!

GG
gg
 
 


Addisz: köszi :)

az viszont nem jó hír,hogy a házidokihoz kell mennem a beutalóért...
ő nincs túl közel...

a védőnőt meg még nem sikerült kiderítenem,hogy ki lesz,és hol találom.

Remélem elvállal a kiszemelt doki! Terhesgondozásra kaptam hozzá időpontot,de hogy a szülést is tudja-e vállalni,nem tudom.

Mivel ott házon belül van vérvétel,nem lehet,hogy a nőgyógyász írja majd a beutalót,és csak odáig kell mennem?
Vendég
 


Sziasztok,

Lassan két hete olvaslak Benneteket napi rendszerességgel, de babonából még nem mertem írni. Vártam az első vizsgálatot.

Ma voltunk, 7 hetes babánk kisebbnek mutatta magát, ellenben a szíve gyönyörűen vert. Így most egy picit riadt vagyok, de nagyon bizakodó, és a férjem az előbb rám mosolygott és azt mondta, hogy szerinte már nyugodtan csatlakozhatok a csapathoz.

így ha nincs ellen senkinek kifogása így tennék.

Kriszta
bebe29
 
 


Kedves Kriszta és GG!
Isten hozott Titeket! Természetesen csatlakozhattok hozzánk, gratulálok a babákhoz! Merre laktok, hol fogtok szülni?

Kisbéka
Kérdezz rá nyugodtan a nőgyógyásznál, hogy tud-e ő is beutalót adni vérvételre, lehet, hogy ennek nincs akadálya. Előbb-utóbb el kell majd menned a házi orvoshoz, mert neki is kell pecsételni a kiskönyvbe.
A legfontosabb, hogy a védőnőt mihamarabb derítsd ki, mert a könyvet tőle tudod megkapni és aztán - általában - havonta kell járni hozzá.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz!

Köszönöm a kedves fogadtatást!
Én Szolnok megyében lakom,Mezőtúron és itt született kicsi fiam is és remélhetőleg kis tesó is! :)
Nagyon szuper dokibácsink van,tény hogy nem fiatal (én is nála születtem 30éve :wink: )de ebben a városban a lehető legjobb!
Ha minden igaz ma hívom fel időpontot kérni :P
gg
 
 


Én is köszönöm a kedves fogadtatást.

Mi Budakalászon élünk, és én az Istvánban fogok szülni. Már van egy kisfiam az előző házasságomból, ő már 8 éves múlt és ő is ott született.
bebe29
 
 


gg: Üdv a csapatban! De romantikus... te is nála születtél.... tök jó!
bebe: Én is 7 hetes vagyok, tegnap voltam UH-n d nem volt szívhangunk.... na most kezdek parázni.... mondta a doki, hogy valószínüleg kisebb de neked is ezt mondta..... basszus..... :shock:
korenka
Szár
 
 


Ha van kedvetek csináljatok vonalzót, hogy lássuk a kis jövevények korát! :D:D
korenka
Szár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: